ſutus · Ad obſequendũ · i· ad ſeruiendũ.obſequor eris. cũ dtĩo
Emãcipauit · i· deputauit et dedit · Exceſſu m ˖ g· et · q. de · i· eleua
tione et extaſi ſiue raptu. Supciliũ · i. ſupbiam: n· g. S ubacto · i ·
ſubiugato · ſubigoꝛ eris · ſuba ctꝰ ſ um. G cruce · i: de cruce· deo
m. coꝛ · i· intm̃ · Reſ. arci uit · i repauit· q- con. Miſterialiteꝛ. 1. figag
raliter· Inſtar·i.ad ſimilitudinẽ includẽs in ſe p̃poſitionẽ ad·
Replicãs m · coꝛ · ¶ Die ſecũdo · DPreſcribit᷑ · i · pordinat᷑ · Nico

In. coꝛ· i· ſtatim · Rbdicauit · i · a ſe ſeꝑauit· abdico as· mcor. o

aptaret . i. cõfoꝛmaret· coapto as· mulatoꝛ. i. amator ſiue zela
toꝛ. Mollirẽt.m· pro· et · q cõ.i·ad molliciẽ ind inarẽt· Nactus
id eſt: inueniẽs · nãciſcoꝛ eris: nactus.i.ĩuenire.Exceſſiua ·i. ſur
ſum leuãte · Quadrãtem. i· vltimũ et minimũ veniale pctm̃ m ·
g ·. i quar ta ꝑs rei diuiſe ꝑ quattuoꝛ. Admodũ me · coꝛ: i valde ·
PBretusi vallatus adiecim Oraculo.i·reſpõſo · n · g: Decernẽs
id eſt · iudicãs · Tugurio· i.pua domo vel cella n· g · Normã · i · re
gulã. DPeruigil m coꝛ. i· vigilãs et aſſiduus cõ· g. vel · ge · pui
gil lis. G fratribꝰ i·ex vel de fratribus · Moſtiolũ pe· cor · Nuri
ga m · pro. i. bubulcꝰ.m · get Pme de · Adeoqʒ.i:⁊ intm̃ · Mori
tus m. pꝛo · ANciei · i· militari ſocietati fe · g· et quinte de · Antido
tum pe · cor · i · medicinã ſiue tyriacã n · g · Düũtaxat · i · tm modo ·
Teternma· i· nigernima· Effigie · i forma · ꝗ· de · Olimatibus · i ·
Ptibus · hoc lima tis. mcor . Excidiũ m · c. i. deſtructio et ruina
n. g. Tetrũ. i. mgrũ te ter ra· um . Robur . i· fortitudinẽ · robur
boris. n. g. me cor · Clideret pe · cor · i. cõfringeret · elido dis · ſi ·
m. pro. Coheſit m· pro · i · ſimul adheſit. cohereo es · m · produ ·
Siquidẽ me·cor i.certe· Tbidẽ m.pꝛo· Ve nuſtabat · i · pu crifica
bat · ¶ Die tercia. Inſignis · i. preclarus et nobilis · adiectiuum
ter · declinatõis · AOdmittebat · i. recipiebat · Vt plurimũ. i. ſepe

Suyper legendis )Sanctoꝛum.
duertere; i ꝓpendere vel cognoſcere: Liquido me· coꝛ ·i. ma
nifeſte · Laſſato · i:-fatigato· Ceruical n· g · m. ꝓ · i· plumaciũ · Ru
goſa.i· cõt racta ⁊ hiſpida · i.piloſa ⁊ aſꝑa·me.pro·hiſpidꝰaũ ·
Algoris m.pꝛo.i.frigoris m.g· Quodãmõ pe · coꝛ ſi eſt vna ꝑs
D Apicẽ.i:ſũmitatẽ ſiue ꝑfectõem apex apicis ma.ge·me· coꝛ· Ex
piare · i. purgare · actura me· pro · fe· generis · NHaruipẽdẽdo.id
eſt. deſpicẽdo.ter.cõ.Frriguaid ẽ·fluxꝰ.n:gnis: xcederz · id ẽ
in raptu et extaſi deo cõiungeret᷑ · Rdeo me.coꝛ.id ẽ· intãtum ·
Dedicatã id ẽ· cõſecratã. Sumopꝑe ·id ẽ. valde · Archano me p ·
n.g · Quãtũlibet pe·cor · i· quãtũcũqʒ. NHareret me.pro.i.obedi
ret · Siquãdo mcoꝛ.in proſaGmula mecoꝛ· i· q̃ſi inuida ⁊ con
tentioſa. Caducis m pro.i:trãſitoriis adiectiuũ: Viſceroſiꝰ.i.
mas intime.Pretẽdũt · i. repᷣſentãt et demõſtrãt· Harerẽt · id ẽ
obedirẽt m. pro · Acſi. i · qſi. Ingenitam pe · coꝛ.i:innataʒ ſiũ na

* ,„ „ , „ „ , . — „
H turaliter inſertaʒ · Lique ſcebat·i:liquida fiebat molliſ et pia hi
queſco ſcis · Regerebat.i:referebat: regero is. geſſi.Quĩ ·id eſt

nõ. Adeo.i. ĩtantũ m· c · Zelotes m · ꝓ·ter ·decli:i:magnꝰ ama⸗
toꝛ· Emulatõis·i· dilectõis: Siq̃dẽ m· coꝛ.i:certe · Cõfoſſus · id ẽ
pfoꝛatꝰ.a cõfodioꝛ deris· Aculeo pe.coꝛ ·i.ſtimulo ma· g· Exceſ
ſus. id eſt· magna eleua tio ad excelſa maſcu g. ⁊ quarte decli
natõnis. Eaueret · media producta. Egeret media producta·
PDotiſſimũ.id eſt· p̃cipuum · Aduertere · id eſt· cognoſcere · Ag
greſſus · id eſt· arripiens · Nutu.id eſt· voluntate.maſculim g.
et quartæ declinatõnis: Duceretid eſt · reputaret · Remeauit
i.rediit. ¶ Die quarta. Inſigniendus.i.ſtigmatibꝰ cõſignãdꝰ
ab ĩſignioꝛ niris· Contendebat · id eſt· conabatur · Dedicaſſe
id eſt ·˖ dediſſe · Confligẽtes · id eſt · pugnãtes. Secretanum . id ẽ
locũ ſeeretũ: Nactus ·id eſt·adeptus·a nanciſcoꝛ ſceris· n actꝰ
ſum. QOolludebat id eſt ſimul ludebat cum ſponſo · Qircũdatꝰ

pe · coꝛ· Surſũactionuʒ pro vna parte Vrgebat · id eſt cogebat
Inſtinctꝰ.id eſt ĩſtigatio ma · ge·⁊ q̃rte decł. Indefeſſũ · id ẽ nõ
fatigatũ: adiectiuũ· Limpido id eſt claro media coꝛre. adiec-

Kcumie ˖ m· ꝓ·. i . ſubtilitate · hoc acumen nis.Qõpꝛobat maĩfe
ſtat.m.coꝛ:Mellif lua.i.dulcia· Agebat.i.pmãebat. Nreditã m.
c.i.ornatã· Peruiꝰ.i.pſpicuꝰ ⁊ penetrabiliꝰ · Se ꝗſter · i · ſepatꝰ
aiectiuũ · Subactꝰ. i. ſubtꝰ poſſeſſus ⁊ ſubiugatꝰ ſiue ſuppreſ

*

R

ſus.a ſubigoꝛ geris· qð eſt ſubtꝰ agi

Suplegendis Sanctoium
2 Habenas · i · coꝛrigias in ·
pꝛo · Inſtinctꝰ.i.ĩſtigatõis in · g · q · d Obnixe · i· foꝛtiteꝛ ⁊ ĩſtan
ter· Rdeo. i.ĩtãtũ m. cor· Vna·i ·ſimul vltima ac · Celibẽ. id ẽ· ea
ſtam quaſi celeſtẽ. celebs bis · o · g· m· cor · Reate media pꝛoðᷣ·
ĩdecli Coꝛreptꝰ.i.apprehẽſus et aggrauatꝰ. Decubãs · m. c.

id & infirmꝰ iacens· Veritꝰ me · coꝛ.i· timẽs · a vereoꝛ reris · Inſi

nuẽ · i. notũ faciã.ĩſinuo ĩſinuas: Interlapſiſ vna ꝑs. Immine:e
i. iſtare· Ex alauit · i· em iſit. exalo as · m. p· neutrũ eſt · ſ ponit
hic tranſitiue · Iderat me· coꝛ. ¶ Die quinta· Darerent media

p · i· obedirẽt · Candẽtis·i ad ignẽ calefacti o·ge · a candeo des

dui ˖ Crepitãte.i· reſonãte ⁊ ſtridẽte a epieo crepitas m · coꝛĩ
HMHeꝛemũ ·i.locum in heremo.i:in deſerto femi gnis me. coꝛre ·

Gdito m. cor · i·cõpoſito ſuie facto. Afficiẽs · i· delectans · Vecta
bat᷑i· poꝛtabatur · vecto tas: ⁊ vectoꝛ aris· Hoplitibus · i:· geni⸗
bus. bic poples litis · media coꝛ: Cagete media ꝓ· Applauſum

id ẽ· reuerẽtie et honoris blãdimẽtũ maſculĩ gnis et qrte dedli
natõnis· Remige media coꝛrepta ·i· nauta· remex remigis maſ.

generis · Pareret media ꝓ·id ẽ · obediret kIndigene p · coꝛrepta
cõis generis 1 pᷣme de. i · habitatores ibi vel inde geniti · p · coꝛ ·
„ & r w „ ,P
deo m · cor · i . intãtũ . Clades · id eſt · peſtilentie · dades diſ·femĩ

generis· Deriere ⁊ intulere penulti · pro · in preteritis · Siqndo

media comepta. Krua · id eſt· campos neutri generis Peruadẽt

id eſt inuaderet. Deuenit media producta Ceſtientes · id elt.·

—

geſtus leticie repreſẽtantes. Nareꝛẽt media pꝛoductandeo m ·

corre · id elt· intantum. Sclauonia penultima producta · Pta

pro · Lũbardiã penultĩa pꝛoducta. Suꝑuemt in p̃terito. Nalu
des feĩ generis · hec palus diſ. media pꝛoducta lõca cenoſa vbi
pabula creſcũt iumentorũ · Cõplacet media corepta Aliaſ vl

lia penultĩa co· Nuſq;.id ẽ.ad nullum locum Knchone media

tima acuta ·id ẽ alibi Denſaſ. id eſt ſpiſſas adieciuum. CQom

mittat me dia pꝛoducta. Dropinat · id eſt· miniſtrat· media pro

ducta kmmitia id eſt crudelia:hic et hec immitis 1 hoc imm

*

te media pꝛoducta.¶ Die ſe xto· Obedit media producta · Exi⸗
mie . id eſt · magne adiectiuum . Qumulatius · id eſt · copioſi
us et largius. Ignitas · media producta . Qelerrimo · id eſt ·
velociſſimo ; Alatus · media producta · Exceſſiuam. id eſt.

=
S
M
W
5
.
“
S
“
=
D

Super legendis Sanctoꝛum.
tranſcendẽteʒ. Dira. i. crudeli ſiue acerba.adiectm̃. Nullatenꝰi
Pe: coꝛ.i: nullo mõ. Prenoſſ. et. i. ſciret ſubiũctiuo cũ p̃noſſem
prenoſſes· a p̃noui defectiuo· Diſparẽs me. pro. Archanũ · i. ſe
cretũ. Inſigniuit · i· figurauit rte coniu. Effigie . i. foꝛma qnte
de. et f. g · Adeo · i. intm̃ m. coꝛ · Hio minẽs m. coꝛ. i: extra et ꝓcul
manẽs · Solo. i · terre n. g. Sinet c.m.ter:cõ.Rubra.i.rufa.ru
ber a· ũ. Obductũ · i. crcuductũ . et quaſi cooꝑtũ Latere m. ꝓ· i.

eſſe occulta cũ actĩo · Agone . i. pugna agon omiſ m.g. Penei.
fere· Languere m. pro.· be cõ·Vel.i. ſ. altẽ· Incolumẽ pe· coꝛ· i:· ſa
num et foꝛtẽ· adiectm̃ ter · de. Letaliter · i. moꝛtaliter Sauciatis
id eſt · vulneratis:a ſaucio as:et ſ aucioꝛ aris. Perſtringẽdo · id ẽ
breuiter tãgendo. Cõm emoꝛẽ pe · coꝛ· Atrocitate fe. ge i. crude
litate · Cõaſus m .· produ . i · valde plagatꝰ. Eadẽ m pro.Soſpi
tati · i. ſanitati · Signiferũ . i. ferẽtem ſignü. ſignifer feri · m. ge.
penulcoꝛ· Oyrotheca pe: pro. fe ·g Hꝛioſiliſſet.i.foꝛtiter exiſſet
Spiculũ.i.iaculũ vel ſagitta.Ecu eo· i. ſumulo maſcu.g. Appa
ret me ·pro. Predita me.coꝛ.i.oꝛnata Medelas m proi. m edi
cinas ſiue remedia· Inſignitus pe· pro i: figuratus Die ſepti
mo Alibata iincorrupta pilomiini rpn configur ãtiũ · xpi
foꝛmis et xpᷣifoꝛme· Circũuehi pe· coꝛ.i: circumduci ſiu e circũ
ferri· Flagra bat · i· ardebat. pri. con. Eatiſcẽtibus. i. deficiẽtibꝰ
a fatiſeo cis.et fatiſcoꝛ ceris.vt dicũt quidã. Qoheret ſecũde cõ
iuga · Angeret · i· aff ligeret᷑ · ango gis· xi Coõcluſit · i· finem fecit
Quatinum. coꝛ·i. vt · Decubãs med cor · Athleta m . get · d.
idd eſt. pugil m. pro. Obtex it · i. coopuit · obtego gis. xi· m. cor · ẽ
preſenti :· Demulcẽs.i.blãde alloquẽs.a demulceo cesxi: Sub
uectam · i:poꝛtatã ſiue baiulatã.a ſubueboꝛ eris. Vtꝑote m·c.
id eſt · ſicut. Niteſcẽs.i.reſ plẽdẽs· Aſſiſinas vltima acuta. San

guif luos ·i. ſanguinẽ emittẽteſ.adiectm̃. penul. coꝛ. Exuberare
id eſt· abundare · exubero as. Eaucibus.i. fiſtulis gutturis· Gru
tus m · coꝛ· i. libeꝛatus· Reticẽs m · corre · i · tacẽs et celãs. Griles
me· pro· i. paruas et ſubtileſ.adiectm̃ ter. de · Impares m corr.
one fe. g· Nſtruüt. i. affirmãt. Inclitus m. cor. i· pclarus et glo
ſus. Eunditus mecorr.i.penitus. Micãſi i. reſplẽdens a mico
as· Aauctus ·i· amplificatus. ab adaugeo ges. xi · Atruit᷑· id &

Super le gendis Sanctomm.

alſerit᷑ trrefragabili · i· cui nõ poteſt reſiſti · Ealerato · i: colora

Natrata ·i· facta ¶ Hetulãtiam·i: carnis laſciuiã f.g· ndita m.
.innata. Tumultibus. i. garritibꝰ et ſtrepitibus m. g et q.

de. Elegantia· i· venuſtate ſiue pulcritudine · Suppetẽtiaʒ · i· ſuf
ficientiã· Indolis mcoꝛ:i diſpoſitionis que bonũ iuuenẽ p̃ten

☛G

bat. ind oles lis ·f. g. Nreludia·i· precedẽtia indicia n. g· Tgnatꝰ

mpro · i· inſcius ſiue neſciꝰ. Decus·i· honorẽ ng· decus coris.

m.coꝛ: Subiacet m. coꝛ. Medullitus·i. intime pe· coꝛr. Sem icin

ciis i · veſtibꝰ laceratis· ſemicinciũ cii ·n · g Trãſegit · i. cõpleuit
me · pro .· ¶ Exceſſu.i:extaſi ſiue raptu m · g· et q · d · Eerret᷑ tri⸗
ſill abũ ꝑ duplex rr· Vilipẽdit · i. cõtempſit · Athleta m · g · et pri ·
de · i. pugil m· pro. Tgnauia.i.ſtoliditate vel in ſipiẽtia Squa
lidum · i· ſoꝛdidum et incultũ · Angit.i. affligit tercie cõ· Appro
bans m.coꝛ · Vltro vltima acuta · i· ſpõte · Der hauſtũ ·i.ꝑ potũ

m. ge et q· de. Nec cũctat᷑i.nec dubitat᷑ ſiue demoꝛat᷑ · Vti · i. ſi

cut· Cemẽto i ·calce n· g· Qupidinũ · i: cupiditatũ cupido nis ·
m. pro · f. g. Ex abditis m· coꝛ · i· ex occultis locs adiectm̃ · ab ab

do abdis et abdoꝛ eris· quod eſt occultare · Eerali · i · crudeli · m ·
pro.Cenobiũ · i · monaſteriũ n·g· Toꝛꝑet m· pro. i · pigre ſceret

pe cõ. Sincere m· pro. Aduerit in pᷣterito· Cxecrat᷑ · i· deteſtatur

et reprobat: deponens eſt. Emulatoꝛ.i· ʒelatoꝛ ſiue amatoꝛ vel
imitatoꝛ· Afflatus m. pro· i · inſpiratus· Eederaret · i · cõcoꝛditeꝛ
ſociaret· Compꝑta·i· cognita· Sortitus eſt me· pro. i. adinuenit

ſoꝛtioꝛ ris. Vdiota pe· pꝛo · i· parũ vel nihil ſcies cõ · g Verticeʒ

m· pro·i· ſummitatẽ · vertex cis · m g· Qẽſeret᷑ i· iudicaret᷑ · Circũ
dari penul.cor. Teteri.nigerteter ra um Oraculu m· i reſpõ
ſum vel ſignũ · Verſutiã · i:·malitiam aſtutiã · Sinu.i · ca pacitate
maſculini generis et quarte decli. Soboles m · coꝛ · et femĩi ge ·

id eſt · progenies ſiue generatio. DNerte rritos pen ul . coꝛr · id eſt.

pauidos factos. Dreſagium. i: miſticam ſiue pronoſticã ſigniſi
cationem neutri geRefellimus· i·repellimus refello lis. tercie

con: Innuamus i.cõſenſum prebeamus· annuo is.ter· con. G

celo · id eſt · de celo . ¶ Bretus.id eſt. vallatus ſiue munit Sin
cere · id eſt · pure me. pro· Laſſati · i· fatigati · Enedie:id eſt· paup
tatis ſiue penurie femĩ gene. Reſilire quarte cõ.i·retrocedere ·

— — — . —

Sup legẽdis Sanckorũ.
Oraeulo · i. reſpõſo · Victitabãt.i.viuebantvictito tas.me.coꝛ· 2
frequẽtatm̃ a viuo uis· Satagẽtes·i· conãtes ſiue ſtudẽtes. SRi
to · i · poſito· Pernoctaret · i · noctẽ cõtinuaret. Der domicilium
id ẽ ꝑ habitaclʒ. Qlobꝰ.i.foꝛma rotũda.m.ge · Sane · id ẽ. ceꝛte
Quippe.i.ceꝛte.Vberes m·c· i · abũdãtes· vber beris.o ge · Vin
ciebãti· ligabãt q.cõ· Cõſtat· i.manifeſtũ ẽ. põt eẽ ĩpſonale · cõ
ſtat cõſtabat. Idmittẽs · i· recipiẽs· Patratis m.p· i factis. Celi.

batũ.i. vᷣginalẽ vitã m.ge·⁊ quar · de · Vernans.i.ſplẽdẽs · a veꝛ
no as· Sũptibꝰ · i· expẽſis m.g. ⁊ quar · de · Inopes m.cor. Quã
Diu m. cor Eeritatig i-crudelſtatis Barbarice pe· co. i. gentis
4 barbare.Prolixo.i.lõgo.Morico m.pꝛo· AEntidotũ p · coꝛ· i · me
dicinã ſiue tyriacã. n· g· A deo due ꝑtes mpro·Luſtra.i.ſpacia
n.g· Incolumis pe · coꝛ. NPerſeuerans pe.pꝛo· Circũquaqʒ p·p.
id ẽ ꝑ om̃es ꝑtes aduerbiũ loci· Coheſit m ꝓ. eohereo res. Opi
H tulãte · i· auxiliante· ab opituloꝛ aris · Sberat m.c. Qõmonitus
r pe · cor · Tenuesi: ſubtiles ſiue minutas · Ixciderẽt · i. caderent
MMD excido dis . di· m. eoꝛ· Hrofuſiꝰ.i. magis diffuſe. Der incuriaʒ · i·

ꝑ negligẽtiã f·g. Inſtar · i. ad ſimilitudinẽ cſi.id ẽ quaſi Tlico
id eſt.ſtatim me·coꝛ.Induſtriã.i:pꝛudẽtiam dmodũ mcoꝛ.
id ẽ valde ¶ Frcebat · i · cõſtrigebat arceo ces. arcui· Darè me-
Ppro · id eſt · obedire · Potioris·iartio ris Algoris.i:frigoris m.
producta et maſculini gñis. Tueri media producta · i: defẽde
re Contexebat · id eſt · eõſerebat ſiue cõiungebat Cõteyo conte
xis cõtexui Ceruical.i puluĩar media ꝓducta et neutri generiſ
Hermaximam vna pars·id eſt. valde maximaʒ Niſus.id eſt.co
natus · a nitoꝛ niteris niſus ſum. Alitus media coꝛrepta · id eſt
flatus:maſculini gnis et quarte declinatõis. Cia interiectõ ex
ultãtis eſt. Alſit·id eſt. friguit algeo alges alſi. Gdomuit pe
nultima coꝛrepta. Dudice media producta. Summopere. d
eſt. valde ſtudioſe. Inficiẽs. id eſt. maculans vel coꝛrumpens
Qondita media pꝛoducta Admodũ media con epta. id eſt· val
de · Diſpendium id eſt .· periculum ſiue damnum neutri gñis.
Rurigam media ꝓ.maſcu.gñis vł eõis:bubulcꝰ eſt · ſed poniẽ
hic pro diſeretione · Suadet media producta · Circũdato penl
tii · coꝛ· Qui · i · vt non. EHluentis.id eſt.imbribꝰ.fluẽtũ ti:neutri
D ge· kacturaʒ media producta · id ẽ· damnũ · Vl.i.ſaltẽ · Malebat

L „

id eſt ˖ magis volebat ˖ m

Sup legendis Sanctoꝛũ

qui mcorrepta· Emulandi.iamãdi vel imitandi ·˖ Qandeſcẽl i

calidũ· Edidit m. cor · i· cõpoſuit · ſiue protulit · Crepitãs · m· c.
id ẽ. reſonãs. ITmprime m·coꝛ· impmo is · ĩp̃ſſi ter. cõ. Armonia

pe · pro · i · cõſonantia ſiue cõcoꝛdia Edit o m · coꝛ · i. facto · Armo

nici pe · coꝛ · i · muſici · adiectm̃ . Melodie pe · pro ·f· g. i · dulcis can

tilene. Citharedi pe · p·m · g · dici qͥ pulſat citharam · Innuebat

id eſt · demõſtrabat ſiue pᷣtendebat · Dulciſono heco⸗ adiectm̃
DPerfruitꝰ pe· coꝛii. delectatus ſiue cõſe olatꝰ· a ꝑ
Tumẽtis·i:inf late.a tumeo esEaſtũ i · ſuꝑbiã m· g · et ꝗ · d · C6
futare· i. cõfundere et reprobare· cõfuto as:me· pꝛo Qõdere · i.

abſcondere. Darẽ. m. pro · i· obedire · Rpplauſu·i:cõgratulatõe
ſiue leticia. ma · ge · et ꝗ · de · ab applaudo dis · ſi Qõflaret· i · or⸗
dinaret cõflo as· Dreſidet m· coꝛ. EGxanime pe.coꝛ:i· ſine anima

adiectim̃ ter · de · Sitũ · i.· poſitũ ſiue collocatũ.Guectꝰ.i. ꝓmotꝰ

ab euehoꝛ eris euectus ſum · Glinguis · i:ſine lingua. adiectiuũ
Eaſtigiis · i · ſummitatibus n ·g. Immemoꝛ m · coꝛ· Sollerter · i ·

prudẽter et caute. Sane . i certe · Intꝛo vltĩa acu ta · Pepulerit · i ·

expulerit pello lis· pepuli. Nlacri me· coꝛr· Quaſſata·i· cõmota ·

Excidiũ · i · caſum ſiue rumaz n. g. Proteruos ·i · crudeles · Eero⸗

ces m· ꝓ · i audaces et ĩmiſericoꝛdesferox cis · o · g Proteruias
pe · coꝛ · i. cõtumacias ſiue crudelitates Propullſaret.i· procul

pelleret. propulſo as. P· con Ktrociter · i · crudeliter · SZeminecẽ

pe · coꝛ · · ſemiuiuũ · hic et hec ſeminecis et hoc ce · Valefaciũt · i.

licẽtiam querunt cum imprecatione ſalutis valefacio cis· feci ·
Dercellẽda.i:feriẽda.a ꝑcello ꝑcellis ꝑculi ꝑculſum quod eſt ꝑ

cutere · ¶ Uariſmatũ pe · coꝛ.i· donoꝛũ · cariſma tis · n · g . Fn cõ

claui.i.in ſecreto m· pꝛo Eomẽtum i.nutrimẽtuʒ n· g· Quodã
modo pe · coꝛ. ſi eſt vna pars. Loculos · m.coꝛ·i·burſas ma:ge ·
Subſtrato m. pro ·i.ſubterpoſito · Primarie · i. in prin cipio· In
nitit. i. adheret vel appodiat᷑· innitoꝛ teris. innixus vel inniſus
ſuz m· pro · Allegãs m· pro · Detegi m· cor Qõmẽtũ ·i · fraudulẽ

tiam n · ge. Suadere penul· produ ſecũde cõiugatiõis Abigẽs
media correpta · id eſt · remouẽs.abigo gis:egi: media produ.

alo mauis mauult· et pluraliter malui
mus mauultis malũt 16. Cõcuſſum.i.tremulũ et pauidũ· lo

ruoꝛ eris· ꝑfru
itus ſum Alias vltima acuta:i alibi. Deſpicabilẽ i· deſpectuʒ

”

Sup legẽois Sanctorũüd C
in preterito quod eſt deponere et remouere.Hoſtiulis me· pꝛo·
Vlſurie iftaadulastre uinran m· cor·vel pro· ſᷣm cõſuetu
dinem patrie ·˖ Eulſiſſe · id eſt· ſplẽduiſſe. fulgeo ges. xi · Siquã⸗
do penul . corre · Emula me. cor · id eſt · quaſi inuida et cõtentio
ſa· Relucet m·proNrofuſioꝛibus·i.magis opulẽtis · Derogaſ
ſet ˖ id eſt · detrimẽtum feciſſet. Hetitum m pꝛo· ncole m·cor ·
id eſt · habitatoꝛes· cõmunis generis et prime declm. mpotẽs
me.coꝛr· Vectabat᷑· i · portabat᷑ ¶ Vendicaſſe · i. appropriaſſe.
Iſtiuſmodi pe · coꝛ· et indecli:et omis gen. Emulatiõe· i· dilecti
one · Liniri me · pro i· inungi. ARcumulãs penul · cori· replẽs
per imprecationẽ · Affici ebat᷑i.tormẽtabat᷑· afficio cis: feci · et
afficior ceris.affectus ſum· Suffultus · i·ſuſtentatus et cõfor
tatus.a ſuffulcio cis · et cioꝛ:ciris · ECxcidentibus.i.cadentibus
Subrogabo · i · ſubſtituã et loco illoꝛum ponã · Atrociſſimaz · i.
crudeliſſimã· Denigrare. i.minorare ſiue nigredinẽ auferꝛe · de
nigro as · m. cor· Regerebat .ireferebat · regero ris· geſſi:ſtuʒ.
Ingenitã pe· corꝛi.· innatam ſiue naturalẽ· mbecilles i:debileſ
Vltricem m·pro ·i: vindicatricem femĩ ge. DNertulit · i.ſuſtinuit
In vallum.i.mi foſſatum · n· ge · pplauderet pe·coꝛ·i.quaſi al
luderet et cõgratularet᷑ tercie coniu· Balatus me:prodð.i :vocis
naturalis foꝛma m. geet quarte decli : Qeſtiret m· pro·i. co na
retur geſtibus ſuis q· coniu. Poplitibus·i· genibus· hic poples
plitis me cor · Ceſtibus·i:nutibus et motibus et ſignis. Circũ
fouens ꝑe · coꝛ·i in ſinu calefacẽs ſiue tenẽs. Nlectus · i. attra
ctus. ab allicioꝛ ceris: In virgultis ·. i vbi ꝑue arboꝛes creſcunt
neutri gen. Carritum m pro. m. ge et quarte deeli. Cicada m
pro · femĩ gen· Seiungi.i.ſeꝑari.ſeiũgoꝛ geris · Rapido m.coꝛ.
id ẽ· veloci · Deſidie · i · pigricie · Preſagium · i.diuinatio neu. g·
Subuectus ·i ·ſurſum leuatus· a ſubuehor heris· Indigene pe ·
corcõ· gen· et prime decli ·i:habitatoꝛes · ibi vl inde geniti · De
ſeuiet · i · crudeliter aget · quarte con.deſeuio uis m.pꝛo.⸗ Af
ficiebat᷑.i·deſiderio mouebat᷑:· Hlectro·i.iſtrumẽto quo aara
tangit᷑ · neutri gene· Cenſum .i ·pecuniã ma·ge:et quarte decli:
Prodigalitem.i·exceſſiuã largitatem:· Cõcentuʒ · i ·concordem
cantũ maſcu·ge· et quarte decli. Peculiaris·i:ſpecialis. Elagra
bat · i · ardebat · Cõcremãs m.c· Thimiama pe:ꝓ· hoc thimama

Sup legendis Sanctorũ:

. .

thimiamatis neutri generis penultima correpta in obliquis
Foueret me. pro.ſecũde coniu· Dendere me.· pro · ſecũde coniu
Crionis pendeo pẽdes pepẽdi pẽſum ſignat paſſionem intrĩ
ecus natam. ſed pendo pendis quod idem habet preteritũ et
idem ſupinũ ſq; pepẽdi pẽſum dici᷑ ſuſpẽdere trutinare exol⸗
uere reddere tribuere vl ſuſtinere· Vnde quidã· Hendeo ſuſpẽ⸗
ſus pendo dum ſubleuo pondus. Sclauonie penul produ.Jli
q;diu penulcoꝛre. Diſcnimina · id eſt· pericula· hoc diſerimẽ di⸗
ſcrimis media produ· Siquo modo due partel · id eſt· ſi aliquo
modo. Concupitã penul.produ · id eſt· deſideratã · Cominꝰ me
dia correpta io eſt· prope. Optionem id eſt. electionẽ quã vel
let. DPremonitus penultĩa correpta · ¶ Contẽdebat. id eſt · co⸗
nabatur. Trãſito media coꝛrepta. nuenit media coꝛre · in pre
ſenti · Nactus· id eſt.adeptu s·a nãciſcor ceris:nactus ſum.Qir

cũdatus penul correpta Attractus· id eſt· cõtractus maſculini

generis et quarte declinationis. Eycreationes· id eſt · purgatio
nes per ſputa· Inhelitus penul.correpta · id eſt.anxios motuſ

in ſuſpiriis maſcu · generis et quarte declinatõis. Obrigeſcen ꝗl
tibus · id ẽ. in ſtupoꝛem et rigoꝛem verſis· ab obrigeſco cis · Re

trogrado penul:coꝛreMHactenus me· coꝛrepta · id ẽ. hucuſqʒ vVI

vſq; huc· Splenis.id ẽ. milq;· Gpatis media corre· id eſt. iecoꝛi /
epar epatis n. g. Cirouagis pe ·coꝛ· Armonicus e. coꝛr · i· cõſo
nus et ſuauis. Detita mepro/Qõſonis m.coꝛ. ndefeſſum.
id ẽ· infatigabilẽ. G nodabat. i. diſſoluebat et aperiebat· enodo
as· m. pro. Abſonũ m·coꝛ i· abſurdũ vlł ĩcredibiẽ RGredik .

alloquit᷑· Regerẽs m. coꝛ irepoꝛtãs. Detegẽs m· coꝛ· Prouidit

me/pro. Decubãs me coꝛ. i: infirmꝰ iacẽs. Celibem. i· celeſtẽ et

caſlũ⸗celebs is :o · ꝗ· Scrupulũ.i:remoꝛſum ꝓprie aũt ſcrupu

lus eſt lapillꝰ m. g. Suffuſus m· pro · i: cõfuſus q̃i ſubtꝰ fuſus
Xlicui accẽtu poſito ſuꝑ li.Aduocãs m.coꝛ. Afforis m·coꝛ. ;Bu
carent:i.palliarẽt ſiue coloꝛarẽt aut arguerẽt med. pro·/ Adm“«
dum. id eſt· valde m. cor · Agoniam penul·pꝛo·i:certamẽ· Quo

ad. id eſt. donec vel qʒdiu. Degentibus · id eſt. viuẽtibus. degẽs
degẽtis om̃is gene· Derſtrepẽtes·id eſt· tam vocibus ꝗ; volati
bus ſtrepitum facientes· a perſtrepo repis. m·. coꝛ. Cõticeſcas

id ẽ· taceas · a cõticeſco cis · Equidẽ m · coꝛ ·i · certe · Aff latuz. id ẽ ·

Suyper legendis Sanctoiuum. en
inſpirationẽ me· pro. Gadem m. pro. Alleuãs m. coꝛ. Turgid·
me · cor · i · inflatus · Cõglomeratus· i·cõtractꝰ. Obtectũ·i. coop
tum · ab obtegor eris · Daruicacia· i.obſtinata malicia. Obſidẽs
me · cor · i. circũcirca ſedẽs.ab obſideo des·ſedi·ſeſſum · Suꝑat
Pe·coꝛr. ¶Ociari · i. vacare vel ceſſare· odoꝛ ariſ.· Multimodos
pe· coꝛ· nueſtigãs pe.pro· Oraculum.i:reſpõſum. Diſparens
mepro· Admodũ.i:valde m.cor. Alias vltima acuta· Crepidi
ne . i· ripa vel extremitate pe. coꝛ. erepido nis· me· pro· femĩ ge·
Calculo.i ·lapide ignito · Adue nit · m pro · in p̃terito· Gia inter⸗
iectio gaudẽtis vel adhoꝛtãtis · ¶ Iniigniter pe · cor. i: precla
re et nobiliter · Trãſ figẽſ mpro· Nropiciatoꝛio.i:tabula ſupeꝛ
archam poſita n.ge. Rpicẽ .i.ſũmitatẽ ſiue ꝑpfectionẽ. apex cis
m · g·m . coꝛ· Gxaratã · i · deſcriptã vel imp̃ſſam. ¶ Deſidia.i. pi
gricia · Perurget· i· cogit. Angeret᷑ · i aſtringeret᷑ ſiue aff ligeꝛet
angoꝛ eris. Mitius· i· miſ ericoꝛdiꝰ. Eiulatu·i:ploꝛatu mg· q.
de . Tunſionibꝰ i ꝑcuſſionibꝰ malleorũ f. g. Ductile.i· extẽſibi
le m · coꝛ. Decubans m· coꝛ. i.infirmꝰ iacẽs. Saccina m. ꝓprodu
Pre nitidã.i.valde purã · Tã pridẽ due ꝑtes ·i:iã ante. repuſcu
lorũ ·i·tenebrarũ n.g.Guidẽs m·coꝛ.i:manifeſtũ ¶Cõſpicuũ
id ẽ. preclarũ. Orbicularitatẽ. i· rotũditatẽ. ndaginẽ · i. cõſide
rationem· hec indago nis: media pro. femĩ gen· Almus a. ſan
CLius · Cxcubie · i. vigilie · hee excubie arum · Cathalogo pe· coꝛr.
wWw eſt. numero m. g. Naufragiis m.corre. adiectm · i. piclitatis.
àa naufragoꝛ aris · Oenſui· i:iud icaui cẽſeo cẽſes cẽſui. Exta⸗
ticum i. ceſſiuũ penul corre. ab extaſis quod eſt raptus ſiue
ęleuatio mentis in deum. TFrrefragabile.i. cui nõ poteſt ars re
fragari ·i· reſiſtere. Suffragant᷑. i:auxiliant᷑ ſuffragor aris· m.
cor et penulcima produ. Signiferũ pe.cor·i. ſignum ferẽtem
ſignifer erl.· m · g· vel adiectm̃· Scrupulũ ·i.remorſũ vel dubiũ
media corre · et maſcu.ge· Scaturiẽtemi.ebullientem. ſcatu⸗
ri ſcaturis me produ · et quarte coniu. Gmulatione. i zelo diꝛ
lectionis· Euſcare·id ẽ.obſcurare · Tiillari ·i· ſti mulari. acti
uum et paſſiuũ me·correptaRemoue me·corre.Letaliter · id
eſt · mortaliter· Ccontra media corre · ſi placet· Renitens med·
producta. id ẽcõtra agens· Attoniti· penu l.corre · id E pauefa
cti · Atrociſſimis · id eſt erudeliſſimiſ. Crebreſ cẽte · i· creſcente ꝑ

auditü. Prodiglo · i· miraculo magno n g ·

Zuper legen dis Sanckoꝛum·
g· Spiculũ.i· ſagit
ta n· g. Proſilit mcoꝛr . i· ſalit velociteꝛ. Saucius· i.vulneratus
Exinde m · coꝛ in proſa. Explicat m.coꝛ· Munimie · i: autoꝛitate
ita accipit̃ hic · munimẽ minis·m. pro·et n·ge nam munimẽ ꝓ
prie dicit᷑ defenſio · Eirmamentũ · i auxiliũ · Cohererent penł.
produ. NHeculiari·i· ſpeciali familiari· Coherẽs me · pro · Tenere
m.coꝛ;· Affatus me· pro ·i· allocutus. Efferri m pro. nuocans
me · coꝛ · Petito me · produ · xalauit · i.emiſit.exalo as·me· pro·
Volutabat᷑ i frequẽter voluebat᷑.voluto as mpro Nrobibẽs
media corre· Tiecit m. pro · Vtrices m· pro:id ẽ vindicatrices
ſiue puniẽtes · vltrix cis. femĩ gene · ARderãt m · coꝛ· Oſcitare · id
elſt.badaculare· Qõuenit m. pro. Diutinã pe· coꝛĩ · diuturnam·
Nihilominus penul · corre · id eſt· nõ minus:iulãs me·coꝛr · i ·
amare ploꝛãs. Sindone me · coꝛre·id ẽ. lineo amictoꝛio· ſindon
ſindo nis femĩ ge . Oſcitare · i. os aperire. Struibus·i: com poſi

tionibus vel iũcturis. ſtrues ig. fe.ge· Quaſſarũt pro quaſſae

runt acõtriuerũt · Obrutum me corre · id ẽ· ſub ruina poſituʒz.
Lugubrem m· cor·i·flebilem. hic et hec lugubris·et hoc ubre·
a lugeo es · luxiere.quod eſt flere · Obiurgãs·i:redarguens./⸗
ſeuerãs· pe · produ.i:affirmãs· Crepidine.i · extremitate · crepi

do dinis. me · pro. fe · gen · Compage m· p. i.coniũctiõe ſiue li

gatura · compages is.femi ge · Conqueri me · coꝛr· QCauilloſo li

gno i· ligno in quo ſunt pale aquã recipiẽtes et euomẽtes · ot
eſt in rotis molendinoꝛũ riparũ adiectm̃ eſt· Conſeꝛtus:id ell

illo ligno colligatus ſiue detẽtus.a cõſeroꝛ cõſereris quod eſt
coniũgere cõmittere cõterere · Palpitãſ· i· parum ſe mouẽs m·
coꝛre . omparet media pro.i ap paret.a compareo ares· rui·

Cõperto.i:cogn ito. Vna vltima acuta.iſimul. Lugubre · me.
cor · i ploꝛabile ſiue flebile. Eunus.i.coꝛpus moꝛtuũ·funus fu

neriſ me · coꝛ. n. g· Rigeſcentibus.i:rigidis factis · a rigeſco cis·
Euneſtũ · id ẽ. moꝛtiferum· De ſuper due partes:Repetitis pe-
produ· Limpidum me·coꝛ · id eſt cl arum · Rapido . id eſt · celeri .·
media correpta · Vti.id eſt ſicut· Conſequeris in futuro penl-
producta. Seminecẽ penulti·coꝛrepta · id eſt.quaſi moꝛtuũ.hic
et hec ſeminecis: e t hoc ſeminece · Cõcdentes.id eſt· plangẽtes
a cõcido d iſ media pꝛo.Eerali · id eſt ſine humana miſericoꝛdia

Sup legẽdis Sanctoꝛü

media pꝓrodu·Qõcito me. coꝛre. vel prod i veloci.Eaucibus.ĩ 4
de ore.faux cis· femĩ gen· Deprompſit · i. expreſſit. depromo
mis: veprompſi media produ·Der equoꝛa:iper maria. equor
uoꝛis media coꝛrepta et neutri gene · Liqueſcẽtes · i.fatigati
Siquo modo due partes·i·ſi aliquo modo.qJdmimiculo. id eſt
adiutoꝛio ne. ge · Sinthomata pe · coꝛr· i· reclinationes ſiue reli
quias·ſinthoma tatis m· pꝛo.⁊ neu.g. Quateret᷑i.cõcuteretuꝛ
Juatioꝛ teris.m· cor:quaſſus ſum· Inſontem i.innocẽtem . m
ſons inſontis · omĩs gene· Ceruicoſe.id eſt.ſuꝑbe penul.pro-
Retrudam id ẽ.cõcludam me.proð.retrudo retrudis retruſi.
Qoniecit · id eſt. pi ecit et poſuit.me·produ:cõicio cis ieci· Dre
Dauit me . pro · i ſpoliauit· predoꝛ daris · predatus ſum· Droter
uiam. i.crudelita tem ſiue duridam. Detitis me.pro. Blaſfema
me:prod·. Proſilierũti:ſalierunt et exierunt.proſilio proſilis
media corre. Abdicauerat. i:ſeparauerat vel excluſerat · ab ab-
dico as. media coꝛrepta. Gliceret penul. coꝛre · id eſt · extraberet

elicio cis.cui.tercie coniuga tõis· Circũdatus penul.corre. Ar
ceretur:id eſt. cõſtringeret᷑ arceo arces et arceoꝛ ceris· Depen
dDderet penul.produ· ſecũde coniugatõis. Sedula m. corre id ẽ.
aſſidua· Peruaſa media produ.id eſt inuaſa et moleſtata a p⸗
uadoꝛ deris · Eniti. m. media produ:id eſt.parere m. coꝛ:enitor
teris· enixus ſum · Niſui:conatu maſculi:gen et quarte decli.
Subuenit in preterito · i·recoꝛdata eſt· Efficax me.cor.id ẽ. vir
tuoſum omis gen. Meta · id eſt · terminus fe · ge . ECdidit m· coꝛ ·
iid elt. peperit· Immemoꝛ media corre· Refuga media corre et
cxoõmunms generis et prime decli. Beatrix media produ· Sxiciali
bus · id eſtmortalibus· ab encium quod eſt mors · Abortiuuz

penul · produ · id ẽ. fetus in ven tre mortu us · Tiburis m. corn·

Diſcrimina.i:pericula.hoc diſcrimen minis me:pꝛodu.Fauce
id eſt· gutture ſiue ore. Alacer me:coꝛr· in proſa ·i. hil aris:ala
cer eris · maſcu · ge · Propulit me coꝛre:.i.procul pepulit · ꝓpel⸗
lo lis. propuli. Indefeſius· id eſt· nõ fatigatꝰ. Dependeret pe·.
produ/ Ananiam penulcorre. Cõditus me correid eſt. repoſi
tus · Nurſia m. coꝛ: Diſcerpebat᷑·i.dilaniabat᷑. diſ⸗ cerpo pis pſi
et diſcerpoꝛ eris ptus ſum. Abdiderat· i. abſcõderat vel indu
ſerat · abdo dis didi · Affatibus · i. loquelis mig· et · ꝗ; de · lle qꝗᷣ

SSBuplegendis Sanctorũ ·
me · coꝛ· Aleuãs·m.·coꝛ. Indixerat.i· mãdauerat.Oraculo ·i.elo
quio diuino neu: ge· Neutrius me.pro.in proſa:neuter a· um ·
Latrata.i:facta: Obrigeſcẽtibus:i:rigidis factis.ab obrigeſco
cis. Oleti m produ· Cuadam media producta· Mãcipium · id ẽ
ſeruus neutri gene · kmpetere · id eſt · inuadere · Eilicẽ mcoꝛre⸗
filex cis · omis g·. Euulſit· id ẽ. carpſit. euello liſ euulſi. Cladibꝰ
id eſt · peſtibus· clades adis· femĩ gene· tnuenit media pro.Vo
merem me · coꝛrepta· vomer vel vomis vomeris m. gene· Cera
ſum mcoꝛre.ceraſus raſi.f.ge ·eſt quedam arboꝛ. Incolas me·
coꝛre· Indẽnem.i.ſine damno.adiectiuũ tercie declina · Stillici
dium id ẽ. diſtillationem vel hauſtum neutri gene. Mulcẽs · id
eſt. leniẽs. a mul ceo ces:mulxi. Suadẽs me·produ. Apparens
media produ·. Querelãdi·id ẽ.lamẽtandi:a quereloꝛ laris. me·
produ.Velantur .id eſt· operiunt᷑ ſiue tegunt᷑ · Signifer media
coꝛm g · et ſecüde de ·
ʒ Inn legẽda ſancti Marci. pape.
—R detina ve prgou Nalacinit pe · prod· propriũ nomen
loci indeclina Sug geſtione · inductione · Eundum. id
campum maſcu:gene. Amas· ivaſa ad vina fundenda. ama e-.
femĩ gene. inde amula mule· diminutiuũ. Baccanas me · coꝛr⸗e-·
nomẽ loci · eſt indecli · Tremiſſosi.quaternariũ numerum · hiec·
tremiſſus miſſi :maſcu:gene:a trãſmitto mittis: quia numeräa
do quattuoꝛ trãſmittunt᷑. Ortea loci nomẽ eſt:Balbine m. pro
ducta. (De ſ. Dyoniſio eleuterio et ruſto.
S(Guenit m pro . in preterito·i· puenit· Ammaduerſi.i· pu
iti. ab animadũto tis et animadutoꝛ teris qd cõ poni?=?·⸗

S.

C

Rans · i vltra. Tiberim mecoꝛretiberis bens· maſ gen.
Nnomẽ eſt fluuii· Adeptꝰ.i.cõſecutꝰ eſt ſiue acqſiuit· Der
rudera · i ꝑ ſtercoꝛa m. coꝛ.hoc ruder eris.ðꝛ ſtercus rotũdũ · e
caprarũ ouiũ et aſinoꝛũ. dicit᷑ etiãẽ ruder vł rudus qd de foſſa
eiict᷑ qᷓ purgat᷑ · Tumulari·iſepeliri · tumulo as m.coꝛ. pri · cõö.
— De ſancto Luca· “
Didit m . c· i. cõpoſuit · Prenota᷑· i. ĩtitulat᷑· pᷣnoto as·m.
c. ARpoc fas pe c dubias 1 icertaſ adiectm̃ · Spudacti:i·
ſollicitatoꝛẽ · ᷓ̊ ſpudactes vł tis·tis ðꝛ ſollicitatoꝛ:· EGleuãs m.c.

MD
“
Z
H
HM
K
M

Super legendis Sanctoꝛum.

tes: m. pro·et inde obmuteſco cs. Heriq; m- produ · i· plures
Pleruſq; raq;·rumq;. Proſelitũ pe · coꝛ:i:aduenã qui ad ritum

crãſierat iudeoꝛũ.adiectm̃ vłm · g · xndiuiduꝰ. i. inſ⸗ epabilis vel

nõ diſiũctus.Qomes ·i:ſocius.comes mitis. media coꝛr · cõ · ge ·
Ab ineunte . i. incipiente.iniens ineũtis· ab ineo inis · quod eſt
inciꝑe · Nataliciũ.i.ſolẽnitas.nig.
4 4 De ſancto Milarione

¶ )[ſi * abata vltima acuta· Circiter · i. crca m. cor. Situs · i po

ſitus.adiectm̃. Deditos m. coꝛ.i.datos. a dedor deris:di

tus· ſum· Qramatico ſeʒ magiſtro in grãmatica. Enarꝰ i. peri

tus et ſapiẽs· adiectm̃.a noſco ciſ·Viſendi.i· viſitãdi.a viſo ſis·

ſere · quod eſt cum deſiderio videre. Oreber. i.aſſiduꝰ creber a.
rum·. Seuerꝰ:i:rigidꝰ me:produ· Nlacer.i·hilaris et foꝛtis me.

corre · Empeditẽ pe. pro· empediteſ tis. vel empeditis fe· g· dici

tur veſtis monachoꝛũ cõgꝛuens honeſtati vſq; ad pedes deſcẽ

denſ in moduz dpaconal dalmatice facta: ab en quod eſt in. 1

poſ quod eſt peſ·et theſis qð eſt poſitio et ſic pe · pro. vel diciẽ

empediten ita ꝙ ſit vltima litera n. cum ſit dictio greca : et ſi
acuit vłtimã et eſt illa veſtis ꝓprie pellis monachalis. Terma
tem m. pro · i. ve ſtem calidã hec termates tiſ.vel termas atis

dicit᷑ quelibet veſtiſ calidaa termon quod eſt caliduz · Saguũ · i·
veſtem tenuẽ et abraſam n. g. Caricaſ m· cor.i. ficꝰ ſiccas ſiue
paſſas et groſſas fe ge.Tuguriunculo.i. breui tecto ſiue cella.
neutri g. atego gis. Declinauit · i: a ſe excluſit. Tunco ma · gene ·
iuncus ci· et Carice me. coꝛr· i· herba acuta et valde dura. bec ca
rex cis· Texerat · i. operuerat tego tegiſ texi. Totondit i.tonſo
ruauit ton deo.eſ.totõdi ton ſum. In ſtratu i. in lecto m·g· et q.
dercli· Tunceo.i· de iunc o. adiectm̃ et me.coꝛ. Qubitauit.iiacuit
cubito taſ. me· correpta· Lentiſ·i· illiꝰ leguminis lenſ tiſ femĩ
gene. Virgultorũ.i: eorum que ad radices arborũ naſcuntur.

neutri gen · Caligare · i. ob ſcurari vel obtenebrari:caligo gas.

medi a produ. Impetigine · i· ſeabie ſicca penul.correpta. hec ĩ⸗

petigo ginis · fe· ge penul.pro. in rectis.ſed coꝛri. in obliquis

unicea pe· cor· irubea.puniceus a· um. Scꝛabredine pe· cor.
id eſt · aſperitare · ſcerabredo nis · m· prod. et fe · g. ſicut quando

Gucanus pe· pro· ab eluceo ces. Tnitiãs·i· nchoans· Obmuteo

.⸗ Sup Sanctomm.
contrabit᷑ et fit rugoſa Defatigatũ · i · valde fatigatũ · TImminẽ
id elt inſtare ge cs Borbicicicut fe · g · i· cibus tenuis qui ſoꝛbe DWU
ri poterat· Valitudine· i.nfirmitate fe . g· et ter · de · Colebat. i.
aamabat. Saccinã m· produ - adiectm tm̃· Halliolum pe · coꝛ ·id ẽ
.* ſcapulariũ n.g· Tepebat.i· tepidum erat· tepeo tepes pui · Zu
perat pe · cor. Exalauiti· emiſit· exalo as · m. pꝛo · neutrũ eſt cõi⸗
