culo quarto. 8. Teſtatur id Ter-
tullianus Sæc. II. ſcriptor. 9. It.
S. Auguſtinus. 10. Canon Con-

cilii Laodicenſis, quare aliquos
libros non contineat. 10. 11. Qui
ex Patribus aliquos Canonis no-

ſtri libros rejecerint. 12.

Canonicei Libri V. Libri Canonici.

Canticum Canticorum quem habeat

authorem. M.
Cantorum Officium & veſtis. 3 52.
Caſtalionis hærerici verſio Scriptu-
ræ ſacræ ſcurram potius redolet,
quàm Divini Verbi interpretem.
194. OO
Chaldaica Paraphraſis. 151.

Chriſtianorum mos prælegendi po-

pulo Scripturam in primis ſæcu-
lis. 374.

Chronologiæ notitia multum con-
ſert ad S§. Scripturæ intelligen-

tiam. 226.

Citationes Apoſtolorum & Evange-
Hiſtarum aliquando ſunr explicati-

væ, aliquando narrativæ. 370.

Clarii Iidori verſio Scripturæ Sa-

cræ. 152.

Clerici veteris Teſtamenti nullos
habuêre fundos, ſed tantum ex

Decimis, & oblationibus vixe-
runt. 251.
Commentaria Patrum, & bono-
rum Interpretum præclara ſunt
ſubſidia ad Scripturæ intelligen-
tiam. 225.

Commentarii varii generales in to-

tam Scripturam. 381.

Concilii Laodicenſis Canen quomo-

do accipiendus. 1I.

Conciliorum generalium definitio-
nes æquiparantur Scripturis Sa-

cris. 12 I. 12 8.

Concilium Tridentinum non con-

formitatem Vulgatæ cum fonti-
bus

4
“
4

1N D ENX ER II 1.

bus, ſed illud ſolùm definire vo- Drachma apud Judæos diviſa fuit

luit, nihil in es à fide & moribus
alienum contineri. 156. Quo

ſenſu definierit Vulgatam verſio.
nem eſſe authenticam. 162. &

ſeqꝗq.

Concordantiæ quid ſint, quis earum
author, quis uſus. 376.
Contradictoriæ propoſitiones nul-
læ in Scriptura reperiuntur.
138.
Coptica Scripturæ verſio. 151.
Courayer P. Canonem à Trid. Con-
cilio editum carpens rejicitur. 7.
Cubitus ſacer primitus fuit ferme
tribus pedibusPariſienſibus æqua-
lis. 343. 359. Poſt captivitatem
veròô unum tantùm pedem Pari-
ſienſem cum dimidio habuit. 3 60

D.
Danielis ultima duo Capitula, & ora-
tio trium puerorum ſunt partes

Scripturæ. 21.
Dedicationis Templi feſtum. 350.

Demetrius Phalereus Bibliothecaæ

Alexandrinæz Præfectus Regi-
gypti divinarum Scriptura-
rum in linguam Græcam ver-

ſionem faciendam ſuadet. 146.

Dies civilis quomodo à Judæis fue-
rit diviſus. 141.
Diviſio Scripturæ in Capita & ver-
ſus à quo fuerit facta. 375.

in tres ſcrupulos. 361.
Eccleſia latina in Liturgia ſemper
uſa eſt idiomate Latino. 148.
Eccleſiaſtes à quo fuerit ſcriptus. 33.
Eccleſiaſti liber à quo ex Canone
excludatur. 12. 14. à quibus Prs
divino habeatur. 14. à quo fue-
rit ſcriptus. 3 5.
Encœnia. 3 50.
Ephod. 38KtK.
Epiſcopi pro arbitrio quisque ſuo
præcipiebant, quænam partes
Scripturæ in Eccleſüs eſſent le-
gendæ. 148.

[Epiſtola Jnsu Chriſti ad Abgarum

apoecrypha. 20.
Epiſtola ad Hebræos ab Ap. Paulo
eſt ſcripta. 36. 123. DUMU
Esdræ liber III. & IV. non ſunt Ca-
nonici. 20. 21.
Esdræ libri à quo fuerint ſcripti. 30.
Esther liber non videtur compre-

henſus fuiſſe in Canone He-
bræorum. 3. rejicitur ab Atha-
naſio, Nazianzeno, & Melito-
ne. 12. à quo fuerit ſeriptus. 31.
Evangelia apocrypha. I18. 20.
Evangeliſtæ cur easdem res inverſo
ſæpe ordine narrent. 109. I10.
An fuerint aliquando memoria
lapfſi. 114. 125. =

Expoſitionis myſticæ Clavis. 28 5.

RFE RIU M.

Feſta Judæorum varia. 349.
Fidei dogmatibus probandis Apo-
ſtoli & Evangeliſtæ quando-
que etiam ſenſu Allegorico ſunt
uli. 2 12.

—

Figuraté quid in Scriptura accipi

poſat. 241.
Figuratus ſenſus in doctrinis mora-
libus non habet locum.
Ejus eruendi Regulæ. 247. &
ſeqq.
Forerii Franc. aliquo
Scripturæ verſio. 15333

°-.

Geographiæ notitia multum con-
fert ad S. Scripturæ intelligen-

tiam, 22 6

Seorgii Paſſio apocrypha eſt. T.
Græcus Scripturæ textus habet qui-

dem librariorum menda. 145.

ſed tamen in eo non reperiuntur
falſationis univerſalis Exempla-
rium probabilia indicia. 14 5.

4

=

Hebraicæ linguæ idiotiſini varii in
Vulgata retcnti. 254. 4
Pebraieus textus. V. Textus.
Heæretici quosnam libros ex Cano-
ne à Tridentina Synodo edito

242.

t librorum S.

Hebræorum mos Scripturam Sa-
Crai publicè legendi. 373.
Herodiani. 357.
Hexapla Origenis quid ſint. 149.
Hieronymi S. verſio. Vid. Verſio.
Hieronymus S. aliquos Scripturæ
libros de integro in latinum ſer-
monem tranſtulit, alios duntaxat
emendavit. 150.
Hiſtoriam Eccleſiaſticam conſcri-
bere non cuique apud Judæos li-
cuit. 3.
Hiſtoriæ notitia multum confert ad
S. cripturæ intelligentiam. 226.

Hugo Cardi nalis Scripturam in Ca-
pita diviſit. 375.

Janitorum apud Judæos officium.
Idiotiſmus Scripturæ cui attribuen-
dus. 131.
Idiotiſmi Hebraici in Vulgata re-
tenti. 254..
Jeruſalem antiquitus Jebus, aut Sa-
lenm fuit appellata. 342. Ejus
ctircuitus erat 4875. paſſuum.
Imprecationes in Scriptura ſunt ju-
ſtitiæ Avinæ ad vindictam jam
paratæ approbatio, non ejus-
dem invitæ provocatio. 257.
Interpretes meliores in Piſalmos.
385. In Evangelia. 386.

Inter-

d⸗
1s.
n..

5

1N D E X RE R U M.

Imnrerpretandi Scripturam quæ
communiter à modernis Doéto-
Lectio Scripturæ S. an Laicis ſit

ribus tradantur regulæ. 234.
Joannis S. textus Ep. I. c. 5. v. 7
eſt pars Scripturæ S. 27.
Job liber à quo fuerit ſcriptus. 31.
Joſephi Judæi divinarum Scriptu-
rarum partitio. 3.
Joſue liber probabiliter ab ipſo Jo-
ſue eſt conſcriptus. 29.

17.

Mudæi quod habuerint regimen POo-

liticum. 357.

Judæxos textum hebraicum malicio-

sè corrupiſſe, ubi de Chriſto, &
Eceleſia agitur juſta ſuſpicio eſt.

144.

Judicum liber quem habeat autho-

rem. 29.

Judith liber expungitur ex Canone
ab Athanaſio, Nazianzeno, Me-

litone, Cyrillo Jeroſol. & Ruffi-
no. 12. 15. à quo funrit ſeri⸗
ptus. 31.

Jurare quando licitum. 139.

Laicis an Sacræ Seripturæ lettio ſit

permiſſa. 190.

Latronum unus tantum Chriſto ma-

ldixit, 141. Quomodo §. Mat- D

14

— —

thæus intelligendus, qui id de
ambobus aſſeruit. Ibid.

permiſſa. 190. Decretum S.
Congreg. ſuper hac re editum
ſecundum P. La Croix in Ger-
mania non obſervatur. ibid.

Legis periti erant Doctores Judæo-

rum. 354.

Levitæ in veteri Teſlamento erant,»
Ktinerarium Petri apocryphum eft.

qui inferiora ac minora in tem-
plo miniſteria obibant. 3 52.
Liber Canonicus quid ſit I. quid Pro-
to-Canonicus. ibid. Libri Ca-
nonici quor, & quales fuerint in
Canone Hebræorum. 2. Librum
Canonicum quid efficiat. 6. Libri
Canonici à quo quisquc fit ſcri-
ptus. 27. 28. quo idiomate. 3 8.
Quo tempore. 39. 40. 41.
Libra antiquitus habuit duodecim
uncias. 361.
Linguarum Græcæ & Hebraicæ no-
titia plurimum juvat ad Scriptu-

res S. intelligentiam. 225.
Litteralis ſenſus S. Scripturæ quid

ſit. 197. An plures litterales ſen-
ſus in eodem textu Seripturæ re-
periantur. 209. Ejus eruendi
regulæ. 237. Præ cæteris ri-
mandus. Ibid.
Luciani Martyris verſio Latinar ſal

terii. I50,

Ddd Macha-

1T N D E 7 R E RNI Ar.

Machabæorum libri tempore Joſe-
Phi Judæi non fuerunt iu Canone

Judæorum. 3.

ne excludantur. 12. à quibus

pro divinis habeantur. 14. Liber

III. & IV. non ſunt Canonici. 21.
à quo fuerint ſcripti. 35. 36.
Malvendæ verſio Scripturæ Sacræ.

153.

Manna miraculose Iſraelitis in de-

ſerto datum. 346. Referebat ma-

gnitudine ſemen coriandri. Ibid.
Marci S. caput ultimum eſt pars
Scripturæ Sacræ, 24. S. Marcus

an erraverit, dum quædam ver-

ba Iſaiæ tribuit, quæ apud eum

non reperiuntur. 114. In Græcis

exemplaribus deeſt. 145.

Mare æneum. 347.
Maſorethis quando Judæi uti cœ-

perint. 145.

Matthæus S. cur locô Zacharia citet

eremiam. 110.

Melitonie Sardenſis in Lydia Epi-

ſeopi Canon Hebræorum. 2.
Menſa Propoſitionis panum fuit
aurea, collocata in Sancto. 346.

Illis panibus veſci ſolis Sacerdo-

tibus licuit. Ibid.
Menſes Judæorum ad noſtros ac-
commodati. 359.
Monetarum Hebraicarum ad uſita-
tas noſtras monetas proportio.
360. & ſeq.

à quo ex Cano-

.

Moralis, My. Aicus, ſeu Tropologi-
cus S. Scripturæ ſenſus quid ſit.

199
Myſticaruth expoſitionum clavis

ampla. 285.

Nathanæi erant miniſtri Levitarum.

3 53. Eorum officium. Ibid. li-
dem erant cum Gabaonitis. Ibid.
Nazaræi dicebantur, qui ſe votéê ad
cultum DElI conſccrarunt. 353.

Neomenia. 349.
Nomen Domini in vanum Wamere

quid ſecundùm vim textû⁴s he-
braici ſignificet. 183.
Notata ex Scriptura Sacra faciendi
forma 387.

Notitia Linguarum Hebraicæ 8

Græcæ plurimum juvat ad ſcri⸗
pturarum intelligentiam. 225.

Oblationes Hebræorum aliæ erant
ex præcepto, aliæ habebant ra-
tionem Sacrificii. 34 8.
Octapla quid ſint. 149.

Origenis Tetrapla, Hexapla &c. 149.

Originalem textum Græcum, &
Hebraicum Scripturæ adire com-
mendatur. 183.

Pagnini

TINDEXRER M M.

Ppagniniverſio Seripturæ Sacræ. 151.

Palæſtinæ nomine quid intelligatur.

2

341. Quantæ fit magnitudinis.

Ibid. Quomodo fuerit duode-
cim Tribubus diſtributa. Ebid. †

Paralipomenon libri à quo fuerint

ſcripti. 30.
Paraphraſis Chaldaica. 151.

Paraphraſis Scripturæ quid fit. 379.
Paſchale feſtum judæorum. 350.
Pentateuchus Moyſen habet autho-

rem. 27.
Pentecoſtes Feſtum. 349.
Perſiea Scripturæ verſio. 151.
Phariſæi. 356.

Phraſes diffieiliores S. Scripturæ.

267.

Phyſices notitia muhum confert ad
S. Scripturæ intelligentiam. 226.

Ponderum Hebraicorum ad noſtra
proportie. 361.

Primitiarum frugum feſtum. 349.
Prophetæ nomine quid imelliga-

tur. 353.

periuntur objecta. 251.

Prophetia quot modis fieri poſſit. B

126.

endi regulæ. 25 1.
Proverbiorum liber à
ſcriptus. 33.

confecti. 31. In quas claſſes

eommoddividantur, 56. & ſeqq.

bſalterium, quo nunc uti ur Eecle-

ſia, retentum eſt ex veteri aliqua
verſione vulgata. 150.
pPtolomæo Philadelpho Ægypti Re-
ge poſtulante Verſio ſeptuaginta
viralis eſt facta. 146.

Quarini verſio Scripturæ Sacræ. 152.

Rationale ſummorum Sacerdotum.
Regulæ generales pro eruendis ⸗
ſbus Allegorico, Tropologieo,
& Anagogico. 247. & ſeqq.
Regulæ generales interpretandi
Scripturam à modernis Doctori-
bus communiter traditæ. 234.

Regulæ generales pro intelligenda
. 8S. Scriptura à Patribus traditæ.
Prophetiarum plura quandoque re

228. Aliæ ſeptem à Tichonio
traditæ, & S. Auguſtino inpri-
mis probatæ. 230.

Regum Hibri quatuor quos habeant
Prophetici ſenſus ex Seriptura eru-
Reſtrictio purè mentalis an in S.
quo fuerit
„ſcriptus. Ruiz Franc. Regulas ad intelligen-
Pſalmi, an omnes à Davide fuerint

authores. 29. 30.
Scriptura reperiatur. 217.

dam S. Scripturam ex PP. eolle-

Ddd z Sabba⸗

Sabbatum Judæorum. 349.

Sacerdotum veteris Teſtamenti of-

ficia. 351. Veſtis. 356.

Sacrificia Hebræorum erant tripli-
cis generis. 347. KRitus qui in
iisdem adhibebantur. Ibild. †

Sapientiæ liber?:

à quo fuerit ſeriptus. 34.
Scenopegiæ feſtum. 349.

Scientiarum naturaliu notitia mul-
tum confert ad Scripturæ S. in-

telligentiam, 226.

S oöoblervantia primitivæ Eccleſiæ.

Scriptura Sacra quid ſit. r. Scri-
tatus. 2 Ejus Partitio à Joſe
pho Judæo facta. 3. An omnes
ejus partes, quæ nunc in Editio-
nibus noſtris continentur, Cano-
nicæ ſint. 20. 21. quænam ejus
partes in dubium revoeari poſ-

ſint. 21. Quod ejus objectum,

quis finis. 27. Ir 'jus libris ſin-

gulis Verbum DEO contineri
quomodo probari poſſit. 97. &
ſeqq. In ea non poſſunt admitti
propoſitiones falſæ. 113. An ſir
inſpirata à Spiritu S. quo ad ſin-

gulas propoſitiones, aut omni-

fuerit in Canone
Hebræorum?; 2. An illum He-
bræi adulterverint. ibid. à quo
ex Canone expugnatur. 12. 14.
à quibus pro divino habeatur. 13.

pturæ Sacræ Canon Hebræis uſi-

7 N D EX KRFRII M.

no que ad;, ſingula verba. 1IS5S.

Scriptura immediatè non inſpi-
rata quo ad ſingulas propoſitio-
nes, G& ſingula verba an derur.
122. FEjus idiotiſinus, cui tri-
buendus. I131. An ad Scriptu-
ram ſufficiat librum à profano
ſeriptore ſine Spirirũs S. inſpira-
tione ſceriptum à DEO approbari.
136. In Scriptura nullæ ſunt
antilogiæ ſeu propoſitionos invi-
cem contradictoriæ. 138. Scri-
pPturæ exacétius intelligendæ va-
ria ſubſidia. 225. ut rectè intel-
ligatur, aſſiduè eſt legenda. 226.
Quo ordine legenda ſit. 227. Ejus
intelligendæ Regulæ Generales à

ptem à Tichonio traditæ. 230.
Explicanda eſt ex Traditione, &

237. Ejus phraſes difficiliores.
267. Ejus diviſio in libros Hi-

oriales, Sapientiales, Propheticas,

& Doctrinales. 364. Nunquam

periit. 366.
Scrupulus apnd Judæos diviſus fuit
in viginti grana. 361.
Senſus accommodatitius S. Scripturæ

quid ſit. 20;3,. quotuplex. 204.

An ſit intentus à Spiritu S. 205.
Senss myſtici eruendi Clavis. 285.

Senſus Prophetici eruendi Regulæ

quæ ſint. 251.
Senſus Scripturæ Sacræ communi-
ter aſſignantur quatuor: Littera-
lis, Allegoricus, Tropologicus, &
Anago-

Patribus traditæ. 228. Aliæ ſe-

———

—

8

8 —

*

IN D E KRE M.

Anagogicus. 197. Qlale inter
hos ſenſus ſit diſerimen. 200.
An omnes hi ſenſus in quolibet
textuscripturæ reperiantur. 208.
An omnes ſerviant ad aliquid

probandum. 218. Senſus litte-
ralis eruendi regulx. 237. Quan-
do quisque horum ſenſuum lo-

cum habeat. 241. & ſeqq. Eo-
rum eruendorum variæ regulæ.

247. & ſeqq.

Siclus ponderabat Drachmas fere
Q¶uatuor. 361.

Solicitudo in craſtinum quæ ſit inter-

dicta. 139.

Subſidia varia Scripturæ exactius
Textus Græcus Scripturæ, etſi H-

intelligendæ. 225.

Sudoris ſanguinei Jrsu Chriſti hi-

ſtorta eſt pars Scripturæ S. 25.

Symmachus verſionem Scripturæx
Sacræ perfecit. 149. Ebionita-
rum hæreſim amplexus eſt. Ibid.

Syriaca verſio, 151.

partes, quæ erant Sancta Sancto-

rum, Sancttum, Atrium, & Veſti-

Tabernaculorum feſtum. 349.

Talmud Jeroſolymitanus Judæo-

rum quando prodierit. 4.

Templum Salomonis in colle Morio

intra muros Jeroſolymæ erat
conſtructum. 343. Ejus ichno=-
graphia explicatur. 3 45.
Teſtamenti nomine quare divina
Scriptura appelletur. 363.
Teſtamentum novum & vetus ſe ſe
invicem comprobant. 365.
Tetrapla Origenis quid ſint. 149.

Textus hebraicus Scripturæ in plu-

rimis locis librariorum incurid
eſt corruptus. 14 3³. Ejus cor-
ruptionis cauſæ plurimæ & facil-

limæ. Ibid. Eum, ubi agitur de

Chriſto, & Eecleſia, ſtudiò , &
malitiosé fuiſſe corruptum pru-
dens ſuſpicio. 144.

brariorum mendis non omnino
careat, non tamen univerſalis
falſationis exemplarium repe-
riuntur indicia. 145.
Theedotion verſionem Scripturæ
Sacræ perfecit. 149.

Tobiæ Liber à quibus ex Canone

expungatur. 12. Eum ad Ca-
nonem pertinere quidoceant. 13.
à quo fuerit ſeriptus. 30.

Traditio Apoſtolica, ut vera ſit,
Tabernaculi idæa. 342. Taberna-
culum dividebatur in quatuor

qualis eſſe debeat. 6. An ad ali-
quid definiendum neceſſaria ſit
Traditio uniformis omnium Ec-
cleſiarum. 7. Traditio ſolius

Eccleſiæ Occidentalis quid va-
leat? II.
Tropologicus S. Scripturæ ſenſus
quid ſit. 199. Quando ad ali-

quid probandum ſerviat. 21 8.
1Ippo-

D dd 3

FNDEX

E R II M.

Typographis quid in editione Sa-
cræ Scripturæ obſfervandum.

18 5.
U.

VWariatio Vulgatæ verſionis per re.
fſpe kum ad Fontes qualis ſit, &
unde provenire poſſit. 181. 82
Vaſorum hebraicorum ad naſtratia ſR

proportio, 361.

Vatabli Hanciſei verſio Scriptura
Sacræ. 152. Ejus in Scripturam

Sacram annotationes à Bertino
Calviniſta fuêre corruptæ, ſed à
Salmanticenſibus reſtitutæ. Ibid.
VYerba Scripturæ quamdiu in ſenſu
proprio & obvio ſint accipienda.
234. 23 5.—
Verſio Septuaginta interpretum. 146.

uando, quomodo, & à quibus

fuerit facta. Ibid. Non tantùnm
Pentateuchum, ſed totam legem

comprehendit. 147. Ea uſi ſunt

Apoſtoli, & Evangeliſtæ ferme
univerſim. 148. Qualem illa
etiamnum habeat authoritatem.
194.
Yerfio Latina, vulgò Vetus Italica
dicta, quandoô fuerit fadta. 148.

rem. Ibid. Non ex lingua he-
braica, ſed ex textu Graco ſe-
ptuaginta Interpretum eſt facta.
1423. Senſim ejus uſus deſüt, re-

—

reperiri potuerunt, edidit Joſ.

Bianchinus. 149.

Verſio Aquila, Smmachi, & Theo-

dotionis. 149.

Verſio S. Hieronymi. 149. ex fon-

tibus hebraicis eſt facta. lbid.
Valgata nomen obtinuit. Ibid.
Ejus communis uſus in Eccleſia
Latina quando cœperit. 149.
Pfalterium quo nunc utitur Ec-
cleſia non Hieronymianæ eſt
verſionis, ſed ex veteri aliqua
verſione retentum. 150%
Verſio Pfalterii à Luciano Martyre
facta. 150. ”UYMMU

WVerſiones Scripturæ Sacræ aliæ.

I5I. & ſeqq.
Verſiones vernaculas Scripturæ S.
legere an Laicis ſit prohibitum.
190. Decretum S. Congrega-
tionis hanc lectionem prohibens
in Germania, Gallia Belgio &c.
non habet vim. Ibid. Quid cir-
ca eas obſervandum ſit. 191.
Variæ Verſiones Germanicæ re-
cenſentur. 193.

Verſiones Latinæ Hæreticorum va-

riæ. 193.

Veſtes ſummi Sacerdotis. 355.
Victimæ immolabantur in atrio Sa-
An unum duntaxat habeat autho-

cerdotum. 344.

Vigilius Tapſenſis hiſtoriam de Jssu

Chriſti Sudore ſanguinco tue-
tur. 25. 26.

deris apud Judœæos & Roma-
n0s. 361.
Vneia

Uncia ſemper fuerunt æqualis pon-
oepta verſione Hieronymiana.
Tbid. Ejus fragmenta, quor quot 1.

—

.

IND EX EE R M M.

Unica apud Judæos diviſa fuit in

oο Drachmas. 361.

Vulgatam verſionem in omnibus quo
ad ſenſum conſentire cum textu

Græco vel Hebraico non eſt de
fide. 153. probabiliſſimum ta-
men eſt. Ibid. De ejus cum fon-

tibus conformitate nihil defini-
vit Concilium Tridentinum. 156.
& ſeqq. ſed duntaxat quod nihil

à fide & bonis moribus alienum

contineat. Ibid. Vulgata quo

.

ſenſu authentica dicatur. 160.
162. Vulgata nullas continet
propoſitiones Fontibus contra-
rias, & adverſas, aut aliunde
falſas. 172. & ſeqq. Ejus varia-
tio per reſpectum ad fontes qua-
lis ſit, & unde oriri poſſit. 181.

182. edita à mendis Librariorum

repurgata. 185. An in ea repe-
riantur barbariſmi, & ſolæciſmi.
189. Ejus lectio an laicis ſit ia-
terdicta. 190.

F I N 1 §

4
1
* .
8
2 .
1 . .
X
7 –
—

Linea

17
24
25
2 5

Errata.

Errata

ſolum
1. 1I.
transcurantes
parvæ

multi moda

edicta
1473.
Aguenſis
ſortiſſumno
pretſertim
Lectorbius
Buffoldo
ſuſcipiſtis
proprer
verbo

Panlinianum

Kaxodoxia

guſtata

accepta

unde

propoſitio
Rerſol.
tempore
becillorum
primorm
judicatus
à
relegatur
au
vel
Minoris
letè
flamminis
adunctione
reprædicentur

Correcta.

ſolum

l. ce.
tranſcurrentes
pravæk
multimoda
edita
473
Aquenſis
fortiſſimo
præſertim
Lectoribus
Buffaldo
ſuſcipitis
propter
verba
Paulinianum
Kakodoxia

guttata

acceptata
unde dici
propoſitio

Reſol.

temporis
bacillorum
primorum
judicatur
ut à
relegetur
an

vel cum

Majoris
latè
flaminis
adjunctione
ne prædicçentur

193

Fol.
193
194
195
196
197
198
208
232
234

234
235

Linea
22
2

18
26

19
26
37

Errata
prædicationem

Preshiteratu

presbiteri
presbiterandi

ſeeus
fimul
pimi

probilem

præfecta
Sommunicari

Corre&.
prædictionem
Presbyteratu.
presbyteri
presbyterandi

ſicut
quæ ſimul
primm
probabilem
præfata
communiri,

O Salance Q

i
—

Focus

N

1

J

H

—

18 19
VierfarbSelector Standard*-Euroskala Offset

17

16

4 Copyright 4/1999 VXyVMaster Gmoh s

PI METHODO

A D
PEA

Juss uI
I AC REVERENDISSIMI
INI, DOMINI

I AUGUSTANI,

PRINCTPIS,
nIVII HASSILE &c. Ad,

EDITA.

S*

Labhart, Reverendiſſimi ac Sereniſſi mi
piſcopi Auguſtani Typographi, 1747.