Ex CA P. VII. Numquàm ſic locutus eſt homo. 211. 1
Ex CAP. X. Et non rapiet eas quiſquam de manu

med. 191. 2
Ex CAP. XI. Lazare, veni foràs. 60. 2. & 240. 2
Ecce, guem amas, infirmatur. 186. 2
Ego ſum reſurrectio & vita.“ 116. 1

Eamus & nos &G moriamur cum eo. 177. I. & 184 2
Ex CAP. XII. Wiſi granum frumenti cadens in
terram mortuum fuerit. 105. 2

Ex CAP. XIV. Pacem relinquo vohis. 270. 1

Ex CAP. XVII. Hac eſt vita æterna, ut cognoſcant

te verum Deum. 198.2
Ex CAP. XIX. Non habemus Regem niſi Cæſarem.
202. 2
Mulier, ecce Filius tuus. 242. I

Ex CAP. XX. Mulier, quid ploras? 16. 1. & 242.1
Infer digitum tuum huc. . 215. 2
Domine, ſi tu ſuſtuliſti eum, dieito mibi. 217. 1
Ex CAP. XXI. Cam eſſes Junior, ambulabas, uhi

volebas, cuùm autem ſenueris, alius cinget te, &

ducet, quò tu non vis. 57. I
GNimon Joannis, amas me?s 142. 2
Domine, Tu ſcis, quia amo Te. Ibid.

Ex Actibus Apoſtolorum.

Ex CAEP. VIII. Putdſne, intelligis, quæ legis?
183. 2
Ex CAP. I X. Ego ſum Jeſus, quem tu perſequeris.
191. 2. & 203. 1

Domine, quid me vis facere? 225. I
Ex CAP. XVII. ILenoto Deo. Quodl ergo ignorantes

colitis, hoc ego annuntio vobis. 189. 2
Ex Epiſtolà ad Romanos.

Ex CAP. II. Tribulatio, & anguſtia in omnem
animam operantis malum, Judæi primum &

Graæci. 58. 1
Honor & pax omni operanti bonum, Judæo primum
& Graæco. Ibid.
Qui prædicas, non furandum, furaris. 277. 2
Ex CAP. V. Ubi abundavit delictum, ſuperabunda-
vit & Gratia. 200. I

Ex CAP. VIII. Non ſunt condignæ paſſiones hujus
temporis ad futuram gloriam. 21I. 2. & 212. 1

Abba, Pater. 219. 2
Gi Deus pro nobis, quis contra nos? 270: I
Quis nos ſeparabit à Charitate Chriſti, Tribulatio,
an anguſtia, an fames, an nuditas? 270. 2

Ex CAP. X. Teſtimonium enim perhibeo illis, quéd
æmulationem Dei babent, ſed non ſecundum ſcien-
tiam. 268. 1

Ex CAP. XIII. Induamini Dominum Jeſum Chri-

Num. 202. 1
Ex Epiſtolà primâ ad Corinthios.

Ex CAP. II. Ji enim cognoviſſent, nunquam Domi-

num gloriæ crucifixiſſent. 10956. 2
Ex CAP. VI. Neſcitis, quoniam corpora veſtra Tem-
plum ſunt Spiritus ſanbti. 197. 1
Ex CAP. VII. Praæterit enim figura bujus Snaa
198. 2
Ex CAP. IX. Caſtigo corpus meum, & in ſervitu-
tem redigo. . 13. 1

Ex

lr

Ve⸗

TMr.
.
Mud

Sacræ Scripturzkz.

Ex CAP. K. Fetra autem erat Chriſtus. pag.
. 25 8. 1
Ex CAP. XV. Ego ſum minimus Apoftolerum.
279. I
Ex CAP. XVI. Vigilate, ſtate in Fide, viriliter
agite, & confortamini. 261. 1

Ex Epiſtolâ Secundâ ad Corinthios.

Ex CAP. VI. MNihil habentes, & omnia poſidentes.
. 40. 2
Ex CAP. XI. Fratres libenter ſuffertis inſipientes,
cum ſitis ipſi ſapientes. 203. 2
Giſtinetis enim, ſi quis vos in faciem cædit. 204. 1
Ex CAP. XKlI. Cum infirmor, tunc potens ſum. 187. 1

.
Ex Epiſtolà ad Galatas.

Ex CAP. II. In Fide vivo Filii Dei. 263. 2
Ex CAP. VI. Alter alterius onera portate. 39. 1
Deus non irridetur. 151. 2
Mihi abſit glorieri, niſi in Cruce. 237. 2

Ex Epiſtolà ad Epheſios.

Ex CAP. VI. In omnibus ſumentes ſeutum Fidei,
in quo poſſitis omnia tela nequiſſimi ignea extin-
guere. 261. 1

Ex Epiſtolà ad Philippenſes.

Ex CAP. IIf. Humiliavit ſemetipfum factus obe-
diens uſeue ad mertem. 8. 2. & 61. 2
Ex CAP. IV. Gaudete in Domino ſemper: lerum
dico, gaudete: Modeſtia veſira nota ſit omnibus

hominibus. 255. 2
Ex Epiſtolà ad Coloſſenſes.
Ex CAP. III. Non ad oculum ſervientes. 162. 1

In quâ vocati eſtis in uno corpore : & grati eſtoie.
238. 2
Verbum Chriſti habitet in vobis abundanter. 239. 1I
Ex Epiſtolà Primà ad Timotheum.

Ex CAP. II. In omni loco levantes puras manus.

152. I
Ex CAP. VI. Rex Regum & Dominus Dominan-
tium. 159. 2

Habentes autem alimenta, & quibus tegamur bhis

contenti ſimus. 309. 2
Ex Epiſtolà Secunda.
Ex CAP. I. Ncio cui credidi. 210. 1

Ex CAP. II. Non coronabitur, niſi qui legitimé cer-
taverit. 153. 1
Ex CAP. I V. Labora, opus fac Evangeliſtæ.
143: 2
Repoſita eſt mihi corona Juſtitiæ, quam reddet mihi
Dominus in illa die juſtus Judex. 146. 2

Ex Epiſtolà ad Hebræos.

Ex CAP. K. Juſtus autem meus ex Fide vivit.
261. 1
Ex CAP. XI. JSanbti per Fidem vicerunt eee-
1bid.
Fide Enoch tranſiatus eſt, ne videret Mortem. 262. 2

Ex Epiſtol B. Jacobi.

Ex CAP. I. Unuſquiſue enim tentatur d con-
cupiſcentia ſun abſtractus, atque illeötus, 32 4. 2

Ex Epiſtolã primà B. Petri.

Ex CAF. III. In hoc vocati eſtis, ut beneditctionem
hareditäte poſſideatis. 49. 2
Oculi Domini ſuper juſtos. lbid.
Ex CAP. IV. Charitas operit multitudinem pecca-
torum. 135756. 2. & 241. I
Ex CA P. V. Cui reſiſtite fortes in Fide. 261I. 1
& 270. 1
Vigilate, quia adverſarius veſter Diabolus circuit
quærens, quem devoret. Ibid.

Ex Epiſtolà primâ B. Joannis.

ExCAP. IV. Deus Charitas eſt, & qui manet in
Charitate, in Deo manet, & Deus in eo. 156. 2
Ex CAbP. V. Hæc eſt victoria, quæ vincit Mundum,
Fides noſtra. 20I. I. G& 262. 2

Ex Apocalypſi.

Ex CAP. I. Et pedes ejus ſimiles aurichalco.
114. 2
Dilexit nos, & lavit nos à peccatis noſtris in Jan-
guine ſitg. 156. 2

Et vox illius tanqudm vox Aquarum multarum.

257. 2
Ex CAP. IV. Er in medio ſedis, & in circuitu

Jedis quatuor Animalia plena oculis anté & retrôò.
114. 1. & 257. 1
Intus plena ſunt oculis, & requiem non habebant die
ac nocte dicentia Sanltus, Santtus, Nanbtus Do-
minus Deus omnipotens. 114. 1
Et in oonſpectu Sdedis tanquam Mare vitreum ſimile
Cryſtallo. 257. I
Ex CAP. V. Et redemiſti nos Deo in Sanguine tuo.
. 143. 2
Phialas aureas, plenas odoramentorum, quc ſunt
Crationes Nanbteram. 257. 2

Ex CAP. X. Er lIris in capite ejus. F7. I

Accipe librum, & devora illum, & faciet amarica-
ri ventrem tuum, ſed in ore tuo erit dulce tan-
qudim mel. 124. 1. & 127. 1. & 2
Vade, & accipe librum apertum de manu Angeli
Rantis ſuper mare, & ſuper terram. 127. I. & 2
Ex CA P. XII. Signum magnum in cœlo, Mulier
amibta Sole. 139. 2
Et in capite ejus corona Nellarum duodecim. 173. 2
Müulier amicta dole, & Luna Jub pedibus ejus, &
in capite ejus corona ſtellarum duodecim; & in
utero habens, & clamabat parturiens, & crucia-
batun, ut pariat. 210. 1
Et peperit filium maſeulum: & raptus eſt filius ejus
ad Deum, & ad thronum ejus, & mulier fugit in
Jolitudinem ubi habebat locum. 210. 2
Ex CAP. XIII. Agnus occiſus ab origine MWundi di-

&tus eſt Chriſtus. 190. 1
Ex CAF. XV. Præcincti circa pecëtora zonis aureis.
136. 2
Stantes ſupra Mare vitreum, habentes citharas Dei.
.J 257: 1I
Et cantantes Canticum Moyſi ſervi Dei. Ibid.
Magnaz & mirabilin ſunt opera tua, Domine Deus
omn potens. Ibid.

Dedit ſeptem Angelis ſeptem phialas aureas plenas
Iracundiæ. 257. 2
. Ex

Index Locorum Sacræ Scripturæ.

Ex CAP. XIX. Rex Regum, & Dominus domi-
nantium. pag. 14. 1. 8& 331. 1
Et audivi quaſi vocem tubæ magnæ, & ſicut vocem
aquarum multarum, & ſicut vocem tonitruorum

magnorum, dicentium Alleluia. 147. 2
Ex CAP. XXI. Dominus Templum r.
182. 2

Abſierget Deus omnem lacrymam ab oculis eorum.
139. 2. & 221. 1

H Ro S ℳ
D

N

S

R ⁸.
“ 8 E

Et oſftendit mihbi Fluvium Aquæ vitæ, dan

tanquàm Cryſtallum:, procedentem ſede Dei
G&Agni. 257. 2
ITpſa verò Civitas Aurum mundum ſimile vitro mun-
do. Ibid.
Et Plateæ Civitatis Aurum mundum tanquàm vi-
trum pellucidum. Ibid.
Ex CAP. XXII. FToris Canes. 176. 1
●

B
S

1NDEX

4
4
4

— ͤÿ.J—2—— W –—

ð— „

èè

”ä

INDEX
RERUM NOTABILIUM.-

QUÆ IN TERTIO TOMO STROMATUM

* ex Divinis Scripturis continentur.

PRIOR NUMERUS PAGINAM INDICAT, POSTERIOR COLVMNAM.

A.

HBNEGATIO fui. pagin 284.

columnâ 2
S. Abraham. 263. I. & 2
Abrahæ Sacrificium. 193. 1
Abſalonis coma- 35. 2

Acceptio perſonarum. 15. I. & 18. 2

& 39. 2. & 48. 1. & 97. 2. & 174. 2. & 209. 2

& 275. 2. & 278. I. & 286. 1. & 323. I. & 344.2
& 401.: I. & 405. 1
Accuſatio exaggerans. 304. 1
Accuſationes ex Sancto Zelo. 45. 2. & 79. 1. &
298. 2. & 399. I. & 404. I
Accuſationes invidæ non audiendæ. 87. 1
Accuſationes & Excuſationes falſæ. 278. 1
Accuſationes in ſuperiores à ſuperioribus audiendæ.

Accuſantes ex invidia. 82. 2
Accuſatores ex Zelo obſervantiz. Ibid.
Accuſatores invidi. 84. 2. & 176. 1. & 283. 2
& 372. 1
Accuſatores Invidi Zelum præferentes, cum con-
temnuntur. 176. 2
Actio poſt Orationem. 283. 2
Adami ficus. 78. 2
Adulatio. 44. 2. & 54. I. & 57. 2. & 312. 2. &
418. 2
Adulatio nocentiſſima Juvenibus. 180. 2

Adulationes fovent delicta. 169. 1
Adulatores. 80. I. & 280. 2. & 328. 1. & 339. 2

& 354· 2. & 355. I

Adulteria. 274. 2
Etas non attendenda. 2.2. & 14. 2. & 279. I
tas alleg. 421. 1

terna tantüùm. 4. I. & 18. I. & 37. I. & 38. 1
& 40. 2. & 60. 2. & 87. 2. & 186. 2. & 230. I
& 292. I. & 299. 2. & 319. 2. & 326. 2. & 340. I
& 379. 1. & 381,2. & 400. 2. & 406. 2. & 42 I. 1

Eterna tantùm curanda. 2.2
terna tantùm Eccleſiaſtici tractent. 286. 1
Eterna Temporalibus curis prælerenda. 4. 2

Eternorum oblivio. 55. 2. & 72. I. & 101. 2. &
189. 2. & 241. I. & 312. I. & 316. 1I. & 421. 2
Eternorum obliti. 75. 1. & 80. 1. & 99. 2. & 333.2
. & 327. 1. & 390.1
186. 2. & 260. 2. &3 263.2
244. 1. & 315. 1. & 344. 2

Eternorum cognitio.
ternorum cura.

Æternorum cura Dæmoni quam ſuſpecta. 262. 2
ternorum memoria. 72. 2. & 75. 2. & 380. 1
& 411. 2

Eternorum memoria Tribulationis remedium. 261.
1. & 315. 1
Eternorum memoria Tentationes arcet, Fervorem
accendit. 226. 1
Eternitatis oblivio, inter dignitatum & felicitatis
plandimenta. 150. 2
Affabilitas. 20. 2. & 39. 2. && 45. 2. & 75. 2. 88
76. 2. & 156. 1. & 220. 1. & 278. I. & 303. I.
& 342. I. & 353. I. & 256. I. & 36 5. 2. & 366. 1

& 407. I
Affabilitas ſeria. 10. 2. & 355. 2
Affabilitas nimia. 210. 1
Affabilitas non deprimit. 229. 2
Affabilitas & Humilitas in Nobilibus. 51. 2
Affectus plus quam effectus attenditur. 3.2
Affectus non effectus. 14. 2. & 54.2. & 275. 1

Affectus non effectus, plerunque attenditur. 72. 2
Affectus non pariat Dignitatum promotiones, ſed

Oratio. 38.2
Affectus, ſed cum operibus. 189. 2
Affectus effectum trahat. 315. 1
Affectus ſine effectu. 30. 1. & 189. 2. & 352. 1. &
383. 2
Affectus ſine effectu non ſufficit. 152. I. & 3 17. 2
& 364. I. & 378. 2. & 388. 1
Agricultura allegoricè. 30. 2. & 60. 2. & 74. 2. &
394.2. & 411.2
Agricultura verior. 74. 1I
Ahqui admirandi, non imitandi. 219.
B. Aloyſius, ſeu Laus Adoleſcentis. 23 5F. I
B. Aloy ſius citò mortuus. 208. 1
B. Aloyſ. ſermo Silentium erat. 279. I

Ambitio. 8.2. & 12. I. & 18. 1I. && 20. 2. & 21. 2
& 24. 2. & 31. 2. & 59. I. & 62. 2. & 72. 2. &
77. 2. & 96. 2. & 10I. I. & 102. 2. & 104. 2. &
124. 2. & 160. 2. & 241. 1. & 303. 2. & 311. 1
& 343. I. & 352. 1. & 367. I. & 5382. 2. & 392. 1
S—B. 401. 2. & 402.2

Ambitio infelix. pag. 34. 2
Ambitio audax. 24. 1
Ambitio ubique germinat. 59. 1
Ambitio Sancta. 74. 1
Ambitio vix reprimitur. 102. 1
Ambitio inhonora. 277. 2
Ambitio ſtulta. 327. 2
Ambitio vincit Avaritiam. 329. 2
Ambitio quàm prodiga ſit. 78. 1
Ambitio Chriſti Incarnatione devicla. 6. 1
Ambitio Religionis munia viliora odit. 25. 1

Ambnie

Index

Ambitio & Dignitas infelix.
Ambitio minuit fidem Fidei noſtræ. 225. 2
Ambitio & Voluptas infelices. 254. I
Ambitio & Tepiditas Mortem non optant. 12. 2
Ambitio & Avaritia inexplebiles. 158. I. & 289. 2

pag. 314. 2

& 290. 2
Ambitionis, & Dignitatis miſeriæ. 320. 2
Ambitionis iervitus. Ibid.
Ambitionem fugat Mortis meditatio. 303. 2
Ambitioſi. . 82. 2
Amicitia ſancta. 80. 1
Amicitia vana. rIz55. 2
Amicitia impiorum. . 302. 1
Amicitiæ non bonæ. 352. 2

Amicitiolæ. 72. 2. & 165. 1. & 2. &G 232.2. & 314. 2
Amici impii. 43. 1. & 65. 2. & 68. 1. & 91. 2. &
375. 1. & 380. 2. & 235. I. & 339. I. & 390. 1
. & 391. 2. & 394. 1. & 401. 1
Amici impii vix deſeruntur. 36. 1
Amici impii deſerendi. 337. 1
Amicis impiis non placendum. 16 5. 1
Amor in Deum. 90. 2. & 386. 2. & 388. 1
Amor Chriſti in nos. 104. 1. & 288. 2. & 377.
Amor Parentum vincendus. 263. I
Vide Chriſtus. Deus. Parentes.
Amore duei. 36. 2. && %. 2. & 150. 2. & 158. 1
& 170. 1. & 294. I. & 329. I. & 337. 1. & 377. 1
& 378. 1I
Amore duci non Timore. 113. 1. & 140. 1. & 169. 1
& 175. I. & 180. 1. & 207. 2. & 214. I. & 219. 2
& 314. 1. & 325. 2. & 348. 1. & 364. 1
Animarum Zelus. Vide Zelus.

„₰

S. Anna. 14. 2
Apologia fortior. 44. 1
Apologia vera. 179. 1
Apologia vera noſtra eſt Mortificatio. 176. 2
Apoſtaſia alleg. 291. 2
Apoſtaſiæ Mater Tepiditas. 324. 1

Apoſtata. 63. 1. & 273. 1
Apoſtata rediens in Sæculum ſpe Hæreditatis, &
Aulæ deceptus. 345. 2
Apoſtatæ. 129. 1. & 229. 1. & 253. 2. && 315. 2. &
316. 1. & 331. 2. & 404. 2

Apoſtatæ ſunt i, qui tepidi ſunt. 273. 1
Apoſtatæ & ſcandalizari faciles. 315. 2
Apoſtatæ non proſperantur. 351. 1. & 420. 2
Ad Apoſtatas. 289. 1
Aquæ laus. 256. 2. & 381. 1
Aquæ in deſerto, Ligno, hoc eſt Mortificatione &
Cruce daulceſcunt. 294. 1
Aquæ comeduntur. Cur? Quia Deus dixit. 381. 1
Aquarum lacus. 145. 2
Aquarum Laus & Lacrymarum. 257. 1I
Vide Lacrymæ.
Aquila & Phonix. 180. 1

Argumentum in Bacchanalibus. 189. 1. & 2.6— 190.
I. & 191. I. & 192. I. & 193.2. & 196. I. & 2. &
197. 2. & 198. 1. & 2. & 199. I. & 200. I. & 2
& 201. 1. & 2. & 202. 1. & 2. & 203. I. & 2. &
301. 2. & 306. 1. & 406. 2
Argumentum in Chriſti Nativitate. 313. 2
Argumentum in Renovatione. 314. 2. & 348. 2
Ariditates. 217. 1
Arma alleg. 9. 2. & 18. I. & 106. 1. & 221. 2. &G
245. 2. & 259. I. & 261. I. & 337. I. & 414.1
Arma vera in bello. . 337 1
Armamentarium noſtrum Chriſti Paſſio. 221. 2
Arrogantia. 4. 2. & 54. 2. & 104. 2. & 120. 2. 8&
136. I. & 163. I. & 337. 2. G& 367. 1

Arrogantia vitetur. 4. 1
Arrogantia, quæ ſibi omnia præſumit. 5. 2
Arrogantia Honorem mutuum dedocet. 354.2

Aſtrologia. 287. 2
Avaritia. 20. I. & 40. 2. & 41. 2. & 58. 2. & 64. 2

& 65. 1. & 71. 2. & 88. 1. & 94. 2. & 95. 2. &E

102. 2. & 114. I. & 160. 2. & 220. 2. & 277. 1
& 2. 29 5. I. & 30I. I. & 307. I. & 324. 2. &
335. 1. & 368. 1. & 384. 1. & 395. 2. & 398. 1
. 399. 2. & 409. 2
Avaritia inexplebilis. 6. 1. & 54. I. & 74. 2. &
277. 2. & 335. 1. & 355. 1

Avaritia aliena uſurpans. 31. 1
Avaritia inops. 47. 2
Avaritia tutior. . 53·2
Avaritia caveatur ab Eccleſiaſticis. 67. I
Avaritia & Munera. 79. 1
Avaritia in Principe. 301. 1I
Avaritia Eccleſiaſticis vitanda. 2
Avaritia pejùs Eccleſiaſticos, & Religioſos vexaret,
ſi eos ſubderet. Ibid.
Avaritia & Ambitio ineæplebiles. 158. 1. & 289. 2
& 290. 2

Avaritiæ odio Juriſdictio Eccleſiaſtica proficit. 330. 1
Avaritiam oderint Eccleſiaſtici. 75. 2. & 87. 2. &
114. I. & 280. 2. & 319. I. & 344. I. & 367. 1
Vide Eccleſiaſtici. Reditus.
Avarus. . 278. 2
Avari. 75. 1. & 385. 2. & 397. 2
Avari infelices. 327. 2
Avaro anima Panis eſt & opes. 450. I
Aula. 29. 1. & 41. 2. & 401. 2. & 418. 2
Aula vitanda. 21. 2. & 138.2
Aula deſerenda. 254. 2. & 353.: 1

Aula Religioſis evitanda. 23585. 1
Aulæ ſervitus. 24.2
Aulæ ſervitus & Mundi. 201. 2. & 420. 2
Aulæ mala. 322. I. & 309. 2.
Aulam vitet Religioſus. 22. 1
Aulam Religioſus non vitet, ſi Correctionem ad-
hibeat. Ibid.
Vide Religioſus.
Aulicus. 31.2
Aulicus verus. 316. 2

Aulicus non promotus. 21. I. & 25. 1. & 28. 1
& 45. 2. & 69. 2. & 90. 1. & 2. & 103. I. &
138. I. & 140. 1. & 144. 2. & 207. 2. & 346. 2
& 361. 2. & 369. 2. & 374. 1

Aulicus non promotus mirari non debet. 5. 2
Aulicus non promotus uni Dee placere ſatagat. 121.1
Aulicus non promotus Deo fidat. 72. 2

Aulicus non promotus laboret pro Eccleſià. 107. 1.
Aulicus non promotus ſerviat non fractus. 118. 1

Aulicus non promotus ſperet. 135. I
Aulicus non promotus amet Eccleſiam. 225. 2
Aulicus non ambitioſus raròô. 291. 1
Auhci inſania. 302. 2
Aulico dejecto non inſultandum. 314.2

Aulici. 34. 2. & 56. I. & 72. 2. & 82. 2. & 96.2
& 322. I. & 334. 1. & 338. 1. & 382. 2. & 393.
2. & 401. 2
Aulici probi. 57. 2. & 82. 2. & 301. 2
Aulici probi Deo acceptas referant dignitates. 6.2

Außhici probi evehantnr. 87. 1

Aulici infidi.
Aulici invidi.
Aulici veri.
Aulici, etiam grati frænandi.

57. 2. & 68. 1. & 380. 2. & 404. 1
69. 1. & 118. 1

Auhci inexplebiles. 65. I. & 72.2. & 403. 1
66. 2. & 404. 1.

Aulici non boni frænandi.

Aulici miſeri. 24. 2. & 41. 2. & 54. I. & 75. I. &
82. I. & 160. 2. & 247. I. & 289. 2. S 314. 2
& 325. I. & 339. 1. & 353. 2. & 36 5. 1. 8&
369. 2. 373.: 2. & 392. 1. & 403: 1. & 410. 2
& 4142.
Aulici

114. 1. & 387. 2.
8. 1

— — — 9

Rerum Notabilium.

Auhici froznandi. pag. 21. I. & 31.2. & 82.2. & 149. 1
& 277. 2. & 288. 2. & 318. 2. & 330. 2. &
2
Aulici impii froenandi. 16 5. I. & 254. 1. & . 2
Aulici impii ſemper noxii. 18. 2. & 366. 1
Aulicii impi, & Suſurrones. 339. 2
Aulici, & Conſiliari impii. 80. 1
Aulici non nimis elevandi. 176. 2. & 394. 1
Aulici & Servi impii aliquando gratiores. 179. 2
Aulici improbi & ſuperbi frœnandi. 255. I. & 404. 1
Aulici ingrati. 272. 2
Aulici rarò fideles Regibus, & Sæculares Religio-
ſis. Ibid.
Aulici promovendi. 344. 1
Aulici & Servi à Vocatione forté Dominum ab-
ducentes, evaneſcent ſpreti ab illo, cum promo-

tus fuerit. . 349. 1. & 2
Aulici & Religioſi olim viles arceant Superbiamn.
1I04. 2
Auñicis conſulendum. 73. 2. & 219. 2. & 335 2
& 364. 1
Aulicis promptè conſulendum. 40. 1
Aulicis conſulendum quamquàm infelicibus.
30. 1I
Aulicis conſulendum de victu. 42. 2
Aulicis non fidendum. 4 5. 1
Aulicis Rex conſulat. 75. 2
Vide Rex.
Aulicis Domini non fidant. 28. 1
Aulicis & Militibus conſulendum. 65. 2
Aulicis providenda neceſſaria. 279. 2
Aulicorum miſeria. 30. 1

Aulicorum ſpes. 24. I. & 41. 2. & 72. 2. & 81. 2
& 247. 1I. & 334. I. & 33 5. I. & 350.2. & 3 5 4. 1
& 393. 2. & 397. 2. & 403. 2
Aulicorum ſpes vana. 96. 2. & 327. I. & 36 5. 1
Aulicorum Politica omnia non rarò occultat Impe-

rantibus. 354. 2
Aulicorum ſitim ſpes nmutrit. 325. 1
Aulicorum vera depreſſio. 394. 1

Aurum. 74. 2
Vide Domini. Rex. Wes. Jervitus.

B
Aptiſmus. 256. 2
B Bellum. 18. I. & 83. 2. & 209. 2. & 245. 2. &
281.2. & 355. 2
Bellum alleg. 9. I. & 13. 1
Bellum ferax ſcelerum. 286.2
Bella. 101. 1
Beneficentia. 363. 1
Beneficia clam conferenda. 350. 2. & 399. I
Benefaciendum impigre. 249. 1

Vide Vocatio.
Bona occultanda. 4. 2. & 95. 1. & 117. 1
& 119. 2. & J123. I. & 13 5. 2. & 139. 1. & 140.
1. & 143. 2. & 145. I. & 158. 1. & 159. 2. 8&
161. I. & 2. & 221I. I. & 23 I. I. & 249. 2. S&
263. 2. & 340. I. & 341. 2. & 350. 2. & 398. 2

C
Ain. 102. 2
Calamus. 222. 2
Candor & Simplicitas Politica. 56. 2
Cantatrices. 309. 1
Carcer. 31.2
S. Carolus Epiſcopus domi humilis. 211. 1
Caſtitas. 29. I. & 346. 1. & 380. 2. & 388. 1. &
394. 2
Caſtitas verborum parca. 5. 1

Ethicæ Comment. Tom. VI.

Caſtitas Mortificatione Corporis defenditur. 13. 1
Caſtitas tactum horret, non vulnera. 234. 2
Caſtitas non floret ubi Gloria vana regnat. 297. 2
Caſtitas in Lelo animarum. 302. 2
Caſtitatis cura. 5. I. & 6. 2. & 13. I. & 15. I. & 51.
I. & 2. & 63. 2. & 72. 2. & 75. I. & 128. 2. &£
221.2. & 308. 2. & 309. I. & 338. I. & 352. 2

. & 394. 1
Caſtitatis Obedientia cuſtos: Oratio aee.
16.2
Caſtitatis cuſtos Modeſtia. 295. 2

Caſtitatis lacg Mortificatio eſt, & Paupertas. 353. 2
Cella. S. 2. & 23. I. & 218.2. & 298. 1. & 33 1. 2
342.2. & 374. 2. & 376. 1. & 390. 2
Cella alleg. F4. 1
Cella & Eremus non omnibus proſunt. 215. 2
Cella ager vocationis eſt. 320. T
Cellæ amor. 5. 2. & 6. 2. & 8. 1. & 15. 2. & 21.
2. & 29. 2. & 35. 1I. & 67. 2. & 73. I. & 97. 1I
& 209. 1. & 306.2.& 340. I. & 350.2.8& 360. 1
& 387. 2. & 390. 2. & 418. 2

Cellæ amor in anima religioſa. 14. 2
Cellæ amor Orationis fons. 38. 2
Cellæ bona. . 336. 2. & 346. 1I

Cellæ & Solitudinis pericula. 318. I. & 336.2

Cellæ damna, n1 caveas- 129. 1
Cellæ interdàm damna. 215. 2
Cellæ utilitas. 345. 2

Cenſores aliorum. 2. I. & 9. I. & 21. 2. & 34. 1. &
36. 1. & 45. 2. & 46. I. & 47.1. & 54 2. & 68. I
& 69. 2. & 6. 2 & 89. 1. & 149. I. & 176. 1. &
218. 1. & 283. 2. & 303. 2. & 310. 2. & 359. 2
Cenſores Concionatorum. 176. 1
Charitas. 52. I. & 59. 2. & 106. I. & 156. 1. & 183.
I1. & 186. 2. & 329. 1
Charitas fraterna. 3. I. & 5. 2. & 7. 2. & II. 2. &
156. 2. & 157.2. & 16 I. I. & 2. 171. I. & 209:2
& 219. 2. & 220. 2. & 238. 1. & 244. 1. & 299.
2. & 303. I. & 305. 2. & 398.2
Charitas erga proximos. 155. 2
Charitas in proximos & Zelus animarum Oratio-
nis fons. . 13 5. 2
Charitas & Amor de Deo triumphant. 283. 1
Charitas rarò ſolet aliena crimina aperire. 283. 2
Charitas, & Umo. 106. 1
Charitas & Unio Perſecutionum remedium.
1
Chriſtus Gladius. 24. 2
Chriſtus ubi habitet. 34. I. & 171. 1. & 182. 1
& 214. 2. & 241. 2. & 342. 2. & 350. 2. & 369.
2. & 395. 1. & 386. 2. & 400. 2. & 403: I. &
406. 2. & 413. 1. & 417. 1
Chriſtus ubi habitet, & quomodò cuſtodiatur.

14. 1
Chriſtus ut Lazarum excitaret, clamavit. 1 2
Chriſtus ubi non habitet. 382. 2
Chriſtus proditus à Juda. 102. 2. & 192. 2
Chriſtus quærendus. 266. I. & 370. 1. & 382. 2
& 387. 2. & 396. 2
Chriſtus quomodò quærendus. 16. 1
Chriſtus Deus, & Homo. 106. I. & 182. 1I
Chriſtus Paradiſus eſt. 187. 2
Chriſtus lacrymas ſitit in Cruce. 239. 2
Chriſtus imitandus. 413. 2. & 246. 1

Chriſti Incarnatio. 181. 2. & 182. 2. &f 341. I. &
& 352. I. & 413. I. & 417. 2. & 418. I

Chriſti Incarnatio victoria vitiorum. 6. 1
Chriſti Incarnatione devicta Ambitio. Ibid.
Chriſti Incarnatio docuit Humilitatem. 88. 1
Chriſti Incarnatio quam utilis. 90. 1
Chriſti Incarnatio Deum extulit, duùm depreſſit.
129. 2

Pp Vide

.

Vide Humilitas. Pati pro Chriſto.
Chriſti Incarnatio Mundi Pompas ſuperavit. pag.
246. 1. & 407. 1

Chriſti Incarnatio libertas noſtra. 284. 2
Chriſti Incarnatio optanda. 340. 1
Chriſti Nativitas. 10. I. & 313.2. & 415. 1
Chriſti Nativitas alleg. 133.2
Chriſti oculi. 58. 2
Chriſti fuga in Ægyptum. 147. 1
Chriſti tentatio. 187. 2

Chriſti Paſſio. 92. I. & 101. 2. & 103. I. & 190. 2
& 199. I. & 234. 1. & 2. & 239. 2. & 241. 1I. & 2
296. I. & 311I. I. & 3633. I. & 378. 2. & 407. 2. &

Chriſti Paſſio Victoria noſtra.
Chriſti Paſſio Victoria noſtra, & Tentationum re-
medium. 58. 2
Chriſti Paſſionis imitatio. lbid.
Chriſti Paſſio, & Incarnatio Deo mundum ſubje-
cit. 159. 1
Chriſti Paſſio Scripturas aperuit, ac reſignavit.
183.I. & 2
Chriſti Paſſio quid nobis contulerit. 219. 2. & 401. 1

Chriſti Paſſio Armamentarium noſtrum. 221. 2
Chriſti Paſſio bonum noſtrum. 319. 2
Chriſti latus vulneratum. 241. 1
Chriſti Reſurrectio. 183. 1

Vide Mortificatio.
Chriſti amor in nos. 104. I. & 288. 2. & 321. 2

Chriſti Zelus, & Amor erga animas. 183.1
Chriſti dextera B. Virgo eſt. 187. 2
Chriſti Servitus, & Jugum ſuavia. 227. 2
Chriſti Servitus Libertas vera. 284. 2

Chriſto quâà ratione via paretur. . I
Chriſto ad naſcendum defuit locus in Bethlehem,
domo Panis, & Abundantiæ. 182. 1
Chriſto beneficia degenerarunt in pœnas. 192. 2

& 199. 1I. 250. 2

In Chriſto bona omnia 193. 2
Chriſto inflicta Alapa. 234. 1
Chriſtum ſequi. 5S. 2
Chriſtiani nomen. 222. 1

Cibus alleg. 260. 2. & 384. 1
Cibi hujus Mundi non explent. 193. 2. & 389. 1
Vide Ambitio. Divitiæ.
Circumſpectio. 29. 1. & 62. 2. & 65. I. & 75. I. &
83. 2. & 95. 2. & 128.2. & 217. 2. & 234. 2. &
246. I. & 273. 2. & 285. I. & 303. 2. & 305. 2
& 306. I. & 313. I. & 319. I. & 336.2. & 352. 2
& 375. I. & 409. I. & 414. 1. & 418. 2. & 419. 2
& 421. 1. & 2
Circumſpectio ornatus eſt verus. 12. 2
Circũſpectio poſt victoriam. 25. 2. & 274. I. & 32 1. 1
Circumſpectio perfectis. 9. 2. & 23. I. & 65. 2. & 73.
2. & 78. 2. &ũ 145. 2. & 166.2. & 314. 1. & 317.
I. & 318. I. & 373. 1. & 390. 2. & 419.2
Vide Modeſtia. Cura Cellæ.
Circumſpectio etiam perfectis neceſſaria. 5. I. & 13.
I. & 22. 2. & 85. I. & 9I. 2. & 107. 2. & 23 5. I. &
25 1. 2. & 297. I. & 364. I. & 407. 2. & 415. 1
Circumſpectio aliquibus magis neceſſaria. 52. 1
Circumſpectio omnibus neceſſaria. 25. 2. & 245. 2
& 275. 1
Circumſpectio Religioſorum, non Labor. 282. 2
Circumſpectio, nam Voluptas, vel Pœnitentia in-

ſidiatur. 296. 1
Circumſpectione & perfecti valde egent. 50. 1
Circumſpectione zelus armetur. 22 1.2

Clementia. 6. 1. & 105. I. & 137. I. & 140. 2. &
241. 1I. & 243. 1. & 25 I. 2. & 278. 1. & 286. 1
& 290. I. & 299. 2. & 303. £ & 304. I. & 30 5.
2. & 3077. 2. & 314. 2. & 318. 1. & 319. 1I. &

Index

323. I. & 332. 2. & 336. 1. & 337. I. & 372. 1.
& 374.2. & 377. 2. & 401. 1. & 405. 2 dic

Clementia & ſeveritas.

22. 2
Clementia erga lapſos. 4 333 1
Clementiam ſeveritas temperet. 220. 1

Cœcitas alleg. 92. 1. & 203. 1I. & 324. 1. & 330. 2
. & 347. 2. & 378. 2. & 384. 2. & 403. 2
Coœcitas Sancta. 326. 2
Cœcitas peccatorum. Ibid
Coœcitas ex tepiditate. J

297. I
Coœcus Evangelicus. 202. 2. & D 1
Coœci etſi videant. —⸗ 3458. I
Coœremoniæ & Urbanitates nimiæ. F. 1
Cœremoniæ vanæ. 6.2
Cogitationes piĩiæ. 281. 1

Cogitationum cura. 273.2. & 75. I. & 383.2. & 412.2
Cognitio ſui. 5. 2. & 93o 2. & 98. 2. & 166. 2. &
281. 1I. & 290. 2. & 295. I. & 299. I. & 302. 2
. & 338. 2. & 354. I. & 2. & 419. 2
Cognitio propria. 16. 1
Cognitio ſui coram S. Euchariſti. 404. 2
Vide Eternitas.
Colloquia cum mulieribus. 5. I. & 28. 2
Compati. 117. I. & 156. 2. & 203. 2. & 279. 2
& 283. I. & 299. 2. & 303. 1. & 305. I. & 308.
2. & 323. I. & 332. 2. & 333. 1. & 336. I. & 2
. & 368. 2
Compati imperfectis. 2. I. & 39. I. & 157. 2. & 322.
2. & 385. 2
Compati neſcientes. 89. I. & 102. 2. & 106. I. & 124.
2. & 137. 2. & 143. I. & 155. I. & 304. I. &
305. I. & 308. 2. & 353. 2. & 385. 2. & 399. 1
. & 419. 2
Compati miſeris. 105. 1. & 407. 1
Vide Lapſi.
Compati lapſis. 156. 2. & 173. 2. & 26 5. 1. & 369. 1

Compati lapſis eſt Chriſtum reficere. 321.2
Compati debet ſuperior mitis. 346. 2
Concio ex Oratione. 8. 1. & 277. 1. & 384. 2. &
388. 2
Concio ex corde. 370. 1. & 372. 1. & 410. 1
Concio ex Oratione naſcitur. 240. 2

Concio ſeria ſit. 22. I. & 34. I. & 5I. 2. & do. 1
& 97. 2. & 147. 2. & 280. 2. & 302. 1. & 343.
2. & 396. 2. & 384 2. & 411.2

Concio ſeria Auditore non caret. 17.2
Concio docta ſit. 26. 2. & 380. 1
Concio ſit docta, ſed ſeria. 181. 1

Concio ſevera. 19. 1
Concio vana. 28. I. & 147. 1. & 172. 2. & 240. 2
& 275. I. & 320. 1I. & 348. 2. & 359. 1

Concio vana fons peccatorum in populis. 275. 1
Concio cujus vana. 343. 1
Concio & ſcientia labore comparantur. 47. 2

Concio & zelus animarum Orationi vacent. 53. 1

Concio non ſæva ſit. 59. 2
Concio vera vox operum. 176.2
Vide Exemplo eſſe.
Concio ſit ad captum. 183.2

181. I. & 184. 1
272. I. & 396. 2
218. 1

Concio ſimplex ſit.
Concio ſimplex ad vulgus.
Concio ac Correctio à juſto ſit.
Concio & Correctio ex Oratione. 347. 1
Concionis vanitas oritur ex auditorum vitio. 34. 1
Concionator Sanctus ſit. Parentum oblivio eum rec--
dat idoneum moribus corrigendis. 41.
Concionator ubique concionetur. 52. 2
Concionator vitet gloriam vanam. 55. 1
Concionator verus. 100.2. & 326.2. & 384.2. & 385.1
Concionator vanus. 278. 2. & 280.2. & 283. 2
Concionator amet paupertatem Sanctam. 302. 1
& 384.2
Vide

Co
Cot
Co
Con
Con
Con
Cor

Cor

Con
Cor

Con
Cor

Cor
Cor

Cor
Co
Col
Co

Vide Eccleſiaſtici.
Concionator doceri, inſtruique ſe ſinat. pag. 343. 1
Concionatoris exempla. 17. 2. & 26. 2. & 27. 2
& 28. 2. & 30. 2. & 33. 2. & 46. 2. & 143. I
& 277. 1. & 343. 2. & 368. 2. & 359. 1. & 376.
1. & 384. 2. & 408. 1. &ũ 409. 2
Vide Laborandum.
Concionatoris ſanctitas.
Concionatores delicati.
Concionatores blandi.
Concionatores vani.

79. 2. &ũ d 408. 1
F52. I. & 53. 1
56. 2. & 355. 2
68. 1

Concionatorum paupertas. 52. 1
Concionatorum Cenſores. 176. I
Confeſſio. 7. 1. & 98. 2. & 118. 2. & 310. 2
& 396. 1
Vide Veſtis.
Conſeſſio, & conſcientiæ aperienda, & Pœnitentia
vera. 51.2
Conſeſſio lætitiam inducat. 109. 1

Confeſſio aliquando non iteranda de iiſdem crimi-

nibus. 267. 1
Confeſſarius, & Superior peccantium ſcelera ſua
faciat. 283. 1
Confeſſarius „& Operarius oderint viſitationes.
339. 2

Confeſſarii ſerii ducant poenitentes per aſpera. 6. 2
Confefſarii non hebetes, aut indocti eligendi.
15. 2
Confeſſarii blandi. 17. I. & 327.2
Confeſſarii mimis blandi. 5§5. I. & 328. 1
Confeſſarii non ſint nimis blandi. 5I. 2. & 405. 2
Confeſſarii diſcreti. 90. 2. & 148. I. & 317. 2. &
37. 1
Confeſſarũi ſint diſcreti. 20. 1. & 23. 2. & 5 16. 1
& 12 1. 2. & 134. 2. & 142.2. &ũ 156. 2. & 219.
I. & 374. 2
Confeſſarii indiſcreti. 85. 2. & 96. I. & 127.
1. & 167. 1. & 170. 2. & 308. 2. & 333. I. &
. 1
Confeſſarii ſeveri. 3 8. 2
Confeſſarii nimis ſeveri. 44. I. & 90. 1. & 105. 1
& 137. 2. & 203. 2. & 214. 1. & 304. I. & 336.
. 1. & 407. 2
Confeſſarii ſint piè ſeveri. 216.2
Confeſſarii nimis auſteri. 5O. 1. & 64. 1. & 76. 2
& 85. 2. & 90. I. & II5. 2. & 243. I. & 3602. 2
& 385. 2. & 409. I. & 419. I
Confeſſarii non advocandi domum, ſed convenien-
di. 5 1. 2
Confeſſarii non adſint Teſtamentis. 340. 2
Contfeſſarii in ſe pœnas convertant pœnitentium.

2341. 1. 8 377. 2
Confeſſarii diſcant compati, & diſcretionem.

352. 2
Confeſſarii clamoſi. 63.2
Confeſſarii non omnes indiſcriminatim, & arguant,
S plectant. 96. 1
Vide Correctio.
Confeſſarii non blandi. 22. 1

Confeſſarii ſint Patres. 113. 1
Confeſſari & Zelus animarum non trahant poeni-
tentes. 409. 1
Confeſſarii Peccatores ad ſe trahant, non Juſtos tan-

tùm abſolvant. 168. 2
Confeſſarii ſint mites. 212. 2
Confeſſaru puniant:, ſed moœſti. 278.2

Confeſſarii pœnæ ſe Socios reddant Pœnitenti.
284. 1
Confeſſarii non ſint immites. 287. 1
Confeſſarii ſeſe plectant, Pœnitentes verò emen-
dent, poœnis ſalutaribus præſcriptis. 292. 1
Confefſari abundent Charitate. 305. I. & 366. 1
Ethicæ Comment. Tom. VI.

Rerum Notabilium.

Confeſſarn & Amici impii. 324. 1
Confidentia in Deum. 53. 2. & 119. 2. & 179. I. &
221. 2. & 264. I. & 287. 1. & 340. 2. & 36 4. 1
JJMJƷMMd & 369. 2. & 416. 2
Confidentia in Deum, cùm oratio non exauditur.
252. I.
Vide Oratio. Ariditas.
Confidentia in Deo Tentationis, & Tribulationis
remedium. 243. 2
Confidentia in Deo Tentationis & Perſecutionis
Tempore. 314. 1. & 348. 1
Confidentia in hominibus. 68. I. & 70. 2. & 75. 1. &
89. I. & 253. I. & 283. I. & 280. 2. & 302. 2. 8
305. 2. & 323. 2. & 327. I. & 328. 2. & 329. 2
& 330. 2. & 334. 2. & 339. I. & 344. 2. & 350.
2. & 351. 1. & 354. I. & 359. 2. & 374. 2. &

394. 1I. & 397. 2

Confidentia in hominibus vana. 272. 2. & 362. 1
Vide Eterna.
Confidentia in hominibus etiam à nobis promotis
vana. 349. 1
Confidentia in Hominibus & Temporalibus.
1
Confidentia in amicis. 372. 2
Confidentes in Protectoribus. 554. 1

Vide FProtectiones.
Congratulationes. 5. 1. & 20. 2. & 44. 2. & 105. 1
& 180. 2, & 280. 2. & 418. 2
Congratulationum & Gloriæ vanæ cupiditas.
329. 2
Conſcientia aperienda. 28. 1. & 75. I. & 98. 2
& 118. 2. 8& 156. I. & 175. 2. & 303. 2. & 310.2
& 318. 1. & 2. & 326. 1. & 336. I. & 340. I. &
369. 1. & 391. 2. & 396. 3
Conſcientia aperienda ſed non Stomachus. 188. 2
Conſcientia aperienda etiam a perfectis cum gau-

dio. 16. I. & 252. 2
Conſcientia aperienda etiam Superiori imperfecto.
218.2

Vide Muperior.
Conſcientia aperienda Superioribus ut dirigant.

2. 1
Conſcientia aperienda Superiori, vel Conteſſarin
Adulatori. 314. 2
Conſcientia non ſe abdens Fervorem habet diu-
turnum. 346. 2
Conſcientiæ morſus. 64. 1
Conſcientiam aperientem ſolemur. 50. 1
Conſcientiam aperientes animentur. 115. 2
Conſideratio. 81. 2. & 83. 2

Conſilia mala.
Vide Peccator.
Conſilia impia. 418. 2. & 23 5. 2
Conſiliari impii. 1I7. I. & 18. 2. & 23. 2. & 67. 2
& 212. I. & 278. 2. & 280. I. & 312. 2. & 328. 2
& 337. 2. 339. I. & 359. I. & 375. I. & 390. 1
&S& 401. 1. & 402. 1I. & 407. I. & 419. 1
Conſiliarii & Aulici impu. 44.2
Conſiliarii impiii audiuntur.

43. 2. & 142. 1. & 337.2

iliari 314.2
Conſiliarii impii plectendi. 347. 2
Conſiliarii recti. 22. f
Conſiliarii boni. 63. 1. & 280. 2. & 295 2
Conſiliarii boni non auditi. 28. 1

Conſiliarii boni valde rari.
Vide Aulicus.
Conſiliarii boni audiantur.

54. I. & 355. 1

larii 219. 1
Conſiliari boni & fidi advocandi. 285. 1
Conlſiliarii boni neglecti. 325. 2
Conſiliarii probi. 114. 1
Conſiliarii probi adhibendi. 148. 1
Conſiliarii probi audiendi. 188.2
Pp 2 Conſiliarii

Conſiliarii cautè audiendi. pag. 92. 2
Conſiliarii veri. 176. 1. & 275. I
Vide NWathan.
Conſiliarii hortantes. 280. 2
Conſiliari Regum ſenes ſint. Ibid.
Conſiliarii à Rege audiendi. 175. 2
Conſiliarii & Confefſarii nimis blandi. 3238. 1

Conſolationes Dei. §3. 2. & I4I. I. & 348. 2
& 370. 2.& 373. 2. & 382. I. & 395. 2. G 42 I.
2. & 414. 2
Conſolationes Dei & Mundi. F4. 1
Conſolationes Dei Ferventibus dantur. 37. 1. & 349. 1
Conſolationes Dei, & Contemplationem meretur
Zelus animarum. 135. 2
Conſolationes Dei quibus dentur. 229. 2. & 294. 1
326. 2. & 370. 1. & 388. I. & 400. 2
Conſolationes Dei ſine pompa. 288. 2
Conſolationes Dei quantæ. 289. 2
Conſolationes Dei in Mortificatione. 313. I. & 346. 1
Vide Jugum Chriſti.

Gonſolationes Dei meretur Serietas. 329. 1
Conſolationes Dei ubi deſunt Conſolationes aliæ.
346. 1

Vide Status mediocris.
Conſolationes Domini impetrant Religionis munia

viliora & Talenta mediocria. 211. 2
Conſolationes humanæ. 107. 1
Conſtantia. 113. I. & 386. I

Contemplatio & Oratio ex Zelo animarum. 229. 2
Contemptus Temporalium. 12. I. & 20. 1. & 45. 2
& 49. 2. & 71. 1. & 74. I. & 77. 2. & 84. 1. &
92. I. & 96. 2. G& 308. I. & 318. I. & 32 4. 2. &

325. I

Contemptus Mundi. 95. 2. & 349. 1
Converſio. 66. 1. & 38 5. 2. & 4006. 2
Converſio rara. 35. 1
Converſio vera. 133. 2. E 42 I. 1I
