parribüs

/

colaphis cafe,

| gratis odio habite,

N2

qui

«( ro6 )5€9

f qui corpus percutientibus &

(nidits

genas vellentibus dedifti,

qi dil

|

à Petro ter negate,

tisi

vin&us Pilato tradite,

qui p

] ab Herode fprete & illufe,

futi

vefte albà indute,

|

(ione

Barabbze poftpofite,

iged 24233J1IAl

QUi tf

flagellis immaniter cafe,

|

propter fcelera noftra attri-

IUO

r

pto n

lol

te,

fiavi

quafi leprofus reputate,

OY

vefte purpureà indute,

L

J

inttry

fpinis coronate,

[)

|

fefio tj

arundine pro fceptro dona-

i

latur

ä

te,

à Judeis ad Crucem poftu-

i

1? ini

Cte,

. late,

morte iniquiffimá condem-

'obrobr

à Wtte

nate,

À mue,

voluntati Judeorum tradi-

te;

1919)1ui uie[[t Jo3doud 29 * u3 5

: ]s

i mlj

crucis pondere gravate,

tanquam ovis ad occifionem

*I9UuJ 93

.

ilutrg

dttohi

dud&e,

pell

myrrhato vino & felle pota-

o

te,

qulïjua

nudus

( ltn

ego( 197 )5»

dendus t

D

f nudus in cruce confixe,

u$ dcäxür,

qui dilexifti nos, & à pecca-

^

(

tis in Sanguine tuo lavifti,

Jitt,

qui propofito tibi gaudio,

fuftinuifli crucem , confu-

fione contemptá,

Z

?j

qui tradidifli "Temetipfum

TM

pro nobis oblationem &

Wt o4o3Joj AT

ofra att^

hoftiam D EO in odorem

rj

uavitatis,

Htty

cum iniquis reputate,

MQ,

*an3 srqo

|

:;

'S [ inter duos latrones crucifixe,

c» j 'cgio titulo in cruce per Pi-

xro dul

1

[ed

. latum infignite,

'

I pro inimicis Patrem depre-

en ponll

cate,

opprobrium hominum fa&e,

a)f]df/n

à pratereuntibus blafphe-

g

mate,

u uieI[t 393doud 29

[

a

1 tradi]

:E

à Judais derife,

J

-

à

e

à militibus in cruce illufe,

t

à latrone convitiis laceílite,

cifion

:

latroni penitenti paradifum

*F9tu 9J91

.

pollicite,

qui Joannem Matri tuz in fi-

]l pO'*'J;

-

lium commendáfü,

p

N 3

"qde

:;

e95( 198 )56€9

P.

qu Ti

'f'Te 3 Patre dereli&um atte-

fian

ftate,

ptet]

3 fitiens aceto potate,

1 ce]

iqui omnia de Te fcripta in

1nPat

cruce confummáfti,

glori

qui Spiritum tuum in manus

Mxr

Patris jam moriturus com-

ip*d 91913)!]A.

Ti

mendáfti,

b

" ,qul )

à Patre pro tua reverentia

don

3

femper exaudite,

t

ufque ad mortem crucis obe-

*2ena Siuo

,

W

diens fa&e,

lanceà transfixe,

Spirit

Ls

m

ä

]ïll

de cujus Latere exivit San-

Ylvog

guis & aqua,

qui peccata noftra fuper li-

|

]Iepmï

II: 1323doad 79

n

num in Corpore tuo per- ]

—l

pitati

tulifti,

|

NT

cujus livore fanati fumus,

Itj Ulv

J

.

propitiatio nobis fate;

Pryiy,

Omp]

de cruce depofite,

in findone munda involute,

À Uþitanl

V

in monumentó novo tumu-

*jioul 91912

-

As

late,

hi

Àbin.

qui poft mortem ad inferos

defcendifti,

J

lby

d

qux

»

eyc( 199 )S6»

d

ui mortuus es propter deli- ?

um tte/

&a noftra,& refurrexifti pro-

pter juftificationem noftrá,

Z

in coclum elevate,

ferip t

|

ä

in Patris dextera collocate,

Ài

glorià & honore coronate,

yin m

Rex regum , & Domine do-

xuruscomä

minantium,

qui paráfti nobis locum in

gerere

Y

a

domo Patris tui,

]

nofter apud Patrem Advo-

!mds die

cate,

Spiritum Paraclitum difci-

pulis elargite,

$n

—

33

vivos & mortuos judicature,

|

reprobos in ignem aternum

fiper

miffure,

[it Pff

] paratum Ele&is regnum col-

U 93232Jru1 £[]t 323doad 29 *an3 stuoygeg 93913]!AT

p ature,

MES

umus, ]

Propitius efto, Parce nobis JESU,

Q6

Ab omni malo, Libera nos JESU,

A fubitanea & improvifa mala morte,

volii

j

)

Libera nos JESU.

w*

Vo [umL

Ab infidiis diaboli, Libera nos JESU.

Ab ira,odio, & ornni mala voluntate,

(

(

jf

Libera nos JESU.

N 4

À mor-

ess( zco )Se»

À morte perpetua,

]

Der milion

ti, Libe

Per Myfterium San&e Incarna-

tionis tuze,

Indt jodi

P«ctores

Per Adventum tnum,

Per Nativitatem tuam,

Ut peccati

Per Circumcifionem tuam,

mus,

Ut eloriar

Per impofitionem San&x(fmeo-

minis tul,.

1n Cruc

Chifi

Per Baptifmum & fan&um jeju-

nium tuum,

UrAmore f

Per labores & vigilias tuas;

ts (

Per Agoniam & fanguineum Su-

1 Cs Y

dorem tuum,

by

t n o

ferimus

Per alapas & flagella tua,

Per fpineam Coronam tuam,

Ut catmes

Per Crucem & Paffionem tuam,

Cüncuph

PerSitim, Lachrymas, & Nudita-

"s af sou vioquT

eämus

tem tuam,

Te pall

Per Sacratiffima qumque Vulnera

BY

tua,

Cs

Per Mortem & Sepulturam tu-

ae d

am,

QU g

Per San&am Refüurre&ionem tu-

Tedg

am,

tTe]

Per admxrabllem A['cenflonem

at o

tuam,

J

Sing

Pet

)

egpo( zor )56»

Per mi(ionem Spiritüs San&i Paracli-

ti, Libera nos JESU.

In dxe judicij, Libera nos JESUR

e Inumn 2

Peccatores,

Ut peccatis mortui juftitie viva-

4m,

mus,

tilimiN:

Ut gloriari nobis non libear, nifi

—

[

in Cruce Domini noftri jJEsu

Chrifti,

(ium ;e)u

Ut Amore tui mundus nobis cru-

ltf

cifixus fit, & nos mundo,

Ut crücis mortificationem jugi-

yoim 9U*

|

terin corpore noftro circum-

fera mus,

ld

Ut carnem noftram cum vitiis &

L

tudfty

m [Uäm:

ï

concupifcentiis crucifigere ftu-

deamus,

j Mdl!ä' /

Ut Te paifo in carne, & nos eá-

dem cogitatione armemur,

Vilnet

Ut crucem noftram quoridie tol-

'sou.ipne snuedo1 2p Insaf

m tll

lere, & te fequi valeamus,

Ut qua nobis lucra funt, propter

'Te detrimenta arbitremur,

m u

Ut Te JESUM crucifixum fcire

i,

ante omnia ftudeamus,

Yi

Ut Sanguis tuus emundet nos ab j

Ope«

egs( 202 )$8»

operibus mortuis ad fervien-]

D Proptgl

dum DEO Viventi,

illun

Ut empti pretio magno glorifice- | 1

inus DEUM in corpore noftro; | »

quod

j Domin

Ut mortui peccato, & confepul-

|

»

Y, Et da

ti, deinceps Tecum in novita-

te vitae ambulemus,

lt femel emundati ab operibus ,

O

mortuis, rurfum te Filium DEI

crucifigere, & oftentui habere

&l

caveamus,

öcfcmdim,

lIt relidum à Te nobis exem-

t'mïxm'm

ftorum f

plum intuentes, fequamur ve-

ftigia tua,

*sou rpne Snuivcgo1 5,L

tamur; üt

lIt ficut focij paffionum fumus,

m ag

ità fimus & confolationis,

E

X Quj

Agnus DEI,qui tollis peccata mundi,

Parre, In

Parce nobis JESU.

DEUS,P:[

Agnus DEI, qui tollis peccata mundi,

DN

Exaudi nos JESU.

Ün

Agnus DEI, qui tollis peccata mundi,

Miferere nobis JESU.

Y

Pater Nofler. Ave Man14.

dïmmon

ais

*. Humiliavit femetipfum Dominus

üm w

JESUS Chriftus ufque ad mor-

tcm, mortem autem Crucis.

TOrüm

R. Pro«

Wt

t»

ey( 20j )5

] fatitt-

|

|

ij Propter quod & DEUS exaltavit

illum, & donavit illi Nomen;

) gloriä:e-

u

quod eft fuper omne Nomen.

orenoliy ?

:

9. Domine exaudi orationem meam,

€oti

fir"

xj. Et clamor meus ad Te veniat,

n novira-ï;

x

Ov At1o.

) operiti

Omine JESU Chrifte, qui de

ii BH

D

cclis ad terram de finu Patris

y hbt

defcendifli, & Sanguinem tuum pre-

s um

tiofum in remi(fionem peccatorum no*

h

firorum fudifti: Te humiliter depre-

iamur i

camur; ut in die judicij, ad dexteram

tuam audire mereamur, venite bene-

yfumi

Am

di&i. Qui vivis, & regnas cum DEO

jois

Patre, in LInitate Spiritüs San&i

;( n

DEUS, per omnia fzecula fzculorum,

Amen.,

cata u

Omine TESU Chrifte, Fili DEI

atl mifni':l

D

Vivi, qui horà fextà pro re-

demptione mundi Crucis patibulum

Maxh.

afcendifli, & Sanguinem tuum pretio-

fum in remiffionem peccatorum no-

Im DOWF

. ue äd m"l

ftrorum fudifti: Te humiliter depre-

(rucs

camur ; ut poft obitum noftrum, pa-

M

u

radi«

e3s( 204 )5

fPefef

zadifi januas nos gaudenter introire

Glori

concedas. Qui vivis, & regnas cum

Mirif

DEO Patre, in Unitate Spiritüs San-

&i DEUS, per omnia fzcula fxculo-

Jucun

rum, Ámen,

Chari

|

dario

pulch

ECECCHOCROCHP DI CC CUEQUS

folen

Admi

LI"TANIE

VEX A

Dded.

Honor;

SANCTISSIMO NOMINE

usl

JR.S AL

Paupe

Yrie eleifon. Chrifte cleifon.

ä

Mif

K

&| Patie

K yrie eleifon.

Obed1

Chriíte audi nos.

Ca(t

Chrifte exaudi nos.

Pater de coclis DEUS, Miferere nobis,

Àmat

Fili Redemptor mundi DEUS , Mife-

Amato

rere nobis.

À

N

Spey

Spiritus San&e DEUS, Mifcrere nobis.

Exen

San&a Trinitas unus DEUS, Mifere-

re nobis.

D

JEsu Fili DEI Viyi, Miferere nobis.

Zda

ESU. Potenti(Time , Miferere nobis.

Md

U

JESU Fortiffime; Miferere- nobis.

JESU

«x( 20y )e

2

[ Perfe&iffime,

entetinttoi

Gloriofiffime,

X repas Q

Mirifice,

Spiri

Jucundiffinie,

ecula at

Chariffime,

clarior Sole,

aE

pulchrior Luná,

o" ov

fplendidior ftellis,

Admirabilis,

14

Dele&abilis,

Honorabilis,

[öm

Humillime,

Pauperrime,

'

Mitiffime,

*

jedeitn

JEsu

Patientiffime,

Obedientiffime;

Caftiffime,

'siqou 21219J1]A

Amator caftitatis,

rerenobis

Amator pacis,

Qs, M

Amator nofter,

Speculum vitee,

m

Exemplar virtutum,

, Mitre

Decus morum,

Zelator animarum;

Jf

Refugium noftrum;

)

|

ft nOb

L Pater pauperum;

ob

Con-

p

«ao( 206 )5e9

' Confolatio affli&orum,

&binorfi

] Thefaure fidelium,

Pa Tarn

Perdven,

Gemma pretiofa,

Armarium perfe&xoms,

D Nativi

bone Paftor ovium,

i Circum

ftella maris,

b Dolore

Lux Vera,

Pt Plgcl

Sapientia ZEterna,

t Moner

Bonitas infinita,

Pa Korre

gaudium Angelorum;

Per AMcenf

JEsu

Rex Patriarcharum,

Btr Caudig

Infpirator Prophetarum,

*s1qou 949157J1 ]A

Pa Gs

Magifter Apoftolorum,

E.

P dolcif

Do&or Evangeliftarum,

tem tu.

Fortitudo Martyrum,

Pitinterce

Lumen Confefforum,

Qorum

Sponfe Virginum,

us Dg]

i Corona Sanctorum omnium,

lite po

Propmus efto, Parce nobis JESU.

EE

Propitius efto, Exaudi nos JESU.

Eroiis

Ab omni malo,

Bnus Dj

Ab omni peccato;

Ab ira tua,

Ab infidiis diaboli,

Ll

NU Chr

nsaf

N

A pefte , fame, & bello,

Sou vJeqrT

Jtitdgi

À trapsgreffione mandatorum

tuorum,

P

f clfonl

22

e«3o( 207 )66

1

Ab incurfu omnium malorum, $

Per Incarnationem tuam,

Per Adventum tuum,

m's,

Per Nativitatem tuam,

Per Circumcifionem tuam,

Per Dolores tuos,

Per Flagella tua,

;

i

Per Mortem tuam,

L

Per Refurre&ionem tuam,

j

Per Afcenfionem tuam,

Ü

Per Gaudia tua,

;

nsaí seu visqr]

W 3

)

Per Gloriam tuam,

my

Per dulciffimam Virginem Ma-

tf

trem tuam,

Per interceffionem omnium San-

n

i

!

&orum tuorum,

Agnus DEI,qui tollis peccata mundi,

g

Parce nobis Jzsu.

Agnus DEI, qui tollis peccata mundi,

TESO.

Exaudi nos Tzsu.

J

Agnus DEL,qui tollis peccata mundi,

Miferere nobis Jzsu.

ESU Chrifte audi nos.

L;;

JESU Chrifte exaudi nos.

2

Kyrie eleifon, Chrifte cleifon. Kyrie

cleifon,

Pater INofler,

J

:[I'

[

y. Et

egc( 208 )9

y. Et n$ nos inducas in tentationem.

"i

Xj. Sed libera nos à malo.

y. Domine exaudi orationem meam,

L]

&. Et clamor meus ad Te veniat.

Oratio.

M Y

Eus,qui gloriofiffimum Nomen

Yrie.

D

ESU Chrifti, Filij Tui, Do-

mini noftri, fecifti Fidelibus tuis fum-

Kyt

Chllüeaud

mo fuavitatis affe&u amabile, & ma-

Chrife eva

lignis fpiritibus tremendum , atque

Pt g

terribile: concede propitius, ut om-

Fl Redey

nes,qui hoc Nomen JESU devoté ve-

Ttte nob

nerantur in terris , fan&ee confolatio-

Jlitis a

nis dulcedinem in prafenti perci-

MOA Trin

piant, & in futuro gaudium exulta-

Y tnbis.

tionis, & interminabilis beatitudinis

obtineant in celis. Per eundem Do-

TM

fa.

minum noftrum Jzsuw Chriftum Fi-

]ium tuum, qui Tecum vivit & reg-

n V :

AetE C

nat in Unitate Spiritüs San&i DEUS,

liter Diy

per omnia fzecula fzculorum, Amen,

At rj

"later af

Mi iv

Lf

"ter j

*

e3c( 209 )5t»

; tentititi

lo,

OMMIAMMIIMMHMMMI

jonen at

LITAÀ.NIJ4

Tv

ib VIIJäEGINE.

imum M

Yrie eleifon. . Chrifte eleifon,

ilij T

Kyrie eleifon.

us ts

Chiifte audi nos,

abi, a

Chrifte exaudi nos.

dum; 'w

Pater de celis DEUS, Miferere nobis,

us, 0U

Fili Redemptor mundi DEUS , Mifz-

Wf D

rere nobis.

; confohtiq!

Spiritus San&eDEUS, Miferere nobis,

n p

San&a Trinitas unus DEUS, Miferc-

fium ^

re nobis.

peatitudt

San&da ManrA,Ora pro nobis.

yndem D

hritum P

San&a DEI Genitrix,

San&a Virgo virginum,

wvit &U

Mater C u n is T 1,

Fa

j

Mater Divinz Gratiz,

"

Mater puri(ma,

-)ï*

Mater cafliffima,

Mater inviolata;

-ä:

]

Matgr intemerata,

9

Ilï

14-

ego( zio )50»

Mater amabilis,

Aexiltu

Mater admirabilis,

Ngina

Mater Creatoris,

Ntina ]

Mater Salvatoris,

ltpin |

Virgo prudentiffima,

Ntrina

Virgo veneranda,

tfina |

Virgo praedicanda,

Npins

Virgo potens,

Meina !

Virgo clemens,

*piha j

Virgo fidelis,

Agus )

Speculum juftitize,

dl ! D7

Sedes fapientiz,

"

Caufa noftra latitiee,

Q

x

dl; EX

Vas fpirituale,

od

Àgus )

Vas honorabile,

dla Ml

Vas infigne devotionis;

d

*$s1qou o4d vio

rilea

Rofa myftica,

C if t

Turris Davidica,

Jtit eje

"'Turris eburnea,

Yte

Domus aurea;

lu

Foderis arca,

Janua colli,

Ub

Stella matutina;

N

Salus infirmorum;

P'tatioy

E

i g nOf

Refugium pecca torum,

Confolatrix afflictorum;

ïl b 1

Auxi«

»

*9O( at )55

Altlum

Chriftianorum,

Regina Angelorum,

Regina Patriarcharum,

Regina Prophetarum,

r

Regina Apoftolorum,

egina Martyrum,

Regina Confefforum,

*$1qou od z3Qo

Regina Virginum,

Regina San&orum omnium,

Agnus DEI, qui tollis peccata mun-

di, Parce nobis Domine.

Agnus DEI, qui tollis peccata mun-

di, Exaudi nos Domine.

Agnus DEI, qui tollis peccata mun-

' di, Miferere nobis,

Chrifte audi nos,

Chriftle exaudi nos.

Kyrie eleifon,

Chrifle eleifon.

Kyrie eleifon.,

Pater Noffer,

«dve IMaria,

Ub tuum prefidium confugimus;

Sancta DEI Genitrix: noftras de-

precationes n& defpicias in neceffita-

tibus noflris; fed à periculis cunáis

libera nos femper, Virgo gloriofa, &

2

bene-

eas( 212 )56

; benedi&a. Domina noftra, Mediatrix

Fün

aoftra, Advocata noftra! "Tuo Filio

Mut

nos reconcilia,tüo Filio nos commen-

$&

da,tuo Filio nos reprefenta.

Prf

y. Angelus Domini nuntiavit Ma-

Ml

RIZ.

Bon:

M

xy. Et concepit de Spiritu San&ä. '

Sun,

Ov 4tio.

Quit

Tuli

Ratiam tuam, quefumus Do-

G

mine , mentibus noftris infun-

Vi

Jnter

de: ut qui Angelo nuntiante Chrifti

NOSw

Filij tui Incarnationem cognovimus:

Mit

per Paffionem .ejus & Crucem ad

refurre&ionis ,gloriam perducamur.

Y

Iterl

Per eundem Chriftum Dominum no-

Utu

ftrum , Amen.

Semp(

N

H Iymnus.

At

Ve Maris ftella,

DEI Mater alma, -

fpir

A.

Tril

Atque femper Virgo,

l Dlgn H

Felix coeli porta.

Sumens illud Ave;

CI(

W' DaW

Gabriélis ore;

W

F Lllïn-

b

ex( 215 256o.

r Nedtur

Funda nos in pace,

; To F

Mutans Evz nomien,

no um

Solve vincla reis,

ATU

Profer lumen cccis,

yiiatt l

Mala noftra pelle,

Bona cuncta pofce.

: $d

Monftra te effe matrem,

Sumat per te preces,

Qui pro nobis natus,

Tulit eile tuus.

fumus

Virgo fingularis,

oisnt?

Inter omnes mitis,

une 0

Nos culpis folutos,

p

Mites fac & caítos,

Crem ^

erdu[;?fïm-

Vitam prafla puram,

Iter para tutum,

ominumm'

Ut videntes JESUM,

Semper collatemur.

Sit laus DEO Patri,

Summo Chrifto decus,

Spiritui San&to,

h

]rn

f

'Tribus honor Unus, Amen.

)

Dignare me laudare Te, Virgo Sa-

crata.,

M. Da mihi virtutem co'ntra- hoftes

J

tuos,

»

Fun'

Om-v

O 3

«( 214 )50

Orat:o.

. Onpr

. tti

Efende, quefumus Domine

li

D

Beatà Man1A , femper Virgine

intercedente iftam, cum Domo Au-

firiaca, ab omni adverfitate Familiam,

& toto'corde Tibi proftratam, ab ho-

Mi

flium propitius tuere clementer in-

qi

fidiis.

AMA |

Concede, mifericors DEUS, fragili-

tunrij

K, g

tati noftrze preefidium: ut,qui San&e

DElIGenitricis memoriam agimus, in-

Dtepary

terceffionis ejus auxilio à noftris ini-

tione lætä

ib if

quitatibus refurgamus, Per eundem

petaa [ib

Chriftum Dominum noftrum, Amen.

m Dor

Alve Regina , mater mifericordia,

R

vita, dulcedo, & fpes noftra fal-

Vg

ve. Ad te clamamus exules filij Evae.

Ad te fufpiramus gementes, & flentes

IN

in hac lacrymarum valle. Eja ergo

Advocata noftra,illos tuos mifericor-

OMN

des oculos ad nos converte, Et Jesuw

Benedi&um Fru&um ventris tui no-

tl

bis poft hoc exilium oftende. O cle-

Kx

ARIA.

thüg |

mens?ö pia, ó dulcis Virgo M

y. Ora

«s 2:g )5

$. Ora pro nobis San&a DEI Geni-

trix.

us Daint

& Ut digni efficiamur promiffionie

bus Chrifti.

npi V

1 Doro d

Ort:0.

te Fanili

um i?

Mnipotens Sempiterne D EU S,

emengt ?

qui gloriofe Virginis Matris

Man1iz corpus & animam, ut di-

U ag

gnum Filij tui habitaculum effici me-

Feretur, Spiritu San&o cooperante

qist

preparáfti: da,ut cujus commemora«

4 'lmU.'?"""

n

tione laetamur, ejus pià interceffione

ab inftantibus malis, & à morte per-

petua liberemur. Per eundem Chri-

flum Dominum noftrum, Amen,

,'(g,icordif

OOO HIM OM EM IH

no(h*ä dr

ljb

AL 4 NG E

t fhati

Eu

mifctat

.OMNIBUQ ESANCTIS.

f [Ui n

Yrie eleifon.

Chxifte eleifon,

K

Kyrie eleifon,

, 07

Chiifle audi nos.

M AR;,(;

Chri-

il' Q

O 4

e9X 216 )9t»

Chrifte exaudi nos.

$müe TT

Pater de colis DEUS, Miferere nobis,

Sande Tat

Fili Redemptor mund

firde Ph

- rere nobis,

i DEUS, Mife-

fnfte Ba

SpiritusSan&te DEUS, Mi

'f' erere nobis.

Sidte M:

San&a Trinitas Uinus DEUS, Mifcre-

$at Sir

re nobis.

inde TI

San&a Maria, Ora pro nobis.

Sin&e M.

San&a DEI Genitrix,

$n p

San&a Virgo virginum,

Sän&eLuc

Sanc&te Michasl,

Snfie Mar

*siqou

Sancte Gabriel,

— À À

oid v1Q

Ünnegy

San&e Raphal,

4J

Orate

Omnss fan&di Angeli & Archangeli;

Ümnas f

Orate pro nobis.

t pro.

Omnes fan&i beatorum Spirituum Or-

Ünnes f

dines , Orate pro nobis.

Wolig,

San&e Joannes Baptifta, Ora pro nob,

if Ste

San&e Jofeph, Ora pro nobis.

AW La

Omnes fan&i Patriarchze, & Prophe-

Sai v

t , Orate pro nobis,

Sandi z

Sande.Petre,

Sndi j

San&e Paule,

Sintit

San&e Andrea,

ä-

Singi (

San&e Jacobe,

-go

Omes

Jä'

Ntde :

S'anvfï? Joannes,

San-

tb

«( 27 )5

San&e Thoma,

Mferr m

Sanü&e Jacobe,

DEU Mi

San&e Philippe,

San&e Bartholomze,

Wiferere n

Sancte Matthaze,

EUSM

Sanc&e Simon,

x*

Sancte Thaddze,

1obis,

San&e Mathia,

'siqou o4d vio

San&e Barnaba;

San&e Luca,

San&e Marce,

;

l-r: lod

Omnes fan&i Apoftoli &Evangeh&æ,

Orate pro nobis.

j Arhanä

Omnss fan&i Difcipuli Domini, Ora-

te pro nobis

Omnes fancti Innocentes, Orate pro

pmruumül

nobis

j

n pm noE

San&e Stephane, Ora pro nobis.

bIS

San&e Laurenti, Ora pro nobis

San&e Vincenti, Ora pro nobx.,

&

San&i Fabiane & Sebaítliane, !

San&i Joannes & Paule,

!

San&i Cofma & Damxane,

Santc&ti Gervafi & Protafi

'Sh.iUU

01d o1?1Q

ä

Omnes fan&i Martvres,

Sande Silvefter, Ora pro nobi

SJL

J'P

San-

M

egs( 218 )9&»

Onnes f.

Sant&te Gregori,

Sanc&te Ambrofi

Otttt p

San&e Auguftine,

Omnes $a

San&e Hieronyme,

ttüite p

San&e Martine,

*siqou o3d v

Popitius.

San&e Nicolaé,

Propmus |

Omnes fanài Pontifices. & Confelfo-

lbomnii

res , Orate pro nobis.

Abomni |

Omnes fan&i Do&ores, Orate pro no«

Ab Ira tj

bis.

ulnram

Sancte Antoni

Ah m(dus [

San&e Benedi&e,

ER

San&e Bernarde,

San&e Dominice;

'SlqOu

oid vt

lntate

-——-f-—--—-,

pitity

San&e Francifce,

fülur

Omnes fan&i Sacerdotes & Levnæ,

üorte

Orate pro nobis.

Omnes fan&i Monachi & Eremitz,

D M) fle

tloms tl

Orate pro nobis.

? hs

San&a Maria Magdalena,

9 Nl

San&a Agatha,

Z

W Bäpnl

Sancta Lucia,

Lj

nmmt

Sanc&a Agnes,

[l CruC

San&a Cacilia,

t Mor

San&a Catharina,.

*Siqou o1d v1O

*t San

San&a Anaftafia,

tllàm

i

)

b

ege( 219 )569

Omnes fanüs Virgines & Vidug,

|

Orate pro nobis.

i

Omnes San&i & San&z Dz:1, inter-

cedite pro nobis.

ä

Propitius efto, Parce nobis Domine,

|

ï

Propitius efto, Exaudi nos Domine,

& Ca

:

Ab omni malo,beera nos Domme.

Ab omni peccato,

Oratt

Ab ira tua,

A fubitanea & improvifa morte,

Ab infidiis diaboli,

»

Ab ira, & odio, & omni mala vo-

luntate,

ä'

'ä

À fpiritu fornicationis,

ï:

A fulgure-& tempeftate,

À morte perpetua,

TA

Per Myfï:enum Sancee Incama- k

4 E[emlf?.

tionis tuz,

Q sou vIoqrT

Per Adventum tuum,

r

—

Per Nativitatem tuam.

*euluJo

Per Baptifmum & fan&um Jeju-

nium tuum,

|

Per Crucem & Paffionem tuam,

MUCLA wX

cxec WE —— E

Per Mortem & Sepulturam tuam;

Per San&am Refurrectionem

EEE

E

tuam,

—

EY

z*

Per

ego( 220 )5€»

Ut etente:

Per admirabilem Afcenfionem tuam;

Libera nos Domine.

ideria

Tt omnit

Per Adventum Spiritüs San&i Paracli-

ti, Libera nos Domine.

[risfen

ltapima

In die Judicij, Libera nos Domine,

Jitquo

Peccatores , Te rogamus audi nos.

Ut nobis parcas,

noftron

tione e

Ut nobis indulgeas,

Ut frofh,

Ut ad veram peenitentiam nos

perducere digneris,

vt di

Ut empib

Ut Ecclefiam tuam fan&am rege-

re & confervare digneris,

Tkv

Dneris

Ut Domnum Apoftolicum, &

omnes Ecclefiafticos Ordines

1 n5 x

in fan&a Religione confervare

HliDRr

bs

Agnus D

digneris,

lit inimicos fan&e Ecclefiae hu-

Pareg

Mnüspr

miliare digneris,

Ut Regibus & Principibus Chri-

Vundi

ftianis pacem. & veram con-

*$ou rpne sntuegod a,

Apwlyr

cordiam donare digneris,

Mif

Ut cun&o populo Chriftiano pa-

Curiffea

Kyiis l

cem & unitaté largiri digneris,

Ut nosmetipfos in tuo fan&o fer-

Kytie

vitio confortare & coníervare

) Etnb

digneris,

j

V $s

ut

zi

)

( 221 )509

Ut mentes noftras ad cceleftia de-

nfiom t

fideria erigas,

Sundiurd

Ut omnibus Benefa&oribus no-

flrisfempiterna bona retribuas,

Die.

os Don

Ut animas noftras, fratrum, pro-

s audi n

pinquorum, & benefactorum

noflrorum ab eterna damna-

ï

F

tione eripias,

Ut fru&us terre dare & confer-

tAm no

pue sunuiv2o1 o ,

vare digrieris,

[]

Lt omnibus fidelibus defun&is

uf

reqmem &ternam donare di-

*SoU 1

-

q$,

s

(CUIT;

II

;

gneris,

Ut nos exaudire digneris,

|

Qrnas

Fili DET,

f

onieryat

ä

Agnus DEI, qui tollis peccata mund:,

;

Parce nobis Domine.

í

[ie h

AgnusDEI, qui tollis peccata mundi,

Exaudi nos Domine.

g Chrt ].

|

m o

Agnus DElqui tollis peccata mundx,

if

Miferere nobis.

1j

Chrifte audi nos, Chrifte exaudi nos,

E:

d

nop

K yrie eleifon.

Chrifte eleifon,

TR

Kyne eleifon. Pater noffer.

ndo

f

y. Et né nos lnduCas in tentationems

i

a

X, Sed libera nos à malo.

Pfal

I

égo( 22 )8e

y. Nihl

Pfal. 69.

y, E fi

EUS in adjutorium meum in-

Tioct

tende: Domine ad adjuvan-

dum me feflina.

3. Domi

nofl

Confundantur, & revereantur: qui

y. Neqi

quarunt animam meam.

ftra

Avertantur retrorfum , & erubef-

j Orem

cant: qui volunt mihi mala.

W. Domi

Avertantur ftatim erubefcentes, qui

fa.

dicunt mihi: Euge, Euge.

i te

Exultent & letentur in Te omnes,

A

qui querunt Te: & dicant femper,

Y. Orem

Magnificetur Dominus, qui diligunt

(tti

falutare tuum.

Y Neri

$

Ego verb egenus & pauper fum:

ni55

DEUS adjuva me.

p

Adjutor meus, & Liberator meus

Tan

es Tu: Dormine né moreris.

Y m

Gloria Patri, &c.

Sicut erat, &c,

Y Mi

vy. Salvos fac fervos tuos.

t

x. DEUS meus fperantes in Te.

Wo equ

X A

y. Efto nobis Domine turris fqrtitu-

dinis.

J Pry|

PA À facic inimici,

X &i

, Ni-

N

»

eji 2:; )

y. Nihil proficiat inimicus in nobis,

9.

&j Et filius iniquitatis non apponat

tigm nat:

nocere nobis,

k d r

y. Domine, non fecundüm peccata

noflra facias nobis,

eyereantt

&. Neque fecundüm iniquitates no-

ml

firas retribuas nobis.,

im, joax

y. Oremus pro Pontifice noftro N,

mla.

W. Dominus confervet eum, & vivis

ubelcnt

ficet eum, & beatum faciat euth

(

in terra: & non tradat eum in

1 Teorr

animam inimicorum ejus.

ln r

Yy. Oremus pro Benefa&oribus no«

;, quf dülgü

fttis.

B& Retribuere dignare Domine om«

nibg nobis bona facientibus pro«

( pl i

pter Nomen tuum vitam ater«

nam, Ámen.

faattt ?

Y. Oremus pro fidelibus Defunais,

ris

"

gt etat

Ej. Requiem zternam dona eis Do-

mine, & lux perpetua luceat eis,

3

Y. Requiefcant in pace.

"m

*. Ámen.

g

V. Pro fratribus noftris abfentibus,

ARj Salvos fac fervos taos, DEUS

meus, fperantes in Te.

ï* N

y. Mit-

e3o( 224. )5t»

y. Mitte eis Domine aüxilium de

. [X

Sancto.

tentij

x*;. Et de Sion tuere eos.

fuplicant

y. Domine exaudi orationem meam,

prh tue-

lis hoftris

Ig. Et clamor meus ad Te veniat.

Or aíio.

Muipc

mife

EUS, cui proprium eft mifereri

toflro N,

femper, & parcere ; fufcipe de-

ttàm dem

precationem noflram : ut nos, & om-

V: utT

nes famülos tuos, quos deli&torum

B t tod

catena conftringit, mifzratio tua pie-

tatis clementer abfolvat.

EU

tonf]l

quafumus Domine, fuppli-

&tYistuis:

EXaudi,

& confitentium Tibi

cum preces,

W poreft

parce peccatis: ut pariter nobis in-

Dandatis n

dulgentiam tribuas benignus & pa-

4 otmid

ceme

r

Neffabilem nobis Domine, miferi-

I

URe iv

cordiam tuam clementer oftende:

0s

ut fimul nos & à peccatis omnibus

Wt Tib

l(

exuas, & à ponnis, quas pro his mere-

Iiündo c

mur, eripias,

DEus;

»

e3o( 22j )5€»

at

EUS, qui culpà offenderis, peeni-

tentià placaris: preces populi tui

$

fupplicantis propitius refpice: & fla-

jonemmeat

gella tuze iracundize , que pro pecca-

Tevai

tis noftris meremur, averte.

O

Mnipotens Sempiterne DEU S,

miferere famulo tuo Pontifici

y diaiit

noflro N. & dirige eum fecundüm

tuam clementiam in viam falutis ze-

s; li

os, K*

ternz: ut Te donante Tibi placita cu«

; de!i&orf'

piat; & totá virtute perficiat.

o 5j

EUS,à quo fan&a defideria, recta

'

D

confilia, & jufta funt opera: da

7

Dmil'le;[ul'3 ?,l

]

fervis tuis illam, quam mundus dare

non poteft, pacem: ut & corda noftra

gentin

mandatis tuis dedita, & hoftium fub-

" !

jnus r

latà formidine, tempora fint tuá pro-

tectione tranquilla,

t nj*

Re igne Sanüi Spiritüs renes no-

u

ftros, & cor noftrum , Domine:

" d*

ut Tibi cafto corpore ferviamus , &

1s i

ol

mundo corde placcamus.

u

Fi-

ph

ege( 226 )5€»

y. Doty

Idelium D zu s omnium Conditot

y, Ed

X & Redemptor, animabus famulo-

rum famularimque tuarum remilfio-

y. Eu

f

nem cuncorum tribue peccatorum z

y, Amer

ut indulgentiam, quam femper opta-

j Et fid

verunt, piis fupplicationibus confe-

d

quantur.

V, Àmer

Ctiones noftras, quefumus Domi«

A

DN

ne, afpirando przveni , & adju-

vando profequere: ut cuncta noftra

i

!

oratio & operatio à Te femper inci-

piat, & per Te copta finiatur.

O

Mnipotens Sempiterne DEUS,

COM ]

qui vivorum dominaris fimul] &

mortuorum , omniümque mifcreris,

Primhm ,

quos tuos fide & opere futuros elie

prenoícis: Te fupplices exoramus,

ut pro quibus cffundere preces decte-

UT

vimus, quósque vel prafens feculum

N

Yv

adhuc in carne retiner, vel futurum

Sanda .

jam exutos corpore fufcepit, interce-

Tnes f

dentibus omnibus San&is tuis , pieta-

Orate

tis tuz clementià, omnium delido-

S&n&e M

yum fuorum veniam confequantur

hts (

Per Dominum noftrum, &c.

ide Ài

y. Do-

b

e3s( 227 )6€

m Cold

Y. Domine exaudi orationem meam;

abf

R& Et clamor meus ad Te veniat.

rum m

y. Exaudiat nos Omnipotens & Mi-

peCCä'LUFUm

fericors Dominus,

fempti

R& AÀmen,

Y. Et fidelium animz per mifericor-

ibus d

diam DEI requiefcant in pace,

E Ámen,

[umUSDlWï'

'Cni ) & 'fï'

d m

KCCHOGICCUC RP DRIC UC QO NG

p

u

ORDO

ys DEUS

COMMENDATIONIS

u m

ANIM £.

y n

füturot d

Primum diuntur Litanie breves in

eyora

buuc modum.

ettS di(fï'

Yrieeleifon. Chrifte eleifon,

Kyrie cleifon.

d fuwruü

Sancta Maria, Ora pro eo.

Omnes fan&i An

jj nf

geli & Archa»n'g-elï,

ts PW

Orate'pro eo,

"T d

Sanüe Abcl, Ora pro eo.

Omnis Chorus Juftorum , Ora pro eo.

(qi

"

-Sc.m&e-.Abraham 3

Ora pro €o.

P

r

San«

ege( 228 )56P —

SintaL

S$an&e Joannes Baptifta, Ora pro eo.

Omns

Omnes fan&i Patriarchee , & Prophe-

Ortte

tz , Orate pro eo.

Omnes $

San&e Petre, Ora pro eo.

cedite

San&e Paule, Ora pro eo.

San&e Andrea , Ora pro eo,

Dropitiu

Propitiu

San&te Joannes, Ora pro €o.

Abin t

Omnes fanái Apoftoli & Evangelifte,

A perici

Orate pro €o.

À milim

Omnces fanài Difcipuli Domini, Ora-

te pro €o.

panis j

NY

Omnes fan&i Innocentes, Orate pro

À potsf

€o.

YaNud

Sanüe Stephane, Ora pro eo.

San&e Laurenti, Ora pro €o.

Per Cra

Omnes fan&i Martyres, Orate pto €o,

PET MOH

Pt gl

San&e Silvefler, Ora pro eo.

Sanáe Gregori , Ora pro eo.

tl

San&e Auguftine, Ora pro eo.

Pt al

Omnes fan&i Pontifices & Confeffo-

t

q g[at?

res , Orate pro eo.

San&e Benedi&e , Ora pro eo.

diti

San&e Francifce, Ora pro eo.

In dle |

Omnes fan&i Monachi & Eremite,

Pieato

tel p

Orate pro eo.

yrie e

San&a Maria Magdalena, Ora pro eo.

San-

Kyriw

p

o

ego( 229 )St»

San&a Lucia , Ora pro eo.

Ortprt

h

UO

lii

Omnes fan&e Virgines & Viduz,

Orate pro eo.

O.

Omnes San&di & San&z Dz1, intere

cedite pro eo.

0.

&

Propitius efto, Parce ei Domine,

Propitius efto; Libera eum Domme.

€0s

Ab ira tua,

Ev

geh !

A periculo mortis,

À mala morte,

Irilll 0

À ponis inferni,

Ab omni malo,

s Ut

A poteftate diaboli,

Per Nativitatem tuam,

) eO.

Per Crucem & Paífionem tuam,

) 0

Per Mortem & Sepulturam tuam,

ya p

q uimo v1eqrT

[

Per gloriofam Refurre&ionem

tuam,

e

0

Per admirabilem Afcenfionem

&«

*3urtujo

tuam,

, Con 5(

Per gratiam Spiritüs San&i Para-

cliti,

«

In die Judicij,

«

Peccatores, Te rogamus audi nos.

, Ereml!»

Ut ei parcas, Te rogamus audi nos.

K yrie eleifon.

Chrifte cleifon,

Des

?apm!f

Kyrie cleifon,

P3

[/

egs( 230 )5€9

Deindes e&m in agone [ni exitzs ani-

ema anxiatur, dicantur. [equentts

El

Qvationes.

]

D

OrAtio.

moltituc

Rcccata |

Roficifcere anima Chriftiana de

Titorum

hoc mundo,in Nomine DEI Pa-

miffioni,

tris Omnipotentis , qui te creavit: in

fuper hn

Nomine J ESU Chrifti Filij DEI Vi-

miffioney

vi, qui pro te paffus eft: in Nomine

Tun] t0t3

Spiritüs San&i, qui in te effufus eft:

W d

in nomine Angelorum & Archange-

to, piil

loram: in nomine Thronorum & Do-

fgili

minationum: in nomine Principatum

diaboli

& Poteftatum: in nomine Cherubim

t Qr

& Seraphim: in nomine Patriarcha-

dtmpt

rum & Prophetarum: in nomine fan-

T gemy

&orum Apoftolorum & Evangelifta-

$s & )

rum: in nomine fan&orum Martyrum

int,

& Confcfforum : in nomine fanüorum

Thentun

Monachorum & Eremitarum : in no-

ju C

mine fan&arum Virginum, & om-

Àmq,

nium San&orum & San&arum DEI:

hodie fit in pace locus tuus, & habi-

tatio tua in fan&a Sion. Per eundem

(

Qeaty

Chriflum Dominum noftrum; Amen.

Qra-

apo( 221 )9

d

Ov atio.

jii !xïr:ä li

tl ,ïql(i'ü

ï EUS mifericors, DEU S$ cle-

mens, DEUS qui fecundüm

multitudinem miferationum tuarum

peccata peenitentium deles, & prete-

chrifin d

ritorum criminum culpas venià res

nine D!

miffionis evacuas: refpice propitius

e cend

fuüper hunc famulum tuum N. & re-

iij DE"

miffionem omnium peccatorum fuo-

: jp Nomi

rum totá cordis confeffione pofcen-

efius €

tem deprecatus exaudi. Renova in

y Al

€o, piiffime Pater, quidquid terrená

v

fragilitate corruptum , vel quidquid

diabolicà fraude violatum eft : & uni-

Prncpi

tati corporis Ecclefie membrum re-

" chcruäim

paratié

demptionis annecte, Miferere Domi-

gomine

ne gemiruum , miferere lacrymarum

vangdi

ejus: & non habentem fiduciam, nifi

Marty!

in tua mifericordia, ad tus Sacra-

mentum Reconciliationis admitte,

fandur

m n

M

Per Chrilum Dominum noftrum,

»,

o

Amen,

rP

Ommendo te Omnipotenti DEO,

, L

chariffime Frater, & ei, cujus es

a^

creatura , committo: ut cüm huma-

Jl AP )

Pa

nitas

n

e3o( 232 )5€»

nitatis debitum morte interveniente

ejus, $i

perfolveris, ad au&corem tuum , qui

u füit

te de limo terra formaverat , rever-

paato

taris. Egredienti itaque animz tuae

lntur,

de corpore fplendidus Angelorum

Confün

coetus occurrat: Judex Apoftolorum

omnes !

tibi fenatus adveniat: Candidatorum

Sitange

tibi Martyrum Triumphator exerci-

deant,

tus obviet:

Liliata rutilantium te

qui pto

Confeflorum turma circumdet: Ju-

ab aterr

bilantium te Virginum Chorus exci-

o di

lus j

piat, & beate quietis in finu Patriar-

charum te complexus aftringat: Mi-

(emper

tis atque feftivus Chrifti JESU tibi

fots te x

afpe&us appareat, qui te inter affi-

lab o

ftentes fibi jugiter intereffe decernat.

Vàts at

Ignores omne quod horret in tene-

Qorüm

bris, quod ftridet in flammis, quod

Cedat tibi te-

Redemp

cruciat in tormentis.

videas,

terrimus fatanas cum fatellitibus fuis:

mhanfs

in adventu tuo te comitantibus An-

Yetitat

gelis contremifcat, atque in cternz

itmin,

no&is chaos immane diffugiat. Exur-

diving

gat Dzus, & diffipentur inimici ejus:

faculo

& fugiant qui oderunt eum, à facie

ejus.

,

age( 25; )S€e

ReelYente

ejus. Sicut deficit fumus, deficlant: fi

i tiüm, &

cut fluit cera de facie ignis,fic pereant

it, t

peccatores à facie DEI: & jufti epu-

Animo t

lentur, & exultent in confpe&u DEI,

Angdont

Confundantur igitur & erubefcant

omnes tartarez legiones, & miniftri

| poüolorum

ndidaran

Satang iter tuum impedire non au-

ior at

deant. Liberet te à cruciatu Chriftus,

qui pro te crucifixus eft. Liberet te

antium t

ab zterna morte Chriftus, qui pro te

nde: Je

orus exd

mori dignatus eft. Conftituat te Chri-

w Danit

ftus Filius DEI Vivi, intrà paradifi

femper amoena virentia, & inter oves

fnptt: Ml'.

EgU

fuas te verus ille Paftor agnofcar. Il-

