Lætitia Spiritualis in Humiliatione, Tribulatione
& Temporalium Jactura. 87. 2
Lætitia Spiritualis elevat Virtutes omnes.

204. 1
Lætitia Spiritualis in Mortificationum Siti. 2 ½. I
Lætitia Spiritualis ex Mortificatione. 331I. I
Lætitia ſpiritualis in Tribulatione. 3 5'0. 2
Lætitia jugis. 44. 2. E 167. 2. & 203.1
Lætitia & Voluptas vera. 72. 2
Lætitia ob æterna tantùm. 258. 2
Lætitia vera. 312. 2. & 32 5. 2

Lætitia, Congratulationes, & Lacrymæ ob Eterna

tantùm. 139. 1
Lætitia amiſſa ob Talenta mediocria. 148.2
Lætitia in ſolo Deo eſſe debet. 152. 1
Lætitia dum aceuſamur invidè. 169. 1
Lætitiæ fons. III. 2
Lætitiæ fons Dei præſentia. 88. 2
Lætitiæ reparatio, Dei præſentia. 11I5. 2

Lapſi optimi fiunt. 4. I. & 57. I. & 66. 1. & 110.
& I45. I. & I47. I. & 15 I. 2. & 210. I. &
& 235. 2. & 237. I. 242. 2. & 276. 2. && 3 10.
2. & 327. I
Lapſi optimi fiunt. 12. 2
Lapſi blandè erigendi. Ibid. & 14. 2. & 54. I. &
58. 2. & 77. I. & 130. 1. & 236. I. & 242. 1
& 330. 2
Vide Confeſarius. Correctio. Judex. Duperior.
Lapſi blandè erigendi, ſed compuncti. 202. 1

2
2

Nn 32 Lapſi

Lapfi blandè recipiendi.
& 243. 1
Lapſi erigendi. Confeſſarii nimis auſteri hic do-
ceantur. 46. 1
Lapſi erigendi majori curâ, qui, ingrati ſunt ma-

ximè. 57. 2
Lapſi erigendi. 74. 2. & 153. 2. & 340. 2
Lapſi blandè tractandi. 20. 1
Lapſi & Tepidi optimi fient. 24. 2. & 128. 2
Lapſi recipiendi. 87. 2
Lapfſi ferendi, ſi boni aliquid habent. 95. 2

Lapſi & Tepidi non deſperent, ſi tamen Beatiſſi-

mam Virginem colunt. 100. 1
Lapſi Deo gratiſſimi. 236. 1. & 238. 1
Lapſi clam erigendi. 243. 1

128.2. & 283. 2

Lapſi optimi fient.
322. I. & 382. 1

Lapſi humaniſſimè excipiendi.

Lapſi ſecretò curandi. 3 1. 2
Lapſi occultè erigendi. Ibid.
Lapſi humaniter expiandi. 361. 2

Lapſi puniendi, ſed ut juventur, non, ut conteran-

tur. 371. 1
Lapſis compati.
Vide Compati.
Lapſis utatur Superior. 111. 1I. & 128. 2. & 145. 1
& 151. 2. & 327. 1
Lapſis non inſultandum. 111. 1I
Lapſis qui inſultant. . 372.2
Lapſi juvandi, non calcandi ſunt. 380. 1
Lapſorum curandum vulnus, ſed fama non ulceran-
da. 382. 1
Laus in India Martyris. II. 2
Laus Sancti ob Perſeverantiam. 136. 1
Laus Sancti à pueritia optimi. 166. 2
Laus Epiſcopi & Præſidis, qui abſtinuerit à mune-

ribus in viſitationibus. 185. 1
Laus Martyris vitam non curamts. 198. 1
Laus Tironis. 352. 1
Lazari reſuſcitatio. 381. 2
Lectio Sacra. 205. 1

Lectio Sacra, Sermo Spiritualis, & Verbum Dei,
Talenta ſunt veriora. 130. 2
Lectio Sacra, & Sermo Spiritualis fontes amoris in

Deum, vel Orationis. 204. 2
Lectio profana. 259. 1
Lex alleg. 220. 1
Lex Nova Veteri lege nobilior. 365. 1
Liberalitas. Vide Deus.
Libri Imprimendi fine felle Invidiæ. 251. 1
Libri Impii. 259. 1
Libri Infamatorii. 355. 2
Libri Profani. 384. 2
Libri Profani & Policiti. 205. 1
Lingua. 187. 1. & 192. 2
Lingua humilis. 169. 2. & 213. 2
Lingua modeſta. 192. I. & 215. I.

Linguæ cura.
Vide Cura.

Linguæ cura Fama verior. 217. 2
Linguæ Modeſtia. 230. 1
Lites. 194. 1
Ibid.

Lites expedientes.
Locus non obeſt. 43. 2. & 294. 1
Locus Sanctos non facit. 96. I. & 133. I. & 294. 1
& 330. 2. & 374. 2
Locus Virtuti non obeſt. 374. 2
Locorum indifferentia. 3. 2. & 96. I. & 100. I. &
127. 2. & 245. 2. & 294. 1. & 345. 2. & 353. 1
& 363. 2. & 373. 1
Locorum indifferentiam Obedientia, & Zelus ani-
marum imperant. 344 1
Locorum mutatio. 133. 1

Index

pag. 23 5. 2. & 236. 1. S. Loth.

Martyrium alleg. ubique.

„79. 1. & 162. 1. & 217. 2
Lothi Uxor. 79 . 2
S. Lucianus.
S. Ludtuvina Virgo cùm ulceribus & febribus ita
laboraret ut Cadaver eſſet, cilicio ſe præcin-
xit. 1. 1
Lux & Nox alleg. 219. 2
Luxuria. 75. 2. & 139. 1. & 161. I. & 207. 2. &
217. I. & 2. & 269. I. & 281. I. & 317. 1
Vide Caſtitas. Gula.

Luxuria irrepit clanculùm. 32. I1
Luxuria quàm gravis. 206. 2
Luxuria vix ſcelus creditur. 23 I. I
Luxuria impunita. 249. 1
Luxuriæ & Tentationis remedium. 281. 2
Luxuria eget vehementiori curà. 77. 1
Luxuria nulli loco parcet. Ibid.
Luxuria crudelis. 77. 2
Luxuria Hydra ſcelerum omnium. 79. 1
Luxuria vix curari poteſt. 78. 2
Luxuria illuſura erat Suſannæ lapidibus obruendæ.
8 1
De Luxuriæ fœditate & ſcelere. 75.

2
Luxus. 28. 2. & 38. I. & 185. 1. & 194. I. & 267.
I. & 289. 1. & 362. 1
Luxus Gulæ. 87. I
Luxus ab Eccleſiaſticis vitetur in Servorum multi-

tudine. 195. 2
Luxus quiſnam verus. 224. 2
Luxus conviviorum. 86. 2. & 369. 2
Luxus epularum. 369. 2
Luxus veſtium. 377. 2
M
88. Achabæi. 290. 1
T SS. Tres Magi. 37. 2
Manlſuetudo victrix. 67. 1
Manſuetudo & Simplicitas. 193. 2
Maria Beatiſſima Virgo Liber Vitæ, & Prædefti-
nationis quaſi Fons. 15. 1
Maria Beatiſſima Virgo Cœlum eſt. 33.2
Maria Beatiſſima ſalutata. 109. 1

Mariæ Beatiſſimæ Virginis imitatio. 33. I. & 187. 2
Mariæ Beatiſſimæ Virginis Conceptio. 38. I. &
5O. 2. & 129. 1. & 162. I. & 298. I
Sanctiſſimæ Mariæ Conceptio Tirocinii Fervorem
adumbret. 165. 2
Mariæ ſanctiſſimæ prærogativæ. 42. 1
Vide Beatiſſima Virgo.
S. Maria Magdalena. 9. 2. & 20. 1. & 180. 1. &
186. 2. & 245. 2. & 263. 1. & 293. 2

S. Marthæ fervor & virtus ſolida. 381.2
88. Martyres. 198. 1. & 262. 2
B. Martyres Japones. 36. 1

291. 1
Matrimonia. 214. 1. & 2. & 268.2
Matrimonia Unione & Charitate ſanctificentur.
215. 1
Meditatio, ſeu Oratio Converſionis fons. 113. 2
Meditatio, ſive Oratio, ſeu Conſideratio. 193. 2
Vide Mors.
Mendacium, Invidia, Excuſationes. 207. 1
Miracula veriora. 252. 2
Miſericordia. Vide Deus.
Miſſa. 60. 2. & 183. 2. & 267. 2. & 369. 2
Miſſa celebranda. 116. 2. & 133. 2. & 196. 2. &
206. 2. & 339. 2

Miſſa omiſſa.
239. 2

Miſſiones Societatis.

Modeſtia. 32. I. & 43. 2. & 80. 2. & 99. 2. & 111.2

2. & 198. 2. & 200. 2. .
& 124. 2. & 169. 2 & 198. 2 219.1

21

oele
atſis
ſin
ekfiei
rlu
oeli
e⸗
Pnilt2
ca.
es
uCri
s Peetl
ko
Uolnpi⸗

Cpp

n non
umen
n ſatim
ln cocet

lsoptn
rommi
Ine cor⸗
ie
luimnror
lucherbr
Imumeno
Mümenmo
1
Lermenon
lmimerd
lun Onn
CMorrn
lrilannn
2
ſte N
unken
lere
Untato d
Gnit, u
iietn
Kiut r
Mittind
der
tghn
ſnlten E
Aato ſii
aid ⸗

Rerum Notabilium.

219. 1. & 238. I. & 288. 2. & 317. 2. & 319. 1
& 322. 1. & 343. 2. & 352. I. & 359. I
Vide Exempium. Mortificatio. Tiro.

Modeſtia vera. . 243. 2
Modeſtia, & Caſtitatis cura. 12. 2
Modeſtia exterior, & exempla virtutis. 26. 1

Modeſtia & Sermo Spiritualis. 97. 2
Modeſtia ſine Spiritu. 98. 2. & 102. 2. & 118.
& 148. I. & 152. I. & 159. 1I. & 179. 2. & 181.
2. & 180. 2. G 232. I. & 243. 2. & 247. 2. &G

279. 1
Modeſtia oculorum. 99. 1. & 113. 2
Modeſtia S. Magdalenæ. 99. 1
Modeſtia & Gravitas. 117. 1
Modeſtia in Confeflariis. 218. 1

Modeſtia & Paupertas extrinſecùs fulgeant. 233. 2
Modeſtia & Serietas ad Religioſos trahunt Sæcu-
lares. 340. 2
Moniales. 282. I. & 292. 1I. & 339. 1. & 342. 1. & 374.2

S. Monica. 380. 2
S. Moſes. 275. 1. & 342.2. & 343. 1
Mors Chriſti alleg. 137. 2
Mors Beatiſſimæ Virginis Mariæ. 250. I
Mors Juſtorum. 179. 1. & 343. 1
Mors Impiorum. 34. I. & 85. 2. & 96. 1

Mors ſuppleat per affectum vitæ Tepiditatem.

250. 1
Mors non timenda. 198. 1. & 217. 1
Mors timeri debet. 222. I
Mors ſtatim admittenda. 332. 1
Mors docet Electionem ſtatüs, & Gloriam veram.
342. 2
Mors optanda. 344. 1
Mors omnia condire ſolet. 349. 1
Mors & coralio in pectore fominarum. 38. 1
Vide Luxus.
Mors improviſa. 56. 1
Mors operibus præveniatur. 366. 1

Mortis memoria. 7. 2. & 182. 1. &æWJ ü67. I
Mortis memoria facit, ut Dignitas non mutet mo-
res. 196. 2
Mortis memoria Fervorem parit. 328. 2
Mortis meditatio. 324. 1
Mortis recordatione vileſcit Dignitas. 9, 1
Mortis oblivio.
Ad Mortem parari debemus ante mortem. 34. 1
Mortificatio. 5I. I. & 52. I. & 102. 2. & 238. 1.
& 261. 2. & 330. I. & 332. I. & 379. 2
Vide Jugum Chriſti. Religio. Bati pro Chriſto.
Mortificatio & Crux. 30.2
Mortificatio carnis non ſpernenda. I. 1
Mortificatio dulcis. 235. 2. & 338. 2
Mortiſicatio dulceſcit. 9. 2. & 159. I
Mortificatio quomodò dulceſcit. 267. 2. & 319. 1
Mortificatio dulceſcit lætitiâ jugi. 2 2
Mortificatio dulceſcit Exercitiis ſpiritualibus & O-
ratione.

19. 2
Mortificatio dulceſcit Sermone ſpirituali, 226. 1
Mortificatio dulceſcit ſpe. 239:. 1

Mortificatio dulceſcit Fervore.
oOrtificatio voluntaria. 5§5. I. & 318. 1. & 323. 2
Mortificatio ſitienda. 5. 1. & 225. 1. & 238. 2
Mortificatio amanda. 36. I. & 128. 1. & 13 5. 2. &
179. I. & 225. I. & 273. 2

324. 2. & 362. 1

Mortificatio appetenda.

142. 1
Mortificatio neceſſaria Caſtiĩtati. 124. 2
Mortificatio fons Caſtitatis. 162. 1

Mortificatio vera. 356. 2
Mortificatio amaritiem tollit, lætitiam parit. 14. 2
Mortificatio gratiſſima Chriſto. 17. 2
Mortiſicatio, quæ uni fufficit, alii nen ſufficit.
92. 1

38. 1. & 55. 2

Mortificatio ſedes Chriſti.

106. 1
Mortificatio neceſſaria. 106. 2. & 348. 1. &
361. 2
Mortificatio & Oratio Caſtitatem pariunt. 124. 2
Mortificatio Oratione conditur. 159. 1
Mortificatio etiam duratura ſufferatur. 175. 2
Mortificatio præcedat Zelum animarum. 181. I.
& 2
Mortificatio ſeria & proportionata. 181. 2

Mortificatio voluntariè ſuſcepta, non illata. 356. 1I
Mortificatio non ſuſcepta, ſed illata. 358. 1
Mortificatio quæſita. 358. 2
Mortificatio & Humiliatio non repudiandæ, ne
Jeſus repudietur. 47. 2
Mortificatio Regularum obſervantiam parit. 331. 1
Mortificatio parat hoſpitium Chriſto. 347. 2. &

. 350. 1
Mortificatio & Tentatio. 347. 2
Mortificatio nos Virginis Sanctiſſimæ filios facit.
348.2
Mortificatio vera ſilet. 355. I
Mortificatio illata à Superiore , & Obedientia:
362. 1
Mortificatio ab aliis illata. 363. 1
Mortificatio quàm Deo grata. 36 5. 1
Mortificatio lac eſt Caſtitatis. 363.2

Mortificatio ſit voluntaria. 371. 2
Mortificatio in minimis rebus. 374. 2
Mortificatio Paſſionum. 14. 2. & 5). 2. & 66. I. &
108. 2. & 110. 1. & 175. I. & 179. 2. & 197. 2
& 207, 2. & 226. 2. & 232. 2. & 276. 2. & 293

I. & 347. 2
Mortifieatio Paſſionum omnimoda. 97. 2. & 263.
2. & 236. f
Mortificatio Paſſionum non integra. 28. 1I

Mortificatio Paſſionum melior naturali bonitate.

31. 2
Mortificatio Paſſiõnum, ac penè extinctio. 53. 1
Mortificatio Paſſionum in earum vigore. 66. 1

Mortificatio Paſſionum in Tirocinio. 144. 1
Mortificatio Paſſionum; nam erumpent, cum te
ſecurum putavéris. 157. I
Mortificatio Paſſionum vitiis congrua. 181. 2
Mortificatio Paſſionum etiam ex zelo prodeuntium.

195. 1
Mortificatio Paſſionum, non carentia. 277. 1
Mortificatio Paſſionum ardua. 356. 1
Mortificatio Paſſionum Orationis fons. 378. 2
Mortificatio Gulæ. 204. 2

Mortificatio Corporis. 97. I1. & 149. 2. & 204. 2
& 214. I. & 347. 2. & 36 §. 2
Mortificatio Corporis valdè ardua. 34. 2. & 73. I
Mortificatio Corporis minoris pretii eſt, quam Mor-
tificatio Cordis & Gloriæ. 110. 1
Mortificatio Corporis neceſſaria Zelo animarum.

182. 1
Mortificatio Corporis Fervoris fons. 215. 1
Mortificatio Corporis utiliſſima Fervori. 213. 1
Mortificatio Corporis ſola non ſufficit. 356. 1
Mortificationis pretium. 30. 1

Mortificationis amor non intrudat ſtatim peregrinos

ad Hoſpites. 217. 2
Mortificationis amor valde rarus. 372. I
Mortificationis ardor. 38. 1
Mortificationis cupiditas. 159. 1
Mortificationis ſitis, & Gloriæ nauſea. 185. 2

Mortificationis odium.

14. 2. & 51. 2, & 159. 1

& 176. 2. & 209. 2. & 290. 2. & 368, 1
Mortificationis & minimorum odium.

Vide Munia viliora. Ttro.
Mortificationum amor. 19. 2. & 169. 2. & 324. 2£
Mortificationum amor nos Zelo animarũ initiat. 13.2

Nn

176. 2

Mor⸗

Mortificationum ſitis. pag. 88. 1. & 143. 1. & 149.
2. & 168. 2. & 197. 1. & 234. I. & 245. 2. &
274. 2. & 293. I. & 318. 2. 8& 364. 2. & 368. 1.

& 2. & 375. 1
In Mortificatione & Zelo animarum patiendi cu-
pido. 97.2
Mortificationem minuit Amor. 319. 1

Mortificationem mimuit Mortificationis Sitis & Fer-

vor. 2324 2
Mortificatiom non occalleſcat verus Religioſus.
330. 1

Mulier domi ſit. 217. 1. & 339. 1. & 380. 1
Vide Filiorum Educatio.
Mulier domi ſit, & ſecretò gaudeat. 43. 2
Mulier domi ſit, non adſit vigiliis nocturnis. 342. 1

Mulier viros vitet. 214. 2
Mulier in Matrimonio virum honoret. 215. 1
Mundus fertilis eum calcantibus. 345. 2

Mundi damna. 109. 1. & 292. 1
Vide Eterna tantùm. Temporalia.
Mundi Diſpicientia Eccleſiaſtico, ſeu Epiſcopo lau-

danda eſt, non Abſtinentia. 217. 1
Mungdi ſervitus. 338. 2. & 344. 1. & 345. 2
Mundi & Dei Conſolationes. 338. 2

Munera. 226. 2. & 283. I. & 300. 1. & 333. 1
Munera viliora. 117. 1. & 123. 1
Munuſcula. . 117.2
Murmur de Superiore. 3 55. I

Murmuratio. 12. I. & 108. 2. & 113. 2. & 119. 2
& 191. 2. & 230. 1. & 355. 2
Vide Mortificatio. Obedientia.
Murmuratio dùm vitium unum detegit, reliquas

virtutes evertit. 126. 1
Murmuratio ob Gulam. 140. 2
Murmuratio de Superiore. 192. I. & 201. 1
Murmuratio de Superiore abſente. 234. 2

Murmurationes, & Accuſationes ex Invidia. 55. 2
Murmurationes ſignum probitatis. 68. 1
Marmuratores. 154. 1
Murmuratores & Cenſores, atque Zelantes indiſ-

creti ponant feritatem. 371. 2
Myrrhæ liquor & cortice manat inciſo. 13. 2
N.
Abuchodonoſor. 302. 2
Nativitas. Vide Chriſtus.
Negotiator alleg. 274. 2
Nero. 201. 2
Nobilitas occultanda. 27. 2

Nobilitas non jactanda. 43. 1I. & 84. 1. & 120. 2
Nohilitas non jactanda, & Ignorantia non tegen-
da. 213. 2

Nobilitatis jactantia. 142. I
Nobilioribus viliores ſint chari. 89. 2
S. Noẽë. 276. 1
Nomen DEI. 366. 2
Nomen JEsU. 321. 2
Nox & Lux alleg. 219.2
Nubes ſi ſe nimiùm tangunt igneſcunt. 19. 1

Nundinarum Novendiale in Obitu B. Virginis.

350. 1. & 2
Bedientia II. 2. & 205. 1. & 213. 1. & 217.2
7ͤ . & 245. 1. & 354. 2
Obedientia ornatus Talentorum eſt. 9. 1
Obedientia ſpernit pericula. 13. 1
Obedientia & Paupertas. 14. 2
Obedientia in Oratione dulceſcit. 19. 2
Obedientia indifferens. 36. 1. & 157. 1

Index

Obedientia Deo grata. 83. 2
Obedientia cæca. 5§59. 2. & 103. I. & 109. 1. &
195. 2. & 196. 1
Obediemtia cuivis Superiori etiam ignobili præſtan-
a. 84. 1
Obedientia inaurat opus, & pretioſum facit. 84 2
Obedientia in ſpiritualibus. 85. I. & 97. 2. & 342. 1
Obedientia ſpreta. 94. I. & 107. 2. & 173 2. &
281. 2. & œ297. 2

Obedientia ſit expedita. 103. 1
Obedientia in Senibus. 104. 2
Obedientia perfecta. 105. I. & 213. 1.
Obedientia imperfecta. 105. 1

Obedientia & Inobedientia. 104. 2
Obedientia etiam in ſpiritualibus. 144. I. & 190. 1
S 214.
Obedientia, Zelus animarum, & Sancti Angel 87
omnia quemvis paratum eſſe docent. 157. 1
Obedientia vera. 176. 1. & 354. I. & 371. 1
Obedientia cuilibet præſianda. 180. 1. & 192. I
& 277.2
Obedientia cuilibet præſtanda.
& 277. 2

Obedientia præſtanda etiam malo Superiori. 190.2

Obedientia ardua. 1998. 2
Obedientia neglecta. 2390. 2
Obedientia etiam non bonis exhibenda. 23 4. I
Obedientia etiam in arduis. 260. 2. & 342. 2. &
373. 2

Obedientiæ ſeſe permittere. 276. I. & 287.1. & 340. 1
Obedientia Regia eſt. 331. 1
Obedientia in humilibus muniis. 342. 2
Obedientia, & animarum Zelus locorum indifferen-

tiam imperant. 344. 1
Obedientiæ ſeſe permittentes. 345. 1
Obedientiæ ex corde. 347. 1
Obedientia indifferens ad omnia. 347. 2
Obedientia Imperium parit. 352. I
Obedientia, ſed docta. 353. 2

Obedientia promptior, & Seniorum exemph.

2354. 2

Obedientia, & Pati pro Chriſto ſine Murmuratio-

ne, & Querelis. 35 5. 1
Obedientia, & Odium Parentum. 373. 2
Obedientia æquatur Jejunio & Cineri. Ibid.
Obedientia Societatis. 374. 1

Obhvio. Vide Mors. Parentes. Patria. Vocatig.
Obſervantia Regularum. 41. 2. & 70. 2. & 138. 1
& 2. & 175. I. & 200. 2. & 244. I. & 273. 2
& 279. I. & 317. 2. & 320. 2. & 340. 2. & 3 41.
2. & 347. 1. & 354. I. & 361. 2. && 383. 2
Obſervantia Regularum, non ſingularitates. 97. 2
Obſervantiæ Regularum & Votorum Conten dsde
98. 2
Obſervantia Regularum verior. 118. 2
Obſervantia Regularum externa tantùm. Ibid.
Obſervantia Regularum neglecta. 138. I. & 249. 1
Obſervantia Regularum Zelum armat. 182. 1

Obſervantia Regularum viret Sermone Spirituah.

226. 1

Obſervantia Regularum non videtur ſufficere. 239. 1

Obſervantia Regularum minimarum. 317. 2
Obſervantia Regularum neceſſaria. 370. 1
Obſtinatio. 143. 2. & 227. 1
Obſtinatio in flagitiis. 78. 2
Obſtinati. 8 5. 2. & 108. 2. & 134. I. G 1493. 2
& 147. 1. & 275. 2. & 286. 1. & 299. 1. & 323.
Occaſio fugienda. 152 2
Occaſio probat Virtutem. 23: 2

Occaſio mala. 217. 2. & 220. 1. & 268. 1. & 318.1

& 331I. I. & 336. 1 & 343 e, üe

2

180. 1I. & 192. 1

OKun
OKiun
dum
m
i
Oeum
.1

V
(Keium

(anm
(pammh
Ckeon
(leud
Criionis
lmmm

Dwoncia

Mwonnb
Monmm
letam
ite
Ppurel
Upermnah
tunnſti
Denrin

lenin
len.
lprufl
leiin

Ueni lor
kiine 1

Drelire
nbriun

Rerum Notabilium.

Oceaſio mala vitanda. Pag. 32. I. & 56. 2.
& 80. 2

Occaſio mala fugienda. 153. 2. & 213. 2. & 282. 1

Occaſio mala,; & Pœmitentia vera. 134. I
Occaſiones malas, vel Juſtis amputent Confeſlarii.
218. 1
Odium in Eccleſiaſticorum Avaritiam. 108. 1
Odium Protectorum & Amicitiarum. 99. 2

Odium Parentum Sanctum. 114. 1. & 364. 2
Odium Parentum Sanctum in Religioſis. 114. 2
Vide Mortificatio. Gloria.
Officium divinum. 34. 2. & 193. 2. & 194. 1. &
195˖. I. & 204. I. & 216. 2. & 219. 1. & 256. I
& 267. 2. & 278. 1. & 281. 2
Vide Eccleſiaſticut. Religioſus.
Officium divinum ab Aulicis vix ritè perſolvitur.
169. 2
Officium divinum, Sermo ſpiritualis. 203. I. & 2

Officium divinum in atriis aularum. 226. 1
Officium divinum Felicitatis fons. 256. 2
Officia divina. 255. 2
On iſtionis & Tepiditatis damna. 136. 2

Omnes imperfecti ſumus. 117. 2. & 210. 1. & 2
& 226. 2. & 292. I. & 343. 2. & 376. 2
Non omnia licent omnibus. 13. 1. & 92. I. &

339. I
Non omnibus licet, quod uni licet. 123. 2
Non omnia poſſumus omnes. 127. 1
Operarius & Zelus animarum ubique. 3 2
Vige Concionator.
Operarius ſuperbiet. 53. 1

Operarius ſalutem, non honorem quærat adhæren-
twuinum ſibi. . I
Operarius & Aulicus olim viles, deindè ſuperbi.
93. 1
Operarius poſt ingentia opera ſuperbus & inobe-
diens. 104. 2
Operarius ſibi vacet. 359. 2
Operarius quovis tempore Confeſſiones excĩpiat.

370. 1
Operarii Invidi. 104. 1
Obperandum inter Mortem. 366. 1

Opiniones laxæ. 254. 2
Oppreſſores Pauperum. 157. I. & 266. I. & 327. 2
Opprobrium pro Chriſto. 47. 2. & 110. I. & 235. I
245. 2. & 321. 1. & 326. 2
Opprobrium pro Chriſto glorioſum.

70. 2
Opprobrium Chriſti. 233. 1
Opprobria pro Chriſto appetenda. 135: 1

Oratio. 169. 2. & 191. 2. & 226. 1. & 245. I.
& 255. 2. & 2506. 1. & 320. 2
Oratio fœcundus ager propoſitorum. 11. 2
Oratio, Contemplatio, & Exercitia ſpiritualia Thus
ſint & Aaronis Virga.

35. I
Oratio neglecta Apoſtaſiæ parens. 47: 2
Oratio condiat Mortificationem. Ibid,

Oratio, Exercitia ſpiritualia, & Fervor in Deſo-
lationibus. 71.2
Oratio & Contemplatio noſtris conſulat morbis,
non aliena crimina damnet. 83. 1
ratio eorum, qui ſcandalizari ſoliti judicant teme-

Xx

r de omnibus, omnéſque Zelo indiſcreto ſequun-

tur. 83. 1
Oratio utilis. 112. I
Oratio & Exercitia Spiritualia diſtractiones exter-
minent. 112. 1
Oratio Converſionis fons. 113.2

Oratio Tribulationis, & Mcœroris remedium. I1 5.2

In Oratione expendendæ difficultates.

0 121. 1
Vide Propoſita retinenda.
Oratio Perſeverantiæ fons. 123. I
Oratio & Mortificatio QCaſtitatem pariunt. 124. 2

Oratio & Dei præſentia in mente ubique. 127. 2
Oratio diù expendat, ut Propoſita ſervet. 129. I.
& 2
Oratio & Spiritualia cur aliquibus ingrata. 135. 2
Oratio & Dei præſentia negliguntur à Guloſis, &
Uyionem lædentibus. 136. 2
Oratio mentalis Tentationum remedium eſt. 140. 2
Vide Tentatio non timenda.
Oratio Renovationis fons.
Oratio neceſſaria, & ejus fontes. Ibid.
Oratio non negligenda. 169. 2. & 195. 1
Oratio Pœnitentiis inffictis non diſſocietur. 169. 2
Oratio non intermittenda, nec negligenda. 126. 2
Oratio Tentationum & Tribulationum remedium.

162. 1

193. 2
Oratio non negligenda ob Tentationes. e 15 2
Orationis impedimentum. 235. 2
Oratio vocalis gratiſſima. 278. 1
Oratio parit Temporalium contemptum. 333.2
Oratio neceſſaria. 340. 2
Orationis domum parit Labor manuum. 342. 1

Vide Munia viliora.
Orationem pariunt Vita mixta & Zelus animarum.

„ 359. 1
OQrationem nutriunt Zelus & Vita mixta. 342. 1
Orationis donum promerentur Vita mixta & Zelus
animarum.

. 347: 1
Oratio parat arma allegorica. 351. 1
Oratio mentalis Receſiaria Eccleſiaſticis. 378. 1
Orationi Superior vacet. Ibid.
Oratio quomodò concedatur, & quibus. 378. 2
Oratio ſit valde devota. 3 5. I
Oratio neglecta. 20. 2. & 157. 2
Orationis fons. 341. 1
Orationis fontes. 171. 2
Orationis fons parentum oblivio. 162. I
Orationis fons Zelus animarum. 342. I. & 360.2
Orationis fons Mortificatio paſſionum. 378. 2

Ordo Sacer. 196. 2
Ordines Sacri. 189. 1I. & 196. 2. & 223. 2. & 370. 1
Ordines Sacri ne cogitent quidemn de Eccleſiaſticis
Reditibus. 119. 1
Ordines Sacri, & Dignitas admittenda ſpe Fructi-
ficandi, non cupiditate Eccleſiaſlicorum Redi-

283. 1

tuum.
Ordines Sacri quibus conferantur. 188. 2
Ordines Sacri ſi indignis conferrentur. 325. I

Vide Dignitas cui conferenda.
Ornatus Talentorum Obedientia. 9. 1
Ornatus Templorum. 59. 2. & 267. 1
Ornatus verior Templorum Pati Pro Chriſto. 339. 2
Vide Templum.
Ornatus vanus. 28. 2. & 38. 1. & 319. 1. & 362. 1

Ornatus verior.

224. 2
Ornatus verus Eccleſiæ Perſecutio, non Ecclelia-
ſticorum lIuxus. Ilbid.
Otium. 136. 2. & 286. 2
P
OAlinodia Sancta. 287. 2
Parentes colantur. 94. 1
Parentes Religioſorum. 113. I.

Parentes, Reges, & Superiores coli debent. 352. I
Parentes coli debent. 380. 2
Parentes odis ſancto habendi. 85. 1
Parentum oblivio. 27. 2. & 43. 1. & 45. 2. & 137.
I. & 212. I. & 213. I. & 223. 2. & 245. 2. &
268. 2. & 311. I. & 336. 1
Parentum Oblivio Sancta. 195. 1. & 207. F

Parentum Oblivio neceſſaria Religioſis, Eccleſia-

275 1
Parentum

ſticis, & Zelo animarum.

Parentum Oblvio, dàm Zelo animarum & Gloriæ
Dei militamus contrà Mundum. pag. 77. 2
Parentum Oblivio ſit in Eccleſiaſticis præſertim
Sanctis. 128. 2
Parentum Oblivio Orationis fons. 162. 1
Parentum Oblivio, & Patriæ odium Sanctum Zelo
amimarum necefſarium. 274. 2
Parentum Oblivio difficilis. 365. 1
Parentum Oblivio & Patriæ Neglectus arduum
valde opus. 373. 2
Parentum odium. 45. 2. & 245. 2. & 363. 2
Parendum odium ſanctum. 114.1. & 195.1. & 364.2

Parentum Domus. 221. 2
Parentum amor juſtus. 284. 1
Parentum & Superiorum exemplum. 380. 1

Parva.
Parva côr occupant.
Parva in bono.

201. 2. & 233. 2. & 336. 2. & 372. 1
49. 2
97. 2. & 273. 2. & 274. 1. &
317. 2. & 352. 1. & 374. 2
Parva in malo. 25. I. & 55. 2. & 64. 2. & 119. 2
& 176.2. & 286. 1. & 2

Parva in malo famam omnem profligant. 126. 1
Paſſio. Vide Chriſtus.
Paſtor occurrit Lupo, ne Ovis pereat. 284. 2

Vide Juperior.
Pater familias.

230. 1. & 276. 1. & 380. 1

Paterfamilias, & Superior invigilent. 213. 1
Paterfamilias quid amare debeat in ſuis. 230. 1
Paterfamilias diligat filios. 284. 1

Pater familias & Superior temporalia eurent. 356. 2
Paterfamilias & Materfamilias, ſi liberos educent,

Deo gratiſſimi. 380. 2
Paterfamilias procuret ſuis æterna. 381. 2
Patrisfamilias & Superiorum exempla. 154. 2

Patientia. 5. I. & II. 2. & 97. 1. & 118. 1
& 169. 2. & 172. 2. & 175. I. & 2. & 230. 1
& 234. I. & 255. 2. & 293. I. & 322. 2. &
344. 2. & 35 1. I. & 354. I. & 355. I. & 368. 2
26. 1I

Patientia in Injuriis.
Patientia in Mortificationibus.

end 17. 2
Patientia rlacris. 88. 1
Patientia in Tribulatione. 168.2
Patientia vera. 234. 1

Patientia vera non quærat authorem calamitatis, ne

queri poſſit. 234. 2
Patientiam excolit Cinis. 267. 2
Patientia, & Dei voluntati conformari. 276. 1
Patientia, non Stupor. 293. 1

Patientia tacita in Tribulatione. 5 5. 1
Patientia vera, & vera Mortificatio in illatis, non
in ſuſceptis Tribulationibus elucet magis. 358. 2
Patientia verior eſt Apologia.
Vide Apologia.
Patientia aſſequitur S. Franciſci Stigmata. 36 5. 1
Pati pro Deo. 88. 1. & 318. 2
Pati pro Chriſto. 7. 1. & 36. 1. & 47. 2. & 67. 2
& 97. I. & 106. I. & 128. I. & 143. 1. && 149. 2
& 169. 2. & 217. I. & 22 4. 2. & 225. 1. & 234. 1
& 235. I. & 262. 2. & 273. 2. & 290. 2. & 293. I
& 330. 1. & 332. I. & 359. I. & 368. 2. & 373.

1. G& 377. 2
Pati pro Chriſto & Fervor Conſolationes Dei pro-
merentur. 338. 2

Pati pro Chriſto Templorum verior ornatus. 339. 2

Pati pro Chriſto arduum. 372. 1
Pati pro Chriſto Amor verus. 379.2
Patriæ oblivio. 245. 2
Patriæ & Parentum oblivio. 213. 2

Patriæ odium ſanctum, & Parentum Oblivio, Zelo
animarum necſſarium. 274. 2

Patriæ Neglectus & Parentum Oblivio, arduum
373.2

valde opus.

Index

S. Paulus. 244. 2. & 276. 2. & 287. 1
D. Paulus de Chriſio ubique loqui non ceſſabat.
203. 2
S. Paulus Tirocinii formam exhibuit. . 1
S. Pauli Converſio vera. 322. 1
Paupertas. 101. 2. & 219. 2. & 323. 2
Vide Temporalium Contemptus.
Paupertas læſa.
& 52. 1. & 55. 2. & 135. 1. & 23 5. 2. & 257. 1
& 281. 1. & 297. 1

Paupertate læsà non damnaberis, qui pejus longè

extra clauſtrum fueras peccaturus. 43. 1
Paupertas læſa vel in minimis Fervorem extinguit.
. 49. 2
Paupertas læſa Fervorem impedit. 160. 1
Paupertas non læditur reditibus in communi. 266. 2
Paupertas violata. 50. I. & 111. 1. & 235. 2
. & 379. 1
Paupertas amata. 216. 1
Paupertas & Modeſtia extrinſecùs fulgeant. 233. 2

Paupertas religioſa neceſſaria. 50. 2
Paupertas religioſa à Deo non deſeretur. 40. 2
Paupertas & Obedientia. 14.2
Paupertas amanda. 318. 2
Paupertas baſis Eccleſiaſtici Zeli. 229. 1
Paupertas roborat Correctionem liberam. 305. 1
Paupertas neceſſaria. 326. 1
Paupertas dives. 330.2
Paupertas ſancta. 341. 1
Paupertas, ſed induta vitiis, 361. 1
Paupertas & Eleemoſyna. 363. 1
Paupertas veſtium. 372. 2
Paupertatis amor. 88. 1
Pauperes mendici. 172. 1

Pauperes non contemnendi. 353. 2
Pauperum oppreſſores. 157. I. & 266. 1. & 327, 2
Pax. 7. 1. & 336. 1

Pax cordis. 7. I. & 53. 2. & 169. 2
Pax cordis ex Regularum obſervantia. 138. 2
Pax cordis, & Severitas. 269. 1

Pax cordis ex Fervore & Regularum obſervantia-
. 324. 2
Pax cordis ex pugna ſpiritual. 325. 2
Vide Mortificatio.
Peccata involuta Prudentiâ Deo maximè inviſa. 3. 1
Peccata letere non poſſunt. Ibid. & 80. 2. & 1 58. 2.
& 266. 1
Peccata Religioſorum- 286. 1
Peccata Religioſorum & Eccleſiaſticorum, atque
Scandala, ſecreta eſſe nequeunt. 319. 1
Peccata Eccleſiaſticorum & Religioſorum non ſine

ſyndereſi. 323. 1
Peccata Felicium graviora. 286. 1
Peccata ſecreta eſie non poſſunt. 319. 1
Peccata nova peccato inſeruntur. 329. 2

Peccati damna. 79.2. & 108. 2. & 147. 1. & 155.1
& 157. I. & 168. 1. & 295. 2. & 323. 2. & 3292
2. & 332. I. & 337. 1. & 344. I. & 371. 2
Peccati jam expleti damna. 197.2
Peccator faber pœnæ ſuæ. 371. 1
Peregrini. 217. 2. & 238. 1. & 239. 2. & 296. 2
Peregrini flagrent Zelo erga domeſticos in e
Peregrinorum verorum Chriſti imago Augrn

Peregrinorum habitu ſancti Angeli incedunt. 217.2

Perfectio vitæ Religioſæ. 341. 1. & 2
Perfectiones noxiæ bono publico. 68. 1
Perfecti etiam egent cingulo. 181. 1I
Vide Religio. Vita.
Perſecutio. 11.2
Vide Avaritia. Inwidia.
Perſe-

I4. 2. & 28. I. G& 32. 2. & 37. 1.

Mlcuores

Meauore;
kotaer

ie
kmti
enr.

V
Grennt
thrnnti
hrenti
1..
lke⸗
Ekerntin
enantie
rerntie

Perſecutio utilis. pag. 67. 2. & 96. 2. & 169. 2
S& 220. 2. & 247. I. & 3 4–. 1
Perſecutio argumentum probitatis. 68. 1
Perſecutio bonos vexat, malis parcit. 71. 2
Perſecutio toleranda. 72. I. & I15. 2

Perſecutio non nocet,. I26. I. & 262. 2. & 322. 2

Perſecutio verior ab ipſis Religioſis eſt, & unione

læs. 172 I
Perſecutionis origo, Tepiditas noſtra. 152. 2
Perſecutio argumentum virtutis. 1 93. 1. & 224. 2
. & 23 I. 2
Perſecutio argumentum perfectionis eft. 209. 1
Perſecutio Orationem parit. 220. 2
Perſecutio peccata expurgat. Ibid.
Perſecutio non timenda. 231. 2

Perſecutio Ornatus verus Eccleſiæ; non Eccleſiaſti
corum luxus.

1 22 . 2
Perſecutio Religionum. 253. 2
Perlecutio non poteſt non ſentiri. 293. 1
EFerſecutio & Tribulatio tolerandæ. 293. 2
Perſscutio non eſt noxia. 311. 2
Terſecutio ferenda. 332. 2. & 337. I
Per ecutio à Deo eſt. H 365. I
Perſecutio à Deo permittitur. 367. I

Pertecutionum remedium. 57. I. & 193 2. &

199. I. & 244. 2
Perſecutionum remedium peſſimum. 284. 2
Berſechtiommm remedium peſlimum, punire, vel
mortificare Innocentem.,

292. 2
erſecutionum ſemina. - 174: 1
Periecutionum fons. 220. 2. & 339. 1
Perſecutionum fontes. 247. 2
Periecutionum fons Tepiditas, 370. 1
Perſecutores & Politici. 111. 1
Perſecutores non inſequendi. 216. 1I

Periecutores Juſtorum. 292. 2. & 296, I. & 339. 1
Perſecutores Religioſorum. 68. I. & 296. 1. & 327.
2. & 364. 2. & 383. 2
Perſecutores Religioſorum Chriſtum perſequuntur.

365. I
Vide Religio. Religioſus.
Perſeverantia. 3. 2. & 94. I. & 129. 2. & 136. 1
& 138. I. & 181. I. & 190. 2. & 191. 2. & 205.2
Vide Electio ſtatus. Vocatio.
Perſeverantia in Tirone. 136. 1
Perſeverantia ex Serietate. 44. 1
Perſeperantia per annos triginta quàm ardua in S.

Magdalena. 294.:2
Perſeverantia ardua. 349. 1
Perſeverantiæ donum. 14. 1
Perſeverantiæ fons. 120, I. & 121. I. & 191. 1
. 215. I. & 230. 2

Perſonarum Acceptio.
Vide Acceptio.
S. Petrus. 12. 2. & 147. 2. & 148. 1. & 228. I. &
24 1. I. & 244. I. & 268. 1. & 283. 1. & 358. 2
Petrus Malchum non jaculo, ſed gladio vulneravit.

131. 1
S. Petri Humilitas. 141. 1
S. Petri iter in mari, 35. 2
8. Petri negatio in Chriſti paſſione. Ibid.
d: Petri negatio. 56. I. & 61. 2
S. Petri inopia. 160. 1
Phinees. 79. I. & 270. 2
Phœnix cur rejectus. 366. 1

Picturæ impudicæ. 21. 2. & 31. I
Picturæ impudicæ in Feſto Corporis Chriſti expo-
ſitæ in Templo. 177. 1
Pona peccato par. 84. 2

Pœnitentia. 117. I. & 148. 2. & 200. 2. & 238. 1
261. 2

—– Rerum Notabilium.

Pœnitentia ſera. 85. 2
Poœnitentia omnia integrat. 10. 1
Poœnitentia & Mortificatio. 24. 1
Pœnitentia noſtra Cibus Dei. 59. 1
Toœnitentia difficiliis. B 147. 1

Foœnitentia, Converſio, & Renovatio faciles. 15 1. 1
Pœnitentia Vera. 179. 2. & 202. 2. & 229. 2. 8&
2345. 2. & 263. 2. & 300. I. & 305. 2
Pœnitentia & Converſio veræ. 1888. 1
Pœnitentia vera & Renovatio. 69. 2. & 245. 1
Poœnitentia vera Cognitionem ſui nunquam abjicit.
244. 2
Pœnitentia vera & Conyerſio eſt Temporalium

contemptus, & Eternorum memoria. 254. 2
Poœnitentia verior Exercitia ſpiritualia ſunt. 255. 1
Pœnitentia vera ſuperbit. 260. 2

Poœnitentig vera oritur & Confeſſarii charitate.

Poœnitentia ficta. 201. 1. & 282. 2
Poœnitentia non vera. 201. 2

Pœnitentia, & Converſio;, ac Renovatig vera. 227. 1

Poœnitentia, ſeu Converſio facilis. 242. 1
Poœnitentia Davidis. H 158. 2
Poœnitentia apta Verbo Dei. 350. 1
Poœnitentiæ pretium. . 59. I
Poœnitentiæ veræ, & Contritionis cordatæ ſigna:
158. 2

Pœnitentiæ inflictæ. II5. 2. & 255. 2. & 256. 1
S 20 5§. 2. & 342: 2.: & 356: I. & 368. 2
Poœnitentiæ inflictæ non recuſandæ. 168. 2
Poœnitentiæ inflictæ admittendæ. 25 1. 2
Poœnitentiæ inflictæ ſufferendæ. 97. 2. & 234.1. &
2. & 343. I. & 368. 2
Poœnæ inflictæ excipiantur fortiter. 274. 2
Vide Murmuratio. Obedientia.

Pœnitentiæ inflictæ in bonum puniti. 346. 1
Pœnitentiæ inflictæ ex Obedientia. 358. 1
Pœnitentiæ inflictæ utiliores. 362. I

Poœnitentiæ inflictæ à Superjiore vigili vix feriunt.
Poœnitentiæ inflictæ ſalutares. 344. 2
Pœnitentiæ inflictæ ob Regularum obſervantiam
quantò præſtantiores. 36 5. 1
Pœnitentiæ gtiam non juſiè inflictæ, à Deo ſunt,
Poœnitentiæ non merentibus inflictæ. 284. 2
Pœnitentiis inflictis non diſſocietur Oratio. 169. 2

Pœnitentiæ illatæ. 363. 1
Pœnitentiæ infligendæ. 258. 1
Pœnitentiæ infligantur, ſed tranſgreſſori. 23. 2
Posſis fons tentationum. 259. 1
Politica. 3. 1. & 28, 2. & 29. I. & 253. 2. & 367.
2. & 379. 2
Politica vera. 193. I. & 194. 1I. & 3 16. 1
Pohitica vera Unio inter Primores. 365. 2
Politica quam impia. 259. 2
Politica & iniqua, & amens. 260. 1
Politica ſtulta. 353. I
Politici & Perſecutores. 11I. 1
Pompæ veriores. 267. 1

ompæ veriores Eccleſiaſticorum. 5I. I. & 185. 1
& 194. I. & 224. 2. & 340. 2. & 377., 2

Pompæ periſtromatum obicoœznæ Templo non infe-

rantur. 177. 1
Vide Picturæ impudicæ.
Pompæ profanæ nimium expetitæ. 177. 2
Pompæ dedecent Eccleſiaſticos. 267. 1
Pompæ noxiæ. 62. 1

Principiis obſtandum. 55. 2. & 80. 2. & 318. 1. 8&
336. 2. & 372. I
Tentationum remedium.
343.2
Privi-

Principiis obſtare,

Privilegia & Diſpenſationes. pag. 364. 1

Præceptorum Societatis munus, & Zelus animarum

eos coronat. 380.2
Prædeſtinatio. 1207. 2
Praædeſtinationis & Perſeverantiæ Argumentum.
215. 1
Prædeftinationis argumentum cultus in Virginem.
I5. 1

Prædeſtinationis argumenta, Sanctam Eccleſiam
Romanam, & obedientiam venerari; Eccle-
ſiaſticam Juriſdictionem tuendo. 204. 2
Prædeſtinationis indicia. 206. 2. & 230. 2
Prædeſtinationis ſigillum Tribulatio & Status me-
diocris. 207. 2
Prædeſtinationi adverſatur non ſolùm abundare opi-

bus, ſed vel eas admirari- 207. 2
Prælentia Divina. III. 2
Probitas irradiat. 340. 1

Procraſtinatio. 13. 1. & 24.2. & 33. 2. & 50. 2
& 85. 2. & 337. I. & 346.2. & 347.2. & 366. 1
Vide Converſio. Vocatio.
Procraſtinatio ſancta. 25. 1. & 121. 1I. & 129. 2
& 156. 1. & 248. 1

Procraſtinatio Sancta Perſeverantiæ fons. 188. 2
Procraſtinatio noxia. 66. 1
Procraſtinatio nocet. 69. 2
Procraſtinatio prudens. 197. 2. & 353. 1
