Veſpaſianus Gadarenſium civitatem capit & vaſtat, dein

Jotapatan 67. XXIX. Totam Galilæam ſubjicit ibid.

& 6S. IV & 69. XIII. à Tiberio Alexandro Ægypti
Præfecto, primùm Imperator ſalutatur &. VII. Impe-
rii ejus epocha duplex ibid. Mucianum Romam ad-
versus Vitellium mittit ibid. X I. Conſul ſecundùm
procedit 70. I. Tertium aſſumit Conſulatum 71. I. Ti-
tum filium imperii Collegam dicit ibid. III & V. Pro-
conſulari dignitate eum ornat ibid. IV. Cum eo de
Judæa capta triumphat ibid. VI. Janum claudit ibid.
VII. Quartùm, non tertium, ut vult Baronius, Tito II
Collega faſtis dat nomen 72. I. Error Baronii circa
hunc Conſulatum detegitur ibid. Quintum Conſula-
tum aſſumic 74. I. Luſtrum cum Tito filio condit ibid.
III. Sextò annum aperit 75. I. Quinquennalia Augu-
ſtei imperii celebrat ibid.II. Septimo Conſulatu fun-
gitur 76. I. Annum cum Tito, non cum Domitiano

octavò aperit 77. I. Nonum Conlulatum init 79. 1. BE
8 excedit ibid. I I. Imperii ejus duratio exhibetur
Veſtalium virginum ſtatus ſub Valentiniani & Valentis
imperio qualis fuerit, deſcribitur 368. Nv.
Vetranio Sirmii Auguſtus acclamatur 350.II. Hujus nun-
cupationis dies & annus aſſignantur ibid. Decimo pòſt
menſe imperio deponitur 351. II & 352. IDU.
Vibius Marſus poſt Petronium Syriæ præeſt 42. VIII. Ab
ea præfecturà removetut à Claudio Aug. poſt mortem
Apgrippæ Senioris ibid.
Ficarii Romanorùm Pontificum nulli per tria priora Ec-
cleſiæ ſecula, ſi Linum; & forte Cletum & Glemen-
tem excipias 67. XXKI. .
Vicarius olim idem quod ſucceſſor 67. XXI.
Ficennalia imperii quandonam hoc nomen primùm ob-
tinuerint 159. II. HM
Viclefns inter Hæreticos Epiſtolas decretales Pontificum
primus impugnat 100. V. U
Fictor poſt Eleutherum Papam ſedet 185. III & 192. IV.
Alſianos Paſcha decimàâ quartâ Lunâ celebrandum con-
tendentes communione privat 196. II. Statim ad pre-
ces Irenæi eos in communionem recipit ibid. Hujus
Pontificis Epiſtola ad Deſiderium Viennenſem Epiſ-
copum, aliaque ad Parocodam etiam Epiſcopum ſuſpe-
ctæ habentur ibid. III. Victor moritur 197. V & 201.:
V. Quot annos ſederit, ſtatuitur 201. V. Quoad men-
ſes verò & dies nihil certum ibid. Decretales ejus duæ

ſuſpectæ ibid. VI. An martyr fuerit ibid. VvV.
Eiltor ſub Valente Aug. Militum Magiſter Conſul in
Oriente, alius eſt ab Aurelio Victore celebri Hiſtori=
co 369. I.
Victor Maximi tyranni filius à patre Cæſar, & dein Au-
guſtus renuntiatur 383. XI.
Victoriæ ab Imperatoribus annis præcedentibus relatæ in
Quinquennalibus & id genus feſtis ſubſequentibus
ſaæpius memoratæ 80. II. ́MRBẽͤÿ
Victorinus quo anno in imperii conſortium à Poſthiumo
fuerit vocatus, oſtenditur 262. III. Poſt imperii bien=
niim Agrippinæ necatur 271. XIII.
Fictorinus Epiſcopus non Pictavienſis; ſed Petavienſis; ſeu
Pitabonienſis in Pannonia ſuperiori, quo tempore flo⸗
ruerit, & quo anno Martyr occubuerit deſignatur 303.

Victorius Aquitanus periodum DX XXII annrum in-
choat 28. I I. Hæc in tota ferè Gallia communiùs 8&&
diutiùs admiſſa ibi
Eigilius Epiſcpus Tapſenſis, fidei Symboli vulgèò Atha=
naſio attributi Auctot videtur 340. VIIIImIm.
Vincentius Presbyter Nicænæ Synodo pro Silveſtro Ro-
mano Pontifice cum Hoſio & Vito præeſt 325. XI.
Eindex proprætor in Galliis;, contra Neronem rebellans
Galbæ imperium offert 6S. J.
Vità Anagogiéa nomen nec Apoſtolis, nee quibuſvis
ſsriptoribus ſolenne 56. III. H
Viteilius poſt Neronem arripit imperium 69. V. Germa-
niam ingreditur, ubi ab execcitu imagines Galbæ diſ-=
rumpente Imperator conſalutatur ibid. VI. Interit ibid.
VIII. Dies ejus natalis & emortualis, ipſiuſque im=
perjii tempus aſſignantur ibid. l
Vitus Presbyter cum Hoſio Epiſcopo Cordubenſi & Vin⸗
centio Presbyterò Nicæno Concilio pro Silveſtro Pa=
pa præſidet 315. X I. H
M. Ulpius Tajanns annum aperit 91.I. Nerva adoptatur,
Cæſar & Imperii Collega dicitur & Imperio Procon-
ſulari exornatur 97. II. & 147. IV & XIII. Ante menſem
Novembrem adoptatür ibid. XI. Imperator quidem,
Nerva vivente, ſed non Auguſtus appellatus 97. V II
Secundùm Conſul procedit 9. I. Conſulatum tertium
ſibi oblatum bis recuſat 98.I1I & 99. II. Rationes qui⸗
bus ad recuſandum motus fuerit; adducuntur sbid.
Dieitur Imperator tam ob viftorias, quam ob Pro-
conſulare

conſulare imperium ſibi delatum 98. I V. Comitiis
Romæ habitis, in quibus tertius ei Conſulatus decre-
tus, interfuit 99. I I. Hunc tertium Conſulatum ſibi
oblatum precibus victu⸗ ſuſcipit 100. I. Quartùm Con-

ſul creatur 101. I. Imperii Proconſularis Quinquenna-

lia celebrat ibid. I I. Horum occaſione renovata me-
moria beneficii à Trajano in £Ægyptios collati ibid.
Trajanus duas in Dacos expeditiones ſuſcipit ibid.
VI. In Chriſtianorum cauſa reſcribit 102. II. Faſtis
quintò nomen dat 103. I. Iſte Trajani Conſulatus à
multis perperam anno CIV geſtus creditur ibid. II.
Anno CIII innum fuiſſe probatur ibid. III. Trajanus
Quinquennalia imperii Auguſtei celebrat ibid. II. De
Dacis, Romam redux triumphat ibid. VIII. Dacius ta-
men appellatur, antequam de illis triumphum agat
ibid. IN. Optimi nomen ipfſi à primis imperii annis
conceſſum Senatus confirmat ibid. Pontem lapideum
ſuper Iſtrum conſtruit, ut Dacos ſecundò comprimat
ibid. X.
Trajanus iterùm de Dacis triumphat 104.I I & 108. II.
Imperii Auguſtei Decennalia exhibet 108.1 I. Parthi-
cus nuncupatur, ſed nonniſi poſt ſuum ſextum Conſu-
latum 105.I I. Nec niſi ſub idem tempus in Parthos
movet ibid. II I. Ejus geſta in Oriente narrantur ibid.

IV. Per Palmam Syriæ Præfectum Arabes vincit ibid.

V. Varias ejus de variis Populis victorias uno eodem-
que tempore aliquos minus rectè conſignare, demon-
fſtratur 106. I I. Trajanus imperii Proconſularis De-
cennalia anno uno dilata celebrat, eorumque occaſio-
ne perſecutio in Chriſtianos aucta 107. II & 1I2. I V.
Sextàùm Conſul procedit 112. I. Imperii Proconſularis
Quindecennalia celebrat ibid. I I. A Lyttiis dictum
Orbis conditorenz oſtendit inſcriptio Gruteriana 1Iz3.
I. Gruteri tamen error circa eam detegitur ibid. Quo
anno Trajanus bellum in Oriente inchoarit ibid. TI.
Proconſulatis imperii edit Vicennalia 116. I. Quæ in
Oriente hoc anno egerit, aperitur ibid. VI. Vicenna-

lia Auguſtei imperii celebrat 117. II. Ejus Acta Paulo

ante mortem in medium adducuntur ibid. III. Traja-
nus Hadrianum adoptat ibid. I V. Moritur ibid. VI.
Selinunte defunctum probant Numiſiata ibid. III.
Quanto tempore vixerit, & regnarit, quave die & vi-
vis exceſſerit, oſtenditur ibid. VI.
Unsctionis exætremæ uſus antiquus ab hodierno diverſus, ſi

quaſdam Eccleſias excipias,61. II. Unctio extrema an-

te viaticum olim dari ſolita ibid. Mos tamen ille mu-
tatus, quo tempore & qua de cauſa ibid. IHI. Quando-
nam extrema dici cœperit, indicatur ibid. IV.
olumnius Syriæ non præeſt, cum Sentius Saturninus
eam adminiſtrat, ſed ejus tantum Provinciæ eſt Pro-
curator App. CXXVI. L
Poluſianus Galli Auguſti filius Cæſar creatur, & Tribu-
nitia poteſtate exornatur 251. XXXIII. Quo anno ea
inſignitus fuerit, aperitur ibid. XXKX àm- V. Faltis dat no⸗

636 Icndex Criticæ Annal. Eccleſ. Baronii.

men, dum adhuc eſt Cæſar 252. I. Conſul ſecundùm
non procedit eodem anno, quo Gallus ſecundum init
Conſulatum ibid. II & 253. I. Auguſtus dicitut 252. I &
253. I. Annum de novo aperit 253. I. A ſuis militibus
cum patre interimitur ibid. XIII. Quartum imperii an-
num non attigiſſe demonſtratur ibid. XIV & ſeq.
Vöta Decennalia nunquam ab Imperatoribus omiſſa 192.
III. Initio imperii à Pertinace primùm, & deinceps à
ſucceſſoribus uſque ad tempora Conſtantini Magni
nuncupata 193. III. V
Vota ripliet generis, quæ à Romanis pro Imperato-
rum ſaſute celebrari erant ſolita, explicantur 315. I.
Votorum origo unde deſumenda 14. IV.
Uraranes, vide Vararanes.
Urbanus Pontifex poſt Calliſtum Romæ ſedet 222. I V.
Mortalitatem explet 231. II. Quanto tempore ſederit,
& poſt ejus obitum ſedes vacaverit, indicatur ibid. A
Calliſto in Vicarium minimè aſſumtus ibid. Ejus Re-
liquiæ Romæ in magna ſunt veneratione ibid. III.
Ejus martyrii Acta ibid.

Urſacius & Valens à Concilio Sardicenſi damnati, ſe-

cundæ Mediolanenſi Synodo porrecto libello, in Ec-
cleſiæ communionem recepti 347. X & ſeq. Julium
Papam in Concilio Romano adeunt 349. V III. Ab
eo iterùm in eodem Concilio, non verèò in Sirmien-
ſfi, communionis gratiam recipiunt 347. XII & ſeq.
& 349. VII & ſeq. Hoc tamen pacto, ut ſe falsè
Athanaſium accuſaſſe & impoſterum ejuſdem com-
munionem amplecti velle profiteantur 347.XII. Quod
& præſtant ibid. .
Urſiuus Monachus Afer, ſub Theodoſio Juniore clarus
Tractatum edit adverſus eos, qui Hæreticos rebap-
tizare decernunt 258. I X.
Urſulæ & ſociarum martyrium, quo circiter tempore ,8e

ubi contigerit, ſtatuitur 383. V & ſeq. Multa in ea-

rum Actis mendoſa annotantur ibid.

Z

Z Ebennus Antiochenus Epiſcopus, quo anno ſedere
cœperit, 228. II. .
Zenobia Odenati Palmyrenorum Regis uxor, extincto
marito, ſuſcipit imperium 267. II & 274. VII. £gyp-
tum aggreditur 269. VIII. Ab Aureliano Aug. .
gatur; dein obſeſsà & expugnatâà Palmyrâ in hujus
poteſtatem venit 272. II & ſeq. & 274. V I & ſeq. An-
nus hujus victoriæ indicatur ibid. Quot annis regna-
verit Zenobia ex numiſmatis colligitur ibid.
Zephyrinus poſt Victorem Eccleſiam Romanam admini-
ſtrat 197. V & 219. I I. Quandiu Pontificatum obti-
nuerit, & poſt ejus exitum ſedes vacaverit, indicatur
219. I I. Vicariatus ejus commentitius ibid. Suppoſiti-
tiæ etiam duæ, quæ fub illius nomine cireumferun-
tur, Epiſtolæ ibid.

bti⸗

637

,es
EV E

Seeeve Vee ve vs õs

ADDENDA ET EMENDANDA IN HOCG PRIMO TOMO.

IN DISSERTATIONE.

Pag. 16. num. X L-lin. 5. ut numero YXIX, lege;, ut
nhnumero XXXIV l
Pag. 19. num. XLV lin. 26. num. XXXII »lege, num.
ExXViII
Pag. 23. num. XLIX lin. r. lege, mens itaque ejus eſt.
Pag. 42. Col. I. lin. 32. Octobri, lege, Septembri
Ibid. Col. 2. lin. 5. Septembri, lege, Octebri. Tum lin.
I4. Septembrem, lege, octobrem
Pag. 43. COl. 2. lin. peniluma „ 4 Kalendis Septembris
uns anno populari, lege, à Kalendis Octobris mo-
re Syrorum

Pag. 44. Col. 2. lin. 6. num. LYXI, lege, num. LXXXI.

Pag. A5. col. I. lin. S. denique num. XXI, lege;, dem-
ae num. XXXVI 2

IN APPARATU.
Pag. 14. Col. 2. lin. 4. ſeu Antiocheno „lIege, Syrorum
& maxime Cæſarienſium
ag. 28. col. I. num. CXXII lin. 2. dele hæc verba, quo
Sebaſtem jam conditam Herodes G gaream appella-
Vit, & lege, quo Herodes Cæſaream condidit ut
Pag. 34. Ccol. 1. Iin. f. Iupra num. A CVI, lege, ſuprà
num. CIV. H
Pag. 36. col. 2. num. CXLV lin. 6. cum num. CXXVII,
ſege, cum num. CXXXVI
Pag. 37. Col. 1I. lin. 29. num. III, lege, num. IV.
Ibid. col. 2. lin. 7. Septembri antecedente, lege; ab
Octobri antecedenteé cum anno popaulari Syrorum
Pag. 38. Col. I. n. CXLVIII lin. 16. poſt hæc verba ſorti-
tur initia, ſcribe, Antiocheni & Conſtantinopolitam.

Pag. 41. Col. 2. lin. 41. contentior, lege, contemtior

IN CRITIC A.

Pag. 4. col. I. num. L. lin. I. Vicinius, lege, Vinicius
Ibiꝗ. Col. 2. anno Chuiſti ʒ.poſt hæe verba, Dionis In⸗
dice adde, In priôri hujus Tomi editione, innixus
Numiſmate mihi à Clariſſimo Loinardo communica-
to, ſeripſeram Cueigm Sentium Saturninum hoc tem-
Ne Syriæ præfuiſſe; ſed poſtea Numiſma illud con-
* ctum dle, em vi ochiheng mihn alerui.
22%. 10. Col. I. num. XI lin. 10. Poſtumi Agrippa, lege;
Boſtunt Agrippeꝛ 2 1 e
Pag. I2. coh 2. num. III lin. 14. patrii, lege, patriis
Pag. 21. Col. 2. lin. 2. in inſcriptione, VIII I 4. lege, VII Id.
ag. 23. Col. I. lin. 2. Iuliani, lege, Juliano.
raß ai. col. 2. num. II lin. 13. initio lib. II. lege, initio
lb. 13.
Pag. 45. Col. 1. lin. 33. Chriſtianis, lege, Chriſtiani
Pag. 46. Col. I. lin. 32. lib. 14. H. iſt. lege, lib. 14, Annal;
Pag. 60. col. I. lin. 2. dele hæc verba, ar die XXIX
1I antt .
Pag. 62. Col. 2. num. VII lin. ult., dele, & ſeq.
Paꝑ. 75. COôl. 2. num. IV lin. 4. Dsacis, lege, Dacis
ag. S85. Col. I. num. III lin. 23. Tribunitiæ poteſtatis XV,
lege, Tribunitiæ poteſtatis XI ðð
Pag: P. col. . num. V lin. 23. imperii I, lege, impe-
Pag. 99. Col. 2. lin. 18. anno LXIX num VII »lIege, anno
LXIX num. X.
Pag. 101. col. I. in margine num. VIII, lege, anno
Ohriſti CIII.
Pag. 103. COl. 2. num. VII lin. 20. num. VI varios; lege,
num. VII varios
Pag. 105. Col. I. num. II En. 25. quod, lege, quoad
Pag. 107. Col. I. n. II lin. 7. ul per eam, lege, ut per eam
Dag. 127. Col. I. lin. 27. anno 67. num. I X.legé, alino
67. num. XV. J
ag: 131. Col. z: num. VI lin. 2. numero præcedenti, lege,
am I. . P
Pag. 132: Col. 2. lin. 37. prater; lege, Prætor
Paß, 134½ Col. I. . 14: Urbis DéccLYI à lege;

CCCCLXI. Tum lin. 15. Chriſti CVII 1B lege;

Chriſti CCVIII. P
Jag. 142. col. 2. num. VI lin. 4. num. II; lege, num. IV
Pag. 163. Col. 2. lin. 4. Rſiæ, lege, Aſiæ.
Pag. 166. Col. 1. hum. II lin.4. argamentum; lege, ar-
genteum. . .
Pag. 187. Ccol. i. num. IV lin. 4 5½. qui lege, Cui
Pag. 202. Col. 2. lin. 55. parte a as; lege paxte prima.
Tum lin. 57. dele, à quo

rax. 204. Col. I. num. I lin.5. apud Gruterum pag: 308.

ege, apud Gruterum pag. 300.
Tôm. I.

Pag. 207. Col. 2. num. II lin. 14. ſtcut; lege, ſive .
Pag. 216. Col. I. num. II lin. 2. de ehæc verba, ſive im-
„perii Cæſarei, ſive Auguſtei, & lege, imperii Auguſtei
Pg. 230. Col. . num. Xlin. 18. «tate, legé, æſtaté.
Pag. 255. Col. 2. lin. 5. Heneſicium, lege, beneficum
Pag. 256. Col. I. n. X XV lin. 20. extiterunt; lege, extiterint
Pag. 264. Ccol. I. num. XVII lin. F. aſque cuim ſui, lege,
ecaſque cum ſuuis s
Pag. 281. Col. I. lin. 20. col.. : . bic fel. lege, coh. ic fel.
Pag. 283. Col. I. lin. 8. TK. X, lege, LR. P. X
Pag. 2866. Col. 2. num. II lin. 8. viceſima olctava, lege;
viceſima ſexta ð
Pag. 290. col. . num. XI lin. 2. numero tertio, lege;
numero quinn“ H
Pag. 292. col. 1. num. II lin. 12. vigeſima octava, lege,
vigeſima nona =
Pag. 293. Coh. 2. num. I lin. Is. anno CCLXXIII, lege;
anno CCLXXII D
Pag. 297. COl. I. lin. 19. præſidem rehbellarat; lege „ præ-

ſidem qui rebellarat

TPag. 301. COl. I. num. I lin. 14. 4 Conſulatu ſuffectos, le-
gey; ac Conſulatus, ſuffectôs —
Ibrd. Coôl. 2. in margine num. III, precedentem, lege
Currentem.
Pag. 308. col. 2. num. II lin. r. Garini, lege, Carini
Pazæ. 320. Col. 2. num. III lin. 3. dele hæc verba, de qui⸗
bur ad annum CCCIVagemus
lbid. lin. 25. Conſtantini, lege, Conſtantina
Pag. 332. Col. I. num. VI lin. 20. quæ anno CCCIP, lege,
duæ anno CCCXIV ””
Tbid. col. 2. num. VII lin. 2. auno CCCXUI, lege, anno
CGCCVII
Pag. 346. COl. 1. Hin. 10. in atium, lege, in Maxentium
Ibid. num. XVI ln. II. gqua, lege, qúæ
Pag. 347. COl. I. num. XIX lin. 78. inviéto »lege, invitò
lPid. lin. 27. tendehtem, lege, tenentem
Ibid. lin. 37. Lucius Verus de C apitolinus, lege, Lucius
Verus luò Capitolinus
i⸗ mim. XX in. 3. morte, lege, marte
id. num. XXI lin. 2 0. exuere, Jege eruere
Pag. 351. Col. à: num. V lin. 2. CCCXIII, lege, CCCXII
Pag. 369. Col. 2. num. XXIII lin. 6. Valerium, quam;
lege, Valeriam, quium 2ðèð
Pag. 370. col. 2. num. XXVI lin. 4. anno CCCIV, lege⸗
5 anno SEI . Kühnum Rufin
ag. 371I. Col. 2. Iin. 2. Nuſfinum lege; Rufium .
Pag. 377: Col. 2. num. XXV lin. CCCLXXV, lege;
CecrXxxI ll Be
Pag. 386. Dele numerum VII & duos ſequentes, falſum
eſt enim Metrophanem Epiſcopum Byzantinum Ni-
cænæ Synodi tempore adhuc in vivis fuiſſe, cùm Ale-
zander cjus ſuccellor, anno CCCXL, poſtquam ſę-
diſſet annos XXIII obierit, ut eo anno hum. I X
led probatum eſt. .
Pag. 388. col. 2. num. VIII lin. I5. quæ, lege, quare
Pag. 390. Col. 2. num. XIX lin. ult. videtur; lege, vi-
deretur. .
Pag. 444. COl. 2. lin.2. CCXeX, lege; CCCXXXV
Pag. 446. col. z. num. XXVI lin. f. CCCXXXVIII;
lege, CCCXXXVII ”M
Pag. 4 53. col. à, num. XXVI ln. 14. loc Georgii, legeʒ
loëο Gregorii
Pag. 457. Col. I. lin. S. CCCXL, lege, CCCXLI
Pag. 458. col. 2. num: IX lin. 22. ſed, lege; ſe .
Pag. 461. Ccol. I. lin. 5§. 4 Conſtantino; lege à Conſtantiò
ag. 28I. col. . num. X lin. 2. ab Adabenis; lege; ab
Adiabenis ⸗
Pag. 490. col.i. n. X VII lin. 22. & ſeptem, lege à ſep⸗
tem
Pag. 492. col. I. lin. 5. Macedonium, lege, Eudoxium
Pag. 496. col. 2. num. II lin. 6. Nam eſe, lege, nam S.
Pag. 503. Col. 2. lin. 10. dele hæc verba, oum anno popn-
ari, qui Antiochenus erat & ſcribe, cum anno po-
„bpulari Syrorum & maxime Cæſarienſiuum B
Pag. 507. Col. I. n. VII lin. 18. s1 Theodorum, lege, ad
Theodoretum DJ .—
Pag. 509. col. mim. III lin. 2t. percuſſis, lege; percurſis
Pag. 5zI. Col. I. hin. 4. ni moribus, lege, ni morbus. Tum
Kuy. dele, ni lsü
ag. 541. Col. I: num. VI lin. II. eam annum, lege, eam.
im annum 2èDWZRWñ
Pag: 559; Col. 2. num. XVI lin. 1. Baronius Marcum;
lege, Baronius utrumque Marcum
Pag. 561. col. I. lin. 6. ceirtam, lege , Certam. Ibid;
nullius, lege, nullus

Ibid. col. 2, num. VI lin. y. Scholia, lege, Scholæ
Id. col. 2. nui in. g. Scα E NkS „

—
. D
. . . . „
. 1
— 1
.
.
.
.
. 7
. .
.
.
. .
.
*
N
. .
△
8
/

.

nren

—

IN UNIVERSOS

20

15

10

⁊
☛
—
—
—
W

Focus O Balance Q B

N

N

—

VierFarbSelector Standard*-Euroskala Offset

Copyright 4/1999 VxVMaster GmbH WwWW. yymaster. com

LESIASTICOS

inentiſimi &ſ Reverendiſzimi
RIS CARDINALIS

JI N Qν 4
orrigitur, innovatur, & PERIODG GRACO-RMANA5
nunc primúùm concinnata munitur,
Doct. Theol.; Ordinis Minorum Convent. J. F ranciſci.
PUS POS»THUMUM-;

ſtri IESu CHRISTI ad Anmnum MCXNCVIII perductum;

ſed etiam omnibus Antiquitatis Studioſis neceſſarium.
ecem Veterum Summorum Pontificuim hactenus ine diti.

CISCIPAGI, Auctori Nepotis, ejuſaem Ordinis Doctori T. beologi.

NNNNDS ☚

ℳW
UVRmmmmuam 4 Em S 8
W SS 5

“

§ 00 IE TATIS.

—— ——————

M. DCCV.