ARON. Paginà 286. columnd 2
Aaronis vitulus. 28. 1
Abdicatio, & Mortificatio, ac
Contemptus temporalium. 9. 1
Vide Imporalia.
—S8. Abel. 369. 1
Abnegatio lui. 347. 2
S. Abraham. 85. I. & 113. 1. & 213. I. & 217. 2
& 228. 2. & 274. 2. &ẽ 280., 1
Abſalon. 94. 1. & 114. 2. &ũ 258. 1
Ablſalon è gehenna. 258. 1
Abſtinentia non Eccleſiaſtico, ſeu Epiſcopo laudan-
da eſt, ſed Mundi Diſplicentia. 217. 1
67. 1. & 86. 2. & 182. 2
& 198. I. & 219. 2. & 288. 2. & 30 5: 2
Vide Judex. Nuperior.
Acceptio perſonarum nulla. 278, 2
Acceptio perſonarum noxia. 328. 1

Acceptio perſonarum vitanda. 340. 1
Acceptio perſonarum exoſa. 353. 2
Acceptionem Perſonarum ſeveritas neſciat, 5I. 2
Acculationes ex ſancto Zelo. 154. I. & 214. I. &
369. I. & 382. 1
Accuſationes ex ſancto zelo neglectæ. 207. 2
Accuſationes ex Invidia. 55. 2
Accuſationes invidæ. 224. 1
Accuſationes invidæ ferendæ. 234. 1

Acculationes ex Invidia præproperæ. 217: 1
Accuſatores Invidi. 119. 2. & 154. 1
Accuſſatores invidi incorrigibiles, & perſecutores.
. 108., I1. & 2
eruſeoren invidi & Suſurrones vel non audian-
tur, vel ita audiantur, ut aurem etiam iis re-
ſervermmus, quos inſimulent. 223. 2. 224 I
Vigde Rex audiat,
Acdam.

73. 2
Adam Dei Voluntati conformatur. 267. 1
Adoleicentum educatio. 64. 2

Vide Filiorum educatio.
Adaulatio. 68. 2. & 138. 2. & 196. I. & 288. 2. 8&
64. 2
Adulatio, & impunita Magnatum ſcelera. 8. 1
Vide Drincipes
Adalatores. HM
Echicæ Comment. Tom. V

326. 1I. & 343. 1

Affectus non effectus. 193. 2. & 235. 2. & 250.

1
& 372. 2
Affectus ſine effectu non ſufficit. 239. 1
Affectus plus attenditur, quaàm effectus. 266. 2
Affectus attenditur, non effectus. 363. 1
Affectus à Deo attenditur, non Opus. 347. 1
Affectus etiam ſine opere coronatur. 376. 1
Affectu, & Amore duci, non Metu. 4. 2
Agar. 218. 1. & 256. I
S. Agatha. F5o. 2
Ager alleg. 150. 2. & 176. I
Agricultura allegor. 136. 2. & 173. 1. & 180. 1

Tdificia.

194. 1
tas attendenda. 140. 1
Etas non attendenda. 77. 2

Eterna tantùm. 4. 2. & 116. 1. & 139. I. & 2. &
148. 2. & 158. 2. & 159. 2. &ũ 167. 2. & 188. 1
& 214. 2. & 220. 1. & 226. I: & 252. 2. &
255. I. & 258. * & 268. . 317. I. & 320. 1
& 324. I. & 326. 2. & 328. 2
Vide Temporalia.
Eterna tantùm & ubique. 127. 2
.terna, & Spiritualia cæteris præferenda. 137. 2
ternorum cura. 46. 1. & 173. I. & 267.
Eternorum cura in Fehicitate. 154.
ternorum oblivio. 78. 2. & 118. 2. & 155. I.
157. 2. & 207. 2. & 245. I. & 260. 1. s;5 2
Titernorum cognitio. 328. 1. & 350. 2
ternorum cognitio & Verbum Dei pauciſſimis
lapiunt. 219. 2
Eternorum memoria. 206. 2. & 213. 2

ternorum memoria Conſtantiæ parens. 186. I
ternorum rationibus duci. 245. 1
Vide Eterna tantùm.
titernitas. 289. 2
Affabilitas. 84. 2. & 230. 2. & 320. I. & 328. 2
Affabilitas nimia. 214. 2

Affabilitas in Mortificatione ſine ſingularitate. 186.2

Sr 226. I. & 274, I
Agricultura Mundi. 144. 1

Agricultura ſpiritualis. 370. 2
B. Aloyſius Mortificationem trahit, Aurum rejicit.

318. 2
Ambitio. 98. I. & 108. I. & 112. 2. & 134. 1
Mm 3 & 139. 2

& 139. 2. & 156. 1. & 174. 1. & 186. 1. & 191. 2
& 205. I. & 230. 2. & 233. 1. & 240. 2. & 253. I
& 258. 2. & 262. 2. & 316. 1. & 320.2. & 362.2
Vide Aulicus.
Ambitio, Superbia, & Gloria vana, æterna non ca-

piunt, ac cognitione Dei carent. pag. F. 2
Ambitio & Avaritia inexplebilis. 25. 1
Ambitio audax ad Labores. 68.2

Ambitio credula. Ibid.
Ambitio in Cruce Chriſti. 116. 1
Ambitio victa. 123. 1I
Ambitio fugata. llpid.
Ambitio & Gloria vana omnes invadit. 181. 1
Ambitionem Chriſti Paſſio non vicit, ſed auxit.

240. 2
Ambitio ſuadet Parentum oblivionem non arduam.
283. 2
Ambitionem & divitias Chriſtus docuit fugiemblas.
318. 2
Ambitio & Dignitas miſeræz. 3 19. ’2
Ambitio & Superbia in ſepulchris. 342. 2
Ambitio Dignitatum Eccleſiaſticarum. 362. 1
Ambitio & Amor nimius. 364. 1
Ambitio vel in menſis. 369. 2
Amicitia vera. 100. 2. & 117. I. & 124. 2
Amicitia uſque ad aras. 128. 2
Amicitia ex ſancto fine ineunda. 217. 2
Amicitia Juſtorum. 219. I
Amicitia cum juſtis. 199. 1
Amicitia impiorum. 109. 1
Amicitia impia deterior aperto ſcelere. 326. 1
Amici impiü. 42. I. & 161I. 1. & 333. 1. & 338. 1
& 364. 2. & 382. 2
Amicorum delectus. 9. 1

Amicitiolæ. 41. 2. & 85. 1. & 99. 2. & 117. 2.
177. 1. & 186. 1. &G 208. 2. & 214. 2. & 329. 1

& 342.1
Amicitiolæ Luxuriam pariunt, Caſtitatem perdunt.
19. 1
Amicitiolæ etiam proborum vitandæ. 71. 1

Amicitiole & Protectiones, & Confidentia in ho-

minibus in Oratione evaneſcunt. 111. 1
Amicitiolæ vix vitantur. 333. 1
Amicitiolæ nocent. 364. 2

Amor verus. 69. 2. &f 70. 1. &ũ 73. 1. & 139. 2. &
. . 175. 2. & 339. 2
Amor verus Pati pro Chriſto. 9. 2
Amor verus in Chriſtum cum ipſo nihil refugit. 88.2
Amor verus in Chriſtum Religionis munia viliora

non refugit. 99. 2
Amor minuit Mortificationem. 319. I
Amor nimius, & Ambitio. 364. 1
Amor ſui. 201. 1
Amor Paupertatis. 88. 1
Amor Dei. 219. 1
Amor Dei in nos. 6.2. & 60. 1. & 333. 2
Amor Dei in ſervos ſuos quantus. 67. 2
Amor in Deum. 7. I. & 40. 1. & 60. I. & 123. 2
& 124. 2. &ũ 290. 2. & 335. 1

Amor in Deum verus. 35. 2. & 69. I. & 73. 1.
& II5. 2
Amor in Deum, mihil præter Deum cupit. 49. 2
Amor Dei tum in Felicitate, tum in Tribulatione
nihil præter Deum cupit. 115. 2
Amor verus Dei præſentiam ſitit ſupra omnia. 116. 1
Amor erga Deum in adverſis. 70. 2
Amor in Deum verus Tribula ionem non ſentit. 72. 1
Amor Chriſti erga Peccatores, & odium in pecca-
tum. 60. 1
Vide Deus.

Amore duci. 2. I. & 2. & 3. 2. & 5. I. & 9. 2.

& 64. 2. & 85. I. & 120, I. & 159. & 176. I.

Index

& 225. I. & 243. 1. & 254. 2. & 263. 2. & 266.
2. & 304. 1. & 319. 1. & 356. 1. & 368. 1
Amore duci, non metu. 41. 2. & 44. 2. & 56. 1
& 117. 1. & 138. 2. & 173. 2. & 176. 1I. &
243. 2. & 318. 1. & 326. 1. & 329. I. & 332.1
& 335. I. & 358. 2. & 371. 2
Amore duci, non ſpe. 124. 1
Amore non duci. 247. 2
S. Andreæ feſtum in Dominica prima Advents. 30. 1
88. Angeli. 157. 2. & 212. 2. & 259. 2. & 269. I
De ſanctis Angelis. 253. I
Sancti Angeli quos diligant. 213. 1. 217. 1
SS. Angelorum imitandi mores, & ſpecies expri-
menda. 116. 2
Sancti Angeli, Obedientia & Zelus animarum ad

omnia quemvis paratum eſſe docent. 157. 1
Sanctis Angelis quæ ſcelera inviſa. 217. 1
Sanctorum Angelorum virtutes. 219. 1

Antidotum Tribulationum, & Tentationum reme-

dium. 193. 2
Vide Tentatio, Tribulatio.
Apes. 360. 1
Apologia. 216. 1
Apologia verior. 355. 1
Apologia verior Patientia eſt. 327. 2. & 360. 2
Apologia & Arma alleg. 358. 1
Apologia non illicita. 293. 1

Apologia non ſcribenda, nec Excuſatio proferen-

da. 97. 2
Apoſtaſia. 138. 1
Apoſtaſia poſt maxima per minima. 15. I
Apoſtaſiæ parens Oratio neglecta. 47. 2
Apoſtaſiæ fons Tepiditas. 329. 2
Apoſtaſiæ atque Tepiditatis fons. 120. 1
Apoſtaſiam pellit Fervor. 138. 1. & 2
Apoſtaſiam meditantes. 140.2
Apoſtata. 93. 2. & 94. 1. & 191. 2
Apoſtata & Tepidus non incuſent Religiomis angu-
ſtias. 43. 1
Apoſtata ob Deſolationes, ſeu etiam Tepiditatem
265.2

Apoſtatæ. 44. 2. & 134. I. & 158. 2. & 190. 2. &
200. 2. & 207. I. & 208. 2. & 221.2. 247. 2
Apoſtatæ viles fiunt. 346. 1
Apoſtatæ & vocationi rebelles. 158. I. & 220. 2
Apoſtatæ, quèòd in Societate non tam crebra ſint
ſigna. 252. 2
Apoſtatæ poſt egreſſum vileſcent, 253: 2
Apoſtatæ, eò quòd Perfectionem deſperent. 3. 2
Apoſtatandi Tentatio ex memoria Mundi. 45. I
Appellatio licita. . 75. 2
Argumentum de Chriſti Incarnatione. 5. 2. & 21.2
& 24. 1. & 33. I. & 46. I
In Chriſti Nativitate. 6. I. & 7. I. & 36. 2. & 37. 1I
Argumentum de S. Latrone. 727. 2
Argumentum in Epiphania. 37. 1
Argumentum in Paſſione Chriſti. 38. 2. & 60. 1.&
98. 2. & 140. 2

Argumentum de Sanctiſſima Euchariſtia. 59.2

Argumentum in feſto omnium Sanctorum. 123.2

Argumentum de Beatiſſima Virgine Incarnationis

Chriſti tempore. 137. 2
Argumentum in Adventu Chriſti. 167. 2
Argumentum de S. Stephano. . 169.2
Argumentum de S. Ignatio in exhortatione, vel de
S. Franciſco Indiarum Apoſiolo. 181. 1
Argumentum de Samusle. 1383. 2
Argumentum in die Chrifli aſcendentis in cadem
Argumentum in feſto Sanctiſſimæ Trinitatis: cum
Virgines duæ Sorores ſe Deo dicarent. 292. 1

Argumentum in feſto S. Caroli Cardinalis. 297: 1
Argu-

Noumn

ictat
eln 1
Mm 41

Awatu
AMropäbt

npinte

upgagte
nnpente
Hattia.

2. & 1

Hentia
etkiz in
enta,
rta J
erria ma
zun
MA
ide
Arne
ciſ
las rere
os Ven
ur, n
Ulans vert
uleusoo

Wb ee
Ma, e

on non
1l.2 6
111.
1r

Iaunon
lan wn
Urn W
MMnnn

Amnon
Uelin ſc
un und
i ſannn
laG. 4

lmnnd

li ln;

Aulicus verus.
. . . . . △
Aulicus verus uri ſe incommodis pro Eccleſià pa-

Aulicus non promotus laboret, 310.
Aulicus non promotus laboret pro Eccleſiâ. 175.

Aulici miſeri.

=

Argumentum prædeſtinationis, & perſeverantiæ.
pag. 215. I
Ariditates, & Tribulationes utiliores ad Dei amo-
rem roborandum, quàm Conſolationes. II5. 2
Arma allegoricè. 2. 2. & 6. 2. & 49. 1: &ũ 138. 2
& 193. I. & 194. 1
Armatura noſtra. 351. 1
Arrogantia. 27. 2. & 84. I. & 169. 2. & 214. &
& 302.: 2: & 364. 2
Arrogantes. 101. 2. & 142. I. & 151. 2. & 181. 1
& 216. 2

Arrogantes ſibi quæque optima. 104. 1

Arrogantes, qui ſibi omnia deberi Butant. 216. 1
Avaritia. 32. 2. & 61. 2. & 108. 1. & 115. 1. &

2. & IIS8. 2. & 119. I. & 226. 2. & 23 5: 2. G&

286. 1. & 368. 1

Avaritia alleg. 274. 2
Avaritia inexplebilis. 333. 1
Avaritia, & Ambitio inexplebiles. 25. 1
Avaritia Judicum. IIS5. 1
Avaritia malorum radix cæterorum. 323. 2
Avari. 230.2
Aula. 245. I. & 253. 1

Vide Ambitio, Luxus.

Aulæ damna. 134. 1
Aulæ viciſſitudines, . 127. 1
Aulicus. 186. 1

172. 2. & 288. 2. & 381. 2

tiatur, non ſplendere in eà ſatagat. 159. 1
Auhcus verus Deo tribuat elevationem ſuam. 138. 2

Aulicus probus. — 190. 2
Aulicus modeſtus. 93. 2
Aulicus electus. 225. 2
Aulicus, & Operarius olim viles, deindè ſuperbi.

23. 1
Aulicus non promotus. 23. 2. & 34: I. & 83. 2
& 71. 2. & 93. 2. & 96. 2. & 12 ⅞ I. & 2. &
126. I. & 141. I. & 153. 1. & 172. 2. & 216.
& 2. & 233. 2. & 238. 2. & 248. 2. & 287.
Aulicus non promotus exultet. 98.
Aulicus non promotus plus ſerviat- 192.

d O Oe—d e

& 209.
Aulicus non promotus, Eccleſiæ tamen, Regique
ſerviat. 381. 2
Aulicus non promotus, ſi toleret, coronandus, 46. 1
Aulicus non promotus ſerviat Eccleſiæ. 168. 2
Aulicum non promotum te Deus vult, & magni
meriti in kum aliorum, utque non ob tem-
poralia laboremus. 20 5. 1
Aulicus tardè promotus. 25. 1. & 172. 2
Aulici frænandi. 8. 2. & 27. 2. & 72. 2. & 104. 2
& 126. 2. & 221. I. & 137. I. & 256. 2. &
. 4321I. I
Aulici frænandi, ſi non verecundè ſatagant. 90. 1
8. I. & 110. 2. & 127. 2. 144. I.

& 225. 2. & 260. 2. & 329: 2. & 343. I

Aulici miſeri, an id accidit vobis.

.,.. . 73 2
Aulici fidi. . 199. 1
Aulici infidi. 126. 2. & 192. 1. & 333. 1
Aulici impii. 241. 2. & 326. 1
Aulici impii vitandi. 161, 1
Auhici impii excludantur. 333. 1
Aulici Invidi. 119. 2
Aulici Invidi diſcant. 123. 1
Aulici Invidi & Murmurantes. 126. 1

Aulici probi.
Aulici probi amandi.

218. 1. & 262. 2
66. 2. & 364. 1
333.1

Rerum Notabilium.

Aulici probi honorentur. 230. 1
Aulici probi Spiritualia cæteris præferunt. 134. 1
Aulici mali ZEternorum obliti. Ibid.
Aulici ingrati.

215. 2
Aulici diligendi cautè. 333. 2
Aulici penè Idololatræ. 343. I
Aulici non boni frænandi. 318. 2, & 346. 2
Aulici non promoti. 364. 1
Aulici dimiſſi excipiendi. 199. 1

Aulici avari. 144. 1
Aulici inexplebiles. 86. 2. & 26 1I. 1
Aulici licèt evecti, miſeri ſunt.

253. 2
Aulicis non fidendum. 197. 2
Aulicis conſulendum, ſed moderatè. 256. 2
Aulicis conſulendum etiam mortuis. 230. 1
Aulicorum delectus. 8. 1
Aulicorum ſpes. 151. 2. & 152. 2. & 153. I. &
225. 2
Aulicorum ſpes vana. 144: I. & 329. 2
Aulicorum Intentio prava. 139. 2
Aulicorum conditio miſera, III. 2
Aulicorum Labor vanus. 129. 1
Axiomata Chriſtiana. 219. 2

PB Aechanalia & Voluptates vetat Tribulatio. 286.2
Beatiffima Maria Virgo. 25 I. I. & 29 I. 2
Beatiſſimæ Virginis excellentia, Gloria Dei eſt. 42. 2
Beatiſſimæ Virginis Aſſumptio. 69. I. & 179. 1
Beatiſſimæ Mariæ Annuntiatio.

100. 1
Beatiſſima Virgo Advocata Peccatorum. 19. 1
Beatiſſima Virgo juxta Crucem. 8. 1
Beatiſſimæ Virginis congreflus cum Eliſabetha-
130. 2
Beatiſſimæ Virginis Mariæ præſentatio in Teinplorn.
222. 2
Beatiſſimæ Mariæ ſanctitas. 352. I
Beatiſſimæ Mariæ in .Ægyptum F uga. 373. I
Beatiſſimæ Virginis Mariæ Mors. 250. I
Bellum. 2379. 2
Bellum alleg. 67. I
Belli & Tribulationis Remedium, 193. 1
Bellorum tempore Comœdiæ illicitæ. 286. 2
Bethulia. 254. 1

Bona occultanda., 5. I. & 149. 2. & 159. 1. & 173. 1
& 175. I. & 186. 1. & 2. & 293. 2. & 294. 2
316. 2. & 319. 1. & 355: 1. & 360. 2. & 363. 2

& 371. 1
C.
CL alleg. . 235. 23
Cæcitas Mundi, & nox ex Concionibus vanis.
129. I

Cæcus Evangelicus. 68. I. & 142. 2. & 146. 2. &
150. 1. & 22 I. 2
Cain. 205. 2. & 206. 2. & 207. 1
Carcer. 276. 1

Carnifex, quam decollarat Comitiſſam Palpavit, &

dixit, quæ dici non poſſunt. 79. 1
Caſtitas. 204. 2
Caſtitas periclitatur in Gula. 74. 1
Caſtitas Deo gratiſſima. 100. 1
Caſtitas in ſermone. 116. 2
Caſtitas unde naſeatur. 153. 2
Gaſtitas eget Oratione & Timore Dei. 218. 2
Caſtitatis lac Mortificatio eſt. 363. 2

Caſtitatis cura. 32. I. & 78. 2. & 80. 2. & 85. 1. &
98.2. & 1I15. 2. & 117. 1. & 124: 1. & 138. 2. &
144. 2. &Q 161. I. & 198, 2. & 218. 1. & 219. 1I
& 269. 1I. & 281,I. & 288. 2. & 317. I. & 342. 1I
& 352. I. & 339. 2
Mm 4

Caſtita-

Caſtitatis cura ex Oratione & Mortificatione. pag.
161.2
Caſi tat's excellent'a. S 16.2. 12½ 1
Cella. 19. I. & 44. 1. & 117. 1. & 237. 2. & 282. 1
2 1t & 340. 2. & 380. 1
Cella alleg. 263. 1
Vide Religioſus, do itudo.
Cellæ amor. 43. 2. & 221. 2. & 346. 1. & 354.
& 376. 1
Cellæ amor deſpicit rumores. 199. 1
Cella bona. 337. 2. & 339. 1
Cellæ damna. 337. 2. & 361. 1
Cenſores aliorum. 70. I. & 83. 1. & 117. 2. & 127. 1I
& 187. 1. & 201. 1. & 210. 1. & 241. 1. & 316. 2

& 372. 2
Cenſores aliorum, & Judicantes temerè infecti ſunt.
201. 2
Cenſores Concionatorum. 174.2
Vide Concionator.
Cera. 19. 2
Cham. 286. 2
Charitas. 37. 2. & 60. 1. & 198. 2. & 33 5. 1
Charitas, Unio. 136. 2
Charitas vera. 125. 1. & 339. 2
Charitas fraterna. 199. 1
Charitas erga proximos. 104. 1
Charitas erga omnes. 230. 2
Charitas erga obſeſſos belli tempore. 254. 1
S. Chriſtina. 246. 1
Chriſtus ubi habitet. I7. 2. & 24. I. & 34. 1. &

40. 1. & 53. 2. & 106. 1. & 133. 2. & 135. 2. &
167. I. & 2. & 277. 2. & 307. 2. & 343. 2. &
347. 2. & 350. 1
Chriſtus ubi habitat, illuc bona omnia infert. 59. 1
Chriſtum qui habet, omnia poſſidet. Ibid.
Chriſtus habitat in ſerietate, quæ nulli auſcultat. 99. 2

Chriſtus habitat in Caſtis. 100. 1
Chriſtus habitat in Mortificatione. 167. 2
Chriſtus habitat in Lætitia. Ibid.
Chriſtus habitat ubi Scandala puniuntur. 221. 2
Chriſtus eſt pannis involutus. 34. 1

Chriſtus cuſtodiendus nos cuſtodiens. 40. 1
Chriſtus latet in Tribulatione & Tentatione, &
Talentis mediocribus. 47. 2
Chriſtus intexitur cordi Judæ. 61. 1
Chriſtus in Cruce lacrymas ſitiebat blaſphemantis
Latronis, non vinaum Militis, ſed vinum Pœmi-
tentis. 62. 2
Chriſtus quærendus, & Zelus animarum etiam in-
ter adverſa. 115. 2

Chriſtus emendus. 13. 2
Chriſtus naſci recuſat. Ibid.
Chriſtus ſitiendus. 33. 1
Chriſtus quærendus. 99. 2
Chriſtus in horto. 241. 1
Chriſtus fons lætitiæ. 312. 2

Chriſtus Divitias & Ambitionem docuit fugiendas.

318. 2
Chriſtus in Cruce. 348. 1
Chriſti Adventus. 167. 1. & 2
Chriſti Adventus & Nativitas. 133. 2

Chriſti Incarnatio. 13. 2, & 33: 2. & 5g. I. & 100. 1

& 233. 1
Chriſti Incarnatio accelerata Beatiſſimæ Matis Pro-
meritis. 27. 1
Chriſti Incarnatio quam utilis. 331. 1
Chriſti Incarnatio bonum noſtrum. 246. 1

Chriſti Nativitas. 7. I. & 34. 1. & 88. 1. & 135. 1
& 2. & 269. I. & 321. 2
Chriſti Transfiguratio. 294. 2
Chriſti Aſcenſio. 289. 2
Chriſti Epiphania. 34. I. & 37. 2. & 168. 2. 8& 323. 1
Chriſti in deſerto Tentatio. 378. 2

4

Index

Chriſti Paſſio. 5. I. & II. I. & 32. 2. & 38. 2. &
47. 2. & 60. I. & 66. 1. & 71. 2. & 98. 2 &
140.2. & 228. 1. & 231. 2. & 240. 2. & 257. 1
& 267. 2. & 321. 1
Chriſti Paſſio, felicitas & opulentia Eccleſiæ. 14. I
Chriſti Paſſio, Crux ad Pompam. 116. 1
Chriſti Paſſionis gemmæ primariæ, & flores abſo-
lutiſſimi, Fortitudinis, & Humilitatis. 233. 1
Chriſti Paſſio Ambitionem non vicit, ſed auxit.

240. 2
Chriſti Mors alleg. 137. 2
Chriſti Sepulchrum. 11I. 1
Chriſti Reſurrectio. 66. 1
Chriſti mater quis fiat. 102. 2

Chriſti mater allegor. quis nam eſſe deſinat. 114. 1
Chriſti mater Virgo Beatiſſima. Ibid.
Chriſti domus quale ſit pectus. 349. 2
Chriſti Amor erga Peccatores, & odium in pecca-
tum. 60. 1
Chriſti Imitatio. 33. 2. & 41. 2. & 97. I. & 135. 1
& 257. 1. & 321. I. & 375. 1

Chriſti imitatio & amor. 5. 1
S. Chryſoſtomus. 278. 1
Cibus Dei. 236. 2
Cibus allegoricè Sacerdotum. Ibid.
Cibus Dei Pœnitentia noſtra. 59: 1
Cingulo Nos quoque egemus, ſi alii face indigent.
182. 1

Cinis excolit Patientiam. „ 267. 2
Circumſpectio. 32. 1I. & 43. 2. & 44. 1. & 80.2.
& 181. 2. & 214. 2. & 319. I. & 325. 2. & 329. I.
. „& 331. 1. & 343.2, & 359. 1
Circumſpectio neceſſaria. 153. 2
Circumſpectio Perfectis. 9. 1. & 50. 1. & 67. I
& 97. 2. & 117. 1. & 144. 2. & 174. 1. & 198.
2. & 316. 2. & 317. 1. & 33 1. 2. & 334. 2. &£
336. 1. & 344. 2. & 349. 1. & 361. 1
Circumſpectio perfectis neceſſaria. 19. 1. & 49. 1
& 53. 1. & 153. 2. & 193. 2. & 198. 2. & 268. 1
& 330. 2. & 352. 2
Circumſpectio perfectis magis neceſſaria. 40. 1
Circumſpectio omnibus neceſſaria. 77. 2. & 226. 2

& 292. 1
Circumſpectio ubique, & omnibus neceſſaria. 220.
Circumſpectio ultronea. 65⁵. 1
Circumſpectio poſt Victoriam. 13. 1
Circumſpectio poſt Converſionem. 14. 1
Circumſpectio, ſed non ſuper ſtitioſa. 188. 1

Circumſpectio; nam Fervorem vel Lapillus eick.
256. 1
S. Clemens. 377. 2
Clementia. 20. 2. & 43. 1. & 48. 2. & 55. I. &
58. 2. & 74. 2. & 155. 2. & 202. 1. & 287, 2
& 316. 2. & 321. 1. & 326. 1. & 340. 2. & 344.
I. & 346. 1. & 357. 2. & 360. 1. & 367. 2. &
368. 2. & 371. 1. & 379. 2
Clementia in Superiore. 331. 2. & 334. 1. & 351.1

& 355.
Vide Judex. Nuperior.
Clementia in Superiore & Diſcretio. 332. 1
Clementia in Superiore erga lapſos. 359. 2
Cochlea. 311. 1
Cœlum alleg. 176. 1
Cognitio de Deo. 150. 1

Cognitio de Deo à Curis ſuperfluis impediun. 235. 3
Cognitio ſui. 70. I. & 101. 2. & 122. 2. & 141. 1

& 144. 2. & 146. 2. & 147. I. & 197. 2. S
2004. & 20131. & 214. I. & 215. I. & 216.
1. & 2. & 226. 2. & 227. 1. & 23 1. 1. & 301. 1
& 302. 1. & 303. I. & 343. 2. & 372.2. & 376.2
Cognitio ſui, Diffidentia ſui, & Humilitas Talenta
veriora ſunt. 213. 2

Cognitio ſui opprimitur à Cenſoribus dia oh

a
(
Con
Cone
Conn
Cop
D
88

Conpa
les n
um
onpat
cio
Ccio
Cro
moe

Cci
(orio
.
Cro
CNrnE
u.

(tcio .
(mio el
mmo &
nen ſe
i h
CMneid
id ,
co er

(cioint

Crd rl

(mu un,

ao ſte
Cen le⸗
Cninuto
id
Mionun
Cennte
CNenste
Crintn
Aiuron
Nünaton

(onate

winato
Wunator
Cor.
nrnuor

linn
alnur,
gimmr
immor⸗
nmn
rnzron
Polnn,
bu er
Cce l
li

ic

rn
Ai

(N.
Ne⸗ ari

i

,1 r.
lN

l

Concio pudicis verbis utatur.
Concio ubique.

Concio & Correctio libera.
Concio ſeria. 13 I. I. & 170. 2. & 174. 2. & 219. 1

Concio ſit docta.

Concionatoris ſanclitas.

Cognitio ſui, Diffidentia ſui atque Humilitas raròô
perdurant in animo. Pag. 148. 1
Cognitio ſui, ſibi quavwis re ſatisfactum putare. 216. 1
8 4 .

Comœdiæ. 217., 2
Comediæ illicitæ Bellorum tempore. 286.2
Compati. 153. 2. & 283. I

Compati non perfectis. 127. I. & 130. 1
Compati neſcientes. 4. I. & 10, 1. & 37. 2. & 54. 1
& 87. 2. & 95.2. & 118. 1. & 134. 2. & 210. 1

& 334. I. & 355. 2

Compati neſcientes imperfectiores eſſe ſolent. 74. 1I
Compati neſcientes, Judicantes temerè, & Zelan-

tes indiſcreti, rei ut plurimuùm ſunt graviſſimo-
rum ſcelerum. 83. 2
Compati lapſis. 54. I. & 118. 1. & 355. 2. & 357. 1
31. 2
33. 2
80. 1. & 192. 2
89. I. & 132,. 2. & 218. 2

& 357. 2

Concio libera.
Concio ex Oratione.

Concio ſimplex. 90. 2. & 91. I. & 111. 2. & 370.2
Concio & Zelus animarum abdicare nos cogunt no-

ſtros. 114. 1
115. 1

& 229. 2. & 269. 2. & 278. 1. & 279. 2. &
304. 2. & 357. 2

Concio cum ſpiritu. I41. 2
Concio ex Spiritu. 182. 1
Concio & Correctio ſeveræ ſint. 212. 2
Concio ſeria ſit. 199. 2. & 219. 1
Concio pudica ſit. 217. 2
Concio vana. 269. 2
Concio non ſit vana. 219. 1
Concio ex corde. 269. 2
Concio intellectum convincat. 227. 2
Concio prudens. 278. 2. & 285. 2
Concio nimis blanda peccaturis. 307. 2

357. 2. & 371. 2

Concio ſevera ſit, non florida. 368. 1
Concionator verus. 304. 2
Vide Zelus.
Concionator nihil cupiat. 364. 1
Concionator verus, non delicatus, 101. 2
Concionator ſanctior fiat. 305. 1

Concionator mortificationem corporis amet. 34. 2
218. 2
Concionatoris exempla. 349. 2. & 375. 1. & 376. 1
Concionatores quâvis frequentiâ contenti ſint. 66. 2
Concionatores invehantur in Luxuriam, 80. 1
Concionatores blandi. 105. I. & 128. 2. & 150. 1
& 170. I. & 212. 2. & 219. I. & 240.2. & 307. 1I
Concionatores blandi, viam Dei latam prædicantes.

106. 2
Concionatores blandientes. 275. 2
Conoionatores ſint ſeveri. 314. 2

Concionatores, & Zelus animarum non verus. 141.2

Concionatores veri. 142. 1
Concionatorum Cenſores. 174. 2
Concionatorum Cenſores, & perſecutores Reli-
gioſorum, qui dicunt familiariùs eos cum ſæcula-
ribus verſari. 118, 1
Concordia noſtra armatura eſt. 31. 2

Confeſſarii auſteri. 12. 2. & 29. I. & 54. I. & 118.

I. & 134. 2. & 382. I
Vide Cognitio ſui. Zelus.
Confeſſarii auſteri Phariſæo ſimiles. 20. 1
Confeſſarii auſteri non deterreant accedentes. 151. 2
Confeflarii mimis auſteri. 74. 2. & 55. I. & 243. 1
. & 361. 2
Confeſſarii nimis auſteri cum poœnitentibus. 186. 2
Confeſſarii non ſint auſteri. 331. 2

Rerum Notabilium.

Confeſſarii ſint Patres. 67. 1
Confeſſarii ſeveri. 14: 2
Confeſſari nimis ſeveri. 87. 2. & 188. I. & 236. I
. . ₰ & 254. 2
Confeſſarii nimis ſeveri cogunt Peccatores divertere
ad Sacerdotes nimis laxos. 380. I
Confeſſarii ſeveri ſint. 229. 2
Confeſſlarü blandi. 202. 1. & 299. I. & 305. 2
Confeſſarii nimis blandi. 105. 2. & 170. 2. &
254. 2. & 275. 2. & 314. I
Confeſſarii nimis blandi expetuntur. 309. 2
Confeſſarii blandi & Conſiliarii impii non ſtatim
admittendi. Z 214. 2
Confeſſarii blandiores ſint cum Inopibu. 306. 2
Confeſſarii indiſcreti. I55. 2. & 322. 2
Confeſſarii diſcreti. 326. 1. & 371. I
Confeſſarii ſint diſcreti. 340. 2
Confeſſarii probi. 227. 2. & 300. 1
Confeſſarii probi, occaſiones peccandi non permit-
tant. 2310. 2
Confeſſarii ſint mites.

330. 2
Confeſſarii ſerii ſint. 202. 2. & 340. 2
Confeſſarii ſint miſericordes. 234. 1

Confeſſarii etiam peſſimos recipiant, ſi verè do-
leant. 242. I
Confeſſarii non ſola peccata attendant in Poniten-
te, ſed vires, ſed naturam, ſed ſtatum, & capa-
citatem pœnæ infligendæ. 155. I. & 2
Confeſſarii corrigant patientem reprehenſionis. 192.2
Conleſſarii non ſint minus blandi peccantibus, lbid.
Confeſſarii pœnitentes ſibi adhærere non cogant.

19 5. 2
Confeſſarii inepti & blandi erga Recidivos. 198. 1

Conſeſſarii ſint prudentes, nec omnes und tantuùm

punitione puniant. 327. I
Confeſſarii ſint Patres, duͦm arguunt. 344.2
Confeſſariü ſuo interduùm ſanguine diluant aliena Hla-

gitia. 3 51. 1
Confeſſarii Occaſiones malas, vel Juſtis amputent.
218. I

Confeſſarii non quidem opprimant Lugentes, ſed
Audaces & Obſtinatos terreant. 315. I
Confidentia in Deum, 8. I. & 138. 2. & 25 3.: 2
SHS 226. 2
Confidentia in Deo. 12, 2. & 210. I
Confidentia in Deo, non in hominibus. 45. 2
Confidentia in Solo Chriſto, non in hominibus. 12. 1
Confidentia in hominmibus. 68. I. & 144. 1. & 152. 2
& 153. I, & 215. I. & 321. 2. & 324:˙2. & 329. 2
34 4. 1
Confidentia in hominibus vana- 8. 1
Confidentia in hominibus, & Amicitiolæ, & Pro-

tectiones in Oratione evaneſcunt. 111. I
Confidentia in ſe. 147. 2
Congratulationes. 211. 1
Congratulationes uſui ſint. IC4. I
Congratulationes inter prava. 137. ’2.

Congratulationes, Lætitiæ, & Lacrymæ ob ter-
na tantùm., 39. 1
Congratulationes non quærat Intentio recta, nec
optet à Superiore res abs ſe geſtas reſciri, 216. 2

Congratulationes fugiendæ. 23 1. I.
Congratulationes non quærendæ. 317. 1I
Congratulationum ſitis. 33. 2
Congratulationum odium. 101. 1

Conicientia aperienda. I17.1I. & 180. 2. & 190. 1 &
214. I. & 2. & 330.2. & 342. I., &ũ 356. 1. & 382. 1
Conſcientia aperienda ſincerè, 23 I. I
Conſcientia aperienda cuilibet ex Superioribus. 133.1
Conſcientia aperienda uni Superiori. 205. 1
Conſcientia aperienda, quia nofſtra vulnera non ſen-
timus. 146, 2
Qounfcien-

Conſcientiam aperientes. . Pppag. 123. 1
Conſcientiam aperientes Super orum ſenſa ample-

ctantur. . 103. 1
Conſcientiam tegentes Hypocritæ. 3. 1
Conſcientiæ examen. 117. 1
Conſideratio. 129. 2. & 274. 1
Conſilia iniquorum devitanda. 382. 2

Conſiliarii impii. 99. 2. & III. I. & 122. I. & 126.
1. & 136. I. & 200. 1. & 2. & 254. 2. & 267. 2
& 295. 2. & 307. 2. & 317. 1. & 329. 2
Conſiliarii impii evitentur. .—— 42. 1
Conſiliarii impii, & Protectores impiorum decli-

nandi- . 205. 1
Conſiliari impii rejiciendi. 213. 2
Conſiliarii impii accuſandi. 214. 1

Conſiliarii impi, & Confeſſarii blandi non ſtatim

admittendi. 214. 2
Conſiliarii impii non audiendi. 244. 1
Conſiliarii impii qui ſuadent Voluptates, & Deli-
Cias. 309. 2
Conſiliarii improbi. 326. 1
Conſiliarii mali illicò repellendi. 268. 1
Conſiliarii boni. 199. 1. & 267. 2. &ẽ 288. 2
Conſiliarii boni non audiuntur. 197. 2
Conſiliarii boni inviſi. 309. 2
Conſiliarii recti audiendi. 310.2
CGonſiliarii probi rejecti, audaces auditi. 68. 2
Conlſiliarii honorent conſulentem. 90. 1
Conſiliarü quinam adhibendi. 90. 2
Conſiliariis detur libertas dicendi. 197. 1
Conlſolationes ex ſpiritu. 258. 2

Conſolationes Dei. 312. 2. & 337. I
Conſolationes Dei cui dentur. 106. 1. & 330. 1. &
74. 1
Conſolationes Dei quibus dentur. 377. 2
Conſolationes Dei reperit fervor. 330. 1
Conſolationes Dei promerentur Fervor;, & Pati pro
Chriſto. 338. 2
Confſolationes Dei promeretur Zelus animarum.

374. 1
Conſolationes Dei dantur Deſolatis, & Tribulatio-

ne oppreſſis. 313. 1
Conſolationes Dei undè dentur. 360. 2
Conſolationes Dei, & Mundi. 338. 2

Conſtantia. 167. 2. & 169.2. & 175. I. & 2. & 176.
1. & 244. 2. & 269. 1. & 310. 2. & 311. 1
Conſtantia rara. 310. 2
Contemplatio, Oratio, & Exercitia Spiritualia
Thus ſint, & Aaronis Virga. 35. 1
Contemplatio expoſita Tentationibus. 361. 1
Contemptus Temporalium. 9. 1. S& 37. 1. & 55. 2

& 160. 1
Vide Temporalia.
Contentum eſſe fortunâ, & ſtatu ſuo. 29. 2
Contradicere ſoliti. 103. 1
Contritionis cordatz, & Pœnitentiæ veræ ſigna.
. 158. 2
Converſio. 154. 1
Converſio vera. 134. I. & 165. 2. & 179. I. 8&
. 276. 2
Converſio vera Circumſpectione eget. 136. 1
Converſio ſolida. 304. 1
Converſio, & lacrymæ Deo pergratæ. 24. 1

Converſio, Poœnitentia, & Renovatio, faciles. 151. 1
Converſio, & Poenitentia ex toto. 295. 1
Converſio, & Pœnitentia, ac Renovatio vera. 227. 1
Converſio, & Poenitentia vera eſt Temporalium
Contemptus, & 5ternorum Memoria. 254. 2
Converſio, & Renovatio ſenes decet. 172. 2
Converſio, & Renovatio nunquam ſera, ſi ex corde
toto reparentur. 172. 1

- Index

Converſio in morte ob Divinæ Miſericordiæ præ-

ſumptionem. 85. 1
Converſio non vera Serpentis. 181. 2
Converſio immutat omninò. 200. 1
Converſionis fons, Meditatio. 113. 2
Converſio vera S. Pauli. 322. 1
Converſus non fictè. 300. 1
Conviviorum luxus. 86. 2
Vide Luxus.
Cor durum. 147. 1. & 227. 1
Cor durum & Correctionis impatientia. 205. 2

Cordis Innocentia ſeu Intentio recta & Perſeveran-
tia. 253. 1

Correctio, & Zelus gloriæ Dei. 217. 2
Vide duperior. Zelus.
Correctio blanda. 11. 1
Correctio, ſed opportuna. * 23.2
Correctio ſecreta. 31.2
Correctio modeſta. Ibid.
Correctio ſeria. 233. 1. & 257. 2. & 275. 2. &
299. 2
Correctio ſeria ſit. 202. 2
Correctio ſeria ſit & libera. 14. 2

Correctio mitis. 20. 2. & 67. I. & 193. 2. & 236. 1
& 326. 1. &ũ 330. 2. & 332. I. & 334. I. & 34 . 2
& 345. I. & 346. 1. & 359. 2. & 360. 1
Correctio mitis ſit. 54. I. & 118. 1. & 243. I. &
. 340. 2. & 343. I
Correctio libera. 51. 2. & 192. 2. & 197. I. & 2.
& 198. 1. & 199. 2. & 227. 2. & 229. 2. & 278.2
& 287. 2. & 288. 2. & 314. 2. & 320. 1
Correctionis impatiens. 89. I. & 186. I. & 229. I.
& 2. & 287. 2. & 359. 2

Correctio à quovis admittenda. 89. 1. & 91. I
Correctio erga Superiores rara ſit. 113:2
Correctionis patiens. 122. 2
Correctio diſcreta. 127. 1

Correctio à Juſto ſit. 145. 2. & 197. 2. & 219.2. &
& 229. I. & 241. 2. & 305. 1

Correctio, & Accuſatio ex Zelo. 153. 2
Correctio ſecreta ſit. 154. 1. & 351. 2
Correctio mitis erga S. Petrum negantem. 155. 1
Correctio ſit cauta. 188.1

Correctionis impatiens, ſeu Contemptor. 192. 1
I

Correctio non à juvene. bid.
Correctio adhibenda. 192. 2. & 193. I. & 310.1
Correctio ex Oratione. 195. 1

Correctionis impatiens diſcat. 197. 1
Correctiones ſuperior non recuſet. lbid.
Correctio à Juſto. 197. 2
Correctio ſevera. lbid,
Correctio prudens. 227. 2. & 371. 1
Correctio amanda. 229. 2. & 359. 2
Correctio neceſſaria. 247. 1

Correctio adhibenda & ſine præſenti fruge. 283.2

Correctionem liberam paupertas roborat. 305. 1
Correctionis impatientia. 309. 2
Correctio libera Felicitatis fons. 310.2
Correctio & Severitas quando proſint. 321. 1
Correctio admittenda. 346. 1
Correctio ſit blanda. 368. 2
Correctio recipienda. 382. 2
Crudelitas. III. I. & 201I. 2. & 230. 2. & 262. 2
Crudelitas hominis. 317. 2. & 346. 2. & 355. 2
Crux & mortificatio. . 1
116.

Crux & Chriſti Paſſio ad pompam.
Cultus erga Beatiſſimam Virginem. 82. 1. & 193.2
Cultus in Mariam ferè Martyrio prar. 41.-2
Cultus in Virginem Prædeſtinationis argumentum.-
15. 1
Cultus erga Beatiſſimam Virginem Spiritus ſancti
opus. 81. 2

Cultus

Cl

Cota
i
⸗

Cira
ſelt
Cre
e
1
ilt

P
1
91

id
Dras
Dekcee.
Dalces
etio

kton

tot
ron
ublton
Dohton
Deſeri
Dhento
hentio
Ment,

enni

Muwbis
Muinen
DMuamne
DaAma
MAnm
Milike
N Mlne

Uiltei⸗
Ulleri⸗
Unide
le
Netn
e
Mekn
Nnum
ban
Filhieen
igen
kaln
D.

N

Knbin
2X),

gtoſt

.

tiin
,
glen

.

§. Aniel.

—Rerum Notabilium.

Cuhkus in B. Virginem Mariam Tentationes fugat.

pag. 207. 2
Vide Maria.
Cura cogitationum. 80. 2. & I57. 2. & 36 1. I
Cura Linguæ. 108. 2, & 132.,2. & 199. I. & 208. 1
& 247. I. & 340. 2. & 35 5. I. & 363. 2. & 371.2
&377.2
Cura nimia Sanitatis & Famæ, locorum Indiffe-
rentiam & Obedientiam tollens. 107. 2
Curæ ſuperfluæ. 199. I. & 207. 1
Curæ ſuperfluæ pro pœnitentibus.
Vide Caſtitas, Deus, Fama, Gula, Lingua.
Curioſitas vana. 199. 1

D

101. 2. & 287. 2. & 288. 2
S. David. 78. 1. & 80. 2. & 83. 1. & 121.
2. & 139. 2. & 153. I. & 201. 1. & 229. 2. &
258. 1. & 268. 2. & 275. I. & 322. 2. & 358. 2

& 378. 1
David plectitur. 3. 1
Davidis Pœnitentia. 158.
Deliciæ. 50. 1
Deliciæ & Voluptates ſpernantur. 78. I

Deſolatio, Tribulatio, & Tentationes à Deo. 56. 1
Deſolationes. Ibid. & 134. 2. & 176. 2. & 368.

2
& 383. 1
Deſolationes utiles. 106. 1. & 344. 2
Deſolationes utiliores Conſolationibus. 142. 2
Deſolationes & ariditates ferendæ. 71. 2
Deſolationes ferendæ. 96. 1. & 339. 1
Deſperatio. A2. I. & 236. I. & 266. 1
Delberatio abigenda. 29. I
Deſperatio pellatur. 238. I
Deſperati. 151. 2. & 201. 1

Deſperati ſperent. 46. 1. & 57. I. & 172. 2. & 23 5
2. & 242. 1. & 322. 1
Deſperati ſperent, ſi tamen ſeſe erigunt. 40. 2
Deus nobis eſt vilis. 5O. I. & I112. 2. & 134. I
245. 1. & 259. 2. & 261. I
Deus timendus. 106. 2
Deus omnia videt. 333. 2
Dei Amor in nos. 6. 2. & 60. 1. & 333. 2.& 369. 1
Dei Amor in ſervos ſuos quantus. 67. 2
Dei Liberalitas. 40. 2. & 59. 1
Dei Miſericordia. 48. 2. & 58. 2. & 170. 2. & 275
2. & 333. 2. & 344. 1. & 300. I. & 371. 1
Dei Miſericordia dum punit. 43. I. & 336. 2. &

367. 2
Dei Miſericordia ægris & morientibus. 170. 1
Dei Miſericordia vel in Irà. 346. 1
Dei Providentia. 369. 1
Dei Providentia reverenda. 196. 1

Dei Præſentia. 137. 1. & 190. I. & 191. 2
Dei Præſentia in mente. I12. I1. & 123. 2. & 245.2
Vvride Eiterna tantuùm.
Dei Præſentia Lætitiæ fons, Tribulationis condi-
mentum. 88.2
Dei Præſentia Lætitiæ reparatio. 115. 2
Dei Præſentia in mente, & Oratio ubique. 127. 2
Dei Præſentia non citò obtinetur. 136. 1

Dei Præſentia, ſed quæ non exigat Mortificatio-

nem. Ibid.
Dei Præſentia & Oratio negliguntur à Guloſis, &

unionem lædentibus. 136. 2
Dei Cura erga ſuos. 276. 1I
Dei Ira. 150. I. & 220. I. & 275. 2
Dei Ira ſæviſſima. 346. 2
Dei Ira prædicanda benè valentibus. 170. 1
Dei Ira dilata. 157. I
Dei Ira ſeverior Felicitas eſt. 344. 2

Dei Oblivio.

157. 2
Dei theſaurus Beatiſſima Virgo eſt. 100. 1
Deo ſe committere penitùs. 104. 2

Dei curæ ſe committere. 30. I. & 40. 2. & 72. 2.
& 96. 2. & 102. 2. & 107. 2. & 109. I. & 152. 2
& 205. I. & 214. I. & 216. I. & 217. 1. & 256.
2. & 262. 2. & 276. I. & 303. 2. & 352. 2
Dei curæ non fidentes. 174. 1
Dei voluntati conformari. II. I. & 29. 2. & 30. 1
& 72. I. & 97. 2. & 1I15. 2. & 134. 2. & 167. 2
& 172. 2. & 192. I. & 195. 2. & 196. 1I. & 205. I
& 216. 2. & 217. I. & 293. I. & 2. & 317. 2. &
33 1I. 1. & 343. I. & 349. I. & 359. I. & 367. 1

. & 368. 2. & 373. I. & 381. 2
