illic ſeder̃t ſedes ĩ iudicio ſedes ſuꝑ
domũ dauid. NRogateq̃ ad pacẽ ſũt

hieruſalẽ.⁊ abũdantia diligentib te

Hiat pax in virtute tua. ⁊ abũdan⸗
tia in turribe tuis. Pꝛopter fratres
meos ⁊ ꝓximos meos:loquebar pa⸗
ceʒ de te. Mopter domũ domini dei

Folio
noſtri queſiui bona tibi.G loꝛia pa
Amñ. Fauus diſtillãs labia tua ſpon⸗
ſa ⁊ odoꝛ veſtimentoꝝ tuoꝛum ſicut
Bſi dominus ps. odoꝛ thuris.
Aedificauerit domũ.inuanum la
boꝛauerunt qui edificant eam: L iſi
dominus cuſtodierit ciuitatem. fru
ſtra vigilat qui cuſtodit eam.anũ
eſt vobis ante lucem ſurgere. ſurgite
poſtq; ſederitis.qui manducatis pa
nem doloꝛis. ¶um degerit dilectis
ſuis ſomnum. ecce hereditas domi⸗
ni filii merces fructus ventris. i⸗
cut ſagitte in manu potẽtis. ita filii
excuſſoꝛum. B eatus vir qui imple⸗
nit deſiderium ſuum ex ipſis.nõ cõ⸗

fundet᷑ cum loquet᷑ inimicis ſuis in

poꝛta,/G loꝛia patri:.Añ. Emiſſiões
tue paradiſus maloꝛum punicoꝛum
cum pomoꝛum fructibb. Pſalmus.
Auga hieruſalẽ dinklanda de⸗
Naum tuũ ſyon.O. uoniã cõfoꝛta
int ſeras poꝛtarũ tuarum. benedixit

Au

aorlil
Mrfi

mir

ſlis
op

ſcloa
linen
fcen
ſuh
ensn

ſd

iße

verdr
ch ⸗
hinat
knuit⸗
Uitens
npern
.
le⸗

kivirg

dohin

Obun filii tnis in te. O. ui poſuit fines
tuaſhon⸗ tuos pacem.⁊ adipe frumæti ſatiat te
onmn in Q. ui emittit eloquium ſuum terre.
Ndothuns, velociter currit ſermo eiꝰ.Oe ui dat
inumnnl niuem ſicut lanam.nebulam ſicut ci
tenmehi nerem ſpargit. M ittit criſtallũ ſuaʒ
itatenft ſicut buccellas ante faciem frigoꝛis
tem em eius quis ſuſtinebit. G mittet verbũ
gereſni ſuum ⁊ liquefaciet ea. flabit ſ piritus
ganana eius ⁊ fluent aque.Oui annunciat
leitdeun verbum ſuum iacob. iuſticias ⁊ iudi
ivn cia ſua iſrael.Id on fecit taliter om⸗
neg ni nationi. ⁊ iudicia ſua nõ manitfe⸗
i/itnilI ſtauit cis, G loꝛia; Añ. Fons oꝛtoꝛũ
ni in· Pputeus aquarũ viuentiũ que fluunt
ſi.i imnpetu de libano. CLapitulum⸗

coſnet Xce tu pulcra es amica mea ee
Eſis ce tu pulera oculi tui columbaꝝz

paniun ſicut liliũ inter ſpinas ſic amica mea
allna Inter filias. Deo gratias F. Chꝛi⸗
,lugne ſti virgo dilectiſſima virtutum ope⸗
niicon ratrix opem fer miſeris. Subueni
tet⸗ domina clamantibo ad te ingiter.

uoniã peccatoꝝ mole pꝛemimur-⸗
ob hoc te depcamur. Subueni. Blo
ria pa:Subueni domi. Hymnus.
Ue maris ſtella dei mater alma
Patq;ʒ ſemper virgo felix celi poꝛ⸗

ta. umens illud aue gabꝛielis oꝛe.

funda nos in pace mutãs nomẽ eue

Golue vincla reis,. pꝛofer lumẽ cecis

mala noſtra pelle:bona cuncta poſce
onſtra te eſſe matrẽ ſumat per te

precẽ:qui pꝛo nobis natus tulit eſſe
tuus. irgo ſingularis ĩter omnes
mitis nos culpis ſolutos mites fac
⁊ caſtos. itam pꝛeſta purã. iter pa⸗
ra tutũ.vt videntes ieſum ſemꝑ col⸗
letemur. it laus deo patri ſummo
xpᷣo decus. ſpiritui ſancto honoꝛ iri
nus ⁊ vnus.Amen.vᷣ. Specioſa fa⸗
cta es ⁊ ſuauis. In deliciis tuis ſctã
dei genitrir. CLanticum marie
Agnificat anima mea dominũ
.Gt exultanit ſpũs meus deo
ſalutari meo: ¶uia reſpexit humi⸗

lexer

anes.

litit⸗

ſonm
ni
tſi
iae
etibn
buchi
codis

iwhe

coꝛd⸗
cut

ctſen

Ama
lipo
ahtree
letna
ſncr

iu

he⸗
G

XXV
litatẽ ancille ſue: ecce enĩ ex hoc bea⸗

Pcnunn tam me dicent omnes generationes
hveni, . uia fecit mihi magna qͥ potens
Hmms 2 ſanctũ nomẽ eius. t miſeri⸗
nuttzin coꝛdia eius a ꝓgenie in pꝛogenies ti⸗
iecin mẽétibus eum. ecit potentiam in
hrielgsn beꝛachio ſuo. d ſhfit ſuperbos mente
Homel coꝛdis ſui. epoſuit potẽtes de ſe⸗
lume ge. T exaltauſt humiles ſurientes
nca do impleuit bonis. 1 dinit e dimiſt it in
Gmat he anes/ uſcepit iſrael pueꝝ ſuuʒ. re⸗
ws tl coꝛdatus miſericoꝛdie ſue. icut lo
ſcranna cutus eſt ad patres noſtros.abꝛabaz
gnlitcs tr et ſemini eius in ſecula:q; loꝛia. ꝗq
i iH Alma redemptoꝛis mater que
ſn celi poꝛta manes et ſtella maris ſuc⸗
Griſonwe curre cadenti ſurgere qͥ curat popu⸗
ohonon lo.tuq; genuiſti natura mirante tuũ
Initi ſanctum genitoꝛẽ virgo pꝛius ac po⸗
jonoſi ſterius gabꝛielis ab oꝛe ſumẽs illud
iann nn aue pctõꝝ miſerere. b. Due exaudi

getxmi Mncede nos S oꝛationẽ.
fneiien famulos tuos quefumus Siie

Folio

deus noſter perpetua mentis ⁊ coꝛ⸗

poꝛis ſanitate gaudere. et glioſe bea⸗

te marie ſemꝑ virginis interceſſione

a pᷣſenti liberari triſticia. ⁊ eterna ꝑ⸗

frui letleig⸗ Ee dominũ noſtrü ibe⸗
ſum xpᷣm: Loncluſio hoꝛa veſpꝑtina⸗

Hoꝛa veſptina maria ſuo nato. De
cruce depoſito toto vulnerato.Eiu⸗
lando loquit᷑ o fili ſalus mũdi. Quã

tis penis me et te volr iſti tundi. vᷣ
Pꝛo tali compaſſione maria vir.vts

ad matu.cum oꝛatiõe. Interueniat⸗

Id completo. vᷣ. Conũerte nos de?
ſalutaris nr̃. Et auerte irã tuã a no

Eus in adiutoriũ meum
intende.Dñſe ag adiuuan .

dũ me feſtina. loꝛia pa⸗
tri ⁊ filio ⁊ ſpi. Pſalmꝰ.

P. Emẽto dñe dauid.⁊ oĩs man
ſiſlſuetudinis ei icut iurauit

dño. votũ vonit deo iacob. Zt itroi⸗
ero ĩ tabernaculũ domꝰ mee:ſi aſcen

dero in lectũ ſtrati mei.Si dedero ſõ

dDoni
(W
Meer

feun
ln
(it

ni⸗
nien
in
b.
lunen
whint
locoy

ller
lale⸗
hent
ia

hidit
hſee

um
glen

is ⅓

loleben
weckione

ctemmag

ofrüle
vegane

no. Ei

iQ
undi.
teweni
ſob e
näano
meun
ddinc
loriapt
zolofnnn
Utinant
Klioo
eeſitſe
enent

nũ ocuł meis. palpebꝛis meis doꝛ⸗
mitationẽ. N trequiẽ tꝑib meis do
nec inueniã locũ dño. tabnaculo ðᷣo
iacob. ecce audiuimꝰ eã in effrata.
innenimꝰeã in cãpis ſilue. Lntroibi
mꝰin tabernaculũ eiꝰ. adoꝛabimus ĩ
loco ybi ſteterũt pedes eius. urge
domine in requiẽ tuã.tu ⁊ arca ſctfi
cationis tue: acerdotes tui induã
tur iuſticia.⁊ ſancti tui exultẽt.Pꝛo
pter dauid ſeruũ tuũ.nõ auertas fa⸗
ciẽ xpᷣi tui:l. urauit dñs dquid veri
tatẽ ⁊ non fruſtrabit᷑ eum. de fructu
ventris tui ponam ſuꝑ ſedem tuam.
ORi cuſtodierint filii tui teſtamentuʒz
meum.⁊ teſtimonia hec que docebo
eos.t filii eoꝛum vſq; in ſeculũ. ſe⸗
debunt ſuꝑ ſedem tuam. Ouoniam
elegit dominus ſy von, elegit eam in
habitationem ſibi. Hec requies mea
in ſeculum ſeculi. hic habitabo quo

niam elegi eam. iduam eius bene

dicens benedicam. banpetes eius

golio

ſaturabo panibʒ: Sacerdotes eiꝰR in
duã ſalutari.⁊ ſancti eius exultatiõde

exultabunt. Llluc ꝓducã coꝛnu da⸗
uid.paraui lucernam xpᷣo meo. ni
micos eius induã confuſione.ſuper
ipſum aũt effloꝛebit ſctĩficatio mea-
Cce q; bonum ⁊ qᷓ; p. Gloꝛia.
iocundum. habitare fratres in
vnu. gicut vngentũ in capite.qð de
ſcẽdit ĩ barbam barbã aarõ.O. uod
deſcendit in oꝛam veſtimenti eius:ſi
cut ros hermõ qͥ deſcendit in montẽ
ſyon. O. uoniã illic mãdauit do mi⸗
nus bnñdictionẽ. ⁊ vitã vſq; in ſclin.
Cce nunc benedicite . Glia.
.

—

dño. omnes ſerui dñi/l.ni ſta
tis in domo dñi. in atrüs domꝰ dei
noſtri. n noctiby ex tollite manus
veſtras in ſancta. et benedicite dño⸗
enedicat te dominus ex ſyon:qui
Eit celum ⁊ terrã. G loꝛia.Añ Ec⸗
ce completa ſunt omnia qᷓ dicta ſunt

per angelũ de virgine maria. capim

“ MWulte ſilie congregauerũt diuitias
eyhn greſſa es vniuerſas. Deo gra.

ullmiie It poꝛta chꝛiſti per⸗ Hymnus
ennde, uia referta plena gratia.tranſit
eoeI ; & ⁊ ꝑmanet clauſa vt fuit ꝑ ſecu
pheſhe la. G enus ſuꝑni luminis pꝛoceſſit
gtionen aula vᷣginis ſpõſus redẽptoꝛ cõditoꝛ
Goin ſue gigaſ eccleſie.Rionoꝛ mr̃is ⁊ gau
fotresin diũ immenſa ſpes credentiũ.ꝑ acra
tte n· moꝛlijs pocula reſoluit noſtra crimi⸗
,On na. Ueo patri ſit gloꝛia eiuſq; ſoli
tiehtel filio.cũ ſpiritu ꝑaclito ⁊ nunc ⁊ iper
is n petuũ Amen. bi Elegit eam deus et

itdomd pꝛeelegit eam. Et habitare tgeit cam
inſchn⸗ in tabernaculo ſuo. Caticũ ſymedis
,6n 12 Vnc dimittis ſeruũ tuum dũe
n A. ſcõm verbũ tuũ in pace uia
donia Figderunt oculi mei. ſalutare tuum.
emneg Oo noparaſti ante faciẽ oĩm popu⸗
ſirtmhn loꝛum. Iumen ad reuelationẽ genti
tſon um goꝛliam plehis tue iſrael. G lia
An.⸗ HBloꝛificam te dei genitrix vir⸗
Neraoan So quia exte nat eſt chꝛiſtus ſalua

hn B 3

Folio

omnes qui te gloꝛificant.Alig añ. ad

nüc di. Sub tuũ pᷣſidium gfugimꝰ
ſancta dei genitrix virgo noſtras de⸗
pꝛecationes.ne deſpicias ĩ neceſſita⸗
tib noſtris. ſed a ꝑiculis cũctis libe
ra nos ſemꝑ virgo benedicta. Kyrie⸗
leyſon.xpᷣe. Kyrie.Pr̃ nr̃.Et ne nos.
H. Verbum caro factũ eſt. Et habi⸗
tauit in nob. Credo in deũ.Carnis
reſurrectionẽ. Et vitaz eternã. Amẽ.
NIaonare dñe nocte iſta Pegee
Sine pctõ nos cuſtodire. Miſe
rrere noſtri domine: iſerere noſtri.
HB aat miſericoꝛdia tua domine ſuꝑ

nos. Quemadmodum ſperauimus

in te. U ignare me laudare te virgo
ſacrata. Da mihi virtutem cõtra ho
ſtes tnos. oſt partum virgo inuio
lata ꝑmãſiſti.

pꝛo nobis. L. n omni tribulatione et
anguſtia nr̃a. Succurre nobis beu⸗
tiſſima virgo maria:. Oomine exau⸗
di oꝛationẽ meam. Et clamoꝛ meus

Dei genitrix intercede

lesſi
Zgin⸗
bſtnode
Receſitn
icnis i
tn Nit
theits
Ethant
CaN
ni Aun

rec
fGrM
nineton
rauimu
ete vitp
cötah⸗

itgoinn

kinnomc⸗
glnoree
bisben
ietun
nornont

des tibi refe. vt ſupꝛa ad matntlnas

XXVIII
DODꝛrige no? Ofo. ad te veniat
bis domine deus dexteram tu⸗

am ⁊ ꝑ paſſt ionẽ gloꝛioſe dei genitri⸗
cis marie:auxiliũ nobis ſuperne vir

tutis impende.: Per dominum no⸗-
ſtrum ieſum chꝛiſtum filium tuum
qui te.Benedicamus domino. Deo
gratias. tanime omnium fideliũ
defunctoꝛum per piam miſericoꝛdiã
dei requieſcant in ſancta pace. Amẽ

Concluſio ad hoꝛam compleroꝛii⸗

Huoꝛa completoꝛii veniunt ad ſepul⸗
crum. Marie aromatibo cõdunt coꝛ
pus pulcrum. Jeſum defoꝛmatum
palloꝛe moꝛtis dure. Redemptionis

noſtre pꝛemiũ vite ſpeſq; future. Ad⸗

ditio. HN as hoꝛas canonicas maria

mater pia. Tue laudi refero coꝛdis

ſimphonia. Vt ſicut tu compaſia es
nato in agone. Sic doloꝛe conſono
conſoꝛs ſim coꝛone.vᷣ. Pꝛo tali com
paſſione maria virgo gloꝛioſa lau⸗

4

Folio

concludens o entibo boꝛis⸗

Vſcipe dñe deus noſter pꝛecib⸗

WVe et meritis ſe ctiſſime dei genitri⸗
cis marie vᷣginis:⁊ oĩm ſanctoꝝ hoc

obſequiũ ſeruitutis noſtre. vt ſi qd

his laudibo tua largiẽte gra dignuz
egimus: ꝓpitius reſpice:q cquid vero
negligenter ⁊ ſine deuotiõe actuʒ eſt
clemẽter ignoſce pater clemẽtiſſime.
er eunge dum noſtrum im Epm:
Boꝛc beate marie viginis agunt
circulũ anni mõ pꝛehabito: exceptis

certis tꝑibo infra ſcriptis. Sabbato

ante aduẽ?tũ Ad vs. Añ. Oiſſus ẽ.
cum reliàs quatuoꝛ anti. in laudib:
Grediet᷑ virpoſt ſcriptis.Capl.
ga de radice yeſſe ⁊ flos de radi⸗

ce eius aſcẽdet.⁊ requieſcet ſuꝑ eam

ſpũs dñ i. Deo. v. Diffuſa eſt gra in
labiis tuis D:ohtcted benegixit te
deus ineternũ. Ad maani An. Spi
ritus ſctũs in te deſcendat maria ne

cum oꝛatiõe. Integrueniat Dꝛatio

lerce
.

i

9
co
ſißſt⸗
deige

turd
mel

cel

bion
flin

is

lctio

ginen

ug

gt

Outi
lbone⸗
terpechn
ei geninn
nctophoc

dign

gnid vend

actzet
Nericime

„

Pnce

eravti⸗

Oabbat⸗
ſus⸗
Nſig

i.
s deraci

ſugen

Cvcgicnn
A. 9 6
ariah

xt eligere bonũ. Deo gras.

XXIX

timeas habebis in vtero filium dei.
) Eus qͥ de beate marie Matio.
vyirginis vtero verbũ tuum an⸗
gelo ãnunciãte carnẽ ſuſciꝑe volui⸗
ſti pᷣſta ſupplicibo tuis.vt qͥ vere eam
dei genitricem credimus:eiꝰapud te
nterceſſionibo liheremur. Per eüdẽ
„Xce virgo como to. Capl.
. concipiet ⁊ pariet filiũ ⁊ vocabi
tur nomẽ eius emanuel.butyrum ⁊
mel comedet vt ſciat repeobgr malũ
Ad nunc
cce ↄcipies ⁊ ꝑies filiũ ⁊ voca añi

bis nomẽ eius ieſuʒ. hic erit magnꝰ
⁊ filius altiſſimi vocabit᷑. Ad matu⸗

tinas.vᷣ: Jube dñe benedicere.Bene
dictio. Simplicitatem ⁊ manſuetu
ginem impetres nobis pia dei geni⸗
Iſſus eſt Cectio.lʒ. trix Amẽ.
gabꝛiel angelus a deo ĩ ciuita⸗
tem galilee.cui nomen naʒzareth ad
virginem deſponſatam viro cui no⸗
men erat ioſeph de domo dauid et

HFolio
nomen virginis maria. Et ĩgreſſus
angelus ad eam dixit. Aue gra plena
dũis tecum. Benedicta tu in mulie⸗
ribus. u autẽ do. R. Wiſſus eſt ga
bꝛiel angelus ad mariã virginem de
ſponſatã ioſeph nunciãs ei verbum
et expaueſcit virgo de lumine. Ne ti
meas maria inueniſti gratiam apud
dominum. Ecce concipies et pa⸗
ries filium ⁊ vocabitur altiſſimi fili⸗
us. v. Aue maria gratia plena domi
nus tecum. Ecce cõcipies. Lctõ. Il⸗
O. ue cum audiſſet turbata ẽ in ſer⸗

mone eius. ⁊ cogitabat qualis eſſet

ſiſta ſalutatio. Et ait angelus. Ne ti ·
meas maria. inueniſti gratiam apud

dominum. Ecce concipies in vtero
et paries filium. et vocabis nomen

„

eius ieſum. Hic erit magnus ⁊ filiꝰ

altiſſimi vocabitur. Et dabit üli do

minus ſedem dauid patris eius ẽ re

gnabit in domo iacob ineternũ:⁊ re⸗

gni ei? nõ erit finis. Zu.ſe. Aue ma

voca

con
nectt
ligne

Ddie
ELeh
ę bumn

ſerb

igeſn
egeapen
in wolie

iſlusckhg

irginend

elvetdian

ine⸗ Hei
iamopel
es
ltuwifin
Nonadn
ai
mmelſſh
nilscſa
lo: Pet
liam wu
Gin w
bis tonen
ns l
Dbitlldde
bais 8
ghünt

X
XX

ria gra plena dominus tecum. Spi
ritus ſanctus ſuꝑueniet in te ⁊ virtꝰ
altiſſimi obumbꝛabit tibi. qd enĩ ex

te naſcet ſctm̃ vocabit᷑ filius dei. P⸗

Quomodo fiet iſtud quoniã virum
nõ cognoſco ⁊ reſpõdens ãgelus di⸗
⸗ ei. Gpiritus ſanctꝰ. Lectio: III⸗
ixit antẽ maria ad angelũ. Quo⸗
modo fiet iſtud qm̃ viruʒ nõ cogno⸗
ſco. Et reſpondens angelus dixit ei.
piritus ſanctus ſuꝑueniet in te.
et virtus altiſſimi obumbꝛabit tibi.
Ideoq; ⁊ quod naſcet᷑ ex te ſanctum
vocabitur filius dei.Et ecce eliſabet
cognata tua ⁊ ipſa ↄcepit filium in ſe
nectute ſua.⁊ hic menſis eſt ſextus il
li que vocatur ſterilis.quia non erit

impoſſibile apud deum omne verbũ
Dixit autem maria ad angelum. Ec

ce ancilla domini fiat mihi ſcõm ver

bum tuum. Tu autem. £. Suſcipe

verbuʒz virgo maria quod tibi a dño
per angelum trãſmiſſum eſt ↄcipies

deũ pariter ⁊ hominẽ. At benedicta
dicaris ĩter oẽs mulieres.vᷣ· Paries
quidẽ filiũ virginitatis nõ patieris
detrimẽtuʒ. efficieris grauida ⁊ eris
ſemꝑ mater intacta. Ut bñ. Gloꝛia.
AVlt bene. Ad laudes: Añ.Oiſſus ẽ
gabꝛiel angelus ad mariã virginem
deſponſatã ioſeph. Añ. Aue maria
gratia plena dominus tecũ.benedi⸗
cta tu in mulierieb⸗ hüdt tus fru⸗
ctus ventris tui.alla. Añ. Lde time⸗
as maria inueniſti gratiã apud dñm
cce cõcipies ⁊ paries filiũ alleluia.
n. U abit ei dũs deus ſedẽ dauid
patris eius. ⁊ regnabit in domo ia⸗

cob ineternũ. Añ.: & cce ancilla vñi
fiat mihi ſcõm verbũ tuum. aplim
Egredit᷑ virga.vts/ ꝓximo. vᷣ. Bene⸗

dicta tu in mulierib Et benedictus
fructus ventris tui. Ad bñdi. Ane
Spüus ſan. vts.ad magni⸗ OMꝛatio⸗
Deus qui de bteèvts lmediate.⸗
pꝛima.an. Wiſſus ẽ gabꝛi. vt in lau⸗

. . H
4

nily.

necien
Pmma
is
gata
Phi
ſi
itöen
nenmun
bened!
us fen
Reuin
Aui
leaul
ono
clladt

4

eciges
1
le
tun

P
,ee

pꝛimã. Et ad lan

XXXI

dibo. CapEcce vᷣgo cõ.vt ſupꝛa prxi⸗
du errre me la ngarele vSo
ſacrata. Da mihi virtutẽ contra ho
ſtes tuos. Oꝛatio. Deus qͥ de beate
vt ſupꝛa ꝓximo. Ad tertiã an. Aue
mania. vt ſupꝛa in laudibo. Capim.
Egrediet᷑ vir. vt ſi upꝛa in veſpis. F.
Diffuſa ẽ. Ad ſextã. añ. Ne ti. Ca⸗
Abit ei dñs ſedẽ dauid patris
eius ⁊ regnabit in domo iacob
ineternũ.⁊ regni eius nõ erit finis.
Deo gr̃as.v. Benedicta tu in mulie
ribe: Et bene.Ag nonsg. an. Ecce an.
Caplm/Ecce virgo cõ: vᷣ Angelus
domini nunciauit marie.Et cocepit
de ſpũ ſancto.: Ad veſpas ⁊ cõpleto⸗
vt ſupꝛa. Notandũ ꝙ a vigilia nati⸗
uitatis dñi vſq; ad feſtũ purificatio
nis beate marie fit officiũ ſicut ante
aduentũ excepto ꝙ ad oẽs hoꝛas di⸗
citur oꝛatio⸗ ens q̊ͥ ſalutis: vt ad
es ac ꝑ omnes ho
ras dicuntur. Añje: ſequentes Añ⸗

„

O admirabile cõmertiũ creatoꝛ gene
ris humani aĩatum coꝛpus ſumens
de virgine naſci dignatus eſt ⁊ pce⸗

dens homo ſine ſemine largitus eſt

nobis ſuã deitatem. Añ. Q uando
natus eſt ineffabiliter ex virgine tũc
implete ſunt ſcripture ſicut pluuia ĩ
vellus deſcẽdiſti.vt ſaluũ faceres ge
nus humanũ te laudamus deus nr̃.
Añn.RR ubũuũ quem viderat moyſes in
cõbuſtũ ↄſeruatã agnouimꝰ tuã lau
dabilẽ virginitatẽ dei genitrix inter⸗

cede ꝓ nob. An. G erminauit radix
veſſe oꝛta eſt ſtella ex iacob virgo pe⸗

Barie ſaluatoꝛẽ te laudamꝰ deus nr̃.

cce maria genuit nobis ſalua

toꝛem quẽ iohãnes videns exclama⸗
bat dicẽs ecce agnus dei ecce ꝗͥ tollit

pctã mundi alla. Ad bñdi.añ.: ira

bile myſteriũ ðclarat᷑ hodie ĩnouant᷑
nature deꝰ homo factꝰeſt. id qð fuit
pmanſit. ⁊ qð nõ erat aſſumpſit.nõ
cõmixtionẽ paſſus neq; diuiſionem.

A
fl
ty
a

XxxxlI
Agmagni: ⁊ ad nũc. añ: Maguũ he⸗
gene reditatis myſteriũ templũ dei factũ
ſunen eſt vterus neſciẽs virum nõ pollut?
trhe ex ea carnẽ aſſumẽs oẽs gentes veni
gnocſ ent dicetes. glia cibi dũe, Atem no⸗

unc, ta ꝗe a feſto paſce vſq; ad feſtum aſcẽ
Ggeit ſionis dñi dicit a d Benedictꝰ. SGa⸗

pluuut ificat. ⁊ ad nũc di.hec antiphona.
ebg egina celi letare alleluia. Quia
ens quem meruiſti poꝛtare alleluia. Re⸗
oſſes⸗ ſurrexit ſicut dixit alla. Oꝛa nob
ni deum alla. ᷣ. Aue maria. MRatio⸗
hn

KRoſit nob ſempꝑ qm̃s op̃s pf et

1dAd pcipueiĩter bec feſta paſcalia fi⸗
itgope lũ tui ſolẽnia cõtinuata di genitriciſ
elofi 7 vᷣgis marie mẽoꝛia q̃ aſtitit vulne⸗
ioſilu rata caritate ĩ cruce pẽdẽti nũc aſtat
dimy a dextris. ĩ celo regina regnãti.ꝗᷓ cũ.
eSm eus q; glioſa reſi urrectiões Alia⸗
Cin vynigeniti filii tui dũi nr̃i ihu xpᷣi fa⸗
uunm miliã tuã letificare dignat?es. tribue
im s vt eiꝰ venerabilẽ geitricẽ mariã

Gietn ꝑpetue capiamus gaudia vite. Per
ſoen⸗

Folie
nd
anerne ee Ariee d

gratus es tribue qms vt ꝑ eius ve⸗
nerabilẽ genitricẽ mariã: ꝑpetue ca⸗
piamus gaudia vite. Per eundẽ do.

Taraelel Pe 2. Aule e copallionefi⸗

lii eius anti⸗
S aut
io moꝛtem

Affmater indicat
ſtatim plebis
Iumedio penas

Ecat: vꝛgẽte ſup
EERRENplicio voces
( meſtas repli⸗
cat:que quon

cecinit ma?
nificnt. . NHNulla nouiter genitrix
anxias ta n duras: cum plagas ꝑſpi⸗
ceret et capitis puncturas. Sequit᷑

nem familiã tuam letificare di⸗

moꝛtis publi

Rdaʒ pᷣ gaudio

obes 4
pnöſntfi
titred
Peins e
Ppetuec

eungede

Alioſef
ug oe
Nritegl
Wonn
terincin
in os
to hen
nis vuh
geteſi
vo
18 fel
negg
gut
it

eNim

, p
Zanti

DOmine ieſu chꝛiſte fili fo⸗
virginis marie ſalus mundi qui
hoꝛa diei veſpertina pꝛeſſuris innu⸗

meris fatigatus.⁊ acerba iã moꝛte pᷣ⸗

uentus coꝛaʒ dilectiſſima matre tua
maria lancea ꝑfoꝛatꝰ fuiſti.et nobis
de tuo ſacro latere ſanguinẽ in pᷣciũ

et aquã in lauacrũ tribuiſti. fac nos

qms contumeligꝗs ⁊ oppꝛobꝛia ꝓ tui
noiĩs glia letant ſuſciꝑe.⁊ ſic tue ſanꝰ
ctiſſime paſſionis memoꝛiã cõtinue

recoꝛdari.vt qͥ tua moꝛte ſumꝰ redẽ⸗/
pti.te gloꝛioſum in celis quem et in

terris paſſum recolimus:feliciter ac
gaudenter videamus. Qui viuis et
regnas deus per omnia ſcla ſeculoꝝ
Amen. Beguitur alia oꝛatio

O omine ieſu chꝛiſte fili dulciſſime
qui cuʒ ꝓditoꝛe cenaſti deinde captꝰ

ac viliter tractatus fuiſti.pꝛeſta que⸗
ſumus.vt qui tibi ⁊ ſancte tue geni⸗
trici cõpatimur.vobiſcum manere ſi

ne termino mereamur. Qui viuis

cimꝰ ti⸗

⸗ S 4
—

V.

emiſti

= tibi do⸗
gratia ſum id quod ſum. Cuius mi

VDisnare me laudare te benigniſſi⸗

ſericoꝛdia viuo moueoꝛ et ſubſiſto⸗

nin
mu
cut

Citet
benel!
Cinc
biguin

mine ad adinuandũ me feſtina. Glo
ria patri et filio ⁊ ſpiritui ſancto.Gi⸗

XXXIII
me ieſu chꝛiſte. Et ſacratiſſime paſ⸗
ſioni tue laudes decantare. Ad img.=

Et os meum annũciabit

lutoꝛiũ meñ intende. So

cut erat in pꝛincipio. Laus tibi do⸗

mimne rex eterne gloꝛie⸗ Inuitatoꝛiñ
egem chꝛiſtum dominum cruciti

xum. Venite adoꝛemus. Pſal.
NEnite adoꝛemus deũñ ploꝛemus

et ꝓcidamus ante eum Wter nos ho
minẽ factũ nature ⁊ legi ſubiectum.

Regeʒ xpᷣm. Hame.ſiti. eſtu. frigoꝛe⸗

vyentis.ymbꝛibo. vigiliis.ieiuniis la⸗

boꝛibo. anguſtis. doloꝛibo. ceteriſq;

infirmitatib noſtris de non congru
is ↄfectum. UVenite adoꝛemus. Ba⸗

*

ptiʒzari dignatuʒ. temptatu m. repꝛo-⸗-
batum, traditum lauantem pedes
diſcipuloꝛum. pauentem in agonia

22

MOmine labia mea aperies

laudẽ tuam. Oeus in qd

FYyvlio
prolixius oꝛantem:ſudoꝛẽ tanq; gut
tas ſanguinis in terrã fundentẽ. Re⸗

gem chꝛiſtu. ¶omphẽſum: tractum
truſum ligatũ. Anne. Cayphe· Pyla
to. Herodi pᷣſentatũ.accuſatum: iu⸗

dicatum: damnatũ:alba veſte indu⸗
tum:facie velatũ ⁊ ↄſputũ:colaphis
glapis: flagellis:arundine ceſuʒ. Ve⸗
nite adoꝛemus. Ueſte/ꝓpꝛia exutuʒ

coccinea iĩidutũ.coꝛona ſpinea.ceptro

gꝗgrundineo.adoꝛatione ſaluatione il

luſum. Regẽ xpᷣm. G loꝛia. Gicut.
Venite adore. Regem xpᷣm- Pym.
N paſſione dñi.qua ſalus dat

homini. ſit noſtrũ refrigeriuʒ ⁊

coꝛdis deſideriũ. P oꝛtemus in me

moꝛia penas et oppꝛobꝛia.xpᷣi coꝛo⸗
nam ſpineã crucem clauos ⁊ lanceã⸗
rblages ſacratiſſimas omni lau⸗
e

digniſſimas.acetum fel arundinz

⁊ moꝛtis amaritudinẽ. h ec omnia
nos ſatient ⁊ dulciter inebꝛient.nos

repleãt virtutibo ⁊ glioſis fructibus

tancge

enti⸗e
tmann
phepee
tumein
eſe inen
Colophi
lſuz.
gexut
encenn
natiorel
, Hi
,,
ſlus da
igerinz.
ns in n
licon
lonca
nnila
nnami
commnia
ntinos
etibus

22

NMe crucifixũ colimus et toto coꝛde

poſcimus vt nos ſanctoꝝ cetibo ↄiũ⸗
gas in celeſtibꝛ. I¶aus honoꝛ xpᷣo vẽ
dito ⁊ ſine cauſa ꝓdito paſſo moꝛteʒ

pPꝛo ꝓplo in aſpero patibulo.Amẽ. .

Vare fremuerũt gentes. ⁊ ꝓpli
meditati ſunt inania.Oeui tri⸗
bulãt me inimici mei: ipſi infirmati
ſunt ⁊ ceciderũt.U onfoꝛtati ſunt qͥ
perſecuti ſunt me inimici mei iniuſte
q̃ non rapui tunc exoluebã. A ccue⸗
runt linguas ſuas ſicut ſerpẽtes.ve⸗
nenum aſpidũ ſub labiis eoꝛũ. ¶¶ oꝛ

meuz ↄturbatũ eſt in me: ⁊ foꝛmido

moꝛtis cecidit ſuꝑ me.G lia pa.Añ⸗
Coutritũ eſt coꝛ meũ in medio mei
et ↄtremuerũt oĩa oſſa mea.v. Reliqͥ
domũ meã ⁊ dimiſi hereditatẽ meaʒ.
Dedi dilectã aĩam meam in manus
inimicoꝝ meoꝛũ. Kyrieleyſon xpᷣele.
Eyrie.Pater nr̃.Et ne nos.vᷣ. Jube

dne benedicere. Benedictio. Per ſuã

ſanctam paſſionem:det nobig ieſus

Folio

chꝛiſtus gratiã ⁊ benedictionẽ·. Amẽ in
n eſt ſpecies ei neq;. Lctõ. mnmnn
Leg. decoꝛ: T vidimus eũ ⁊ non erat
ei aſpectus ⁊ cõſiderauimus eum de Mn
ſpectũ ⁊ nouiſſimũ viroꝝ.virũ dolo uuin
rũ et ſcientẽ infirmitatẽ.Etq̃ſi abſcõꝰ6Ö let
ditus vultus eius et deſpectus vnde upbe
nec reputauimꝰ eũ. Vere languoꝛes (cie
noſtros.ipſe tulit ⁊ peccata nr̃a ifſe fß
poꝛtauit.Et nos reputauimus eum hon
quaſi lepꝛoſum et percuſſum a do mm
et humiliatũ.Tu. R. In möte oliuue a
ti oꝛaui ad patrẽ. patẽr ſi fieri poteft
tranſeat a me calix iſte. Spiritus q Ooob
dem ꝓmtus eſt. caro aũt infirma. . g
Verũtamẽ nõ ſicut ego volo: ſed ſi⸗ inm
tu vis. Spũs. Jube dñe benegice an
re. Bñdictio.Gloꝛioſa paſſio ieſu xfpi ce
ꝑducat nos ad gaudia ꝑadiſi. Amen m
Vpſe autẽ vulueratus eſt ¶ctõ.l. o

—
— ☛ =

ꝓpter iniquitates noſtras:⁊ attritus
eſt ꝓpter ſcelera noſtra.Diſciplina pa
cis noſtre ſuper eũ ⁊ liuoꝛe eł ſanati

neIne
La.l
honent
geumde
ridol⸗

ſiabſeh⸗

s vn
ngoꝛe⸗
nfaipt⸗
nus eun
m 4de
öͤteolin
l
fitus
ſeaſi
ieſutß
iAnen
Lcill
ttritus
mnape
ſanot

XXXVI
ſumus nos om̃s quaſi oues erraui⸗
mus vnuſqͥ ſq; in viã ſuã declinauit-.
et dominus poſuit in eo iniquitates
oĩm noſtrũ.Cu autẽ. . Triſtis eſt
anima mea vſq; ad moꝛtẽ. ſuſtinete
hic et vigilate mecũ.nunc videbitis
turbam q̃ circũdabit me. Vos fugaʒ
capietis et ego vadã ymolari ꝓ vob
F. Ecce appꝛopinquabit hoꝛa ⁊ filiꝰ
hominis tradet᷑ in manus peccato⸗
rum. Ugs fu Rd ube domine bene
dicere. Beneà ictto. Der crucẽ ſuam
dei filius. Sit nob clemens pius ⁊
blatus ctο. II pitius. Amẽ.
eſt quia ipſe voluit ⁊ nõ apperuit os
ſuum. Sicut ouis ad occiſionẽ du⸗
cetur.Et quaſi agnus coꝛam tondẽ⸗
te ſe obmuteſcet ⁊ nõ aperiet os ſuũ
ꝓpter zelus populi mei percuſſi eum
eo ꝙ iniquitatem non fecerit nec do⸗
lus inuentus eſt in oꝛe eius. Et do⸗
minꝰ voluit conterere euʒ in infirmi⸗
tate et cum ſceleratis depu us eſt.
24

Zu: E. vos oẽs tranſitis ꝑ viã

attendite ⁊ videte.Si eſt doloꝛ ſimi

lis ſicut doloꝛ meꝰ.. Attendite vni
uerſi ppli ⁊ videte doloꝛẽ meũ.Si ẽ.
Bloꝛia pa.O vos oẽs. Canticum.
E deũ laudamꝰ te ieſum bene⸗
)dicimus.Ii eregem regũ ⁊ do⸗

—

minũ confitemur. e crucifixũ co
limus glioſum. O ulcem ⁊ amabi⸗
lem redemptoꝛẽ.O. eui nos aſꝑſione

tui ſanguinis abluiſti/O ignꝰ es do
mine ieſu xpᷣe deus noſter. ccipere

laudẽ benedictionẽ gliam ⁊ honoꝛẽ.
J xultet tibi oĩs caro ⁊ oĩs viuens
gl

oꝛificet nomẽ tuuʒ. H umiliet᷑ oĩs
facies pedibo tuis.O mnis creatura
iubilet ⁊ ſeruiat tibi. audet ⁊ extol
t. enedicat ⁊ glificet te in eternũ.
AMchrrererut in me teſtes iniqͥ: Et

le
H.

mentita eſt iniqͥtas ſibi. Ad laudes

Eus in adiutoꝛiũ meun intẽ⸗

e.Dñe ad adiu. loꝛia pag
QLaus tibi dñe rex eterne glie

XxXXVII

ipri D Dmine qd multiplicati ſi üt.rs.
qui tribulãt me. multi inſurgũt

ikenni aduerſuʒ me. A peruerũt ſuꝑ meos
NEEIſuiũ. ſicut leo rapiens ? rugiens.( õ
nticun⸗ ſiderabã ad dexterã ⁊ videbaʒ. non
mmben erat qͥ cognoſceret me.mici mei ⁊
i1d ꝓximi mei.aduerſuʒ me appꝛopĩiqua
iſri uerũt ⁊ ſteterũt. & t qͥ iuxta me erãt
mnabil delonge ſteterũt. vim faciebãt qui
ſgionre querebant aiam meam. G loꝛia. Añ .
wesn Arnxiatus eſt ĩ me ſpũs meus.in me
u turbatũ eſt coꝛ meum. Capitulum

grot⸗ B Ecogitate eũ qui talẽ aduerſuzʒ
nians ⸗A., E ſe ſuſtinnit ↄtradictionẽ vt fati
ck dis gemini animis veſtris.Deo. HNym.
Hꝛiſtum ducẽ qui ꝑ crucẽ re⸗

atun 8
Ter (X demit nos ab hoſtib. laudet ce⸗
cteni us noſter letus.exultet celũ laudib

nihe Dena ſoꝛtis tue moꝛtis ⁊ ſanguinis
e effuſio. coꝛde terant vt te querant.ie
NINt ſu noſtra redemptio. „* er felices ci⸗
nu catrices. ſputa flagella verbera nob

egie grata ſint collata.eterna xpᷣi munera

Frolio
UMoſtrum tangat coꝛ vt plangat. tu⸗

oꝛum ſanguis vulnerũ.in quo toti

yaſſionis tue donis ſaluatoꝛ nos

ſumnd loti.conditoꝛ alme ſiderum.

inebꝛia. qua fidelis dare velis. beata
nobis gandia. Maus honoꝛ chꝛiſto

vẽdito:⁊ ſine cauſa ꝓdito.paſſo moꝛ

rem pꝓ pplo.in aſpero patibulo. Amẽ
Degdit ꝑcutientibus ſe maxillam

Bee oppꝛobꝛiis. Canticũ zache

Enedictus dũs deus iſrael. q·

yiſitauit. Require in laudiby bie

Vñße exaudi oꝛationẽ meam. Et cla

moꝛ meus ad te veniat. MOꝛatio⸗
0 Omine ieſu xp̃ᷣe fili dei viuiqᷓ

poꝛa matutinali ꝓ ſalute hũa⸗

na: naſci.tradi:capi.alapis cedi.liga
ri.cõſpui voluiſti. Fac nos qᷓſumus
contumelias et oppꝛobꝛia tui no⸗
minis gloꝛia letanter ⁊ patienter ſu⸗

narie virginis: folio. XIIII. Anti⸗.
Pꝛopꝛio filio ſuo ñ pepcit dej. Sed
pꝛo nobis omniby tradidit llum. f

—— — — — = — K S 4 5 X
—— —== =

grt

uo td

gmm.
r os
gbena
chio

ſonor

, .
lllan
ſne
uti
Sl

n.

XXNVIIIHI
ſcipere. Et ſic huiuſmodi tue ſacra-
tiſſime paſſionis memoꝛiaʒ cõtinue
recoꝛdari vt ad reſurrectiõis tue glo

riã ⁊ ↄſoꝛtiũ mereamur feliciter per⸗
uenire.Qui. Ad pꝛimam.

ET“us in adiutoꝛiũ meũ inten
Dde. Dñe ad adiuuandũ me
„ eſtina. Gloꝛia patri. Ricut.
SGS5 tibi dñe rex eterne glie. Hym.

VUꝗq velatꝰ facie. fuiſti ſol iuſti
cie.flexis illuſus genibus.ceſus
quoq; verberibo. Me petimus atten
tius.vt ſis nobis ꝓpitius.per tuã cle
mentiam.perducas nos ad gloꝛiam.
us honoꝛ xpᷣo vẽdito.et ſine cau⸗
odito. paſſo moꝛtẽ ꝓ po. vt ſupꝛa.
Btiterũut reges terre. Pſalmꝰ.
L.⁊ pꝛincipes ↄuenerũt in vnũ.ad
uerſus dñm et aduerſus xpᷣm eius.
ircũdederũt me canes multi.con⸗
ſiliũ malignantiuʒ obſedit me. In
eo dum cõueniret ſimul aduerſum
me.accipere animaʒ meam conſiliati

ſa

Folio

ſunt: t qui inquirebant mala mihi
locuti ſunt vanitates.et dolos tota
die meditabant᷑. go autẽ tanq; ſur
dus nõ audiebã: ⁊ ſicut mutus non
apiens os ſuũ:G lia.An. Domin⸗
tanq; ouis ad victimã ductus eſtet

ſicut mutus nõ aꝑuit os eiꝰ. Capim

Acut ouis ad occiſionẽ ductus
eſt: ? quaſi agnus coꝛam tondę⸗
te ſe obmutuit: Z nõ aperuit os ſuũ.
Deo gras: R. Spiritus oꝛis noſtri
Lhꝛiſtus dñs.v. Captus eſt ꝓ pec⸗
catis noſtris. Chꝛiſtus. Gloꝛia pa⸗
Spũs oꝛis. Ryrieleyſon.xpᷣe. Kyrie.
gater nr̃. Et ne nos. ᷣ. Uerbũ caro
actũ eſt. Et habitauit in nob. Cre/
do in. Carnis reſur. Et vitã eternã
Amen?. Pꝛopoſito ſibi gaudio ſu⸗

ſtinuit crucẽ. Omni ↄfuſione ↄtem

pta elegit moꝛten. Mꝛagtio

Dmine ieſu pxp̃e fili dei vlui qͥ
hoꝛa diei pꝛima pilato pᷣſentatꝰ

es iudex iudiciũ.duriſſimũ iudiciuz

XXXNK

lunhi pertuliſti. Tibi deuotiſſime ſupplica
lutc mus vt nob miſeris peccatoꝛibꝛ ſub
Nncſuar nenias iudicando ne in extremo iu⸗
mnston dicio eterno dãnemur ſupplicio: ſed
Donin⸗ tuis fidelibus mereamur ſociari in
tocke celeſtibus. Qui. Ad ſextam.
Cyn Eus in adiutoꝛiũ meũ intẽ⸗
ductu doe. Dñe ad adiuuanduʒz me
tond’ tfeſtina. G loꝛia. Laus tibi
osu domine rex eterne gloꝛie.Hymnus.
Som Dꝛa qͥ ductus tertia: fuiſti ſi up
t per licia. xpᷣe feredo humeris cru⸗
aun cein ꝓ nobis miſeris. H ac nos ſic te
Rei diligere ſanctaq; vitaz ducere. vt me
bü caro reamur requie frui celeſtis patrie.
bC ¶aus hono vtẽg. ad pꝛimã. Pfal⸗
cent BGo ſum vermis ⁊ nõ homo op
udioft peobꝛiuʒ hoĩm ⁊ abiectio plebis
ne n t fui flagellatus tota die ⁊ caſtiga
Gutt tio mea in matutinis.u ſcis im
riul Poperium meũ ⁊ ↄfuſionẽ meã ⁊ re⸗
ſſntat uerentiã meã.O. uoniã lumbi mei

dicir impleti ſunt illuſionib.⁊ nõ eſt ſani

tas in carne mea⸗O iſſipati ſunt nec
cõpuncti tẽtauerunt me.ſubſanaue⸗
runt me ſub ſanatione frenduerunt
ſuper me dentib ſuis. G loꝛia. An.
Muotidie apud vos eraʒ in templo
docés ⁊ nõ tenuiſtis me: ⁊ ecce flagel
latũ ducitis ad crucifigẽdũ: capiin.
I Hꝛiſtus paſſus eſt ꝓ nobis vo⸗

bis relinquẽs exemplũ vt ſequa
mini veſtigia eius: q peccatũ non fe
cit nec inuẽtus eſt dolus in oꝛe eius.
Deo:ſe. Pꝛopoſito ſibi gaudio: ſu⸗
ſtinuit crucẽ. h. Omni ↄfi ſione coõ⸗
tempta. Suſtinnit. Blia. Duſti. .
Vblatus eſt qꝛ ipſe voluit. Et non

aperuit os ſuum. Mꝛatio/
2 mine iheſu xpe fili dei viui q̊ᷓ
Hõoꝛa diei tertia, ad crucis penã ꝓ ſa
lute mũdi duct?es.Te ſuppliciter ex
oꝛamꝰ vt ꝑ vᷣtutẽ tue ſacratiſſime paſ
ſiõis oĩa pctã nr̃a deleas.Et ad tue
beatitudinis gliam. nos miſericoꝛdi
ter perducas. Qui. Ad ſextam

XI.

iimnt N Eus in adiutoꝛiuʒ meum in
Ubanane tende. Oñe ad adiuua nduʒ
Gonenmn me fe⸗ Glia. Laus ti. Hym.

lirri. Rucẽ p nobᷣ ſubüt. ⁊ ſtans ĩ illa
inuni AEſitiit ieſus ſacratis manibo foſ⸗
aleit, lis clauis ⁊ pedibꝛ. onoꝛ ⁊ benedi⸗

Accio. ſit crucif xo filio. nos ſuo ſup⸗
hio / plicio regemit ab exilio. aus bo g
tlegt Auꝑ ſum egoꝛ⁊ ĩ laboꝛib a iunẽ
Enedt tute mea exaltatus aũt humilia
ncrecin tus ſũ ⁊ ↄturbatꝰ. Hoderũt manus
cdeh meas et pedes meos. din jerauerunt
ſoneiß oĩa oſſa mea: I pſi vᷣo ↄſiderauerũt
Gig ⁊ inſpexerũt me. diuiſerũt ſibi veſti⸗
Ftor mẽta mea. ⁊ ſi uꝑ veſtẽ meã miſer̃t ſoꝛ
i· tẽé,(Imnes vidẽtes me deriſerũt me
irini lociſti ſüt labiis moueft caput. gi
dei nn oſte ggqua effuſus ſü. 2 diſ pſe a ſunt ola
on ut es eaf., 101. PBoſuerut ſup en
ſinen Put ei canſaʒ ipſius ſcriptã. ihs na⸗

Emont zarenus rex iudeoꝛum⸗ agpitulu
ſiu Umiliauit ſemetip̃m laciꝰ obe⸗
eom L.A diens vſq; ad moꝛtem. moꝛtem

autẽ crucis. Deo: . Oblatuͦs eſt. ſon

Quia ipſe voluitib. Et nõ aꝑuit os On
ſuum. Quia. Gloꝛia. Oblatus ẽ. vp. l
Zradidit in moꝛtẽ aĩam ſuaʒ.Et c"ä 5.
ſceleratis reputatus eſt. Dꝛatio

O mine ieſu xpe fili dei viui q̊ᷓ

hoꝛa d iei ſexta in golgata cum ffi
magno tumultu. crucis patibulum Goi
aſcẽdiſti ĩ qua ſalutẽ nr̃am ſitiẽs fel/ nuie
le ⁊ aceto te potari ꝑmiſiſti. Te ſu⸗ ir
plices depꝛecamur vt accenſo ⁊ inflã run
mato coꝛde noſtro ſitire nos faciass mn
calicem tue paſſiõis ⁊ in te ſolo ꝛr0
crucifixo iugiter delectari. Qui. in
Eus in adiuto⸗ Ad nonam N

. myrium meũ intende. DOñegnd l
adiuuandũ me feſtina. Olia.
Laus tibi domine rex eterne gloꝛiteꝛ Y
VD Eata chꝛiſti paſſio. Hymnus.

ſit noſtra liberatio. vt per hbaonc- n
nobis gaudia. parata ſint celeleſtia. in
O loꝛia xpᷣo dño.qui pendens in po⸗

tibulo.clamãs emiſit ſpm̃:mundũq;

hitos

tci

deiii
Nibolen

ſicls

S=

Teſt
noritl
hos
eſolon
Q
dnonn
ine d

XLI

ſaluans ꝑditum Maus honoꝛ chꝛi⸗
ſto vendito et ſine cauſa pꝛodito.paſ
ſo moꝛtem pꝛo populo in aſpero pa⸗
tibulo. Amen. S almus,
pi

Eus deus meunus reſpice in me
Vquare me dereliquiſti.longe a
ſalute mea verba delictoꝛum meoꝝ.
Xfflictꝰſuʒ ⁊ humiliatꝰſũ nimis.ru
giebã a gemitu coꝛdis mei. t ſuſti
nui qui ſimul ↄtriſtaret᷑. ⁊ non fuit.
⁊ qui ↄſolaret᷑ ⁊ nõ inueni. t dede
runt in eſcã meaʒ fel.⁊ in ſiti mea po
tauerũt me aceto. L n manus tuas
cõmendo ſpm̃ meũ:redemiſti me do⸗
mine deꝰ veritatis. G loꝛia pa.Añ.

Jeſus autẽ cũ accepiſſet acetũ d.xit

conſumatũ eſt ⁊ inclinato capite tra
Hꝛiſtusſe⸗ Caplm. didit ſpm̃.
mel ꝓ peccatis nr̃is moꝛtu eſt
iuſtus ꝓ iniuſtis vt nos offerret deo
moꝛtificatos quideʒ carne.viuifica⸗
tos autez ſpũ.Deo. R. Tradidit in
moꝛtẽ. Animã ſuam:vᷣ.Et eũ ſcelera

tis reputatus eſt. Aiam ſuã.Gla pr̃i
Tradidit.v. Vere lãguoꝛes noſtros
ipᷣe tulit.Et peccata noſtra ipſe poꝛ⸗
Qmine ieſu Oꝛatior tauit.
chꝛiſte fili dei viui qͥ hoꝛa diei

nona expanſis ĩ cruce manib ⁊ inci

nato capite ðᷣo pr̃i ſpm̃ tradidiſti.Et
claui moꝛtis tue digniſſime ꝑadiſuʒ
reſeraſti. Cõcede nob ſupplicibo tuis
vt ĩ hoꝛa moꝛtis nr̃e aĩas noſtras ad
te qͥ verus paradiſus es facias miſe⸗
ricoꝛditer ꝑuenire. Qui.Ad veſpas⸗
Eus in adiutoꝛiũ meũ intẽ
de DHñie ad adiuuandum me
feſtina/G lia.Laus tibi dñe.

dum deſcẽdero in coꝛruptionẽ.
m defecit ĩ doloꝛe vita mea.⁊ an⸗
mei in gemitib. L. nfirmata eſt in
pauꝑtate virtus mea. ⁊ oſſa mea cõ⸗
turbata ſũt. ¶ruit tanq;ʒ teſta virtꝰ
mea ⁊ lingua mea adheſit faucibus

meis.⁊ in puluerẽ moꝛtis deduxiſti

6—☛ vtilitas in ſanguĩe meo.pᷣ

Aa

Stokros
MNepon
to⸗ lut
lhondi
nip il
diciſi
e gadli
ialytus
oſtrasgl
cas win
A
meön
ong
tibidi

eneo

vptione
men in
naracki
ſunmend
ecnnin
uchno
utuſt

XIII

me.¶. ui videbãt me foꝛas fugierũt

a me obliuioni datus.ſũ tanq; moꝛ⸗
tuus a coꝛde ᷓ liaañt. Plangẽt eũ
ſi vnigenitu qa innoces dñs occi⸗

Ic deus dile⸗ Laplm, ſus eſt.
¶Wxit mundũ vt filiũ ſuũ vnigeni
tũ daret. vt oĩs qui credit in eũ non
peat.ſed habeat vitã eternam. Deo⸗

dura ſoluiſti nexus criminum.
nos ad pacẽ duc veracem. ieſu coꝛo⸗
