Correctionis impatientia. 27 5. 1
Creaturæ ſcala ſint ad Deum. 298. 2
Crudelitas. 274. I. & 368. 2
Crudelitas Politicæ. . 109. 2
Cura Dei erga ſuos. 116. 1
Curæ ſuperfluæ. 129. I1 & 136. I. & 238. 1
Curioſitas. 332. 2
D.
§. Aniel. 162. 2. & 176. 2. & 211. 2. &

235. I. & 250. I. & 276. I. & 311I. I

& 340. I. & 373. 2

Dathan & Abiron. 356. 1
S. David. 90. 2. & 98. I. & 101. I. & I14. 1
& 123. I. & 128. 2. & 144. 2. & 147. 2. &
158. 2. & 175. I. & 189. 2. & 201. I. & 214.2
& 216. 2. & 219: I. & 2. & 22 5. 2. & 229. 2
& 236. 2. & 240. I. & 248. I. & 254. I. &
259. 2. & 260. I. & 261I. 2. & 265. I. & 272. 1
& 2. & 278. 1I. & 28 5. 1. & 287. I. & 2. &
292. I. & 304. I. & 305. 2. & 311. I. & 319.
2. & 330. 2. & 332. 2. & 336. 2. & 338. 2. &
367. 1I. & 389. 1

David nimis Abſaloni conjunctus.

123.2
David deceptus ab Abſalone. 2 2. 2
S. David arrogantiam vicit. 367. I

S. David non deſeritur in calamitate ab aulico fido.
211. 2
S. David pugnax. 192. 1
S. David plus placuit ephebus quàm pugnax. 319.2
S. David ſeveritate non uſus in filium. 264. 1
Delatores. 339. I. & 343. 2

Delicati. 133. I. & 145. 1. & 33 5. 2. & 360. 1
& 386. 2. & 388. 2
Dehciæ. 18. 2. & 68. 2
Deſolationes. 204. 2
Deſperatio. 130. 1
Deſperatio vincatur Dei miſericordià. 296. 1
Deſperati ſperent. 130. 2

Devotio in Deum mortificationi præcedit. 9 5.. 1
Deus gratis colatur. 11.2
Deus nobis vilis. 226. I. & 245. 2
Deus nobis vilis eſt, nam ob æterna nihil agitur,
ob temporalia omnia fiunt. 324. 2
Deus nobis vilis non ſit. 344. 1
Dei amor erga nos. V. Amor.
Dei cura ergo ſuos. 8. 1. & 38. I. & 116. 1
Dei curæ ſe committere. 44. 2. & 1I11.2.

& 176. 1
Dei gratia ubique neceſſaria- 177.2
Vide Gratia.
Dei injurias Rex ulciſcatur. 344. 2
Dei ira. 28. 1. & 105. 1
Dei ira dilata. 28. 2. & 208. 2

Dei miſericordia. 28. 1. & 67. I. & 121. I. &
143. 2. & 23 I. I. & 340. 2. & 347. 2

Dei miſericordia ob miſe ram. 309. 2
Dei oblivio noxia. 177. I
Dei præſentia felicitas vera eſt. 231. I. & 2.
335. 1
Dei providentia. 324. 2
Dei Timor. 11. 2. & 52. 2
Dei Timor neceſfſarius. 126. 1
Dei Timor non Luxus. 227. 1
Dei Timor rarus. 184. 2
Dei voluntati conformari. b. 2. & 41. 2.
& 43. I. & 2
Deo

ire bala
r Ue 4

Celehngt

zusai colle

uta aucne
rs oolleret
eucolleren
aconleren

lanaslente o⸗

Uentn len.
Alnn moern

lin es
u mn m

. .
u Ment

lit Uegglid
Mu m

ncAlamnitztesu

hebuquumg
Uis in flin

5

midtind

Iühetoni

n Ob Atelnl

fun.

Deum derelinquentes.

Dignitas in indigno.

—

Rerum Notabilium.

Deo dare.
Deo dare rarum eſt.
Deo ſervire felix.
Vide Nervire Deo.
Deo ſervire palam vix licet.

Pag. 37. 2. & 39. 2
224. 2
63.2. & I116. I

226. 1
28.2
Nihil præter Deum. 39. 2. & 85⁵. 2. & III. 2
Nihil præter Deum quærat intentio recta. 213. 2
Nihil præter Deum, vel in Deo quærendum.
212. 2
Nihil in Deo præter Deum amemus; quuùm Deus
ſi poſſet, noſtra in nobis plus amaret quam ſua.
213. 2. & 214. I

Dialogo Gallus. 83. 1
Diffidentia ſui. 2. I. & 122. 2. & 205. I. & 232. 2
& 279. TI
Dignitas alleg. 71. 2
Dignitas à Deo. 64. 2. & 144. 2
Dignitas cautè conferenda, vel bonis. 253. 1

Dignitas cui conferenda. 3. I. & 7. I. & 10. 2
& II. I. & 15. 2. & 16. 2. & 26. 2. & 73. 2.
157. I. & 170. 2. & 187. 2. && 250. 2. & 257. 1
& 274. I. & 276. I. & 330. I. & 345. I. G
250. 2. & 355. I. & 2. & 356. 2. & 363. I. &

S 369. 1
Dignitas cui conferenda? ſunt optimni ſi eos quæras.
. 229. 1
Dignitas cui conferenda in tribunalibus. 80.2
Dignitas duris & indignis collata. 246. 1

Dignitas dignis conferenda.

286. 2. & 335. I

Dignitas conferetur dignis, ſi videantur. 259. 1
Dignitas conferenda modeſtis. 325. I
Dignitas conſerenda poſt merita. 372. 1

Dignitas lenté conferenda. 22I. 2. & 373. TI

Dignitas conferenda Poœnitentiæ. 268.2
Dignitas per quos conferenda. 271. 2
Dignitas quibus non conſerenda. 313.2

Dignitas non conferenda vilibus niſi eminentiſiimi

meriti ſint. 363. 2
Dignitas ſacra conferenda non ſolis nobilibus.
32. 2

Dignitas etiam ſancta in indigno nil agit. 244. 1
Dignitas in digno. 200. I. O 3 I77. I
Dignitas indignis defertur. 275. 2
Dignitas indignis nullo modo conferenda. 350. 2
F. I. & 12. 1. & 36. 1
& 106. 2. & III. I. & II8. 2. & 242. I. & 244. 2
& 25˖0. 2. & 271. 2. & 2 4. I. & 289. I. & 321.
I. & 340. I. & 36 5. I. & 3774. I. & 375. I
Dignitas miſera. 10. I. & § 2. 2
Dignitas mores mutat. 83. I. & 145. I. & 360. 1
& 368. I. & 2. & 369. I. & 370. 2
Dignitas mores non mutat. 84. 2
Dignitas non mutet mores. 43. I. & 364. I. & 2
SES& 366. 1. 367. TI

Dignitas neganda impiis. 228. 2
Dignitas negata dignis. 162. 1I
Dignitas non durat. , 299. 1
Dignitas non neganda miſeris. 374. 2

Dignitas noxia.

5I. I. & 64. 2. & 13 5. 2.
& 305. 2. & 307. 1

Dignitas non noxia.

295. 2
Dignitas nutriet merita. 231I. 1
Dignitas onus eſt. 241. TI
Dignitas quomodo obveniat. 190. 1
Dignitas vana. 98. 1
Dignitas vera. 139. I. & 269. 1
Dignitas venalis. 378.2
Dignitas non ſit venalis. 376. 2
Dignitas ut ſocietur humilitati. 3023. 1

Dignitates reditibus abundent & ſtipendia ſint co-
Ethicæ. Tom. II.

Pioſa ut munera reſpuantur. 381. 2
Dina. 260. I. & 278. 2. & 290.2. & 324. 1
. S& 334. 1
Dioceſim inopem Epiſcopus non deſerat. 211. 2
Diſcretio. 27. 2. & 208. 2. & 230. 2. & 26 5. 1
Divitiæ noxiæ. 12. 2. S 147. 1I
Doctrina Chriſtiana. 3. 1
Dosg impius. 245. 2
.. . 12
Dosg non evectus. 187. 2
Doẽg Suſurro. 340. I
T
E
8. Eeſi Romana. 36. 2. & 45. 2. & 166. 2
Eccleſia, & Synagoga. 65. 2. & 1I19. I
Sancta Eccleſia Romana colatur. 23 1. 2
S. Eccleſia Romana compatiatur. 93. 1

S. Eccleſia Romana etiam ob antiquos Martyres
& Pontifices Sanctos honoranda. IIO. I. G& 2
Sancta Eccleſia Romana honoranda licet in ea non-
nulli non ſint optimi. 285. 2
S. Eccleſia Romana ideò inviſa quia ſatagit pro
Religione. 168. 1
S. Eccleſia Romana, in quâvis etiam miſeriaâ, coli
debet. 210. I
Sancta Eccleſia Romana nullum reformidet, quan-
do Sancto armata zelo, ſcandala oppugnat, diſ-
Ciplinam tuetur.

104. 1
S. Eccleſia Romana ſemper veneranda. 211. 2
& 260. 2
Eccleſiæ bona percurentur. 272. 2

S. Eccleſiæ cœtus numero Arbitrorum non redun-
dent. 198. I
S. Eccleſiæ plus felicitas quàm tribulatio aut perſe-
Cutio noxia. 192. I
Eccleſiam Rex provehat. 1. 1
In Eccleſia talenta varia. 354. 2
Eccleſiaſtica bona à laicis adminiſtrentur. 31. 2
Eccleſiaſtica Juriſdictio. 2. 2. & 8. I. & II. 2. &
12. I. & 30. 2. & 3I. I. &G 2. & 39. 2. & 40. 2
& 45. 2. & 166. 2. & 167. I. & 193. 2. & 239. 2
. . & 277. 2
Eccleſiaſtica Juriſdictio curâ divinorum potentiſſi-
ma evadit. 206. 2
Eccleſiaſtica Juriſdictio & Excommunicatio nihil
attendant in impiis niſi contumaciam. 263. 2
Eccleſiaſtica Juriſdictio etiatn à minutulis oppugna-
ta. 103. 2
Eccleſiaſtica Juriſdictio Exemplo plus poterit quàm
potentia. 178. 2
Vide Exempla.
Eccleſiaſtica Juriſdictio mortificatione proficit.
179. 1
Eccleſiaſtica Juriſdictio nihil ſpectet in Eccleſia,
niſi eam. 209. 2
Eccleſiaſtica Juriſdictio non omnia poteſt. 280. 2
Eccleſiaſtica Juriſdictio non omnia ſtatim tentet.
150. 2
Eccleſiaſtica Juriſdictio, non cum floret, ſed cum
vexatur Eccleſia, omnia poteſt. 191. 2
Eccleſiaſtica Juriſdictio non ſuam, ſed divinam in-

juriam ulciſcatur. 344: I
Eccleſiaſtica Juriſdictio nullum timeat. 192. 2
Eccleſiaſtica Juriſdictio omnes infrænet. 197.2

Eccleſiaſtica Juriſdictio per legatos ſuos negotia
jubeat confici. 237. 2

Eccleſiaſtica Juriſdictio quando venerabilis. 191. 2

Eccleſiaſtica Juriſdictio ſapientiâ proficiet. 209. 2

Eccleſiaſtica Juriſdictio ſeveritate in Eccleſiaſticos
impios propagabitur. 13. 1
Eccleſiaſtica Juriſdictio ſola tractet quæ ſunt Dei.
400. 2

Oo 2 Eccle-

Index

Eccleſiaſtici non probi.

Eccleſiaſtica Juriſcictio cum tuetur Legem Dei,

& Canones.

104. 2

Eccleſiaſtica juriſdictio tunc potentiſſima, cùm glo-

riam Dei majorem promovet. 9. 2
Eccleſiaſtica juriſdictio violata. 167. 1
Eccleſiaſticæ Juriſdicliomis arma allegorica. 3. 2

Eccleſiaſticæ Juriſdictionis violatio crimen enorme.

Ecoleſiaſtici

Eccleſiaſtici
Eccleſiaſtici
Eccleſiaſtici

cononmiæ.

Ecc leſiafſtici
Eccleſiaſtici

Eccleſiaſtici
Eccleſiaſtici
minis.
Eccleſiaſtici

Eccleſiaſtici
bus.
Eccleſiaſtici

Eccleſiaſtĩci
Eccleſiaſtici
giori.
Eccleſiaſtici
lici.
Eccleſiaſtici
Eccleſiaſtiei
Eccleſiaſtici
optimi.
Eccleſiaſtici

T1eS.

Eccleſiaſtici
ſent.
Eccleſiaſtici

Ecocle ſiaſticĩ
Eccl ſiaſtici
Eccle ſiaſtici

Ecoleſiaſtici
Eccleſiaſtici
gentur.

Eccleſiaſtici
Eccleſiaſtici
tione ſui

Eccleſia ſtici

Eccleſiſtici

304. I
affines non evehant. 56.2
affinium obliviſcantur. 69. 1
avari. 39. I. & 56. 1
avari zelum animarum poſthabentes
272. 2
audiant omnes. 127. I

16. 2. & 39. I. &
52. I. & 95. 1. & 357. 1

claàm puniendi. 286. 1

choro adſint.

Clerici vitent familiaritatem cum fœ-
157. 2
coli debent. 277. I. & 340. I. &
deen p,5.2
coli debent à principihus & Prætori-
360. 1
coli debent à religioſis. 310. 1
eee 354,2
coli debent etiam imperfecti. 28 5. 2

coli debent licèt menſa utantur lar-
293. 2
coli debent licet non omnino Apoſto-
280. 2
coli debent, licet non opulenti. 210. 1
coli debent non perdi. 167. 1

coli debent, quamvis aliquando non
209. 2
coli debent, quamvis eſſent degene-
264. 2
coli debent, quamvis probi non eſ-
352. 1
decreta condentes. 2. 2. & I8. 2. G&
. 75. 1
etiam viles Honorandi. 32. 2
etiam impii coli debent. 260. 2
& Religioſi clam puniendi. 74. 2. &
- 264. 2
& Religioſi ſemper honorandi. 26 I. 1
& Religioſi non nimium aut liberè va-
. 334. 1
& Religioſi vel in pœna honorandi.
313. I

& Religioſi olim viles ſemper cogni-

humilitatem colant. 366. 1
& reges ſemper audiant & regant.
337. 2

honorandi.

17. 2. & 30. 2. & 37. I

& 38. 2. & 40. I. & 56. 2. & 68. 2. & II0. 2. &

Eccleſiaſtici
Eccleſiaſtici
Eccleſiaſtici

Eccleſiaſtici

Fccleſiaſtici
Eccleſiaſtici
Eccleſiaſtici
Eccleſiaſtici
Eccleſiaſtici
Eccleſiaſtici
Eccleſiaſtici
Eccleſiaſtici
Eccle ſiaſtici

117. I. & 248. I. &ũ 329. 2. & 356. 2
honorandi a laicis, non judicandi. 40. 2

honorandi licet viles ſint. 32. 1I
honorandi quamvis peccarent. 310. 2
& 311I. 2
honorandi quòd citius emendentur.
81. 2
impii. 74. 1
in bello. 208. 1
in choro. 5. 2
luxum vitent. 375. I
mites ſint. 360. 1
nihil agant niſi Seria. 318. 2
non avari munera rejiciant. 180. 1
non boni. 50. 2
non faveant ſcandaloſis. 340. 2

Ecckliaſtici non omnia agi Sinant à Miniſtris. 272. 2

Eccleſiaſtici non probi puniantur. 35211
Eccleſiaſtici non veri. 213. 1
Eccleſiaſtici omnes probi ſint. 35 1
Eccleſiaſtici protegant Juſtoos. 167.¹
Eccleſiaſtici protegant Religioſos ordines. 192.2

Eccleſiaſtici ſint mortificationum ſitientes.
Eccleſiaſtici protegant Religioſos ſed bonos.
Eccleſiaſtici ſolas animas ſubjectorum attendant

179. I

85.
Eccleſiaſtici ſuos non evehant. 1 S
Eccleſiaſtici ſpiritualia per ſe curent: temporalia
per alios. 325.2

Eccleſiaſtici tractent agântque divina, nonhumana
aut aulica. . 357 1
Eccleſiaſtici vacent ſcripturis divinis. 229. 1
Eccleſiaſtici veri. 39: I. & 93. I. & 150. I. &
191. 2. & 212. 2
Eccleſiaſtici veri nihil ſperent ab Eccleſiq. 214.2
Eccleſiaſtici veri laborent non rutilent tantùm. 241. I
Eccleſiaftici veri ſcandala tollant. 4”8.1I
Eccleſiaſtici undè honorandi. 356. 1
Eccleſiaſtici reditus. I. I. & 2. 2. & 12. 2. & 38.2
4I. I. & 56. 2. & 175. 2. & 3398. 1
Eccleſiaſtici reditus conſerventur. 272. 2
Eccleſiaſtici reditus per alium curandi. 154.2
Eccleſiaſtici reditus neceſſarii, ut ſeveritas & ex-
communicatio ſcandala tollant, & floreat Eccle-
ſiaſtica Juriſdictio, zeluſque oblervantiæ vigeat.
. 2
II. I. & 16. 2 E . 1
& 40. 2. & 45. 1. & 53. I
Eccleſiaſticorum crimina graviora. 307. I
Ecckſiaſticorum & Religioſorum defectus tegi non
poſſunt. 261. 1
Eccleſiaſticorum & Religioſorum peccata non ſine
veſtigio amiſſæ virtutis.
Eccleſiaſticorum &ũ Religioſorum perſecutores.

Eccleſiaſticorum avaritia.

329. 2. & 344. 2
Eccleſiaſticorum Exempla. 9. 2. & 13. 1
Eccleſiaſticorum Luxus. 142. 1

Eccleſiaſticorum luxus non eos colendos exhibet.
40. 2
Eccleſiaſticorum Perſecutores. . 344. 2
Eccleſiaſticorum pompæ. 1I4. 2. & 17. I. & 50,2
& 142. I. & 1I45. 2. & 338. 1. 352. 2. & 302. 1
Eccleſiaſticorum pompæ, & luxus non terrent
hoſtes, ſed dignitas in viro & uno. 191. 2
Eccleſiaſticorum pompæ non neceſſariæ. 17. 1
Eccleſiaſticorum pompæ ſint Sacræ. 241. 2
Eccleſiaſticorum pompæ veriores. 15. I. & 40.2
& 53. I. & 192. I. & 194. I. & 206. 2. & 210. 1
& 2. &ũ 226.2. & 227. I. & 236. 2. & 272. I. &

361l. 1
Eccleſiaſtcorum quæ pompæ? 362. 1
Eccleſiaſticorum ſcandala. 3. 2. & 48. 2. & 49. I

& 71. 1. & 81. I
Eccleſiaſticorum ſublimium ſi quæ forent ſcanda-⸗

la, graviſſima erunt. 67. 2
Eccleſiaſticorum verus ornatus. 361. 1
Eccleſiaſticis neceſſaria ſapientia Saca. 32. 1I
Eccleſiaſticos dedecent Eunuchi. 346. 1
Educatio filiorum. 48. 2. & 55. 1
Vide Filiorum Educatio.
106.

Electio Status. .
Elechionem Status & Mundi contemptum Mortis

memoria docet. 266. 1
Eleëmoſyna neglecta. I1. 2. & 44. 2
Eleëmoſyna in captivos. 93. 1
Eleëmoſyna rara. 224. 2
Eleémoſynis & jejuniis ad delenda peccata con-
tritio potentior, i

28. 1

265. 2

Allopetn

Uttk 8 Dar
eſcenta
Ebeſtenne 1

lmanie
Unnrhi
iuti Lecece
Amnonſit

Wnmn..:.
onincri

Mbi

E
n „ .
uiczi
Wliczti
tt in
inn
Annnicat
Uatt
Ae
lin
Ulimee.
3 line luß

W Dr
nin a⸗
1

Uapon
Wedhl
As
denorn

.
olor
e
Dn
doſ ll
Gbedene
N,
FühN

nt.
1,
ſ re

e din
N

Ata.
tollant.

ncl.

o ”&

pon beceli?

Excommunicatio rara & tarda ſit.

õ

Rerum Notabilium.

Elias. 293. 2
8. Eliſæus. 217. 2. & d296. 1
S8. Eliſæi Paupertas. 179. 2
Epiſcopus audiat. 334.2
Epiſcopus diceceſim inopem non deſerat. 211. 2
Epiſcopus ipſe imperet. 22 1I. I

Epiſcopus & Superior non omnia Vicario dele-
gent. . 327. 2
Epiſcopus & Rex ac Superior uni non committat
omnia. ”MUDẽ—Bx 359. 1
Epiſcopus & Rex ac Superior invigilent agant-

que Seria. 336. I
Epiſcopus & Rex Miniſtris excubent. 273. I
Epiſcopus non omnia committat vicario. 38. 2

& 153. 2. & 196. 2. & 25 I. I. & 272. I. & 315. 2

& 327. 2
Epiſcopus verbum Dei ſat evulgat, ſi ſcandala non
permittat. 13. 1
Epiſcopus præſit non tantùm vicarius. 220. 2
Epiſcopi vigilent. 332. 2

Epiſcopi & Superiores de animabus primariò ſa-
tagant. 3357. I
Epiſcopi reſideant non verò omnia vicario permit-
tant. 196. 2. & 25 I. I
Epiſcopi Reſidentia. 5. 2. & 27. I. & 39. I. &
45.2. & 56. I. & 92. 2. & I 54. 2. & 23 F.2. & 236.
UMU I. & 239. 2. & 258. I. & 273. I
Epiſcopi reſidentia, licet ruſticis præſit. 38. 2
Epiſcoporum viſitationes. II. 1I
Epiſcoporum & Superiorum viſitationes quid age-

re debeant? 335. I
Epiſcopis & Superioribus viſitationes perutiles.
258. 1
Ad Epiſcopatus non deſignet Rex quos faſtidit.
170. 2
Epiſtolæ à Principibus ſcribantur. 387.2
Epiſtolæ S. Pauli. 388. 2

Erubeſcentia Evangelii. I.2. 8 7. 1. & 43. I
Erubeſcentia mala. 223. I. & 224. T. & 267. 2
Erubeſcentia mala de bono opere. 223.2
Erubeſcentia Evangelii ſi vincatur, virtus maxima.
57. 2

S. Eſaias. 125. 2, & 32 5. 2

Eſau. 91. I. & 93. I. & 200. I. & 222. 2. & 238.
Eſau & Iſaac. 157.
Eſau non ex toto malus. 284.
S. Eſther. 181. 2. & 268.2. & 293.
8. Euchariſtia. 45.
S. Euchariſtià ſumenda ab imperantibus. 358.

S. Euchariſtia exponitur in bacchanalibus, ut zelus

obſervantiæ igneſcat in nobis. 47. I
Eunuchi. 375. 1
Eunuchi dedecent Eccleſiaſticos. 346. 1
Eunuchi plerique & optimi, & Sancti. 373. 2
Examen conſcientiæ. 270. 2

Excommunicatio.

I5. I. & 7J. 2
Excommunicatio rara ſit.

74. 2. & 122. 1. &
209. 2. & 360. I. & 365. I
28. 1
Xcommunicatio & Eccleſiaſtica Juriſdictio nihil
attendant in impiis niſi contumaciam. 263. 2
Excommunicatio lentè proferatur. 221. 2
Xcommunicatio, quæ ſeparat ab Eccleſiæ capite
timenda.

231.2
Excuſationes. 72. I. & 15 I. I
Excuſationes juſtas ſuperior audiat. 150. 2
Excuſationes pravæ. 276. 2

Excuſationes vanæ, aut falſæ Pœnitentiam evertunt.

270. 1
Exempla majorum. 68. 2
Exempla mala ſuperiorum. 12. 1
Exempla Seniorum. 5. 1

Famæ cura nimia.

— — — — —

Exempla ſuperiorum. 9. 2
Exemplo efſe. I. T. & 2. T
Exemplorum vox. 10. 2. & 08. 2
Vide Vox Operum.
Exercitia Spiritualia. 33. 2

Exercitia ſpiritualia mortis memoria firmantur.

292. 2
Exilium. 10. 1
Sanctus Ezechias. 268. 2
P
Pber quiſque fortunæ ſuzZz. 36. I. & 71. 2
& 139. I. & I 57. 2. & 320. 2
Faber quiſque fortunæ ſuæ ſpiritualis. 261. 1
& 293. 2
Fama læſa ob incontinentiam nunquam reparatur.
260. 1
Fama mendax. 348. 1

Famæ cura. 34. I. & 48. 2. & 40. 2. & §2. 2.G
7I. I. & 241. 2. & 259. I. & 260. I. & 28 5. 2
& 286.2. & 297. I. & 316. 2. & 320. 2. & 328.
2. & 342. I. & 346. I. & 35 5. 1
266. 2. & 287. I. & 2. & 316. 2
Famæ verior cura. 338. 1
Familiaritas cum mulieribus. 4. I. & 1I57. 2. &
159. I. & 16I. 2. & 292. I. & 318.2. & 335. 1

Familiaritas cum muhieribus graviflima ſit. 319. 1
Familiaritas cum mulieribus nimia. 4. I
Familiaritas cum probis neceſlaria etiam regibus
eſt. 335. I

2. I. & 139. I. &
153. 1. & 320. I
Famihiaritas cum tepidis. 307. 1
Familiaritas noſtra cum ſæcularibus qualis eſſe de-
beat. 88. 1. & 133. T.
Familiaritas Religioſorum cum ſæcularibus mimia.
89. I. G& 215. I. & 287. 2. & 326. I. & 347. TI
Faſtus & ſuperbia oderunt ea quæ parerent affabi-

Familiaritas cum ſæcularibus.

litatem. 322. 1
Felices non admirandi. 10. 2. & 90. 2. & 98. 1
& 1I44. 2

Felices non ſuperbiant. 241. 2. & 260. 2. & 294.
I. & 29 5. I. & 299. I. & 303. I. S 3 50. 2
Felicitas à Deo. 176. I. & 2
Felicitas fluxa. 290. I. & 29 I. 2. & 292.2. & 294. I
& 298. 2
Felicitas infelix. 10. I. & 152. I. & 240. I. &
241I. 2. & 290. 2. & 299. 2. & 308.2
Felicitas non admiranda. III. 2
Felicitas non admiranda à religioſis. 16.2
Felicitas non nocet, ſi eam recorderis abituram.
29 ¾. 2
Felicitas nos ducat ad Deum. 298. 2
Felicitas noxia. 1I7. I. & 28. I. & 32. I. & 5O. 2
&W 5I. I. & 65. I. & 66. I. & 67. 1. & 90. 2. & 126.
2, & I46. 2. & I51I. 2. & 152. I. & 192. I. & 193.
1. & 305. I. & 2. & 200. I. & 307. f.
Felicitas noxia quod peccatum duphcet ob ingrati-

tudinem. 66. f
Felicitas Religioſæ vitæ. 116. 2. & 260. 2
Felicitas ſpernenda. 300. 2

Felicitas vana. 98. I. & 266. TI
Felicitas vana ſine gratià Dei ſanctificante. 231. I
Felicitas vera. 10. 2. 29. I. & 64. 2. & 206. 2
Felicitas vera eſt præſentia Dei. 231I. I. & 2
Felicitas vera ſervire Deo. 141. T
Vide Servire Deo.
Felicitatis fons. 64. 2. & 142. 2. & 247. TI

Felicitatis fons ex tribulatione. 121: 2
Felicitatis fons pietas eſt. 177.2
Felicium peccata graviora. 205. 2. & 307. 1
Oo 32 Feli-

„*

Index

Felicium peccata ſeveriſſimè puniuntur. 67. 2
Ferventes evehat Superior. 33 1. I. & 33 F. I
Ferventes evehat Superior, non Scientiam ſine

Spiritu. 350. 2
Fervor. 128. 1. & 134. 1
Fervor audeat. 8. 1
Ut Fervor augeatur recreatio licita. 209. 1
Fervor eſt apologia verior. 9. 1
Fervor etiam lapfis proſit. 107. I. & 364. 1
Fervor exoſus. 225. 2
Fervor nimius. 230. 2
Fervor, non decreta. 356. 2
Fervor obeſt lapſuro. 342. 2
Fervor prodeſt etiam lapſis. 260. 2. & 264. 2
& 265.2
Fervor proſit etiam amiſſus. 311. 2
Fervor priſtinus prodeſt etiam tepefactis. 116. 1
Fervor provehatur. 327. 1
Fervor ſemper inviſus. 168. 1
Fervor ſpernat amicitiolas. 288. 2
Fervor verus. 126. I. & 129. 1
Fervor verus non trahitur, ſed it. 7. 1
Fervoris alieni non memor. 328. 1
Fervori vim addet recreatio Tuiculana. 209. 1I

Fervorem aliorum non vident invidia & unio la ſa
ac Superior ſuſpicax. 331.2. 332. 1
Fervore Operum fulcienda oratio ut iit tribule tio-
nis remédium. 128. I
Fervore operum indigent Oratio & Contemplatio.

124. 2
Fides nobilitas vera eſt. 351. 1
Fides verior Titulus eſt Chriſtianorum. 350. 2

Fidei veræ dignitas. I41. 2. G& 3 5 3. 1
Filiorum Educatio. 6. I. & 48. 2. & 55. I. & 68. 2
& 196. 2. & 345. 2. & 386. I

Filiorum educatio effominata. 316. 1
Filiorum educatio fallax. 371. 1
Filiorum educatio nimis mollis. 316. 2

Filiorum educatio pro ſecuritate ſenectutis. 252. 2
Filius prodigus. 302. 2. &ũ 305. 2. & 329. 1
Fiſcus. 9. I. & I2. I. & I4. I. & 44. 2. & 109. 2
& 313. 2. & 315. 2
Fiſcus Juſtus. 383. 2

Fiſcus tantùm curatur, non autem Rex merita ſub-

jectorum expendit. 327. 1
Flumina. 348.2
Fœdera hareticorum. 231. 2
Fortunæ ſuæ quifque Faber. 139. I
Vide Faber.
S. Franciſcus de Borgia. 295. 1
S. Franciſci Stigmata. 23. 1

⁸ Franciſci Stigmata penè mitiora quàm ſaccus.

Nam rapina gladio durior. 57. 2
S. Franciici Stigmata vox ejus fuere. 21. 2
Fulmen. 348. 2
Fundatorum Imitatio. 38. 1
G.
Ange cur Nilus utilior. 270. 2
Gedeon laborat licet iervis abundet. 386. 1
Gedeonis tubæ Luxuriæ infamiam exprumunt. 259. 2
Giezi. /9. I
Gloria æterna. 39. 2
Gloria Dei major tantùm. 1

Gloriam Dei, tueatur Eccleſiaſtica Juriſdictio.

344. 2
5. I. & 26. I. & 216. 2. & 217. 2

& 227. I. & 266. 2. & 267. 2

Gloria vana.

Gloria vana humilitatem impetit. 369. 1
Gloria vera. 82. 2. & 227. I. & 3 52. I. & 2. &
308. I

Gloria vera obedientia eſt. 6. 2
Gloria verior imperantium. 272. 1
Gloriæ vanæ odium. 18. I. & 215. 2. & 216. 1
Grando, & Sol. 162. 1
Graſlatores. 164. 2
Gratia Dei. 2. I. & 181. 2
Gratia Dei ubique neceſſaria. 177. 2
Vide Deus. .
Gratiæ neceſſitas. 17. 1. & 232.2
Gratiæ cooperandum. 261. I. & 293. 2. & 304. 1
320. 2
Gratiarum actio. 45. I. G& 95. 1
Gratiarum actio Deo. 177. 2
Gratitudo. 176. 2
Gravitas. 147. I
Gubernantium Luxus. 384.2

Gula. 18. 2. & 19:2. & 34. 2. & 126. 2. & 146. 2
& 150. 2. & 206. 2. & 23 I. I. & 329. 1. & 386.2
Gula devicta. 25. 1
Gula mater luxuriæ eſt. 20. 1
Gula non ſinit credere, nec inter miracula. 34. I

Gula Paupertatis voto compeſcatur. 351. 2
Gulæ mortificatio. 293. 2
H.
H Abitus luxuſque Sacerdotum. 145. 2
Habitus malus. 2. 2. & 49. 1. & 279. 2. &
309. 2. & 363. 2
Habitus malus vilitatis obfuit Sauli. 35 5. 1
Hæretici vitandi. 65. 2. & 228. 2
Hæreticorum ſœdera. 23 I. 2
Heli. 117. I. & 285. I. & 331. 1
Herodes. 279. 2
Heva. 23 I. 2. & 252. I. & 278. I. & 300. 2. &
333. 2. & 347. 2
Heva & Adam. 340. 2
Holofernes. 337. 1
Homicidæ. 164. 1
Homines non timendi. 150. I. & 167. 1. & 239. 2
& 2638. 2
Homines non timidi. 8. 1
Hominibus non fidendum. 244.2
Hominibus non placendum. 288. 1. & 2

Hominibus placere non curemus & eis placebimus.
268. 2
Honor, & merces alunt virtutem.
Honor mutuus. II. 2. & 32.2. & 39. 2. & 85. 1
& 311. 2. & 350. 2. & 35 I. I. & 36 40. 1

Honor mutuus; nam omnes in aliquo ſunt perfecti.

284. 1
Honor mutuus negligiturr. 322. 1
Honor mutuus ob talenta Varia. 29 ⁵. 1

Honor mutuus quamvis aliqua pleriſque deſint.

330. I
Hoſpitalitas. 88. 1. & 183. 1
Humari reſpectus. 58. 1. & 223. 2. 267. 2
Humani reſpectus in benè geſtis. 223. I
Humani reſpectus potentiſſimi. 219.2
Humani timores. ,. .
Humilitas. 9. 2. &ũ 83. 1. & 246. 2. & 247.
29 & 299. 2. & 356. 2
Humilitas ſed non chaos. ””
Humilitas arrogantiam titulorum negligit. 82. 1
Humilitas exaltata. 18. 1
Humilitas floreat in vili elevato. 364.2
Humilitas gloriam vanam odit. 3566. 2
Humilitas in zelo animarum. 203. 2
Humilitatem lingua cuſtodiat. 83. 2
Hypocriſis. 26. 2. & 239. 2. & 290. 2
Hypoeriſis valdè frequens. 229.2

8S. Jacob.

231. 1

ſtoob.
N287.

.
b ckud
s Noo

mruun vel
Pentir.
Ernga⸗

tNm

S
uslpelt
tel uph
ell paue
erdh opti,
imio ri
ide⸗
uto funde
ide
elecli on

Crn unpins
1

Iminm pre
lide
wunudo.
ai led⸗
1. &
Umcidlecli
Negunn.

luci dlecti⸗

lrin Krende

nn i
Uminkne.
MILKA
lenn dal
to en
Cennd iechn
Ark.
kyrat
tenih ch
no lech,

lmnin Eclh
lil K.
rum
& I
nm
8 Uekr.
Winter

Kitr K
gubttr ah
ier

ha

. .
lt. nern
Un
net e
dn Rud
lb; Bnde
lulern

imermal
Pelcann.

Goton.

it il

.A ri

ragen,
iniigne,
.. .
ta Van.

iiau

261. 2. & 330. I. & 332. I
Invidia inter religioſos ob virtutem. 288. 1
Joab. 219. I. & 280. 2
8. Joannes Baptiſta. 114. I. & 3 10. 2
Sanctus Joannes Evangeliſta. 124. I. & 178. 1
S. Job judex rectus quia dives: 381.2

Rerum Notabilium.

*

*n 216. 1. & 249. 2. & 203. 2. & 278. 2 ,

& 283. I. & 299. 2. & 322. I. & 328. 1. £—

338. 2
Jacob claudicans. 301. 2
Jacob in ſaxo. 325. I
Sanctus Jacobus eremita. 270. 2
Jehu. 312. I
Jejunium. 25. I1. & 95. 2
Jejunium verum. 18. 2

Jejuniis & eleéëmoſynis ad delenda peccata contritio
potentior. 267. 1
Jeſle virga. 282. 1
JESUM morientem deſignat ſuo ſomno S. Noë.

260. 2. & 261.
Jezabel. 364.
Jezabel ſepelitur quia regina. 312.
Jezabeli ſupplicium profuit. 160.
Imitandi pauci. . I. & 8. I. & 136.
Imitandi optimi tantùm. 351.
Imitatio Chriſti. 6. I. & 38.
Vide Chriſtus.
Imitatio fundatorum. 6. I. & 38. I

Vide Fundatores.
Imperfecti omnes ſumus. 122. 2. & 240. I. &

243. 2. & 284. I

Omnia impiis cooperantur in malum. 244. 2. &
290. 1
Impiorum protectores. 33 I. 2

Vide Protectores.
Ingratitudo. 65. I. & 67. I. & 177. I
Inimnici dilectio. 42. I. & 1I52. 2. & 175. I. &
204. 1. & 219. I. & 280. I. & 304. I. & 31I. I
& 313. 2
Inimici dilectio, & compati Regum eſt & planè
Regium. 101. I
Inimici dilectio impeditur à ſervis immprobis. 273. 2

& 274. 1
Injuria ſerenda. 8. 2
Injuriæ privatæ obliviſcamur. 25 5. 2

Inſpirat ones ſanctæ non publicandæ. 223. 1
Intentio prava. 5. 2. & 7. 2. & 977. 2. & 144. 1. &
213. I. & 214. 2. & 245. 2. & 254. I. & 2. &
255. 1. & 290. 2. & 329. I. & 344. 2
Intentio prava aulicorum impiorum. 353. I
Intentio prava in Eccleſiaſtica juriſdictione. 244. I
Intentio recta. 4. I. & 5. I. & 10. 2. & 18. 1. &
26. 2. & 85. 2. & 977. 2. & I44. I. & 167. I
& 19 1.2. & 209. 2. & 212. 2. & 213. 2. & 254. I

Intentio recta in Eccleſiaſticis veris. 4. 1
Intentio recta & gloria Dei ſola raròô viſuntur.
254. I

Intentio recta mihil præter Deum quærat. 213. 2
Invidia. 8. I. & I52. 2. & 188. I. && 189. 2. &
200. 2. & 240. 1. & 350. 1
Inwidia aliorum virtutes non percipit. 33 f. I
Invidia & unio læſa, ac ſuperior ſuſpicax fervo-
rem aliorum non vident. 33 1.2. & 332. I
Invidia infelix. 207. 1
Inwidia inter aulicos. 191. 2
Invidia inter .quales. 162. I. & 189. I. & 190. 1
& 191. I. & 193. I. & 200. I. & 207. I
Invwidia inter operarios. 7.
Invidia inter Religioſos. 6. 2. & 7. 2. & 9. I.

W.

& 362. I. & 366. I. & 374. 2
Joſeph venditur. 19 I. I
Joſephi luna. 300. 2
Ira. 199. I. & 273. 2. G 350. 1
Ira Amani. 274. 2
Ira Dei. 105. 1
Ira occultata. 222. 2
Irriſores. 42. 2. & 60.2
Irriſores, & perſecutores juſtorum. 229. 1
Irriſores juſtorum. 58. I. & 167. 2. & 200. 2
& 220. I
Irriſorum ſcelus graviſſimum. 58. I
Iſaac. 85. 2. & 159. I. & 29 5. I. & 299. 2. &

— O O —= — —

Jonas. 99. 2. & 118. I. & 13 I. I. & 161. I. &
176. 1. & 184. I. & 247. 1. & 327. I. & 309. 2

& 352. I
Jonæ balæna- 383. 2

Jordanis in mare mortuum influit. 368. 2
Joſeph. 92. I. & I88.2. & 198. I. & 23 1. 2. & 240.2. &
261. I. & 299. 2. & 306. 1. & 331. 1. & 339. 1.

341. I. & 344. 2. & 3 52. I. & 355.2. & 361I. I.

331. I. & 334. 1
Iſaac cur una contentus uxore. 62. I
Iaac & Eſau. ſ 1357. 1
Iſmael. 158. 2
Iter. 16. 2. & 163. 2. & 166. 1
Iter ad Indos. 27. 1I
Iter ad meram recreationem. 222. 2
Iter ſit frugale Chriſtianis. 166. 1I
Itinera religioſorum. 236. 2
Judex. 8. 2. & 14. I. & 80. 2. & 154. 2. & 182. 2
&£α 31§5. 2
Judex cautus ſit. 149. 2. & 328. 2. & 374. 2
Judex corruptus muneribus. 83. 2
Judex & rex non puniat reos ſine publicatione de-
licti. 313. 1
Judex impius. 187. 1
Judex iniquus. 109. 2
Judex laicus Clericorum cauſas non cognoſcat. 40. 2
Judex ſerius ſit & minimè delicatus. 369. 1
Judex ſit indifferens. 127. I
Judex verus & probus. 328. 1
Judices inurbani. 249. 2
Judicum avaritia. 375. 2
Judicibus invigilandum. 249. 1

Judicantes temmerè. 148. 2. & 149. I. & 150. I. &
284. I. & 293. 2. & 328. 2. & 330. 2. & 33 I. 1

341. 2
Judith. 215. 2. & 227. I. & 258. 2. & 33 37. I
& 341. 2
Jugum Chriſti cui durum. 91. 2

Jugum Chriſti ſuave. 41. 2. & 93. 2. & 94. I. &
295. 2. & 348. I
Jugum Chriſti ſuave trahenti, durum exiolutis.
337. TI
Juriſdictio Eccleſiaſtica. 39. 2
Vide Eccleſaſtica Juriſckicto.
Juriſdictio Eccleſiaſtica & excommunicatio nihil
attendant in impiis niſi contumaciam. 263. 2
Juriſdictio Eccleſiaſtica gloriam Dei tueatur. 344. 2
Juriſdictio Eccleſiaſtica non omnia ſtatim tentet.
150. 2
Ut juriſdictio Eccleſiaſtica roboretur contra vitia,

miſſa celebranda. S 259. 2
Juriſdictio Eccleſiaſtica ſapientià proficiet. 209. 2

Juſtitia æqua omnibus. 9. I. & 13.2. & 100. I
& 1I10. 2. & 197. I. & 198. I. & 315. 2

Juſtitia enervata à conſiliaris politicis. 174. I
Vide Conſiliarii, & Politica.
Juſtitia ſit attenta. 127. 1
Juſtitia violata. 109. 2
Juſtitia & ſeveritas æqua omnibus. 263. 2
Juſtitia

—

Index

Juſtitia & ſeveritas
Juſti ſint auhci.
Juſtorum irriſores.
Vide Irriſores.
Juſtorum Perſecutores. 36. I. & 58. I. & 109. 2
& 229. 1. & 329. 2. & 340. 1
Vide Perſecutores.
Juſtis omnia cooperantur in bonum. 244. 2. &

293. 2. & 295. 2. & 298. 2. & 304. 1

pag. 160. 2
321. 1

58. 1. & 226. I. & 229. I

proſunt.

L.
LI poſſunt optimi. 279. 2. & 280. 1I
Labi poſſunt optimi & quidem peſſimè. 16. 2
Lapfi blandè coërcendi. 68. 2

Lapfi blandè erigendi. 46. I. & 49. 2. & 122. 2
& 23 5. I. & 249. 2. & 282. 2
Lapſi blandè erigendi, quia aliquando fuere probi.

116. 2
Lapſi blandè recipiendi. FI. I
Lapſi clam erigendi. 283. 1

Lapſi optimi fiunt. 35. 2. & 130. I. & 209. I. & 2
& 284. 2. & 285. I. & 296. I. & 297. 2. G&

332. 1
Lapſis cautè fidendum. 253. I
Lapſis ſuperior utatur. 283. I. & 284. I. & 2
Laborandum. 389. 1

Labor manuum. 238. 1. & 386. I
Labor vanus ſæcularium. 246. I. & 290. 2
Lachrymæ. 71. 2. & 94. I. & 95. 2. & 260. 2
Leætitia jugis. 32. 2. & 43. I
Lætitia & mæror. 150. 1
Lætitia vera. 10.2
Lætitiam ſpiritualem Talenta mediocria offocant.

353. 1
Laus Sancti ſpernentis Principatum. 295. 1
Laus ſit publica bonorum operum. 286. 1
Lectio profana. 229. I
Lectio Sacra. Ibid.

Lectio Sacra Eccleſiaſticis deeſt plerumque. 3. 1

Legata, & teſtamenta. 39.
Legata teſtamentorum. 44.
Legem Dei Rex tueatur. 34 4.
Non omnia licent omnibus. 251. 2. & 252.
& 337.

2
2
2
2
2
Non omnia proſunt omnibus. 222. 1
Non omnia decent omnes. 25 I. 2. & 252. I
& 355. 2
1
2
1.
1
1
2
2

Libertas. 63.
Libertas vera. 10. I. & 142.
Liberalitas. 231.
Libri Sacri. 3.
Lingua. 38.
Lingua cuſtodiat humilitatem. 83.

3
Linguæ cura. 83. I. &ũ 159. I. & 204. 2. & 215.
& 216. 2. & 222. I. & 223. I. & 249. 2. & 318. 1
&& 320. I. & 346. I. & 347. 2. & 350. I

Linguæ cura, cum dicteria enormiſſimè feriant.

58. I
Linguæ cura, de ſe nemo loquatur. 216. 1
Linguæ prudentia. 150. 2

Lites. 154. 2. & 182. 2. & 249. 2
Literæ non ſcribendæ alieno Stylo. 387. I
Locus etiam nocet, ſi tibi permiſſa à Deo conditio

ſtatus, non te illuc deſtinet. 25 1. 2
Locus prodeſt. 215. 1
Locus Sanctos non facit. 36. 1
Locus non prodeſt. F5I. I. & 29 1. 2
Locus non obeſt. 157. 2. & 26 1. I. & 293. 2
Loci Sanclitas prodeſt. 215. 2

Locoôrum indifferentia.

indiffe 4. 2. & 5 I. I. & 194. 1
Locorum indiflerentia.

Loca omnia ſunt atria Dei.
211. 2

S. Loth. 20. 2. & 157. 2. & 183. 2. & 224. I. &
* 267. 2. & 281. 1
Luc.

130.
Lux allegoricè. 63. 1. & 4.2
Luxuria. 3. 2. & 36. 2. & 44. I. & 48. 2. 8& 49. 1

& 54. 2. & 55. I. & 57. I. & 67. I. & 90. 2. &
I61. 2. & I90. I. & 216. 2. & 287. 2. & 290. 2
& 297. I. & 309. 2. & 324. 2. & 333. 2. & 354.2

Luxuria impetrat diſpenſationes. 337. I
Luxuria infamat. 259. 1
Luxuria laté & valdè regnat. 318. I
Luxuria mater criminum. 91. 2
Luxuria noxia. 316. 2
Luxuria oculis pugnat. 257. 1
Luxuria quid aget, ſi nuptiæ obſint fidei? 34. 1

Luxuriæ damna. 291I. I. & 337. I
Luxuriæ infamiam Gedeonis tubæ exprimunt. 259. 2
Luxus. 2. 2. & 3. 2. & 16. I. & I7. I. & 19. I
& 5O. 2. & 52. 2. & 68. 2. & 145. 1. & 148. 1
& 166. I. & 206. 2. & 236. 2. & 237.2. & 255. I

& 338. 1
Luxus Achabi. 2 5 . 1
Luxus dificiorum. 266. 2
Luxus & lætitia vana. 50. 1
Luxus & Picturæ. 241. 2
Luxus & Pompæ dedecent Poœnitentiam veram.
267. I
Luxus & Pompæ vanæ. 3 1 2

Luxus exulet tot inter chriſtianorum calamitates.

93. 1
Luxus fabricarum. 2.2
Luxus Gubernantium. 384. 2
Luxus habituſque Sacerdotum. 145. 2
Luxus in ſervis. 226. 1
Luxus nimietate ſervientium. 321. 1
Luxus non neceſſarius. 41. 1
Luxus vanus Sepulchrorum. 352. 2
Luxus veſtimentorum. 50. 1
Luxui ſæcularium ſuum laborem denegent Reli-
gioſi. 238. 1
M.
Anſuetudo. 8. 2
Manſuetudo Chriſti in Petrum. 283. 2
Manaſſes. 277. I. & 371. 1
Mardochæus. 147. 2
S. V. Mariæ Conceptio. 76. 2
In Sanctam Virginem Mariam cultus. 265. 2

Sancta Maria Magdalena. 85. 2. & 94. I. & 107.2
& 123. I. & 128. 2. & I51.2. & 212. I. & 2206. 1

& 283. 2
Marmora violenter retinentur in vertice fabrica-
rum. 365. 2
Matrimonia. 231. 1. & 251. I. & 354. 2
S. Melchiſedech. .. 356. 2
Mercenarii. F. 2
Merces virtuti reddatur. 286. 2
Miniſtris Rex & Epiſcopus excubent. 273. 1

A Miniſtris Eccleſiaſtici non omnia agi ſinant. 272. 2
Miraculum maximum pati pro Chriſto. 180. 2
Miſericordia Dei. 121. 1
Vide Deus.
Miſſa.
Miſſa celebranda.

45. 1. & 47. 1. & 52. 2. & 65. 1

16.2. & 9 5. I. & 357. 2: *
93,6. 2. & 362. 2

Miſſa celebranda ut Eccleſiaſtica Juriſdictio robo-

retur contra vitia. 359. 2
Miſſa non omittatur. 52. 1
Miſſa ubique celebratur. 77.1
Miſſæ faſtidium in Sacerdote. 3 7 I
Miſlæ Sacrificium. 70: 2
. Mode-

lir
N

ekkie ſ
ſetli e
udel
eeſa n
eſin ſn
Pnchorun
.
Priale.
uiles an
pdum 0

Pedlegri

