le ab omnibus peccatis tuis te abfol-

n J

; du

vats atque ad dexteram fuam in ele-

TE

&orum fuorum te forte . conftituat.

j5, qu?

Redemptorem tuum facie ad faciem

t tibi t

videas, & prafens femper affiftens,

ibus

manifeftiffimam beatis oculis afpicias

veritatem.

ibu; 4*

Conftitutus igitur inter

agmina Beatorum, contemplationis

n at

"n EXUL

divine dulcedine potiaris in fecula

feculorum, Amen.,

v

ji fäfü

eus/

Ora4-

ex( 234 250

Lie

'" Oratio.

f ib

Ufcipe Domine fervum tuum in

Tinis,

Libe

S

locum fperandee fibi falvationis

à mifericordia tua, Amen.

ficut [il

Libera Domine animam fervi tui,

Dum, /

ex omnibus periculis inferni, & de

Liba

ficoc f

laqueis peenarum, & ex omnibus tri»

balationibus, Amen.

dpnis a

Libera Domine animam fervi tui,

?"f;/ïm

ficut liberáfti Enoch & Eliam de com-

Vs

muni morte mundi, Amen.

ficüt ]

Libera Domine animam fervi tui,

mine,

ficut liberáfti Noé de diluvio, Amen.

libe

Libera Domine animam fervi tui;

fict ]

ficut liberáfti Abraham de Ur Chal-

Bul (

daorum, Amen.

Lik

Libera Domine animam fervi tui,

lUt [b

ficut liberáfti Job de paffionibus fuis,

Catterdh

Amen.

k

Libera Domine animam fervi tui,

gincm

ficut liberáfti Ifaac de hoftia, & de

atrocif

manü patris fui Abrahze, Amen.

CTate

Libera Domine animam fervi tui,

tui &

ficut liberáfti Loth de Sodomis, & de

dte g

flamma ignis, Amen,

Li-

«34 :;5 )5

Libera Domine animam fervi tui,

ficut liberáfti Moyfen de manu Pha-

n m d

raonis, regis /Egyptiorum, Amen.

filrcni

Libera Domine animam fervi tui,

ficut liberáfti Danielem de lacu leo-

ub

num, AÀmen.

i, ld

Libera Domine animam fervi tui,

glb

ficut liberáfli tres Pueros de camino

ignis ardentis, & de manu regis ini-

ferii

qui, Amen,

d

Libera Domine animam fervi tui,

ficut liberáfti Sufanham de falfo cri-

mine, Amen.

;.fen'f tj

y"ï01 Amelï'

Libera Domine animam fervi tui,

f th

ficut liberáfti David de manu regis

Saul, & de manu Golie, Amen.

Ia

Libera Domine animam fervi tui,

(v t

ficut liberáfti Petrum & Paulum de

carceribus, Amen.

[ibUS [m'cl

Et ficut beatiffimam Theclam vir-

f

ginem & martyrem tuam, de tribus

atrociffimis tormentis liberáfti , fic li-

li, "

berare digneris animam hujus fervi

ma

f

tui, & Tecum facias in bonis congau-

&cre coleflibus, Amen.

i

)

; A^

Orá-

p

e«yo( 2;6 )te»

Domit

Ov 4tio.

fericot

Ofendamus Tibi Domine ani«

in glo

mam famuli tui N. precamiüt-

Pa

que Te Domine JESU Chrifte, Salva-

pnum

tor mundi,ut propter quam ad terram

fufeip

mifericorditer defcendifti, Patriarchae

dail,

rum tuorum finibus infinuare non re«

celeft

nuas.

Agnofce Domine cteaturam

lUl Obw

tuam, non à diis alienis creatam, fed à

ducant

'Te folo DEO Vivo & Vero: quia non

tufifem

eft alius Deus preter Te, & non eft

Ào

fecundüm opera tua, Latifica Domi-

lfl

ne animam ejus in confpe&u tuo, &

fintu

né memineris iniquitatum ejus anti-

fuitef

to fin

quarum, & ebrietatum , quas fufcita-

vit furor, five fervor mali defiderij.

flous,

Licét enim peccaverit, tamen Patrem,

li (

& Filium, & Spiritum San&um, non

N

negavit,, fed credidit; & zelum DEI

las

in fe habuit, & DEUM qui fecit om-

dant

nia, fideliter adoravit.

Dit

OvaAtt0.

n

tülis

Eli&ta juventutis, & ignorantias

tüt ;

D

ejus, quaefumus, ne memineris

ànt

De-

«06( 257 )56»

Domine: fed fecuodüm magnam mi-

fericordiam tuam memor efto illius

jomit d

in gloria claritatis tua.

Aperiantur

. precamu'rn

€i coeli, colletentur illi Angeli. In re-

ril gt

gnum tuum Domine fervum tuum

m adtirt

fufcipe. Sufcipiat eum fan&us Mi-

Parati

chael, Archangelus D ET, qui militize

4re nonte

cceleftis meruit principatum, Veniant

erentut

illi obviàm fan&i Angeli DEI, & per-

Y

t4m, ii

ducant eum in civitatem cceleftem Je-

quiA n0t

rufalem. Sufcipiat eum beatus Petrus

TOU

Apoftolus, cui à DEO claves regni

co:leflis traditze funt.

fraDuri

Adjuvet eum

fan&us Paulus Apoftolus, qui dignus

AU QO :

gys t

fuit effe vas electionis. Intercedat pro

eo fanctus Joannes ele&us DEI Apo-

ayfite

d

ftolus, cui revelata funt fecreta ccele-

y Patrtly

ftia. Orent pro eo omnes fan&ti Apo-

1Il), Qol

ftoli, quibus à Domino data eft pote-

um DE

ftas ligandi atque folvendi, Interce-

t*

dant pro eo omnes San&i & Ele&i

DEI, qui pro Chrifti Nomine tormen-

tà in hoc fzeculo fuftinuerunt: ut vin-

culis carnis exutus, pervenire merea-

nofän"lf"

tur ad gloriam regni ccleftis: pre-

ftante Domino nofiro JESU . Chrifto:

g^

)

Qui

egc( 258 )549

Qui cum Patre & Spiritu Sando vivit,

Y M

& regnat in fzecula fzeculorü, Amen,

y, Am

y. Don

Egre[fA autem auima dicitur boc :

N- &

Ubvenite Sancti DEI, occurrite

V Etc

Angeli Domini: Sufcipientes

animam ejus: Offerentes eam in con-

Ibi

fpe&u Altiffimi,

y. Sufcipiat te Chriftus, qui vocavit

te, & in finum Abrahe Angeli

feculo.

deducant te,

litatem

w. Suícipientes animam ejus: Offe-

C252 Com

rentes eam in confpe&u Altffi-

IT N

mt.

Domin

g. Requiem eternam dona ei Domi-

ne, & lux perpetua luceat ei,

s

x. Offerentes eam in Confpedu AI-

tiffimi.

IT

K yriecleifon. Chrifte eleifon. K yrie

eleifon.

Pater nofter.

Nv

$. Et né nos inducas in tentationem,

[ET

A. Sed libera nos à malo.

Omln

y. Requiem zternam dona ei Domi-

ne,

tetur n

falutc,

x. Et lux perpetua luceat ei,

jtia,

Y. A porta inferi.

&Rj Erue Domine animam ejus.

W. RC-

4

,

egso( 229 )508

ando t

y. Requieícat in pace.

ort

& Amen,

(IH E

vy. Domine exaudi orationem meam,

], oxutrt

R. Etclamor meus ad Te veniat,

Sufcpi

Oratio.

m II t

Ibi Domine comendamus ani-

j

i vt

T

mam famuli tui N. ut defunctus

ihe Anrd

Ízculo Tibi vivat: & que per fragi-

litatem humane converíationis pec-

us: Of

cata commifit, Tu veniá mifericordif-

. At

fimaz pietatis abfterge

Per Chriftum

Dominum noftrum, Amen.,

4erDomi

«6 DL TRIMUM DROREMIR RD o

Jteit dl

1 peall

ITINERIRTUM.

u!zftzpä

N viam pacis & profperitatis diri-

attorte

gat nos Omnipotens & milericors

Dominus: & Angelus Raphaé] comi-

e u

tetur nobifcum in via, ut cum pace,

falute , & gaudio revertamur ad pro-

,

pria,

Can-

i»

j

egs( 240 509

Canticum Zacharia :

Md

VEU

tjis:in

j Perv

Enedi&us Dominus DEUS If-

1nquib

ra£l , quia vifitavit, & fecit re-

Tllun

demptionem plebis fuze.

Wnbra

Et erexit cornu falutis nobiä': in

piisn

domo David pueri fui,

Clor

Sicut locutus eft per os San&orum,

Sicu

ui à fzeculo fünt, Prophetarum ejus.

E

Salutem ex inimicis noftris, & de

tttis din

manu omnium , qui oderunt nos.

fY

Ad faciendam mifericordiam cum

Comite

Patribus noftris: & memorari teüg—

p« f

menti fui fan&i.

propri

Jusjurandum, quod juravit ad Ab-

Xyt

rabam Patrem noftrum , daturum 16

Tic lj

nobis.

J, Et;

Ut fin? timore, de manu inimico-

YX $d

vum nóftrorum liberati,ferviamus illi

» M

In fan&itate & juftitia coram ipfo,

V. D

omnibus diebus noftris.

V M

Et tu Puer Propheta Alti(fimi vo-

|

eaberis: praibis enim ante faciem

X E

Domini parare vias €jus

* H

Ad

l

,

«pc( 241 )68»

Ad dandam fcientiam falutis plebi

ii

ejus: in remiffionem peccatorü eorum.

Per vifcera mifericordia Dz: noftri :

pEiti

in quibus vifitavit nos, oriens ex alto,

&i

IHluminare his, qui in tenebris & in

umbra mortis fedent: ad dmgendos

; 10

pedes noftros in viam pacis.

Gloria Patri, & Filio, &c.

gandont

Sicut erat, &c.

prum v

"dntipb. In viam pacis & profperi-

(ri

tatis dirigat nos Omnipotens & mife-

W Ws

ricors Dominus : & Angelus Raphaél

[d 3m u'f

comitetur nobifcum in via, ut cum

gur

pace, falute, & gaudxo revertamur ad

propria.

lVJ[Zd

Kyric eleifon. Chrifte eleifon. K y-

tie eleifon.

Pater noftet,

«

$, Et né nos inducas in tentationetr,

j

*». Sed libera nos à malo.

amuslu

y. Salvos fac fervos tuos.

yam/

x*. DEUS meus fperantes in te.

y. Mitte nobis Domine auxilium de

jj

fanc&o.

Xj. Et de Sion tuere nos,

d ii

y. Efto nobis Domine turris fomtu-

dinis,

h

Q.

R.À

— «( 242 )569

$. A facle inimici.

apelur

y. Nihil proficiat inimicus in nobis;

traqui

xy. Et filius iniquitatis non apponat

tomite,

nocere nobis.

qm, a

$. Benedi&us Dominus die quotidie,

portum

Xj Profperum iter faciat nobis Dzus

falutarium noftrorum.

$. Vias tuas Domine demonftra no«

D

bis.

pit omi

læfnm [

X Et femitas tuas edoce nos.

y. Utinam dirigantur vie noftre.

fimulos

* Ad cuftodiendas juítificationes

TWobsy

tuas,

in viaí

y. Erunt ptava in directa,

in yluy

Xy. Et afpera in vias planas.

I

y. Angelis fuis Dus mandavit de te,

padi

Xj. Ut cuftodiant te in omnibus viis

ragio |

tuis.

Is, p

$. Domine exaudi orationem meatte

Tutin

Xj. Et clamor meus ad te veniat,

OrAt10.

Ahe

[

EUS , qui filios Ifraz] per maris

muiotw

12

petit

medium ficco vefligio ire fe-

& yi

cifti , quíque tribus Magis iter ad Te

flellà duce pandifti: tribue nobis,

Ptoteg

qu&-

$

eso( 245 )5

quzfumus, iter profperum , tempusds

(us t nl

zranquillum: ut Angelo tuo San&o

tomite, ad eum, quó pergimus, lo-

nonn

«um , ac demum ad eterna falutis

diequi

portum pervenire feliciter valeamus.

: nobis L

i

ffl

EUS,qui Abraham puerum tuü

| de Ur Chaldzeorum edu&um,

monfit Y

pér omnes fuz peregrinationis vias il-

Io5,

lefum cuftodifti: quefumus, ut nos$

famulos tuos cuftodire digneris: efto

nOüfæv

Ntcanmt

nobis Domine in procin&u fuffragiü,

in via folatium, in eeftu umbraculum,

in pluvia & frigore tegumentum , in

!

laffitudine vehiculum, in adverfitate

M

prefidium,in lubrico baculus, in nau-

yitt

fragio portus: ut Te Duce,quà tendi-

yibus

mus, profperé perveniamus, & de-

mum incolumes ad propria redeamus,

n odl

niat.

Defto, quefumus Domine, fuppli-

cationibus noftris: & viam fa-

smulorum tuorum in falutis tuz pro-

t w

fperitate difpone: ut inter omnes vize

j*

& vite hujus varietates tuo femper

[ 2d ïf

protegamur auxilio.

g

Prae

Q: 2

d

e9s( 244. )5to

P

Rafta, quafümus, Omnipotens

- Qu

DEUS: ut familia tua per viam

V: (

falutis incedat, & Beati Joannis Pre-

Cntom

curforis hortamenta fe&ando, ad eum,

Quia

quem pradixit, fecura perveniat, Do-

d&

minum neftrum J ESU M Chriftum

Em

Filium tuum: qui tecum vivit, & re-

progeni

gnat in unitate SpiritüsSan&i DEUS.

Fedt

Per omnia fzecula feculorum, Amen.

pert

Dtpo

Secundum eujusvis devotionem po[-

funt addi:

tivi ln

El

Litaniz Lauretanz, vide pag. 209.

Ave maris Stella, vide pag. 212.

tt$ dim

Salve Regina, vide pag. 214.

Sufe

Magnificat anima mea Dominum , quod fe-

Utusn

quitur pag. 244.

Sicut

Litaniz de omnibus San&tis , pag. 215.

De profundis clamavi , vide pag. 177-

Abfahal

Cum Oratione : Fidelium DEUS omnium, &c.

Glori

vide pag. 178.

tj

ESEQE368: GE2 203 963 :£3 OE3 E309: E6 Gt2e: 33 ERE2 (993

eris, j

CANTICUM

6; 0f2

D. o SMLAA IN R

W)inte

&htja

Lucea t.

Agnificat anima mea Dominü.

Riémo

Et exultavit Spiritus meus in

DEO fa

lutari meo,

Quia

——

b

e9o( 24j )5a»

Onniptt

- Quia tefpexit humilitatem Ancilla

t prrit

ua: ecce enim ex hoc beatam me di-

hus

cent omnes generationes.

ydo,att

Quia fecit mihi magna, qui potens

rren

eft : & fan&um Nomen ejus.

M Chrit

Et mifericordia ejus à progenie in

progenies timentibus eum.

vivir) &"n

n&iD8

Fecit potentiam in brachio fuo: di-

jm, At*

fperfit fuperbos mente cordis fui,

Depofuit potentes de fede, & exal-

tl

tavit humiles,

0

Efurientes implevit bonis : & divi-

tes dimifit inanes.

SufcepitIfrael puerum fuum, recor«

1

datus mifericordiz fuze.

Ufty qJO

Sicut locutus eft ad patres noftros,

j

Abraham, & femini ejus in fzcula.

$71

Gloria Patri, & Filio, &c.

yniumye

"Antiph. San&a Man1a fuccurre mi-

AE

eris, juva pufillanimes, refove flebi-

M

€s, ora pro populo, interveni pro Cle-

fo,intercede pro devoto femineo fexu:

p

fentiant omnes tuum juvamen, qui-

cunque celebrant tuam fan&am com-

Mi

memorationeim.,

y. Ora

f ml ?5

J

«( 246 )6t»

$. Ora pro nobis San&a DEI Ge-

Qui

nitrix.

fts m

x. Ut digni efficiamur promiffio*

quem

á

Ef

nibus Chrifti.

jxtei

Ovat1o.

Dix

' Oncede nos famulos tuos, qus-

Deni

fumus Domine D E US, perpe-

meg,

Dor

tuá mentis & corporis fanitate gau-

dere; & gloriosà Beatae ManUA fem-

nieg:

inis interceffione, à prafenti

indiel

per Virg

N

liberari t

riftitia , & seterná perfrui lze-

titià.

Per Dominum nofirum JE-

Ieo [

SUM Chriftum, &c. Amen.

mne

'tntur,

Pfal. 139.

'Capt

lorum

Ripe me Domine ab homine ma«

lo: à viro iniquo eripe me.

Cade

Wi

Qui cogitaverunt iniquitates in

corde : totà die conftituebant przelia.

fitey,

Acuerunt linguas fuas ficut ferpens

Vit

tis: venenum afpidum fub labiis eo-

f vj

gum,

Ihterit

Guftodi me Domine de manu pec-

Co

dium

catoris: & ab homjnibus iniquis eri-

pe me,

Qui

«35( 247 )50»

Dl

Qui cogitaverunt füpplantare gref-

fus meos: abfíconderunt fuperbi la-

[ Pmmi/üa

queum mihi,

Et funes extenderunt in laqueum:

juxta iter fcandalum pofüerunt mihi,

DixiDomino: DEUS meus es Tu:

tuot, ?

exaudi Domine vocem deprecationis

meza.

Usptt

Domine, Domine virtus falutis

yiuts p

i A

meae: obumbráfli fuper caput meum

in die belli.

j al

Né tradas me Domine à defiderio

al

fn [*

meo peccatori: cogitaverunt contra

n

mé;,ne derelinquas me, né forté exal-

tentur.,

Caput circuitus eorum: labor Ja-

biorum ipforum operiet eos.

"

Cadent füper eos carbones, in ig-

e [f] í

ass 7

nem dejicies eos; in miferiis non füb-

fiftent.

Vir linguofus non dirigetur in ter-

"14

u

ra: virum injuflum mala capient im

interitu,

Cognovi,quia faciet Dominus judi.

"a

cium inopis; & vindidam pauperum.,

jquis j

Ves

Qw

Pa

—

1

. ey( 248 )96

"MT UT

erümtámen juíti confitebüntur

T:,l'ft: jb

Nomini tuo; & habitabunt recti cum

Tu'-.';,æxj

vultu tuo.

i

n Jiu

[

Gloria Patri, & Filio, & Spiritui

.

i

|

TE us

San&o: Sicut erat in principio, &

-

-e C.

;

^Wf

"

u

j

nunc, & femper, & in fzecula fzeculo-

rum, Amen.

ïiw*/;m

"W» |

u

i habitat in adjutorio Altiffimi:

j(ïk*g»- j

Q'

vide pag. 57. Cum Oratione an-

^ t f"'JA'*Mï'

nexa de S. Angelo Cuftode,

AR

fet

y. Procedamus in pace.

l

x. In nomine Domini, Amen;

«2 dj

Omnia ad majorem DEI

Jo^, (þ

Gloriam.

u

J»Agz&

( A EEE

m

O NSS

f

(

DI

r;;'

T

^

r

*)

)

;'

(

T.

QJ

e

f

äx*

pAyg

Á

i

^

f

PAS

ng

47"1

HM, w

f

Vhhe 51,1

x

Y£

Ü

e-—.ï

e qf,l-», /e;ngw Z

2f 1253

Ü

Tæ!-ns /(7!!1»«, ^ xy f;rw

fvl

f/:r—'-.

w M-»xvm *

z

/My;u/. at .-,—.ræ

r

:

d

Tu'* *-A«—-An þ-,. ,Llf,

"

^

52

y- M'(y u»f--- W((/Aa; GC /

5*»/ Seret s rA .

& t

( C '!m'-i F/M Ms/»uu lf,mæ X x

irapf D

-—«y«æu»* 27 Mm zf/d.y-q, 3

k tvftfrlt./-ww r2

AM»Q

Z)Aa-ey qy * ttp.

j

F h;uf*f;.*-- A^ ugtlä 4,3! ci 47 n L, 5

E .»//'Pa'c'»- im-,w VEU

202

^.

,r*-ä

xo((.,(- 3

44

at

-.b;

AU m(xf,cc W«

v

d

.

AELODR

A o g s.

W"'&-., m,,./ 14 514 & 26

f

fo se4 ,

5 H

of

2*

—

p« Ia

ao

Md

€&

/af "o»

Jafx-«/ a f*»f- *

-(»l-?æ-. ur,- ;v—x ,a ,g, fw

;

»:

^

J

"fooo 44

"

.

v.W »-

x

CA s.

w*"l'.,

AE AA u 7

fs.

"*45:7 1-(4«,,fm gt E.

V

m (J-»t-.s»

"

"

-*fi.v 4&-—«»,( ;,.1

"A

F-:g/'*lz'w /WW/ ;wn,--m.ïz

*—»im

0,7' .-4-,

u/,m

,

$98 7) $9971 . .'

M

"uTA

,w,?w a r P2

Y '"(lw M(( 5,14(

sf;;s

?

-(,

e,yþ»z»f f

?

W*'*-fä

44;/4,..-: !Dfï( * .

70l

-MZJ":(/-CW

^

j

. g

* u

546« *

»49e- 7938 L d n

£^ e.

37 $2772

c

r

UI

[

u- 763;! F,.«

ndy cfo a. -

2»

Af

A. W^v

ona

*

Vr t

,./æ

$- Jm,,zm rl

"tïr»

?/cm.uyu D f/—q ,

m &ïm- *

4

"

*

"

fvx !c. Q»cf«»;».

/7*17(7

&v

u -

—— ! R

ïxþrm"lgïrl

4

)

m n

—

E

£

-

EETROT:

*

—

TEUM

-

E n

CC

p

ET

aE

222

»

E

VA Ra U.

€€

Vi

P

5

:

NNTDMK HU

*

E

EEE

M tes.

"

-

——

"

-

j

j

-

2

W

COR

"

4*

A

VE

du

*

i

Y

$

"

"

*

x

s

A

&

2

d

(

4

:

i

,y.,

E

A

M-

p

Q v

KE

H .

"h

i

5

$o5

r

-Wm s

J

A

"

m

"

Z

ER

a o

u Agre r

-

-

A -

m aM

A

N

N

"

z

a

Z

A

4

CEGIERT

;

E

o

E

p L

VierFarbSelector Standard* - Euroskala Offset

ie

E

ä

E

O

lä

2 WTAEFTCULTUS

X

5. JOANNIS -

—

e

NEPOMUCENI.

at

a.

Periditantis Famz, & malé

—2

Verecunda in Confeffionis

Sacramento Animae

z

FIDELISSIMI PATRONI:

ä

—U»à cun

e

EXERCITIO

QUOTIDIANO

recum & Virtutum Solidarum,

Chriftiano Homini neceffariarum,,..

Defumpto potifiziim ex

HOROLOGIO $A4CRO

d

SERENISSIMJE

ADADA

DOMUS

ELEÉCTORALTIS

NEOBURGICO-PALATIN.&!.

Càm Licentia Superiorum.

Anno à Partu Virginis Matris DEI

M. DCC. IX.

Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

G/tdarfj 4d Vineas; Typis Soannts

-

Bmedz'&i; Hct-?"c!(-neri.

nb