Quod latet Emergat. 208. 2
Conſideratio. 98. 1
Conſideratio auget zelum. 203. 2
Conſilia media. 5. 2. & 24. I
Conſiliarii audiendi. 375. 1
Conſiliarii Boni audiendi. 183. 1

Conſiliarii impii. 26. 1. & 57. 2. & 136. 1
& 146. I. & 247. 1. & 253. 2. & 254. I. & 310.

2. & 311. 1
Conſiliarii impii, & politici. 377. 2
Conſiliarii Tepidi. 254. 2
Conſiliarii veri moneant principes. 361. 1
Conſolationes Dei. 233. 2. & 280. I. & 286. 2
Conſolationes ſpirituales. 47. 2
Conſtantia. 147. 2. & 226. 1
Conſtantia ad ſcandala tollenda. 23. 1
Contemplatio. 318. 1

Contemplationi, & orationi caſtitas perneceflaria.

379. 2
Contradictiones. 210. I
Contritio vera. 215. 2
Contritio melior quàm Correctio. 333. 1

Converſio vera. 48. 2. & 135. 2. & 137. I. & 192.1
195.2. & 240. 2
Converſio, & pœnitentia ſuavitate non carent.
261. 2
Converſio vera & Pœnitentia vera alios non at-
tendit. 200. 1
Converſio & renovatio vera. 181. 1
Converſio vera, & vera renovatio aliorum inbiat

emendationi. 285. 1
Converſio & renovatio ſint voluntariæ. 332. 1
Cor pateat, non caro proſtet. 208. 2
Cordis cura. 377. I
. . 2 .
Correctio. 68. 1

Correctio adhibenda. 608. 1. & 90. 2. & 92. 2. G&£
146. 1. & 301. 1
94. 2

Correctio ex amore.
Correctio difficilis. 90. 2
Correctio diſcreta. 134. 2. & 141. 2
Correctio libera. 34. 1. & 76. I. & 202, 1. & 265. 1

& 283. 1. & 320. 2. & 366.2
Correctio mitis. 26. 2. & 27. 2. & 28. I. & 61. 2

&& 79. 2. & 103. I. & 135. I. & 223. 2. & 286. 1
& 296. 1. & 353. 2. & 359. 1. & 336. 2. &

Correctio omnibus neceſſaria. 235. 2
Correctio opportuna ſit. 374. 2
Correctio prudens. 203. 2. & 296. 1. &
319. 1
Correctio ſuavis ſit. 372. 2
Correctio ſevera. 168. 1

Correctio ſit in omnes. 37.2
Corectio ſufferenda. 23 §. 2. & 262. 1

Correctio vera quænam ſit. 333. 1
Correctio utilis. 262. 1
Correctio & concio libertate utantur. 366.2
Correctio, & Reformatio ordinem ſervet. 373. 1

Correctio arguat, ſed & in ſpem reſipiſcendi erigat

peccatorem. . Ibid.
Correctionis impatiens. 59. 2. & 13 5. 2. &
274. I. & 2
Coſmographia Spiritualis. 325. 2
Crudelitas. 320. 1
Crudelitas ex Luxuria. 297. 2
Crux Chriſti. 307. 2
Curæ ſuperfluæ. 44. 1I. & 219. I. & 349. 2
&. 377. 1
Curæ ſuperfluæ declinentur: 377. 1
Curioſitas nimia. 148. 2

Curioſitas quæ Gazas principum videt, nocebit
humilitati, & paupertati Religioſorum, & Ec-

cleſiaſticorum. 250. 1
D.
Emon non timendus. 226. 1
7 Daniel. 20. 2
David. 143. 2. & 149. 2. & 150. 2. &

204. I. & 269. 1. & 290. 2. & 335. 2. & 362. 1
368. 1. & 3774.

S. David cur parcat Abſaloni. 54. 2
Davidis Conſtantia in malis. 167. 1
S. Davidis fervor inſolitus. 316. 2
Davidis funda. 220. 1
Deliciæ. 159. 2
Deliciæ nimiæ & luxus. 46.2
Delicati. 187. 1. & 192. I
Deſolationes. 33 1
Deſolationes oratione curantur. 47. 1
Deſperatio. 67. 1. & 68. 1
Deſperati ſperent. 207. I. & 353. 2. & 263. 1

Devotio, & zelus & mortificatio Ialenta ve lor
378.2
Deus multis eſt vilis. 260. 1
Deus nobis vilis eſt. I. I. & 35. 2. & 36. 2. & 267.2
Deus quærendus. 349. 1
Dei amor in nos. 105.2
Vide Amor. .
Dei amor in nos facit, ut quaſi plus noſtra curet,

R. quam ſua. 113.1
Dei Beneficia extimenda. 32. 2
Dei cura erga nos. 265. 2

Dei curæ ſe permittere. 42. 2. & 43. 1. & 70. 2. &

167. 1. & 218. 1. & 262. I. & 319. 2. & 354. 2

Dei curæ ſe permittere in ſtatu mediocri. 365.2
Dei gloria tantùm quærenda. 191.2
Dei ira. 46. 1. & 69. 1. & 70. I. & 79. 1
207. I. & 221I. 2. & 242. I. & 274. 1. E
20.1
Dei Ira clemens. 373:2
Dei Ira, & timor Dei inculcentur à Theologis,
à confeſſariis, à concionatoribus. Ibid.
Dei Iram concio ſeria, & non Dei miſericordiam

paſſim evangelizet. lbid.
Dei

Iläeultea

lnni

S

4 eni 1
ytleniu nn
ent 1
Picton ini
ſce Nnmn
S.
ſ Nr N
Erirun Conh
1. E1.

Vnur nſo

nurti cln
ee nt in
Pte, Aahe
Plnie inmms
ſce Mnie

n Etelugrnrs

Uimmanm.
y.
u mn min beſe
lle
annir, or

nter.
emſene .
hreſhiüinle,

rl
.
pum ln
Eligobonn ,

41

149. it
u
un

.

Nihil præter Deum.

A Deo deſeri.

Dignitas mores non mutet.

Rerum Notabilium.

Dei Liberalitas.
Dei miſericordia.

pag. 238. 2
66. I. & 109. 2. & 286. 1

. & 353. 2
Dei præſentia. 32. 2. & 187. I. & 216. 2. &
220. 1
Dei præſentia neglecta. 349. 1
Dei præſentia in actiomibus. 316. 1
Dei præſentia in mente. 66. 1. & 268. 1
Dei verbum implendum. 366. 1

Vide Verbum Dei.
Dei vox.
Vide Vox Dei.
Dei voluntati conformari. 71. 1. & 2. & 159. 2
& 160. 1. & 167. 1. & 182. 2. & 183. 1. &
191. I. & 218. I. & 365. 2

303. 2. & 305. 2

Dei voluntati conformari in omnibus. 186. 1. &
191. 1. & 215. I
Dei voluntati conformari neſcientes. 227. 2
Deo dare aliquid vix licet. 260. 1
Deo dare, eſt accipere. 353. 1
Deo ſervire ſumma felicitas. 144. 1

Vide Qervire Deo.
Deum derelinquentes. 66. I. & 67. 1. & 77. 2
& 237. I. & 319. 2
38.1. & 50. I. & 51I. 2
& 67. 1. & 113. I. & 145. 2. & 146. 2. & 187.

I. & 214. 2. & 237. I. & 265. 2. & 287. 2. G

309. I. & 325. 2. & 326. 2. & 318. 1. & 327. 2

HrH & 349. 1
Nihil præter Deum Religioſi veri appetant. 138. 2
319. 2. & 349. I
182. I. & 200. 2. & 269. I. &
271. & 380. 2
Dignitas à Deo. 42. 2
Dignitas cui conferenda. 3. 1. & 97. 2. & 124. 1
& 127. 2. & 13I. 2. & 164. I. & 226. 2. & 241.
2. 249. 2. & 344. I. & 2. & 249. 2. & 345. 2
& 368. 1. & 2. & 370. 2

Diffidentia ſui.

Dignitas cui conferenda & quomodo. 191. 1
Dignitas cautè conferenda. 367. 1
Dignitas dignis deferenda. 35 5. 2
Dignitas conferenda modeſtis. 342. 2
Dignitas conferenda dignis, & exteris. 289. 1

Dignitas etiam juvenibus deferenda juvenibus, aio,
non immaturis. 369. 2
Dignitas non amicis deferenda, ſed optimè meri-
tis. III. I
Dignitas conferatur, non raptim, & per ſaltus,
ſed emeritis. 257. 2
Dignitas omnibus indifferenter conferenda ſi digni
ſnr⸗ 14. 1
Dignitas ob merita conferatur. 74. 2
Dignitas etiam vilibus conferenda. 249. 2
Dignitas conferatur poſt labores, ut exerceatur
cum laude. 75. 1

Dignitas olim indignis non citò conferenda.

258. 2
Dignitas in Digno. 318. 1I. & 368. 1
Dignitas in indigno. 32. 2. & 71. I1. & 133. 2. &
318. I. & 333. 2

Dignitas in indigno ob Munera. 134. I
Dignitas in indigno ob nobilitatem. 133. 1
Dignitas miſera. 235. 1
Dignitas in indignis nocet Eccleſiæ. 220. 2
Dignitas in indignis nocebit evehenti. 289. 2

Dignitas fugienda. 144. 2. & 219. 2. & 324. I
Dignitas recuſanda. 324. I. & 327. 1. & 369. 1
igmtas mores mutat. 35. 2. & 222. I. & 376. 2
iSnitas mores mutat in Aulico olim vili. 232. 2
144. 2. & 219. 2
& 245. 1

Dignitas mores humilitatis non mutet. 217. 2

Dignitas noxia. 222. 1. & 247. I
Dignitas noxia immerentibus. 71 1
Dignitas noxia, quæ nos revocat ab aris. 349. 2
Dignitas noxia, quia cùm onus ſit, honor eſſe pu-
tatur. 124. 2
Dignitas onus eſt. Ibid.
Dignitas cum gemitu admittenda cum à Deo de-

fertur, non verò ambitione invadenda. 222. 2
Digpnitas reverenda. 367. 2
Dignitas vera. 77. 1f
A Dignitate juvenes non arcendi. 369. 2

Dignitas Eccleſiaſtici veri. 144. 2
Dignitates, & Religionis munera non appetenda.
368. 2
Dignitatum fuga. 367. 2
Dignitatum onus. 324. 1. & 347: I. & 359. 1
Ad dignitates informandi ab ineunte ætate pueri

ſunt. 368. 1
Ad dignitates, & Beneficia Eccleſiaſtica non pro-
movendi, niſi maturi. 367. 1
Diſcretio. 9 I. I. & 186. 2, & 206. 2. & 371. 1
Diſcretio in mortificatione corporis. 187. 2
Dives Evangelicus. 347., 2

Divitiæ nimiæ. 35. 1
Divitiæ noxiæ. 10. 1. & 58. 1. & 97. 2
Dominantium peccata graviora. 33: 1

E

S. . Ccleſia Romana. 32. 2. & 79. 1
S. Eccleſia Romana Compatiatur lapſis. 277. 1

Eceleſia exteros amet. 362. I
Eccleſia, & Synagoga. 5. 2. & 173. 1
Eccleſia felicior/quam Synagoga. 124. 2

Ecclefiaſtica Juriſdictio. 12. I. & 27. I. & 79. I
& 103. 2. & 1006. 1. & 113. I. & 130. 2. &
134. 2. & 1I40. I. & 164. 1. & 198. 2. & 214. I
& 217. I. & 242. I. & 250. 2. & 25 I. I. &

283. I
Eccleſiaſtica Juriſdictio audeat. 291. 1
Eccleſiaſtica Juriſdictio propter Deum. 191. 2

Eccleſiaſtica Juriſdictio feriat, ſed ad curam, non
ad ſtragem. 373. 2
Eccleſiaſtica Juriſdictio puniat, ſed intentione re-
Età. 242. 2
Eccleſiaſtica Juriſdictio ſecet, & curet. 373. 1
Eccleſiaſtica Juriſdictio prodeſt, ſi premit. 252. 1
Eccleſiaſtica Juriſdictio abſtineat quantum poteſt
excommunicatione. 223. 2
Eccleſiaſtica Juriſdictio charitate debellat ſuper-
bos. ,27J. 1
Eccleſiaſtica Juriſdictio modo mitius modo ſeverius
agat, ſic quoque zelus obſervantiæ. 205. 2
Eccleſiaſtica Juriidictio pro Debu vigilet. 42. 2
Eccleſiaſtica Jurildictio non ſuas, ſed Dei injurias
ulciſcatur. 110. 1
Eccleſiaſtica Juriſdictio nihil timeat ſi ſanctè ope-
retur. 262. 1
Eccleſiaſtica Juriſdictio nihil timeat, nam opprefſſa
plus poteſt. . 12. 1
Eccleſiaſtica Juriſdictio rationes privatas negligat.
326. I
Eccleſiaſtica Juriſdictio, quandiu licet, curet im-
pios charitate. 297. 2
Eccleſiaſtica Juriſdictio ſtat terrétque Eccleſiaſtico-
rum exemplo. 28. 1
Eccleſiaſtica Juriſdictio, privatarum rationum im-
memor, majorem Dei gloriam promoveat. 115. 2
Eccleſiaſtica Juriſdictio , ſed per pios proficit.

220. 2
Eccleſiaſtica Juriſdictio palliata. 150. 1
Eccleſiaſticæ Juriſdictioni auſcultandum. 1 2
ccle

Nn 4

Index

Eccleſiaſtica Libertas. pag. 150. 2
Eccleſiaſticus in aula caveat ne adulatione, aut
Theologiâ falsà Eccleſiaſticam Juriſdictionem
Politicæ ſubdat. 230. 1
Eccleſiaſtici veri Dignitas. 144. 2
Eccleſiaſtici affines non evehant. II. 1. & 22. I. & 2
Eccleſiaſtici parcè evehant affines. 164. 1
Eccleſiaſtici raiò evehant affines. 33 I. 2
Eccleſiaſtici affines non ditent. .I
Eccleſiaſtici alia committant aliis, zelum obſervan-

tiæ per ſe curent. 67.2
Eccleſiaſtici ſi forent ambitioſi. 253.2
Eccleſiaſtici avari. 251. I

Eccleſiaſtici ſi avari forent.
Eccleſiaſtici non ſint avari. 117. 2. & 183. 2
Eccleſiaſtici avaritiam oderint. 218. 2. &C 240. 1
Eccleſiaſtici oderint avaritiam, ut Eccleſiaſtica Ju-
riſdictio correctionem adhibere poſſit. 168.2
Eccleſiaſtici coli debent. 79. I. & 201. I. & 366. 2
Eccleſiaſtici coli debent, ſed ob ſcientiam. 102. 1
Eccleſiaſtici coli debent licet in eos impii latrent.
123. 1
Eccleſiaſtici decreta condentes. 12. 1
Eccleſiaſtici decréeta condentes debent avaritiam

335. I. & 338. 1

OlQiſſe. 168. 2
Eeccleſiaſtici decreta condentes exemplo ſint.
122. I

Eccleſiaſtici decreta condentes, & Superiores ex-

cuſationes audiant, expendantque. 369. 1
Eccleſiaſtici exemplo luceant. 139. 1. & 140. I
Eccleſiaſtici exemplo ſint. 124. 1I
Eccleſiaſtici honorandi. 200. 2. & 214. I. &
274. I. & 2
Eccleſiaſtici honorandi à Religioſis vitæ ſeverioris.
250. 2
Eccleſiaſtici non adhæreant Principibus. II. 2
& 90. 1
Eccleſiaſtici indocti. 3. 1
Eccleſiaſtici oderint otium & delicias. 159. 2
Eccleſiaſtici orent non otientur. 140. 1
Eccleſiaſtici politici. 150. 1
Eccleſiaſtici politicam oderint. 161. 1
Eccleſiaſtici probi ſcandala tollant. 106. 1

Eccleſiaſtici probi ſunt, qui non promoti laborant.

Eccleſiaſtici zelo animarum, non pompis effulgu-

rent. 39. 1
Eccleſiaſtici ſcandaloſi. 1I61. 2
Eccleſiaſtici veri. 11. 2
Eccleſiaſtici veri quinam ſint. 3. I
Eccleſiaſtici veri ambitione careant. 159. I
Eccleſiaſtici veri temporalia ſpernant. 26 5. 2

Eccleſiaſtici veri S8. Apoſtolos imitentur, non an-
teceſſores. 284. I
Eccleſiaſtici, & Reges minus peccare pofſlunt.
1
Eccleſiaſtici, Reges, Superiores nihil curent niſi
gloriam Dei majorem. 113. I
Eccleſiaſtici non Regis, non Toparchæ, ſed Dei
tantùm funt. I1. 2
Eccleſiaſtici, & Religioſi honorandi. 370. 1
Eeclefiaſtici & Religioſi coli debent non carpi.

21I. 1
Eccleſiaſtici, & Rehgioſi in Aulà. 377. 2
Eccleſiaſtici poſt labores promovendi. 75⁵2
Eccleſiaſtici „ S Religiofi aulas ſpernant. 370. 1
Eccleſiaſtici, & Religioſi aulas rarò ſubeant.
.I
Eccleſiaſtici & Religioſi clam puniendi. 214. I1
Eccleilaſtici clam & ſine infami plerumque pu-
niendi. 296. †
Eccleſiaſtici, ſeu Religioſi olim viles exultent in

ſui generis humilitate.

. 365. 1
Eccleſiaſtici & Rehgioſi Bella mortificatione cor-

poris ſedare debent. 140. 2
Eccleſiaſtici & Religioſi humili loco nati ſi delhcati
evaderent, &c.

141. 1
Eccleſiaſtici & Superiores coli debent. 27. 1
Eccleſiaſtici & Superiores ſint exemplo, ut amorem
& venerationem ſibi concilient. 318. 1
Eccleſiaſtici & Religioſi non labore vano confi⸗
Ciantur pro gloriâ affinium. 939. 1

Eccleſiaſticorum Exemplo Juriſdictio Eccleli
ſtat terrétque.
Eccleſiaſticorum Luxus.
Eccleſiaſticorum peccata.

aſtica
28. 1
124. 2. & 150. 1
Vide Peccata. 3

Eccleſiaſticorum graviora peccata. 92. I. & 94. 2
Eccleſiaſticorum pompæ veriores. 105. 2. &
144. 2

Eccleſiaſticorum pompæ veriores, ſcientia. 101.2
Eccleſiaſticorum ſi quæ forent pompæ nimiæ, non
excuſarentur à decore dignitatis. I41I. I
Eccleſiaſticorum reditus partiantur in omnes Eccle-
ſiaſticos. 192. 2
Eccleſiaſticorum ſcandala. 182. 2
Eccleſiaſticis avaritia vitanda. 91. 1. & 183.2
Eccleſiaſticis omnibus neceſſaria mortificatio Cor-
poris. 308.1
Eccleſiaſticis reditus neceſſarii. 91. 1
Eccleſiaſticos non honorabunt perſecutores religio-
ſorum niſi frœnentur. 200. 2
Eccleſiaſticos decet Lætitia Spiritualis. 147. 1
Eccleſiaſtici reditus. 132. I. & I44. 2. & 160. 1I
Eccleſiaſtici reditus neceſſarii. 52. I
Educatio Filiorum.
Vigde Filiorum Educatio. .
Electio ſtatus. 77. 2. & 175. 2. & 179. 2. &
234. I. & 2. &G 235. I. & 25 1. 2. & 253. 1
& 256. 2. & 287. I. & 2338. 2. & 350. I

& 377. I

349. 2
II3. 1. & I14. 2

Electio ſtatus, qui divinis vacare poſſit.
Eleêmoſyna.

Eleémoſyna & Templorum ornatus Murmuratio-

nem excitant. 260. I
8. Elias. 68. 2. & 218. I. & 252. 1
Elizabeth humillima. 342. 2
8. Eliieus. 204. 1I. & 218.2
Epiſcopus corrigat. 76. 2
Epiſcopus nihil agat præter curam animarum.
. 159. 1
Epiſcopi non penitus vicariis innitantur. 102. 1

Epiſcopi. 207. 1I
Epiſcopi munus. 124. I. & 140. I. & 144.2
Epiſcopi reſidentia. 67. 1. & 123:I. & 134. I
. & 159. I. & 273. 2. & 317. 2
Epiſcopi Reſidentia, & ſolicitudo. 3. 1
Epiſcopi vigilantia circa ſpiritualia. 68. 1
Epiſcopi reſidentia vicarii Prudentiæ antecellet.

292. 1
Epiſcopi ſcientia neceſſaria. 102. 1
Erubeſcentia Evangelii. 8.2

Erubeſcentia Evangelii mala. 5. 2
Erubeſcentia Evangelii, ſe ſe, licet invita ſociat
Tepidis. 148.1
Erubeſcentia Evangelii difficillimè vincitur. 204. 1
Erubeſcentia Evangelii ſuperetur. Ut Deus nos
Palam amare vult, itaà nos illi propalam ſervia-
Eſau. 24. 2. & 319. 1
S. Eſther. 317. 1I. & 327. I
S. Euchariſtia. 3: 2. & 5I. I. & 53. I. & 67. 1. 6*.
73. I. & 145. I. & 220. 1. & 233: 2. & 239. I
& 26 5. 2. & 266. I. & 268. 2. & 280. I. & 286.
2. & 349. 2

Jancta

Wa

uliliu
Pitin
6 ehuitu.
kllln
Dehnki

n

Cch .
. (Coola

nen

ont nncatio⸗
unmmino
ummmnctt

Dunmmnito n

Duummmictto

ummn

4
7

Nhre ſortun

.
Ku de Pi

Trne
lecllan
“
unmn C

Aig i n

hul
Vg. Kallari
AIt an ,
leal

ecid.

n

,Rn
unhen
tls. 1
tur in CNNE
Nl. L
tin antfta

Perſecunmt,

pinitulg

Ace dalt
Ileil
ornans Mn

Me
Atet Clan 2
s imnitunm. 1

1. & 1 11.
1. &!
,1. 1,
lcituco.
ntne.
1 Druleme ²

1

.

l.
e le,

„ ,e
r. Pne nd
Dm 1

ſthen

iik

Exempla bona.

Exemplorum vox.

Exercitia ipiritualia.

, Nos

Felices non admirandi. 70. 2. & 148. 2. & 192.

Rerum Notabilium.

Sancta Euchafiſtia felicitas vera. pag. 176. 1
Sancta Euchariſtia non eſt Manna. 149. 2
S§. Euchariſtia in Bacchanalibus expoſita tentatio-
num remedium. 268. 1
S. Euchariſtiam præcedat Mortificatio Paſſionum.

27 I. I
FEunuchus Candacis. 103. 2
Examen Conſcientiæ. 186. 2. & 265. I. & 264. 2
&W 329. 2
Excommunicatio. 150. 2. & 217. I. & 320. 2
Excommunicatio aliquando infligenda. 242. 1
Excommunicatio infligenda ſed juſtè. 164. 1
Excommunicatio rara ſit. 27. I. & 141I. 2
& 158. JI
Excommunicatio neceſſaria aliquoties, ſed rara ſit.
372. 2
Excommunicatio timenda. 79. 1

Excommunicatio & Eccleſiaſtica juriſdictio ac zelus
obſervantiæ propter Deum. 191. 2
Excommunicatio & ſeveritas egent Prudentia.

296. 1
Excuſationes audiendæ. 313. I
Excuſationes non vanæ audiantur. 371. 2

Excuſationes frivolæ. 182. 2. &ũQ 283. I. & 330. I
Excuſationes ſinceræ non repellantur. 369. I

Excuiationes non petantur ab inclinatione, ſed ab

impotenti. 369. 1
II. I
140. I. & 253. 1. & 2
II. I. & 148. 1
& 185. 1
284. 1
180. 1. & 217. 2
Vide vox Exemplorum & vox
operum.

Exempla mala.

Exemplo eſſe.

Exemplo eſſe debemus.

83. I. & 98. I. & 122. I1
& 130. 1

F.

178. 2. & 198. 2

PFAber quiſque fortunæ ſuæ.
& 273. I. & 317. I

Faber quiſque ſuæ ſpiritualis fortunæ. 161.2
& 332. 1I
Faber quiſque ſuæ tepiditatis. 283. 1
Famæ cura. 140. 1. & 318. 1. & 376. 1
Famæ nimnia cura. 340. 2

Familiaritas nimia. 19 1. 2
Familiaritas etiam principum non appetenda. 45. 2
Familiaritas cum ſæcularibus. 146. 2. & 148. 2
& 152. 2. & 174. I. & 186. 2. & 203. I
S& 224. 2. & 241. 2. & 366. 1

Familiaritas nimia cum ſæcularibus. 217. I. &

371. I. & 373. I

Familiaritas noſtra cum ſæcularibus ſit gravis.

. 1. 2
Familiaritas cum ſæcularibus ſeria. 4 3. 2
Familiaritas cum ſæcularibus ſocietatem redoleat.
Familiaritas cum ſæcularibus ſpiritualis. 223. 2
Familiaritas cum mulieribus. 111I. 2. & 249. I
Famiharitas cum mulieribus ſeria ſit. 45. 2

Familiaritas cum pueris.

91. I. & 23 5. 2

2
& 334. 2. & 372. 1
D Fehces non ſuperbiant. 176. 1
Felicium peccata graviora. 33. 1
Felicitas non admiranda. 241. 2
Felicitas pendet a Deo. 7. 1
Felicitas infelix. 256. 2
Felicitas non infelicitate caret. 252: 1
Felicitas Deo nos ſubjiciat. 19. 1

Felicitas fluxa.

179. 2. & 338. 2
Felicitas toleranda. 797 275. I
Felicitas vana. 246. 2

Felicitas vera. 47. 2. & 67. 1. & 127. 2. & 160.
1I. & 260. 2. & 287. 2. & 349. 1I. & 2
Felicitas vera in Deo. 47. 2

Felicitas Religioſa ex fervore. 261. 2
Felicitas noxia. 10. 1. & 33. 1. & 58. I. G 71. 2
& 72. 2. & 176. I. & 198. I. & 206. 2. & 234
2. & 247. 2. &ũ 279. IJ. & 322. I
Fervor. 20. I. & 34. 2. & 74. 2. & 169. I. & 174.
I. & 177. 2. & 195. 2. & 198. 2. & 224. I
& 237. 2. & 26 1. 2. & 272. I. & 276. 2. &G

354. 1
Fervor audeat. 148. J
Fervor propalam ardeat. Ibid.
Fervor prudens. 195. I
Fervor ſtatim. 188.2. & 202. 2
Fervor inexplebilis. 272. 2
Fervor recuſat exaltari. 34. 2
Fervor neceſſarius. 253. 2
Fervor verus. 202. I. & 349. 1
Fervor verus quàm fſoœcundus. 169. 2
Fervor verus pœnas amat. 147. 2
Fervor extra locum & tempus. 170. 2
Fervor emicat inter contraria. 2. 2
Fervor verus ex oratione & exercitiis ſpirituali-
bus. 96. 1
Fervor prodeſt etiam degeneranti. 105. 1
Fervor exercitus proderit etiam lapſis. 56. 1
Fervor ſit voluntarius. 143. 1
Fervor ultra leges. 279. 1
Fervor juxta ſtatum cujuſque. 161. 1

Fervor, non ſeveritas, regularum obſervantiam
Parit.

Fervor non niſi ſumma meditetur & ſumnmos 1u.
letur. 284. 1
Fervor in villis & recreatione Tuſculanj. 316. 2
Fervor ubique. Regularum obſervantia ubique.
273. 1
Fervor perſecutionum fons. 260. 1
Fervor & Virtus ſolida. 302.2
Fervor, & virtus ſolida in opere. 363. 1

Fervor & oratio extra tempus ſummi ſunt meriti.

310. I
Fervor S. Pauli. 272. 2
Fides. 241. I
Fides ardua. 73. 1
Fides tentationum remedium eſt. 234. 2
Fides mortua. 97.2

Filiorum educatio. 3. I. & 24. I. & 25. 2. & 53. 2
& 124. I. & 160. 2. & 182. I. & 183. 2. G
189. 1. S& 250. 2. & 282. I. & 332. I. & 33 5.
2. & 330. I. & 345. 2. & 350. 1. & 35 I. I
& 367. 2. & 368. 1. & 2.

Fiſcus. 183.2. & 197. 2
Eiſcus feriat ſed cum magna cauſa. 197. 2
Flos Campi. 185. 2

Fortunæ ſuæ quiſque faber.
Vide Faber, & c.
S. Franciſci ſtigmata. 125. I. & 2. & 128. 2. &
I5I I. & 179. I. & 2. & 187. 2. & 322. I

323. I
Furta. 160. 2
Qjtu.
S. Edeon. 282. 1
Gloria æterna. 129. 2
Gloria Dei major, &c. IIV. I. & 279. 2

„

3loria vana. 118. 1. S 148. 2. & 168. 1. & 217
& 219. I. & 221. I. & 230. 2. & 232.I. & 315. 2
& 327. 2. & 340. 2

Gloria

Gloria vana & Ambitio corrumpunt labores. pag.

253. 2
Gloriæ odium. 219. 2. G 230. 2. & 279. 2
Gloriæ vanæ ſitis. 341. 2
Gloria vana culpa non levis. 315. 2
Gloriam vanam declinat humilitas. 369. 1

Gloriam vanam declinat humilitas S. Jeremiæ.

367. 2
Gloria vana, & intentio mala réctè geſta corrum-
punt. 12. 1
Gloria vana- 340. 1
loria vera. 366. 1

200. 2. & 380. 2
Gratiæ vis. 200. 2. & 268. 2
Gratiæ cooperandum. 13. 1. & 72. I. & 162. I.
& 170. I. & 186. 2. & 198. 2. & 268. 2. &
& 270. 2. & 273. 1. & 3779. I. & 283. 1

Gratiæ neceſſitas.

Gratiarum actio. 53. 2
Gratia Dei ſanctificans. 319. 2. & 349. I
Gratitudo. 10. 1

Gula. 5I. 2. & 52. 2. & 68. 2. & 130. I. & 13 5§. I.

& 151. 1. & 152. 2. & 159. 2. & 178. 2
Gula nimis poteſt in Chriſtianis. 1.2
Gulæ amor & mortificationis odium in quibuſdam

ſine lege & ſine abbate ſolitariis. 141. 1
Gulæ potentia. . 1I51. 1
Gulæ jejunium illudat. 203¹˙ 1

H.

Abitus boni.
Habitus mali.

54. I. & 344. 2
24: 2. & 92. I. & 160. I. &

257. I. & 307. 1

Hæretici blandè revocandi. 27. 1
Hel. 37.2
Heva. 18.2. Sr 348. I
Homines non timendi. 25 I. 1. & 26 I. 2. & 283. 1
& 266. 2. & 372. I. & 379. 1
Hominis improbitas. 307. 1
Hominibus placere. 341. 2
Hominibus non placendum. 93. I. & 236. 1
E 259. 2
Homicidæ. 195. 2
Homicidium. 295. 2. & 320. 1

144. I. & 187. 2. & 340. I. G
343. 1. & 346. 1
Honor mutuus inter diſpares vitæ conditiones.
169. 1
24. I. & 94. 2. & 200. 2. &
146. I. & 148. 1. & 266. 2
Humani Reſpectus vincendi ut palam Deo ſervia-
mus. 8. 2
Humani timores. F. 2. & 127. 2. & 146. I. &
2276. 2. & 283. I. & 372. I. & 378. 2
Humilitas. 35. I. & 178. 2. & 179. 1. & 181. 1
& 200. 2. & 217. I. & 327.I. & 336.2. & 340. 1
342. 1
Humilitas à Deo exaltatur. 366. 1
Humilitas difficillima. 75: 2
Humilitas parens caſtitatis, atque ſcientiæ. 36 5. 1
Humilitas ignobilitatem generis non diffitetur.

Honor mutuus.

Humani reſpectus.

Ibid.
Humilitas gloriam vanam declinat. 369. 1
Humilitas in perfectis. 380. 2
Humilitas ſua prodens vitia non excuſans. 367. 2

Humilitas gloriam vanam, & congratulationum

ſitim calcat. 34. 2
Humilitas ſublimis. 176. 2
Humilitas, & cognitio ſui valdè ardua. 365. 2
Humihitas rara. 229. 1
Humilitas vera. 230. 2
Humilitatis fontes. 217. I

6

Humilitatem parit Amor in Deum verus, & Reli-

gionis munia viliora exoptat. 279. 2
Humilitate proficiunt talenta, & zelus animarum.
1. 366. 1
Humilitas Chriſti. 23 I. I
Vide Chriſtus.
Hypocriſis. 12. 1. & 227. 1. & 358. 1
1.
S8. 1Acob. 32. 2. & 38. 2. 8& 117. I. & 151. 1

& 152. 1. & 317. 2. & 335. 2

S. Jeremias.

1IIF.
S. Jeremiæ Humilitas gloriam vanam derwſan 4
367. 2
Jephte & S. Abraham. 355. 1
Sanctus Ignatius. 130. 1
S. Ignatius in carcere. 328. 1
S. Ignatii miracula. 68. 1
Imitandi fundatores. 284. 1

Imitandi pauci. 2. 2. & 170. 1. & 195. 1. & 206. 2
254. 1. & 276. 2

Imitandi pauci, imèò aliquando nulli. 273. 2
Imitandi optimi. 186. 1. & 2. & 284. I
Imitandi optimi palam. 148. 1
Impegno, ut aiunt Itali. 314. 2
Imperfecti omnes ſumus. 329. 2
Impiorum mors.
Vide Mors.
Impiorum Protectores.
Vide Protebtores.
Impiis omnia cooperantur in malum. 72. I. &

172. I1. & 273. I. & 358. 1
Indifferentia ad Rehligios munera.; 3 6.2
Indifferentia & ohedientia ſunt talenta veriora.
Ibid.
46. I. & 142. I. & 174. 2. & 232.2
Ingratitudo. 94. 2. & 252. 2
Ingratitudo ſævior crudelitate. 289. 2
Inimici dilectio. 24. 1. & 72. 2. & 90. I. & 109.
I. & 117. I. S 143. 2. & 286. I. & 336. 2. &
357. 2. & 362. 1
Inimici dilectio ab ambitione impetratur. 90. 1
Inimici dilectio in Eſau propter Patrem, non prop-
ter Deum. 267. 2
Injuriæ ferendæ. 33. 2. & 190. 2. & 336. 2. &

Infirmitas.

7. 2
Injuriæ condonandæ exemplo Dei. . 2
Inſania allegoricè. 246. 2
Inſpirationes. 303. 2
Inſpirationibus Dei parendum. 261. 2

Intentio prava. 52. 2. & 75. I. & 123. 2. & 138.
2. & 178. I. & 253. 2. & 265. 2. & 207. 2

& 338. 1
Intentio ſi foret mala in Eccleſiaſticis non bonis.
25I. 1
Intentio pura. FlI. 2

Intentio recta. 148. 2. & 150. I. & 233. I. &
. 279. 2. & 350. I. & 373. 2
Intentio recta in ſeveritate. 191.2
Intentio recta nihil præter Deum quærat. 117.1
Intentione rectà puniat Eccleſiaſtica juriſclictio.
242.2
Invidia. 24. 2. & 226. 2. & 331. 2. & 376. 2
Invidia inter æquales. II. I. & 71. 2. & 203. 1
& 226. 1. & 377. 1
Invidia inter æquales abit in murmurationen-
211.
Invidia inter Eccleſiaſticos, & Religioſos funditus
exſcindatur.
Invidia inter ſpirituales.

Invidi, & accuſatores falſi Religionis totius hoſtes
repu-

376. 2 R
394. 1

t benls

— —
2. —

hr uin
ile e.
PDicenen
zNi, Kinn
Uunlelini,
vDe, vn
An eumelue
Eluuia un

en en
o
l e nh

,N
N
UI

M. l. 4
1

31. 2

2 K

I Nne

8

& r 1
trd
ullt.

de.
72,2 Egl
2860.1 E,
Nrl
ne impealt
optet Punemn

o Dei.
Po Der

Eccklaſid 1

.2. Me

.

reputentur. Ppag. 376. 1
Joab cur reus. 358. 1
S. Joannes. 226. 2

S. Joannes Baptiſta. 218. 2. & 328.

1
S. Joannis ſeveritas in Impios. 22. 2
8. Job. 326. 2. & 334. 2. & 379. I
S. Job liberalis erga filios. 335. I
8. Jonas. . 29. 2. & 78. I. & 329. 2
Jonas imago cogitationum malarum. 9330. I
Jonathas. 150. 2
S. Joſeph. 308. 1. & 330. & 368. 1
S8. Joſeph Patriarcha- 161. 2
Ira Dei.
Vide Deus.

Ira Dei clemens. 373. 2
Ira Dei, & timor Dei inculcentur à Theologis,
à confeſſariis, à concionatoribus. Ibid.
Iram Dei, & non Dei miſericordiam concio ſeria
paſſim evangelizat. lbid.

Ira, & Luxuria undique erumpunt. 376. 1I
Iræ ſcelus. 358. 1
Irriſores Juſtorum. 33. 2. & 37. 2. & 204. I
& 252. 1
Irriſores juſtorum à vocatione abducentes. 247. 1
Irriſores bonorum operum ſpernendi. 259. 2
8S. Iſaac. 20. 1. & 229. 2. & 282. I. & 319. I
Judas. 135. 1
Judas proditor. 76. 1
Judex. 197. 2
Judex æquus. 197. 1
Judex audiat reos. 312.1
Judex impius. 347. 1
Judex inflexibilis ſit. 24. 1
Judex mutet ſententiam. 313. 1
Judex venalis. 23. 2
Judices. 360. 2
Judices procraſtinantes. 360. 1
Judicantes temerè. 129. I. & 214. I
& 340. I
Judicii dies. 69. I. & 70. I. & 207. I
8. Judith. 54. 2

Jugum Chriſti ſuave. 144. I. & 23 3. 2. Ge
234. I. & 251. 2. & 252. I. & 253. 2. &
25 5. I. & 2506. 2. & 260. 2. G& 26 I. I
Jugum Chriſti cui durum? 25 5. 1. & 287.2
Jugum Chriſti non grave, ſi à vitio imponatur.
I. 1
Juriſdictio Eccleſiaſtica.
Vide Eccleſfiaſtica Juriſädictio.
Juſtitia. F5O. 1. & 344. I. & 358. 2
Juſtitia æqua omnibus. 33. I. & 134. 2. &
163. 1. & 168. I. & 195. 2. & 196. I. & 197. 2
. Se 250. 2. & 3 I4. I. & 347. I. & 348. I
Juſtitia vera. 24. 1
Juſtitia, & ſeveritas minas executioni mandent.

375. 2
Juſtorum Irriſores.

Pe Vide Irriſores.
Juſtorum perſecutio.
Juſtorum Perſecutores.
Vide Perſecutores.
Juſtorum Protectores.
Viie Protectores.
Juſtis omnia cooperantur in bonum. 162. 1
& 169. 1. & 170. I. & 273. 1I. & 316. 2. &
358. 1

in bonum, impiis in malum coope-

358. 1

274. 1

JIuſtis omnia
rantur.

Rerum Notabilium.

/

L.
Abor ſæcularium gravis. 36. 2
L Labor ſæcularium improbus. 1. 1
Labor ſæcularium maximus. 38. 1
Labor ſæcularium vanus. 253. I. & 2
Lætitia ob æterna tantùm. 50. 1
Lætitia Spiritualis. 180. 1. & 190. 1
Lætitia Spiritualis Eccleſiaſticos decet. 147. 1
Lætitia vera unde? 157. 1
Lætitiæ amniſſæ remedium. 47. 1
S. Laurentius. 309. 1
auretana domus Sanctiſſimæ Mariæ Virginis.62. 2
Laus Sancti. 173. I. & 185. 2
Laus Sancti ſed modeſta ſit. 84. 2
Laus pueri Sancti. 189. 1
Laus Sanctorum. 195. 1
Labi quomodo ſoleant optimi. 254. 1
Labi poſſunt optimi. 2699. I. & 282. I
Lapſi arguendi, ſed & animandi. 373. I
Lapfſi à Chriſto curantur tantam. 67. I. & 68. 1

Lapſi blandè erigendi. 26. 2. & 64. 2. & 66.1. & 67.
2.8& 223. 2. & 319. I. & 353. I. & 359. I. &
372. 1
Lapſi erigendi àa Superiore. 67. 2
Lapſi blandè, & ſtatim erigendi. 374. 2
Lapfſi blandè erigendi quamvis contumaces. 277. 1
Lapſi optimi fient. 1I41. 2. & 199. 2. & 200. 2
& 252. 2. & 263. I 8& 264. 1
Lapſi, ut primum frigus remiſerint, blandè exci-

piantur. 374. 1
S. Latro. 273. 2
Lazarus. 360. 1
Lazari ſuſcitatio. 1I11. 1
Lectio Profana. 378. 1
Lectio Sacra. 51. I. & 9 5. I. & 104. 2
Lectio Sacra quàm utilis. 103. 2
Lectulorum nimiæ Deliciæ. 167.2
Leproſi Evangelici. 174. 2
Liberahias. 9 1. I
Liberalitas erga Deum. 3 53. 1
Libertas Eccleſiaſtica. 150. 2
Liberum Arbitrium. 198. 2

Librorum profanorum amor quo modo inſeratur.

377. 2

Linguæ cura. 84. 2. & 152. 2. & 311I. I. & 336. 2

342. 2. & 371. I

Lites. 17. 2
Lites citiſſimè finiantur. 360. 1
Lites & Judices. 360. 2

Non omnia licent omnibus. 71. 1. & 86. 2. &
161. 1. & 2. & 192. I. & 200. 1. & 354. 2. &

355. 1
Locus non nocet. 273. 2. & 316. 2. & 315. 1
Locus non obeſt. 170. 1
Locus prodeſt. 32. 2
Locorum indifferentia. 369. 2. & 370. 2
S. Loth. 270. 1
S. Lucia. 35 5§. 2
Luxuria. I. I. & 17. I. & 33. 2. & 977. 2. &

156. 2. & 178. 2. & 249. I. & 2. & 250. I. Sc
290. I. & 297. 2. & 300. I. & 309. I. & 320. 1
Luxuria crudelis.

295. 2
Luxuria ſæva. 298. 1
Luxuria latè furit. 379. I
Luxuria ſcelerum fons omnium. 298. 1
Luxuria oculis innata vix vincitur. 250. 1
Luxuria omnes aggreditur. 249. 1. & 298. 2
Luxuria omnes ferè pertentat. 379. 1
Luxuria, & Ira undique erumpunt. 376. 1
Luxuriæ foœditas Deo valde exoſa. 172. 2
Luxuriæ

Index

Luxuriæ matrimonio medeantur ex-leges. pag.
. 350. 2
Luxuriam politica intruſit. 58. 2

Luxus.

31. 2. S& 58. 1. & 105. 2. & 139. I. G 2
& 160. 1. & 167. 1. & 248. 1. & 33 5. 1

Luxus nihil prodeſt. 101. 2
M
88. Achabæi. 172. 2
M S. Magdalena. 164. 2

S. Maria Magdalena, & S. David diverſimode

pœnitentes. 8. 2
S. Magdalenæ amor in Deum nihil præter Deum
expetiit. 117. I
In Magnates Severitas. 380. 2
Manna. 33. I
Manſuetudo. 336. 2
Beatiſſima Virgo Maria. 18 5. 1
Beatiſſima Maria Mater Dei. 327. 2

Maria Virgo Beatiſſima. Mortificationem paſſionum
ſuadeat. 1I. I
Beatiſſima Virgo Maria ſitit ſermonem ſpiritualem
noſtrum. 121. 1
B. Virgo Maria zelum promovet animarum. 60. 2

B. Virginis Mariæ conceptio Immaculata. 215. I
Beatiſſimæ Virginis Mariæ Nativitas. 188. 2. &
310. 1

Beatiſſimæ Virginis Mariæ Præſentatio. 135. 2. &
L 138. 2. & 206. 2
Beatiſſimæ Virginis Mariæ Viſitatio. 53. 2
Beatæ Virginis Mariæ Purificatio. 30. I. & 235. 1
& 237. I. & 25 5. 1

Beatiſſimæ Virginis Mariæ Aſſumptio. 169. 2. &
316. 1
B. Virginis humilitas honorata. 170. 1

Beatiſſimæ Mariæ virginis mortificationum fſitis.
183.2
Beatiſſimæ Virginis Mariæ ædes Lauretanæ. 61. 1

B. V. Mariæ Templum allegoricè. 168. 2
B. V. Mariæ Filii. 247. 2
B. V. Mariæ patrocinium. lbid.
Beatiſlimæ Virginis Mariæ teſſera. 310. 2

S. Maria ſub habitu Monachi degens accuſata,
quòd virginem compreſſiſſet, è& Monaſterio tru-
ſa, filium alienum educare cogitur tanquam ſuum.

166. 1
S. Martini fervor. 279. 1
Mathathias. 163. 2
Matrimonia. 249. I. & 2. & 250. I. & 2. & 314.
1. & 349. 2
Miracula veriora. 68. 2

Miſericordia Dei.
Vide Deus.
Miſſa celebranda. 239. I. & 266. 2. & 268. 2. &

280. 2. & 349. 2

Miſſæ neglecta oblatio. 280. 2
Miſſam rarô celebrantes Sacerdotes. 239. 1I
Mors allegoricè. 135. 2

Mors allegoricè optima. 137: I

Mors Impiorum. 258. 2
Mors incerta. 347. 2
Mortis memoria. 12. 1
Mortis incertæ memoria neceſſaria. 347. 2

Mortis memoria temporalium contemptum parit.
W 179. 2
Modeſtia. 174. 1I. & 178. 2. & 185. I. & 224. 2
249. I. & 2. & 250. 1. & 254. I. & 328. 2
Modeftia exterior. 377. I
Modeſtia exterior non ſola Mortificatio corporis.
148. 1

Modeſtia oculorum. 12. 2. & 18. 2

Modeſtia neceſſaria & magis neceſſaria circumſpe-

ctio etiam perfectis. . 91: 1
Modeſtia, & verecundia in verbis. 371. I
Modeſtia ſine Spiritu. 97. 2. & 147.2
Moderata durant. 187. 1

Moniales.
Monialis dum ex peccatrice Deo dicaretur. 66. 1
Moniales & religioſi laici Caſtitate æquant zelum
animarum. 190. 1
Mortificatio. 2. 1. & 74. 1. & 307. 2
Mortificatio ubique.

1 237. 1I
Mortificatio amanda. 233.2
Mortificatio appetenda. 278. 1
Mortificatio dulcis. 252. 2
Mortificatio dulceſcit. 256. 2
Mortificatio quomodo dulceſcat. 354. I
Mortificatio neceſſaria. 75 2
Mortificatio neceſſaria Religioſis. 255. 2
Mortificatio perneceſſaria Concionatori. 379.2

Mortificatio omnimoda Perſeverantiam parit. 137. 1
Mortificationi vacet zelus animarum.

241. 2
Mortificationem odit Scientia ſine Spiritu. 40.
Mortificationis amor. 378. 2
Mortificationum ardor. 251. 1
Mortificationis deſiderium. 125. 2
Mortificationis odium. 140. 2. & 142. I. & 203. I
& 378. 2
Mortificationis fames. 185. 1

Mortificationum ſitis. 2. 1. & 135. 2. & 140. 2
142. 2. & 20I. 2. & 256. I. & 323. 2
Mortificationis fructus. 145. 1
Mortificationis odium, & Gulæ amor in quibuſ-
dam ſine lege & ſine abbate ſolitaris. 141. I
Mortificatio concionatorem facit non ſcientia. 378. 2
Mortificatio corporis. 127. I. & 140. 1I. & 147. 2
& 192. 1. & 322. I. & 363. 1

Mortificatio corporis difficillima I51. I
Mortificatio corporis laudatiſſima. 363. 2
Mortificatio corporis neceſſaria omnibus. 379. 1

Mortificatio corporis eſt tentationum remedium.

188. 2
Mortificatio corporis non ſola virtus interna.
254. 2
Mortificatio corporis, & Timor Dei- 363. 1

Mortificatio corporis concionatoribus, Superiori-
bus, Eccleſiaſticis omnibus necefſaria. 308. I
Mortificatione corporis eget ſcientia. 188. 2
Mortificatio Paſſionum. 268. 2. & 332. 1
8& 362.2
Mortificatio Paſſionum ſtatim. .
Mortificatio vera paſſionum, ſi naturæ tuæ repu-

gnas. Ibid.
Mortificatio paſſionum generoſa. 216. 1
Mortificatio paſſionum dulcis. 261,2
Mortificatio paſſion m omnium. 309. 1

