Renovatio etiam neceſſaria lotis lacte Columbis.
68. 1
Renovatio vitæ. 95. 2

Reſidentia Epiſcopi. 50. 1I. & 65. 1. & 68. 2
Vide Epiſcopus.
Reſpectus humani. 17. I
Rex liberalior rebus ſit, quàm verbis. 2.2
Rex audiat populos, non mittat ad Miniſtros. Ibid.
Rex audiat ſubjectos facilè. 3.2
Rex muneratur parentes in filiis. 4. 2
Rex affabilis ſit. . I

Rex coli debet. 5. 2. & 70. 3
Rex coli debet, etiamſi impius eſſet. 10. 1
Rex vigilet. 25. I
Rex Aulicis non committat Regnum. 25. 2
Rex miniſtros frænet. Ibid.

Rex æquus erga omnes ſine acceptione Perſonarum.
Ibid.
Rex audiat omnes. Ibid. & 65. I. & 70. 2. & 86. 1
Rex non otietur. 26. 2
Rex regat, non otietur. 27. 2
Rex regat. 68. 2. & 77. I. & 79. 1. & 81. I. &
& 83. 2. & 85. I. & 94. I. & 96. 2

Rex opes non coacervet hæredibus, ſed tam Rem-

publicam amet, quàm filios. 27. 2
Rex quos evehat. 69. 2. & 77. 2. & 80. 2
Rex ipſe per ſe regat. 68. 2
Rex non faſtidiat promotos. 70. 2
Rex amet ſuos. 71. 2
Rex provehat digmores. 76. 2
Rex evehat etiam viles ſi digni ſint. Ibid.

Rex aulicos viles non promoveat ex ſolo affectu er=

ga illos. Lbid.
Rex ipſe cauſas cognoſcat. 8 5. 1
Rex inquirat in mores Aulicorum. 86. 1

Rex omnes hortetur, ut, quæ ſentiunt, ſine metu

fateantur. ITbid.
Rex inquirat an Fiſcus egeat Fiſco. 88. 1
Rex quomodo prodeſſe populis poſſit. 95. 2
Rezx non ſit violentus. 96. 1

Rex ipſe regat. . 97. 2. & 98. 1
Rex regat, non caput reclinet in brachium. 81. I

Acerdotes. 4. 1
8 Sacerdotibus ſanctiſſima Euchariſtia ſemper plus
ſapiat. 12. 2
Sæcula-

X 4

Index

Sæcularibus perfectiores Religioſi, quippe qui in

lecto myrrham excolunt. Pag. 59. 1
Sanctos locus non facit. 17:. 2
Scandala tollat ſancta Eccleſia. 17. 1
Vide Eccleſia.
Scandala non permittenda. 50. 2
Scandalizari non facilis. 12. 1

Scandalizari faciles. 16. 2. & 36.2. & 49. I. & 55. 2
Scandalizari faciles, pejores exteris ſunt. 28. 1
Vide Judicantes, & elantes.
Scandalizari faciles de omnibus. 36. 1
Scandalizari faciles ex Eccleſiaſticis. 59. 1
Scandalizari faciles diſcant optimè judicare de om-

nibus. . . 66. 2
Scandalizari non debent perfecti. 82. 1
Scandalizari faciles ob recreationes licitas. 88. 2
Scandaloſi non tolerandi. 65. 2
Scandaloſi plectendi. 21. 2
Scientia ſine zelo. 3. 2
Scientia eget oratione. 14. 1

Scientia ſine ſpiritu. . 24. 2. & 28.
Scientia minus neceſſaria quàm Mortificatio. 60. 2
Scientiæ vacet is quoque, qui ingenio vix pollet.
10.2
86. 2. & 87. 1. & 88. 1

—

Scientia cum ſpiritu.
Vide Talenta.
Scrupuloſi. 5. 2. & 9. I. & 13. 2. & 18. 2. & 23.
& 24. I. & 29. 2. & 5
A Scrupulis nimium alieni. 1
Secreta Religionis evulgantes. 3
Senes colendi. 6
Senes aſperiores ſubjiciantur omni diſciplinæ, &

1
F. I
3. 2
3. I
3. 2

mites erunt. 83. 1
Seniores retinendi in obſervantia Legum. lbid.
Senes coërcendi. 78. 1
Senex ferveat. Ibid.
Sermo non glorioſus. 41. 1
Sermo ſpiritualis. 3 I. I. & 41I. I. & 84. 1
Sermo affabilis. 71. 2
Sermo vanus. 83. 2
Sermo ſpiritualis, ſed non ſcandalizemur, ſi aliter
alii loquantur. 84. 1
Sermo vanus. 98. 1
Servi benè habeantur. 97. 2
Servire Deo. 17. I. & 70. I
Servire Deo felix. 19. I. & 45. 2. & 48. 2. & 69. 2
& 70. I. & 2. & 76. 2. & 89. 2
Servire duobus. 43. 2. & 54. 2. & 64. I
Servitus Dei incipiat ab obſervantia Regularum. I 5. r
Servitus mundi. 42. I
Severitas. 21. 2. & 43. I. & 5§0. I
Severitas amanda. .2
Severitas Dei clemens. 18. 2
Severitas condiat clementiam. 40. 1
Seveéritas publica. 66. 1
Severitas & juſtitia, Urbium arma. 65. 2
Severitas clemens. 69. 2. & 93. I
Severitas verior; exempla ſancta. 75. 1
Vide Exemplum.
Severitas ex charitate. 83. 2
Severitas parit lætitiam ſpiritualem. 95. I
Silentium. 30. 2. & 41. I
Silentii amor. 98. 1
Simplicitas. . 45. 2. G 48. 2
Simplicitas curis ſuperfluis abſtinens. 48.2
Simplicitas ſibi vacans. 28. 1
Simplicitas maximè Tironem decet 29. 1I
Singularitates. 2.2
Singularitates vitandæ Juſtis. 13. I

Vide Juſtus.
Singularitates vitandæ. —

Singularitates Religioſi auſteri vitent. 89. 1
Societatis Magiſtri. 59. I

Solicitudo craſtini. 28. 2
Spes præmii fervorem excitat. 14. 1
Spes præmii. 69. 2. & 70. 1

Spiritualia poſthabita. 9. 1
Spiritualia cæteris præferenda. 36. I. & 53. I. &
66. 2. & 67. 1. & 85. 2. & 87. 2
Spiritualia exercitia. 42. 1
Spiritualia ſtudiis præferenda. 60. 2
Spiritus ſanctus. 39. I
Status mediocris. 46. I. & 48. 1. & 63. 2. & 70. 2
Status mediocris tutior. 48. 1. & 57. 2. & 63. 2
Stats electio. 19. I. & 33. 2. & 42. 1. & 577. 2. &
67. 2. & 69. 2. & 70. 1
Stola Chriſti ejuſdem caro, pulchra ex vulnere. 73. 1

Studia orationi & fervori poſthabenda. 3 5. 2
Vide Oratio. W
Studia oratione proficiunt. 4. 1
Studia ſpiritualia non turbent. 87. 2

Superbia.
Superior amore ducat.

36. I. & 63. 2
I. I. & 40. I. & 43. I. &
64. 2. & 08. 2. & 81. I

Superioris Clementia. I. 1

Vide Clementia.

Superior liberalior rebus ſit, quàm verbis. 2. 2
Superior audiat prompté & amanter. Ibid.
Superior amet ſubditos. 3. I. & 40. 1
Superior amet, ut curet. 3. 1
Superior amari curet. 2
Superior amet. 40. 2
Superior humanus. Ilbid.

Superior invigilet, & Tepidos curet. 4. 1
Vide Tepidus.
Superioris Exempla. 4. 2. & 36.2. & 58.2. & 75. 1
Superiores non faſtidiant, ſed foveant ſenes vel in-
firmos. 4. 2
Superior ferventes provehat & curet. Ibid.
Superior diſcretus, non idem omnibus. Ibid.
Superior ipſe aliquando miniſtret, præſertim Hoſ-
Pitibus. 5. 1
Vide Hoſpites & Infrmi.
Superior amandus, dum punit.
Superiores invigilent in Confiniis. 9. 2
Vide Epiſcopi.
Superior non ommia probet in optimo. 9. 1
Superiores colendi vel non juſti. 10. 1
Superioris Exempla erga ſe auſteri. II. I
Superior amari negligat. 17. I. & 77. I
Superiores promoveant ſanctiores, ferventioréſque.

19. I

Ibid.
20. I. & 25. 2. & 41. I. & 2
58. 2. & 70. I. & 93. 1

Superior quos evehat.
Superior diſcretus.

Superior diligat ſuos. 26.2. & 40. 2. & 71.2. & 72.2

Superior idem omnibus ſit. 34. I. & 70. 2
Superior laudet benè operantem. 32: 1
Superior tardus ſit ad poenam, promptus ad laudes.
32.2. & 30.2
Superiorum Exempla. 34.2. & 37. 1. & 75. I. & 69.2
Superior invigilet, non oret tantùm. 34. 2
Superiores à Superioribus protegantur. Ibid.
Superior major appellantem non citò audiat. Ibid.
Superiorum exempla bona. 3 5. I. & 95. 1
Superior experiatur prius quæ præcipit. 36. 2
Superior mitis. 37. I. & 40. I. & 69. 2. & 70. 1
Superior ut clemens ſit, aliorum ſubdatur aliquan-
do aſperitati. 410.1
Superior inviſat, non ſolàùm curet infirmos. 40. 2
Superior indiſcretus. 41. 1
Superioris Charitas. 40. 2

Superior non idem omnibus ſit. 26. 2
Superior amore ducat, non metu. 43. 1
Superior ſibi deteriora eligat. 44. 2
Superior maximus in minimis. Ibid.

Lsupe-

5. 2. & 20. 1

6 mdor.
4 aehe
thenni.
enin ee

riri len

fmin zin
Sobe;. .
A Honotandi,

lenem ſt.
,K roricest
.
E dlaetus.
lborantes.

rnin eetienc
iChriko guomode

oer, amet.
ſnt.
uelte:, ſed opt
Imu db omnibus en
in ingnorun en
AIema maxima.
?
Et. .1 . 1.
Ihüdaren ſetyet in

1.

Eu Aln mtenden
1i
Aieret.
l ega Conſcie

86.

nrete
arttt. h
e
1
2 C6n
veintſenes e
crett. l
nubu. h
t, eſeninl

ptimo⸗
4”
e.
nuk

8, Eitennine

1
Nr ktn
0 1E
Ia
3

tonptuad 1
“
1Ey
d. 1
AItu. 8
ctͦallit
4d
ſabcetun ,

0*

=

—

. infrmos

—

Superior tardus ad pœnam ſit.

Superiores quos promoveant. pag. 49. 1
Superior invigilet. Ibid. & 50. 2
Superior temporalia provideat. 49. 1
Superior mitis amore ducat. 4e: .

Guperiori imputantur vitia ſubjectorum. Ibid.
Superior inwigilet ſemper. Ibid.
Superioribus Conſcientia aperienda. FO. 2
Superiorum Viſitationes. lbid.
Superior provideat, non ſolum coêrceat. Ibid.
Superior nullum timeat. Ibi d.
Superior amet & clemens ſit. Ibid.
Zuperior Lapſis blandior. 56. 1
Superior quos non evehat. 57. 2
In Superiore clementia. 58. 2

Superiores conſcientiam aperiri leniter curent. 64. 2
Superior blandus fſi. Ibid.
Supenioris omnia opera in pium ſenſum flectenda.
65. 1

Superior audiat omnes. Ibid.

Superiores amandi & honorandi, vel cùm puniunt.

66. 2
Superior amandus. 67. I
Superior mitis & clemens ſit. 68. 2
Superior invigilet, & provideat neceſſaria. Ibid.
Superior ſibi quiſque. Ibid.
Superior mitis & diſcretus. Ibid. & 81. 1
Superior evehat laborantes. 69. 2
Superior mitis ſit. 70. 1
Superioribus conſcientia aperienda. 606. 2

Superior diſcat à Chriſto quomodo mitis & ſeverus
ſitt. 71. I
Superior, ut ametur, amet. 88.2. &T 7 1. 2

Superiores affabiles ſint. 74. 2
Superior evehat tacentes, ſed optimos. 75.2
Superior non omnia ab omnibus expetat. 76.2
Superior ipſe merita ſingulorum expendat. 77. 1
Superior evehat Talenta maxima. T. 2

Vide Talenta.
Superior invigilet. 79. I. & 80. 1. & 84. 2. & 97. 2

Superior, dum pudorem ſervet in ſubditis, eis ce-
dat interdum. 80. 1
Superioris exempla plus attendenda, quam Pru-
dentia, aut ſeveritas. 80. 2
Superior blande imperet. 81. 1
Superior diſcretus ſit erga Conſcientiam aperientes.

82. 2
—duperioris vigilantia. 83. I. & 85. I. & 94 . 1
Superior ipſe invigilet. 83. 1
Superioris præſentia. 84. 2

Superior & Epiſcopus nihil amet niſi oves ſuas. Ibid.
Vide Epiſcopus.
Superior promoveat ſeſe occultantes. 8 5. I. & 2
duperior promoveat minus ſeſe ingerentes. 85. 2
Juperioni non imponendum. 86. 1
Superior in viſitationibus omnes audiat. Ibid.
Superior in viſitationibus omnes hortetur, ut, quod
ſentiunt, ſine metu fateantur. lbid.
Jduperior viſitet. 84. 2. & 86. 1
uperior novus antiqui, & Prædeceſſorum non vitu-
beret leges, nec nomen obliteret. 87.2
uperior non innovet. Ibid.
üperior evehat eos, qui Religionem amant. 88. 2
uperior non omnes ſibi cogat aſſimilari. 93. 1

wge nor mon omnibus idem medicamentum præ-
et.

Super; 92. 2
Juperior non omnes uno ducat ſpiritu. 93. 1
uberior vigilet, ut Domus pace fruatur. 9 5. I

dop erior ſecum durus, indulgens cum aliis. Ibid.
duperior ita Deo ſatisfaciat, ut tamen ſubjectis id
Conſtet. . 95. 1. & 2
uperior mihil plus curet quàm ſpiritualia- 94.2
uperior amari negligat, & amabitur. 95. 1

Rerum Notabilium.

Syndereſis extincta. 64. 1
Syndicatus libertate fruatur. a. 2
2. I

Synagoga & Eccleſia.
1

Alenta mediocria. 6. I. & 10. I. & 2. & 15. 1

& 46. I. & 54. I. & 67. 1. & 70. 2. & 75. 2
. & 80. 2
Talenta mediocria, ſed cum ſummo ſpiritu. 24. 2
& 48. 1
Talenta mediocria patienter ferenda. 67. 1
Talentis mediocribus contentus. 39. 1

Cum Talentis etiam mediocribus zelus animarum.

60. 1. & 2
Ex Talentis mediocribus Perſeverantia. 63. 2
Talenta ſumma & cum plauſu. 7. 2
Talentis & dignitate aliorum lætari. 2. I
Talenta ſine gloriæ cupiditate. 16. 1
Talenta lateant. 16. I. & 32. I. & 57: I. & 58. 1
Talenta latere ſciant. 19.2

Talenta ingloria & non expoſita ab obedientia. 20. I
Talenta cum ſpiritu. 28.2. & 43. I. & 74. 2. & 82. 1
& 85. 2. & 87. 1. & 90. 1

Talenta veriora. 43. I. & 2. & 60. 2

Pro Talentis eſt Regularum obſervantia. 43. 1
Vide Regulæ.
Talenta ſine obedientia. 53. 1
Talenta ex obedientia latere debent. 54. 1
Talenta latere vix poſſunt. 60. 1

Talenta ſine ſpiritu. 63. I. & 77. I
Talenta varia. 76. 2. & 93. 1
Talenta grandia non amat Chriſtus, ſed grandem
amorem. 75. 1
Talenta vera in Operario exempla ſunt & vitæ inte-
gritas. 80. 2. Vide Exempla.
Talenta ex obedientia lateant. 81. 1
Talenta latere non recuſent, 85. 2
Talenta ad Dei gloriam, non ad commoda noſtra

inſerviant. 88. 1
Talenta cum obedientia & humilitate. Ibid.
Talenta ſine zelo animarum. 90. 2
Talenta latere ſciant. 98. 1
Templorum cultus. 96. 2

Temporalia non explent. 25. 1. & 26. I. & 42. 2.

& 57. 2
Temporalium jactura. 29. 1
Temporalium contemptus. 39. 2. & 67. 2
Ex temporalibus nulla quies. 2

Temporalium contemptus difficillimus, ideò maxi-
ma Religionis perfectio. 91. 2
Temporalia non admiranda. 72. 1
Tentatiò non nocet. 6. I. & 37. 2. & 73. 2
Tentatio & Ariditates perfectorum ſunt.

9. 1
Vide Ariditas. —
Tentatio non caret Chriſto. Ibid.
Tentatio Tironum de ſæculo repetendo. Ibid.
Tentatio non timenda. Ibid. & 21. 2

In Tentatione & Tribulatione Deo conformari. 10.2
Tentationum remedium. 21. 2. & 24. 1
Tentatio invadit perfectos.

21. 2
Tentatio & Ariditas ferenda. 23. 1
Tentatio ubique & undique. 25. 1
Tentationum principiis obſtandum. 34. 1I
Tentationum fons. 37. 1. & 68. I

Tentatio utilis. 37. 2. & 38. I. & 2. & 39. 2. & 62.2
88. 2. & 89. 1
Tentatio ducit ad Chriſtum. 62.1
Tentatio prænuntia Chriſti. 63. 1
Tentationes Deo gratiores Talentis & oratione. 75.2
Tentatio Deum habet. 10. 2. & 19. 2. & 70. 1. &

Tentatio prænuntia Felicitatis & Conſolationis. 88. 1

Tenta-

1

Tiro degener.

Index

Tentationes non timet zelus animarum. pag. 89. 2
Vide Zelus.

Tentatio expugnat perfectiores. Ibid.
Tentatio argumentum perfectionis. 95. 2
Tepidi & lapſi optimi fiunt, ſi ſe vincant. 79. 1
Tepiditas in ſenibus. 8. 2
Tepiditas, oratio ſi deſit, ſuccedet. Ibid.

Vide Oratio.

Tepiditas. 13. 2. & 21. I. 43. 2. & 49. 2. & 51. 1

&σ 53. I1. & 55. 2

Tepiditatis damna. 19. 1

Tepiditas vel minima. 19. 2
Tepiditas in Tirone poſt fervorem. 23. 1
Tepiditas poſt fervorem. 28. I. & 30. I. & 35. 1
& 43. 2. & 45. 2. & 5I. 2. & 53. 2. & 51,r. &
5. 2
Tepidorum Protectores- 34. 2
Tepiditatis fons triplex. 35. 1
Tepidi & lapſi optumi fiunt. 48. 1
Tepiditatis infoœcunditas qua ditetur. 14. 1I
Tepiditas in parvis. . 54. 2
Tepiditas carens cogmitione ſui. 56. 1
Tepiditas infelix. 63. 2
Tepiditas ignara conditionis ſuæ. 64. 1

Tepiditas poſt fervorem; nam quæ oſculum expe-
tierat initio, dum Chriſtus aberat, ejus pertæſa,
ad fugam hortatur. . 98. 2
S. Thomas Aquinas. 5. 1
Timor Dei. 12. 2. & 43. I. G 95. 2
Tiro verus. 29. I. & 08. 2. & 85. 1
Tironis non fidendum Converſioni. 8. 2
Tironum tentatio de ſæculo repetendo. 9. 1
Vide Tentatio.

Tiro in Religione cur non ſuperbiat. 15. 2
Vide Keligio.
Tiro non ſcandalizetur, ſed floreat. 16. 2
Tiro tolerandus diu. 20. 1

Tiro ſibi vacet, & humilibus exerceatur muneri-

bus. 26. I
Tirocinium. 43. 2
Tirocinium mortificationi proludat. 24. 2
Tironem maximè decet ſimplicitas. 29. 1

Tiromi non fidendum. 29.2. & 61. 2
Tiro non ſuperbiat. 30. I. & 61.2. & 44. 2. & 63. 2
61. 2. & 35. 1
Tirocinii propoſita retinenda. 35. I. & 82. I. & 85,2
& 386. 2
Vide Propoſita.
Tiro non ſuperbiat, albus quidem eſt, ſed non in

Libano inter Leones & Pardos. 38. 1
Tiro paulatim imbuendus. 41. 2

Tiro tolerandus. 41. 2. & 49. I. & 2. & 61. I. &
68. 2. & 70. 2. & 92. I
Vide Compati.
Tironum educatio. 43. I
Tirocinii propoſita vel inter ſtudia retinenda. 45. 2

Tironum diſpar exitus. 61. 2
Tirocinii propoſita negligentes. Ibid.
Tiro paulatim erudiendus. 76. I

Tiro tolerandus non plenèe probus: proficiet, qui

non proficit. 61. 2
Tiro excolendus fſtrenuè. 84. 2
Tiro imperfectus. ILbid.

Tiro virtutem aliquam deligat in qua exerceat ſeſe.

8 5. 1
Tiro fictéè pius. Ibid.
Tiro tepidus. 86. 2
Tiro durè exercendus. Ibid.

Tiro non ſuperbiat: non enim magni pretii eſt fer-

vor in Tirocinio. 87j. 1
Tirocinii ſit grata memoria. 87. 2
Tituh. 63. 2

Tribulatio. Vide Perſecutio.

Tribulatio & Tentatio Deum habent. 10. 2. & 19.2

Tribulatio à Deo eſt.
Tribulationis remedium.

, 19.2
18. 1. & 22. 2. & 66. 1I

In Tribulatione & Tentatione Deo conformari.

I0. 2. & 18.2
Tribulatio amanda.

20. 1
In Tribulatione Protectiones negligendæ. 22.2
Tribulatio utilis. 37.2

Tribulatio ducit ad Deum. 46. I. & 50. I. &62. 1

Tribulatio vera felicitas.

47. 2
Tribulatio parit felicitatem. 48. 1
Tribulatio Sanétorum eſt Chriſto carere. 62.1

Tribulationis & Tentationis tempore Chriſtus quæ-

ritur & invenitur. Ibid.
Tribulatio ſalutaris. 62. 2
Tribulationis fons. 66. 1
Tribulatio ne quidem ſentienda. 66.2
Tribulationis remedium. 66. 1

Tribulatio Deum habet. 74. 1
Tribulatio Deo gratior oratione & Talentis. 75. 2

Tribulatio prænuntia felicitatis & conſolationis. 88. 1

Tribulatio etiam non cefſatura toleranda eſt. 91. 1
Tribulatio ferenda. F5. 2. & 39. 2. & 50. 1

V
Acare ſibi. . 87. 2
Vide Zelus.
Vectigalia. 80. 2
Verecundia. 30. 2. & 60. I. & 68. 2

Verecundia in adoleſcente.

1.2
Verecundia & Modeſtia Virtutum duces. 49 2
Verecundia & Modeſtia dotes Caſtitatis. 67. 2
Verecundia vel in Villa. 98. 1
Verecundia in adoleſcente coram Senioribus. lbid.
Vigilantia. 94. 1

Vide Superior.
Villa & recreatio quomodo ſanctificari poſſint. 14. 1
Villæ. 96. 2
Virginibus ſola modeſtia non ſufficit. 67. 2
Virtus ſolida. 6.2. & 20. I. & 29. I. & 31.2. & 43. 1
& 50. 2. & 65. I. & 87. I

Virtus nunquam obſcura. 17. 2
Virtutem detegit occaſio. 15. 2
Virtutis argumentum perſecutio. 17. 1
Virtutes ſimul nexæ. 24. 1. & 53. 1
Virtus vitio contermina. . 25. 1
Virtus ſolida Chriſto placet variè tentata. 38. 1

Virtus ſolida interiorem ſpiritum fovet & colit. 50. 1
Virtus ſolida amorem in Deum parit. 67. 2
Virtuti non uni tantum, ſed variis Dignitas defe-
ratur. 76. 2
Viſitationes & Syndicatus libertate fruantur. 86.2
Vita mixta. 6. I. & 9. 2. & 14. 2. & 21. 2. & 24.2
& 37. 2. & 55. 2. & 57. 2. & 60. I. & 63. 2. G
. 78. 1. & 2. & 89. 1. & 98. 2
Vitæ miſtæ præſtantia. 234. 2
Vita miſta cum zelo animarum, melior contempla-

tione ſuperbà & non duraturà. 24. 2
Vita mixta quo ordine adoleſcat. 75. 1
Vita miſta, flos veri amoris erga Deum. 84. 1
Vita miſta perfectorum. 998. 2
Vita contemplativa. 29. 1
Vitia palliata. 66.1
Vitia ſubjectorum imputantur Superiori. 49. 2
Uniformitas. 80. 1. & 95. 1

Unio ſibi impetrat, quam aliis optat felicitatem. 2.1
Vide Charitas.
Unio inter advenas.

4. I. & 40. 2. & 44. 2. & 61. 1I

Unio erga Hoſpites. 4.1
Vide Charitas.
Unionem pellit invidia. 7.2

Unio Mortificatione præſtantior. I1. I. V. Mortificatio.

Unio.

to modo
gnntelcan.
ebelles.
enehciun
I, qu
Uenda.

termhhrum. 20
u Nem. 35.
6

uornnekcar.

Leld anumaru

1
4

Aünarumm
6

Dmarum mih

Eummnum Ora,
um, lic⸗
türni non kel
Haimmum Chr

lCntons Paren

Manlenn 14
aumarum Vita

—

inainen iuve

En umarumn Ver

=

Ncinmumn & 4
Kaummmnm mel
un urannt,
Aezillicret⸗
1 e Iiane,
uun let
1 Ccimnar
Imar
n can

narunn n

4 Uunn ſbi
A .
ſercun nan
Anen
M

t. n
N
XA. 1
60 Cnlit
10,2n

1
Gende, „»

—
=
=

=

0 (aere.
Dore Chriſ

S

= —

2

1
e& Tlenit:
Corlcltinuf
ennckik

2 l

4
4

o2 61

ltunn Acs

8Cit

am Nründbin !

17

ſüſket.

o,2 hl

cutio.

4l

rane kit
tumn Nett
d vanis D .
bertteful
14,2, ,

GL
2 n
n, minn
Aturi⸗
ſcat.
iga Din

is otn Rleu

40. 2 84*

At

Unio perſecutionis remedium.
Unio læſa vel leviſſimè, perdit omnmia bona in Mo-

Rerum Notabilium.

Unio. bag. 13. I. & 39. 2. & 40. 2. & 67. 2. &
. 71.2. & 74. 2. & 77. 2. & 88. 1
Unio læſa. 21. I. & 52. I. & 2

21. I

naſteriis. . 51. 1
Unio inter homines diverſi generis & genii. 6 I. 1
Unio vera. Ibid.
Unio falſa. —. Ibid.
Unio ſancta ſit, non ſactio inter Eccleſiaſticos. 6I. I

Unio & Charitas omnia piè interpretantur. 65. 1
Unio, ſed non factio. 94 2
Vocati parens. 92. 1
Vocatio ſpreta. 9. I. & 39. I. & 54. 2. & 57. 1
Vocationis Beneficium. 43. 2
Vocatio quomodo audiatur. 48. 2
Vocationi reluctans. 5I. I. & 5. I
Vocationi rebelles. 64. I. & 2

Vocationis Beneficium ob Religionis perfectionem &
humilitatem, quæ Chriſtum habet ſtabiliter. 63. 1

Vocatio ſtabilienda. 67. 2
Voluntaria. 76. 1I
Voluptas vera Chriſti vulnera. 20. 1
Voluptas. 64. 1
Voluptas rarò vincitur. 24. 2. & 67. 2

Vox exemplorum. 20. 2. & 40. I. & 75. I. & 77. 2
Vox operum. 35. I. & 37. I. & 41. I. & 58. 2
& 67. I. & 73. 2. & 80. I. & 9 5. 1

Vox operum efficax. 69. 2
Z.
7. Elus animarum indiſcretus. 3. 2
Zelus animarum promptus ſit. Ibid.

Celus animarum nihil quærat. 5. I. & 9. 2. & 12. 1
& 33. I. & 05. 2. & 87. 2
Zelus animarum Orationi militat. 7. I. & 2. & 42. 1
Zelus animarum, licèt ſumma aggredi non poflit,
mediocria non refugiat. 10. 2
Zelus animarum Chriſto gratiorem facit. 12. 1
Zelus Orationis parens. 14. 2
Zelus animarum. 14. 2. & 21. 2. & 22. I. & 24. 2
& 27.2. & 55.2. & 73.2. & 77.2. & 78. 1. & 84. I
Zelus animarum Vita mixta. 16. 2
Zelus Orationem juvat. Ibid. & 60. I. & 2. & 62. I
Zelus animarum verus. 21. 2. & 43. I. & 7I. I
& 80. I. & 90. 2
Zelo animarum & Obedientiæ Oratio poſthaben-
da. 21. 2
Zelus animarum melior contemplatione ſuperbâ &
non duraturà. 24. 2
Zelantes indiſcretè pejores exteris ſunt. 28. 1
Vide Judicanies, & Scandalizari faciles.
Zelus animarum ſe curet.
Vide Concionatores.
Zelus animarum Ccautus.

32. 2

32.2. & 33. I. & 39. 2

& 55. I. & 75. I
Zelus animarum non ſibi hærere cogat pœnitentes.
. 33. 1
Zelus animarum ſibi vacet. 33.2. & 34. 2. & 3 /5. I
& 35. 2. & 36. 1. & 41. 2. & 42. I. & 75. 1
Zelum ammarum maximè decet Caſtitas. 34. 2

Vide Caſtitas.
Zelus indifferens. 34. I. & 43. 2. & 70. 2

Zelus animarum etiam ſine fructu nos coronat. 34. 1

Zelus oratione vivat.

2
elus animarum præſtantiſſimus. ic⸗
elum Oratio non impediat. Ibid.
elus amimarum incomimoda non recuſet. 36. 1
3 56. 2. & 60. 2

Zelus animarum perfectio ſumma eſt.

Zelus animarum, Vita mixta & Tentatio non no-
cent.

. 37. 2
Zelus placidus. 41. 2
Zelus animarum receptui interdum canat. 42. 1

Zelus cum obſervantia.
Zelus animarum frugifer oratione
ſanctæ Romanæ Eccleſiæ. 46. 2
Zelus animarum ex Oratione. 47. I. & 8I. 1
Zelus animarum ſemper animas ſitiat. 50. 1
Zelus obſervantiæ non ad pompam, ſed ad emen-
dationem. F5o. 2
Zelus cum obedientia. 54. 1
Zelus animarum juvat miſeros. 5 F. I
Zelum animarum pluris æſtimat Chriſtus, quàm
contemplationem & amorem erga ſe. F5F. 2
Zelus compatiatur. 56. 1

Zelus animarum, ſed cum Obſervantia Regularum

42. 2. & 60. 2
& Obedientià

& Mortificatione. 58.2
Zelus animarum pati non recuſet. 59. I
Zelus amimarum; etiamſi talenta mediocria ſint,
& Pietas penè nulla. 60. I. & 2
Zelus in Deo confidat. 60. 2
Zelus cum Mortificatione. Ibid.
Zelus animarum ſit ſerius. 61. 2
Zelus animarum ſit mitis. 64. 2

Zelus animarum diſcretus ſit. 68.2. & 93. 1
Zelus animarum blandus. 69. 2. & 70.2. & 71. I. & 2
& 74. 2
Zelus animarum indifferens Solem & Nivem am-
plectatur. 43. 2
Zelus animarum orationi prodeſt. 62. 1
Zelus animarum orationis & obſervantiæ memine-
rit. 85. 2
Zelus animarum exempla bona. 68. 1
Zelus animarum gratior Oratione & talentis. 75. 2

Zelus animarum ſummi eſt meriti. 76. 1
Zelus non timeat pericula & tentationes. 78. 2
Zelus animarum Caſtitati prodeſt. Ibid.
Zelus impios non deſerat. 79. 1

Zelus ammarum verus, æterna tantùm curat. 90. 2
Zelus animarum non timeat tentationes. 89. 2
Zelus animarum mihil quærat præter Chriſtum. 87. 1
Zelus poſt Orationem. 87. 2
Zelus ſin magis quam cæterorum. Ibid.
Zelus animarum, ſed cum Regularum Obſervantia.
74. 2. & 80. 2. & 88. 1
Zelus animarum ſed cum fama bona. 86. 1
Zelus animarum flos eſt veri amoris erga Deum.
84. 1
Zelus animarum, ſed ſibi vacans, & Orationem
non ſpernens. 84. 2
Zelus animarum requieſcat in munere ſuo, nihil
cupiens ultra. Ibid.
Zelus animarum, etiam tempore ſtudiorum. 83. 2
Zelus animarum & talenta ſumma cum exactiſſima

Regularum obſervantia. 82. 1
Zelus animarum erga miſeros. 81. 1
Zelus animarum verus, exempla bona. 68. 1

Zelus animarum Oratione prodeſt. 73. 2. & 78. 2

Zelus animarum erga ſervos. 4. 2
Zelo animarum perſecutio viam pandit. 73. 2
Zelus animarum verior. Ibid.
Zelus animarum quo ordine adoleſcat. 75. 1
Zelus animarum Caſtitate fit potens. 79. 1
Zelus animarum ex Orationis dono. 71. 2

Zelus animarum Chriſto æquè gratus ac contem-
platio. 98. 2
Tbid.

F T N IS8.

LVLL2hnᷓ —ͦ,ä

SS

IOANNIS PAULI

IETATE IESC

COMMENTATIONES.

19
VierFarbSelector Standard*-Euroskala Offset

18

SERE COMMENTATIONES
ITEM ETHICE MArf

O Balance Q
17

16

15

Focus

14

MUSPRIM US.

K

H

G

F

E
5

—
—
—
=
—
m
—

XTRUM DE TOURNES.

M. DCCXLIV⸗-

5 Copyright 4/1999 VxyMaster Gmba wwW.yymaster. com

1