Sacramentoꝛũ ſeptẽ numerꝰ ſ̃ᷣm ſeptẽ vir⸗
tutes et vitia 26
Sacxamenta veteris et noue legis quomo
do differunt 26 T/ 920 y
Sacramẽti vſus eſt aliud a ſacr̃o ĩ euchari⸗
Sacramẽtoꝝ negligẽtie (ſtia:ↄ o Q£
quare tanta ſeueruate puniantur 6zʒ 1
Sac ra ſcriptura gloſat ſeipaʒ ia.D/i⸗·E
BSaq a ſcriptura gloſas re GS. E/98. C-
cipit etpꝛius credenda poſt intelligenda eſt
non econuenrrſo 26 l
Sacxa ſcriptura ſufficeret pꝛo regimine æc⸗
deſie 6 P/ is E/ 56 20
Sac as lr̃as qui coꝛruptis moꝛibo mactant

Saccrelr̃e ſuã babẽt logicam.i c.O/i7.D
Sacxreſcripture ſenſus literalis quomodo
mueſtigandus ſit iz PE
Sac eſcripture ſenſus lr̃alis qs ſit. is.·D
Sacrxe ſcripture lectio viuax eſt 6 O£
AUAt ſacre ſcripture cum fructu legant᷑ modi
traduntu ii. B/ 97 F
Sacreſcripture ſenſus quadruplex 92 U
io P infra ſenns
Sac ęa ſcriptura quã autoꝛitatẽ ⁊ quõ eta q
interpᷣtãda ⁊ exponẽda ſit. i7 K Dæc
Sacre ſcripture ↄfoꝛmis eſſe debetomis re

2.

Sac aſcriptura ↄtinet diuerſitatem ꝓpter

eggquiuocatoeʒnominum hebꝛeoꝝ 82 E
Sacra ſcriptura⁊ lata lauta mẽſa ẽ aĩ eanõ

eſt poſitũ iota ſinecã 83. /85. R. (92. D%½
BSac a ſcriptura ↄiũgit plures ſenſus lraleſ
Sacxa ſcriptura vacillaret ſi in ea admitte⸗
rext᷑officioſum mendacium 35

5 W

*

Sacra ſcriptura Eſt velut ſpeculũ cõcauũ q̃
tuoꝛ facieum 64 UW/ 48 DO

Sacreſcripture officium hoceſt ¶4 H

Sacxas ſqipturas nullꝰ intelliget plene

nõ affectus ſcribẽtium induerit 48

Sacram ſcripturã clarius intelligãt Den

gentes pbatur notabiliter 48

acre ſeripture mẽſa valet ↄtra omẽs moꝛ⸗

Sacxram ſcripturam repe/ (bos 77 A
tit deus his
Sacxvra ſcriptura eſt omis veritts 42 7
. Saqe ſcripture ꝓfunditas qͥ ad varios ſen
Sacca ſcriptura tot hẽt ſen (ſus 48 3

73

ſus q̃t ex ea elici poterunt 43

Sacrũ tꝑs ⁊ loca ↄſecrata ↄducũt ad oꝛatio
In ſacris ſcripturis tanq; ce (nẽ 66 K
terarũ ſcientiaꝝ fonte limpidius verum ſpe
CcLulamr 5 52
Sacce ſcripture verba nõ omẽs qui legunt
aut loquunt᷑ intelligoant 64
Sacxificiũ qð ſit diffinitiue 89 U o ₰
Sacrilegiũ an ſit ſpecies lururie 29 B
Sagcucei et epicurus in homie pᷣter coꝛpus

56 DP/ 57 6

Sagitte inſtar dirigit (attedunt 79 £

deus creaturas 929295 —
Saliualis humoꝛ ſiue ſputalis qͥs ſit 38. A
Salomõ in canticis cãticoꝛũ et in capitulo
Vtimo puerbioꝛum duo epithalamia confe
cit 9 Z Et tertium 97 7
Sallomon an vt magus vel vt dei cultoꝛ de
monem coegerit dubium
Saltus ſeptẽ ad celä
Saltus tres aiaꝝ in trinitate 2 46 R
Saluari nos vuit deꝰ auxilio ſcon. 75.

21
46 †

Salue regina exponitu 93

Salutatio angelicd 94 G !
Salutetur frequenter maria ideo ibidem
Salus ecclie an ſtet in paps ε MP
Salutem exbibet deus per fragilem etatem
Salus hominis ſaluatur in tranquillitate
Salus perfecta conſiſtit in actu non aptuu
ine ſola vel habitu 294 F†£

Salutis aut ſalutaris deſciptio 94 U

Salus creature cuiuſlibet in ̃ſtet. 2
In ſalutis ſtatu eſt tres veritates ex coꝛde di
cere potens 3
Samſon ſe interemit dei inſſu 3z9 D 22
SBanctum quid ſit 27

nc

7

BS0
nt
golie
Gn
G
iner
G
thre
har
oti
6
On
En
Gthoe
Onna

Sſ⸗
Giai
Oun
Gane
lelebꝛ
S

a
cand
Sie
Ghha
nt
o
Gaos
edüie
Smo
Oen
nosl
San
inſtin
San
Oan
Aaſ⸗
ereſt
San
On

Gan

Gc

Noff
dane
Nfen

1olfatet
ſninen
5D
Nanü
388,Q
44 B

4
gitdeid
485
omesmor
98 7
3
49
Aans
ſus 48
itadonan
ne 66
vem
Sͦ
i

6
9
me ¹9
ns

ari

t 79 H

65
zoſtzsd
incapiane
lamia conk
971
deicalond

=
S=
=
S=

B ante A

Sanen Depis plian 245 OD F
In ſanctoꝝ cultu multe obſeruationes quij
do liceant 65629 E

Sanctoꝛũ aliquoꝝ laus carmine decãtata

26 %A PQOE.

Sancti apparẽt plerũq; viuẽtibo ex multis

Sãctos doctoꝛes plerũq; (Cauſis. K

inexperiẽtia tẽpoꝝ fallit

Sanctos doctoꝛes dũ ſibi aduerſari viden
tur concoꝛdandos potius q; alterum dam/

nandum videri

potius q; imitandos

Sãctos patres admirãdos nobis neum

Sancti nos alloquunt hocmõ z; 2 H

Sanctos oꝛat

Sanctoꝛum nomẽ

cat hoc modo 39

Sanctitatis pꝛobatio ꝑ miracula plurimũ

eſt ſuſpeca 39 B ſupꝛa miracula
Sãcti plures ſunt q;ᷓ q canoniʒant᷑ ʒ0 C

Sanctoꝝ legẽde miracula et hiſtoꝛie contẽ
Sanctoꝛuʒ omniũ (nede nõ ſunt.o.?
celebꝛitas ideo eſt inſtiuta 44 D
Sanctos cum honoꝛamus eos de eis pᷣdi/

cando ⁊c letificamus os 45 R
Sẽcti ꝓ amicis feruẽtius oꝛꝛit 49 E

Sancr depena damnatoꝛũ letant hocmo⸗
Sancti quidam facie ſerena (do 131£

in continuo luctu erant 45 U

Sctis viuis ⁊ moꝛtuis te cõmẽda »o C
Scõꝝ vitas legere vtile ẽ ↄtẽplatiuis.⁊3
Sccõs oꝛare debemꝰ? iðo.7 5½ Hy/76. Ph/
Sancti nõ turbant᷑qſi inuidi ſi (T?7 A

alcrein oꝛauerit 75 pͤ/ 88 UW

4

nos largiias ec hoc arguũ

Sanctos illos oꝛaredebemus 277
Sancti parati ſunt nos adiuuare.S .A-

Ad ſanctum aliquẽ ſi quis afficitur ſpeciali

ter eſt magnũ dei dorum 88 U

Sancti domini qui dicantu 78 £D
Sanctitas quid eſt diffininuune n) 4 ⸗£
Sanctitas nominis deiq̃d ſit 94 ⸗£
Sanctitas duobus ſignis cognoſcit᷑. iꝰ
Sãẽãctificat᷑ in nob ſetm nomẽ dei 94 S
Sanctulus et paulinus traduntſe in moꝛtẽ

pꝛo fratribus

Sangui

an reaſſumptus ſit

⁊ gloꝛiam deus magnifi

ancti quicquid petunt pꝛo nobis impe-/
Sanctoꝛummagnaad (trat. 76 Om
gilns ex 79 KS—
Sanctũ aliquem depꝛecari ſine ſpeciali dei
inſtinctu nõ poſſemus 76 P/ 77 £

Sgtiffactio linteũ eſt de
tis quantumpꝛo vno 78
292 —
Scala trium graduũ qua aſcendit᷑ ad mon⸗
8 „539 H A
8D xpᷣi in circũciſione ⁊ alibi effuſus
reaſſumptus ſit 6 A/ 58 †X.
Sanguine; pꝛopꝛium violenter eijcere niſi

cauſa medicine nõ videt᷑licitum 22 †—

Sanguiĩs varietas varias inducit paſſiões
nes 73

Sapie diffinitio.84. S/ 86,
Sapiẽtia q̃ſi ſapida ſci᷑tia o, G/ öG
Sapiẽtia a ſapoꝛe (O/ 48 Z/ 3; S.

nõ a ſaperedicta et 28 LC/ 38 T
Sapia attingita fine ad finẽ foꝛtit.õ 9. B

Sapientia facit lugre io WD
Sapiẽtia euãgelica miſcetur aliqũ ſapiẽtia
terrena animali diaboliaa io R
Sapiẽtia chꝛiſtianoꝝ quid ſit 86 ₰
Sapientie dorum 28 F
Sapia terrena diabolica carnalis 425 O
Sapieutia vinea et 47

Sapia hos mittit receptat ⁊ curat 17 K

Sapiẽtia ⁊ ſcia valde differunt 733 S

Sapiẽtia humilitate acquiritur 1o ⸗=£
S apientia ſi deficit fidelibus ſufficit fides

ſpes et caritas 2524
Sapies vitam ſuã nõ populari rumoꝛeſed
conſciẽtie veritate metiur 9 P
Sapiẽa adcui determinationẽ ſum

Sapiens dvominat aſtltis 20 ☛ι
Sapieti nõ affereti rationẽ potiꝰ credenduũn

eſt ; allegatiõibo alioꝝꝛ 41 D/ 62 £W

Sapiẽs nemo dicẽdus ẽ niſi bonꝰ 723 †+☛
Sapistioꝛ non fuit filiꝰ in noua q; pater in

veterilege

—

Sapoꝛ eſt quedã cogniito 40

Sarraceni ſũt maſculoꝝ ↄcubitoꝛesʒð.
Satiſfactio De hacplura.22. I⸗ 2

Satiſfactiõis tres partes i

Satiffactio vidꝛ poſſeſolui ab exiſtẽte ĩpctõö

moꝛtali ⁊ etiã in inferno finir oi

Satiffactionis opera que ſint 25 2%½

Satiffaciẽti ꝓ alijs licetpi
faciat.fittũ alia recõpẽſatio.2.B/⸗5 Z/
Satiffactio quõ iniũgẽda:.i.R (77 ₰
Satiffactio vix põt fieri de ill qᷓtuoꝛ. i.R
i rib filis gi P
Satiffactoꝛiũ opus non tantũ valet ꝓ mul⸗

Satvri ſunt

7

tem contemplationis é4.
Scala myſtica ſeptem interſcalariũ 46. J
Scandalum de hoc plura no tabilia 9‧₰½
Scandalidiffinitio 34

„

Sapiẽ 2ad cui determinationẽ ſumit me⸗
diũ virtuiis eſt ↄciliũ 2 / 5 25 K D

3838
Sapiẽtioꝛ eſt qui et humilios 410 £ß
Sapoꝛ eſt guſtatio ſpũs affectualis.ʒ8.T.

ſenõ tãtundẽ ſatii

ð ðͦßßl
R

Scãdala nõ ſemp viãtda 56 A/34 K
Scandalum ſi ex alicuius oꝑatiõe ſequit᷑/
non agit ille ergo culpabiliter 56 P
Scandali periculum ad multa aliquẽ obli⸗
gat a quo alioquin liber eſſet 73 R
Scandalum vtilius naſci permittitur q; ve
ritas relinquatur . 14 DD
Scandalum quando ſit peccatũ 2 4 D
Scandalizans alios ad quid tenet᷑ 25 F
Scandaliʒantes alios vxx autnũ (32 F
q;; condignã pniam agüt ʒ32 S/ Ai K

Scandalũ alioꝛuʒ ſnmmopꝑe vitandum eſt

Scandaliʒare directe et indirecte (32 B
Scdãdaliʒãtib indignabatrs bidem

Scandaliʒãtes dicunt vuſpes 34 Z
Scandalizantur cupidi de recte dictis aut
factis bonolum 5S5S 7
Scandalum vitandũ eſt in receptõe tꝑaliũ
cum ſpiritualia exercentu ʒ36 M
Scandalũ vt vitet᷑aliqũ innocens diſcipli⸗
nã ſuſtinet Etiã moꝛs ſubeũda eſt.ʒ9. J ρα
Scandalũ vt euitaret puſilloꝛum paulꝰ coꝛ
prus ſuum caſtigauit 3 9 D
Sclentia multipliciter accipitur izʒ F
Scientiã qͥ conat᷑ nõ induſtria cõſueta ſed
orarbes ⁊ ieiunia acqͥrere tẽtat deũ.do B

ciẽtia grãmatice logice rethoꝛice vñ ſum

Sciẽtiaꝝ pꝛimi in (pſerũt initiũ. oo.Q
uęẽtoꝛes quomodo pꝛoceſſerint oo OQ

Sciẽtia oĩs ad dei dilectionẽ debet oꝛdina

ria de ſciẽtijs ſubalternis 60 R
Sciẽtia nõ multa opus eſt ad myſticã theo

rena animalis ⁊ diabolica is P/ 5 JP

Sciẽtia a pꝛimo fonte potiꝰ qua a riuis po
Sciẽtiaꝝ qᷓ̃tuoꝛ facultates qᷓ (tetur i E.
druplici agro cõparantu 8 B
Sccientia inflan io R/ 56 J
Sciẽtia quali diſputatione cõmodiꝰ acqͥ ra
Scientiã verã nimis cõtetioſo (tur is æ*
ſa opinionũ diuerſitas interũpit is y
Sciẽdi nimius ardoꝛ culpatur iꝰ Eq
Scire nos nihildicens ſocrates quomodo
Scire tenetur vn pluſq; (ſenſerit.ði. P
glter °/ i4 JK
Scientes plures qui tñ nõ ſapientes decla⸗
rãtur per exemplum 73 S
Scientie donum 28 E
Sclientia triplexquedã imꝑtinentiũ quedã
vtiliũ quedã neceſſarioꝝ ad ſalutẽ zi D
Scliẽtia q̃libet ſuos terminos hẽt ʒʒ3 S.
Scientia q̃libet exappetitu vni (72 C

Sciẽtia
Sciren

a ſchola ſcüe vel cognitiõis. i.D/ 65
Vcola amon ſicregit ſtudẽtes ſuos.a48. B
Scole docẽt amare ſed differẽter ¶8 A
Scola contritionis meditationis et contẽ⸗

4 —

tatis et amiciciemanauit 798 ☛OW

Scientia non ideo dignioꝛ ania magis n
28

Scientia ſacra abſq; penitentia ꝑfecte nec

cognoſci nec tradi ppot 40 :
Sciẽs aliqͥd ↄfidẽterde eo loquit᷑. iʒ
Erutionalii neceſſitas 86 G
1

Sciſma defletur 2 6/48 3/ 44 K

Sciſmata quot fuerit in eccleſia veteris te⸗
ſtameri et nou 3
In ſciſmate oꝛdinantur ep̃i et ſacerdotes in

79

vtraq; partium

3 Hay

In ſciſmate dün gedũ ſit duſiões octo 3
5 4 8§ B

XZ/ HD JAN

Sciſma nõ ſolũ eſt in ſeparatiõe mẽbꝛoꝝ a
capite ſed etiãẽ mẽbꝛoꝝ ab inuicen ʒ 2=

Sciſmata ꝓpter pctã veniũt. .· AB/i9.R
In ſciſmate plus q̃renda eſt liberatio qᷓ; in⸗
ueſtigãdũ quõ ĩ id deuẽtũ ſit. .. GD/ð⸗.C

In ſciſmate angeli de coꝛario et petri delu⸗
na multa notatp pace 5 EFzτ&. 6 W

Sciſmata ðᷣteſtari maximoꝑe debẽt.S AJ

Sciſſmatis tempoꝛe penitendum foꝛetpꝛo

„ „

eius extirpatione 0„ W

Salſma cun tã diu labefactauit eccleſiã.12
Schola religiõis vel amoꝛis differt (F

„

lationlnis 84 B

cholarium rectoꝛes puideant ne mala ſo

cietate inficiantur paruuii 35 A

Scribẽtes de cõteplatiua vita 1i6 X
Scripta multiplicari nemo culpet i H
Scripta verbᷣ vtilioꝛa ſunt.i. Y (is CZ.

Scqibere libꝛos ſalubꝛes gratis indie l⸗

licet

Scriptoꝛ et ſcriba differint i A

VGcriptoꝛis libꝛoꝛum plurimelaudes.i A
Sqiptura libꝛoꝝ põt in foꝛo pe (BCxc
nitẽtiali ꝓ ſatiſfactiõe imponi i D

Scripture ſaqas hiſtoꝛias ↄtinẽt in quib
plura pclara eluceſcunt 55

55 „„

Scriptura ſacra Videſupꝛa ſara
Duod ex ſcripturis autoꝛitatẽ nõ hẽt eadeʒ
facilitate ↄtemnit᷑ qua ꝓpbatur ij S
Squpulus qᷣd ſit 6 Czo. T/ 4i F
Squpuli aliqui numerant᷑ ex puſillanimi⸗

Scintilla quid ſi et multa de ea myſti (P
Scipio affricanus ſomniauit 52 A

——
—

84B
tnemal’
4

eti;

—
—E BÄ
2 ☛
— —
+A =

—
See—

Nsn

ℳ—r
☛ ͥ —

tate generati etremelia
Saupuloſam eſſe conſcientiam omnẽ nõ

exponitur

re ſinantur

=

70 B

immerio
aqq upulus aliter de pᷣteritis aliter de futu⸗
ris fiat „ 55 ◻ 56 65

Saupuli ſunt nõnunq; vtiles 56 E

In ſcrupulis ſapiẽtes exꝑti audiẽdi ſũt.õ 2

Scupuli a diabolo nonnunq; imittuntur

aliquando auferuntur 70 J
Scrupuli pungunt timoꝛatos 3586
WVBcrupuli nõnunq; ſunt ↄttenendi ʒ7 æ–

Scrupuloſuʒ fratrẽ beatus bernardus pꝛu

denter liberat 6 =S

Lontra ſcrupulum facere non ſemꝑ eſt pec⸗
zo T/ § T/ 24 £
Squpuli tres ingerunt ſe in ope diuini ſer
Saupuloſi in moꝛalibus (uicij 3 7 E
repꝛehenduntur 88 K

catum

Gcurrilitas 28

R
Secretũ ↄfeſſiõis tale debet eſſe qꝗi 2

Gecreta non ſunt renelana ʒi
Secxretũ celare eſt de iurenaturali 25 F

Secte multe repꝛobate ſunt qꝛ inde malũ ſe
quebat᷑ et ſine oꝛdine erant 22 C

Secularis ptãs ſeoꝛſuʒ eſt ab eccłkia. 2. M

Secularibus qui ſeruos dei repᷣbendũt ſic
reſpondendum eſt

72
Seculum contemnẽdum eſt Ibidem
Becularium miſerie i M/ 87 ſ
Secuũda ſecũde ſancti Thome laudat᷑ 29

AQA inpꝛologo monoteſſeron. is Uzc̃.
Sebedo ⁊ quieſcẽdo aĩa fit pꝛudẽs.dꝗ.K

DSemel locutus eſt deus et ipᷣm non repetit
Semen ſpũſſctĩ in eccleſia quo viuificatur
Semina virtutum creſce⸗ G B/ S8 S
Semen paternum tranſit in carnem pꝛolis
Semen eſt ſuperfluum alimẽ, (2) P
Bemen vt ſtimulet ideo natura ingeniauit
Semen areſcit vt lac mulieris q8s SS
ali

38
38 A

non lactanniis 838
Bemen in celibe per ſudoꝛes effluit aut
Beminalis humoꝛ quid ſit

Senes ſapisẽtia fulgent ꝓptervirtutem ne⸗

gatiuam ſedataam 95 B
enum regula 4 +
Seneccꝰquẽ occupat ſtudeat cõtẽplationi
Senioꝛi non ſtatim (9 2 T/ 48 2Z 7

obediens qñ peccet moꝛtaliter 34 W

B ante E

Senes citiꝰ franges q;ᷓ fleetas ʒꝗ æ&
SBenes a pꝛuritu nõ ſanantu 48 DH
Benes ⁊ melãcolici ſũt ſ turdulẽti 2 9.
Benſexterioꝛes⁊ ĩterioꝛes De his.2 9 †ℳ
Senſus interioꝛes purificari docẽt. ö66,.HO
Senſus nõ facit pctm ſed cõſenſus ù9 æ&
Senſibus ſolis inherere veritatis impedit
cognitionem r 21 5
Senſus exterioꝛes quomodo ſe babeãt ad
interioꝛes 60% D/
Senſualis cognitiõis et omnium ſenſuum
diffinitiones 64 Sm
Senſus nunq; eſt falſus ſed fantaſia co
Senſus exterioꝛ iudicatur (/ 69 O
falſus ex tribus do 2
Senſus cõis q̃t ↄceptiões habeat co⸗
enſus nature ad bonũ ⁊ maluz 64
enſus exterioꝛes duo ad intelligentiam.
tres ad affectiuã vim appꝛopꝛiant᷑ 66 Z
SGenſus ſpũales ſq; tactꝰviſus ⁊c. 4i S
Senſus quinq; bẽt rato 45 p/ E
Senſus interioꝛes ratiõis coꝛruptos eſſe ſi⸗
gnum manifeſtum 45
Senſus male diſpoſiti decipiuntur de faci⸗
Senſus beatoꝛum an obiectis (li. .y

ſuis mulceantur· 45 F
Senſus cõmunis quid ſit 29 3
Senſus obiectum eſt verũ ſimplex. 72. AU

De ſenſu ſcripture doctoꝝ c. 42 Z£
Senſus ſacre ſcripture q̃druplex. 9.Uu?ꝰ
Senſus tot habet ſcriptura quot (io S
ex ea elici poterunt 3;
Senſus plures literales idem textꝰ ſcriptu

re coniungit

922 K
BGenſualitas differt a concupiſcibiũi et ira⸗
ſcibililil 29 £
Senſualitas impꝛoba ⁊ ceca eet 2 A
Senſualitas in ſolo xpᷣo ſemꝑ obediebat ra
Senſualitas ↄſideratali,; (tioni. 72 ₰
Vſyp ieie allan teſnecriu 29 R
enſibilis vis quedam appꝛehenſiua que
dam motiua 29 †
Senſualitatis oꝑatiões fede contemnende
Senſualitatis turbatises (ſunt 37 O
faciunt creſcere meritum 37 D
Senſuales nuptie quales ſfſint ↄ yzZ
Sentẽtia qͥd ſit.ʒ3ʒ.P. De hac pla notabi⸗
Sentẽtie nõ dicanf̃aduerſeq̃ ꝑ (lia.ꝭ33.¶
diſtinctionem concoꝛdari poſſunt ꝙ R
Sentẽetia paſtoꝛis iniuſta tenẽda ne ſit ix
Ex ſnia dicere qd ſit. ↄo. H (LVB'R
Sententie nomine compꝛehenditur irregu
laritas 90 WD

Sententia differt a conſilio et qualiter fleri
debeet B 3 †
Sentẽtiaꝝ liber quare dicatux ʒʒ
Sententie feruntur aliqñ ſine culpa non ſi
Sentẽtia lata a iure et lata (necà 3 £
ab hoĩe quid ſit z3 R/ 62 R
Sentetia iudicialis eccłiaſtica fundat᷑i ver
bo chꝛiſfſi i. OQ/ 33
Sententia pꝛelati iniuſta eſt timẽda.nõ eſt
vniuerſaliter vera ʒ3 Z/ i5 MꝛEc.
Sentimẽta deuotiõis non ꝓbãt caritatem
CS. 174.5 B/ 69. /70.A/ 24.D

entimenta multũ affectantes culpantur

U/ 56 5F/69 y7

Sentimenta in cõtemplatiõe qdſintnemo

intelligit niſi expertus
Setimẽta quoſdã decipiũt.ↄi. O/92. Q
Septene plures virtutũ donoꝝ beatitudi⸗
nũ. c. 52 l/ 90. P/ 76. D/ 77 R
Septene ſeptem metrie 25 X
Septem vitia ſeptem virtutibo et donis ex⸗
Lelunnn y/ 28
eptẽ petitiões oꝛatiõis dñice exp onuntk.
Septem petitionib ſeptẽ vitia C
cohiberi petuntur u 28
Septẽ beatitudines adaptant᷑ donis et vi⸗

Septem vitia nature cõtra (tijs 28. 22

riantur ſeptem virtutibus ꝛ(. 28 J
Sepulture electio / Inſignioꝛum appenſio
⁊c licite fieri poſſunt 36 y

Sequi non ten eoꝛ eum qui me vult bꝛecipt

tare inmente

Seraphin nomẽ ardoꝛis hit ſed oẽs ange

Sermon es accipien (liardent 98 B
di ſunt ᷣm materi ã ſubiectam 3

Denmones dananknõ ſoli tertib ſac ſed

et gloſis et vſui eccłie cõtrariantur 3 B

Sermones paſſionales aſſumi pñt hoc mo

do 556585 W
Sermo diuinus ſatz venuſtat; hẽt. ¶9 £

Seruoꝝ erga dominos regula †

liter introduci 24

Seruire debemus veo JIdeo z3. S5
Serui empticij nubere phibent᷑ a dñis ſuis
Seruus quõ obliget᷑ſeruare voę G8 ℳα☚½

tum religionis

Seruire dño in timoꝛe et exultare ⁊c. mo
Seruiendũ eſt deo ſaltẽ ſi/ (ſit 215 QD£

Seruitus dei libertas et i

Senut naturaliter bi ſunt 572 (Q

eruo dei nocet memoꝛia ſecularꝭ vite/72

Seruiũt qͥdã deo ſine aduerſita tibb 73.Q

Seruiũt quidã crudeliboryrrannis i

Serui qͥ d reperiũt magni ingenij.79 H.

Sexus excludit in cãticis caiticoꝝꝛ 79 £

Serxrus viroꝛum et mulierum ne contendãt

inuicem de pꝛecellenta 295 P ℳ
Sigiſmundus romanoꝝ rex laudat᷑.ʒ.E. ſu
Significare quid ſit 82 E (pꝛa Rex
Signum magnuz in celo intelligibili appa⸗
rens eſt humilitas 40 W

Signa mõ non fiunt ſicut olim 419 £

Signa deo fantaſiari pñt nõ pnni.29. GB
Signa mine ecclelſie 41 XyzZ 7.

Siſenttim 88 A
Sülere opoꝛtet anſerem raucum inter olo⸗
res 40 P

Silentiũ duplex interius ⁊ exteriꝰ 74 D
Silentium vtile eſt

Silentiũ vbi in religioi (venit 70 GS
bus ſeruatur ibi ꝑfectioꝛ religio 34
Symbolum apoſtoloꝛum 90

Symbolum conditum eſt conſulta maria.

4 UAö/ 80 E

Svymbolũ qͥd ſit⁊ vnde dicatur 25 ☚W£
Symbolũ diuiditur in articulos duodecim

et quatuoꝛdecim 25
Symbolum quie
et quod chꝛiſtiani i4

Symbolũ debẽt addiſcerepueri iæ O

*

Symea cur turpioꝛ alijs alalibo.co. N/s ?z
Similitudo deimens eſt 85 ¶ (K
Similitudines in canticis ſunt impꝛopꝛie
ne q;s in eis herens neſciat ſe aliud intellige

re debre 99

Deſymonia tracratus 636556 22
Symoniaqd ſit ⁊ pla de bac.2 4. Q/ ʒi . y

*

miniſti 36 –„ 290

Symonia.qñ ſit vel nõ reducit᷑ad diſtinctio

nem quadruplicem 36 P/ 96

Symonia de hac notabilis reſolutio plu:

res ꝓpoſitiones 36 O†/ 40

Simonia quedã mala ge phillta:aucca

hibita quia mala 3) / 36

Simoniã de non ſimonia papa facere non

Simoniacus fit vnus exali (põt 3)

.

us non / in eodem luro 33 CI
Simonia nulla eſt niſi quia pꝛohibita iure
Simonie ſuſpicio ve⸗ (diuino 36 D£

Bemens eſt in his 728 B (T. 36

Simoniam vitare facit intetio⸗ 354½2/36

zr is X/ 15 £
Silẽtio parat᷑ contẽplatio.is X/ ρασ
Silentiũ etiã ex diabolica tẽtatiõe plerũq;

d oẽs hoĩes credere debẽt

Symoniã vitamus ſub titulo ſuſtetationis

Leew eeeeeeee, er e — 2—

Si⸗
Din
inc

nonie
ichige

9.

eratons

1

Anim

ri deberet 35 ₰

Simoniam quomodo põt papa cõmittere

36 J/ 36 Wê/ 2 XT/ 3 £

Simonia annatarum danata eſt in cõcilio
imoniace pmotos (oſtatieñ. 36 +
hoc excuſare foꝛſitan poteſt 36 +

Simonia nõ de ꝑſe bereſiß 36 MW

Simoniã licitã eẽ cedes ẽ heretic?. õ9.KR

Simonia periculoſioꝛ eſt in pꝛomotis ꝑpᷣ⸗/
latos inferioꝛes q;; ꝑ papim 6z
Simonia quo ad pꝛeterita et ſutura ſi pot

accipere medelam

Simonie extirpatio hͥ mõ fiat.36·P/43 B
Simoniacus qlibet excõicatus eſt ipᷣo iure

Simoniacꝰnõ eſt/frequẽtãs ho 6 M

ras intẽtiõe mercedis etiã alias non iturus
DSimonie ſpes ſic vitat qz3 ẽSt 6 O
Simonia nõ ſemꝑ cõmittit᷑ ſi intẽdat᷑ non
pꝛincipaliter ſuſtẽtatio coꝛꝑalis ex ſpũalib⸗

Sͤ 62 3, 62 F 96 KF
Simoniaci iudicãdi nõ ſũt iðo ecclłiaſtici ſi

bſuetas oblatiões decimas vel annatas ꝗᷓ/
Simplicitas laudat᷑ ⁊ qs pᷣ (rũt.⸗. RK O

cipue deceat in meditatiõibus esS y

Simplices et illiterati rapiũt celũ quia in⸗

cdũt viã regiã 68 X/ 69 B

Simplices etilliterati q̃re plerũq; minꝰ er⸗

fant q; literati
Simplicium regula 4 R
Simpliciter ambulãs ambulat confidẽter
Simplices alijs regulas nõ tradat 86
Simplicitatẽ optãt lr̃ati aliqui S 6

69 D
(16 F

Simplicibo idiotis credẽdũ eſt aliqñ de cõ

ſolatiõe et beatitudine noſra 45
Simplices tradẽtes ſe deuotioni ſine dire⸗
ctoꝛe periculo ſe agunt 71 C
Simplieitas quibuſdã placet vniꝰ vel pau
coꝝ affectuũ ſicut ruſticis tympanũ.So.hH
Simplicibo non ſunt oſtendende ſcripture
varie doctoꝛum in moꝛalib ũ ʒ35 T
Simplices lr̃atis ſunt plerũq; deuotioꝛes
S&α ,566 yz/ 7;3 SgͤA..
Sinplificatio coꝛdis docet. 68. Q Rce
Sympbonia qͥd ſit realit᷑ ⁊ moꝛalit᷑. ⁊78. R
Simulatio ↄtingit triplicter qi ⁊Z?
Simulata eſtas duplex iniqtas z6 £—
Synagoga ab initio eleca cur repudiata
Sindereſis.õo.A/b. T (fuerit/ 9 9
Singdereſis qͥd ẽ/⁊ ꝙ infra mẽtẽ eſt.Sð .A/
Sindereſis ẽos aĩie.45/·/48. E (29 O
Singderiſis in demonibus violari non po⸗

57

B ante J

Simonia ſi deberet damnari.hocpꝛius fie Singereſis nominat᷑vanie 7; D

Singularitatẽ aliqui fugerevolẽtes in cibo
et amictu excedunt 70

ſeducti ſunt que eſt fugiẽedda i CR
Singularitas religioſi rẽhendi Si E
Singularis gratia ali
ab oibus imitanda 4 —
Singulariſ enumeratione animus noſter

Sinodus fit pꝛopter (capit᷑ 416 △DP
hbec 42 D Supꝛa concilium

Societas ſanctoꝝ inflmat 33 D
Societas duplex IJconomica politica 93

Societas bona neceſſaria eſt pueris ( y

et adoleſcentibus 45 / 48 W
Socios ꝑdere diabolicũ eet 5 K
Socij boni ſunt inimici dii ↄ9ʒ O&

ocialis ne quis ideo fiat vtoꝛa deiraben

tium obſtruat

Sine ſocietate quidam eſſe non poſſunt et

ideo inepti ad contẽplationẽꝰ 24

Socrates equitauit in arundine cum pue⸗

Sogdoma quare interpꝛeta (ris 35
tur muta

Sodomite exẽplo hoꝛribili terrent᷑.4K E

Sodomiam tangit 48
Solaciũ de hoc plura 80 TUW
Solaciũ eſt gaudiũ nõ qlecunc; S0o
Solatiũ carnis aĩle ⁊ ſpũs in holie Sdo yꝝ

Solatiũ deceptoꝛiũ vbi ⁊ quõ fiat So =£

Solatiuʒ an ſit operatio vel quid diſtinctũ
ab operatione

ne 8o
Solatiñ in nob cauſat᷑a multis So

.Solatij finis quis eſſe debaat So O
Solatium quodlibet ſuſpectum ſit quo.dnöõ
eſt luctui iunctum

80o ₰D

2„

Solatij ca eſt aliqñ fuga ſolatij 80 72

Solltarie vite diffinitio

õä
Solitaria vita eſt bonis vbiq/malis nuſqẽᷓ

Solitarij ne putẽt ſe in⸗ (õ9 DO/ 9;3 £e
utiles eſſe qꝛ errantè mundũ non coꝛrigant
Solit. riꝰ ad inſtar nicticoꝛacis eſt q̃ſi in lu⸗
cpdit ⁊ ſe et alias aues perdit 98 7
Solitarij ⁊ monachi qͥb ſtudijs⁊ cui docto
Solitarij maioꝛib tentatiõib q; (B⁊tc.
alij inſultant᷑ et aus i9 Sê/ 87 S
Solitariꝰ eſt de vel beſtia. ↄʒ. / ʒ8 R
Solitarioꝝ multiplex fianis 93

Solitarie vite hi ſunt idonei.95.·Rz4 G
Solitarios vnctio docet de oĩb 34

70 S
Singulari numero loques ad aliquẽ nõ in
Singularitate plures epreloquk

quibo collata/non eſt

2

Solitarij pꝛelatoꝛum regimen iniuſte ple

rum moꝛdent .

Solitarioꝝ coꝛꝑe nõ aĩo mos hie 6.74.
Solitarius eſt contemplatiuus ettame no

ſolitarius 224 à2
Sſolitarie pꝛoſunt reipublicc 35
Duere infra vita ſolitaria “
Solitudo laudatur et inſtruitur 926 O

EF/ 8 5/ is R 54 —

„

Solitudo indiſcreta i

nducit mala plurima

lij tecti

ſeris

87 S

olitudo tripler pellicani nicticoꝛacapaſ
udo triplerpellicani nicticonncpa

Solitudinis finis triller 23 O †£
Solirudinẽ q̃re iohes baptiſta qᷓrebat =
Solitudinẽ homeri poſuit ariſtote/ (M.
les ſignũ fuiſſe melancole 23 Z

Solitudinis amoꝛ inde ſurgit

Solitudo nõ ẽ ↄgrua amoꝛi nouicio 48 B

Solitudo deſerti cõmendaft

Solitudinem fugiendaʒ ſuadet ſeneca hac

Solitudo nõ ſoluʒ eſt ĩ nemoꝛib⸗

74 K£

Solitudo duplex interioꝛ⁊ exterioꝛ. 2 4 DH
Solitudine a natum amantes apti ſunt d

conctemplationem

Solicitudo de ſolicitudine eccleſiaſticoꝛuʒ

Seoiane tractatus

Solicitudo duplerdei et mundi 36 RR

Solicitum reddit timoꝛ IJbidem

Sol iuſticie xpᷣs oꝛit᷑ occidit? reuertit᷑. 4o

36 ₰

Sol bẽt lucẽ vigoꝛẽ fulgoꝛẽ ⁊ feruoꝛẽ Cui⸗

lux trinitati compara

Solus nunq; minꝰ q; cũ ſolꝰ ſum
ſcit niſi per experientiim ⸗.
Somniũ ex paſſionibꝰ

—

Somnijs ſi aliqñ credi poſſit

94 ◻
93 ₰

Somniare ſe anvigilare nemonliter cogno

i7 y

Somnians ratiocinatiõibus et reflexioni⸗

bus vtitir
BSaomniüũ eſt vita pꝛeſens
Somuus naturalis quomodo ge
ſpũali amoꝛis ſomno cõparetur
Somni defectus redit hebetẽ
BSomnus ſpũͦalis in peccatis

87
73 P
neretur ?
922 2

io y*

In ſonoꝛis numeris ſolũ ſunt tres ꝛopoſ

tiones delectabiles
Sophiſta diabolus

78

Sophiſtice arguẽtib qdã nõmdit. S8.

Sophiſtã cato de ciuitate expulit
Sophiſmata aranee ſũt in vinead

Soꝛtes mitti in caſu dimittitur

427 20

ni Ibidẽ

da et firmanda . R
Spes miraculũ in nobis opat 6i D
Ad ſpem generandã meditatto 66 QQD
Spes ſequitur timoꝛem 54 6
Spes certa nõ in alijs q; in deo 54¼ ☛D—

Ban ſoꝛtẽ recipe licet q̃tuoꝛ modis.ʒ 5. S=

oꝛtilegia eo ſunt execabilioꝛa q̊ ples ſaẽ
obſeruationes intromiſcent᷑.20.L/2zꝛi.JA.

Spado dicit defloꝛare virginẽę 38 V
Spadones ſũt amatoꝛes mulierum ᷑ᷣm co
Spaſmus ſpiritualis excan (micũ.ʒ8. V

tu pꝛouenit 46 B

Spẽs multe pñt eſſe eque pfecte 91

Speciẽ ſuã oia ↄſeruare conank 72
Species coloꝛis q;uis inſenſibiles ſint ta⸗

men faciunt ſenſibiles impᷣſſiöes 773

Speculumtripltler 2922
Sbeculũ concauũ cauſatigne 92
Speculũ vite decẽ pᷣcepta ſunt zi

Speculum liber et imago penitentie eſt ec

R

cleſiaſticoꝛum ſtatus

Speculis cõꝑant᷑ potetie aſie o yg

Speculũ veritatis eſt coꝛ nfrfm Fi y

Spera diuine actiuitatis eſt imenſitas ſua.

Speram intellectualẽ imaginari (ꝰ⁊
poſſumꝰ in deo et cceatuis 21
Spera intellectualis eſt deꝰ fᷣmphos.ↄi.
Spes de hac plura.27.· C.· (278 y
Spes noſtra certificari quõ poſſit interto

rerum varietates 54 RR
Spes in pᷣſcitis an ſit eronea 594 O S

Spes noſtra quomodo ſit in nobis erigen

Spes falſa multiplex.? 4½ ι CROR

Spes noſtra certificatura deo nõ induſtria

20 A/ 54 JR

noſtra .
Sperandũ eſt hic ꝓpter plura 36 15 o

EE/ 53 A/ 76 Z£ 85 .
Spicas diſcipuli vellẽtes an furtik cõmiſe⸗
Spine auaricie be ſũt. 43 (rint.39. .

Spiritus domini carnis mundi et demo⸗

nis
Spys eſſe idq; aliquos negaſſe 2i

Spiritus et mens differunt et de diuiſione
anime et ſpiritus

Spus 'm tres vires tres hẽt ſboͤſas 9 5.△
Spiritus creatus illabi põt coꝛporſe non

alteri ſpiritui

Spirttu dei qui aguntlegi ſubiecti no ſunt
quomodo intelligituurx· 6; Z

piritus aĩalis eſt pꝛoximũ inſtrumentuʒ
Spirituum diſcretio uid (aie 60 K
ſit i8

aa

NEàSn 27Pe; (2)

492
Spũs multipler. i7 Z S8i R/ 78 F

/τ Oρ

‚i9 Xl. 69

— — — , 2 — ,1

TS☛ ͤ2—28444õ

=.
—

S=

SeH 6α

—

R
Vnene
4

4 σ½%

bisc
1

.W nem tempoꝛalẽ referri s
Spũales ⁊ abſtracti hñt voluntatẽ celerem

B ante C

Spũs pbari debetſi erdeo ſint i7 RS

plene i?g plene U H
Spũũs naturalł vitał ⁊ aĩalis qͥd ſint.ai.O

ba hpa ſne eru ege ga ſt 81 S
Spũs et aia quomodo differät 82 S Z
Spys differeter afficiunt 83 K

Spys et ratio eadẽ res ſunt et tñ vſus vniꝰ
fit ſine vſu alteruus 83 MN

Spũs pꝛomptꝰcaro infima &ʒ Z

Spuys tripler naturalis vitalis/t animalis
52. /78.T/Jadẽ ſunt i ſubſtantia.29. PP

5

in fine

Spyiũs nj ſit ſicutnauta in nanu 72;3 D

et inde pꝛouenit

7„ 2

Spirituũ materialiũ ſerenitas donuʒ dei eſt

Spirituum materialium varietas inducit
varias operationes anime 78 T+

Spiritus noſterin hac vita ſemper manet
Spiritus noſter lux eſt

α BG et queſtiones
Spyüs ſanctus viuificat 12 D

Spyũs dona varia q̃ numerat apls io D
Spũs vbi vult ſpirat exponitur vo K
Spys ſanctus ſic dicitur dari ⁊ hr̃i. i. R

4

Spiritum rectum ſanctum et pꝛincipalem

oꝛat dauid ſibi dairr 94 X
Spüalis qͥs ſit ⁊ q; pauci ſint 35 B

Spũalia aliq̃ ſi qͥs non ageret niſi tꝑale co⸗
modũ ſequeretan pꝛopter boc arguatur ſy⸗
moniacus 96 K Lſupꝛa ſymonia

Spuũalia bona dupliciter dicun iõ Z
Spiritualia ſine tempoꝛalibus (õi
diu ſtarẽ non poſſunt i7Z ⸗B

Spiritualis iuriſdictio eſt etiam circa bona
tempoꝛalia eccleſiaſtia ũ .ii.
Spũalis hõ oĩa diiudicat. 4. O H/ S R
Spiritualis actio an poſſit meritoꝛie ad

Spiritualia a quibuſdã pᷣlatis tẽ GS R
poꝛalibus oſtponuntur 42 A

Spuüalia ſine tẽpoꝛali.di.perſ.cõmune pꝛo

uerbiũ ⁊ triiũ apud pᷣlatos malos 42

Bpiritualia vitia ſexrſunt Ʒʒi K
Spirituales contemnere non debet admi⸗
niſtratoꝛes tempoꝛalium i ꝗ

Spũaliũ paſſionũ oꝛigĩes duodeci. 75

Ad ſpinialia ſineluctu conuenia ſenſibii

irituſſanctus De hoc ſpecialis ſermo:

pirie lancti impuiſus 2gnoſci vipoteſt
mpulſus 2gnol 6

bus non poſſumus

Spoſus verecũdus eſt chꝛiſtus 2⸗ H
Sponſead ſponſum ſuũ ieſum lachꝛymabi

lis oꝛatio

Sponſus ab ecclia auferrixpᷣs neqͥt/papa
Spõſe ad ſpõſum amoꝛ dici (põt 3ʒ

in canticis/qure 8 %/ 98

Stabilit animã contẽplatio 49 y

Stabilitio coꝛdis ſupꝛa Codꝛd
Stat decẽtia eſtimabit᷑ vt ſapiẽs nõ
bitio aut auaricia iudicabit 40 EJ

Status ſufficiẽtie mẽſuratio nõ poteſt ſub

artetraaaa „ 3556 —
Statu ſuo qͥlibet ↄtẽtus vtſii ꝛI5 C

Statuũ eccleſiaſticoꝝ ſinguloꝛũ ptãs enu/

talis qualè ſe vult eſtimarnri

Stat qlibet enitat᷑ eſe (merat᷑. ick S
Status mutatio a diabolo plerũq; ſuadet

et qñ fieri debeat.iꝰ.C/6 8. Hê/o.O/ðS2
Satus incipientiũ ꝓficientium ergx 25

fectoꝛum ſic ſe habet

In ſtatu ſalutis eſt tres veritates dicere po⸗
Status plangentiũ (tẽs excoꝛde.ʒ2. A

ſicut ⁊ actiuoꝝ reꝑitur in eccleſia 39
Status ecdleſiaſticoꝝ eſt ſtatꝰ penitentiuʒ

Stattripiex ↄtẽplatiui cõꝑat (410 &G
74 S

hiemi veri et eſtatit

Statum ꝓpꝛiũ mutare cogitãtes quatuoꝛ 1

ſumant induſtrias

Stephanus ait dñe ſuſcipe ſpym̃ meuz 92
Exr ſtephani altario fioꝛes (XT/ 94 R
ſumpti ſupponunt᷑ cuidã ⁊ ↄuertit᷑ n92 H

timulos carnis ſic vicere poſſumꝰ.38. 20
Stimulus amoꝛis/liber allegatur 74 7

Stoici coꝛ aliq̃ virtutis cogitatiõe ſtabilie⸗

bãt ⁊ qͥd differebãt a chꝛiſtianiWs oꝙö8 ⁊c

Stoici ſentiebant homini licitũ eſſe ſeißᷣm
occidere „ 7535355 –w⏑
Stoici reges ſe oĩm appellabit ai NR

Stoici dicebant virtites eſſe impaſſibilita⸗
Stoici admirati fuiſſent marii 29

Studẽdi modus i⸗9 PB/ 65 B
Studẽtes raptũ aliquẽ ſepe experiunt᷑ ?
Studentes beneficiaſi ad vigilias ( Aıu
moꝛtuoꝛum non obligantu 24 RE

Stugdentium laboꝛ ingns 46 E

Studio diuine ſapiẽtie intendere pñt reli⸗

Studium literaꝝ ſuſciꝑe (gioſi ↄ3
poteſt pᷣlatus ⸗ 24 RK
Studia religioſoꝛum in affectum tranſire

debent 135 AO22
Stulticia xpᷣiane pᷣdicatiõis q̃ ſit „5 *

3

vt am

Sunpbia ⁊ inanis gloꝛia differüt 2
Superbie quatuoꝛ ſpecies ibidem
Bubbia eſt regina ⁊ inuiũ vitioꝝꝛ 2 8

Stulticie diuine ſtupẽda miracula. 4 .£
Stulti ſũt oẽs hoĩes ĩ aliqᷣ m hoꝛatiũ. 73
Stultoꝝ infinitus eſt numerꝰ Ideo. 73. .

Stulto ſemꝑ ↄtĩgit pᷣter id qð ccedit 27

Subſtantijs pꝛimis deſtructis impoſſibile
eſt alioꝝ aliqd remaneredeclarat 68 £D

Subtilles in theologia pleraſq; poſitiones
ſuſpectas ponunt is OQ/ 19 K
Bubtilia inutilia ref mnmt 47
Subtiliſſimus quidam ſcriptoꝛ ⁊ fabꝛicato
res memoꝛantur 447

Subtilitas nimia repꝛobatin iure 88 K

Subtilitates logice ſũt cxnifes in moꝛalibꝰ

Sufficientia ſtat.ſupꝛa ſtat (88 K
Suffagia requires in generalitate non mi

nus meret᷑ q; in particulanr 36

Duffragia ſibi requirere fieri in pticulari ?

cũ quadam limitatione expedit pꝛopter tria

Suffragia non tantü valentp (36 X y
mille quantũ ſi p vno fiant 36 y
Sulñ agioꝝ accelerationẽ ſibi inuita fieri a

carthuſieñ.rogat cãcellariꝰ Ideo 37 £
Duffragijs ꝓ alijs ſe onerare plerũq; ſtultũ

Summa virtutum et vitioꝛũ (eſt. 78 B

cõmendat᷑ 29 C/ 3 O/ 36 F/ 45 *
is K/ i9 B/ 6i D/ 66 ſ
Suhperbia de hac

da ſicut fuit luciferi òꝙ
alio reſpectu

Eis ſeul eKche olet 22 O

5uperbiam que cogitatio radicitus magꝭ

euells 23244
Supbia oiĩs male affectiõis radix õõs H

Superbia quando ſit peccatum 32 +
Superbie occulte ſiang 77 Z

Super bie ſigna:et q; occulta et vix coꝛrigi⸗
bilis ſfſt 65 LHi2
Superbia rephenditur.S. JbS.·T V/i3ʒ

Supbia ſubtile mal duplor eſt. i

Bugpbia errare facit i7 BJ? ig O

GBuhpbie tentatio q̃revifficile cognoſcibilis

Supꝑbia plerũq; in cõtumeliaꝝ et (is·E

duroꝝ ſtimuloꝝ ppeſſiõe gliani facit.iꝰ.
Superbi menie coꝛdis ſuu Sʒ3 R&

Supbia inducit zelũ indiſcretũ S c
Superbie palm 8727

Superbie gradus duodecim 28

ia refutãda ſunt 7 2%½

Superbia hominis non eſt tam admiran/
B Econuerſo

6 1, ED

B
BB
½
8B⁸

Duperſtitiones fieri vult diabolus

.
Supbia ſemp timipa Jdeo 7 40 9
Suꝑbia oꝑatcõtraria hũilitati o N
Supbia facit doctoꝛem ſilre 40 £

Supꝑbiam ⁊ chrioſitatẽ ⁊ boꝛtationẽ ad al⸗

ta loquẽtes introduct᷑· ꝗai
SDupbus exita deo ſed ſuꝑ deß 410 S

78

monſtrante ſpũſanco 72
Suꝑbia oĩm virtutũ geri
humilitate oꝛitux·
Supbia interioꝛ talis eſtꝰ
Superbiã ſequunt᷑ hec vieaa 78

Pꝛopter ſuperbiam deus permittit homi⸗

nem cadere in peccata

Dußpbiã ſic vince ⁊ ſuppme.S ⁊2.A/2S.C

Supbia ſctã ? bona.Sd.C/9i1. i 42,0

Superioꝛes ſi errent venia potius q; crimi
natione dignos eſe 2 5 55 O
Superioꝛi ſarcinã imponẽti non eſt ꝑtina⸗

citer ſine lege pꝛiuata ſpũſſcĩ renitẽdũ.õ 2 †
Suꝑioꝝ autoritas plus valet q; ratiocina
Superioꝛũ iudicio ĩ dubjs (tio.ð2.G
ſubditivitã ſuam moderentur õꝙy H
Superioꝝ contẽptus qñ ſit petm̃ 32 T
Suꝑioꝛes ſecuritati ſubditoꝝ iia peguids

ant

Suptitio eſt vana wligio cg
Superſtitioſe aliqua vidẽtur a chꝛiſtianis
fieri que tamen tolerantur. 2 0. 2i. %/
Superſtitioſe obſeruatiöes (69 D E
dierum et aliarum rerũ damnãtur 20o l/
Supſticioſiarum (2li Bcc. K/7o..
fantaſiarũ cauſe ⁊ remedia. 20.X y/ i7. £
Buperſtitiões in qnq; noxieſunt 20 y„
Eõtra ſupſticioſos ꝓcedẽdi pꝛactica.⁊ i.C

7

Superſticioſas obſeruationes curſuadeat
don 1.
Superſticioſos ritus rationes qͥ Lonont ap

demon

pꝛobare ſolunntur

pelili

Superſtitiones obumbꝛate 87 £

24 D

De ſupſtitionibue

rio pueroꝛũ innocentũ ⁊c. IOdeo

„

.
„

GSupꝛa ſe ⁊ exta ſe eſſe qd ſit

io D

Dun exit xpᷣs in crepuſculo diei 22

Suſceptio iſrael pueri ſui quid ſitet quo⸗ .

Supbia inter virtutes diſcerni nõ põt niſi

thabituz etetiã erx
78 K

miniſte

Suppoſitio quid eſt ⁊ ſuppoſitio naturas
BSurſum coꝛda babemus ad dominum Id
eſt in patinis c. 1
Surſum agebant plures ſq; ⁊ꝛc. 49 2

eS = —☛ ☛ ☛ =
