Adolatrie magna eſt occano mulierum amo⸗ ibidem
dolatria furium duplexref ”M ijj = 3
Jdolatre a deo recedentes contra deum nõ fecert ſed contra leios. ni in K.
Idolatria ſtellarum etluminum “?YMVMVUd

xxv X lvij
Idolatria animalium repꝛobatur xvi.dD. vij
dolatre quattuoꝛ genera figurarum poſuerunt Xxyilij. O.lxvi
Idolatria nominum et verboꝛum ibi em . R
dolatria nominum et verboꝛũ duplexefrt xviiij Z. lxvij
dolatre quattuoꝛ virtutes nature radicales neceſſe adoꝛare pabuerſt xxvi O lix
Jaolatria elementoꝝ quattuo: partes bagßer
Pꝛima nis
Secunda leris
Tercia Eſt cultura Aane mi lx
Quarta Terre “
dolatre Bolderenm ſex rectoꝛes 0rbis terrarũ deos putauerutibidem . E

xxx 1 lxvii

olatria rerum i inuenticiarum uux 8 Aroiii
latria tempo oꝛis ””

olatria tempoꝛis impia erenenes biden “ 14ÿòM
dolamia multipier eſt
DPeim Deoenonum
SBerunde Eiementoꝛũ
Teoercia SStellarum
QAQuartas Vyagdoloꝛzum . . MVL
Quinta magiuum “
Vexa Lultus erarum xvrij. . xlvilij
Sptima erboꝛum èM
ODctang LTempoꝛum

con
deuma
ng
Pnugnesnetl
Vnagpeznen
mgnnn
Fnuginbuenn

nnafin

Pnagniveen
Guumcirnvr
npopwosnon
Kuredeum
onpn
peinlaone
Peſ denden
Pnshabein,
Asneetan
Asdoclerquet

Alsdi

Ami

RNA
Mlinſeni

ſin gbitngt
u ſln⸗
Kel
nnizte

„
4

af

ymaginatio er ymaginatione parentũ erit diſſimulatio feutus. lxxi
ynmagines nec colebant nec dij nominabantur “

Eelotes eſt de? de populo ilrahel.

Eelus dicit

urbei

7. .. Tons FFniciom —?«:;
Decima Inuentioru 22
cxcvii

vymagines inter ymagines ſctõꝝ multi ſimplices non dſtingnunt ibidem

ymagines omnes ſeragenario a factione ſua virtutẽ ſoꝛtiri dicũt vetule ibidem ½A „

ymaginibus virturẽ pꝛeſtandi homines quida attribnebant ibidem
ymagines ſpũs inhabitantes habebat vi dicebant aliqni

„

rvij * lrij

ymaginẽ de ere in oꝛtu ſaturni fuſam vt hominẽ loqui ꝓbabiliter opinio eſt aſtrono⸗s,:
moꝛum et impꝛobatur V

ago pulcra non eſt laudanda ſed artiffer xxxvij B lxxxvij
„„XHlare deum dicunt ſoli qui eius ↄtumeliã ferre non poſſunt li d ch.

xxvui A xxxi
xvi. y. xxxiij
lxi D cix

lxij D dxiiij.

Elonpia duo babet vicia ↄcomitantia ibidem
elotipia in ſacrificio zelotipie notum erat miracuiũ

TZelus tres habet motus . MM
Zelus ꝓpꝛie eſt amoꝛ vebemens in ꝓpꝛiam vxoꝛem ibidem
Zelus dicitur quaſi cyrurgicus ſpiritualis
Ego ſum diuini honoꝛis et glozie
2??r 0 ſum qui vin dico iniurias 7 ↄtumelias
Ego facio bellatoꝛes ꝓ gloꝛia dei defenden·
Ego pᷣparo regi re gũ fercla delicatiſima lxi.M. N.O. D.Q
Ego nõ ð ſpinis accẽdo igne aroo ſj mag deſuꝑ dato clxi ⁊cc.
Ego ſum carbo quẽ vnus de ſeraphin de altan celeſti aſſũpſit
Ego ſum ignis quo ignitũ dei eloquiũ vehemẽter excitit
Ego ʒelus lanctus quocũq; introeo deus benedicit
Ego pugno quantum expedit ””säü
Ego non ſequo: veritatem meritoꝛum eoꝝ qui beccauerunk ð
Ego non nitoꝛ vt puniam vel vindicem
Ego vt coꝛigam delibero vt emenen
Ego ſ toꝛtoꝛð ſj potiꝰofficiũ mẽdicat aſſumo.lixij. N.O ⁊c.clxxx
go dyabolo er eius angelis toꝛtoꝝ officium relinaus
Ego non ſagittarius cecus vt lamech ́”ßMUU
Eg o non ſum incautus medicus ?JUDUqW
Ego ſum ſagaciſſimus et gladio ꝑcuſſosꝛ
Ego cautiſũmus cyrurgiuas
Ego agricola pfeciiſſimus

Lelus dicit

LCLCa.rirabule pꝛecedentis intellectus.

SGo aũt vermis et non homo et abiectio plebis. Juxta dictum pꝛo
pheticum Dauid puluis et cinis veluti veſtimentum ſcõm Job
ſententiam a unea conſumendu. Munere quidem dudum requiſt
tus vt de quibuſdam tractatibus videlicet de fide et legibus vicijs
et virtutibus tabulam oꝛdinarem.Uerũ qmia claudicalio et contu⸗/
melioſa⁊ quaſi hereditaria dinoſcitur egritudo ſicut clare patet oe

vulcano qſuem fingunt poeie de ſublimi ad inferius cecidiſſe quare vt aiunt claudus ꝑ
enniter factus ẽ. Ac deinceps in deſpectu a dijs ceteris habebatur Ad hec concoꝛdan⸗

tiam habemus ſcõi Re.e.vbi ðꝛ.Cecidit et caudus facius eſt cunctiſq; contumelioſis.
MWultis ſiq dem auctoꝛtatibus alijſaʒ exẽplis poſſet hmõi ꝓbari.ſed ea ne audientes
attediaret vpoꝝ ꝓlirxitas omitto. nimirũ claud- eteni ſum ego qlitate ⁊ qntilate Qua
titate quidẽ ꝙ; delcẽſus ⁊ aſcẽſus intuẽti clarius maĩfeſtat.Qualitate ꝗppe na inſciꝰ ſuʒ

penitaetigno: as ſ ſagax nõ pꝛudẽs no aſtuta no diſcretus no circũſpectoſs tac; palea
merito obiectoe dig Reuerg ſiolu mipi rmaſit ſimpiicitas aſinina. vñ intil ſü ego ꝛ iſus

Am

Regiſtrum
ficiens oĩno ad tantũ opus tam excellens. tã curioſuʒ. tã ſpeculatiuũ.tãq; diſſiclle tabu

lare.eruntamẽ ſpiniuſſctũs ſpirat vbi vult.⸗ claudicatiõʒ et infinitatẽ depᷣmit atʒ iol
lt. Et figura ad hoc habemꝰ Luce.vij. vbi legit᷑ xpᷣm claudos necnõ infirmos aliosa

ſuis inſirmitatibꝰ ⁊ laguoꝛib totaliter curaſſe.De cuius quidẽ curatiõe atʒ auxilio c
fiuſus ad inſtantiam dni mei Reuerẽdi magiſtri ſacre pagine ꝓfeſſoꝛis digniſſimi vrqI

eius beniuolentiã deo duce habeam et acquiram ſaltem ſᷣm mei ingenioli paruitate,z
dictam tabulam componere decreui.Adiungo inſuꝑ ꝙ ſi tabulando in ſnpꝛadicta ſa
cratiſſima fide atʒ legibus dñi nr̃i Iheſu xpᷣi vicijs viutivuſq; in aliquo oberrauerim
qð abſit.Ego ex nũc ꝓut ex tunc.⁊ extunc ꝓut ex nunc reuoco ⁊ a nullo. Quib⸗ Pſupa⸗

poſitis ad dictam tabulam accedo cum gracia ſ aluatoꝛis. euntamẽ anteqᷓ; ad dictas
tabulam deſcendam foꝛmam illius ac modum pꝛocedendi expꝛimere conaboꝛ. Unde

noueritis amatiſſime dſñe mi.licet nihil ſit vobis occultũ ſeu etiam opertum. ſed omfia
quaſi manifeſta ſunt et cara. Tamen vt finis hmõi habeatur vobis in Ppmis ſignifico

dictam tabulam ſm oꝛdinẽ alphabeti diligennus oꝛdinari. Scðo dictoꝛũ tractatuum
materias oẽs et ſin gulas ̃m folia litteris quippe alphabeti interpoſit ſignari.Cercio
dubitationes in eiſdem cõtentas eodẽmodo et ſoꝛmula cõnotan ſicut in eadẽ expꝛel⸗

ſius patebit domino concedente.
N Incipiunt dubitationes operis ſupꝛadicti.
tur habitus contrarij

ſolis deo ſeruirent aliqd apud ipᷣm mererent exmerito vel cõdigno

plus qᷓ; ſeipᷣos. . ..
Utrum Adam vellet potius moꝛi q; a deo recedere

q a deo e. lxxvij H ccxx
Utrum amaret amoꝛe naturali circuſcriptis beneficijs creatoꝛ nou⸗

xxxix Q è xciiij.

Utrum amauerunt vel amant deum ſubſtantie angelice amoꝛe naturaliin eo ꝙ de?ꝰ

vel in eo ꝙ bonus ibidem

Utrum amaretur creato: ſimpliciter in eo ꝙ deus vel in eo ꝙ bonus amoꝛe naturali

pvel alio ibidem

An

Bo

Utrum anima humana moueat ſe

Utrum amoꝛe naturali ametur ſen diligatur deus ſup omnia ibidem KR
Utrum in anima ſit guſtus ſpũalis coꝛreſpondens guſtui ſpũali et an dilectio guſtabi/

lis ſpiritualis ſit maĩoꝛ qᷓ; delectatio amoꝛis

ex coniunctione cpis vt quid eam illi coniungit lxxi

J ccvij
Queritur cũ omne peccatum ſit anima ſicut et virtus quomodo peccatum biec in came .
dicitur habitarre 4 iirn B (cvi
Utrꝝ aie hũane ſic create haberẽt que nõ oꝑant niſi in coꝛpibꝰ ⁊ ꝑ coꝛpa.hxxiij.y.ccvij

Utrum ſcia illa q fuit in animabꝰ pmoꝝ parentũ fuerit reuelatio

nrum appꝛehenſio ſue cognitio que eſt vei eritt gloꝛee pariat dilectionem ſibi ongiu
entem in gloꝛiag rr n reen 1 L

Utrum bona naturalia pꝛeferenda ſint dei bonis

uare bonoꝛũ tempoꝛaliũ et vicioꝛum delectationes naturales captiuant metes bu/
manas delectationes virtutÄũnon r et .

Nuare non ſolum ex vᷣtute homo bonus eſt ſed ex vnaquaq; xiiij D lxxvi
Diräamareg Ragrefen omine m ißm ſimuleẽ bonum ꝛ malũ ibicem
e..lilnpliciter in eo deus vel in eo ꝙ bonus
Utruũ amant ſbe angeli n

4

Trum er actuũ contranoꝝ frequentijs rapientes 2 rapinã largientes generen
Utrũ in actu quolibet vtuoſe neceſſe ſit actuʒ iſtũ exercere intẽtione iuſticie. xlvi. Y. exr
Utrum Adam et Eua ⁊ angeli ſancti in ſtatu innocentie exſ gis rinlbug de
Utrum Adam ⁊ Eua in ſtatu innocentie boni fuerũt an mali an neutri.xxxiiij.G. lxxvi
Utrum Adam ⁊ Eua equaliter ſeipos vt deum diligebant an ſe plus qᷓ; deum . deü
— xxux D rcij

ilrxxviij Z ccxv

. i⸗ 1 . 4 klij Yy cvi
Queritur cũ ſapientiſſimꝰ deus animã humanã tam ei dilectam coꝛrumpendã pᷣſcia

um ſcian . lxxiii. E. ccviij
¶trum aialia leones vt vrſi et hmõi diligenda ſint ꝓpter dei uij P cij
Utrꝝ in aĩalibus bꝛutis et eoꝝ aiabus ex ꝑte coꝛꝑm tota ſit diuerſitas. lxxi R cxcix

xli & xcx
li S cxxxri

s vel in eo e' honus xxxix O xciij
ce deu gmoꝛe naturali in eo ꝙ deus vel in eo ꝙ bon⸗ ibidẽ O

dbonaodeo⸗
ln nſnii
4 Oulterchanlus
tun
6 Oaleraftun

mcaſinsepe

Ulnmncdonmg
immm
Aunomotnin
mmoonlihirn

ES
Ceumi

mmnnainis⸗
Esannibican
Mzogaronern

ſe Chmapebummn

Chndiganmrdig
A Wodlgn pprſe

uneddecauoves

Deatnigresenu
Wandasdiamen
Wocnoczfdctun
Wundeusengers
Mundesennn
rundeyenunk
Di Ma Kepujenrin
(Mumohinunio
Ogrollanopann
oncen
nnoſogonso⸗

unenedenng

Drgkicin
lin

Coninimſapi

—

ndſeenien⸗
fanne

Auliite⸗
d aninint
n H M
Nn
ueimgi al
ſin igten
do⸗ 1enie
. (lanmen
eremaennn
aneian Ant
nr on ui
n. Scodni
Cineikign!
ooun ianti⸗

npiniltan
. 1
tintiſone ntneln
arſuistchunn
cdcige e
naänhen f
ntanleus nt

.
n!

õ

me ui
rac,

mnudin

mi⸗

iſpinic⸗ ,
a

.
1
niis ,
itc⸗ in
47
af,
73
n
dun

Xα

Ca
as

Ce
Lir
Log

Utrum celoꝛum regnum panpꝑes poſſint mercari

Regiſtrum
Ouid bona opa operatnrad obtinendã vitã eternã ci ſoli gre debeat. urr garm. HW

Utrum qui bonũ alterius gratis vult.recta ſit eius voluntas xlij B e

Qualiter charitas cũ incomꝑabiliter maio: ſu qᷓ q; cupiditas et luxuria vincitur ab alte⸗

ra earum liij c cii,i
Oualter caſtitatis habitus vel alterius virtutis vnica operatione contraria alingens
ibidem. ð

vtrum caſtitas coꝛpoꝛalis ſit virtus naturalis xyxxix Q xcxy
Qualiter circunſtanne bone augent peccata et maliciam eoꝛrũ lxxv QD ccxiiij.
Utrum cognoſcant᷑ velſciantur res vᷣtutibus naturalibus gehths xxxviij H xc
vtrum cognitio ſiue appꝛehẽſio que eſt gloꝛie paniat dilectionẽ ſibi congruenẽt in glia

xlii xcix

Con

Loꝛ
tcc

De

u!

vnoquoq; fidelium

ONuo dilignntur ſcoꝛpiones ſerpentes cũ j occidantur ibidem
vtrum differant dilectio ſiue amoꝛ voluntas er intentio. deauite reſtnuz in littera A

do

varumn e contrarij habitus ſchi in continentie et caſtitatis ge nerentur in lubꝛico vel nihil
vtrum ex contrarioꝛũ actuu equentijs rapientes et rapina largientes generent habi
tus contrari ibidem
vtrum gria oꝑpatione vnica habitus caſtitatis vel alterius vᷣtutd extinguat. xliij. B. cij)
Utrum coꝛꝑis humani ↄſeruatio querenda ſit ꝑ ſe tantũ ant non xxxiiijj. y. lxxxi
Utrum cu creatoꝛ diligitur in eo qð benefactoꝛ aut in eo qð creatoꝛ
vtrum diligat᷑ ꝓpter ſe. an ꝓpter aliud. an diligatur gratis Reqꝗre in lr̃a A vbi amare
Quare delectationes naturales bonon tpalium et vicioꝝ captinat mentes humanas.
Delectationes vᷣtutũ non reauire in littera A vbi anima li. S. cxxxvi
vtrum deus aliam cuſto diam adhibeat q; ia dona gratiarum et t dtatum que Punenn
xxvij cxx
vtrum deus exigat a virgine coꝛrupta violenter vt non fuiſſet coꝛrupta. lxxiiij Z. cexij/
vtrum deus requirat ab amico id qð ſcit eum facere non poſſe lxxv ccxiij

vtrum deu amant ſubſtãtie angelice amoꝛe naturali in eo quod deus vel in eo qoð bo⸗
nus. Require in littera Avbi adamvbi amare et vbi diligere
Utrum diuina viſio iocunda ſit aut delectabilis.

Quare dilectio naturalis vel obſequiu quod ex ip̃a eſt non ſufficit ad merendũ gloꝛiã

xxxix P xciiij
lxxxi P ccxxxx

vel graciam lxxx D cexxx
virum dilectionis modus naturalis inuenitur in hominibus vel ſaltẽ ſubſtantijs ſpo
liatis. nrix S xciiij

vtrum diligens deum ratiõe beneficentie⸗ ſeruiens ei aligd mereat᷑ lxxx & ccxxir.
jrunn diligẽda ſunt animalia ſcilicʒ leones vrſi cocodrilli et hmõi tanqᷓ; d weopſe
iplum. x i⸗

vbi amare ibidem
Uerum doloꝛ et gaudiũ ſint paſſiones aut virtutes
Qũo vſus inoleuit ꝙ ſepiem ſunt dona ſpuſſancti rliij ciiiſ
virum ſine dono intellectus ſit ſalus v D cxij
Vtrum intelligentia omniũ rerum que dono intellectus mtelligunt poſii ach pe

Giij N cxxvi.

doctrinam ibidem .
Can Dene huins de tempoꝛalibus aun coꝛpalibus periculis conſilium aliquando
pꝛeſtetur ibidem
vtrum partes ſint de dono conſilij auẽadmodũ de dono intellectus uv B cxiij
Utrum er donis ⁊ virtutibus quibus pꝛediti ſunt electi voſſint ſe Defenderel in omni teẽ
tatione. Require in littera B vbi virtutes lxxvij S cexxi
Utrum ad exercitũ regis vocatus veniẽs magis amoꝛe rapiendi q; animo ſeruiẽdi ſa-
riſfaciat regi xlvij. A. cxxi

em veniens in exercitum regis an cupiditas ſit an iuſticie. an ambo: umſimul ibi⸗
lv Y cvii

Utrum erxpectatio ſgei ſtin vi appꝛebenſua ſen motina

lxiij S chxvi

xxrüij ρ ixrxrix

xxxix.L. xciiij

..
ci

Ge

Gra
Pa

Ma

Na

Od
Oo

o:

vimum peccata habeant qualiiates ſubtractas ibidem

Qũo ſi omnino eningunnt vtutes tam facilis ẽ et reſurrectio ad illas Xliij. H. cij

Qualiter extinguitur habitus caſtitas vel alteriꝰ virtuns vnica operatione contrania.

iij B ci,½

vtrum qui felicitatẽ ſolam intendit.et ꝓpter eam ſolummodo obtinenda bona opezꝛ
vel iuſtus dicẽdns ſit xxxv J lxxij/
Nonſ Hirr i ater, Miii cxI.
Utrum per ſolaʒ fidem ſanctificabit᷑ adultus ⁊ ſaluabitur qui habere poterit vt euam

„ nri . n
lxxvij B ccxviij
xxxv P lmiij

ratur nullatenus inſpecto dei vel gloꝛia bon⸗

vtrum in felicitate patrie gandioꝝ ſi numerus

Arum foꝛnicatoꝛ gandenter libẽter et delectabiliter foꝛnicek
vtrum ſit vna foꝛtitudo qua contra omnia aduerſa pugnetur
vtrum ſit vna foꝛtitudo ex qua omnes oꝑationes exaeaeet. xxxy 5
Qualiter gaudẽt viri ſancti ex pᷣſentia dei vtu qꝛ ſentiũt vel ſciũt pᷣſentiã eius in ipis
virum gaudiũ ⁊ doloꝛ ſint paſſiones aut vᷣtutes xlviij.N.xvi arlviij. Lcxxvij
debit ſimul aiws humaaggggg
vtrum gaudioꝛum ſit numerus in felicitate patrie

m lxxxiij 1.
vtrum vna operatione generetur vel habitus vel aliquid ipins

vtrum omnes virtutes in patria ſimul operabuntur ⁊ ſi omnibꝰ noiatis gaudijs gaue
xxxiiij J lxxx

inrcäonte

Meintarediu
, Druungutli

d ůUunfapens

Utrũ generet᷑ pᷣma oꝑatione frequentie aliꝗd ipius habitus boni vel mali ibidẽ

vtrum totus habitus aggregatus ſimul generetur vel ᷣm partes ibidem
Quare ex frequenter bene gaudere non generabitur habitus ⁊c.

xliij B ciij.

4

xxxüij H lxwvij. —.
Quid eſt eſſentialiter qdð additur habitui ⁊c.ibidem

alterius reſiduũ quere in littera G vbi generare

Quare contingũt eundẽ hominẽ ſcom ipᷣm ſimul eſſe bonũ et malũ
Utrum impoſſibilia cadant in imperiũ

na acquiri.

urum merito condigni mereatur auis quocunq opere in charitate facto vim erens

E ccxxix.

Quare dilectio turalis vł obſequiũ qð ex ipſa eſt non ſufficit ad menndu Katam
virum pᷣma operatione frequennie generetur aliquid ipſius babitus boni ve mali

vel gloꝛiam .
Atrum odium ſit alia virtus q; amoꝛ ⸗
Utrum operalione vna generetur habitus vel aliquid eiꝰ

*

xxxiiij EK lxxix

Quid opatur bona ad obtinendã vitam eternã cũ ſoli gre debeek li P ccrri.
Utrum oꝛiginale ſit maius aut minus qᷓ; venialae yxxiij S ccvij.
vtrum oꝛiginale ſit a deo —— lxxi B cxcvi
Vtrum oꝛiginale vnũ et equale ſit omnibus lxij G ecd

trum peccas in A inſtanti teneat᷑ tunc peccare venen p eccare teneat᷑ . lxx K B

* .

vrrum peccãs in inſtanti teneatur non peccaſſe ibidem
virum peccata omnia actualia ex vicijs oꝛiantur

. 2
* „ ..

are er frequente is 7. Aviij O exrwi
Utrum gratiam viuificatiois alicui peccatoꝛi põt vir ſanctus mereri lxxx.S.ccxxxi
vtrum in infinitum maio: ſit in deo gratuita dilectio q;ᷓ dilectio naturalis.i G&̊ cxx
Qualiter habitus caſtitatis vel alterius virtutis vnica operalione contraria eningni

vtrum habita ſintnoue qualitates addite ſuper potentias naturales an ſint libettates

vtrum habitus ſit eſſentialiter voluntas vel ſciẽtia aut ambo aut alterũ nn compgio .
um intelligenti iun lxxvy h ccxiij
vtrum intelligentia omnium rerum aue dono intellectus intelliguntur poſiitper danz⸗
v

Re

vtrum diligens deum ratiõe beneſiciẽtie et ſeruiẽs eidem aliꝗd mereat᷑.lxxx ccnir
Utrum ex ſolis naturalibus poſſibile ſit quenq; vel gratiam vel gloꝛiam meren lxxx

☛=
=—
—

ilgconnm

Ipunnneme

Inn ſtlzau

Upunſintetaun

iFmilunanrton
nneſhenun
(pumzlpatienwn

Uunemmongi
mlwi n.

(Vpnnetnanu

naneikten

(mneiter

Gununmuspoſint

Upnaektuieslun

Chninrsnamme
Cuntwrstlääten

WUmucen hoſeh⸗
Mnnlodiainaioe

Uhponnusringre

tsrogreielei

Uwgicigotino⸗
Emmnuleclalecgto

Uunleſlnef
lnenariglobed
rsſtoetioidne
imſlaridi an
Enwonnddiorn
Mpznepues

ſtumeſtanteme

yſoneſnatene⸗

ditüepoſinn⸗
ſrirelenn
Uipogtum Deimn
ureogz peic
ncnipeclaton

epaniapen
0nicnſtetcor

Ulirum ſcia illa que fuit in aiabus pᷣmoꝝ parentuũ fuerit reuelatio

Queritur cũ omne peccatum noſtrum ſit in anima ſicut ⁊ virtus quomodo peccatum
hit in carne dicilur habitare lxn B cxcvi
UVtrum qualitates ſubtractas habeant peccata iirrrxxiiij. O ccix
UVtrum rapientes et rapina largientes ex contrarioꝛum actuũ frequentijs generentur
habitus contrarij —„ xxrxüij O Kxir
Utrum regnum celoꝛum poſſint pauperes mercari riij S clxxi
lxxiiij E ccviij
xxxviij.Q. xci

Utrum ſcientie naturales ſit ipſa lex naturalis

Uirũ ſciantur vel cognoſcant res vᷣtutibus naturalibꝰ ⁊ pꝛudentiis xxxviij DH xc.
Utrum vna ſcientia numero ſit qua cognoſcentur hmõi res xxxviij Rxci.
Utrum ſuperbie ventus non mouetin ſurlum lxvi clxxxix.
Ultrum tentationi cuicunq; ⁊ quantecunq; poſſit quis reſiſtere lxxvi.y. ccxviij

Item lxxvij. B. J. ccxx. .
Utrum vir ſanctum quantũcunqʒ ſanctitate et gralia paruus poſſit reſiſtere cuicunqʒ
lentationi ibidem .
Utrum vir poteſt mereri alicui peccatoꝛi gratiam viuiſicationis lxxx S ccxxxi
Utrum virtutes poſſint intendi ⁊ remitti lij C cxxxvij
Utrum alie virtutes ſunt ſublimioꝛes naturalibus ⁊c. xI A xcv
Utrum virtutes naturales equales ſint in quibuſcunqʒ ſunt rxvij D ixxxvi
Utrum vᷣtutes ⁊ ſciẽtie naturales diuerſificent᷑ ꝓ diuerſitate recipientiũ.xxxviij.D.xci.
Utrum eadem vis ſeip̃am mouere velin ſeipᷣam agere poſſit xxxvij J lxxxviij
Utrum viſio diuina iocunda ſit aut delectabilis lxxxi P cexxxv

Ulitrum omnia ⁊ ſingula que ſunt vel eſſe poſſunt viſure ſint anime noſtre ĩ illa gloꝛia

virtutis noſtre intellectiue lxxxi M ccxxxiiij

Quanquidã gloꝛiã nobis concedat qui cum patre et ſpiritulancto viuit et regnat deꝰ
per omnia ſecula ſeculoꝛum Amen.

Pꝛo intellectu tabule pᷣcedentis. Notandũ pꝛimo ꝙ numerus algoꝛiſticus poſitꝰ a ſi⸗

niſtris litterarũ alphabeti ſignat quottũ ſiue numerũ alphabeti ſimili numero in mar

ginibus ſuperioꝛibus libꝛi a latere poſitum. Alter vo numerus extenſus ſignat nume
rum folioꝝ libꝛi. qii ſimiliter tali numero in eodeʒ eſt deſignaius. Item Nota ꝙ non
ſemper omnes littere alphabeti qntum materia extẽditur ſunt ſignate in tabnla. Sed

ſoluũ pꝛincipales. Similiter nec numerũ folioꝝ. Sed ille ſolum vbi mnpe maneig be
i

ſitum eſt autem ⁊c. Aliquando circa lras aliqñ circa numen folioꝝ ad ſignificandũ ex⸗
tenſionẽ materie. Nec refert ꝙ numerus algoꝛiſticus aliquando ponit᷑ in medio lran
diſiũcte poſitan. Ibi enim materia incipit in ira que eſt pꝛioꝛ in oꝛdine alphabeti ſiue
pcedat vel ſequatur numeꝝ. Item tabula pᷣdicta non extenditur ad tractatum in fine li
bꝛi poſitum. De immoꝛtalita te aĩe.De ſompno et vilione. Hanc tabnlã nude ſcriptam
numeroqʒ querẽdo ꝓut melius potuit qtauit et ſenſeru frater Johaãnes Roſenbach
oꝛdinis pꝛedicatoꝛũ ꝓ ſuo ↄlẽtun Nurenbergeñ oꝛationũ etvtilitatũ in eo legentiũ cupi
ens ſe participem fieri.i ꝗ do die ⁊ ẽ Marcij totũ ⁊c.hunc libꝛum rubꝛicis et numer fo⸗
lioꝝ inſcripſit et coꝛrecturas ingroſſauit.Ad laudẽ dei benedicii in ſeculoꝝ ſecula Amẽ

——4
.

èðð

Nkorn
ihmiänn

intüit
tmmininns
nite

.

Wiemdon
Mmntteeuden
Amerensin
Mkonherna
nucluui

cgnunneirthis

Annsangt

ſighildemiurti

Warmernndede
ſeenisrtläni⸗
bebuenden
ſigpininin
ntennifun
eniclintheee
kog uritnt
ſöhutinig in
Wibonnchen
6

1
„

linui⸗

ruins
winliobeni

7

— ——

.
5
*
4
„
.
⸗
=
. 1
7* X
.
4
1
7
1
.

ð

—

N 1
N

2

1eSO elesoning-„Ppepuels 10loelesqe e

O ooueſeg Snoo⸗

INIITI

0

1

uIOO elSeEUIANXANMNMM HUIDO JelSe MAXA 666 /T MBIHAdOO
9 8 x

„

A
.*

gibus?
.pecca

5„

4

entijs. me

*£

1de
us. vic
8.reſiſt

b

S
.
b

opera.
ioni

us. mo

b 1
ptatiombd
tis.retributionibus et immoꝛtalita⸗

ſcopr
te anime.

pi
de virtun

niſhermi diut Pariſien
E

4

. I

G
ſis ep

5

M . —