.
neeii.
ter ¹ Chrito aie.
wen prims go er
4 Aballun. 5.
fikrn. us.
lonung inpehund
dbſtinatotun. 147.
ebet .. Kephanmn
2440.
genip Amicorum
. h.e
oin honotelitii
ls. N

Gratn ionprr.

,CPhiipi &

Mratort.

lärmt adole.
4

en Chriſinan

i. 1
licorum ient
.
oluß 29

Hvenn

quæ his Panegyricis continentur.

Slverii Papæ contra Vigilium conſtan-
tia. 121. ſeg.
Smbola, quibus Mariana Excellentia
fuit adumbrata. 317.
Synopſis utilitatum, quas Eccleſiæ attu-
lit S. Ignatius. 133.

I.

Tabulæ duæ, quibus e Mundi Mari ena-
tatur. 70.
Taurinenſium invidenda ſors ex Imagine
Chriſti deformi. 15I.
Tellus non omnis fert omnia, nec iidem u-
bique fructus adoleſcunt. 74.
Tempeſtas orta in translatione oſſium S.
Joannis Chryſoſtomi. 4 .
Templum Urbe Vetere in memoriam
prodigij Evchariſtici extructum.
Tentatio quam paſſus eſt S. Aloyſius.
. 80.
§. Ignatii inter exordia ſtudii Litera-
rum. 134.
Terræ Sanctæ recuperandæ quàm ſtudioſi
Romani Pontifices? 120.
Tertullianus gulam, ſed non Ingenium
DEO ſubdit. 181.
Teſſera noſtra debet eſſe Nomen JESU.
266.
Theodoræ Auguſtæ conatus ad trahen-
dum in ſua vota Rom. Pontifi-
cem. 121.
Theodoſius Imperator quibus commili-
tonibus uſus vicerit? 42
Quid egerit, cùm loco moveri ſe non
R. P. Segneri Panegyr.

ſineret corpus S. Joan Chryloft.?

44.
Theologi Eminentes ex SS. Ordinibus
Regularium. 156.
S. Thomas Apoſtolus Vates venturi ad
Indos S. Pr. Kaverij. 209.
S. Thomas Aquinas Lucifer ſine ſuper-
bia. 173.
Paradyſus, in quo floruerunt arbor
Vitæ & ſcientiæ. ibid.
Multa ſibi à ſuo Ingenio polliceri

potuiſſet. ibid. ſeqꝗq.
Ingenio non indigebat ad parandas
Oopes. 174.
Natus proſapia illuſtri. ibid.

Neapoli inter æmulos eminet. ibid.
Familiæ S. Dominici Nomen dat la-
tendi ſtudio. ibid.
Primæ ejus quæſtiones de DEO, &

Divinis. 174.
Ad DEUM tendit viàâ demiſſionis.
175.
Qui eum à DElI obſequio avocare
conati? 175.
Ignem Igne fugat. 176.
Inter Literatos latere vult. 177.

Suis Condiſcipulis ludibrio eſt. ibid.
Pariſios mittitur, & Doctoris ibi
Laureà inſignitur. 178.
Nullibi in ſcriptis ſe oſtentat. ibid.
Contrariam quorumcunque doctri-
nam modeſte oppugnat. ibid.
Laterna Eccleſiæ, quæ illuminat, ſed

lædit neminem. 179.
Sol Doctorum. ibid.
Viventis etiamnum doctrinam ſecutæ
ſunt Academiæ. 180.
Ggg Eum

Index Rerum memorabilium,

Eum qui fecutus eſt, à veritate non
aberravit. 179.
Perpetuò in DEO abſorptus. 181.
Animum ſuum, cùm lubebat, avo-
cabat à corpore. 182.
Omnes titulos, & honorum quo-
rumlibet umbras exoſus. ibid.
Ejus animum ſolus DEUS explet.
183.
In gloria ſuppar S. Auguſtino. 184.
Tot edidit Miracula, quot ſcripfſit in

Summa articulos. ibid.
Quæx in eo potimmmùm admiranda?
184.
Tberius Imper. Draconem inſanè de-
perijt. 145.
Tituli Romanis Pontificibus à Saracenis
Principibus tributi. 125.
Tranclatio Romani Imperij à Quo, in
Quem? 115.

Triumphus Rom. nullus comparandus
honoribus, qui Sanctis exhibiti.

96.
Turcæ Lauretum fruſtra deprædari co-
nantur. 102.
Romanos Pontifices honorarunt.
12 F.
Turres receptacula Hæreticorum ſolo
æquatæ Urbe Vetere. 32.
Vranzi ſunt, qui ardua imperant, nul-

lis mediis ſubminiſtratis. 15.

V.

Vanitas amantium pulchritudinem peri-
turam. 152.

Vaticani Oracula quàm aliquibus con-

temptibilia? 113.
Thronus, thronus DEl inter homi-
nes. IIZ.
In eo ſedent homines, DEUS præſi-
det. 1 I24.
Vaticinia S. Philippo excidebant ùt fa-
cetiæ. 66.
Mirabile S. Fr. Xaverij de Luſitanæ
claſſis Victoria. 214.

S. Joannis Apoſt. omnibus antiquæ
Legis Vaticinijs præferenda. 267.
Veritas momenti maximi eft Infallibilis
Apoſtol. Sedis Authoritas. II 2. ſeq.
Non prodenda, ne quis mendax vi-

deatur. 12 82
Victoriæ Sanctorum ope à Chriſtianis
Principibus obtentæ. 87.

Reportata à §. Ignatio contra verſu-
tum hoſtem Dæmonem. 134. leq.
Inſignis à paucis Catholicis contra
Schiſmaticos plurimos reportata

auſpicijs S. Mathildis. 195.
Videre, idem nonnullis fuit, quod ar-
dere, 144.

Vigilius etſi malis artibus in Rom. Sedem
intruſus, miré dein rem Catholi-

cam promovet. 121.
Vindictæ genus ſanctum Religioſorum de
ſuis calumniatoribus. 1710
B. Virgo Maria Laureti eſt velut ſidus in
Domo ſua. 10ſ.
Laureto non recedit, etſi graves cau-
ſæ Eam inde avocarent. 109.
Studioſiſſime colenda ab ejus Regio⸗
nis Inquilinis. 110.

S. Ignatio decumbenti apparens do-
„ nnum

Magni vitiin ten
ercit.
ſonen 1Anienge
Fii Fnbolun N⸗
lilratecdeſn
68 enruntn.
Ihſer kolitm l
tult.
Ubuur M gvin
e erræ Nn
te axi los Con
lis mags colen
Pro ſps Nvim
Uhir Vemni de Con
ſtab tun Vetus
Mien eiscondit
Kleiiba⸗ enti
(ves ge iln bene
Qun oblri5.
Mlli li bene ie

Mlain ili prr

er certis K. Mar

II;.
nter homi.
112,
hef.

14
hrn

le Luſtn
114.
antigu
enda 267,
eInallibili
Kllarleg
lendax ni.
1
Criſciunis
97.
ntra verſo⸗
n. 144 e.
s contt⸗
leportutt
W.
, gvod r.
144.
omn. deden
em Cuholi⸗
111.
goloranie
Ill.
Uelut icuen
0.
6 grwe (Al⸗
h .

aa

quæ his Panegyrici

num Caſtitatis impertit. 137.
Ea dictante Libellum Exercitiorum
§. Ignatius ſcribit. 138.
In Statua S. Anſelmo locuta. 206.
yirginibus ſingulares prærogativæ con-

ceſſæ. 27.
Virorum ſummæ authoritatis de §. Phi-
lippo vivente judicia. 64.
Pirtutes S. Petri Parentini. 30.

Virtutis ſummæ eſt, opes & dignitates
in earum medio non ambire. 61.
Magni Viri in terris calamitatibus ex-

erciti. 86.
Viſiones admirandæ S. Ignatii. 138.
Vitis Symbolum Mariæ V. 308.
Utilitates Eccleſiæ à &Ignatio allatæ pau-
cis enarrantur. 133.
Ulyſes ſtultitiam diù ſimulare non po-
tuit. 44.
Urbanus II. quàm ſtudioſus recuperan-
dæ Terræ Sanctæ. 120.

Urbes erga ſuos Conditores gratæ. 27.
Ulis magis colendi, qui vitam dant
pro ipſis, quàm qui dant ipſis. 28.
Urbis Veteris de Conditoribus non con-
ſtat, tam Vetus eſt. ibid.
Miſera ejus conditio ante adventum
§. Petri Parentini. 28. ſeqq.
Cives de illa bene meiti multi. 34.
Quàm obſtricta S. Petro? 36. ſeqq.
Malti alii bene de illa meriti. ibid.
Multa in illà præclara. 37.
Urbes certis SS. Martyribus devotæ. 36.

r 1 N

s continentur.
Et Regna SS. Patrocinio protecta.

92.
Singulæ prudenter eligunt aliquem
Sanctis Cælitibus. 187.
Quæ S. Franc. Naverium ſibi Prote-
Ctorem adſcivère. 222.
Urias à Davide occiſus multàâ nequitiâ &
ingenio. 185.

§. Fr. Naverü periculum vitæ mire diſ-

cuſſum. 2,10.
Reſponſo uno quæſtionibus diverſiſ-
ſimis ſatisfacit. 211.
Pluribus locis ſimul præſens. 212.
Ejus multiplicia Vaticinia. 214.
Verbis elementa obtemperant. 215.
Solus exercitium fugat. 215.
Viventem nautæ invocant eventu fe-
lici. 216.
Mira per pueros & flagrum ſuum
Operatur. 217.
Corpus poſt mortem multiplici pro-
digio incorruptum. 220.
Poſt mortem mira etiam in Europa
operatur. 221.

Z.

Zelus Animarum & honoris DElI pro-
theos facit. 130.
Zelus non eſt, quo Religioſorum Vi-
tia traducuntur, ſed maglignitas.
169.

j S5.

B

*

ẽ

FEditio Tertia.

l int AE
1 2 3 4 12 13 14 15 16 17

—

faciilta
n

SACRI E –☛⸗
R. P. PAULI SEGNERI⸗ Trr- .
SOCIETATIS JEStI, —E
Ex Poſtrema Editione Italiaa =E„ –☛ r
Latinè Tedchiti E ee⸗ W
R. P. MAXNXIMILIANORLE TI
RASSLER, SoOC. PEi g2
Accedit E 8
Ex eadem Societate .
ORATIIO
AD S. R. E. CARDINALESI ☛. -
Habita Fer. V. in Coœna Domini. E — *
DIsaSERYATIONES ACADEMISA
R. P. MAXIMICIANI RASSLER ℳ 1..
MONARCHIA W N
SUMMI DCONTIFICIS. E,
.

XNNO . Pcc. I.