Vngeli gaudẽt ſuper cõuerſione pec
catoꝝ penitentiã agetiũ triplici ra⸗/
tione · Vñica · iij · Nnitat.q · j· p totũ·
An geli de penitentia peccztoꝝ gau
dent ꝓpter ſeptem · Jbidẽ in coꝛpe·

Angeli ꝙ plus gaudẽt ſuꝑ vno pec·

catoꝛe pęnitentiam agente c;ᷓ no/
naginta noueʒ iuſtis · quomodo ſit

intelligendũ · Ibidem . q. ij· p totũ.

Angelo conueniens fuit annũciari

icarnatiõis myſteriũ. I¶Wnnũciatio/
ms · q· ij · in coꝛpoꝛe in bᷣma ↄclone ·

Angelus nuncians non fuit de ſup⸗
infima · Ibidem in.ij. concluſione⸗
Angelus annuncians coꝛpoꝛali vi/
ſione virgini apparunit · Jbidem in
iij· concluſione.

Aungeli hominibus dati ſunt ad cu/

ſtodiã· Michaelis · q·.. per totum ·
An geli per executionẽ mĩſterij a cõ/
templatione non retardantur. Jbi
dem . q· ij· per totum.
Angelus in cuſtodiam hominis de/
putatus nuc; q;diu viuit h ĩ toto
eum crelinquit · Ibidem .q.iij· per

totum.

Annũciare beatiſſimę virgini ꝙ eſſet
Chꝛiſtum cõceptnra congruum et

Cconuenientiſſimũ ſuit multis reſre⸗

ctibus ˖ In annũciatiõe · q:..· p totũ

Annũciatio verbi cei fieri debuit p

angelum . Jbidem . q· ij· in pa con⸗
cluſione in coꝛpoꝛe·
Annücians angelus de infima hie/
rarchia fuit · Jbidem in:ij· cõclone
nnũcians angelus coꝛpoꝛali viſio

ne virgini apparuit. Ibidem in · iij ·

concluſione ·
VWnnũciatio congruo oꝛdine per an-
gelum eſt pfecta tribus ce cauſis·
Ibidem . qiij: per tortum.

Apparere Chuiſtu in alia effigie poſt

reſurrectionem ſuam di cipulis nõ
credentibus· conueniens fuit fieri.
Secunda paſcę ·q:j per totum ·
Rpenire debemus aures ad audien/
Dum ⁊ ad obedienduʒ:Citulo de

⁊c pertione auri.

Aperire debemus coꝛ ad intelligen
Dum ⁊? recipiendum. IJbidem.·

Aperire debemuſos ad pꝛedicanda

ad confitendum ad oꝛandumz ad

laudandum Jbidem.

Apenire debemus manuſad dandũ

et ad operandum. IJbidem.
Aperire debemus oculos ad cõſide
rationem pęnarũ· ⁊ ad conſidera
tionem pmioꝛum celi · Jbidem.

ma nec de media hierarchia ſed &

ARpertio celoꝝ in baptiſmo Chꝛiſti

nõ fuit coꝛpalis An ocj· ephieę; q· 2

in ſolutione argumẽti in oppoſiti

facdit-
I poſtolatꝰ. vbi TFlndreas: vbi mat
thias vbi Mattheus ĩ queſtiõibꝰ
Appetẽ plationẽ an ſit peccatũ · Do/
mimca xvij/per totun ·
Appetere epatum tria reqᷣrit · IJbidẽ
in coꝛpogñe —.
Appetere epatũ ꝓpter externioꝛa ſine
tempalia e llicitu · Jbidẽĩ p oclõe
Appetere plationẽ vel epatũ qntuʒ
cellitucin⸗ gradus vel ſtatus ẽ
peccatñ ⁊ illicitu· Ibidẽ i. i· cõcluſio
Appetere ꝓximis ꝓdeſſe Ebm jne:
ſe laudabile ⁊ virtuoſum · ꝗbidẽ in
Ilppetẽ ſubdidq ꝓdeſſe iij· ↄclone ·
niſi neceſſitas imineat vider pꝛeſũ/
ptuolſũ Ibidẽ in · iiij · cõclul ione ·
Appetere epatũ eſt deſiderare opul
bonũñ · IJbidẽ i ſolutione pᷣmi argu/
Itpetens eßatũ tenet eſſe /menti⸗
perfectꝰ· Jbidẽ ĩ ſolutiõe ſecũdi ar/
AAwetes vo religionẽ tene / gumeti
tur tẽdẽ ad ꝑfectionẽ. Ibidẽ · Di/
e etiam de bis vbi IRmbitio ·
Wquę in vinũ conuerſio fuit vᷣmum
miraculũ. Dñnica p poſt octauas
epiphanię in coꝛpe · in · . cocluſiõe⸗
Zquam mutãdo in vinũ Chꝛiſtus
tan q; pᷣmũ miraculũ cõſequent fec
Abidẽ in · iiij · concluſione⸗e⸗·
rguere habuit ſpũſſanctꝰ mũduʒ
ce peccato · Dñica · iij · poſt octauas

rguendus erat mudus de iuſticia
98

Srguẽedus erat midus & /bidẽ⸗

Irguebat Chꝛiſiꝰ Aliudicio ꝓbidẽ?
mudũ viſibilit᷑:ſpũſſanctꝰ iuiſibilit

Abicẽ ĩ ſolutione ſecũdiargumẽti⸗
Argumentis Chꝛiſtus non ꝓbauit
reſurrectionẽ ſuã illo mõ fieri:· Se/

cũdo paſcę.q·2· in coꝛpꝑe · in p con/

Argument Chꝛiſtꝰ ſua reſur/ clone
rectionẽ dclarauit ꝓbidẽ ĩ.ij. ↄclu⸗
ſione · Nide ibi latiꝰ totã qonẽ

PKi ſolutione pᷣmi argumenti ·
T

Argumẽta quę Chꝛiſtꝰ induxit ſuffi
cienter maniteſtarũt veritatẽ reſur
rectiõis ſuę · Ibidẽ: qꝛiij in coꝛpoꝛe
et per totam quęſiionem.
Aſcendere Chꝛiſtũ in celũ fuit con/
uemẽs · In die alcẽſiõis · ꝗ/pin ooꝛ/

Alſcendere poꝛe in e cõcluſione.

in celum fuit ipſi Chꝛiſto congruũ
et nobᷣ; multiplici de cauſa· Ibidẽ ·
Iſcendit Chꝛiſtus ſuper oẽs cęlos·

IAlſcendit /Ibidẽ in · ij cõcluſione
Chꝛiſtus ꝓpꝛia virtute in celũ · JIbi/

dem in · i· concluſione ·

Aſcendit Chꝛiſtus in celũ etiam bm

hbiũanã naturã Obidẽ ĩ ſolutiõe pꝛi
Iſcenſio Chꝛſtiimn jmi argumeti ·
cęlum quę nobis coꝛꝑalem ſubtra/
xit hſentiã vtilis nob fuit ꝓpr plu/
ra · Ibidẽ in ſolutiõe t᷑tij argumẽti⸗
XTlcenſio Chꝛiſti fuit nob fructuoſa

Nota plura ibidẽ ꝑ queſtiõeſ
Alſcendũt Chꝛiſtus mem atotas
bꝛa eius ſcʒ oẽs iuſti in celũ · Inuẽ⸗
tionis crucis qij· per toum.
Fſcendere nemo poteſt in celũ niſi qͥ

ceſcendit quõ intelligit. Jbidem ·

Aſpectus dei · Titulo · de TRſpectn ·
Aſpectus dei ſeptẽ ſũt effectᷣ · Jbidẽ
Aſpectus dei efficit timoꝛẽ · Jbidẽ ·
lſpectus dei efficit inſpirationẽ bo/
ſpech dei eff ni ꝓpoſiti · Ibidẽ⸗
cit culpe remiſſionẽ · Jbidẽ ·
Aſpectus dei effict tem oꝛis recupe/
rationẽ ad pęnitentiã· Ibidẽ ·

Aſpectus dei efficit punitionem pec/

catoꝝ per tribulationẽ · Jbidẽ·
Aſpectus dei efficit vonoꝝ deimul⸗
Aſpectus dei ꝓtiplicationẽ· Jbidẽ
effic̃ ab oĩ miſena livᷣationẽ Ibidẽ
Iſſumpta eſt beata vgo Mania in
cęlũ in coꝛpe ⁊ aia · qd ꝓbat᷑ tribꝰ
rationibꝰ. In aſſumptione · q · ij · P
Aſſumpti ſũt apoſtoli ad jtotum-
apoſtolatus dignitatẽ · Dt habes
5 Wpoſt olatus

Aureola debetur doctoꝛibus ſicut

mütſi
ater ſur
ncwee

futton
N
nſion⸗
congni
bi
s gos⸗
cöcalione

i n

etiümßm

Notöepei
Naumeti⸗
emſher
t per
thargunit
fu
ehinc
ucſte
1 ℳols
i⸗ Znus

.

iden⸗
P
ͦ⸗
twne bo⸗

at idan

wisra
bidi⸗
nonence
bice⸗
dämel⸗
Ni gw
e
10
Otbtt
Ntoeee
4 mn
. Pebis

ninſat

Cabula alpbabetica

Toctoꝛis:qj/ptotum.
Rureola nõ ſolu debetur latis ſed
omnibus actũ pdicationis exereẽ/
tibus. Ibidẽ in copꝑ
Kureolam doctoꝝ habere volẽtibꝰ
tria habere debẽt ˖ Ibidẽ in coꝛpe.
Aureolas tres habnit beatus Pe/
trus martyr de oꝛdiue ſdicatoꝛũ:
Petri martyris ·qij· in coꝛpe·
NRureolę ad aureolaʒ ſeminẽtia· pa
tet ibidem .
Nureola martyrũ beatus · Pincen/
tius martyr meruit coꝛonari· Nin/
centij · q · ij · P totum·
Tureola quid requirat· Ibidem ·

martyribus · ⁊ virginibus Thomę

Auguſtinus in quęſtionibꝰ. In fe⸗

ſto eiuſdem.

¶ Baptiſmꝰ ſanguinis in articulo ne
ceſſitatis vel quo ad rẽ tm̃ ſupplet

baptiſmũ aquę · De Innocentibꝰ
Baptiſmꝰ aqu eff / q . ij .i coꝛpe ·
caciã habz a paſſiõe chꝛiſti · Ybidẽ
PBaptiſmus ſanguinis realit᷑paſſio/
ni chꝛiſti confoꝛmatur· Ibideʒ·

HBaptiſmi aquę⁊ ſanguinis differẽ⸗

Paptixare Joban atia Jibidẽ
nem fuit cõueniẽs ex quatuoꝛ:Do/

minica · iij · aduẽtus · q. ij.· in coꝛhe ·
HBapticari opoꝛtebat chꝛiſtũ a Jo/

hanne vt baptiſmũ ↄſecraret · Jbi⸗

Bapticari opoꝛtebat dem
chꝛiſtu a Johanne vtchꝛiſtus ma /

nifeſtaretur · Jbidem ·

Bapticare debuit Jobãnes .· vt ſuo
baptiſmo aſſuefaceret homies ad

baptiſmũ chꝛiſti · Jbid;/denm.

Bapticare debuit Johãnes vt ad

pgnitetiam homines inducẽs ſpa/

raret ad digne ſuſcipiendũ baptiſ/

mum chꝛiſti · Jbidem ·
Baptiſmus Johannis ꝓfuit ab eo

baptiatis q;tũ ꝓdeſt doctrina fi/

Dei cathecuminis· Jbidem

Baptiſmus Yohannis nõ erat pſe
ſacramenti/ quaſi quoddã ſacra

. ı
mẽtale diſponẽs adbaptiſmũ chꝛi
ſti · JObidẽ in ſolutiõe pᷣmi argum̃ti:
Baptiſmata phariſeoꝝ oꝛdinaban
turad mundiciã coꝛpalẽ ·̊ baptil/⸗
mus Johᷣis ad ſpualem· IJbidem
in ſolutione tertij argumenti·

Baptiſmus Johannis fuit inſtitu/
tus Neepto diuino; Jbidem in ſo /
lutione quarti argumenti : Nide

e hac materia totam pcedentem
Baptiſmus Johan / gqueſtionẽ ·
nis gram nõ conferebat · Sabba/
to quattuoꝛ tempoꝝ in aduentu:
Vide totam queęſtionem ·
Paptixcari chꝛiſtu fuit cõueniẽs tri/
bus ð cauſis · In octauis Epipha
nie ·q.jiin coꝛꝑe in pᷣma cõcluſione
PBaptiſmo Johannis cõueniens fu
it chꝛiſtũ bapticari tribꝰ de cauſis:.
Ibidem in ſecunda cõcluſione
Plura alia de hac materia vide in
eadẽ·q: in ſolutionibꝰ argum̃toꝝ:
PBaptixato chꝛiſto cęli apiunt᷑.ſpus
ſcũs deſcẽdit·⁊ vox pr̃is audit᷑· In
octauis Epiphanig. q· ij · in coꝛpe ·
PBaptitcato chꝛiſto demonſtrari de⸗/
buerũt ꝗᷓ ad efficaciam ꝑptinẽt no/
ſtri baptiſmi · Ibidem;
Paptiſmꝰ noſter qualẽ ⁊ vnde effi/
caciam habeat patet ibidem·
PBaptigato dño ſpũſſanctꝰ deſcen/
Dit ſuꝑ eũ ad deſignandũ dupli/
cem efficaciam baptiſmi in nobis.
Abidẽ in ſolutione pᷣmi argumẽti.
Nota plura pulcra ibideʒ in ſolu/⸗
tionibus argumenton·
Beatitudo ⁊ld beatitudin omnes
homines ſunt a deo vocati · patet
ſex rõnibus · Dñica · lxxx · q .j· ĩ coꝛpe
Beatitudinẽ nullꝰ purꝰ hõ habens
vſum liberi arbitrij conſequit᷑ ſine
aliquibus oꝑpibꝰ hcedentibꝰ · Jbi/
dem ·q::in coꝛpe½
PBeatitudo vna · vna merces · vnuʒ
remunerationis pᷣmiũ eſt omniũ la
boꝛantiũ in vinea dñi. Ibidem. q.
iij · in coꝛpe · In pᷣma cõcluſione 4

HBestitudovna.vna merces · vnũ re
mnuneratiõis pᷣmiũ nõ ẽ ommiũ la/
borantiũ in vinea dñi. Ibidem in
ſecũda cõclulione · De his etiã vi/
de in ſolutionibus argumẽtoꝝ.
Peatitudo eſt ſummũ bonũ · Dñica
ij poſt trinitatis ĩ argu·ĩ oppoſitũ ·
BGeatitudinis cena eſt omnibns de/
ſiderabilis· Jbidem in coꝛpe ·
BPBeatitudinis erroꝛes · IObidẽè in coꝛ/
poꝛe ⁊ ſolutionibus argumẽtoꝝ ·
Seatitudinis cqnam quõ exterioꝛa
impediãt. Ibidẽ ·q · ij in coꝛpoꝛe et
ſolutionibus argumentoꝝ ·
Heatitudo duplex · Dñica · xiij · poſt
trinitatis. q p totum·
Beatitudo requirit tria in hac vita
ſcʒ abnegationẽ · tolerantiã crucis
I ſequelã chꝛiſti · Petri martyris· q
Beatitudo ſanctoꝝ cõ/ 1†ρtotů
ſiſtit in viſione dei ꝑ eſſentiã· quod
pꝛobatur tribus rationibus· In fe
ſto oĩiuʒ ſanctoꝛum· q:jꝑ totum·
Pulcra ibidẽ ð beatitudine in ſo/
lutionibus argumenton.
Henedicendus eſt deꝰ· Titulo Be/
nedicedus q̃re ſit deꝰ ꝑ totů/
Benedicendus eſt deus pꝛopterſe
ptem cauſas. Ibidem.
Denedicti abbatis · Dide in quęſti/
onibus in feſto Henedicti ·
PHenedictus ſanctus melius fecit in/
ſtituẽdo monachos in ſocietate vi
uent es qᷓ; ſolitariã vitã agẽtes In
eadem feſtiuitate·q.jin coꝛpe ·
SBenedictus ſanctus ꝑ viſionẽ qua
vidit totũ mundũ nõ vidit deũ per
eſſentiã · Jbidem.qij·p totum ·
PBñficiũ qui recipit tenet᷑ ad gratias
reddẽdas· Niſitationis Marie · ꝗ·
ij coꝛpoꝛe in pma cõcluſione ·
Bñſficiatus meliꝰ facit ſtatim bene/
factoꝛi gras agẽdo qᷓ; Differendo:
Abigdem in ſecunda cõcluſione.
Paortholomeus ſanctus ⁊ alij apo/

ſtoli amici dei dicuntur· In feſto

eiuſdem in vnicq quęſtione·

PBamabas ſanctus · Dide ĩ queſti/
onibus in feſto eiuſdem
Bernardus: Vide in feſto DPernar
Di queſtione vnica ·
Hona gloꝛię in tribus conſiſtũt · In
Die aſcẽſionis · q· ije in ſolu · pmi ar ·

Hona eccleſiaſtica diſſipans vel di

lapidans eſt deponendus ab ecde
ſia · Dñica · ix · poſt trinitatis ĩ coꝛꝑe
Pona eccleſia ſtica habet Diſpenſa/
re epiſcopi · Oñ requirit᷑ ĩ eis bona
fides· In feſto IFlm bꝛoſij · q· ij · i coꝛ
PBona eccleſiaſtica debent coꝛe⸗
eſſe ad vſus paupeꝝ· ad cultü diui
nũ ⁊ neceſſitates miniſtroꝝ · bidẽ
Ponus paſtoꝛ fuit chꝛſtus · Dnica
pᷣma poſt octauas paſcę in coꝛꝑe ĩ
Ponus paſtoꝛ chꝛi cõdluſione · ij ·
ſtus poſuit animã ſuã ꝓ ouibꝰ ſuis
Ibidem in concluſione tertia ·
HBonitas voluntatis intẽdentis nõ
ſufficit ad bonitateʒ actus · Dnica
vilj · poſt trinitatis · q:iij · in coꝛpe ·

Honitas pſilij i tribꝰ ↄſiſtit · Abidẽ.
Puccella ſumpta a Juda intrauit ĩ

eũ diabolus nõ de nouo poſſiden
do .·ꝑᷣ pleniꝰpoſſidẽdo eũ · In die cg
ng· q·iij · in ſolutione Pᷣmi argum̃ti⸗

(ECs rnẽ ſumere voluit deifilius de fe/⸗

mina ne ſexus iſte videret cõtemni
Pñica · iij · xl · q· iij · in ſo · pmi argu ·
Carnem ſumere chꝛiſtũ ð femina cõ
uenientiſſimũ fuit. Ibide in coꝛꝑe.
Carnẽ aſſũpſit chꝛiſtꝰ nõ ꝙ celia ter/
ręadmiſtrationẽ deſeruerit vl q̃ſia
pfe receſſerit · Jbidẽĩ ſo· ſecũdi ar ·
Carnẽ ſumendo chꝛiſtus de femina
nullã cõtraxit immundiciã · ꝗbidẽ
in ſolutione tertij argumenti.

Charitatis thema· Citulo· ð tbema

Charitatis Intro/ ite charitatis:
Ductio ſiue Introitus. Ibidem·
Charitatis diſtinctio · Ibidem ·

Charitas facit foꝛtẽ · ti · ð Charitate.

Charitas dꝛ foꝛtis ꝓpt᷑ q̃ttuoꝛ· Ibi.
Charitas facit diuitem· Jbidem.

Cabula alphabetica ðẽÿ

Charitas facit wĩeʒ ſapiẽtẽ.· Jbidẽe ¶ ¶vꝛea multa mala facit· Citulo d·
mmn Charitas ſanat ·vinificat · trinphat⸗ Choꝛeatrices arma de / α boꝛea-

lſtiͦt tate vide latius ſuꝑius de moꝛe Ignẽ incẽdũt · Deo ⁊ ſanctis cotu
pmign Charitas dicit᷑ veſtis nuptialis ꝓpr meliam faciũt. Exercitum diaboli
Ns ſex rõnes · Dominica xx · poſt trini / congregant· Cotu ibidem·
tusebat⸗ tatis · q:ij in coꝛvꝛe · . Choꝛeas ducere q;tũ malum ſit pa/⸗
vicne⸗ Charitatẽ maioꝛeʒ nemo habet niſi tet ꝑ ſex rõnes· bidem.
dihent animã ſuã wonat quis p amicis ſu⸗ Choꝛeas du cẽtes faciũt quodãmõ .
ſeßͤbvne is · Parna be · q· .·⁊. ij · P totum · cõtra ola ſacramenta: Jbidem:
iico⸗ Cparilatis oleũ beata v'l gnes habu Liwrn3 ducentes enuliig icia com/
1 wee. it · ¶gnetis:q:-‚pꝑ totum · mittunt peccata: bidem:
li dwi Cbaneae pfecta er hoieʒ marty Choꝛeatrices oꝛnatu peccãt quinq;
hai rio · Dincẽtij martyris · q·· p totů · modis· ꝓbidem.
1 Piie Charitate ⁊ fide ſi quis manſerit in Choꝛeatrices etiaʒ in cantu peccant
Gncdei chꝛiſto vera vite · feret fructũ tripli/ multipliciter · Totũ ibidem.
n, cem · Marc· q· ꝑ totum-·· oꝛ Durũ coꝛrectiones cõtemnit · nõ
ipoubn Cauſaꝝ maioꝝ determinatio ad ſo poteſt emollirinon vult a peccato
getani⸗ lũ ſummũ ꝑtinet pontificem ·ꝗᷓ veri ſeꝑari ⁊ nulli cõpatitur:Citulo de
lätqntu tas ex tribꝰ colligi woteſt · Pñica · v Duxricia coꝛdis ꝑ totum
ms⸗ Din poſt trinitatis.qj.ꝑ totum· Cicatrices chꝛiſtus cõuemienter poſt
lt oil. tuit tanq; vni totiꝰ pt quattueꝛ: rones · Teria· iij Paſcx: q.j· Ptotũ.
zumuti cauſas · In feſto Hetni apli·.. H Cicatrices Chomas 2 viclit Tterigit
onſicen Cardinalis fuit beat: DNie. toru⸗ Sn oclquis palee q.ij in cope.
izne ronymus ꝓbat multis rõnibus · Cicatrices vidiſſe ſ ufficit ad ꝛiam
maenft⸗ In feſto ſancti Hieronymi. q .j · p fidem · Ibidẽ· in ſolu · ᷣmi argu ·
Cxena beatitudinis oĩ bus ſotuʒ⸗ Cicatrices ꝓpter nos tetigit· ꝗIbidẽ ·
dfind ſt veſiclerabilis. Dnica i⸗ boſtri Cicarcegantec; Chomas vidit cre⸗
ks nitatis · q· in coꝛpe · Digit · Ibidẽ in ſolu · ſecũdi argu ·
nttounm Cxęnam beatitudinis exterioꝛa impe/ Cicatrices T homas videndo aliud
temuech diunt · Ibidem . qij · ptotum·· vidit ⁊ aliud credidit · vidit huma/
Sung 0 Ceſari ſiue pᷣncipi terreno cenſus eſt nitatẽ ⁊ cred idit deitatem . JIbidẽ
idencoe⸗ ſoluendus · Dominica · xxiij · ꝗ·j· in in ſolutione tertij argumẽti ·
gglrn coꝛpe· .q· iij · p totum · Clauium poteſtate Netrus ⁊ quili/
nt iia Cenſus.vbi ſupra Ceſar bet ſacerdos aliquo modo · ſcʒ ſa⸗
eeicia. Centurionis fides magna fuit· nce cramentaliter ? inſtrumẽtaliter re/
hgnina tantã inuenit in iſrael facilitate cre mittit culpam · cõferendo ſacramẽ/
ciͦ Ppidi dẽdi · Dñica · ij · Ephig · ꝗ · iiij · p to⸗ tuum penitetie ; In feſto ſancti Pe/
mend⸗ Circũcidi de buit chuſtꝰ nõ ꝓpter in/ tri · q · ij · in coꝛpoꝛc·
lo⸗dtden Ddigentiã ßᷣ decentiã · In circũciſiõe Claues nec NPetrus nec quicũ q; ſa⸗
echanta⸗ q· · in pꝛima concluſione cerdos receperunt vt peccata ꝓpꝛia
5 Jbicn Circũciſionis multiplex rõ Ibidẽ virtute remittant · quia hoc eſt ſoli⸗
Scen⸗ Circũciſio ceſſauit et ceſſare debuit · us dei Ibidẽ.ĩ rñſione ad rõnes ·
Chenne Ibidem · q · ij in coꝛpe · —⸗ Clauim Pote ſtate Petr us 7 nunc
Gimorhn Circũciſio imꝑfecta erat reſpectu ba ſucceſſoꝛes eius poterũt ⁊ poſſunt
ui⸗ ptiſmi/2 H tnipliciter· Jbidem· indulgentias ⁊ relaxatiões focere

fructificat · Jbideʒ.· De chari/

ferunt exercitui diaboli: Ibidem:

penaruʒ bitarũ pꝛo peccatis· JIbi⸗
dem · q · iij · in coꝛpe ·
Cencns vice ſ⸗ Ppera Bona eccleſia
Contritio alicuius pęmtẽtis /ſtica:
poteſt eſſe tanta ꝙ omnẽ culpe rea
tum tollatſiue ꝙ omne de bitum a
o ſibi dimittat · ſcʒ pęnę ⁊ culpę
Pñnica· xxij q · iij · in coꝛpe ·

Contritionis intẽſio eſt duplex m

Thomam. Ibidem·
Contritio an ſit ſufficiens nullꝰ be/
ne ſcire poteſt · In ſolu · pmi argu ·
Contritio nõ dicitur vra niſi habe/
at annexñ ꝓpoſitũ cõfitẽdi: Ibidẽ
Cõtritioms doloꝛ etiã ad exteiioꝛa
xeriuat᷑. Ibidẽ in ſolu.ſecũdi ar ·
Contritionis d loꝛ q;uis ſit finitus
habet tñ infin tã virtutem· Ibidẽ
in ſolutione tertij argumẽti·
Contrtio diabolũ expellit ab homi/
ne. Titulo de Contritione ·
Contritio animam purgat ⁊ ſanat:
Cõfeſſo bet eſſe pᷣme /Ibidẽ.
ODlitata. Titulo de Cõfeſſione ·
Cõ feſſio de bet eſſe feſtina. Ibidem·

Cõfeſſio dᷣ bet eſſe integra. I bidẽ ·

Cõfeſſio debet eſſe nuda· Jbidem ·
Confeſſio eſt de neceſſitate ſalutis ei
gOni pecca ti moꝛtalis leprã incurrit

Confeſſio ſacramentalis neceſſario
facienda ẽ ſacerdoti ſi adeſt vel ha
ben poteſt · IJbidem · .
Confitendi ꝓpoſitum aliquãdo ſuffi
cit · IObidem · in ſolu pᷣmi argu.
Cõfeſſionis duplexẽ miniſter · Jbi⸗/

*

Dem in ſolu. tertij argumenti·
Confeſſio fienda eſt ſacerdoti · Ibi/
Dem. in ſolutione quarti argu ·

Confeſſiones ad audiendum et ad

verbum dei pꝛedicandum conue/

niens fnit vt aliqua religio inſtitu/
eretur · In feſto ſancti DBominici · q
‚in coꝛpe · in pᷣma concluſione·⁊ p
Confeſſio Petri.v bi di / totum·
xit· Cu es chꝛiſtus filius dei vini.
pꝛimo ab oꝛe Petri fuit pꝛolata:

Cöõfeſſio Petri differebat a cõfelſi/

one Nathanael. vt patet ibidem
in ſolutione pᷣmi argumenti ·

Confeſſio cmonum ⁊d chꝛiſto ma /

gis fuit ex cõiectura q; certitudine·
Jbidem:in ſolutione ſecũdi ar ·
Confeſſio Petri meruit poteſtatem
totius eccleſię · Jbidẽ.qij · in coꝛpe
Confeſſio Peiri meruit vt tria ſibi
cõmitterentur ſingulariter a domi/
no· Ibidem ·
Confeſſio NPetri meruit audire:Be/
agtus es Bimon bariona · Nota
plura pulcra. Jbidem ·

Coõuerſio Pauli fuit miraculoſa tri/

pliciter.ſcʒ rat one efficiẽtis· ratio/
ne lucis diſponẽtis · et rõne ipſius
Pauli · In cõuerſione ſancti Nau
li:q· iiij. in coꝛpe ·
Conuerſio non ſolum dicit iuſticiã.
ſed etiam ea quę diſponunt ad cõ

nerſionem . IJb dem in ſolu· argn.

Conuerſio attbei fuit mirabilis
multiplici ex ꝑte· ſcʒ dei: vocati · et
officij · In feſio ſancti Matthei · q⸗

ij in coꝛpoꝛe .

Cõuerſionis Pauli Matthei dif
ferentia · Jhidẽ in ſo· ſecũdi argu·
Connerſare chꝛſtum inter homines
conuenientſſimum fuit ꝓpter finẽ
aduentus ſui· vt patet triplici ra/⸗
tione· Dominica quarta aduentꝰ.
qiiij · in coꝛpoꝛe ·
Conuerſando inter homines chꝛiſtꝰ
ſuam diuinitatem 7 humanitateʒ
manifeſtauit · Jbideʒ.in ſolutione
pꝛimi argumenti

Conuerſationem ſuam chꝛiſtus ali/
guando turbis ſu btraxit ꝓpter tria
Ibigem . in ſolutione tertij argu ·

Cõuerſare chꝛiſto cũ diſcipulis poſt
reſurrectionem ſuam continue non
fuit conueniens · In octauis paſcę
q·· in coꝛpoꝛe ·
Conuerſatio continua poſt reſurre/
ctionem ſuaʒ potuiſſet diſcipulos

nco
acöfeſc
nll⸗
Doma
Wmgt
Widi
Meſtuten
maope
mna ſoi
a Dmi⸗

Nota

Cloſn i⸗
emi⸗
ſöne pin⸗
ſun e

muſi⸗
tado
110
ter

wons
orf
Nade/
anant⸗

Gchei⸗
nmnti
none

usdi/
Marm
meg,
dnls
mwen
is

dOucere in erroꝛẽ· Jbidẽ · ĩ ſolu · pmi

Conuer ſare cũ diſcipulis gargu ·

continue poſt reſurrectionẽ ſuã no
luit chꝛiſtꝰ vt oſtenderet ſe alibi cõ

ueniẽtius eſſe · Jbidẽĩ ſolu· ſecũdi

Conuerſari chꝛiſtus pᷣma iargu:
Die reſurrectionis ſuę ſepius volu
it vt facilius recipent fidem reſur/
rectionis· Ibidẽ· in ſolu:quarti ar·
Cuſtodia ſenſuum exterioꝝꝑ:Citulo
eodem per totum·

Cuſtodia coꝛdis neceſſaria eſt ꝓpter
multa bona quę ꝑ hocconſeruant ·

multa mala quæꝑ incuſtodiã eue
niüñt · Citulo de Cuſtodia coꝛdis ꝑ
Cuſtodia angeloꝝ erga totum ·
bomines ꝓuenit ex diuina ꝓuidẽ/
tia ·˖ In feſto ſancti Michaelis · ꝗ ·

ee

ſ. in coꝛwoꝛze · .

*

Cuſtos hominis pᷣmus et pᷣncipalis

elſt ipſe deus · Ibidẽè in ſo · pmi ar ·

Cuſtodia angeloꝝ non eſt ꝑ infuſio
nem gratise · ſed eoꝝ eſt parare ho
mines ad ſuſceptionem grę· ꝓbidẽ
in ſolutione ſecundi argumẽti ·
Cuſtodia angeloꝝ ẽ ꝓpt imꝑfectio/
nẽ cognitionis luminis naturalis·
Ibigdẽ in ſolutione tertij argu ·
Euſtodia angeloꝝ non habet coge /

re hominem ad virtutes· Ibidem

in ſolutione quarti argumenti·

Cuſtodia angeloꝝ nõ retardat eos

a cõtẽplatione ˖ Jbide . q · ij · p totũ ·
Cuſtos angelicus hominẽ q;diu vi/
uit nunq; ex toto relinquit· Jbidẽ
q ·.iijiin coꝛpe ⁊ ſolutionibus argu·

Cogitatio debet verſari circa octo·

Citulo de Cogitatione
Cogitatio verſari debet arca deum .
Cogitatio noſtra verſa / /Jbidẽ·
ri debet circa chꝛiſti paſſionẽ· Ibi ·
Cogitatio noſtra verſari debet cir/⸗
ca mandata dei · IJbidem·

Cogitatio noſtra verſari debet cir/⸗

ca peccata · Ibidem·

Cogitatio noſtra vrſari debet cir/⸗
ca inſidiqs diaboli · IJbidem ·

CTabula alphabetica

Cogitatio noſtra verſari debet circa

moꝛtem. Ibidem ·

Cogitatio noſtra verſari debet cir /

ca exempla ſanctoꝝ. Ibidem ·

Cogitatio noſtra verſani debet cir /

ca gaudia xterna. ꝓObidem
Coõſolatio triplex· Citulo de Conſo⸗
Conſolatio tꝑals:ꝗbidẽ.· Aatiõe ·
Conſolatio puᷣalis: ꝗbidem.
Conſolatio ſpualis appetẽda ẽ ꝓꝑpt
multa Jbidem
Conſolatio ęterna. IJbidem.
Cõpaſſio· itulo de Cõpaſſione p

Cõpaſſio ex octo cauſis /totum

oꝛitur. Ibidem
Cõpatiens pauperi qui elemoſynã
petit quid meditare debeat· Ibidẽ

7

Compaſſio duplex · cõmẽdabilis ⁊

Teteſtabilis. Ibigem.

Cõpaſſio eſt opus ſpuale · J bidem.

Cõpaſſio eſt crux interioꝛ· Ibidẽ ·
Cõpaſſionis gladio Mania fuit p/
foꝛata· Dnica infra octauas nati/
uitatis chꝛiſti·q:ij: p totum.
Conſuetudo bona multa bona im/
poꝛtat·Titulo de Cõſuetudine·

Coõſuetudo bona quinq; bona oꝑa/
tur. Ibidem ptotum

Coõſilij vel volutatis bonitas. Supᷣ
vbi bonitas cõſilij vel volütatis·

Contẽplatiug vita· Supra in lcti⸗

ua vita⸗

Coꝛpe ⁊ anima Maria aſſumpta ẽ
in celum . qð tribus rõnibus pꝛo/

bar. In alſumptione. q ij i coꝛpe.
Coꝛpus qui occidere habent nõ fut
timendi: Johãnis ⁊ Hauli:q·ij ·

Coꝛpus chꝛiſti tres habet cõſidera/

tiones· Titulo de Coꝛpe chꝛiſti ·
Coꝛꝑis chꝛiſti conſideratio pᷣma eſt
fides· Abideem.
Coꝛꝑis chꝛiſti conſideratio ſecunda
eſt digna ſumptio · Jbidem·

Coꝛꝑis chꝛiſti conſideratio tertia ẽ
Dililigens cuſtodia Jbidem ·
Coꝛpus ſuum ⁊ ſangninem chꝛiſtus
Cconuenienter dedit Judę cum alijs

43

diſc pulis ĩ ſacramẽto· In cgna do/
min ⸗qer in co⸗e en fofär .
Coꝛpus chꝛiſti Judas tm̃ ſacramen
taliter ſumpſit · Ibidemin ſolutio/
ne tertij argumenti.“
Coꝛpus chꝛiſti Judę non ꝓfuit cul/
pa ſua fuit IJbidem. “?
Comedit chaſtus poſt reſurrectionẽ
ſuam cũ diſcpulis ſuis . Feria · iij ·
palcę · q· iij · pH fotum.
Coꝛrectio debet eſſe lenis ⁊ manſue/
ta · Titulo de Coꝛrectone⸗·
Coꝛrectio debet oſtẽdi oꝑe · Ibidẽ ·
Coꝛectio debet eſſe charitatiua
Coꝛrectio debet eſſe vtilis · Jbideʒ·
Credere an cõſiſtatĩ viſis: In feſto
TChomeę · q ·. . · ꝑ totum · Dide claniꝰ
infra · vbi ꝓides·
Credere pmęveritati in his quęnon
vigent eſt lauda bile. q: iij · in coꝛpe
7 totum · .
Credere explicite myſteriũ incarna/

tionis chꝛiſti eſt de neceſſitate ſalu

tis · Dhilippi ⁊ Jacobi · q. · in coꝛ/
oꝛe ⁊ pP totum· .
Credere myſteriux trinitatis tenef̃
explicite · Jbidem · ꝗ.ij · in coꝛpoꝛe ·
ſolutionibus elrgumenlen
Credere tenebantur iudęi chꝛiſto h̃/

Dicante etiam ſi nullũ feciſſet mira

culũ · Sim onis ⁊ JIudęq·j coꝛpe
Credere cũ themate· C itulo Credẽ
Credere introductio ſiue introitus
Credere diſtinctio bidem.
Credere eſt actus fidei: Ibidem ·
Credere vt aliquis ſalubꝛiter dicat᷑

neceſſarium eſt ꝙ habeat fidei xeri

tatem tripliciter · ſcʒ in coꝛde.in oꝛe
in ope· Jbidem
Credere eſt cogitare cũ aſſenſu · In
octauis paſcę · q· iij · in ſo · tertij ar.

Credere ſimpliciter donum vei eſt ·
Credidit Chomas aliud /Jb idẽ·

aliud vidit · IJbidem·
Crucem tollere volenti ire poſt chꝛi⸗/
ſtum eſt neceſſarium · Netri martvx

ris · qj· in coꝛpꝑe ·

9

Crux chꝛiſti in quãtũ repſentat ima/⸗

ginem chꝛiſti eſt adoꝛanda: Inuẽè/

tionis ſanctę crucis · q · ij · in coꝛpe ·
Cux chꝛiſti ex contactu membꝛoꝛuʒ
quia ꝑpfuſa ſanguine chꝛiſtiadoꝛa/
tur latrie cum chꝛiſto· Jbidẽ · No⸗/
ta ibi plura pulcra in ſolutionibus
argumentorã · De Cruce vide in/
fra de Exaltatione ſanctę crucis·
e
Pamnaton animę videbunt et vi/
Dent gloꝛiaʒ beatoꝝ quomodo·
PDominicca pma poſt trinitatis · ꝗq⸗
ij· n coꝛpoꝛe
Pamnati non vident quę aguntur
in hoc mundo · Ibidẽ in ſolutione
pꝛimi argumenti ·
DPamnati non videut illam gloꝛiaʒ
expientiam · Ybideʒ in ſolutione
ſecundi argumenti ·
Damnati affliguntur ⁊ dolent vidẽ
do gloꝛam beatoꝝ · Ibidem in ſo
lutione tertij argumenti ·
Damnati vellent omnes bonos eſſe
damnatos · ꝓbidẽ · q· iij · in coꝛpe·
Vamnati plus dolent de ſaluatio/
ne alioꝛum qᷓ; ꝓpinquoꝛũ · q;uis de
omnium doleant · IJbidem in ſolu⸗
tione pᷣmi argumenti· J
Pamnati non ſeruant amiciciaʒ ad
eos quos inoꝛdinate dilexerunt·

AIbigem in ſolu· ſecundi argu ·

Damnati exodio ⁊ inuidia plus eli

Gnnt toꝛqueri cum multis q; pau /

cis· Ibidẽ in ſolu · tertij argumẽti·
Dand de ſemine deſcendit chꝛiſtꝰ
bm carneʒ · Natiuitatis Mariq.
· per totim ·
Veus hoc nomẽ nõ pluraliter ſᷣ ſin/⸗
gulariter dicitur ⁊ Rdicatur ð tri/

us perſonis in diuinis · In feſto

trinitatis · qiij · in coꝛpe · ⁊ ꝑ totũ ·
Deus in ſeipſo odio haberi non po/
teſt · Vominica · iij · poſt trinitatis ·
q · ij · in coꝛpoꝛe ·
Deus a nuſlo odio haberi poteſt ·
Ibidẽ in ſecunda cõcluſione ·

tatim
1Ju
nbwr
nadcnn
Mnondas
Evikeiy
nds,

ntet i
omodo⸗

mm
Oanone

n gorg
oluone

lentnici
eninho

noseſſe
cope⸗
iuse

ninz
mnt⸗
4 Plus il
66 9
hih
ne⸗

tadſi/
wrdn
Sſi

19to

Gmnp⸗
mmnitads⸗
inmt
N

Tabula alphabetica

Deus in certis ſuis effectibus odio

haberi poteſt · Ibidẽ ĩtertia ↄcloe ·

Bedit beata gatha omnia ꝗᷓ ba⸗
buit vt celetem comꝑparet marga /
ritam · In feſto ſanctę gathe q ·

pertotum ·

Peſponſata fuit beata IAgnes chꝛi /
ſto ſponſo· ideo eum in multis cõ/⸗

mendat · ¶gnetis · ꝗ·ij · ꝑ totum ·
Vefunctis pꝛoſunt ſuffragia vino/
rum· In die animarum · ꝗ · ij · ĩ coꝛ/
poꝛe in pᷣma cõcluſione·⁊ ꝑ totũ.

Benſoꝛes chꝛiſtuʒ perſequutur ⁊ ſu/

os· Citulo de Deriſione · p totũ ·
Periſoꝛum malicia peioꝛ eſt herodi/
ana: Ibideimm.
Denſoꝛes ſocij ſũt dęmonũ · Ibidẽ.
Deriſoꝛes maius damnum deo in/
ferunt quam occiſoꝛes coꝛpoꝛum
Deriſoꝛes ſunt cęci cau /ꝗbidẽ ·
di . lupis applaudunt ·: chꝛiſtũ cru/
cifigunt · ſunt bufones· Ibidem · ꝑp
Detractoꝛes ſunt mali /totum:
Titulo de Detractione p totũ·
Vetractionis ſeptem ſpecies· ꝓbi·
Petractionis pꝛima ſpecies eſt di/
cere malum de aliquo · Ibidem ·
Vetractoꝛ poꝛco comꝑat᷑. IJbidẽ.
Vetractoꝛes latroni comꝑant · Jbi/
Petractoꝛes dapiferi ſunt /dem·
Diaboli ˖ IJbidem
Setractionis ſecunda ſpecies ẽ au
Dita cũ augmento referre · Ibideʒ·
Petractionis ſpecies tertia eſt falſa
crimina imponere · IJbidem.
DVetractoꝛ comꝑatur muſcę· Ibidẽ ·
VBetractoꝛes comꝑpantur cambus:

Detractionis quarta /Ibidemꝰ

ſpecies ẽ occulta bona negare· Ibi
Petractionis ſpecies quinta /dẽ·
ẽ manifeſta bona minuere · Ibidẽ·
Vetractoꝛ fur · imo peioꝛ alijs furi/
bus ˖ IJbidem. HL
Detractionis ſexta ſpecies eſt bona
in mala connertere · Jbidem.·

Detractoꝛ comꝑatur ſerpenti · Ibi:

DBetractionis ſpecies ſeptima ẽliben

ter audire vetractiones ꝓbidem·
Peęmones chꝛiſtus eiecit de aabus
T coꝛꝑibus· Dominica tertia· xl· q
ſ. in coꝛpoꝛe·
Pemones chꝛiſtus eiecit nõ in Be/
elcebub · in virtute dei · q; quat/
tuoꝛ rõnibus ꝓbat᷑. IJbidem ·
Pemones poteſtate ſuꝑioꝝ demo/
num expelli poſſũt a coꝛpibus.ſed
nõ animabꝰ. Ibidem in ſolutione
Peęmon quando poteſtate ſuꝑioꝛis
pmonis expelliturnõ dicit᷑ ꝓpꝛie
eija· p̃ exire ex obediẽtia · ꝓbidem·
Pemon q;uis tali modo videat᷑ ex/
lli:non eſt vera expulſio ſ ficta et
imulata ˖ Ibideʒ ·
Demonibus attribuenda non ſunt
quę ſunt ſalubꝛia ſed virtuti diui/
nę m · Ibidẽ in ſoiu · tertij argu ·
Deęmonum regnũ chꝛiſt deſtruxit ·
Abidem:.q·ij. in coꝛpe ·
VPemones chꝛiſtus in digito deieie /
Pemonis poteſtas in duobus con
ſiſtit · Jbi/dem. “—?
Peęmonũ expulſio ꝑ exoꝛciſmos tm̃

erat a coꝛpibus · Ibidem in ſoluti/

Demones chuſtus pꝛia virtute ex/

pulit· Jbidem

Piabolus Nt ſupra Dęmones·

Piabolus eſſentialiter poteſt intra⸗
re in hominem · In die ceng · q iij · ĩ
coꝛpe in pᷣma concluſione·
Viabolus non poteſt intrare in mẽ/
tem hominis · ſed ſolus deus· Ibi/
dem in ſecunda cõcluſione ·
Diabolus dicitur intrare in coꝛ vel
mentem hominis ꝑ affectũ vel effe
ctum malicię Ibidẽè in ſo· pmi ar ·
Viabolus intrauit in Judam poſt
buccellam non quaſi de nono. ſed

plenius eũ poſſidendo· Ibidẽ ·
PBekectus noſtros chꝛiſtus ſuſcepit·

—
–☚

ſed nõ peccatũ · Dominica in paſſi/
one · q“j . in coꝛpe -·
DVilectio mala temꝑaliũ:Citulo ð
Diuitijs tempalibus ·
Vilectio vbi ſupra cmoꝛ: ⁊ Chani
tas· Et ĩ feſto lancti Hernardivni/
ca quęſtione ꝑtotum·
Diuitijs tꝑalibus poteſt hõ peccare
qᷓttuoꝛ modis: Citulo ð Diuitijs·
Zinitijs peccat᷑ ĩ acquirẽdo· Jbidẽ
Piuitijs peccatur ꝑpabuſum vel ma
lum vſum· Jbidem·
Viuitijs peccatur in nimia detẽtio/⸗
Viuitijs peccatur ne. Ibidem·
nimis eas diligendo Ibidem ·
Diſſipare · DNide ſup DRona eccliaſti
Dimittẽ · vide infra · Peccata · ℳ.a
Diuinam naturaʒ ſe habere chꝛiſtꝰ
ſufficienter pꝛobauit · Dnica· xviij ·
q · ij · in coꝛpoꝛe ·
DPiuinitatem chꝛiſti pᷣus ferunt᷑ ſan
cti ad contẽplandaʒ q; humanita/

nitatem eius· In feſto omniũ ſan/

ctoꝛum · qiij · in coꝛpoꝛe · .
Diſcũ bere faciet chꝛiſtꝰ ſuos. ⁊ quõ

intelligitur. In feſto ſancti Mar/

tini · q: vnica in coꝛpe-·
Ziſcubitus ſignificat ſedes ⁊ mãſio
nes regni · Ibidẽ in ſolu·pmi ar ·
Digitum abſendẽdo Marcus nõ
peccauit · In feſto eiuſdem ·
Piſcipulos· xxij· chꝛiſius cõuenien/
tiſſſime poſt apoſtolos elegit · In fe
ſto Luce · q ..· in coꝛpoꝛ e⸗e ·
Vominicus ſanctus cõuenient inſti
tuit religionẽ ad ſdicandũ ⁊ con/
feſſiones ſalutares audienduʒ· In
feſto ſancti Hom mici .q.j· in coꝛꝑe
in pꝛima concluſione·
Vominicus ſancius bene fecit labo/
rando apud ſedem apoſtolicaʒ vt

religio talis inſtitueretur· IJbidem

in concluſione ſecunda ·
Vominicus ſanctus cõuenienter in/
ſtituit vt ſua religio lr̃arũ intende
ret ſiudijs· IJbidẽ · q ij · in coꝛpe·

DHoctoꝛibus aureola debet᷑ vt ha-

bes ſupra in KNureola ·
SPoctoꝛes tria habere debẽt ad au
reolam · IJbidem.
Doctoꝛ tenetur ad ea gas dicit ſub
Dillinctione · In feſto Chomę do
ctoꝛis·q · ij · in coꝛpoꝛe ·
Poctoꝛ tenetur ad ea ad quę pꝛius
tenebatur · Jbidem in ſo · pnt ar ·
Voctoꝛ ad ea que dicit q;diu lüt ne
ceſſaria ad ſalutem tenet᷑· ꝗI bidem
in ſolutione ſecundi argumenti

Zoctoꝛalẽ ſtatũ quis ſuſcipe poteſt

ſine diſpendio ſtatus ſui· In feſto
Nincentij doctoꝛis.q:ji argumẽ
to in oꝓpoſitum·
Voctoꝛalem ſtatuʒ religioſi ſuſciꝑe
poſſunt ſine dimmutiõe ſtatus p/

fectionis qð quinq; ꝓbatur rõni/

bus . Ibid em in coꝛpoꝛe ·
Doctoꝛali ſtatui chꝛiſtuſ pꝛohibuit
ambuionem⸗ Ibidẽm ſo· pmiar.

Voctoꝛali ſtatui ꝓhibuit ne talis di

ceretur principalis magiſter · Ibi ·
Voctoꝛalis ſtatus tan q; ſpũale to/⸗
num non interdicit᷑ religioſis · IJbi/
dem in ſolu·ſecundi argumenti.
Voctoꝛis Hieronymi doctrina me/
rito ẽ ſupra candela bꝛũ eccleſię po/
ſita · In feſto Hieronymi ·q.j coꝛ
poꝛe · 1 p totum ·
Voloꝛ de chꝛiſii paſſione · Pide do
minica · ij · paſcę·p totum.
Voloꝛs ſeptem ſunt differentię· Ti
tulo de Voloꝛe ·
Doloꝛ deponendus Ibidem.
Voloꝛ recolendus· Ibidem.
Voloꝛ appetendus Ibidem·
Voloꝛ aſſumendus· ꝓbidem.
Doloꝛ ſuſtinendus Ibidem.
Voloꝛ abhoꝛrendus· ꝗ bidem.
Doloꝛ malus· Ibidem·
Voloꝛpcauendus · Ibidem ·
Domꝰ q druplex.CT itulo ð Domo.
Domus pꝛima Caro· IJbidem.
SDomꝰ ſcda exterioꝛ · ſ ecclia · Ibi·

☛ — –„ /-— —

—
—

— —

Aby
d

Wr ſub
de

knhin
Np
kd
umenn
hepor
Iulkeſto
Ugum

n R
Kuns
NAurföne

vohbit

„pIAr.

euls di
fer. Jbi

ialeo/
is Ibi⸗
menli⸗
mune
ct⸗
ice

Veew
nogi

7
5
⸗
We
den

en⸗
dDono⸗
den.
5

CTabula alphabetica

Domus illa multiplicem habet can /

ſam accedendi: Ibidem ·

DVBomꝰ tertia coꝛ hominis· IObidem·

Vomꝰ illa ſepius eſt inueſtiganda·

Pomus quarta celeſtis / Jbidẽ ·

patrig · Jbidem ·

Homus lla repleta eſt oĩbus bonis
DVuricia coꝛdis coꝛre / bidem·

ctiones contemnit · Titulo ð Du/
cia coꝛdis ·
Purũ coꝛ nõ pt emolliri · Jbidem.
Durũ coꝛ nõ vult a peccato ſeꝑari ·
Vurum coꝛ nulli cõpatit᷑· Ibidẽ ·
Be.E.

¶ Ebrietas multa mala impoꝛtat. Ti/

tulo de Ebrietate ˖
Ebrietas grauamẽ eſt naturę· Ibi⸗
Ebꝛietas malũ luxurię inducit · Ibi·
Ebrietas ſeruũ facit omniũ vicioꝛũ ·
Ebꝛietas reddit homi ⸗Jbideʒ ·
nem ſtultum Jbidem
Ebꝛietas egeſtatẽ imwoꝛtat· Jbidẽ ·
Ebrietas hominem fameſcere facit ·
Ebrnietas eſt demon bidem.
blandus. IJbidem
Eccleſia catholica conuenienter de/
ſignat᷑ ꝑ nauẽ ſiue nauiculã. Dñi/
ca · iij · voſt Ephie . q·· in coꝛpe ·
Eccleſię vniuerſalis nauicula nũqᷓ;

tanta tempeſtate tribulationis ve/

xabitur ꝙ naufragium patiatur ·
Ibigdem in ſecunda cõcluſione·⁊
ſolutionibus argumentoꝝ.

Eccleſię cauſę maioꝛes ad ſummũ ꝑp/

tinent pontificẽ· Dominica · v · poſt
trinitatis · q.j· in coꝛpe-·
Eccleſię bonoꝝ dilapidatoꝛ ẽ depo/⸗

nendus. Dñica · ix · poſt trinitatis ·

q.· in coꝛpoꝛe ·

Eccleſig tot ſiue vniuerſalis caput

PHetrus a chꝛiſto conſtituit · In fe/
ſto ſancti Petri · q.j· in coꝛp e ·
Eccleſię regimẽ optime eſt oꝛdinatũ.

Eccleſi pᷣncipatu chꝛiſtus / IJbidẽ

in vno ſcʒ Petro poſuit ꝓpter pul/

cæitudinem ⁊ ſpecioſitatem pᷣncpa

tus eccleſiaſtici· IJbidem

„

Eccleſię pᷣncipatũ in vno poſuit ꝓpr
vnitatẽ/⁊ ſciſmata vitãda. Ibidẽ:
Eccleſię pᷣncipatũ in vno poſuit ꝓpt
vnam fontalitatẽ fluentis poteſta/
Eccleſig pncipatum atis· IJbideʒ ·
in vno poſuit ꝓpter eccleſię firmita/
tem ꝑꝑetuuatem: ꝓbidem.
Eccleſię caput ſm interioꝛẽ influen/
tiam eſt chꝛiſtus· Jbidem in ſolu/
tione pꝛimi argumenti.
Eccleſię caput vᷣm exterioꝛem guber
nationem fuit Petrus ·⁊ ſunt eius
ſucceſſoꝛes · IJbidem.
