nitetur. 208. 1
Superior non ſe ulciſcatur. 13 5. 2. & 344. I
Superior non ſe, ſed violatas leges ulciſcatur. 190. 1
Superior uni non committat omnia. 359. 1
Superiores de animabus primariò ſatagant. 3 577. 1
Superiores & Eccleſiaſtici honorandi. 350. 2
Superiorum Exempla. 2. 2. & §5. 2. & 9. 2. &
18. 2. & 49. 2. & 178. 2. & 179. I. & 218. 2
Vide Exemplas

. ritu.

350. 2 Superiorum Exempla mala. 49. 1
ntnnt Superior nimis exactus. 340. 1I Zuperiorum viſitationes neceſſariæ. 257.2
Onein Superior excubet. 334. 2 Superiorum & Epiſcoporum viſitationes quid agere
krk. Subperior laudet ferventes. 286. 2 debeant 335: I
Alenn Zuperior idem omnibus. 197. 1 Superiorum viſitationes non in ſpeciem tantùm ſint,
Koeike Superior immemor fui. 94. 2 aut ad ſpecioſa. 239. I. & 2
Superior indiſcretus. 282. 1I. & 234. I Superiori cuilibet præſtanda obedientia. 209. 2
Superior non innovet. 116.2 ZSuperiori ſemper hæreamus. 23 1. 2
iſnudn Superior invigilet. 27. I. & 38.2. & 39. I. & 46. 1 Superioribus & Epifſcopis viſitationes perutiles.
n unin
& §I. I. & 52. I. & 56. I. 66. 2. & 81. I 258. 1
& 92. 2. & 153. 2. & I54. 2. & 190. I. & 220. 2 Sulſpicaces. 207. 1
Wah & 23 5.2. & 236.2. & 239. I. & 25 I. I. & 252. 2 JZuſpicioſi. 148. 2. Gσ 1 5I. I. & 156. 2. & 207. T.
. G& 258. I. & 272. I. & 273. I. & 315. 2. & 317. I & 332. 1. & 340. I
1 Man & 322. I. & 332.2 Suſurrones. 7. 2. & 109. I. & 1I17. 2. & 175. 1
Superior invigilet etiam circa domeſtica. 41. 1 & 273. 2. & 339. 2. & 340. 2. && 343:. 2.
“ Superior licet invigilet, non omnia emendabit. 344. 2. & 348. 2. & 350. 1
mn. Min 280. 2 Suſurrones non audiendi. 187. 1
An Superior invigilet ſeveritate in ſcandala præmio Suſurrones perſecutores & aulicos Invidos ac mur-
ele verô utatur cum fervore. 327. 1 muratores Juſtorum rex non audiat. 339. 2
Superior invigilans virtutem ſolidam exigat à ſub- Suſurrones Rex non ſit ad audiendum pronus. 186. 1
jectis. 252. 2 Vide Rex.
Superior minimis invigilans maxima negligit. 315. 2 Ob Suſurrones Unio læſa. 350. 1
Superior & Epiſcopus ac Rex invigilent agantque Sancta Suſanna. 261I. I. & 262. I. & 342. I
ſeria. 336. 1 Syndereſis conſopita à Conſiliariis malis. 275. 2
Superior & Epiſcopus non omnia Vicario dele- Syndereſis conſopitur. 277 2
gent. 327. 2
Superior parum loquatur. 346. 1 T
G6 Superior major minores ſuperiores honoret & tue-
. atur. 2. 1 Alenta cum obſervantia. 307. I
Superior major tueatur ſuperiorem minorem. 39. 2 Talenta nos magna non ſeducant. 299. 2
Superior minor ſubdat ſeſe majori. 176. 1 Talenta, ſed cum Spiritu. 366. 2
Superior nimis minutus. 81. I. & 315. 2. & 321. 2 Talenta lateant. 18. I. & 32 5. I
. & 325. 2 Talenta ſine jactantia. 203. 2

Superior mitis ſit. 46. I. & 122. 2. & 280. I
Superior provideat temporalia. 231. I. & 2
Superior prudens ſit. 150. 2

Talenta mediocria. 32. 2. & III. 2. & 139. I. G
210. 2. & 330. I
Talenta mediocria grata Superiori. 84.2

nit Superior non refrigeſcat à zelo. 2 7. 2 Talenta mediocria Lætitiam Spiritualem offocant.
Superior ſagax ſit, nec fidat modeſtiæ ſine Spiritu. 353. f.
“ .. 252. 2 Talenta cum Spiritu. . 18. I
. we Superior Spiritualia plus curet quàm temporalia. Talenta mediocria, ſed cum ſpiritu, maxima effi-
mone e 272. 2 cient. 209. 1
. Superior ſuſpicax aliorum fervorem non videt. Talenta mediocria ſed cum Spiritu omnia poſſunt.
e⸗ 332. 1I 285. 1
n,Ne, Superior nimis ſuſpicax. 46. 1 Talenta mediocria, ſed ingens Spiritus. 32. 2. &
. Superior ſincerus ſit in explorandis criminibus. 203. I. & 260. 2
m 148. 2 Talenta ſine Spiritu. 25. I. & 142. 1. & 307. I
9 7 Superior taceat, nec omnibus omnia conſilia pan- Talenta ſine Spiritu proſunt aliis. 296. 1
welie dat. 222. 1 Talenta ſine Spiritu noxia. 244. 1
Superior ſpernat Talenta ſine Spiritu. 263. 2 Talenta ſine Spiritu ſpernat Superior. 263. 2
6Ky Superior tardus ad pœnam ſit. 7. 2. & 28. I. & Talenta varia. 5. I. & 250. 2. & 25 I. 2. & 252. I
81. I. & I16. 2. & I48. 2. & 149. I. & 1I51I. I 330. I. & 337. 2
& 187. I. & 221. 2. & 328. 2. & 341. I. & 2. & Talenta varia in Eccleſia. 254. 2
6 . 343. 2. & 348. I. & 374. 2 Ob Talenta varia honor mutuus. 285. 1
, Suhperior tardus ad poœznam ſit, velox ad præmium. Talenta veriora- 203. I. & 350. 2. & 352. 1
ein Zae . 327. I. & 328. I HW & 353: I. & 368.1
6 coun. Hubetior temporalia curet. 41. 1 Templum lat⸗ nl 2.
Ggi h⸗, uperior temporalia ſubſidia ſuis procuret. 214. 2 Templa frequentanda. “M 4. 1 B
6g & 23 1. 1 Pp 4 Smplg

—
4

Index

Templa honoranda, quamvis inornasa. 2 10. 1
Templorum cul us. II. 2. & 16. 2. & 706. 2

Temwplorum Cultes non ſace la privata. 77. 1
Templorum cultus licitus. 41. 1
Templorum cultus verior. 142. 1

Templorum Funcatores. I. 1. & 5. I. G 9. 2
Templorum frons non ornanda periſtromatibus tex-
t's figuris non Sanctis. 242. 2
Templorum ornatus. 2. 2. & 3. I. & II. 2. & 41. I

& 77. 1. & 33 8. I
Templorum ornatus neceſſarius. 46. 1. & 272. 2
Templorum ornatus nimius. 40. 2
Templorum ornatus profanus. 242. 2
Templorum ornatus verior. 14. 2
Templorum ornamenta veriora, pietas. 41. 1
Templorum profanatores. 2. 2
Temporis Jactura. 48. 2
Tempori cedendum aliquando. 8. 2
Temporalia noxia. 48. 2. & 243. 2
Temporalia vana. 292. 2
Temporalium contemptus. 53. 1. & III. 2. &

266. 1. & 200. 2. & 295. I
Temporalium contemptus quia felicitas fugax. 299. I
Tentationum fons. 5§O. 2. & 89. I. & 202. 2. &
257. I. & 279. I. & 292. I. & 297. 1. & 302. I
& 306. 2. & 333. 2. & 335. 2. & 342. 2
Tentationum fons Gula. 20. 2
Tentationum Fons Regularum minimarum negle-
us. 137. 2
Tentationum remedium. 5o. I. & 61. I. & 72. 2
& 90. 2. & 157.2. & 159. I. & 161. 2. & 204. I
& 246. 2. & 290. I. & 291. I. & 294. I. & 300.
2. & 302. 2. & 304. 2. & 320. 2

Tentationis remedium ex fuga rerum. 293. 1
Tepiditas. 34. 1
Tepiditas conciliat affectum. 288. 2
Tepiditas vix effugitur. 124. 1

Tepiditas difficilius curatur interdum quàm ſcelus.

34. 2
Tepiditas famam perdit. 241. 2
Tepiditas horret. III. 2

Tepiditas Regularum obſervantiam negligens.
66. 1
Tepiditas poſt fervorem. 6. 1I. & 28. 2. &
133. I. & 241I. 2. & 277. 2. & 278. I. & 2. &
279. I. & 369. 1I

Tepiditas poſt fervorem peſſima. Fo. 2
Tepiditatis damna. 137. 2. G 202. 2. & 247. 2
& 342. 2
Tepiditatis fons Turba. 136. 2
Terra unde Felix. 260. 2
Teſtamenta. 25. 1
Teſtamenta,; & Legata. 39. 2
Teſtamentorum Legata. 44. 2
Thamar. 255. 2
Thecuitis vidua. 15 I. I
Theologia. . 3. 1
Theologia politica & venalis. 275. 1
Theologia ſervilis. 244. I. & 275. 2. &
11. I
Theologia venalis. 272. 2. & 275. 2
Theologi venales. 105. I. & 110.2
Theologi Saniores advocentur. 275. I
Tiberis fluvius. 176. 2
Timor Dei. 5FI. 2. & 52. 2. & 76. I. & 143. I
Timor Dei, non luxus. 227. I
Timor Dei neceflarius. 105. I. & I26. 1
Tiro degener. 5§5. I. & 275. 2
Tiro paulatim imbuendus. 222. I
Tiro imperfectus tolerandus; 209. 1
Tiro non ſuperbiat. 205. I. & 279. I
Tiro tolerandus. 284. I. & 332. 1

Tironi non fidendum. 369. 2
Tirocinium. 4. 1. & G. I
Tirocinium tertii anni. 6. 1
Tituli. 145. 1
Tituli nobilibus conſerventur. 310. 1
Titulus verior Chriſtianorum fides eſt. 350. 2
Titulorum pompa verior. 268. 2
Titulorum vanitas. 82. 1
8. Tobias. . 154. 2
Tribulatio Deum habet. 146. I. & 193. 1
Tribulatio Fons felicitatis. 121. 1

Tribulatio non nocet.

260. 2. & 261.
Tribulatio ferenda. 11

7. 1I. & 41. 2. & 43. I. &

78. 1. & 26 5.
Tribulatio ex peccati damnis. 1 3. .

Tribulatio ſignum perfectionis. 90. 2
Tribulatio ſignum, argumentumque virtutis. 91. 1
Tribulatio vera. 39. I. & 49. I. & 54. 2. & 63.2
& 64. 1. & 77. 2
89. 1I. & 13 8. 2. & 190. 1
2. & 6. 2. & 10. I. & 15. 1
& 40. 2. & 41I. 2. & 50. 2
& 51. I. & 64. 2. & 65. I. & 76. 2. & 77. 2
& 90. 2. & 91. 2. & 98. I. & 114. 1. & 121. 1
& 142. 2. & 146. 2. & 152. 2. & 160. 1. &
193. I. & 287. I. & 304. I. & 2. & 305. I. & 2
. & 307. I. & 309. 2
Tribulatio utilis & tentationum remedium et.
I. 2
Tribulationis Fons. 50. I. & . Nce
64. 2. S& 66. I. & 2. & 134. 2. & 297. 1
Tribulationmis fons neglectus. II. 2
Tribulationis remedium. 31. 2. & 142. 2. & 246.2

Tribulatio verior.
Tribulatio utilis. 4.
& 17. I. & 38. I.
2.
2.

& 247. 1
Tribulationis remedium oratio fervore operum
fulta. 128. 1
Tribulationes ſunt Eccleſiæ arma veriora. 192. 1
Turba Tepiditatis fons. 136. 2
Tuſculana recreatio. 335. 1I
V.
Anitas titulorum. 82. 1
Vectigalia. 9. 2. & 12. 1
Vectigalia & legata pia. 9. 2

Venationes licitæ ſi plus æquo, & nimium adamen-

tur, damnantur. 171. I
Venialia. 66. 1
Verbum Dei. 3. I
Verbum Dei Epiſcopus ſat evulgat, ſi ſcandala non
permittit. 13. 1
Vide Epiſcopus.
Verbum Dei implendum. 202. 2
Veſtimentorum Luxus. 50. 1
Viaticum. 27. 1
Viæ Sicariis infeſtæ. 164. 1

Vicario non omnia permittat Epiſcopus. 38. 2. 8&

272. 1
Villarum Luxus. 228. 2
Vide Luxus.
Virga Aaronis. 365. 1
Virtus caret mercede. 289. 2
Virtus ſine præmio. 274. 1
Virtus ſolida. 129. 1
Virtus & fervor exoſi. 22 5. 2
Virtus ſolida Pœnitentia. 267. 1
Virtutem honor, & merces alunt. 231. 1

Virtutem ſolidam ſuperior invigilans ex igat à ſub⸗
jectis. 22. 2
Viſitationes. II. I. & 48. I. & 139. 2. & 154. 2
Viſitationes officioſæ.

Viſitationes non ad pompam ſed ad ſalutem. V Re⸗

182 Ä2

etones
ſnums
„
mne
Etebenn,
ntes gi
Nenones

ſhetones
ſtotones
ſa miſte
u miſan
ſtu wo can
ſtniter E
ſi elit,
1r

ſilpultt,
lahurtas

lkoeniu in
lin 52.
leninet adr
luokd am
lin, d non
linla 1
KWL. 6

Ui kub
pll dlio
lin M &
ein alior,
eti cin en
ſeni paren
luto Relign
utocu ter
ero pon v
luumes eni

ſuunns Ben

l as ama

ltu ire.

V

Ltar ana.
1linhlor,

e
ugenn.

I.
rincknz
1. iu
62 En
2Kn
152 2

onn ſi

tenugt,

4

n hin,

4
9

giln

1EN

nlli

—

Unio.

Rerum Notabilium.

Viſitationes Superiorum neceſſari?. pag. 257. 2

Vſſitationes Superiorum, & Epiſcoporum exactæ

ſint. 252. 2
Viſitationes Superiorum & Epiſcoporum quid age-
re debeant? 5: 1

33
Viſitationes Religioſorum non defectus tantùm ſed

virtutes quoque rimentur. . 327. 2
Viſitationes Epiſcopis & Superioribus perutiles.

258. 1
Viſitationes in ſuperficie. 240. I
Viſitationes refrigeſcunt. 278. 1
Vita miſta. 126. 1. & 129. I
Vita miſta præſtantiſſima. 131. 2
Vitia non carent audaciâ. 223, 1
Vitia inter ſe nexa ſunt. 28. 2

Vitia palliata. 18. 2. & 151. 1. & 199. 1. & 208. 1
& 229. 2. & 244. 2. & 245. 2. & 252. 2. &
253. I. & 270. I.
Vitis ſqualet, & colitur. 6561. 1
Unmiformitas. 146. 1. & 198. 1. & 208. 1. &
328. 2. & 335. I. & 347. 2
Uniformitas in Reformatoribus. 315. I
3. 2. & 4. 2. & 10. 1. & 16. I. & 142. 2

Umo inter advenas.

205. 1
Unio ſed cum ordine. 355. I
Unio, ſed non confuſio. 356. 1

Unio Læſa. 148. I. & 189. 1. & 191. 1. & 199. 1
& 200. I. & 204. I. & 222. 2. & 273. 2. G
274. 2. & 279. 2
Unio læſa ob Suſurrones. 350. 1
Unio læſa aliorum virtutes non percipit. 331I. 1
Unio læſa & Invidia, ac Superior ſuſpicax fer-
vorem aliorum non vident. 33 I. 2. & 332. I
Vocati diù explorandi. 3. 2. & 5. I. & 89. I

Vocati parens. 38:1. & 44. 2
Vocatio Religioſa à Deo tantùm ſit. 4. I
Vocatio cui retegenda? 347. 2
Vocatio tegi debet. 223. 1
Vocatio non una omnibus. 337. 2

Vocationes animarum variæ.

252. 2
Vocationis Beneficium. 37. 2. & 39. 2. & r. 2
& 1I10. 2. & 142. I. & 21 5. 2
Vocationi Dei cur reluctemur. 292. 2
Voluntaria. 180. 2
Voluptas. 18.2. & 1260. 2
Voluptas amara. 290. 2
Voluptas amata. 293. I,
Voluptas indigna principante. 241. I

Voluptas noxia.
Voluptas fluzxa.
Voluptas vana.
Vox Exemplorum.

208. 2
49. 2. Gc. 290. 2
137. 1
18. 1I. & G8. 2. & 74. I. & 2

ð & 128. 1. & 179. 2
Vide Exempla.

Vox operum. 2. 2. & 10. 2. & 13. I. & 21. 2
& 22. 2. & 39. I. & 49. 2. & 50. 2. & 75. 1

—

& 81. 1. & 177. 2. & 178. 1. & 180. 1. & 18 . 1

& 356. 2
Vide Exemplz. 35
Vox operum exempla bona. 68.2
Vox ſeveritatis potentior Edictis. 184. 1
Vide dveritas.
Urias fideliſſimus arcæ Domini miles. 108. 2
X.
XEnodochium. 180. 2
2.
Z en- ob Fidem gratus. 351. 1
Zelantes indiſcreti. 286. 2
Zelus animarum. 125. 2. & 131. 2. & 363. 1
Zelus animarum eget mortificatione. 21. 2
Zelus animarum non timeat. . 204. 1

Zelus animarum non cogat adhærere ſibi pœni-
tentes. 39. 1
Zelus animarum erga miſeros. 194. 1
Zelus animarum erga miſeros, & impios, qua
creaturæ Dei ſunt.

211. 2
Zelus animarum erga impios. 235. 1. & 240. 1
Zelus animarum erga paucos. 230. 2

Zelus animarum nihil quærat.

39. 1. & 144. I. &
191. 2. & 212. 2
Zelus animarum neglectus. 204. 2

Zelus animarum non pro ſolà Dei glorià majori.
244. 1
Zelus animarum per optimos inſtruat. 244. 2
Zelus animarum non ſerviat poœnitentibus. 326. 1
LZelus animatum ſibi vacet. 10. 2. & 206. 1
& 366. 3
Zelus animarum indifferens. 28. 2. & 84. 2. 8&—
85. 1. 8& 87. 2. & 245.
46. 2. & 110. 2. & 152. 2
& 167. 2. & 280. I. & 210. 2
Zelus indiſcretus diſcat verecundiam.

Zelus indiſcretus.

1 311. 1
Zelus indiſcretus minùs prodeſt. 68. 2
Zelus animarum patiens. 179. 1

Zelus Obiervantiæ. 13. I. & 46. 2. & 49. I. & 2
& 63. 2. & 66. 2. & 104. 2. & 134. 2. &
150. I. & 190. I. & 239. 2. & 255. 2. G& 262. 2
& 272. 2. & 294. 2. & 338. I. & 2. & 340. 1
& 244. I. & 363. 1

Zelus obſervantiæ ſit uniformis.

315. I
Zelus oblervantiæ erga eos qui nobis arent.
3 16. 1
Zelus obſervantiæ ubique. 48. 2
Zelus obſervantiæ neglectus. 277. 2

Zelus obſervantiæ & ſeveritas incipiant à dome-

ſlicis. 197. 2
Zelus obſervantiæ rarus. 254. I. & 25 5. 2
Zelus obſervantiæ non verus. 110. 2

V I S5.

o

GLTA

70 4

LVLL2hnᷓ —ͦ,ä

SS

IOANNIS PAULI

25

R

20

O Balance Q

Focus

K) 1 M N

10

INEELEII

F G H.

E

5

—

V

X

W

VierFarbSelector Standard*-Euroskala Offset

11 12 13 14 15 16 17 18 19

10

2

1

5 Copyright 4/1999 VXyMaster Gmba wwWW.yXVmaster. com

2

EIATE IESU

A SCRIPTURE LOCGA

IICARUM
NTATIONUM

S SECUNDUS.

SDRAM.

CCUVRATIOR EI

.

EMENDATIO R.

.
Weaoihon 1Z.

OLONI,

RUM DE TOURNEsS.

l. DC CXLIV.