Traditiones non faciunt ad juſtitiam coram Deo 13. Drimen eg,
30. 205.337 ngelunne
Autores traditionum quomodo peccent 41 Uilemtia⸗
Eccleſiæ licet mutare ceremonias 615.791 Qunhmanlt
Tempore per ſecutionis hoſtihus Evangelii in adiapho- Agilrri
ris non eſt cedendum 6l5. 79 1 nlien i
Similieudo rituum humanorum non eſt neceſſaria ad uünlteltjatar
unitatem Eccleſiæ iI. z0. 151. 152 Mefinfiam
Species ſapientiæ in humanis ritibus fallit homines 209 Auink üilaru
210
Perſvaſio de traditionibus quæ incommoda pepererit:ꝛs98. XX,
210. 214
uatenus liceat Epiſcopis traditiones condere 295
Dedie Dominico & feſtis 42. 43. 154 AS⸗
De diſſimilitudine in celebratione Paſchatis 32,11 4 l
De diſcrimine ciborum. ( a
Egiam ha
onorandh
Auguſtana Confeſio, fol. 2595. Fuek imm
Traditio de diſcrimine ciborum verbo Dei contraria 32 kin daceri
Vera mortiĩficatio carnis in quibus conſiſtat 31.2;3 unene
. Rimprob⸗
XIX. DE MAGISTRATUI ET RE- Hmlul
BUSLPOLITICIS. NN
Thiitunr
Auguſtana Confetſto, articxiéb. fol. 14. umente h

Catechiſmur Major in enarratione Deca-
logi, & in quarta petitione, S. W.
. Magi-

X

E

Magiſtratum gerere licert 14. 214. 215

mlainm, Magiſtratus officium ” 386
ouin Diſcrimen regni Chriſti & regnorum eivilium ziy
fimeune Eyangelium non abolet Politias 215. 216
Obedientia Ma giſtratui debita 14. 441. 386
hetten 6 Quando non ſit parendum 14
S Ppro Magiſtratibus orandum & quare J 523
benglint Ain liceat Chriſtianis tenere proprium 14. 216.45 8
6 An liceat jurare 14. 419
non ui⸗ De vindicta privata & publica 216
B Anabaptiſtarum deliria 624.827
nunni, CERDOTUMNM.
tiones ma Anguſtana Confeißo, Fol. 21.
Dõ . Apologiæ, ol. 236.
e Smalesldici articuli, Jol. 334.
. covn⸗ Goniugunhabet mandatum DEI 33. 34
honorandum . 455
Non eſt immundicies . 241
,₰ Etiam Sacerdotibus concefſum 2. 37
Mien Sex rationes, cur lex de perpetuo cœlibatu Sacerdotum
nferdo 4 ſit improbanda 237. 238. & ſeq.
uncne Pericula & ſcandala ex lege de cœlibatu orta 245. 3 5
4 Dictum Pauli: Mulier ſalvatur per filiorum generatio:
AAIN nem B . 242
IG5 Virginitas cur in ſcriptura laudetur 243
Argumenta Pontificiorum & eorum refutatio 24.
H 247. & ſeqel.
eN XXI. DE FINE MUNDI ET EK-
ND TREMO IUDICIO0.
e Ahga-

LND B X. — —
Aagtſtane Confetßo, artie. . fol, i. illl
Wologia⸗ fol. 217. oConcord
Chriſtus rediturus ad judicium 14. 27 Mee
Salvabit pies, & impios condemnabit Pbid.
Impiis pœnarum finis non futurus ibid. “S Aubepeiſta
XXII. DE VOTIS MO- de
NACHORUM. ecke
Aauguſtana Confexßtio, fol. yz2. nti- Trini
Apologiæ, 276. ODM iani
Artieuli omalcald. zi. Sr. ((iili nori
um fon di EIlani
Votorum Monaſticorum origo 32

Quantum votis ſuis tribuerint Monachi 3. 35. 36. 336 Cbarice
Vota Monaſlica eſſe ĩmpia & irrita 34. 35. 278. & ſeq. Eneretit-
289. 36. ⁰ Achuſialt

Monaſteria quid olim fuerint“ 33. 311 “R
Quomodo degenerarint 222/79 nomiani
Impudens jactatio de perfectione ſtatus Monaſtici . “ Ueyches
Quæ ſit vera perfectio Chriſtianorum 55 tllan
De dicto: Qui reliquerit domum, Ac. 285
De loco Matth. 19. Si vis perfectus eſſe, c. 287 Uihometki
De Votis Nazaræorum, an cum iis congruant vota Mo.-. li Hej
naſtica . 289 Mchel
De Rechabitis 299 .
De viduis, I. Tim. 5. 2900 ſereion
De Cœnobiis & Collegiis 311 lirite

SE- Uretnris

1. . . INDEX.
= ECTARII, H.„R EFIGI.
GefIH ET ALII FANATICI, QVORUM HN
Libro Concordiæ nominatim fit mentio, corum-
que errores recitantur & da-
nadtr. mnaantur. —
rus 1 Anabaptiſtæ, tol. II. 12. 13. I4. 72. 156.
AAo. 547. Errores Anabaptiſtarum
SE inſpecie recitati 623. & ſeqq. 826. &

D

ſeqq.
“ Anti-Trinitarii novi 626.829
Ariani r 9.610.612
„.ℳ.. Ariani novi 626. 829
Cingliani V 597
Donatiſtæ 1. 156
Eea Encratitz‚ 244
4 Enthuſiaſtæ 331. 332.581. 655.668. ES
Eunomiani
eſen en Eutyches 609. 60
e Franciſcani 329
mnin Judæai 14
4 Mahometfta 9
– 6 Manichæi 9. 217. 576. 580. 643. 644.
649. 677
“Z Marcion 610
Minoritæ 329
. Monetarius 33⁷
r Ne-

INDFX.

Neſtorius 609. 610. 764
Novatiani 12 6
Pelagiani 10. 15. 217. 222. 575. 580. 0
642. 677 „
Sacramentarii 12. 554. 556. 59 8. 602. ((
605. 725. Kiel
Samnoſateni 9. 764
Scotus . 32 “
Semipelagiani 591 10
Svvenckfeldiani G25. 82 8 0
Synergiſtæ 5Sl. „2 (Ui
Valentiniani Ie

Vigleviſtæ o a.

pUO INDICE8

Super

FORMILA M
CONCORDIE.

quorum alter

Ilbi vel obiter, vel Prolixeé expo-
nuntur, vindic antur &e.

Alter

ad
MATERIAS ?RAZCISEUAS

juxta

Ordinem Alpl habeticum
Lectorem remittit.

Uterque autem ita adornatus eſt; ut omnibus
Lipfiæ i in octavo, ultra 50 annos, exeuſis Exemplas
ribus adhiheri poſſit.

Operà E Studio

l

Nl. 1 .
2
3 i
4 1¹
u
.
D „1
0
.·. .Y
7
12
.

1
e

3 1
In 2 1
P
9
5
H 19
“ .
12
6
.
5

D,
1 N D E x —=—
Dictorum vel Locorum 8S. Scripturæ.

Lüs Cap. Verſ. Pag. Tir, Ca b. Verſ. Paßp.
Gen. 1 27 54 Piſal. 7 9 29
28 22. 237 8 6. 7. 786. 840,
2 is 34 S 16 193
3 i? 58. 715½ 19 13 33.28.
4 28 648 31 23;3 817
8 21 5yg.. 6695 32 14 80,96. 9 :
22 18 71 6 5 182
2 5 23 821 6 91
Exod. 9 16 820 335 1 97
20 23569 3686 5 16 5
6 irz 46 5„ 2 57
„ 17 4314 ig
12 137 4“ 8 98
i 197 3 257
Lev. 19 18 126 15 114
Dev. 4 24 130 41 12 663. 6
ter. 6 3 84.120. 13 257
182. f4 8 73
16 17 271 68 19 85
23 11 33;3 zi UI 226
39 4 663 9 ½ 8 580
2. Sam, 11 13 151 1oy 1;3 4 8
r. Reg. 2 3 23 4 9H 3 64178
Hiob. 9 30 1389 unul 4 268
10 8 (74. 546 SI II 56. ꝛ862.
199 26 175 7 15S
Pfſal. 2 10 358 iyg 3: 33
71 58 105 570
12. 867 8 3 130
6 1 193 y
3 16 19 1 3 646
;½ 798

2

9

Matth.

INDEX LOGCORUIM —
Libri Cap. Zerſ. Pag. ribni Cap. ſ. Pag. Sh.
Pſal, 133 2 5: zech. 18 21 IIz 9
. 3 129. 176 26 18 207
72²3 33 11 180. 6750: n
Prev. 10 12 106. 820 13
7. 15 58 5 Dan. 4 24 12. 197,
k9 17 466 7 133 838 “
20 9 130 9 19 131
27 23 18¹ 41 37 241
Eſai. 1 17 196 Hof. 23 9 8r4 .
5 23 685 14 190. 1
1t 2 781¹ Habac: 2 4 79. 169 .
26 56 193 680.697. .
28 2 1 95 Zach: è& 3 114
37 28 198 12 224
38 13 166 2 143* 130 11
45 53. 6,. 573 z : 16 4
F2 1I1 248 XMal⸗. 1 2 81
533 4 304 II 258. 259 1
66 20 3 3 119
I 79. 264 Tob. 4 6 u7 1
53yy iII 201 1 ibid
5y8 7 110. MI. 20 idid. y
39 20. 2f. 137 Matth. 3 2 3²¹ 1
Jerem. 3 1 977 4 27 199
7 2ꝛ2 938. 256 5 2 no. III. .
9 2 580 10 97 4
20* 24 193 22 448 2
1 19 14.636 39 216
17 9 298 46 45² S
2 2 29 220 6 k4 I15. 528 3
3¹ 33 83. W01. 33 518 ““
33 6 383 7 15 40. 345. 4
Ezech. 27 236 795
660 28 667. 700 2

S. SCRIPTURMER.

Libri

Matth.

Si. —

9

IE

15

16.
7

18

19

19

2

LVorſ. Pag.

12
27
11
14
7
9

13
14
19

21

2.
3

45
18
19
20

11

12

17

„

2
* E

24. 25. 336

ſeq.

35

357. 393

566,746
66. 785
663
657
144
31. 36,191.
206. 281
291
42 ½
42
143. 344.
126.670.
737
3²
190
472
34 4

672: 329.

341.242
22
240
383. II5
38

619. 80 8.

336
12
296

Marg. r.

14

16

138

Cap.
26

34

Zenſ. Pag.

42
26
27
28
8

19

20
1
15

2
22
23
15

20
32.
3 2²
4
8
38 £

ſec.

18
35

3*

3⁰
29
10
13
16

7
—

167.295.

4 5⁄1
740
21
167
SGog. 61II.
612
4156.376
401.5352

783

710
7 Fl. 815,
479

740⁰

600
3⅝. 77⁰
243. 3322
377,13 5
768 “
843
767
TI3. 188.
R717

T
528
1190. II⸗

811

8S
88

656

809

Luc.

AhEx roconvu

Luc.

12

17
21

22

22

Joh 1

— ſr.

5
41½
14
3
24
19
10
19

33
34

20

2

26

12
18
30
1I
5
16
18
23
49
23
27

29
35
39

40

Pag.
816
809
117
39
71¹1
806
711
1a. I131
267
737
31. 213
20 3
34
843
770⁰
320. 804
805
78
815
304
767
6
746.815
601
256.26 5
138
226
776. 844
864
66
269
126
Si;5

Joh.

Act.

Tibri

Cap.

1¹4

16

17

18

20

21

44 663 668. 44. 2 2
818 z 2:
19.20, 327.
ſecg.
36 6sz. 12
44 16
3 195 „
9 815½
12 636 J
28 Loo. 810
822— 1,
3 6o. 780.
34 679
35 14
6⁶ 17,817,86 6 5
13 l 2772
19, I13. 114
127. 178. 2
8 z⁰³ò=. .
12 40 11
14 85 lu S
860
10 785
17,20. 670
24 779
767 —NHrH’Z *
21.22. 35. 136
2; ibid.
22 34
16 346 R
1 872
Acer.

X

U S. SCRIPTURX.
Liiri cap. Verſ. Pag. rLibri Cap. Z erſ. Pag.
e AAS. Act, 2 222.23 85⁵4 Rom. 3 fr 6 77
64 3 21 7579 12 119, 326
4 4 If 78 3 18 29
„ 112 220⁰ 21 67
14 5 29 45.296 24 6Yy)
6 0 V 347 32 221, 30 4
4 ie 31 663 25 20.26., 75
91 ½ 220 26 26.76.304
9 44 174 28 304.585⸗
“ 3 38 78 683. 684.
WHr 17 9 775. II0 68 9
84 21 31¹ 83.84.92.
43 6 0 37. 244. 22 3
1 293 4 3 II. I121. 125.
4 16 14 580. 663 690
11 . 28 648 5 77. 584.
1 V 30 326 684
1N 20 21 592. 710 6 589.687
4 28 608 704
4 11 28 2 333 9 738
Rom., 1 3 770 loe 203
4 785 1 267
4 D 7 711 13 2 5˖ 119.190
o1 3 67 71;
en N 16 39.580. 4 14 67
4 2i5 15 66. u . 178
4 4 177 201.697 „ 29.
2 6 18 3119.593 16 69.172.177
1, ½% 2% 15 22
„ 56 4 6 138 8 u8
. 13 10'9 20 79. ?n 0b
“ 3 4 74. 77 4 zʒ304n
14 A 4 Rom.

4

INDEX LOGORIM

ri eg ej, Pag.

12
18

49

21

19
21
22

23

kibri Cap. Verſ.
18.778 Rom, 8 20
100. u5 28
111. 18 30
2 52 ”
74. 123 33
127,.167 37
173 39
87r 9 5S
311. 639 2⁰
3984 22
684.696 f 10 10
3¹9 17
198.703
5S 1
57. 282 f n 356
19⁰ 17
91 20
679 22
674.703 23
321. 327 32
331. 595 33
679 12 1
596.674. 2
680 20
9r1 3 ſeq.
86. 590 2
255 &5.
65. 579 10
65⁵58 14 14
86 13
703 17
590 22
806. 817 23
137. 820

. —
84
817

802
68 5
9⁰

810

762
814
819

78. 140

167. 200
580. 67⁰
8¹6⁶
67
31
707
8¹3

66

198.211.256
72²⁰
216
386

216. 702

399

746

615

3. 293

700
179.207
281

Rom.

Lih, eh⸗ 7
ſien .
.
.
3
33
51
4
6.
6
2
1
2
9
1
1 .

UM

4

0

l

ſ.
10

5

6

E — —
£☛ = — —

—

N

= —

—

4
9

8S. SCRIPTURAM.

Tile, Cap.

Rom. 15.

2
. Cor. 1

10

A SWF ONr *— e

Verſ.
1I

4

21
29
30
32
7
8

D

*

p
R

Rag.
272
61. 801
822

24
657. 678
58⁰
715. 583
336
341
608
341
15. 5e 579.
656. 676
137.: 22,8
270
90
342
683
22.2.48

244

22.288
242
243
615
703
32. 213
720
157,. 599
600, 728
741. 742
749
158

Libri Cap.
I. Cor. 1I

12
13

15

2. Cor. ¹

.

5

19

23
26

21

33
9
2
3
13
16
40
10
27
56
77
9
5
7
I5
16
18
20

21

1*½
14
16
6

159. 601

233
99. 260
25. 273
743
133. 330
114.196
2
19 5
100, I01

8 3¾

10:

21

8

78⁰
194
19 2²
193
5379

804
125. 598 3

6 74.6 7

790.795
675

237

2 Cor.

INDEX LOGORUM

Libri Cap.

2. Cor,

Gal⸗

9
10

15
1

Verſ.
12
5
8.10.

Pag.
746
39
788
4⁰
40.296.
347.354.
170
155
79 2²
615. 792
792
78
117,.207
166
71⁰

76

93

83.207

177

67

671

4 ³². 211
295. 615.
792.
36. 65
206. 279.
68
599
91. 128
720

566

206

81.663

800. 802 †

Libri
Eph.

Phil.

Cap. Verſ.

1

4.

80602

799
1¹6

lii (e.
ol . .

764. 774
600.840°

673

779
589
78.175.205
663

200. 720

12

608. 768

377

2 2¾
28
30⁰

22
2 5. 26

2.3*

30
29

13

388

6585

678

197
909

706 .

2
397
145. 329 10
43⁷ ðUW 14
966 4
Ihet
806
7 8
663
767
838⁸
653·663 :
666

1

—

— „
D Libri

§. SCRIPTURX.

Cæp.
il. 3
Col. F
2
3
I1. Theſ. 2
4
2. Theſ. 2

I. Tim. 1

2

Verſ. Pag.
20 39.
20 871
23 70⁰7
3 62. 875
9 6 1. 735
768.769
778. 780.
860
190 9²
I1 368
12 109
14 169
16 11.31.152
ſeq. 211. 792
18 24 ½
26⁰ 31 152
2 FJ
ſeq.
23 200
4 753
10% 14
14 104
19 387
22 3288
4 31 ½
4 24 4. 24
4 144. 348
16. 17., 22G
5 108
2 18. 719
I. 2 389
5 17. 20.
15 242
2 33

Trii⸗
1. Tim.

4àA 6

2. Tim.

„ —

Caßp. Verſ. Pag.

3.

ℳ

16 609. 769
4 24. 31. 153⸗
448
2.3 335
5 242

8 ꝛzsg

8 291
15 290

753

10% 80⁰4
21 819
16 66. 301
8 16
„ 7 372
9 636
4 42
25 242. 2498
187. 337
1 397
727.377,
540
6 66
2 260
5 141.7 0S
21 338
6 172
7 2506
133 387
1.6 87
& 7.
1 77G
8 Iof
7 193
3 45
1. Petr.

–

8. SCRIPTURJ.
INDE

rat..
.p. Verſ-.
. , . kbn. 9 „“
TLuir, e. Ver, 256 6S“ auube
Libr. . . 3 5 * io
bete S , 311 Sr⸗ „ ern o, 64
9 err. 1 850 “ Pdae,
2. Petr. 2377 9 13. 18S èê S.na
2 3 697. z . zn 1 „ (iluioni,
I. Jch. r 3 1,77 1. Mehami
318 6 29 Abbert,,
a5 209 . 279 .
a r 74. 619 7 66 5 1aud
2 16 3 g Aaztn,
8 85. 639 . 8 256 . Auin
3 5 23 3z3 15 296 Allſinel,
5§ 12 17 4 . 2½ . 182. 6
3 84 16 in 4
—— 39 è”M”M Plitmi ℳ,
br. 11 e
Ebr. 8 786 yſmnat
, It denim
e Oera
ur
2ð??
. rone,

TNTE nnu ere

cAIN

◻ (e) £

H TINDEX MXTERIARUNM
4 “ juxta orcdiuetmn Alphab.
4 AAolaio Cnfetheivate retinendæ ſant. n.27.158.
5 K 1538:331,8029
9 1 YeYe Sacramentum paænitentie 22. 167. 200
u. 1. 4 eſt maximi facienda 2. ¹59.331,808
“ Abſolutionis forma L 38
bſolationt eſßt krmiter, aſſentiendum 17²
Alſolvere poteſt etiam laicus in ca 2necethtat 853
ALe Acitu elicito dilectiouis 66. 175
AdLe Adiaphori 13, 28, 205. 327. 6 4. 789
3 Adiaphora veraæ quanam Eint 790
e 1 D Ales’. „ Cinglii 1. 770
. Bumu uid'ſit L 29. 376. 33ʒ7
4 eſt neceſſarius ad ſalaten 12,156
1R uid proſit 541
baytimi ffedtut . 376.539
profanatio in Papati 327
Signißcatio 2377. 548
Ilſus in omni vita J 543,5=I4
poſt Baptiemum manet peceztum originis 556G6
Bona opera cur ſint neceſſaria 1I. 18.133,703
Fiunt d renatis ex debisosznon tamen coacta 589.590.
702. 703
Non juſtißicant II. 16.87. 90. 91. 92. 220.589. 694
Bromerentur præmia corporalis 96. 135. 137
kona opera quæ ſint 189.700
Qomodo Deo placeant 700

Seqvags

INDEX ATERIARUM. 8
Tvemeu, Fdem 18 19 8¹. 83. 84. 86. 33

599. 688. 700
omodo int in
Bonorum operum encomia in Seripiura 72* M . “
, alutem
uänne⸗ Bona opera ſ neceſaria ad ſe
Non eſt dicendum: Go. 14
559¹70
ten “
ra Sunt noxia 14 aa ſalute e,ſ
Woss, de, Jod per Syirnum J. ronſi/ne ⸗ 6
MWer 2. er bona opera 2 530,7057
de
Aro Chrißzi eſt riviſca H er g. 26
Carni Chriſti majeſtas divina

75⁵4
ndo caro Cbrißi wiajeſtatem ilen arct Seri .W Z
We kranden dipinitatem, ſod ſecundum 643
.
gatem Chriſtus accepi ,,nu “,
ceG riſti data non donaæ creata, ſed majeſtar ſo 6

Propria

743
Carnis Chriſti manducatto duplex H za,a3
. ortifcatio E2,82
Crna * EPiritns berpetua lubta in revart “
Sn hismus eſt Laicorum Biblia . 7140
Eccleſta quia ſit 222. 6 9
dam, ecen i, A ens ſes diabolus & homo I. 608. 78
Snce etiam ut homo omnia novit do
ommnia poteſt os 768 33
omnibus ereaturu præſens
eſt unieus mediator Gis. 2
Qa, ᷣſt liber Vitæ 64.7
e- S⸗ ke, carnem verd eraltatus ae D
Snsn eandemq; majeſtatem divinam a 863
aliter ut homo habet

r.

S

IN

Mn, noſt,
Mn tant:
jar 6 ec
erundun
yo pohis
Relibir

l ro/,N
rr yſtmpu⸗

nli omn

iſi orhon

lyiß Meiz,
liemni 1u,
(enoiit oj
linni
lene Ai
Ulltat, ſace
Ullie pari,
Cruohiit g
li⸗ uni
ain,
ecu
Ne utya,
yn Muti
(ete⸗ onpid
4 ejus B
lunlze
nnctori

an
i

ur uunul/ 4

heetſemnin

m,Alltſth

nduEKH m

11

INDEX MATERIARVM.

Juſtitia noſtra ſæcundumatramq;, natura efts4 612. 696
Non tantum pro ortginali, ſed & altnalibus peccatu

Jatlsfecit Lo. 25
Secundum totam perſonam deſcendit ad infernum 88
Pro nobis facta eſt hofia 254.25 5
Redibit ad judicium 14.217

In ,⸗ duæſunt naturæ perſonaliter anitæ 1. 4. 10. 69.
303 583 606.762 763. 83ͦ3
Utrag, Natura ſuas retinet Progrtervers 6 606.76 3.833
Chriſti eorpus tribus modis alicubi poteſt SN 7„752. ſeqj.
de Chriſti omnipræſentiateſtimonia Lutheri 784. 78 5
Cirdh corporis & Iang vinis vera praæſantia in &. cœnd 12.

157.330. 554 599. 609. 72 8.

Obriſti meminiße quid ſit 23. 268
Ceremontis cur opus ſit 23.207.209
Ceremonia paſſunt mutari ab Eecleſta 6 5. 79 1
de Ciborum Aiſerimine traditio verbo Dei eſt vontraria 3 t
Cingliana Allcoftr 77
Cælibatur ſaterdotum improbatur 2277,2 38
mmnmulta parit incommoda 2452 335
de Cænobiis & Collegis — 2 31 53
Exna Domini quid ſir 380. 503
cur ſit inſlituta 25. 268
N opius utenda 363. ſeg. 5Fy. 564
De eſus ſalutari uſu 381. 555

De utraque ſpecie 21,233. 330.602
Hjo mutilationé quomodoPontißt: ii defendant 234.235
Cuanæ tonvivarum dignitas qua in re conſiſtat 6S.1.

ab ejus communione quinam ſint arcendi 563
Concilium liberum Chriſtianum & c. optandum zo0o0
Contionaiorum &σ PBarothorum oſficium 360. 585G

INDEX MATERIARUM.

Commmmnicationi unionis perſonalis maximi imyſteriu 17769

Communicationis idiowatune gradus 770. 773 l.4.
Communicatio majeſtatis quomodo ſit fatta 777
Tit ſine permixtiont, abolitione humana naturæ 872
Cur vocetur realis 77
Talſa de Communicatione idiom. dogmata 605. 609.
7. 786./87
Communio ſantctorum uid Ri 148
C'oncupiſeentia au ſit pœna, an peccatum ..5
Confeſſo & abſolutio privata ſunt retinendæ 12.27.158.188
Z331. 807
Confeſio coram Deos, proximo & Miniſiro 182²
Conſfesſto ocoram Miniſtro duo comprehenait 378
Confesſionis formæ 379
de Congrui & condigni moerito 63, 1120. 27
Conjugium habet mandatum DEI 33.34
eſt henoranäaum 45
non eſt immundicies . B (241
etiam Sacerdetibis couceſſum 2. 157
Gantritie qquid ſet. e,
Jgzjuomodo ſiat
Converſio heminis eſt epus öpiritus Santi; 79580, c0
Ejus medium eſt verbum Tredicnten 579. 6. .
Converſtonir dug cazeſa efcientés 633
Cerpus Chriſti ribns modisr alicubi praſens H 2
in Credentibzs habitat iß TVeme,on tantum ipſi pſi , deng 69
Kealogi Epils =s 420.481. 483
e, S, 17 366. 399
Deſcen s Cihriſti ad inferos quid nobis ehyecerit 85
In tota Chriſti perſona eſt factaus =ð

. De iklo non eſt. Diſputenaäer 03
Deus enaz, eſs de Wöntin S. erinus in perſonis i.2 3. 9, 50. 3
Dens quigt ſie

303

.*.
1

6660

Non

INL
Myrht cat
Uu e, hunh, 6
Dain halere,
leuſſchiſu,
Ser Gumtam
u i in la

gul gentil lel
uinere an
Non
jer altu
Una erlle,
kontiſcior

behſia Catho⸗
Hu vera
tlße neng,
doulzite,
leput m,

le non e

Halberſin

Di hrer
Ad , 6. jus
keliigi⸗
Dean 6 4 4 e
in⸗
balſitei
Uii Dei Y

7.

AN

ma Nike Nef

fi

n,7
(W 17

e Huſtkkte

, 4 Aruiß
1

4t6
urtin

ii

ebent

41

Si
1R

Wn . cauſa beccati I5. 220. .639
Deus eſt homo, & homo DeNnd 6 7%7
Deum habere, quid ſit 403
Deur (IE. Chriſtus) exerit nunc majeſtatem ſuam, in, cum &
per aſſumtam humanitaten 870
Dii alient in P an 405
apuad gentiles 407
Dilebtio neceſſario ſe gaiturſdlem 41. 83. 86. 586.687
Non juſtiſicat 87
Bjns altus elicitua 66.175
Deſeiplina eccleſtaſtica Asa nos honeſtior eſt, quam apad
Pontiſicior 210. 21j
Edrleh. 4 quid ſtt 11. 144. 335. 158
— Uns, ſanéta, ſemper manſurne il
Eccloſia Catholica quid ſet 146
“ PEjus veræ notz 148
Eccleſiz membra ſunt Jan Si 144.335
Santititas in quibus conſiſtat 83335
Caput non t Papu 12
In ei ſunt bonis admmixti mali n. 144. 155
Fecleſia non eſt monarchia externa 199
Habet jus vocandi eligendi & ordinandi miniſtros 353
Ei licet mutare ceremonias 615. 791
Ad ejus anitatem quæ requirantur . 151

eleſt. Sſtica yoteſtas (vid. Eoteſt. Ecel.)

INDEX MATERIARUIM.

PEecleſtaſtica d, VNeipkine boneſtior eſt apud nos, guanm Ponti-

cios

212.213
Eeccleſiaſtici ritus non ſunt cultus divinus 625.791
Electio Dei quomodo nobis reveletur l 8¹5
Ejus cauſa non eſt in nobis 621

„ iſte

*

INDEX MATERIARIM.

Epiſcopi & preibyteri olim iidem 352
His attributa ordinatio 352

Num liceat ipfis inſtituere eeremoniss 40.293

Evangelium quid proprie ſit 2329 592. 593. 714

des 0.705.707
ſervantur 2 . 2 ,S, Ev-
Aa Fidem conſiquendam e zſſar ium eſt wini 1I
an gelii . 92
Tidem ſtalilitur Lex l
ver I. dem) abilitur Centi-

. . . 7 , .
ELides & ſalus non per bona opera, Ned per

716
Evangelium & lex ſemper docendaæ 712,716

Declarat & illuſtrat Legem 593. 712 ſ74.

ar. 70
An ſit concio Pœnitentiæ 5 ne
Non abolet politias 1 5·2
592.510

Ervangelii vox dupliciter ſumitur
Evangelii & Legts dAiſè rimen
Euchariſtica ſaerifecta

galtationis & exinanitionis ſtatzss

154. 255. ſ4.
25 4 65

rErxtremum judicium 14.
PEPUer ſola juſtifiat “ 73. ſ4. . G
Wionkas cleeet Si,ied de, 49 iſcatione 18.68 69.
i enifcet in doctrina de juſt Rcat! 08.69.
Quid ſignificet in dodtti 17 81. 25.58.701
Quomodo contingat 126
Eſ; cultus Dei “S 27 “
E/. neceſſaria Ppars pæœnitentiæ 166. 172. ſeg. 36
Fides G& ſyes quomodo diſßf erant 69
Pidei juſtifcantis tria Wn “”
Fidei & juſtitiæ Legis Aiſerimen ” ,
93. 86.586.687
Hanc neceſſario lequitur dilebtio 81.83. 86.5 8 94

Tides formata quid

— 2 .

5§91 592 709

Kviritum & con-

IN

ſlutiliet colun
Oozadus lomn
eranas nn eſ

Hn Hata

jut ande⸗
Umimninnati de
umnit olantas
ſubjecli
lminet omnes „
ns uh ſve)
run E he Ag,
ſatem

Piomatazn cyn,
mne hei in hon
lagnum cult,
hlemi etiamm.
ligi quinanm,
Uloram
hduratige

mrarn gaoria,

ilin ayn, o,,
1 eatren,
n icè
lKime quidd
Piſatien 3

Duo n

1 ex

le
Deany,

INDEX MATERIARUM.

Entiles colunt Deos alienos« 4 407
“ Gradus communicationis idiomatauam 770⁰0
moni AQe Gratia non eſt daubitandum S D 185
Hon* ſatus quadruplex 578.67 ½
Eius con verſio eßt mernm ob=ts Spiritus S8. 579.580.663
Homimis renati Voluntas in con verſizne nen eſt tiο 582 673
Hom'sis volazntas guomode ſe habeat buré pasſevé 582. 680
Homo poſt la pſzem habet aliqsosl liberim arbitrinmz in rebus ratiosei
Iabjelcte . 14. 217. 318. 578. 656. /g47.
eri In öpiritzalibus mielliem I5. 219. 318. 579. 656. 6.
omines smnes naſcintur in bectatis 9. 317

Hiomo nud ſsve Hismani: as ſolss) ro nobis no eſt baſſe 35C 607.611.766
tr,cnz, & per Humanitaten exerit nunc Deitar Chriſti ſaam ma,je-

1 ſtatem 8709
Diomatnn, communicationts graduas 7 2
Falſa de illa Aogwiata 605. 609. 610. 786
Imago Dei in homine quis fuerit 33.54
Imaginnim ueltus . 219
ITedigni etiam mandacant conpies Cbrifti 330. 600. 601. 74 3. 7, H
Indigni quinam Voceztar. r 566.74 3
. Illorz m unuens tantum genies S 601. 760
8 de Induratiene Dei W 820
. SA. In vocatio 7T2etidiana non eft intermittenda 421
Inbilai anni origs . 324
Vedicinm er!remnenm – 14.217
Jurare an liceat 14.19
Fuſtihcare Tnid ſegni ſicet 73. 125. 58 5. 68 5
7, H PDuo modi à Pontiſicits traditi WD 119. 120
1 “ Eſt e ſide Propter Chriſtam 1I0. 16. 67. 7I. 22. 171.221.30 4.
335. 593.690
AIJria ad hanc reqirnntur 687
Non pertinent ad hanc omnia, quz adl converſionem 687
Doctrina de hac eſt neceßſaris 17.72.8 . 683
52 Juſtitiea

1

INDEX MATE RIA RUM.

turam 584. 682
Zraeſt C lri ſtas, ſecandme niremine natn
Faſi ria noſtra

689
90.91. 92
6Ar 659
. choata non juſtiſi. 1 ,
Fauſti tia “ ctra nos quarenada 3
Eſt extra .
reæ lJepzs Iidei diſcrime 16
Wi, . it entine Aocent Jſa rian Legis 4
Ponti feeei ta 7
T Kitin rationts Pra, Zanda 4
ac noie jaſiſteat 28. ,
aA
Taſte non eſt Eex Poſe⸗ I. 8
dicus in caſe nereiratis poteſt etiam a 5 2
1
SIs*ανα 1ℳ qquid ſegnific ef . z7
52 iirte⸗ Bomwper docenda . nrn
e&x
Za ſit ,
Tex er, 63 e gi S tae a, ergends . “
1 etia: . 4 .
n poteéſt Per ſine Paäe A
Der de Kabilitur 713. 792
er Idem Aa ian
Legir definitio „„35
Uſaes ,
O Mio:zim Proprin

EHnjas & E vangelii diſerimen
de hac opiniones nsasfrinee 67
perum, & frnstaenm peritis
Eegis e

83.85
6
Legem in zoebis inchoari opertet 1j. 38. 64
Tonn,, arbitrizm
Liber vitæ ſt ce⸗ e, .
1aere & ſolvere quid ſit . 7
3
deiſtratum lioet gerere 1
Eizes ſfreinvm

12 „ aui-
ro Chriſti aecep & per hum
rijalem Ajvinen i Chriſto nunc ewerit im eum - 870
Han Deitasi 86
vaktem . 874
ta e ionem
eern- ,e, d . Hene natern propter an. 7
PEjus Partzcé

1 fasZeer
Ejzns commznicatio quomeae Vr f.

4 it ſen S atztiene 2 abolitione bumana alae, 4 872
„ P

3 74
1 ns
Menancatis corporz Chriſti eſe Si ke⸗ . ⸗ D

61

IN

Orala

djernatn

licte, unicus

rumn ae, ngru

ol hult

lenang Evan

Pery hoc
44 ſdem

uſßurum derl

l nereſ

ericordia,
ſ ſhud nos

kygkicis DPe
Argfna uich

l j

Ne⸗ H, raz, ,

ENnm,

Natyre

J ereuz vot,

ſ

lacentig „
Lomodeo
homixes
ee bena, y.
(ra male,
iriran
lale man. duc
atiegt, eſße⸗

Cne: ,

Anainn

e gua⸗

1 Grci del
nuti, 4
inatin. 4

linali Dere

Non

Ei⸗

NRUVN.

—

mſee nah

nel

Aeker

me

“

Oralis 500
J Sa permaranalis 604
Mediator nnicus eſt Chriſtaer, 19
Meritum congrni & condigni 6. 120. 127
Miniſteri, iam Evangeli; nozx eſt Tacerdotinm,ſtmile Le verico 201
Per hoc sbiritas S. eficaxr eſt II. 201. 469
ad Pdem gonſeqzendaum eſt ecſariaze II
Miniſzrernzm verbi Honos 386. 443. ſeg.
His neceſſaria eſt vocatie 13. 204
ber Miſericordiam ſalvamun 233
Miſſa apua zos reétinetur 23. 26. 251
de Monaſticzz Votis 3² 26. 311.336
Monaſteria 1rild olim fnerint 33 314
Lüuia jam factta 227
NNeimnnen in er⸗ ſtoſzmma eſt communio 667. 765
de Natierarnumin, riſto om meenicatione errarezs“oß. 609.610. 786
Vocabuli Naturæ 2 dui vocatio 1577. 6⁵0
Nazargornke vota 2989
MU O*diemis noſtra imperſecta eſ 90.69 1
LOuomodo Deo placeat 85.89.90. 723
Omnes hemines nzaſcuntur in peccati 9. 317
Opera bona. Pide Bona ρ—α
Opera malz, & peccata ontra conſeientisa, exrzetinnt Faenm Sρ
spiritmm G. 2328.591. 698.705
Oralis manducatie 60oO
Orationis eſpcacia 512
ad Orationem quz reqizirsntnn. 508. ſeqj-
de Ordine Eecleſe. aſtico 13 204. 334
Ordinatio an à Pontificits perend 334
Ordinationes licet Faceré Paſtorikzes 4²., 29 ½
Oniginalis Peccati dobtrina e e . eſ 56.59
P quantum ſibi arreget 340
Non eſt capat Eccleſis 312

INDEX MATERIARLM.

Eſt ipſe Antichriſt as

0

314.348:35F. 705

7

A

INDENX MATERIARIMR„5„ MN

——
Defendlit im pia a doctrinam 347 Mit ter,
Non eſt jure divino ſiper alios Epiſczpbs 4ͤo. ſej. G
Nec ei tradita eſt poteſtas gladii 3406 eſeti kelleſe⸗
Eins alta mere diabolice 313 yuelrum get
en Papatn profanatur Be Pptisweis 337 racleſinatiunu/
Coluntur Dit aliens 40 uj, G
gJe Patruns & aliorune Doctoram Icriptis gisid ſentiendim 570, ſe. Muneße
Peceati originis deſinitio 9.10. 50 51. 57. 574 . Te4. 639, ſ Alar,
Vetns deſiaitis = 3 alum
Deſinitie Angeeſtini k4qg Eie
Thomæ, Bonæzventuræ, Hugons 5Vy uitiaſori, re⸗
Peccati pcng 58. 641
PFrilZies . 3177 )] Hbabitcgg
HPſt peccatam admsdum bhorribile S 640 rni,
An maneat Ppoſt baptismzeem 56 lmi Lelunzn,
Non eſt quiddan per ſe ſubſiſtens 642 ins, erzetmn,

Nec ipſa hominis ſabltantia 573. 64 ½ Eény Repateruz,
Sed accideni .,6)1 eh. ugi un
peccatori omninm enumeratio non eſt neceſſaria I2.27. 1 59.160.181.337 Mo “

Peccata ettam abſeondita remittunter 191. 30
Peccata contra conſcientiam erxcutiznt ſiaen GW Spiritum F. 328.691. tmmnn
. . 698. ſe.. eſuiſia
Peccatt calſa non eſt Deus i5. 220.639 l
in Peccatis naſeuntur omnes hbomines 2 31¹7 Mun S
Per ſona quid enificet HS „9 Herun
de Perſena Chriſti falſa dogmata 8Sozß. 609 ſe. 7 86. ſ 7. Meren
Pas,tentise vocabzulun duobiss modis accipitur ui Dertz
Ejas paites ſunt dua . 12. 161. 320 Arament an
PEjus deſcriptienes inſe ſicientés 16 tisz
Häc omnes indigent 26 Negui,
Dboebet eſſe qnuotidiana 0 “ rc,
Ineipit à concioné Leégte 198 le ſe

Debet bonos fructkiss Parere

„. (iun
Bosztiſicii non ſant erz Ecgleſia 35 lurp

Potgſtas ecleſzaſtica qiid com pledbtatun 12
Eſt duplex, Ordints Gα gwris didtionts 294 de 4
Eſz c-ommnnes onzzibzas Eccleſea miniſtris “ 1 B

.

.

Ru. INDEXNX MATERIARUM.

— — —
Non verſatur circa res politicars S 38. 3460
. Hujus & gladii eenſieſio in Papatas 5737.293
eoteſtati Eccleſsiaſticæ huic quateners Aebeantter. obedientie 39
. Praceptorums decalogi Enumeratio Väl 403. ſeg.
Pradeſtinationts Aoätrina utilis & neceſſaris 7298
ł Hujns & praſzientia diſerimen 617.798
Non eſt cauſa mali 617.790
Sed cauſa ſalutis eledtotnm 617.799
Zuntum ad benos pertinet V 618. 799
Et in verbo Dei qarenda 618.802
Propitiatorss reqziſtta 226
Echabitarnnms ad monaches applicatis 290
Regenerationes vocabnlume 58. 687. ſeg.
Renati veluntas in con verſtiane ſitd maon eſt ottoρα 582. 673
Renatis perpetmit IdZa carnes & S Piritzes 675
. 700

de non Renatorum operibies
Ritus qui W quoimnodo ſervnned
Non ſunt ultns diviness

13. 31. 20 f. 212
615. 791

4 S eramenkorum deſenitie 228.253. 267
50 nr Regiiſeta 76
7 Numern 200. 201. ſeq.
Horun & ſacrificiorzm differentia 5 3
“ Horum & verbi idem effel‿uus 201
Ilorum doctrina eſt neceſſaries 334
Persinet ad tertium articulum 00
33.267

Sacramenta cur ſint inſtituta HD
rrnrniam a malis Miniſtris adminiſtrari Poſtit I1.144. 15 5. 732
13. 203. 267

Requitnnt Iidem
. Neon conſerunt gratinne ex opere erate 13. 20 . 255. 265
2 m— „ . 2— 65 5 y„.
Te nſir Suzeramenti Chbriſztianoren ſoemper aAcει.it ſacrift
IE ium 268
Sacrifieinm quid ſit . 253
Hjus ſpecies dus ”MUD 253. ſecj.
M Propitiatorium reverd unicum R 224
, Euchariſticum quld ſit 254° ſäg.
. 4 . Sanet,
ℳ

.INDEX MATERIARUM.

ancbIi n. membra Eccleſea . . 335
Sandtortmm oemmsenis quid ſit 4 O 14 ſ
Sandti non ſanr invecanad =ð 1. 184. 310
Num orent pro Eccleſizd DW W 225
Ilornem cerli ue 29. 223. 319
Hoenos triplex 223
Memeria illorzm cur proponenadlaer 19
Satis fatzionis vocabezlo rosnocke Parres tstäntur 197
Nonsen hoc ex ritwz publicæ Pænitentia reliqvam esN 183.1m97
Satisfactiones Canomeca non ſamnt neceſſaria jJure di vino 184
Scriptura Tiſtribuitnr in Degem & Ewangelium 60. 94
Eſt unica norma judicandorzm doginatasn 570.572. 632
ae partic: Sola 73.585.691
Solvere G ligare quid R . 109
Spe, & 7des qquomode aißerant 126
de vocab. & Pirirnallter . 755
Fp pir inu & carnis Perperns iz rezatis Hacka 675.679.732
Tyzabola G Fcriptes ymbelien Eccleſiæ noſtre Syiſe. G3 ſef.
T.
1 Radit: on*s non ſaciisnt d ußtiriam corava Deo p. 13.30.20 6. 37
Vana de his perſ vaſio mesltamala peberit 2,8. 210. 214
Harunm natores quomodo beccent 41
. Tang ſebſtnnriatto Pontiſici⸗ cia rejieitur —M Sor. 15
V. H
V Zan Eraædicatum eſt med ium converſzonis hominie 579. 67⁵%
Per hoc donatnr nobis biritm & gratia B 33 /4 ec
Vinditta privata & publicz B 216
Virginitatis in Scriptura laus 243
Tita aterna Bocatur mercer 135
Vi v. Iſratienrs vocab. . . ). 68,. ſeꝗj.
Fecatie neceſzaria eſ verbi miniſtro 3. 204
olnntas hominrs g omods ſe babent bare Pa c re inconven e
A Voris monaſticii 32.276. 311. 336
Horznm origo 32
Sernt impia & irrita 34.: 15. 278. 289 336. 475

F I N I §s.

ieli H 4

LIBROS E0OCLESIA
S1 MBOi0O6 H
„ (cd erarian sruDIOι ZurzXNTüris
e ADORNATA
D A j
d. APANO RECHENBEERG.

Editio gvarta corfectior:

115514,

AHEEPESOHANNIS GROssi
NS i PpPCCX,

TIRIPARIIIA

—

PREFATIOD
AD S
BENEVOILIM ILHCTOREM.

BlIomnibuscon-
(WEſtaret de cau-
, ſis, quæ me ad
confcriben-
NS dam hance Ap-
PENDICEM iIiOPUlerunt, for-
tenulla, LECTOR BENEVO-
LE, opus foret præfatione
ad axcuſandam ſcriptionis
hujus operam. Sed cum

Pri-

inter Panc, –
geruntur multorum noriti uldem
am fügiant; paucis expo. Eekiel
nendum duxi, cur ego po- rON
tiffimum, qui aliis jam di- IIM
ſtinebar ſtuchis, operatu WN,n
meam qualemcunque in WMin
hoc labore inſumſerim. I
Nempeſemel iterumque à (C
VIRIS HNIL SSNs, quifum- Epren
tusint BROSECCLESIALLIL WWin
TEIERANE SVYMBOLICOSty- Catorun
Pis noewis denuo exſcriptos Ums
tecerant, mMonebar: ut in Eende
gratiam Studioſorum The: GCen
Ologiæ, quosLIBROSInOdO ui
laudatos legere maxime o- opn

porteat, APPENDICEM ecxr
com-

FPRK5K PATIO. =
componerem, quæ non

quidemnova dogmata Ec-

cleſiæ Lutheranæ, ſed HI-
GTORIAMiIIIOrüum & NOTI-
TIAM CONTROVERSIA-
RIIM, nec non HERETICO-.
RIIM in CONCII IIS & COIL-

I IOQVIIS publicis DAMNA-
FORIIM, Complecteretur:

deprehendiſſe enim Theo-
logosin examinibus Candi-
datorum Miniſteri, ubiex
LIBRIS SYMBOLICIS reſpon-
dendum ſit, in multis eru-
beſcendam ejusmodi re-
rumignorantiam. Egove-
ro primum malebam de-
precari Hboden . Partimn

PR EFATIO.
3b aliis jam occupatum,
partim ſi nova addenda,
Pprolixiorem paulo futu-
rum, quamut jam typis ex-
cua CoNcoRDIA, lleintra
breve adeo temporis ſpati-
um, & quidem a me abſol-
wipoſlet. Veruntamenper⸗
ſvaderi mihi tandem patie-
bar, ut ſpecimen ejus MA-
GNO THEOLOGO exhibe-
rem; qui probato inſtituto
meo, me cohortabaturipſe,

ut cœερtojam laboredefun-

gerer. Itaque judicio hoc

fretus, ex bonæ fidei ſcri- (
ptoribus a me allegatis, pr-
mumkHISsTORIAMLIBRORIM

SYM-.

—

WWoI
qu
Wüme
Maminn
IleSaeen
Fueret
DMMSOI
0 int
Chritin
Goce
het

PRXFATIO.
SYMBOLICORUIMGSYMBOLO-
RuM quam fieri potuit bre-

viſſime excerpſi, excer-

ptam in Locos quaſi Conmu-
nes ssaaαα Chgeſſi: & cum
Syncretiſtæ hodie paſſim
SYMBOLUM APOSTOLICUM,
pro ſumma & norma fidei
Chriſtianæ habeant; illius
quoque diverſum ſenſum
abs heterodoxis fictum ex
TABILIS Celeberrimorum
Theologorum inſerui. De-
inde SYLLABUM CONTROVERSIA-
RuM EX LIBRIS SYMBOLICISs, UOII
ſine labore SECuNDüM L0COs
THOLOGICoOS digeſtarum, ſer-
vato ſcilicet ordine à B. Muu:
2=ð

PRFEFATIO.

SEMANNO IN BREVIARIO SUO 0O-
ſtenſo, collegi: ut Studioſi
diligentiores in compen-

dio noſcerent, quæ hodie

orthodoxiæ noſtræ à mul-
ris heterodoxis ſchiſmnaticis
& hæreticis opponuntur.
Cæteras controverſias, q;
directe libris Symbolicis
non repugnant, omiſi: quia
forte ſcitu cuivis Studioſo
non adeo neceſſariæ ſunt.
Tandé CATrALOLOGIM PartiIHI
HXERETICORIM PartiI SCHISNMN.
TICORIM ANTIQVIORUM & JuNlO-
RuM Per ſecula à Chriſto na-
to ad noſtra usque tempo-
ra contexui, ſimulque msro.-
RIAM.

Nc
NN D
hobitor
isanto
cpio
Hiemu
Hundi
nes he
Molixo
Rope
4O1
Uiſper⸗
Depid
tonl r
Nincho

üm

Darane
end

PREFATLIO. S
RIAN CONCILIORIM & COLLOQUIO-
RIIM DE RELIGIONE CHBISTIANA
habitorumrecenſii, indica-
tisautoribus, quiillaomnia
copioſius executi ſunt. Mi-
hi enim tum ob inſtantes
nundinas, tum ob alias rati-
onescheic non allegandas
prolixo eſſe non licuit. Qua-
propter etiam veniam ab
QOιLECTORE Mihi datum
iri ſpero petoque; ſi, quod
prævideo, ipſius expecta-
tioni minus ſatisfecerim.
Studioſistamen, quibus co-
pia multos libros ſibi com-
parandi, aut eosdem evol-
vendi deeſt, non inutilem
ope-

PREFATIO.
operam me navaſſe credo;

cum quæ abaliis vel proli-
xe, vel ſparſim deſcripta

proſtant, in hanc epitomen
redegerim, quæ (ſi dicere

licet, ) multapaucis com-

plectitur. Qui explicatio-
nem libr. Symbolicorum
deſiderat, 18 B. D. CARDzZoVII
I1sAGOGEN G& alios non incele-
bres Theologos conſulat.
Ego tantum hiſtoriam re-
rum ad Religionem Chri-

ſtianam pertinentium &

notitiam controverſiarum
ſeribere juſſus fueram, &
quidem in gratiam Studio-
ſorum, quibus lbro-
rum

222

un I

Ullu

llbekt.
knn,
wut, g
Wunæe 1
S ignn
rant.
lerd, ſ
Codoe
Uliveri
veſe
ſe

ecnl 00
NN
WIxIyn.

—

rum in hoc genere
utilium copia non ad ma.
Lnuseſt. In quo labore fe
ſtinato, ſi alicubi erratunm
