dilc&to.

«td 2dum prater diffar. art. 3.

quajt.

itudit

realiter diffevat (J.M.]) 2 charitate? 219

1nt, üt Qu

ue[l. praced, datam ulterius efflidiferimen,

t o d

quia fides & fpes funt prima converfionis

principia & primz radices juftificationis ;

rià i

ny amdtn

sícque oportuig, ut DEUS peccatoris con-

vietim t

verfionem volens,eas amiísà etiam gratià

ao

conferver ; nec paritas de aliis potentiis &

os fündit

proprieratibus hic locum habet, nam hg

o

non ideo precisé pereunt pereunte anima,

| pCCC*ä!OfQ

quia ab ea dimmanant , fed quia fübjectans

antiam i

tur in ea ceu in fübjecto, afít fides & fpesin

Dy

e

" Om:

gratia non fübjectantur, sícque fine ea re-

j lIH

j

manere poffunt, .44 stwm diff. Homo &

&c

Angelus non conveniunt in natura fpecific&

aod

ünge

accepta conc, genericé accepta neg. -

tjentimi

fufficit ad amucitiam ; fi nihil aliud obfit ;

ob

ANec dícas bruta etiam conveniunt cum ho-

qe fpt

gïm; q"i

mine in natura generice accepta, & tamen

inter hunc & inter illa non eft amicitia; nam

p

g unci?

E. deficere alias conditiones ad amicitiam re-

quifitas ; Nam genericus animalis conceptus

ni gj

u W E

eft incapax gratiz, quz fundat amicitiam, &

vifionis B. quge amicitiam. confümmat,; cu-

onm !

d

jus tamen utriusque cepax eft gradus iotel-

le&tualis, — 42 additum . jam xfum e[f! pree-

p

^

g

j

ü)lipir

cipué quia fides & fpes et(i aétu non füppo-

nant radicem fupernaturalem ; faltem eam

yiui

fupponunt exigitivé, utpote cam qua mo-

licammf*i

dó perfect& connaturali exiftere petunt, nec

magiS

fine ea habent ftatum virtutis.

j

A. n J,;

Dites,

q»

Jl

s20 Degratia (J.M. ]J babitualis

M

Dices. Gratia Sacramentalis, que non

A

differt realiter à gratia fanctificante , eft im-

D

mediaté o

perativa, erpo etiam gratia fàn-

€tificans. . diff. amt, Gratia Sacramenta-

E füt

lis fecundüm füam entítatem eft immediatà

qual

operativa ; neg. fecundüm illum fpecialem

]

ef-fici«

modum , quem ratione fingularis juris ad

Ípecialia auxilia füperaddit gratie fan&ifi-

. Mf

eanti.

Subdiff, Eít immediatà operativa,

Btxipdfter

F05

prout hic modus intriníecus afficit ipfàs vir-

tutes fuüpernaturales; qua cum gratia in

D i, Y

Sacramento vel producuntur vel augentur ;

;,Pedema j

conc. prout hic modus afficit ipfam effen-

2 botiy

Mincpglt

tiam gratiz, neg. Nam prout hic modus

afficit gratiam,; refpicit folummodó opera-

Ttd füam

Bnitursh

tionem radicaliter, prout autem afficit vir-

tutes gratiam concomitantes , refpicit opera-

Mml'äh )

tionem proximà, modi enim íe attempe-

Te10 t

rant qualitatibus, quas modificant. Proquo

Mil

vide dicta de Sacramentis in genere.

ï(mcreamr

MU

Ipferes. Etfi natura in omnibus homi-

Qd a

nibus fit eadem, tamen inter eos non fem-

Üttatne

per effe amicitiam , quia fimilitudo naturz

il

"l

j

T (

fundamentum quidem eft ipfius amicitiz,

* K.m "

fed alias infüper exigit conditiones, quarum

4

defeétu deficit amicitia,

MM

a

l Pïoä. :

"nder

ARTI-

It

Suljeclo (J. M. J.) t$'caufa.

221

BRIICULUS IH

b n

n d

j graria fit

*'De canfa €9' [uljecto grata,

Steunent-

m

E fübjecto gratix a&tum eft (atis in

quzít. . a. r. Unde de ejus caufa

n p

D

efficiente eft

its 4

Re,

ie findi

Jolutio r. Giratia habitualis nequit

principaliter

produci ab apente creato. E/f

Opefiuin

€072224915 "T heol.

pfv

0gorum.

Katio brevis eff ex

titià i

D. Thoga.,

Nulla res poteft agereultra fuam

augemur 1

d

eciem , quia femper oportet , quód cau-

fit

fim df

potior effectu , atqui fi apens creatum

prin

c

hj modu

ultra

d

aliter producerer gratiam , aperet

am fpeciem , fiquidem gratia fir (ü-

i a*

pernaturalis ; agens autem foret in ordine

sfict Vi

naturali, ergo implicat ,

quód ab agente

yotuptt

creato pratia principaliter producanir.

Ti

, Drogo

Refolutio 2. Gratia non creatur , nec

concreatur,

It

fed educitur & potentiaobedien-

tiali fübjeéi,

Eff. commumior. contra, Scotum.,

P

us u

rocedit autem . refolutio de productione

goa t

connaturali , nemo enim negat gratiam ab-

l] nut

'

olut& creari poffe independenter à fubje-

amicinä:

O ; ficut etiam independenter ab eo exifte-

re poteft, prout exiftunt accidentia Eucha-

j quäïüü

riílica.

Prob. rat. Ylla forma. educitur ,

qua

i fit.

dependet in füo fieri & effe à fübje&to

que

n

Sub;«

422 De gmfiæ (- M.]3 &abitualis

que per actionem transmutativam: illius, at-

tpoptia:

n'eCpgrþconw

qui fic fit gratia, ergo.

AMaj. efl ex Phil.

Di

Jóphia. AMis. proó. per partes. 1mprimis illa

Quf d

forma dependet in fieri & effe à fubjecto;

yefiam

qua:nequit naturaliter fieri; effe, & operari

fine fübjecto, atqui pratia cüm fit accidens;

D

ET

nequit naturaliter fieri, effe & operari (ine

fubjeco , ergo.

Prob. etiam qin. guoad

inreileähl [ot

2. part. Dum fübje&um fit prius alià actio-

im dde |

ne, & alià actione forma, vel quando pro-

Ti o ca

ducio formz non conneditur neceflarió

onerri &

& ftente

cum ;productione fübjecti, tunc fortna ha.

betut per immutationem fübjecti; atqui hoc

DOV

Bratig mf

fit in produ&tione pgratiz, erpo. — .Maj.pat.

Quia tunc fübje&tum tranfit de non effe for-

atatio

mu, AMim. etium comfat. Nam in nobis

Dorimati

Qu Chr

creationem animz fubfequitur productio

groi$, & licét in Anpelis & B. V. DEUS

tvb

fimul fuerit condens naturam, & conferens

0 fiyide

pratiam ; tamen nulla eft inter naturam &

C n

gratiam neceffaria connexio » erpo.

TM

Cozfirm, Inceptio & defitio rei corre-

Bogtuyd

fpondent ; atqui gratia non definit per an-

Q Trinis

nihilationem , definit enim per feparatio-

MÉ i

nem à fubje&to fuum effe retinente ; ergo

- eticgi]

nec inipit per creationem; -4cced;t, quó

UM

juxia D. Thomam 1. p. q. 45: a. 5. creatura

j !m:um()ne

nequeat effe inftrümentum creationis , atqui

)mmmf Y

Sacramenta fünt inftrumenta phyfica gratiz,

LUR j

üt idem D, 'Thomás. docet 3. p. q. 62. a. 1.

dj f

ergo.

——

:

hia

Subjeo (J.M.]-) & caufa.

223

m Jj

ergo gratia non producitur per creationem,

u Hl

nec per concreationem.

Troirinii

Dices comira i. re[olut.. Mlumanitas

: hs

Chrifti eft caufà principalis moralis gratiz;

ergo etiam poteft effe caufa phyfica.

[tem

f ia

ficacattn

vifio B. eft füpernaturalis & participatio for-

malis D. vifionis , & tamen producitur, ab

? operari li

D

intelletu crearo per lumen.glorie ; ergo

y 1l d

idem eft de gratia; — g. 22 r2»zm diffar. e[fe.

vando pre

Quia pro caufalitate morali füfficit adequa-

Tiecellarn

tio meriti & przmii, & ordinatio extrinfe-

forma J

ca merentem inter & przmiantem ; quá

; g

omnia conveniunt merito Chrifti refpectu

M WZI l

pratie noftrz. — Aft phyfica caufalitas exipit

yndfett

adzquarionem caufie cum effe&tu , & ap-

proximationem phyficam apentis cum paflo,

1-0dufff0

quam Chriftus üt homo non habet cum

P

animabus noftris. — 44 2du eft difhar. Vi-

)

DEUS

qoarti

fio fiquidem beatifica eft actus viralis , qui

ficut effentialiter eft ab intrinfeco ,. fieríque

um

debet à potentia intrinfece per virtutem fu-

pernaturalem elevata , ia non repugnat ,

j re o

n PCI' )

quó minüs fit ab intellectu elevato ; praci-

pué quia non eft participatio immediara

fopitt

nte) j

$)

preedicati D. feu non immédiate à DEO de-

Ícendit , nifi participationem accipias pro

ii

*)

qllOï-

imiratione ; quó feníu vifio B. immediare

eu

imitatur vifionem D. aft pratia cüm fit pri-

(ni

i ïïU

mà radix in ordine fupernaturali , utróque

['lægr.l)

modó formaliter participat Naturam Divi-

6'

nam

V

fo

124.. De grätid (J.M.].) balituali. &c.

RR

nam, ficque à caufa creata principaliter phy-

ficé producinequit, Nec Z/czs. Homo produ-

citultimam difpotitionem ad;gratiam nempe

:

|

a&ctum charitatis vel contritionis , ergo etiam

ipíam gratiam ; Nam x hos ipfosactustan-

quam ultimas difpofitiones procedere .ab

I

ipfa pratia, prout DEO dante proximé zz

opuculo de juffificatione ef merito fufiüs

comprobabo , dum interim calamum

INDE

fufpendens , fcripta haétenus

congludo

J

Eqid

Àny

metyrd]

AM.D.&B V.G

dvifiy

& effi;

hilter

?

liperng

k Ut gmp

sE

dl

UTO

S

?

N

T mmediy

?

M

Oiïuä:

Abdivif

ERE

Uenjj 9

Tgy,

EXdudlw

Onatus

Ttu a

ls ma]

JN-

225

GMJS

SOESIE ROSDt QG VC 190 V OUDL C 00

piltrpl

GXEbég5 Giodibex Cb dxbexb dibato tG 6E5

Qmopro

$ €»

x

flammemt

SO OE

yh

R E LAddd

G9 Gs G QOGe Go qo qoae qoqec ao Go

tpom

at .

RUL IRUS ESUD) QUP ESDLESUR

xedtts d

p i

yjfo fiis

xlumum

INDEX PARTIS IL.-

u$

E quiddirategratizactualis, - - pag.3

D

An preter auxilium dans poffe exi-

-

8

(

gatur aliud ad a£tum applicans?

De divitione ejus in gratiam fuüfhicientem

-

-

& efficacem

IZ

Qualiter intelle&tus & voluntas egeant ad

fupernaturaliter agendum auxilió gra-

tiz?

--

-

-

Ev

16

Num pratia füfficiensin uno fit minor; in

altero major?

-

E

17

18

Immediatum divifum pratiz actualis.

Subdivifio multiplex pratiz fufficientis. Ibid,

enfus genuinus triti illius: .DEUSfa-

cienti quod in fe eff ,nom denegat gra-

-

Zam.

-

-

Excluditur pactum Molinz.

-

-

2

Conatus naturalis non eft idern cum co-

* matuad gratiam; nec conatus natura-

lis major ex fe plus confert ad gratiam,

1Ve

226

Q.M.J

fiveauxilium

lefit.

-

gratia æ(—;uale vel iþæqïïäA

-

3;

Reguiæ ul

Ex facta gratiarum fufficientium collatio-

fateS,

tione non infertur neceffarió collatio

ratie efficacis.

-

*

38

[l comp

;entiæ circa

Wfentia g

Variz DD. Catholicorum fen

lltsimm

prefatum axioma: D EUS facienti

ln itde

uod im fe e[t eoc.

-

-

44

Qulterpa

ualiter DEUS omnibus hominibus con-

*5 pe

ferat auxilia füfficientia ?

-

-

-

-

p

Aniteide

Varia prenotanda

li?

Diverfz circa parvulos & adultos refolu-

tiones

-

E

49

hn t woff

d

Prima pars problematis c

-

irca præf;emem

-

lodb &

materiam.

5o

Secunda problematis pars.

r

73

pernat

m

^ filiati

Solutio argumentorum. -

/55.& 83

^ difti

An auxilium fufficiens infidelibus negati-

-

71

M cau(a [

vis datum fit fupernaturale. -

Genuinus fenfus illius axiomatis: .DEUS

ueminem deférit , miff prius deferatur

Ab 1ffo ?

?

-

2

;ïicax? c6

AÀn; quid & quotuplex fit gratiae

Varic circa efficaciam gra;iæ authorum

fententiz.

-

-

-

99

Efficacia gratig conftituitu

r m intrinfeca

phyfica virtute infallibiliter ad actum

-

-

-

107

applicante.

-

-

II2

Solutio argumentorum.

Regu-

(J.M.J)

lipæqiïä-

j

Regule ad conciliandas SS. PP. authori-

1-collat'm-

tates.

-

-

-

Ibid.

) ol

Idea compendia

lis lgrati,æ efficacdis -

134

j

-

-

144

yic at

Effentia gratiz habitualis.

-

14

Illius immediatum fübjectum

-

-

f;cimti

An fit de genere qualitatis.

1jy

Á

!

Qualiter participet naturam Divinam - 166

ib;ISCOII-

)11

De ejus perfectione

-

-

176 & 180

1

An fit eadem in Chrifto; Angelis & no-

]

bis?

-

--

182

ydolt-

j

An fit

?pofübili-s perfef*ci

or illà -:-1.uæ nunc

e

18$

vfentem

An ab ea phyficé dimmanent virtutes fu-

f

pernaturales ?

-

-

-

186

l)

De filiatione adoptiva .

-

—

197

5) M)

-

208

De diftin&tione gratix à charitate

-

-

22

negä(i- Á

De cau(a ejus pro.du&iva

pHl

fämtllï

äcex? 56

fyonum :

»tfinfeæ

| zä.llmü

n

n

übooc * cocococ db eoc 90 "coc h

d Bfüs, q

xXue xe wiOSe

xche

tlantert.

«s

*

Go

i

4 d

d

iqp-

Ed

LA d Ed

tderet ab 1

dbces '—ï-..see'—' 2565 8Bcc»6occsGc Jeoodb

gos, 16 q

plicibles.

qulnttame

PARERGA

"hf 2

Q yare,

UÜNIVERSA THEOLOGIA

Ti a

dO Obie&iva

Justa mentem D. Thomz Aquinatis,

eühüner

"tl pei

Heologia r. eft perfe&a fcientia , ?. fpeculativa

TO r q

Tensin ii

T

fimpliciter, & pra&tica, 3. entitativé fupernatura-

lis, 4. refpiciens pro obje&o Deum revelatum,

y n d

$. cujüs exiftentiam à pofteriori demonftrat & à priori ;

Vitt pecc

porró 6; effentiam divinam non in afeitate, aut cumu-

terinfinir

lo infinito perfe&ionum, 7. non in a&uali, fed in in-

f cormn

telligere radicali metaphyficé conftituit, 8. nec effen-

Jecaminc

tiam à natura divina virtualiter diftinguit; attamen

39 utagn

9. diftin&ioneScoti exclusà. 1o. Stat diftin&io intrin-

quia prol

feca virtualis major effentiam inter & attributa Dei.

W Q

Eft autem Deus rr. in omni fpatio, non tamen in ima-

C Prg f,

ginario, videri intuitivé poteft r2. non corporis , fed

Dopuli a

mentis oculo elevato per lumen glorie, 1. quod af-

Qs 4v

fiftentia extrinfeca fupplere nequit, 14. fupplet tamen

Cætffüm |

effentia divinain vifione fpeciem creatam , 15. imó hec

*rt fpec

repugnat; 16. praterea fcientiam nefcit mediam. Deus

Üftotm

omnia fciens, etiam futura conditionata 17. in decre-

Yl téni

to fubje&ivé abfoluto, & obje&tivé conditionato. 18.

TUn éti

Amat quoque creaturas , quas condit fcientià , poffibi-

"m D

lesfcit,non amat. r9. Pradeftinat finé previfis meri-

(v E

Cate-

tis, 20. non reprobat finé previfis demeritis.

& t

rüm tres in Deo perfone zr. ab intelle&u fibi reli&o

$C0 tl

non cognofcibiles 22. conftituuntur relationibus, prout

gratia Ve

funt forme hypoffatice, que 25. formaliter üt rela-

T nanu

tive non dicunt perfectionem. 24. Secunda perfona

Vlentiol

t

€

-

UC

eft Eiliüs, quia procedit à prima per intelle&um affi-

milantem. . 25. T'ertia non differret à Filio, nifi pro-

Condidit autem 'Trinus hic Deus An-

i

cederet ab illo.

&OR

;

gelos, 26. qui immateriales folóque numero immulti-

plicabiles. 27. Effe, & nullibi effe poffunt , 28. non

poffunt tamen virtute fuà cognofcere certó futura con-

tingentia, 29. nec poterant in primo inftanti creatio-

|

nis peccare , etfi in fecundo aliqui peccárint per fuper-

biam. 3o. Porró Angelo & homini repugnant duo fi-

nes ultimi adequati, fed 3r. finis utriusque & beatitu-

QG

do obje&iva eft Deus, per vifionem velut formalem

lquinatis.

beatitudinem confequibilis, 32. qui fi non videretur üt

Ad eum tendit

"Trinus, perfe&té non beatificaret.

homo pera&us humanos, 33. quorum nullus indiffe-

fpecuhn'u

rens in individuo, 31. nec bonus fimul & malus, fed

ipemttire

y reiitr)

35. idem de bono in malum tranfire poteft; ab eo de-

viat peccatum mortale 36. in ratione offenfze fimplici-

1 iPriOIii

o, UE a

ter infinitum , & 37. in pofitivo confiftens, fi fit pecca-

tum commiílionis. 38. Datur quoque omiífio pura

j,gni

N EEER'

peccaminofa. Peccatis refiftunt confcientia & lex;

39. utraque in a&u intelle&üs confiftit, illa 4o.in con-

h attame

curfu probabilioris pro minüs probabili, imó 4r. nec

fti xmm'

ibun t

pro equé probabili favente libertati judicium licitéfert ;

hzc pro fua effentia 42. nec promulgationem, nec 43.

g n

y Oti5,

populi acceptationem exigit, legifer tamen Ecclefiafti-

4l*

cus 44. nequit directé precipere a&us meré internos.

, qu

Caterüm naturam lege ligatam , alleviat gratia , & qui-

?

j

g m

n

dem fpecialem gratiam exigit 45. colle&tiva cognitio

omnium veritatum etiam naturalium , 46. victoria gra-

jj D6

vis tentationis, 47. Obíervantia omniuüm precepto-

;l fs

rum etiam naturalum , 48. perfeverantia finalis; num

rono. P

p

autem Deisficut omnibus,ita etiam obduratis 49. con-

d

'

ferat auxilia fufficientia, problema efto ; infuper gratia

r?vitis rf

efficax 5o. non precisé ab effe&u previfo, fed ab intrin-

fis

feco talis eft, $1. creatam fuaviter edificans libertatem ;

fbf

gratia veró habituaiis 52. eft phyfica formalis partcipa-

yib

tio nàture divine $3. à charitate realiter diftin&a . 4.

j u

effentialiter incompatibilis cum. peccato mortali five

g

u p

d

habi-

"u

ater inf

fonaliter

habituali $s. five.aQuali; & quidem $6. nec chafitas,

perfong

57. nec condonatio extrinfeca formaliter juftificare po-

DEO fo

teft, fed fola gratia 58. citra favorem Dei extrinfecum

B. Virga

eft unica caufà formalis juftificans,fimülque principium

tiliter G

meriti, ex cujus influxu $9. hodiedum Nofter San-

tinquum.

&us.Pater Elias meretur.

Pediffequas habet gratia

aumenta

tres virtutes theologicas, exquibusfides 6o. períe re-

mam, &

fpicit veritatem divinam in cognofcendo & dicendo , &

pollea to

6i. in L. N.inter obje&a neceffitate medii creditu ne-

ntm; o

effaria numerat explicité SanGiffimam 'Trinitatem &

Gem redi

Incarnationem , ftat quidem 62. cum evidentia in at-

Tantistio

eftante,, 63. non ftat cum fcdentia de eodem. 64. De

Ósn

fide quoque eft Clementem XII. effe Summum Pon-

Conff

[vrií

tificem.

Altera virtus "Theologica 65. Spes nequit

Stromenr

effe in eo , cui fua damnatio revelata eft.

66. Cha-

Cujus fom

ritas autem vera veram parit DEUM inter & homi-

Wats t

nem amicitiam , pro qua tuenda vigilant morales vir-

firi cirq

tutes 67. in medio confiftentes , 68. & neceflarió 1n-

Xima attr

vicem connexe, 69. quas inter juftitia eft conftans &

kopamis;

perpetua voluntas jus fuum tribuendi cuique.. 7o. Di-

V.&g

viditur in legalem , diflributivam & commutati

vám ;

qJOd i ife

71 que.etiam in DEO incommutabili erga hominem

Qu fit

locum habet; 72. Datur in jure dominium duoru

f

in

folidum permanens, 73. non inftantaneum. 74. Pu-

pillus pubertati proximus ex contra&u fine Tutoris

0)

au&toritate celebrato obligatur naturaliter. 75. Tefta-

mentum folennitatibus debitis deftitutum nullum eft

in foto confcientie , 76. judex probatum in judicio

reum, quem privatim fcit. innocentem , jufté conde-

iQinnat.

Noluit condemnare hominem reum filius ho-

minis, 77. qui, fi Adam non peccáffet , vi prefentis

decreti non veniffet , aft 78. quia ex hypothefi con-

digne Satisfa&ionis Incarnatio erat neceffüria , ideo

venit 79. fubftantialiter fan&tificatus à divinitate, 8o.

accidentaliter à gratia gr. intensà quidem , fe

abfoluté augibili; venit impeccabilis, . 85. fed ftante

precepto mortis liber; 84. venit merens per fua ope-

za fubfequentia ; 85. venit fatisfaciens valore fimpli«

--

,citer

citer infinito , 86. & ex rigore juftitie; 87. venit per-

fonaliter terminans naturam humanam ,

quam tres

nec n

perfone fimul & femel terminare poffent; 88. venit

nllreg

DEO folo Incarnationem principaliter operante, 89.

exiicum

B. Virgine non de fa&o , fed de poffibili inftrumen-

e pincpum

taliter concurrente; venit inftituens Sacramenta 9o.

Nolcioe

tanquam inftrumenta gratiz phyfica , inter que gr.Sa-

hu g

cramenta vivorum per accidens caufant gratiam pri-

, geitre

mam , & fpeciatim 9. Baptismus etiam ficte fufceptus

c d

poftea tollit peccata precedentia, non ipfam fi&tio-

credi "

nem; 93. ejus character ad fecundam qualitatis fpe-

tintaend

ciem redu&tivé pertiner, 94. in Euchariftia transfub-

a n

ftantiatio eft a&io produ&iva, 95. Materia veró cali-

m &

cis non eft aqua nifi priüs converfa in vinum. 96.

mum Pt

Confefiio poteft' effe valida & informis, 97. nequit

es nequt

Sacramentum poenitentie effe validum & informe, og.

$ Q

cujus forma eflentialis ftat in verbis illis: Abfolvo te à

gl

peccatis tuis, 99. ejus materia remotaimportat necef-

farió circumítantias notabiliter aggravantes, 100. pro-

il

cofir

xima attri&onem cum amore Deiinchoato. 1or. Epi-

m

fcopatus non differt adequaté à Sacerdotio, 102. inter

p

B. V..&S, Jofephum verur erat matrimonium , 103.

gutiam

quod fine confenfu

cui fit

partium repugnat gtiam per DEUM,

foritt

yorurt i

j Te

OMNIS HONOR & GLORIA.

.Tu

j Teüä'

ullut d

J

in 'Udido

SSN

L m

jo ante

z

N

fs

D

«5

ylit

——

NY

—

jl a

f

a

3

ESSS

u9

i.

l

z

TzE

,

"

[

lnx

a

(l

"N

ytité

z

;

d

li

l

N

of

d

L

z

La

WE

ff

T

[

at —

-

s

—

E

:

"

— ——

x

-

d

od

-

Es

VOEUR

EX

*

—

W

TN

ii

—

:

—

—

OT

E

F

E a

— — as -0 m

hm TE

a

]

|

-

NT

[

ht

N«

*

a

C

DÀ

aj

T

P

&

N

r

g

x

x

.;.»

N

M

p2

E

d

Vr

-

2

i

ss

W

&

I^

..

*

*

a

.,« ;

w

N

d

M

88 s

v

T

A

5

n

Y

M en

i

"

EC

|

Qd

EL

$

m.

A

;

MR

W

:X

ia

M

3

*s

PO

d

X

v

$.

"

s

LGW

S

m

.W

x»

—

VTE

v

NI

CE

T

;

N5

es

N

r

E

À.

*

I

.—»

»

x

A

il

F

*

M i

n

N

LA

SYA

N

T

»

xX

z.

ET

-

R

d

Es

*

M

"

W

a a l

A

-

€

.

TO

m

i

d

D

A

n

A

"

ss

TM

t

x

*

m

!

Av

3

t

N

m

:

5

Y

n

"a

"s

NY

«..«..

«

:

,

U

:

ss

A-w:

N

i

M

s

j

VEl

x

o

[

w

VA

x

u

H

Y

XS

N

"

D5

«

|

y.

-

o

à

g

í

2

A

P.

d

|

-

*

R

N

.

xé

-

A

n ia

u

A

d

À

i

../H.

od

W

N

N

3 n

N

»

x

hs

P

d

s ia

-

120 em

9

s

"

VierFarbSelector Standard* - Euroskala Offset

3[

: MAXILL-A ,FORTIS

Bs

ä

. Dulces de Divini Amoris Rivo

derivans Aquas,

SIFE

ä

14

4

RACTATUS

"

BIPAR TITUS

13

PER. CHRISTUM

12

GRATIA

E

k

REPARATA,

CUJUS PARS PRIMA

3-—

Refutatis Hzreticorum , precipue Janfenii

10

& Quesnelli erroribüs,

D

!

Divinz co

ntinet Gratiz ncceüïtatc;m

Cum fübnexis. Concluftonibus

EX UNIVERSA THEO LOGIA

Juxra Manrzw D. Tnowx AQUINATIS;

;

1

- Compejztus

àP.GREG

ORIO àS.SkBaAsTIANO

, ^

| S.Ord. FF. B. v,

.Mariz de Monte Carmejess D

"

ftzictioris Obfervan

tie in Conventu

Ss.'Theol. Le&. Ordin,

Hezbipole (

L

U

P

£t Propugnatus

à PT

;

l

HEODULO a S. ALBINO,

ejusdem Ordinis & Studii

Correpetitore.

Herbipoli ad $. Barbaram

ANNO

Die 17. Megz/i& Aprilis,

Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

| QVo ENGLLaERT V.

S PRI£LATVs AMORBACEN-

Sis GRATÍosVs. knIr Qst'fVTA'rIoNIs PATRONVS.

-

| : Harbzfoh

[

» Typis Marci Antenii qumafnm, Univ. L'yp . :