Superior diſcretus. 6. I. & 79. I. & 90. 2. & 13 1.
2. & 149. I. & 184. I. & 287. 1. & 287. 1. &
322. 2. & 333. I
Superior ſit diſcretus. 55. I. & 96. I. & 102. 2. &
I07. 2. & I21. 2. & 148. I. & 255. 1. & 3 19. 1
332. 2. & 336. I
Superior indiſcretus provideat Recreationes licitas.
116. 2
Superior nimis minutus. 184. 1
Superior non revelet defectus ſubjectorum. 85. 2
& 117. 1
Vide Religioſi.
Superior blandus Regularum obſervantibus, non
amet Blandientes ſibi. 94. 2. & 99. 1

Superior accuſatos examinet, audiatque. 105. 1

& 369. 1

Rerum Notabilium.

4
Vide Rex.
Superior audiat Excuſationes non frivolas. 106. I
372. 2
Superior ſibi contradici patiatur. Ibid.
Superior atnari curet, & tum puniat. 107. I. &
379. 2. & 382. 2
Superior non ſubdat ſuo genio ſubjectos. 107. 2
Superior nullum timeat. 11I. I. & 113. I
Vide Reſpectus bumani.
Superior ſeverus ſit, ſed omnia provideat. 116. 1
Superior non recordetur criminum Poœnitentis.
128. 2. & 281. 1
Superior non putet confirmatos in gratia, quos ere-

xit. 142. 2
Superior ſuos ſæpè alloquatur blandeZ. 156. 1. &
342. 1I
Superior pro omnibus patiatur. 159. 2
Superior ſibi quiſque ſit. 169. I. & 280. 1
Superior ſe puniat ſubditos puniturus. 170. I

Superior non ſe ulciſcatur.

176. 2. & 204. 2. &
405, 2. & 416. 1

Superior amari negligat, ut ametur. 180. 1
Superior erudiat imperfectos. 212. 2
Superior non reſcindat, quæ ſanxit. 216. 1
Superior humilietur tepeſcenti. 408.2

Superior orationi vacet. 414. 1
Superior ſui ſit memor, ſui non obliviſcatur. 219. 2

Superior non condeſcendat, ut curet Tepeſcentem.

224. I
Vide Tepidus.
Superior lapſos juvet. 244. I. & 279. 2
Superior Famæ ſuorum conſulat. 253. 2. & 319. 1
Superior promoveat viliores. 254. 1
Superior duriora ſibi deligat. 255. I
Vide Mortificatio.
Superior nimium humanus nocet. 273. 1
Superior amari negligat, quia hi diliguntur, qui
diſſimulant crimina. 279. 2. & 37. 1
Superior negligens amatur. . 279. 2
Superior, & Confeſlarius peccantium ſcelera ſua
faciant. 283. 1
Superior non corrigens in ſe peccata derivat. 283. 2
Superior cum diſcretione, nec omnes pari ratione
curet. Ibid.
Superior Amore, & Spiritu ſuos trahat non poœnis.
282. 1. & 284. 1
Ibid. & 380. 2
298. I. &£ 377. 1I

Superior mitis in pœna.
Superior nec amet, nec oderit.
Superior ſui obliviſcatur. 353. 1
Superior blandus ſit erga Tepidos. 32. 2
Superior diſpenſet, tuùm corrigat. 50. 1
Superior veritatem indaget.

. 54. I
Superior ſe negligat. 60. 1
Superior nimis indulgens. 68. 1
Superior talentis ſuorum utatur. 93. I. & 241. I. &
& 254. 1
Superior per ſe regat. 105. 1
Superior amandus cùm punit. 107. 1
Superior prudens. 124. 2
Superior honoret ſubjectos. 139. 2
Superior ſuos exagitet. 154. 2
Superior ſerius ſit. 180. 2

Superior neget. 224. 1I. & 241. 1
Superior ſubjectorum ærumnis triſietur. 299. 2

& 365. 1. & 359. 2*

Superior impediens obſervantiam. 301. 1
Superior ſuperbus. V Ibid.
Superior ſibi vacet. 87. 2. & 303. 2
Superior cùm punit; non tumeat, ſed doleat. 305. 2

. 348. 2
Superior negligens. 306. 2
Superior rarò diſpenſet. 307.2
Superior

Superior Temporalia provideat. pag. 3 12. 2
Superior clam aliqua puniat. . 319. 1
Superior æquus cum omnibus, ſed non idem omni-
bus. 47. I. & 96. I. & 322. 2. & 344. 2
Superior ſit exactus. 317.1. & 387. 1
Superior viſitet. . 318. 2
Superior, & Rex provehant optimè meritos. 336. 1

. & 36 1.2
Superior exemplo, & Labore, non Authoritate
præſit. 344. 1
Superior evehat pro ſe tacentes, non oneret fer-
ventes. Ibid.
Superior occultò Lapſos erigat. 350. 2
Superioris exempla. 11. 2. & 26. 2. & 292. I. &
367. 2

Superioris Vigilantia, & Viſitationes ſolum impro-
bis diſplicent. 184. 1. & 252. 2. & 336. 2
Superioris Laus, & Onus. 284. I. & 304.2. &
307. 2. & 367. 2
Superioris Clementia. 303. 1
Superiores, & Eccleſiaſtici decreta condentes. 10. 2
& 26. 2. & 79. 1
Vide Eccleſiaſtici.
Superiores à ſuperioribus coerceantur. 404. 1
Superiores, & Eccleſiaſtici coli debent, non cor-
ripi. 103.2
Superiores non ſint nimis blandi. 216. 1
Superiores, & operarios non quies, & oratio, ſed
labor, & ſolicitudo ſpectant. 205. 2
Superiores, & Eccleſiaſtici non ſpernantur à ſub-
jectis. 207. 1
Vide Superior coli debet.
Superiores infirmis ob labores conſulant. 274. 1
Superiorum exempla, & verba. 6. I. & 34. 2. &
68. I. & 2. & 116. 2. & 335. 2. & 337. 2. &
372. 1. & 376. I. & 377. I. & 382. 1. & 389. 2

Superiorum Zelus ſibi vacet. 304. 1
Superiorum & Eccleſiaſticorum deſidia. 389. 1
Superioribus imputantur ſcelera Gregis. 34. 1
Superioribus Deus revelat. 340. 1
Vide Ecoleſiaſtici. Rex. Zelus.
S. Suſanna. 352. 2
Suſpicaces. 2 249. 1
Suſurrones. . 82. 2
Synagogæ antecellit Eceleſia. 2. 2
Vide Eecleſia.
Syndereſis. 395. 2

1

Aenta Varia 3. 2. & 36. I. & 2. & 38. 2. &
48. 1. & 54. 1. & 55. 2. & 60. I. & 13 I. 2. &
148. 2. & 205. 2. & 206. 1I. & 219. 1. & 311. 2
7. & 323. 1. & 380. 2. & 408. 1
Talentaà varia, ideò Honor mutuus, & Invidia pel-
latur à vocationibus variis. 215. I
Vide Invidia.
Talenta mediocria. 5. 2. & 38. 1. & 48.1. & 90. 1
& 118. 2. & 138. I. & 157. 2. & 207. 1I. & 212.
2. & 213. I. & 231. I. & 238. 2. & 264. I. &
298. 2. & 307. 2. &ũ 321. 1. & 369. 2. & 374 . I
& 377. 1. & 387. 2. & 408. 1I. & 410. 2. & 412.
1. & 418. 2
Talenta mediocria aptiora ſpiritui. 91. 1
Talenta mediocria; ſi eriannt Gradus ſummos.
. 104. 2
Talenta mediocria, ſed fervor maximus. 145. 2
Talenta mediocria multa poſſunt, lætos nos red-
dant. 218. 2. & 225. I. & 2. & 356. 2
Talenta mediocria, & Religionis munia viliora.
227. 2. & 230. I.
Vide Status mediocris. Religio, & Fervor.

Index

Talenta mediocria prodire non ambiant. 291. 2. &
. 310. 2
Talenta ſumma noxia. 369. 2
Talenta mediocria, & Concio non proſperata fon-
tes orationis ſunt. 360. 2
Talenta veriora. 17. 1. & 291. 2. & 366. 1
Talenta lateant. 91. I. & 121. I. & 13 5. 2. & 140. 1
& 144. I. & 225.2. & 263. 2. & 338.2. & 374.1
Talenta cum ſpiritu. 6. 2. & 16. I. & 17. I. & 45. 2
& 1I71. I. & 213.2. & 279. I. & 284. 2. & 328. I
& 367. I. & 2. & 412. 1
Talenta ſine Spiritu, & Obedientia. 91. 1. & 145.
2. & 154. I. & 205. I. & 2 1. I. & 354. 2. &
85. 2
Talenta, & Zelus animarum cum Reguheunn .
ſervantia. 145. 2. & 359. 2
Talentorum uſus. 12. 2. & 31. 1. & 67. 1. & 79. 2
& 93. 1. & 220. 2. & 283. ⁶ & 360. 2. & 408. 1
Talentorum uſus ſi deſit, talentis ſpoliabimur. 38. 1
Talentorum ſummorum cupiditas, & in Religione
munerum viliorum fuga. 102. 1. & 2
Talentis mediocribus inſtituti plus interdum pro-
movent. 218.2
Templa frequentanda, honoranda. 12. I. & 14. 2
& 189. 2. & 213. 1
Templorum injurias vetent Felices. 94. 2
Templorum ornatus verus. 14.2. & 100.2. & 102.1
Templorum profanatores. 419. 1
Temporalia noxia. Vana. Miſericorditer tollun-
tur à Deo. Providenda Religioſis. Non explent.
24. I. & 29. 1. & 58. 2. & 65. 1I. & 73. 2. & 74.
2. & 81. 2. & 88. 1. & 91. I. & 160. 2. & 193.
2. & 208. 2. & 235. 2. & 247. 2. & 281. 2. &
324.2. & 327. 1. & 345. 2. & 355. I. & 382. 2
& 389. 1. & 2. & 394. 1. & 402. I. & 403. 1. &
407. 2
Vide Aulicus. Avaritia. Reditus. Religio.
Temporalium amor. Jactura. Contemptus. Vanitas.
58. 2. & 254: 2. & 276. I. & 2. & 311. 1. &
312. 1. & 340. 2. && 347. 2. Se 352. 1. & 356. 2
8& 381. 2. & 395. 1I. & 387. 2. & 399. 2. & 406. 2
S 410. 2. & 419. 1
Vide Mors. Vanitas.
Tempus vitæ Deo impendendum. 2. 1
Temporis cura. 2. 2. & 228. 1
Tentatio ſignum Virtutis. .2
Tentatio ſignum Perfectionis, & Virtutis. 7. 2. &
8: 23. 1
Tentatio non timenda. 57. 2. & 106. 2. & 111. 1
& 122. I. & 129. I. & 152. I. & 2. & 157. I. &
212. 2. & 221. 2. & 223. I. & 232. 1. & 287. 2

„* .

M & 324. 2
Tentatio timenda. 107. 2. & 166. 2
Tentatio prævenienda. 83. 2

Tentatio non nocet. 105. 2. & 112. 2. & 113. 2.
& 132. I. & 158. 2. & 230. 2. & 248. 2. & 253.
I. & 287. 1
Tentatio. Non nocet. Prævenienda. Neceſſaria.
Utilis. Deum habet. Sancta. 83. 2. & 105. 2
& 131. I. & 145. 2. & 153. 2. & 154. 1. & 155. 1
& 158. I. & 170. I. & 172.2. & 216. 1. & 217.I
& 221. 2. & 222. I. & 2. & 251. I. & 298. 2. &
& 369. 2. & 380. 2
Vide Perſecutio. Tribulatio. Inwidia.
Tentatio quando noceat. .
Tentationis remedium Mariæ nomen.

221. 1.
173. 1

Tentationum fons. 7. I. & 64. I. & 65. 2· & 67. 1
& 88. 2. & 132. 1. & 153. 2. & 178. I. & 202.1
& 254. 1. & 273. 2. & 375. I. & 2. & 418. 2
Vide Gulam. Opes. Scrupuli.
13. 1. & 20. 2. & 58. 2
& 106. 2.
& 109. 1

Tentationum remedium.

& 65. 2. & 75. I. & 76. 1. & 83. 2.

1r.

:
lul

l.

122

vits

& 109. 1. & 153. 1. & 166. 2. & 178. 1. & 232. 1
& 254. I. & 261. I. & 263.2. & 268.1I. & 311.2
& 330. 1. & 333.2. & 394. 2. & 410. 1
Vide Chriſti Paſſio. Lætitiæ WPiritualis. Occaſio
mala devitata. Regularum obſervantia.
Tepiditas. 7. I. & 23. 2. & 38. 1. & 47. I. & 63. 1
& 100. 2. & 141. 2. & 174. 1I. & 2. & 182. 2.
& 184. 2. & 256. I. & 280.2. & 290. 2. & 29 1I.2
& 295.2. & 297.1. & 300. 1. & 304. 2. & 305. 1
& 323. 2. & 335. I. &ũ 352. 2. & 372. 2. & 374.
2. & 383. 2
Tepiditas infelix. 7. 2. & 332. I
Tepiditas, & Ambitio Mortem non optant. 12. 2
Tepiditas poſt fervorem. 20. 2. & 32. 2. & 36. 1
& 63. 1. & 229. 1. & 233. I. & 256. 1. & 296. 2
& 328. 2. & 33 1. 2
Tepiditas inexcuſahilis. Lætitiam ſpiritualem ex-
tinguit. Vix curatàr. Bona omnia Rehgionis ver-
tit in malum. 46. I. & 77. 1. & 187. 2. & 253. 2
& 312. 1
Vide Religioſus. Lætitia ſpiritualis.
Tepiditas poſt converſionem vitetur. 281. 1. & 28 5.

2. & 316. 2

Tepiditas & Voluptas. 296. 1
Tepiditas poſt Fervorem graviùs punietur. 322. 2
Tepiditas ſummum eſt ſupplicium Iræ Dei. 374. 2
Tepiditas Mater Apoſtaſiæ, & ſcelerum. 324. I. &
1
Tepiditas Religioſorum poſt fervorem. 3 5.2
Tepiditatis fons. 33. 2. & 142. 1. & 180. 2
Tepiditatis Medicina Sermo Spiritualis. 39. 2
Tepiditatis damna. Remedium. 222. I. & 228. 1
& 232. 2. & 273.I. & 336. 2. & 364. 2. & 375. 1

& 388. 1
Vide Oratio. Deſolatio.
Tepid́i. 320. 1. & 328. 1. & 367. 2, & 396. 2
& 420. 1
Tepidi olim ferventes. 229. 1
Tepidi obſtinati Theologos corrumpere ſatagunt.
28. 1
Tepidorum Protectores. — 517. 1
Teſtamenta nutriant hæredes, non onerent. 74. 2
Teſtamenta Avarorum. 309. 2
Theologia non aduletur. 275. 1

Theologi non ſint Adulatores. Non Venales. 17. 1
& 132. 2. & 325. 2

Timor Dei. Vide Deus.
Timor Dei argumentum Fervoris eſt. 2. 2
Timor Dei ſecurum ſacit. 3. 1

Timor Dei facit, ut Dignitas mores non mutet. 11.2
Timor Dei omnes timores tollit. 248. 1. & 312. 1

Timore Dei Felicitas fit non noxia. 315. 1
Timor Dei ex Oratione. 317. 1
Timor Dei Orationem ſequitur. 334. 1

Timores humani. 23. 2. & 5F. 2. & 164. 2. &
165. I. & 245. 2. & 248. I. & 282. 2. & 284. 2
& 287. 1I. & 301. 2. & 313. I. & 360. I. & 373.
2. & 374. 1. & 416. 2
Tiro degener. 63. 1. & 89. 2. & 187. 2. & 281. 1
& 345. 1. & 418. 2
Tiro non ſuperbiat. 83. I. & 105. 2. & 149. 2. &
& 177. 1. & 290. 2. & 373. 1
Tiro tolerandus. 90. 2. & 102. 1. & 134. 2. & 203*
I. & 2. & 265. 2. & 305. 1. & 319. I. & 344. 2
& 409. 2. & 420. 1
Tiro paulatim erudiendus. 96. I. & 121. 2
Tiro exerceri debet. 154. 2
Tiro exercendus, ſed diſcretè. 131. 2
Tiro verus. 166. 1. & 246. 1. & 255. 2. & 257. 1
Tiro non ſpernat ſeniores minus pœnitentes. 183. 1
Tiro & Religioſus omnino mundana aſpernentur.
421. I

Rerum Notabilium.

Tiro perfectus. 421. I
Tiro compatiatur, non ſcandalizetur. 208. 2
Tiro non degeneret. 2258. I
Tironis exitus incertus. 145. 2. & 229. 1. & 278. I
& 323. 1
Tironi non fidendum. 20. 2. & 89. 2. & 120. 1
& 145.2
Tironum educatio. 184. 2
Tirocinium ſtrenuum ſit. 143. 2
Tirocinium imbelle. 28 5. 1
Tirocinii ſemper recordemur. 257. I. & 372. 2.
& 414. 2
Vide Fervor.
Tituli non illiciti. 2. 2
Tituli ubique, etiam in epulis ſuperbia. 81. 1
Titulorum Faſtus. 229. 1

Tribulatio toleranda. 7. I. & 22. 2. & 119. 2. &
& 188. 2. & 316. I. & 416. 2
Tribulatio vera. 245. 2. & 340. 1. & 354. 2. &
& 381.2. & 393. 2
Tribulatio utilis. 7. 1. & 41. 2. & 44. 2. & 100. 2
& 103. I. & 13 I. I. & 140. 2. & 154. I. & 158.
2. & 169. 2. & 203. 2. & 217. I. & 223. 2. &
248. 2. & 252. I. & 253. I. & 275. 2. & 276. 2
& 281. 2. & 287. I. & 301. 2. & 303. 1. & 3 17.
I. & 2. & 326. 2. & 327. 2. & 328. 2. & 343. 2
& 361. 2. & 370. I. & 2. & 374. 2. & 381. 2. &
384. 2. & 387. 1. & 395 I. & 409. 2
Tribulatio felix?. 132. 2. & 25 I. 1. & 308. 1

Tribulatio Vocationis obſtetrix. 169. 2
Tribulatio, & Tentatio utiles ſunt. 222. I. & 250. 1
& 275. 2

Tribulatio & Tentatio à Deo. 49. I. & 105. 1. &
374. 1. &f 378. 1

Tribulatio neceſſitatem vertit in votum. 335. 2
Tribulatio & humiliatio. 56. I
Tribulatio recuditur in Felicitatem. 406. 2

Tribulatio ducit ad Deum. 137. 2. & 266. I. &
& 360. 2. & 376. 1. & 395. 2
In Tribulatione & Tentatione Deum habemus-

248. 2
Tribulatio velut ſpina ſepis tuetur. 282. 2
Tribulatio, & Perſecutio ferendæ. 294. 2
Tribulatio vera peccatum eſt. 299. 2
Tribulatio, & Perſecutio Fontes Felicitatis ſunt.

311. 1
Tribulatio ſignum Prædeſtinationis. 323.1. & 340. 1
Tribulationum remedium. 18. 1. & 74. I. & 153. I.
& 259. 2. & 291. 2. & 327. 2. & 329. 2. & 337.
I. & 342. I. & 386. 2. & 391. 1
Vide Oratio. Pœnitentia.
Tribulationes & Deſolationes utiles. 57.2
Tribulationum fons. 8. I. & 3I. I. & 98. I. &
250.2. & 283. I. & 309. 2. & 320. 2. & 328. 2
& 350. 1. & 354. 2. & 379. 1. & 387. I1. & 404.

2. & 416. 2
Vigde Deliciæ. Luxus. Opes.
V
VéEie Temporalium rerum. 254. 2
Vectigalia. 8. 2. & 20. I. & 250. 2. & 384. 1
Venatio & delicizæ. 307. 1
Verbum Dei vel Pauperes audiant. 3 1. I

Verbum Dei implendum. 534. I. & 66. 2. & 318. 2
S& 381. 1. & 384. 2. & 396. 2. & 409. 2

Verbum Dei ſeriò audiendum. 52. 2. & 239. I

Verbum Dei quando audiendum. 60. 2
Verbum Dei, Exhortationes, Sermo Spiritualis, &
Concio ex Oratione. 380. 1

Verbum Dei, & Lectio Sacra, ac exercitia Spiritua-
lia fructificabunt, licèt non ſtatim floreant. 134. 2
Verbum

Verbum Dei Cœcitatis ſpiritualis pharmacum. das.
286.2
Verbo Dei quis aptus. 64. I. & 169. 2. & 272. I
SRX 352. 1. & 357. 2. & 396. 2. & 410. 1
Verecundia. I5.. 1. & 104. 2. & 337. 2. & 305. 2
Verecundia & Serietas, non Amicitiolæ. 210. 1
Via ſalutis arcta. 80. I. & 90. 2. & 93. 1. & 320. 1
342. 2
Via Dei arcta. 132. 2
Victima Dei non floribus, ſed Spinis coronatur.
216. 1

Vigilandum. 56. 1. & 372. 2. & 374. 2
Vinum. 64. 1. & 245. 2
Beatiſſima Virgo Dextera Chriſti eſt. 187.2
Beatiſſima Virgo Chriſto quam grata. 234.2
B. Virginis laus in die Pentecoſftes. 5§. 2
Beatiſſimæ Virgin's Conceptio ſine labe. 184.2
Beatiſſimæ Virginis Aſſumptio. 181. 1

Beatiſſimæ Virginis Patrocinium. 170. 1. & 173. 1
. & 182. 2
Beatiſſimæ Virginis Purificatio. 233. 1
Beatiſſimæ Virginis, & Paſſionis Chriſti memoria
entationes pellit, & Propoſita propugnat. 380.1
Vide B. Maria.
Virtus ſolida. 36. I. & 50. 1. & 55. 2. & 105. 2
& 123. 2. & 158. I. & 160. 1. & 162. I. & 170.2
& 183. I. & 184. I. & 211I. I. & 213. 1I. & 216. 1
& 229. I. & 231. I. & 263. I. & 314. I. & 31 5.
1. & 334. 1. & 337. I. & 376. 2. & 379. I. &
& 397. 2. & 41 I. 2
83. 1
225. 1
on Solida. 25. I. & 54. 2. & 78. 2. & 89.2
& 161. I. & 205. 2
Virtutem Solidam teſtantur Perſecutio & Patientia.
22 5. 2
344. 1
22. 2. & 289. 1

Virtus Solida valde rara.
Virtus Fd obedientia eſt.
Virtus

Virtus fovetur præmiis.
Virtutis argumentum Perſecutio.
Vide Tentatio.
Virtutis Erubeſcentia mala. 232.2
Virtutes inter ſe nexæ. 67. 1. & 397. 2
Vilitationes. 5. I. & 6. 2. & 15. 2. & 26. I. & 42. 2
& 61.2. & 69 I. & 84. 2. & 285. 1. & 339. 2
& 375. 2. & 382. 2
Viſitationes Epiſcoporum & Superiorum ſint mi-
ſericordes. 7. 2. & 184. 1. & 336. 2. & 372. I
396. 1
Viſitationibus non vagetur Zelus animarum. 8. 1I
Viſitationes oderit Religioſus verus. 276. 2
Vitia palliata. 59. I. & 68. 2. & 95. 1. & 107. 2. &
176. I. & 2. & 178. 2. & 263. 1. & 323. 2. &
2. & 404. 1
Vide Hypocriſis. 397 W
Vitia Religiolorum, & Eccleſiaſticorum frœno, ac
moderatione non carent. 59. 2
Vita mixta. II. I. & 15. I. & 54. I. & 129. I. &
173. 2. & 189. I. & 205. 2. & 206. 2. & 208. 2
& 216. 2. & 220. 2. & 318. 1. & 319. 2. & 385.
2. & 400. 1
Vita mixta quàm grata Deo. 167. 2
Vita mixta, & Zelus animarum ex Oratione. 229. 2
Vitæ Religioſæ perfectio. 130.2. & 211. I. & 296.
2. & 358. I. & 363. 1. & 371.2. & 382. 1
Uniformitas & Felicitas. 2. 1. & 15. I. & 89. 2. &
97. 1. & 176. 2. & 178. 2. & 397. 2. & 398. 1
Unio. 9. 2. & 59. 2. & 77. 2. & 92. I. & 106. I
& 131. 2. & 148.2. & 156. 2. & 157. 1. & 209.
2. & 244. I. & 3 14. 2. & 316. I. & 331. 2. Sc
371. I. & 396. 1
Unio inter Eccleſiaſticos & Religioſos. 10.1. & 365.2
Unio inter advenas. 12. 2. & 13. 2. & 27. I. & 2

& 41. I. & 161. 1. & 387. 2. & 388. I. & 407. 1

Index

Unmo læſa. 49. 2. & 71. I. & 77. I. & 2. & 97. 1
& 148. 2. & 155. 2. & 1776. 2 Wog.⸗ & .2
& 286. 2. & 322. 2. & 340. 2. & 375.2.& 380. 1

& 397.
Unio læſa renuente Mundo reparatur. 1. 1
Unio læſa verſipellis. 68.2
Unio non læditur vVarietate ſententiarum. 323. I
Unio, & Charitas. 106. 1I

Unio & Charitas Perſecutionum remedium. 94. 1
Unio factioſa. 1I41. I. & 149. I. & 281. I. & 284.2
Unio neceſſaria Lelo animarum & Eccleſiaſticæ Ju-
riſdictioni.

II.
Unio melior Contemplatione. ;. 2
Unio & Pax. 238. 1. & 241. 1
Vocatio. 23 1. 2
Vocatio non una. 4. I. & 55. 2. & 205. 2

Vocatio ſpreta. 180. 1. & 236. 2. & 357. 1. & 360.
1. & 385. P& 403. I. & 404. 2
Vocatio & Verbum Dei Oratione nutritur. 239. 2
Vocatio occultanda. 4.1. 2
Vocatio in Exercitiis ſpiritualibus & Exemplis bonis
ſeritur. 357. 2. & 380. 1
Vocationis origo. 60. 1
Vocationis obſtetrix Mors ſeu Tribulatio. 169. 2
Vocationis beneficium. 238. 2. & 296. 2. & 328. 1
& 347. 1. & 358. I. & 373. I. & 375. I. & 385.
1. & 406. 2
Vide Mariæ Patrocinium.
Vocationis beneficio elongamur ab impiis.
Vocationis ſemen. 32 1. 2. & 326. 2. & 33 5. 2
Vocationi reluctantes. 30. 2. & 35. 2. & 274. 2. &
35 I. I. & 363. I. & 381. 2
Vocationi reluctans & inobediens, Felicitate veraâ,
veraâque lætitia carere poſſunt. 420. 2
Vocationi parendum. 331. 1. & 357. 1. & 381. 2
& 382. 1
3. 2. & 4. I. & 15. 2. & 16. 2. &
& 233. I. & 359. 1
Vocati non deerunt. 348. 1
Vocatis aperienda, quæ illos Crux maneat. 320. 1
Voluntaria. 36. 2. & 113. I. & 140. 1. S& 294. 1

& 377. 1
Voluptas. 91. I. & 2. & 99. 2. & 254. I. & 307. 1

& 375. 2. & 393. I
Voluptas amara. 35. I. & 47. 2. & 64. I. & 80.2. &
189. 1. & 276. I. & 310. I. & 345. 1. & 363. 2
Voluptas amara Tepidis eſt. 342. 2
Voluptas noxia. 76. 2. & 195. I. & 202. I. & 310.

Vocati parens.

I. & 321. 2. & 390. 1. & 391. 2. & 402. 1
Voluptas avara. 80. 2
Voluptas vera. I41. I. & 260. 1. & 300. I. & 381.
2. & 388. 2
Voluptas palliata. 200. 2
Voluptas & Ambitio infelices. 25 4. I
Voluptas & Tepiditas. 296. 1
Voluptas & Mundus fallax. 298. 2
Voluptas non paſcit, ſed vorat. 321. 2. & 375. 1
Vox alleg. 279. 1

Vox Exemplorum. 2. 2. & 17. 2. & 22. I. & 26. 1
& 38. 2. & 68. I. & 216. 2. & 329. I. & 333: 1
S& 366. 2. & 384. 2. 8& 415. 1
Vide Exempla.
Vox operum. 6. I. & 7. 2. & 22. I. & 26. 2. &
30. 1. & 39. 2. & 44. I. & 46. I. & 47: 2. & 55.
1. & 63. 1. & 68. 2. & 79. 1. & 92. 2. & 100. 2
& 107. 2. & 129. 2. &ũ 130.2. & 143: I. & 176. 2
& 276.2. & 277. 1I. & 294. 1. & 295. I. & 302. 1
& 333. 2. & 343.2. & 356.1I. & 363. I. & 367. 1
& 2. & 368. 2. & 372: 1. & 3/76. 1. & 384. 2. &
& 418. 1. & 419.

Urbanitates & Coœremoniæ nimiæ. .. 1
Uſura. 398. 1
UXor

91 2

=SðůLZ

Uxor viro ſubdita ſit. pag. 6. 2
5*
§. Averius. 360. 2. & 406. 1
XS KXaverii laus. 347. 1
7Y.
— Hlus ſui penè bliviſcatur. 268. 2
2 . Lelus prius Legem, deinde Verbum poſſideat.
277. 1

Zelus indiſcretus. i0. 1I. & 2 7 2. & 44. I. & 68. 2
& 76. 2. & 116. I. & 176. I. & 2. & 303. 2. &
3904.: I. & 400. I
26. 1. S& 31. I. & 25 F. 2
d & 358. 2. & 359. I.
Zelus promptus. „* 26. 1. & 408. 2
Zelus animarum pericnla non recuſet. 22. 2. & 37.2
& 62. 2. & 122. I. & 206. 2. & 221. & 227. I
& 230. I. & 372. 2
Zelus promptus rogari non expectet. 39. 2
Zelus ſerius ſit. 29. 2
Zelus indifferens. 12. 2. & 15. I. & 29. 2. & 30. 2
2
2
2

Zelus cum obedientia.

& 39. 2. & 46. 2. & 48. 2. & 52. 2. & 135.

& 209.
Zelus eget Mortificatione. 44. 2
Zelus verus Famam tuetur. 114. 2
Zelus verus Murmurationes comprimit. Ibid.
Zelus verus Delicias relicit, Paupertatem amat.
3523 I
Zelus non ceſſet, etiamſi fructus non illicò erum-
Pat. 134. 1
Zelus ſuavis ſit. 139.2. & 170. 2. & 212. 2
Zelus fictus revera ultio. 176. 2
Zelus & Obedientia Orationis jacturam compenſa-
bunt. . 208. 2
Zelus armetur circumſpectione. 221. 2
Zelus & operarius mundana ſpernant. 222. 2. &
230. I

Vide Munera. Divitig.
Zelus & Labor Oratione melior & Celll. 229. 2
Zelus ſit, non Amicitia. 230. I
Zelus ſibi vacet. 251. 2. & 277. I. & 300. 2. &
304. I. & 330. I. & 338. 2. & 359. I
Zelum Scientia pariat. 25 1. 2. & 303. 2
Zelus cautus. §. I. & 42. 2. & 63. 2. & 69. I. &
301. I. & 409. 2
Zelus nihil quærat. 302.2. & 314. I. & 330. I
Zelus S. Ignatii. 347. 1
Zelus animarum. 3. I. & II. 2. & 47. I. & 48. 1
& 86. 2. & 94. I. & 160. J. & 108. 1. G 189. I
& 206. 2. & 210. 2. & 216. 2. & 218.2. & 220.2
& 305. I. & 317. 2. & 319. 2. 8& 330. 1. & 333.
S 358. 1. & 366. 2. & 379. I. & 385. 2. &
98. 2. & 399. 2. & 409. 2. & 411. 2. & 41 5. 1
. Mdv & 417. 1
Zelus animarum nihil quærat. 3. I. & 12. 2. &
20. 1. & 33. I. & 37. I. & 43. 2. & 46. 2. &
50. 2. & 62.2. & 67. 2. & 79. 2. & 9I. 1. & 9 55.
2. & II4. I. & 209. 2. & 213. 2. & 216. 2. G
222. 2. & 295. I. & 301. 1. & 319. I. & 340. 2
S8Sc 389. 2. & 4I4. I. & 422. 2
Zelus animarum ſibi vacet. 8. I. & 10. I. & 23. 1
& 33.2. & 34. I. & 38. 2. & 177. I. & 218. I
& 251. 1. & 296. 1I. & 304. I. & 33 1. 2. & 343.2
& 367. 2. & 370. 1. & 379. I. & 388. 2. & 408.
I. & 409. 2
Zelus animarum non vagetur Viſitationibus. 8. 1
Zelus animarum de ſe non loquatur. 4. 1
Zelus animarum diſcretus ſit. 32. 2. & 117. 1. &
219. I. & 409. 2

1
2
2

Rerum Notabilium.

Zelus animarum erga peccantes. 167. 1
Zelus animarum vix intelligat à ſe tot converſos.
365. 2
Zelus animarum & in Villis. 23295. 1

Zelus animarum ex Oratione. 8. 2. & 31. I. &
229. 2. & 240. 2. & 317. 2. & 400. 1I
Zelus animaruin ſerius. 10. 2. & 23.: 2. & 26. I. &
28. 2. & 5§5 I. 2. & 0I. 2. G& 200. 2. & 223. 2. G
8 339. 2. S 306. T
Zelus animarum aliquando deſerat Orationem:
quantò magis Delicias & Nugas. II. I. & 209. 1

Zelus animarum magno ſtat. [[lbdbid.
Zelus animarum mihil optet. 23. 1
Zelus animarum utilior procul à Patria. 27. I
Zelus animarum licitè ctum quærit. lbid.

Zelus animarum ſit gravis.

Ilbid. & 276. 2

Zelus animarum optimus licèt fructu careat. 30. 1

& 32. 2. & 62. 2. & 360. I. & 2. & 409. 2

Zelus animarum imperioſus non ſit. 38. 2
Zelus animarum ſtudus præferatur. 1411. I
Zelus animarum erga impios. 35. I. & 168. 2. &
Zelus animarum pronior ſit erga Inopes. 49. I. &
330. 2

Vide Compati.
Zelus animarum Animis, non Corporibus opitu-

letur. 51. 2
Zelus animarum omnia omnibus fiat, etianr erga
temporala. 52. I

Zelus animarum neglectus, & cur. 13. 2. & 56. 2
& 67. I. & 25 I. 2. & 300. 1. & 366. 2. & 384. I
. & 385. 2
Zelus animarum orationi vacet, non fan iliaritati
cum Sæcularibus indulgeat. 48. 2. & 58. 1. &
100. I. & 135. 2. & 205. 2. & 208. 2. & 283. 2
319. 1
Zelus animarum vacet Mortificationi corporis. 58. 1
& 205. & 413. 2
Zelus animarum Poœnitentes ſibi adhærere non co-
gat. 58. 2
Zelus animarum Manſuetudine eget. 61. 1
Vide Operarius.
Zelus animarum blandus ſit. 61. 2. & 90. 2. & 96. 1
& 204. I. & 302. 2. & 367. I. & 409. 2. G&O41 1. I

&ü 414. 2
Zelus animarum ſerat pacem. 62. 1
Zelus animarum ſit noſtra recreatio. Ibid.
Zelus animarum t mporalia non tractet. 71. I

Zelus animarum cum Regularum oblervantia. 32. 1I
& 79. I. & 87. 2. & 109. I1. & 277. 1. & 284. 2
& 333. 2. & 380. I. & 409. 1
Zelus animarum fictus. 39. 2. & 79. I
Zelus animarum Regulas, horâſque ſervet. 102. 1
Zelus animarum Confolationes Dei, & contempla-

tionem meretur. 13 5. 2
Zelus animarum Chriſto acceptiſſimus. 167. 2
Zelus animarum non provideat temporalia. 81. I.
& 380. 1
Zelus animarum Deo pergratus. 173. 2
Zelus animatum Orat onis fons eſt. 208. 2
Zelus animarum ſui immemor, memor verèô alio-
rum. 219. 2
LZelus animarum meliora miſeris ſuadebit, & faci-
lius & tutius. 230. I
Zelus animarum erga Domeſticos. 398. 2
Zelus animarum ad peccatores accedat. 4098. 2
Zelus animarum ad omnes. Ibid.

Zelus animarum verus. 84. 1. & 106. 2. & 171.: I.
& 183. I. & 360. 2
Zelus animarum Mortis memoria aninatur. 91. 2
Zelus animarum inter Perſecutiones illuſtrior. 10 5.
2. & 386. 2
Zelus

Index Rerum Notabilium.

Zelus animarum & blandus & patiens ſit.

Pag-
204. I
Zelus animarum ſine obedientia. 205. 1
Zelus animarum erga obſtinatos. 206. 2

Zelus animarum ſanior eſt ſcientia ſine ſpiritu. 208. 1
Zelus animarum ex Obedientia. 209. I. & 218. 2
& 255. 2. & 343. 1I. & 350. 1
Zelus animarum, licèt perferens, cautus ſit: nam
periclitatur in partu. 210. 1. & 379. 2

Zelus animarum ſerietate armetur. 223. I. & 2
& 277. 1
Zelus animarum ſerius, & plenus ſit majeſtate.
276. 2
Zelus animarum erga inopes fructuoſior. 253. 2. &
„273. J
Zelus ammarum ſine Acceptione perſonarum.

230. 1
Zelus animarum honoretur, ſi condeſcendit. 250. 2
Zelus animarum promptus ſit. 251. I. & 408. 2
Zelus animarum indifferens ad loca omnia. 300. 2
& 360. 2. & 379. I. & 381. 1
Zelus animarum non declinet Laborem & Incom-
moda. 5. 2. & 300. 2. & 367. 1. & 409. 1
Zelus animarum tollat Invidiam inter æquales. 314.
2. & 365. 2

Vide Unio. .
Zelus animarum etiam ubi nulla ſpss fructs. 319.2
Zelus animarum in Societate JESU. . 1I
Zélus animarum & Juriſdictio Eccleſiaſtica nihil
optent præter Divina. 62. 1. & 350. 1
Zelus obſervantiæ. 94. 2. & 398. 2

Zelus obſervantiæ, & Superior Homines non ti-
ment.

22. 2
Zelus obſervantiæ, & Superior diſcreti ſint. 58. 2
Zelus obſervantiæ ſed ob iram. 62. 2

Zelus obſervantiæ neglectus. — 79. I. & 389. 1
Zelus obſervantiæ ſcandaloſos audaciores immitis

opprimat. = 33. 1
Zelus obſervantiæ fictus. 79. 1
Zelus obſervantiæ verus non exaggerat. 82. 2
Zelus obſervantiæ ſit diſcretus. 85. 2

Zelus obſervantiæ omnes alligat. 115. I
Zelus obſervantiæ: ſed memog Charitatis, & Com-
pati doctus. 116. 1
Zelo animarum non deerit meſſis. 348. 1
Zelantes indiſcreti. 2. 1. & 69. 2. & 103. 2. & 104.
I. & 171. 1. & 333. 1. & 385.2
Zelantes indiſereti ſibi quoque proſpiciant. 87. 2
Lizania. 192. 1

F TI NI S.

—
* £☛ ☛
„

—

W
6
õ

IOANNIS PAULI

— A

ETATE JESU.
IICARUM

NTA TIONUM.

A SCRIPTURE LOGCG
US SEXTUS.

OMATUM
VIS SCRIPTURIS

US Tf! ͥ ··eKTIIUS.
CCUVRATIOR ET EMEND ATIOR.

—

S

R

VierFarbSelector Standard*-Euroskala Offset

20

O Balance Q

Focus

K

J

10

H

G

F
6

pillon. F N

E

—

5

D

RUM DE TOURNES.

DCCXLIV.

C

2

2 Copyright 4/1999 VXMaster Gmb wwwW. yymaster. com

1