Bonũ triplex vtile delectabile et honeſtum
92 O 94 £Dℳ
Bonu boneſtu quig ſit 92 P 94 £

In bonü honeſtuʒ ſola creatura intellectua⸗

Bonũ honeſtum (lis intẽdit.ꝰ 4. °X
cõpetit appetitui rationali vt rationalis eſt
Bonũ erxgenere 28 (94 UUW
Bonitas et moꝛalis malicia vnde ſnnan;
tur

Bonum etiam quantumcunq; criguuma

deo remuneratur 32
Bon ſocij inimici dei et ſui 93
Bona minoꝛa non ſemper per maioꝛa bo⸗
na recompenſari poſſunt 79 D

Panag volo oꝑari non poſſum 79 R
Bona paupeꝝ ſunt oĩa ſuꝑflua dericoꝛum

Bonauenturam mire ge nen (42 ₰
dat i8 OP† R& B 49 J
Bonauẽture tractatus Seibin⸗ aautb
dam beato thome z8 JJ
Bouis moꝛes teneatreligioſus 8 0 3
Bꝛachium dei
Bꝛeuitas obſcuritas 33 2

Bꝛutales hoĩes qui ſunt )i B 94 Wα
Bꝛuta in ſuis actionibus crimen non ha“⸗

bent 38 DW
In bꝛutis nec virtus nec vicium niſi meta⸗
Baan reperitur ibidem

ꝛuta non omnia babent vagum concim

Bintoꝛum animaliũ paſſiones puler eſunt
omnes 72 Z£ Supꝛa alĩalium⸗
S cquitde littera C

ain deſperat

alßbabeto 86 ₰

*

. — —.—
ò

Calendarium ſanctoꝛum laudes carmine

complectens incipit 96⁶
Caligo quid ſit . 89 UW
Caligo in qua cognoſciturdeus 7 D

Caliginem relinquie (YFSH 28

et intrat contemplatiuus 86
Caligine cognoſcẽs deũ nihil erroꝛis defe⸗
ctibilitatꝭ vel inſidiaꝝ diaboli patit᷑.ꝰ 7. ¶
Lampanarum officium quid ſit in metris

compꝛehenditur 3 78 ,SR
Campſio quid ſit 35
Lampſoꝛes 24 7

Z 4
Campſoꝛiam artem iudicat petrus de pal
de licitam Jdeo 36 5
Cancellario pariſien ſi cõmiſſa eſt cura ſcho
larium .B 35 O
Canes quidaʒ magis pꝛoni ſunt ad inuidi
Canũ venaticoꝛum moꝛem (am 29 E

babent contemplatiui 73 Z£
Canis adoꝛabatur moꝛtuus 87
Canonici quomodo pecuniam recipiant a
beneficium adepto licite 36
Canon miſſe non continet confeſſoꝛes et
quare B 39
Canonis particula Jube hec perferri ⁊c̃.ex
ponitur . 9 0
Canones non ſunt niſiconduſiones elicite
expꝛincipijs theologicis zi 7

1
Canones multiplicati ſuntideo Si ⁊?

CLanones curcontineant ea que ppꝛie ſunt

Canonum ſuper plonitudi (fidei ði O

ne poteſtatis papalis concoꝛdia 2 HDy

Lanonum omniuʒ lex atq; traditio circa q;
tuoꝛ verſatur pcincipaliter zi M
Canoniſta pꝛimus fuit Adam zi Z
Canoniſte nõ fuiſſent neceſſarij in ſtatu na
ture pꝛimitus inſtitute i y
CLCanoniſte ideo neceſſarij ſunt ecdleſie dei
Canoniſta theologusam / (Fi TT O
bidexter eſt 2
Canoniſte ſe ad pꝛopꝛia pꝛincipia eleuare

nolentes repꝛehenduntur Ibidem

Canoniſta et theologꝰ ſi dicoꝛdare videan

tur lex theologica erit iudex

De canoniſtis vide Decretoꝛum

Canoniʒatio ſanctoum 87 7
Canoniʒatio ſanctoꝛum nõ eſt ab antiquo
ſed de nouo introducta ideo 39

Canoniʒatio alicuiꝰſctĩ qͥd reqͥrat.ꝗ .C.
Canoniʒationis ſanctoꝛum quale debeat
argumentum ſumi 42 J
Canoniʒationes ſanctoꝛum non ſunt dene
ceſſitate ſidei 3) X£

Canonizʒatio perſone non compellit adhe⸗
rere doctrine ſue D7 J
anonizʒationes hoĩm reſtringẽde.i7 A

„

anoniʒatus eſt hugo cantuſieñad inſtan

tiam regis anglie „53539 E
Canoniʒati licet aliqui non ſint tamen inſe
creto oꝛari poſſunt

ſiunt 77 L
Cantans qui diſtrahitur ſicagat 80 C

Cantantes quomodo ſe conſolari debeant

docentur 229 O◻
Canticoꝛdum Si F B
CLanticoꝛdum quid ſit

Decanticoꝛdo ſpeciale opuſculuʒz „„ *½

Canticum quid ſit

80 †%P
Canticoꝛũ ſuſ’lectũ quid ſit 82

Canticum in ſua generalitate ſi umptum de

ſeibitur· . 78 7
Canticum cantatomnis crceattunng

Canticoꝛum oꝛi
cialis tractatus 78 D
Canticum nouum et vetus 79 BD
Canticum coꝛdis habet materiam vocem ⁊
figurationem 8di B
Canticum triplex ſenſuale rationale et intel
lectuale 78 80 P†P OQORZ
Canticum rationale intellectuale et natura
le quid ſit 73 Z (ſto 78 7
Canticũ exultationis ⁊ laudationis in chꝛi
Cantica nutriunt amoꝛẽſanctum ↄ 4
Cantica non exigũt certum expoſitiõis oꝛdi
nem q̃ nullo ſunt oꝛdine conterta 82 7
Cantica diuini amoꝛis caſtiſſima ſed nõ in

fectis codle 8 X 58 6o †
Cãtico gloꝛie ſᷣũs nhoſtate iſonareßſum

Caticũ elizabeth ʒacha (pſerũt 9 4 7
rie angeloꝝ paſtoꝝ ſymeonis 94 P

Canticũ nouũ quoddã fit in coꝛde.79. P.

Cãtica vocalia apud apłos fuiſſe nõ legun⸗
Cãticoꝝ multiplicatio ſepe (tur. 729.

magis tediũ gignit qᷓ; deuotione ʒʒj A

Cantica cãticoꝝ curſic dicantur 2 8 A
Cãtica cãticoꝝ vt intelligãt᷑ notãt᷑ neceſſario
alij 98 +T 992 £t OOR.7. S. T.
Caãtica cãticoꝝ exponẽdo finiri nõ poſſunt
Cãtica cãticoꝝ fecit ſalomon in (82 C
ſpiratus ſpiritu ſancto 79
Cantica canticoꝛũ cecinit maria Si »c
cãticis cãticoꝝ ſexus excudit 79 K
antica canticoꝛum ſic diſpoſitus cantet.

79 A8 £ 58 F 60 P†

Cantus celeſtis qualis ſſit 46 G

ginalis ratio / De hoc ſpe⸗

Taãtus marie ⁊ aliaꝝ mulieꝝ 83 B

Cãtꝰ petulãtes in ecclia rephẽdit . 4. G

Cantus eccleſie vnde ⁊ quomodo habuerit
Eãtus hoc mõ foꝛmat (oꝛtũ 76 D
in coꝛde imaginitiua ⁊ oꝛe 79
Tantus an obſtet vel conducat cõtẽplatioi
Tãtum vocalẽ auguſtinꝰnecre (66 S
pꝛobare necappꝛobareaudebat 79
Caãtꝰ repetitio: qaĩam valde grauat:79.H
Cantũ armonicũ gratia cum natura confi⸗

ciunt 92 O infra carmen
Capꝛea q̃ſi capiens alta 92 T
LCaptiuoꝝ anguſtie enumeran?k 75 B
Caput a capiendo 92 J

Zaput tres habet cellulas . vocg
Capita quot ſunt tot ſentẽtte ʒ37 S
Lapitalia vicia ſeptem ði JR 88 ·20

Lapitalia peceata omnia pꝛohibent ln de⸗
cem pꝛeceptis legis 26 J
Lapitalia vicia ſeptem infirmitatibus cõ/⸗
para ntur et beſtijs 28
Capitalia vicia ſe palliant ſub ſpecie virtu
Lapitalia peccata non eem (tũ 28 QD
per ſunt moꝛtalia 3 2 J
Cracter ſacrametalis indelibilis eſt ⁊ fide
ſtante certe impꝛimitur 3 ſ₰
Caractareʒ ſacerdotalem maria non habet
Caracteres an vllã effica/ (82·. 892 S
ciã habeãt er cã pure naturali ⁊ꝛi A
Larbo eſt chꝛiſtus 89 Z£
Larbones deſolatoꝛij virrtute 38 M
Lardinales vᷣtutes q̃ſi coꝛdiales 27 £
Cardinalium ſtatus a chꝛiſto fundatus
eſt .4K 8⁸8 OQD½
Lardinalis floꝛẽtinus laudatur iz £
Tardinalis cameracenſis Reqͥre infra Pe
trus cameraceñ.

Caritas De hac multa 27 UW
Caritas qſi cara vnittgs 89 P 9i

Deoꝛdine diligendoꝛum excaritate ſatis

clara diſtinctio S Ibidem
Caritas a ſe incizdit 12 D
Taritas ſub nomine amoꝛis gratuiti quid
ſit ⁊ quot modis conſideretu ꝛ97

Canitas reliquis virtutibus etiam thelogi
cis nobilio 98 £

Taritas eſt numiſma legitimũ ꝑ qð merca⸗
mur cum deo de regno de 6i1 7
CgAritas miraculũ oꝑat᷑in nobis õi H
Canitas eſt perfectuum pꝛincipiũ vite chꝛi⸗
Caritatis perfectio eſt ſub pᷣcepto ò7

Cagritas finis legi
eſſe videtetiam ſi lex mutetux õʒ R

ſed non de neceſſitate pꝛecepiti 67 O
Caritate ieſus multa operatus eſt ?0o A
Caritatis diuine et humanelocus ieſus eſt

Caritatis feruoꝛ dicitur actus ex (Vo A

caritate pꝛoueniens 6
Caritateʒ diſtinctam poni pꝛo iuſtificatiõe
impij non eſt neceſe 66 O
s humane. dũ ſeruat ſatꝭ

Caritas ad multgs queſtiones reſpondere
poteſt quia eſt finis legis A41 F
LCaritas gratuita quomodo poſſit habere
oculos ad mercedem „8 K
CLaritas fraternalis apparet in ſanctis pau
lino et ſanctulo 39
Caritas ſeu gra non exigit᷑ neceſſario vt qͥs
habeat poteſtatem eccleſiaſticaʒ i R
3z3 OQOR 4 D

——

Excaritate agere nõ ſemꝑ tenemur.2 4. D

Caritas poſt pcim̃ nõ ſtat licet actus in for⸗

mis dilectionis manere poſſit iꝰ..63.·
Caritas fructus differt a charitate virtute
De caritate vide aliqua in di (86 R
ctione Dilectio
Carmina deũ ſonãtialaudant᷑ 56 7.
80 KLDNO 95 OD 97 yZ
Carmẽ pulcerrimũ ex graui tenoꝛe iuſticie
et molli cãtu miſericoꝛdie ¶13 F 46 B
49 6 54 6β So K
Tarmina bucolica et cetera inde habuerũt
oꝛtum 78 Dinfine
Carmina blaſphema in choꝛeis ſunt ꝑ in⸗
aſeotemdaniponde 4 3 K
arnales audiendi nõ ſunt in ſuis iudicijs
Carmnalia vitia duo ſunt. Ji· R (45
Carnalia deſideria nocent 49 £
Carnalibus cogitationibus ab initio reclu
dendus eſt aditus. Et quid ſit agendum ſi

ſemper redeant 7 o0
Tarnales cogitationes vincuntur diuerſi
one multiplici 38 B
Carnales nuptie

ales nuplltle 2 yZ
Carnis illecebꝛe ſic ſuntreſpuẽde 18 C£

Carnes comedere in die Sancte veneris

tenetur quis in caſu 839
Carnibus abſtinere non abbꝛeuiat vitam
Carnes ſuillas macbabei come/ (io %
dere noluerunt 3z9 D

Caro ſignificat toram humanam naturam

Johannis pi⁵mo 46
Cartuſienſium oꝛdinem defendit ſpeciale
opuſculum

39
Cartuſiẽſiũ oꝛdo ↄfirmatꝰ ⁊ ſepeꝰ* 39 D

— — —— - — †14᷑

—— —— ;—— ʒ—U

— — . —..,—

amm

9
m

le

CLaſſianus notatur
Laſtitas quid ſit diffinittiie 38 %W
Caſtitas moꝛalis heroica et diuinalis 38s
Caſtitas matrimonialis vidualis (NHX

ſacris 6;

Tartuſienſium oꝛdo incepiſſe dicitur ꝓpter

quẽdã ſepeliẽdum loquẽtem ⁊c. 68 7

Cartuſienſiũ oꝛdo oĩbus antiqoꝛ exceptꝭ be
nedicti et auguſtini oꝛdinibus 39 D

Cartuſienſium ſtatutũ de nõ eſu carniũ de/
fendit ſpeciali tractatu 39 E
Cartuſienſis tenetur omedere cames in ca

artuſiẽſis quidã in ſitide ſan (ſu ʒ9.GB

guine equi ſui bibit

39 J
Lartuſienſes moꝛereutaut egrotarẽt ſi car2

nibus veſcerentur JIdoo „3292
Cartuſienſes aliquibus hoꝛis oꝑi manunʒ

in cellis indulgent Igeo Fi D

Cartuſienſiũ ſtatutũ ſuꝑ reſeruatõe caſuum
quoꝛundã an ſit rationabile E
Lartuſiẽſes ſuos ðfunctos abſoluũt.ʒʒ.
49 O/ 16

et virginalis 38 O
Caſtitas diui
CLaſtitas heroica pẽſanda
ex duobus eſt

(trarũ 38 £

. 38 Q
Caſtitas virginalis nõ in oĩbus laudabilis
eſſet quia periret ſucceſſiNo
Caſtitatem ſeruare perpetuã facilius eſt q;

interpolatam ſine vicio 38 K
Caſtitas non eſt cauſa abbꝛeuiationis vite
Caſtitatis damna que appare/ (io

ant enumerantur 38 y

Caſtitas voto ſolẽni annexa eſt oꝛdinibus
R 67 7
Caſtitas ecdleſiaſticoꝛum/pꝛeſertim ſacer⸗

dotum/maximep̃latoꝛum talis ſit 38 £
Qaſtitatẽ qͥ vouit /ſi ſibi ꝓpter hoc moꝛiꝭ pe/⸗
riculum immineatan poſſit vxoꝛem ducere
Laſtitas dleric indicta eſt in cõ, (29 O

cllio Niceno 838 %
Caſtus habet multarum virtutum aſſocia/
tionemet liber eſt 8838 E
Si non caſte tamen caute 35 F
Caſtrare nemo ſe debet autoꝛitate pꝛopꝛia
Laſtratio debilitat coꝛpus et G8 UW
alterat Ibidem
Caſus quidſit 95 DW

Caſus reſeruati De his plura notabilia

qai B Uide infra reſeruationes
CLatarace 85 F

Tathene due aurea et argentai 40. Q₰)/

Cato quõ diẽ Si deꝰẽ animꝰ⁊c. 83. S

Kaulſa per ſe et ꝑ accidẽs quid ſit vꝰ RXx

nalis differta caſtitate idola⸗

353z8

dem

tum noſtrum Jbien
Celum cauſat paſſiones ſpirituales in no⸗

Cante 1

Canuſam ertendit richardus ad pꝛoductiõeʒ

. „ . „

perſonarum in diuinis 91 H
Cauſe pꝛime nulla ratio aſſignari põt/ſed
ſecundarum ſic 95 O–
CLauſas ſecũdarias ſibi deꝰ vult cooperari
Cauſarũ triũ genera ſᷣm exrigg (75
tiã finis moderari opoꝛtet 892 B
Acauſis extrĩſec res plꝰdepẽdet qᷓ ab intri

Cauſas ſucceſſuũ ĩfeliciũ fal (ſec. 95. D

ſas et ſuꝑſticioſas cõfingunt hoĩes 2 0o M
Lauſidicus quidã diſputabat in moꝛtis ar⸗
Cautele quatuoꝛ cõtra ſo (ticulo 88
phiſtam diabolum 87 ₰W
CLecilia poꝛtabat euangelium chꝛiſti in pe⸗/
ctoꝛe ſuo hoc modo 74 7
Teci et daudi ſpũaliterquiſint vo B

CLecamur cogiationibe ⁊ deſiderijs carnali

Cecari quis viſu ſpirituali (tat 76 R

es

meretur ex eius abuſu 537
Cecus quõ ſe nouit cecum eſſe 75 K
Cedere bonis quid ſit 39 Z

Cedere bonis ſpiritualibo quidam volunt

Cedere tenet (3z6 29/ 37 Sü/ 78
papa papatui ſi tria concunant 5 F5

Celare peccatũ qñ ſit peceatum 24 G
Celebꝛaturus miſſam et fiducialiter et cum
humili tremoꝛe accedat. 37 7/ 70 EZ
Celebꝛationi qualiterſoꝛdes coꝛpoꝛales ob

ſiſtant DV. yY/ 38 F

Celebꝛare quotidie bonum eſt/nunq; autẽ/
vituperabile 2588—
Celebꝛare quotidie neclaudo nec vitupero
git auguſtinus

„

37 —
Celebꝛare quidam renuerunt ꝑpetuo Ibi⸗

De celebꝛatiõe vide infra euchariſtia ⁊ miſ⸗

ſa
Celibatus ecdeſiaſticoꝛum De hoc ſpecia⸗

lis tractatus 338 K.
Celibatus perpetui ſacerdotum rationabi/

litatem/fundant electio libertas et auaricia

38 Z .
Celum in creatione ſui quam potentiam in

fluendi in inferioꝛa ſuſceperit/plene/ ⁊ꝛ0
Celi actiones per omnem oꝛbem ſtellarum
foꝛmant coꝛpus hiinanum 73 F
Celeſtis hierarchiaquelibet influit in ſpiri

bis hoc moggo 66 5 25
Celeſtes influxus impꝛimunt miras ꝓpꝛie⸗
tates in lapidibus et ceteis 73 20

Celi quõ dicanturaperiri 90 R
Celum eſt locus vbi mendicare debemus.
Celoꝛum oꝛbes an cauſent IFQN °⁄O½
grmoniam 78
Celum eſſe animatum quidam philoſophi
Extra celũ ſunt aialia (dixerüt 79

optimã vitam ducentia 93
Tenam facit domino Symon lepꝛoſus pe
trus matheus zacheus 9 i1 y
Cena domini moꝛaliʒatur 9 1 WDW

Lenſualis contractus licitus eſt in multi s
caſibus
Cenſualis penſio quid ſit
Cenſualis contractus ad vitã deſe vicioſus
In cenſuali contractu pC⸗ (nõ eſt z3 S
ciũ et merx quid ſit et plura alia Jbidem
Ceſualiſtas qͥdã ipugnãt. 95. /ʒ6. A C

pꝓ cenſualiſtis octo rõnes 350
Cenſualis contractus quõ det occaſionem
machinãdi in moꝛtẽ alterius. 36 C£
Lenſualis cõtractus noie ſolũ et nõ re ipſa
emptio eſt m quẽdaz Ibidem
Cenſuales contractus iuſtificantur plurib⸗
autoꝛitatibus 36 F B6

Centilogia plura numerantur Si S
Centrum et circumferentia in deo idẽ ſunt
Centrum eſt diuinꝰ (29i E PT/92. P
ſpiritus omniũ perillapſum 94 R

Centrũ coꝛdis eſt ſpus hominis Jbidem

Cerimonialia legis non obligant 2 4
Cerimoniales inſtitutiones quomodo ob⸗
ligent in anniuerſarijs et ſimilibus ʒ36 Z

Certitudo duplex reuelatiõis ⁊ ſpei.ꝰ? 4.

Tertitudo triplex ſupernaturalis naturalis
moꝛalis 36 A Sͤͦ/69 /70 Z£
Lertitudo moꝛalis non mathematica reqͥ/
ritur in equo interpᷣte legum 4 20
Lertitudo pꝛobabilis ſufficit in moꝛalibus
vt quis nõ cõmittat ſe pericullo ʒ35 Z
Certitudo moꝛalis non remouet omnẽ im

pꝛobabilitatem 55 T/rz 7 S
Certitudo moꝛalis quid ſit 37 R
Certũ tene dimitte incertũ quõ ſit intelligẽ/
Cibus vſualiter dicit᷑qui (dũ ʒ3 C
tranſit in ventrem 27
Cibũ moderate copioſum neceſſarin eſſe in
Libo grauari plus eibienito 66 DW
nocet incipiẽti qᷓ; exercitato 66 R
Cymbala quid ſint 78 S

Cymibilis parcus ettenerdifferüt 38 Z

Cingulũ tradere cananeo quid ſit Si J
Cinici philoſophi dicebãt publice cõmiſce⸗
ri debere feminis ad inſtar cannnun 38 R

35
3z9 3

Qleri pars eſt deus 42
Clericoꝝ officiü honeſtiſſimum eſt. 79.

Typꝛianus dirita ſciſmaticis nihil confer⸗
ri in ſacramentis 42 D
Circũeunt impij qꝛ in ſerecurui S 9 R

Circũeunt et iuſti ſed circa cẽtrũ deũ.Sↄ.R

In circũitu impij ambulant 16 K)
Circũitis mare et aridam ⁊c.

Circũciſio moꝛalis allegoꝛꝛieca (49 J
abſtractiuuu 5§5§s§ U
De circũciſione domini pꝛoſa (do E

Circũciſi chꝛiſti pᷣpuciũ an in terris manſe⸗
Circũciſio moꝛalis et (rit è A/ 58 t*
de ea multa 5/ 58 UW
Circa circũciſionem chꝛiſti et alioꝛum mul⸗
tas queſtiones ponit ς6 A C.½S
Circũciſio ſi continebat virtutẽ erat longe
minoꝛ q;ᷓ in ſacramẽtis noue legis 90 y
Circũinceſſio in trinitate ꝑſonarũ S9 R
Circiũceſſio dei cceaturarum ↄ656 Z

Circũinceſſio quedã apparet in potentijs
K

habitibus et actibus 86
Circũinceſſio virium motiue et diſcretiue
Circũſpectio maxima pars piu (92 OQ
detie quid ſit 6 ₰
Circũſtantiaꝝ cõſideratio qͥd q̃ et q̊t ꝑtinet
ad theologũ zi BD Ji 5

Circũſtantia quotiẽs an ſit circũſtãcia.ʒi.
Lircũſtantie inqͥrẽde in cõfeſſione ʒ C
Circũſtantie luxurie in confeſſione ſuntcoꝛ
gnoſcende potius qᷓ; verbis autſcript pub⸗

lice reſerande 32

Circũſtantia facit ex bono actu malũ et ecõ
Circũſtãtias caſuũ nõ attẽ (uerſo 2 4 G

dentes falluntur in iudicio 36 UW
Circũſtãtie ſer z8s Wê/ i73 T/ 56 Q

Circumſtantie quedaʒ concomitantes que

dam infoꝛmantes acum 24B
Cithara myſtia / 78 ſ„

Ciuiles videri cupietes inimici dei conſti⸗

Ciuilis cõmutatio poſt (tuunt᷑ 93
peccatum inuenta et 35 D
Liuilis diſſenſio 54
Ciuitas bonum et malum ſigniticat in ſcri⸗
pturis 92832 7/ 99 1
Liuitas eſt celeſtium habitatio ↄ3 Z

laues eccleſie quid ſfſiit 5
Llaues diuerſis reſpectibo petro date ſunt
et eccleſie 8 QD
Clauis in oĩ negocio moꝛali hec 38
Clemẽtie ſingularis factũ nanat

7 S
Llericoꝛum regula 4

R
A
O

Circulus egreſſionis et regreſſionis in deũ

- Vdtd —

og!
gtun

mage
Logt
anime
Cogn
fimeta
Logn
betme
Logn

. *

☛n £

„n2 . G?e

Su⸗

—

=
—

+* Ge

—

72+ π☛ ας

AS

bet modos

TCTante HO

Tlerici beneficiati etiam poſſunt eſſe in ſta
tu perfectionlis 657

—— — — „ „ — 7
Clencũ ledẽs ipo facto incumit ſentẽtiam er
Clerici ꝑ antonomaſiã (icatiõis zi

dicuntur eccleſiaſttii ai Z
Clericoꝛum pꝛiſcoꝛum et pauperum magnꝰ
honoꝛ inde ꝓpueniebat go ABD 5D
Clerici mali plus nocent malo exeẽplo ecclie
q; heretici aut perſecutoꝛes 4 UW
ericoꝛum malum regimen deſcribi 4
Axzc AB/ 7 Ecc.
Clericoꝛũ põpa et vita indecoꝛa ſcandaliʒat
laicos 40 ABOYXD0
Elerici repꝛehẽdunt᷑de auariciags ai y
Llerici quidaʒ ſuper omnes hoĩes ſunt ceci
et ob/durati Jdeo . 42 K
Llericus habens ſuſtentationem plus debi

to auarus eeft 78 O

Elimachus et caſſianus notantur iõ A
Qliumachus qui et iohãnes heremita de car

cere quoꝛundam loquitur· 9 3 W
Cogitatio quid ſiit· 64 79
Cogitationes etiaʒ bone tẽpoꝛibus non ſu
is a diabolo ĩmittuntur 70

feſſoꝛi aperiri

Cogitationes hominum neca celo cauſant᷑
nec per aftem magicam ſciri poſſunt.2 i RR

Cogitationes vage nocent 8S8 D
Cogitare de deo modo non poſſumus ſine
impedimento 74 P

Cogitationesturpes et impoꝛtune contem
neẽdo vincunt᷑ ʒ ½ / 3 Bz8 B/ 7i
QQRS 74/ U vide ſupꝛa blaſpheme
Cogitationes moꝛoſe 32 E
Cogitatio carnalis De hac.ʒi 7 7i P
Cogitare de actu carnali contingit bene et
walle D O£
Cogitationis penã nemo meretur iʒ O
Cogitare imagines ſaãꝝ virginũ viri cau⸗
Cogitatiões quãtũcũ (te debẽt 7i MW
qʒ turpes nõ ſunt pctã niſi eis conſentiatur.

Cogitatõi turpi ſi nimiũ reſiſtit Ci. O SS

magis accenditur zi
Cogitationũ cognitio in xpᷣo ſignũ deitatis
Cosnitio quottuplex ſitin (eſt 4;3 7
anima 64 „ 66 T+
Cognitio qͥdditatiua rei tripler S4 &☚
Cognitio quedam ſpeculatiua quedã expe
rimetalis 38 Infra experimentalis.
LCognitio intellectualis ſupꝛa ſenſuʒ ſer ha⸗

ermodos 7 £
Cognitio intuitiua quid ſit 84 J

adiabe „eo E
Cogitationes turpes quomodo debeãt cõ⸗

Cognitio vnitiua 60 OD
Cognitio omis oꝛtũ hẽt ab aliq̃ experientia
Cognitio dei ſine creatur. Si· P ¶( 86. G
Cognitionem omneʒ anime quidam dicũt

eſſe ab influru intelligentiarum 23 20

Coitꝰ eſt ſicut cibb veneno iunctus ⁊2 6 E

Colere deü ſignis varie contingit 2 4

Collectio mentis

Comatuli abigãt᷑a curijs pᷣlatoꝝ 43 P

vollectoꝛiũ ſeptẽ ſpoꝛtaꝝ qd ↄtineat. Si A
Tolletb 82 2M/ 49 Q/ 66 *

Comedere volẽtes quidã oꝛabãt pꝛius p de

Comedit nos vp̃s in ſa (functis. 72 R£&

cramẽto verius q; nos ipuum zi Z

CLomes facunqus in via pꝛo vehiculo eſt ꝓ
444 /42 2

uerbium lab
Comodatio quid ſit

Tomparatio ſᷣm eligibilitatem et melioꝛita
tẽ penes quid fieri debeat iõ Z/ 68 B

Cõpaſſionem maria nõ pꝑdidit ſic intellige

Cõpaſſionẽ habet vera iuſticia (8o B
falſa indignationem 40 y

7

Cõpaſſiue ſe non habẽs ad pꝛoximũ ꝑmitti

tur a deo cadere in peccatum 7i CO

Cõpendiũ theologie cõmendafK 29 C
Cõplexionis male homies facilea diabolo
vincunt᷑ et qͥd eis ſit conſulendux 69 O
Cõplexio coꝛpoꝛalis plurimũ iuuat vel im⸗
pedit paſſiões ſpirituales J

Cõplexio multum operatur

Eõplexe ſignificantibus quõ entitas tribui

Lopꝛehendere triplicit᷑di (tur 46

citur ̃ᷣm bonauenturam »7 K
Compunctio contriti 65 O
Loõpunctio eſt optimũ remediuʒ cõtra quaſ
cunq; tentationes 71 S

Cõpunctio maxime animũlauat 49 R£
Cõmunicatio multiplex ſacramẽtalis ſpũa

lis et vtroq; modo

Cõmunicare et cõfiteri quotidie quibuſdaʒ

vtile/alijs non

Cõicantes raro ſtulte faciũt.7 T/go

Cõmunicãs etiãnõ ſacerdos plus meret᷑q;ᷓ

Loõmunicatio ſub vtra (ↄſecrãs.ↄo q&
q; ſpecie laiò nõ ẽ neceſſaria. i7.K A kc.
Eõmunio multiplex o D (plene.
Cõmunio ſcõꝝ quid ſit 25 T/ 90o B
Cõia ſunt oĩa iure poli ait auguſtinꝰ.ai.O
Cõmunia ſunt oĩa ablutis ꝑ gram. Ii

Cõmunis eroꝛ facit ius/⁊ cõmunis inobe⸗

dietia abſoluit ab inobediẽétia 2 4 E vi

Cõmunis hoĩm inctina (deinfra eroꝛ
toopat vialiquatolerari tfie poſſint qe

alias non licerernrt 3
Cũmunitas tota pꝛincipẽ coꝛrigere velde⸗/
ſtituerepöt. 3 / 4 D/5 S
Lõmutabile bonum eſt creatura 28 K
Zoõmurationum diuerſe ſpecies 3535 20
Zoõceptio de hacſpecialis ſermo 4
Toõceptã fuiſſe mariã in oꝛiginali octo ratõi
bus arguit᷑ ⁊ ↄtrariũ pbat 7 POQOR
Loceptio marie qᷓ die celebꝛanda 47 2
De cõceptõe marie vide infra Oaria
Loõceptio xpᷣihoc mõ eſt a ſpuſctõ 25 P
Loõceptus in ſuo Fenerer conceptus entis
Fonceph deibedeo crectc 60 B
(68 RS.

1=

Conceptꝰ cõplexi euidenteꝶ
medij aboꝛtiui 60 A
Conceptiones intelligentie 60 OQD
Conceptiones affeqtiue potentie 6o P

Lonceptꝰ cognitiuꝰ ſimplexqͥd ſit õo

onceptus veri et ꝓpꝛij ſicgignunt. 42.·B

7

Loncipeq̃ſi ſimulcape ⁊ intelligere.o. H
Loncilij generalis diffinitio 2 HO/ 3

O/ iz I S pPp9D
Zonciliũ generale oẽm ptãtem eccleſie ha⸗
bet ”” i Ry 7
Concilioꝛum obmiſſio ꝑnicioſiſſima peſtis
eſt in eccleſin i 7 2 7/ 53 O
CLonciliũ generale noĩe eccłie hẽn plenitudi
nẽ eccliaſticeptãt 2 Dy/ 3 A B £
Lonciliũ generale includit auto (36 R
ritatem papalem 2 F/ z
Conciliũ generale ↄuocari põt ſine papa ſi
ipᷣe ꝑtinaciter renuit et alias etii 2
et quare 3
R/ i2 k/ iz B/ 36 B

Ronciliũ generale qͥd poſſit moꝛtuo vel eie

onciliũ loquebatnõ pa (cto papa.2.G
epa in cõſtitutiõibs pmoꝝ concilioxꝝ 2
CLociliũ cõmittere põt q̃ ꝑ ſe exeqͥ nõ poſſet
Cociliũ an poſſet facere (2 B/ 3 D
ecclia ſtaret ſemꝑ ſine papa 2 D/ 3
Conciliũ etiã viuẽte papa executionẽ ptatꝭ
Cõcilij generalis (ſupme hbẽt. 2. DH/ii. O
ptãs an ſit extẽſione maioꝛ poteſtate papali
In concilio aliqͥ hñt vocẽ ↄſultiuã (2 R
aliqui diffinitiuam 2 O
Conciliũ conſtãtienſe tria ſcandala ameuit

ſciſmatũ hereſum et vitioox 2 7 2
Conciliũ ↄſtãtiẽſe alia triba excellũt. õ =E
Concilij ↄſtãtieñ.decretũ ↄtra aſſertionẽ ꝗqè⸗
Concilij ↄſtãtieñ.de (libet tyrãnꝰ.S õ. R
X

cretũ de cõcilio celebꝛãdo/poſt ʒ

Concilij conſtantieñ.varie determinatões

V 4 A/ 5 3/ 7 2/ 8

i R 2 C/ 8 B/1i4 LXͦ,
Conciliũ generale quadrupliciter pꝛincipa
lius hẽt ptãtem eccleſiaſticã q; papa i R
e Aen V rarivſhm pent
Lonciliũ generale põt moderari vſum tãt
papalis. 2 yi z K O/5

io
Concilioꝝ frequẽs celebꝛatio (GB/i; R

vtiliſſima eſſet 3 E/ 8 / i2 K
Concilij generalis determinatiõi nemo nõ
conſentiat 3 W/ io AB

Coõcilia aliqᷓ ſine poteſtate pape conuocata

A7’ 3 5

Concilij canſe ãtuoꝛ 8 BB/ iy g
Tonciliũ aĩalis hõ impedirenitit 8 ₰ı

Concilia dupliciter pñt ouocanri 8 &£
Coõciliũ ſignificat ꝑ tẽplũ myſtice ii V
In concilio magna oꝑa domini

materia fidei 14 †

Conciliũ debet erroꝛib in fide ⁊ moꝛibꝰ e
7

uidere ,2 KOà iz O!

Foncilium generale finaliter iudicat doctri
. I7 2/ is A
Concilium poteſt compellere papam vt ex
3 AT

nas fidẽ tãgẽtes

cauſa cedat

7

Conciliũ dictat papa exequitu 3 OD
Concilium de guerris pꝛincipũ ⁊ de celebꝛa
Conciliũ ſtatuit modũ eligenklni (iz

tione alioꝝ ↄcilioꝝ cognoſcit 3

„

3 D/ io

papem 535353
Conciliũ eſt ſapiẽs cuius iudicio mediũ in
omnibus iuribus et ceteris determinatur.
Conciliũ in âbus põt erare in quibus non
Conciliũ vnius obediẽé G / 60 D£
tie an conuocandũ fuerat in ſciſmate bene⸗

dicti ⁊ gregoꝛi.· J R cc. O P Q.cc. S. O
Loncilium pꝛo leuibus cauſis celebꝛari nõ
Koncilium eo ſpiritu vnit (debet 3
quo pater et filius D

4449
Conduſiões ex pncipijs deducere faciliꝰ eſt

Eõcubinarius tenettpe ( ecõta ꝛ.· B
et loco dumittere concubinam 62

Concubinari publicus vitãdus nõ videt
T/ 6: Xy
Loncubinarij non ſunt pꝛo queſtu annuo
Concupiſcibilis et ira lonouegl. 4,
64

in ſua miſſa 3:2

ſcibilis appetitus

Cöcupiſcibilis vis nõ ab amoꝛeſed a cõcu
omẽ accepu. J . 7 y
Concupiſcẽtia et nõ ſolũ actus in qbuſdaʒ

piſcẽtia nomẽ accepit Ideo

pꝛahibetur ideoo 2

Zocupiſcktia camalis Debac. zi 7.

z2 D
Ad concilium a papa appellari an poſſit in

ſi⸗
ln
0
cill
Con

7
Cor
Co⸗
nn
Co
C
o
of
ſonft
r
Conſc
Contel
Yie
lücee
Confti
Confin
siny
Coo⸗
lenon
Inco
wuma⸗
Ccee
Cöftie
ſoſtis
Grton
Confe
Conte
ſcion
N
Co
log
Lo⸗
Lif
pene
Lon⸗
ſgcin
Con
ſt
Kont
Coͤe
pom
Lont
d⸗

R
ti

Np

loc

Confeſſurus conſciẽti
In cõfeſſiõe mẽdaciterpec· Jꝛ B C E

tuum celari velles

C ante HO

Coõcupinit aĩa mea geſiderare ꝛẽ gi J/

Conditionales ⁊ cauſales dictio (85 K
nes qᷓ notẽt in locutiõiba de exercitijs ſpuali

Sub conditione deſideriũ (bus 36 R

rei illicite non eſt moꝛtle 24 B
Confeſſio de hac pluta . 25 EyB

227 S c. 32 R/ 4

Confeſſio ꝓpterrecidiuũ redditurinualida.

Confeſſiõe venialiũ nimis fati⸗ (85 QD

gari inutile eeft z. R/ 37 O/ 4i F
Confiteri bꝛeuiter bonumeſt Ibidem
Confeſſum ſe bñ eſſe nemo ſcit 3
Cofiteni actus dubitatos quomodo debea⸗
muüus 5 L14 R/ 15 B
Confiteri ꝓpꝛio ſacerdoti qñ non opoꝛteat.
Confſiteri quando quis tene (c7 B
tur . * BVR/ 4i F
Confeſſio quãtũ poſſit differri 27 250

7

am tenet᷑examinare.

catũ celare petm̃ eet. i ?/ 32 £
Confitẽti ⁊ ſatiffaciẽti an caritas ſit neceſſa
Confitẽs debet celare cõpli ( ria 2 1
ces in peccato hoc modo 3 BCE
onfeſſas penitentiam iniunctam reuela⸗
renon debet 3:
In confeſſione cela alterius eccatnm icur
Eõfeſſio de hac notabilis ðtermĩatio.3ʒ. E
Cõſitẽs fictean iteꝝ ↄfiteri teneat᷑notabili
Cõfutẽs bñs petm̃ qð tan (deciſio. ʒ. J
git pſonã ſacerdotis qͥq agere debeat Ibidẽ
Confeſſonẽ diuidere aliqũ licet Ibidem
Confeſſio ficta obtinet efficaciam ceſſante
fictione ſm ſanctum thomam Ibidem
Confeſſiõis ſigillũ h̊ includit. 3. P/ Ai. ·
Confeſſionis reuelatio ſic fiat Jbidem
Confeſſionis reuelatoꝛ ad ſuꝑioꝛẽ remitti
Confiteri ſepius (debet i terroꝛẽ. 3 4, O
eadẽ peccata vtile eſt 34 KR
Confiteri pctã eiuſdẽ ſpeciei ſufficit in gene
Cõfitẽs remiſſus ad ſu (re hoc mõ. 3ʒ4. R
perioꝛẽ in ſolo caſu ꝓpter quẽ remittit audir:
Confeſſionẽ generalẽ qͥlibet (põt. ʒA. J
faciat alicui pꝛudẽti IJdeo 38 –
Confeſſionem integram facere non minus
eſt q; ſi muto karerur vox Ibidem
Confitẽdum eſt crebꝛo q;uis quis recidiuet
Cõoõfeſſio efficax eſt ad rabendum 65 A
paruulos ad chꝛiſtum 54 C
Eonſeſſos ad q̃tuoꝛ inſtituebat Jo. de ger⸗
Cofiteri tenet defraudãs etiã (ſon. 3. F
cura dimidiũ iuſti pꝛecij 35 S

KCoõeſſio an po

Cofeſſiõis multiplicatio nõ erit inqetatõis
Cofiiẽs an teneatire (cã hocmo zZ7 O–

ag aliũ ↄfeſſoꝛe ne noſcat᷑pſona cũ qᷓ pecca⸗

Eõfitẽs nõ ↄtritꝰ an abſolui (uit 41 F
Cõfiteri curato regulari⸗ (debeat. 41. H
ter melius eſt 4i 40 OO
Con feſſionẽ quatuoꝛ impediunt Ai J
Koõfeſſio tꝑibo nfis fit vix pure nude et inte

onkeſſionem refugunt qui (gre 40 y

Kõſfeſſio audiẽda in pateti (dam.i.ꝓ
Confeſſio ſaaamentnlts (loco 451 8
delege euangelica zi 7
Eofieri quidã ꝑ verba nõ voluit ꝓpter vir⸗
Coõfeſſa ⁊ ↄtrita pctã no (tutẽ ſilelij. i. ¶
li recogitare conginue i B
Coõſeſſus ſic ſe quietare debet Ibidẽ Infra
Cofeſſio cogitatiõis blaſphe (euchariſtia
me nõ fiat cuilibet ſacerdoti qᷓ; plurimũ li⸗
terato ſed tali et taliter cõfiteatur. vi. O S
Confeſſione crebꝛa quis nõ liberat᷑a cogita
tionibo blaſphemie 7i S
LCofeſſiões audiedi ars/ſpecialis tractatus
onfeſſionẽ generalẽ exigerea 32 X£
paruulis et ruſticis bonum eft ʒꝛ *
Konfeſſiõis ↄſeruat᷑ vnitas etiam in remiſ⸗
ſione ad ſuperioꝛes 33 R
Conſitentur ſibi inuicem ſacerdotes ſecula
res ⁊ an ſe abſoluãt de cõſuetudine 35 £
Coõfitẽdũ eſt pctm̃ quãtũcunq; turpe Ideo
In cõfeſſionibo ſcrupuloſi quid (45. W
aggere debeãt 70 BEF
Conſeſſus qñ habeat certitudinz moꝛalẽ q;
Coſfeſſus quõ p crimie (ſatj egerit. 70,2
ↄfeſſo a dgklſoneßlato puni poſſit. 5 5. S
itꝑ hominẽ pcipi o B
Coõſfeſſus in articulo moꝛtis caſus reſerua⸗
tos quareteneat᷑ ſi ↄualeſcat iteꝝ ↄfiteri ma
Cofeſſiõis pᷣceptũ diuinũ eſt ( ioꝛi.iõ T
nõ ſic auditionis miſſarũ 16 T A
Coſeſſus ſemel an poſſititerato ad idẽ con⸗
Cõfeſſio virer (fitẽdũ obligari.iõ.Z V
toꝛqueturin peccatis carnalibus 9 y
Confeſſus pꝛiuilegiatus non tenet᷑ eadẽ cu
rato rurſus confiteri 4 P/ ü P
Cõfeſſio ſacramẽtalis eõdicionalis qñ ſuffi
Cõſfitebant᷑pctã ſua (ciat 53 L/i4 R
baptiʒati a Johanne et quomodo iõ S
Confeſſoꝛees 55
õfeſſoꝛes neq̃q; laudẽt ↄfeſſos ſibi. i8. J
Cõſfeſſoꝝ tẽtatio. 8 7.Q (55 S
Confeſſoꝛ curioſus 88 O£
onfeſſoꝛ ad ſuperioꝛẽ qñ remittere debeat
confitentem notabilis doctnina 35*

LConfeſſoꝛ ꝓ occulto petõ publicã penitenti
am non iniungat Ibidem “?ðMä
Confeſſoꝛ ⁊ confitẽs quo ſe habere debeant
CLoſeſſoꝛ in pctis carx (K. F R/43. D J
nalibo inqrẽdo ſicpceat 22 y
Eonfeſſoꝛ timẽs ↄfitẽtis fictionem ſic agat
CTonſeſſoꝛ plus exercẽdo (3 2/ 34 K

etoꝛãdo erudiet᷑ q; legendo 32 —₰G
Loſfeſſoꝛ q;uis gerat vices deitũ manet hö
et ſcandalizari poteſt 34 J

Confeſſoꝛ moneat pueros ne ſe inuicem ta⸗
Fonfeſſoꝛ det ſolidã reſpõſio (gat 35 B
nẽ et diffinitiuã fitẽti inquirenti 38 B
Coofeſſoꝛ lubꝛicus quomodo ſe habere de⸗
beat in audiendo confeſſoꝛs 38
Confeſſoꝛ inquirere debet ab idiotis Jdeo
Cõfeſſoꝛ cũ auſteritate vocis ⁊ ge (41 F
ſtus confitentẽ non abijcaat 342 D
CLonfeſſoꝛeʒ ad reuelationẽ ↄfeſſiõis iudex
Cõſfeſſoꝛes antiͥtꝰ (cogere nõ poõt. 25. F
nõ colebant᷑ vt ſancti Jdoeo 32
Confeſſoꝝ ſanctoꝛum differẽtia Jbidem
CLonfidẽtia nimia erga deũ et pximũ eſt paſ
ſio peſſimma 70 A
Confidentes erga deuʒ eſſe poſſum ſi mul⸗
tum diligimus 98 —
Confirmantur beati in amoꝛe dei ſicut dã⸗ͦ⸗
nati in odio et quomodo 97
Lonfirmatiõis ſacramẽtũ 25 B/26 Z
Konfirmatio an ſit neceſſitatis ſacramẽtuʒz
õäs
Confirmatio an poſſit per papam cõmitti
ſimplici ſacerdoiit i P/ 26 U
Confirmari debent pueri etiam nõ mature
Konfirmatõis ſacramẽtũ (etatis 2
ſiccon feratur 4 5 E
In confirmatiõe fit crux de oleo ⁊ balſamo
Zad gui ecdeſie multipler G7
Coiugia multiplicia deſcribũt doctoꝛes in
Cũiugati ꝑfecti eſſe pñt (caticis 79 R
etiã quo ad continẽttiuã· 67 R
Coniugium myſticoum 94 J
Zoniugalis ↄcubitus qñ fiat ſine peccato.
õiugalibo vti cõmercijs quida (22 2
non poſſunt pꝛopterria 38. P
CLoiugij onera pſequit᷑ copioſiſſime hiero⸗
Lonſciẽtia de hac (nimus 38 +
64 A/ 55 7/56 BE
Conſciẽtias ſtrictas nimis in populis ge⸗
nerare admodumnocet 65 KRK
Conſciẽtia vbi ſilet de peccatis pꝑnicies ma
Conſciẽtiã oẽm ſcrupuloſa, (vima 23. A

6.

N

eſſe non immerito 55
Conſcia ne ſit nimis ſcrupuloſa. 70: B.
Conſciẽtia accuſat quantuliber bonu ? guo

modo hoc vere fiat D
Lonſciẽtia vt ſecura ſit in agẽdis 56 B
Zontra conſciam agẽs edificat 62
ad gehẽnam quomodo intelligit Gi
68 P/ 24 C/ 32 H S
Conſciẽtia ſumi 1 depon debet ad conſiliũ
ſapientis et boni 2 / 68 S
Conſcie vermis vñ ↄſurgat 66 U
Conſciẽtia de pꝛeteritis 56 DODE
Lonſcientia de futuris
CLonſciẽtia arta et laxa nimis a diabolo ſug
detur Feo / z0 †
Conſcientia duo impoꝛtat ⁊ eius plures diß
finitiones Z3o S
Conſcientie ſillogiſmus Ibidem
CTonſciennia erronea an obliget vel excuſet.
Conſciẽtia foꝛmata et Go A/ zi AL
ſcrupulus differunt 3o Z
Tonſciẽtia aliud eſt qᷓ timoꝛ conſcĩe. ʒo.
Konſcia dictat ſm/cõtra ⁊ pᷣterlegẽ ʒ0
Fonſciam deponẽdi triplexmodus ʒo
Conſciĩe erroꝛ puenit exocto cauſis 30 ₰
Konſciĩa q̃ liget ſᷣm bonauẽturam ʒo 2

O

„

Conſcie ſtimulꝰ vꝛget ad trabendũ arairum

Conſcientia pꝛopꝛia quid tibiꝓ (So B
deſt ſi ̃m alienamagis 5S5ꝛ y
Conſciamala nihil hoꝛriduus 45 B
Conſcientiã eſt cubie bonum. 442
Konſecãdi coꝛpus xpᷣi ptãs quando et quil
bus a chꝛiſto collata ſit . i D
Cõſenſus ratiõis nunq; eſt in pꝛimis moti⸗
bus niſi poſt deliberationem vere interpꝛe⸗
Coſenſus facit pcmm̃nõ (tatiue 70 F
ſenſus
Lonſentire malo quid ſit

37 5.
Zonſenſus interpꝛetatiuus quid SF 7 plu⸗

ra alia de conſenſu 24 QQ 30 D
3 D/ 38 OD

Ronlenſus in veniale peccatum eſt venia⸗

lis 24 L/ 32 NR/ 6i B
Cõſenſus in delectationẽ et delectatio non
ſunt pꝛopꝛij actus diuerſi 29
Cõſenſus in delectationẽ quando ſie
tum et quod zo 5/ 34 „R
Conſenſus in actum deho zo
Lonſenſus in delectationẽ et in actum cui
attribuantur ddo 7.

Conſenſus in delectationem cogitationis
ecoperis differunt zo Od In fine
Conſentit ratio ſuperioꝛ etiã non cogitans

56 620

69 * 70 F† +
D

7
cas
H.

= — =

— „ a S—
& E — R

ſliä

,

RARe&
——

AEEE

Conſequentie topice ſeu rethoꝛice congru⸗

C ante · H

de regulis eternlMis *Ü 3zo D

Conſenſus quõ cauſet peccaatum ʒ9 E

Conſenſus circa pollutionem diuerſimode
contingit „· 3838 25
Conſequentia bona et foꝛmalis fundaturĩ
dici de omni vel null 88 K

unt moꝛali negocio Ibidem

Conſequentia omis in agibilibus debet re

duci in vltimum fiem 88 J4
Eõſiderationis fructus qui ſint 48 T
Coõſideratio ẽ directrix auriga vᷣtutũ ibidẽ
Conſilia diuina nõ ligãt ſed pᷣmiũ pollicent
Conſilia euãgelica non o/ (tc. 6z A
ficiunt eſſentialiter vitã chꝛiſtianã ſed inſtru

mentaliter 67 O◻⏑ P†P . &D

Conſilia ad pꝛecepta oꝛdinãtur et quomo⸗
do ſint de melioꝛi bono 67 S
Conſilia trium votoꝛum ſubſtantialiũ reli⸗
gionis quare data ſint 7 R/ 78 J
Conſilioꝝ diſcreta obſeruatio ceter parib
eſt ꝑfectioꝛ q; tmmodo pᷣceptoꝝ S B
Conſilium euangelicum quando ſit obliga
toꝛziuum 24 C25 7
Conſilia euãgelica aggredi nõ oĩm eſt ꝓpter
impedimenta zo p/ 67 B/ 20 D
Coõſiliũ meũ iſtificatões tue. 23. E. ⁊9. ¶
Conſilij donum 28 7/19 K
Conſilium dñi inſequi poſſumꝰ oꝛatiõis co
lumbinapnnag 32 †
Conſilium ſolidum pꝛo moꝛalibus non et⸗

pedit ab omnibus querre 36 U◻

onſilium diſſimile aliquando datura pa⸗
mibus 34 / 36 C1

„

Lonſilium ſalubꝛe quis alten plerimq; et

non ſibi dare ſolleer „537
Conſilio alieno niti ſaluberrimũ i9 R/
36 DA/ 62 W/ö 67 B63/ 68. †
Conſilia alioꝛum quãdo te, ¶ 7o N?
neamurſeeii 6sg 65
Coõſiliarios tales habeat pncepe 52 R
Coõſolẽdi ſũt ſapiẽtes pᷣcipue deuoti zi O
Coõſolatio qͥd ſit deſcriptiue 45 Ty
Coõſolationũ qᷓtuoꝛ locixpᷣiani ⁊c 534 AzE

Conſolatio in aduerſis 4 7/ 55 K/

onlaio ere 34 £X 55 7

Conſolatio in afflictiõe populi 6 W / 55
Konſolationes tempoꝛales relinquũt poſt CLoõtẽeplatio differta meditatise 6I8
