Talenta varia. II. I. & 115. I. & 161. 1
& 169. I. & 187. 2. & ö 273. I. & 2344. I

& 35 5. I
Talenta veriora. 369. 2
Talenta veriora & divitiæ veriores. 334. 2

Talenta veriora devotio, & zelus, & mortifica-

110. 378. 2
Talenta veriora obedientia ſunt, & indifferentia.
370. 2
Talenta cum ſpiritu. 217. 2. & 23 5. 2
& 243. 1
Talenta cum ſpiritu nihil ambiunt. 219. 2
Talenta cum ſpiritu ſemper premi quærunt.
34. 2

121. I. & 220. I
70. 2. & 355. 2

Talenta ſine ſpiritu.
Talentorum uſus.

Templorum ornatus. 150. 1
Omnia tempus habent. 186. 2
Temporis cura. 135. 2
Temporalia non explent. 117. 2
Temporalia ſpernant Eccleſiaſtici veri. 26 5. 2
Temporalium jactura. 338. 2

Temporalium contemptus. 5O. I. & 175. 2. &
178. 1. & 322. 1. & 327. I. & 3 54. I
Temporalium contemptus: non figamus in hoc

mundo tentorium. 347. 2
Tentatio non nocet. 268. 2. & 326. 1
Tentatio non nocet, ſi vincatur. 310. 2
Tentatio non timenda. 226. I. & 372. 1
Tentatio non timenda ſcrupuloſis. 178. 2
Tentatio omnes invadit. 379. 1

Tentatio ſignum Perfectionis. 12. 1. & 216. 2
Tentatio utilis. 66. 1. & 74. I. & 178. 1

& 326.
Tentationes omnes pellit, qui caſtitatem tuetuf.
379. 2

58. I. & 249. 1
& 250. I. & 254. 2. & 283. 1I. & 31I. I. &
328. 2. & 3 50. 1
non patefacta.
208. 1
Tentationum remedium. I. 2. & 12. I. &
13. I. & 42. 2. & 16 I. 2. & I78. 2. & 192.
1. & 210. 2. & 220. I. & 267. 2. G& 282. 2
31I. I. & 318. 2. & 320. I. & 322. 2
Tentationum remedium humilitas. 178.2
Tentationum remedium mortificatio corporis eſt.
188. 2
Tepidis Erubeſcentia Evangeli, ſeſe, licet invita
ſociat. 148. 1
Tepiditas. 26. IW& 2. & 92. I. & 122. I
& 195. 2. & 211. 1. & 236. 2. & 253. I
254. 1. & 270. 2. && 273. I. & 278. I. & 315.
. I1. & 3 5 4. 2
Tepiditas non putat jugum Chriſti ſuave. 36. 2
Tepiditas in Religioſis & Eccleſiaſticis graviùs
punietur. . 254. 2
Tepi-

Tentatiomum fons conſcientia

Oo 4

Tribulatio.

Index

Tepiditatis damna. pag. 27. 2. & 202. 2. &⁊ 26 I. 2

& 269. 2
Tepiditatis fons. 311. 1
Tepiditas poſt fervorem. 35. I. 78. I
92. I. & 136. I. & 2. & I41. I. & 2. & 150.
I. & 202. I. & 224. 1. & 244. 2. & 268. 2
& 278. 2. & 281. 1I. & 282. 1. & 282. 2

Tepiditas poſt fervorem graviuùs punitur. 94. 2
Terræ motus. 340. 2. & 362. 2
Theologia. 98. 2
Theologi ſint ſeveri. 213. I
S. Thomas. 356. 1
Timor Dei. 49. 2. & 69. 1
& 70. I. & 205. I. & 320, I. & 326. I. S
. 347. 2
Timor Dei ſit tentationum remedium. 233. 1
Timor Dei, & mortificatio corporis. 363. 1
363. 1
Tiro degener. 25. 1. &

92. I. & I121. 2. & 127. 2. & 141. 2. & 150.
I. & 202. I. & 244. 2. & 254. I. & 278. 2
& 281. 1. & 283. 1

Tiro ſit dux ſui. 198. 2
Tiro blandè erudiendus. 372. 1
Tiro Paulatim Erudiendus. 257. 2. & 380. 2
Tiro exercendus. 182. 1
Tiro excolendus a Superiore cum labore. 372. 1
Tiro ferveat. . 368. 1
Tiro probandus. 183.2

Tiro probandus, nam calore ſublevatus vapor re-
labetur.

. 49. I
Tiro non ſuperbiat. 237. 2. & 273. I
309. 2
Tiro tolerandus. 141. 2

Tiro verus. 13 5§. 2. & 137. I. & 180. 2. &
181. 1. & 25 I. I. & 284. I. & 332. 1
Tiro verus ſtatim ardeat. 202. 2
Tiro non verus. 13 5. 2
Tironi non fidendum. 3 5. I. & 141. 2
Tirones deſignandi citò ſunt ad mimſteria. 368. 1
Tirocinium. 24. 2. & I3 5. 2. & 142.
I. & 180. 2. & 182. 1. & 183. 2. & 191I. I. G
192. 2. & 20 I. 1. & 284. 1
Tirocinium ſtatim fervens.

2
Tirocimum ſtrenuum ſit. 48. 2. & 74. &
188. 2
Tobias. 59. 2. & 331. 1
Tobias Junior. J 273. 2

D 2. 1. & 328. 1
182. 2. & 218. I. & 227. 2
& 25 1. I. & 262. 1. & 330. 1
10. I. & 30. I. & 80. 2. &
& 166. 2. & 308. 1. & 338.
Tribulatio parit felicitatem. 260.
Tribulatio verior.
Tribulationum fons.

Tribulatio ferenda.

Tribulatio utilis.

349.
50. 2. & 78. 2. & 347.

— ☛ &

393.
Tribulationis remedium. 46. I. & 50. 1. & .
& 140. I1. & 182. 2

Tribulationis remedium fervor & perſecutio to-
lerata.

1 50. 1
Tribulationis remedium, ſpes præmii. 129. 2
Tuſculana Recreatio ſtudioſis licita. 129. 1

V.

5I. I. & 21I. 1. & 225. 1
& 274. 1
211I. I. & 303. 2. &
305. 2. & 366. 1
274. 2. & 275. 2

Vru Dei.

Verbum Dei implendum.

Verbi Dei contemptus.

Verbo Dei non apti maledici. 209. 2
Verbo Dei obediendum. 274. 1
Verecundia. 173. 2
Verecundia, & modeſtia in verbis. 371. T

Via Salutis arcta.
Vide Qalus.
Virtus ſolida. 2. 1. & 147. 2. & 164. 2. 8& 169.2

& 202. I. & 233. 2. & 2 55. 1
Virtus ſolida eſt humilitas.

150. 2. & 256. 1

6. 1
Virtus ſolida, non modeſtia ſine Spiritu. 175. 1
Virtus non ſolida. 157. 1. & 160. 2. & 181.1
& 237. 1
Virtus vera. 74. 1
Virtutes nexæ. 272. 1
Viſitationes. 203. 1

Viſitationes, & reformationes conſtantia promo-
ventur.

Vitia palliata. 140. 2. & .
Vitia palliata pejora. 358. 1
Vita Miſta. 186. 1. & 316. 1. & 326. 1
. & 378. 2
Vita Miſta quanti meriti ſit, 265. 2

Vita miſta, quia abſcedit a contemplatione, quant

ſit meriti. 324. 1
Vita miſta eſt duriſſima & ſummi meriti. 58. 2
Vita miſta pro zelo animarum eminentiſſima.
68. 1
Uniformitas. 37. 2. & 147. 2. & 148. I. & 157. 1
& 177. 2. & 272. 1

Uniformitas rara valdè. 269. 1
Uniformitas morum ex Dei præſentia. 161.2
Uniformitas in omni fortund. 218. 1

Unio fraterna. 1I17. 1
Unio rarô non ſolvitur in aulà, & in religione
cum felicitas creverit. 376. 2
Unio cum advenis. 362. 1
Unio inter advenas. 13. 2. & 13 1. 2. & 249. 2
& 289. I. & 376. 2
Unio inter Chriſtianos etiam diverſis principibus
ſubditos.

132. 1
Unio inter duces in bello. 376. 2
Unio læſa. 1I7. 2. & 24. 1. & 2. & 358. I
V & 376. I. & 2
Unio ſervanda. 357. 2
Unionem operarii ſervent. 376. 2
Unionem ſcindit ambitio. Ibid.

Vocatio ſpreta. 66. 1. & 78. 1. & 275. I. &
303. 2. & 305. 2
Vocatio diù maturanda. 255. 1
Vocationis beneficium. 11. 1. & 123. I
128. 1. & 252. 2. & 309. I. & 2

Vocationis beneficium plurimi faciendum.

226. 1
Vocationi, & inſpirationibus Dei parendum.
261. 2
Vocationi obluctans. 86. 2
Vocationi reluctans ob ſpes, &c. 191. 1

Vocationi reluctans „ quòd dicat non tantam ex-
plere ſe poſſe perfectionem, ſciat uxorato plura

neceſſaria. 124. 1
Vocationi Dei rebelles. 65. I
Vocationem propriam quiſque ſequatur. 161. 1
A Vocatione abducentes. 247. 1

A Vocatione abducentes eos, qui ob electionem

ſtatus ſervire Deo volunt. 3772
Vocationes variæ. 197. 2
Vocati parens. 66. 1. & 367. 2
Vocati diu probandi. 142:1
Voluntaria. 241. I. & 273. 2
Voluptas. 68.2
Voluptas fugienda. 159. 2

Voluptas

ts iits
N

heu
uhri,
ales Mlctet

0er ilceti
gainezninn
Maümaun.
ler 82.

Abmmun gra
adutone.
uamunn erge
Iummn erga
inanunn aflabi
Mcumun vam
kamanmm,lel
kiumammn Dhundh
1

e

Vtünaumn bhnde
Ganmmumn catu
kammmn emut

kgoti
Morti

Mnnn etian
Anhnn ,Cbi
At Monthun
Ammnm in eck
Cnmmanun el
lann l aren
unulnelemn
Faumm infker⸗
hen al io

uunnn infen

1

dtemphüne
.
miri en
rum erum

2E icr
Kmi

rEem.

„ Eit
& k

n Cyerii

—–

Rerum Notabilium.

Voluptas inexplebilis. pag. II8. 2. & 202. 2

Vota. 150. 1
Vox Dei.
Vide Deus.

Vox exemplorum.
Vox operum.

180. I. & 380. I
122. I. & 24I. 2. & 3077. 2
1

& 365.
Urias. I47. 1
X
Enodochium. 106. I. & 2. & 115. 2
X 130. I. & 203. 2
2
Achæus. 106. 2
Z Zacharias. 146. 2
catOres indiſcreti. 37. 2. & 122. 1. & 210. 1
& 236. 1

YZelantes indiſcreti non murmuratione ſæviant in

Superiores nimis blandos. 250. 2
Zelus animarum. 10. 2. & 27. 1
& 54. 1I. & 58. 2. & 68. 1. & 149. 1. & 235. 1
226. 1I. & 305. I. & 378. 2

Zelus animarum gratiſſimus Deo. 115.2
Zelus ex oratione. 203. 1. & 2. & 2177. 1
Zelus animarum erga impios. 265. 2
Zelus animarum erga perſecutores. 108. 1
Zelus animarum affabilis. 217. 1
Zelus animarum quam arduus. 324. 1
Zelus animarum, ſed ex obedientiꝗ., 23 5. 2
Zelus animarum blandus. 333. I
Zelus animarum blandus & ſuavis ſit. 258. 1
Zelus animarum cautus. 186. 2
Zelus animarum demittat ſe ad humana. 115. 1
Zelus animarum omnibus omnia fiat. 186.2

Zelus animarum negotiis ſeſe non implicet. 44. 1
Zelus animarum Mortificationi vacet. 241. 2
Zelus animarum incommoda patiatur. 105. £
Zelus animatum inter perſecutiones ſanctior. 75. 1
Zelus animarum etiam ubi nullus fructus. 74. 2
Zelus animarum, ubi nullus eſt fructus, nos quaſi

æ*& uat Martyribus. 59. 2
Zelus animarum in Eccleſiaſticis perfectis. 67. 1
Zelus animarum eſt exemplo eſſe. 285. 1
Zelus animarum exemplo eſſe debet. 124. 1
Zelus animarum indifferens. 362. 1
Zelus indifferens ad inopes. 10. 1. & 15. 2
& 228. 2
Zelus animarum indifferens ad omnes. 14. 1

186, 1. & 203. 1. & 370. 1

Zelus indiſcretus. 129. 1I. & 186. 1. & 319. 1
331. 2. & 367. I. & 371. I
Zelus animarum ſibi prius vacet. 368. 2
Zelus animarum ſpiritualia ſervet impleâtque.

349. 2

Zelus animarum eget in primis Caſtitatis curꝗ.
.J 379. 2
Zelus animarum non putet ſola ſufficere verba ad
impiorum ſanctificationem. 272. 1
Zelus animarum & talenta humilitate proficiunt.

366. 1
Zelus animarum lenis ſit. 372. 2
Zelus animarum livore careat. 376. 2
Zelus ammarum Protectores non quærat. 380. 2
Zelus animarum nihil quærat. 110.2. &
162. 2. & 240. I. & 373. 1
Zelus animarum non ſectetur benevolentiam ani-
marum. 371. 1
Zelus animarum neglectus. 25 3. 1

Zelus animarum ſerius. 41. 2. & 241. 2. & 379. 2
Zelus, & devotio, & mortificatio Talenta veriora.

378. 2
Zelus animarum, & vita miſta quàm ſint Deo grata.
115. 2
Zelo animarum, & concignatoribus caſtitas eſt
perneceſſaria. 365. I

Zelo animarum neceſſaria Parentum oblivio. II. I
Zelo animarum neceſſaria unio eſt. 376. 2
Zelum animarum æquant Caſtitate Moniales &&
religioſi laici. 190. 1
Zelo animarum non pompis effulgurent Eccleſia-
ſtici. 139. 1
Zelus obſervantiæ. 12. 1. & 46. I. & 92. 2
& 106. 1. &G 198. I. & 236. 2. & 242. 1. & 2
& 310. 2. & 336. 1

Zelus obſervantiæ intepeſcit. 20. 2
Zelus obſervantiæ pugnet. 146. 1
Zelus obſervantiæ ſit diſcretus. 373. I
Zelus obſervantiæ purus pro Deo non pro ſe ar-
deat. 42. 2
Zelus obſervantiæ propter Deum. 191. 2
Zelus obſervantiæ ex intentione recta. 183. 1

Zelus obſervantiæ modò mitius, modôò ſeveriùs
agat. 205. 2
Zelus obſervantiæ fictus. 375. 2
Zelus obſervantiæ neglectus. 182. 2. & 358. 2
Zelus obſervantiæ odia, & murmurationes parit.

260. 1
Zelus obſervantiæ, Eccleſiaſtica Juriſdictio & ſe-
veritas non timeant. 290. 2
Zelus obſervantiæ nec uni parcat. 376. 1

F I N IS.

INS

4 F.

—
* £☛ ☛
„

—

W
6
õ

IOANNIS PAULI

. LIVA

. —– IHICGARUM
ENTATIONUM

CITIA SCRIPIUR £ LOCA,
AUS QUARTUS.

QOMATUM
INIS SCRIPTURIS

O MUSI PRIMVU . Mäkuagerhe
0⅓ AGCGVURATIOR ET ENME ENDATIOR.

18

20

O Balance Q

Focus

N

1¹0
J K
9 10 11

H¶
8

G
7

F
6

E
5

Nop villon. .

5

D
4

COLONIXE,

TRUM DE TOURNES.

C
3

Copyright 4/1999 VxyMaster Gmba wwW.yxymaster. com

* M. D CCXLIV.