
fott

gymus, relinquere omnia, niíi reliquerit cluis-. Íemet-

ipfum, idcirco fubnectit: fecuti fumus te: 4e Merri-

É

Jicatione. 93. 272.

a. Vitam aternam po[fidebitis. Olimin lege veteri re-

saunetabatur Deus fetvos fuos bonis temporalibus , nunc

if

autem in lege gratiz przmium illis auget, promittens

I

pro fervitio gloriam, & vitam zternam, ut videant,

quid amittant, qui fervitui Deiíe fubtrahunt: 4e 4f«

u

anore Dei. 12. 13 À

.

u

[

De communi Virginum. Matth. 25.

Evangel. Szmile decem.

i. Pradentes -erü acceperunt. Quemadmodum, o-

lcum facit lampadem atdere, fic intentio bona tribuit

valorem operibus: de Imzentzone bena. 66. 2.31.

ä

a. Fatua AuLenm dixerunt. Fatuas vocat, qua pro-

longant poenitentiam ufque ad finem vita : dePanitentia

qen procraftinanda. 33. 322.

v

3. Lampades uoffre. Fabe

bant Ia,mpad;es » fed. ex-

wncas. ]ta multi bona faciunt opera,. qua tamen iis.

nil profunt, qui faciunt ea ex vana gloria.

[

Hi funt

lampades extin&z: de Hypocrifi. $7. 219.

4. Ne fort). Jadicium & ratio, quam, fubibimus ,.

&&m crit ftxita, ut omnis noftza ad hoc rcgf-:ir;f:q

t fub-

Ua

JBjex Concionateriuss

Éfantia, quantuümvis ampla ; utin rationibus reddendis

fubfiítamus: 4e Judicie extremo. 69. 233i

kf

De communi non Virgïnum. Mattb, Y3.

i [nte

Evangel Simule eff regnusm.

un r

. I^ agro, Àd quem inveniendum in campe, opus

eft ire ex loco habitationis, ut intelligamus , ad inve-

niendum verum thefaurum Cocleftem mundum efle de-

)

ferendum : de Solizudine. 111.333.

a. lbi erit fietus. Hic refert Chriftus paenas damna-

. Hite-

torum: 4e Inferni pamnis. 63. 224.

; j

De Dedicatione Ecclefice, Esc. 19.

Mitti-

Evangel. Ingreffus JESUS.

fefi t«

. Non peterat pra turba. Quantum infert, quane

, Qu

tümque ponit obftaculum turba mundi! 4e Solitudine,

Vitet

Iil.23j.

3

l

*.Aüm )

[

2. Ajcendit in arborem, Non fuit Zachzo fatls defi-

derium videndi Chriftum , fed infuper mandavit effec-

TT !

tui; ne fufficiat nobis fola falutis cupiditas, fed ut eam

ctiam mediis, bonis fcilicet operibus procuremus: Ze

Operibus bonis. 28 5.

3. -Ajcendit im ar

boren. Stupc;ndu.m propemodum

eft, talem Principem afcendere in arborem, nullo auc-

o

teritatis fuz habito refpe&u , ac fi puer aliquis fuiflet,

but

-t nobis innoteícat ex notitia & amore Dei tantam íe«

qui humilitatem: de 44moris Dei effectibus. 12. 136.

pIO'

4. Dejcende. Cum afcendiffet, jubet eum defcende-

il

1e ad fe fufcigiendum, quia nemo poteft Deum recipere

mifi prim fe humiliet: de Humilitace. $4. 211.

ld :ï

$- Murmurabant. Idem nos facimus, qui libenter

q115

fcrutamur vitam alierum: 4e Judicio temerarie. 73.

[

43$-

mu$y

fj«

IN C

a,

If;dex-Conc;ankta--ifää-

IN EVANGELIA ET EPISTO

T

Wi

[

Pro Defunctis, Joan. 11.

]"

Evàngel, Dixz't Martba,

1. Domine fifuiffes Vic. Omnis miferiarum noftra-

li.

äiq

fum medcla invenitur in Deo: 4e Fiducia i Deo po-

uwenda. 48. 200.

3

Y

2. Etiam[i mortuus fuerit , vrvet. Loq

uitu:r hic de

fide viva opcribus nexa,

quibgs veram affequitur vi-

tam: de Fide, 4$. 191;.-

!l

3. Nom morietur in aternum. Dixit i2 aternum , ut

gt

intelligamus, eum non loqui de morte corporali, fed

et

de fpirituali culpzz , & poenze, à qua ut liberemur, o--

Qu

pus eft hic meditari corporalem, fcilicet mortem: 4e

N

1,

Mortis 9emoria. 90. 261.

apit

Pro Defun&is. Joan. 6.

i,

Evangel. Dixit JESUS turbis.

Y. Omne quod dat mihi Pater Cvc, Deus meliüs trac-

tat fuos , quàm mundus ,

qui tcmpo-rc—. optimo fu(ïs de-

ferit.. Mundus deferit. 277.

1. Non ut faciam -veluntatem meam. Audiat Chrif-

tianus fe non creatum ad appctitus fuos explendos, fed

ll

ii

Dei voluntatem per Praclatos fuos declaratam faciendam:

de Infhirationibus Divinis. 129.

i

3. Et credit im eum, Intclligitur fide viva bonis o-

peribus copulata: de Fide. 45. 191.

4. Habet vitam aternam. Nota monetam , quam

Deus folvit fuis; non enim. bonis hujus mundi, quz

funt modici valoris ; fed zternz glorie przmio, qua

dé facili compatati .

poteft , labores rcmugeratur: de-

&f

Beatitudine. 18. 149

L

LT

lu

Pro Defundtis. Soan. $.

Evangel. 4tmem dico vobis, quia (c.

Te dndient «osem Filii Dei, Voxhorrenda, quamD.

Hieto-

»

N —

lniex- Concionatoriu.

.JAS' ;

Plieronymus putabat femper in auribus fuis refonare,

ut fciamus, quàm jugiter illaà nobis debeat obfervari:

J^

dicii extremi smemoria, quam utilis bac fit. 69.2.34.

z. Precedent , qui bona fecerunt. Non qui bona au-

dierunt, vel dixerunt; Caclum enim operibus debetutz

oltu-

de Beatitudint. 18. 150.

u Pdu '

Pro Defundis. Joan. 6.

ic dt

Evangel. Dixit JESUS turbis.

1t vi

1. Litigabant ergo Judai. De rebus fidei non cft

pertinaciter difputandum , fed ei firmiter adhzerendum

, Ut

, Íd

eft ex praícripto Pralatorum , quibus comvenit .

Quia fides eft fundamentum xcliquatum . virtutum : é

,) 0«

Fide. 4$. 190.

h

2. Nifi manducanveritis. Quàm diverfimode nobiscum

agit Deus, &mundus! De»s poft lnctum dat fefía. 1 $25

Mundus econtra poft fefia iuctum. 2.82.

SUPER EPISTOLA:

t

de

Audivi vvecegm. apocal, 14.

1. Beati movtui. Non omnes mortui funt beati, fed

j

íolüm qui moriuntur in Domino, id eft, qui 1e bené

u

ad mortem difponunt: Ze Moerte. 90. 258.

?.259.

z. Opera enim illrum [equuntur illos. ut Íciamug

€olum a;quiri bonis operibus : 'e Operibus bonis, 284.

SUPER EPISTOLA:

l

Yir fortiffimus Judas. 2 Mach. a.

1. RefurveHuros (beraret. Hic manifeftatur corporum

L

/

míurrectio, & immortalitas, quam fumus confecutu-

ri previa morum noftrorum rcfexmatione: de mediée

Bentitudigem A[fequaudi. 15 3«

Y

INDEX

uN

Nüdex RrWfb,

INT EX

u

dtot

Rerum qmemorabiliumi.

À.

A

Bncgä.tïo. Actus, 2. Motiva, 3. Ejus natura & nc,cïcïfi

$;

fitas. 121. Praxis. 122. Media, 123*

Alia motivas

124. Exempla. 12;.

Py

Abftigentia. Actus. s. Motiva. 6. Ejus nccefïïta-s.' 126;

Alia motiva. 127. Exempla. r2$.

Quid in refe&tioné

corporali obfervandum. 125.

D

JEternitas. A&tus pro memoriàá cternitatis, $. Moti^

Nà. 9

361

d d

Amor Dei, A&us, rr, Motiva

. 12, Ejus natura &

tont

praxis, 136. Signa, t 3. Gradus, 1

32. Alía moti

Và.133,

Ál

Exempla, r34, Conditiones, 15 $, Effe&us, Ij

(ï,

Ál

Amor proximi, A&tus

. 14. Motiva, r5, Ejus natura;

Vitlg

& neceflitas, 139, Modus, 14o, Media, 141,

Alia mo-

tiva, r42, Exempla, 145.

Charitas Eleemofynis coni-

probata Deo gratiflima, 1

4

i

Bo

E

Beatitudo, A&us pro C

feuP

ocleftis gloriz meroria, 12,

Motiva, 18. Qu

ibus Codi gaudia fint promiffa, 145,

My

Beatitudo abun

dat omni bono.

146. Calum quarendi

Ti

ália motiya, 147. Coli memor

"

&i

ja utilis, 14g, Codlum

de facili comparatur, 14»,

Caclum cempatari debet pet

bm

actus virtuofos,

Ijo, Pauci zternam beatitudinem con«

U

fequuntur, í;r.

R

Sandti pro gloria Coclefti plurima funt

patfi, 155,

Colum acquirendi media, r j 5,

Íito

lat

C.

. Cogitatio, A&us

DA

fiva, 21,

bofatum öogïtatïonut'n'. 20, Mó»

W

Cogitationes bonz nutriendz & quomodo,

£;4, Co

ei

tationes malz repellendz, & quando, 15 f,

à

Ala motiv.

1

à cogitationes m?las repellendi, 15 6;

$

Gogm»

o

lodex Rerum.

€ognitio fui ipfius, A&us, 23. Motiva. 24. Ejusná-

&üra & neceffitas, 157. Praxis, 158. Effectus, 159, Alia

imotiva. 16e, Vatia de cognitione fui ipfius, x61,

-"Communio Sacramentalis, Vide Euchariftia,

Commaunio fpiritualis, Actus, 29. Motiva, 3o, Quan*

f ncccf*«

do, & quomodo fieri debeat, 173.

notiya

Contritio, A&us, 32. Motiva, 33. Quid cixca eam

;-obfcxvændum. P. Eormula contr;',tionis, j209,

5 6

D.

-

(ont

Detra&io,AGus huic vitio contrari. 5;. Motiva,

] MO!II'

36,In quo ejus malitia confiftat, 162. Media vitan-

Quomodo audiendo detrac-

di detra&ionem, 163.

tuta &

tiones peccari poffit, 164. Errata aliena celanda, 165.

Alia motiva vitandi detractionem, 166, Detractores cui

.Tif

fimiles, 167, Fama reftitutio difficilis, 168. Exempla

K

qturd

DXCIBVOMRKDSUEN UMT

vitiofam aliorum linguam patifcntcr tolerantium, 169«

j

E.

: COR

Eleemofyna Deo gratiffima, 144.

Euchariftia,, feu Sacramentalis Comrnunio, Áctus,

feu potius difpofitiones àd Sacramentum Euchariftiz, 26,

41

7)

Motiva, 27. Quomodo quis fe ad tam digné prepa-

IHln

rue debeat, 170, Quz gratix agendze, 171, De íin-

fend

gulari hujus Sacramenti ftuctu. 172. Motiva fe ad cam

x

at

bené praparandi, 174, Alii hujus Sactamenti fructus,

p

175, Accedendum cum vera humilitate, 176, Cum ve-

T

ra fide, 177. Cum firmo non amplius peccandi propo-

lt

fito, 178, Mira circa'Sacramcn;um Euchariftiz perpe-

&mata, 179.

hd

"

Examen Confci

entiz particulare, Áctus, 38. Motïvg.

39. De praítantia examinis particularis, 185.. Quis

Mo

u

érdo in eo fervandus, 184, Quomodo ütiliter facien-

odO.

dum, 18;, Alia motiva faciendi examcn particulare,

E

n

—

1860 2

Kxamen Confcientiz gencrale.Quid voleati facere exe-

inen

ledex Rerum.

men €onícientim generale obfervandum, 1$0. Ejus

partes, 181, Cuiparti tam in examine

generali, quàm

particulari magis infiftendum, 182.

ln

Exercitia Spiritualia,

Braxt

Quis ex his fructus colligendus,

250. Qiomodq eolligendus, 2j1.

l

6]

F.

fidut

Fervor in Divinis. A&uä, 41. Motiva. 42,

CU

Fides; Actus. 44. Motiva

, 4j, Ejus neceffitas, 187.

Quid neceffarió credendu

In,

bus n

188. Quomodo fides

elicienda, 189,

Fides eft fundamentum aliarumvit-

lrfpin

tutum, 190, Fides requirit opera, 191, Fidei fruc-

n

tus. 192, "Teftimonia fidei.

193, Fides miraculis pro-

ht

batur. 194. Quzdam demyfterio (an&

j

tis,

195.

! itïïmgc "Trinita-

fremi

Fiducia in Deum, A&us. 47. Motiva, 48, Cur ia

f 1

Deoponenda, r96, Praxis, 197, Effe&us, 198, Me-

dium. 199, Alia motiva fiduciam

J

f

in Deo ponendi, 260,

11, )

Item 357. Exempla, aor,

(L j

al

Finis hominis,

Wotl

Via recta ad finem eft , ut quisque

fuam crucem ferat,

202.. Motiva pro fine ultimo affe-

uendo laborandi. 203, Curtam

í

8

pauci fuqm finem af-

quantur,v 294.

G.

M0

Gratitude. AGus. e, Mo.tiva..n. Ejus,nat-ur;z-.zo $2

,

Alia motiva. 206. Exempla gratitudinis, 207. Grati-

E

tudo animalium, 20$,

«

Mo

H

ln

Humilitas. A&us». f3.

Motiva. £4. Ejus natuta.

499. Gdus. z10. Aliamotiva. 211. Exempla, 212,

Yà,

Mumilitas amat latere, 313. Media. 214.

Hypocriis, Actus huic Vitio contrarü, $6, Moti

va. 57. In quo ejus confiftat malitia, 215. Quos hoc

-

vitium invadat. 216. Media, 217. Aliud medium. 218.

N

Alia mnotiva. 215, Vaija de hypeciifi, 22€.

$

nads

oD -

» Bu

&

$

I

i

:

! quzm

"läitatio Chrifti pati

entis. A&tus

genaus.

JPraxis. 321. Motiva à

infernus, Á&tus pro me

moria inferni, 62, Motiya,

1

mni , & aternitatis timór

.

..€3, Ejus qualitas, 224. Infe

falutaris, 225. — Qui majores n

infcrno patiantut. crü-

E

cjatus, 226.

"

:à, 227. Regule qt;i-

$, 187

Infpira

tjio interna, Ejus natu

' bus inftin

&us Divinus à Diabol

ico difcerni poffit, 238,

Ü

fiies

nunquam

defunt. 229,

a

]nfpirationes Divinz

Motiva, 66, Praxis

bo»

lii

W

Intentio bona, À

é&us, é$.

nzintentionis, 250. À

lia motiva, 231, Exempla; 232,

Jis p

Tiinite

.]udi

.

:

cium extremum,

A&us pro memoria judicii ex-

tremi,

68. Mortiva, 69, Eit formida

bile ob variascau»

234. Exempla, 235,

Curt

fas, 233.

Memoria ejus utilis,

'Tudicium temerariu

m, A&

ü$ huic ^ vitio contrafii,

j Me

'42. In quo ejus mal

itia confiftat, 236,

j 10

71, Motiva,

:

Alia

Qualis quisq

ue eft, tales alios effe judicat, 237,

nusqy

' motiv; Vim.l.

di : judicium "tem'c;grium. 238,

i allt

h

*j

M,

(n r

Ejus natura

: 'Mmfäct&dö. A&us, 74, Motiva, 7f,

240, Alia motiva, .241, Exempla, 242

Irz damna,

1

243« Media, 244,

40f

&

. Meditatio Paffionis €

hifti, Adus, feu potiüs ma-

Gtiti

ffone Chrifti inftituenda, 77,

-

.. fetia pro mediratione de pa

—

-

"Motiva, 78. Alia motiva, 252,

Quis modus in ca ob-

Qui affe&us ex e

a cliciendi, 249,

.. fervandus, 248.

h

i

5l

Mendacium, A&us

;uic vitio contrarius, $o, Moti-

va. 81.

J

Minimorum eura, Acus, 83.

Motiva, 84, Motiva

255 Alia. 254.

Moll

. fnodic

a non fpemcndi,

r« tEm ""'MD

deftia; -Adtus, $6, Motiva.

$7. Ejus naturá, 25 $,

;

257.

Mors

.?18-

$55 o ag r

-

À

*

|

.

ïwdæ; Révum.

Mors, Á&us pro memoria mortis. $9.

Meriva, $.

]

Praxes bonz diípofitionis ad mortem, 2

Wer

xes. 259. Morscerta, 260, Memoriam

8, Álie pra-

:

?

ottis utilis, 2ér,

ii

Mortis hoza. tremenda, . 262,

Mortis.prodromi, 36 $.

Mors dcfiäera.nda. 264.

Ultima verba motientium,

JIn morte tentationes folitó. (unt

26;.

grayior;s. 266, À mor-

filo

te refuícitatis non ereditur, 2&

7

hf

E

jus n

U.

& neceffitas,

Mortificatio, A&us, 9», Motiva, 95.

J

atura,

168. Quotuplex. fit mortificatio,

269,

Áügi

Praxis mottificationis, 270, Media, 271, Alia m

D

otivá,,

272, Signa hominis..veré. mortificati, 27;

tefit

274.

Excmpla:

p

Motiva c

olendi B, M, Virginem, 157, Item Sä.n&bs,

Yy

NU

qudi'conditiones. 275' . Mundus fal

:

taley

lax, 276, Defa-

rit, 277.. Vanus, 278, Inftabilis, 2739.

Noxius, 286.

Qui

Plenus periculis. 281.

Ejus Fefta de(nunt in luctum,

Aon F

*

Pr

2g - .Sperpe'n-dus.. 281

O.

P 4

33.

?

Opus bonum, Singulatum actionum pc;rfeþaio. 31;84-,

Motiva íe in bonis operibus exercendi, 28;, Per

da cum fervore, 286,

Agene

k

Oratio mentalis, Quidante. 24

Quid poft eam obfervandum, 24

7.

f Qg:id m c. 246,

lu

Oratio vocalis, Actus.

Wi

?5. Motiva, »6. Ejus ne-

hi

ceffitas, 287.. Difpofitio.

288. Conditiones. 289, Alig

motiva. 290, Quz oratio fit efficax, 291,

EU

lD

Oratio im-

ET

petrat mira,

2. Oratio bono noftro fepé non eXau-

ditur, 295,

Qu

uomo

do orandum, 294, Ad exaudicn-

dam orationem pro

$

latoriz, 296,

mptus eft Deus, 255; »PFe'ce's) Jacu-

P.

n

Patientia, ACus, »$, Motiva,

i Ej us Whm &:äeïääm;

tas, 297, Signa, 298, Document

a ad amnia mala patien-

t&t ferenda, 255 Patientér, qua

quotidié occuctunt, ferefo

[

asimsmMESME

McuEuArdEee r ais cowwrniteitaneeion RUO RR D M n

MT

Index kgtum.

UE

äa,-:;eo, Ália |motiva, 3or. Item, 358, Exempla pnh-

ö.h'æpræ

sientiz; 362. Omnibus, & (in

fatia, 303. Media, 304.

gulis Pa.tlfcn;ia eft n;ggf«

li, aff,

l, 46],

E

-s 'Peccatum. | Conícientia à peccatis purganda, jef.

d 467

:JOmnis etiam affe&us erga illa exuendus, 306.

Quio-

, Àmor:

. modo ille fe gerat, qui 1n aliquod peccatum lapfus eft,

397. Media vitandi peccata, 308. Motiva, 3o9. Ex

$ fdturi,

:

uno.peccato fequitur aliud, 3 10.. Peccandi confue;üäo,

o, 16

-fugienda, 31 1, Exempla peccata fugientium, 3 r2.

| fnotiyi,

Derfeverantia, ACtus,. rer, Motiva, ro2. Ejus ne-

bemjl

'eeffitas. 313. Media, . 314. Alia motiva, 315, Ev4ftr

:pla- 316,

Y

; Poenitentia, !

1 Jandor

Qu

uid fit, 317. Quid circa con-tíonem ob

fetvandum, 318. Quid circa confefftonem factamen-

talem, 319, Brevis & facilis forma conttitionis, 326,

'é, Dd

JUs, 290

Quid de confeffione generali, 321. Motiva pocnitentie

1

dudum,

»on procraftinandz, 322. Item, 3$6.

Prafentia Dei, A&us, ro4, Motiva, roy. Praxii,

. 321. Alia motiva in prfentia Dei ambalandi, 524.

K

fo, 10

Preces jaculatoriz, 256.

R.

fuag

Refignatio, Aäus, 107, Motiva, :08, Humana ve-

Cä. 246'

luntas Divinz debet effe conformis, 325. Omnia dema-

nu Dei accipienda, 326, Divinz pcovidentie in omni-

Elus Y ,

bus acquiefcendum, 327. Solum Dei beneplacitum op-

y, Al

tandum eft, 328, Exercitium perfe&a. refignationis,

3ti 1m |

329. Motiva, 330. Item, 359, Exempla, 33r.

n ett

vt

I:

S

] )J[ü'

'Solitudo, A&us, rro, Mc;tiva. IIr, Ejus ttlitag,

332. Alia motiva, 333.

T.

«ll

Taciturnitas, Áctus, r1

at

tàs. 334, Circumftantiz i

3. Motiva, f r4, Ejus utilí-

n fermone obfetvandz, 33f.

W d

?fcdia. tollendi garrulitate

m, 336. Motiva 337.

lt

"Yénz

l

ha

Index Rerum.

A

7^ fegtátio,

Attus d fupetandas téfitatianes valdé uti-

(iní

fes, 116. M

otiva, 117. Gradustentátionis, 3384: Cur

tentari permittat,

'33?.

Quid. anté, 340,

es Deus

jonem obfíervatidum,

Quid in. 341,

.

Quid poft tentat

trà tentatienes i genere; 343. Media

3342. Media con

Lt

Ípecialia eontra, tentati

ones camnis, 344. ^ Tentationes

fubdolé tentat, 346, Qui potif-

wtiles, 34;,. Dxmon

fimum tententur, 34

7. Omnes tentantur,

348. Tenta-

M

ffimum fig

tiones non fentire pe

cnui, 349. .Arl:iauwte,nw

?.

tijonibus refiftendi media, 359.

fe in timore

Dcl &onfïrvan-

"rimor Dei, Actus pro

do, 119, Motiva, 120. Ej

us natura & neceífitas?3 $1.

L

Praxi

s, 35x. Utilitas, 35 3.

Timqi gcl c.ogmen a.mrq

l

554 'EXme 34)&, L

N NBN

G

E

A u g

L

"*'M

NS

N]

r

Y

U

C

]AX

MA

nï

)

j

iM

D as

wa

NI ES

ï

ex—

-

n

m

ETA

a b

»

:-m

ff

v

i p

N

KE

»

TM dr

O o

IOR ENNETTOEN UET

£ Z

L:

)7»'1

»

ONS

Y

774

-

IY

N

-

3

S

SESYSNS

sR

a

—

SX (

«

fe

E

V

7

g-

L

É

C

EX

A

: Qü)

w

V

'.',».'ï

99 C

TV

d

x*

E

—

as Rv

:

ä

RLT od R2

5

p

;

"034

VE

£end

(

u d

g Cu

40,

0!»--'4—-) u ;9(

V -(fa»mm

um

&]

Mcdu

l,e,( W?jud

* fOenmnuUd xv

L]

(.Lv n!/n(!v ',ADJ/:!/KJ&-

mnoncs

)» Cs , Ua m.&JVjM

ii podh

Tente

MVMJ

M,e.f e/ e,rca&zæ

|jà tent

(*W/æ(mk

fetyat

/-'M

u5l

yeoant

4

v

*

-

É

E

-

)

X

j

B

(M

x*

*

-

--

M

w

g

-

x

x

—

"

RUT G a

A m

Vs

v -—mÀ ÉR

Ms

&

E

Y

W

s

Vr

ol ii

d d

M

*

aR

iib

d-

N*

m

D

*

ii

I

—

u MP EIC, —

od

——

— —

u

x

N

N

o

4

«

a

—

—

i

--

—

*

*

x«

g

p

o u

A

p

3

a

i

-

$x

^A

M

1

p

Ed

&

14

a

LA

—

4

*

-

-

d

z

——

u

a

--

E

20

Euroskala Offset

R

9

f

»

|

/

-

//

í aæ-*f

7

ZÁ^LC 1'*"?»«);'34'*;,4495&&"";,-

Q

eo

ï, u- J

VierFarbSelector Standard *

::.r

|45

(:;ä;

E

r

RARIUS

Balance

|

4RIBLEX

O

o

E

|

D

Apta,brevi, & practica materia,

Focus

h

ää

ac methodo inftructus juxtà tri-

N

|

picx strarii munus ,

CUJUS

PRIMUM EsT:

z B

22 W

12

Excipere. ConfelfFtones,

953

SE

CUNDUM,

VAC

11

Loouz de rebus L

4 Dzvzzrr.

äï

"ERTIUM,

10

Morzbundos ad . extremam . luc.

14 aummare,

Opufculum non folüm Operatiis, fed etiam omnib

u$

|

& fingulis Confeífariis, aut quomodocunque de

muim

animarum curz 'jintentis apprimé proficuum ,

ac ad füblevandos eorum labores fpeciali-

|

tcer accommodatum ]abore*&

induflria

z

P. BENEDICTI SIGL Ord. Min.

s. Francx. Conventual.

I

ää

SUPERIORUM Prenurssu,

LUCERN.JE,

Aypis Henrici Ignatii Nicomedis

'auþt, 1748,

4 " Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

1

g -