Gb540_fol
author: Hugo, Argentinensis

SA – Rr Pe, we
I 2240
. . R — = „
AA ſS 4 AA Loae . “Z 2 5
„
„
„
*
7
—
N 12 45 11934207 021
IIIIIIINIIIUIIIII
us Tübingen

—

—

—

—

—— — —— —
— . „ 2 4.
3*
.
1
*
.
*
⁸*
v
ℳ½ . .
.
.
„—
— 6*
SS
85
“
4 6⁶
7 *
*
Z

(Theoloyce veritatis cõpendium. alphabe
tico oꝛdine regiſtratum ac ĩ reg ali opido
vlma per Johanem zainer impꝛeſſum feli

citer incibit.
Wſoluere quis poſſit libꝛo. 6. ca. 25 vltra mediũ.
Acci denctia amme quõ trãſmutent ooꝛ pus libro 2*
ca pitulo·is'circa meduim.
Ackio coꝛporalis vel ſpãalis in quem kneʒ wſern de
bet libro · S· capitulo· i3· verſus finem.
Nccidia quid ſit a de filiabus e uis libro·3. capitulo. 8. a piin
cipio vſq; ad medium·
Kctidia multa mala facit vbi ſupra a medio caꝰ. vſq; ad finem
Kcecidia qñ ſit pctm moꝛtale a qñ veniale libro vbi ſupꝛa capi

tulo:⁊z.circa medium·
Aduentus xp̃i in carnem qualis fuit.a plura alia.de hoc libꝛo
4:capitulo ꝗ.circa medium.
Rduerbiis et non verbis merem libro. 7*. ca. 34. cir ca medium
Aduentum xp̃i pꝛecedet ignis libro.⸗7. caꝰ. iꝗ:a peinqpio ·
Agilitas gloeioſi coꝛporis qualis erit et quare coꝛꝑa humana
ſint modo tarda libꝛo:7. caꝰ. 27.quaſi ad finem.
NRer quid ſit et de eius imp̃ſſionibus libꝛo.2.· capitulo · S· circa
medium · et capitulo .9· eodem libꝛo per totum ·
Kmoꝛis condicionis libro. 5. caꝰ.24. eirea medium.
Rmoeis diſtinctiones eodem libro. caꝰ.33· a pꝛincipio.
Kmoꝛ caritas et diledtio differunt vbi ſuß quaſi crca medium
Ange lus quid ſit ibꝛo· 2. capitulo.ii.a peincipio ·
Kngelis atenbuuntur quatuo vbi ſupra tirca medium.
Kngelus in quatuos differt ab anima vbi ſupra.
Angeloꝝ conditiones in cõmum eodem libro ca. i3· Per totũ ·
Angeloꝝ officia a ꝓetates in ſpedali eodẽ li · ca. 2 · qſi ꝑ totũ
Kngelis quõ aſſimilari debemus vbi ſup̃ cir ca fine; capituli.
AKngeloꝝ cognitio et ſtatus qualis ſit vbi ſupra a pemũpio·
Kngeloꝝs motus qualis ſit eodem libro.· caꝰ. i5. po pncipium ·
Kngeli bom et mali quibo p̃ſint a an poſſint amittere platões
ſuas eodem libro · capitulo · 16· quaſi per totum.
Kngeli quomodo confirmati ſunt in gratia et quomodo non
habent dotes eodem libro capitulo.i2.· per totum.
Kngeloz tuſtodia eſt circa nos et eius effectus eodem libro⸗

capitulo.iS. a pꝛintipio vſq; ad medium
Kngeloꝛ caſus vnde venerit eodom libro. ca. 21· per totum
AKngeloz ru ma qᷓlis fuerit a quõ reſtauret᷑ eodẽ li· c. 2 4· ꝑ totũ
AKrngeloꝝ lotutio qualis ſit et qᷓiter angeh loquant᷑ hominibo
eodem hbro tapitulo·i9.a pᷣntipio vſq; ad medium capituli
Kngeloxꝝ peĩm quare ſit iꝛ remiſſibile eodẽ li. ca. 2 5. per totũ
Kngeli an poſſunt acendere vel incendere affetum humanum
eodem libro capitulo.4· a pinapio
Kngeli quare ſeruiant nobis et de tripliti actu eoꝝ eodem k⸗
bro capitulo.ig. crca medium
Angelica ſalutatio qualis fuerit et eius expoſitio libro · . ca⸗
pitulo pᷣmo a pꝛin epio et quaſi in fine eiuſdem capituli
Rnima qmud ſit m diffminonem hbro2z · capitulo · 29· quaſi
a pꝛinapio vſq; ad fin em capituli “
Knima quid ſit ?m rem eodem libro capitulo. 30· per totum
Knima quõ diuerſis nominibo nommant᷑ vbi ſup̃· ca .· 31· P to ·
Knime acus triplex eſt eodem libro capitulo.32· per totum
Knima vege tabil tres habet potẽaas eodẽ libro · ca · 33· P totũ
Knima ſenſibilis duas hʒ poc»cias eodẽ li. caꝰ · 34. per to tum
Knima rõnadbs tria habz in ſe eod libro. caꝰ. 42. per totum
Knima rõnalis hebet omnes potencias anime vege tabilis et
ſenſibilis eodem libro capitulo· 43· a medio vſq; ad finem
Knima quot modis alienet a ſenſibo eodez li · ca. 35 ꝓPpe finem
AKRnima q̃re vnita ſit coꝛꝑi hũano eodẽ libro · caꝰ. 60· per totuzʒ
Knima quanta patiatur ino moda a coꝛpore ſuo vbi ſupra

Knima quõ ſit in deo multiphiiter hbro.i.caꝰ. 2 5· q̃ſi im fine.

MAnime rõnalis potentie que ſint ſeꝑabiles et que in ſeꝑabiles
libro·2z capitulo. 43. a pꝛincipio H
Knime operation es ſunt multiplies et ꝙ äm diuerſas poten⸗
cias diuerſas hʒ cognicões eodẽ li. ca. S3 a pᷣncipio per totum
Knime qntitas quõ eſt in coꝛꝑe eodem licro.caꝰ· ?4· ꝑ totũ
Knime iĩmoetalitas a rõne a auctoitate oñditur vbi ſup̃ capi⸗
tulo · S1. pe r totum

Knime ſufficienter purgate euolant ad gloeiam libro ſeptimo

capitulo:ſ. circa medium vſq; ad finem
Knime per que iuſtificentur libro.6. caꝰ. 3· quaſi ad finem
Kntichriſtus qn veniat de vita o nuerſatiõe et deceptione eiꝰ
libro.⸗.capitulo·õ.⁊.et. S.per tdtum
Kntichriſtus multos ſeducet et q;d in regnet et quomode oci
datur hbro·? capitulo/9.i2. et·i3· per to tum

—

—

Kntichriſtus habebit ꝓpꝛium angelũ li.. ea.h.quaſi ad fineʒ
Kngeloeum aꝓperitio quahs fuerit et opiniones ahquoruz li.
2z· ca pitulo.i9·crca medium
RPꝛopriata diuinaꝝ ꝑſonaʒ que ſit li.i·ca.26 per totum
Mpoſtoli quid conſecuti fuerint ex aceptione ſpũſſancti li.i.ca⸗
pitulo · 9· circa medium
Rque elementalis conditio li. 2. ca. S. cr ca mediuum
rtituli fidei quot a a qubus ſint com poſiti li: s. capitulo.⁊0
quaſi per totum ls V
Fſcenſio chriſti qualis fuerit et plura de hac materia · li · 4· capi
tulo · 23. per totum .
Kſcenſioms aſſumptionis a eleuacõis differencia vbi ſupra
Ktrentionis a mcentionis differentia . li · 6. ca. ii:qᷓſi a pᷣnapio
Ktrricõis a dtricois differentia li. 6. caꝰ.z· circa medumm
Kuaricia cum filiabus eius a quando ſit moꝛta le peccatum li:

2capitulo.i9· per totum

Aureola quid ſit et quibo debeatur a per que figuretur li · 2.
capitulo.⁊8· et ſequenti
Kureola aurea et palma diffe runt vbi ſupra
AKptiſmus eſt triplex er quomodo differat et plura de
hoc libꝛo · 6 · et · S. per totum H
Baptiſmus eſt ianua omnium ſatramentc ꝶ vbi ſupra
PBaptiſmatis ſubſtanqa con ſiſtit crca quinq; vbi ſupra -
Baptiſmatis ſolẽnitates ſũt · S.q̃ nõ ſũt de ſuba eius vbi ſuꝑra
PBaptiſmi eſt effectus multiplex vbi ſupra
PBapnfſmus et paſſio chriſti quomodo differenter in nobis ape

riant ianuam paradiſi vbi ſupra

Baptiſmi chriſti a iohannis eſt diffe rencia vbi ſupnra
Baptiſmus qualem grãm ↄferat libro.· c.ꝭ· quaſi a pᷣnepio
Baptiſmi noſtri vulitas eodem libro· ca·i⁊ · a pꝛineipio
Beatitudines quot ſint et de eoꝝ effedibus hbro..capitulo
46 · per totum

Beatitudines curant ſeptem peccata moꝛtalia vbi ſupra

Beatitudo patrie celeſtis quid ſit Q in quibus conſiſtat libro 8
capitulo vlttim
Beneſiaum eccleſiaſticũ ſibi cõfeꝛri pꝛiocturans ad quod eſt in⸗
dignus mortaliter peccat libro. 3· ca pitulo·zz urca medium
Bonũ multiplieiter diuidit᷑ h· s.caꝰ ⁊ · poſt me dium
Bonũ oꝑari tria nos inata nt eodem. lbro.caꝰ.i. ꝓpe mediuz
Bonitatis ſũme triplex effluxus libro2· ca.i.a pemſpio

PBruta animalia cictus reapiunt inſluxiões pꝛimi motoris quã
homies a quare libro· 2· ca · 39 Poſt medium
AKligo quid ſit liꝰ ro / 2. ca·9· crca medium
Cardmales vir tutes quot & que lint et de eaꝝ effectu
Rubro. S. ca. 32· Per totum
Caritas tribus modis ſumitur libro. i. capitulo. 9. quaſia pᷣn
tipio. Et libro· 5. ca·23· quaſi að finem
Caritas quid ſit quiditatiue a diffmitiue libro·x. ca· 22. totũ
Caritatis et amoꝛis differencia ibidem
Caritas multipliciter diffmitur ſeu notificatur a de eiuns affecti
bus eodem li · ca · ?22·23. et · 2 4·

Caritatis ſeu dilectionis ſigna et gradus eodẽ libro. capitulo

256. et ſequenti
Caritatis oꝛdo in quo conſiſtat eodem libro. caꝰ.29. per totum
Caritas qñ dicatur eſſe ꝑfeda eodem libro. ca.2 8. ad finem
Caſus angeloꝝ duplex eſt libro2. ca.⁊2 · ſequenti ꝑ totum
Caſtitatis conſilium et alia cõſilia euangelica ubro quinto capi
tulo.49· per totum
Cauſa ommum rez deus eſt tripliciter libro. 2. ca. i· poſt pnd.
Catheuſmus quid ſit et quare ſit inſtitutus hibro. 6.ca· 9·
Celum quid ſit libro·2· capitulo.a pemcipio
Celeſtium ooꝛporum diuiſio a eoum operauonibus vbi ſupta
pꝛincipium vſq; ad finem
Celum et terra quomodo dituntur tranſine libro. octauo: capi⸗
tulo.19· vltra medium
Ceraſti ſerpenti dmꝑat᷑ antixpᷣus libro. 2. ca?. 8· a pꝛinapio

Circumſtantias aliquas tenemur confiteri et quas li bro. ſex to

capitulo.23· Poſt pꝛm c pium
Cirtumuſio nr̃ᷣa ſpũals qlis et debeat li· 4· ca · u. poſt j pncipiũ
Circumti ſionis legalis efficada libro.G· ca· a pꝛinapio
Carita tis coꝛpoꝛum gꝗloꝛioſoꝛum qualis erit et quid cauſet ob
ſcuritatem libro.? capitulo:⁊2a pꝛinaipio
Compoſitio non eſt in deo libro· ſ.capitulo:⁊o. vltra mediũ

Compoſitio qᷓdꝛuplex eſt in homine li ·?.ca.26. qſi a pncipio.

Cometes quid ſit hbro·2= · capitulo.q.a pꝛimnapio
Com munio ſacramenti quabs eſſe debeat lipro ſexto capitulo
14· vltra medium.
Cognitio mali quomodo ſit in deo hbro.i.ca·29· q̃ſi ad finem
Cog iitio duplex de deo libro · j. ca pitulo.i6 a Prinapio. Et li
bpro· S· capitulo ·iS· poſt med ium

Cognoſcibilium differencia eodem 1 1: capitulo.16. . aual i a
medio vſq; ad finem
Cog noſcendi modus multiplex qꝛ aliter oognolcit deus aliter
angelus a aliter homo libꝛo· · ca·I6· a h. z ca:ꝗꝗ·a pꝛindi pio
et hbꝛo· 3· capitulo· I4 · a pꝛincipio artituli ·2· tapitalo .25
poſt pnapium
Togitationem immitrere vel incendere vel mentem illumin are
quid ſit a de eoꝝ differentia li·2z· ca·18· quali að ſinem
Conſirmatio gre tria requirit libꝛo· ꝗ· caꝰ.ꝭ2. in pᷣma pꝑte capłi
Confſirm ationis ſacramentũ qind ſit et ad quid ſit inſti tutum
libꝛo.õ.capitulo io quaſi per totum
Concupiſcentialquot modis fiat a quando ſit moertale Fecatũ
l-3. ca. 2z· ſub verbo auarida
Concupiſcencia pꝛohibe tur li Ecapitulo · e.
Concupiſcentia luxurie in ſep tem moðdis diſtinguitur libꝛo·3.
capitulo.⁊z · quaſi ad finem
Concupiſcentia in viro ſtidioſo domatur li.2· ca. ꝗſ ad finem
Confeſſio quid ſit ⁊ quas circũſtancias confſiteni opoꝛteat li.6.
capitulo.33· a principio vſq; ad medium
Confeſſio qualis eſſe debeat a de eius vtilitate libꝛo ˖ 6· ca pitu
lo.⁊ ꝗ.per totum
Confeſſio cui ſit ſadenda et plura de hac materia eodem libeo.
capitulo·2. a pᷣniipio vſq; vltra medium
Confeſſionẽ q;diu quis poſſit diffeꝛre eodẽ li: ca.23· ar ca me.
Conſeſſio quando ſit iteranda vbi ſupra D
Coniugalis ooncubitus quando ſit peccatum et quando non
libꝛo · 3· capitulo/⁊i·poſt principium
Conſcientia quid ſit vnde dicatur libꝛo.⁊·ca·i5 a ̃ncipio. .
Conſcientia et timoꝛ conſcientie in quo differunt et qñ ligant
vbi ſupra circa medium.a libꝛo.ʒ·caꝰ2 · poſt principium
Conſiliim euãgelicũ quid ſit et quomodo differat a precpto
et que et quot ſint talium li.S. ca.õS.et ſequenti per totum
Conſilium quot modis dicatur lib-o. S. caꝰ. 48 per totum
Conſenſus peccati eſt duplex libꝛo . ꝭ.ca.ii:quaſi a pᷣncipio
Contemplatio quomodo ꝑfſiciatur li:s. ca·S5. per totum
Contritio quid ſit et quantꝰ & loꝛ eius eſſe de beat libe 0:S· ca
pitulo·⁊⁊ · per totum
Contritio triplex accipitur eodem libꝛ⸗ capitulo.32.
Cõtricõis a attricois diff erentia eodem libꝛoic.22· oſt pnti ·
vſq; ad finem

Contitio in quibud ſ ſit ibidem
Cõuerſauo bona tria requirit libro.: ca 3 qſi a prinapio
Cona imp̃ſſio aeris quid ſit lbro·z. ca. 9.circa pnapium
Cœpus xp̃i quõ ſit in diuerſis locis libro·i·ca.i?· a pnaupio
Coepus xp̃i quatuoꝛ mõis ſumitur et quot modis circa eius
ſumptionem peccetur libro 6. ca· I4· vſq; ad medium
Copus xp̃i digne ſumens quid conſequatur et que mala inti
dant indigne ſumentes eodem libro· ca. 13. quaſi ad finem
Copus xp̃i quare velatum ſub ſpeciebus accipiamus. et cur
laycis nõ datur ſub vtraq; ſpede eodem li. ca:i4 · qᷓſi ad finem
Coꝛpus xp̃i verum ex quo ſit foꝛmatum li :·ꝗ.ca.? ꝓpe finem
Copus gloꝛioſum Pteſt eſſe ſimul m eodem loco tum coꝛpon
non gloꝛioſo h.27 caꝰ.27· vltra medium .
Cœpus humanum ex quibus con ſtitu atur li · 2. capitulo: 56.
pꝛope medium et li.ꝰ· caꝰ · 26 pꝛope finem
Coꝛꝑa nr̃a quare mõ ſint tam tarda h·· ca:⁊2 circa finem
Coeruptio ſpeciei mõi et oꝛdinis per pec atum effiotur libꝛo.
2. ca.. vltra medium
Coereptionis conſilium ſiue toꝛrectionis fraterne oonſilium et
de oedine ipſius li. 5· ca. vltimo ꝓpe finem
Coꝛ uſcatio vnde cauletur h. 2· capitulo · 9· vltra meduum
Creatoꝛ a creatura ad plenũ cognoſci nõ Pt li. i.ca.I6 a pᷣn·
Creat᷑a quõ pᷣus exiſtat in deo q; in ſeip̃a eodẽ li. c. 25 i me.
Creatio mundi quabis fuerit libꝛo ·2⁊· ca.ſ.in principio
Creationis factionis a generatiomis differentia vbi ſupra
Creature tripler diſtinctio eſt eodem libꝛo · ca.2· in printipio
Credere deum deo et in deũ differunt li · pmo· ca ·
pꝓppe prindp ium. a libꝛo · S. ca· 20· ad ſin em
Criſmatẽ vnckio fit in tribo ſacramẽtis li 6· ca/ſo. poſt pᷣnapiũ
Crux xp̃i quale fuerit ſuppliaum et quibus rebus competur li.
4. ca. 20 a prinapio
Crucis bꝛathia quid ſignifient et de quibus lignis vbi ſupn
poſt med um capituli· vſq; ad finem

Cupiditas quõ radix dicat᷑ oĩim maloꝝ li. ꝭ· ca.i5· Ppꝰ pᷣnapiũ

XKmnati quare puniuntur eternaliter libꝛo. . capitu⸗
lo·33. poſt pri ncipium et libꝛo.ꝰ·ca.⁊0· per cotum
Damnandoꝛ pena erit multiſoꝛmis et quomodo pu⸗
mantur libꝛo·. caꝰ. 34. quaſi per totum
De illa pꝛepoſitio quot modis ſumat᷑ libꝛo·6. capitulo2. zi
ad ſinem et libro.i. caꝰ. S. pꝛ'ope finem

—

4

Delectatio qñ dicat᷑ moꝛoſa libro. 2ꝭ. capitulo.ii. per totum
Oeleckatio quando eſt moetalis culpa et de ↄſen ſu et de multi⸗
plid delectatione vbi ſupra eodem libro. ca.i.per totum
Deus accipitur triplititer libro. i·ca.⁊. quaſi ad fin em
Deũ eſſe multis modis oñditur a pbatur libro· i.ca.i ·ꝑ to tũ
Deũ vnũ eſſe multis modis oñdit᷑ eodem libro.ca.2= · ꝑ totum
Deus eſt in ompꝛehenſibilis et quid deo ſcire poſſumus libro
1I.capitulo·/G·a pꝛmapio et hbro·.2. ca.2 5.poſt princi pium
Deus quõ eſt vbiq; et quõ in creaturis a quõ in am ma fideli
libro · i. ca.i2 · per totum
Deus eſt eternus eodem libro. caꝰ. 18· a princapio
Deus eſt immutabilis eodem libro. caꝰ. 19. in principio
Deus eſt ſimplex eodez hbro capitulo· 22. a printipio
Deus eſt meffabilis eodem libro capitulo24. a pri napio
Deus duplititer oꝑatur libro.2z. ca.i:quaſi ad finem
Deus quõ cognoſcit᷑ in patria libro·7 caꝰ.25: quaſi a medio
vſq; ad ſinem H
Deus quare creanit pꝛimum homineʒz cum ſciret eum caſurum
libro · 2· capitulo·õꝗ: circa medium
Deus quõ oognoſcat᷑ eodẽ libro. ca.q· poſt pꝛind pium
Deoꝝ multoꝝ adoꝛatio ꝓhibet᷑ · ibro.S.ca·59· per totum
Dya bobis qñ ceciderit in elo libro ·2. ca.23· Per totum
Dyabolus quõ loquat᷑ homii eodem libroca:i9· poſt mediũ
Dyabolus quid ſit a eius ꝓpꝛietas eodem libro. ca· 26· to tũ
Dya bolus nocet homini multiplidter et quomõ eius malitia
im peditur eodem hbro capitulo. 22. quaſi per totum
Dya boli petᷣm qre ſit ixremiſſibile eodẽ libꝛo· ca.⁊ S· per totum
Dyaboli ptãte artes magiœ exercent᷑ eodem li. ca·27· ꝓpe ſinẽ
Dyabolus duas manus habuit libro · J/ca.i5.· poſt pᷣncpium.
Dyalogos duos inuenimꝰ in ſcriptura eodẽ li: ca·⁊.ĩ pᷣntipio
Dilectionis dei a ꝓximi differencia libro. 5 ca. 23· PPe mediuz
Dilectionis ſigna que ſint eodẽ libro. ca·22. a pꝛinapio
Dilediõis vᷣtutis a dotis differencia li ·: .ca:⁊ 5· vlt ra medium
Diledtio mimicoꝝꝶ quomodo ſi in preœpts et plura de hac ma⸗

8

teria libro. S. ca. 31· quaſi per totum
Dihge re deum a ꝓpximũ quid ſit eodẽ li:ca.23· crca medium
Diliguntur tria gnaliter eodem libro:ca.2 8. ad medium
Diligere quare ſe debeant homines 4 qꝙ melius eſt diligere c;
diligi eodem libro. ca · 30· pet totum
Diligitur aliquid plus aho multipliduter eodeʒ libro capitulo

29. poſt pꝛmcapium
Dihge re amicum vel mimicum quod illozum ſit magis merito
rium eodem libꝛo capitulo. 31. vltra medium
Diſpenſatoꝛes ſatroꝛum qu ſint libꝛo.Gcaꝰ · · per totum ·
Dos ammarum in patria quid ſit xßs non habuit do tem
libꝛo.?.caꝰ.23 a pꝛ'mtipio
Dotes aie qᷣt ſint eaꝝ ſufficientia eodẽ libꝛo caꝰ.⁊ 4. per totum
Dotes coꝛpoꝛis gloꝛioſi quot et que ſint et earum ſufficientia
et quomodo xpᷣus has do tes aſſumpſit ante paſſionem eodem
libꝛo capitulo·26. per totum a ſequenti a pꝛmcipio
Dona ſpirituſſandi quare ſint ſeptem numero et plura de hat
materia libꝛo · S· capitulo.37. per totum
Dockrine a operationis confoꝛmitatis conſihum libꝛo. 6 · capi⸗
tulo:⁊2. poſt medium
Doleꝛ de peccato quantus et q;din durare debeat eodem libꝛo
capitulo. 28. poſt pimapium a ſequena in pꝛmipio
Dꝛado impꝛeſſio aeris quid ſit hbꝛo. 2· ca .9· poſt pꝛinti pium
Dulia quid ſit libꝛo.s· capitulo · S?· a pꝛmcipio
ſjBViietas qñ ſit motale petm libꝛo. 3. ca 22· ante finezʒ
. Echipſis quid ſit libꝛo.2=/ capitulo · 5· poſt pꝛmapium·
Ediſicium aun et ſtipule ſuper fundamentd ſidei quid
ſignifieet hbꝛo.5 tapitulo·19· poſt pꝛmapium
Elimenti a alimentau differe ntia libꝛo. 2· ca. z. poſt pᷣnapium
Elementa quomodo purgabuntur ante iundiaum extremuʒ hꝰ
7. capitulo.19. crca medium
Emanatio duplex eſt in diumnis a quomodo quelibet nomina
tur libꝛo.i.capitulo·?· per totum
Enoch a helyas quomodo pꝛedicabunt et quomodo occident᷑
libꝛo·2. capitulo.õ.a.ii.per totum
Erogatioms et miſerio: die ↄſilium lbꝛo· 5.· ca. 69. ꝓpe mediũ
Equalitas diumaꝝ perſonaꝝ oñditur libꝛo·i· ca · 12· per to tũ
Erroꝛ ↄſcientie quot modis cauſet᷑ liꝰ.z. ca ·: vltra med uum
Erroꝛes quatuox circa treationeʒ mundi eodem libꝛo capitulo
quaſi circa medium
Erroꝛes circa motum angeloeum eodem libꝛo ca · 5· ꝓPe ſinez
Eſſentia diuima vtrum generet vel generetur per quatuo pꝛo
poſitiones libꝛo.i:capitulo·4·per totum
Eſtimatiua potentia quid ſit libꝛo · 2· capitulo · 32· per totum
Eſuries iuſticie quid ſit libꝛo· 5· capitulo.o · per totum
Etates mundi et hoĩs quot ſint libꝛo.2. ca ·io· poſt pᷣn apium

.
* 2* 2 . .
M — 22

—

lbꝛo capitulo.iS. a pꝛintipio

Eternitas quud ſit libꝛo. i.capitulo· i9. poſt pꝛinpium

Eucariſtie ſacramentuʒz vt ſit que reqmratur a de eus materis

libꝛo.d·capitulo.ii.quaſi per totum Kr
Eucariſtie ſacramentum eſt ſiguratum multipliciter vbi ſupꝛa
ad finem capituu
Eueariſtie dignitas a de mirabilibus que circa fiunt eodem liꝰ
capitulo.i⁊ · a pꝛinci pio
Eucariſtie ſacramenti effectus eodem libꝛo ca.izʒ. q̃ſi per totu m
Eucariſtie ſacramentum aliqui non ſumentes bene ſauunt eodẽ
Eucariſtie ſacramentũ ſuo tempoꝛe non ſumentes que mala in⸗
cur rant vbi ſupꝛa ante finem
Ex pꝛepoſitio quid ſigniſit ibi.er quo omnia per quem libꝛo
I· capitulo.iſ.circa medium
Excellentia dei quid ſit et ꝙ nullo exemplo ſe egeat eodem hꝰ
capitulo.⁊z· per to tum MW

Exemplar libꝛi vite a ſpetulum quomodo differunt eodem li

capitulo.2⁊6.· pro pe einem
Exoꝛtiſmus pueroꝛum quid ſit libꝛo.G.capitulo · .per to tum

Knta ſia animi potentia quid ſit à quomodo in ſomno
operatur libꝛo ·⁊ · capitulo39· a prina pio HD
antaſia impedit intellecum vbi ſu ꝓpe finẽ capituli

Fides quid ſit et ꝙ multiplicter dicitur eodem libꝛo capitulo
18. a printipio
gides ſcĩia a opinio in qͥᷣ differant vbi ſu ärca mediũ capitulł

Fides vna eſt hominum fidelium preſentium preteritoꝛum et fu

ruroꝛum vbi ſupra prope finem
gFidei perfectio in quibo cõſiſtat vbi ſu circa medium capituli
Fihus dei quomodo ſit imago patris libꝛo. i. ca·õ. a pndpi o
Filius eſt in duuma eſſentia et quabs ſit illa generatio eode m
hbro capitulo · x· per totu m

gFilius quomodo eſt in patre aO quot modis didĩt᷑ filus vbi ſup
Fihi excellentia eodem libro capituulo.G· crca mediuam
Filius in diuinis eſt tantum incarnatus a non pater vel ſpiri⸗
tuſſanctus a quare libro· 4· capitulo. S. a medio vſq; ad ſineʒ
g mis finitũ dicunt᷑ tripliceter libro.i· ca.5· orca medium

mis multiplex a auõ ratione fims opus eſt meriwꝛiũ vel nõ
ibro.5. ta-i3. a prinapio a libro. 6ca vltimo vltra medum

Fomes peccati quomodo coꝛpus a naturazʒ inſficdat libro qrto.
capitulo · 3 arca medium

Foetitudo virtus qud ſit et que partes eius et qus effectus.

libro.5. caꝰ. 35. a pꝛinci pio
Fotitudo in quibus conſiſtat que eam adinuant vbi ſupra a
medio capituli vſq; ad finem
Fragilitas hominis in quibus ↄſiſtat libro.·2. caꝰ. 60. Pe fineʒ
Fragoꝛ diurnus vnde cauſetur libro 2z· ca..poſt medium
grudtus diume incarnationis libro· ꝗ· caꝰ. S· poſt pmupium
Fructuum ſpiritus enumeratio libro · S· ca. ?5·
letus quõ ſit in damnatis hbro. O·ca·=i· quaſi ad medium
glumen vnde cauſetur lbro= · ca. 9: poſt medium
Klaxia quiv ſit lbro.⁊.caꝰ.S· poſt pꝛintipium
Gaudium eceeſte quale ſit libro.2.ca.vltimo per totũ
Gloꝛia ſanctoꝝ qualis erit vbi ſu pra
Gog et magog quid ſigniſicent · eodem libro.ca · 10. per to tuzʒ
Graua g9 gratum ſadens ꝙ; necſſaria ſir hommi a qui bo oꝛitur
libro.5. caꝰ. ſa pꝛin apio
Gratiaz diſtindio eodem libꝛo.ca.2.a pꝛincipio
Gratia abilitatem ſeu diſpoſitionem pꝛeexigit eodem capitulo
1. poſt medium
Gratiam peimam nullus poteſt mereri ꝓpꝛie ſed ipſa meretur
augeri eodem libꝛo caꝰ. 14. Poſt pemapium
Gratia et virtus quomodo ſunt m amima eodẽ libꝛo. capitulo
3 rca medium
EGratia an cadat ſub merito et de preꝑatione ad ipſam libꝛo. 5
ca. i. ſtatim poſt med ium. a eo dẽ libꝛoca.io a medio ſeqnti
Gratie effectus quid ſit eodem libꝛo· capitulo.ꝭ a principio
Gran doet glacies vnde cauſetur libꝛo ſetundo capitulo nono
tirca medium
Gula quid ſit et filiabus eius a remedijs libro tertio capitulo
19· per totum

Gula quando ſit pec atum wemale vel moꝛtale eodem libꝛo. ca

pi tulo·⁊2.poſt medium
Kbitus quõ ſit in anima libꝛo. . caꝰ. J2·
Habitus acquiſiti à imfufi quõ differunt ibidem
Habitatio ad gratam ſiue ad canitadem quando cadit
precpto libꝛo · . capitulo.32 · Poſt printipium
habilitatio að gratiam quid ſit libro· 5. ca:ia princepio. Et
Ebꝛo ſeptimo:capitulo·ʒo.poſt prinapium

ℳ— ——

N

Homo quomodo ẽ ymago dei libro.i.capitulo.6õ.a pꝛinepio

et libro ſetundo · capitulo· 6l· arca pꝛineipium
Momo ex quataoe elementis conſtat ᷣm coꝛpus libro. 2. capi⸗
tulo. 56. poſt medium SSS
Homo quare compoſitus ſit ex anima et coꝛpore eodem libro
caꝰ. 59· a pꝛincipio W
Hommis ꝓpꝛietates que ſint etplura alia de homine eodem li⸗
bro · caꝰ. 60 · per totum
Homo vbi a qualis creatus ſit a deo.a ꝙ; poaus fſactus eſt ad
maginẽ dei quã ãgelus eodem · lbro.caꝰ.õſ.in pꝛin epio
Ponſmis dignitas et ſtatus quahs fuerit ante peccatũ ibidem
poſt pꝛmcipium. Et libro. 4. caꝰ.. ante finen
Homo quomodo lapſus ſit et qualis poſt lapſum effectꝰ hbro
2. eaꝰ. 64 · in pꝛincipio
Homo qre ſit pꝛomioꝛ að malũ qᷓ; ad bonũ li.ꝭ. ca.io.añ ſfinezʒ
Humane nature in chriſto aſſumptio quare pocius incarnatio
animatio nommetur libro. ꝗ· caꝰ · G· pꝛope ſinem
homiti dium phibe tur hbro. S. caꝰ · 63· per totum
Monoe par entũ pꝛeupitur eodem libro.caꝰ.Gꝛ · per totum
Hoſtia quare frangatur in miſſa libro ſexto·capitulo vndetimo
vltra medium O J”YJð
Humilitas xp̃ᷣi aparet in circumauſione et baptiſmate libro· 4.
cao. 1 Einurlo. eodem libro:ca/ iz.a pꝛimcipio
Eiunium quid ſit libro· 6· capitulo.29. im medio
Jerarchia ꝗ d ſit a quot ſunt taliũ li.2. caꝰ.i⁊· ꝑ totũů
Ignis dicionis eodem libro. caꝰ. S. a pꝛintipio
Ignis quomodo agat in animam vel ſpũm libro.2z. capitulo.
2· poſt pꝛintipium. Et eodem libro. caꝰ⁊z · in pꝛinapio

Iymago triplex eſt libro.i.capitulo.6.jin pꝛincipio

Jheſu nomms dignitas libro· A. caꝰ.ii.poſt pꝛincipium
Inanis gloria quid ſit a que eius filie hbro. 3. ca.S. anñ mediũ
Inams gloꝛia quando ſit peccatum mortale vel veniale eodem
libro·caꝰ.⁊2z cirea pimcipium
Incar nationeʒ chriſti mult figure pceſſerant hbro..capitulo:
4· pꝛope medium
Incarnationis xp̃irõnes eodein libro · caꝰ. x· per totum
Incarnationis modus eodem libro capitulo ſextd per totum.
Et capitulo ſequenti in pꝛmcipio rMMMM
Jnrarnaticen chriſti vtihtas eodem libro · caꝰ. S· per totum
nearnatus eſt filius tantum non pater aut ſpuſſandtus eo dez

libro capitulo..: a pꝛincipio et poſt medium capitun
Infernus qualis ſit libro: capitulo.2i·poſt pꝛincipium
Inferni diſtindtio a quare eantemus ammas liberari de in ferni
woragine libro.4·capitulo.⁊i:cit ca medium .
Inſerni pene multipliœs libro.2: ca.za medio vſq; ad ſinem
Infinitus eſt deus et quot modis ſumatur infinitũ libro pᷣmo
ca. I5 a pꝛinapio
Jmimicum dupliem habemus hbro. S. caꝰ . 31· Poſt Pncipium
Innoeentia cehriſti in quo a Pareat libro. ꝗ. ca.i3· per totum et
pꝛedpue in fine capituli

Inimicoz dilectio peeepitur libro. 5. caꝰ. 31. a p⸗mntipio

Inimitoꝝ dilectio conſulit᷑ àQ ꝙ ipſius teneamur aſcendere ſami

liaritatem et qualem eodem libro. caꝰvltimo poſt pꝛmnapium
Indulgentie quando valeant et quibus libro.⸗. capitulo · 5.
per totum et libro.O.caꝰ· 30.· verſus finem
Iniuriam quando et quomodo teneamur remittere et pꝛoximo
ſatiſfare libro. S. caꝰ·31. ante ſnem V
Immenſus eſt deus et quomodo longitudo et latitudo m eo di
cantur. libro-ſ.caꝰ.Iꝗ· per totuùm
Impꝛeſiones aeris multe ſunt libro. i.caꝰ.· per totum
Impaſſibilitas gloꝛioſoꝛum coꝛpoꝛum qualis ſit libro ?. caꝰ.
27.· poſt pꝛineipium —dN
Impaſſibilitatis ade et pueroꝝ in lymbo differencia ikidem
Intellectus paſſibilis a agens in qꝗ differãt li·2· ca·2 5. p totum
Intellectus vt aliquidð intelligat tribus indiget libro·2. caꝰ·18
urca medium .
Intelledtiue virtutis quatuoꝛ aſſignant᷑ differeneie eodez libro

Intellectus pradicus et ſpetulatiuus in quo differant eodem.
libro. ca. 42.· per totum
Intentionis rectitudo ↄſulitur libro.. ea: vltimo vltra mediũ
Jocoſa verba ↄponens ꝓpt lucꝝ an pecret h· 3. ca. 22 vlt me.
Inuidia quid ſit a q̃ eius filie eodez libro · ca · 10· per totu m
Inuidia multa mala faeit vbi ſuß U
Imudia qñ fit moetalis vel venialis culpa eodẽ li · c. 22z. in pᷣn .
Jra quid ſit a de gradibo reatus ire eodem Ebro · ca. 2 a prin⸗
cipio vſq; ad finem B
Ire filie que ſint vbi ſupra arca medium
Ira qñ ſit moetalis vel venialis culpa eodẽ libro· ca · 22z· añ me ·
Ira ꝗᷓ mala a qnta ſatiat a de remediis eodẽ li: ca: i7 pe me.

— — —

Iris quid ſit hbro pᷣmo capitulo nono poſt medium
Neremiſſibile quot modis ditat᷑ libro· ꝭ. ca.23· pPoſt pneap ium
Judicum duplex eſt libro· S. caꝰ. 33. poſt pꝛinti pium
Judiduz finale que pꝛeedant libro ·z. ca:16
Judidum finale quale erit a de loco ipſius ibidem
Judiai ſinalis qᷓtuox ert odines eodem li · e. 8· poſt pꝛineipium
Judiui hinalis due erunt ſentencie ibidem RM
udicandi aliquẽ qnq; ſunt modi eodem li.ca.i2. a pꝛinti pio
Japiter planeta hbro pᷣmo capitulo ſeptimo poſt pꝛmapium
Juſtica aQ miſcðia quomodo mueniant᷑ in oĩbo dei o peribo libro
1.ca. 33. a pꝛemci pio
Iuſticie tõ municatiue a diſtributiue differẽtia li.s.c.ſo. pꝰ pn.
Juſtida quid ſit que partes a quis effectus eiꝰ aut in quo co n
ſiſtat libro · x· ca · 32· a pnapio· Et eodem li · ca · 36. per totum
Juſtitia peruertitur tripheter ibidem
Juſtiſicatio qiid ſit et ad impij iuſtifſicationezʒ que requirantur
libro · 6. ca. z0· per totum
Jurare phibem li..c.õo.ꝑ totũ. Et e.li.ca.vltimo cir ta mediũ
Kritas ſiue amoꝛ tribo modis dr h.j.ca.9. a pᷣnupio
Karitatis excllentia à quibo rebus tõparet᷑ et quid in
nobis operetur· libꝛo·· ca·⁊ 5 per totum
Raracter qud ſit hbro.G· ca· 6· arca pꝛmapium
Raracter in qᷣlbet dme impꝛimit᷑ a qñ eodẽ li ca. 34· pꝰ me.
AXAKrcrime damnatoꝝꝶ quales erunt poſt reſuꝛreckionem
lbro·.2. ea·21. Poſt pꝛimcipium
Latria quid ſit libro..· caꝰ.2· a pꝛintipio
bido quid ſit libro · 3· ca. 15· Poſt pꝛincipium WZ
Libeꝝ arbitriũ qd ſit et a q̃ coactiõe ſit libeʒ li.⁊.c. S5: a pᷣn.
Libertas triplex eſt ibidem
Licita nõ ſũt fadenda in qnq; caſibꝰ h. ⁊· ca. vltimo ante finem
Lymbus quid ſit libro.4.ea·⁊i.erca medium
Loco ineſſe dici᷑ aliquid tripliater libro.i/ca.i⸗z.a pꝛincipio
Locoꝝ diuerſoꝝ diſtinctio libro. 2. caꝰ.ſo.a pꝛin apio
Lotutio dei angeloꝝ animaꝝ et demonum adinmcem qualis
ſit eodem lbro.ca.i9· per totum
Lumen q;ð videt denocke quid ſit eodẽ li · ca · · circa pntipium
Luiſfer in quo oꝛdine fuerit a quo pet᷑o peccauerit eodeʒ libro
eapitulo·⁊ 8.per to tum M
Luctus ꝓut eſt beatitudo quid ſit libro · 5.· ca · 40· per totum
Luna quid ſit aQ euis ↄcurrens eodem libre ea.? ante ſinem

Lux quid ſit et de eius vtilitate eodem libꝛo· ca. õ.per totum
Luxuriaquid ſit et de eius ſpedebus libro·3. ca.21. a pᷣncipio
Luxurie ſilie qᷓ ſint aO multipłr nocet vbi ſup pꝰ me.capituli
Luxuria remedia ibidem .
Luxuria qñ ſit moꝛtale eodem libro.tca.⁊2 · ante finem

MWah diſtin dio eius vti litas Ubro .3.Ca. Per cotum

Maria virgo qre ſuerit deſponſata li · ẽca. vltimo ante ſinem
MWaria virgo ſeptem verba ꝓtuliſſe legit᷑ et de reſponſione an
geli hbro. 4· ta2· per totum
Maria virgd vnde contepit eodem hbro ca ; 4· ante finem
Maria fuit vera mater xpi eodem hbro ca·2 ante finem
Waria quid nobᷣ ꝓtulerit in natiuitate xpᷣi eode li ·calo.añ ſi·
Marie ſanctifitatio qᷓis fuerit a qᷓnte puritaus extiterit eodem
libro capitulo tercio a pntipio et etiam poſt medium illius ca⸗
pituli et libro · S ca:22 pꝛope ſinem .
Matrimomum quid ſit et plura de hat materia libro·6: capitu
lo/ʒ2 a pꝛintipio vſq; ad medium
MWechia ꝓhibetur hbro · S· ca. 64· per totum

Medium eſt tenẽdum virtutis eodem libro ca · F. Orta pꝛinei⸗

pium. Et eodem libro ta.33· a medio vſq; ad ſinem
Medium multiplex muemitur hbro·2 ta. 25 ante finem
Melancolici a in firmi młtas hñt fantaſias E·2.· c. 39. circa me.
Memoꝛia q;d ſit à quõ differt a remĩſcẽda eodẽ. li. c. 40 a pn.
Mendaaũ ſit tribus modis libro. 5· ca· 65 per totum

Mertcurius et mars planete li. . ca:7. pꝰ pnapiũ et añ finem

Mereurii phi ſentendia de deo libro · I. ca. 18. poſt pꝛin pium

Meritum quid ſit et eius diſtindtio libro · ꝗ· capitulo.i5.· ꝑ to⸗

Mereri an quis poſſet pᷣmaq grãm vbi ſup̃ tirta mediũ capli
Mereri quomodo poſſint pecatoꝛes ibidem
Membra triplicia hommis libro. 2· ca· ?6· arta medium
Meſſia ſilii et ſpũſſancti duplex li ·i.ca:9. poſt pꝛin ap ium
Miſſe dignitas a ems mirabilis expoſitio li ·6. ta.I6· ꝑ totum

MWiſſe tres qre cantent᷑ ĩ die natiuitat xp̃i li. ꝗ.c.Io· tirca pn.
Miſſe quõ ſint equales a de neghgentiis que fiunt in ea qu?
emendent᷑ libro. 6· ca. 16. poſt pnapiũ. Et ca ſequenti ꝑ totũ
Mileritoꝛdia ꝓut eſt beatitudo qͥd ſit libro ta· Sd. per totum

0 Achina mũdi in quibo oſiſtat libro. 2. ca. 3· a pnapio

MW

Miſericoꝛdia ꝓut eſt ↄſiliũ eodẽ libro.ca.vltimo circa medium
Giſcðia dei quõ in eiꝰ effectib appet li . I. ca j35. Poſt pᷣnapiũ
Miſericoꝛdia dei multiplex eſt vbi ſup̃ in pinapio capitui
Miratulum quid ſit et differenda inter miraculum mirabile vl
mirum eodem libro· ca · 28 a pꝛinapio
Mitis quis dicatur libro·s·c·ꝗ. per totum
Woſaica lex que ontinebat et quomodo differt a noua lege li
bro · 5· capitulo · Go. per totum·. Et libro/6õ· ca:?. per totum
Woꝛoſa delectatio ꝗd ſit et qñ ſit ptẽm moꝛtale li · ꝭ. c.ii .ꝑ to.
MWoꝛtalium peccatoꝝꝶ oꝛigo ſuffidentia et comperatio eodem h
bro · capitulo · . ꝗ· per totum HMVU
Woss anime quid ſit libro. 4. ca. 22· ante finem
MWoss duplex eſt hbro.2. capituilo· i5: ante finenm
MWotiua vis in homie quid ſit libro·2· capitulo· ꝗi· a pᷣneapio
Gotiue vires rationalis anime quot ſint eodem libro capitu
lo. 48· per totum
otus pꝛimi quales fuerit in ſtatu innocentie a plura de hae
materia libro. 3 capitulo. zz. vltra medium
Mãdi triplex eſt diſtindtio libro. ⁊· poſt pꝛincipium
Mundica coedis quid ſit lit ro. 5. ca. 2·
Mundi innouationis et purgationis differencia et quõ fiat u
7· ea. I4· an te finem:a eodem hbro·ca.i9· quaſi a pꝛin epio
Mutabilitas reꝝ oſtenditur libro·2z· ca:io.carca pꝛmcipium
WMuta tio multiplex hbro.s. ca.iz· ante finem
Kufragium duplex libro · 6/ ca · 20· poſt pꝛincipin
Matiuitas xpᷣi qualis fuit et eius vtilitas libro.A. caꝰ.
10·. qu aſi per to tum
atureliter quomodo aliquid fit et quomodo alique fiant pꝛe
ter contra et ſupꝛa naturam libro.i.ca.2 8· cir ca pncipium
Nebula vnde cauſetur libro· ⁊. ca.q. poſt pꝛin eip ium
ilegligencie miſſe quõ ſint emende libro. 6· ca:i2. per totum
Nationes diumaꝝ ꝑſonaꝝ quomodo diſtinguantur ꝙ quoꝛũ
dam ſignificata deo non ↄueniant libro· j.ca· 22z· a pꝛincpio
Momma quoꝛũda; angeloꝝ exponunt᷑ libꝛo· 2.· ca.⁊0· ꝑ totũ
MNubes quomodo cauſetur li. 2. ca. · poſt prinapuaim
Numerus quid ponat in diumis li.ſ.ca.⁊.qua ſi a prinapio

Bduratio quid ſit et quot modis ditatur h.i:capitu
lo .30. pꝛo pe finem

Obedientie ↄſiliũ ponit᷑ li. 5. ca. vltimo cirta pᷣncipiũ
Occaſionũ pctoꝝ vitandoꝝ ↄſilium ibidẽ certa medium capłi

Otculũ triplieem accepit hõ in creatione libro.2· ca.õl.añ fine⸗

Omnipotentia quomodo attribuatur deo libro pꝛimo capitulo
Hotenda Pe P

22. poſt pꝛntipiuim.

Opus vnum non eſt ſimul meritoꝛ iũ et demeritoꝛium libro. x5

Opus meritoriũ a quo ſit. a quibo meremur a quibo nõ ibidẽ.
Operum ſex dieꝝ intelligenta a miſtica eoꝝ expoſitio libro.z·
capitulo.2z. pꝛope medium.
Operuùm quinq; genera libro.ʒ· capitulo · õ· ante fnem.
Opera iuxta caritatem facta ad q d valeãt li.gy ca.iꝗ circa ſineʒ
Opera omnia dei habent in ſe miſeri coꝛdiam et iuſtidam libro.
1.caꝰ · 33· circa pꝛintipium
Opera bona tria merentur libro.S.ca.iA.a pꝛintipio
Dpera moetificata quõ vmikficent lb ro.6. ca.?0o- ad finem
Opus vnum meritoꝛium tantum meretur de pꝛemio ſebſtanda
h ſicut mille libro.· ca.iꝗ.ante medium
DODppmion es de incarnahone xp̃i lbꝛo.ꝗ. ca.2 ante ſinem
Dꝛatio quot modis fiat libro· 6ᷓ.ca·2 9ad finem.
Oꝛbes teꝛram et aquarum airtueuntes quot ſint et quanta ſit
eoꝝꝛ diſtaneia ab inuiœm libro.⁊.ca. 32· ante finem
Oꝛ bes deleſtes quomodo innouabuntur poſt iundidum libro.⸗
capitulo.i9· poſt pꝛincipium
Oed ines angeloꝝ quot ſint libro·z· ca.i2⁊ per totum
Oꝛdinum ſinguloꝝ: ꝓpꝛietates et officia eodem libro capitulo
I5S a pꝛintipio et quaſi per to tum
Dꝛedo ꝓput ſatramentum eſt deſcribit et de pᷣma tonſura.a quid
ſit de ſubſtantia huius ſacramenti libro.6·ca.2 4· a pᷣntipio vſ
; ad medium .
Oꝛdines quot ſint et quomodo xp̃us eos inſtituerit vbi ſupra
a medio capituli vſq; adð finem. “
