rentem , dum examinaturà Parocho ba-

:ipim-

ptizatuto. n, 70. -

dumadultum , quem praferet. n.54.

Varii cafus pro in&ru&ione Paroc

hi

tfi Se

Quanta fit neceífitas Baptifmi. n.

& talispuerpeta. ibid,

&(Ie,

$$

Quotuplex fit Baptifmus. n. 7r.

»&m

Solvuntur Obje&a. n. 56.

De przeminentia Baptifmi Sanguinis.

Cafüs de infante periclitante in pelle

i. 72.

xPeccct.

Secundina. n. 5 7.

Vel cujus perfe&ta nativitas non po-

opetato, n. 75.

De ejus caufalitate gratie ex epere

vt

teítexpectari. ibid.

Solvuntur Obje&iones, 74.

- Si periclitetur in uteto & ad intus

De Martyre lethaliter vulnerato , (zd

Euch&(ï-

manu tangi &ablui poffit. n,58,

miraculosein vita confervato, n.7j.

De Baptiímo monftri. ibid,

An ei debeatut

]ura v

Quis fiteffe&tus Baptifmi. n. $9.

bilitatis. ibid.

privilegium impcccgg

feptt

Quid fit efTe Chri&ianum , & quod

Quz mors vel mortis caufa Mart'y-

ignum ejus, n, 60«

rem faciat. n.76.

An idem fit effe Chrifianum & efft

De morte à quibusdam Martyribus

Catholicum. ibid.

fponté qufitá, & tamen ad mattytium

Explicatur diverfus modus formandi

fuäcicn;c. h. 77.

€tucem. n.Ó6r,

i

.. An liceat baptizate puerosinfidelium

invitis parentibus, n, 62,

E

]

De Baptifmo fur.

8 )OCN"ZQ

E

-

ioforum & amen-

tium. n.63,

- 0000t

u

EXA-

Index Tratfatuum twä' E&aminüm-

1

EXAMEN VI. fol.898.

Deadmixtione modicz aquz. . n.o.

Y

f

De Sacramgnto Confirmationis , ejus

De quantitate materie/ confecrabilis

a

ejusque praefentia. n. tO.

spateria ,forma , neceffitate, mini-

ffro , fabjetlo , effectu, C$c.

De converfione aquz in vinum &

Yi

Sanguinem. n. ir.

Quid fit Confirmatio,à quo inftituta,

Solvuntur Obje&iones. n. 12, & 13:

ïbh

qua ejus materia & fotma. n.78.

Vaiiicafus decafuquo aqua per acci-

De ejus neceffitate. : n, 79.

Quodnam t ejus fubje&um,

densnon converteretur in vinum, pro-

[

qpis mi-

inde nec in Sanguinem. n. 14,

nifter, quis cffectus, n.8o.

(

De intentione ac difpofitione ad hoc

Cur Dominicani apponant aquam

[

ftatim ab initio Miffe. ibid. in fine.

Sacramentum requifita. m. 8 r..

ài

Delocoin quo conferendum , de zta-

An faltem ex difpen(atione Papz pof-

by,

te Confirmmandi. ibid.

fituna fpecies licità confecrati fine alte-

N

De Patrino ejus. n.82,

fa. n. I5.

lm,

Vatii cafus ciyrxca hoc, n. t6.

D? alapa, queciinfligitur, n. 83.

Àn

Ai

EXAMEN IIL fol.gr7.

TRACTATUS XI

fthda j

- De Prefentia Chrifli in Euthariflia

De Euchariffis. Ex eadem tertía.

-€$ accidentibus vemauentibus.

w(

-Parte S. Tbona.

Ct)n t

EXAMEN I

AÀn Ghri&us in hoc Sactamento fit

fol. 904.

-fecundüm veritatem, n. i 7

ln

lls

De effentía , unitate , neccfitate 4c

Solvuntut Obje&tiones. n. 18.

anflitutione Euchariflia.

An.in Buchati(tia imaneat aliquid de

tti

1lb j

Quid fit & in quo elfentialiter confi-

* pane& vino, & quid illud. n.19.

ftat Euchatiftia. n, r.

An fübftantia panisannihiletur. ibid.

! Q

Itmd/g

Solvuntur obje&iones, n, a.

Anfarma panís fitaccidens. n.20,

Quid virtute verborum fiat ptzíensin

h]

An fit unumSacramentum vel plura.

m

p. 3.

quavisfpecie. n. 2 1.

n

An fi neceffaria. ad falutem etiam

Àn etiam anima Chrifti, an Divinitas,

N

dI ft" 1

arvulis, n.4.

an Verbum divinum. n. 22,

An Pater & SpiritusS. n,22.

D l

An fit conyenienterin&ituta » &ubi

n. j.

EXAMEN lV. fol. 923.

Án

EXAMEN lL fol. 5o5.

hus

il

De forma , effctfu, nfu , ci- m

pe materia remota Eucöariþ'iæ.

Euchariffia,

g'm]lm

Anq

Quaz fit illa. n.6.

Ài f

Que Verba fint de effentia formg.

'An panisazy mus vel fermentatus.n.7,

n. 24-

z

ln po]

De aceto,a

u l

gtefta.& vino fni:aculas*c

Solvuntur Oppofita, n. » .

&&Q- næg mJ

&

tj

An verba formz Profct;ntur tecitati-

vé

i Clbl

M

U

i

"d

——

ludex Traddatunm cj Exminum.

] n.at

35

ectabls

v (;eu hiftoricé, vel fo

rmaliter & fignifi- " Cafus in quibus non

cativé. n.26.

jcjuïno licet com-

Àn verbis infit ali

municare. n.42,

quavirtus phyfica,

inum.& |

ibid. R. 2..

AnSacerdoti non jejuno Iic&at coilf,c-

Pro

crare ob dandum Viaticum.

n,43.

. Quale jejunium

2.&13.

ibid.R. s.

quo fugponant ly Hoc & Hic

prerequiratut ad

t t

Eachariftiam. n. 44

- Varii cafus de rcpctin'on& formz.

n p

n.27.

De przvia comeftione tettz,

Papyti,

&c, ibid.

Quis fit effe&us hujus Sacramenti.

aqua

n, 38.

"

An pratequiratur fomnus vel cibidi-

I€,

geftio, n. 45.

An poflit applicari aliis rion famenti-

Q»anta mora debeat eí

z pol

ïE inter Com-

te alte-

us D. 29,

munionem & cibos

- Quot fin

H

ibid.

$

pofea fumendos,

t modi manduczfndi Chti-

flum. n. 39

De exfpuitione , De veftitu comtnu«

An & Angelieum manducent. n, ; z.

nicantis, Quid fi fit gladiatus. ibid

An & quando Communioni premit-

w[7

tenda fit Confeffio. n. 2x.

Inqua atate. puerí ob

7

.,yizk

Communionem. n, 46.

ligentur ad'S.

Quando cenfeatur non effe

copia

ïf

À

Confetlarii. ibid.

. Quo temporcann

i5

iad cam teneantur

n;o t

fideles. n. 47,

— Àn Laicus copiam Confeffarii non

habens & tamen tumens, teneatur confi-

: De Communione Pafcha

li ptzveni-

enda vel füpplenda, ibid, R.

Dfü

t

teri, quam

iquid &

primüm occgüoncm habue-

i Communio Pafchali

S fit pera-

tit. ibid, R. f.

genda. n.48.

$,

Quantum & cujus fpeciei peccatum

r. ibl

Anquisteneatur communicare in ar-

fitindigna Communio, n. 3 5.

A.lcx

ticulo mortis , prafertim fi pauló ante

at

An Euchatiftia fit dencganda pecca-

morbum communicaverit, n. 49.

toribus, n, 34.

Dereo mortepuniendo. ibid.

jvinital

Cafus, quo Sacerdos Communicnem

Quid íntelligatur per articulum mor-

diftübuens videt feeminam , Hoftiam

tis. n, fo.

ex ore extrahentem & fttophiolo invol.

An effetobligatio ad Communionem, -

ventem, 'n, 3 s.

fi Ecclefia eam non praccpiffet, : n. jt,

An Euchari&ia fit darida non habenti-

Àn liceat Euchariftiam füm

»

bus ufum rationis.

n. 36,

ere quo-;

tidie, etiam Íepius. n. $2.

mi)l!;/m

Àn energumenis fcuobfeffis, n. 57.

An omni die Dominica, ibid. R. 5.

AÀn íurdo & muto à nativ,itatc.n.; 8.

Dectetum — $. Congregationis circa -

fomt

Anpollatio impediat $. Communio-

nem. n. 39.,

frequentiam Communionis , etiam Mo-

nialium , item circa Communionem in-

Anadtus conjugalis. n.40.

Àn cibus vel

firmorum,vel etiambene valentium , in .

;gcitdtä

Babp. -

potus ptaaffumptus,

le&o tamen cubantium , quibus clam

Y

X QOOCX 2

alfe-

6

fnfa'ex Traidatitim ey Examint;mi

afferebatur Eucharlftia, n. 55.

EXAMEN. V,

An liceat omnino à Communione

fol. 9fo.

eeffate, n. $4.

Án Chriftus fuum Corpus fumpfetit.

De Enchariflia ut est Sacriffcium.

n. 56

Àn M'ffa fit verum Sacrificium. n.6$,

Anillud fumpferint Di(cipuli , etiam

judas. n.57.

Àn & ultima Domini Ceena , ejusque

motsin cruce.

n,

O.

Et quidem Corpus Chrifti paffibile,

R,

$

Quomodo differant Sactificium Cru-

As; Chriftus fuiffet. mortuus in Eu-

cis, Cenz, & Miffe, n.71.

Quis fit principalis offerens. n. 72.

:

€hatiftia , fi hzc tempore Motrtis ejus

In qua actione confiftat effentia Sa-

fuilfetfetvata. n, $9.

Quis fitminifter Euchariftiz. n. 6o.

ctificii Miffe. n.73.

Solvuntur Objediones, n. 74.

[

An Sacerdos unicam. Hoftiam à fe

E&ne Miffa infiniti valoris. n, 7$.

Is

contecratam poffit imponere Monftran-

tiz, & fumete veterem. n. é1,

Solvuntur que opponuntur. n.76,

An per unicam Miffam poffit evacua-

qu

. Quando debeat habere praíentes ho-

titotum Purgatotium. ibid. ad a.

ftias minores fi quas confecrare voluerit,

ibid,iNot. 2.

?

An pro una Miffa liceat accipere plu-

An in aliquo cafu pofíit partem fuz

ta ftipendia, vel parte ftipendii retentá

teliquam dare alteti utlegat; vel Miffas

hoftiz datecommunicaturo. ibid.N. 3.

Cafus quo ante fumptionem in Eü-

anticipaté dicere pto ftipendio expe&ta-

Yy

chatiftia miraculosé apparet fpecies veras

to. D,77.

li

An Miffa pto pluribus oblata equ&

carnis& fanguinis, n. £2.

profit fingulis ac fioffertetur pro uno

An Sacerdoti liceat omnino ceffareà

Y

«elebratione , & quoties teneatur cele-

tantüm, n. 78.

"i

btare pet annum. n.65.

Quis ex Miffa majorem recipiat utiz

litatem, n.79.

?

aid fi (it Curatus? n. 64.

De reductione Miffarum. n.8o.

Si infirmus , leprofus , epilepticus.

[

8.6;.

Deeffe&ibus Miffze & caufalitate ejus,

n. 81.

Quotidie celebrandum in Ecclefzis

Collegiatis, &c. n. 66.

Àn fit utilius facerelegi profe Miffas

;

/:

Àn Miffa Sacerdotis mali ejusdem va-

ante vel po mottem, n. 82.

lorisfitacboni. n.67.

. Quomedo Euchariftia. t alfervanda

in Ecclefiis,etiam Monialiutm. n,48.

E2 ) Sää :

z

h

DcLaimpade ante Venerabile. ibid.

2

D

Cirí

lBtl

TRA-

Iädex dradlatuum cr Examinuum.

37

EXAMEN 1IL, fol. 972.

n

TRA/CTAT—US XIII,

De Effeilu Penitentie.

fcim.

De Sacramento Peuitentia Q parti-

ÀÁn illefit remiffio peccati , itaut nul-

. n6

ribis ejus. Ex eadem tertia Parie.

lum peccatum f(it quod pet eam remitti

nequeat,

D. 16,

ejusqu

EXAMENTIL fol.962.

Quis fenfus , quando Scriptura dicit,

peccatum Parentum imputari filiis.n.17,

m

De effentia cv — inflitutione, Sacra-

Àn poi Peenitentiam nihil de peccato

menti Ponitentia , ejuiq, partibus

maneat, nulle reliquiz autpeena.. n.18.

n3h

£n senerali : €9 de Pamtentia,

ntia $j

ut est virtus.

Àn mortale poflit remitti fine omni

Panitentià, n. 19.

Cur Confeffor teneatur. callere do-

Saltem per Dei petentiam abfolutam.

74.

&trinam Theologorum de Sacramento

n. 20.

i 7l

l'enitentiz. n. 1.

Unum mortale an pbmt remitti finc

n76,

Quid fit Sacramentum l'eenitentiz ,

alio. n, 2.1,

'aCUR*

quando, & à quoinfitutum, n, 2.

Solvuntut Obje&a, ibid.

i*

Qua & quot partes ejus. n.3,

Quomodo remittantut venialia in vel

ereplte

Quz matetia remota & proxima. n.4.

extta hocSacramentum. . n. 22.

tetentà

t

" Que forma. n. s.

Quomodo per aliaSacramenta. n.2 3:

|Miffas

Àn invocatio SS. Trinit, J tnmanuum

Quomodo ea tollat dilectio Dei , an

ï.Qi&A-

impofitio , fignum Crucis, int de effen-

fetcumillis, n. 24.

S

z

tiacjus. n. 6.

hta-

Quomodo tollantur per Sacrame

at 0i

An forma neceffarió. proferenda fit

liac 1:27.

voce humaná , a

PIO Wto.

Ó

n fit pgecazoria tantüm,

Solvuntur Oppofita. n, 24.

07..

An alicui manenti in mortali

i

tis fit get;uinus fenfus ejus. n.8,

poflit |

pm Dd

Àn hoc Sactam. (it de neceffitate fa-

remitti veniale. n.27,

Àn & quando homini jufto morienti

4

lutis, n. 9.

-

Àn vittusPanitentiz

in venialiillud remittatur. n,28.

tatcejih

Gtvqtä talis ; &

Àn venialia remittantur in Infetno,

fpecialis, n. 10.

D. 20.

fe M

Àn (it parsjuftitiz. n, r 7,

AÀn peccata dimiTa rede

Àn fit vittus moralis & pet fe infufa.

ant per—pccc"-

g. 12,

tum fequens. n, 30.

Vel falter redire poffint per Dei po-

De obje&oec

jus matetiali. "n. 15.

Y

tentiam. n. 3T.

De formali. n. 14.

An redeant faltem ratione ingratitu-

De (ubje&o, Item an fit vel fuetitin

dinis. n. 32.

Chrifto, Deipara, Innocentibus, Ange-

An & quando ingratitudo fit fpeciale

lis, Beatis. n. 1 $.

peccatum. n.7.

000C0€C 3

ÀÁn

7M

1

38

Index Tmäatuu-m e Examz';wkæ

[

AÀn hdm(; interdum teneatur conth— :

ti peccata jam confeífa. ibid,

EXAMEN IV.. f0.994.

An mcrita hominis per peccatum — De Confe[fone , efus guiddi(ate,

& neceffitate.

mottificata revivifcant per anfliten-

tiam, n.34.

Quid fit Confeffio , & cujus virtutis

Anhomotefurgatin

Equaii virtuteac

actus, n, f2.

€rat antea,. D. 35

Qua fit materia confeflionis, an etiam

Anad priftinam dignitatem. n. 36.

eccata dubia.aut non commiffa.. n. $3.

. An & opera mortua revivifcant, n.3 7.

Quis feníus illius didi S. Gregotii:

l

Bonarum mentiumeft, ibi culpama

&

EXAMEN 1IL ' fol.986..-

nofcere, ubi culpa nonefl, n. 54.

An & quandoobliget confeffio, n.55.

h

De Contritionc.

Quos, anetiam eos quiin mundo íu-

Quid & quotuplex fit contritio. n.38.

periorem non habent, n,56.

lk

In quo a&u/effentialitcr confiftat.

An & quomodo?Papa poffitdifpenfa-

0.39.

tein hoc przcepto, ibid. R. 7.

fii

AnB.Virgo fuetit confeffa. ibid. ante

Cujus virtutisactus fit, n. 40,

In quo conveniant & differant con-

R.7. ,

o

tritio & attritio. n.4I.

Quomodo computetur annus annuae

n

An differant fpecie effentiali , & una

À

confe(fionis , an praceptum impleatur

cffit fieri altera. n.42.

per confeffionem facrilegam. . n 5 7.

M

Solvuntur Obje&iones. ibid

An & quando pueri teneantur. ibid.

Anattritioex metu gehenna fitactus

R

n

honeftus. n. 43.

'A.n Papa. ibid. R. 4.

Quastequirat conditiones & fufficiat

An habensíola venialia. ibid. R. $,

ad ju&ificat-ioncm. n.44-

An przceptum confeflionis fit diftin-

r

An ad eam tequiratur actus Charitatis

&tum & independens à przcepto Com-

faltem imperfe&tus. n, 45

munionis.. n. $8.

Àn requirantur tot contrigiones quot

An aliquando fit preveniendum ,. vel

6

funt commiffa mortalia. n. 46.

fupplendum dum eft neglectum. ibid.

j Quomododcbcat eíle dolor füummus.

R.2.& 3.

n, 47:-

An uná confcffione poffit fatisfieri pro

An de uno peccato

debca; efle majot

duobus annis, ibid, R. 4.

[*

dolor quàm dealio. n, 48.

Àn adimplendum hoc przceptum vel

Àn fit veré contritus , qui dolet fe

teneatur quis confiteri perinternuntium

|

non fatis dolere,' n. 49,

Sacerdotiabfenti. n. $9.

1 7f

Quapdo obliget preceptum contri-

"

AÀn per epiftolam, per nutus,per inter--

tionis. n.50.

pretem., n.6o..

d

Obli gat per

Àn' peccara omiffa fm; confitenda

]

fe &pcr accidens, n.j 1.

"d Pca;im

p —

ludex Tradfatuum e» Examiuum.

239

flatim habiti copiá Confeffarii, n. 61. -

An Parochus aut Rcligiöüäs incolas

j

Àninterdum teneamur eadem pecca-

x

diilt,

ta bisconfiteii, ibid.

fux Dicecefis poffit abíolvere extra 'il-

:

lam. m28

Quinam poffint fi

Vittuts

ÉXAMEN Y Rl rssr

tjum. n,79,

bi eligere Con fetfa-

De Mtnifiro Confafffonis.

. AnParochus fimplici Sxcerdoti poffit

1etiam

Quis fit Minifter hujus Sactamenti ,

delegare vices fuas. n. 8o.

nf

qua pote(tas ejus & quando hzc eide-

tur. n, 62,

Cujus Epifcopi licentia fit Confeffaz

cgorii:

rio in quovis ca(ü neceffiria. ibid.R..

m

Quotuplex (it poteftasejus. n, 65.

Quid in approbatione Regularium

. Quis intelligatar per Ordinarium.

fignificet illa claufula , 4e ze

ibid.

*

ufen[u ?a-

'.n-fs-

rochorum. n. 81.

( fj«

Quid (itapprobatio, an hzc neceíTatia

fitomni Confeffario, n.64.

z

Anquilibet Sacerdos, etiam fimplex,

poffic abfolvereà venialibus. n. 82.

penh.

À quo jutisdi&ionem accipiat Con-

Confeffarii Re

gularium à quo appto-

feffariusDapz. n,6j.

bandi. n.83.

ante

Àn Regulares poffint ab Epifcopo

Áninitinere

poffint abfolvi abiäxära«

apptobari, (inon fint à ljuis Superioribus

neo. ibid,

D

praíestad. n.66.

Etiamd refervatis. n. 8

Catuf

-Àn Epiícopus eis poffit*approbatio-

Variica(us dehoc.: ibid.:

nem denegate. n.67.

^

Fratres Clerici Ord. Pred.profeffian

E

Facultatem confeífiones audiendi adi-

valid& poffint abfolvi à folo illo Patre

mere, n.68,

quieisin Magiftrum & Confeffarium -

Vel reftcingete, ibid;R,9. & 10.

datuse(l. n. 8«.

vf

An,qui eft approbatus pto una Dice-

. Quid de PatribusLaicis, & Nowvitiis,

ce(i , fit approbatus pto omnibus., "ibid,

ibid,

jiltte

IÓ

Com

Summa Decteti Clementis X. de pti-

Virtutes ;Confefärii Monialium, n

L)

vileg. Regul. quod incipit

Supernds

€9.

n.86.& íeqq.

l Vd

i

À qo is approbandus.n.;o.& zbh

De facultate Regularium przdicandi

Quidtempore Jubilzi.. n.72.

in füis Ecclefiis. Eodem n. 86.

Àn Moniales teneantur cafibus Epi-

ert p

De facultate incolas Dicece(is audien-

fcopo te(ervatis, n. 7 ;.

di extra illam. . De Confeffario Monia

Quisdeexemptis, n,74.

lium. De Confeffatio familiariaum Mo-

um VCX

Quis exemptas à tefervatis abíolvat.

antium

n' 7;'

nafteriorum. — De approbatione Regu-

lariumlimitanda velnon, Aneis necef-

An Confeífio fit facienda.

Y

. propfio

faria etiam fit licentia Parochi, n.87.

Tnte

Sacerdoti, n. 76.

De revocatione a

pprobationis-chu:

tenda

De vagabrundis & petegrinis, n,77.

larium. n,88.

De

Ratini

-

,

as

Index Tra&latuum Examvz'w'im.'

40

- De Confeffione Pafchali apud eos, ib.

Deintegritate Confeffionis. n.102.

N

De eotum fufpenfione ab audienüa .

Vatli cafus i. quibus Confeffio licite

conteffionum. ibid.

?

dimidiatur. ibid. R. 3.

An poflit dimidiari ratione concute

P

An pofiintab(olvcre à

cafibus Epifco-

palibus. ibid.& n. 9.

süsPoenitentium, n. 1c3.

An poffint abfolvere advenientes ex

Anratione verecundiz. n, 104.

. Caíus de illis qui habent duos Con- -

alia Diccefiprafertim à tefetvatisim ea.

feffarios, quorum uni confitentur mor-

Eodem n. 89.

talia, alteri venialia, n.105.

h

An àcenfuris faltem in foro coníci-

[

entiz. ibid.

Ad quem Confeffarium debeat te-

It

curtere qui in Confeffione omifit ali--

Cujus fit interpretari privilegia Re-

quod mortale, n, 106,

qi

ulatium, ibid.

M

Àn ad v*alorem*abfolutionirs fuffciat

An poffit aut debeat exprimi Bcrfona

tafumpta ratihabitio Superioris. n. 9e,

Complicis. n. 167.

Ca(us deSponío & Sponfa carnaliter

E

Quid dicendum de jurisdi&tione du-

commixtis , eidem confitentibus , uno -

À

bia, ptobabili ,ex titulocolofato & erro-

dte

rore communi. n. 9T,

peccatum confitente , altero tacente,

lst

An quilibet Sacerdos à quovis cafu

n. 108.

fi

offit abfelvere in articulo mortis.n.92.

EXAMEN VIL foi.m;z..

Thon

De abíolutione moribundi qui dedit

tj

vel nori dedit figna dolotis. n,95.

De Sigillo Confeffronis.

Y

Solvuntut ObjeQiones. n. 94-

Quid fit hocSigillum & quo jute ob-

[

liget. n. 109.

Quomodo poffit confiteri furdus,mu-

Varia deSecteto naturali. n,IrO.

lum

tus, &c.vel qui eftalienzlinguz, n.95.

£s

Vel infirmus, qui non Poteütclin-

An Sigillum Confeffionis obliget ia

i

i

uifolus, n.96.

omnicafu. n. III.

u

Recidivian pofflnt ab

folvi , velfine

In Solutionibus Obje&ionum tefol-

abfolutionedimitti. n.97.

vuntut diverfi cafus, ibid,

uid fi revelatio poffet cedere inbo-

b

Solvuntut Oppofitiones, n. 98.

:

Di

Quid faciendum Confeffario, quiin

nuümtotius Ecclefiz, n, 112.

An poffit fugere Confeffor cui Pore

abfolvendo compaiütcrrorem. n.99.

nitens dicit quod eum velit occidere,

|

D. II3-

123

CEXAMEN VL fol1026.

4

An refpeu fradtionis Sigilli detur

pe ualitate. Confefffone.

patvitas materiz. n, 1I4.

ptot

An faltem de licentia pcenitentis pof-

Co

Quz dint-qualitates ad legitimam

fit €onfeffor revelare ejus peccatum in

M r

XConfeffionemrequifite, n. 100.

Anw

An poffit dari Confeffio valida &in-

confeffioneauditum. n.114.& 115.

Solvuntut Oppofita, n. 116.

lfs

fwm-ig j 10l*

Quid

Index Tratlatuum e* Examinum.

41

1.102;

Quid 6 fimul fciat extra. Confeffio.

Àn Satisfactio fitvera pats Sacratnen-

Tio rj

nem, n.1I7.

Per quam confeffionem quis teneatut

ti Pnitentiz;caufans effedtum ex opere

Operato. n. r28.

: COR

ad Sigillum , & an fub eo cadat omne

Quid fiimpleatur in peccato mortali,

quodex cenfeffione fcitur, n.118.

D. 129,

,

Quiteneantur ad Sigillum, an & ipfe

An fottiatur fuum effe&dtum qulatä

.

fitione. ibid.

jos Cone

[enitens, n. 119,

Qut m

- An Confeffario liceat notitiá confef-

Àn opera mortua faltem allevient

fionis uti ad externum poenitentis fegi-

Panam Inferni vel Purgatorii, n.1 30.

det t«

men, adnegandum votum pto ele&tio-

ne , beneficio, aut officio , vel ad lo-

AÀn Confeílarius teneatur injungere

n di«

poeenitenti Satisfadionem , & ille eam

quendum de peccatis cum pocnitente.

n.I120.

acceptare, velanpofliteam remittere ad

Purgatorium. n. 15 1.

l Perlbna

An ad corrigendum Complicem ex

Quando

petitione peenitentir. n, 121.

poenitens eam tepcatui im-

»

'tralit

plere. n. 132.

jj , u

Refolvuntut quinque cafus. z. De

denegata fchedula Confcffionis Pafcha-

Quid fi fit opusalligatum diei; h.r; .

[

Do&trina Tridentini de qualitatePo-

lis teftis. 2.De Confetfario qui in Con-

nitentiz. n. 134.

feffione audivit fututum incendium &

Senfus binz illius Maxi

mz quotun-

f0j

monet in cenere,

3. An Confcffor ad

dam Confeífa

tiorum : Tutiuseít, ani-

explicandum fuum peccatum poffit ex-

mam cum parvá pacoitentiá impletá mit-

primere peccatum alterius. 4. Velcon-

; yt o

feffionis notitià uti ad evitandum ma-

teread Purgatorium,quäm, & c.Facilius

eft Deo reddere rationem de nimia mi-

lum proptium..|-De duobus Confeffariis

fericordia, quàm, &c. ibid. R,2,

O

obhgct lln

ejusdem Poenitentis , an inter fe poffint

Poenitentia debet eífe commenfutata

loqui de peccatis ejus in bonum ipfius,

n, 122

peccatori;peccato,& fini. n. r j .

An Paenitentia debeat eífe peenalis ,

um

EXAMEN VIII. fol. IO4I.

& quz opera (int penalia. n. 136.

kre inli

Àn pro posnitentia gulofo poffit im-

De Satisfailione y ejus quidditate

poni moderata comeftio ciborum delica-

€$ qualitate.

p a lp

torum. n.135.,

Quid & quotuplex fit Satisfa&io, n.

otti

125.

nopera injangenda debeant effe ex-

terna , & confilii, & an poffint impleri

. AÀn homo poffit condigne (at(is.fac?erel

eodem tempore quo alius actus cadit fub

;;Lgilli L

protemporali poena peccati. n.124,

pracepto; an poflint injungi opera De-

Conditiones ad Satisfa&tionem r.

equi-

unctis applicanda. r3g.

"

j

p

fite. n. 125.

Quomodo poenitens teneatut ad. cit-

g

An & quomodo unus homo peffit (a-

&i

cumftantias operisinjun&ti. n. 140.

tiäfaccrepto alio. n,126,& 127

Quid fi peenitentia ip

junda fit peeni-

é.

tenti

(

!)( XXO0OCX

—

'

Index Tractatuum ei Exadeiiumr

Z

tenti fa&ti impoffibilis , vel (it ejus obli-

An fit licitum audite Miffatn Sacetz

k

tus. n. 14 f.

dotis excommunicati. n. 12.

Quis.injun&tam poenitentiam poffit

An excommunicatus in recitatione

commutare, & an ratione hujus com-

horarum poffit dicete , Domizus vobis-

cum. ibid, R. 4.

mxxflto.tionis repetenda fit confeffio,n.14 2,

Anexcommunicati fint vitandi. ibid,

R. 5.

TRAC'TATUS XIV.

Àn femper fit mortale eiscommunis

"

cate.

hi12.

De Cenfuris , Caftbus re[ervatis ,Vllä-

dulgentis. & Exiremá Unélione,

Quid faciendum Sacerdoti celebran-

ti,dum fub fua Miffa videt intrare ex-

b

Ex eodem Supplemento

Jdertia Partis,

communicatum. n. 14,

Quis poffit abfolvere ab excommu«

EXAMENI, fol 10j7.

nicatione,& quomodo. 'n. 15.,

An ab eapoffit abíolvi invitus, cón-

tumax, abfens, ignorans,&c. n. 16.

De Cenfuris in genere , QT in [pecte.

uis poffit fcrce Cenfuras. n. 1.

Verba abíolutionis ejus, & qua ob-

1

Quid fit Cenfuca, ibid. R, 4.

fervanda. n.17.

Àn mortui poffintabea abfolvi, n.18.

(luotuplbx. n.2.

fï:

Qua pecca:a fint matetía cenfure.n.3.

Cafus in'quo duo excommunicati fe

mutaó abfolvete poffunt. n. 19.

An cenfüram- debeat pracedere. ad-

mohitio. n,4.

Quid & quotuplex fitSufpenfio.n.20.

Quid & quotuplex fit Excommuni-

Quis poffit fufpendere & ob quam

catio, & quis effectus ejus. n.s.

caufam. ibid.R. 3.

- Obquam caufam incutratur excom-

. Àn debeat pramitti admonitio. ibid.

li

R. 4.

municatio minor & major. n. 6.

Excommunicatio major multiplex.

Quis a

'bvea poffitabíolvere. n.2r.

Mj

n.7.

Quz (int communiores Sufpenfiones

De anathemate. ibid. in fine.

ä]nure. 1722.

IIH

Anin Ecclefia fit po:eftas excommu-

uid & quotuplex fit ac quomodo

J

nicandi, n. 8,

fiat Depofitio & degradatio. n, 2 2.

V

Àn excommunicatus poffit excotm-

Quid & quotuplex fit Interdidtum.

l

municate.. ibid. R. 7,-

n..24.

Quis poffir excommvunicari , & quá

Quis poffit interdicere , & ob

quam

Til;

cauíam; ibid. R. 2. & 4.

formá facienda fit excommunicatio.n.9,

Qz cauíz excufeot ab incurfu. ex-

" Quisfit effcQtus in:erdidhi. ibid.R.5.

hjl

comtnunicatiopis. n.10,

Anintetdicto populo comprehendan-

tur Clerici, Keligiofi,

Quomodo vel quando liceat commu-

| & innocentes.

h,sz

nicare cum excommunicato, n, I I,

n. 2j.

sF«

'Tem:

p

Ilndex Tradlatuum e Examinum.

4j

1 Satet:

"Tempote Intetdicti localis defa&to

in irregularitatecelebret , incurtit grave

fÉandum eft Capiti,Alma Mater, n.26.

periculum vitz vel fama. n.53.

teltutore

Plures ca(us de Interdicto. ibid,

j Vl

De Ceffatione à divinis, ibid,R.. r 4.

EXAMEN IL fol. xo;lza

Quid fitIrregulatitas , & quis effe&tus

di. 1b

ejus. n. 27,

De Caftbus vefervati.

Quotuplex fit.. n. 28.

Quid & quotuplex (it ca(is, quid re-

t

um

DeBigamia. n.29. .

ervatio , qua cau

&

ejus. n.$4.

- Decorpore vitiatis, s, 30.

Quis peffit refervare, n, ; 5,

cdeltte

Itregulatitas an contrahatut ex gib-

Conditiones fequifiti ad refervatío.

"

trafe s

bo, claudicatione, defe&u oculi. n,3 z.

nem. n. j6.

Deimpedimentolingue. n.32.

$: dubitetur de tefetvatione, vel non

De Hermaphrodito. n. 3 3.

;commuf

fit legitima caufa ejus., n, ; 7.

)

—Decattrato. n.34.

Anadincurrendamref(etvationem re-

De mutilato. n.35f.

Ku5, CYl«

quiratur notitia ejus. n, £.

[ 151

De epileptico. n.36.

De peregrinis &

*

vagi']s quoad referva-

que d«

De damoniaco ac fe talem fingente.

tionem. ibid. R. 2,

Bé37.

Cafus de eo , qui habens cafus infua

Jvi, 04f

De abftemio, n. 53. & 39.

D'occeíi refervatos vadit ad aliam ubi

De itregulatitate illegitimitatis. n.40.

refervatinonfunt, n

um'cati Ü

Servitutis, n.41.

Quid fi fit Religiofus v.adens adalium

JEtatis, n. 42,

ia

Conventum vel Provinciam, n. &o,

Prolis expofitz. n.45.

Anexcommunicatio in territorio la-

. ob qui

Ex defectu animz, v. g. in amenti-

ta contra eos qui funt extra, ligetillos.

bus,phreneticis, energumenis. n.44.

n.6r,

jto, D*

Ex defe&u lenitatis in. homicidio.

Ancafuut fefervatio ; aut data ab iis

n.4f.

3

abíolvendi licentia ceffet per mortem

D»lo

Prefertim voluntatio & jufto. n. 46.

Epiícopi refervantis , vel eo excommu-

'Pcnüonei

In cafu dcfenfioqis Innocentis ve] R ei-

nicato. n.62.

1

publicz. n.47.

An Superiot debeat effe facilis i;l

quomO

Velfamz & honoris. n. 48.

danda licentia abíolvendi à refervatis;

2;-

Pluteshac derecafus. n. 49«

n. 63.

erdidum

De itregularitate cx judicio

o fangui-

Anipfe poffit audire fola refervata ,

nis,vel effuGoneejus. n. $, ^

& ab iisabíolvere. ibid, R. 4-

;(ob quam

Velex homic

:

,idio injufto, autcafuali.

Anlicentiam polfitlimitate, n.64.

n.f':

Quid fi poft obtentam licentiam ab-

bil M.

cjendie

Quis difpen(fct— in irtegalaritatibus,

folvendi peni:ens labatur in nova re-

n, $2.

fervata. n.&5.

gocente

i

Peccata vel cafus

Specialis cafus de Sacerdotc »qui , ni

krcf'crvati in fj

P

ecie*?

N

Tat

X;00000€ x

qui

b

*

Iudex Tyattatuum & Examinum.

qui fint tefpe&ta Sacularium, Clerico-. EXAMEN Ill

; fololl 1020 f

pl

rum , Religioforum. n, 66.

conj

Caíus refervati Papa intra Bullam

De Iudulgentiis.

Conz, n. 67.

Quid fit Indulgentia, & an detut hic

lb

Extra Bullam, n,68.

thefaurus in Ecclefia, n. 79.

; Excommunicationes Papz ; non re-

Àn in Ecclefia fit , & penes quem

£ul

fetvata. n.69.

hunc thefautum difpenfandi. n. go,

b

Cafus Epifcopales. n.*70.

Àn Papa poffit luctati Indulgentias

Quis poffit à refervatis abfolvete.

aliisconceífas. n.8 1.

dj

n71.

Quotuplex fit indulgentia. n.82..

j

Privilegium refpectu Cafuum Papa-

Quam feveras & quas peenitentias af-

lium, n. 72.

fignentantiqui facri Canones, n.g 3.

Anvi illius poffint abfolvi ipfi Reli-

Quomodo intellizatur Indulgentia

D

giofi, n.73.

plutium millium annorum, fi qua fots

i

Quid fi idem cafus fitPapz & Epifco«

aliquando datafuit. n. 84.

lg.

porefervatus. ibid. R, 7.

Vel & Indulgentiz plenariz fuperad-

Q

Privilegium Ordinis noftri refpe&u

datur pattialis. n, 85.

Q

Confratrum Rofatii, n. 74.

Quid íint Indulgentiz Stationum

An quis poffit à refervatis abíolvi per

Romz. n. 86,

Q

accidens feu indire&& cumonere iterum.

Quid Jubileum fíeu Annus San&tus.

Q

n. 87.

hm

fe (itendi, & in quibuscafibus, 17 5..

Y

Àn teneatur iterum fe (iftere , quiab

Quz cetemoniz fiant

iis fuit abfolutus inarticulo vel periculo

tione. n. 82.

ïn e jgs inchoa-

lil

mortis. n.76.

De fufpenfione aliarum Indulgentia-

An tefetvatio tollatur pet confeffio-

rum.eo anno, n.89.

Ái

neminvalidam. n.

miscn:

Refolutio quatuor Cafüum circa Ja-

'An

Àn poft Jabilzum poffit quis abfolvi

bileum. n. 9o.

At

|

àrefervatisquorum in Jubilzo fait ob-

An ad conceffionem Indulgentiz re«

litus, ibid. R. 3.

quiratut juíta cauía. n. 91,

:

lm

An Confeífatius competiens

uod

. Quomodo Indulgentia detur

0] Fu

(l

maleabfolverità refervatis , poffit ab iis

1 Pro

AD u

temporalibus. ibid, R. ,

ER

abfolvere abfentem. n.78.

Quz conditiones requirantur in lu-

AÀn Superior refervationem poffit tol-

crante. n. 92.

Q

Jereextra eonfeffionem. ibid.

; Quid fi opera' impleantur in peccato

11

(

veniali ; aut ex eis aliquid modicum

Vafen

oO OE

emittatur. n.92.

Plutes cafus hac dere, n, 94.

Q

De intentione lucrandi. n. 95-

Wm

-y*;&ä&ac-

AnIndalgentiz à lucrante poffint ap-

hi

Aüm

- plicari

-

Index Tradlatuum e. Examinum.

4

Wo, . -

plicari aliis ; etiam defundtis , iisque

Àn quicunque infitmus, ibid, R.

concedi àPapa. n.96,

An homo fanus. n. 11r.

4.

detittic

An effe&tus Indulgentiarum fit infal-

,

An laboransmorbo non letliali. ibid,

libilis: n.97.-

R

Quid fianima pto qua Indulgentiz &

D7e difpofitione recipientis, ibid, R.g.

s qu

fuffragiafiunt , non effct in Purgeorio.

80

:

Quis fit minifter hujus Sactamenti,

n. 980 Á

n. 112.

gentit

An translato fefto transferantur. In-

An poffit conferri à plutibus. ibid,

dulgentiz, n. 99.

R, 2. & 3.

2

DeBulla Cruciata, n. 1oc.

tiasaf-

Quanta fitneceffitas hujus Sactamen-

EXAMEN IV.. fol, rz2r.

tia n. II 3.

85

Quanta fit obligatio Patochorurh ad

lrentia

De Sacramento Extrema Unctionis.

An Exttema Undctio fit verum Nov.

illud minittandum. n. II4.

qufts

Prafertim temporePeftis ,tum quoad

Leg.Sacramentum. n.1or..

hoctum quead Sactamentum Poeniten-

upttie

Quando à Chrifto inftitutum. n. 162.

tiz & Euchariftiz. n. 115. & 116.

Quomodo definiatur. n. 103.

ionut

De quibus mediis prafervativis tem-

Q fiejus matetia, n, 104.

pote peftis (ibi providere debeat Sacer-

aid fiSacerdos oleum non benedi-

dos peftiferis inferviens, n. I17,

uml

G&um mifíceat benedi&o. n, 10;.

Àn Magiftratus civilisteneatut ad illa

- Vel f i utatur oleo vetete, ibid.

media concurrere, n. 118.

lehone

Que corporis partes fint inungenda.

Àn & quomedo Religiofi tunctene-

ibid.

antur pefliferis fervire. n, 119,

ügcntiai

An Epifcopis aut Sacerdotibus infir-

TRACTATUS xV.

misetiam fint inubgendz manus. n.106.

ta Jit

Àn unctio fit facienda füb forma cru-.

De Sacramento Ordinis, Ex eodem

Cit. n. 107.

xtie t

De ordine un&ionum , de quantitate

Supplem. 3. p. frve Tribunal

Ordinandorum.

eleiinfundendi. ibid,

lt pm

Àn un&io fit neceffario facienda im-

E X'A MEN I. Mfol. II34.

fediato contactu miniftri, ibid.

De Examine tovfirandorum e Or-

217

n. I08.

Que (it fotma hujus Sacramenti.

dinandorum , ac de prima Tonfura , ejus .

getti

uis fit efïe&us e

materia,formá, [ubjetto, miniftro, officios

ydicit

Caufetur, n. I09.

jus : &quandois

effetiu , fine , obligatione , ac de

Quodnam fitfübje&tum ca

tempore collatzontis ejus.

mz Unctionis. 110.

pax Egtre-

]

-

Àn fit obligatio ad fiftendum fe Exa-

An& puet infirmus. ibid. R.2,

tnini. n. r.

ïïnt )

An aqïcnä. ibid. R.3.

An fufficiat Examen pto fortna. ibid;

plic:ll

ÀÁn

)()(X)OO( 3

-

ladex dratdatuum : e Ekaminum.

6

An ipfe Epifcopus debeat illi inter-

Quis & quotuplex- cffcö-'cus cujusvis

Otdinis. ibid. R.4.

elfe, & quis Epifcopus debeat examinare

^

,

dimiffos. 1bid.

Quod fit fübje&um capax Qrdinis.

P

Qua ícientia fit neceffaria Otdinan-

n. 12.

An Deipata habuerit Otdines,an fue-

do, l'onfutando, Minotifta, & ex quibus

D

materiis fit examinandus. n. 2,

tit pracfensin ulüma Coma. . ibid..-.

Quid fit prima Tonfura,qua ejus ma-

De Diaconiffis , Presbyteriffis in pri-

[

mitiva Ecclefia, ibid.

fií

tetia & forma , quod fubjectum.. n.

Quis minifter prime l'onfurz. ibid.

De Joanna Papiffa. ibid.

RO 4..

De Hetmaphrodito. n.12.

f

g

Quod o

fficium ; quis effc&tus ptima

De puetis&c amentibus. n. 14.

tonfuürz. n. 4.

Varia tequifita cx parte ipfius Ordi-

p

Quis finis , quid i quis nolit ultra

nandi. n, 15:

]

De titulo honcfte fuftentationis

Gle-

il

UL

afcendere,imo retrocedat, ibid. R. 7.

ld

agobligatio. ibid, R. 8.

rici. n.16.

Quod tempus collationis ejus. ibid.

De T'tulo Menfz. n, 17.

D

Dk

Quis titulus eorum qui dimittuntut

'äuid (itClericus & Cleticatus , qua

ex Societate;exiftente in facris. -n. 1 8.

Qli

Quisfit minifter Ordinum.. n.I9. .

Ut

ejus propria veftis. n, $.

Qua privilegia. ibid. R. 3.

De Epifcopo qui renuntiavit Epiíco-

n,;

Qua in fpecie fint Clericis ptohibita.

patui, n.20,

n. 6.

Quot modis poffit quis dici proprius

Dt

Epifcopus & Ordinandus ejus fubditus.

EXAMEN Il fol. 1141.

n. 2T.

