Eccleſię caput pᷣncipale eſt chꝛiſtus
Vlij vo tanq; vicẽ gerẽtes · IObidẽ
in ſolutione ſecũdi argumenti ·
Eligere opoꝛtet ad pꝛęlanonem vel
quodcũ q; officiũ eccleſiaſticum ali
quem qui ſit bonus ſimpliciter · In
feſto ſancti Matthisę · q· iij · ĩ coꝛpe
in pᷣma concluſione ·
Eligendus nõ opoꝛtet ꝙ ſemper ſit
melioꝛ ſimplicit· ꝗIbidem in ſecũda
Eligere eum quẽ re · acõcluſione ·
putat minus idoneum ad tale offi/
ciũ · talis peccat · Jbidẽ in tertia cõ/
Electioni canonice de acluſione·
ſe facte conſentire ꝓpter honoꝛẽ vel
huiuſmodi ⁊ non ꝓpter vtilitatem
eccleſię malũ eſt.⁊ melius eſſet non
aſſentire · In feſto ſancti Gregoꝛij
q .· in coꝛpoꝛe ·
Electioni de ſe canonice facte ad ali/
quam dignitatem alicuius cõmu/
nitatis ſiue epiſcopatus ſiue alteriꝰ
nõ licet ſimpliciter cõtradicere. In
feſto ſancti &m bꝛoſij · q·. j· in coꝛpe
ſolutionibus argumentoꝝ
Electi cõuenicẽter fuerũt poſt aplos
lxxij · Diſcipuli ad pᷣdicationis offi/
ciũ · In feſto ſancti Lucę . q.j·ĩ coꝛ/
Elemoſyna licite pauꝑibꝰ oꝛe.·
Dat aut bonis viris vt oꝛet᷑ p dãte
Dñica · ix · poſt trinitatj q·ij · ĩ coꝛpe.
Elemoſyna nunqᷓ; danda eſt inten/
tione emendioꝛõnes· Jbidem·.
Elemoſynas dãtes vt pꝛo eis oꝛet᷑

non emunt alliciunt paupes ad
oꝛandum ꝓ eis.⁊ debitoꝛes eos cõ
ſtituũt · Jbidẽ in ſolu · pmi argu ·
Elemoſynas dantes panꝑibꝰ ami/
cos ſibi conſtituũt · IJbidem in ſolu
tione ſecundi argumentit
Elemoſyna de illicite acquiſitis · ſcʒ
rapina · furto · vſura· fieri nõ poteſt
Ibidẽ · q · ij· in coꝛꝑe in pᷣma ↄcloe
Elemoſyna de his quę ꝑ ſymoniam
acquiſita ſunt omnino fien xebet·
nec reſtitui debẽt ei qui dedit · Ibi/
dem in ſecunda cõcluſione-·
Elemoſyna de turpi lucro fieri põt ·
Ibidem in tertia concluſione ·
Elemoſyna de his quę quis tenetur
reſtituere fieri non poteſt· Ibidem
in ſolutione tertij argumenti ·
Elemoſyna debet dari feſtinanter ·
Titulo de Elemoſyna·

Elemoſyna debet dari abundãter ·

Elemolyna debet dari / Jbideʒ ·
hylariter · Jbideʒ ·
Elemoſyna quandoq; fieri debet ð
bonis eccleſiaſticis In feſto ſancti
Ambꝛoſij · q · ij in coꝛꝑe .
Epiphania · DNide in eodem feſio in
materia queſtionum.
Exaltatio enei ſerpentis figura fuit
exaltationis chꝛiſti in cruce · In fe⸗
ſio Inuẽtiõis ſanctę crucis · q.j· in
Exaltatus in cruce chꝛi· Noꝛpoꝛe ·
ſtus moꝛi voluit vt purgaret cele/
leſtia · trinpharet ðR dęmonibus · 2
coꝛda noſtra ad ſe traberet · Ibidẽ
Exaltatus chꝛiſtus in cruce oĩa tra/
xit ad ſe· In feſto Exaltationis ſan
ctęcrucis · q · ij · p totum·
Exaltatus chꝛiſiꝰ in cruce exaltatio/
nem magnam meruit apud hĩes
Ibidem q · i · in coꝛpe ·
Exaltationeʒ talem chꝛiſtus meruit
quę in tribus conſiſtit · ſcʒ ĩ noticia
nominis · in reuerentia coꝛꝑis·et in
cõfeſſione oꝛis. Ibidẽ · q · ijj ĩ coꝛpe
Exaltatus fuit chꝛiſtus ab initio cõ/

ceptionis.q;uis non fnerit tũc ma

nifeſta · Ybidẽ in ſolu: pᷣmi argu·

Exaltatio chꝛiſti manifeſta fuit ante

reſurrectioneʒ ſuam.non tñ omni/
bus · Ibidẽ in ſolu · ſecidi argu ·
Exaltatio acquiritur ꝑ fidem· Citu/
lo de Exaltatione · Secũdo ꝑ obe/
Dientiã Ibidem · Certio ꝑ humi/

litatem Ibidem · Quarto ꝑ pati/

entiam ꝗbidem· Quinto pꝑ inſti/
ciaʒ Ibidem · Sexto p manſuetu/
dinem Ibidem · Septimo ꝑ ꝑſe/
uerantiam Ibidem · Dide etiam
ſupra de Cruce .
Errauit Netrus ſex modis in trãſfi/

gurationt dñi · DHominica ·:ij · xl ·

iij; in coꝛpoꝛe ·
Erubeſcentia de bonis gctibꝰ ⁊ opa
tionibus ⁊ nõ de malis ẽ mala·CTai
tulo de Erubeſcentia p totum ·
Eternum capitur tripliciter. In cir/
cũciſione Dñni:qij · in ſo · ſecũdi · ar.
Euchariſtia · Nide ſupꝛa de Coꝛpe
Exultauit infans Johãnes /dñni

tionis negin corger⸗
Extremũ iudidũ .· Nide infraĩ Judi

Exemplũ duplex nobis relin / xiũ ·

quit᷑ ſʒ bonoꝝ ⁊ maloꝝ:Citulo ð
Exemplo ”ñäü
Exẽplũ maloꝝ vt caueamꝰ. Ibidẽ⸗
Exemplum bonoꝝ? ſanctoꝝ vt ten
Damus ad virtutes· ꝗIbidem
Exẽplũ quadruplex bonoꝛum ꝓpo⸗/
nitur · Ibidem.
Excõmunicatiõis ſpẽs duę maioꝛ ⁊

minoꝛTitulo ð Excõmunicatiõe ·

Excõmunicatio ẽ timenda quia gla/
Dius ſpiritualis · JObidem ·
Excõmunicatus eſt velut hõ captus
abhoſtibus. IJbidem.
Excõmunicatus eſt velut membꝛnuʒ
abſciſum . IJbidem ·

Excõmunicatꝰ eſt ſicut canis immũ/

Excõmunicatus ẽ ſic ⸗dus · IJbidẽ
arboꝛ auulſa a terra· IJbidem

—— — E

— ꝝ—

nenbr,

isimi⸗
n

MU

Exrxcémunicat⸗ ihane tracſr. Ibi⸗

Excõmunicatione diabolus /dẽ:
plures lucratur· IJbidem.

Excõmunicato cõmunicans peccat

multipliciter: IObidem·
eF.

¶ Facilitas dimittẽdi peccata· Dñica

xix · poſt trinitatis ·q·iij · in coꝑpe ⁊ in
ſolutionibus argumentoꝝ ·
Fides magna dicit᷑ duplicter. Do/
minica · ij · poſt octauas Ephie · q·
iiij · in coꝛpoꝛe · S
Fideles alio modo trahuntur ad fi/
dem ⁊ alio modo infideles· Dñica
xxj ·q·:j/in coꝛpe ·
Fidei defectꝰ Duplex in regulo · Ibi
dem in ſolutione bᷣmi argumẽti ·

Fidei virtuti cõuenienter attribuit

miracloꝝ oꝑatio · Dominica.xxiiij
q · iij · in coꝛoe·
Fidei argumẽta ſunt miracula · Ibi/
Ddem in pᷣma ratione ·
Fides otiſſime diuinę potentię in/
nttte. Jhuſem in ſecũda rõne ·
Fides oꝑationẽ miracloꝝ meretur.
Ibidem in tertia rõne
Fides eſt fundamẽtũ omniũ bono/
rum · CTitulo de Fide ·
ides ẽ radix omniũ bonoꝝ· Jbidẽ ·
idei aſcribit᷑ victona · IJbidem·
Fides vincit diuitias · Jbidem ·
ides vincit honoꝛes· IObidem ·
ides debet eſſe vna · IJbidem ·
ides debet eſſe integra · Jbidem·
ides debet eſſe vera · Jbidem ·
Fides debet eſſe viua· Ibidem.
ides ſine ope ſicut carbo extinctus
ides mentem illumi / Ibidem.
nat · IJbidem ·
Fides moꝛtẽ deſtruit · filios dei effi/
cit · ⁊ vitã gloꝛieeternętribuit · Ibi.
Fidei tbhema. Ibidem: M
idei introductio vel introitꝰ. Ibi.
Figer diſtinctio · Jbidem ·
tides vna ˖ Ibidem ·
ides viua· Jbidem ·
Fides firma· IJbidem⸗

Cabula alphabetica

Fides dicitur aliquãdo de vifis. ali

quando de non viſis· In feſto ſan

cti Thome apl · ꝗ· j coꝛpe · Nide

etiam ſupra In Credere
Fide manereĩ chꝛiſto facit ferre fru⸗/

ctum tripliceʒ· In feſto ſancti Mar

· ꝗ·.j·in coꝛpoꝛe ·
Fidei myſteria abſcondita fuerunt
ſapiẽtibus · ⁊ reuelata puulis· In
feſto ſancti Franciſci ·q:j:ꝑ totũ.
Fidelitas in tribus conſiſtit·Citulo
de Fidelitate.
Fidelilas vxoꝛis ad virũ ſuũ · IJbi ·
idelitas amici ad amicũ· Ibidem·
Fidelitas pui ad dñm· Jbidem ·
Fidelitas iſta ĩ multis dſen bidẽ
Infid eles non ſunt cõpellendi ad ſi
dem · Vominica · ij · poſt trinitatis
q·iij. in coꝛpoe.—
Infideles cõpellendi ſunt ne fidem
imꝑdiant · Ibidem· *
Infideles heretici ſunt compellẽdi
vt fidem teneant · IJbidem.
Fidem acciꝑe eſt volũtatis· Obideʒ
in ſolutione tertij argumenti.·
idẽ acceptã tenere eſt neceſſitatis
idelium animę defunctoꝝ yJbi⸗
P ſuffragia viuoꝝ iuuant᷑· In feſto

₰

animaꝝ. q·ij · p totum · J
Franciſco ſancto reuelata ſũt multa
futura · In feſto ſacti Frãciſci · q· ij.
Frãciſco ſancto reuelata q⁊ ꝑ totũ.
ſunt ſecreta coꝛdiũ · Jbidem·
Franciſco ſancto datum fuit donnʒ
lingnarum · Jbidem·

Franciſco ſancto reuelata ſunt ſecre/

ta diuinęe ſapientię· Jbidem ·

Franciſco ſancto reuelata ſunt ſecre/

a wo minies aſſionis Jidem.
Franciſcus oſtenſus eſt ſanctus per
plura miracula· IJbidem·

Foꝛtem reddunt lominem multa.
CTitulo de Foꝛtitudine · ſcʒ Fides

Ibidem · Spes Ibidem· Chan/

tas Ibidem· Patienttia Jbideʒ·
Caſtitas IJbidẽ · Humilitas Ii,

dem · Perſenerantia JYbidem ·

–—

G

.
R
GO
6 )

Gloꝛia inferioꝛ⁊ diabolica· ꝗbidẽ ·

Foꝛtis dicit homo ꝓpter quattuo:

Titulo de C aritate.

Gauqliũ triplex· Citulo ð Gaudio
Gaudiñ culpę ⁊ mũdanoꝝ. Ibidẽ·
Gaudiũ gre ⁊ iuſtoꝝ· Jbidem·
Gaudiũ gloie heaton.· Jbidem
Gaundij tbema. Ibidem.
Gaudij introductio vel introitus
Gaudi diſtinctio; Jbidem ·
Gaugere debemus de aduerſitate
mundi⸗Jbidem.
Gangere debemus de pꝛoſperitate
pꝛoximi. Ibidem .
audere debemꝰ ð ſanctitate ꝓpꝛij
ſtatus · Jbidem · ðèð

Gaudiũ qð babuerũt apoſtoliĩre/

ſurrectioneviſo dno · no eſt auferi⸗
bile ab eis · Dñica · ij .· poſt octauas
paſcę. q · ij· in coꝛpeĩ pma ↄdloe ·
auaiũ qð habuun erant apli de
viſione diuimtatis chꝛiſii in celeſti
gloꝛia nunqᷓ; erit auferibile ab eis
nec ab aliquibus beatis: Ibidem ·
in ſecunda conclulione

GHGaugdij erroꝛ ⁊ im ꝓbatio eꝰ. Ibið.

Gaugh plenitudo mtelligit᷑ dupli/
citer · Dñica· iij · poſi octauas paſcę
qeiij · in coꝛpoꝛe ·

Gaudiũ dei ſolũ plenũ eſt in ſeipſo.

Ibidem in pᷣma cõcluſione-·
Maudiũ ſpũale poteſt impleri in fu/
tura beatitudine· Ibidem in con/
cluſione ſecunda.
Gaugdiũ beaton eſt pfecte plenuʒ·
ſuꝑ penum· IJbidem
Maudent angeli ſuper conuerſione
peccatoꝝ pęnitentiam agentiũ tn/
plici rõne · Onica ·. iij · poſt trinitatis
q · · in coꝛpoꝛe ·

Gangent angeli de penitẽtia pctõꝝ

(SPten ſeptem · Jbidem ·
andent angeli plus ſuꝑ vno pec/
catoꝛe pęnitẽtiã agente q · xcix · iu/

ſiis ĩtelligi᷑ dupt?t. Ibið qij coꝛ·

loꝛia Duplex e⸗ Cuulo Gloꝛia.

Gloꝛia exterioꝛ ⁊ vana IJbidem·

Gloꝛia exterioꝛ repꝛobãda ꝗ bideʒ

Gloꝛia pꝛędicta in multis conſiſtit ·

Gloꝛia interioꝛ et ſan· bidem ·

Gloꝛia ſuꝑioꝛ⁊

.

terna Jbidem·

Gloꝛam Lonoꝝꝑ vident dãnati an/

te diem iudicij · ⁊ ex hoc turbabunt᷑
Vominica pᷣma poſt trinitaiis· q;
ij· in coꝛpoe.
Gfa triplex· Titulo de Gratia·

Gfa infuſa ⁊ reſtringit malas cogi⸗

tationes · Ibidem
Gra effuſa oꝛdinat oꝑatioòes· Ibi⸗
Gratięg effectus: Jbidem·

Orę quadruplex ſignũ: ꝗbidem

Gratię tbema· IJbidem-·
Oręe introductio vel introitꝰ. Ibidẽ
Giĩe diſtinctio · Ibidem ·
Gratia dei animam mundat⁊ cla⸗/
rificat · Jbidem ·

.

Gfa dei foꝛtificat· Jbidem.
Gratia augmentatiua nõ fuitĩ chꝛi
ſto. Dommica infra octauas Epi⸗
phanię· q·ij· P totuaum
ratię diuinę infuſio neceſſaria ad
reſuſcitationeʒ animę de moꝛte pec
cati. Dominica xxiiij · q .e in coꝛpe ·
Gratię infuſio pꝛęcedit ⁊ ſequitur re
miſſionem culpę ſᷣm alium? alium

reſpectum · Jbidem · q.j · in coꝛpe·

Grat dlegudinem retchit a⸗

ria in ſna ſanc iſicatione · In feſto
natiuiatis Marię · q· iij · in coꝛpe.

Gratia datur vnicuiq; a deo hm HG
dQ quod eligitur · Jbidemin ſolu/

tione pᷣmi argument ·
Gratię perfectio eſt multiplex· Jbi⸗

Dem.in ſolutione ſecundi argu·

Gratiam virtutum beata virgo ex⸗

ccellentiſſime accepit· Jbideʒ in ſo/

lutione tertij argumentii
Gfas agere debemus deo de bñfi⸗

cio · Dominica · xiiij · poſt trinitatis

·ij · in coꝛpoꝛze·

Gra diffula facit groſe loqᷣ · Jbidẽ.

Gratia dei aĩam ditat· IJbidem ·

— — —

dene

ben

onſſt

bicen⸗

inatim
ſbabune

tin⸗
1 og⸗

Ibi⸗

en
trch,

bi
ti

nchge⸗
wrre
an
ce⸗
N
Nin
Cpe⸗
n 5
ſ,

ng

N bi;

Cabula alphabetica

GBfas red dere tenet᷑ omnis qui bñfi
ciũ recipit · In feſto Niſitationis
Marig · q.j·in coꝛꝑe.in pᷣma ↄcloe·
Gfas agẽdo benefactoꝛi ſtatim me/
lins quis facit qꝙ; differendo· Ibi/
Dem in ſecunda ↄcluſione ꝑ totũ ·
Gregoꝛij ſancti · In feſto eius in ma
teria quęſtionum.

Gladius duplex · Citulo ð Gladio

Gladius diaboli ẽ peccatũ. Ibideʒ ·
Gladius diatoliẽ lingua detracto/
Gladius diaboli eſt oGris· Ibidẽ.
mulier oꝛnata · Ibidem ·

Gladius dei ẽ verbũ dei · Ibidem.

Gladins dei eſt tpalis miſeria: Ibi/
Gladius del eſt ineuitabilis /dẽ·
ſententia iudicij quo pcutiet om/
nes peccatoꝛes· Jbidem·

Gladi dei ẽ pęna eterna· Ibidem·

Gladius cõpaſſiõis coꝛ Marięvir/
ginis penetrauit · Dñmica infra octa
uas natiuitatis chꝛiſti · q· ij · p totũ ·
Gula peccat᷑ multiplicit᷑· Citulo de

Gula pecca tur hoꝛam /Gula.

Hueniendo· Ibidem ·
Gula peccaturquando nimis laute
comedit · ꝓbidem ·
Gula peccat᷑ qñ nimis comedit· Ibi
Gula peccat᷑ qñ nimis ſtu /deʒ ·
Dioſe cibaria ſparant᷑: Ibidem.

Gula peccatur quando nimis aui

de comedit· ꝓJbhidem··

ʒ—ʒ—BM e“
¶ Bereſes ⁊ erroꝛes ſupſeminauit di/

abolꝰ ĩ agro dominico · Dñica · iiij ·
wſt octauas Ephie. q.j· in coꝛpe ·
Heretici manifeſti qñ ſine ꝑpiculo ᷣ
teſt fieri exterminãdiſunt p moꝛtẽ

te vita ſſenti · IObidẽ.· · ij . i coꝛpe.
Hereticiſunt coꝛruptiui et infectiui

alioꝛum . Jbidem ·
Heretici ſunt homicidę· Ibidem.
Hereticiſũt falſarij chꝛiſtianę fidei

PHeretici dicũt᷑ lupi · IObidẽ · Jbi.

Heretici ſũt blaſphemi in chꝛiſtum:
Hereticos viuere dteus /Ibideʒ.
non vult abſolute · in caſu tantů ·

eius in materia queſt

Ibidem . in ſolu· pꝛimi argumẽti·
Honoꝛ cũ quo intrauit Jeſus hieru
ſalem in die palmaꝝ cõueniẽtiſſi⸗/
me cõꝑetebatĩ die palmaꝝ· q.ij ·
Hoꝛa ſeptima deſignat ſttotum.
ſeptem hoꝛas quibus aia reſurgit ·
Vñnica · xxj · q;iij · in coꝛpe · .
Hoꝛa pᷣma deſignat còpunctioneʒ
coꝛdis:⁊ habet quattuoꝛ momẽta·

Hoꝛas tres ha bet cõ⸗ /JIbideʒ ·

feſſo · ⁊ quelibet hoꝛaꝝ habet quat
tuoꝛ momenta· IJbidem·
Hoꝛe tres reſiduę ſunt in ſanctifica
tione · quelibet earũ habet quat/
tuoꝛ momenta· Ibidem.
Huüilitas duplex·Ci · 8 Hũilitate ·
Humilitas ficta. Ibidem
Humilitas bona triplex. Ibidem ·

Dumilitas ſuff ciens. IJbidem ·

Humilitas abundans ꝓbidem·
Humilitas ſupabundãs. Ibidem.
Humilitate charitate iĩfoꝛmata ſan
ctus Matthias meruit ꝓuehi ad
apoſtolatus dignitateʒ. In feſto
ſancti Matthie apli · q..· in coꝛpe ·

Humilitate chꝛiſtꝰ magnaʒ meruit

exaltationẽ : etiã m humanitateʒ·
In feſto exaltationis ſancteę crucis
q. iij per totum · ””s
Hieronymus ſanctꝰ· Nide in feſto
ionũ ·
.

ide ĩ feſto eiuſdẽ
in materia quęſtionum ·
actãtia triplex· Citulo ð Jactãtia
actantia coꝛdis · IObidem
actantia oꝛis· Jbidem·
actantia operis· Ibidem.
gne coꝛpoꝛeo põt aĩa ſeꝑata cruci/
ari · Dñica.j·poſt trinitatis · q:j.in
Ignis hm qͥd nobilioꝛ eſt coꝛpe ·
aĩa ⁊ inſtrumẽtum diuinę iuſticię·
Ibidem · in ſolu pᷣmi argumenti
Ignẽ inferni ſemꝑ vidẽt dãnati eis
Dparatum . licet nõ ſint in inferno:
Jbidem . in ſolutione quinti argu.
Isnis gebennę habet lucẽ ad aliqͥd

eSEEE

qad aliquid non habebit · Dñica
xx · q: iij · in coꝛpoꝛe·
gnis triplex· Jbidem ·

gnis purgatoꝛij · Titulo de Igne

Ignem purgatoꝛj /purgatoꝛio ·
aliqui dicunt nõ eſſe· Abidem·

Isnis purgatoꝛij pene differẽtia et

Pſentis pęnitentię· Jbidem ·

In igne purgatoꝛij exntes regulari

chꝛiſtꝰ non liberauit · Sab bato ſcõ
paleg: in cotge in ſeptia cõclu/
Infernꝰ. Citulo ð Inferno · liõe
Inferni fidẽ Diabolus nititur extin/
gnuere Ibidem.
Infernuz eſſe multis oſtenditurra/
tionibus· Jbidem·
nferni conditiones· IJbidem·
Inſemt toꝛmẽtoꝝ meditatio ad qͥd
7 quanta bona valet· Jbidem ·
n infernü ceſcendere chꝛiſtum fuit
cõneniẽs· Sa bbato ſãcto paſcęq·
ij· in coꝛpe · in pᷣma cõcluſione ·
Inferni ptem omneʒ non deſcendit
chꝛiſtus ᷣm ſuã eſſentiã · IJbidem ·
in ſecunda condluſione ·

nfernus drupler Abidẽin ſegn

In inferno mãſit /da cõcluſione
aĩa chꝛiſti tamdiu q;diu coꝛpus in

ſepulcro· Ibidẽ ĩtertia ↄdluſione ·

Inferni de ꝑte ꝗᷓ dicit᷑ lymbꝰchꝛiſtꝰ
patres eduxit · Ibidẽ· in quarta cõ
In iferni ꝑte ꝗᷓ dicit lym cluſiõe.
bus pueroꝝ chꝛiſtꝰ neminẽ cduxit
Ibigem in quinta cõcluſione-··
In inferni ꝑte dãnatoꝝ exñtes chꝛi
ſtus nõ liberauit Jbidẽ ĩ· vj· ↄcloe
Inferni nomẽ ſonat in malũ pęnęet
nõ culpe · in ſoln · pmi ar · IJbideʒ·

In inferno fuit chꝛiſtus triduo mon·

tis · IObidẽ · q · ij · in coꝛpe · 1 p totaʒ
Inferni penę aliqui quęſtioneʒ·
ſũt eputati quibus nulla ꝓderit
ſuffragia · aliqui vt ꝓſint eis ſuffra/
gia· ſicut Craianꝰ. In feſto ſancti
Gregoꝛij ·.qij · p totum.

Judieciũ generale· Citulo de Judi//

cio generali· .

„

JIugdicium generale pꝛobatur auto
ritatibus Jbidem ·
Judiciũ generale ẽ timẽdũ ꝓptmul-
Jugdiciũ generale ſiue ta · IJbidẽ
vninerſale futurũ eſt in quo chꝛſtꝰ

iudicaturus eſt omnẽ hominũ mul
titudinẽ · Dñica:ij:aduentus ĩ coꝛ/

poꝛe in pma concluſione ·

Judicũ duplex debet homini · Ibi⸗
dem in ſolutione pᷣmi argumẽti ·
Judicium generale directe reſpicit
vtilitatẽ hoinz · IJbidẽ ĩ ſolu · iij·ar·

Judicio generali intererit chꝛiſtus ĩ

foꝛma humana · Ibidẽ · q · ij · in coꝛ⸗
poꝛe in pma concluſionee
Judido generali aderit chꝛiſtꝰ ĩ foꝛ/
ma gloꝛificata · Abidẽ in ſecũda cõ
In iudicio generalivi· uſ.one ·
ſio chꝛiſti bonis erit ad gaudium ⁊

malis ad toꝛmentum · ꝗbidem in

tertia concluſione ·.

— 5

Judiciũ futurũ pcedent ſigna ĩ euãẽ/⸗

gelio poſita · IObidẽ·q:iij·in coꝛpoꝛe
ſolutionibus argumentoꝝ·

Judicij futuri tempus determinatũ

a nullo hoĩe poteſt cognoſci. Ibi/
dem . q· iijj · P totum · Et in feſto ſan
cti DPincentij cõfeſſoꝛis · ꝗ·ij ˖ ꝑ to·

Judicium temerarium · Citulo de

Judicio temerario-

Jucat homo male in triplici cauſa

Judicat homo male in Jbideʒ·
cauſa ſua. Jbidem.
Indicat homo male in cauſa ꝓximi /
Judicat homo male in JIbideʒ·
cauſa ſua ⁊ ꝓximi· IJbidem ·
Judicare de bemus noſipſos non
alios multiplic de cauſa · Ibideʒ
rtotum · .
udicare malũ de proximo poteſt
quis multipliciter · Dominica · iiij ·
oſt trinitatis · ꝗ· ij· in coꝛxpe·
Judiciumſuſpiaoſu, ptinet ſimpli⸗
citer ad iniuſticiam· Ibidem in ſo⸗
lutione tertij argumenti·
Judicare dicitur multipliciter· In

conũſiõe ſancti Pauli qjã coꝛꝑe

——ErYĩ Weee .—- „ „ —

——
+= —— —

0 —— —

2————

Ado

ennn⸗
Pbice
caſ
mul
ölor

i
6

ſpiet
. N.
iusi
aN
N
dad
tlone
udin
bidenn

naieni
cowe

⸗

ai Ibi⸗
ſctoſan

nte.
uno de

luart⸗
ſgbicej⸗

Nac

67n0n
pide

oporn
inicpi
.
eti
mi

pe⸗

CTabula alphabetica

Judicare dieitur multiplicſter·. In

ↄuerſione ſancti NPauli:q.j:ĩ coꝛpe
Judicabũt cũ chꝛiſto nõ ſolum. xij·
apli·ᷣ etiã illi qui eos ſecuti ſütĩ ꝑ/
feetione vite· Jbidẽ in ſo.pmi ar ·
Judiciaria poteſtas coꝛreſpõdet vo

lütarię pauꝑtati · ꝓpter tria· Jbidẽ

q· ij · in coꝛꝑe ꝑ totum·
Judiciaria poteſtas cõuenit chꝛiſto
I ßm qð deus ⁊ ᷣm qð hõ· In die
animaꝝq.j· in coꝛꝑe:⁊ ꝑ totum ·
Judices mali· Citulo de Judicibꝰ

Judices acceptio muneꝝ amalis;
excęcat· nec ſunt imunes a ꝑeccato ·
Juſticia quadru/ /Ibidẽe ꝑtotũ⸗

plex.Tuulo de Juſticia ·
Juſticia vendita ꝓ Recunia vel lau/
de humana. Jbidem ·
Juſticia remiſſa vel de ficiẽs · Jbidẽ
Juſticia excedẽs vel nimia · Ibideʒ ·
Juſticia ſufficiens ⁊ vera · Jbideʒ ·
Juſticiã triplicem tenemur reſpectu
Juſticia triplex nob ei: Ibidẽ.

neceſſaria ẽ reſpectu ꝓpximi· Ibidẽ

uſticia triplici eget hõ reſpectu ſui⸗
JIuſticia fideliũ debet · / Ibideʒ⸗

elſſe maioꝛ iuſticia phariſeoꝝ · Do/

minica ſexta · q:j/ꝑ totum ·
Juſtificationis impij cõueniẽtẽ foꝛ⸗
mam in oꝛõne ſua dedit publicanꝰ
in tribꝰ · Dñica · xj · q/ij in coꝛpe ·
Innocẽtia triplex·Cutulo de Inno⸗/

Innocẽtia incipiẽtiũ · Jbid · cẽtia

Innocẽtia ꝓficientiũ · Jbidem ·
Innocẽtia ꝑſeuerantiũ · Ibidem ·

Innocentes ꝓ chꝛiſto occiſi fuerunt

eri martyres · In feſto innocentũ
Incarnari deũ ali q.j· ꝑ totũ·
modo fuit neceſſariũ ⁊ aliquo mõ
nõ · Pnica ·‚aduẽtus ·.q · j·ĩ coꝛpe ·
Incarnationis cõueniẽtia ex tribus
Incarnatus deus ſumit᷑ Ybidẽ·
nõ fuiſſet ſi hH nõ peccaſſet· Jbidẽ.
Incarnari dei filiñ q·ij · in coꝛpe
ecentius fuit qᷓ; patrem vel ſpiri/
tumſanctũ · Jbidẽ · q· iij · ꝑ totů·
Incarnari filiũ ð femina ↄueniẽtiſſi

mũ fuit · DPñica · iij xl. qiij· in coꝛpe.
Incarnationis myſſterin oẽs tenent
credẽ explicite · In feſto Philippi
⁊ Jacobi:q/jiin coꝛpoꝛeeꝛ·
Intirmitas dicitur peccatuʒ· Citu/
lo de Infirmitate ·
Infirmitates ſpũales quõ ſanentur
ad modũ coꝛꝑpalium infirmitatuʒ

nouem modis. Ibidem-

Indulgentias Petrus ⁊ nunc ſuc/
ceſſoꝛes poteſtate clauiũ poterunt ⁊

poſſunt indulgẽtias ⁊ relaxatiões

facere pęnaꝝ debitaꝝ ꝓ peccatis ·
In feſto ſancti Petri apli · ꝗ· iij · per
Jeiuniũ · xl· oomuniter oes ℳotu⸗:
buare tenent · niſi in eis fuent legiti
mum impedimentũ · Dominica ··
l·q·j· in coꝛpe··
Jeiumiũ ſex coꝛrelaria excuſantia·
Jeiunium quadrageſi // Ibideʒ
male debito tẽpoꝛe fuit inſtitutuʒ·
Ibidem · qij: in coꝛpoꝛe ·
Jeiuniũ chꝛiſii quare ieiunauit · Ibi
Dem in ſolutione argumenti ·
Inſtabilitatẽ qͥn q; faciũt· Citulo &
Inſtabilitate · Inſta bilem reddũt
wieʒ · Stulticia Ibidẽ · Peccatũ
AIbidẽ · Impatientia Ybidẽ · De⸗
fectus timoꝛis IObidem· Duplici/
tas animi IJbidem·
Hypocrita ſpecieʒ habet ſanctitatis
ſů̊ nõ oꝑa · Citulo de Hypocritis ·
Hypocritarũ varia mala: Ibidẽ ꝑ
Hypocriſis nõ eſt ſemꝑ atotum·
peccatũ moꝛtale·̊ qñ q; ⁊ qñq; nõ:
In feſto Johis 1 Pauli . ꝗ.j p to.
Inuidia multa mala impoꝛtat· Ci/
tulo de Inuidia
Inuidia de melioꝛatione alterius.
Deterioꝛatur. Ibidem ·
Inuidia de ꝓfectu alterius deficit ·
Inuidia de leticia a Ibidem.
terius tabeſcit · Jbidem ·
Inuidia ð pinguedine alteriꝰ mar/
ceſcit· Jbidem.
Innidia de vita alterius moꝛitur
Ibidem. H

Inuidia de patiẽtia ꝓximi ſtimulat

Ira mlta mala facit hoi· Titlo ð Ira
Zra hominem excecat· Jbidem.g
Jra aufert homini oĩa bona.Ibidẽ ·
Zra hom ni oĩa mala infert· Ibideʒ·
Jra in exercitu diaboli ẽ incendiaria
Ire triplex gradus ponir / Ibidẽ ·

a domino in euangelio · Dnica · vj ·

poſt trinitatisqj· p totum
Illicite acqſita · DNide S ĩ cᷣcqᷣſitiõe ·
Jeſus hoc nomẽ cõuenient eſt ei ĩpo/
ſitum · In circũuciſione · q.ij · in coꝛpe
Ptotũ: ꝓpt᷑ plures rõnes ibidẽ poſi/
Johannes hoc nomen con/ atas ·
uenienter eſt impoſitũ Johãni ba⸗/
ptiſte· In feſto eiuſdẽ · ꝗ .j· in coꝛpe.
Johannes habuit muluiplex munꝰ
Johãaͤnes interpꝛe ⸗· gre· ꝓYbidẽ.

tatur Dñi gra vel in quo eſt gratia-

Ibigdem m ſolu:tertij argumenti ·

Johanne baptiſta nõ ſurrcxit maio:

Ibidem:q:ij ꝑ totum

Johannes bapiſta in vtero fuit ſan
ctificatus· Ibid em/qiij · p totum·

Johannes nõ dubitauit de chꝛiſto
Dubietate ß̊ pietate · Dominica · iij ·
aduentus.q.j.ꝑp totum ·
Johanni chꝛiſtus cõueniẽter ꝑ oꝑa
reſpondit · Ibidem.q:ij ·p totum ·
Johãnes fuit ꝓpheta ⁊ plus qᷓ; ꝓphe

ta· Patet pluribus rõnbus ibide,
Johannes bene re / . ij · p totů ·
ſpondit ad quęſtiones ſacerdotuʒ ·

Dnica · iiij · aduentus:q·.j ꝓ totũ ·

Johannem bapticare fuit cõueniẽs

quę conuenientia ex quatuoꝛ colli/
gitur ˖ Jbidem .q:ij:p totum ·
Johannes teſtimonium reddens de
chꝛiſto conuenient᷑ dixit Ecce agnꝰ

cei · In octauis Ephieę q j · p totũ/
Johannes nommauit chꝛiſtů agnü
dei multiplici de cauſa · Jbidẽ · q· ij ·
Johannes exultauit in ρ totum ·

vtero in pᷣſentia dni ſui· In feſto vi
ſua tionis Marieę q.j/ totum

Inuidia cõcoꝛdia /Jbigem .
Diſcoꝛdiã ſeminat:⁊ iniuriat᷑· JBbið

Johãnes baptiſta verus martyr fu⸗
it · In decollatione eiꝰ. q·.· p totũ·
Johannẽ euangeliſtam quõ chꝛiſtꝰ
Dilexerit: In feſto eiuſdẽ · q·j·p to

Johannes ideʒ·:moꝛtuus fuit: quö

reſurrexit · IObidem · qij· p totum ·
Johannes ſupꝛa pectus vñi recubu
it· ⁊ ibi ſuxit ꝙ merito intereuange/
liſtas p aquilam deſignatꝰ fuit· In
feſto eiuſdẽ ante poꝛtaʒ latinã ·qj.

Johannes apud hoies totũ.

nõ numerart inter martyres· ꝓbidẽ
Johannis ⁊ Hauli jq·ij· p totũ.
in feſio eoꝝ · In materia quęſtionũ
Intrauit chꝛintus ad diſciptos poſt
reſurrectionẽ ſuã ianuis dauſis· In
ockauis paſcę· q·ij · per totum
Jurare ſiue iuramentũ multa diſua/
DentCuulo de Juramẽto ꝑ totũ.
Juramentũ Duplex. In feſto decol/

latiõis Johis baptilte· q·eij . ĩ coꝛpe

Juramentũ Herodis fuit iilicitum·
Juramentü Joſue nõ / Ibidem.
tuit de illicito · IObidẽ in ſo· pᷣmi arg·

¶¶ Ratberina ſancta vitã p chꝛiſto de /

Dit · ⁊ agrũ ĩ qͥ theſaurus ipſe chꝛiſtꝰ
fuit abſcõditus comꝑauit · In feſto
eius per totum ;

¶ Nachꝛyme. Vide infra In luctus;

aurentius ſanctus · In feſto eiuſdẽ
in materia queęſtionum ·

Zucas ſanctus· Nide in feſto eius in

materia quęſtionum·
Lepram peccati moꝛtalis ſi quis in/
currit neceſſaria eſt ei confeſſio·etiã
de neceſſitate ſalutis · Dñica · xiiij ·
ſt trinitatis·:q.jin coꝛpe ꝑtotũ.
epꝛoſi nounem mundati non gr̃as
referẽtes peccauerũt moꝛtaliter ꝓpt
ingratitudinẽ · IObidẽ ·q·ij · ꝑ totũ·
Leproſum chꝛiſtus conuenientſana
uit tangẽdo eũ · Dñica · ij · voſt octa/
uas Epiphanise · q.j in coꝛpe .
epꝛoſus mundatus a lepꝛa peccati
E cõtritionẽ adhuc tenet᷑ ſe oſtẽdẽ

harihf
hbeoti⸗
nöchiib
eto⸗
ltacvo
Wun.
Mulnbe
menng,,
bfur n
nni 9 .
ptoti.
Pbici
piotu⸗
eſfoni⸗
s ſ
s
n r
iopti
ſcko Teob⸗

hice.

Alatun⸗
Zbcen.
Pmiorg

niſo deͤ
echiiſt⸗
Zuſeſto

e,
ſoauſde

ſoeinsi

gnsi
ſoeni
ii⸗
Nrori⸗
a S
ghan pe
iewon⸗
mantlut
ſcbtoon

Tabula alphabetica

ſacerdoti per cõfeſſionẽ · Jbidem ·
Zoqui qur vult ebet · in coꝛpe ·

plura attendere · Ci· ð& Locutione
Zoquivolẽs attendere debet qͥd di /
Loqui volens attẽde/ acat· Jbidẽ

re debet cui loquatur· ꝗbidem ·
Loqͥ volẽs dʒ attẽdẽ qn loqr᷑ Ibi
Loqui volens attendere cbet quã/
do loquatur· IJbidem ·
LZoculoſ cõuenient᷑ habuit Chꝛiſtuſ

multiplici ð cauſa· ꝓeria ·ij· palma

rum.q · ij:per totum-···
Zoculos couenient᷑ cõ miſit Judę
pter tres rõnes ˖ Ybidẽ ˖ q.i · p totũ
Auxuria eit ignis ·˖ Ci:de Luxuria·
QZuxuria eſt fouea diaboli · Jbidem

Auxuria eſt laqueuſ diaboli· Jbidẽ

Luxuria eſt hamus: Ibidem·
Auxuria eſt venenum ſub moꝛlello ·
QAuxuria eſt gladius ad /Jbidem·
interfidendũ· Ibidem.
QLuxuria templu dei polluit · IObidẽ ·
Lupus dicit᷑ diabolus· Vnica pma
poſt octauas paſcę · qeii · in coꝛpoꝛe
Lupus qñq; diet᷑ hęreticus. ꝗbidẽ
QLupus qnq; dicit᷑ tyrãnus· Ibidẽ.
Quctus triplex · Ci · de Lachꝛymis ·
Luctus contritionis · Ibideʒ·

Auctus com paſſionis· Ibidem.

Luctus deuotionis· Ibidem.
QAumen eſt hoĩ neceſſariũ · Ti· ð Au
Aumẽ triplex mũdi: IJbidẽ · mine
Aux triplex ſpũalis: Ibidem·
Lux infundens: Ibidem.
Aux infundens⁊ infuſa· Ibidem ·
Aux infuſa tĩ · Jbidem ·

Lumina lucentia ardẽtia ⁊ viua de/

bemus nos eſſe IJbidem.

¶ Waie cõferttia. vbi dicit᷑: Cõferẽs

in coꝛde ſuo · non fuit dubitationiſ

ſed delectabilis ⁊ admirabilis cõ/

templatio ⁊ pꝛudentiſſima attentio
In feſto natiuitat Chuiſti in ſecun/
Da miſſa · q ; vnica ꝑ totũů
Maria vo pᷣm temꝑalem natiuita/
tem cõuenienter dicit᷑ mat᷑ Chꝛiſti

„

Ibideʒ in öma miſſa q ij · in coꝛpe
in pma concluſione-

Maria vi go vere vicit᷑ mater dei·

„*

Ibidem in.ij · cõcluſione: ⁊ ꝑtotaʒ
MWMaria virgo manyr /quęſtionę·
Dici poteſi ·quõ aut ⁊ vnde:Dnica
infra octauas natiuitat Chꝛin . q ·

ij pertotum ·

.

Waria virgo cõuenient venit woſt
partikfila purganda ĩ templũ· In

Die purificatioisqij·p totum·
Manię vᷣgin anüciare ꝙ eſſet Chꝛi⸗
ſtũ coceptura cõgruiſſimi fuitqðᷣ
tribus ꝓbat᷑ rationibꝰ In feſto an
nũciationis ·q·pain coꝛpoꝛe ·
Marię annuciare incarnatiõis my/

ſteri cõueniẽs fuit ꝑ angelũ · Jbi/

m · q·ij · in coꝛpe· in pᷣma conclu/
Manę virgim angelus oſione ·
annucians cõueniẽs fuit ut viſione

coꝛpali appareret · Jbide mn. iij· cõ/
Mania virgo cõuenient᷑ cluſiõe ·

pꝛo grarũ actione decãtauit · Ma/
gniſicat · vt patʒ ſub tibꝰ cõcluſio
nibus · In feſto Biſitatiõis ·˖ q · ij · in
Maria optimã parte acoꝛpoꝛe ·
elegit in olbꝰ bonis · In feſto Kſſü
ptionis ·. ꝗ · ij · in coꝛpoꝛe ·
Manriaa virgo in aia ⁊ coꝛpe aſſum/
pta eſt in cęluʒ · IJbidẽ · q:iij · ꝑ totũ
Mania virgo maioꝛibꝰ puilegijs h
alijs fuit dotata· In feſto natiuita
tis Marię. qij· ꝑ tot···
Maria virgo in ſua ſanctificatione

recepit gr olenitudinẽ· Jbidem·q
Maggalenę· In feſto ij · p totũ

eiꝰ in materia quęſtionũ·.
Marci euangeliſte · In feſto eius in
materia quęſtionũ ·
Martinus ſanctꝰ. In feſto eiuſdem
in materia quęſtionũ.
Matthęeus euageliſta · In feſto eiꝰ

in materia quęitionũ.

Matthias apoſtolus. In feſto eiuſ⸗
em in materia quęſnonũ·
Manſuetudo tria bona fac̃ homini
Titulo de Manſuetudine ·

et hoium acqrit · deꝰ in eo quieſcit
Ibidem —
Matrimoniũ qͥd fuit int᷑beatiſſimã
vginẽ Maria ⁊ Joſeph fuit veꝝn⁊
ꝑfectü mr̃imoniũ· In vigilia nati/
nitat Chꝛiſti · q· ij; in coꝛpe ⁊ ꝑtotã
Matrimonio ↄiũcta Aſtionem.
cõueniẽs fuit ð ea Chꝛiſtum naſci ·
Ivbidem. q·pᷣ ptotũ.

Matrimonin int᷑ beatiſſimã vginẽ
Mariã Joſeph nũ q;ᷓ fuit ↄſuma

tum · Ibidẽ qiij·p totum:

Watrimoniũ Chꝛiti · Ci· 8 Dirgi/

Magiſteriü etia religioſli nitate ·

accipe pnt ſine ꝑfectionis ſtatꝰ di/
minutiõe · ⁊ elidit᷑ ibi erroꝛ ↄtrariu

Dicentiũ · In feſto DNHincẽtij ↄfeſſo/

Martyrio an aris·q·pa· p totũ ·
ſe qͥs poſſit offerre ſine charitate pꝑ/

fecta · In feſto ſancti DHincẽtij mar/

Martyr meret atyris. q.j p totũ

per moꝛtẽ ꝓ Chꝛiſio nõ ſolu coꝛo/
nari ſpᷣ etiã aureola honoꝛificari Ibi
Martyr Johs /dem . q ·ij · Ptotũ.
int᷑ hies nõ cõputat · In feſto ſan/
ccti Johãnis añ poꝛtã latinã · q · ij · p
Martyriũ eſt actꝰ ꝓtut foꝛ jtotu
titudinis · In feſto ſancti Laurẽtij
martyris. q ·ij per totum ·
Mariyr fuit Johãnes baptiſta In
feſtoe decollatiõiſ eiuſdẽ · ꝗ . j· ptotůü
Mendaciũ res ẽ vituꝑabil⁊ pecca/
tũ diabolicũ ⁊ muld malis cõꝑatur
Mirabilia ml/ Ci·de Mendacio.
ta fec deꝰ Ci.ðꝭᷣ Mirabilibꝰ mũdi.
Mirabiliter redemit· Ibidem ·
Mirabiliter vocauit. Abidem;
Mirabiliter ce fendit· Jbidem ·
Mirabiliter docet eos· Ibidem.
Mirabiliter flagellat· Jbidem ·
Mirabiliter cõſolatur· Ibidem.
Mirabilit᷑ ducit ꝑ vias mirabiles.
Ibidem.
Mirabilit᷑ paſcit eos · Jbideʒ
Mirabilit᷑ remũerat eos. Ibidem
Miracula facere cõueniẽs fuit Chꝛi
ſto duplici ratione · Dñica pᷣa poſt

octauas Ephie . q ·. pa in coꝛpe ⁊ ſo⸗

Miracula facere ꝓlutione argu-

cõuenient᷑ Chꝛiſtꝰ diſtulit vſq; ad
Efectã ętatẽ · Duplici ratiõe · Jbidẽ
ꝗ.:ij · in coꝛpoꝛe in pᷣᷣ condluſione ·
Miraculũ pᷣmũ fuit cõnerſio aquęĩ
vinũ · Jbidem · in · ij · cõcluſione ·
Miracula facere cõuenientiſſime in
cepit Jeſus ĩ nuptijs · Ibidẽ · in · iij ·
Miraculũ pᷣmũ cõöue acõcluſiõe.
nient᷑ fec Chꝛiſtꝰ mutãdo aquaʒ in
vinũ · Ibidem in · iiij · cõcluſione.
Miraculũ Chꝛiſtꝰ cõueniẽtiſſime fe
cit in ſurdo ⁊ muto. Dñnica ·xij · trini
tad.q.j.in coꝛꝑe·⁊ ſolu:argu ·
Miraculũ Chuſti ᷣdicando hoĩes

nõ peccauerũt· Ibidẽ · q· ij · ꝑ totuʒ

Miraculũ q̃ͥd Chꝛiſtꝰfec ſuſcitando
fuliũ viduę ſufficient᷑ oſtẽdit dĩnita
tem ſuã ⁊ ſe Chiiſtũ eẽ · Dñica · xvj ·
q · vnica · per toti ·

Miraculi factũ in filio reguli non ẽ

idem qͥd factũ fuit in ſeruo Cẽturio
nis · Vnica · xxj· · ij · per totum ·
Miraculoꝝ oꝑatio attribuit᷑ vᷣtuti
fidei · Vñica · xxiiij · q. iij · per totum

Miracnloſa fuit cõuſio ſancti Hau/

li. In feſto cõuerſiõis · q· iiij· ꝑ totũ.
Miraculoſa fuit ↄuůᷣſio ſancti Mat
thei ex multiplid ꝑte · In feſto ſan
cti Mattheęl.q · ij · per totum.
Miracula nulla facẽte ſᷣ ſolũ pdicã/
te Chꝛiſto iudęi credere tenebant ·
In feſto Simõis ⁊ Judę.q.j.ꝑ to
Miniſtrare cũ ſuo themate tum
el Sernire · Ti · Miniſſtrare · vel
Sernuire ·
Miniſtrare dictionis Introitus 1
Viſtinctio miĩſterij· IJbide
Miniſtn hũilitatẽ reqrit ðs J bidẽ

Miniſtri puritatem Ibidem ·
Miniſtri ſubiectionẽ ⁊ obedientiaʒ

Michaelis. In eodem /JIbideʒ
feſto in materia quęſtionũ ·
Miſericoꝛdia dux dei ſcʒ ⁊ pꝛoximi-
Citulo de Miſericoꝛdia ·
Miaʒ ꝓuocaredebet q̃ttuoꝛ IJbidẽ

Miſ ericoꝛdiam ꝓuocare dʒ coꝛꝑis

Rer⸗
ne U⸗
tſczul
ice
ſone.
Wachei
lone⸗
hininein
bini
lloe.
uzin
lone.
ſinefe
Genni
1
ds
Nwe
Wundo
rdint
Nact⸗

Gulinon:
Catuno
n.
ut vtuti
totum
iPau/
ptotü⸗
W
Woſ
un⸗
Nliiei⸗
mebant⸗
o
r

vltus

G.
Mienn;
N

7
*

orn⸗
ee⸗
ußs

Coabula alphabetica

noſtri cõfoꝛmitas. IJbidem ·
Miam ꝓuocare dʒ ꝓpꝛia neceſſitas

Migę ĩimẽſitas. IJbidẽ· Jbidem ·

Mie vtilitas· Jbidem ·
ſex fructus · Jbidem.
Mig ſeptem gradus. bidem·
Miſericoꝛdięthema · Ibidem.
Miſericoꝛdięæ Introitus· IObidem
Miſericoꝛdię Diſtinctio· Ibidem
Miam dei merẽt᷑ ꝓprimo miſeranteſ
Miaʒ dei merent deñ bidem.
timentes Jbidem. .
Miam dei merent᷑ deo ſe humilan/
tes. Jbidm.—
Mia int vᷣtutes ꝗᷓ ad ꝓximũ ꝑtinẽt
pPotiſſima eſt· Dnica.iiij:trinitaij·ꝗ
Moꝛ Chꝛiſtũ ꝓ nob ⸗P ꝑ totũ
cõueniens fuit · multiplici rõne · In

Die paralſceues q/j· p totũ·

Moꝛs eſt timẽda ꝓpt᷑ moꝛiẽdi neceſ
ſitatẽ· Titulo de Moꝛte
Moꝛſtimẽda ꝓpt᷑ velocitatẽ · JObidẽ
Moꝛs timeda ꝓpter incertitudineʒ
Moꝛs q̃ ttuoꝛ habet in / Jbidẽ⸗
certa· IJbidem S
Moꝛs timẽda ꝓpt᷑ maloꝝ incurſio/
nem Jbidem. HH
Moꝛs amara eſt peccatoꝛi· IObidem
Moꝛtis mẽoꝛia valet ad multa· Ti⸗
de Memoꝛia moꝛtis.
Moꝛi mẽoꝛia valʒ ad ſui hũiliatio

Moꝛtij mẽoꝛia valet neʒ· Jbidẽ

ad contẽptũ mũdi. IJbidem ·
Moꝛtis mẽoꝛia ad fugã peccati va/⸗
Moꝛtis mẽoꝛia ad Alet· Ibidem.

dTepmenũ carnalia valet · Jbideʒ

Moꝛtis mẽoꝛia valet ad regenduʒ
vitam ſuam · Jbidem · .
Moꝛtis mẽoꝛia ad elemoſynarũ lar/
gitionẽ valet ˖ Jbidem · .
Moꝛtis mẽoꝛia ꝓuocat ad pęniten
Moꝛiꝓ Chꝛiſto eſt otiã · Ibidẽ ·
actꝰ maxime ꝑfectiõis · In feſto ſan
cti Barnabeę apli · ꝗ · Pa ⁊. ij · Ptotũ.
Moꝛtificatio carniſ multũ nobᷣ pꝛo/
Teſt Jo multa nos ad eã inducũt⸗
Ti · ¶ Moꝛtificatiõe carnis ꝑ totũ

NMoꝛtalit᷑ an peccauer̃t oẽs apoſtoli
fugientes a Chꝛiſto · Dide feria · iij
palmarũ ·q·.iij ·per totum ·
Mungdiciã coꝛdis multa nobis ſua/
nt · Ci de Miũdicia · per totum.
Mundicia multis modis acquirit᷑
Mudicię thema· Ibidẽ Jbideʒ
Mundicię Diſtinctio· Jbidem.·
Mundanda eſt ratio. Ibidem ·
Mundanda eſt affectio. Ibidem
Midanda operatio ab oĩ intentio/
ne inanis gloꝛię. Jbidem.
Miũdus fugiendus ꝓpt᷑ multa peri
chla ˖ Ci de Mũdo fugiẽdo ꝑ totũ
Murmur in cibo ⁊ potu defectꝰ ẽ in
pnapio ſpũ alis belli 1 eã hõ mul/
ta mala incurrit· Ci · ð Murmu/
ratione · per totum···
(De ½
¶ Naturã diuj ã ſufficient᷑ſe hꝛe pꝛo/
bauit Chꝛiſtꝰ phariſeis · xeꝝ Chꝛi⸗
ſtum ⁊ filiũ Dauid · Dñica · xviij ·q⸗
Natiuitates duas iij per totũ
ponimꝰ in Chꝛiſto· ęternã ⁊ tpalem
In feſto natiuitat Chꝛiſti in ma
miſſa · · Pa per tolil.
Nat eſt Chꝛiſtꝰ cõueniẽti loco · ſcʒ ĩ
bethleem Hꝓpt tres ratiões · Ibi
dem . q· iij · per totumm.·
Natiuitas C hꝛiſti cõuenient᷑magiſ
per ſtellam eſt manifeſtata · In fe⸗
ſto Ephise . ꝗ · pa. per totů ·
Natiuitas Marię· In feſto eodem
in materia quęſtionn·
Natcarenꝰ Chꝛiſtꝰ cõueniẽtiſſime ẽ
nucupatꝰ· In vigilia Ephie · q· vni
Natiuitas Marię a per totuʒ.
Vige in eodem feſto in materia ꝗ⸗
ſtionum · OY?àYUVU
Negligentia mala eſt in wie ·˖ Titu⸗
lo de Negligentia · per totů /
Negligẽtia augmetadi talenta ſibi
credita a deo merito venit qs con/
Demnãduſ. In die vel feſto ſancti
Silueſtri · q · ij · per tot,†
Negatio Petri · Nide feria · iij · pal⸗
marũ . q.j· pertotum. 52

Nicolaus ſanctꝰ. Vide in feſto eius

m materia queſtiomnũ/
