Gb524_fol-1
author: Gerson, Jean

. . * — = —

021

OW½
—
△
00
—
—
V
—
—
=

IIIIIIII

Ningen

rO b

„
.R

.

W.. Bnno

ofan

a

5.
2*
F.
2
ð
.
.

D

D

—

.

7

.

ca danda eſt

Anuentariũ pꝛom
ptum eoꝛũ que in operibus etlibꝛis Johã⸗
nis de gerſon Chꝛiſtiani doctoꝛis / vel tra⸗
ctantur/vel tanguntur.

NBbas noſter

chꝛiſtus ieſus 92 J
Abbas noſter chꝛiſtus con⸗
ſtruxit nobis officinas ĩ cru
ce Ibidem

Abbas quam ptãtem abſoluendi babeat ſu
monachos et nouicios

er 334 P
bbas ſuam poteſtatem abſoluẽdi delega⸗
repoteſt Ibidem (tur 93 D0
Ab initio et ante ſecula creata ſum exponi⸗
Abiſſi ſeptẽ in euãgelij iohannis pꝛincipio
Abiſſus abiſſum inuo (9z3 E F
cat ⁊c.myſtice 5556

Abnegatione quatuoꝛ modis inſpicuurde

Aboꝛtũ faciẽtibus in (us 97 F
uite non grauis penitentia pꝛeſertim bubii
33
Abꝛae ↄiugiũ cuiꝰſit ſinẽũ S y io y
Abꝛae egreſſus triplet ſignificat incipien⸗
tes ꝛc “”Mc 6⁶6 RO
Abꝛogatio legũ poſitiuarũ 24 E
Abſcondit deus dulcedinem timẽtibus nõ
reuelat 82 KK 54 J
Abſentium vite detrahere/aliquãdo oppo⸗
ſitum ertẽtatiõe diabolica puenit 70 Q

Abbſentia dei dilecti pꝛodeft di 7
Abſolutionis foꝛma ſacramentalis De hac
Abſolutionis foꝛma hec (plura 3 B

eſt 32 F 3 J 34 O 25 B
Abſolutiõis foꝛma ſufficiẽs ⁊ ſecura de pec⸗
catis et ex cõmunicationibus ʒʒ3ʒ E

Abſolutionis foꝛma ſuꝑ excõmunicationi/⸗
brus et irregularitatibus 33 B

Abſoluitura pena ⁊ culpa etiam in moꝛtis

gArticulo oꝛans 52

Abſolutio ab excõmunicatione etiam obli⸗
ta valet ſ̃ᷣm iuriſtas 33 R
Abſoluens non habẽs poteſtatem abſoluẽ⸗
gi qualiter ſe h̃e debeꝛat ʒ8̊y I ai J
Abſolutio defuncti an fieni poſſit ⁊ quomo⸗
Abſolutio q̃drupler Ibidẽ (do ʒ
Abſoluẽdi/in foꝛo cõſciẽtie ptãtem an ꝑdat
ſuſpẽſus vel excõicatus a iue 62 Z
Aboluere ſumplex ſacerdos ab bis non po⸗

Abſolutioan differat a diſpenſatione ʒʒ R

Abſtinẽtia indiſcreta ꝑnicioſiſſima io. R

alioꝛũ defendit᷑ ꝛ laundatur 39 3
Abſtin ere totaliter facilius eſt q; vſumn ́”MU
gerariin deſidg abilibus 38 O2

Al ante S

Abſolutio iuridica non requirit certam foꝛ⸗

mam verboꝛum JM 33
Abſolutio iudicialis poteſt fieri circa abſen
tem etiam inuitum Ibidem
Abſolutio poteſt fieri ab irregularitatis ſen

tentia 3)3 W

Abſolutio et diſpẽſatio circa irregularitatẽ
differunt ᷣm canoniſtas 33 KR
Abſoluere qlibet ſacerdos nõ religioſꝰquẽ
libʒ ſacdotẽ an poſſit de cõſuetudĩe P

Abſtinẽtia cartuſiẽſiũ et Gi V F7l F

Abſtinẽtia qui de hacſcribit ʒ9 †
Abſtinentia ꝑpetua camium licita eſſe pꝛo
batur „5 0 O₰
Abſtinẽtia indiſcreta periculoſioꝛ eſt qᷓ; eda
citas immoderaaa 39 K

7

Abſtinentia ne ſit immoderata pꝛudens re

ccoꝛ attẽdat

Abſtinẽtia hypocritalis repᷣhẽdi 2i ¶.

Abſtinẽtie ſingularitas ſic ſanabatur ĩquo
dam 71
Aoltrgeriges nocent 58 U 66 R S

—

Abundantia aliquando magis laboꝛamus

—

inopia

buti omnibus contingit

838
Achagdemici dicũt hoc/ſcio qð neſcio. A0.

Acedia ꝗñ pctm̃ ſit.?⁊ 4. O.29. F. 32. Hx
Acedia De hac⁊ filiabꝰ eiꝰ. ⁊28. yʒ2. E

Acceptio ꝑſonarõ peccatũ 24
Accidentia vnius partis aliquando deno⸗
minãt totũ compoſitum 560—
Accõmadatio quid ſit z5 J*

Achoꝛ furanti religioſus peruerſus compa

Acribologie in moꝛalibus (rat᷑ 23 K
vituperabiles ſuin 88 K
Actionum quinq; genea 28 A
Actionem tia depꝛauant 28 R
Actiões bone ſunt mala punica ʒi H

Actiua vita ↄtemplatiuam pᷣcedat.co.S

6

Actiua ⁊ ↄtẽplatiua vitequot ¶( 7 4

modis dicant᷑ ⁊ q ſit elegibilioꝛ iõ ? O
Actiua vita quedã pᷣcedit uue (i7 A
dam comitaturcontemplationę- 149
Actiuam vitaʒ quis relinquere poteſt vt in
tendat contemplatue 74 D
Actini contemnendi non ſunt

5„

A ait ateplatiui ſil ali nüerank. 49.

Actus virtutu

Actualis attentio non requiriturin oꝛatiõe

ſed ſufficit habitualis z2 *
Aeusamoriad eſſe meritoꝛi 55 7
ctus idem an poſſit eſſe meritoꝛius et pec
61 6; O

catum 61 V
Actus nullus intrinſice eſt bonus vel malꝰ

ſed reſpectu diuine voluntalis oi EB
Actus indifferens 85 K
Actus bierarchici tres 8 6 R Infra bie
Actus moꝛalis materia et (rarchici
foꝛma quod ſit 33 mM1
Actus moꝛales ſunt triplices Ibidem
ctus exterioꝛ peccatum non eſt niſi deno⸗
ninatione extrinſeca 37 TC
Actus exterioꝛ ſuper interisꝛem nihil addit
Actus exterioꝛes habent laudem vel vitu⸗
perium exlib articipatiöe 279

Actus liberi eſſentialiter et liberi participa/
tiue hi ſunt

Actus quidam boni ex genere quidaʒ mali
exgenere quidam indifferentes 30

Actus exterioꝛes poſſunt addere ſuper me⸗

ritum interius ꝛ c7. 34 D

nulli conceditur· 927

Adam habuit amoꝛẽ dei qui tempoꝛelegis

Agda m quomodo deum viderit
Adã añ lapſuʒ expedite ↄtẽplabat᷑. õꝰ.S
Ade ↄiugiũ ſi non peccaſſet cuius fuiſſet ſi⸗
Adã vñ ſeductꝰ fuerit i7 G̊ ¶( gnũ .io. X
Adam ſi non peccaſſet nõ fuiſſet infernꝰp
hominibus necchꝛiſtus maꝛtuus 20o D
Adam quomodo potuerit peccare 88 B
Adã fuit pꝛimus canoniſta ⁊ legiſta i Z
Age fecit deꝰ tunicas pelliceas ſic intelligi⸗
Adã oĩbo animãtibo impo,/ (tur Si Z
ſuit noĩa qꝛ cognitiõeʒ eoꝝ babuit. 78. D
Adeamꝰ cũ fiducia thꝛonũ greideo. ʒ2.N
Adiutoꝛium ſpirituale tripler 34 C
Adoleſcentes eccleſiaſtici quibo inſiſtere de
beant 65 7
Adoleſcentes inmoꝛihus nõ inſtitui quid
cauſe ſit et qᷓ; pernicioſum i8 Z

Adoleſcẽtes vt cõuertantur ad deum hoꝛta

Adoleſcẽtes indiſciplinati (tur 47 A
garriunt in ſermonibus 48
Adoleſcentum coꝛruptio per magiſtros et
Adoleſcentum mos iſte eſt 7i 7
Adoleſcentes ad contemplationem ſunt

epn 78

97 ₰

Adoꝛatio latrie an imagini et aſino et cete⸗

ris debeatur

7735. P£
Adoꝛamꝰcrucẽ ⁊ nõ aſinũ chꝛiſti Sd272 J

Adoꝛatio canis moꝛtui in vienna 87 7

Adoꝛãs diabolũ oſtẽdlentẽ ſe vicexpᷣi vł ho
ſtiã nõ ↄſecratä is D ios R ⁊2 4 M%W%
Adoꝛatio imaginum perſimplices quomo
do excuſetur 2 4 D infra imaginum
Adoꝛatio et colere quõ differunt ⁊5 O

Aduẽtus dei ad vos quadruplerxr 0o R

Aduerſitas incipientibus et pꝛoficientib⸗
multum pꝛodeſt 66 £
Aduerſitates occurrentes patiẽter feramus
nec opus eſt aduocare alis 22 F
Aduerſitales coꝛpoꝛales trahunt ad luciuʒ
Aduerſa iuſtis pꝛodeſſe! (bonũ ¶415½ £
obeſſe malis Exemplo oſtẽdgit 52 ⸗£

Adduerſitatẽ deuote ſuſcipit contemolatlu.

tanq; ſibi vt ilem 74
Adulatio ſubdqla pncipes ⁊ papã ſeducẽ ⁊
Adulatio pꝑſtrepit coꝛripiétibus oð E
Adulatio coꝛrumpit veritatem doctrine in
ſcribentibus et conſulentibus is ꝗ
Adulterini ex fundo mariti naſcũt᷑ 5H 9.NH

Adultero q̃dã mulier h̊ mõ rũdit 8ð8 A

Adulterio filiũ dilectum ↄſecutus an odire
teneatur 88 70 *£ 4i O
Adultere illegitimos filios ad bereditatem
permittens accedere zi y
Aduocati nõnulli furibo ſũt pares.2 4 „

Aduocati quidam oẽm cauſam ad ſe delatã

iuſtificandam ſuſcipiunt 36 £
Aduocati ĩiuſti vix vnq; ſatiffaciũt.ꝗi. K.
Aduocati emendentur 43 A
Aduocatio falſa peccatum eſt z3i y
Affectio quaſi affixio 84 KR

Affectiões quatuoꝛ pꝛincipales

8i F

Affectiones omnes vt laudabiles ſint quo

modo iet 66 D ◻W
Affectiones peruerſe fiunt dãnabiliter vbi
q;/ damnoſius in eccleſia 40

Iffectiones melius per experientiã Ehde
ctrinam noſcuntur 68 D*
Affectionis amoꝛoſe viã ambulare pericu⸗
loſiſſim um eſt .. 75 —◻
Affectionibus violentis pernicioſuʒ eſt nõ
reſiſtere 69 ₰W
Affectionum numerus variea varijs aſſi⸗
araeun ⸗ 78 £
ffectiue potentie conceptiones 6o P
Affeꝰẽ ſpõtanea ⁊ ſuauis ĩdinatio.ð õᷣ.E

Zi ame

Afffectus pꝛopꝛietas eſti vnum ſe colligere

Affectus et intellectus debent
coꝛreſpondere 32
Affectus oꝛantis multiplices viginti nu⸗
mero 76 S
Affectus tuus ſit ſicut tuba ductilis et coꝛ⸗

Affectus coꝛdis ſicoſtedi (nea 78
vel tradi poſſunt aliis 89
Affectibo diuerſis et aduerſis coꝛ 6 Smm
tangi poſſit. Zi. F. K. 83.‧B DMWRH
Affectu coꝛrupto ſequituſ erroꝛ intellectus
etiam in pꝛincipijs moꝛalib 2 E 41 105
6 E?Z 7 O io ai E ig &.
Afflictio triplexin rebuus (55 P’H
coꝛpoꝛe et mente So *
Agalma ſoꝛmaturperabſtractiones ſe olum
38 UW 86 S 69 66 A
Ager eſt bomo et agricoog 48 8R
Agri quadruplices trabũtur ad quadrupli⸗
ces ſcientiarum facultates 8 S
Agere aliquid volens quando id ſecura cõ⸗
ſcientia poſſit 56 B
Agere excauſa 24 BG

Agere quod melius eſt non P opoꝛtet
Agentia naturalia quemodo (86 S

etiam contingenter agant 55 B
Agibilia quedam deducunt᷑imediate expꝛi
mis pꝛincipijs alia non

37 W
In agibilibus humanis ſufficit certitudo
aoibiii ſid larifie 6
Aggibiliũconſideratio nõ clari cat ingeniũ
A nãtũ exercitatio in ſpeculabilibb 52 S
Agnus paſcalis quomodo comedi debeat
Alacritas quid ſit Sss F (8ðD9 =–
Albertus magnus multã operã naturalib

et aſtrologicis tribuit 20 OQD½
Albigenſes negant euchariſtiam eſſe in al⸗
tari c.· 25 T 37 £

Alexander de balis laudatur is P
Allegationes quottarũ nimie et coꝛam do⸗
ctis et in manifeſtis cuſpantur 7 Q ii
DT i6 E£ 35 S
Aliena dicta doctoꝝ licet afferre 85 S
Aliena deſiderare qñ ſit peccatum ʒ2 O
Aliena bona vel pctã conſiderare ex diabo⸗
lica plerũq; tẽtatione inducimur 220 P
Iumarlns Ea Ficus qd ſenſerit 65 P

. nalio⸗ plus habent omnia 42

Alphabeti oꝛdine quidd (A 47 ₰£
falmi et alie ſcripture incedunt 76 ₰
mandus eſt deus ideoo Fi y
Anmamus plus q noſtra ſunt W

(88 £

peramoꝛẽ ⁊ dilectionẽ

Amoꝛ d dei perfectus: anteq; acquiraniirpluix
ra requirit 74 A
Amoꝛ dei perlectus auemdeder babet con

Amans pelieulum perbiti in illo 535
Amari ſi vis ma ii Al 82 %
Ambicioſi vario modo aſpirant ddignnt

Ainbꝛoſiuo nuguſtinum lenitate acaniſtnre

ecclelle 885
Ambꝛoſius libꝛos quos dictabat etiam ma
nu ſcripſit 1

Ambꝛoſij facecia tra ſymoniacos 44 J
Amen multipliciter erponitur 25

Amicus quaſi amoꝛis cuſtos 1d⸗ addat ſu

97 7 929 J
Amicus alicuius nõ eſt i mitnicod coꝛre

ctionem eius querit Cis 3
Amici ſunt fures tempois 48 K
Amicus veniens de via quis ſit 71 Z=
Amicoꝛum vnus vulte fe alter Ou modo
intelligiturx· 78 D

Amicus nominaturindasa axpo 42 K

Amicitiam eſſe inter deum et hominem nuj

lus philo ſophoꝛum ſuſpicatus eſt 78

Amicitiam ceptam de eri catlonen ſn

am nonnunq; habet 4 £ 8
Amo te bec voxmlia bẽt myſteria. 2³

Amo. dei mipler/ liber arbitrari⸗ us / gratul⸗
ggir licetamoꝛ glie. 2 9 —

Amor naturalis ad deum quid ſit 66
EE

98 £
Amoꝛ naturalis ad deum plures aferne
nes generat

Ammoꝛ gratuitus qui eſt caritas qnia ſrrcͤt

ler 97 £
Amoꝛ dei ſub multiplici triplicitate cooſice
ratur 87 Z£ 98 U 925 D
Amoꝛ ſeraphicus mpler 97 ₰
Amor Ter an polſire eſſe totalis in creatura
Aans deum quid amet ibidem

Amoꝛ diligendo deum an cognoſcat aui

ſit deus ibidem
Amoꝛ dei an poſſit eſſe nimiꝰ 98. SZT U
Amoꝛ triplic. totalitate coniungit animam

deo 2 5
Amoꝛis dei tres gradus = 4⁸ £B
Amoꝛis dei excitatiua 48 F

Amoꝛem dei vt quis acquirat iuuant quat⸗
tuoꝛ

48
Amoꝛ dei diciturnedum paſſiue dctact
en

5

mplatiuns talis et 74 E
Amoꝛ deiquantus liffciat ad deletionem
67

rari dei. et pꝛoximi deus limitauit cer⸗

tis terminis 93
Amon dini ftemuor altiſſia la affectio76,

Amoꝛ quid ſit 9
Zmorchleneß ſit an odio nemo nouit 6 6
X 927 X£ z4
Amoꝛ ſpõſe dicitur in canticis quia ille ca⸗
ſtus zelotes et ſummꝰ eẽ debet · S. X. 9 8. A.
Amor parit audentiã et fiducii 28 B

Amoꝛ et cognitio coincidunt 66 2

2 Imo: orpere⸗
Amoꝛ: fruitiuus quis ſit .
Amoꝛ ſanct ſine genere eſt. c 6.F. 9 8.
Amoꝛ vbi eſt ibio culus / vbi vulnus ibi di⸗

Amoꝛis oꝛdo in qi nſiſtat ↄ9 L
Amoꝛ triplex pumwatt uns i uutninatum⸗ ;
Saigus ndi
moꝛis purgatiuie con nones⸗ 9
Amoꝛ nouicius , ,
Amoꝛ rapit vnit ſatiſfaẽ. 25 SB O 8
Amoꝛ eſt pondus. 6 .H. 6 6.T. 8 4. R
Amoꝛ pꝛincipium omnis afealonis 66
B 72 Vy
Amoꝛ dup Aperfertns ctimpfect:.66. P
Amoꝛ nipiernaturalis ſupernaturalis ha⸗
bitualis 66
Amoꝛ et ratio differunt 58S5Ss8 *£
Amoꝛ intrat vbi cognitio b tatcnom
do intelligitur 68 £
Amoꝛ eſt cecus quomodo inte Aligik. 68.*£
Amoꝛ inſanire facit dantur exẽpla.68 yZ
Amans ſibi ſomnia fingit 19 J

Amoꝛ camalis ſimilat ſe diuinum. i9. 7 „
Amoꝛ perſonarum valde ſuſpectus eſt 19

7 68 Z£ 70 RE

Amoꝛ in affectinatot habet oculos q̊t ha⸗

bet cognitio in appꝛebenſiua 6 9 KR

Amoꝛis obiectum 82 3
Amoꝛis voces Ahatenon parftcian: 8,
Amoꝛ du lerdeietſui 85
Amoꝛ indifferens 85

Imoꝛ carnalis diſpergit piriualie vnit
C. 92
Amorem tnum ne des indigno 6i 7
Amoꝛes duo duas conſticuunt ciuitates.

9 2à S2

i coꝛ. 9 8.2. 82 2½

Amoꝛ minoꝛ ſemperrſti in anima qᷓ;ᷓ eſſe de

beat 26 O0%

Amoꝛ naturalis omnibus inſit? eſt 9. E

Amoꝛ ſui quomodo filia luxurie et quomo⸗

do non 28 „W
Amoꝛ immoderatusparentum erga filios
⁊c̃.peccatum eſt zi S
Amoꝛ omnia vineit 536 KR

Amor onplerbonus et malus 47 7

Aimoꝛ eſt yehementiſſima paſſio 47 7.

Amoꝛis linguageꝛum non amans non intel

ligit 47 7
Amoꝛem noſtruʒ trahit ad ſe deus vehemẽ
ter 47 ₰W
Amoꝛis ars diſci debet 48 A

Amoꝛ amoꝛẽ intertecit in bemnardo. 48. E

Amoꝛ extaticus quid efficat 48 22

Amoꝛis mali conditiones 48 J

Amoꝛ pondus eſt potius leuitas 49 ½

Amoꝛ noſter ieſus eſt q;uis ſimus peccato⸗

res 7i X£
Smor mumdanns comperatmultis. 73 %½

Amoꝛem mundi dimittere pena magna eſt
3 V 7

4 F
moꝛem mundanum quid expellat. 33

vZ⁊c̃.
Amoꝛ mundanus radicitus non euellitur
niſi pertribulationem –△

Amoꝛ mundanus hoc operatur 74 D
Amoꝛ mundanus et diuinus pugnantpꝛo

nido in homine
Amoꝛem naturalem gloꝛia non tollit ſed au
get et perficit 77
moꝛ ſpiritus eet 78 £

Amoꝛ creatus quid ſit et plura de amoꝛe
78 V

Amoꝛ qeatus quadruplex eſt naturalis ant
malis rationalis et intellectualis Ibidem

Amoꝛ naturalis malus eſſe non poteſt ſicin
intelligitur Ibidem
Amoꝛis quodlibet genus reperitur in ho⸗
mine Ibidem
Amoꝛ ſupernaturalis et nuptialis quid ſint

28 7%

Amoꝛ camalis tot doloꝛes babetquor ſunt

in littoꝛe conche

Annate pꝛime beneficioꝛum 36 *J

i T ü O

Anne coniuges etpꝛoles enumerant᷑ 59 “S

O 57 y

Arngeli quomodo ceciderint de oꝛdinibus

Angeli et anima an ſpecies con (47 2Z

qeatas babeant . 47

6 88 O£ zi R
Angeli ᷣm quoſdam beatitudinem quã iaʒ
habent merent᷑ miniſtrando hoibb 87 G

Angelus noſter curdeſeratnos 87

Angeloꝛum velocitas ibidem
Angeli ſinguli ſinguloꝛũ qͥ fuerint 88 S
Angelus ꝓpꝛiꝰ cuiuſlibetðꝛ vꝛiel S88 S

De angeloꝝ cuſtodia plłes q̃ſtiões. S 8.
Angelꝰ vꝛiel hẽt ignis ppꝛietates ſeptẽ/m

ſeptem dona ſpiritus ſancti 88

Angeli debent nos iuuare multis de cauſis
Angeliſepe nos pꝛeueniunt an/ (88 £

teq; oꝛemus 88 £
Angeli aſſiſtunt ſacramento / ſed non om̃s
Angeloꝛum officium eſt alios (90 B
inducere ad bonum . 35 F
Bnoalis debemus honoꝛem impedire ideo
B 3

Angeli ſemper vidẽt faciẽ patris 6ꝗ1 K
Angelum pꝛopꝛium ſit oꝛa 76 £W
Angeli paſſiones ſpũales ĩmittüt 73 F
Angelus bonus agit in ſpirituʒ noſtrũ hoc

modo

Angeli omnium hierarchiarum influunt in
ſpiritum noſtrum 2L2 ½ *
Wngellearam hierarchiarum officia ſban

ni comparantur

Angelice reuelationi qñ qedatur iꝰ V
Angelos bonos concludi in lapidibnop A.

tes magicas ⁊c.erro:

Angelicum auxilium imploꝛandum eſt *

de eo diſputandum

88 U◻
Angelica cuſtolia 87 T U 76 5

in fine 7

Angelicus iuuenis ſenibus ⁊c.repꝛehendi

Angelica ſalutatio 94

Angelica ſalutatio literis aureis in lilijs e

peritur V
Angelicam cognitionem in pluribus non
opoꝛtet eſſe diſcurſiuum oρ H 69 R

Angelica cognitio qualis ſit o RS
AIrngeli intellectus poſſibilis idem eſt cum
intellectu agente 60 D
Angelus ſathane in angeluʒ lucis ſe trãſfoꝛ
et quare is C

mat 6 6 55 et
Angeli boni an triſtati ſint de ruina ao

rum R
Angeli quomodo tremant deum 74 £

Angelus libere agit 20 DKZ

Angelus ſon attingit creationeʒ anime aut
illapſum vel libertatẽ eius 20o J LZ 69

A ante w—

Angelus bonus et malus dat᷑ bomini. S7 Angelos bonos datos eſſe bomi ⸗ (27

ni/magna eſt conſolatio

Angeloꝛum bonoꝛũ ſubſidiũ inuocare licet

moloꝛũ non 20 KAÜS 2ꝛi K

Angelus bonus omnia noſtra ĩ bonuʒ ſicut

diabolus in malũ conatur vertere 70

Angeli dicuntk intelligetie 82 † 95 0
Anglus et francus in dialogo contendũt et

ibi plura 52 † 2E.
Annihilare quidam dixerunt deũ nihil poſ HM
ſe 86

Anima rationalis naturaliteragitur vt dili
gat deum et illa aptitudo in damnatis ma⸗
27 E 95 & E
Anime potentie plures mens/ſpũs. 2.d
Animelibertas vno reſpectu eſt inuariabi ⸗
lis/alio variabilis 97 U95 £
Anime liquefactio quomodo fiat?⁊ quomo
do eius duricies 98 T+T 99 D5D
Animazʒ in ſui beatificatione vel amoꝛenõ
mutari in eſſe diunuum ij̊ Z70

net H

16 O 65 P†P

40 Q

tijs

98 O

rem RC
Aiĩabus defunctoꝛũ ſuccurredũ eſt 27 R

Anima cur dicatur enthelechia M
Anima in cãticis appellatur a deo ſoꝛoꝛ/fi⸗

lia/ſponſa/et quare 1i0 Z

Eirca animã multi erroes 20 OD
Anima rationalis celeſtibus influẽtijs nõ

ſubiacet 20 DP

Anima multiplices operationes in coꝛpo⸗

re habet

ι
Anima rationalis/naturalis et ſpũalis vite
60 + UH*£X
Anime quadruplex vita ⁊ moꝛs do xy
Anima quomodo operetur dupliciter et eiꝰ
diuiſio et quomodo in eam angelus opera⸗

capax eſt ⁊ quid ſit

ri poſſit 69 Z

Anima coniuncta e ſeparata quid intelli⸗
A et quare ſit collocata in coꝛpꝰ.õ9. RS
Anima mens et ſpiritus quomodo differãt

et ſecentur 95 F

Anima ſeparat ſentit m caſſiodoꝛum ⁊ au⸗
toꝛem de ſpiritu etanima 81 £O1

Anime diffinitio
Ani me nomina 82
Anima chꝛiſti ꝑfectioꝛ anima iude S4 Q
Anima pluribus nominibus cur nomine⸗/

81 Soz S

Animam non diſtingui realitera ſuis potẽé?

Aia in gra mater eſt et filia dei õo AB
Anima ſatiatur et quieſcit in deo per amo⸗

86 B
A 4

Heanimabus philoſophoꝛũ opinio. 89.

₰—

Animam eſſe in toto totam ⁊c imaginatia
non capit 89 Z£

Anime ſenſibilis vires interioꝛes et exterio

Anime continentinoneſt (res 29 P
condigna ponderatio 38 7
Anime rationalis dignitas 40 Q
Anima nedum ſe ſed et omnia alia in deum
referre deb et 40. Q₰

Anima chꝛiſti exit ⁊ redit ad deũ.Ao.Q R
Anima ſine deo eſt pꝛofundiſſima miſeria/
rum abyſſus 42 A
Anime tres viiers 2 2 KR
Anime domus erhis cõſtitutrur 44 O
Anima noſtra eſt facta velut ĩ oꝛiſonte duo
rum mundoꝛum . 45

*

Anima in contemplatione ſubſtãtialitercoꝛ
Ruanondeſtnit 7 4 ₰
Anima verius eſt vbi amat q; vbi animat.
Anima deuota quomodoele &4 Q
uetur extra mundum . 4 QD

Anime omnem cognitionẽ vel affectionem
quidam dicunt fieri per intelligentias cele⸗
ſtes 720
Animam ſe habere ſolum paſſiue ad omnẽ
ſuam cognitionem vel affectionem quidam
dicunt Ibidem S
Anime inſequuntur coꝛpoꝛa / ſic intelligi⸗
tar 7 J 55 , 78 O

Alialiũ varioꝝ ꝓpꝛietates canit 25

Animalia perfecta habent ſenſum comun⸗
0 .

non autem imperfecta 7.
Animalium irrationaliuʒ onfnes mot' pul
chꝛiſunt 6°¾ k/ 69 S/ 72 Z
Aiĩaliũ bꝛutoꝝ mirabilis inſtinct* 82
Animalia quedam ſigna habent amor con

Anniuerſaria ant ſimilia ꝑagenda accepta⸗
re volẽtes hec cõſiderernrt ʒ37 D

Anniuerſariũ inſtituerevolẽs qͥd ⁊ qualiter
3536 W £W

facere debat y

Anniuerſaria plura ſimul Ensi ĩ eccleſijs
Anniuerſaria nõnunc·

augent᷑ ꝑ auariciam 37 F
Bnniuerſarium Johãnis de gerſon in lug⸗
duno ad ſancũ paulum Sy
Annos non habemus 2 £
Antirpᷣi aduẽtus quõ ſitpᷣdicãdus 22 B

9

Antixpᷣi miracula nunquid vera erunt i9
Intipariſtaſi; ſuã vt' heẽt 90o *“j (80o K

Antiphonas ad pſalmos ignatius addidit
Antiqua reſtauraremelius eſt ; noua en⸗

25 C/ 36 ₰
D

Antonius interpᷣtatur ſur (gere K

ſum tenens 9 (MW
Antonij laudes alique 929 2/ io £ Dzuc

Antonius cognoſcebamir leticia ſpũali qu

3† —

vultu expꝛeſſit

Antonius ſic fugabat cogitationes turpes
Antonius fugat ignẽ ſacrũ a coꝛꝛ (i D

poꝛibus 100 H/ 90 S
Annunciatio angdica myſticaturan agogi
9i A/ 94 K

ccte
Appellatio ad miſericoꝛdiam 17 H/ 40ο

F75 —,77 A/ 5) d
Appellari poteſt a papa ad conciliũ gener

.

le 33 7/ i4 X/ 17 F
Apertio celoꝛum quomodo fiat
Apes imitande 85 C.
Appetitus et affectus differunt 64

Appetitus rationalis quid ſit ⁊ quottuplex

29 R/ 64 U .. .
Appetitus intellectiuus quid ſit 29 2
Appetitus ſenſualis ⁊ carn alis executio eſt
ſub rationis imperio difficultate non obſtã
Appetitus grãdis poſſeſſiõis

ſuppꝛimendus eſt ideo 4i

Appetitus eſt ſub ratiõis dominio hocmo⸗

Appetitũ ad virtutes non ha (do 73 A
bentes conſolantur 2 7

Apermẽtis ratio ſuꝑioꝛ dicitnrx 93 J

Apoloniſtarum enroꝛ 25 D
Apoſtaſia quid ſit 24 WD

Apoſtoli añ aſcẽſionẽ

„

rũt petrum in pꝛincipẽ ſed cõſtitutũ a xpᷣo de
Aploꝝ vita oꝛiginẽ de Clarauerüt ʒ 3
22

dit regulariba obſeruãtijs

Apoſtoloꝛum pꝛimoꝝ autoꝛitas altera fuit

uo ad aliquid q; ſucceſioꝛum 61

pli duodecim anis in hieruſalẽ 49 M
Aqua lachꝛyma? ſic eſt hauriedi 41 %
Arbitrium liberum poteſt in ſuſpẽſo ſetene
60 P†ũ B) 6§ E

Architriclinus eſt ſpũs rationalis 8 R

Argumentatio vicioſa eſt que ad vtrũq; ſe

re
Arbitrij libertas
infra libertas

AXy/ 89 Q 924 2
Arre dei nobis date

cti poteſt

Arriani ponũt inequalitatem perſonarum

ige 77 K
Aniditas coꝛdis poſtoꝛationẽ ided otingit.
Aridus quomodo oꝛare debeat G5

in trinitate “
Aride aĩe ſtatus talis eſt

90

(te 38 M

rp̃i camales poſt ſpi⸗
Apli nõ cõſtitue (rituales effecti 6 7

ẽð

●D

R

A ante B

deum 6 29 y
Aridus deuoto nonnunce q; eſt tutioꝛ et deo
gatioꝛ 69 y/ 70 „

Ariſtoteles arebus? didicitq mẽtiri non no⸗
Ariſtoteles trinitatẽ facili?ꝰ (üt 85 £

admiſiſſet q; nõ philoſoppus 88 %
Ariſtoteles caudam metaphiſice euellit.·

Ariſtoteles aſemitis rationüũna (82

turalium non deuiauit 38 £
Ariſtoteli defecit creaturaꝝ ſcala Ibilem

Ariſtoteles ait:inueni te cauſaʒ pmam ae

me tibi placentem 38
Ariſtoteles ignoꝛauit oꝛiginem repugnan⸗
tie ſenſualitatis ⁊ rationis 45 S
Ariſtocratia quid ſit 2
Arma ſpũalia et eis contraria 7 B
Arnol us de noua villa impugnat; 39 B
Arrogantia
Ars Wlis excellenter cognita ndabiſ red⸗
dit artificem 68 10

Ars eſt circa difficilia abi initio poſt acquiſi
68 RO

tionem circa facilia
Ars obligationũ in quo fundetur 8 8 ☚O
Ars artiũ eſt regimen animarum 33 SS

Ars moꝛiendi 32
Arte bene viuẽdi nihil difficilius i C

Artes ſingule quomodo! et vnde oꝛiginem

babuerint 78 M/ zi Z

eamns ſcſeloeabatad contempiandum

Die s dixit ſe alphabetum neſcire cuiuſ
dam heremite 79 £
Articulus anglicanus 85 F
Articulus pariſienſis 8 4½ 86 O/
2 R/ i8 Q/ 20 E/ 2i 2 %°
64 p/ 66 Z/ 98 OD

Articulus de euchariſtia factus eſt.ↄ o S

Articulus fidei quid ſit ⁊ vñ dicat᷑. 25
Articuli fidei exponuntu 253
Articuloꝛũ fidei duplexdiſtinctio: 55.y2

Artifices nouitates wutilcs innenitte⸗ bee

cant
Aſcenſus tres alar ĩ trinitate 46 B R
Aſſcendendum in montem 46 S
Aſſcenſus et ſaltus vnicus addeũ ille eſt fᷣm
auguſtinum 46 J
Aſſcẽſio xpᷣi multa bona oↄtulit. ö. V. Tẽ. !
Aſſcendente chꝛiſto an cum eo aſſcenderint
ui cum eo reſurrexerant 6 £
Arolos ſunt incerti in iudicijss 59 O
Aſtrologia cui reuelata et qualiter deturpa
ta ta multa. 20 Lc.
Aſtrologicoꝛum iudicioꝛum difficilis veri⸗

tas vñ aduetak

Aſtrologos Whanamde o Sre aehune vn
geſit 20 B

Aſtrologi graues expti et naturales nõ ſunt
ↄtẽnẽdi ſed nec neceſſario inſeq̃ndi.⁊ o H

Aſtrologicis iudicijs quantum tribuere de

bent chꝛiſtiani 20 †£F
Aſtrologum ſe eſſe pꝛofeſſus examinaride⸗

bet ſi non ſit ſuperſticioſus ꝛo P
Aſtrologici libꝛi qui legendi qui refutandi

ſint z0o O
Lontra aſtrologoꝛum ⁊c̃. curioſitatẽ remp ·
regere exiſtimantium 86 £

Aſine moꝛe ambulet qui patitun muſcas co

gitationum ⸗ 37
Aſina iude ad vitem alligata pulcre myſti⸗
catur 47
Aſininam naturam quidam babet 5
Aſina ſis ieſu

8005

Aſtare deo hm dioniſiũ quid ſit 377 2

Attentio in hoꝛis canonicis qualis ſit ne⸗

ceſſarian ne quis cogatur iterare 32

R
(J. 20/ 78 £
ttetiones in oꝛatiõe multi ler diſtinctio⸗

Alttrahit deꝰ hoĩem varijs modis: J VZ

Attritio confitenti ſufficit 33 25 E£

Auaricia necdiuiniſ nechũanis pcit. is. ¶

Auariciam et acediam ſuadet hoſtis ⁊ quo

modo ſit ei reſiſtendum 70
Auaricia periculoſa 87 KR
Auari in ſpiritualibus 30 E

Auanig etdehtt plura 24 P† 28 Z

28 £

O
Auaro nihil eſt ſceleſtius pꝛopter quattuoꝛ
Auaricia eſt idoloꝛum ſeruitus ibidem
Aiuariciaquando ſit peccatuʒ moꝛtale ? quã

donon 29 B/ 32
Auariciam expulit quidaʒ de coꝛde boc mõ

Auaricia ſtulta efſft 414

Auariciageneraliter accipitux 42 A
Auaricia ceca egreſcit medendo 42 7
Auaricia non ſinit creſcere lilia vütnin ſed
ſpinas 48 y
uari typus dupler ponitur 42 C

Aludacia accedendi ad deum quomodolid

ta eſſe poſſit 98 BC
Auabes hi ſunt naturaliter Z
Audientes nouitates ⁊ diffamationes pec⸗

cant 31 7

Augitoꝛes quidam pꝛ edicationum ſimiles
ſunt colatoꝛio lactis 2 W
Auertere ſe alege eterna et ᷣm babium to⸗

taliter annd ſit
A

1 .

Aluerois latrat cõtra fidẽ chꝛiſti pꝛoptereun
chariſtie ſaccamentum 9 F
Auerroiſpꝛocaciſſimus aduerſarius noſter
Auguſtinus lamẽtabaturciraq (ↄi
moꝛtem pꝛopter duo 85 E
Auguſtinus loquitur cum matre ſua ad fe⸗

neſtrã 86 P†Pw:75 F 24 Z

Auguſtinus in laude pythagoꝛe nimius fu
ius ſi

Auguſtinus verſus in menſa ſcripſit contra

detractoꝛee 34 B
Ausguſtinꝰ celibatũ ambꝛoſij hoꝛruit.s8. T
nis fuit inſtitutus 93 J
Auguſtino placuit cãtꝰ eccletz 4. J. 78. D
Auguſtinus lugubꝛem etiam in ſenecta du
xit viamm 79 E
Auguſtinus cantũ vocalẽ in ecclłia neq; re⸗
Kobare nec appꝛobare audebat 729 M

Auguſtinus platonis et pythagoꝛe diſcipli

uguſtini mater monica ſurſum agebatur

Auguſtinus ſuper pſalteriole (49 QD
Fnanee eſt fci 4. 72 †–
uguſtinus pꝛofecit exemplis antonij io
Zo
Auguſtinus regularibus ſuis pꝛopꝛietateʒ
interdieeit 22 MW Rz&
Auicenam repꝛehendit 44 Z£
Auicenna in fauoꝛem machometi mentituſ
eſt 6 00 O

Aures dei ſun eius immenſa virtus cogni

Autoꝛitarlbne ſolis inherentes culpantur.

Autoꝛitate ſacre ſcripture noñ pꝛophanoꝛũ .
ſcripta noſtra roboꝛentur i6 E
Autoꝛ de ſpiritu et anima multa digna no⸗/

Cauit ”?”MM 85 y
Autoꝛ de ſpiritu ⁊ anima richardi ver ba po
nit in pꝛopꝛia foꝛma
– Bequitur de littera B

inmpedimentu 7274 J
Bepliünne Johannis non fuit ſacramen⸗
talis

differebant 0
Baptiſmus flaminis quid ſit õo
Baptiſmus flaminis poteſt conferri pue⸗

ris in vternY 39 R
Anarlſno infunditurgratia 97 y
d baptiſma quomodo obligentur paruu⸗

729 Q

D Alneum contẽé⸗

platiuis ſᷣm chꝛyſoſtomũ non eſt

Baptiſmus iohannis et chꝛiſti qnarnoge

licum ignoꝛent . 66s66 K
Baptiſmus fluminis flaminis et ſanguiniſi
24 9 26 H S

De baptiſmo plura. „ 25 A
Baptiſmi ſacramenti; de hoc ſpecialis tra⸗
cctatus 26 R

Baptiʒati paruuli an habeãt fidẽ.27 S£☚m
Sabelzati infantes honoꝛandi ſunt vt an
geli
Baptiʒati infantes faciũt opera grata deo
ſed non meritoꝛia/peccant ſed non demerẽ⸗
tur

27 y
Non baptiʒzatos infantes ſi moꝛianturĩſci

entijs et ceteris pꝛoficere non eſt uinhzohs

bile i
Baptiſmo puer ne careat parentes pecunis
am dare poſſunt 36 +
Baptizatꝰ ſit qui poteſtate eccleſiaſtica vti⸗
tur . i W 3 R
Baptizatus an teneat᷑ obedire pꝛelato pꝛe-
cipiẽti confiteri peccata ſua 16 S
Barnabe et pauli diſperſio 88 BD
Bartholomei vox quaſi tuba 78 Q

Beatitudo 55 y 94 y ⁊ibi plurade

beatitudne 44y 45 DOD
GBeatitudo duplex obiectalis et terminati⸗

uan — 27
Beatitudo creature an ſit iÄßedeꝰ ꝰ 7 P
Beatitudo an compatiatur aliauam e/

822

nem vel imperfectionem
Beatitudo eſt ſpeculatiua 82 D£W
Beatitudo conſiſtit in viſione et fruitione

62 Q 84 K
Beatitudo tribler 83 E
Beatitudo obiectalis et foꝛmalis 84 &
Beatitudo eſt dei frutio S8 Z 90 J
Beatitudo duplex 88 7

Beatitudo nr̃a foꝛmalis deꝰ nõ eſt ↄi NN
Beatitudo quomodo vna ſit omnium ⁊cũ
quolibet ſingulariter inſtar centri ſpere ↄi
Beatitudo cuiuſlibet creature in quo conſi
ſtart 94 £
Beatitudo pendet in bñplacito dei· 9 4y
Beatitudo machimetica repꝛobat᷑. ¶ Z
Beatitudo hominis in quo conſiſtatquatu
oꝛ philoſophoꝛum ſentenne 45 Q
De beatitudine opiniones varias concoꝛ⸗

Beatitudo in ſcripturis ſignificatur ſub no
mine comeſtionis Fi Z

Beatitudo vltima omnium reruʒ eſt in lau⸗
de domini poſita 78 †+D½

o7 y„

— B ante E

Beatitudinẽ ponit philoſopus in dei contꝰ

platione ſed amoꝛẽ nõ ſequeſtrat 78 9
BGeatitudines habitus ſunt 86

Beatitudines octo et de his ſpecialis tracta

Beatitudines ſunt virtu (tus 29 B

tes purgati animi 238 5

Beatitudines dona et virtutes quõ diffe⸗
Beatitudines ſeptem ſunt (rant 28 B
cubicularie ſanctoꝛum 45 A
ncipalis beatoꝛuʒ non eſt le⸗

Beatitudo pꝛi
rticcia 45
Beatitudo hoĩs chꝛiſtianiin quo cõſiſtat⁊
ꝙ citius eã aſſeq mur q; ph̊s aſſerit:. 9 5. C
Btõꝝ ↄfirmatio in q̊ ↄſiſtat 6; Z
Beatificationis dignificatio in hominea qͥ
bus cauſis ſit 6i Z
Ad beatam vitam tria pꝛeparant que tribui
libꝛis complectitur ſaloman 97 7

Beatitudo luctus quid ſit

Beatitudines ſeptẽ ſub typo ſeptẽ ſaltuum
Heatoꝛaſents an delectenkt (46 J
in pꝛopꝛijs obiecis 44 y 45
Beatoꝛũ cuiuſlibet delectatio an ſit infinita
Beatoꝝ leticia an augeat᷑ vel (45 D
diminuatur 45 O
Deati cõpatiunt᷑ malis noſttis 45 D

Beati deum oculis coꝛpoꝛalibus videbunt

hoc modo 45 F
BGBeati non ſunt ſurdi aut mui 6 75
Beati habent ſuas grãmaticã logicã retbo⸗
c medicinã decreta ⁊ theologiã. 5. H
Beati poſt reſurrectionem habebunt muſi⸗
cam vocalemnm 78 U£◻
Beati viri officium eſt laudare deũ.78. T
Beatioꝛ in hac vita ẽ luctu ꝑplenioꝛ. ¶ʒ.R&
De beatitudine vide infra ſub noĩe Sa⸗
lus et felicitas .
Beati videnttotam gloꝛiam dei ſednon to
talitter 97 1
Beatitudo angeloꝛum quomodo compa⸗
tiatur tremoꝛem dei

54 GS
Beggadoꝛum etturelupinoꝝ erroꝛ is

Bella ceſtanor veineip cõcilij genera
lies cognitionẽ ſopiri poſſunt z3 E
Bellum iniquum eſt quod fundatur in labi

dine dominnandi 5 2 £

Bene et fideliter aliquid agere diſcimus ſi
id laboꝛioſe et attẽte conemur 68 +
Beneficioꝛum pluralitas mala eſt 4 B

Beneficia an melius eſſet conferri ꝑ oꝛdina
rios an ꝑpapã Vide infra oꝛdinarij

mundum

Beneficioꝛum omninʒ collatio et tpaliũ bo

noꝝ adminiſtratio q̃ iure pape cõpetat. ¶.

Beneficioꝝ pluralitas qñ admittat᷑. ẽ2 .
Beneficia eccleſiaſtica plus oneris q; hono
ris habent et quibus conferri debeãt.20 J
BGBeneficioꝛum ecdeſiaſticoꝛum expectatio⸗

nes quando licaant 55 S
Beneficiatoꝛum pericula 87 KR
Beneficiati ad quid obligentur et alia plu⸗
Beneficioꝛum collatoꝛes 24 R

Beneficium ecdeſiaſticum optare quomo⸗

do liceat 3

„ieat “. 0 G
BGBeneficiũ trifariã ſumitur 3z6
Beneficium &cleſiaſticum vendi non põt

ſicut nec officium 36 J

Beneficium ſibi deditum papa non potelt

quomodocunq; exigre 3

Beneficia inferioꝛum papa onerare non de

bet hoc modo 53
Beneficiati dant pꝛelatis aut canonicis pe
cuniam de conſuetuline 36
Beneficium ſi pꝛoꝛſus deperijt ſerui
ctus non remanet beneficiatus ʒ36 Z

Beneficiatus extribus cauſis non tenetur

ſeruare ſuam fundationẽ in foꝛma 36 Z
Beneficio ſuo tempoꝛalia addere an quis
poſſit/alias ſufficientem habens ſuſtenta⸗
tionem 36 7
Beneficiatus aliquando recipit tempoꝛa⸗
13 non pꝛo ſeſed pꝛo alijs pie releuandis

BGeneficia ſacerdotum non ſufficerẽt p vro

ribus et liberis z8 7
Beneficio ſuo non deſeruiens an ad reſtitu
tionem teneatur 4 0 E
Beneficia elemoſine ſunt 40 B.

Beneficij fructus facit eſſe ſuos eccleſiaſticꝰ

etiam in moꝛtali exiſtens peccato 40 J
Beneficia collata hominiadeo S8 ½

21 C do 2Z 76 W
Beneficijs dei abutimur

Benedictus poſuit decretalem debeatitu
dine . 84 K

Benedictus papa ne cederet peramicos fu
it deceptus zi

Pnegletus ⁊c̃icanticum ʒacharie/metrice
Benedictus vidit in contemolatione te

tio aſtri

Beneilictlonis petitio a papa benedicto.

—
5

eneuolentia dilectio amicicia zens lame
ratio caritas dei ad nos
Bernardus ſub uenenbus didicitſed nöſ
Bernardi cõfeſſoꝛ nullo (ne libꝛis i B
ſigno ſibi applaudebat

18
ernardus cautelegaturad ſatres de mo⸗

te dei libꝛo ſecundo
Bernardus debilis fuit coꝛpoꝛe 37 E
Berardus et ſpecialis ſermo de eo. 42.7
Bernardus intrauit religionem auſterã an
no etatis ſue vigeſimoſecũdo B
Bernardus meditans neſciebat quid circa
ſe agebatur 48 E
Bernardus in ſolitudine ̊ agebat. 48. *
Bernardũ quatuoꝛ iuuerũt ag amoꝛẽ diui⸗
num compeſcendum 48 K
Bernardꝰq̃lẽ cõplexionẽ habnerit. 48.Kk
Bernardi miraculuʒ quod fuerit maximum
Bernardus in perpetuas infir (48 K
mitates inciderat exabſtinẽétia 39 P
Bernardus ſic ab initio meditabat᷑.24. 7
Bernardus dictum ſuumde conceprioein⸗
rie ſubmittit examini eccłie romane.42. Z
Berengarius in die et diphanie moꝛiens ſic
dixiſſe fertnur 4i K
Beſtiales hboĩes qᷓ ſint oi B 94 D
Kiblet totus canonad fidẽ btinet uͤrk O
Biſſinũ iuſtificatiðes ſi n ſanctoꝛũ 9 2Z
Blaſphemia quid ſit 2 D
“ hemie ſpũs quõ retundat 6⁸ P
34 R 38 6 71 W. S
Blaf pheme cogitationes ne nimis curẽtur
Blaſt pbemie diaboli vincũ 70 CEXT
im dcriendo Ibidem
Blaſphemi et periuri deberẽt puniri aterre
Blaſphemare deũ (nis pꝛincipibo.ʒi.T.
æxt ſanctos peccatum magnum 32 D
Blaſphemie tentatio ideo in feſtat homĩes
doum nouiter conuerſos 7i R

Blaſphema tentatio conglio cuiuſdam ſe⸗

nis repellebatura iuuene 7i R
Bona ecclie duplicia quõ ↄſe eruent. i2. A
Bona ſi eis male vtamur pemicioſa fiunt.
Bona in ſe / ſi plura mal pari/ (ii OE
ant / ſunt reijcienda 22 F.
Bono maioꝛi et minoꝛi pꝛopoſito quod ſit
acceptandum
Bonarũ menti eſt ibi culpa agnoſcere vbi
nõ eſt. i. O. 6. 65. H. 2 1 837X*

Bonum eſt aliquid. quia deus id voluit nõ
econuerſo

54 2Z
Sonise etiam minppenb⸗ fallit demon gaes

4 .
Bonitas actus depẽdeta volũtate ꝛi A

838 B 38 O

ſemperpauendum “ J5§ 7
ohert otrnnſſtunderein alind 58 X£
Bona eccliaſtica quomodo dicantur ſpiri⸗
tualia is Z 6i R
Bonis omnia in bonũ coo erant 64 D
Bonis duobus incombaſſibilibus ꝓpoſitis
an Ap melius eſt debeat ſemper eligi. 68
O EVB 70 F 86 B
Boni generalis ratio eſt conueniẽtia⸗ ndag-

peltunn
onũ aliquid ꝑ eſſentiaʒ pꝛimũ tale eſt ſſed

nullum malũ pꝛimum ꝑ eſſentiam S

Bona pꝛopꝛia conſiderãs ne ſuperbiat ſed
timeat 70 £

Bonitas volũtatis et actuũ ũ reſultat ex con⸗

foꝛmitate ad bonitatem deii õi g
