Mediolanenſis ducatus quomodo diviſus fuerit? 24.
Membra Chriſti per Baptismum efficimur r.
Menſuræ Sanctorum 96. ſq.
& Meo & Tuo omnes lites oriuntur 82.
Milites quomodo victoriam reportare queant: 86.
Militem præcipue avaritia & luxuria invadunt 87.
Miſſa prior Sacerdotis 47.

1

0

PRECIPIARII

Monachi olim non ſtatim in monaſterium recipiebantur 40.
Monachorum origo 55. Conſecratio 7y3. Monachus mul-
ta poſſidens non ſalvatur 42.
Moniales maximam habent apud DEum gratiam 82. Earum
origo 55. Monialium Conſecratio 73. Sanctificatio Mo-
nialium 83. Magna Conſolatio matrum ſi filias habent
moniales 80. Monialibus non ſint Colloquia cum fami-
liaribus, etiam cum affinibus 70.
Mori neceſſe eſt 158.
Mors omnibus inſidiatur 156. Mors eſt triplex 158. in Mor-
te triplex terror 158. ut moriamur naſcimur 161. ante
mortem nemo laudandus 161. Mors eſt latro in ſidioſus
159. Mors omnia immutat 127. Mors non timenda 161.

Mors quam diu vigeat 161. Mors cuncta denigrat 130.
Mortis memoria & ingrata & frequens eſt 129. Mortis
omnes memores eſſe debemus 90. ad mortem omnis
homo maturus o1I. Mortui non lugendi 161.
Moyſes erat vir Deo charus 37.
Mulier ſimilis Soli 124. quaſi mollis aer 118. Mulieres cum
ſcala comparatæ 119. Mulieres aſpera fugiunt 123.
Mundus eſt perpetua ruinarum ruina 103. eas fulciunt ma-
gni viri 104. mundus eſt inſtar Apothecæ 13 I.
Muris urbes quædam non cinctæ 156.
Muſica in Electione Saulis occurrit 19. Muſicæ coœleſtis &
terreſtris ſymphonia ibid. Muſica movet affectus 25.
Mutationi omnia in mundo ſunt obnoxia 104.
Myrrhus eſt arbor nuptiis ſacra 59.

N.
Aſcimur ut moriamur 161.
Natali magnorum aPtleude coœlum 119.
() 3

INDEX RFRIMI.
ad Nives Beatæ Virginis memoria unde: 95.
Nobilitas eſt rota 143. in Nobilis funere concio 89. No-
bilis adoleſcens viti comparatur 91. ſq.
Nomina inſignia oneroſa ſunt 131.
Numidæ regem ſuum vocarunt rivum 4.
Nummi ob facta hominum examinati 148.
Nundinas ſuas exercet diabolus 65.

O.

Obediemtia Monachorum 49. ſpecie pietatis contra eam
agere non licet. 44.
Olympiæ camera dicta heptaphonum 21.
Operum malorum peſſima merces 129.
Orbem hunc ſolus DEus agitat 5.
Ordinis Sacramentum non accedant, niſi qui ſe rite præpa-
rarunt, ac probarunt 45.
Ovis uxoris ſymbolum eſt 127.

P.

—

PAnis utilitas 13.
Parcæ à Poëtis fictæ 158.
Paupertas religioſum facit 42.
Pax, quomodo intus haberi poſſit? 10. pacis mater ſeduli-
tas 10.
Peccatum eſt umbra 130.
Pecunia ſæpe damnoſa eſt 81.
Pelicanus pullas excludit & nutrit 23.
Pennæ utilitas 113. ſqq.
à Periculo DEus reges liberat 7.
Pictura morum quam colorum melior eſt 19.

Planctus

PRECIPUARUNJI.

Planctus ſuper defunctum in dignitate conſtitutum à Deo im-
peratus eſt 103.
Plato cuique cœlo tribuit Syrenem 24.
Pœna digna multa in nobis ſunt 71. ante poenam DEus ſo-
let præmonere 71.
Populus cum contra peccatores agit, peccat 38.
Prædia ſunt ut aſini 1I.
Primislaus quomodo Libuſſæ maritus factus ſit? 6.
Primitias ſibi offerri amat DEus 30.
Principes accipiant ab afflictis libellos ſupplices 26.
Probatio neceſſaria eſt ad S. Euchariſtiam accedentibus 47.
item Sacramentum Ordinis accipere volentibus 48.
Prolem habere an bonum ſit: 137.
Propheta tria ſignificat 16. prophetare idem eſt, ac futura
prædicere 17.
Pupulæ aves volatum ex ſuo genere ſequuntur 19.
Putei Iſaaci 96.
Pythagoras credebat cœlos ſuos motu agere modos 23.

C.

(Qbadrigas ſuas habet Venus 100.

K.

RAchel ſignificat ovem 131.
Radboro palatium aureum à Dæmone promiſſum 13 3.
mortuus repertus eſt, antequam baptizaretur ibid.
Reditus Eceleſiaſtici redeant ad Eccleſiam 122.
Reges ex Jove: à DEO geniti 4. cum diebus comparati, 5.
regum filii ſæpe degeneres 6. Regem aliquando DEUS
L (Z) permit-

INDEX RERUANI

permiait ſolum propter peccata populi 7. reges legibus
circumſcripti 12.
Regna terræ quomodo Deo cantent: 107.
S. Remigio diabolus genu flectebat 30.
Religioſæ ſunt vaſa Deo conſecreta 49.
Religioſorum magna libertas 41. eorum vita 42. quid reli-
gioſum faciat? 42. ſq. non religioſe viventium poenæ 45.
per rhamnum intelligitur caſtitas 116.
Romæ infamia eſt fraterno ſanguine maduiſſe 14.
Rudolphi II. Imperatoris Symbolum 3.
8.
Acerdos eſt legatus 37. Concio ad Sacerdotes ibid. Sa-
7cerdos quaſi Sacer dux eſt 39. Sacerdotis meritum ma-
gnum eſt 47. Onera Sacerdotum 48. Sacerdotum urbes
erant aſyla 3 I. Sacerdotis prima Concio 27. Sacerdos An-
gelus factus eſt 28. .
Sacramentum quodvis in ſe occultat aliquod DElI myſte-
rium 63. =
Saul, per ſortes electus y. in ejus domo quies repertis aſi-
nis 8. Inter prophetas propheta factus 18.
Sedulitas mater pacis 80.
Sepulchrorum monumenta unde originem habeant: 164.
Servitus nulla turpior quam ea, in quam quis ſe ſponte
vendit 153.
Sigilla regis Poloniæ poſt ejus mortem frangebantur 102.
Signa varia in aere 70. Signis externis DEUS aliquando
nunciat quem velit electum 7,
Siluri octoginta filii 154.
Sirenem cuique colo tribuit Plato 24.

Spes

—

PRK CIPMWIARUIAI.

Spes non confundit 155.
Status quatuor hominum 25.
Stellæ chorum egerunt in Electione Edelphi & Honorii 26.
Symbolum Augulti, Regis Polonorum 22. 24. Chriſtierni
Danorum regis 17. Hernandi ducis Mantuæ ibid. Eduar-
di Anglorum regis 20. Alphonfſi regis Cafltellæ 22. Jo-
viniani Imperatoris 25.
Suſpicio conjugibus noxia 60.

Tinar DEI nunquam recedat Sacerd otibus 49.

Theodoſius Imperator à Valente prote tectus 7. Abbatem
paſtorem beatum prædicat 40. Ejus Epitaphium 155.

Tribulatio cuſtodit jus cœli 78.

ex Tuo & Meo omnes lites oriuntur 82. Tutoribus adhuc
eget Baptizatus 2.

.

Enus habet ſuas quadrigas 100.
Verbum DEl facit filios DEI I.
Via ad virtutem debet ſciri 98.
Vinum eſt idea judicii 94. regnum ſignificat 13.
Vir excitet uxorem ad S. Communionem & Orationem 60.
Viri boni rari ſunt 118.
Virga non ſemper malum ſignificat 76. Virgæ Moyſis barti
cula Romæ 207.
Virgines ſunt Chriſti Sponſæ 40.
Virginitas ſedulo cuſtodienda eſt 70. ſemper angelis cogna-
ta eſt 54. Virginitatis dignitas6.

(2z) 2 Vita

INDEX RERIIA PRECIPIIAR 11

Vita non ſuffcit 20.
Vivat acclamatur Electo 19. . cur 21.
Umbra ſunt omnes res hominum 131. Umbra peccati I30.
Vocatio non eſt à DEO, quæ non eſt Propter DEum 46.
Vocatio DEl varia 53.
Voluptates ſenſuum prohibitas à Piabolo emimus 65.

Z.
ZOdiaci ſigna in vita humana o3.

FI NIS.

1

E

Focus O Balance Q

1.

J

H(

=—

V 2

X

erfarbSelector Standard*-Euroskala Offset

—
—
=

10
—

6 7 8 9 10 11 12 13
yright 4/7/1999 VxXyMaster Gmbh wwWW. yXymaster. com

5

3

O

—

EVIARII
ONATORII

CIONES

ES& FUNEBRES,

1UCZYORE

BERTO TYLKOVSKI,
u Theologo Presbytero.

IMAIN GERMANIA.
Ssu SuPERIORUM.

V

NYTYA1NTI2,
CHRISTOPHORUM BEZURLEIN,

m UlImenſem, Görlin. Hæred,
&INO MDCGCXXII.