Hamilitas Chriſtiana non eſt probroſa. Viventi familiare, etiam Morienti in
99. linguam veniet. 384.
Non eſt cœca. 317. S. Jacobus Apoſtolus Hiſpanorum Exer-
B. V. in ea excellentia. 321. cituum Ductor. 42.
Hungatia Converſionem ad Fidem de- S. Ignatius Loyola S. J. Fundator à Par-
bet S. Stephano M. 247. 24%. menſibus colitur. 129.
DEUM glorificans ab Eo viciſſim glo-
I. rificatur. 129.
Tam multa pro DEO molitus, ut plu-
I. Literà ex uno in alium Orbem evocatus res fuiſſe videantur. 129.
§. Franciſcus Xaverius. 223. Tarditatem ſui curſus celeritate com-
JESUS & MmARIA adſtant morienti S. penſavit. 130.
Antonio Patavino. 51. In eo initium Sanctitatis fuit, quod in
JESU Nomen omnes DEl perfectiones alijs eſt finis. 130.
exprimit. 372. Mundum fugiendo de eo triumphum
Exprimit Attributa DEl tam Abſoluta, agit. 131.
quàm Relativa. 373 Ejus Natales Nobiles. 131.

In ſæculo aſpiravit ad Honores. ibid.
In Ludo puerorum non minus mira-

bilis, quàm in Specu. 134.
Ejus Zelus in reducendo ad frugem
Juvene perdito. 136.

Socios ſibi ad promovendum DEIho-
norem perpetuos jungit. 136.137.
Hoc divini honoris ſtudium quàm ip-

ſimet honorificum? 137.
Ex vulnere decumbens à S. Petro ſa-
natur. . . 13772
Ejus donum Caſtitatis. ibid.
Literarum expers Libellum ſcribit
Exercitiorum. 138.
DEI dona ſtudioſe celat. 133.
De eo Chriſti cura. 140.
Eee 2 De

De eo adhuc vivente quanta inter
Chriſtianos exiſtimatio. 140.
Virorum Sanctorum & Principum de
eo judicium. ibid.
Solus ſux gloriæ conſtanter obſtitit.
141.
Quàm malta pro eo glorificando
DEUS viciſſim ſit operatus? 142.
Imagines Juſtorum ad Juſtitiam proſe-
quendam excitant. 391.
Imitari non eſt idem quod aſſequi. 204.
Immunitas ab omni Carnis ſenſu quâm
rarum DEl donum? 77.
Ab errore in Rom. Pontifice argu-
mentum DElI afſſſtentis. 120.
Imperatores Romani Eccleſiam perſecuti

quid effecerint? 41.
A Romano Pontifice Anathemate
percuſſi recenſentur. IIſ.

Impuritas odore proditur. 58. 59.
Incantator Animorum dictus S. Igna-
tius. 134.
Incarnationis Arcanum Angelos à S.
Joanne Evang. didiciſſe qui dicant?
⸗ 262.
Incitamenta ad ſeriam Peœnitentiam.

77
Inediæ genus admirabile in B. Aloyſio
Gonzaga. 74.
Infans lupi dentibus mirabiliter ere-
ptus invocato S. Anſelmo. 202.
Infernus quæ damna paſſus ab Eloquen-
tia S. Antonij Pat. 44.
Quantum illi timoris incuſſum ex S.
Ignatij Loy. converſione? 130.
Ingenium donandum DEO exemplo S.

Index Rerum memorabilium,

Thomæ Angelici. 173. & ſeq.
In eo frænum pati difficile. 180.
Eo abuti contra DEUMmagnam hu-
jus iram meretur. 185.
Quinam illo præcipuéê abutantur?
186.
Ingrati DEO, qui tam ardenter aman-
tem non redamant. 148.
Innocentia potius, quàm Peœnitentiàâ ad
ſalutis portum enatandum. 70.
Hæc etiam in ipſa Eccleſia rara. 71.
Innocentius III. Gubernatorem Urbe-
vetanis mittit F. Petrum Par. 29.
Inſania marmoream ſtatuam depere-

untis Juvenis. 929.
Intemperantis eſt animi velle excellere in
omnibus. 253.

Interfectores S. Petri Parentini puniti.

Inwectiva in eos, qui luxui ſe dedunt.
. 197.
Invocatio Patrocinij S. Franc. Xaverij.
223.
S. Joannes Baptiſta Signum fecit nullum:
&Æ cur? 14.
Sterilitas Miraculorum in eo argu-
mentum ſummæ Sanctitatis. 14.
Ardua provincia illi commiſſa, quàâ

facultate? 155.
Ejus Virtutum Synopfis. 18.
An Judæis perſuaſerit fidem in Chri-
ſtum? 18. 19.

Quòd Chriſtus vulgò ſit habitus,
quantæ Virtutis argumentum? 19.
Miracula ſi patràſſet, poterat DEUS
20. & ſeq.
Cur

videri?

Eius Homnilius gue
nn Angel
F. um ii
niitones lape
6 ſoume Huagtite
nis eWelenz.
Pacelensn lm
Dmmioens nthok⸗
Chiniss ls n
hercio.
celens Theolo⸗
Wa&ungic
Nec non brophet
Cogronttotun!
cleſie.
Coononit ſutur,
ut miniteſtaret
im Mngt, in
Dslrmnu An.

Qubuincloh

ſuuna Gilleng
dun gioles,
on bunhin;
ſenn

Ne ſin

U.
rgenter nan.

141.
Penitentii

ingum. o
ſütan, jl
torem Urbe-
Par, 19
nmn geper.
99.
le ezccheienn
142 ſ.
Nentini punit⸗
PPV.
i le dedont,
9.
nnd. Weri,
1,
m lecit nulum⸗
in eo e⸗
nctitats. 14.
I.
l.
t faem nCr
18 0
lsd i in

ugprem
ſet genl
4 4 ⸗
0*

quaæ his Panegyricis continentur.

GEur de ipſo neget Evangeliſta quòd

fuerit Lux? 21l.
Variorum de eo errores unde nati?
22.

Non idem reſpondebat omnibus
quærentibus, quid ſibi agendum.
203.
S. Joannis Chryſoſtomi corpus quà Pom-
pà Conſtantin opolim relatum?

44.
Ejus Homilias quanti fecerit 9. Lho-
mas Angel.? 183.

8S. Joannes & Philippus Apoſtoli com-
militiones Imper. Theodoſij. 42.
S. Joannes Evangeliſta in pluribus DEI

donis excellens. 2 5 ß.
Excellens in dono Virginitatis. 256.
Eminens in Apoſtolatu. 258.
Charitas ejus in reducendo Juvene
perdito. 252.
Excellens Theologus. 261.
Uti & Evangeliſta. 263.
Nec non Propheta. 264.
Cognovit totum futurum ſtatum Ec-
cleſiæ. 265.
Cognovit futura, ut ſciret ipſe, non
ut manifeſtaret alijs. 267.
Etiam Martyr, jure quo Maria. 269.
Ejus Lyrannus Amor. 26 8.
Quibus in Cælo Choris accenſendus?
270.
S. Zoannes Gualbertus contemptu Hono-
rum glorioſus. 98.
Joſeyh Patriarcha in adverſa fortuna de-
ſertus. F5.
S§. Yoſephi Sponſi Virginis Panegyriſta ipſe
DEUS. 286.

Juſtus dictus propter omnium virtu-

tum poſſeſſionem. 286.
Laudum ejus Synopſis, quòd fuerit
Sponſus Mariæ. ibid.
Non ſorte, aut temerê, ſed à DEO
ipſo lectus. 287.
Veroſimiliter jam in utero ſanctus.
287.

Sanctitatis fonti viciniſſimus. ibid.
Hunc fontem ſuum dicere potuit.

288.
Confirmatus in gratia. 289.
Sanctitate IlIlum, præter Sponſam,
nemo ſuperaſſe videtur. ibid.
Imò veroſimiliter omnibus major.
. 200.
Summée amatur à Virgine; & quid
hinc conſequens? ibid.

Aſpectu & Converſatione continua
Virginis quantum profecerit.

292.
Rex Sanctorum, quia Sponſus Regi-
næ Sanctorum. ibid.
Ejus Puritas quanta? 293.

Cuſtos Virginis tam prudens, ut vel
Dæmonem induceret in errorem.

294.
Chriſtus vultùs lineamentis illi ſimil-
limus. 294.
Ioſi DEUS ſubditus. 295.
Quàm in Chriſto gubernando fidelis
& ſedulus? 295.
Chriſtus illi aliquo modo vitam de-
Quid in Judicio dicere Chriſto poſſit?
297.

Cur illius cultus poſtremis his ſæcu-
Eeec 3 lis

Index Rerum

lis celebrior? 299.
Hac ætate illum non colere error eſt

ſinẽ excuſatione. 299.
Qui potiſſimùm Illum adoptare Pa-
tronum debeant? 300.
In Agone præcipuè Patronus. 300.
Italia S. Fr. Xaverij brachio felix. 223.
Illi à S. Ignatio idem Sanctus deſti-
nabatur, niſi mors rerenilter.
ibid.
Judei ætate Chriſti quales? 18.
Non excuſabiles, quòd Joanni Chri-
ſtum prædicanti non crediderunt.
18. 19.
Judices Sacri, ſeu Confeſſarij Lauretani
quàm utiles vicinis Populis?
106.
Qules, & quàâ poteſtate præditi? 107.
Judicij Extremi adumbratio. 297.
Juditha cur tantà reverentiâ tractata
petulanti milite? 33.
Julianus Imperator fruſtra furit contra
homines Religioſos. 170.
Idem ſeverifſſimis edictis prohibet
honorari Martyres. 243.
Juvenes duos ex Orci faucibus eripit S.
Ignatius. 1342.
Juventus ætas periculoſiſſima. .
Juſtitia DEl quùàm reſplendeat ex My-
ſterio Incarnationis? 279.
Ejus exempla ubique. 278.

IL.

Latrones multi à §. Antonio Patav. ad
frugem reducti. 47.

memorabilium,

Laudatores ſuos quàâm caro ali
tio conduxerint?
Lauretana Domus quantæ felic
Picentinis? 100.
Hac vix aliquid in terris D EO charius.
II.
Cur eam DEUs non reliquerit in ma-
nibus Barbarorum? ibid.
Ex hac nihil impunè aufertur. 102.
JQuam multis Nationibus & Principi-
us venerabilis? 103.
In hac beneficium Virginis maximum,
Judices pro ſacris Tribunalibus.

106.

itatis origo

Lecti F. Aloyſij durities. 76.
Legationes Principum in cauſa Immacu-
latæ Conceptionis. 232.
Lifardus Monaſterium deſerturus quo-
modo reductus ab Angelo- 4.
Linguarum donum in §. Franc. Xaverio
Prorſus ſingulare. 211.
Linſana B. Aloyſij Principibus chara.
80. 81.
Sanctorum, maximus Urbium the-
ſaurus.

43.
Eadem quàm pretioſa? ibid.
§. Stephani quot prodigiis elara.

248. 249.
Lipſanotheca S. Fr. Xaverij prodigioſe à
cancro relata. 216

Locæ quæ S. Franc. Xaverius Chriſtum
annuntians peragravit. 218. & ſeq.
Lucæ Urbis Libertas rectè S. Antonij pa-
trocinio commendabitur. .
*. Lucianus M. ſolo ſui aſpectu Infide-
les ad Chriſtum convertebat. 291.
Luci-

qui pre-
285. 286.

ℳ

iuAer qua
in a init⸗
miuII. Nrl
tnts decſept⸗
lin ard. quid pr⸗
ibus Conceptl

ſe⸗ ſaſtus

uu preſente dole
im diligenter e
jtrun Principis ceßl
nacenis pelitum.

M.

Aijeren ſtem fuort
Diles etiam hod
Manicheorun Here
Urbem vetere
Luci eguettres eri
loſi Ixcamatonem
mohfnarum uni

Suſtulere etiam
ſtratunm, &l
affirmerunt.
Alunta prima Pilſi
uns quomnodo Per
Anlelmum Pp. Lo
ns Urbis Encomia
lateli Mahrili ch

1 at
26,.;
idii

60
100.
fins
—. Al.
eliteiſinn
n;
lbus Füingt.

niDrde

.
Snsmarimmn,
Tbuniibu
lob.
.
cülalmmacn-
234,

lelertors go.

Angelo⸗ 4.
Hine Nverio
Uut.
napidus cnn
9,,1.
1

1s Ubbium t.

6
3 is.
vocgis chun.
Procigiole
116
werins Chiſtun
it 218. l,
ge §. Munmnir
engaditn.
S
mmk,

—

quæ his Panegyricis continentur.

Luciferi faſtus. 275.
S. Ludovicus Rex quanti fecerit S. Tho-
mam Aquinatem? 180.
Ludovicus XI. præcipuèê coluit ſanctos
ætatis decrepitæ. 2 5.
Lugo Card. quid promittat propugnan-
tibus Conceptum Virg. ſine Labe?

236.
Luna præſente Sole ſinè Luce. 224.
Quam diligenter obſervata? 309.

Lytrum Principis captivi horribile à Sa-
racenis petitum. 250.

M.

Majorum ſaltem ſuorum gratiâ venera-
biles etiam hodie Religioſi. 161.
Manichæorum Hæreſis quâ occaſione
Urbem veterem penetrârit? 29.
Ludi equeſtres exitiabiles. 31.
Ipſi Incarnationem Verbi, & Elee-
moſynarum utilitatem negabant.
38.
Suſtuléêre etiam authoritatem Magi-
ſtratuum, & bella omnia illicita
affirmaârunt. 38.
Manreſa prima Palæſtra S. Ignatij. 132.
Mantua quomodo Patronum nacta S.

Anſelmum Ep. Luc.? 188.
Ejus Urbis Encomia. ibid.
Marcelli Maſtrilli curatio ſtupenda.

2,2 I.
Prodigioſa poſt recuperatam valetu-
dinem vita. 222.

WMare Mundi quibus tabulis ſuperetur?
70.

MARIA hac luce plenior, quò Chriſte
ſoli vicinior. 22 5.
Ejus omnes prærogativæ ex propin-
quitate ad Chriſtum. 225.
Eam Labis omnis, etiam Originariæ,
expertem eſſe Chriſto nihil dero-
gat. ibid.
Ortus ejus ſine Labe cur necdum ab
Eccleſia definitus? 22 F. 226.
An parruùm ejus interſit, cum, vel ſine
Labe concepta ſit? 226.
Ejus perfectiones retegere DEO gra-

tiſſimum. 228.
Parcè laudata in SS. Literis. Cur»

Ejus pleræque prærogativæ aliquan-
diu in Eccleſia occultæ. 22,9.
Hodie ſolus adhuc Ejus Ortus dubjius.
ibid.
Nilo eleganter comparata. 23 I.
Gratiſſimus illi labor, qui inveſti-
gando Ejus Ortui impengditur.
233.
Hunc qui inveſtigant, plus præſtant,
quàm teneantur. 234. & ſeq.
Aſſiſtit in puncto mortis pro ſua Con-

ceptione laborantibus. 236.
Regina Martyrum. 268.
Inventrix Gratiæ. 302.
Mater DEl ſtudioſe electa. ibid.

Ipſa in ſui Electionem conſenſit. 303.
Chriſtus inde Ipſi obligatus, unde ipſa
Chriſto.

303.
Plus amata à DEO, quàm Sancti ſi-
mul omnes. 304.
Jam præſens DEO, cùm Mundus
conderetur. 305.
DEUS

Index Rerum memorabilium .

DEUS illi in ſingularum effe Rione
rerum adgaudebat. 305.
MARIA rerum ſingularum perfectio-
nes ſingulari modo complexa.
306.
Optimam partem elegit in omnibus.
Probatur egregié. 307.
Gratiarum Ejus menſura eſt Potentia

DEI. 307.
Vitis eſt, quæ magnitudinis terminum
non habet. 308.
Crevit ad menſuram fulcri, cui inni-
tebatur. 308.
Quantopere Eam coli voluerit Chri-
ſtus? 309.
Luna eſt Eccleſiæ: quàm in eam Be-
nefica? 310.
Obſequia illi præſtita quàm grata
Chriſto? 312.
Ipſa eſt, per quam omnia bona nobis
quærenda. 213. & ſed.

Quàm dignitate ſublimis, tam demiſ-
ſione ſolida. 316.
Ut in oculis DEl maxima, ſic in ſuis

minima. 317.
Non tamen ignotæ Illi gratiæ, quas à
DEO acceperat. ibid.

Gratias gratis datas demiſſionis ſtudio
occultare ſolita. 318.
Incarnatonis Myſterium & Verbi
Conceptum etiam Joſephum ce-
lavit. 319.
Suis tantùm laudibus auditis turbata.
320. & ſeq.
Conceptio ejus Illibata ex ipſis Virgi-
nis Verbis ingenioſe probatur.
322.

Argumentum hoc non minus eſt ſo-
lidum quàm argutum? 322.
Humilitatis Ejus exempla admiran-
da, & contemptús honoris &c.
324.
Quanto proin jure exaltata? 326.
Humilibus conkfert gratias etiam non
rogata, ut Leoni Imperatori.

327.
Patrocinium Virginis ſuperbi abi
promittere nec debent, nec poſ-
ſunt. 329.
S. Mariæ Magdalenæ de Pazzsis viſio de
gloria S. Aloy ſij. 82.
C. Marius cum Cymbris non confligit

niſi poſt velitationes prævias. 30.
Martha Aloyſij Mater partu admodum
difficili.

Ejus de filio ob nimium in corpus
rigorem querelæ. 76.
Martyres Legis Veteris. 242.

Alii in corpore, Joannes in anime
paſſus eſt. 269.
Aliis mors fuit Martyrium, S. Joanni
Evang. ipſa vita. 269. & ſeq.
Maternitatis divinæ prærogativa ſoler-
ter à Virgine occultata. 312.
S. Mathildis maxima quæque pro DElI
Eccleſia gerit. 193. & ſeq.
Ejus in Eccleſia protegenda conatus
DEUS miris modis juvat.
Mathaæus Riccius S. J. Sinarum Impe-

rium Evangelio aperit. 160.
Maurorum Granatenſium crudelitas.
250.

Mendacio abſtinere quàâm gratum Cu⸗
ſtodi Angelo? 1I. & ſeq.
Mira-

19 5.

Mutius Un laej

.

Mru in K
ſe effclun
Mullu Patratn
180. Joennl
Laureti hee⸗
Aigve
A Pjusden
1trata.
§ lgnati ne
DEIOmripot
nikeſtant.
ſencmniil
de telucet.
nifni Eaceii⸗
Pmnditn o
MKnuchi, Iul
ocer int
Morli S. lgnati,
Morr ib Angel
nuntiata.
Atms Larerjj/
s milerabi
Murtor vieinti
(avit 6. Fra
Moſſer iuſſus ed
is neceſſati
llem ob Cilt⸗
COkteptus 45
Cornon in
tum voluet

Mlierccla turpis

Thomam 40
AAuti ugi pleris
Ppſe mari c
Mineja quumn c0
Anlelmus.
ine
L Kgnen

nin eh,
1
a.

tle n 32 8

oni

.
1.
ſperdi

1
Hadir viſo ge

2.
non con git
8 Præwii. 30.
Atu adodum
12.
um in cnn
1.
.
ſes in anime
109,
ium, 5 ſounm
109. l
10getine loler.
ltaa. 319,
Avegleptol⸗
19. & e
tegenct Cnann
Odis junat
] Eun

b

0 eri⸗ de
endum an

ant 3 leg
. MR

Juaæ hbis Pa anegyricis continentur.

Miracula Sanctos celebres & venerabi-

les efficiunt. 3.
Miracula patrata in translatione corpo-
ris S. Joannis Chryloſt. 4 5.
Laureti perpetua & maxima. 104.
Aliqua S. Anſelmi. 200.
Ad Ejusdem ſancti corpus plurima
patrata. 201. 202.

§. Ignatij viventis pauca. 142. 143.
DEI Omnipotentiam Ggulatitert ma-

nifeſtant. 08.
Miſericordia DElI etiam in IESU Nomi-
ne relucet. 279.

Miniſtris Eccleſiæ contemptis ſenſim
panditur oſtium ad Hæreſes. 127.
Monachi, qui variis Regnis Evangelij

lucem intulerunt. 155.
Morbi S. Ignatij ex vita aſpera. 132.
Mors ab Angelo Cuſtode multis præ-
nuntiata. 8.
Mors S. Xaverij quàm in hominum ocu-
lis miſerabilis. 219.
Mortuos viginti quinque ad vitam revo-
cavit S. Franc. Xav. 217.
Moyſes juſſus educere Populum dotes ad
id neceſſarias accipit. I1.
Idem ob dilatam filij Circumciſionem
correptus ab Angelo. 3.
Cur non in £Ægypto, ſed deſerto tan-
tum voluerit ſacriſcare? 198.

Muüliercula turpis ad pervertendum §.

Thomam Aquin. immiſſa. 176.
Mundi fugâ plerisque ſalus paratur. 70.

Ipſe mari comparatur. 638.
Müunera quâm conſtanter repudiarit &§.
Anſelmus. 198.

Mutius uno facinore ſatis clarus. 239.
R. P. Segneri Panegyr.

N.

Nationes ad Domum Lauretanam viſens

dam concurrere ſolitæ. 103.
Quæx, & quibus titulis eam Domum
ſibi vindicare poſſint. 107.

Exteræ exemplo eſſe poſſunt Picen-
tinis ad colendam Virginem. 110.
Navis SF. Franc. Xaverij corpus vehens

prodigio ſervata. 22.0.
Primæ à portu ſolventis audacia Rhe-
torice deplorata. 241.

Neapolis Contagionis tempore à Viris
Rel igioſis ſtrenueè adjuta. 162. & ſeq.
Ejus erga Eosdem gratitudo. 163.
Nero Imper. Nili originem inquirit.
230.
Nili fluminis origo quò magis occulta,
hoc illi ampliùs gloriola. 230.
Ejus origini comparata origo Virgi-
nis DElparæ. 23 I.
Nobilitas Natalium cur tanti fiat? 226.
Noctes totas quomodo tranſegerit &.
Anſelmus? 196.
Nocturnæ &. Aloyſij preces. 76.
Nomen, quod omnes DEl perfe ctiones
exprimat, à Cœlo inventum. 272.
Qbàm muliiplici DeUs in Veteri Lege

à Fanctis appell latus? 272.
Hæc unam tantùm DEI perfectionem
fermè exprimunt. ibid.

Quàâm propudioſum neſcio quæ in-
ter Chriſtianos præ ] Eſu Nomine
audiri? 282⸗
Noxæ leviſſimæ, quas S. Aloyſius ſeve-
riſſimâà pœnitentiâ eluebat. 78
Fff Nutus

Index Rerim memorabilium,

Si eſſet infectus, eſſet juſta cauſa
confuſionis & abjectionis. 323.

Nutus ipſi S. Franc. Xaverij eloquentes.
. 21Z.
O.

Obedientid jubente S§. Antonius dotem
rædicandi manifeſtat. 44.
Obſequium Mariæ hodie vix aliud præſta-
re poſſumus, quàm Ejus ortum il-
libatum propugnare. 233.
Olyſſipone æs campanum ſponte ſonat,
dum in Italia Sanctis accenſetur S.
Antonius Patav. fI.
Opes conſtanter rejectæ à S. Philippo
Nerio; uti & Dignitates. 60.

Eccleſiæ Romanæ magnæ. 114.
Oracula obmuteſcunt, ex quo JEsSU
Nomen auditum eſt. 281.
Oratorij Patribus proprium, docere piè
vivere, etiam in Mundo. 68.
Eorum merita Encomia. ibid.

Orbe toto exeundum; ſi extra limites
Authoritatis Pontificiæ exire velis.
114.
Oratoribus ſolenne, profiteri ſe partium
ſtudio immunes. 154.
Ordines Antiquos in DEl gloria promo-
venda ſocietas juvat. 133.
Ordinibus Religioſis alii addictiſſimi, alii
infenſiſſimi.
Ordinis S. Franciſci Seraphici Encomia.
45. 46.
Origines putavit, nonnullos Impios ab
Angelis deſeri.
Ortus Mariæ quamdiu obſcarus, tamdiu
inveſtigabitur. 232.
Ejus obſcuritas Fidelibus utiliſſima.

233.

153. & ſeq.

P.

Palatia Romanorum Imperatorum quid
olim fuerint?

42.
Panegyriſta optimus eſt DEUS?; 2 86.

Parentes gloria filiorum. 128.
Eorum Encomia in ore filiorum fermè
ſuſpecta. 12 8.

Chriſtianorum, liberos à DEl obſe-
quio avocantium, ſtultitia. 97.
Parmenſes S. Ignatio addicti. 129.
Patronos Cœlites non colere tantùm,
ſed & imitari oportet. 1987.
S. Paulus S. Stephani precibus ad DEUM,
& fidem adductus. 246.
Quid pro Eccleſia præſtiterit?2 46. ſeq.
S. Petrus Parentinus vitam dedit pro Sa-
lute Urbis Veteris. 28. ſeq.
Gubernator huic Urbi datus ab Inno-
centio III. 29.
Juvenis huic muneri admotus. 29.
Virtutes ante aditam provinciam.

30.
Agnovit difficultatem provinciæ ſibi
commiſſæ. 30.
Ludos Equeſtres Manichæorum diſſ-
jicit. 31.
Ejus pro bono communi ſtudium.
31I.
Romam revertitur. 32,
Neceſſariis ad profligandam Hæreſim
adjumentis inſtruitur. 33.
Teſtamentum condit, redit Urbem
veterem. 33
Eo

6
Aunini
mInuns

Po te

ni 0

Nrſcs lur ni⸗
cumvenltun .

Uis alun
Charitas.
Inmorte ſobemn⸗
Procigiis olim
etate non ber
Pjus olli ſolem
mi Nilj wo
prælicl plne

Pitciroihus qvantu

Ere deden de

Peffeliiner Dl
Relativæ.
iſchin olbet

iſini ere omnium
ſactis detecert
Puitie de ſua ſtatv.
ingenioſun
Plizpur Muet, a
terantem /000
4 Plilypur Neyiue
dandus Pert
Vulune tot hebi
ſitabt
i⸗ conis e aff
binptizmule
tatus,

ſhen ſint o

Tentatos contta d

tionis z

etalonn ui 1

1
,
M
flionumtene
119.
Dhlobk.
ltiti, j.
li.
te tuntlin,
. 7.
dDr,
446,
erit 6/le,
eitgro K
16 leg.
dblono-⸗
19.
ts. 29.
provincam.
30.
rorincie idi
30.
hrdromn l⸗
1.
muni ſtldin

= —

Num latin

7

tol.
1o

n

— ——

qia his Panegyricis continentur.

Eo reditu animi fortitudinem & bo-
ni communis ſtudium oſtendit.
33.
Præſcius ſuæ mortis ab Hæreticis cir-
cumvenitur, barbare mactatur.

34. 35.
Ejus erga ſuum Proditorem inſignis
Charitas. 3 5.

In morte ſubeunda Conſtantia. 3 5. leq.
Prodigiis olim inclytus, cur poſtrema
ætate non perinde? 32.
Ejus oſſa ſolenni ritu translata. 40.
Petri Vellij mors à S. Franc. Xaverio
prædicta plané mirabilis. 214.
Peccatoribus quantum ruborem excu-
tere debeat Pœnitentia S. Aloyſij?
81. & ſeq.
Perfectiones DElI aliæ Abſolutæ, aliæ
Relativæ. 73.
Perfecti in quolibet genere ſemper pauci.
16 5.
Peſſimi fere? omnium, qui in locis DEO
ſacris defecerunt. 166.
Phidiæ de ſua ſtatua reſponſum ſapiens
& ingenioſum. 315.
Philippus Macedo Judicem crines adul-
terantem loco movet. 1.
S. Philippus Nerius in medio Mundo
Sanctus & Perfectus. 57.
Vultu & toto habitu Angelicum quid

Mireè comis & affabilis. 58.
Ab impuris mulierculis fruſtra ſolici-
tatus. 58.
Vivens ſpirat odorem Virgineum.
ibid.

Tentatos contra Puritatem varie li-

berat. 79.
In Romana Aula ab omni ſpecie ava-
ritiæ alienus. ibid.
Pinguia Beneficia, Dignitates, & ip-
ſam adeò Purpuram conſtanter re-
pudiat. 60.
Ejus donum Orationis ſublime. &I.
Facillimée ſolitus rapi in Ectaſin. 62.
Duæ coſtæ amoris vi prodigiose illi
erectæ. 63.
Pro ſancto conſtanter habitus. 63.
Ut Idea laudatiſſimi ſenis adhuc vi-
vens celebratur. 64.
Quanti illum Cardinales, & ſummi
Pontifices fecerint? ibid.
Vivens Angeli, Apoſtoli, Prophetæ
nominihus indigitatus. 65.
Externo cultu aliis ſimilis, multum
diſſimilis interno. 65. 66.
Miracula quaſi per jocum patrat, ne
talia videantur. 66.
Sui vilipenſionem multis modis pro-
curat. 66. 67.
Sed tantò ampliùs honoratur. ibid.
Ejus opera in ſalutem Animarum &
ſiu ckus. adtmirancli. 67.
S. Joanni Eleemoſynario comparatus.
67.
Picturæz rerum magnarum curatæ ab iis
qui geſſerant. 147.
Piceni Incolæ quàm fortunati? 100.
Nulla re celebrius, quàm Domo Lau-
retana Virg. 103.
Ejus Urbes quàâm multis à B. Virg.
favoribus affectæ. roſ⸗
Favor ſingularis illi collatus graphice
deſcribitur. 108.

PFff 2 Qan⸗

Index Rerum memorabilium,
Quantum DEO & Virgini debeant

propter Domum Lauretanam?
110.
Ingrati DEO, ſi remitterent in ſtu-

dio erga S. Domum. 110. ſeq.
Piſci Pompilo ſimiles Amici falſi. F.
Piſces Auditores S. Antonij Patav. de-
ſcripti. 4”8.
Politicorum in Aulis Juſtitia. 199.
Pompejus M. quàm à morte inglorius.
41.
Pompæ quibus excepta Sanctorum Lipſa-
na.
Pontiſex Maximus, Pontifices. Urbem
Veterem variis privilegiis & bene-

ficiis ornârunt. 37.
Eorum Amor & XÆſtimatio erga S.
Philippum Nerium. 64.
Studium in paranda ad Lauretum
via. 104.
Multis modis Lauretanam Domum
excolunt. 103. & ſeq.
Pontificiæ Majeſtatis Authoritas, non
aliunde quàm à DEO. 116.
Quanta etiam tum, cum adhuc in
cryptis deliteſcebant. 117.
Quadragies Romàâ pulſi, toties re-
verſi. 118.
Eorum aliqui ſcelerati. ibid.
Eorum labes facilius in oculos invi-
dorum incurrunt. 119.

In Romano Pontificatu major, quàm
in ullo Principatu Virtus viguit.

ibid.
Quot ex iis in numerum Sanctorum
relati? ibid.

Eorum nævi communes aliis Princi-

pibus, ſed non Virtutes, 119.
Eorum nullus ſuum æmulum antipa-
pam cruenta nece ſuſtulit. ibid.
Nunquam fœderibus illigati cum
alienis à KReligione Chriſtiana.

120.
Plurimi eorum vitam pro DEO &
ovibus dederunt. 124.
E ſacris Familijs adſciti nihilo alijs in-
feriores. 159.
Populi Romani furor ſpectatà Cæſaris
laniati Imagine. 149.
Potentia DEl menſura eſt gratiarum Vir-
gini collatarum. 307.
Præeuntes ſequi, quàm præire, ſemper
facilius. 242.
Prandia S. Aloyſij unius unciæ pondere
definita. 75.
Precum S. Aloyſij vis. 83.

Precum Religioſi cujusdam vis ad pro-

hibenda mala publica. 170.

Primum eſſe in aliquo genere heroico-
rum facinorum, quàm glorioſum.

242.
Principum Mauſolea ſubditorum Sem
tu ædincata. 40.
Eorum in Romanam Eccleſiam mu-
nificentia. 41. 116.
Qui ad Domum Lauretanam inviſe-
runt? 103.

Impiorum artes & conatus ad Ro-
manos Pontifices pervertendos.
124.
Bonum, format S. Thomas. 179.
Illis chari habentur, qui pro alijs mag-
na impetrare poſſunt. 246.
Privilegia à ſede Apoſtolica Religie5
L=

Vylig

inibus
utißo
es.
iun non
pontiſcum
non Audtuin
yoligiorunn inge
Gi in Aul
Pyoligiun Ais
tot inter F
modertiam
Aliad, homine
wiranda in-
nis EKcele
Prlphetiduantus

tentiaun.
Pjovidentie DE.
lendo ſ
Rcclelæ ſ⸗
In tuenca Ecc
Vigli bap
Prwintie integrx
Pjudontia Serpen
igna plo Oru
non coacta.
Palchyimde Mari

Pitar quant ins
Pipurann Romana
cipes ambiun

leiner TPette h

0s honote,
e.

tes,

llg.
t. i
Uri cum
e Uiſiinz,

110,
Pro NN
. u
itibin
1ſ
ii Cel,
.66
,
le, lemper
UA.
dn pondere
j.
N.
165 4 pro.
heroico-
Wdun.
A.
Orurn Lem
4.
edeſaun mo-
41. 116.
etanara ll.
G.
Ontus 1 ſr
V enO.
88 perrelte
4 144
Tpommn, n
DrO A)s
guühr 8
m. pdis

lpi⸗ 0r.

quæ his Panegyricis continentur.

Ordinibus conceſſa demonſtrant,
quàm hi Romanæ Eccleſiæ ſint uti-
les. 158.
Prodigium non vulgare, Authoritatem
Pontificum Rom. inter tot adverſa

non fluctuaſſe. 117.
Prodigiorum lingu promulgari debet,
qui in Aula Sanctus eſt. 203.

Prodigium alijs majus in S. Xaverio,
tot inter Prodigia ſummam animi
modeitiam retinuiſſe. 2138.
Aliud, hominem peregrinum tam ad-
miranda in propagatione Religio-
nis efficere potuiſſe. ibid.
Propheta quantus S. Joannes Apoſtolus?
265.
Proſopopæja Luciferi jactantis ſuam Po-
tentiam. 275.
Providentia DEI quàm mirabilis in de-
ligendo fundamento infirmo pro
Eccleſiæ ſuæ æ dificio. 112.
In tuenda Eccleſia poſt electionem
Vigilij Papæ. I21I.
Provinciæ integræ donatæ S. Petro. 41.
Prudentia Serpentum. 312.
Pugna pro Ortu Virginis illi Chara, quia
non coacta. 234.
Pulchritudo Mariæ qualis ac quanta?
. 306.
Puritas quanta in S. Joſepho? 287.
Purpuram Romanam etiam ſupremi Prin-
cipes ambiunt. 114.

R.

Rationes aperte demonſtrant, Religio-
ſos honore & reſpectu dignos eſ-
ſe. 154.

Rebus magnis proprium, nulli placere

mediocriter. 153.
Regna & Coronas dat Romanus Ponti-
fex. 114.
Regum à Romano Pontifice creatorum
nomina. 114. & II5.
Regularum arduitas facit, ut transgreſſo-
res nunquam deſint. 164.

Religioſorum operâ valde propagata Re-
ligio Chriſtiana. 155. ſeq.
Qui ex Inſtituto Animarum ſaluti ſtu-
dent, quantum ea in re præſtite-
rint? 156.
Ordinibus debetur, quidquid vere
habet Eccleſia ſplendidum. ibid.
Qui, quibus cum Hæreticis, com-
miſſi? ibid. & ſeq.
Etiam noſtræ ætatis honore digni
propter Majores ſuos. 159.
Hodiernis quid adhuc debeant ſæcu-
lares? 161.
Si ſimul omnes tollerentur, quantum
inde in Eccleſiam mali? ibid.
Venerationi eſſent, ſi bonis Tempo-
ralibus ditarent ſæculares. 163.
Inter illos non poſſunt deeſſe Imper-
fe cti. 164.
Aliquorum Infamia male redundat
in cæteros. ibid.
Eorum mala compenſantur recte fa-
Ctis aliorum. 16 5.
Eorum Virtutes ſæpe ignotæ. ibid.
Sufficit ipſis actionum ſuarum teſtem
habere DEUM. 166.
Jure petunt, ut ipſis non affricentur
vitia aliorum. ibid.
Malis ſunt odio, quia eorum flagitia
Ef 3 repre-

Inde Rerum

reprehendunt. 167.
Antiquiores easdem paſſi calumnias,
quas hodierni. ibid.
Ferenda de ipſis ſententia ſine Paſſio-
ne. ibid.
Sæ cularium calumniæ ipſis plurimum
proſunt. 168.
Qui eos traducunt, flagitiis ferme ipſi
cooperti. 169.
Vindicare ſe poſſent non orando pro
ſæ cularibus. 170.
Olim expetiti tanquam Urbium Pro-
pugnatores. ibid.
Rependunt ſæcularibus bona pro ma-
lis. 171.
Replicatio multiplex S. Xaverij. 212.
Ridicula quæ geſſit S. Philippus Nerius,

ut Romæ eſſet ludibrio. 67.
Romæ non eſt in pretio niſi exquiſita
Virtus. 65.

Romani Cenſores Morum acres. ibid.
Romanorum Pontificum Authoritas om-
ni human major. 117.
Eorum pedibus oſcula figunt Impera-
tores, & Stratorum munere fun-
guntur. I16.
Plures viginti inviti & repugnantes
ad eam Dignitatem tracti. 1 19.
Quantum contulerint ad bellum ſa-
crum? 120.
Etſi perverſi, in Fidei definitionibus
nunquam erràrunt. ibid. ſeq.
Sola eorum Cathedra Hæreticum nun-
quam admiſit. 121.
S. Ignatium quanti fecerint? 140.
Romanum Imperium à Pontifice Rom.

1

in Carolum M. à Græcis transla-

memorabilium,
tum. 1II5.
S. Romualdus quomodo gloriam con-
ſecutus? 98.
Rudolphus quidam S. Petri Parentini
proditor. 35.
Hujus erga Illum officia. ibid.

§.

F§. Sabas quanto honore ab Imperatori-

bus cultus? 88.
Sacerdotes, etſi Purpurâ non præfulge-
ant, tamen honorandi. 125.

Etſi Mali, tamen honore digni. 126.
Mali fiunt à ſæcularibus; quibus mo-
dis & artibus? ibid. ſeq.
Salomonis Templum tam ſplendidum cur
DEUS permiſerit everti? 102.
Salvatores omnes præter ESUM, im-
perfecti. 274.
JESUS ſolus Naturàâ verus Salvator.
ibid.
Et ideo Immutabilis, ternus, Infi-
nitus. 275.
Sanctitas ſine Miraculis rarò culta. 13.
Vera non conſiſtit in patrandis Mira-
culis; nec ille ideo Sanctior qui

plura patrat. 23.
In quo ergo conſiſtat? 26.
Siné Miraculis ſecurior. 27.

Sancti non ideo magis colendi, quia
magis prodigioſi. 24. ſeq.
Illi vulgo magis coluntur, qui in Cli-

entes magis profuſi. 42.
Non omni ætate æque prodigiis in-
clyti. 52.
Non

Non omes vt
is culu.
Optimæ Urbi
Verbis & eren
2 fagam k
Eorum peiih
Eorundem g
tum, ſed ⸗
Eos tevetite 1
1æ lenslss ex
Naturæ quon-

Co in honore
etiam Pkinci
Eorum conten
01S.
Non permiſ⸗
kationis en
Borum votum
jici: nibi
locuti
llis colendis
bonte of
Eor UIN precip
Clientibos

Hrecipi⸗ rogan
Vtæ praterit⸗
Iutim impet
ſatiorum illattre
gempl eorum,
Peccata Mun

gientian Eiſüimue

manikeſtat
Creatz null

dum ho

4

hor
Wines

tiam con.

e
lentini

peratori.
8.
prellhe.
1u.
gni. 126,.
ibos mo.
dic. ſeg.
iCum cur
.
M, in-
.
Alratot.
Wa.
nus, Inſ-
y.
Ulta. 13.
dis Mire-
Ctior gvi

quæ his Panegpricis continentur.

Non omnes ubique noti, multi mi-
nus culti. 53.
Optimæ Urbium Excubiæ. 54.
Verbis & exemplis mortales invitant
ad fugam ſæculi. 56.
Eorum plerique non ſine nævo. 71.
Eorundem gloria non in cælo tan-
tuùm, ſed & in terris maxima. 96.
Eos reveritæ ſunt belluæ, & creatu-

ræ ſensús expertes. 87.
Naturæ quomodo legibus ſoluti.
ibid.

Qoo in honore fuerint apud homines
etiam Principes. ibid.
Eorum contemptum ſevere ultus
DEUsS. 89.
Non permiſſæ eis nocere creaturæ
rationis expertes. ibid.
Eorum votum erat, poſt mortem ab-
jici: nihil tamen minùs ſunt con-
ſecuti. 40.
Illis colendis maximi ſumptus, ſed
à ſponte offerentibus, fiunt. 41.
Eorum præcipuus favor, impetrare
Clientibus gratiam Imitationis.
203.
Præcipuè rogandi, ut deteſtationem
vitæ præteritæ, & novæ ineundæ
Sratiam impetrent. 205.
Variorum illuſtres Prærogativæ. 304.
Exempla eorum, qui ſuos errores &
Peccata Mundo manifeſtarunt.
323.
Sapientiam diſſimulare difficile. 43.
DEl manifeſtat Nomen JIESU. 276.
Creata nulla potuiſſet excogitare mo-
dum homines redimendi. 177.

Sarolteæ Ungariæ Principi S. Stephanus
ejus Regni converſionem ad fidem
Præ dicit. 248.
Schediafmate amiſſo S. Thomæ Aquin.
Ingenium proditur. 177.
Scientia non ſemper obeſt Sanctitati.
173.
Scholaſtici pauperes à S. Philippi bene-
ficentia adjuti. 7.
Saæculares miris modis à S. Philippo ad
virtutem promoti. ibid. ſeq.
Ipſi pervertunt Sacerdotes. 126.
Ut liberiùs peccent, crimina affin-
gunt Clericis. 127.
Ipſis potiſſimum obſunt calumniæ,
quibus Religioſos inique lacceſſunt.
168.
Timeant, ne male tractando Religio-
ſos, eorum Fundatores contra ſe

irritent. 171.
Etiam illi Humilitati ſtudere debent.
329.

Sedes Apoſtolica acerrime impugnata ab

hoſtibus & domeſticis. 117. &
ſeq.
Sententiæ inter ſe pugnantes de Chriſto
Servatore. 153.

Septimum ætatis annum S. Aloyſius an-
num ſuæ Converſionis vocat. 73.
Sepulchrum S. Aloyſij glorioſum. 81.
Sepulchra Sanctorum Gazophilacia Chri-
ſtianorum. 42.
Sepulchrum Chriſti cur potius quàm
Domus Nazarena in Barbarorum
manibus relictum? 101.
Sepulchrum S. Ignatij, contra ejus vo-
tum, glorioſum. 142.
Sera-

Index Rerum memorabilium,
Seraphini vellent DEUM non videre.

. . . 337
Serpentes in quo imitandi? 312.
Servitus DEI nequaquam ignominioſa.
9777

Simon Machabæus quantum exemplo
ſuo potuerit? 242.
Societati 7ESU quantum gloriæ à S. A-
loyſio accedat enarratur. 80.
Haæc naſcentibus Hæreſibus oppoſita
teſtibus Roman. Pontif. 134.
Eam Pater æternus Filio commendat.

13239.
Adoleſcit inter proſpera & adverſa.
. ibid.
Quid in promulgando Evangelio
Præſtiterit? 156.
Cum Luthero & Calvino pugnat.
157.

Numerantur ex ea viri, qui plus Ec-
cleſiæ boni, quàm poſteri eorum
damni præſtiterunt. 160.
Alumni ejus cruenta morte ſublati.

244.
Socios pravos pati non poteſt Cuſtos An-
gelus. 4.
Sodalitates piæ Sæcularium à Religioſis
inventæ & inſtitutæ. 157.
Sol ſi beneficus non eſſet, cultores non
haberet. 41.
Fons lucis, etiam reſpectu Lunæ.
225.
Solitulo magnum ad vitæ ſanctitatem
adjumentum. 57.

Somni quàm parcus S. Aloyſius? 76.
Spectacula curioſa vitat S. Aloyſius.

74.

Cœleſtia, quibus recreatus S. Anſel-
mus. 200.
Splendor externus & apparatus cum
magna domi egeſtate & nuditate.

330.

Spontanea Sacrificia DEO acceptiora.
233.
S. Stephanus in SS. Literis ſatis laudatus,
dum primus pro Chriſto mortuus
dicitur. 240.
Dux Purpurati Exercitús. 242.
Etſi non ſpecialiter à Chriſto dile-
ctus, vitam tamen primus pro eo
dat. 24.
Huic Eccleſia debet S. Paulum. & S.
Paulus veram Fidem. 246.
Singulari grati? donatus impetrandi
Converſiones obſtinatorum. 247.
Eidem Ungaria debet S. Stephanum
Regem ſuum. 248.
Si pro Inimicis rogavit, Amicorum
non obliviſcetur. 24.9. ſeq.
Stylitæ viventes quanto in honore habiti

ab Imperatoribus. 82.
Suarezij ſententia de Gratia incompara-
bili Mariæ Virg. 377

Suavitas in converſando S. Philippi &
filiorum ejus PP. Oratorij. 68.
Sueci quo ſupplicio multarint adultera-

tores Monetæ? 1.
Superbia ip ſa Humilitatem Chriſtianam
non poteſt averſari. 99.

Superbia occulta publicorum fæpius
lapſuum cauſa. 1990.

Suum cujuſque eſt, quod in ſuo naſci-
tur. 229
Slverü

lle duæ, qubus
tatun.
Tuuinenſun imiden
Clriſtietormi
Teluenonomnnigfen
bigue ftadus
TLemtfe ora in in
ſoꝛnnis Chry
Temlun Utbe Ven
proggj Lyct

mmciu quam paſlx

§lanati inter er
Fum.
lime Sude jecupe
RomaniPonti
ernullicnu golam,
080 fbait.

leſmu noſtn debet

liore Aoguſte

um in ſun v
cem.

Uulefur lmpeat
ionibug uls v
nic egenit cin
degneni Pine

cteatus §. Anle
200,
ahuan cun

00 cce

ra.

..
eris ts luget,

330.
ſ

0 Chiſto nortnme

