tiam cordis mei, & infirmitatem

M g

meam,quia fine Te nihil poffum face-

re, fin? tua gratia nihil poffum pati.

lts

0pn

In Unione perfe&tiffimae R efignatio-

Dijm! n

nis tuz , Domine JESU, quam clicuit

pufilla animula tua, quando fub corde

Imma-

MePreT A

eps( 71 )56»

Immaculato Virginis Matris tas&e, pri-

im, llud

mb conjunda eft tenello Corpufculo

nfii, &

tuo, totum me trado, dono, configno,

jllo zi

& refigno Diviniffimae Voluntati tuze,

dinemMt

& dico, quantüm mihi poffibile eft eo

nófti rb

affe&u, quo Tu olim in horto. Pater

Lones ff

J&terne, JESU Fili DEI, Spiritus

San&e DEUS, fiat Voluntas tua. Non

) Supreni

mea, fed tua Voluntas fiat. Non ficut

tuógur

ego volo, fed ficut Tu. Et ideo ità fiat,

yiveram !

quia Tu id vis, quia fic placitum eft

10 zme

ante Oculos tuos.

Wf/ïS; nec.

Agnofco, Beneficentiffime DEUS,;

Divinam tuam in . me liberalitatem,

,K W

W

tot beneficiis teftatam ; quot vixi mo-

mentis; toc meis,obfequiis dignam;

as at

(d

quot habeo mentis cogitationes, ani-

d M.ginmd

mi affe&tus , corporis membra , refpi-

45

[

randi vires; gratiáfque ago ex animo,

ybei, V

méque in compenfationem integre

; nf

reddo , quoad totus per mortem tran-

jpfamit

feam in gratitudinis holocauftum;

sternis à me gratiis 'Tibi offerendum.

yfum

um P^

O DEUS meus, & omne Bonum

g hd

mucum! pudet me, quód te non con-

uamdiu

E 4

t£entu$

ldo(b'ï;ï

e3o( 72 )S€»

(

tentus Bono infinito, bonitatis exiguss

QIEUS

umbras fim fe&atus: deteftor preepos

QRIDEIS

fterum illud ftudium meum, & re-

Ofiritus $

nuntio omni bono, quod Te minus

lor,eríi

eft, illüdque peto, ut Tu folus dein-

ttellor, u

ceps expleas omne meum defiderium.

tem baler

Mitifhime DEUS, qui non minüs

& Confortm

Te patiendo mifericordem, quàm

Hit; qum

agendo potentem oftendis, offero me

Confolitgre

Tibi ad ferendum , quidquid iimiferis,

Qtdo Qu

aut permiferis, ideo folüm, quia Tu

Yo at

me ferre jubes: petóque iftam à te gra«

"?:æv CFUCiS

tiam, ut non finas patientiam meam,

flte Mag

aut vite mole(His, aut malevolorum

Qnda N

injuriis, aut morborum , mortisq; dos

gdo Cuhüw

loribus convelli.

Ntibus, B

Benigniflime DEUS, qui,ut mead

At copf

petendum allicias, petenti omnia pro-

Wittem. N

mittis, ecce fretus promiffis tuis peto

Wmi T

veniam reo, folatium affli&o, fubfi-

QUITN

dium egeno, ignaro do&trinam , infir-

Vrj

mo robur, vivo gratiam, morituro

r

perfeverantiam , pérque illa Promiffa

Pt

tua, quibus divinam tuam obligáfti

hum tUUml

Fidem, rogo, ut petenti annuas, peti«

æPfOSin (

ta dones, donata conferves.

WRihfemo

O DEUS,

RO

ego( 75 )5t»

onitits r

O DEUS, Pater Mifericordiarum,

jetefi prap

OFili DEI mlfäncordlarum Confors,

meum K t

O Spiritus San&e, miferorum Confo-

uod Teamut

lator, per dulciffima ifta mihi nomina

Tu folugitr

obteftor, ut, quem Patrem appello, Pa-

um dehdnl J

trem habere merear ; quem Fratrem,

qui non v j

& Confortem agnofco, Fratrem expe-

ydem, QU

riar quem Confíolatorem veneror,

dis, oftrot

Confolatorem fentiam , tum maxime,

qu,dlmif-'flfy

quando cum . morte lu&andum erit

]m ql] ZTU

pro aternitate,

ürque refe&us pane

tm àte p

vite, Crucis virtute adjutus, patro-

yuam medri

cinante Matre Virgine, tutante Ar-

mydevolon

changelo Michaéles affiftente S. An-

mortsf

gelo Cuftode, Patronis meis fuccur-

rentibus , Beatis omnibo auxiliantibg,

uu, Ut m

felicem confequar devictà morte &ter-

i omnia pl^

nitatem.,

Né veró propter innumera

jfig tl

peccata mea me tanta poftulantem

minüs exaudias: Ecce, mi DEUS, ad-

Audo; J P

volvor iterum ad thronum mifericor-

Qrinam, il

diz tug reus, & fupplex, rogóque Te

jm; mO[l

ill ProW 1

peromnestuas miferationes per ster-

num tüum erga meamorem , per fuf-

j dii 5"'

ceptos in carne noftra pro me labores,

4nms P

per internos, graviffimósque pro pec-

Jj

»

catis

QDE

e95( 74. )50»

(

eatis meis animi tui angores, & dolo«

Vnum con

res , per omnes Corporis tui cruciatus,

fitm copi

in Paffione, Cruce & Morte toleratos;

tmiftonc d

per accepta pro me Vulnera , & fufum

femento N

copiofiffimé Sanguinem, per omnes ire

perditum, |

rogatas Nomini tuo ignominias; pet

1 majedi

omnia vite & mortis merita ; per me-

S m (

rita item Virginis Matris tuz, Angeli

At tUa m

mei Tutelaris, Patronorum meorum,

pits ad Tec

ac Sandtorum omnium, eorímque &c

m 'iyjtif

Ele&torum omnium fuffragia.

t dolore?

Refpice illis me oculis, quibus Pe-

liE

trum Te negantem, Paulum perfe-

m".l)ï T

quentem, Matthzum in Telonio fee

PO

dentem , Magdalenam ad pedes tuos

Quomodo

jacentem, Latronem in cruce penden-

DI feo moy

tem, refpexifti: & praefta veniam,

Eiutr!

quam non merui, gratiam quam per-

Mi ttn

didi, mifericordiam quam neglexi.

Doleo de te offenfo tam amabili DEO:

Uïi) M n

meo, quem amo ex intimo corde, &

w!fm, Pmm'

Vi n

amare zternüm defidero, & idcirco

Deteftor iterum , itenimque omnia

xïx? Noly

U

D "lbun

peccata mea , negligentias, ingratitü-

)

t fiilla«.)

dincs, & imperfe&tiones; & quidquid

—

.'H"m ü

ïITUmJ tl

ï

! d

«( 7; )$e

ygores d

unquam contra infinitam cuam Maje-

Hs t qidat

ftatem cogitatione, verbo, & opere, &c

lLorte tut

omiífione deliqui. Eja mi Salvator,

lnera, &t

memento Nomen tuum, & falva me

n per oriti

perditum, Si magna funt, que coii-

nominiá;

fi, majoreft Bonitas tua, cui fupplico,

meríta; t

Si magna funt mea debita, majora

vis tue, At

funt tua merita. Quomodo non reci-

norim m

pies ad Te converfum , qui à te aver-

, ii

fum * invitáfti ex amore, quzfivifti

cum dolore? quomodo rejicies mife-

f; Uibus l

rum,qui es FiliusPatris Mifericordia-

ylum pe

rum? Quomodo deftitues defolatum,

w Tnno !

qui es DEUS totius confolationis?

i p

Quomodo Hon parces fupplici, qui

jque p "(.m'

pro reo mortuus es?

al yeniit

Eja Pater! refpice Filium, memento

j

imqum

illum non pro Se, fed me, non pro

m nf4

fuis, fed pro peccatis meis cffe mor-

"m

tuum. Poturine ego plüs Te offendere,

mo cor^

quàm ille Te placare? Ecce Pater in

&idad

Filio tuo lytrum meum! Ecce & Vul-

m ucomu

[*

neribus ejus, € Manibus, Pedibus, La«

tere ftillat, quod offero! Refpice Pater

g, nf^

&g

jl

Filium Unigenitum, & refpice adop-

u

tivum, ut hic tuz particeps Gratiee, ad

Deimn

esc( 76 )S€»

I

finem ufque perfeverem , felicique fi«

t ama

mul ac faavi morte donatus promifsá

maes: D

fruar glorià in celo; Amen.

, Aecend:

lpim Te

us Amoris DEI frequenter

QUi totusq

lig quipi

exerceudi, pro felici smorte in-

Wnio 4my

dipifcenda.

me; Dilpr

Efidero Te Domine amare ar-

14 tüjm f

12

dentiffimée, ficut Te amant om-

fretun me

nes Sanái in triumphante, & Amici

fults gt

tui in militante Ecclefia: O utinam

Tolnt T

IU, Domiy

Te femper amáffem, & omnium ho-

minum cordibus amare poffem. .O

Wi t

amantiffime, & mei zelofi(fime Dzus!

pto me.

Utrinam, ah! Utinam nunquam Te

üfer ey.

offendiffem. Doleo me Te, uti DzuM

Wi

meum, non coluiffe, & omnibus ani-

s ]

m potentiis non amaviffe. Da mi-

W kdgm I

fericordiffime DEUS, ut impofterum

D df

ità te amem,quantum volo, & quan-

DI quris

tum debeo. Immenfus es, & fic fine

As i

menfura debes amari, prafertim à

N

nobis, quos fic amáfli, fic falváfti, pro

quibus tanta ac talia fecifti, Amo Te,

DEUS meus, amo Te, & magis atque

magis

»

«35( 77 )5€9

n, fl

magis amare defideros quia DEUS

l

j

meus es: Dominus & Salvator meus

natus promlf

frien

es.. Accendar totus à Te, ut totus di-

ligam Te, nihilque amem preter Te,

[ fræyzt

qui totus es amor, folusque debes di-

ligi, qui prior dilexifti me, & ex im-

77

menío amore dignatus es mori pro

l.

me: Diligam Te Domine, quia plaf-

ma tuum fum. Manus tuz, Domine,

jne 4mdre d

fecerunt me, & plaímaverunt me,

re amant o

g, & Amid

manus, inquam, illz, quee affixee cla-

Q utinan

vis funt pro me. Opus manuum tua-

rum , Domine, né defpicias, Vulnera

ymnium lv

manuum tuarum precor, ut afpicias,

1 Q&Wb

& pro me jugiter clamantia miferi-

fifime D:

cerditer exaudias, neque me miferum

gunquát

& indignum à confpe&du tuo proji-

'e, u Denl

olbus nf

cias. Sed ó Bone JESU,, ó Benigniffi-

me Redemptor, in medio Vulnerum

jfc, DA IP

l

u

tuorum abíconde me, reconde me, in

impo

hora mortis mead voca me, ut cum

& guzn

0)0,

San&is tuis mifericordias tuas in

, 8! [(,C hne

&ternum cantare poffim,

[ «t

Amen,

fl

jj, Am0^

EXER-

3gl$ Ó

q

m

e3c( 78 )50»

q

oO RD HHH Re

Rteny toti

bisai fe o

EXERCITIUM

titbus n p

1 fatu $

Ap MissAM AuDIENDAM,

| rdt, ver|

Intentio.

Wt lub

tmiterviyee

Go, Domine TESU , memot ve-

?

Vi m

E

neranda Paífionis tuz&, accedo

BRIt) tome

ad hanc Miffam audiendam, licét pece

tdare f f

'cator, & tuo Divino confpe&u indi-

Vr fie f

gniffimus, ut cum hoc Sacerdote ( f

"t of

fnt pleres fiímul Miffam legentes: cum

Cvf

bis Sacerdotibus ) offeram Tibi hoc

IWK&BEU

Sacrificium Corporis & Sanguinis tui

QU n x

incruento modo faciendum, quod Tu

tiftnjtnm

inftituifli, & offerri prcepifli in com-

memorationem Tui pro Salute no-

"t df

A tüd o

fira. Offero autem ad laudem & glo-

riam Omnipotentis DEI, B. Manr&;

RTT ftü

m gt

femper Virginis, totius curie trium-

TU dj

phantis, ad utilitàtem meam, totils-

que Curize militantis. In gratiarum

BRl t

Torts !

actionem pro omnibus beneficiis mi-

hi, totíque Ecclefiee tuae collatis, in

fatisfationem omnium peccatorum

ineorum

d

egc( 790 )60»

m

XS

Q

3

"r

D

"i

&l

imeorum totiiisque mundi, proomnte

bus, qui fe commendárunt meis Ora-

TU

tionibus in genere & in fpecie, & pro

felici ftatu S. Romanz Ecclefie. Cui

[ DIENDM,

corde, verbo & opere femper intendo

^.

me fubjicere, & conformare, in qua

firmiter vivere, fideliter fervire, & fi-

U, memc,'»"f'

ducialiter mori; pro qua ( DEI mu-

s tuie, At

nere) tormenta fübire, fanguinem

ndam t

fundere, & fi opus,ipfam mortem to-

str i

lerare , fide, fpe, & charitate ei uni«

r ()

tus, non recufabo.

ghtnttt: t

Clementiffime Pater Mifericordia-

Iam Tibf h[]c

rum, & DEUS totius Confolationis,

ag

qui non femel tantüm Filium tnum

j

ydum, qe

Unigenitum in Cruce pro noftra Sa-

gpili n at

lute offerri, fed ejus oblationem in

; $ii ^

Ecclefia tua quotidie renovari, ac Paf-

ydem & dl

fionis ejus fru&um in nobis augen-

, B. Mib

dum voluifti: tribue nobis , quafu-

urie t

mus, admirando huic, & falutifero

eaftl, tOïfllS'

pietatis tuz Sacramento fic attenté,

Icverenter & amanter intereffe, ut ejus

andíci

patticipes effe mereamur,

Dam

Pe

a

g«l

q

esc( 8o )5e»

tonfidor ill

Dum incipit Sacerdos , dic

DEU meus,

td[lllä:

(loria

- Cim eodem [anans te figmo Crucz:

Sando;

& n

n Nomine Patris, & Filij, & Spiritüs

San&i, Amen.

fecili

Ntroibo ad Altare DET,

htreibo ]i

Ad DEUM, qui latificat juvene

&LDRQI.

tutem meam,.

Wetn

EUS, & difcerne caue

Aditorim

judica me D

füjni:

fam meam , de

gente non fan&a, ab

homine iniquo, & dolofo,erue me,

Ut ce

Quia Tu es DEUS,Fortitudo me4,

C hfteqr D

quare me repulifti, & quare triftis ine

t May

cedo , dum affligit me inimicust

P Mi

Emitte Lucem tuam , & Veritatem

ïlp U,[Zæ) M.

tuam; ipfa me deduxerunt, & addu-

.jaulloï Kon

xerunt in montem fan&àum tuum, &

E "lmfs (0

jn tabernacula tua.

m

; ad

Et introibo ad Altare DEI

ln

DEUM, qui letifcat juventutem

h

meam.

s ! cha

Confitebor Tibi in cithara, DEUS,

IT n&a

DEUS meus; quare triftis es anima

MLTN

mea, & quare conturbas me?

ftas n

Spera in DEO, quoniam adhuc

1'0 lm

€ore

ye

egs( 81 )5€»

cerhu

eonfitebor illi, falutare vultüs mei, &

DEUS meus.

Gloria Patri, & Filio, & Spiritui

;,te þgm(nm'/:

Sando: ficut erat in principio,

Filik g

& nunc, & femper, & in fzcula

l;

feculorum, Amen,

DEL

Introibo ad Altare DEI,

Ad DEUM , qui letificat juventutem

lecifat j

meam.

Adjutorium noftrum in Nomine Do-

g dicemee

fron Qn&ä,a

mini:

Qui fecit celum, & terram.

ofo, ruc !

Onfiteor DEO Omnipotenti, Bea-

'ortitudo I

us rl

t Manix, femper Virgini, Bea-

to Michaeli Archangelo, Beato Joanni

N

If

&

[

[d

Baptifle, San&is Apoftolis, Petro &

Paulo, & omnibus Sanis, quia pec«

(el'um)&a l

pdun lm

cavi nimis cogitatione, verbo, & ope-

Ie, meà culpá, meá culpáà, meá maxi-

u DH

má culpà: ideo precor Beatam M 4-

/í

"

R1AM,femper Virginem, Beatum Mi-

] ]UV

chaélem Achangelum , Beatum Joan-

nem Baptiftam, San&os A poftolos, Pe-

xt'nmaDE

trum & Paulum, & omnes Sanctos,

m[ïlS eg

orare pro me ad Dominum DEUM

45 n

nofirum,

jonii

F

Mi-

egc( 82 )56»

[

Mifereatur noftri Omnipotens

p/

Dzus, & dimiffis peccatis noftris per-

ducat nos ad.vitam eternam, Ámen.

figah

Indulgentiam, abfolutionem, & re-

Kx

Kyriez

miffionem omnium peccatorum no-

Quf El

ftrorum, tribuat nobis Omnipotens &

li Bo

Mifericors Dominus, Amen.

Nyit

DEUS tu converfus vivificabis nos,

Vr

Et plebs tua letabitur in Te.

f prerif

Oftende nobis, Domine, Mifericor-

iitus DEJ fil

diam tuam.

| Fl m

Et Salutare tuum da nobis.

T d

Domine exaudi orationem no»

|

Vr

ftram.

Et clamor nofter ad Te veniat,

| Rlïitus M

EL

Oremus.

ïnguine [üo

Ufer à nobis, quafumus Domi-

ne, iniquitatem cordis noftri,

Á

ut Sancta San&orum purà mente me-

nj !

reamur Tibi offerre.

Per Chriftum

Qw

Dominum noftrum, Amen.

hmu )

AL

Oramus Te Domine, per meritá

IT

DEN

San&orum tuorüm ( quorum Reli-

EE agmw

quie hic funt ) & omnium San&os

Of m

rum, ut indulgere digneris omnia

il l$, D

peccata nofira, Amen,

»

a»5( 92 )58s

Omnïpom

A Jntroitug.,

is nolispe

.nam,AmCH.

tionemytt

K

Yrie Eleifon, Kyrie Eleifon;

«catorum

Kyrie Elcifon,

Chrifle Eleifon,

Chrifte Eleifon,

Chrifte Eleifon,

mnipotti

Kyric Eleifon,

Kyrie Eleifon,

men,

Kyrie Eleifon.

ivificabin

Pater de celisDEUS

; miferere mei,

rin T&

quem pretiofo San

guine fuo Unige-

" Miferice

nitus DEI Filius re

demit.

)obiS.

erere mei,

Fili Redemptor mundi DEUS, mi-

quem pretiofo Sanguine

donm ? tuo redemift

i.

Spiritus San&e DEUS, miferere

mei, quem JESUS meus de Te con-

rl

Ceptus ex ManiA Virg

ine pretiofo

Sanguine füo redemit.

ts D('ï"'.'

cordis LU

Al Gíoria.

m

Loria in Excelfis DEO: & in

pet C

terra pax hominibus bonze vo-

U2

luntatis, Laudamus Te, benedicimus

"

Te, adoramus Te, glorificamus Te,

,perl

Rfl'

yorutt

y

gratias apimus Tibi propter magnam

junm j

Gloriam tuam. Domine DEUS, Rex

g

f

J

US Pater Omnipotens.

Fæle&is ; DE

Do-

Ez

esc( 84. )8€»

l, Bl DI;

Domine Fili Unigenite, JE

SU Chri*

DEI,Fi.-

Yitue pra

fte, Domine DEUS, Agnus

Ti f

lins Patris: qui tollis peccata munch

hi Verbot

miferere : nobis.

Qui tollis peccata

"

mundi, fuüfcipe d

eprecationem no-

ii finqu

d dexteram Patris,

Credo n

firam : qui fedes a

m Tu Ífoius

Onnipotee

miferere nobis. Quonia

San&àus: Tu folus Domin

us: Tu fo-

NU

Jus Altifftmus, JE

SU Chrifte, cum

m p

loria DEI Patris,

San&o Spiritu in G

Eïnitum. M

Amen.,

TR f

Poft Epi/?olam.

Ts um

44 Va

Agne, &

gloriofs DEUS, &

M

Domine

JESU Chrifte illa-

mina, oro Te, tene

bras mentis mez;

|ia £a

da mihi fidem rectam ,

fpem firmam,

Xk

]

hts

Ctnit d (

&t charitatem perfe&tam s fac, ut co-

gnofcam Te, D

omine, ià ut ego in. "g

omnibus omnia, fecundüm tuam fane |"hnjjy

&am & veram Voluntatem perficiatin

| nübfs) rlib ]

i

[l |

Amen.

Cundhm gm

Poft Efvangelz'um.

Ütum

W

Er Evangelica di&a deleantut DO* "n

flra deli&ta, Domine JES

u ch&i: |

e3s( 85 )5

s J

fie, Fili DEI Vivi, qui Evangelium

vivo ore predicáfti mortalib

UuS, ape-

AgnUS DEI!

rl, quaefumus,

mentem noflram , ut

eccatt ul

huic Verbo tuo

j tolls

falvifico, vivà fide, fpe

recationm !

firmá, fincerá ch

aritate adhereamus.

Credo in UInum DELI M, Patrem

dexierami

Omnipotentem, facdorem Cali &c

aniam 112

ominus: 1

Terre, vifibilium omnium, & invifi-

ChH L

bilium.

Et in Unum Dominum

JESUM Chriflum, Filium DEI Uni-

j DELPU

genitum.

Et ex Patre Natum ante

omnia fzcula. DEUM de DEO,Lu-

ffh

men de Lumine, DEU M Verum de

DEO Vero.

fs peus

Genitum non facum,

Confuübftantialem Patri

, per quem

omnia faca funt.

Qui propter nos

g natn

homines, & propter

noflram falutem

fj fqmi

Aff fit

u

defcendit de Celis. Er ;zcarzaru; eft

de Spiritu Santlo ex Aaria F; irgine, d

Homo fatlus efl,. Crucifixus etiam pro

dim t

um p

nobis, fub Pontio Pilato paffus & fe-

pultuseft,| Et refarrexit tertià die fz-

cundüm Scripturas.

Et afcendit in

4th

Colum, fedet ad dexteram Patris, Et

Jui.

dl

iterum venturus eft cum gloria judi-

Care vivos & mortuos, cujus regni

cJe

3

DOKK«

eago( 86 )5€»

non erit finis. Et in Spiritum Sanctum

pfus,(

Dominum, & Vivificanrem, qui ex

Üniitem

vililis

Patre Filiod; procedit.

Qui cum Pa-

tre & Filio fimul adoratur,

& conglo-

dlfjus aquæ

Wrinitatis

rificatur: qui locutus eft per Prophe-

litis nofr

tas. Et Unam Sanctam, Catholicam,

Qips,JESUS

& Apoftolicam Ecclefiam. Confiteot

| Nints if

unum Baptifma in remiffionem pec-

catorum. Et expeco refurre&'ionen)

| Dit j Ij

t ompj, f

mortuorum , & viram venturi fzeculi,

Amen.

ttimuy'

| itcm. fs

Ad Ofertorium.

|rütüm :

j

Ufcipe San&e Pater, Omnipotens,

v

Aterne DEUS, hanc immacula-

Lt u

tam Hoftiam

,quam JESUS Chri-

at)"11'776'[7,

ftus, Filius cuus lI nigenitus, Dominus

lrfoiris

nofter, uni nobifcum famulis tuis in-

t if

dignis offert Tibi DEO noftro, Vivo

N ïw Ubl.

& Vero, pro innumerabilibus pecca-

Ti

R

tis, & offenfionibus, & negligentiis

: of

meis ,

& omnium circumflantium:

Ttur

fidelibus Chriftia-

Qt Itj

t

fed & pro omnibus

nis vivis atque defunctis: ut nobis $

?U

illis proficiat ad. falutem in vitam

d

lii dj

&ternam , Amern.

DEUS

»5,6

eac( 87 )5e»

irirumSanfï

DEUS, qui humanz fübflantie

antem, qui'

dignitatem mirabiliter condidifti, &c

! Quian?

mirabiliàs reformáfti, da nobis per

atur t

ujus aquz & vini myfterium ejus

Divinitatis cffe confortes ,

qui huma-

eper r

y, Gs

nitatis noflrz fieri di

gnatus eft parti-

m Cunf;:f

ceps, JESUS Chriftus Filius tuus, Do«

minus nofter, qui tecum vivit & reg-

r

nat in Unitate Spiritüs Sanai DEUS,

per omnia fzecula fzeculorum , Amen,

Offerimus Tibi etiam, Domine, Ca-

icem falutaris, tuam deprecantes cle-

1777

mentiam, ut in confpe&u Divinze Ma«

Jeftatis tue pro noftra, & totius mun-

Omqe

di falute cum odore fuavitatis afcen-

anc m

dat, Amen.

'Egtns C

f(U$y Dom,m'

In fpiritu humilitatis, & in animo

contrito, fufci

mulis tf

& fic fiat

piamur à Te, Domine,

| no&ïoa J

oblatio noftra in confpe&u

tuo hodie,

silbur

ut placeat Tibi Domine

DEUS nofter,

y g

um

[

J

Dirigatur Domine oratio noftra, fi-

fcum

cut incenfum in confpectu tuo: Po-

[bus Ch"

ne , Domine, cuftodiam ori noftro, &

iSï u IW:.

a i

oflium circumftantiz labiis noftris

F4

us

p

$

ess( 88 )5€9

ut non declinet cor noftrum in verba

Su

malitiz , ad excufandas excufationes

Haber

in peccatis.

&a Trinitas hanc obla-

(ltas agan

Suícipe San

Q

Digu

tionem , quam Tibi offerimus ob m

moriam Paffionis , Refürrectionis, &

Ert diy

Afcenfionis JESU Chrifti , Domini

| Y qum

noftri : & in honore Beatiffme Ma«

thper, &Ub

15 femper Virginis: & Beati Joafiis

mincSen&e]F

Baptifte, & San&orum Apoftolorum

WDEUS: ;

Petri & Pauli,ac San&orum Patrono-

MEWmI P V

rum noftrorum, & omnium San&o-

Aulnt Ányd

!f tteunt

rum, ut illis proficiat ad honorem,

nobis autem ad falutem : & illi pro

| IüR)WVW

nobis intercedere dignentur in czlis,

ï 0C exulta

memoriam agimus in terris

guähus n

quorum

Per eun

dem Chriftum Dominum no*

,':'löeals,depm

t ts

ftrum , Amen.

Oremus igitur Fr

atres, ut noftrum

l

Säüïms) $

2

|

Sacrificium — acceptabile fiat apu

us lRUs 1

DEUM Patrem Omnipotentem.

|

&hi o

Sufcipiat Domin

us Sa

.

crificium hoc

Hofan

am Nominis fui,

ad laudem & glori

ad utilitatem quoque no

ftram, totiüs*

E

que Ecclefize fuze San&ee,

t

Per omnia fzecula fzculorü, Amen.

[

Sur-

]SU

b

egs( 89 )S€»

ram n vt

Surfum Corda

exalitio

Habemus ad Dominum,

$ hanüblä

Gratias agamus Domino Dzo noftro,

Dignum, & juftum eft.

rimus 000*

Eré dignum & juftum eft, &«

lne&ionis,li?

ïi&iQ Dur?

V

quum & falutare, nos Tibi

atimz

femper, & ubique gratias agere, Do-

mine San&e, Pater Omnipotens, JEter-

y Buri J

T. ofloloruf

ne DEUS: per Chriftum Dominum

ru fn Pm

on)

noftrum. Per quem Majeftatem tuam

laudant Angeli, adorant Dominatio-

;ium i

nes, tremunt Poteftates, Celi, celo-

d bontit

y Wt

W Y

rimque Virtutes, ac Beata Seraphim,

focià exultatione concelebrant. Cum

eyurn

quibus & nofltras voces, ut admitti

mw//] tet

)ammum à

jubeas, deprecamur, fupplici confeffio-

ne dicentes:

San&áus, San&us, San&us, Domi-

Saut nOR*L

^l

nus DEUS Sabaoth.

m

t 4

)

Pleni fünt ceeli & terra glorià tuà.

)ofümem'

cium

Hofanna in excelfis.

ad

Á

Sub Canone.

Mmml

jl 1

E igitur Clementiffime Pater, per

T

An

U

JESUM Chriftum Filium tuum,

ylori

51

Do-

ego( oo )S€e

L

Dominum noftrum, fupplices roga-

Cinmun

mus, ac petimus, utl accepta habeas,

mudtes , m

& benedicas hzc dona, heec munera,

'iinis M.

hzc fan&a Sacrificia illibata,quee tibi

Domini n

in primis offerimus pro Ecclefia tua

Tutorum l

San&a Catholica, quam pacificare,cu-

|

tiorum Per

ftodire, adunare, & regere digneris

»])

|

Joanniy

toto orbe terrarum ; unà cum famus

| Bantholom

lis tuis, Papa noftro N. & Imperatore

Thadiei ;

noflro N. & omnibus Orthodoxis, at-

]l Cj

que Catholice, & Apoftolice fidei

|nfomi,

Cultoribus.

| Ulimiai,

Memento etiam Domine famulo-

| "ll quo

rum , famularümque tuarum in terra

| ts

viventium N. N. & omnium circume

U? m

ftantium, quibus remiffionem om-

il Domj

nium peccatorum , vitee male tranía-

H jpi

&z finceram emendationem, & per-

D

f Qug

feverantiam in bono largiri digne-

Ws Vpts

ris; omnium enim tibi fides cognita,

| pite d'[pün

& nota devotio, cum quibus tibi of-

! hat

It D

ferimus hoc Sacrificium laudis pro

| U

aj

nobis noftrísque omnibus, pro redem-

Chilis l

ptione animz noftre , Tibi reddentes

NT

vota noftra eterno DEO, Vivo &

Vero,

Omnibus; |

ptam, It

Com-

o

«3o( or )5e»

fupplies

Communicantes & memorlam ve«

accepta ao

nerarites, in primis Gloriofz femper

, haec n

Virginis MAniz, Genitricis DEI, G

Jibari u

Domini noftri JESU . Chrifti; fed &

o Ecldi

Beatorum Apoftolorum ac Martyrum

tuorum Petri & Pauli, Andrez, Jaco-

n paciítunt

tegett d

bi, Toannis, Thomze, Jacobi, Philippi,

ynà cum lt

Bartholomzei, Matthai, Simonis &

Thaddei, Lini, Cleti, Clementis, Xy-

MM Impefg;cf

Qrihodis ?

fti, Cornelij, Cypriani, Laurentij,

pofili t

Chryfogoni, Joannis & Pauli, Cofma

& Damiani, & omnium San&orum

yine m

tuorum, quorum meritis, precibisque

um n 1

concedas , ut in omnibus protectionis

tüe muniamur auxilio,

Per Chri-

snium oIt/

yillonem. 0*

ftum Dominum noftrum, Amen.

mile t

Hanc igitur oblationem fervitutis

nofire , queefümus Domine,ut placa-

JQemm s & Pï.'*

ygiri d

tus accipias, diésque noflros in tua

ides ag

pace difponas, atq; ab eterna dam-

jibus t^

natione nos eripi;, G in Electorum

tuorum jubeas grege numerari. Per

| ]auäfS hu

g o

Chriftum Dominum noftrum, Amen.

Quam oblationem , Tu DEU S, in

p

omnibus, quzfo , benedi&tam, adícri-

0; f*

ptam , ratam , rationabilem , accepta-

bilém«

ür

eas( 92 )Ste

1

Sinli m

bilémque facere digneris, ut Corpus

& Sanguis fiat Filij tui, Domini noftri

vl acipi

ESU Chrifti.

Titm n $

Qui pridie, quamspateretur, accee

At (tas , t

pit panem in San&as ac Venerabiles

Nüixit, ded

Manus fuas, & elevatis Oculis in ce-

nipie &b

Jum ad Te DEUM Patrem fuum

| Sundus |

l

Omnipotentem , Tibi gratias agens;

at

benedixit, fregit, deditque difcipulis

Disq

fuis, dicens: accipite & manducate

Tedemi,

ex hoc omnes.

| Salve Nob

Ecce Agnus DEI, qui tollit peccata

dTb

mundi. Domine, non fum dignus, ut

iï

C pf

intres fub tetum meum, fed tantüm

| [ka m

dic verbum , & fanabitur anima mea,

| &iäca ,& Q

DEUS propitius efto mihi peccatori,

Yf dorer

& miferere mel.

| Morgm

JESU Tibi fit gloria.

| BU Tibi; 4

Qui te&us es in Hoftia

j Wil

Cum Patre, & Almo Spiritu

ii

In fzculorum fzcula.

,m'; PWX

Ave verum Corpus, natum de M 4-

"t t

&1A Virgine, veré paffum, immola-

Hïmw

tum in Crute, pro homine; cujus La-

Wottis

tus perforatum, undá fluxit, & San-

W &

guine, eflo nobis prguftatum mor-

le

tis in examine, Amen,

d

egc( 95 )$€»

eris, t Cont

Simili modo, poftquam cenatum

i Doniti o

eft, accipiens & hunc preclarum Ca«

licem in San&as ac Venerabiles Ma-

wpateretut,zc:e-

nus fuas, item Tibi gratias agens be-

- ac Ventdit

nedixit, deditd; difcipulis fuis,dicens:

s Octlisite

accipire & bibite ex co omnes,

Patrem lii

Sanüus DEUS, San&us Fortis,

ratias 4j

San&us Imortalis, miferere no-

que di(iyo

bis, quos pretiofo Sanguine tuo

& mandc

redemifti,

Salve Nobilis, & Pretiofe Sanguis

xtolit t

de Vulneribus Domini noftri

ESU

fim digrus d

Chrifti profluens, & deli&orum no-

firorum maculas abluens: ablue, fan-

m ( um

ipr a I

Gifica, & cuftodi animam noftram in

Vitam eternam, Amen.,

mili at

Adoramus Te Chriíte, & benedici-

7

mus Tibi; qui per fanctam Crucem

)lh'a

tuam redemifti mundum.

ypiriti

Domine JESU Chrifte, Fili DEE

Vivi, pone Paífionem, Crucem &

uf di

M

Mortem tuam inter judicium tuum;

& animam noftram , nunc, & in hora

j 1mm0]"

mortis nofire, & largiri digneris gra»

!)

cujüsU

tiam & mifericordiam ; vivis & de-

u Ü

M

funs

m D*

$

eSo( 04 )5e»

$

fun£&is requiem, Ecclefize t páeem

lts tre, u

& concordiam, & nobis peccatori-

fcioilfe p

bus vitam, & gloriam fempiternam,

deyati füe

Amen.

f colf

Unde & memores, Domine, nos

W. Perei

fervi Tui, ejusdem Chrifti Filij Tui

hm noft,

Domini noftri, tam beatee Paffionis,

Memento

nec non & ab inferis Refurre&tionis,

f il

fed & in collos gloriofz Afcenfionis,

tuïlNoms V

offerimus przclarz Majeflati tuz, de

QV DO5 prece

tuis donis, ac datis, Hoftiam puram,

u Ofm]'unt i

Hoftiam fan&am, Hoftiam immacu-

DW.IHE,& Qf

Jatam , Panem fan&um vitz zeternee,

Ftts [cu

& Calicem falutis perpetuz.

Fs tt indy

Supra quz propitio, ac fereno vul-

DN

!

tu refpicere digneris, & accepta ha-

ID Amcn

bere, ficuti accepta habere dignatus es

Abl n

munera pueri tui jufli Abel, & Sacri-

Hs de m

ficium Patriarchz noftri Abrahe, &

uod tibi obtulit fümmus Sacerdos

tuamm' (P"am

At

tuus Melchifedech, San&um Sacrifi-

ïww.)s if À

cium,Immaculatam Hoftiam.

Qsf

Qtpe Y

Supplices Te rogamus, Omnipo-

Ihi

Y

i

tens DEUS, jube hac perferri per Ma-

Petro

1 Fïk N

nus Sanái Angeli tui in füblime Al-

J

) gnw

tare tuum, in confpe&u Divinze Maje-

u $.

atis

u

«ac( oy )$e»

li t pl

fatis tuze, ut quotquot in hoe Sacris

ybis petcatt

ficio Miffze peccata fua corde fincero

fempiemna

deprecati fuerint, corum veniam &

gratie coleftis benedi&ionem obti-

Dorm, n

neant. Per eundem Chriftum Domi«

vifti FIlj Ti

num noflrum, Amen.

xatze Dali

Memento etiam Domine famulo«

Vefarrelion

rum famulanímque tuarum N. N, in

; Afcenits

tui Nominis confeffione defun&orum,

jefa titte,

qüi nos przcefferunt cum figno fidei,

fliam u

& dormiunt in fomno . pacis; ipíis

am immad

Domine, & omnibus in Chrifto quie«

vite &term

fcentibus locum refrigerij, lucis &c

U

pacis, ut indulgeas, deprecamur, Per

eundem Chriftum Dominum no«

s o

& acp s

firum, Amen.

re dignatist

Nobis quoque peccatoribus, famu-

lis tuis, de multitudine miferationum

, Sacr(l;

Abrane,"

tuarum fperantibus partem aliquam,

us $i

& Íocietatem donare digneris cum

tuis San&is Apoftolis, & Martyribus:

T

Blä ffh

cum Joanne , Stephano, Mathia, Bar-

naba, Ignatio, Alexandro, Marcellino,

j;, OP

]

Petro, Felicitate, Perpetua , Agatha,

ITl Pef

(ablim:

Lucia, Agnete, Caccilia , Anaftafia, &c

omnibus San&is tuis, intrà quorum

jvin

!

"]

ï;

()

nos

L

«enG( o6 )S4»

pios confortium , non ZEftimator me-

hs; at

riti, fed venie , queefumus, Largitor

& Ghriosi

admitte.

Per Chriftum Dominum

Ditie MaR

noftrum, Amen.

tij Petro &

tmibus $un

Pér quem h&c omnia, Domint,

femper bona creas, fan&ificas, vivifi-

It dicbus rf

cas, benedicis, & praftas nobis, pet

tte adjur, d

ipfum, & cum ipfo, & in ipfo, eft Tibi

Ileri dog

DEO Patri Omnipotenti, in Unitate

T. Derande

Spiritüs San&i, omnis honor & glo-

TESCU Ch

ria.

Per omnia fzcula faeculorum,

j um i

Amen.

| Ts tntt

Orenmus.

|"&tlttt.

E "tD

Receptis falutaribus moniti , &

p

diviná inftitutione formati au*

| Agnusms

demus dicere. Pater no

fler, qui es in

1, mif

ccelis ; fan&ificetur Nomen tuum 5 ad*

fs DET

di) ml.(ef

veniat Regnum tuum : fiat Voluntas

tua, ficut in celo & in terra.. Panem

ls Wi

nofirum quotidianum da nobis ho-

l

die: & dimitte nobis debita noftra,

! NB: IIZM!J

ficut & nos dimittimus debitoribus

Qp

noflris. Et né nos inducas in tenta-

Y aifiy

tionem : fed libera nos à malo, Amen.

"Wmi

Libera nos, quzfümus Domine, à

Onis, |

emnibus malis; prateritis, praefenti-

us,

AP*M

ye

«Bo( 97 )Sf»

1

ïfüimam:

bus, & füturis: & intercedente Beatá

farmus, La

& Gloriosá femper Virgine DEI Ge-

iftam Donit

nitrice Maa14 , cum Beatis A poftolis

tuis, Petro & Paulo,atque Andrea, &

ompia, D

omnibus San&is, da propitiüs pacem

fan&iücas,'-'ï

in diebus noflris, ut ope mifericordig

reltas WI?;?*

tus adjuti, & à peccato fimus femper

liberi, & ab omni perturbatione fecu-

V in IP Olf:rjr

otentï; jl

ri. Per eundem Dominum nofirum

s JoDUt i

JESUM Chiiftum Filium tuum, qui

al f

tecum vivit & regnat in UnitateS

pi-

ritüs San&ài DEUS. Per omnia Íze

Cu-

a fzculorum, Amen.

VI/)'I

Pax Domini fit femper nobifcuni;

lus monit'p

Agnus DET, qui tollis peccata mun-

one f

di, miferere nobis.

/)Mff; qu ;

Agnus DEI, qui tollis peccata mun-

g tuUm:'

di, miferere nobis.

fac Voly

Agnus.DEI, qui tollis peccata mun-

, P

15 dona nobis pacem.

a n

debin

NB. 4» Miffis pro Defuntlis, non pere

€ntitur petlus , nec dicitur ( mifeve-

g d

ve nobis) fed ejus loco ( dona eis

us

[

Tequiem ) ( fempiternam.)

À maW

Omine JESU Chrifte, qui dixifti

15 ponit

Apoftolis tuis:: Pacem relinquo

1 Præ!'ï

G

yo-

ess( 98 )509

€4

vobis , Pacem meam do vobis: nt ree

QUE

fpicias peccata noftra, fed fidem; &

fpiriis $anà

largiri digneris, ut eradicato omni

nüliezalorü

odio, pacem cum inimicis noftris ob-

tinere, & habere poffimus. Qui vivis

MW

& regnas DEUS, per omnia fzecula

Lacat Tj

fzculorum.

l

obfteui

Domine JESU Chrifte, Fili DEI

pla, u &

Vivi, qui ex voluntate Patris , coope-

veli

rante Spiritu San&o, per Mortem ruam

mundum vivificáfti, libera nos per

VU ceptl

hoc Sacro: fan&um Corpus & Sangui-

"hywo quibu;

nem tuum, ab omnibus noftris ini-

(l mnee Pm i

fac

quitatibus ,& univerfis malis, &

Vi tol

nos tuis femper inhzrere mandatis, &

| li

à Te nunquam feparari permittase

ui cum eodem DEO Patre, & Spiri-

,

tu Sancto, vivis, & regnas DEUS, in

N

'ltipio

fzcula faculorum, Amen.

A r

Oblatio Corporis Domini nofti

1

Ti Whm

JESU Chrifti, quod famuli tui indi-

ï

PU DEU& 4

lt

gni offerre praefüumimus non prove-

M

V fs

*|

niat in judicium, & condemnationem:

N Mum

fed pro tua pietate, profit nobis ad tu-

"n Cfa[hw

tamen mentis, & corporis, & ad me«

m

Ilsluw)&

delam percipiendam, — Qui vivis &

ree

lderumy

w

*09( 69 )5

lovbi! re

gnas cum D EO Patre in Unitate

, fed dem;

Spiritás San&i DEUS, per omnia fz-

du culafeculorum, Amen.

nicis nl

mus. Oglïïf*'

P q/i Communionesa.,

- omniu iA

Laceat Tibi, San&a Trinitas, hoc

obfequium fervitutis noftrz , &

rite, Fl

"

ePatris,t

j

preita, ut Sacrificium, quod oculis

tuze Ma

jeftatis indigni obrulimus, Ti-

rMorami s p

lii $? o

t acceptabile, nobísque & omni-

» pro quibus oblatum fuit, fit Te

pus &Salngü

"

miferante propitiabile. Per Chriftum

U fi0 [I6 f

Dominum noílrum, Amen.

$ malfi:& [

i mmä,ïff,

Tnitium S. Euangelij fecun-

pl 0

dum Joanuem.

r

s DES

1N principio erat Verbum, & Ver-

um erat apad DEUM, & DEUS

L)t;ïini nof erat

Verbum.

Hoc

erat in principio

uliuif" apad DELIM. Omni

a peripfum facta

gf Jünt, & finé ipfo fadum eft nihil,

ämnationfï quod fatum eft ; In ipfo Vita erat, &

u^ Vita erat Lux hominum, & Lux in te-

;, &i nebris lucet, & tenebrae eam non com-

Fuit homo miífus à

Qïïi V,',j;; þprehendcrunt.

G 2

DEO

e9s( tco )5€»

DEO, cui nomen erat Joannes; hié

venit in teftimonium, ut teftimonium

M

^ri"

l,o(u

perhiberet de Lumine, ut omnes cre

derent per illam. Non erat illeLux,

Pmpm

fed ut teftimonium perhiberet deLu-

mine. EratLux vera,quze illuminat

omnem hominem venientem in hunc

Urpam (y

mundum. n mundo erat, & mun-

& dity

dus per ipfum fa&us eft, & mundus

ttlm & co

