Lotemplatiõis due ſpecies

ſeaculeum 87 O
Foſolatio traxit ſeõs ad mirabilia.53.⁊

2*

onſolationem ſine luctu adipiſci non poſ

ſumus 8oo —
Eoõſolatio ꝑ oꝛationẽ acquiſiaa 726 D
Coſolationẽ vide infra ſolatum ⸗
Roõſtqtes ſunt hi naturalitte B J
CToſtitutionũ humanaurm nimiã multipli
egtionem deploaat o
Conſuetudo eſt altera natur 38

Coõſuetudo rationał

irrationabilis.23. P

Coõſuetudo ꝗᷓ dicat᷑irrationabilis

Eoſuetudie qᷓnti tꝑi
LCoõſuetudo

q; expedienti
ere q; conari
interpꝛies 2 E£

. BO/ 62. P24. Etza K/ z35 £
on

Conſuetudo tunc
do pꝛelati tolernunrt
Coſuetudinis vis magna eſt
Eoõſuetudo facit de veneno cibu
Coõſuetudini male reſiſtẽdi mod

bet

Contemnere quid ſit 24 2
Coõtemnẽs autoꝛitatem ſuperioꝛis quando

peccet moꝛtaliter

ſuetudinem tuam laudabilem üleſam

. .

nc valet quů (ſerua 32. A

tꝑis lexabꝛogek 62.W
pctã nõ excuſat 2ʒ £D
CLoſuetudines malas plerum
us eſt in bonum finem conuert
extirpare
Cõſuetudo opt᷑ima legũ

m 32 †£
Co ſuetudo eccleſie multun autoꝛitatis ha⸗

Cõtemnẽs temp oꝛalia copio ſius cõtẽta tur·

q; er

et quid ſint

nuda poſſeſſiõe ciuili
Necõtemnamus a
remus ratio
Cõtemptus quot modis dic
moꝛtale 6 5
Ex cõtemptu agere vel cũ ↄtẽptu differ
6;3 X/ 33 2/ U34 W

40

lios vel alijs nos cõpa⸗

Xy

20
at: q inducat
unc

Coõtemptus clauiũ de hoc notabilis tracta/

Loõtemptus directe implici
te ⁊ interpꝛetatiue Jbidem
Cõtemptus ↄtemnẽdus eſt
Cotemplationis diffinitio 55
O/ 98 p/ 64 7/ Si 2 ⁸˙ B/

88 O/ 492 OQO/ 77

Kõtemplatio tres pꝛ
ignis grani ⁊ plante
6

R
.

33 QD

oceſſus habet ad inſtar
plante* 98 C 74 A
templatio licet fructuoſioꝛ ſitceterꝭ occu
pationibus tamen

non omnibus ſemper eſt
fructuoſa 6

67 Z7/ 98

6⁸

8 EKöotemplationi licet plus pꝛoſit vnctio ta⸗
Konſolationem maioꝛem habent lugentes mẽ⁊ lectio conducit is X/ 66 O₰½
camales 4 5 Atéplatia vita ↄparat᷑actie 65 ..54 O
ı

Cõtemplatiua vita ⁊ actiuaq̃̊t modis dican
ontemplatio facilia (tur 16 Zæ
tem habet omnia perſpiciendſdi 64 7
Eontemplatiue vite qui debeant operã da⸗
re ⁊ quales ſint apti v inepti õ, 2/48
Z, 73 R/ 74 KALh/ 75 K
Contemplationi apti aliquando eidem va
carenõ ꝑmittutk 74 B

Contẽplationi aptus et ſe ei nõtradens mi

nus bene ag.t 74
Contemplatio abſ; meditatione niſi ꝑ mi⸗
raculũ hri nõ potelt 6s W/ 40 K
Cõtẽplatio donũ ẽ gr̃e gratꝭ date. 66. X

Acõtemplatiuis qũq; ad tepus oeclinat de

us ſed nõ in ira Et quare „ 66 £
Add contemplationis laboꝛen exhoꝛtatio *

a quibus cauere debaat

—

Votemplatiui quidã etiã er laſciuijs materi

amcapiũt ſe in deũ eleuanni 66 J
Contemplationi aptus locus tꝑs ⁊ habitu
do coꝛis 66 JK/ 74 J
Contemplatio aliquando a theologia myſti
Lontemplatione exercitati in medijs pplis
tranquilli ſunt io O
Lontemplatiua vita apud religioſos qua⸗
re dicatur cum plura agant 6°7 O

Contẽplatiui in religionibs honoꝛãdi ſunt

ſed ſi aſtringant᷑ ad actionẽ non conqueran

ttur 57 E
Cotemplatiue vite ſigna multa in narinaſi

bvus et vtraq;ʒ lege 96 / 74

Contemplatio non acquiritur niſi edomit·

paſſionibus 84 B/ 32 P
Lontra contemplatiuos murmurates rep/
bendunt

*

hominis eſt 93

Cotemplatiuoꝛum impedimenta 9; ₰

3 / 74 UXy

Rotẽplatiuos doctoꝛes recenſet Ibidem
Loõtẽplatio noxia ẽ obediẽtia ſpꝛeta ꝰ 4· E

onteplatiõis raritas vnde pꝛoueniat.
Contẽplatim ſimulrapiunt (P zi e

Aad diuia et rebellionẽ iſenſu patiũt. ¶ .· ¶
Contẽplatiue vite acqͥrẽdi modus 18 B
72/ 42 E, 7 .74 Bü/ 77 E£

Tontemplatiõis cognitio differt (in fine
acognitione cõmuni hoc modo

etiam ſimplicibus

munt Ideo Q

4

ad actiuã duplici de cauſa

ndndkt 3 .
Coõtẽplatina vita ſimpliciter optimũ bonũ

ceat deo vc

Lognitione comumbd 48 Z=
otemplantes nõ opoꝛtet pła ſcire q;ᷓ alios
ſed pluribus modis t alijs 48 Z

Tõtẽplatiuus creſcarmoꝛe lilj 48 „₰
Cõtẽplatiuus ducat ruth in vroꝛẽ 148
Zontemplatiui et actiui ſimul quidaʒ ſunt
vt angeli 49

CLCötẽeplationis pconia 42 T/ 74
Loötemplatiui coꝛpus luceſcit

eſdeit 429 Q
Eontemplationẽ ſequentia ſcilicet deuotio
illuminatio delectatio ⁊?c 492 R£W
Coõtemplationi vt vacarẽtpᷣlaturis ceſſerüt
gregoꝛius naʒanſenus et petrus celeſtinus

Kontẽplationi qaidã iuuenes (Yi

aptioꝛes ſunt ſenidus i ασ
Lontemplatiue vite doctrina tradenda
Lontemplationem quidam docti non a
Q ((ſcia QX
Contemplatiuus non eſt neceſſaria magna
Zontemplatiõis duo modi vnus in ſcien⸗
tia alins in affectaa· S
Contẽplatiue vite initium et finis ſit

amorꝛ
7 * 74 ED

dei —„ 7
Xoõtemplatiui ſimplices perfectius cogno/

ſcunt deum ẽß alij

*„

Lontemplatiua et actiua vita debẽt eſſe mi

Cõtẽplatiuꝰ ⁊ vagabũdus (xte 742 C.
mẽte nõ ſunt ſolitarij licetdifferẽter. 4. H
Acontemplatiua contingit quẽ deſcendere
Contemplatiuus ſibi etalijs pꝛodeſt H̊ mo⸗
Cõtẽplatiui ſũt oꝛatoꝛes (do. 74. A
⁊ directoꝛes ſine oculł coꝛꝑiſmiſticii74 O£
Contemplatiui actiuos non contemnant.
Contẽplatiui quidam ef Ci J. 64 A
ficiuntur melancolici pꝛopter indiſcretionẽ
Tontemplatiui iudicantura mundanis fa⸗
Contemplatiuo nihil nocere põt 74 S

Contemplatiuus non ſemper manet in eo⸗

dem ſtatu 74 £
Contemplatiuialiquando grauioꝛes teta⸗
tiones pꝛoferunt q;ᷓ alibi Jbidem
Contemplatiuus non perſeuerans compa/
ratur his rebus 7 4 —
Contemplatiuoꝛum ſuperbia
ontemplatõnis finis ſit vt melius s pla
74 F/ 66 A
Contemplatiõis mille ſunt modi 725 G
Contemplatiue vite tres ſcalas poſuit etiaʒ
beatus bernardus

Cötẽeplatiui facilitſe ad deũ ↄuertũt. 37. 7F£

LCõcẽplatiuꝰ caueat colloa.7 . H/ iðs ·£

Conteplatiuus põt inter oꝛandũ ad aliama⸗

48
8
i ſunt
9 1
4 D
49 U
deuotio
49 R
eſeit
leſtinns
i S
7 O
nda eſt
73 O
ona
U

magna
nſaen⸗
3 S

amnoꝛ:

Ed.
(dnof
.,L
WeW.
de 7.
* „
rlndere
7
na
64
40
emnant⸗
64 A
ſaenonẽ

lanisſa u

4
48
na meoo
4
loꝛes i

N
NeCeNAn

., C ante O½

pi ᷓ oꝛationis verba lonen 78 G

Contemplatiui non ſunt enr z cãtu con⸗
tinuo mp 79 O/ 66 B/ 67 E
Contemplatiui diſpoſitio in amoꝛe narn

talis eſt
Lotemplatiui mens verſatur quaſi alliau

in aperto lumine
CLoötẽplatiui audiãt ⁊ noctent boc 18

78

Zotentiones rixoſas dãnat.S.?2/ 9 B
Eontinens eſſe nemo poteſt niſi dens de/
z.

Continendi difficultas cauſatur er imagi⸗

natiua virtute 38 B„
Coõtingens effectus oĩs eſt ad quã cõcurri

aliqua cauſa ↄtingenteragens 55 B
Agmract⸗ De bis tractat? notabilis.?5. G
Loõtractus humani pꝛe ſuppoſito pctõ ſunt

naturales et neceſſari
Contractus tales non debentleuiterrepꝛo⸗

bari Ibidem
Contractus cẽſuales eſſel icitos in concilio
oſtantieñ:a doctoꝛib oſteſum eſt 36 H
In contactibus i intentio multum conſige/

randa eſt 35 7
Eontractus quando ſint liciti vel non/regu

le quatuoꝛ

35 Z£
In contractuũ materia oſiliũ h babendi ſt

theologis et canoniſtis 35 K
Contradictio vera qͥq reqrat. si JM

Fontradictoꝛia quaſi videntur dici dedeo
CLoõtradictoꝛia theologie myſti : 9

ce ſoluuntur

Loõtradictoꝛia an verificẽkſimul J

Fotrarijs ↄtraria cura vide exépbla 7)0
Contritio quid ſit De hac Nlurg. 27 E/
Lontritio ꝓ pctõ an req; Gi⸗ E/ 65 DO5

rat doloꝛ? coꝛpalem 70 y
Contrit ſi reſurgeret almoꝛtuis ↄfiteri tene

Contritio an vera ſit ita co tret 26 £

gnoſcitur 27 £
Cotritionis pꝛimũ actũ quidivireni ſeqn
tib mag merttoꝛiũ ſec falſe 34 A
Cötritio ſit ↄtinua bodqmolo li E

Cotritionis aq̃ ſic hauriẽda t 4Ai P

Cõtritio foꝛ iz neceſſaria ẽ volẽtiſea ſenſibi⸗

libus ad ſpũalia conuertree 45
Contritio doloꝛ ſenſibilis nõ debet eſſe ma
ximus hoc modo 79 K
Coõtu melia qñ ſit pecoatum 24

Cõtumelia ⁊ ↄuiciũ quid ſint ʒ 4« C·
Xueminadounumne tards 21 O5

46 2/ 7

Pueni ſine inſiraröenemo pöt 536 H

Conuerſi nouiterad deum entiundolong
multo plus q; antea 3 y
Cunuicia pati vtile efſft 76 J Sipna
contumelia

Conuiuium folioꝛum Job 89 D

LCoꝛdis pꝛopꝛij impulſus non Eenpen ecu⸗
reſequendus eſt 6; y
CLoꝛdis totalitas in dilectione dei tripler in
telligitur J 67 Z
Loꝛ ſumplificat᷑ 68 Q ẽ. plene

Coꝛ ſtabilitur et mundificatur 6 „D

Coꝛ dirigit᷑ ⁊ rectifica?. 69 . ac gleye
LCoꝛ dei 3 RW
Eoꝛdurũ 85 P/ 86 EI74 K5 433 7
Coꝛda quomodo demoneſhabeãt. S S„
Loꝛ hominiscunum centrum ponit pietas
Coꝛdis mẽtalis motu bernar⸗ ( 3
dus pᷣſentiã verbi experiebatur 9 1 K

Coꝛdis motꝰ in cõtemplatiuis ad ſit Ibidẽ

Coꝛ hois eſt inſtar molẽdini 7

CLCoꝛdis varia hab tudo in hoſnoia⸗S.
Coꝛ impij tanq; mare feruss I

Loꝛſimplex quid ſit

Loꝛdis duricia llitur hocmoͤ 735½

Coꝛ ſublime et iclitũ vt habeat᷑oꝛat.⸗7.QA
Coꝛdis directio i in oꝛatione neceſſaria eſt?
hoc modo 78 T

Loꝛdis inſtabilitas oſtedikt crempli cogi

tantis de ſella ꝓmiſſa equo
Coꝛdis ſtabilitas acqᷣrit nõ deambulande
ſed quieſcendd 78 F

LCoꝛde ceſſante a motu animal cõtinuo mo⸗

ritur 78 B
Coꝛdis abũdãtia eſt act?ꝛc. 7909
Coꝛ in medio coꝛꝑis ſicut ſol icelo. 79 ¾
LCoꝛ ſignif cat libeꝝ arbitriũ hois 76 D
Coꝛdis carnalis motus non eſt ſignum vir
tuoſioꝛis hominis

79 +
Coꝛ non durũ ſed molle babet. quicũq; gre, .

nue penite 79
Contra coꝛ tumidum verſus notabiles. 40

96 A

2
Tordart et conſideratiui viri deſpiciuntur
A pꝛelatis R

Coꝛrigere pꝛoximũ nõnunẽ; diabolh⸗ ſua

detnonnunq; oppoſium 70 K QOE

Coꝛigere libeter ytiliſſimũ efſt is JK
Coꝛrigere volẽs ſit lenis —
Coꝛreptio ꝓximi eſt in pcepto ſer cnadin

nib concurrẽtibus 34

Coꝛreptio qĩ debeatpcedere denüciationẽz

Coꝛrecꝰ ſecrete nihilominꝰ (qñ nõ ibidẽ.

melatoꝛ detegi debe hoc modo do Jbgem.

Coꝛrectio fraternalis cuilibet iuſto compe⸗

tit Jdoeo gi M/42 £
Coꝛrectio ſubditoꝛum ſic fiit 4ʒ3 B

Coꝛrectio fraterna qñ obliget et qualis eſſe

debeat 55 S 32 QD

Loꝛrectionis fraterne pꝛeceptum papã cõ⸗

plectitux i4 Z/ 15 BCE/ is A
Coꝛiigere voletes alios attendãt paſſionuʒ
Coꝛnna ſe q
re imaginabatur 75 A.
Coꝛpus noſtruʒ quantas moleſtias anime
ſibi coniuncte affreert ʒ3 QD
ECoꝛꝑis pulcritudo ⁊ robur plerũq; occaſio
Coꝛpus in ꝑfectis eſt ſi/ (eſtruine ʒ8
mulacrũ quoddã interioꝛis hois is SSR
Coꝛpoꝛis chꝛiſti veri ad myvſʒicum vtilis cõ
paratio 12 BD/ 8 O/ ig C2; 7
Coꝛpus chꝛiſti myſticum quomodo ſit vnũ
et viuum $ OP†O/ 12 DJKK

Coꝛpꝰ xpᷣi myſticũ varias habet cõnexiões

Coꝛpus quod coꝛumpiturag, ʒ3 R

grauatanum 772 7
Coꝛpꝰ xpᷣi videre quõ dicamur 89 K

Coꝛpus chꝛiſti non contaminatura fetulen

to ſtomacho« 33 7 —
Coꝛpus noſtrum bos eſt 44 R

Coꝛpus nutriri cum aliquali exceſſu minus
periculoſuʒ eſt q; nimia abſtinentia 7i *

oꝛpoꝛis chꝛiſti mẽbꝛa nõ eundẽ actum ha

Coꝛpus ſuſtentandũ alldum (2i 20/
eſt ſed minoꝛi diligetia q; ſolemus 75 R£
Coꝛꝑis ſatellites inſaciabiles ſunt 75. S
Loꝛpoꝛali laboꝛe et doloꝛe pꝛemantur ſub⸗
diti religioſi a pꝛelalis ʒ3y E
Choꝛus inſtrumentũ muſicũ qͥd ſit. 78. R

Choꝛũ non intrent laici

Erapula ⁊ ebꝛietas rephẽdit᷑. ʒ A⁊c.
Creatura quo perfectioꝛ eo plus deo nitit᷑:

ein illo influcu pax eius conſiſtit 6ʒ *&
In creaturis nõ reperiturtalis idẽtitas ⁊ di
ſtinctio ſicut in diuinis et quare 9
Creatio an ſit cõmunicabiłcreature. Sʒ.Q
Creare an deus poſſet ſi nõ eſſet trinus ing

Creaturarũ egreſſus cõpat᷑ (ſonis Sʒ.RK

circulis ſpere aptiꝰ q; numeris ↄi
Creatura nulla compamr ad deum ſicut ad
obiectũ cognoſcibile amabile ⁊ memoꝛabile

pꝛeter intellectualem

Creatura ſola ĩtellectualis dei capaxẽ ibidẽ

XTreature inaiate tendũt inſolũ vtile non in
delectabile Senſitiue in delectabile Intel
lectuales etiã in hboneſtum 9 4 %

7

idbabe (oꝛigines 73 K

QCreaturarum quatue: gradus 52 E

Ereature ↄtra nos clamat de abuſu earum.

Credendoꝛum vel non'/tripler CG77 B

Credere ꝓnioꝛes ſunt (diſtinctio.b 9. E
hoĩes ſuꝑſtitiões q; vere cedenda ꝛi
Credendum eſſe expertis 64 WD
Tredulitas generais 55
Credere opoꝛtet pꝛiꝰ qᷓ; intelligere 89 D
Credẽs volẽs ⁊ fantaſias inuolũtarie in cõ
trariũ paties in fidelis non eet 24 M%W
Credere deo / deũ ⁊ in deũ differunt 2 5 H
Eredẽda ſunt q̃dã vltra articulos 25 R
Credere quid teneat᷑ſimpler 27 S

Eredere qd quilibet teneatux 32 S

Credere in agendis plus alijs qᷓ; nobis de⸗
bemus . . zo

—

Chꝛiſtus ſolus ſemper habuit in ſe obediẽti
am ſenſualitatis ad rationem 72 ₰O
Chꝛiſt? rex iudeoꝝ ſpũalis 39 P

Ehꝛiſtꝰ an mẽdicus fuerit. S9. Q/68. C
Chꝛiſti humanitas deo annititur 54 S

Chꝛiſti quadruplex voluntas 55 B/57

Ehꝛiſti triplex natiuitas. 9 Z 7. 60 A

Chꝛiſtus potentia oꝛdinata nõ eſt auferibi

lis a matrimonio eccłe ſecꝰ de abſoluta ʒ.

Chꝛiſtus ſignũ eſt cui ↄtradicitur a multis

Chꝛiſtus cũ fruere»kau ( UV/ 38 ₰£

dio beatitudinis quomodo dolebat & E
Lhꝛiſtus quomodo legem vereremnon ſok

uit ſed impleuit 6 O
Epriſtaauore bꝛeuẽ legem delit F
Chꝛiſtũ colẽs ꝓpter bona tꝑalia errat ſic iu⸗
deꝰ meſſiã expectãs tꝑalem regs 96 W
Chꝛiſti iugum quomodo dici poſſit ſuaue
cum aduerſetur carni 95 p/ 96 A

Chꝛiſtꝰ defectiba nr̃is oĩb opeʒ fert oꝛatus

Chꝛiſtꝰ aliqũ vtebat᷑ pꝛiuilegiss (I5 J
ſtatus innocẽtie/aliquando non 7
Chꝛiſtus didicit ꝑ experientiã moꝛe hũano

licet km deitatem oĩa ſcirnte 57 S£B-
Chꝛiſtus amiſſus ꝑ peccata q̃rẽdus eſt ſicut
59 O/ 96 O

ſi paretes qſierrt 32 D/ 26 QQ
Amiſti egredi ⁊ regredi ad deũ qͥd ſit. 40
Cbꝛiſti animꝰ duplicẽ habuit poꝛ (POQ
In xpᷣo fuit rbellio q̃liſ.Sʒ.2 (tionẽ.S i.¶
Ehꝛiſtꝰ tradidit nobis maxime a ſenſibo elõ
Chꝛiſtꝰ ſufficietẽ pᷣbuit (Gata iðᷣo. S9. Z

doctrinã p regulãda ecdeſia 83 U1
Chꝛiſti anima qualis fuerit ab inſtanti cõce

Chꝛiſtũ nihil habuiſſe (ptõis ꝛc. 76 D
etiã ĩ cõi qͥdam diʒerũt. 422 X (Ai

4

Chꝛiſtꝰeit monarcha vniuerſalłtniplici iure

Chꝛiſtus in paſſioneſua conſolationem nõ

pabuit ⁊ hoc miraculofſe 415 7/ 49 £

Cbꝛiſtꝰtrigita ãnos cũ ioſeph mãſit.ꝰ 9.D
Chꝛiſti tẽtatio deſcribitur 39 B
Chriſtus etiam ſi adam non peccaſſet an in
carnatus fuiſſet 99
Chꝛiſti cognitio beatitudo doloꝛ experiẽtia
ꝗᷓ pfecerit 1 multa ſuccincte.i? PORB

Lhꝛiſtus puerminimmgs 16 £

Chꝛiſtꝰter ⁊ ĩ riplici dẽto clamauit.io.G
Cbꝛiſtus aſcẽdẽs quid reſtaurauerit &

Ebꝛiſtus natus miſericos? (TVXysn-“

diã fecit ſuꝑexaltare iudicium ii TTU

Chꝛiſtianus omnis poteſt eſſe in ſtatu pfe/

Cbꝛiſtianꝰ puerſus (ctionis 68 A 20
eſt qͥ adiutoꝛiũ diaboli vel ſuꝑſticioſa ĩ ceptꝭ
ſuis ↄtẽti ſunt recette 20 Syêꝛi K

Chꝛiſtiana lex.lex amoꝛis pauc ſacramẽtꝭ

cõtenta nibil crudelitatis in ſebẽét 22 A
Chꝛiſtiane legis libertas nõ tã (õ62 O
malis ↄtẽptus q; bonis ſedulitatis occaſio⸗
CLhꝛiſtianitatꝭ limites artati ploꝛãt. 7 A
Lhꝛiſtianus quilibet tenetur pꝛo pace pub

lica ꝓ viribus operam dare 7 K
Chꝛiſtiani vita magis pẽdet a miraculis q;ᷓ
Chꝛiſtiane religiis (anatura 8 6 £
fundamentale pꝛincibium 89 F
Chꝛiſtiani veri tria ſiana 340 y
Chꝛiſtianus q̃libet poteſt eſſe inſtar chꝛiſti
oĩm monarcha tripliciiue A4 W
Chꝛiſtian eſt oipotẽtiſſimꝰ h̊ pbat᷑. i.
Chꝛiſtianoꝝ qᷓtuoꝛ geneaean 45 HO
Chꝛiſtianum eſſe re et nomine eſt digniſ⸗
ſima nobilitas 52 25
Crucis meditatio fructꝰ? ⁊laus. 2 6 K
Crux potiſſimũ ſubſidiũ cõtra tẽtatiões dia
Crucẽ ferũt quidã in inii (boli 87 B
gnijs militariboſacrilega dominandi tyran⸗

nide 87 D
Cruò exaltatio plena myſteriis S7 K

rux fit de oleo ⁊ balſamo in confirmatioę/

Crux cõtra ſeptẽ vicia capitalia ð27 H
Crucis lignũ vt lignum nõ eſt adoꝛandum
Xrux babet longitudinẽ latitu (87 D

dinem c cc... 89 y
Crucifigitur rurſus filius dei a clericis hoc
mooo. 4i O
Erux chꝛiſti de hac 7 9 y7

7 7

Cruxẽ vita xpᷣiani Et pla dequce. 72. O
Eubile duplex bonum et malum 14

Cubile ſanctoꝛum et peccatoꝛũ quale ſir cu

5

ſuis cubicularii 44 °/ 45 B
Lubilia tria p tribogenenibo hoim. 45. £
Lultus verꝰq̃lis ſit ꝑ reuelationẽ acceptus
eſt ſupꝛa/non contra naturam 38 X£
Culpa grauis quid ſit 3 E
Cupido ſeu cupiditas quid ſit 6 D
Cupiditas cauſat inuidiam et impatientiã
Cupiditas quomodo ſit inſatia Gi O
bilis oſtenditurllte 42 B

LCupiditas obnoluit caligine vt turpitudi⸗
nẽ ſuã quis latere putete 42 E
Zupiditas ad dura impellit 47 F
Cupiditas ſic eij cittun 149 y„
Lura pꝛo humano auxilio habendo quãdo

Cure ſunt canes moꝛ (ſit ſuꝑflua ↄ 6 A
dentes ceruum 2727366 B
Cure paſtoꝛaltedunt quidam 923 △
Curati oꝛdianij ſũt nõ delegati epoꝝ.ð2.
Curatoꝛum ſtatuʒ papa ñ tollere nõ poſſet
ſic nec ſubiectionẽ Pel ad os 67 V

Curati an habeant ſtatum et an ſiut obliga
ti ſuis ecdeſijs non celdlre 68

Curati quõ poſſint effici monachi 6s
Curatoꝛum obligatio ad ſuos eſt ꝓpoꝛtiona
bilis obligatiõi epi ad ſuos 68 £
Curã anunarũ an qͥs aliqñ poſſit appetere
⁊ an liceat hre reſpectũ cõmodi tꝑal.õ9.A.

LCurati ſuntbierarche 2 / 1 H iOQ

Curati non pñt alios hierachas (6é7 Z

Curatis pꝛudentibus et potentibus iniu⸗
ſte danturtutoꝛes i P/ 4 O₰D
Curatus etiã nõ ſacerdos cõmittit ſimplici
ſacerdoti vt in ecclia ſua hierarchizet 2 B
Curati pꝛima inſtitutiõexpᷣi hñt qᷓ mẽdican
tes habẽt ex pꝛiuilegio 2 O/ 4 £
Curatoꝛum ſtatus quõ ſit inſtitutus adqͥd
obligetur ⁊ ꝙ eſt ſtat; pfectiõis cc £ H

67 CXy/ 68 £

Luratoꝛũ ſtatus ſuꝑioꝛ eſt ſtatu religioſoꝛũꝰ
Curato mĩſtrã (1 R/ 67 £ 68 £

ri ſacramẽta decet mundicièe ſui ſubditi eſ/ſe

Curato ↄfiteri ſecuriꝰ (oſteſam ½ R£½
⁊ iuſtius ẽ ceten paribo qᷓ puilegiatꝭ. .O
Curati non magnã litteraturã hr̃e tenẽtur
ſed ea ſcire qᷓ ad officiũ ſuũ ꝑtintt + D
Curati obuentionès oꝛdinatas exigere pñt
dumogdo caute ⁊c:fiat Jbidem
Lurati pꝛiuilegiatos cũ bona gr̃a admittãt
niſi ſit cauſa repellendi os 4 O
Acuratis licentia videtur petenda pꝛo con
feſſione et auditione miſſarum tempoꝛeſus

alibi faciendis

Curam animarum pꝛelatos ſuſcipere qui⸗
buſdam videtur indignum 3z5 B
ECuratus ſit ſicſpiritualis Jbidem
Curati hecſcire tenent᷑ alias non ſi unt in ſta
inu ſalutis —40 42 +
ERuratoꝝ mẽdicitati occurredũ eſt ne deſpi⸗
Curati quõ eccleſias cu (ciantur 42

rꝗre debeunuant 43 O½
Curialium miſerie 87
Eunioſitas qͥd ſit & C/ z37.B/40. £
Curioſus plenus curis 97 ₰W

Rurioſitas multa parturijt mala i7
is K/ ig / 20 B/ 7o S‚,
Curioſitatem fu²g 827 EC
Curioſitatẽ circa euchariſtiã repelle fideſim
Curioſuas in doctrina aut (plici. 92. ¶
ſtudio qñ ſit 2
Eurioſitas religioſoꝛum repᷣhendit᷑ Ii F
Curioſitas famelica vix ſatiari pot 7i R
Curr dei decẽ milib multiplex ⁊c. 83.˙0
Curui ſum ĩterrena Jo βʒ (92

Amnadũ foꝛte
ſe cogitãs qͥd agere debeat 54
— 1/69 B, vo X
Dängti aptitudine deifoꝛ mitatem ſeruant
dãnatis manifeſtat᷑ gloꝛia dei (97. E
ODãnati etiã habẽtcar (6z †%/ 27 O

mẽ armoniacũ et pulcum ↄ28
Damnati non videtur ligari aliqua lege di
uina pꝛeceptiua .V 61 +
Dãnatos fruſtra defleri 3537 QD

Damnati ſic punientur 45 F
Dãnati fᷣm aliquos iudicio videbũt deum

ad eoꝛũ amplioꝛem penam 95 A
Daniel in lacu leonũ eſurit 22 B
Das foꝛmã dat ↄſeq̃ntia foꝛmam 84

Datio ad firmam quid ſi
Dare in vita meliꝰ eſt qᷓ; relinq̃re poſt moꝛ⸗

*Dauid virilis ⁊ tũ lachꝛymis (tẽ 34 &£

oꝛat vt muliercula 85 ₰
Debitoꝛes plures qͥbobligamur 92 E/

Pebuũ recerer erigere. 5. (78 A

Debitoꝛ nõ hñs in ere luat in coꝛpe. 39 y
Debitoꝛib dimüuttere quõ debeamꝰ 85 D
Deceptus alium deciperenon (27
Decipere ſe licet in confra, (debet zi y
Decimarum ſoluio 22

„ „ —, „ 24 .
Decimata fuit maria in lũbis abꝛae.7. y

Dac reta continent ea que pꝛopꝛie ſunt fidei
Ideo 551 O
Decretoꝛum doctoꝛes neceſſarij ſunt in &c⸗

ſufficiunt ſine theologis

246B/ is Tzc.

oꝛdinis conſequatur

tem in opere

cleeinaa zi Z
Decretoꝛũ ⁊ theoloie facultates in boc diſ⸗
Decretoꝝ doctoꝛes nõ (tinguũt
Decretiſte theologos vituperare nõ debent

nec econra „ 52
De dedicatione ſermnmo 43 A
Defectio quid eſt 660 F

0
Defectio in cõtẽplatõe ſiue extaſis. 9. S
Defectus pꝛopꝛios occultos cautius eſt te⸗
gere qᷓ; pꝛodere 537 Z
Defectus fratris ſunt tolerandi 22 J
Deſectꝰ ꝓpꝛios quidã nõ cognoſcũt.2. Z.
Detedẽdo ſe aliũ occidere an liceat. 26.
Defraudans vltra medium iuſti pꝛecij reſti
tuere tenetur 3835 S
Deſraudatio directe ↄtrariat᷑iuſticie.6. Z
Defraudatio ad deum pꝛoximum et ſeip̃ᷣm
Ibidem DW

Defunctoꝛum coniuncti mouenturad offi⸗
cia pietatis hoc modo 36

V
Defunctoꝛum memoꝛia nobis multum vti
ls eſt 72 KR
Degradatus epiſcopus vel ſacerdos an cõ⸗
ferat ſaqramenta „ 1 H W
Degradationem an annihilatio vorehate
3 .
Delectatio vndedicatur é66 2Z 98 O
Delectatio quid ſit Si. O/ Sʒ 2Z/ 6. Z
Delectationes ſpirituales cõmẽdabiles ſũt
pꝛo voluptate carnis exnouem ↄ9ↄ9 D

Delectatio ſed et contriſtatio tenet operanꝰ

mnop mim 5 £
Delectationem natura quare amimalibo in⸗
geniauit

Delectationem querens ſine vtilitate facit
pꝛeter intentionem nature 92 O

Delectatio quomodo cauſetux ꝰꝛ O

Delectatio quedam carmnalis quedam ſpiri

tualis 29 Xy
Helegatio appetitus intellectiui quid ſit

Pelectatio non eſt in infantibus quia eam
non cognoſcunt 29 / 3o E
Delectatio pꝛopꝛie dicta tria requirit 2ꝛ9
2 zo f
Delectatio ſpiritualis quedam in deo que⸗
dam pꝛopterdeum 29 y
Delectatio carnalis quedam naturalis que
dam voluntaria Ibidem
Delectatio regulata alia irregulata ꝛ29 Z
Sine delectatiõe coꝛpoꝛali impoſſibile eſt
quem viuer 229 Z£

i

A

gucan
15
79

deo qus
9
ralise

197
hſſbie
y2

4

D ante E

Delectatio quando ſit. peccatum et quale.
Delectatio moꝛoſa moꝛa (29 Z/ zo K
tempoꝛis vel conſennus 22
Delectationis moꝛoſe petm̃ ratiõi attribuit

Delectatio ⁊ ↄſenſus in ei deo 29. Z

ſolũ ratiõi inferioꝛi ꝓpꝛi attribui᷑ 29 C
Oelectatio foꝛtis vt mos è49
Delectari in dño ſeputantquidam in occu⸗
pationi delectaai i D
Delectationẽ ratio ſexmodis reſpicere põt/
etquando ſit peccatum 29 2/ z0 A
Delectatio circa peccatum mnoꝛtale in triꝑli
ci differentia reperittur· 29 £
Delectatio bẽt multiplex obiectum ʒo E
Delectatio habet tripler obiectum ʒo F
Delectatio ĩ diuino officio an queri debeat
Delectatio libidinoſa in pudẽdis G4
pꝛouenit frequenter abſq; fltuuun 38 B
Delectatio quelibet pꝛohibita eſt cuiꝰ actus
Delectari in cogitatiõe (pꝓhibit?ẽ 38.

carnali nõ vxoꝛatis pꝛohibitumeſt 38 à
Delectatio cõtinue ſtimulat᷑q niſi ſedet ali⸗
Delectatio du (quãdo moꝛtificat. 38. R

plex ſᷣm philoſophũ bona ⁊ mala 44 £D
Delectatio ſanctoꝛũ plura debac 4)5 D
Delectatiõis cã an liceat obſeruare dei man
Delectatões carnales pᷣpo (data.45· D
nunt᷑ nõnunq; ſpũalibus Jdeo 45 D
Delectatio maximaſequitur luctũ ½1S5 Z

Delectatio quaſi delactatio 80 F£F
Delectatio de hac plura ſub nomine ſolacij

Deliberans non omnis agit ex (So
deliberatioone 24
Delicie mee eẽ cũ filijs hoĩm quõ intelligit᷑.
Democratia qd ſit 27 (99 DOD

Democxritus ſemper fitebat 15 3 42

T 85

Demones credunt et contremiſcũt ſed ĩ ma

Demoniũ meridianũqͥd (lũſuũ 97 PP

ſit 55 2/ 64 / 71 5

Demones in artibus magicis cum effectu
operantur 20 S/ 21 TR
Demones placare ne noceant eſt idolatria
Demones eſſe et vnde ſit (? o Uê/2i. Q

q;id aliqui negant 21
LZum demonibus pactum implicitũ vel ex⸗
plicitum quid ſit 2 20 QQ¶

Demon inimicꝰnoſter curꝑmittatur a deo

Demones cogi poſ ( nocere nob.⁊ i.HR

ſe licite nõ niſi per miraculum 21 ’

*

Demon es aliquos nec dãnatos nec ſalua/

tos ⁊ reges eſſe terrarum erroꝛ 21 K

Demones cijcientes quidam peioꝛes ſunt
ι

et tutio: 69 yp/ 70 A

demoniac1is 39 B£₰
Demonioꝛũ poteſtas magna B

ſn

Demones ideo volũt fieri thurificatiões ⁊
Demones habent coꝛpoꝛa ſjm
platonicos
De demonibus Vide diabolos
Denũciationẽ debet pᷣcedere coꝛreptio ſecre
9 H ⸗ 34 —
Deridere quando ſit peccatum ʒ32 %Wσ
Deriſoꝛes deuotoꝛum peccant ʒi
Deſiderare quid debeamꝰ neſcimꝰ 52 £
Deſiderio ꝓficiſcimur ad des 725 D
Deſiderium nr̃ m ſemꝑ exaudit᷑ niſi pꝛopter
aliquam trium cauſarum 7) OW
Deſiderium tuum ſit ſicut equus alatus et
currus helie E

Deſiderij erectiᷣ ĩ deũ diff cilis eſt 75 QD

Deſidia iners noxios hũoꝛes affert.S9..
Deſperatio bona 76 £
Peſheano ſicfugatur Hyo CE/7i R

56 + W
De perare nemo debet de eo qð crebꝛo reci⸗

Deſperãdũ nõ eſt ſi in hbi (iuat 7i O

ceptis ſemel non ſucceſſit F7yo £
Detractio et diffamatio qũ ⁊ quale peccatũ

24A/ 29 E/ 32 W6 E

Detractoꝛ vno ictu tres aĩas ĩtficit:⁊ ö6. D

Detractiõis remedia hecſunt 34 B

Detractoꝛũ auditoꝛes pecoannt 3 4 B

Detractiõis deteſtatio ⁊ comꝑatio Ibidem
Detractionem audiens alicui fieri qͥd agere
debeat inſtruitur ?2o K 684 D
Detrahere volẽs hoc cogitet ( S/25.

Deuotõis diffinitio. S 6 /65.D /72 ½

Deuotoꝝ periculũ ſine logica 8
Deuotiois q̃tuor cauſe 86 CL/ in fine
Deuotio ſimplex ſufficit ad ſalutẽ S 6 E
Ad deuotionẽ apti ſunt hi
Deuotiſſima mens hẽt mirabilia 8 6 GB

Deuotis indoctis non licet ſuo loquẽdi mõ
tracatus ſcribere is AC/99

Deuoto nõnunq; acceptioꝛ eſt deo aridus

Deuotionis dulcedo a diabolo nonnunq;
immittitur 69 70 DR
Deuotio qñ in ſe haheat venenũ 965
Deuoti potiſſime conſulendi ſunt zi O
vide conſilium

Deuotoꝛum ſimplicium pericula hec ſunt.

Deuotionideditis pꝛodeſt cogno (i F

ſcere paſſiones animi/pꝛecipue ſp mnunglc⸗

72 S/ E

Peuoti qᷓuis ſimplices tamen deo placent

R.

„0

●
₰
₰
.
4
12
4
4
3
5
3
4
4
6
1
4
4
.
.
*
Z 1
5
„

ligente amoꝛ eius habein 96 J

Deuotione carẽs ſicdiſponiturr 77 K
Deuota anima hecſenitt 27
Deuotus eſt femineus ſexus 79 £
Deuotoꝝ obſeruatiões licet videant᷑ſuꝑſti
cioſe non a q̃libet paſſim culpent᷑ 9 E
Deuotionis velamẽ plerumq; magis qᷓ; de
uotio muliebꝛes occuppbßußet 68 Z

Deuotionẽ ſepe acqrimꝰ lectõe vite alicuiꝰ

ſctĩ magꝭ q; ſi cogitaremus de eo ⁊ hoc ideo
Deus ſoꝛtit plurg nomia ( 7
o W/ 68 S/Bz ſpeciale nomẽ ab eẽ
ſumit. 5 8 U/66 S/68. S/69 D
Adeo oĩs punitio ⁊ qauã ⸗ DO
In deo tres cauſe coincidunt efficiens foꝛ⸗
Dei cognitio nõ ẽ diſcin in 6o. H/6 R

Dei noticia habita per ignòꝛantiam vel ab

negationem ſm vnione; ſupꝛa monté 65

D 166 RZ/ 69 A, 95 AY
Deuns qdrupliciter cognoſcitab intellectua

De ꝓpꝛie dici fſoꝛ (li creatura 95 P

ma fᷣm tres conditiones foꝛme 95

De etiã clare viſus odiri poteſt 9
Deus ſe habet triplici habitudine ad creatu
ram rationalem vltra ceterrs 96 F
Deus an poſſit totus diligi et totalitera di⸗

Deus quomodo cognoſcatur vel videatur

aviatoꝛnbo 69 OX/ 926 TX/ 86 K
De deo quãtũ qᷣſqʒ; nouit ꝙ; eſt im̃ nonit qͥd

——

Dei ad creaturã ꝓpoꝛtio. 6. C (E. 9 6.

Deus cuiꝰ vult miſeret᷑ et quẽ vult indurat.
Deus vnico amoꝛe amatoĩa ſed (97. H
diuerſimode ꝓ capacitate cuiuſtibet. ꝰ 7. P
Deum non eſſe cognitionẽ ipᷣiꝰ aĩe rationa⸗
lis fo:maliternec ei amoꝛẽ *&τ 65
Adeo omne donũ eſt/iñ ⁊ induſtria hoĩs iu
Deus ſub ratione pa (uat.õð. V.b . E

„

s8 cõſultiſſima obſeruatiõe colit 65 y

Deus dupliciter diligilnr 96 U

Deus tripliciter cognoſcitur et multe opini
ones de eiꝰ viſiõe quomodo fiat Z
Deus in maximis ⁊ dubijs periculis inuo⸗
Adus eſt 3 H/ / 2i Oö/ 69 B
Dei ſapientia iuſticiaæt potẽtia et gratia cir
peccatoꝛm 5 Z/ ü T/ 58 KR

Deus cognoſcitur in craatuis 5 Z

Deus vbiq; eſt 12 E
Deus teniatur duobus modis 69 G

Dei dilectio etiam a deceptione nõ eſt tuta
Deus ad extra nõ natura (iꝰ O/ 6S Z

liter ſed libere agit 20 EH/ 534 yZ

38. ½/ 629 O / 98 A vige infa libere

Dei noticia ꝑ experientiã vanijs noĩbus di⸗

Deũ inuocãdũ eẽ onꝝ ſcripture dedarãt/nõ
celũ vel demones 2o KNS/ 2ꝛic K O
Dei inuiſibilia per viſibilia cognoſcineceſ⸗
ſarium non eſt chꝛiſtianis 2ꝛ0 R
Dei omnia opa bona ſunt ꝛi E
Deũ oꝛãtes ne nqrant᷑ſe nõ exaudiri.⁊ i.O
Deus nõ placat᷑ſed inhonoꝛat᷑ ꝑ inuocatio
De mipli (nes ĩ magiq.⁊ o. T/ 2 . LQO
cẽthꝛonũ habet gr̃e miſericoꝛdie et iuſticie

Deidilectio ꝓbat᷑i aduer. ?ꝓᷣ G4.G

Dei auxilium ſine alia cura poteſt ſperare qͥ
facit quod in ſe eft 69 12

Deus ſcandaloꝛũ cauſa nõ eſt licet ſubmini

ſtret materiam 5565656556 K
Deus cõuertit egyptioꝛum coꝛ vt odirẽt po
In deo viuimꝰ moue (ꝓulũ ſuũ 3 6 ½
mur etſumumus 650 S
Deiuſtiſſimos afſligere poſſet nõ autẽ pu⸗
Deo gram debem? qꝛ pcta (nire i A
venialia⁊ iuſticias nr̃aſnõ imputat ad moꝛ
Deus an puniat peccatum (tem oi B
ad condignum
Deus quõ poſſit ſine ſui mutatiõe peccatuʒ
nunc imputare et poſtea non oi D
Deus an poſſit creaturã ſinealiquo eiꝰ actu
dignificare vel indignificdrer oi E
Ex dei bonitate veritate pulcritudine potẽ⸗

tia / talia reſultat ĩ neatuns ⁊ nõ aliter. öi.
In deo quõ diuerſa ↄcipimꝰ ſine ſui diuenſi

Dei vnitas qualẽ in ſe diſtin (tate 6i. F
ctionẽ cõpatiat᷑et exemplũ ponit᷑ de cẽtro lł
neas infinitas terminane 6⁹n? NR
Deus non obligat creaturam niſi per noti⸗
ficationem ſue voluntalis doi K
Deus quẽelibet facientẽ quod in ſe eſt dene

ccxſſarijs ad ſalutẽ illuſtrat ci ¶/ 62 J
Dei volũtas ⁊ recta ratio/neutrũ altero pꝛi⸗

De donat ſe creatur (us. 6i.C/95. D

De quintuplici volũtatepᷣcipit⁊ phibetꝑ⸗

mittit ↄſulit iplet/ deſcriptões illoꝝ.ↄ3. A

Deus et diabolus tripliciter hominem im⸗
pellunt et diuerſimole 6; Z
Deus illapſu ſuo qͥd agat in anima ozʒ Z
Exdei attributis tribus oꝛatio et meditatio
omnis cõſurgerepõt 3 ⁊c/ di.Bê/bb. G
De dei dara viſione in patria concoꝛdia in⸗
tergrecos etlatinos· 9 S.

De imediata cꝗ eſt oĩim reꝝ (cit᷑. õ4.
et ua imediate põt ei ↄiũgi creatura. ↄ S. O
Deus cauſa oim pꝛopinquiſſima 20 E£

6i CD

☛ —, e –, S

OC=– —

S=

alben
busd
4 D
98,0
20 E£
rit n
ucko⸗
ſäneceſt
19 R
E
huocano⸗
z.LO

tiuſticdcie

4.56
tpenneq
69 HB
aſubmini
6,/
olritho
156
8
autep
6 A
Wdwon
ten 6
d
aum;
d
eban
6 E
neporu
6,†
ſuen
. 6uf
nol
ernctß
G
(Kdere
)
3den
d
265 3

pbibetg⸗

01,9
inem im

42
mecland
—RZũqRZ

DOei cognitio tri

„

Deus poteſt ez puris naturalibus diligi ſu⸗
Deum extoto coꝛde ⁊c̃.diligi/quid ſit ò7

„

2Z/ 68. K/ 70 py 69 O/ 24 2/
di B / zi S ”ꝗ”Uͤ
Dei pꝛecepta cognoſcereẽ finalis reductio
in via dei 68 20

De deo poteſt haberi ꝑ cõceptus noticia ab

ſoluta ſed non intuitiua 68 RS

Deus quõ diligi poſſit ſine fantaſmate aliq

rũ accidetiũ loci tꝑis ⁊c.dant exẽpla.õS
Deum non eſſe cogitãs quid ſibijpi reſpõde
re debeat
Dei viſio viatoꝛibus nõ ſufficitad ſalutem
ſed impletio mandatoꝝ eius —69 UW
Deũ nõ videbit viuẽs exponitur ¶8
Deus ſicut vult ſic oĩa fiũt tũ nõ ideo ceſſan

qũ eſt ab opib bonis 95 E/ 96 D

De nõ vult malũ quõ intelligitur ↄ5 E
Deus ſolus immeẽle ſe nouit amat et fruitur
25 D/9 6 D S MDMM
De nobis factus ẽ pater frater ſociꝰ mĩſter

Põſus filius ſapiẽtia iuſticia ẽ? ↄ5 R
De puniat vel cõſolet poſſumꝰ abuti/petẽ⸗
dũ eſt igit᷑ vt ̃m bñplacitũ ſuũ agat. 9 6. F

82 A
82 MW

Deus vnus et multiplex
Deus eſt ſpera intelligibilis
Dedeo quedã ſunt affirmatine quedã nega
Deũ eſſe anſhelm? de (ti
mõſtrare voluit ſʒ ſophiſticabat

„

86 O
Deidile (ca 86 infra theologia

ctioni plus ẽ inſiſtẽqũ qᷓ; ſpeculatiõi. 88.£
Deus non ideo facit aliqua quia decẽtia ſũt
ſed ideo decẽtia ſunt qꝛ facit SS Qö/ 61

EB/ 534 Zi5 R&S

Deus eſt ens/ eſt ꝑ ſe nora 88 B .

Deus eſt omnia in omnibus 809 Z
Deus eſt in rebus tripliciter 9i 6D J

„*

Deus immutabilis cognoſcit mutabilia fu

tura pᷣſentialiter ⁊c̃. vi £
De obijcit ſe et illabitur anmme 92 †D
Deus fuit dñs ab eteno 2

2
De põt diligi pt mercedẽ⸗2 4 F infu
Deos ples eſſe repbat᷑ 25 (ſpüalia.
Dei dilectio an ſit pꝛimũ naarc s3 „

Deñ diligere debes ꝓpter H. Jo. Z 7i

Dei dilectio facit clariꝰ intellige
re ſcripturags

Dei dilectio erga nos pbat᷑er his 77

Deidilectionẽ nõ opoꝛtet eẽ ſemꝑ maximã

Deus videtur faciali ſpeculari ⁊ nubilari vi

Dei ſumus triplici iune
Deum /pter deum deſerere

(tiue dicta 8 6. ½

plex ſymbolica ꝓpꝛia mvſti⸗

legu z3 .
Diligere deum Vide deus

in ſenſu ſed in mente hocmodo 29
Dei dilectionis varij gradus 48
Deũ dilige qꝛ illud vult et iubet 48
Deus tenerꝑ moyſen ⁊ glios ſcõs 4i
Deñũ faſtidiates ſic cruciank 42
De venit apparet recedit2z euaneſcit. v0o. A
Devq̃ſi dolet cũ hoĩem daͤnare debʒ. yi O
De oꝛiginatpaſſiões in nobis 27;z3 E
Deus qꝙ; ſit hic videri non põt F
Deum talem tibi inuenies qualis tu fueris
in deſideris

νι

725 fl
Deum poſtq; mũdum fabꝛicauit exultauit

Deus in adiutoꝛiũ meũ (gaudio. 79 Z
intẽde/verſicul us eſt ad quẽ oẽs affectus re
ducunt᷑ in colleionibus patrum 80 6

Dertera tua neſciat quid faciat ſiniſtra ex/

ponttrr 40ο £
Diabolus quaſi deoꝛſum fluens 86 „*
Diaboli machinamẽta multa quis euadat

Diabolus nõ cogit᷑ꝑ arte magicẽa (6 20
ſed fingit ſe colg 2ꝛ0 B/ 2 1 JRR
llat hoĩes viſioniby etreue
20 B/ ꝛi 3
Diabolice pactiõis inite cũ hoĩbo in actioni

Diabolus cur fa
lationibus falſis

bus aliquibus ſi

CIzcpleneo B Bz

Diabolus q̃re ꝑ obſeruatoões q̃ſdã ⁊ inſtitu

ta ſuꝑſticioſa hoĩbo oꝑari ſuadeat ꝛi

Diaboli adiutoꝛiũ in nullis nobis innoca⸗
.Diabolus ſicut deus tripliciter boiem un⸗
Diabolus fraudat oẽs/pᷣcipue eos qͥ de viri
bus ſuis cõtra eum confidunt 64 B
Dicta ſctõꝝ aſſerta et opinata 47 FE

reconuenit 250 KK

„

pellit ſed diuerſimode

Dicere volens curet vt ſit acceptꝰauditoꝛi

Diciꝑſe ⁊ ꝑ accides ꝑ ſe pꝛimo ⁊c̃. 60 RP
Dicere turpia aufert pudoꝛem 48 M
Difficultas in oꝑe virtutis an diminuit me
Digeſtionẽ impediunt vi (riii 24 OD
gilie ſolitudo ꝛ7. 39 D
Digito ſtultꝰloquit᷑ ſicintelligit 79 2
Digiti quinq; Dehis 79

92 „WD
Dignitas nihil habet virtutis 3 –*ι dFi
Dilatio executionis teſta mentoꝛũ nocet de
functis D 37 A
Dilectio fundamẽtũ eſt officij paſtoꝛalis et
8 £ is S

—

1/14 B/ 6 W

gnü 20 6 P†P/ 2i A25
Diabolus quõ nos fallat 21 J/ 64 B

Diligere pꝛoximũ quid ſit 24 Z
Dilectionem pꝛoximi non habet qui in eo
vicia nutttii ⸗ io E
Dilectio tres comites babeat 8
Dilectio ertatica ⁊ anagogica qd ſit. 75.‧ D
Diligentibus deum ommg cooperantur in
bonum Jo 5/64 D

7

Diligi primũ ſicut ſeißm guid ſin FZo y

Hiluculũ bẽt aliquid myſterj 24 ₰
Dimittere an teneanturꝑfecti iniurias ſine
ſatiſfactione 77 „
Dimitte nobis debita nr̃a ⁊c· exponit᷑ 76
3/ 78 O J/ 37 K inine
imitte nobis debita nra ꝛcoan poſſit dice
re qͥ ira tangit᷑ ſed diſplicet ei 70 Z

Cui plus dimittitur plus diligit quomodo
Dioceſis et pꝛouincie (intelligiẽ 25

cur diſtincte

. 7 .
Dioniſius tres libꝛos ßm triplicẽ theologi⸗

am conſcripit 5 4
Dioniſij liberde ſymbolica theologia ad la
tinos nos peruenit · 82 A
