Ariani novi 596.788 Pelagiani 12118. 195. 200.5498.
Cingliani 569. 691 553. 612. 617. 615.
Donatiſtæ 14. 136 616. 648.
Encratitæ 200 Sacramentarii 14. 525. 527.569.
Enthuſiaſtæ 3331. 332. 581. 655. 523. ſeq.:. & ſeg.
. 668.678 Samoſateniani 11.728.
Eunomiani n Scotus 30 1
Eutyches 780.581 Semipelagiani 553
Franciſcani 301 Schvvenckfeldiani Sos„ςö ö
Judæi 17 Synergiſtæ 5S5553. 64g 8 g
Mahometiſtæ 195. 549. Valentiniani 494 “
553. 1I Vigleviſtæ 130. 194
Manichæi II. 195. 549. 553.

INDEX III. Locor. S. Script. *
INDEX IV. L. Script, Papiſt.

INDEX LOCORIIM S. SCRIPTURE
qui in hoc Opere allegantur &

Cap.

III.

VI.
IIX.
Ix.
XII.

XlV;.

4
Verſ.

II.17.2 8.

1.
7.
18.
24.

1.

2.

1I.
15.
17.
4.
10.
28.
2. 5.
58⸗
21.

6.

3*

15.

expl icantur.

IN CGEN ESI.

Pag.

56.213. 214.217.

350. 713.
341. 404
567.
35. 1132.
216. 217.

290. 304. 408.

565. 588:
471.
680.
61. 683.
170.
97.
224.

P22.

221.494.

2340. 389.
494. 552. 612.

617. 621. 633.
4†92.
442.
109.
389.

Cap.
XV.

XVII.
XIIX.
XIX.

XXI.
XXII.

XXIV.
XXV.
XXVI.
XXIX.
XXX.
XXXI.

XXXIX.

XLI.
XLVII.
XLIX.

IN GENESI.

Verſ.

2

4..
6.
19.
18.
15.
26.
24.
1.
2.
9.
18.
3.9.
21.
4.
13.
37
64.
II.
43
31⸗

10

Pag.
72.3892
704.

659.

786.
109.
21.
634.
403
704.
259.
99
683.
403.
701.
109. 289.
389.
347.
403.
348-
421.
403.
59 4*

INDEX
IN EXODO.
Cap. Verſ. Pag.
III. 2. 30⸗
V. 24. 7”80.
VII. 13. 780.
1X. I6. 780.
X. 11.27. 780.
Xk. 2. II. 56.404
3 339
5.6.7. 340
8. 341¹.
12. 342. 412. 4 9.
429.
13. 343.
14. 344. 44
15. 169. 194. 261.
345. 438. 44
16 346. 446
17. 347
XXI. 31. 776.

XXXII. tot. 939.

32 764.
XXXIII. 45⁶ 2904
XXXIV. 5 93.
§). 292
IN EVTTIGO;;
V. 4 399.
VI. 2⁶ 260.
XV. tot.⸗ 341.
XVIII. 20. A29. 44
3. 419.
10. 434.
13. 42²2.

LOCOANI
IN LEVITICO.

Cap. Verſ. Pag.
XX. tot. 4²4.
XXIV. 10. 340.
XXVI. 14. 697.
IN NUMERIS.
VI. 2. 260.
XXVIII. 1.4. 5. 6. 7. 234.
IN DEVTERONOMIO.
10. 382˖464.
24.
V. 6. 1II. 340.
16. 412.
1v7. 429. 4 ·4. 438.
20. 446.
21. 454.
VI. 5. 101. 169.
7. 29. 764. 382.
384. 464.
VII. 6.7.
X. 20. 40⁰03.
33 390.
All. 8. 699.
19. 4²6
16. 426.
XIIX. 15. 681.
XIX. 19. 438.
XXI. 18. 429
XXIII. ii.
XXIV. 1. 455*
AXxvVII. 27. 68t1.
XXIX. 4. 635. 636.
XXX. 6. 6;5. 636. 644
XXXI. 13

464.
382.464 IN

— —

= –œht

W.

.

IN DEVTFERONOMIO.

Cap. Verſe Pag.
XXXII. 15.
19. 546.
39 148,698.
L IN 105U4.
VII. 21. 345.
HIN LIB. I. SAMUELIS.
II. 6. 1498
36. 21.
VIII. tot. 594⸗
XIV. 52. 39 8.
XIX. 4. 293.
XXII. 2. 259.
XXIV. 12. 421,
XXXI. 4 293.
IN II. SAMUEL.
II. 2. 344.
13⸗ 14ßf.
V. . f.
XI. 2. 344.
XII. 130 14,8. 149. 300,
14 173.
XIII. 24. 149.
XIV. 14. 778. 779.
XV. 24. 149.
XVIII. 19. 248⸗
IN I. REGUM.
II. 3.
N. 14. 68.779.
XIIX. ch. 168.

§. SCRIDTUIRAX.
IN II. PARALIPOM.

Cap.
XX.
XXXI.
XXXIII.

XXI.

V.
VIII.
IX.
X.
XIV.
XIIX.
XIX.
XXI.
XXIV.
XXV
XXIX.
XXXI.
XKXXIV.

I.
II.
IV.
V.

VI.
VII.
X.
XI.

XlII.

XV.
XVI.
4 2

Verſ. Pag.
3. 185.
4. 4²⁶.
12. 172.
IN NEHEMIA.
4. 5. 4²⁶.
IN JO0B0.
I. 9 ⅞.
20. 761.
2. 9 32
3.9.10.11. 546. 619.
4.* 2905
19. 4202
26. 36. 547.
I1. 94.
15° . 40˙⁸
4 290.
15 421l.
14. 422.
10. 61 3.
IN PSALMIS.
2. 381. 68 5.
10. 323.
6. 234° 59 4.
5. 613.
7. 767. .
I. 3˙ 4e 14 4. I7.
9 9 ⁵¾ . .
5. 6. 7. 572.580. 731.7420
12⸗ 104°
31. 432.
6 7. 4¾2. 760. 767.
I. 691

IN

Cap.
XVII.

XXIV.
XVII.
XXXI.
XXXII.

XXXIII.
XXXVII.
XLIV.
XLIIX.

XLlX.
L.
LI.

LlV.
LXUI.
LXIIX.
LXIX.
LXXI.

LXXII.
LXXIII.
LXXXII.
LXXXVII.

, 16.

15.
6.
1 7.
9.

23.

g
I57*

6.

7.
13.
9
82
15.
14.
5.
II.
18.
8.
I 2⅞ú.
19.
30.
11.
20.
8.
2.
7.
2

IN PSALMlsS.

Page
655.
624.
29
93.
432.
160.
148.
43⁷. V
76.93. 123e 660.
662.
94. 1600
759.

444.

221.
203.
760.
998.
73. 110. 21.
403. 484. 624.
1670
636.
231.
671.
403.
87
764. 776
203.
446.
731.
94
209.
700.

INDEX LOCOAHM

CaAp. Verſ.
XC. 8.
XCI. 15.
XCII. T2
XCIV. 12.
XCV. 8.
CX. 1. 3.
CXI. 4.
CXV. II.
17.
CXVI. 8.
11.
CXVII. 18.
CXIX. 6.7.
12
24.
322
Sr⸗
94
1056
107.
CXXX. 2.
CXXXVI. 25.
CXXXIX. 14. 15.
16. 17.
6,
CxXLIII. 2.
CXLIV. 2.
CxXxLV. 15.
CXLVII, 7.

IN PSALMIS.

Pag.
6¹ʃ4.
73.
731l.
687.
552. 589.

546. 561. 64 5.

671. 683. 7900
241.
59
222.
148
254.
54.
403.
71.
69.
148.
443.
403. 632
71. 23.

12²3.

71. 925
371.
619.
6104
79.
9.155. 690,
303.
27 l⸗

Ir.
.
.

W.

W
M
Nn

IN PROVER BIIS.

Cap. Verſ. Pag.
1. 29. 70°5572.
X. 12. 104.
Ilj. 7. 619. 620.
XvVI. 3. 29.
XvulII. 15. 557. 6552
XIX. 17. 445
9. 994
H 19. 450.
XXV. 9. 4507
XXVII. 23. 160.
IN ECCLESIASTE.
lIv. 15. 6 9.
XI. 7. 619. 620
IN ESAIA.
lI. II. 98.
16. 175.
29. 443
V. 23. 489
VIII. 14. 158
H 19. 20. 683
XI. 2. 683.743˙
H 10. 203. 6983.
XIV. 27. 761.
XIX. 18. 403
XXVI. 20. 172.
XXVIII. 16. 152.
140 205”.
19. 1725
21. 666.
22. 173. 148.
XXXVI. 28. 588. 7594

S. SCRIPTIR.

Cap.
XI⸗

XLII.
XLHI.
XLV.
XLIIX.
XLIX.-
LII.
LIII.

LIV.:
LVII.
LVII.

XLIV=

1xr.
LXVI.

Il.
ul.
Iv.
V.
VII.

X.

IN ESAIA.

Verſ. Pag.
6. 93: 224
13. 772.
29. 763.
23. 98
9. 619.
1. 403.
6. 683.
1I. 223
4. 5. 683.
6. 198. .Y
10. II. 91. 229. 2375
II. 619.
II. 179.
F55 248
7. 107
100 4324
6. 93
8. 619.
2. 777.
3. 98‧
17. 24 82
IN IEREMIAI
17. 7760⁰
7. 12. 777.
20. 98
21, 98.
22. 231.
22. 24. 231l.
24 172¾6

Cuaß. Verſ. Pag.
XII. I. 94.
XIV. 19. 110. 609.
20. 98
XV. 19. II0 609.
633.
XXIII. 5 763.
6. 556. 660,
29. 292.
XXV. 29. 174.
XXXlI. 3· 777.
19. 79. 84.
XXXIII. 16.
XXXV. I1. 261.
6. 16.
IN EZECHIELE.
XI. 19. 636.
XIIX. 32.
XAXX. 18,19. 25.
XXXIII. II.
XXXVI. 21. 489.
IN DANIEL.,
IV. 24. 107. 108. 109.
110.
VII. 13.14. 738.
XI. 28. 588.
3l⸗ 246.
36. 130.
38. 186. 225, 236.

NDEXY LOCOAHM
IN JEREMIA

Cap.
11.
VI.
Xr.
XII.
XIII.

XI.
II.

UI.

IW.

W.
VI.

I.
J.
II.

III.
W.

l.

II.
III.
VIII.
IX.

IN HOSEA.
Verſ. Pag.
3. 248.
15. 172.
2. 248.
6. 339.
1. 248.
9 588. 590. 760.
774 778.
10. 594.
IN JOEIL.F.
15. 187.
IN JONA.
9⸗ 9 ²⸗
7. 187.
10. 175.
IN MICHA.
3. 195.
6. 98.
INNAHIMO.
6, 1748.
IN HABACUC.
12. 148.
13. 94*
4* 81. 92. 95. 148.
656. 665.
1. 81. 92. 95.
1565. 77.
IN ZACHARIA.,
2. 110.
12². 2016°
13. 97.
2. 289

1060 7³1.

S. § CRIPLUIR Z.

IN MALACHIA.

CLap. Verſ. Pag.
6. 412.
V II. 232.
4 IN TO BI à.
6 fſy. 31.
IN LIB. SAPIENTIM.
22? 16. 760.
Ii. 27¹ 772.
14. 760.
17. 1.
XI. 9.
10. 148.779.
XIV. 24. 450.
XVII. 1. 772.
IN SYRACIDE.
1II. 1. 412.
VII. 290 41¹²
UIX. 14. 454
7. 450.
v⸗. 19. 772.
XVII. 14. 594.
XIX. 2.6. 4 0. 595.
rxVI. 19. 450.
XXIX/ 32. 441.
IN II. MACCABEOR.
XV,. 12,14. 201.
IN MATTHEO.
J. 9 362.
15. 147.164.166.176.
568.678.68067750

IN MATTHEKO.

Cap.

II.

W.
V.

.
vrI.

VIII.
IX.
X.

x..

Verſ.
21.
73.
2°
7. .
12. 13.
8. 16. 17.

32.
17.
6 7.
12.
216
27.
36.
38. 39
45.
9° 10.
11.
7.
13⁶
15.
17.
18.
2I1. 22.
12.
12.
216
222

32.
6.
11.
19

Pag.
622.
407.
164. 293 679.
362.
152. 298. 511.
642. 70 74.
360
678.
766.
5056
4296
434.
568.
59 4*
433.
3545
5076

487.

767. 729.

135. 321. 7566
196.
7959.
630.
71Ie
258.
673. 763.
255. 258. 565.
676. 769.
75.
268e
789.
7SI=

IN

IN MATTHKO.

Cap. Terf. Pzg.
27. 656. 738. 765.
776.
28. 146. 204 535.572.
589. 711.742. 776. 781.
XII. 1 07.
3. 190.
8. 655.
13. 703.
XIII. 9. 771.
II. 13. 636.
15. 630.
3⁰. 128.
XIV. 3. 4. 754. 458.
20. 367. 523.
22. 302. 706.
24. 572.
ſeq. 37
1X. I. 2. 190.
90 169. 183.25. 256.
. 262. 308. 689. 752.
33. 7. 6zůA.
19. 549. 612. 613.
21. 264.
XI. 6. 221.
115. 677. 766.
18. 777.
19. 168. 177.
27. 521.
vVII. 5. 152. 642. 775.
Xulll. 1. 2. 312.
6.7. 755.
18. 169. 177. 310.
20. 301.317. 326. 381.

664. 745. 74 82

JNDEY LOCORRNM
IN MATTHEO.

Cap.
XIX.

XX.

XXII.
XxuI.
1r.

Xxv.

XXVI.

Verſ.
6. 9.
II. 12.
17.
21.
28. 29.

I. 2.

Pag.
216. 217,
21ſ. 216.
565.
258.
235. 257. 495.
765.
769.
772.
589. 767. 769.
771.
765.
768. 769.

589. 767. 769,

771.
373.
254.
267.
769,
1355.
673. 763,
308.
321.
205.
20 1.
43².
293.
4²3.
367. 523. 580.
706.
589
241. 302.
397.
894 ·
145. 35'1
45. 35 IN

Tn.

SF. & CR IPTIURA.

IN MATTHO. IN LuCA.
Cap. YVerſ. Pag. Cap. Verſ. Rag.
XVII. 3. 2193. le 6. 8. 217.
38: 590. 1. 305.
644. 32. 33. 801.
6. 447. 35. 351. 677. 57 .
18. 19. 136; 8.363.369. 73. 579.
572.580.5 82. 583. . 30ſ.
703. 732.747.742. IIl. 1. 357.
20. 6 43. 745. 748: 32. 683¾.
DW IN MARGO., UII. 21. 2, 3562.
4. 678 18. 679.
9⸗ 362. VI. 31. 453.
12. 360. 37. 38. 502.
15. 293. VIi. 30. 771.778
Il. 23. F07. L 37. 38. 149.
W. 24. 771. 27. 90.
V. 36. 518. 48. 149.
VI. 19. 458. VIlIl. 8. 589.
VIII. 4. 771. 10. 630.
18. 755 13. 769.
IX. 24. 712. 50. 558.
X. 27. 258. IX. 35. 703.
.- 29 255. 258. 565. X. 2. 354.
6y6. 16. 266.
XI. u. 589. 20. 764.
XIr. 20. 367. 523. 27. 169.
22. 302. 706. 34. 354. 502. 505.
23. 24 572. XI. 2. 354.
WI. 1. 6577. 766. * 26. 769. 780.
16. 228. 30. 08. 34. 354. 502. 505
512., 768. 41. 90.
20. 731. v. 14 5944
6 IN

Cap.
XIII.
XI.

vw.
vyrtI.
vX.
xXx.
XXI.

XXII.

XXIII.

XXIV.

I.

II.

III.

IN

INDEXY LOCOREX

IN LUCA.
Verſ. Pag. Cap.
5. 678.
1. 40⁰7.
18. 768.
24. 771.
3. 259.
7. * 678.
10. 562. IV.
9. 568.
22. 258. V.
556. 3198. VI.
21. 318.
19.
33. 34. 19. 703.
19. 301. 367. 523.
706.
20 241. 580.
25. 212. 318.594.
69. 801.
tot. 351.
2. 447. VI.
37. 210.
45. 46. 578.
7. 765. 144. 164293.
JOHANNE.
7. 630. 631.
12. 13. 701.
17. 298.
18. . 351. 775.
36. 87.
4. 772.
10. 775. VUII.
tot. 7652.
1 613. 615.

JOHANNE.

IN
Verſ. Pag. 5
14. 15. 8o. G
16. 639. 711. 763.
765.775.
17. 680.
18. 363. 573.590.
35. 738. 743 ½
14.15. 763. .
23. 203. 738 ((
26. 815. 1
1. 354.
10. 755*
29. 636.
33. 48. 738.
51. 53. 76.
35. 246. UI.
37. 146. 726. 775. W.
40. 755. 775.
47. 763. G.
27. 73⁹. 8
29. 636.
35. 242.
37. 775.
40. 775.
74 6;6. W.
78. 738. B
5I1. 738. 739.
52. 211. 765.
74. 709. 739
19. 299.
636. 639.

IN

IN IOHAN NE.

Cap.

—

S – — —.

—

=
—
△

☛
—
dS6
. „

—— —
==

— —
—
— = ☛rn =.
—

— — —
— —––

—

=
—

VIII.

.

34.

35.
36.

37.
44.
3. 4
4.
5
9.
12.
28.
295

3. 4
5. 6.
18.

19.
1.

2.

5

12

19.

tot.
2.
7:
3

12. 13

14*°
16.
17.
22.

Lerſ.

588. 590, 770.

Pag.
613.
650.
471. 629. 6;8.
646.
631.
53. 197. 222.
173.
75ſ. 766.
609.
775.
609.
766.

782.

580.738 742.
705. 775.

74⁸
762.
1572
137.
157.552. 631.

S. S5CRIPTNZ.
IN J.OHANN E.

Cap.
XVI.

III.

636

760.
762.
354.
44”8.
679. 688.
292. 677. 679.
680. 689.
41.
85. 775.

354

IUV.

V.

VI

763.

Verſ. Pag.
24. 40.
2. 738.747.772.
5· 747. 8132.
10. 20. 24⸗
17. 642.
24 741.
25. . 741.747.
36. 318. 594.
19. 71II.
21. 312. 318. 678.
23. 168. 177. 30.
17. 316. 318. 351.
IN ACTIS.
1 353.
7 772.
I. 821.
36. 7 %.
398. 164.
1 753.
3. 752.
21. „2;.
1II. 80.
12. 278.
29. 267. 270. 319.
670.
II. 447.
J. 644. 768.769.
778.
1. 304.
6. 341.
37. 351¹.
152. 197.

4. *

IN

IN ACTIS.
Cag. Verſ. Pag.
XI. 38. 701.
XII. 6. 768.
. XAIII. 38. 80.
45. 768. 773.
46. 590.
4”2. 760.
XIV. 2. 778.
19. 42¾.
XV. 1. 219.
3. 9. 189. 219. 264.
10. 32.42.
18. 588. 724. 759
20. 41.
38. 566.603.
XVI. 1. 753.
3 751.
14. 552. 636.
XVII. 8. 447.
28. 621.
30. 299. 780.
XVIII. 6. 778.
XX. 21. 56. 678.
28. 579. 735.
XXI. 24. 26. 752.
XXII. 27⸗ 447.
XXIII. 1I. 717.
XXVI. 18. 630. 765.
XXVII. 23. 711.
IN EbPIST. ADb ROMANOS.
1 33 733.
4˙* 847.
6. 39815
16, . 779. zos

TINDEX Locokun

IN EPIST. AD ROMANOs.

Cap.

II.
III.

IV.

Verſ.
17.
18.

21.
25.
27.
16.
24⸗
tot.
11.
12.
13.
16.
20.
23.
25.
39.
31.
I.
2.
32.
4
5.

6,

7.
8.

14.
15.

16.

25.

Pag.

656. 665.
292.565. 679.
681.

zor.

152.
154.

122.

489.

199.

298.
145. 630. 631.
F.
292. 654.
67. 278.
152.
200,
84.
6606
659.
557. 672.
654.
292.
152. 181. 184. 660.
663.682.
657. 663.
69. 157.
69. 115.292.
58. 591. 654.
657. 683.
660. 663.
699.

IN

I

S§. S CRIDTIXXE.

IN EPIST. AD ROMANOS.

Cape
V.

VI.

yn,

Verſ.
1.

2
12.
19.

20
21
8.

12.
13.
14.
16.
195
7 ¾.
8

9.
iz.
16.
195.
22.

24.

25
1., 23.

3· 7

Pag.
145. 227. 239.
245.
145. 152.
290 613
299. 557.6 14.,6546
665.
81. 88.
293.
364. 568.
1370
735.
684
166. 167. 690.
5626
184.

537. 562.
799.

565. 657.
44.169. 264. 567.
638. 690.
145.
6334
687.
633. 699
94. 562, 687.
671. 689.
64 5. 650., 6865

IN EPISI. AD ROMANOS8,

Cagp.

1X.

X.

300. 303. 567.

568. 650.

30 2²

156. 563. 686.

689.
566.

Perſ.
8.

10.
1¾.
14.
16.
1824.

242.
25.
28.

33.
34.
35
5
7.
9*
1I1.
16.
19.
22.
24*
3.
10.
II. 12.0

1416.

17.
19.

Pag.
552. 5675
1722
674.
645. 685.
766. 777.
645. 646. 657.
766.
687.
. 689
615. 646. 663.
762.

36, 590. 762. 764.

765. 771.
656. 7706
518
T71.
377. 726.
761
21.761. 774
770. 781.
552.
7564
778. 779.
774
7656.
565.
30.
205. 765.
Ij.
74. 179. 552.
642.661.
140.178. 7 6.

IN

IN I. AD ROMANOsS.

Capß.
XAl.

Verſ.

6.
20.
22.
29.
32

33.

XII.
AlIII.

XIV.

Xv.

IN I.
1.

12

192

A

31.

24.
7.
.

CORINTHIIOS.

Pag.
590.
674
773
777.
156. 589. 766.
77707&4

174. 191. 230.245.

370. 568.
688.

594.

432.
373
194.
562. 670.
376. 690.
191
. 752,
133. 257 264.
68. 157. 185.
253. 669.
591. 762. 782.
233.

762.

553˙

556. 682. 763.
307.

106. 331. 614. 628.
530. 631.637. 647.

TNDEX LOCORUIM

766.
630. 641.

IN I. AD CORINTHIOS.

Verſ.
* 21. 22.
I. I1.

Cap.

9. .ſeg.
13.
E. Lot.
VI. 5. 6.
7.
9.
10.
16.
27.

5.
9He
14.
18.

III. 3.
.
14.
16.
19. 22.
27.

X.— H II.

630.

552.
50.

21.

32.34.

563. 654. 776.

Pag.

313. 639.
2432
303. 690.
636. 642.
425: 446. 447.
77⁸.

305.
447. 671.

194
674. 684. 695.

191. 591. 762.

670.

254.
24. 35. 215. 213.

259.
2720
24. 215.
217

753 ½
219.

254.

671.
60.
372.
562. 670.
7752.
191. 568. 671.
687.
591. 762.

77. 302. 572. 695.

F7o01. 707.708.775.

708.
IN

N

Al.

IN I. AD CORINTHIOS.

XIII.

xy.

IN II.

III.

Verſ. Pag.
tot. 387.
23. 209. 302. 367. 387.
523. 706.

25. 209. 241.
26 274.
27. 696. 708. ſeq.
28. 209.

29. 573. 696.

3. 636.
2272. 453.

2. 84. 102¾.
12. 691.

17. L 6032
26. 738. 7432
56. 57. 170. 172.
vjſ. 426.6064.
AD CORIN THIOS.

3. 763.

. § CRIPTIIR T.

IN II. AD CORINTHIOS.

Cap.
W.

VI.

rii.

IX.

X.

XII.

XIII.

4· 643.

5. 8. 238. 552. 614. 631.
6 36. 682. 766.
13. 155. 567.
15. 3565 679. 68 ˙5– ’”
16. 566. 679. 684.
. 25.

II.

Verſ.

4.
16.
IIe

14.

Pag.
615.
172.
318.
321. 586. 752².
757.

17. 636.
26. 21. 243 765.
1. 645. 647.

14.
7.
10.

7.

132.

10.

IN EP. AD

2.
8.
20.
6.
16.
1.
21.

321. 586. 671. 752
664.776.
372.
679.
372. 4.26. 561.
568. 671.
243.
318
571.
174. 1I1.
177.
GALATLAS.
692.
135. 267. 281. 3197
327: 543 2„
558.
586. 757.
l
558. 591. 688.
184.
566

IN

IN EPIST. AD GALATAS.

INDEX LOCORHM

IN EPIST. AD EPHIESIOS.

Caß. Vorſ. Bag. Cap. Verſ.
IIl. 2. 6972 7.
13 613. 682. 9.
15. 184. 209. 17.
22. 156. 660. 21.
24. 683. 22.
2. 647. II. 2.
W. 633.
1.s.. 559. 613. 642. 663. 3. 4.
685. 690. 5.
17. 562. 567. 633. 6382 F.
646. 687. 3.
19. 4 ³4
V. I. 189. 266. 471. 10.
186. 753· 18.
Po 37 194. 25 . III. 15.
G. 59. W. Fe
17. 633. 687. 689. 10.
18. 690. II.
19* 324. 536. I9⸗
„ 21. 674. 22.
2 669. 689. 2 ¾.
24. 671. 28.
VI. 5. 373. 30.
12. 685. V. 3.
15. 636. 5.
16. 685. 9.
IN EPIST. AD EPHESIOS. 9.
1. 2tot. 762. 766. 17.
. 4. 590. 22.
5. 6. 162. 588. 630. 663. 2 ¾.
608. 760 ſeq. 770. 25.
774 ſeg. 78r. 26.

Page

7 3 6*

764. 762.
63 2.
727. 737, 738,74 82
131 672.

Iyé6. 471. 62 9. 637.

638.

552. 6)6. 630,

639: 64 4 ½

18 . 562. 90. ſeq.
636. 657. 672,
6G6. 668. 688.

14. 15 2

134.
I 5⸗

7 31. 580.

317. 3ab.

615. 630.
646.
614.
175.
748.
ℳ4.
6304
699.

19I:
374.

131.
126.
301.

745.748.
IN

613. 681.

INN

==
S=

1

5

S§. 5CRIPTYVRAZ.
IN I. AD tPIIESIOS. IN EP. AD COL.OSSENSES.
Cay. Verſ. Pag. Cap. Per/ſN. Pag.

1. 374. 4 19. . 9. 582. 701. 732.
2. 41². 742. 744⸗
4. 374 . 11. V 147.
5. 375. 3. 630. 656.
16. W 590. I6. 42¾. 132. 189. 752.
IN ALD PHILIPPENSES. 754.
lI. 6. 769. 676. 17. 234.
9. 632.727. 18. 220.
II. 676. 22. 265.
25. 672. 23. 187.
27. 668. l. 4. 718.
29. 636. 766. 5. 674.
7. 579. 657. 665. 10. 57.
8. 557. 657. 665. 12. 614.
19. 6 1. 639. 642. 14. 102.
766. 769. 19. 374.
8. 7. 20. 418.419.
55. 21. .
507. IV. 1. 7
40. IN I. AD THESALONIC.
244. I. 4. 676.
590. 764. 776. 8 146.
781. 20. .
23z0. IV. 4. 336.
COLOSSENSES. 6. 441.
. 572. . 146.
6 31. . 441.
668. 19r.
471. . 4²6.
73*½ THESSALONICG.
80. . 320.
673. 4. 2388. 320.
583. ÿM 8. 284.289.
4 IN

F.

Cape Verſ.
. 13.
17.
III.

INDEX
IN II. AD THESSALONIC.

2.
IN I. AD IIMOTHEIM.

Pag.
762.
203.

656.

1. 14 37 *
9. 566. 68 4. 66.
770.
10. 402.
II. 1. 486. 497.
4 780.
5. 155. 577.
8. 507.
12. 472.
15. 217.
III. tot. 372.
1. 373.
7. 373.
5. 372.
15. 73. 749.
16. 732.
IV. 1. 133. 183.
3.4.0 306.
8. 253.
V. 5· 375.
8. 262.
11. 12. 261. 202.
20. 453
15. 1 17.
. IN II. AD TIMOTHEUM.
II, 12. 777.
15. 564. 676.
19. 764. 78e.

2I9.

32 0

224.

LOCORIM
IN II. AD TIMOTHEUM.
Cap. Verſ. Pag.
25. 131. 629. 638.
731.
26. 6.5.
III. 1II. 755.
16. 5y91. 698. 762.
IN AD TIIUM. .
I. 1. 37.
2. 25.
3. 698. 760. 761.
7. 5 . 363.
6. 372.
9. 10. II. 609.
14. 308.
15.
II. 4. 4 dg.⸗
III. 5. 591 656.
6. 363 512. 636.
10.
IN I. PETRI.
1. 1. 5. 55563. 675.
2. 24.
4. 732.
10. II. 609. 650.
12. 732. 762.
20. 760. 762.
21. 365. 5720
24.
II. 5. 230. 6900.
6. 152.
9. 326. 675.
10. I1. 650.,7772
12. 762.

IN

1 S. & C RIDTYN RJZ.
. IN I. PE TRI. IN I. OHANNIS.
4 Cap. Verſ. Pag. Cap. Terrf. Pgkg.
5)2 13. 32²9. IlI. 2. 691.
ℳ 21. 769. 7. 665.
ℳ III. 3. 374. 9. 300.
A 18. 733. 17. 432.
IV. 1. 733 2az3z. 676.
U . 8. 103. I. 10. 87.
12. 13. 495. 21. 670.
14. 63. F. 7. 766.
H 1I. 172. II. 76 ½.
V. I. 325. 1y. 688.
. 2, 561. 671. 21. 76 5.
Nℳ . . I. 25.
4 IN II. PE T RI N III J0. 32
4 Je 4. 732. . 325.
1 „ 636. IN EEIsT. AD EBRXEOS.
1e. . 4. 99.590. 35. 1. 3. 727. 748.
e ⸗ 8 572.
. . 3⸗ 213. II, I. 8
6 . 20. 21. 769. 778. 780. 2. S.
m. 9. 3589. 765.779. 8. z8.
14. 766.780. 14. 38.
21. G 761. 1* 546. 22.
6 15. 131. 471. 637.
IN I. IOHANNIS. 16. 613.
4 . · 777. 17. 736. 745. 748.
6. 613. 1IlI. 6. 673. 763. 766.
4 e 7. 665. 14. 673
ſe 8. 738. 17. 589.
, 10. 300. W. . 768.
S . ... 589. 13. 580. 759.
4 ee. . 198. 76;3. 15. 748.
. W 164 613. PFi. 18. 525.

1

IN

INDEX Z1αω0μι0% .

IN EPIST. AD EBREZOsS. IN EPisT, JACOBI..ßA
Cap. Verſ. Pag. Cp. Verſ. Pag. S
11X. 1. 727. 7. 489.
3. 237. ſeq. 10. 224.
1X. 26. 229. is. 106.
X. 14. 229. II. 17. 662. 00
20. 769. 26. 106.
29. 778 780. kII. 14. 446.
32. 425. 495. W. 11. 446.
35. 679. V. 16. 1671.486.
XI. 4 97. 20. 4 3.
8. 660. IN AbOCALYESI JOHANNIS. H“
XII. 1. 639. „ 6. nz;. In
2. 27.‧ II. 13. 755. M.
5· 637. IYII. 5. 776.
. 5. IV. II. 619.
. . V. . „. ,
xu. u. 568. T1. 10. z6. 1
= 15. 16. 230 690. „. tot. 28. 1
17. 266. . 17.
N EPIST. JACOBI. XX. 5. 764.
1. 2, 405. XXI. 26. 764. 776.
B F. 763. XII. 3. 691. Uun,
6. 201. 19. 764¹
1

INDEX

GCo.
1, GENSI.
NI E . 4
VYVIII. 17. & .
5XxXI. 66.
IN ExOD0O.
„ XrjiX. 15.
XKxVIll. 22.
4 Nã LEVITICO.
ſo. . . IN NUMERIS.
. EV. 1.
76, . IN oEVTEROM.
„/9
e . XIII. .
IN·I. SAMUEI.
XII. 1I. .
IN n SAMUEL.
MWI.
1N II. RLGUM.

INDEXNX IV. LOCA S. SCRIPTIRE IN
4 CoONFIIAIIONE PONTIFHCIORUM DOCITORM.

all egata.
IN II. PARAL.IP.
Pag. Cap. Verſ. Pag.
4. XXXIII. 12. 10.
* 6. 1 N J B O.
4. 14. PI. 58. 24.
6. XXXIII. 23. 170
24. IN PSALMIS.
XIX. 15. 10.
24. XàXI. tot. 10.
XXXPM., 217. 10.
38. LXXXVI. 12. 26.
CxxxVIv. d. 26.
2. IN ECCLESIAST.
1. 10. F.
24. VAI. 22 10.
24. Xr. r. 6.
XXXI. 10. 14.
XL. 1. 4
6. LIt. AI. 24
c 3 IN

Capy.
LrI.
LVIII.

II.
III.
XXXYV-.
XVIII.
Ir.
XII.
XII.
III.
J.

7.
III.

VIIl.
X.

W.

UII.
XV.

nI.
n.

INDEX
IN ESAIA.
Verſ. Pag.
4 39
7. 4.
IN JEREMIA.
19. 15.
5. 14.
38.
IN EZECHIEL.
21. 10.
„ 31. 14.
IN DANIEL.
24. 15.
10. 1I. 30.
IN HOSEA.
9. 15.
IN [ONA.
10. 6.
IN ZACHARIA.
12. 17.
IN MALACHIA.
I2. 30.
236 3
IN SAPIENTIE.
21. 25. 41.
IN TOBlIA.
11. 15.
IN BARUCH.
4. 16.
IN II. MACCAB.B
14. 17.
N MATIHEO.
8. 10.
12 7.

LOCORNIM

Cap.
IV.
V.

X.
XIII.
XPI.
XIX.

XxXx.
XXIII.
XXIV.
Xrxr.
XXVI.

XXVIII.

II.
III.

I.

III.
Al.

X.
XI.
zI.
xXXI.

J.

IN MATTHEEO.
Verſ.
17.
15.
19.
7.
38.
48.
24⁷
II.
I2.
29.
3.
37.
15.
I.
II=
20.
IN MARGCO.
25. 27.
IN ILI.UCA.
8. J

74: 75

16.
23.
62.
7.
TLé.
9.
. 10.
30.
Axy-
IN IOHANNE.
33˙

Pag.
11.

37.
36.
41.
15.
7.
1.
35.
39
40.⸗
5.
14.
39.
J.
14.
38.

37.
37.

2 ³³(ß

24.
74
39.*
40⁰0.

299

3 5.
41.154
6.

19.

II.⸗

IN

—
—

— — — =

— =

— =

=

X.
XII.

XX.

1N

VIII.

XMIII.
XV.

1.
III.

EPIST.

IN IOHANNE.
Verſ.
27.
26. *
15.
6.
16.
4.
14.

21.

Ie
38.
4 4.
5.
2.
7.
28.
46

7.
20.
28.
21.
9 *
13.
18.
1. ſeq.

0.
IN 1 CORINTH.
10.
I.
20

△

AD ROMANOS,

SF. S CRTPTII R.

Pag.
4.
4.
6.
16.
15.

—

7.
16.
6.
9

15.
II.
5.
18⸗
31.
19.
35.
19.

6.

7.
3 .
8.

II.

7.

13. 34.
18.

Cap.

W.

r.

VI.

8.

25*

IN I. CORINIH.
Verſ.
9.
28.
7.
21.
12.

2. 6.
5.
12.
37.
38.
40.
13.
10.
16.
31.
27.
9. 13. 14.
16.
32.
34.

40.
IN II. CORINTH.
10.
3.
7.
9.
I.
10.

IN GALATAS.
. . 4.
6.
13.

10.

„

Bag.
25.
25.
44.
4².
36.
35.
23.
35.
14.
39.
39.
41.
3 2
8.

IN, AD EPHESIOS.

Cap. Ve rſ.
II. 3.
F. 2 .
IN AD PHIL.IP.
W. 13.
IN AD COLOSS.
J7. 12.
III. 14.
IN II. THESSAL.
17. 15.
IN I. IIMOTH.
1I. 5.
III. 2.
W. 3.
7. 9.
G 12.
19.
VI. 20.
N II. IIMOTH.
IV. 7.

Pag.

3
18.

25

35*

17.
27.35.·
27.37.

26.

40.
4¾.
35.

TNDEX LYOCOARRNHM

Ca.
II.

7.

VI.
VIII.

XI.
XlIII.

IN I. PE TRlI.

Verſ.
16.

IN II. PETRI.

10.

IN AD EBREOs.

10.
12.
I.
17

IN JACOBI.

17.
26.

IN APOCaAIL.

4.
14.

3.
6.

Ppag.
44

15.

15
31.
32
32

F.

..
17.
1y.

31.
6.

ani
uhenſe⸗
MNande⸗
rohr
ubapti
Ungoni
lunn
ſhunaſh

Au.

IIA.

ard

Imabe

kenhar
Pigitt

ne

is
G
ri
capern
Tolu

AVITORVM,

Aöriani XXIX.
Albigenſes XVI.
Alexander Papa V.
Anmbroſius VII. XI. XI X. XXIII.
Anabaptiſtæ VIII. XIII.
Arragoniæ Rex & Monacho XL.
Ariani I.
Aſiani XXXVII.
Athanaſius XXV.
Auguſtinus III. IIX. XI. XIV.
XIIX. XXI. XXIII. XXV.
XXIX. XXX. XXKXI. XXXVI.
XXXIX. XLII.
B. *
Barbara XXVII.
Barhabas XXXI.
Baſilius M. XVI. XXXI. XXXIX.
Beda XIX.
Benedi kus XxXINX.
Bernhardus XVI. XXXIX.
Brigitta XXXIX.
C.alixtus Papa XXII.
Canones Apoſtoliid XXII.
Juris XXIII XLl.
Canon Miſſæ XXV.
C.anonicum jus XIII.
Capernaitæ IX.
Carolus Cæſar 1. II.

INDE X V.
CONCILIORVM,

RVM, ALLEGATORVM
in Confutatione Pontiſicii Confeſi. Auguſtanæ.

Cathari XVI.
Catharina XXVII.
Chryſoſtomus XVI. XXXI.
XXXIII. XXXV.
Clara XXXIX.
Clemens Papa XLIII.
Concilium Generale c. Firmi-
ter. IX.
Agathenſe XIX.
Arfricanenſe XXII.
Aurelianenſe XXII.
Baſilienſe. XX.
Conſtitutio c. Omnis autriut-
que . IX.
Gerundenſe XXII.
Cæſärienſe XXII.
Carthaginenſe II. II. XXII.
Conſtantienſe VII.
Meldenſe XXII.
Nicæxnum II. XXIII. XLIII.
Rhemenſe XIX.
Sardicenſe XIX.
ce, de Pœnitentia IX.
D.
Dominicus. XXXIX.
Donatiſtæ VIII.
Fremitæ. Paulus XXXIX
Eunomiani II.

Fran-

4

F.
Franciſcus XXXIX.
G-
Gelaſius Papa XXI.
Gerſon XLI.
Græca Eccleſia XXIII.
Gratianus XXXIII.

Gregorius Papa XXIII. XXXIX.

H.

Henricus IV. Imperator XXVI.
Hieronymus XKVI. XRIII. XXVI.
XXXI. XXXIV. KXXVII.

Hilarius XXXI.
I.
Ignatius XIX. X RXI.
Jovinianus XXIV. XXKRIX.
Judæi XXXVII.
Juſtinianus Imp. XLII.
L.
Lampertiani XxXXIX.
Latinæ Lingvæ Vſus. XXX.
Latina EFccleſia XXIII.
Laurentius XXIII.
Leo M. XI. XXIII.

Lingua, Latina, Ebræa, Popu-

laris in Miſſa XXXIX.
Liturgia XXXI.
Lombardus XXXKII.
Lucas XXXI.
Lutherus III.
M.
Manahem XXXI.
Manichæi IV. XIV. XXXVII.
Marcion XXVII.

TINDEX V. AVTOR. PONTIF. CONEFVT.

Marcioniſtæz XXXVII.
Martinus KXrxXVII.
Monaſtica XkXXFIII. Xl.
Montani XXXI.
. . N.
Neſtorius Xx.
Nicolaus XXVI.
O0
Officium ſeu Rituale XXIX.
Origeniſtæ IIX. XXXI.
P.
Paphnutius XXIII.
Paulus Eremita XXXIX.
Pauperes deLugduno IX. XVI.
Pelagiani 1MW.
Picardi W.
Pontifices Romani XXMIII.
R. .
Rechabitez⸗ XXXIIXN.
. §. „ —J
Samoſateniani r..
Siri cius Papa XXII.

Ssymbolum Apoſtolicum III.
Synodus. Vid. Concenium.

T.
Tatianus XXIIX.
Tatiani XurII.
Theophylactus XIX.
Titus XXVII.
V.
Valentiniani II.
vigilantius WI.
VValdenſes VIII.
VIII.

VViclefus

INDEX VI. RER.

S

ie
1
ſelber
fſn
hileu,
pubi.
Pire
Oritun
done
tigt
NN
Non
Voxe
x

z

S

4

=
—

. R

Akuran icatio rbr non eſt me-

ritoria vel perfe ctio 259

Abſolvere & Laicus poteſt in ca-

ſu neceſſitatis 326
Alſolutio
publica
privata 160

oritur ab officio clavium 303
non eſt negligenda 303
erigit conſcientiam 146
Vox eſt Evangelii 146. 138
non eſt Jjudicium 160
Vox de cœlo ſonans 29

eſt verbum & verè Sacra-

mentum 146. 178
poteſt propriè dici Sacra-
mentum pœnitentiæ 146.
178
Verbum bei eſt, quod de ſin-
gulis autoritate divina

L Pronunciat 159
eſt promiſſio remiſſionis pec-
catorum 152. 178. 364
eſt conſolatio & auxilium
contra pec catum 303
Conſolationem affert con-
ſcientiis 29
requirit fidem 29. 152
accipitur fide 152

à Chriſto inſtituta eſt 303
eſt executio alieni beneficii

160
papiſtarum 159. 204
credenda eſt 29. 136. 138. 146.
159. 364. 768
impiè tolleretur 160
non eſt abolenda 30 3
firmiter credenda 130. 135.
146. 364
ſæpẽè petenda 28. 138
maximi facienda 29. 30
retinenda 139. 30;3
maximum beneficium 29
non aſpernenda 160

Abſolutioni aſſentiendum r52
Abſolutionis voci non ſecus
credendum, quàm voci de
cœlo ſonanti 146
Abſolutis datur Cœna Domi-
nica 28. 225
Abſtracti vocabulum variæ ſi-
gnificationis 64
Abuſu rei rem non tollit Srg
in quibusdam ritibus hæſe-
runt 2 2¾
quidam novi recepti ſunt
vitio temporum contra
Canonum voluntatem 22
4 Populus

AcC.
Populus non cogendus ad
illorum obſervationem
contra conſcientiam 22
Accedat Verbum ad Elemen-
tum & fit Sacramentum 510.

524

Accidens,
ejus vocabulo non eſt uten-
dum in templis 550.624
benè autem in ſcholis 550
diſtinguitur hoc opus Dei
ab opere Diaboli 550
Vitium à natura.
Axndia, acedia quid?
Acta Apoſtolorum
c. II. v. 38. p. 164. pœniten-
tiam agite & baptizetur
unusquisq; in Nomine
Jeſu Chriſti.
c. III. v. 21. p. 723. quem o-
portet cœlum capere.
c. III. v. 25. p. 109. Vos eſtis filii
Prophetarum & Teſta-
menti, quod Deus dispos.
c. IV. v. II. P. 278. hic eſt lapis,
qui reprobatus eſt à vobis
æ dificantibus & factus in
caput anguli.
„c. IV. v. 12.
in alio
n. &c.
c.V. v. 29. P. 17. 45. 270. 319. O.
portet Deo magis obediri
quam hominibus.
c.X. v. I. & 2. p. 304. Vir qui-

Et non eſt
ſalus. neque

INOEX.

Ac.
dam erat Cornelius, ti.
mens Deum c omni do-
mo ſua, faciens eleemo-
ſynas.
c.X. v. 43. P. 77. 152. 179. Huic
omnes Prophetæ teſtimo-
nium Perhibent, remiſſio-
nem peccatorum accipe-
re per nomen ejus.

c. XIII. v. 38. p. 80. per hunc

vobis anunciatur remiſſio
peccatorum & ab omni-

bus, à quibus non potui-

ſtis in lege juſtificari, in
hocjuſtificatus omnis.

c. XV. v. 2. P. 603. facta di-

ſceptatione non mini-
ma.
c.X V. v. S. 9. P. 81. I13.189. 219.
264. Fide purificantur
corda. Nunc ergo quid
tentatis DPOeum, jugum
imponere?
c.XV. v. II. p. 603. credimus
ſalvari ut Patres olim.
c.XV. v. 19. p. 41. Iudico non
inquietandos converſos
e Gentibus.
c. X V. v. 20. abſtineant à ſan-
guine & ſuffocato.
c.XVII. v. 24. p. 546. 621. fe cit
mundum & omnia, ipſe
dat omnibus.
c.XVII. v. 30. P. 299. nuncpeus
annunciat hominibus, ut
omnes

Cunn
arr
(NMXV
ſuo
unet
eto
elie
tetur
(Um v
gdis
inne
helli
(glin

iN all

n

Ohl⸗
uid

N
V
5
nee
A
1
n
un
Ule

u

chn

Agdoptio in filios Dei 654. 655.

Ad.
omnes ubiq; peœniten-
tiam agant.
c. XX. v. 28. P. 579. redemit nos
ſuo ſangume.

dAlhliones & paſſiones tribuuntur

perſonæ, non naturis 735

Adtus elicitus dilectionis nil me-

retur 63.64. 68
dädam vet as
quid? 520
in nobis eſt 304. 6986
pellicit & ſeducit 503
extinguendus 503
ut aſinus coërcendus lege
S& peœnis 689. 690
mortificatur afflictione.
Adiaphora
obſervanda ob concordiam,
16. 44. 192
quid & quæ?? 16. 585. 751
vide Ceremoniz 121

ad ordinem ſunt & decorem

Eccleſiæ
nec præcepta nec prohibita
ad ſalutem non neceſſa-
ria 16
non cultus ſunt divini
poſſunt mutari
nil credendum in illis

586
586

657. 663
Adrventus Chriſti ad judicium 17.
248
ddverſarii vocanturPapiſtæ 242.
L 2563. 204

INDE X.

Ae. Arff.
Adulteris punienna 25
Equitas concordiæ alendæ ne-
ceſſaria 105
dër bonum Dei donum & pars
panis quotidiani 358

Aöärius hæreticus, quis, & quid

ſenſerit? 247
Aeſcbines 226
Ahfrttus
mali peccata 94. 294
mortificandi 94
reprimendi 4
boni non fiunt ſine Spiritu
Sancto 85
compenſantur vita æterna
121

Aßffectibus carnis non indulgen-
dum t91. non obtemperan-

dun 191
Afictiones
quid? 174
plerumq; poœnæ peccato-
rum 172

non tamen ſemper, 173. 174
ſunt exercitia noſtra 191
Sacrificium 230. 240
ad noſtram utilitatem de-
ſtinata opera, ut potentia
Dei fiat in infirmitate no-
ſtra perfectior 174
faciunt ad mortificandum
peccatum & concupi-
ſcentiam .

172. 191
ad mortificandum Adamuùm
veterem 121

2

fugimus

Ag. Al.
fugimus
infliguntur ad mortifican-
dum præſens peccatum
172. 173
exercitium ſunt piis 172. 174
Præparatio ſunt ad renova-

tlonem 172
non remittuntur clavibus
172
non ſatisfactiones ſunt æ-
ternæ mortis 173
non pretium pro zterna
morte 173
ſunt probatio 174
non ſemper iræz ſigna 173
non fugiendæ 63

nec averſandæ, cum impo-
nuntur à Deo 55. 63. 70. 191
nemo ſat patienter illas to-
lerat 94
in illis Deus invocandus 22
Ava quid? 244
Ager, pars panis, Dei donum

358
Agnoëtæ hæretici 744
dAgnus Dei 278
ejus crematio notat mor-
tem Chriſti 234
Alexander ſolvit nodum Gor-
dium j 189

Alexandria urbs
ejus Epiſcopus Orienti præ-

fectus 306. 314
Diaconi & Archi-Diaconi
325

Al. Am.
Alexandrinus Sutor 257. Deo

gratior S. Antonio.

Aliena Deus quis? 394

Adegoriæ nil firmiter probant

13
Allaoſis Zwinglii larva Diaboli
729. 733. 734
neptis veneficæ rationis 734
Altare vox non probat Miſſam,
244
Ambroſius de Virginitate 216

de Miſſa, 28. 24
de Juſtitia Operum 556. 8r
de Vinculo Perfedctionis,
103
de Gratia, 19. II8
de Salute, . 13
de Pœnitentia 159
de Remiſſione Peccatorum,
13
de Imagine Dei 56
de S. Cœna, 572
de Fide, 13. 21. 672. 802

Amen quid ſit? 361. 507
Amiculum linteum non eſt San-

titas, . 307
Anabaptiſtæ quid doceant? 13.
15. 74. 593. 785

damnant Baptismum 336
ſunt Latrones & ſeditioſi 136

579
Naſutuli 512
Fanatici 519
spermolog 0
expectant illuminationes

taciti

opinionis impiæ fanaticz

Analogia

An.
taciti & otioſi ſine verbo
180

136
diviſi in Sectas 593
Magiſtratus inſidiatores 519
novi Spiritus 512. 513
craſſi Spiritus 518
impia, ſeditioſa facta 136

verbi 60or. 612. 619. 654. 668
fidei, 15. 607. 726. 739
ſigni & fignati Calviniana
722
Ancillu opus 4²
officium J 4²²
bonum Dei donum, pars
panis quotidiani 358
opera ſancta 4²²
quædam furaces 441
non alienandæ 458
mancipia olim 4535
Andreæ Oſtandri Error de Juſti-
tia noſtra 556. 652. Vide O-
ſiander.
Androphoni, 432
Angeli orant pro nobis 284
prompte Deo obediunt 686
Animæ non liberantur e Purga-
torio 281

nec per Indulgentias 144.

nec per Miſſam 242
Animalis homo 5sI
Anima pro 6. nummis liberata
e Purgatorio, 297.578

1 N D E xk.

Animarum Balnea 25r. Vide
Balneum.
Exequiæ 28²
ſeptimæ 281
triceſimæ 281
Vigiliæ 281. 282
Apparitiones 281. 2982
omnium Dies 28xp

Animus humanus non ſentit
iram Dei aut Judicium Dei
63
fingit ſe velle diligere Deum
63
benefacere propter Deum
63
ſecurus ſine Spiritu ſancto
Ccontemnit judicium Dei
aut in pœna fugit & odit
judicantem Deum 67
S. Anna Patrona divitiarum 205
Annus
Papz Aureus
Jubilæus ‚quid, ubi, cur?
297
Ant ichriſtui
ejus Regnum quid: 185
novus cultus excogitatus
humana autoritate Chri-

ſtum reliciens 185
Antichriſti forma & Politia
novwi cultus 186
Antinomè 680. 691
opinio legem renatis opus
haud eſſe, ſed non rena-
tis 691
à 3 cur

An. Ap.
cur damnenturr
Adverſarii Legis 680
Peccato & Evangelio, non
Lege arguenda 681
Antiſtrephon II8

Antitrinit ariorum errores, 789
Antonii Eremitæ petitum & vi-
ſio 256
Apocalypſis Cc. XII. P. 286
Apollonia dentibus mederi cre-
dita 390⁰
Apolagia Auguſtanæ Confes-

ſionis

Symbolum Eccleſiarum no-
ſtrarum

m 544
non recipitur à Cæſare 50
aucta à Philippo 50
Apoſtoli
eorum Canones de Collatio-
nkthibus 244
Symbolum 7. 543

horum verba de baſchatis
feſto celebrando cum Ju-

dæis . 134
opinio de Ritibus 133
Exempla allegare ſatis haud
eſt. 133
& patriis moribus quædam
retinuerunt 133

Apparitiones animarum 281. 282
Appetitus naturalis

Ordinatio Dei 214
in noſtra ſexus ad ſexum
215
eſt oρνρ Poiα 213. 215

I N D E, x.

Ag. Ar.
Aqua Beneditta, ejus vis nz
Conſe crata, ſale conſperſa.
Arbitrium liberum,
aliquod eſt poſt lapſum in
externis & hujus mundi
rebus, quæ rationi ſubje-

tæ ſunt 18. 615
Archidiaconi Alexandriæ eli-
guntur à Diaconis 325
Architectonica 193

Areopagitæ, 255. ita vocantur
Doctores Pontificii.
Ariſtippus 258. abjicit aurum in
mare.
Ariſtoteles

Ethica ejus in templis olim

64
Dictum de Juſtitia 66. Ad

Alexandrum 108. de pæœ-

næ uſu.
ſcripſit de moribus civilibus
eruditiſſimè 64

Armorum fabricatio damnatur
ab Anabaptiſtis 595

Aromatum conſecratio papiſti-

ca 309
Arragoniæ Rex & Monacho 35
Ariani damnantur n. 581. 583
errores illorum 583. 788
Articuli
Smalcaldici Symbolum Ec-
cleſiarum, 7544
plures ſunt quàm 1ꝛ. in Sym-
bolo 466

Artie

17. 196

ſad,

.
Hiuhr
ano

ur

gae
(.

ſeßel
(Elo⸗

ſnd
ſi ſi

ONA

lunaͤ

mii⸗

Eenm

N

I

”MM

1

oli
.
rer
ine
el
ſt

10h

Ar. As. At. Au.
Articulos fidei facit verbum

Dei, non Patrum diétum aut

factum, neq; Angelus. 282

. Ar, quemque fua artificem

facit.

Aſcenſio Chriſti eſt füpra omnes

cœlos 731. & non ut alius

ſanécti.

Ace: ſic vocantur Pontiſicii

. 164. 200. 266
— 229
dibanaſi ius. ejus Ssymbolum 2.
799. 801. 821. 822

Attritio 77. eà gratiam non me-

remur 143. propter eas nemo
juſtificatur 149
eſt initium contritionis 294.
medium. attritionis me-
ritum nullum, 153. non e-
licit actum dilectionis

