Dei voluntati conformari in Tribulatione. 70. 2

Vide Pati pro Chriſo.
Dei voluntati conformari etiam in eo, quod fervor
deſit.

6. 1
Dei voluntati conformari in Deſolatione. 3, 1
Deo dare ſed plenè. 193. 2
Deo dare eſt accipere. 317. 2. & 345. 2
A Deo deſeri. 220. 2

Deum deſerentes. 50. I. & 133.2. & 136.2. & 155. I
Nihil præter Deum. 4. 2. & 6. I. & 27. 2. & 33. 1
& 53. I. & 69. I. & 2. & 71. 2. & 72. 2. & 99.
2. & 102. 2. & 116. I. & 119. I. & 120. 2. &
124. 1. & 134. 1. & 139. 2. & 152. I. & 157. 2.
& 168. I. & 172. I. & 179. 2. & 190. 2. & 219.
I. & 245. 2. & 258. 2. & 268. 1I. & 277. 2. &
303. 2. & 305. 1. & 310. 2. &ẽ 320. I. & 326. 2
.B & 347. 2
Vide Intentio recta. Terrenorum Contemptus.
Dies non pleni ob Tepiditatem. 273. 2
Dies pleni. 352. 2
Diffidentia ſui. 102. 2. & 121I. I. & 144., 2. & 1477.2
& 153. 2. & 198. 2. & 253. 2. & 268. 1I. & 331.2
Diffidentia ſui, Cognitio ſui, atque Hamilitas rarò
perdurant in animo. 148. 1
Diffidentia ſui, Cognitio ſui, & Humilitas, Talenta
veriora ſunt.

213. 2
Dignitas vana. 9. 1
Dignitas cui conferenda. 8. I. & II0O. 2. & 142. 1
& 184. I. & 197. I. & 22 1. I. G 230. I. & 2 48.2

& 282. 2. & 300. I. & 302. 2. & 328.2. & 533.
2. & 340. 1. S&c 347. I. & 362. 2. & 307. 2
Dignitas etiam vilibus conferenda. 4. 1I
Dignitas cui conferenda, non charis, ſed optimis.
72. 2. & 128. 2
Dignitas conferenda poſt merita. 140. 1
Dignitas cui conferenda, latenti, non lucenti. 16 1. 2

19 ½. 2
Dignitas à Deo. 138. 2
Dignitas mortis recordatione vileſcit. 9. 1
Dignitas cui non noxia. 13. 1
Dignitas in indigno. 68. 1. & 126. 2. & 137. 1. &
195. I. & 1906. 2. & 223. 2. & 253. I. & 289. I
. & 343. I. & 346. 2. & 383. 2
Dignitas non mutet mores. 70. 2. & 84. 2. & 90. I

& 104. 2. & I15. 2. & 133. 2. & 141. 2. & 175.
I. & 192. 2. & 214. I. & 215. 2. & 244. 2. &
334. 2
Dignitas mores mutat. 93. 2. & I04. 2. & 123. 1.
& 127. 1I. & 139. I. & I41. 2. & 152. 2
Dignitas Sacerdotum. 96. 1
Dignitas fugienda. 98. I. & 139: 2
Dignitas noxia. 98. 1. & 156. I. & 2. & 174. 1.
& 286. 2. & 335. 1. & 337. 2
Dignitas quibus conferenda. 100. 2. & 128, 1. &

152. 2
116. 1
127. 1
Dignitas

Dignitas ſpiritum non extinguat.
Dignitas ingratum facit.

Digritas in vili. pag. 127. 1
Dignitas vera in futuro ſæculo. 16 1. 2
Dignitas in digno. 195. 2. & 329. 1
Dignitas cui conferenda, & quomodòͤ. 195. 2. &
196. 2
Vide Aulici.
Dignitas etiam advenis conferenda. 196. 1

Dignitas infelix. 197. 2. & 253. 2

Dignitas conferenda non excipientibus nos, ſed le-

2g in tuentibus. 217. 2
Dignitas nihil eſt. 253. 2
Dignitas recuſanda. 258. 2. & 260. 2

Dignitas in indignis. 262. 2

Dignitas adinittenda ſpe ſructiſicandi. 283. 1
Dignitas à Deo pendet. 316. 2
Dignitas & Ambitio miſeræ. 319. 2

Dignitas vera. 320. I. & 328. 1. & 342. 2. & 377.2
Dignitas & Gloria vera. 325. 1
Dignitas in dignis. Ibid.
Dignitas onus eſt. 337. 2. & 367. 2

Dignitas plerumque noxia. 362. 1
Dignitates cui conferendæ. 48. 2
Lignitates valde maturis deferendæ. 188.2
Dignitates recuſandæ. 70. 1
Dignitates miſeræ. 110. 2
Dignitatum fuga. 98. 1
Vide Religioſits.
Dignitatibus Religioſi aptiſſimi. 362. 2

Ad Dignitates quinam provehendi. Ibid. & 367. 2
Ad Dignitates evecti ſervorum delectum habeant. S8. 1

Dina. 81. 2
Diſcretio. 187. 2. &ũ 188.2. & 216. 1
Diſcretio in Superiore & Clementia. 332. 1
Diſpenſationes extortæ. 52. 1
Nihil præter divina. 137. 2

Diwitiæ noxiæ. 127. 2. & 230. 2. & 235. 2. & 255
I. & 281. 2. & 312. 1. & 323. 2. & 341. 1
Divitiæ miſeræ. 323. 1
Divitias & Ambitionem Chriſtus docuit fugiendas.

318. 2
Docilitas. 103. 2. & 214. 1
Doeg Idumæus. 260. 1
Doctrina Chriſtiana. 158. 1
Domus Nazarena. 33.2
Domus Parentum. 221. 2
Donum Orationis parit Labor manuum. 342. 1

Donum Orationis Vita mixta & Zelus animarum

promerentur. 347. I
E
S. Ccleſia Romana. 224. 1
Eccleſia & Synagoga. 331. 1. & 365. 2

Eccleſiæ verus ornatus Perſecutio, non Eccleſiaſti-

corum Luxus. 224. 2
Eccleſiæ Synagoga non peccans, ſed fulgens cedit.

246. 1

Eccleſiæ ſcientia perutilis. 296. 1
Eccleſiaſticus verus. 78. 1
Eccleſiaſticus & Religioſus verus. 222. 2

Eccleſiaſtici & Religioſi Aulas vitent. 7. 1
Eccleſiaſtici diligant ſubjectos. 10. 2
Eccleſiaſtici magni cum ſcientia. 26. 1
Eccleſiaſticorum Affines, & Aulici. 27. 1
Vide Avaritia. .
Eccleſiaſtici & Religioſi oderint Privilegia, ament
Regularum obſervantiam. 28. 1
Eccleſiaſtici oderint avaritiam. 32. 2. & 108. 1. &

155. 2. & 160. I. & 229. I. & 305. 1
Eccleſiaſtici & Religioſi clam ut plurimùm punian-
tur. * 31.2
68. 1. &ũ 96. 2. & 190. 2
& 192. 1

Eccleſiaſtici coli debent.

Index

Eccleſiaſtici Diſpenſatores, non Domini opum ſunt.
2.2
Eccleſiaſtici graſſante hæreſi non ſolvantur deſtent.
2
Eecleſiaſtici & Religioſi coli debent & audiri. 9). 1
Eccleſiaſtici fervere quàm maximè debent. 92. 2
Eccleſiaſtici & Judices in mimimis ſcrupuloſi, ſi in
maximis deficerent. 992. 2
Eccleſiaſtici coli debent, quamvis eſſent non opti-
mi. 113.2
Eccleſiaſtici non hæreant affinibus. 114. 1
Vide Eccleſiaſtie. afſines.
Eccleſiaſtici ob aliquem ex iis non probum ſperni
non debent. 127. 1
Eccleſiaſtici & Religioſi vani. 134. 1
Eccleſiaſtici & Religioſi non nimiùm locis, & nu-

mero multiplicentur. 136. 1
Eccleſiaſtici amari curent. 254. 1
Eccleſiaſtici avari & ambitioſi. 137. 1
Eccleſiaſtici veri. 139. 2. & 159. 1. & 177. I. &
185. 1. & 188.2
Eccleſiaſticorum reditus. 139. 2

Eccleſiaſtici & Religioſi privatas immunitates ode-
rint. 142. 1
Eccleſiaftici ſi ſint avari. 144. 1. & 368. 1
Eccleſiaſticorum & Religioſorum peccata graviora.
152. 1
Eccleſiaſtici adſint Choro. 157. 2. & 193. 2. & 5 94.1
Eccleſiaſticorum non pompæ;, ſed ſpiritus Mundum
ſubdit. 177. 1
Eccleſiaſtici coli debent, quamvis non forent opti-
mi. 180. 1
Eccleſiaſtici decreta condentes, ferveant. 182. 2
Eccleſiaſtici veri Orationi vacent. 183. 2
Eccleſiaſtici Sancti proterunt Avaritiam in Viſita-
tionibus. 185. 1
Eccleſiaſtici veri Intentionem Sanctam retinent,
u Eccleſiæ miniſteris ſe devoverant. 186. 1
Eccleſiaſticorum Pompæ veriores. I185. I. & 194.1I
& 224. 2. & 340. 2. & 377. 2
Eccleſiaſtiei fint Sancti. 189. 1
Eccleſiaſticorum luxus. 194. 1
Eccleſiaſtici non evehant affines. 194. 2. & 195. I.
& 196. 2
Eccleſiaſtici veri non ſe immiſceant rebus politicis.
199. 1
Eccleſiaſtici ommia in Deum referant. 21I. 1
Eccleſiaſtici obliviſcantur Parentum. 213⸗1. & 274.2
Eccleſiaſtici & Religioſi à Parentibus mihil acci-
piant, & tantùm ſibi ab Eccleſiâ ſuppeditatis
opibus vivant. 214.2
Eccleſiaſtico ſeu Epiſeopo non Abſtinentia, ſed
Mundi Diſplicentia laudanda eſt. 217. 1
Eccleſiaſtici avari. lbid.
Eccleſiaſtici qui Reformare cupiunt Dioœceſim, priùs
Aulam ſuam recudant. 221. 1

Eccleſiaſtici etiam divites coli debent. 235. 2
Eccleſiaſtici ſint optimi. 2137
10.

Eccleſiaſtici cautè evehant affines-
Eccleſiaſtici decreta condentes ſi optimi non forent.
G 241. 2
Eccleſiaſtici ſint ſancti, ut excolantur. 253.2
Eccle ſiaſtici & Religioſi Aulas vitent, nec adulen-
tur Aulicis exaltatis. 253. 2
Eccleſiaſtici coli debent, ſed Luxuum hoſtes, ſed
Mortificationum amantes. 254. I.
Eccleſiaſtici vitent Luxum, Delicias, ac ulam

frænent. 257. 1
FEccleſiaſticos Pompæ dedecent. 267. 1
Eccleſiaſtici affinium obliviſcantuxr. 274. 2
Eccleſiaſtici avari non ſint. 283. 1
Eccleſiaſtici intenti ſint ſuis Curis. ie
cle-

c
L
i
H
NE
lcel
el
ſvun
Ueie
loela
Pcelai
An.
Huklck
Gkus
lkſat
kſa

lohklali
celali
Muro.
Ulo ſi⸗
69:
iſ.
F.
17.

linohn
Henohn
.
Uok
lla.
H
N
lini re

Nel&

lonon
Aed
li
Aniſie
ni rer
Uri lnt

Uklent.

Uhe

lian
b, n
giki
Fihr
n
“
Priſtu

nend. 1
Laki

14

1 ℳ
ole,
n

. E
— i.
lon 4

hnmu.
ſien, ,

Lunm/,

N
n⸗

. 3
9

impudica ità expoſita, & circumlata.

Eccleſiaſticorum & Superiorum exempla. pag. 316.1
Eccleſiaſticorum, & Religioſorum Exempla ſint

optima. 319. 1
Eccleſiaſticorum & Religioſorum peccata non ſine
Syndereſi. 223. I

Eccleſiaſticorum & Religioſorum peccata atque
ſcandala, ſecreta eſſe nequeunt. 319. 1
Eccleſiaſtici & Religioſi Temporalia contemnhant.
26. 1
Eccleſiaſticorum & Religioſorum crimina facilius
ſanantur. 327. I
Eccleſiaſticorum, & Religioſorum ſi eſſent ſcan-

dala, & eorum exempla. 33 I. 1
Eccleſiaſtici & Superiores, ſi ſint avari. 333. 1
Eccleſiaſticorum ſint ſervi optimi. 333. 2
FEccleſiaſtici ſint ſerii. 340. 2

Eccleſiaſtici & Religioſi ſuum Famam Fervore tue-
antur. “W 0 1
Eccleſiaſtici & Religioſi, ſi tepefiant, erunt ſæcula-
ribus miſeriores. Ibid.
Eccleſiaſtici ſint bono exemplo. 374. 2
Eccleſiaſtici veri non ſitiunt Eccleſiaſticos reditus.

375. 1
Eccleſiaſtici & Superiores non veri. Ibid.
Eccleſiaſticis neceſſaria Oratio mentalis. 378. 1

Educatio. Vide Filius. HW
Eleclio ſtatus. 9. I. & 33. 1. & 53. I. & 2. & 57. 1
& 97. 2. & 112. 2. & 129. I. & 144. I. & 150. 2

& 159. 2. & 16 1. 2. & 186. I1. & 197. 2. & 226.1

255. I. & 318. 2. & 323. I. & 324. I. & 329. I
& 337. I. & 343. 1. & 344. 1. & 348. I. & 353. 1
& 366. 2. & 370. 2

Eleëmoſyna. 127.: 2
Eleémoſyna; nam opes Dei ſunt, ſed tibi commiſ-
ſæ. 72. 2
Elesmoſynam negantes. „230. 2
8S. Elias. 83. I. & 215. 2. & 216. 1. & 369. 2
8. Eliſabetet. 101. 2
Epiſcopus, non Vicarius, decreta ferat. 9. 2
Epiſcopus parcè Vicariis utatur. 107. 1

Epiſcopi reſidentia. 8. 2. & 187. 2. & 193. 1. &
194. 1. & 228. 2. & 286. 2. & 331. 2. & 346. 2

380. I
Epiſcopo non Abſtinentia, ſed Mundi Diſplicentia

laudanda eſt. 217. I
Epiſcopi Vicariis utantur, non pareant. 320. I
Epiſcopi Vicariis advigilent. 321. 1
Epiſcopi viſitent. 328. 1
Epiſcopi veri. 337. 2
. Ehicoi ſint perfecti. 375. 1
Erubelcentia. 180. 2. & 376. 2
Eſau. 206. I. & 380. 2
8. Eſther. 258. 2
Eva. 256. 1

Evangelii erubeſcentia. 26. 1. & 219. 2. & 245. 2
& 321. I. & 326. 2. & 360. 2
Evangelii erubeſcentia & opprobria Jksu, ſpe præ-
mi, & mortis recordatione ſuperantur. 5. 1. & 2
Evangelii Erubeſcentia calcanda. 233. 1
Evangelii Erubeſcentia vincenda. 293. 2
Sanctiſſima Euchariſtia. 59. 2. & 60. 2. & 106. 1
. & 179. 2: & 197. I. & 219. I. & 312. 2
8. Euchariſtia expoſita ad avertendam peſtem. 19. 2
Sanctiſſima Euchariſtia Felicibus non ſapit. 106. 1
S. Euchariſtia in feſto Corporis Chriſti inter aulæa
177. 2
Sanchſſimà Euchariſtia frequentanda. 206. 2
Sanctiſſima Euchariſtia die Paſchatis expoſita. 337.:2
Examen Confcientiæ. 1 17. I. & 201. I. & 202. 2
Excellentia Beatiſſimæ Virginis, Gloria Dei eſt. 42.2
Excellentia Caſtitatis. IIG. 2. & 124: I
Vide Caſtitas. H 4
Ethicæ Comment. Tom. V.

Excommunicatio. 212. I. & 270. f
Excommunicatio infligenda, ſed mœrorem præfe-
rant non iram Eccleſiaſtici zelantes. 43. 1
Excommunicatio cautè infligenda. 248. 1
Excommunicatio, ſed tantùm gravi de cauſa. 25I.
Excommunicatio rara & tarda ſit. 351. 1
Excommunicatio & Eccleſiaſticorum Decreta non
ob Lucra. 305. 1
Excommunicatio & Severitas. 308. I
Excu atio non proferenda, nec ſcribenda Apologia.

. . 97. 2
Excuſationes frivolæ. 109. I. & 201. 2
Excuſationes frivolæ cavendæ. 78. 1
Excuſationes vanæ. 200. 2
Excuſationes, Mendacium, Invidia. 207. I

Exemplo eſſe. 208. 2. & 230. 2. & 238. 1. & 239.
2. & 254. I. & 331I. I. & 340.2. & 347. 1

Exempla mala.

. 317. 1k
Exempla Eccleſiaſticorum & Religioſorum ſint op-
Exempla Superiorum & Regum. 334. 2

Exempla Seniorum, & Obedientia promptior.

Vide Eccleſiaſticus, Rex, Superior.
Exercitia Spiritualia. 34. 2. & 44. I. & 83. 1. &
97. 2. & 120. 2. & 150. 2. & 184. 1. & 226. 1
& 261. 1. & 328. 1
Exercitia Spiritualia, Contemplatio & Oratio, Thus
ſint & Aaronis Virga. 4 2325. f
Exercitia Spiritualia & Oratio quomodè tranſigen-
Exercitia Spiritualia Modeſtiam & Regularum ob-
ſervantiam inſinuant. 120. 1
Exercitia Spiritualia, Oratio & Fervor in Deſola-
tionibus. 71. 2
Exercitia Spiritualia diſtractiones extermninent.

112. 1
Exercitia Spiritualia quando peragenda. 97. 1
Exercitia piritualia quibus ſapiant. 172.,. 1
Fxercitia Spiritualia Sacerdotes juvant. 183. 2

Exercitia Spiritualia ſunt Poœnitentia verior. 255. I
Exercitia Spiritualia Invidiam extinguunt. 333. 2
Exercitia Spiritualia gignunt felicitatem veram. 3 5 I. 1

Expedire ſe. 21 7. 2
Experientia Senum non tanti facienda. 378. 1
F.
Fber quiſque fortunæ ſuæ ſpiritualis. 43. 2. &
133. 1. & 359. 2
Faber quiſque calamitatis ſuæ. 143. 2
Famæ verior Linguæ cura- 217. 2
Fama Societatis à filiis ejuſdem curanda. 366. 2

Famæ cura. IOI. I. & 113. 2. & 117. 2. & 198.2
& 208. 2. & 215. I. & 231. I. & 253.2:8c 3 19. 2
& 32 5. I. & 331. I. & 339. 2. & 340. 1. & 366. 2
L 374. 2
78. 1. & 158. 2. & 356. 1

Famæ cura nimia.

Famæ nimia cura & Excuſationum ſitis quò eva-

dant. 78. 1
Famæ cura non ſit nimia. 109. 1
Vigqde Tterna tanthm. Intentio.
Famæ cura per modeſtiam. 44. 1

Famæ cura verior. . 340. 2
Fama Religionum pendet à Modeſtia noſtrà. Ibid.
Vide Religioſais.
Familiaritas eum ſæcularibus. 32. I. & 55. 1. & 80.2
196. 2: & 199. 1. & 217.2. & 218. 2. & 254: 1
“ & 28 5. 2. & 346. I. & 2. & 357. 2
Familiaritas cum Magnatibus. 199. 2

Familiaritas cum ſæcularibus ſerietate non careat-

Nn Fa-

Fathiliaritas cum ſæcularibus nimia. pag. 71I. 1
& 215. I. & 221. 2. & 339. 1. & 340. 2. & 366.2
Familiaritas curmm ſæcularibus ſtulta, ſii domi punitos
defectus eis propalas. 12. 1
Familiaritas cum ſæcularibus ſancta. 101. 1
Familiaritas cum ſæcularibus gravis. 117. 1
Familiaritas cum ſæcularibus ſancta ſit. 130. 1. & 2
Familiaritas cum ſæcularibus in ſpeciem- tantùm ſpi-
ritualis. 141. 2
Familiaritas cum ſæcularibus noſtra eos expiet.
175. 2
Familiaritas cum ſæcularibus infelicibus. 199. 1
Familiaritas cum ſæcularibus noſtra eos ſanctificet.

278. 2
Familiaritas vana cum ſæcularibus, 204. 1
Familiaritas ſæcularium. 338. 1
Ibid.

Fatiliaritas Religioſi cum ſæcularibus.
Familiaritas cum mulieribus. 62. 1. & 113. 2. &
117. 1, & 214. 2. & 218. 1
215. I. & 217. 2

Familiaritas mulierum vitanda.

Familiaritas cum mulieribus ferè inutilis. 240. 1
Fatiliaritas cum impiis nimia. 161. 2
Familiaritas cum pueris. 198. 2
Familiaritas clandeſtina. 342. 1
Familiaritas parum ſeria cum Mundanis. 368. 1
Familiaritates. . 100. 2

Faſtus. Vide Titulus.
Felices non admirandi. 26. 2. & 122. I. & 161. 2
& 172. 2. & 196. 1. & 198. 1. & 207. 2. &
. 238. 2. & 240. 2
Felices non miremur, ſed pro Chriſto afflictos.
373:1
Felices non ſuperbiant. 34. 1. & 67 1. & 90. 1I. &
170. 1. & 172. 2. & 220. 1. S 238. 2. & 253. 2
S & 326. 2. & 353. 2. & 371. 1
Felicium crimina. 186. 1
Felicium peccata graviora. 286. 1
Felicitas vera. 53. I. & 2. & 59. I. & 73. 1. & 88.1
& 1II. 2. & 140. 2. & 148. 2. & 158. 2. & 168. 1
& 240. 2. & 3 12. 2. & 316. I. & 324. 2. & 328. 1

& 337. 1
Felicitas vera, Cognitio de Deo. 4. 2
Felicitas vera Timor Domini. 66. 2
Felicitas vera & vera tantùm Lætitia in Deo. 312.2
Felicitas vera ex Mortificatione Paſſionum. 325. 2
Felicitas noxia. 10. 1. & 34. I. & 49. 2. & 70. 2. &
98. 1. & 106. 1I. & 112. 2. & 138. 2. & 142. 2
& 147. 2. & 196. 2. & 224. 2. & 23 5. 2. & 240.
I. & 242. 2. & 273. 2. & 279. I. & 311. I. &
& 317. I. & 330, 2. & 335. I. & 34. 2. & 354.

1. & 377. 2
Felicitas fugienda. 70. 1
Felicitas Deo poſthabenda. 70. 2
86. 2

Flicitas inexplebilis.
Felicitas & Dignitas Chriſti amorem, nec Talenta
& Munera ſplendida ſtudium Orationis, & Dei

in mente præſentiam extinguant. 123. 1
Felicitas arrha reproborum. 127: 2
Felicitas fluxa. 152. 2. & 225. 2
Felicitas Deo nos jungat. 154. 1
Felicitatis fons Pietas eſt. 196. 2
Felicitas reproborum teſſera. 207. 2
Felicitas vana. 220. 1
Felicitatis fons Correctio libera, 310. 2
Felicitas nocet. 318. 2

Felicitas nihil eſt præter Gloriam æternam. 333.2
Felicitas Religionis.
Vide Keligio,
Fervor. 34. 2. & III. 2. & 1I18. 2. & 152. 1. &
222. 2. & 239. I. & 249. 1. & 253. I. && 2. &£
263. 2. & 274. I. & 295. 1I. & 2. & 301. 2. S
330. 1. & 339. 2. & 351. 1. & 2, S 366. 2

Index

Fervor ultra Regularum obſervantiam. 7.
Fervor ex Temporalium contemptu. 40.
Fervor verus. 44. 2. & 69. 2. & 282. 2. & 372.
Fervor ſtatim. 66. 1. & 69. 2. & 151. 1. & 1
& 293. 2. & 347. 2. & 3

R

.
.

R W
S

Fervoris ſcaturigo.
Fervor inter delolationes-
Fervor ex Unione. 13
Fervor & Tepiditas.
Fervor pellit Apoſtaſiam. 138. 1. & 2
Fervor neceſſarius omnibus. 144. 2
Fervor & non Tepiditas in Exercitiorum fructibus.

U

138. 1. & 255. 1

150.
Fervoris fons. 159. 2. & 252. 2: & 2 8 2
Fervor cereſcat Tribulatione. 168. 2
Fervor, & Virtus ſolida. 179. 2. & 230. 2
Fervor quomodô ſeratur. 180. 1
Fervore caret, qui amicis abundat. 208. 2

Fervor & Perfectie eſt, etiamſi aliquando deciat.

. 210, 1
Fervor neceſſarius: 222. 2. & 232. 1. & 319.2
Fervor reddit Religioſos venerabiles. 253. 2
Fervor neceflarius Religioſis & Eccleſiaſticis.
264. 1
Fervoris fons Mortificatio corporis. 217. 1
Fervor ultra Regulas. 2938. 2

Fervor;, ſed uniformis in Regularum obſervantid.

244. 2

Fervorem ſapienti auget Religio mixta malis. 250.1

Fervor, & Tepiditas. 255. 1
Fervor ubique. 294. 1
Fervor inter Tepidos longè utihor. Ibid.
Fervor nullum attendat. 304. 1
Fervor ſit voluntarius. 304. 2
Fervore animatur Zelus animarum. 3905. I
Pervor perſecutione non tepeſcat. 311. I

Fervorsprodeſt etiam lapſis. 323. I. & 327. I
Fervor & Sitis Mortificationis minuit Mortificatio-

nem. 324. 1
Fervorem parit Mortis memoria. 228. 2
Fervor conſolationes Dei reperit. 330. 1

Fervor & Pati pro Chriſto Conſolationes Dei pro-

merentur. 338. 2
Fervor in Tirocinio. 347. 2
Fervor vulgari virtute contentus non ſit. 349. 2
Fervorem vel Lapillus dejicit. 356. 1
Fervor ſit, non Hatientis. Ibid.
Fervor nimius. 360. 1
Fervore Mortificatio dulceſcit. 362. 1
Fervoris fons Sermo Spiritualis. 379. 1
Fervor S. Marthæ, & Virtus ſolida. 381.2
Fides. 206. 2
Fides vVera. 4. 2
Filius Prodigus. 245. 1

Filiorum educatio. 4. I. & 57. I. & 64. 2. & 189.
I. &C 204. 2. & 214. 2. & 215. 1. & 2. & 230. 1

& 380. 1. & 2. & 381. 2. & 382.1

Vide Pater-familias.
Filiorum educatio ſervis non committenda. 154. I
Filiorum educatio optima, ſi imitentur Optimnos,
ſi oderint Amicitias noxias æqualium. 190. 3
Fiſcus. . 115: 1
Fiſcus & licitus & neceſſarius, ſi non finis ſit dam-
nationis, ſed poena flagiti. 28.2
Fons ingratitudinis & Perſecutionum in Societa-
tem. 55. J
Vide Apoſtaſia, Fervor, Oratio, Perſeverar.
tia, Renovatio, Tepiditas, Vocatio.

S. Franciſci Stigmata. 143. 1. & 1 .1: & 2555. 1
. FI SMate⸗ 3 11 & 281. 2

S. Franciſci Stigmata Patientia aſſequitur. 36 5⁵. 1
S. Franciſeus Maverius. 36. 1. 82 g
* Fulms

d — — — — — —

ul

C
Core

Ohru
Cn
Gpri
Cora
Cris

(ia!
1.2
127
11
!
,
1a;

Chrar

GMu v
Na V
Gria ve
hrix 0
Goien⸗
Crie i

Aug

Gorie n
Clrie ri
Chnie re
lorur
Cto.
re va

6
tie van

ielbi

4

— Rerum Notabilium.

Fulmen typus Judicis probi, & Concionatoris Veri. S8Se 216. 1. & 217. 2. & 218. 1
6 pag. 278. 2 Gula zelantes indiſcrétos placat. 152. 1
Gala dericle 215. 1
H Loria vera. 1or. 1. & 2. à 32 & G a condiatur ſacris ſermonibus. 217. 2
. 124,2. 3 3 A2 Zun non iubiue⸗ Juherhia ubique. 258. 2
* L. 29. ula V. .
Gloria Dei tantùm. 35. 2. & 1 . 2 Gulæ unius cura quæ bortenta arit? 369.1
Gloria Dei major. 40. 1. & 77. 2. & 211.2. & 248. Vide Eſaii. 1 2. J
2. & 310. 2. & 343. 1 Gulæ, & Voluptatis damna. vI. 2
Gloria æterna. 329. 2 Gulæ damna. 51. 2
Gloria æterna Sanctorum. 123.2 Gulæ & Voluptatis votentia 73. 1. & 114. 1
Glotia æterna adeptu parabilis. 273. 2 Gulæ ldxus. potentia. 73 2
Gloria non quærenda. 109. 1 Gulæ mortificatio 87. 1
Gloria vera Religioſorum ex contemptu gloriæ. Gulofi. 104. 2
Gloria vana. 3. 2. & 26. 2. & G 27. 2. & 2831¹. & Abitus bonmi. S
1 33. 2. & 38. I. & 45. 2. & 52. 2. && 68. 2. && Habitus mali 299. 2. & 10. †
l 102. 2. & 104. 2. & I10. 1. & 135. 1. & 137. Homicidium- .łR 99. . e 3 6e. .
D 2. & 139. 2. & 156. 2. & 159. I. & 168. 2. & Homines non timidi 6866 & 9. 1
gult 174. I. & 235. I. & 258. 2. & 261. I. & 302. 2 Homines non ti ncli 66. 2. & 198. 1
“ & 323. 2. & 324. 1I. & 342. 2. & 349. 1. & 354 e 289. 2 „. E 229. 2. e 2 1. 2
4 . F . . 7 2. .„2. II. I. 20. 2Z
h 1. & 356. 1. & 371. 1. & 372.2. A,8 Hominumm dicl pernenah. 399. . & 2; 1.2
4 j — . Vigde Fervor, Tirocinium.
Gloria vana confoderata Choſroẽ Crucem rmi Haminum amor ſpernendus. 209. 1
4 Gbria vana, & Ambitio omnes invadit. 181. 1 Hommbus plarendum. 192. 1
Gsria vana in Comobiis miferior. 6. 2 ominibus non placendum. 68. 1. & 208. 2. & 224.
nmum . 34. 2. & 268. 1. & 279. I. & 28
Gloriæ odium. 23. 2. & 169. 2. & 216. 2 Hominibus non placend . H 7. 1
. Gloriæ nauſea & Mortificationis ſitis. 18 5⁵. 2 Honor alit een ncum, Ut &s placeas. 3 4. 2
4 Gloriæ vanæ odium. 149. 2. & 176. 1I. & 186. 1 H lit vi 68. 1
grig Fea. c 2 51. 1. .294. 2. . 515. 1. & 35r. Hlonar murum. „o. 1. S 230. 1
2. & 367† 2 1&& 2. Ge 3a f. & 2, 72. 2. & 84. 1I. & 39. 1
4 Gloriæ vanæ odium difficillimum. 376. 2 2 . 92 1. S 2. & 104. I. & 117. 2. & 186.
n Gloriæ vanæ contemptus. 3. 2. & 2335. 2. & 340. 1 2 5 3 ⁵. . . 215. 1. G 217. 1. &
4 NI Gloriæ vanæ contemptio, & in Religione munerum 30. 2. K 353. 2. 363. 1. =. 321 2. * 372.2
nulin viorutn appetitio ſolidior & Verior eſt Mor uig⸗ Honor mutuus nullum ſpernat. 37 ½ 1. 32 . .
Gloriæ vanæ tædium. 101. 1 Honor mur uus inter Cœnobitas. 364. 2
. Gloriæ vanæ cupiditas. 210. 1 Ho bitalit ſit ſpl 4 . 1. & 216. 2. & 217. I
t Glorie vanæ amor. 297. 2 P as da it ſplendida nec cum ſummis viris.
ſokünd ratia Dei. 316. . . 199. 2
Gracn Be perficit omnia. 360. 2 Hunhati. 23.2. & 84. 1. & 33 1. WH 10.
. ratiæ Dei & tioni . —. e .2. & 98. 1. &
ui Gterte⸗ Vocal iom reſpondendum RM 14. S 109. H & 110. . & 19 2. & 168. 1
4 Gratiæ neceſſitas. F. I. 1 & 175. 1. & 215. I. & 216. I. & 2. & 244.
“ neceſſitas. 5. I. & 153. äl 2. & 248.:2. && 258. 2. S 260. 2. & 30I. I.
4 Gratiæ neceſſitas, auxiliumque. 2 1 3. 1 Humilitas in zert⸗ & 326. 2. S& 362. 2. & 378. 2
S G e Dei bona deferenda ſunt. 72. 2 perſectis. 5. I. & 70. 14 7 1 &
.2 ratiæ omnia tribuenda. 102. 2. & 301. j; . 2. & 216. 1
8 Gratiæ divinæ neceſſitas. 01. . Humilira⸗ H ardua. 46. 1
ſe Gratiæ ubique cooperandum. 34. 1. & 40. 2. & 43. Hu inas ſublimnis. 84. 2. & 108. I
2. & 65. I. & 96. I. & 102. 1. & 108. 2. & 143. Humilitas vera 93. I. G& 123. 1
J à. 8S 147. 1. & 220. 1. & 279. I. & 286. I. & Humilitas ſe indi . 101. 1. & 372. 2
“ſ 294. I. & 301. I. & 2. & 303.1. & 318.2. & 359. 2 er itas ſe indignain ceniet oinmi honot G Mu-
lee Gratiæ ſanctificantis quanta dignitas. 1 wer⸗ . 101. a
l⸗, 1 9 8 00. I Humilitas retinend
11, un Gratiarum actio. F5. I. & 216. 2. & 256. 1. & 281.2 Humilitas i erel⸗ .r. 104 1
2 K Gratiarum actio verior in Felicitate & Infirmitate diri Mat in oferaria Conſcientiam aperiemt: , &
1 fugat4. 154. 1 Hannßt non abnuente. Inuid 123. 1
cwin, Oratiar . 154. umilitas in operario, non nvidia. Ibid.
tur 4 Dart 4. quanti fieret, & Muormod, iüire Hupnilite- in Tirone, & affectus ad Religionis W.
Gratitudo. I. & 2 0. iora Muünera. 133. I
89 Gratitudo erga Deum. 5. . X 139. . Hurnihtae S. Petri. ””MM 141. 1
rüm’ = rara in nobilibus. . 5. 1 Darniite⸗ ten Foſt Nirocinium. 141. 2
1 * ratitudo erga Deum in Felicitate. 138 Hurili . . . . = 233. 1
2aton? Gratitildo & „ 138. 2 umilitas, & Cognitio ſui. A1. 1
nd 7 “ itudo & Lætitia amiſſa ob Talenta mechaae Humilitas, osnnis ſui, atque Diffidentia ſui, d
GeN Gratitudo vera, non Cæremoni 5. Percmrant in anno: 148. 1
Ge e Gratitudo Religioſorum in n rerbele enrge⸗ Hnnaso Cmoonit mni, & Diilidemia lum, Ta-
9 Officiâque. 5 ta verlora tunt., 213. 2
1 Sr is⸗ S Modeſtia. a17. 1 Fnrnihita Nruingn. ia vil 1i.
„ (A ula. 34. 2. & 78. I. . igionis munia viliora conſtanter reti-
SS 34 78. 1I. & 140. 2. & 157. 2. & 172 ˖2 net. 246. 1

WV .

eng, Ethicæ Comment. Tom. V.
m. Nn a2 Humi-

Humilitas exaltatur. pag. 16 1. 2. & 303. 1

Humilitas exaltetur. 352. 2
Humilitas vera ſeſe accufat. 356. I
Humilitas ſacrificet Gloriam vanam. 356. 2

Hypocriſis. 152. I. & 282. 2. & 335. 2
Hypocriſis vera. . 119. 1
Hypocriſim odit Virtus ſolida, eam verò amat Mo-

deſtia ſine ſpiritu. 186. 2
Hypocritæ. 316. 2
Hypocritæ conſcientiam tegentes. 3. I

Hy pocritæ, & Scrupuloſi ficti, atque impii. 98. 2

S. IAcob. 209. 2
Jacob & Joſeph. 380. 2
Idololatria alleg. 28. 1
Nihil præter Jeſum. 134. 2

Nihil præter Chriſtum. 88. 1. & 135. 2. & 139. 2

& 167. 2
Nihil præter Chriſtum in Chriſto quærendum.
134. 2
Jephte. 85. 1

S. Ignatius in vinculis. 11. 2. & 361. 2
Imitandi pauci. 120. I. & 135. 2. &ũ 208. 2. & 268.
1. & 288. 2. & 303. 2. & 304. 2. & 338. 1
Imitandi optimi. 99. 2. & 109. 1. & 190. 1. &
191. 1. & 192. I. & 219. I. & 231. I. & 249. 2
& 263. I. & 294. 1. & 295. 2. & 296. I. & 341. 1
Imitandi meliores. 205. 1
Imitandi optimi tantùm. 268. 1
Imitatio Mariæ Beatilſimæ Virginis. 33. 1. & 187. 2
Vide Maria.
Imitatio Chriſti.
Vide Chriſtus. .
Impii accuſandi. 382. I
Impiis omnia cooperantur in malum. 10. I. & 14. 1
Infernus torquebit damnatos recordatione eorum,

quæ amiſerunt. 45. 1
Infirmitas. 172. 2
Infirmis ſerviendum. 26 1. 2
Ingratitudo. 153: 1
Ingratitudo erga Deum. 318. 2

Inimici dilectio. 61. 2. & 116. 1I. & 197. 2. & 198.

2. & 205. 2. & 206. 2. & 213. 2. & 226. 1. &

234. I. & 256. 2. & 259. 2. & 262. 1. & 293. I
& 341. 1. & 357. I. & 360. 1. & 369. I. & 371. 1
& 379. 2
Vide Amor Proximi.
Inimici diligendi ardentiùs, ſi ſunt ingrati. 58. 1
Inimici amandi. 327. 2
Injuriæ ferendæ. 118. 1. & 216. 1. & 234. I. &
293. 1. & 358. I. & 360. 2. & 363. I. & 365. 1
Injuſtitia. d8. I
Innocentia Cordis, ſeu intentio recta & perſeve-

rantia. 253. 1
Inobedientia. 173. 2
Inobedientia & Diffidentia de Deo. 174. 1
Inſpirationes. II. 2. & 57. I

Vide Gratia, Vocatio.

Inſpirationes ſpretæ. 337. 1
Intpirationes Dei ſerit Tribulatio. 350. 2
Inſpirationis & Vocationis fons. 34 1
Inſpirationibus, Vocationi & Obedientiæ reluctans.
. 107. 2
Inſpirationibus obaudire, etiam in duris. 214. I
Intentio. 274. I

Intentio recta. 27. I. & 35. 2. & 71. I. & 99. 2
& III. 2. & 134. 2. & 159. 1
I. & 189. 1. & 190. 2. & 191. 2. & 192. I. 8&
193. 2. & 197. I. & 20 5. I. & 210. I. & 248. 2
& 25 I. 1 & 26 5. 2. & C 266. 2. & 268. 1. & 279.
I. & 283. 1I. &ãC 303. 2. & 310. 2. & 320. 1I. —

Invidia.

.S& 176. 1. & 182

Index —

325. 2. & 326. 2. & 335: 2. & 340. I. & 342. 1
& 343. 1. & 354. I. & 356. 1. & 381. 1
Intentionem rectam Congratulationes nimiæ ene-
cant. 28. 1
Intentio recta Ambitione caret. 197. 1
Intentio recta, non vana Gloria. 211. 1
Intentio recta Congratulationes non quærat, nec
optet à Superiore res abs ſe geſtas reiciri. 216.2
Intentio bona. 363.1
Intentio ſancta. 186. 1
Intentio ſit ſancta. 189. 1
Intentio prava. 26. 2. & 119. I. & 134. I. & 174.
I. 210. I. & 231. 1. & 245. I. & 317. 1. & 324.
2. & 349. I. & 362. 1. & 364. I. & 371. 1. &
. . 372. 2. & 378. 2
Intentio prava Aulicorum. 139. 2
„ FöF. 2. S III. 2. & 127. I
14. I. & 25. 1. & 45. 2. &

Invidia inter pares.

68. 1. & 72. 2. & 93. I. & 104. 1I. & 119.2. &
123. I. & 172. 2. & 205. 2. & 215. I. & 233. 2
& 268. 2. & 364. 1
Invidia inter bonos peſſima. 19. 1
Invidia inter operarios. 28. 2
Invidia & Zelus indiſcretus palliati. 98.2
Invidiæ principiis obſtandum. 108. 2
Invidia comprefſa. 123. 1
Invidorum Fautores in Aula. 126. 2
Invidia & Zelus indiſcretus. 205. 2
Invidia tacita. 206. 1
Invidia, Mendacium, Excuſationes. 207. 1
Invidia inter Religioſos. 256. 2

Invidia carent Religiones, quamvwis diverſa ſen-
tiant. 296. 1

Invidia nulla ſit inter operarios. 310. 2
Invidia ſibi nocet. 371. 1
Invidiam extinguunt Exercitia ſpiritualia. 333. 2
Invidiolæ. 14. 1
Invidi. 379. 2
S. Joannes Baptiſta. 239. 1. & 310,2. & 312.2
S. Joannes Evangeliſta. 123. 1. & 348. 1
S. Jonas. 75. 1. & 173. 2. & 251. 2. & 355. 1
Jonathas. S551. 2
S. Joſeph. 65. I. & 66. 2. & 267. 2

S. Joſeph Sponſus Sanctiſſimæ Virginis. 280. 1
Ira. 108. 2. & 357. I. 30. 1
.1

Ira Tempori non litanda.

Ira Principum. 225. 2
Ira Dei. 150. 1. & 220. 1. & 275. 2
Ira Dei dilata. 157. 1
Ira Dei ſæviſſima. 346. 2
Ira Dei prædicanda benè valentibus. 170. 1
Irriſores. 241. 2
Irriſores, & Humanos reſpectus calcare dibeinin
Irriſores Juſtorum. 161.2. & 208. 2. & 231.2
Irriſores & Puſillanimes. 210. 1
Irriſores ſpernat ſerietas Chriſtiana. 304. 2
S. Iſaac. 189. 1I. & 363. 2
Iter Religioſorum. 238. 1
Iter ad Indos. 296. 2
Iter ex obedientià erit proſperrimum. Ibid.
Judas. 60.2

Judæ proditio. 10. 1. & 61. 1
Judas laqueo ſe ſuſpendit, hoc eſt divitiis, quæ la-
queus ſunt. 61. 1
Judas proditor. 71. 2
Judex. 194. 1. & 217. 2.
& 218. I. & 224. I. & 226. 2. & 286. I. & 287.
1. & 2. & 292. 2
Vide Munera.
Judex, & Severitas, ſed in peceantes. 23. 2

. 138.2
Judex Rex eiſe deberet 1 e

Mcam

lund.
. l
lon 6
ye!

um 6
gon 6
und
lhun 0
gund.
gun
Mn 0
gn C
Cmem
riücko
h.
A.

Ar.
iſlede

Meant.
uicch
Urichco
ungl
iicho

Pdi

Trlut

Hido

Une,
rlden
Tekeintut
er
lriidh
Mlandne
rlidh
Plüche

iid
d,
ln.
Tiicio

Kitg⸗ —

Meni
läign
Nläici
Lyy

ſtut

hnt
u

nobr
l l
l 1
lk
Kat

Juriſdictio Eccleſiaſtica.

—Reerum Notabilium.

Judex & Superior odium pœnarum à ſupremis Su-

Ferioribus in ſe transferant. pag. 218. 1
Judex probus. 32 5. I
Judex impius. 368. 1

Judices & Juſtitia atceptan- perſonas, atque pecu-
nias. 86. 2
Judices & Eccleſiaſtici in minimis ſcrupuloſi, ſi in

maximis deficerent. 98. 2
Judices frænandi, excurrunt enim. 115. 1
Judicum Avaritia. lpid.
Judices, & Munera. 215. 1

Judicii dies. 105. 1. & 285. 2. &ñ 307. 1
Judicantes temerè. 20. I. & 55. 2. & 72. I. & 100.
1. &113. 2. & 214. I. & 217. 1. & 327. I. &
4 383. 1
Judicantes temerè, Zelantes indiſcreti, & Compati
neſcientes, rei ut plurimùm ſunt graviſſimorum
ſcelerum. . 83. 2
Judicantes temerè, & ſcandalizari faciles de iis,
qui minùs Mortificationi ſtudent, ſed feliciori in-

dole præditi ſunt. 92. 1
Judicantes temerè, & Cenſores aliorum infecti ſunt.
201. 2
Jugum Chriſti. 368. 1

Vide Gratia. Religio. Vocatio.
Jugum Chriſti ſuave. 9. 2. & 25. 2. & 97. 2. &
129. 1. & 138. 2. &ũ 239. 1. & 243. 1. & 254. 2
& 273. 2. & 319. I. & 325. 2. & 338. 2

Jugum Chriſti non inſuave. 188. 1

Jugum Chriſti ſuave fit Sermone ſpirituali. 226. 1

Jugum Chriſti ſuave, ſed Fervori. 261. 1
Jugum Chriſti cui ſuave? 324. 2
Jugum Chriſti quomodò fiat ſuave? 362. 1

Jugum Chriſti fuave fit Fervore & Rigore. 376. 2
Jugum Chriſti, & Religionis ſuave. 366. 1
Jugum Chriſti grave eſt Tepidis. 14. 2
Jugum Chriſti Mortificatione ſuave fit, & dulce
Contemplatione ſen Spe mercedis. 159. 2
28. 2. & 67. 1. & I14. 2
& 131.I. & 139.2. & 196.2. & 217. I. & 218. 2
& 228. I. & 229. I. & 2. & 236. 1. & 247. 2. &
248. I1. & 253. 2. & 254. I. & 259. 2. & 283.2
& 292. 2. & 29 5. 2. & 311. I. & 314. 2
Juriſdictio Eccleſiaſtica, & Superior nullum ti-

meant. 13. I
Juriſdictio Eccleſiaſtica nihil quærat. 53.2
Juriſdictio Eccleſiaſtica curæ ſit, ſed animarum cura

non negligatur. 118. 2. & 119. 1

Juriſdictio Eccleſiaſtica audeat, ſi bona ſit cauſa.

139. 2
Juriſdictio Eccleſiaſtica ſcelera non toleret, & tem-

poralia tutetur non nimis. 176. 2
Juriſdictio Eccleſiaſtica, & Zelus animarum ex Ora-
tione. 183. 2
Juriſdictionem Eccleſiaſſicam colentes, non eam re-
vereantur ob Potentiam ſæcularem, ſed tantùm
ob Sacerdotium. 190. 2

Juriſdictio Eccleſiaſtica non frequenter Excommu-

nicatione Utatur.

193.2

Juriſdictio Eccleſiaſtica quà ratione Excommunica-

tione uti debeat. 197. 2
Juriſdichio Eccleſiaſtica præveniat ſcelera. 228. I.
& 2
Juriſdiclio Eecleſi aſtica non ab Arrogantibus, ſed
cordatis propugnatur. 241. 1
Juriſdictio Eccleſiaſtica honorabitur, ſi Canones
tueatur. 244. 2
Juriſdictio Eccleſiaſtica foveat zelantes pro Deo.
268. 2
Juriſdictio Eccleſiaſtica & Zelus animarum omnia
poterunt, ſi nihil appetent. 326. 2
Juriidictio Eccleſiaſtica verior. 253. 2
Ethicæ Comment. Tom. V.

Juſtitia. 114. 2. & 325. 1. & 333. 1
Juſtitia æqua omnibus. 139. 1. & 182. 2. & 19 5. 1
& 247./2. 209,1. & 270.2 * & 286. I. & 320. f
& 325. I. & 328. 1

Juſtitia æqua omnibus ſit. 8. 1
Juſtitia una omnibus. 314. 2
Juſtitia oderit Avaritiam. 8. 2
Juſtitia acceptans perſonas atque pecunias. 86. 2
Juſtitia palliata. 115. 1
Juſtitia merita, non munera attendat. 128. 1
Juſtitia etiam in Magnates. 198. 1. &ũ 228. 1I
Juſtitia ſit cauta. 218. 1
Juſtitia vera. 226. 1

Juſtitia & Severitas, ſed in impios.
Vide Acceptio Perſonarum.
Juſtis omnia in bonum.

284. 2
14. 2. & 115. 2
L.
Abor ſæcularium. 112. 2. & 144. I. & 1 50.2
S& 22 5. 2. & 226. 1
Vide Eterna tantum. Jugum Chrifti.
Labor ſæcularium enormis. 68. 2
Labor vanus ſæcularium. 129. I. & 261. 1. & 329. 1
Labor vanus ſæcularium: ſic etiam dies non pleni

Tepidorum. 366. 2
Labor ſæcularium maximus, ſed præ cupiditate fit

minimus. 118. 2
Labor vanus Aulicorum. 129. 1
Labor manuum parit donum Orationis. 342. I
Laborandum. 195. 1. & 213.2
Labi poſſunt optimi. 144. 2. & 157. I. & 198. 2
& 210. 1. & 2. & 229. 2. & 355. 2. & 376. 2
Lac Caſtitatis Mortificatio eſt. 3. 3. 2
Lacrymæ. 255. 2
S. Latro. 34. I. & 37. 2. 8S 172. 2. & 231. 2. &
268. 1
De Latrone malo. 85. 2
Lætitia Spiritualis. 324. I
Lætitia Spiritualis in Dei ſervitutte. 2. 1
Lætitia Spiritualis in mortificatione. F. I
Lætitia Spiritualis neceſſaria J ugo Chriſti trahendo.

1
Lætitia Spiritualis Tentationum remedium. 68. 2
