Converſio & Pœnitentia vera. 65. 2
Converſio S. Borgiæ vel S. Ignatii. 3 5 1. 2
Converſio & Renovatio egent Cellà & Exercitiis ſpi-
ritualibus. 371. 1
Convivia evitentur. 84. 2
Vide Lurco.
Cor. 90. 2
Correctio libera. 17. 2. & 22. 1. & 28. 1. & 43. 2
& 284. I

Correctio adhibenda. 18. 2. & 223. 2. & 279. 2. &
358. 2. & 396. I. & 405. 2
Correctio ſuavis. 23. 2. & 148. 1
Correctio prudens. 34. 2. & 58. 2. & 105. I. &
127.2. & 134. 2. & 170. I. & 390. 1
Correctio prudens ſit. 34.2
Correctio à juſto ſit. 41. I. & 76. 2. & 107. 2. &
277. 2. & 343. 2. & 389. 2. & 405. 2
Correctio tarda & diſcreta. 41. 1
Correctio mitis. 46. I. & 47. I. & 50. I. & 5§8. 2
& 59. 2. & 64. I. & 79. I. & 90. I. & 102. I. &
2. & II5. 2. & 139. 2. & 140. 2. & 184. I. &
203.2. G& 207. 2. & 21 5. 2. & 243. I. & 284. I
& 287. I. & 290. 2. & 292. I. & 317. 2. & 333.
I. & 366. 1. & 369. I. & 372. I. & 374:2. & 419. 1
Correctio mitis, & ſecreta. 127. 1. & 319. 1
Correctio modò mitis, & modò ſevera. 219. I. &

380. 1
Correctio non mitis. 220. 1
Correctio opportuna. 50. I. & 59. 2. & 369. I
Correctio ſit opportuna. 265. 2
Correctio iit ſevera. 51. 2
Correctio toleranda. 54. 2. & 300. 2
Correctio ſit ſecreta. 63. 2. & 85. I. & 128. 1
142. 1. S& 411I. 2

Index

Correctio non ſemper ſit ſecreta. 253. 2
Correctio verecunda ſit. 103. 2
Correctio, ſed laude mixta. 131.2

Correctio etiam ubi fructus non ſperatur. 134. 1

Correctio blanda.

142. 2
Correctio non Ira ſit. 176. 2
Correctio amanda. 188.2
Correctio ex Charitate. 248. 2
Correctionis odium. 279. 2
Correctio quàm ardua. Ibid.
Correctio neceflaria. 283. 2
Correctio, ſed non importuna. Ibid.
Correctio, ſed ſine Politica. 284. 1
Correctio careat contumeliis. 286. 2
Correctio utilis. 292. 1
Correctio ex amore. 298. 1
Correctio rara. .⸗ . 303. 2
Correctio ſit paterna. * 305. 1
Correctio indiſcreta. 333. 1
Correctio, & Concio ex Oratione. 347. 1
Correctionis impatiens. 22. I. & 28. I. & 252. 2
& 300. 1

Creatura ſcala ad Deum. .,2
Crudelitas. 63. 2. & 68. 2. & 101. I. & 259. 1. & 286.2
Crudelitas hominis. 58. 2. & 21I7. 2. & 245. 2
Vigde Ira.
Crux. 237. 1
Cura & Lætitia vana. 187. 1
Curæ Dei ſe committat Status mediocris. 37. 1
Curæ ſuperfluæ. 12. 2. & 34. 1I. & 75. 2. & 101. 2
286. 2. & 298. I. & 309. 2. & 310. 2. & 321. 2
& 329. 1. & 374. 2. & 387. 2
Vide Eterna. Deus. Fama. Lingua.
Curioſitas. I4. 2. & 23. I. & 2 5. I. & 35. I. & 60.
2. & 273. I. & 277. 2. & 298. 1

Curioſitas vincenda. 220. 2
Curioſitas, & occaſio tollitur à Deo. 281. 2
D
Emon non timendus. 230. 2
S. Daniel. 243. 1
S. David. 13. I. & 119. 2. & 258. I
S. David exul. 165. 1
S. David correctus. 142. 2
S. Davidis lacrymæ. 260. 1
Decimæ Eccleſiaſticæ, ſed pro Fidei avertendis
diſcriminibus. 37.2
Delicati. 370. 1. & 292. 2
Deliciæ. 64. I. & 99. 2. & 195. 2. & 273. 2
. S353. 2
Deliciæ plùs dedecent Gubernantes, quam Vulgus.
66. 1
Vide Rex.
Deliciæ Tentationum fons. 24 5. I
Deſolati. 363. 2. & 364. 1. & 369.2
Deſolationis Pharmacum Oratio. 313.2
Deſolationes, & Tribulationes utiles. 57. 2. &
357. 2
Deſolationes Spirits. 217. I. & 380. 1

Deſolationes, Ariditates, & Tentationes non no-

cent. 222. I. & 2
Deſolationes, Perſecutio, & Tribulatio Dei Paſ-
cuæ ſunt. 260. 2
Deſperatio. 243. 2. & 350. I. & 363.2
Deſperatio pellatur. 265. 1
Deſperati. 132. 1

Deſperati ſperent. 109. I. & III. 2. & 146. 2. &
154. 2. & 167. I. & 181. 2. & 223. I. & 241. 1
& 337. 1. & 347. 2. & 364. I. & 384. 1
Deſperati ſperent, nam Virgo Impios deleuclir
173.
Ad

— — — — —

— — — —

Dei amor in nos.

==

Ad Deſperatos. pag. 199. 2. & 240. I. & 244. I. &

. 282. 2
Ad Deſperatos & Scrupuloſos. 215. 1
Dextera Chriſti Beatiſſima Virgo eſt. 187. 2
Deus ubique. 158. 1
Deus curat deſertos ab hominibus. 417. 2
Deus vilis eſt nobis. 189.2
Deus ubi quærendus. 214. 2
Deus timendus. 245. 2
Vide Nihil præter Deum.
Deus omnia videt. 274. 1
Deus exaltatur cùm parxcit. 329. I

Dei Miſericordia. 6. 1. & 82. 2. & 105. 1. &
126. I. & 146. 2. & 199. I. & 214. 1. & 242. 2
& 244. 1I. & 255I. 2. & 252. 1. & 256. 2. & 275.2
& 278. I. & 286. 1. & 2. & 291. 2. & 301. 2. &
303. I. & 318. 1. & 919. I. & 320. 2. & 322. I
& 2. & 326. 2. & 329.1. & 335. 2. & 287. 1. &
356. 2. & 372. 1. & 379. 2. & 380. 1. & 395. 1
& 384. I. & 386. 2. & 405.2. & 406. 1. & 41 5.2
& 416. I. & 417. & 422. 1
Dei Miſericordiâ obſtinati non abutantur. 214. 1
Dei Miſericordià & Providentia in Tentationibus.
230. 2
Dei Miſericordia ad Deſperatos. 236. 1

Dei Miſericordia duùm punit 294. 1. & 52.2. &wz70. 2

Dei Milericordia etiam cùm punit in die Iræ ſuæ.
29 5. 2
Dei Miſericordia vel in Ira. 298. 1
Dei præſentia. 7. 1. & 379. 2
Dei præſentia in mente. 178. I. & 310. I
Dei præſentia in nobis optatur à Deo. 349. 2
Dei Ira. 228. 2. & 229. I. & 245. 2. & 25 I. 2. &
252. I. & 275. 2. &ẽ 280. 1. & 290, 2. & 308. I. &
328. 2. & 337. 2. & 412: 2
Dei Ira Miſericors. 6.1
Dei Ira Juſta. 98. 1
Dei Ira dilata. 347. I
Dei timor. 7. I. & 9. 2. & 97. 2. & 99. 2. & 101. 1
& 121. 2. & I77. I. & 187. 1. & 287. 2. & 290.
2. & 291. 2. & 332. 2. & 374. 1
Dei liberalitas. 1II. I. & 82. 2. & 329. 1I. 340. 2
346. 1. & 363. I. & 375. I. & 384. 1. & 399. 1
Dei Liberalitas ut beneéfaciat, occaſiones quærit.

284. 2
Dei Gloria major, ut Gloria noſtra propagetur.
5I. 1
Dei Gloriæ cupiditas non quærit ſpectatores.
158. 1

87. 2. & 94. I. & 105. I. &
126. 1. & 183. I. & 219. 2. & 228. 2. & 249. 1
& 305. 2. & 357. I. & 41 5. I
Dei Amor in nos ob Contemptum omnium. 348. 1
Dei Amor erga Peccatores. 322. 2. & 320. 2
Dei præſentia neglecta. 418. 2
Dei Providentia. 412. 2. & 325. 2
Dei Providentia in eos, qui ſua negligunt, ut pu-

blica curent. 3. I
Dei Providentia in tentationibus. 222. 1
Dei Providentia erga derelictos. 346. 2

Dei cura erga ſuos. 70. 1. & 363. 2. & 364. 1
Dei cura, ne tribulatio, & tentatio nimiæ ſint.

2 5 1. 1

Dei curæ ſe permittere. 3. I. & 53. 2. 72.2
& 89. I. & 90.2. & 98. 2. & 119. 2. & 12 5. 2. &
131.1. & 13 5. I. & 169. 2. & 179. I. & 222. I. &
223. 2. & 248. 2. & 25 I. I. & 252. 1. & 297. I
& 338. 2. & 340. 1. & 347. I. & 350. I. & 357.
I. & 361. 2. & 374. I. & 396. 2. & 387. I. &
413.2
Dei curæ ſe committat ſtatus mediocris. 37. 1
Dei voluntati conformari. 12. 2. & 16. 2. & 43. I
Ethicæ Comment. Tom. VI.

Rerum Notabilium.

& 49. 2. & I07. I. & I19. I. & 170. 2. & 222.2
& 241. 2. & 244. I. & 25 1. I. & 294. 2. & 316.
2. & 341. 2. & 352. I. & 36I. 2. & 386. 2. G
391. 1. & 417. I
3. I. & 30. 2. & 3 I. 1. &
53. 2. & 74. 2. & 319. 1
Deo ſerviendum omnibus omninò memhbris. 283. 2
Nihil præter Deum. 2. I. & 7. I. & 37. I
& 40. 2. & 98.2. & 106. 2. & 182. 2. & 196. 2
& 202. 2. & 203. 1I. & 2. & 222. 2, & 225. 2. &
256. 1. & 315. I. & 316. 2. & 340. I. & 362. I
& 386. 2. & 387. 2. & 410. 2
Nihil præter Deum Zelus animarum cupiat. 62. 1
Nihil præter Deum, quando nos illi ſufficimus ſine
aliis ommibus. 189. 2
Deum deſerentes. 328.2. & 401. 1. & 403. I. & 404. 2
Dies veri & pleni quinam ſint. 2.2
Dies pleni. 14. 2. &ũ 90.2. & 100. 2. & 234. 2. &
373. I. & 42 I. 1
Dies non pleri. 228. 2
Dies Judicii. 237. I. & 290. I. & 2. & 29 5. I. & 310. 1
Dies Judicii & Mortis vindices Dei in peccatores.
228. 2
Diffidentia ſui. 16. 1. & 49. I. & 50. I. &
IIY. 2. & 155. I. & 166. 2. & 177. I. & 218.
& 334. I. & 340. 2. 343. 1. & 353. 2. & 369. 2
& 415. I. & 421. 1
2
1

Deo dare eſt accipere.

d

Diffidentia ſui Felicitas à Deo eſt. 302.
Dignitas. 343. 1
Dignitas vana. 96.2
Dignitas Sacerdotum. 2. 2
Dignitatis ratio habenda. Ibid.
Dignitas vera. 4. I. & 57. I
Dignitas ſine Deo. 6. 1
Dignitas miſera. 19. I. & 73. I. & 293. 1. & 307. I
& 2. & 389. 1
Dignitas cur aliquando in indignis. 21. I
Dignitas Eccleſiaſtica cui conferenda. 23. I

Dignitas noxia. 24. 2. & 34. 1. & 68. I. & 12 5. I
& 247. I. & 281. 2. & 290. 2. & 293: I. & 303.
2. & 304.I. & 322. I. & 354.2⸗& 355. I. & 369. 2
& 401. 2
Dignitas conferenda etiam exteris. 27. 1
Dignitas quomodo conferenda. 39. 1. & 280. 2
Vide Aulicus.
Dignitas non mutet mores. 39. 2. & 45. 2. & 73. 1
MB 06. 2. & 125. I. & 220. I
Dignitas in indignis. 41. 2. & 460. I. & 283. I
Dignitas in indigno. 457. I. & 62. 2. & 69. 1. & 72.2
& 104. 2. & 125. I. 301. I. & 304. I. & 311I. 2
”M & 3 54. 1. & 399. 2. G& 412. I.
Dignitas in digno. 1I1I4. I. & 124. 2. & 126. 1. &
299. I. & 304. 1I. & 307. I. & 331. I. & 344. I
. & 361. 1
Dignitas in digno has Dei dotes æmulatur. 350. 2
Dignitas cui deferenda. 48. 2. 8& 560. 2. G 5/7. 2
& 74. I. & 78. I. & 80. I. & 93. I. & 137. 2. G
254. I. & 279. 2. & 298. I. & 318. 2. & 33 §. T
& 365. 2. & 376. 2. 377. I. & 380. 2. & 382.
I. & 401. I
Dignitas & Felicitas noxiæ. 56. I. & 2
Vide Divitiæ.
Dignitas mores mutat. 56. 1. & 75. 2. & 149. I
& 150. 2. & 291. I. & 296. 2. & 303. I. & 304.
“”YMUN I. & 35 3. 2. & 402. 2
Dignitas infelix. 56. I. & 57. 2. & 83. I. & 392. I
Vide Rex. Superior.
Dignitas non neganda aulicis præclarè meritis, quòd
Eccleſiæ „ vel Regnis ſub Antecefloribus milita-
rint. 56. 2
Dignitas recuſanda. 6I. 2. & 120. 2. & 178. 2. &
246. I. & 279. 2. && 303. 2. && 3 44. I.
. P P 3 Digni-

Dignitas non conferatur ob Munera. pag. 6 5. I
Dignitas ob merita conferenda. . 78. 1
Dignitas præpropera indolem conſopit. 180. 2
Dignitas non recuſanda, ut nobis tantùm vacemus.
220. 2
Dignitas in Politico. 241. 1
Dignitas cuiam vilibus conferenda. 254. 1
Vide Eocleſiaſtici. .
Dignitas hominis. 271. 1
Dignitas non ob Opum deſiderium. 279. I
Dignitas confertur imbelli. 279. 2
Dignitas mores mutet. 291. I. & 296. 2
Dignitas quando non recuſanda. 120. 2
Dignitas non conferenda ob commendationes. 404. I
Dignitas neganda impiis. 417. 2
Dignitas obſcurat pleroſque. 297. 1
Dignitas malèé parta. 297. 2
Dignitas omus eſt. 304. 1. & 364. 1
Dignitas non noxia ſapienti. 304. 2

Dignitas erubeſcat, & opprobrium Chriſti ame-
tur; quoniam Chriſtus & pauper naſcitur, &

reus moritur. 3 1I. 1
Vide Chriſtus. Humilitas.
Dignitas à Deo. 327. I
Dignitas per ſcelera quæſita. 339. 2
Dignitas abdicanda ante Mortem. 353. I
Vide Mortis memoria.
Dignitates Eccleſiaſticæ. 12. 1I
Dignitates repudiandæ. 178. 2
Dignitates caducæ. 208. 2
Dignitates meritis ſaltem apparentibus conferant
Reges & Præſules. 212. 1
Dignitatum promotiones pariat Oratio, non Affe-
Ctus. 38.2
Dignitatum miſeria. 247. 1
Dignitatum vanitatem Mors probat. 290. 1
Dilectio. Vide Inimici dilectio.

Diſcretio. 55. 1. & 127. I. & 143. I. & 184. 1. &
284. I. & 322. 2. & 344. 2. & 374. 2

Diſcretio fervori miſcenda. 215. 1
Diſpenſationes. 332. 2. & 333. I
Diſpenſationes interduùm neceſſariæ. 143. 1
Vide Superior.
Diſpenſatio ſit valde rara. 335. 1
Divitiæ allegor. 332. 2
Divitiæ noxiæ. 3 I. 2. & 40. I. & 41. 2. & 55. 2
& 71I. I. & 72. I. & 85. 2. & 88. 2. & 125. I
& 308. I. & 309. I. & 324. 1. & 325. 1

Divitiæ veræ. 49.
Divitiæ indifferentes. 90. 2. & 212. 2
Divitiæ indifferentes, Ambitio, & voluptas non

—

item. 77. 1
Divitiæ miſeræ. 6. 2. &ũ 74. 2. & 88. I. & 236. 1
Divitiæ Deo inviſæ. 114. 1

Vide Paupertas.
Divitiæ non noxiæ ſi iis non hæreamus. 212. 2. & 384. 1

Divitiæ Idololatriæ parentes. 277. 1
Divitias auget Eleëmoſyna. 53. 2
Divitias oderint Eccleſiaſtici. 295. I
Divites Superbi. 291. 1
Domini Aulicis non fidant. 28. 1
Domini ſervorum vitia ſananda curent. 42. 2

Vide Zelus.
E
Brietas. 6c4. I

S. Eccleſia Romana. §. 2. & 10. 1. & 408. 2

S. Eccleſiæ Romanæ ſubdantur Religioſi etiam per-

fectiſſimi. 25. 2
S. Eccleſiæ Romanæ ſubſint Religiones, & qui Fer-
vori ſtudent. 215. 1

Index

Eccleſia & Religiones non infames ob nonnullos

Tepiditate infectos. 21. 2
Eccleſia & Synagoga. 90. I. & 219. 2
Pccleſia antecellit Synagoge. 2. 2
Eccleſia quàm ſanctior ſit Synagogà. 130. 1
Eccleſia ſanctior Synagog efſt. 246. 1
S. Eccleſia ſine tumore. 36 5. 2
Eccleſiaſticus & Religioſus in Aula. 306. r.
Eccleſiaſticum decet non Pompa, ſed Mortifica-
tio. 3 57. 1
Vide Luxus Eccleſiaſticorum.
Eccleſiæ electio poſt Synagagam. 272. 2
Eccleſiæ fundamentum Paupertas. 225. 1
Eccleſiaſtici affines abdicent. 2. I
Eccleſiaſtici & Sacerdotes tantùm Spiritualia cu-
rent. 2. 2

Vide Eterna tantum.

Eccleſiaſtici coli debemt. 2. 2. & 25. 2. & 384. I. &

09. 2
Eccleſiaſtici coli debent, ſed ad curam. 12. 2
Eccleſiaſtici & Reges coli debent, etiam ab opti-
mis. 8.2
Eccleſiaſtici & Reges coli debent, etiam peccan-
tes. 34.2. & 420. 1
Eccleſiaſtici obliviſcantur parentum. 3. 1

Eccleſiaſtici Eccleſiæ tantùm jura tueantur. 4. 2
Eccleſiaſtici Choro adſtent. Ibid. & 12. I. & 418. 2
Fccleſiaſtici honorandi. 10. 2. & 12. I. & 159. 1
. & 365. 2
Eccleſiaſtici honorandi à Religioſis. 4. 1
Eccleſiaſtici honorandi, & Rex coli debet. 148. 2
Eccleſiaſtici honorandi à Religioſis auſteris. 208. 2

Eccleſiaſtici honorandi, licèt opulenti. 210. 2
Eccleſiaſtici non evehant Notos, ſed optimos. 13. 2
& 417. 2

Eccleſiaſtici exemplo ſint. 17. 2. & 34. 1. & 292. 1
Eccleſiaſtici decreta condentes ſint Sancti. 17. 2
& 343. 2. & 359. 1. & 372.1. & 376. I. & 389. 2
Vide Exemplo eſſe. V

Eccleſiaſtici, & Concionatores honorandc. 22. I
Eccleſiaſtici viſitationes vitent. 355. 2
Eccleſiaſtici diligant & honorent ſubjectos. 36 5. 2
& 366. 1
Eccleſiaſtici non ſint ambitioſi. 411. 1
Eccleſiaſtici ſi eſſent inepti. 411. 2

Eccleſiaſtici & Superiores decreta condentes. 26. 2
& 38. 2. & 68. I
Eccleſiaſtici, & Superiores Religioſi decreta con-
dentes. 30. 1
Eccleſiaſtici orent, ut ſint exemplo cæteris. 48. 2
Eccleſiaſtici Sancti Parentum immemores. 50. 2
Eccleſiaſtici & Religioſi honorentur. 51. 2
Vide Religioſi.
Eccleſiaſtici & Religioſi ſpirent Zterna tantùm.

60. 1
Eccleſiaſtici & Religioſi veri. 61. 2
Eccleſiaſtici & Religioſi, ut plurimam, clam pu-
niendi. 63. 2
Eccleſiaſtici & Religioſi veri nihil clanculum agant.
75⁵5. 1

Eccleſiaſtici & Religioſi probi quinam ſint. 84. 1
Eccleſiaſtici & Religioſi clam puniendi, niſi valde
fuerint ſcandaloſi. 85. 1
Eccleſiaſtici & Religioſi clàm puniendi. 117. 1
Eccleſiaſtici & Religioſi clam ut plurimum, corri-
gendi. 142. 2
Eccleſiaſtici & Religioſi olim viles. 125. 2

Eccleſiaſtici nihil velint niſi ovium Innocentiam.

389. 1

Eccleſiaſtici non boni Eccleſiaſticam Juriſdictionem

non peſſundant. 392. 2

Eccleſiaſtici & Religioſi ſeſe protegant & hono-

‚— — — —

nit

igt

rent. pag. 234. 1
Eccleſiaſtici & Religioſi non puniantur paſlim pu=
blicè. 253. 2

Eccleſiaſtici & Religioſi ſint pudiciſſimi. 302. 2

Eccleſiaſtici & Religioſi ſint ferventes. 304. 2. &
305. I
Eccleſiaſtici ab affinibus non pervertantur. 5. I.
& 361. 1

Vide Eocleſiaſticorum. Pompeæ.
Eccleſiaſtici Aulas evitent. 67. 2. & 776. 2
Eccleſiaſtici Affines nen evehant. do. 2
Eccleſiaſtici Avaritiam oderint.
Vide Avaritia.
Eccleſiaſtici veri non reformident Tribulationem &

Perſecutionem. 137. 2
Eccleſiaſtici à Solà Eccleſiâ ſperent. 97. 1
Eccleſiaſtici viri Hurena non timeant, ſed Gloriam
Dei tantùm amplificent. 98. 2
Eccleſiaſtici choro adſint ex corde. 14. 2
Eccleſiaſtici Cæremonias impleant. 103. 2
Eccleſiaſtici non optimi, Miſeri. 175.2
Eccleſiaſtici ſi probi non ſint. 272. 2
Eccleſiaſtici avari. 280. 2. & 389. 2
Eccleſiaſtici & Reges delicatiſſimè & honorificè cor-
tigendi. 284. 1
Eccleſiaſtici Eterna tantum tractent. 286. 1
Eccleſiaſtici oderint pompas & opes. 291. 2
Vide Luxus.
Eccleſiaſtici nulli adhæreaeant. Ibid.
Eccleſiaſtici oderint divitias. 295. 1
Eccleſiaſtici nec Avari, nec Impii ſint. 301. I. &

41I. 2
Eccleſiaſtici in Aulis. 300. I. & 302. 1
Eccleſiaſtici ſi ſint Avari. 307. I. & 398. 2. & 399. 2

& 407. I. & 2
Eccleſiaſtici veri. 307. 2
Eccleſiaſtici non veri. O9. 2
Eccleſiaſtici dudàm viles, & Religioſi Laici ſeu
olim non nobiles Humilitatem ament. 311. 2
Eccleſiaſticorum recditus. 76. 1
Eccleſiaſticis reditus neceſſarii. 79. 1
Eccleſiaſticorum Pompæ. 309. 2

Eccleſiaſticorum Pompæ veriores. 67. I. & 94. 1
&W 210. I. & 36 5. 2. & 376. 2. & 412. 2
Eccleſiaſticorum & Rehgioſorum ſcandala eſſent

nocentiſſima. 280. 1
Eccleſiaſticorum & Religioſorum Peccata graviora.
222. 2
Eccleſiaſticorum nulla ſit Avaritia. 325. I
Eccleſiaſticorum & Regum exempla ſi non ſint
Sancta. 337. 2
Eccleſiaſticos quid deceat. 7. 2
Eccleſiaſticos veros non Pompæ, ſed Mortificationes
renuntiant. 74. I
Eccleſiaſticos dedecet Luxus. 309. 2
Eccleſiaſticis reditus nullo modo illiciti. 53. 1

Eccleſiaſticis, & Religioſis reditus non illiciti. 61. 2
Vide Paupertas religioſa. Modeſtia.
Educatio. Vide Filiorum educatio.
Effectus. Vide Affectus.
Electio ftatus. 4. I. & 6. 2. & 7. I. & 24. 1. & 2.
& 29. 1. & 30. 2. & 34.: 2. & 40. I. & 41. 2. &
5SA. I. & 71. 2. & 77 I. & 2. & 80. I. & 81. 2.
& 82. 1. & 9I. I. & 92. I. & 96. I. & 2. & 101.
2. & 132. 2. & 160. 2, & 164. 2. & 178. 2. &
179. 2. & 19 5. 1. & 206. I. & 208. 2. & 23 I. 2
& 247. I. & 254. I. & 255. I. & 281. 2. & 286.
1. & 287. I. & 290. I. & 298.2. & 303.2. &
306. I. & 308. 1. & 310. I. & 318. I. & 320. 2
& 321. 2. & 322. 1. & 333. 2. & 334. I. & 344.2
& 345.2. & 347. 2: & 348. 2. & 350. 2. & 362. 2
& 356.2. & 358. 1. & 360. 1. & 381. I. & 382.2

Rerum Notabilium.

SG 385. 1. & 287. 2. & 389. 2. & 391. 2. & 392
1. & 400. 2. & 401. 2. & 403. 2. & 405. I. S&
410. 2. & 412. 2. & 414. 2. & 417. 2. & 420. 2

Electio ſtatus conſulto Deo. 357. 2
Electio ſtats non præmiſsà Oratione. 327. 1
Electio ſtatůs Felicitatis deceptrix, 327. I
Electio ſtatus in Mortis memoria. 351. 2
Elecm Eccleſiæ poſt Synagogam. 272. 2

Vide Vocationis beneſficium.
Eleeëmofſyna. 19. 2. & 71. 2. & 74. 2. & 82. 2. 8&
388. 1. & 100. 2. & 398.2. & 399. I. & 400. 1. & 2
Eleemofſyna non in Auro, ſed in Pane, & c. 19. 2

Eleemoſyna cum delectu. Ibid.
Eleemoſyna Divitias auget. 53. 2. & 400. 1
Eleemolyna Divitibus imponitur. 220. 2
Eleëmolyna negata. Ibid.
Eleemoſyna neglecta. 277. 2. & 384. I
Eleemoſynæ fons Luxus devitatus. 53. 1
Elesmoſynas improbè emendicans. 28. 1
8. Elias. 225. I
8. Eliſens. 27. 1
Epiſcopus Domi humilis S. Carolus. 211I. I
Epiſcopi munus. 3. 1
Epiſcopi. 64. 2. & 76. 1. & 93. 2
Epiicopi parcè utantur Vicariis. 21. 1. & 105. I

Epiicopi atque Reformatores utantur Religioſis.

219. 1
Epiſcopi & Superiores ipſi res adminiſtrent. 2 3. 2
Epiſcopi affines non audiant. 280. I

Vide Parentum oblivio.
Epiſcoporum reſidentia. 9. I. & 10. 2. & 29. 2. 8&
49. 2. & 58. 2. & 64. 2. & 66. 1. & 169. I. &
& 318.2. & 334. I. & 36 1. 2
Epiſcoporum & Superiorum Viſitationes ſint miſe-
ricordes. 7. 2
Vide Juriſditctio Eccleſiaſtica.
Eremus & Cella non omnibus proſunt. 215. 2. 8&

342. 2
Erubeſcentia mala Virtutis. 232. 2
Eva. 339. 1
Evangelii Erubeſcentia. 92. 2

Evangelii Erubeſcentia noxia.
Vide Humani timores.
88. Euchariſtia. 104. 1. & 254. 2. & 301. 2. & 306.
2.: & 384. 2. & 399. I
S. Euchariſtiæ Tabernacuum Gladium mortificatio-

35. 1. & 416. T

nis architectatur. 233.2
S. Euchariſtia in Miſſa. 236. 2
Exarnen conſcientiæ. 281. I. & 352. 2. 8& 404. 2
Excommunicatio. 20". 2

Excommunicatio ſit cauta. 142. 2. & 292. 1
Excommunicatio interdum neceſſaria. 220. 1. &
364. 2. & 405. 2
Excommunicatio ſit rara. 204. 1I
Excuſationes frivolæ. 64. 2. & 98. 2. & 337. 2. &
404. 2
Excuſationes non frivolas Superior audiat. 106. 1
& 369. 1
Excuſationes vanæ. 179. 1
Excuſationes, & Accuſationes falſæ. 278. 1I
Exemplo eſſe. 6. 1. & 29. 2. & 60. 1. & 380. 1
& 398. I. & 400. 1. & 412. 1
Exemplo bono Seniorum florebit Regularum ob-
ſervwantia. 116. 2
Exempla Eccleſiaſticorum. 2 2
Exempla Superiorum. 6. I. & 26. 2. & 68. 1. 8 2
S& I16. 2. & 279. 2. & 290. I. & 284. I. & 307.
2. & 335.2
Exempla Concionatoris. Vide Concionator.
Exempla Concionatoris, & Superioris. 114. 2
Exempla Superiorum, Eccleſiaſticorum, & Regum.
34. 2. & 6 I. 2. & 363. I. & 380. 2
Pp 4 Exempla

Index

Exempla Superiorum & Verba- Pag. 337. 2
Exempla Servorun. 34. 2
Exempla ſunt Zelus verior animarum. 39. 2

Exempla bona. 44. I. & 328. 1
E

einpla mala. 134. I. & 280. 1I. & 301. 1I. & 310.
2. & 375. I
Exempla Regum. 68. 1. & 116. 2
Exeinpla Regum, & Eccleſiaſticorum ſi non ſint

ſancta. 337. 2
Exempla Majorum. 341. 1. & 344. 1I
Exempla Malorum omnia poſſunt. 53. 1
Exempla Seniorum. 280. 1

Exercitia ſpiritualia. 55. 2. & 100. I. & 288. 1. 8
326. 2. & 342. 2. & 350. 2. & 375: I. W 388. 1
Exercitia ſpiritualia præmittenda Electioni noſtri
ſtatus. 24. 2
Exercitia ſpiritualia examinent electiones noſtras.
81. 2
Exercitia ſpiritualia valde neceſſaria. 101.2. & 400. 1
Exercitia ſpiritualia ſolitudinem amant. 106. 2
Exercitiis ſpiritualibus, Verbéque Dei aptus. 321. 2
S8. Ezechias. 259. 2. & 340. I. & 341. 2

F

Aber quiſque fortunæ ſuæ. 63. 1. & 375. I
P Faber quiſque ſuæ ſpiritualis fortunæ. 227. 2
381. 2
Fama læſa vix integratur. 213.1
Famæ cura. I. 2. & 33.2. & 37. I. & 46. 2. &
47. I. & 51. I. & 52. 1. & 58. I. & 69. 1. & 75. I
& 83. 1. & 84. 2. & 97. I. & 98. 1. & 114. I. & 2
& 259. I. & 29 5. 2. & 306. 1. & 346. 1. & 369.
1. & 375. 1. & 376. 2. & 380. I. & 2. & 394. 1
& 407. I. & 409. 2. & 412. I. & 413. 2. & 419. I

Famæ verior cura. 44. 1
Famæ cura ex virtute ſolida. 54. 1
Famæ cura nimia. 154. I. & 208. 2. & 22 5. 2
Famæ vera cura Fervor. 332. 1
Famam tuetur Mortificatio corporis. 37. 1I
Famam tuetur Zelus verus. 114. 2
Fames. 53. 2
Familiaritas ſeria, non illicita etiam cum Mulieri-
bus. 27. 1

Familiaritas cum Mulieribus. 5. I. & 28. 2. 8& 46.2
& 51. I. & 2. & 69. I. & 213. 2. & 280. 2. &
367. 2
Famniliaritas cum Mulieribus ſit cauta. 10. 2
Familiaritas cum Mulieribus, & rara, & cauta ſit. 4.2
Familiaritas cum Mulieribus vix toleratur. 29. 1
Familiaritas cum Foœminis licèt ſanctis, ſit cauta.

46. 2
Familiaritas nimia cum Mulieribus. 128. 2. & 355.
2. & 377. I

Familiaritas cum Sæcularibus. 52. 2. & 56. 2. &
60. 1. & 64. 1. & 67. 2. & 69. I. & 2. & 79. 2
& 92. 2. & 95. 1. & 134. 2. & 139. 1I. & 142. I
& 276. 2. & 301. 2. & 328. 2. & 330. I. & 336.
2. & 339. 2. & 340. 2. & 358. I. & 376. 2
Familiaritas cum Sæcularibus nimia. 26. I. & 29. 2
& 46. 2. & 151. I. & 223. I. & 28 4. 2. & 306. 1
& 324. I. & 377. I. & 387. 2
Familiaritas cum Sæcularibus nimia, licèt Intentione
rectàâ, noxia eſt. 42. 2
Familiaritas cum Sæcularibus non ſit abjecta. 27. 1
Familiaritas cum Sæcularibus ſit ſeria. 34. I. & 51. 1

& 286. 1
Familiaritas cum Saæcularibus cauta ſit. 81. 1. &
285. 1
Familiaritas cum Sæcularibus, ſed ſi nos conveniant.
97. I

Farniliaxitas Cum Sæcularibus ex Zelo tamen ſit. 101. I.

Felicitas Religionum, ſi pati pro Chriſto non refu-

Familiaritas cum Sæcularibus nimis expetita. 101. 2
Famihiaritas cum Sæcularibus patiens ſit. 134. 2
Familiaritas cum Sæcularibus, Serietate ſit gravis.
. 147. 2. & 169. 2
Famihiaritas cum Sæcularibus ſit ſevera. 216.2
Familiaritas nimia, & importuna cum Sæcularibus.
230. 2
Familiaritas cum Sæcularibus ſermone ſpirituali con-
dienda. 367. 2
Familiaritas noſtra cum Sæcularibus Oratione deſti-
tuta, nos pervertet, non illos convertet. 240. 2
Familiaritates Sæcularium non ambiat Zelus amma-
rum ſerius. 302. 1
Familiaritas cum Sæcularibus noſtra ſit Serietate, &
& Regularum Obſervantiâà inſtructa. 316. 2
Vide Nermo ſpiritualis.
Familiaritas cum Sæcularibus de ternis rebus lo-

quatur, ut Famam augedt. 346. 2
Familiaritas Principum. 306. 2
Familiaritas Principum non expetenda. 285. 1
Familiaritas cum Magnatibus. 305. 2
Faſtus Titulorum. 229. 1I

Felicitas. 40. I. & 49. 1. & 56. 1. & 72. 1. & 74. 2
Felicitas ſpernenda. . 2. 1
Felicitas à Deo. 3. I. & 31. I. & 53. 2. & 329. 2
Felicitas vera. 3. 2. & 6. 1. & 85. 2. & 91. I. &
I41. I. & 202. 2. & 271. I. & 301.2. & 217.2
319. 2. & 325. 2. & 331. 2. & 341. 1. & 348. 2
& 363. 2. & 373.2. & 375. I. & 381. 2. & 383.2
& 387. 2. & 388. 2. & 391.1. & 392.2. & 394. I
& 395. 2. & 400. 2. & 410. I. & 412. 2

Felicitas vera Patrum familias Filiorum Sanctitas

eſt. 3. 2
gimnus. Ibid.
Vide Dignitas. Opprobrium.
Felicitas vera Religioſorum, & Eccleſiaſticorum.
. 62. 2
Felicitas vera Paupertas dives. 160.2
Felicitatem veram parit Regularum obſeraunle.
166. 1
Felicitas vera pœnitentia eſt. 319. 2
Felicitas inanis. 6. 1. & 49. 1. & 71. 2
Felicitas vana. 18. I. & 24. I. & 96. 2. & 324. 2.
& 393. 2. & 408. 1
Felicitas noxia. 22. 2. & 29. I. & 32. 1. & 33. 1
& 42. 1. & 44. 2. & 49. 1. & 2. & 55. 2. & 67. 1
& 71. 2. & 72. 1. & 75. I. & 80. 2. & 88. 2. &
103. I. & 150. 2. & 210. 2. & 226. 2. & 265. 2
& 277. I. & 281. 2. & 283. 1. & 291. I. & 296.2
& 297. 1. & 298.2. & 303. I. & 308. I. & 309. I
& 312. I. & 315. I. & 3 17. I. & 321. I. & 322. 1
& 328. 1. & 329. 1. & 330. 1. & 33 I. 1. & 332. 2
& 343. 1I. & 346. 2. & 353. 2. & 354. 2. & 363.2
& 374. I. & 390. 1. & 394. 1. & 396. 1
Felicitas noxia, & caduca. 188. I. & 311.1. & 369.2

Felicitas non noxia. 72. 2
Vide Divitiæ veræ.
Felicitas non noxia fit Timore Dei. 315. 1

Felicitas Apoſtatæ & Vocationi reluctantis. 370. 2
Felicitas infelix. 54. I. & 71. I. & 72. I. & 77. 2
& 80. 2. & 92. 2. & 217. 2. & 235. 2. & 247. 1
& 293. I. & 306. 2. & 358.2. & 389. 1. & 407. 2
& 410. 2
Felicitas fluxa. 56. 2. & 57. 2. & 73. 2. & 77. 2. &
81. 2. & 247. 2. & 296. 2. & 306. 2. & 310. 1

& 344. 2. & 345.1. & 353. 2. & 369. 2. & 354.1

& 371. 2
Felicitas & Temporalia noxia. 324. 1
Felicitas à Deo abducit. 32. 2

Vide Tentationum fons.
Felicitas miſera. 35. I. & 45. I. & 83. 1. & 132. 2
& 317. 2. & 320. 2. & 327. 2
Felicitas

— — - E—

— — — — — —

— — —

— — — — — — — — —

— — — —

———⸗ — — —— — —

Rerum Notabilium.

Felicitas ſemper miſera. pag. 346. 1 Vide Mortificatio.
Felicitas miſera, ſed Expertis. 32. I. & 403-I Fervoris atque Vocationis ſemen Regularum obſer-
Felicitas miſera Religioſos inexpertos ſolicitat. 2 54. 1 vVantia. 3 47. 2
Felicitas, & Divitiæ non explent. 23 5. 2 Feſta colenda. 37. I. & 38. I
Felicitas ficta. 25 4. 2 Feſta Chriſtianorum. 274. I
Felicitas immemor Conſcientiæ, & ternitatis Ficus Adami. 78. 2
oblita. 2855. I Fides. 1I0. I. & 86. 1. & 90. 1. & 97. 2. & 226. I
Vide Nihil præter Deum. & 260. 2. & 262. I. & 263. I. & 2. & 264. 2. &
Felicitas infelix & noxia. 287. 1 381. 1
Felicitas, & Voluptas miſeræ. 294. 2 Fides vera non facilis. 5. 2
Felicitas nimia. Ibid. Fidei laus, & beneficium. 257. 1
Felicitas vana; & noxia. 310. I. & 311. I Fides mortua. 314. I
Felicitas vel à Deo enervat. 313. I Eilii prodigi ponitentia ex ærumna. 276. I. & 2
Felicitas Religionis. 141. I. & 154. 2. & 247. 1. & Filii tenebrarum prudentiores Filus lucis. 391. 2

& 255. 2. & 348.2
Felicitas Religioſorum. 202. 2
Felicitas Religioſa cus obtingat, 421. I
Felicitatis fontes ſunt Tribulatio, & Perſecutio. 311. 1
. Vide Mortificatio.

Felicitatis vanitas.

Filiorum educatio. 3. I. & 2. & 43. I. & 50. 2. &
58. I. & 2. & 64. 2. & 77. 2. & 85. 2. & 86. I
& 2. & 180. 2. & 209. I. & 256. 1. & 282. 2. &
327. 2. & 33 5. 2. & 370. I. & 2. & 417. 2
Vide Abraham.
Filiorum educatio Patrem- familias cogat incubare

341. 2. & 346. 2

8 Felices non admirandi. 73. 1. & 125. 1. & 160. 2 filiis etiam improbis. 116. I
8 & 169. I. & 23 5. 2. & 294. 2. & 303. 2. & 308 1 Filiorum educatio degenerantium. 229. 1
4 & 318. I. & 320. I. & 330. 2. & 354. 2. & 401.2 Filiorum politica educatio. 233. 2
, & 403. I. & 419. 2 Filiorum educatio ſit diicreta. 260 5. 2
Felices non ſuperbiant. 73. I. & 88, I. & 90. 2. & Filiis à Deo vocatis Parentes non reluctentur. 3. 1
169. I. & 308. I. & 310. I. & 312. 2. & 329. 2 Fiſcus. 93. 2
& 290. I. & 369. 2. & 373. 2. & 412. 2 Fiſcus ſit moderatus. 30 1. I. & 372. I. & 416. I
Felices vetent emplorum injuürias. 94. 2 Fons. Vide Eleëmoſynæ. Felicitas. Fervor. Perſe-
Fervor. 182. I. & 314. I. & 317. I. & 378. 2 utio. Tentatio. Humilitas. Latitia. Luxuria.
Fervor creſcat. 7. 1. & 402. I Oratio.
Fervor verus. 183. I. & 314. I. & 417. 1. & 42 I. I Fuga Chriſli in Egyptum. 147. 1
Fervor verus Mortificationem ſectatur. 186. 2 Fundatoris IInitatio. 400. 2
Fervor verus Zelum obſervantiæ parit. II. 2 Funus. 60,. 2
Fervor in perfectis omnimodus. I. 2 G. *
Fervor ommimodus valde rarus. 2. I. & 397. 2
Fervoris argumentum Dei timor eſt. 2. 2 Loria vera. 4. I. & 105. 2
Vide Timor. Gloria vana. 4. 2. & 9. 1. & 20. 2. & 25. I. &
Fervorem ſubjectorum Superior exerceat. 74. 2 62. 2. & 67. 2. & 8I. I. & 82. 2. & 83. I. & 87.2
Fervor Collega amoris. 283. 2 & 91. I. & IO2. 2. & IC4. 2. & 1I18. 1. & 119. 2
Fervor non tepeſcat in Deſolatione. 370. 1 & 135. 2. & I44. I. & 159. 2. & 161. I. & 2
Fervor latêre non poteſt. 372. f & 164. 2. & 172. 2. & 174. 2. &ũ 208. I. & 213.

Fervoris fons. 76. 2. & 170. 2. & 228. I. & 2. Sæ 2. & 22 5. I. & 249. 2. & 263. 1. & 2773. 1. S

279. I 277. 2. & 297. 2. & 299. 1. & 31I. I. & 313.2
Fervor Superbiam devitet. 78.2 & 352. I. & 41I. I. & 41 3. I
Fervor proſit etiam tepeſcenti. 102. 2 Gloria vana condit angores. 231. I
Fervor non ſit improvidus. IO4. I Gloria vana ſpernenda. 238.2
Fervor & Obedientia non ſint coacta, ſed ex corde Gloria vana vix ſanatur. 295.
noſtro. 113.2 Gloria vana, & Superbia ubique regnant. 297. 2
Fervor fons Orationis. 152. 1 Gloria vana ubi regnat, Caſtitas non floret. Ibid.
Fervor placere Superiori non curat, negligi optat. Gloria vana raro vincitur. 308. 2
162. 2 Gloria vana in Religione. 320. 2
Fervor ſine ſpiritu. 205. 1 Gloria vana ſervit miſera. 314. 2

Vide Munia viliora.
Gloriæ vanæ odium. 20. I. & 123. 2. & 163. 2. &
411I. 2
Gloriæ vanæ contemptus. 140. 2. & 160.1. & 213.2
& 22 5. 2. & 24I. 1

Fervor in Senibus. 207. I. & 227. 2
Fervorem augent Rehgionis munia viliora, & Ta-
lenta mediocria. 211. 2. & 230. 1I
A Vide Mumia viliora.
Fervori qui ſtudent, & Religiones S. Eccleſiæ Ro-

manæ ſubſint. 215. 1 Gloria æterna. 98. 2. & 99. 1. & 183. I. & 211. 2
Fervorem accendit Eternorum memoria. 226. 1 & 218. I. & 299. 2
Fervor, Virtus ſolida, Amore duci, non Vi. 246. 1I Gloria vera Religionum. 94. I. & 413. 2
Fervor ultra regulas. 280. I. & 283. 2. & 342.2 Vide Religio.
n. Fervor, ſed & Zelus animarum in Religioſis. 284. 2 Gloria Dei major. 62. I. S 95. 1. & 307 2. £
n Fervor nunquam dicit ſat. 290. 2 315. I. & 382. 2. & 386. 2. & 399. 2. & 406. 2
t Fervor reddit Jugum Chriſti ſuave. 313. 1 . & 4 6. 2
,.4 Fervor vera Famæ cura. 332.1 Gloria Dei major, ut Gloria noſtra prol agetur.
. Fervori noxiæ ſingularitates. 333.2 51. 1
16 Vide Diſpenſationes. Gloria Dei major Rehgionis munia viliora. 138. I
z Fervor Religioſis neceſſarius. 342. 2 Gloria Dei ſi ſola quæratur, & æſtimetur nihil præ-
Fervore dulceſcit Mortificatio. 255. I. & 342. 2 ter Deum, Socjietas ſtabit. 334. 2
Fervor reddet Jugum Chriſti ſuave. 345. I Gloriæ Dei majori Religionis munia viliora non of-
Fervor meretur Conſolationes Dei, ubi Mortificatio ficiunt. 225. 2
gravior. 346. I. & 362. 2 Gloriæ Dei cupiditas non quærit ſpectatores. 1 .
Gloria

—

Index

Gloria Dei tantùm quærenda. pag. 225. I. & 249. 2
Gloriæ Divinæ ſcuto inanem Gloriæ appetitum de-
fenſamus. 273. 1
Gloria Religioſorum Regularum Obſervantia. 282.2
Vide Zelus Obſervantiæ.

Gratia Dei. 304. 2
Gratia Dei neceſſaria. 155. 2
Gratiâ Dei ſumus, quod ſumus. 166. 2
Gratia Dei omnia facit. 319. 1

Gratiæ neceſſitas. 49. I. & 166. 2. & 213. I. & 250.
2. & 369. 2
Gratiæ Dei cooperandum. 212. 2. & 227. 2. & 294.
I1. & 33 5. I. & 360. I. & 375. I. & 381. 2. 8
382. 2. & 388. 1
Gratiæ Dei non cooperantes. 236. 2. & 323: I
Gratiæ Dei omnia tribuenda. 302. 2. & 366. 1. &

67. 1
Gratiæ Dei Humilitas omnmia tribuit. 2. 2
Gratiarum actio. 104. I
Gratiarum actio poſt Communionem. 236. 2
Gratiarum actio poſt Miſſam. 241. 2. & 243. I.
& 2. & 244. 2

Vide Miſſa.
Gratiarum actio, & Lætitia ſpiritualis veræ victi-
mæ. 246. 1
Gratitudo in Deum. 94. 2. & 205. I. & 241. 2
Gregis ſcelera ſuperioribus imputantur. 34.: 1I
Gula. 37. I. & 53. I. & 2. & 64. 1. & 67. 2. &
75. I. & 76. 2. & 81. I. & 82. 2. & 84. 2. & 91.2
& 99. 1. & 141. 2. & 194. 2. & 195. 2. & 22 5. 1
& 245. I. & 2. & 375: 2
Gula non domita, & Paupertas læſa Tentationum
fons. . 65. 2
Gula dometur. 104. 1
Vide Daniel.

Gula inquieta. 282. 2
Gulæ non leve ſcelus. Ibid.
Gulæ vitium. 37. 1
Gulæ damna. 46.2
Vide Adam.
Gulæ Mortificatio Sanctiſſimæ Euchariſtiæ prolu-
dit. 104. 1
Gulæ vilitas. 189. 1
Gula vix vincitur. 375. 2
H
Abitus malus. 137. 2. & 282. 2

Habitus mali. 65. 2. & 119. I. & 297. I. &
312. I. & 326. 2. & 351. 2. & 354. 1. & 375. 2

& 392. 2
Hæreditates. 77. 2
Hæretici palliati. 176. 1
Vide Hypocriſis.
Heli. 276. 1
Homicidia. 275. I

Hominmis dignitas. 271. I. & 415. I
Homines non timendi. 94. I. & 98. 2. & 113. 1. &
119. 2. & 287. I. & 316. 2. & 329. 2. & 374. 1

& 387. 2
Vide Juriſdictio Eccleſiaſtica.
Hominum dicta, & Irriſores. 58. 1
Hominum mileria. 188. 2. & 217. 2
Hominum dicta ſpernenda ſunt. 292. 2

Hominibus non placendum. 40. I. & IOI. 2. G&
164. 2. & 165. I. & 2. & 360. 1.
Vide Intentio ræcta.
Honor mutuus. 2. 1. & 3. 2. & I0. 2. & II. 2
& 30. 2. & 54. 2. & 59. 2. & 64. 2. & 69. 2. &
13 1.2. S&c I39. 2. & 148. 2. & L5 5. I. & 100. 2
& 170. 2. & 183. I. & 207. I. & 275. I. & 307.2
& 323. I. & 343. 2. & 420. 1

Honor mutuus inter eos, qui diverſi ſunt profeſſio-
ne. 36. 1
Honor mutuus, ſumus enim pares, ſeu regnemus,
ſeu fodiamus. 90. 2
Honor mutuus, quùm viæ ad Deum ſunt mult

*.
. 200. 1
Honor mutuus, quia omnes æquantur in divinis.
213. 1
Honor mutuus inter nos. 218.2

