do procedit. 5 $ 2.

TT

etfi.mediata tantàm , fuffi-

ciens

eft motivum

fidei

$pecies a&tuum . & habi-

Theologice 206.218. Vir-

tuum virtutum "Theologica-

tualis,in quo confiftat? quid

rum defumitur ab objedo

hi

formali motivo. 3

ftem' formalis. 242. An vir-

Species

Gs

tualis fit motivuni fufficiens

fenfibiles à D E O non ordi-

Ttee.gc

fidei Theologica ? »47. Re-

nantur ad decipiendum , nec

Ti

de fe fic funt ordinatz , fed

velationis univerfalis duplex

ordinantur ad declarandam

m

finis. 260. an hac fit fufficiens

Fa

motivum credendi fingularia

per figuras, & fymbola ve-

evidenter contenta? 263.277

ritatem. 196.

Tfä.jy

Revelatio univer(alis comple-

Spes a&ualis in genere

lts

Xa,an fit motivum fufficiens

quid fit? 510. Theologica

UT

credendi fingularia contenta?

a&ualis quid? 511. Spes fu-

278.

pernaturalis obtinendae Bea-

S.

titudinis an crefcere vel de-

u

crefcere pollfit, $65.an fe-

Apientia fumma in co-

clusá revelatione excludat

mles

S

;guofcendo conftituit au-

om-

&

Ikdex Rerum.

l

omnmem formidinem delibe-

ipfo revelatum effet myfte-

Awm

ratam de oppofito. 568.

rium Trinitatis, 254.258.

habitualis cuilibet viatori ad

Univerfalis revelatio , vide

"0

obtinendam falutem fimpli-

Revelatio,

T

citer eft neceffaria. ; 88. adul-

T

T.

tis veró fimpliciter etiam ne-

ceffaria eft a&ualis. ibidem.

: Enialia non minuunt ha.

Immw

ejus obje&um. vide oDjecum

bitus virtutum & gra-

b v4]

tiarum. $9.

Spei Theologicz fupernatu-

mr;

ralis a&tus , prout importan-

Veracitas fumma in lo-

v

tis fiduciam obtinende Bea-

quendo conftituit authorita-

d ;]:;

tem DEI, prout hzc eft mo-

titudinis , quantum eít ex

parte DEI , eít fumme cer-

tivum formale fidei. 98.' ve-

.....

tus , & effentialiter infruftra-

racitas DEI promittentis ad

bilis. $31. quantum veró ex

credendam rem promiffam ,

"

parte viatoris eft ,. feclusá

üt abfolut& fututam , necef-

fpeciali revelatione diviná in-

faria. 118. 120. 130.

r

fallibiliter certus , & infru-

VerbumDEI quotuplex fit

ftrabilis non eft. 535,

b

in Ecclefia Catholica ? 204.

fcriptum eft motivum fuffi-

R

T.

ciensad fidem Theologicam,

us

219. uti & traditum, ibid.

T

Ertulliani de Religione

v

Catholica fenfüs. 333.

Veritas unius propofitionis

Theologica virtus , vide

nondum revelata formaliter,

Firtus

ex veritare alterius propofi-

|:

Timoris fervilis obje&um

tionis , quz jdm formaliter

TE

primarium , & fecundarium.

revelata eít dupliciter inferri

»)mwx L

543.

poteft. 243. Veritas quotu-

Traditiones, feu verbum

plex ? 314.

IT-

DEI traditum , funt revelatio

Virtus in genere quid? r.

Tuts

divina mediata. 204. 319.

quotuplex. 2. Specificatur ab

obje&o formali motivo. 3.

n $t

U.

yonial

Virtus Theologica quid fit ?

d

Nitas DEI revelata fuit 4. Convenit cum morali in

[!L 5[,3.1'!

in lege veteri , quin hoc effe habitàs fupernaturalis

RA

Vysu

per

Ipdex Rerun.

t fe infufi, differt penes

fafi, 34. Virtus Theologict ;

obje&um formale 17. Virtu-

alia per fe infufa, alia aquifi-

tes Theologicz quot fint ?

ta eft, 55. Per quid virtus

$. Ex femper cum gratia

"Theologica aquifita augea-

fan&ificante

infunduntur ,

tur?ibidem. Virtus Theolo-

amifià tamen per peccatum

gica per fe infufa ab intrin-

mortale fan&ificante gratiá

feco realiter componi poteft

non amittitur habitus fidei,

cum abitu vitii contrarií,

38. Imó etiam cum a&u vi-

nec fpei, nifi per infidelita-

tii contrarii.

40. ln quos

tem, aut defperationem po-

a&us influat ? an etiam in-

fitivam.

20.

Nulla virtus

'Theologica metaphyfict ab fluat in fuos a&us pro in-

intrinfeco cum gratia fan&ti- | ftanti urgentis praccepti? 56.

ficante conne&itur. 22. Nec,58. 70. Per quid virtus

uidem phyfice. 25. Virtutes 'Theologica infufa augeatur ,

non funt nierz potentize gra- | & quomodo? 35. 76. 90. An

tix fan&tificantis , fed reipfa|hzec eadem diminuatur per

z fupernaturales |a&um fibi oppofitum ? 78.

funt potenti

a&ivx. 33.

Exiguntur àgra-|92. Virtutes omnes infufze

tia folüm in fenfu morali,|Theologice funt in juíto

uatenus ordini fupernatura- |zequales , fecus aquifitz. or.

em illa conftituit, com-

Vitium prout virtuti ope

li,qu

habitus virtutum in- | ponitur , quid fit? 56. 57.

petunt

O. A- MO D. G.

n

€y

[sy

ij

[

E

À

IV

j

^

LT

hk Q

*H»g

[/

Tij

l

I )

):

T

^ [

à k

I nl

"T

j f.".!Jïj

J

m

Í

li

PL

j]

jft

h

D

ju

N

m

u

T

J

!

——

xäwn

?

m

Á

-R a.

AUWT TET

—

ATE

CEURIMDEZT TT

z

m

J

Ua tRO RY d Rn Pt gt n n

[

^

Ü

-a ecme

1

[

Í

r4

g

Y

X

E

W

D

19

&

18

—

VierFarbSelector Standard"* - E! kala Offset

—

17

THFOLOGU

8

SPECULATIV/E-

-

ä

16

H

H

.....

15

TRACTATUS IV*

CENN

12

11

m

FIDE SP

N

10

m

CHAR!TATE

METHODO SCHOLASTIC

e

ELUCUBR ATUS,

8

|

REVERENDUA PATREM

PER

HHHIII'III !IIHWIIIIHI!IIIIUIII!IIT! IH,H

8

SIGISMUNDUM PUSCP—

"U

é SOCIETATE JESU,

«

T

SS, Theologie Do&totem, ejusdémque —

Alma, ac Celeberrima lniverfitate Grecent—

6

Profefïorem Ementum j

5

CANCELLARIUM

j

ä

—

ä

Impenfis Philippi Veith , Bibliop. Aulici-

w

A

I

l

4

Cum Licestià Süperiorum , && Priwilegio Cafareos — —

3

L

gt d d —

eGRZRCII, Typls deanftadmnn, Anno &luti— - N

-

äï

HIll'HHIIIIWIIHIIHI»IIIHIHIKIIIHIIH

TT

HIHIIII'lllllIIIIWIIIIHIKIIIWIIW

4

5

6