ergo ſapientie coꝛ ſua dulcedme tangens. et foꝛis concupi-
ſcentie ar dorem temperat.et ſoſpitaà concupiſcentia intus
pacem creat. quatinus dum mens tota ad internum gauviu⸗
um colligitur. plene ac pfecte boomo ad imaginem dei refoꝛ

matur. ſicut ſcnptuʒ eſt. Geati pacifici. qm ip̃i filij dei.v.
Ecce fr petitõʒ tuã nõ qualit debui.ſʒ q̃li᷑ potui explicans
adimpleui. Nccipe munuſculum de qumq; ſeptems quos
poſtulaſti. et cum illud reſpexeris memento mei. Gratia
dei ſit tecumſamen. ððYJU’ l
HM ¶ De trma refectione.

una refectione deus ammã fideleʒ paſcit.ꝓ verbũ

ſacramenta reficit. fauum nobis edendum ꝓpomt.
quãdo vero intus ꝓ ſpiritu ſuum nos reficit.mel nobis Zu
ſtandum effundit.
Quid ſigmficat qð leripeũ eſt. melioꝛ eſt in
quitas viri. ꝙᷓ bñ. f. m.
elioꝛ eſt imquitas viri ꝙᷓ bñfaciens mulier. Si per
ſenſualitatem miſtice mulierẽ intelligere volumus. et ꝓ ra⸗
tionem virum. contrariũ foꝛtaſſis erit qð dicit ſcriptura.
q pꝛimo homĩ recens plaſmato cum adiutoniũ quereretur
m oĩbus ammãtibꝰ ſimle illi iuemri nõ potuit Pꝛopter q;

et mulier ei poſtea facta eſt ĩ adiutoꝛnũ. ĩlliꝰ vtiq; himilitu

dims. que in ceteris omibus muenta nõ fuerat. Vt aũt ean

dem ſimilitudinẽ haberet cum ip̃o facta eſt de ip̃o.qꝛ omĩs

ſimilitudo. aut emulatio eſt/aut oꝛigo Quaqpter queramꝰ
duo ſimilia.peius vnum in vno.poſtea duo ex vno. QOñ ſo⸗
lus vir erat.et adhuc in viro mulier erat. quaſi duo in vno
erant.et duo vnum erant. Qñ aũt mulier de viro facta eſt

vnum quodãmodo duo factũ ẽ.et duuſu ſe vm̃tas.vt vna
ſimilitudo in duobus conſtaret. Itaqʒ queramꝰ duo ĩ vno

vel potius duo er vno/i ſimilitudme vna.ĩ quo vno maſcu
lus et femina vnum ſunt. in rpᷣo ihũ. Quid ergo illud vnum
eſt. in quo et ex quo.duo ſunt ĩ ſ imilituding i vna? Reſpici

amus ad interloꝛem hoĩem. illic quiddaʒ eſt ad celeſtia et

ſupna intendens, et hoc ſapientia dicit᷑. Et rurſum quiddã
ad tranſitoꝛia et caduca reſpiciens. et pꝛudentia vocatur.
Et bec duo ex ratione vna ſũ ut vel oſiſtunt. et dundit ſe ra
tio in duo. ſ urſum/et deoꝛſum. ſurſum ſapientia. deoꝛſum
i xzudentia.ſurſum m maſculum.deoꝛſum ĩ femmnam.vt ma
ſculꝰ ſuperioꝛ ſa t/ et resgat. femina inferioꝛ/ et regat᷑ Caput
muheris vir. caput vmi xp̃us. caput xpi deus. Peudentiam
1 apientia regit.ſapientiam vero verbum dei. per bum autẽ

ꝓ ſacramentum. ꝓ ſpintum. Qñ nos ꝑ verba ſua et

.

Dei ab p̈o eſt/ enꝰ? eſt Oꝛudentia quaſi mulier eſt. curam
domus agens. circa ea qᷓ carms ſunt ↄſtringit᷑:ſa pientia ve⸗
ro quaſi vir ĩ longinqua ſagacitatẽ ſuã extendẽs. ꝓ ampli⸗
tudmem ſpiritualis ↄtemplatõms euagat᷑. DHinc eſt qdð mu⸗
lier illa foꝛmcaria ꝗᷓ ꝓpter abſentiã viri diſciplme ſimul et
otmentie modeſtiam poſtpoſuerat. virum ſuũ pegre pꝛofe⸗
ctum aſſerit. domũqʒ ac cubile amatoꝛibꝰ ſuis pictis ta⸗
pedibus in blandimẽta voluptatis ſe ſtrauiſſe teſtat᷑ quia
mmirum pꝛudẽtia in teꝛrems et tranſitoꝛijs p̃ſſa cũ ꝑ pᷣſen
tiam Pientie ſupioꝛis nõ regit᷑. deſiderijs carms ſue quaſi

quibuſ dã amatoꝛibꝰ ꝑ i lecebꝛoſas ſpecies rerũ viſibilium

ad illicitã dilectionẽ famulat᷑. foꝛtis aũt illa mulier ꝙᷓ ſa⸗
pia ↄmendat q; bene domũ diſpoſuit.laudata ẽ a viro ſuo
fructũ capis ex opibus manuũ ſuaꝝ . Mec ẽ ergo bñfaciẽs
mulier qꝗᷓ tñ imqᷣtati vir ↄpari nõ pᷣt. vt ĩ hoc maĩifeſte demõ
ſtret᷑ ꝙᷓtũ diſtet ab eqtate ill? malefacies. ſi nec bñfaciẽs
imqtati illiꝰ p̃t coeqᷓri. Cõſiderate mõ qñ mulier bñ facit.
et ĩ quo bñ facit.qũñ facit qð facere debet / bene facit.qᷣd fa
cere debz Pꝛudẽtia ðꝛ. qꝛ pꝛomdere debet ea ſcʒ qᷓ necãria
ſũt. et cõmoda carm ſue/qm̃ ipᷣi ↄmiſſa ẽ cura illi?. Vir aüt
g benefacit. et ĩ quo bene facit. quã do ſapia ſurſũ ĩtendit
appetẽs et deſiderãs ea ſolũ qᷓ beneplacita ſũt deo/tũc be⸗
nefacit. Wir ergo benefacit quã do ſapiẽtia ad ſuꝑpiꝰ ſuum
amoꝛe et deſidero ĩtendit Oulier aũt benefacit/qn pꝛude
tia ĩferioꝛi ſuo ĩfirmãti curã ac ſollicituomẽ ipẽdit Widiſti

hoĩez ↄmoda carms ſue ſtudioſe ac callide pꝑqrẽtem et pꝛo
ip̃iꝰ delectatõe ↄplẽda ſtudio atʒ ĩtentõe iſiſtentẽ Hic mu

lier erat benefaciẽs. VNidiſti rurſus hoĩezʒ guſtu intm ſapo⸗
ris roboꝛatũ. carneʒ ſuã affligenteʒ. et pꝛo ĩtuitu ſupne re⸗
munera tõis/nõ ſolũ ſuꝑflua /ſʒ etiã nccãria ſubtrahentez.
pic erat vir imque agẽs. Si em eqtas eſt. cũ carm qð ſuum
eſt tribuis.nõ imerito ĩ eqtas vocat᷑.quãdo qð debitũ ẽ ili
nõ ĩpendis Sz tamen meſioꝛ eſt imqtas viri ꝙq benefaciens

lxey.

mulier. qꝛ melioꝛ eſt qui ꝑ celeſte deſideriũ aecet us. ca rne

ſuã etiã nccãria ſubtrahẽdo affligit ꝙᷓ qͥ ꝑ carnalẽ affectũ

reſolut. del 1derts ip̃ q qᷓ ↄmoda ſũt illi ſatiſ facere ↄtẽ dit

Oulier male facit qñ pꝛudẽtia vel ꝑ ignoꝛantiã ligata ca r

nẽ ſuã negligit vłp ſollicitudinẽ vanã diſtracta ad ſupflua

qrẽda ſe effudit Qñ ergo benefacit mulier vᷣtus nõ ẽ.ſʒ qñ

male facit culpa. Imqtas aũt viri deſidenũ ẽ iuſticie. boĩ
tas aũt pceptio gloꝛie. Oi ergo vir imquꝰ ẽ ad iuſticiã. mu

lier aũt bona ad nataʒ melioꝛ pꝛofecto ẽ imqᷣtas viri qᷓ; be

nefaciẽs mulier / qꝛ ſun natura bona Em ↄditõe. iuſticia meli⸗

oꝛ ẽ in retributõe.

De ſerurtute dei.⸗
i accedẽs ad ermntutẽ ſta f m muſucia et timoꝛe. et
ppa. a. t. a.t. Dꝛimu hoc ĩitẽdite qᷓ lõge ẽ hõ a do.

4 accedere iubet᷑ vt ſeruꝰ fiat. ꝙᷓ lõge ẽ ab eo vbi filiꝰ ẽ. q

nec dũ eẽ cupit vbi ſeruꝰ ẽ.nec mrũ. ſquus eĩ qᷓuis ſ eruꝰ tñ

ĩ domo ẽ et domeſticꝰ et notꝰ.qᷓuis nõ ꝑmãſurꝰ/tñ ĩtꝰ eſt

et ↄgnoſcens et ↄgmtꝰ.qꝗ ext eſt/nõ nouit ea q̃ intꝰ aguũt᷑.
foꝛis canes et venefici/it? filij et ſjui. ſjui exituri.filij pmã
ſuri. fili accedens. adhuc foꝛis / et fiiꝰ de. Nõdum ſeruꝰ? et

iã fuli.ſic iſrłĩ egipto poſit2. fuli2 pmosgeit? vocat᷑ „Sra eĩ

merttũ anticipat. ergo ad ſauitutez di/ſta ĩ timoꝛe. ſta ñ ut
nõ5 pꝛoficias. ſʒ ne deficias ſta pmanens ĩ eo qð cepiſti.nõ
rediens ad id qð fuiſti. ſta in timoꝛe. Timoꝛ ofigat lubꝛica
carms vt nõ effluat ad culpã /dũ pꝛoſpicit ad penã.et p̃pa
aiam tuã ad teptatõʒz. firma ꝓpoſito. exerce vtute cautela

mum. firma vt cedere nolit. exerce vt reſiſtere polſit. mu

m yt vbi nõ poteſt vincere. ſciat declmare.

De ſeptem weis.

Ooplere idꝛias aqua. Galilea interpe etatur tranſ migratio
Vua ergo pꝛeſens galilea eſt / tranſi migrans de pꝛeſenti⸗
bus ad futura. In galilea nuptie fiunt/quia ĩ tranſitu tem⸗
pons ſanctific atur copula permanſure dilectioms eccleſie
ad ypᷣm / amme ad deum, Sex idꝛie ſex lunt etates in mdo

△⸗

Deia ab adã vſq; ad noe.ſcðᷣa a noe vſq; ad abeahã.tcia

ab abꝛabã vſq; ad dauid. quarta a daud vſq; ad traſmig
t63 babiloĩs.quĩta a trãſmigratõe babil oĩs vſq; ad xpᷣʒʒ. ſex

ta a xpᷣo vſq; ad finez ſcfi. In vita hoĩs. yeima ifãtia. ſeda
pueritia.ccia a doleſcentia. qurta muent?. qumta virik. ſex
ta ſenectꝰ. P:ima.i.ĩfantia.qᷓ quodã dilumo lubeice obli⸗

uioĩs obꝛuit/vt nõ videat i i poſterũ/ nec veſtigia ſur vlla re
Iinquat. Scda. i, pueritia. pꝛimũ de diluuio oblunoms exi

ens ad ſenſuz. ꝑ ſi upbiã engit᷑. et ꝓꝑ ↄcupiſcẽtiam dꝛurdit et

diſpergit᷑. Tercia io ẽ adoleſcẽtia.pꝛimũ ꝑ cobibitõz diſci⸗
pline circũcidit᷑. deinde pceptis ifoꝛmatur. et ↄſilio regit᷑.
QMuarta. id ẽ muẽtꝰ?/ſeruire iã cogitur. vt P timoꝛẽ homĩs

dꝛuinũ diſcat. Quĩta.id ẽ virilis etas poſt timoꝛe; hoĩs ad

diumũ vemt. Bexta wẽ ſenect?. ꝗᷓ q itura/ↄcupiſcẽtia futu⸗

ron trahbit᷑. Sic hũanũ genꝰ peimũ u dilumo obꝛutu e. ſcðo
edificatõe tureis elatũ ĩ dunſꝛõe lImguaꝝ diſperſũ. cercio ĩ

abꝛabã circũciſuʒz /ĩ moyſe. pceptis ifoꝛmatũ ſub iudicibus

ↄſilio gubernatũ. quarto ſub regib? dñatõi ſubiectũ.quin⸗
to ſub põtificibꝰ religtom parẽs ſexto ſub gr̃a/vera boĩta⸗

te luſtratũ. Iſte ſex ydeie ſiue ĩ decurſu ſeculi pñtis. ſiue

ĩ vita hoĩs. oms aqs ĩplent᷑. qꝛ iudicio plenꝰ ẽ mundꝰ. Ju
dicia tua abiſſus multa. Multa opatꝰ eſt deus ab mtio ſe
culi. et opar nõ deſimt vſq; ad finem ei.et circa hoiem a
pꝛincipio vſqʒ; ad finẽ eiꝰ.et omia hec iudiciũ ſunt. et ſine
cauſa mhil fit. S; diu dicere nõ pt hõ. iudicia tua 0ocun
da. nõdum aqua ĩ vmũ ↄuerſa ẽ. Deficiẽte veterni viro. idꝛie

aqua iplent. qꝛ cũ in vita hoĩs carnales delectatoes defiti

unt. diumne ↄſolatões ſuccedũt. Que qdezr imtiãtibꝰ mius
ſapoꝛis ↄferũt. pꝛoficiẽtibꝰ dulceſcũt. q tunc aque in vmũ
ↄuertunt᷑.qñ in mente homĩs opus dei qð laboꝛati pꝛimum
n6 5ſapint. p ſpiritale intelligenttam illuiato dulceſcit.
De eo qo ſcriptũ t. quaſi oꝛtꝰ voluptatis 25.
vaſi oꝛtus voluptatis terea. coꝛam eo. et poſte eum

folhcitu do deſerti Rex aqloms diabol?. oꝛtus voluptatis
rõalis et bonꝰ aĩ. Huiꝰ oꝛti cultoꝛ et cuſtos ẽ deꝰ.vaſta⸗
toꝛ et deſertoꝛ diabolꝰ. Sup hãc qᷓpe rõaleʒ terꝛtã cadẽs
ſemẽ v̈bi dei. p ĩtelligẽti az accipit᷑/ad fomẽtũ/ad ↄſiliũ. ↄt
piculũ.Nd fomẽtũ / vt pꝛiꝰ radicet ꝙᷓ Sermiet, pꝛi? deoꝛſuʒ
pgat ad ↄfirmatõʒz. ꝙᷓ ſurſũ ad oñſionem. pꝛiꝰ radicet ꝑ oc
cultũ ꝓpoſitũ.poſt germĩet ꝓ maĩfeſtũ exẽplũ Germĩet ſur
ſum ꝓgẽs ad fructu ra dicet deoꝛſũ. pgẽs ad ſtabilimtũ ſur
ſũ caritatę.deoꝛſũ huĩhtate.ad ↄſiliũ tegit᷑/vt nõ pꝛiꝰ pꝛo
ferat᷑ ad actõʒ/qꝙ; dirigat᷑ ꝑ circũſpectõʒ.pꝛiꝰ ↄcipis qð fa
cienõ ẽ. pea foues meditãs/q̃l it facienõ ſit. ↄtra pic Im te
git᷑ vt tũc etiã nõ pa teat ad oſtẽtatõzʒ cũ exierit ad oꝑpatõʒ
Sic ĩtaq; vᷣbũ dei ſuꝑ bonã trã cadens radicat et germĩiat
et fructu facit/et fit oꝛtꝰ voluptatis pꝛoferens ome lignuz
pulcrũ viſu et ad veſcenð ſuaue/et ſpirãs aromata redolen
tia. ad hũc vemẽs diabolꝰ tex aqloĩs plenũ amenitate ĩue
mt. ingrediẽs ãt et vaſtãs et extĩans et dei diſcedẽs hoꝛrẽ
vũ ſollicituvĩe reliicc. (De ↄfoemitate xpi.
Nduimiĩ dñʒ ihm̃ y2. foꝛmã ſcʒ xpᷣ/ſih tudĩeʒ r pᷣHãc ĩdue
hãc aſſume ↄfoꝛmare ometire.ſurſũ et deoꝛſuʒ ꝓgit ſapia a
fine vſq; ad finẽ.ſurſũ maieſtate/deoꝛſũ huĩlitate Sr altitu
vinẽ reſpicis/nemo xpᷣo ſublimioꝛ.ſi deiectõe ĩtendis nemo
xpᷣo huĩilioꝛ.vide qᷓtũ deſcẽdit huĩlita te.feliꝰ erat et factꝰẽ
lauꝰ.et accepit ñ ſolũ ſʒui ↄditõi/vt ſubeſſʒ/ſʒ etiã mali ſʒin
vt vapul aret. et ãpliꝰ ut ſolueret ꝑ penã qð nõ rapuerat ꝓ
culꝑã.ſic itaq; builiatꝰ eſt.quõ.Eqlis ad ſubiectõʒ.iuſtus
ad paſſioneʒ/nec ad qᷓlibz /ſʒ moꝛtis.nec clibet / ſz ↄfuſioĩs
Quis ſic glłiari p̃t.qs ſie huiliari?vſqʒ ad imſũ humiliatus
vſq; ad ſummũ exaltatꝰ De ſcendẽs nõ reliqt vltra quo hu
miliare f᷑.. aſcendens ñ reliqͥt vltraſtaltaret. Deſcende pz
xp̃m humilitate.imfſima patiendo.aſcende poſt xpᷣm carita
te. ſumma appetendo. Perge cum yp̃o. vt creſeas in pſo.

ℳ „

Imitari poteſt. non equarr.

—

5.²
De pſalmo. xlunj. Ee

pecioſus foꝛma p filijs hoĩm. rectitudo opis T. Difta⸗
ſa eſt gra ĩ la abijs tuis. puritas pᷣdicatõis. ꝓptea be⸗

nedixit te deꝰ? ĩ eternũ.felicitas retnbutõis. Peimuũ bñ dixit
ad hoc. poſteab npixit ꝓpt hoc. Nd hoc in tpe. ꝓpt hoc ĩ et⸗
mtate. ad hoc bñvixit vt bonum pficeretur.

ter hoc bene
dixit ut bonũ remuneraref De ſpü mittẽdo
Ninſ ego abiero. paclitꝰ nõ vemet. xps diſcipuł coe
palẽ pñtiã ſubtraxit.vt eũ ſpiritalit amare diſcerẽt
e et ip̃e pꝛ? ſcᷣm eandẽ coepalẽ pñtiã paclit 2id ᷣ 6
9] alolata⸗ ſʒ hec ↄſolatõ qᷓ lac erat de carne manãs puulis
Srere⸗ ſubtractũ ẽ lac.vt ad pfectõʒ ſpiritat amoꝛis ↄuale
ſcerẽt. NRſcẽdit in celũ vt coꝛda pꝰ ſe traheret.et dilectõ p
geret pꝰ dilectũ.vſq; hodie xpᷣs amicos ſuos in ſcpt᷑a ſaẽ
et ſacramẽetis eccłie atz alijs viſibilibꝰ vtutũ exercitis q
quadã coꝛꝑali pñtia ↄſolabatur.quoꝝ vſum dũ aliqñ diſpe
ſatoꝛie ſubtrahit.q̃i quã daz hũamtatẽ ſuã ab oculis intua/
tiuʒ ſubducit. vt ſpãlis amoꝛis dulcedinẽ tãto puriꝰ ꝑcipi
ant quo mhil foꝛis habẽt etiã de opere vtutis ad qð metẽ
ſi uã p intentõʒ effundat Der gmtõe veri.
eſideriuz ↄgnoſcẽde vita tis intmm naturale: amme e
yvt qᷓtumlibzʒ pueꝛſa.illo oĩo carere nõ poſſit. QAuo
tidiane qõnes indicãt. qꝛ ſcire veꝝ omes cupiunt.
Tota vita hoĩs in qoe ẽ/q;diu viuit ꝗqritur Nemo falli vult
etiã ſi qᷓs fallere velit. In hoc vo pꝛobat coꝛ hũanũ mchil
magis ꝗꝓpeiũ ſibi eẽ ꝙᷓ ven. ſz puerſi ven ꝗqrũt.vbi ſalus nõ
ẽ. Meꝝ qꝛ hoĩes ſũt vbi ſalꝰ nõ ẽ.qꝛ puerſe ſunt. ven nõ e
bonuz. ꝗꝓptea nõ ĩiuemunt ven bonuʒ Nliꝰ qrit ad imqtatem
aꝝꝰ qᷓrit ad cupiditatẽ. aliꝰ qᷓ̃rit ad curioſitatez. qrit alter
quõ ledere poſſit illum quẽ odit. et foꝛte ĩiuemt / qd qrit. et
ven ẽ qꝛ ſic ledi p̃t. h ven hoc ad imqtatẽ ducit nõ ad boĩ
tateʒ. aliꝰ qᷓrit quõ multiplicare poſiit pecumã. augere di⸗
itias. lucra cumulare. et ↄtingit aliqũ vt iuemat᷑ qð q̃rit.

F

et verum eſt oĩno q; ſic fieri p̃t et ſic agi.ſed verum hoc bo
num ſibi iunctũ nõ hʒ. Veꝝ qdem bonũ eſt / ſz cum vo bonũ
nõò eſt/q; cupiditas bomtas nõ eſt Rlium cuꝛioſitas trahit
ad qrendũ ven.ĩſectat᷑ rumoꝛes/noua captat/ ſecreta ſcru
tatur. ꝓvt vitio ſuo pabuluʒ miſtret. et eſt hic ſimilit᷑ ven ſn
ſocio bono. vt ĩ oĩibus his veꝝ bonũ nõ ĩuemat᷑ Rlij ven 4
runt / et amãt illud hre / qꝛ ven ẽ et hij recke qᷣdem dirigũt
qꝛ veruʒ qᷓrunt ꝗꝓpt bonũ/ſʒ nõ ꝑducunt᷑.qe nõ q̃runt pt ſũ⸗
mum bonuũ. Tales ſunt qᷓ ſcrutãt ſecreta nature et deſide⸗
rio magno ferunt᷑.vt ſciãt ſoluj qð ven ẽ in reb? oditis. et
eſt quidem etiam illic q aure delectare debeat. ita tamen
ſi coꝛ boĩs ꝓ id qð infra diligit᷑.ad amoꝛẽ illiꝰ q ſũme bonꝰ
eſt accẽdat᷑.qptea meliꝰ eſt illð qð docet hõ pꝛimũ ſemet
ipᷣm ↄgnoſcere.et qð coꝛrigendũ eſt vt coꝛrigat. et qð eẽ de

bet vt eſſe ſtudeat. poſtea creatoꝛẽ ſuũ vt agmtum querat

et muemens in illo requieſcat.
— ECur fülius rogat patream. ðGUMUW
iluius prem rogat pꝛo ſpũ ſctõ. mittẽdo dil cipulis.
A rogat deus / quẽ rogat deꝰ/pꝛo quo rogat deus/
Deꝰ? rogat deũ pꝛo do.mira res.vnuʒ bonũ ẽ. et ĩſinuat ſe
nobis. vt qrere diſcamꝰ illud Wult em deſiderari et aptat
ſemetip̃m ao nos. vt pꝛouocet ad amoꝛem querẽdi. Rogat
docens.roga tur appᷣcians. pꝛomittit ↄſolans Niſ rrogaret
nõ oñd eretur ĩdigẽtis necĩtas.mſi rogaretur nõ itelligere⸗
tur muneris digtas. mii pꝛomitteret/nõ ↄfirmaretur/ expe
ctãtis tarditas. Deꝰ pꝛo hoĩe ſe ĩclinat ad pꝛecẽmagna ca
ritate. magna nccĩtate/magna vtilitate. Oagna canitate q4
tm diligitur impiꝰ. ma gna nccĩtate. ꝗᷓ alit ñ ſaluatur pditꝰ
magna vtilitate qᷓ ſic reuocatur auerſus. ego rogabo pr̃em
OQuare rogat/q dare bʒ. oſtendit quid de ipſo ſentias. hoc
eſt vt intelligas bonum tuum. et ibi ſentias vnde queras.
. (oiſtenum catbevgge.
athedꝛa doctoꝛis ſaẽ ſcptura ẽ. in qua iugiter ꝓło

6

pꝛeſidere debet.et ꝑ auctoꝛitatẽ p̃ceptõis.et pꝑ exẽ plũ cõ
uerſatõis. Poſterioꝛ ꝑs cathedꝛe dtẽplatio t᷑.q latet in ab
ſcõdito. anterioꝛ ꝑs pᷣdicatõ.ꝗqᷓ pomtur ĩ maĩfeſto Duo phi
ſtilia qᷓ mn poſterioꝛi ꝑte ↄſiſtũt.timoꝛ et amoꝛ qꝛ dũ P ↄte⸗
platõz mẽtis ad ĩeffabilẽ dei maieſtatẽ reſpicimꝰ/timoꝛ na⸗
ſcitur.dũ vo ĩenarꝛabilẽ eiꝰ bomtatẽ ↄſideramꝰ/amoꝛ ge⸗

neratur. et ſubſiſtit ↄtẽplatio ĩ his qᷓ̃ quaſi retro ſunt.et vi

deri nõ pñ̃t. timoꝛi inmxa et amoꝛi. Poſtea ex his duobꝰ qꝗᷓ
in occulto ↄtemplatõis ſunt.duo alia ad mamfeſtũ p̃dica⸗
tõis exeũt. uel pꝛocedũt troꝛ ſcʒ et blãdimẽtuʒ. qᷓᷓ duo piſt
lia anterioꝛẽ ꝓtẽ cathedꝛe tipice poꝛtantia. vt ſcꝭ ex timoꝛe
troꝛ pꝛodeat.et ex amoꝛe blãdimentũ pꝛocedat. Et in ſim⸗
ſtra qdẽ pte timoꝛ poſteriꝰ?. et troꝛ añ ↄſtituitur. vt ĩ dert᷑a
amoꝛ retro. et blã dimentũ añ p̃ponatur. Vnde et ea que re
troꝛſum ↄſiſtunt piſtilia in altum poꝛni gũtur. anterioꝛa qua
ſi gembꝰ coaptant᷑.qꝛ timoꝛ et amoꝛ p ↄtemplatõz ampliꝰ
in vtra q; ꝓte ↄcipiunt. terꝛoꝛ pᷣo et blandimẽtuʒz pdicatõe
nõ cᷓtum ẽ ſp.ſʒ qᷓtum expedit pꝛoferendo puulis.et q̃ ad
huc q; gembꝰ eccłe mris poꝛtãtur ↄdeſcendunt. Qð ſedẽti
deoꝛſum ẽ. trena ſigmficat. Sub ipᷣo neceſſitas.in dextera
pꝛoſperitas. in ſimſtra aduerſitas. Dꝛmũ poꝛtat et pꝛem
tur. ſcm aſtat et ↄtemmtur. tercium inſtat et ſupatur Q)
ſedenti iuxta eſt. p̃ᷣſentis vite eſt edifica tio.qð ſuꝑiꝰ/futu⸗
re expectatio. Qð iuxta eſt in dextera. bom opis cautelam
ſigmficat.Qð m ſimſtra.contra malum mummen circũſpe
ctioms deſignat. QQ ſurſum eſt retro eſt. qmia que futura
ſunt non videntur. ¶ Deo gratiiuns

Z

4

Ar

A

— . „
.
——=
.*
„* *
4
„
.
4
4 . 5
2- 1
⸗ .
.
.
1*
1
— 8
. 6
2
*
. .
.
.
.
.
.
.
„ 4 „
. 5 4*
4
* .
. 4
7
*
* »„
S 5

.
4
4
„—
.
.
,
4

4

—

— — —
.
/
—
–
„
.
3 X
4
7
.
1
„
.

—

S

Arohiyfim
Jorhanden

—
4

*

Q deus rõnalis creature bonũ eſt. c. loj. fo. lv,
De triplici exercitatione.c.lvij.fo.eo. ð
Q elementũ ouobus mo dis dicicur. c. R vrien
De trimt ate vmuerſitatis c, lx. fo, eo,
Tria ſunt m oꝛiginali peccato, c. lx. fo. co.
Quomodo querendus eſt xpᷣus.c.lxj.fo.eo.
Quare et qualit deꝰ p ſcpꝑturã hoĩ foꝛis loqᷣt c, lxij fo. es
Quot modis deus cũ bomie eſſe dicitur. c. lxuſ. fo. lvij.
de pꝛogreſſiombus cogmtioms.c.lxuij.fo.eodð
Q°α quatuo: modis ammꝰ agenda tractat.c.lxv. fo. eo,
Quid clament quotidie peruerſi. c. lxvij.fo eo.
e diſſimili opatione det. c. lxvuj. fo. eo.
de iudicio homis et dei. c. lxix. fo, lvuij··
De qu atuoꝛ debitoꝛibus, c. lxx. fo. eoð. êD
De wirente virtutũ !.c. lxxj. fo.r.
de impedimento ↄgπoams. c. Ixxij. fo. eodð.
De trihus motibus m homiĩe. c. lxxiij. fo.eo.

Que duo ſint in vocibꝰ et rebꝰ et mentib? et biano crpe

c. lxxiij.fo.rrxr.
de duplici ſenſu. . lxtv. ko. eodem.
de ſapientta. c. lxxvj. fo. eodoem.
de duplici ſapientia. c.lxxvij. fo. eodem.
de obedientia. c. lxxvuij, fo. odðÄtem.
de malo et peccato. c. irxx. fo. lxj.
de moru voluntatis incidens capienlum.
de duobus denanjs. c. lxxx. fo, lri.
de eo qui bonũ vi malũ facit.c irxxj. fo. lrin .
de nature homĩis compꝛobatione.c.lxxxij.fo. eoðᷣ.

de egreſſu et re greſſu ſapientie.c.lxxxiij.fo.e 5. B .

Qun ſit pater lummnũ. c lxxxriuſ.fo.eo.
iſteru de ſimeone, c. lxxxv. fo.eodð

Quomodo ſapientu parturiebatur.c. lrxre. fo. eoð,

de oꝛigine aſpira tionum.c.lxxxvij.fo. eo ðö.

R

Balancde Q

N Focus O

1

K

Copyright 4/1999 VXVMaster Gmbh wwW.yymaster. com

VierfarbSelector Standard*-Euroskala Offset