quem tamen Quenellius cum univerſa ſecta ſua tan-
dquam cæleſtem S. Auguſtini doctrinam mordicus
uetur.
„„ Nota 2d. Quôd eâdem Conſtitutione edocea-
rmur, in decurſu examinis libri Quenelliani com-
»plures alias in eo deprehenſas fuiſſie propoſitiones
„illis, quæ damnatæ fuerunt, conſimiles, & affi-
„nes, iiſdémque erroribus imbutas: Nec ſanè palz-
„cas ſub imaginario quodam veluti graſſantis hodie
„perſecutionis obtentu inobedientiam & pervica-
„ciam nutrientes, eâsque falſo chriſtianæ patientiæ
»„nomine prædicantes. Ac demum in hoc Que-
»„nellii opere, ſacrum ipſum Novi Teſtamenti Iex-
,ꝛtum damnabiliter tiatum, & alteri dudum re-
„probatæ verſioni Gallicæ Montenſi in multis con-
„formem fuiſſe compertum; à vulgata verôeditio-
,,nc, quæ tot ſæculorum uſu in Eccleſia probata eſt,
„atque ab orthodoxis omnibus pro authentica habe-
„ri debet, multipliciter diſcrepantem: Plureſque
„Iin alienos, exoticos, ac ſæpe noxios ſenſus, non
„ſine maxima perverſitate detortum.
„ Nota 3. Ad totum venenum damnatarum Que-
„neilii propoſtionum virus detegendum, non eſſe
„conſiderandas fingulas ſeorſim fine reſpectu ad
alias, ſed ſimul ſumendas omnes illas, quæ ad
„eadem dogmata referuntur, & hæc omnia dogma-
„ta colligenda tanquam Janſeniani ſyſtematis par-
„tem conſtituen a. Ex horum dogmatum propo-
„ſitionumque Quenellianarum ea ſtabilientium col-
„lectione emicat idea, quam habere oportet de
„QOuenellii opere, quod eſt veluti completum Theo-
„logiæ ſpeculativæ, moralisque Janſeniſticæ curri-
„culum. Et quamvis harum propoſitionum non-
„nullæ ſeerim confideratæ tolerabilem explicatio-
„nem pati poſſent, ſutheit alias eſſe, quæ ſen-
„ſum iſtum excludant; eâtque ad ſenſum hæreticum.
„determinent.

F I N S. D

breſunſen
dammayit,

rſecaſuati⸗
nam pordcf

ulione edoter
kenellant con⸗
e propoſtone
lmlles, Aaff⸗
Neclint pa⸗
uſinsoct⸗
n Nenk
unr puntmie.
m in hoe
Alamenti le
teri dudnmk.
jn mulnscot
a verbeckiti
ſaroen
vchenticrdi
em: Dinete
ſos ſenſus, M

mnanatun
pdum, nol/
ine eſſen
illas, ſtn⸗
tomn l
yſewin
matum
bilientiund⸗

3

L. RLBIINAL

CONFESSARIORUM.

.

. E T
KDINANDORUM,

Eximii . M. VIGANDT, Ord. Prad
COMPENDIATUM,

§SIVE

EPIILOM E

4 Hjudhe THEOLOGIA moralis,
. In qua
Va itatiores materiæ tractantur, Caſisque principahio-
res reſolvuntur adjunctis decidendi rationibus;

Tradirurque ecilis Methodus ad Quxæſtiones morales
in Exainine oeo Cura Animarum, & inſimul a

10

“ Quæxſtiones in Examine Ordinandorums .

occurrentes deie⸗ , eſpondenc: .

. DIGISUS E . ESS AXNE
Zam Capitum & Paragraphorum, guàm etian
Kerum & Verborum in ea contentorum.

Compilatore

Pp. F. LUDOVIGO FLIEGE N,
Ord. Præd. SS. Theologiæ Præſentato, ejuſdémque

iiiiin Univerſitate Colomienſi Licentiato, ac in Ge-
nerxrali Studio Ordinis Regente.
TERTIA EDITIO
Prioribus auclior & locupletior.

„.
Aoredunt in fine Propoſitione- Damnata Quenelli cuns
exphicato. earum Veneno,

GOι $N £ 1GRIPPIN £,
Sumptib. OTTONNIS JOSEPHI ST- EINHAUSS,

Bibliopolæ unter Fetten Hennen 171.
cum rro Eee: Satr ane⸗ eictatts ex ſpecia gratia.

W

S

Balance

Focus

19

18
VierFarbSelector Standard*

17

14

13

12

11

10

-Euroskala Offset

Copyright 4/71999 VxVMaster GmbH wwwwW.yXymaster. com