Superior coli debet etiam miſer.
Superior amari negligat. 193. I. & 195. 2. & 197. 2
287. 1. & 428. 1
Superior viſitet. 194. 1
Superior non recuſet Correctiones. 197. 1
Superior Monitorem audiat, ſi Monens audiri cu-
bpit. 197. 2
Superior amet ſuos. 198. I. & 236. I. & 328. 2
33 H 2. & 348. 1

Superior non ſe ulciſcatur. 198. 1
Superior timeat, ne alii peccent. Ibid.
Superior audiat excuſationes. 197. 2
Superior non Se, ſed Deum;, ulciſcatur. 200. 2
Superior dum punit, & negat, ametur. 209. 2
211. I

Superior non ſe nimium colh ſinat.
Superior & Judex odium poenarum à ſupremis Su-

perioribus in ſe transferant. 218. 1
Superior minor odioſa exequatur. Ibid.
Superior amore ſuos trahat, non metu. 219. 1

Superior colendus à ſociis peregrinationis. 217. 2
Superior amet ferventiores „ non humaniores.

Ibid.
Superior ſpiritu ſubjectos ducat. 227. 2
Superior idem ſit ſemper. 228. 1I
Superior tardus ad pœnas & cautus. 228. 2
Superior ametur, ſi punit. 229. 2

Superior & Zelus animarum amari non curent.
Ibid.
Superior evehat Ferventes, non Amantes. 230. 1
Superior & Rex coli debent, etiam cum puniunt.

Ibid.
Superior impius coli debet. 234. 1
Superior amandus etiam cum punit. Ibid.

„

Index

Superior & Rezx coli debent etiam quando eis
non ſubdimur. Ibid.

Superior excolat imperfectos, non abjiciat. 236. 1

Superior Clementiâ utatur. Ibid.
Superior audiat utramque partem, ſic Suſurrones,
& Accuſatores Invidi vel non audiantur, vel
itaà audiantur, ut aurem etiam iis reſervemus,
quos inſimulent. 223. 2. & 22 4. 1

Superior & Rex nullum apertè oderint. 225. 2
Superior nullum timeat; ſi juſte purit. 25 I. 2
Superior rejiciat interceſfiones Parentum. 240. 2
Superior idem ommibus ſit. 195. 2. & 248. 2. &
276. 1. 328. I. & 340. 1
Superior exerceat ſuos. 248. 2
Superior nimis minutus. 252. 1
Superior ſui ſit immemor. 254. 1. & 337. 2
Superior major tueatur minores. 260. 2
Superior Idem ſit quovis in caſu. 269. 1

Superior evehat tacentes, & incogitantes. 110. 2
& 276. I. & 362. 2

Superior provideat ſingulis neceſſaria. 276. 1
Superior dignè quis eligendus. 282. 2
Superior non ſibi, ſed ſuis conſulat. 283. 2
Superior tueatur ſuos. 284. 2. & 292. 2
Superior amet ſubjectos ſibi. 284. 1

Superior non pumiat ſubditos Innocentes, ut Perſe-
cutorum in eos odio blandiatur. 284. 2
Superior decreta ſua reſcindat. 287. 2
Superior tardus ad ponam ſit, ubi bonæ vir famæ
accuſatur. Ibid.
Superior non tradat Innocentes ſubditos, ut Perſe-
cutoribus placeat. 292. 2
Superior nullum timeat. 13. I. & 29 5. 2
Superior evehat non beneficos: ſed ferventes.

300. 1
Superior ametur quùm alios nobis præfert. 303.2
Superior Severus ſit in obſtinatos. 308.1
Superior ametur, duùm punit & corrigit. 310. 1
Superior omnes audiat. 320. 1. & 333. 1
Superior ſervet leges. 320. 1
Superior ipſe agat. 321. 1

Superior Lapſis utatur, ſi plenè reſurgunt. 322. I
Superior diſcretus non omnes und ducat vid. lbid.
Superior mitis. 322. 2. & 368. 2

Superior & Eccleſiaſtici exemplo ſint. 329. 1
Superior amore trahat. 330.2
Superior exemplo ſit. 331. 2
Superior quos amet. 333. 1
Superior amari ſtudeat à ſubjectis. 333.˙2

Superior diſcretus ſit, & Amore duci, non Timore
ſuos curet. 334. 1
Superior regulas ſervet. 334. 2
Superior & Rex Dignitati ſuæ obſequantur, mu-
neri faciendo ſatis, non verò imperent tantum-

337.2
Superior eos provehat, qui pro ſe ſilent. 340. I
Superior amore præſit. 340. 2
Superior temporalia curet. 342. 1
Superior clemens— 345: 1
Superior provehat eos, qui ſilent. Ibid.
Superior amet, quos punit. 346. 1
Superior conſideret Labores ſuorum. 348. 1
Superior tueatur Famam ſuorum. 351I. 2

Superior & Paterfamilias temporalia curent.

356. 2
Superior ſimplex non Politicus ſit. 367. 2
Superior diſcretus ſit, etiam cuùm punit. 368.2

Superior provideat uſque ad licitas delicias. 369. 1

Superior & Rex audiant quovis tempore. 370. 4
Superior Orationi vacet. 373. 1

Superior obſervantiam exigat, ſed ſuaviter. zle⸗

Superior ſuavis ſit. er⸗
Superior

Pern
ror
Pen
nn.
Knr
Ane .

rcol
Wnrones
Wrones
ſeli:
n
ulels.

Tü
E
lleman

Ulene ſ⸗
lent te

le⸗ lite

et ſten
llulter
In lter
IUI ei
Un ter
ench
1 ennnech
Er.

MA&

☛, –-

*
lnne

. Reram Notabilium.

Superior invigilet, & domi moretur. pag. 380. 1 retardent à Zelo animarum; quamvis nobis an-
Superior ametur, dàùm negat. 381. 2 teferantur meliores. 31I. 1
Superior ametur, vel dum negat, quæ cupimus. Talenta mediocria utiliora. 318. 2
Ibid. Talenta mediocria Oratione condientur. 321I. 1
Superior verus curet in ſuis Fervorem. 382. I Talenta mediocria, ſed cum Spiritu, me'iora Ta-
Superior coli debet, dùm terret. 383. 1 lentis maximis ſine Spiritu. 342.2
Superioris exempla- , 28. 2. & 367. 2 Talenta veriora. 100. 1. & 159. 2. & 182. 2. &
1 Superioris ductum in omnibus ſequi. 214. 1 252. 2
Superior ſine rabie Poœnitentias infligat. 360. 1 Talenta veriora ſunt Sermo Spiritualis, Verbum
8 Superior exempla non dogmata tantùm. 182. 2 Dei, & Lectio Sacra. 130. 2
Superioris exempla, ſi pumire cupit. 217. 2 Talenta veriora ſunt Humilitas, Cognitio ſui, &
1l Superiores tardi ad negandas facultates. 10. 2 Diffidentia ſui. 213. 2
1 Superiores clementes & benigni ſint. Ibid. Talenta veriora Obedientiam, & Regularum Ob-
8 Superiores factioſis non admodùm ſatagant facere ſervantiam retinent. 215. 2
WM latis. 14. I Talenta vera cum Obedientia. 244. 2
4 Superiores in Obedientia non ſua quærant, ſed tan- Talenta & Scientia humilitatem tollunt. 52. 2
4 tum ſubjectorum meritum. 53. 2 Talenta & Scientia cum Spiritu. 142. 1
l Superiores majores. .V 75. 2 Talenta varia. 89. I. & 127. I. & 213. 1. & 214. 1
Superiores & Eccleſiaſtici ſi ſint avari. 333. I & 216. 1I. & 296. I. & 339. 1. & 374.2
Superiores ſuorum curent Valetudinem. 342. 1 Talenta ſine Spiritu. 90. 1. & 93. 2. & 104. I. & 2
Superiores Parva non negligant. 357. 2 & II8. 2. & 123. I. & 133. 2 & 141. 2. & 142.2
1 Superiorum exempla & Patrisfamilias. 158. 2 & 151. 2. & 152.2. & 174. I. & 177. I. & 181.2
Kul Superiorum & Eccleſiaſticorum exempla. 316. I & 182. 1. &2. & 211. 2. & 253. 2. & 383. 2
Superiorum & Regum Exempla. 334. 2 Talenta ſumma. 354. 2 —V
“ Superiorum & Parentum exemplum. 380. 1 Talenta ſumma & Scientia nutriunt Superbiam. 93.1
“ Superiorum Severitas. 168. 1 Talenta ſumma obnoxia periculis. 102. 1
“ Superiorum Viſitationes neceſſariæ. 228. 2 Talenta æſtimanda. 95. 2
Surdus alleg. 187. 1 alenta cum indifferentia ad Religionis munia vi-
8. Suſanna. 77. 2. & 81. 2. & 243. 2. & 287. 2 liora. 102.2
De Suſanna Judicium. 161. I Talenta noſtra latere patiamur. 135. I. & 180. 2
Suſannæ lapidibus obruendæ illuſura erat Luxuria. & 294. 2
79. 1 Talentorum ornatus, Obedientia. 9. 1
Suſpicioſi in Obedientia cunctabundi. 103. 1 Talentorum uſus. 26. 1I. & 152. 2. & 195. 1. &
Suſurrones. 126. 2. & 191. 2. & 241. 2. & 379. 2 199. 2. & 290. 1. & 297. 2
Suſurrones & Accuſatores Invidi vel non audiantur, Talentorum uſus melior Contemplatione ſol. I 58. 1
vel ità audiantur, ut aurem etiam iis reſerve- Talentorum uſus neceſlarius. 347. 1I
mus, quos inſimulent. 223. 2. & 224. 1 Talentorum inopià & Statu mediocri contentum
Syndereſis. 2566. 1 eſſe. 7 88. 1
Talentis mediocribus eſto contentus. 70. 2
T Talentis mediocribus ſi utaris, viam pandes Zelo
animarum in doctis, & magnis viris. 356. 2
Alenta cum Spiritu. 3. 2. & 141. 1. & 167. 2 Talentis magnis neceſſaris res Mortificatio Corporis,
& 175. I. & 2. & 176. 1. & 192. 2. & 216. 2 & Regularum Obſervantia. . 92. 2
ult 244. 2. & 248. 2 Templum alleg. S 307. 2
o⸗ Talenta cum ſpiritu nihil quæxrant. 364: 1 Templi extima facies ornata textili, ſed puriſſimo
Talenta ſine fervore. 9. 1 auro, ſericéôque. 177. 2
Talenta lateant. 19. I. & 23. 2. & 287. I. & 354.2 Templorum ornatus. 59. 2. & 267. I
U & 367. I. & 371. I. & 375: 2 Templorum ornatus Sacer. 177. 2
I 1 Talenta latent. 93. 2 Templorum ornatus verior Pati pro Chriſto. 339. 2
an⸗ Talenta latere norint. 102. 2 Templorum profanatores. 373. 1
e Talenta latere doceantur. 133. 1 Temporalia noxia. 34. 1. & 160. I. & 267. I
4 Talenta latere non recuſent. 175. 1. & 362. 2 Temporalia non plus curentur in Eccleſià & in Re-
eer! Talenta lateant ex obedientia. 297. 2 ligione, quaàm Spiritualia. 1179. 1
1 a Talenta latere ſciant. 303. 2 Temporalia non quærenda. 142. 2
on 4 Talenta diù lateant. 346. 1 Temporalia non explent. 197. 2
Talenta mediocria. 29. 2. & 33. 2. & 34. 1. & 96. Temporalium contemptus. 9. 1. & 37. 1. & 55. 2
oE I. & 101. 2. & 120. 2. & 123. I. & 135. I. & & 160. I. & 324. I
137. 2. & 149. 1. & 172. 2. & 214. I. & 219. 2 Temporalium contemptus in Joſué. 320. 2
& 238. 2. & 242: 2. & 326,2. & 342. 2 Temporalium contemptum parit Oratio. 333. 2
3 Talenta mediocria nobis non ſint inviſa. 47. 2 Temporalium jactura. 115. 2. &c 204. 2
dn Talenta mediocrias ſed ingens Spiritus. 88. 2. & Temporalium jactura plus crueiat „ quàm Gratia
6 89. I. & 90. 2. & 137. 2. & 177. 1 ſanctificantis, & Præſentiæ Dei omiſſio. 136. 2
Nnm. e Talenta mediocria à Deo permiſſa in bonum no- Temporalium fames. 207. 2
Nro. 66 ſtrum. . . 96. 2 Vide Contemptus. .
NN Talenta mediocria tutiora. . 102. 1 Tentatio non timenda. 8. 2. & 12. 2. & 20. 2. 8&
4 Jalent mediocria toleranda alacriter. 110. 1 35. 1. & 56. I. & 282. I. & 330. 2
ul lenta Mediocria & Religionis Munia viliora cur- Tentatio quando non timenda. So. 2
e den non tardent. 139. 2 Tentatio non tam fignum neſtræ imbecillitatis;
A n alenta mediocria, ſed cum Spiritu. 181. 2. & quam impudentiæ & temeritatis Diaboli. 9. 1.
oM 4 . . 184. 1 Tentatio neceflaria. 12. 2
64 Talenta mediocria ſine Spiritu. . 182. 2 Tentatio & Tribulatio à Deo lunt, & utiles ſunt.
, 8 Talenta mediocria, & Religionis munia viliora non 13. 1

Oo 4 Tentatio

Tentatio & Tribulatio ducit ad ?Deum. pag. 30. 2
Tentatio apeſtatandi ex memoriâ Mundi. 45. 1
Tentatio, Tribulatio, Opprobrium pro Chriſto.

7.2
Tentatio, Tribulatio, & Mortificatio Sedes Chriſti.
106. 1
Tentatio & Tribulatio Deum habent. 337. I. &
344. 2. & 354. 2. & 367. 1
Tentatio utilis. 49. 2. & 344. 1
Tentatio & Tribulatio utiles. 363. 1
Tentatio invadit perfectos. 174. I
Tentatio ſignum perfectionis. 193. I. & 2
Tentatio non nocet. 194. 2. & 383. 1

Tentatio non nocet, nec nocet Occaſio mala, Fer-
vori vero, imò illi coronam duplicat. 323. 2
Tentatio Chriſti in Deſerto. 378. 2
Tentationis remedium. 2.2. & 40.I. & 56.2. & 66. 1
& 81. I. & 120. 2. & 121.1. & 138. 2. & 207. 2
& 213.2. & 220. I. & 243. 2. & 267. 2. & 282. 1
& 318. 1. & 335. I. & 35I. 1

Tentationum remedium Lætitia. 4”. 2
Tentationum remedium eas timere. 121. 1
Tentationum remedium, & Arma alleg. 138. 2

Tentationum remedium eſt Oratio mentalis. 140. 2
Tentationum, Lapſuum, & Tepiditatis fons. 161. 2
Tentationum remedium, & Tribulationum antido-
tum. 193. 2
Tentationum remedium, Principiis obſtare. 343. 2
Tentationum fons. 74. I. & 80. 2. & 81. 2. & 140.
2. & 220. 1. & 249. 1. & 359. I. & 2. & 361. 1
Tepiditas. 9. I. & 14. 2. & 43. 1. & 55. 2. S 126.
1. & 152. 1. & 176. 2. & 179. 2. & 187. I. &
222. 2. & 230. 2. & 274. I. & 290. I. & 295. 1
& 317. 2. & 330. I. & 332. I. & 378. 2
Vide Fervor. Propoſita retinenda.
Tepiditas poſt lacrymas. 19. 1
Tepiditas ubi Oratio deeſt. 20. 2
Tepiditas ob minima. 50. 1
Tepiditas poſt Fervorem. Ibid. & 94. 1. & I11. I
& 141. 2. & 176. I. & 232. 1. & 247. 2. & 265.
2. & 286. I. & 297. I. & 342. 1. 8& 346. I. &
349. I. & 370. 1
Tepiditas poſt Fervorem, & Deum derelinquentes,
& Recidivi, Reproborum charactere ſignantur.

207. 1
Tepiditas fons malorum omnium. 136. 2
Tepiditas fons Apoſtaſiæ. 329. 2

Tepiditas Perſecutionum fons.

. . 152. I. & 370. 1

Tepiditas minus diſphicet, quàm Congratulationum

carentia. 136. 2
Tepiditas in Religione. 138. I.
Tepiditas cum audacia. 186. 1
T'epiditas inviſa maximè Deo. 187. 2
Tepiditas valde noxia. 200. 1
Tepiditas nocentiſſima- 222. 2
Tepiditas vera. 253. 2
Tepiditas vix ſine iniquitate. 264. 1
Tepiditas miſera. 337. 2

Tepiditas Perſecutorum cauſam juſtiorem facit.

370. 1
Tepiditas vix recaleſcit. 372. 1
T'epiditatis fons. 248. 1

Tepiditatis fons, Familiaritas cum Conſiliariis ma-
lis. 21. 1

Tepiditatis fons, Sermo Vanus. Ibid.
Tepiditatis damna. 20. 2. & 249. I. & 368. 1
Tepiditatis Pharmacum. 32. 1
Tepiditatis atque Apoſtaſiæ fons. 120. 1
Tepiditatis & Deſolationum fons. 136. 1

Tepiditatis & Omiſſionis damna- 136. 2
Tepidi & Lapfſi optimi fient. 24. 2

Tepidi & Lapii non deſperent, ſi tamen Beatiſſimam

Index

Virginem colunt. 100. 1I
Tepidi, & Peccatores corruent ſerius ocins. 157. 1.
Tepidi & Religioſi rarò convertuntur, ſi degene-

rent. 319.2
Tepidorum Protectores. 109. 2. &ũ 128. 2. & 241. 1
& 269. 1

Tepidorum & Superbientium Protecétores ob Ta-
lenta. 120. 2
Tepidorum pietas. 136. 1
Tepidis noſmet accommodemus, ut eos lucremur.

118. 1
Teſtes falſi. 217. 1
Theatra. 217. 2
Theologia ſit Sancta. 307. 1
Theologi Adulatores non aſſentietur. 170. 1
Thus poſt epulas. 78. 1
Tiberis. 186. 1

Timor Dei. 20. 2. & 40. 1. & 105. 1I. &
138. 1. & 150. 1. & 155. I. & 170. 1. & 207. 2
& 215. 2. & 219. I. & 220. I. & 240. 2. & 252.
2. & 305. 1. & 307. 1. & 2. & 320. 1. 346. 2. &

. & 352. 1
Timor Dei Circumſpectio. 30.2
Timor Dei facilè perditur. 147. 1

Timor Dei Peccaturo, & Peccanti incutiatur. 314.1
Timor Dei Regum & Regnorum felicitas. 316. 1
Timor Kilialis. 44. 2
Timores humani. 41. 2. & 180. 2. & 181. 2. &
191. 1. & 192. 1. & 326. 2. & 338. 2. & 341. 1.
&

2
Tiro verus. 2. I. & 129. 2. & 166. I. & 168. 2. &
176. 1. & 179. 2. & 188. 2. & 227. 1. & 347. 2

& 352. 1
Tiro verus illicò optimus. 151. 1
Tiro verus is, qui ruminare novit. 183. 2

Tiro verus exactaà probatione;, ſit Sanctior. 192. 1
Tiro verus & perſeveraturus. 230. 2
Tiro verus nullum obſervet, niſi Regularum Ob-
ſervantiam. 304. 1
Tiro tolerandus. 4. 1. & 66. 1. & 95. 2. & 118.
& 126. 1. & 130. 1. & 283.
Tiro & Peccator blandè pelliciendi. 12. 2
Tiro pertæſus Tirocinium. 13. 2
Tiro valdè ſeriò exercendus. 14. 2. & 66. I. & 140.
I. & 141. 1. & 180. 1. & 189. 2. & 227. 1. &
229. 2
Tiro degenerat Vanitate Sermonum. 21. 1
Tiro diligenter probandus eſt. 21. 2
Tiro degener. 24. 2. & 41. 2. & 100. I. & 102. 2
& 104. & 1III. I. & 116. 1. & 120. I. & 129.2
& 138. I. & 141. 2. & 156. 1. & 176. I. & 186.
I. & 232. I. & 264. I. & 297. I. & 342. 1. &
4 & 349. 1. & 359. 2
Tiro ſerius propoſita retinebit. 44. 1
In Tirone non profectus, ſed indoles attendi debet,
ut ſciamus an Propoſita ſervaturus ſit. 92. 1
Tiro quomodò Chriſtum concipiat. 102.2

Tiro fervens ſit & perfectus. Ibid.
Tiro ſeriò probandus, mon blanditiis. 115. 2
Tiro nimis fervens degenerabit. 121. 1
Tiro erudiendus ad infima. " 133. 1

Tiro imperectior tolerandus, ſimitioris rarug ſe
Tiro non ſuperbiat. 92. I. & 2. & 119. 2. & 121. 2
& 144. 2. & 156. 1. & 226. 2. & 237. 1 & 327.1
Tiro non ſuperbiat ſui præpropero profectu. 25. 2
Tiro non ſuperbiat, quia caret Tentationum illi⸗
cio. .. 223. 3
Tiro non ſuperbiat Deſideriorum ſublimitate. 376. 2
Tiro imitetur pauciores, nullum audiat, ſe paret

Tentationibus, & Mortificationi. 1 35 .
Tiro vanus. 136 1
Tiro

Ti
i.
io
Tuo
Tvo⸗
Tio
Luo
lo
e⸗
ſion
Tiun
roi

Iwoni
oes
ucun

Tvon
Tnn

Tmeni
Tenmit
EI
Inapiu

liocnn
Tmunn

.

Vid
Ihnnn
Tinhnun
Thhli
Iibuuto
ER.l.
Iibohzi
Cr
li
Ihltio
Iilto
Ihlldo

lthlr

lblt,
ehlt,

1N

L
e
utel .
e

vän⸗
pi.
Nſcitos?
Gbo 6

,
1

Oyel⸗ 7

et

wit,

—– Rerum Notabilium.

Tiro compoſitus ad oculum. pag. 152. 1
Tiro ferveat. 165. 2
Tiro quò dignior, eò magis ſeriò probandus. 172. 2

Tiro indolis facilioris vix conteritur. 179. 2
Tiro tantùm imitandos optimos ſibi ſciat. 187. 2
Tiro diù explorandus. 188.2
Tiro non verus. 189. I. & 232.2. & 248. 1
Tiro probandus. 189. I. & 227. 2
Tiro tepidus. 222. 2
Tiro qui optimus? 277. I
Tiro erudiendus ſine ſpe ullà humana. 279. I
Tiro non deſerendus. 330. 2
Tironis laus. 352. 1
Tironi non fidendum. 25. I. & 52. 2. & 67. I. &

141. 2. & 227. I. & 295. 2. & 31I. I

Tironi Perſeverantia necefſaria. 207. 1
Tirones Societatis JIESW. 296. 2
Tironum diſpar extus. 1I4. I. & 92. 1. & 301. 2
& 327. 1
Tironum virtus ſeriò exploranda. 85. 1

Tirocinium. 66. I. & 173. I. & 226. 2. & 232. I.
& 261. I. & 274. I

Tirocinium coactum. 100. 1
Tirocinium ſtrenuum ſit. 65. 1
Tirocinium ſub quovis & ubique. 133. 1
In Tirocinio Mortificatio Paſſionum. 144. 1

Tirocinium non ſeriò, ſed tantum ad pompam.

159. 1
Tirocinium verum. 179. 2. & 249. 2
Tirocinium fervens. 215. 1
Tirocinium proludit reliquæ ætati. 240. 2
Tirocimum non cordatum. 247. 2
Tirocinii forma. 230. 2
Tirocini Propoſita & Fervor ubique ſervanda. 3. 2
FTirocinii propoſita lervanda. 52. 2
Tituli & Superbia. 369. 2
Titulorum vanitas. 5. 2

Vide Dignitas.

Titulorum faſtus. 152. 1. & 342. 2
Jiralrun non ferenda Superbia. 364. 2
Tribulatio. 172. 2

Tribulatio ferenda. 5. 1. & 30. 1. & 70. 2. & 72.
& 88. 1. & 126. 1. & 169. 2. & 23 5. 1. & 256. I
& 263. 1. & 270. I. & 322. 2. & 373. I

—

Tribulatio utilis. 25. 2. & 96. 2. & 115. 2. & 255.2

& 276. I. & 279. I. & 31I. 2. & 313. I. G 324. I
& 330. 2. & 344. I. & 3 54. I. 368. 2

Tribulatio à Deo. 220. 2
Tribulatio ducit ad Deum. 37. 1I. & 347. 2
Tribulatio & Tentatio utiles. 363. 1
Tribulatio & Tentatio a Deo ſunt, & utiles ſunt.
Tribulatio & Tentatio ducit ad Deum. 36. 2
Tribulatio & Tentatio Deum habent. 337. I. &

344. 2. & 354. 2. & 367. 1

Tribulatio, Tentatio, Opprobrium pro Chriſto. 47.2

Tribulatio, Deſolatio; & Tentationes à Deo. 56. 1

Tribulatio, Tentatio & Mortificatio ſedes Chriſti.

106. 1
FTribulatio vera. 155. I. & 168. 1
Tribulatio verior. 101. 2
Tribulatio omnes invadit. 220. 1
Tribulatio invadit meliores. 193. 1
Tribulatio & Status mediocris ſigillum Prædeſtina-
tionis. 207. 2
Tribulatio non impediat Pacem cordis. 217. I

Tribulatio wetat Voluptates & Bacchanalia. 286. 2

Tribulatio toleranda. 293. 1
Tribulatio ſerit Inſpirationes Dei. 350. 2
Fribulatio dulcis ſi non fugiatur. 359. 1
Tribulatione creſcat fervor. 168. 2
Tribulationis fons. 240. 1

Tribulationis remedium. 254. I. & 267.2. & 276. 1
Tribulationis, & moœroris remedium Oratio, &

Dei Præſentia Lætitiæ reparatio. 115. 2
Tribulationis condimentum. 169. 2
Tribulationis condimentum Dei Præſentia. 86.2

Tribulationes & Ariditates utiliores ad Dei amo-
rem roborandum, quàm Conſolationes, II5. 2
Tribulationum fons. 76. I. & 107. 2. & 249. I. &
. 44. 1
Tribulationum fons à Vocatione abducti Filii. 173. 2
Tribulationum remedium. 112. 1
Tribulationum antidotum, & Tentationum reme-

dium. 193.2
V
Anitas. Vide Titulus.
V Vectigalia. 336. 2
Venialia. 201. 2

Verbum Dei.

147. 1. & 204. 2. & 278. 2
Vide Vocatio.

Verbum Dei Renovationem parit. 67. I
Verbum Dei quiſque ad ſe trahat. 148. 1
Verbum Dei humiliter audiendum. 174. 2
Verbum Dei adimplendum. 27. 1. & 89. 1
Verbum Dei audire. 205. I

Verbum Dei & Eternorum oblivio pauciſfimis ſa-
piunt. 219. 2
Verbi Dei contemptus. 66.2
Verbi Dei contemptores, quod Manna ſignificat,
vel Sanctiſſimæ Euchariſtiæ nauſeantes delicias.

140. 2
Verbi Dei Auditores. 174. 2
Verbi Dei neglectus. 207. 2
Verbo Dei qui aptus. 27. I. & 278. 2. & 350. 2
Verbo Dei apta Pœnitentia. 350. 1I

Verecundia. 2I. 1. & 3:2 & 90. 1. & 3.2. & 117. 1. &
192. I. & 198. 2. & 215. I. & 217. 2. & 340. 2
Verecundia Recreationem ſanctificet. 111.2
Veſtis allegor. 26. 1
Via arcta ſalutis. 105. I. & 106. 2. & 138.1. & 170. 1I
& 240. 2. & 275. 2. & 309. 2

Via Dei arcta. 274. I
Vide Eccleſiaſticus. Religioſus.
Victima alleg. 356. 2
Victoria alleg. 67. 1
Villæ. 194. 1
Villæ Societatis. 169. 2
Villarum exſtructio. 130. 1
Vincula. 1I. 2
Vinum. . 218. I
Virgo Beatiſſima coli debet. 81. 2
Sanctiſſimæ Virginis Nativitas. 141. 2

Vide Beata. Maria.
Virtus ſolida. 102. 2. & 1I10. I. & 118. 2. & 159. 1
& 176. 1. & 188. 1. & 209. 2. & 232. 1. & 252.2
& 282. 2. & 330. 2. & 335. 2. & 340. I. & 352. 1
& 356. I. & 358. I. & 371. 2. & 372. 1. & 3774. 1
Virtus ſolida Conſolationibus Spiritualibus melior.
B 100. 1I
Virtus Solida, & Oratio, non Singularitas Mor-
tificationum. 159. 2
Virtus Solida Hypocriſim odit, eam verò amat Mo-
deſtia ſine ſpiritu. 186. 2
Virtus Solida & Fervor. 230. 2

Virtus non ſolida. 96. 1. & 98. 2. & 116. I. & 152.
I. & 176. 2. G& I81. 2. & 222. 2. & 232. I. &
239. 1
196.2. & 221. 2. 6& 338. I. & 346. 1
194. 1
193. 1
Viſita-

Viſitationes.
Viſitationes neceſſariæ.
Viſitationes maximè ſalutares.

Viſitationes, & Familiaritas cum Sæcularibus Fa-
mam minuunt. Pag. 214. 2
Viſitationes otioſæ. 339. 2
Vita mixta. 26. I. & 27. 2. & 157. 2. & 178. 2. &&
179. I. & 181. I. & 182. 1. & 263. 1. & 361. 1
& 374. 1
Vita mixta & Zelus animarum egent Fervore ma-
gno & Mortificatione Paſſionum ſerià, quibus
ex parte carere poſſent Contemplatio, & Eremus
ſibi vacantium. 92. 2
Vita mixta glorioſior. . 323. 2
Vita mixta & Zelus animarum Orationem pariunt.
. 339. 1
Vita mixta & Zelus Orationem nutriunt. 342. I
Vita mixta & Zelus animarum Orationis donum

promerentur. . 347. 1
Vita mixta Tentationum remedium non rard eſt.
361. 1

Vitæ religioſæ perfectio. 7. I. & 341. I. & 2. &
& 352. 2. & 374. 1
Vide Religioſi.
Vitia palliata. 116. I. & 127. 2. & 136. I. & 201. 1
& 202. I. & 206. I. & 232. 2. & 241. 2

Uniformitas. 98. 2. & 123, 2. & 175. I. & 176. 1

& 226. 2. & 244. 2. & 269. 1
Unio. 7. I. & 36. 2. & 37. 2. & 104. I1. & 213. 2
& 284. 1. & 328. 2. & 350. I. & 379. 2
Unio perſecutionum remedium. . 31.2
Unionem lædentes Suſurrones, Suſpicioſi. 187. 1
Unio inter advenas. 254. 1
Unio non læditur Scientiarum & Opinionum di-
verſitate. 296. 1
Umo violata. 336. 1
Unio vera. 364. 2
Unio vera Invidiam calcat. 364. 1
Unio vera inter Primores. 3665 2
bid.

Unio in Republica.
Umio læſa. I4. I. & 19. I. & 55. 2. & 152. I. &
202. I. & 206. I. & 262. 1. & 333. I. & 357. I

& 365. 2. & 369. I. & 371. 1
Unio læſa, & Invidia inter Emulos. 136. 1I
Unio læſa Deum deſerit. 136. 2
Unio fraterna. 89. 2
Vocatio non ſpernenda. 11. 2
Vocatio implenda. 34. 1

Vocatio ſpreta. 34. I. & 158. 1. & 173. 2. & 257.2
Vocatio ſerenda. 40. 2. & 220. 1

Vocatio quanti facienda. 53.2
Vocatio in juventute. 56. 2
Vocatio diùà examinanda, & difficultates præviden-
*i. 156. 1
Vocationis & Inſpirationum fons. 34. I
Vocationis beneficium. 44. 2. & 148. 2. & 149. 1
& 207. 2. & 240. 2. & 257. I. & 2. & 263. 2
& 26 5. 2. & 266. 2. & 276. 2. & 328. 1
Vocationis beneſicium & Fides. 4. 2
Vocationis beneficium non magni æſtimatum. 120. 1
Vocationis beneficio ingrati. 140. 1
Vocationis oblivio. 45. I
Vocationis ſemen non blanditiæ, ſed rigor. 212. 1
Vocationi rebellis. 204. 2

Vocationi rebellis non dicat, vivam cautéè, & na-
turæ ſum mitioris: Nam infortunium tuum ex

nihilo creabitur. . 220. 1
Vocationi rebelles. 56. 2. & 208. 2. & 337. 1
Vocationi rebelles aliquantiſper proſperati. 152. 2
Vocationi rebelles & Apoſtatæ. 158. 1
Vocationi obluctans. 187. 1

Vocationi obluctantes. 134. 1
Vocationmi, Inſpirationibus, & Obedientiæ relu-

Index

Ctans.
A Vocatione abducens.

107. 2
200. 1
A Vocatione abducentes. 94. I. & 113. 1. & 202. 2

Vocationes diverſæ.
Vocati dià explorandi. 189. 2. & 223. 1
Vocati exactè explorandi. 212. I
Vocati diù explorandi, & purgandi à Confeſſariis.
188.
Vocati parens. 94. I. & 113. I. & 114. I. & 214. 2
“ 217. 1. & 373. I
Vocati Parens filium abdicare hæreditatem com-
pellens. .2
Vocatorum exploranda Pietas, non Nobilitas. 137.2
Voluntaria. 120. 1. & 173. 2. & 176. 1. & 225. 1
& 356. 1. & 358. 2. & 302. I. & 372. I

213. 1

Voluntaria pati pro Chriſto. 5. 1
Voluntas. Vide Deus.
Voluptas. 245. 1
Voluptas vera. III. 2
Voluptas noxia. 317. 1
Voluptas fallax. Ibid.
Voluptas & Lætitia vVera. 72. 2
Voluptas divitum inexplebilis. 86. 2

Voluptas & felicitas vera vel inter dumos ſi Chriſtus

adſit. 88. 2
Voluptas ſit innocens. 325. 2
Voluptatis & Gulæ potentia. 73. 2

Voluptates & Deliciæ ſpernantur. 78. 1
Voluptates & Bacchanalia vetat Tribulatio. 286. 2

Vox Dei. 187. 1
Vox Dei audienda. 204.2
Voci Dei rebelles. 147. 1

Vox exemplorum. 118. 1. & 124. 2. & 141. 2. &

182. 1. & 326. 1I. & 367. 2. & 374. 2

Vox operum. 219. 1. & 239. 2. & 254. I. & 287. 1
& 317. I. & 33 I. 2. & 347. I. & 349. 2. & 380. 1
Urias. 78. 1

XEsdochiurn.

X

261. 2

z.

Z. Achæus. . 300. 1
Zelus indiſcretus. 4. I. & 117. 2. & 188. I. &
229. 2. & 210. 2
Zelus indiſcretus Reformatorum atque Cenſorum.
99. 2
Zelus indiſcretus indicat non ſanos eos, qui puſtu-
las exhorrent. 153. 1
Zelus indiſcretus ſi Eccleſiaſtici avari eſſent, non
zelantes. 176. 2
Zelus pericula ſpernat. 12. 2
Zelus ſibi vacet. 19. 1. & 29. I. & 362. 2
Zelus obſervantiæ. 5I. 2. & 109. 2. & 139. 2. &
168. I. & 179. 1. & 197. 2. & 199. 2. & 200. 2
& 202. I. & 2. & 215.2. & 217. 2. & 228. 1. &
240. I. & 247. 2. & 257. 2. & 382. 1

Zelus obſervantiæ nihil timeat. 229. 2
Zelus obſervantiæ verus. 241. 1
Zelus obſervantiæ indiſcretus non ſit. 252. 1

Zelus indifferens. 67. I. & 99: 2. & 157. 2. & 167.
I1. & 196. I. & 199. I. & 276. I. & 306. 2

Zelus erga inopes promior ſit. 125. 1
Zelus erga perſecutores- . 199.2
Zelus in impios. 215. 2. & 6¹
2 .*

Zelus Gloriæ Dei.
Zelus Gloriæ Dei, & Correctio. 217. 2
Zelus exemplo ſit. 331. 1
Zelus nihil quærens. 339. 2

Zelus Caſtitate roboretur. 330.2
Zelus:

peteu
elu ni
Cyet
Ularin
Uin ani
in auu
in an
Uln anin
denti,
Ans auin

AAu anin
uA,
HMrmin
UArenin
MAaim
Cnun i
lnanm.
Al.
Uain.
Uluenire
Elu anin
Ul duin
Anan
ltinen
ganinn
ne
ennn
Dinar

n

uine

Ain

Zelus animarum.

Zelus animarum indifferens ad inopes.

—Rerum Notabilium.

Zelus, ſed Regularum tenax. pag. 340. 2
Zelus & Vita mixta Orationem nutriunt. 342. 1
Zelus pericula non reformidet. 361. 1
70. I. & 130. 1. & 168. 1. &
195. 2. & 215. 1. & 217. 2. & 268. 2. & 282. 1I
& 347. 1. & 353. I. & 370. 1
Vide Concio. Concionator. Epiſcopi.
Zelus animarum verus. 125. I. & 142. I. & 168.2

& 274. 2
Zelus animarum verus neſcit Invidiam inter æqua-
les. 167. 1
Zelus animarum ſine fructu. 33. 2
Zelus animarum ſine oratione. 47. 1

Zelus animarum erga impios.
Zelus animarum ſit blandus. 61. 2. & 67. 1
Zelus animarum inter incommoda. 62. 2
Zelus animarum nihil quærat. 71. I. & 115. 2. &
119. I. & 167. I. & 175. 2. & 185. 1. & 195. 2
& 216.2. & 23 1I. I. & 283. I. & 305. 1. & 314.1
& 351. 2. & 364. 1. & 380. 2
Zelus nihil quærat in pœnitentibus mii ſolam ſalu-

61. 2. & 243. 1

tetn eorum. . 55. 1
Zelus animarum nihil quærat, & Gloriam vanam
ſpernat. 217. 1

Zelus animarum nihil quærat niſi timorem Dei in

converſis. 230. 1
Zelus animarum nihil quærat præter ipſas. 300. 1
Zelus animarum nulli adhæreat. 71. 1
Zelus animarum indiſcretus. 74. 2
Zelus animarum commoda ſpernat. 77. 2

Zelus animarum non periclitatur in miniſteriis Obe-
dientiæ. 80.2
Zelus animarum Regularum obſervantiam tueatur.

93. 2
Zelus animarum ſine Obedientia & ſine Indifferen-

tia ad pauperes, ex quo magna patravit. Ibid.
Zelus animarum difficilis. 109. 2
Zelus animarum Mortificationis avidus. 113. 2

Zelus animarum nimis cautus, & nimis incommo-
dorum impatiens. 1I1I. 1
Zelus animarum, & Concio abdicare nos cogunt
noſtros. 114. 1
Zelus animarum inter Perſecutiones. 115.2
Zelus animarum erga impios & contumaces. I18. 1
Zelus animarum cum Regularum obſervantia. 118.2
Zelus animarum nihil velit ſingularitatam. Ilbid.
Zelus animarum condeſcendat & de rigore remit-
tat. 118. 1
Zelum animarum etiam inter adverſa quærendus.
115. 2
Zelo animarum, ſed Obedientiæ ſuſpectus. 122. 2
Zelus animarum Orationis memor. 123. 1
Zelus animarum blandus. 130. 1. & 240. 1
Zelus animarum etiam ſibi vacet. 13 1. 2
Zelus animarum nec Concionem inflet, nec Obſer-
vantiam turbet. 133. 2
Zelus animarum erga inopes. 1 37. I. & 175. 2. &£
219. 2. & 283. I. & 306. 1
Zelus ammarum poſt fructum cum Obſervantia.
141. 1
Zelus animarum ex Oratione. 141. 2
Zelus ammarum neglectus. 144. I. & 1 52. 2. & 199.
2. & 361. I. & 370. 1
Zelus animarum neglectus ob Orationem. 134. 1
elus animarum neglectus prætextu ſenecétutis.
195. 1
219. 2
Zelus animarum indifferens ad Gentes & Loca. 367.2
elus animarum, & Concio ex corde fluant. 145. 1

Zelus animarum voce, & opere fulciatur. 146. 1
Zelus animarum, & Concionator vacent ſibi prius.
142. 1
Zelus animarum, Obedientia, & Sancti Angeli ad
omnia quemvis paratum eſſe docent. 157. 1
elus animarum non devitet incommoda. 157. 2
Zelus animarum Orationem juvat, & Dei Conſola-

tiones promeretur. Ibid.
Zelus animarum ſibi vacet. 167. 2. & 340. 2. &
. 349. 2
Zelus animarum cum Regulis. 175. 1
Zelus animarum verior eſt Pœnitentia. 1738. 2

Zelus animarum, ſeu Operarius Societatis verus.
V 181. 1
Zelus animarum ſerius. 181. 2. & 218. 2. & 219. 1
& 227. 2. & 346. 2
Zelus animarum cum Mortificatione Paſſionum.
181. 2
Zelus animarum prius ſibi vacet, ne ſit Pruritus,
non Zelus. 182. 1
Zelus animarum blandus ſit cum aliis. 186. 2
Zelus animarum mihil agat præter Spiritualia. 198. 2
Zelus animarum cautus. Ibid. & 218. 1
Zelus animarum etiam Orationi vacet.

215. 3
Zelus animarum patiens ſit. 217. 1
Zelus animarum priùs evadat Angelus. 217. 2

Zelus animarum priùs ſibi vacet. 218. I. & 238. 2
Zelus animarum eget Oratione. 218. 2
Zelus animarum nos optimos eſſe cogit. 219. 1
Zelus animarum, & Superior amari non curent.
229. 2
Zelus animarum etiam ſine fructu exercendus. 231.2
Zelus animarum erga Perſecutores. 234. 2
Zelus animarum ſine fructu ſummi eſt pretii. Ibid.

Zelus animarum Morti nos parat. 222. a
Zelus amimarum ex Spiritu. 239. 2
Zelus animarum erga Domeſticos. 240. 1
Zelus animarum cum Obſervantia. 244. 2
Zelus animarum Fervore animatur. 305. 1
Zelus animarum Orationi prodeſt. Ibid.
Zelus animarum nihil timeat. 310. 2
Zelus animarum inter Perſecutiones. 311. I
Zelus animarum inter pericula fortior. 323. 2

Zelus animarum & Eccleſiaſtica Juriſdictio omnia
poterunt, ſi nihil appetant. 320. 2
Zelus animarum & Vita mixta Orationem pariunt.
. 339. I. & 342. I
Zelus animarum Orationis fons. 342. 1. & 360. 2
Zelus animarum & Obedientia Locorum indifferen-
tiam imperant. 344. 1
Zelus animarum & ubi nulla fruges cordium. 345. 2
Zelus animarum & Vita mixta Orationis donum
promerentur. 347. I
Zelus animarum diſcretus inchoet ab Humanis, ut
deſinat in Divina.

357. 2
Zelus animarum Conſolationes Dei promeretur.
374. k
Zelus animarum erga ingratos. 380. 2
Zelus animarum vel Chriſtum deſerat. 282. 1
Zelus animarum ſine Obedientia. 383. 2
Zelus animarum pericula ſpernat. 384. 1
Zelo animarum aptus. 13. 1

Zelantes indiſcreti. 59. 2. & 75. 2. & 98. 2. & 118.
I. & 134. 2. & 241. I. & 2
Zelantes indiſcreti, Judicantes temerè, & Compati
neſcientes, rei ut plurimùm ſunt graviſſimorum

ſcelerum. 83. 2
Zelantes indiſcretos Gula placat. 152. 1
Zelantes indiſcreti Obedientiam ſpernunt. 187. 1

F I NIK«.

—
* £☛ ☛
„

—

W
6
õ

IOANNIS PAULI

I.

—

IICARU M*
NTFATIONUM

XSCRIPTUR X LOCA,
S QUINTUS.
DMATUM
IS SCRIPTURIS

S S E CU NLDUSZ.
CURATIOR ET EMENDATIO R.

R

VierFarbSelector Standard*-Euroskala Offset

20

O Balance Q

Focus

N

15

1.

K

—
—
W

J

G

E

H¶

W .

5

CUM DE TOURNES.

DCCXLIV.

Copyright 4/1999 VXVMaster Gmbä wwW.yxymaster. com