dinem a capite in tempoꝛalibus li.iij. diſt. xiij.28.
Caput non influ ere niſi in vnita membꝛa quomodo
intelligitur libꝛo.iij.diſt.xiij.ꝗʒ.

(Kar

racter

— *½

aracteres an babeant virtutem an non ⁊ an ſit pec
catum in caꝛacteribus li.ij.diſt.vij.s2.⁊. ʒ.⁊. ·
Caracter dyaboli quande dicitur peccatum li.ij.diſ.
viih. 67. —
Caracter quid ſit ſᷣm eſſentiam libꝛo.iiij.diſtin.vj.q
j. 0. E.. 5.
Caracter qu
Caracter ad quid eſt vtilis libꝛo.iiij.diſtin.vj.q.ij.b.

omodo eſt babitus et quomõ diſpoſitõ

R'.7.
Caracter babet ratiouem ſignificandi per coniũctio/
nem cum exterioꝛi eło. lib.iiij. diſt. vj. 8.
Caracter quid ſignificet.li.iiij.diſt.vj..
Caracter quomodo diſponit ad gratiã libꝛo.iiij. diſt.
vYſ. 10. HJZ”Z
Caracter cui aſſimilat.li.iiij.di.vj.ii.et...
Caracter quomodo diſtinguit lib.iiij.di.vj.13.
Caracter in quo ſit ſicut in ſubiecto libꝛo.iiij. diſt. vj.

Caracter quomodo eſt in anima libꝛo. iiij. diſtinc. vj.

Caracter an ſpectet ad cognitiuam libꝛo.iiij.diſtinc.
Hf. 17.
Caracter vnus quomodo eſt in vna anime potentia
libꝛo.iiij.diſtin.vj..8.
Caracter per qnid imprimitur vtrum impꝛimatur ꝑ
virtutes ſicut per ſacramenta libꝛo.iiij.diſtinc.vj.

Caracter quare ſolum in ſacramentis et non in vir/

tutibus impꝛimitur ibidem ⁊.24.

aracter quare imprimitur in ſacramentis noue le-

gis et non veteris libꝛo.iiij.diſt.vj.2⁊0.et.a 5.

aracter quare tm̃ in tribus ſacramentis impꝛimit᷑

libꝛo. iiij. diſtin. vj.21. et. 22. et diſtin. xxiiij. ·¶.7.
Caracter baptiſmalis quare precedit alios libꝛo.iiij.
diſt. vj. 25. .
Caracter quare non imprimitur per virtutes. libꝛo
iiij. diſtin. v-. x⸗ u
Caracteris proprius actus quis eſt libꝛo.iiij.diſtiuc.
vj . 27·‧

Caracteris imprimendi rõ que ſit.li.iij.di.vj.28.

Earacteres quare tantũ ſunt tres ⁊ oꝛdinis ratio eo

rumdem. i. iiij. di. vJ.⸗ ꝛ⸗.Dð†ℳDDDD+dDdDde „„
Caracter an impꝛimat᷑ delibiliter an indelibiliter.li.
iiij. di. vj. ꝗ. v. . ”
Caracter beſtie de qͥ̊ dẽ in apoca.q̃d ſit li.iiij.di.vj.i.
Caracteris indelibilitas vñ eſt.li.iiij.di.vj.2.
Caracter ad qͥd manet in beatis ⁊ ad qͥd in dãnatis.
li. iiij. diſt. vj. ).
Caracter quare non enacuatur in patria ſicut fides.
cet quare non extinguitur in via.li.iiij.di.vj.4.
Caracter baptiſmalis quare ratõne gre non dʒ itera
ri.li.iiij.di.vj.ʒ 7. Jè”
Caracter an impꝛimat᷑ in oihus oꝛdinibus. li.iiij.di.
xxiiij.q.j.i.R.ꝗ.S. ƷM .
Caracter imprimit᷑ in oꝛdinibꝰ minoꝛibꝰ qᷓ;uis actꝰ
ecoꝝ videatur eſſe coꝛpoꝛalis.li.iiij.di.xxiiij. S
Caracter oim oꝛdinũ quõ manet in ania. li.iiij.diſti.
xxliiiij. 48.

Caracteres diuerſi an impꝛimant᷑ in diuerſis oꝛdini

bus.li.iiij.di.xxiiij.q.ij.&. Rꝰ. ¶29.
Caracter vnus quare in ſacro haptiſmi ⁊ vnus in ſa
cramẽo ↄfirmatõis impꝛimit᷑ ⁊ in diuerſis oꝛdini
bus diuerſi. li.iiij.diſt.xxiiij.o.

Caracterem eſſencialiter eſſe ſacrm quomodo intel⸗

ligitur.li.iiij. di.liij. ði. 4
Caracteres oꝛdinũ an differant differentia ſpecifica
an numerali.li.iiij.di.xxiiij.ꝰ2.
Caracteres plures ꝗᷓ neceſſitate imprimunt᷑ in oꝛdi
nis ſacro li.iiij.di.xxiiij. S33. V
uracteres diuerſoꝛũ oꝛdinũ an ſint eſſentialiter ad
ſe inuiccʒ oꝛdinati.li.iiij.di.xxiiij.q.iijll.
Caracteres diuerſoꝛũ oꝛdinũ eſſentialiter ad ſe inui/
cem eſſe oꝛdinatos ſi que rões ꝓbare vident᷑ quo
mõ ſt᷑ diſſoluende.li.iiij.di.xxiiij.ð 4. ⁊ per totum.
Caracter qñ et in quo impꝛimatur in diuerſis oꝛdini
bus. li.iiij. diſt. xxiiij.q.iiij.m. Reꝰ. õ8.

Caꝛacter quõ iprimeret ſi deeſſct vas vel liber q̃ tra

ditur. li. iiij. di. xxiiij.77. “d
Caracteris in impꝛeſſione neceſſe eſt obſuare foꝛmã
verboꝛũ ab eccia ſtatutã.li.iiij.diſt.xxiiij.õʒy.

Caracter quare imprimitur per verbum imperandi

¶ baritas:-

Charitas vno mõ dicit virtutẽ gtuitã.alio mõ amo/
rem multũ appꝛeciantẽ amatũ.li.j.in ꝓlogo.I5.
Charitatis ille gtũs quõ accipitur ibi.filij charitatis
fue li...di.vN.....
Charitas amoꝛ et dilectio diferunt.li.j.di.x.
Cha itngeſt mune.proprium ⁊ appꝛopriatũ. li.ſ.
Qhanitas dupliciter cõparatur ad virtutes alias.li.
C Nantas an ſit ꝓpriuʒ ſpiritus ſancti li.j.di.x.q.j.c.
.,266 =
l Fithganſit deus pater an filius an ſpiritus ſan/
ctus an trinitas. li.j.di.xihb.
Charitas differẽt᷑ ifundit᷑ et diffundit᷑.li.j.di.xiiij.s.
Charitate nibil maius eſſe i diuinis donis quomo⸗
dao intelligitur.li. j.di.xvij..
Cbaritas quare ſola diuidit inter filios regni et per/
ditionis.li.j.di.xvij.x.
Charitas quõ dicit᷑ maximũ opus li.j.di. xvij.s.
Charitas qua diligimus deum an ſit ſpiritꝰſanctus

ii.j. di. xvij. q. ſ.a. Reꝰ.10o.

Cbaritatẽ qua pater et filius diligũt nos et qua nos

diligimus deũ eſſentialiter eſſe ſpiritũ ſanctũ qui⸗
daʒ conaut᷑ ꝓbare per ſimile li.j.di.xvij.io.

Charitas aliter dẽ bona.et aliter aia ratõnalis li.j.di

ſtin. xvij. ĩ12.
Charitatẽ creatã no
ſed etiam requirunt᷑ alia.li.j.di.xvij.I6.

Charitatem facere diligere deũ qᷓntum diligibilis eſt

intelligitur dupliciter.li.j.di.xvij.iĩ 8.

Calritas an ſit amabilis ex charitate li.j.diſ.xvij.q.
Charitas diligit᷑ qᷓ;uis nec fides credat᷑ nec ſpes ſpe

retur. Et quare fides et ſpes euacuant᷑ in patris
ſegd non charitas. li. j.di. xvij. ꝛ.
Charitas et eadẽ et alia diligitur li.j.di.xvij.⁊2.
Charitas an ſit certitudinaliter cognoſcibilis ab ha⸗
bente li. . di. xvij.q.iij.c.Reꝰ.24.
Charithatẽ cognoſci eſſentialiter eſt dup liciter li.ſ.
di. xvij. 2 4.
Cbaritatẽ non pᷣt cognoſcere quiſqꝙᷓ; certitudinaliter
ſe habere ex quadruplici cauſa li.j.di.xvij.?ꝛ ð.
Charitas reſpectu cuius eſt certitudinaliter cogno/
ſcibilis li. j. di. xvij. 26.
Charitas an ſit cognoſcibilis a non habente li.j.diſ.
xxvij.q.iiij.d.Reꝰᷣ.ꝛ9898.
Charitas an oꝑetur mediantibꝰ alijs virtutibus li.
1. diſt. xvij. 52. .

..

Charitas an poſſit augeri bin ſubſtantiam li. j. diſti.

Evij.. ſ“K.
Cbaritas per quem modum augmentatur li.j.diſti.
Exvij.a. i.f.t 4ow.
Cbaritas ⁊ ſi ſit ſimplex tñ hʒ ꝑtes li.j.di.xvij.r.
Charitas augmentata an ſit magis compoſita li.j.
diſt. xvij. 44. ðð
Charitas preexiſtens et ſuꝑaddita an fiat vna chari
tas li.j. diſt. xvij. 2.
Charitas an poſſit diminui li.j.di.xvij.q.iij.g. R.⁊
Cbaritas poteſt eẽ ſine additiõe ergo ſeꝑari. Solo.
Charitas an habeat ſtatumvel terminũ vltra quem
non poſſit augeri li.j.di.xvij.q.iiij.d.
Charitatis ſtatus aperte vᷣtus agẽtis poteſt eſſe du/
pliciter.li. . diſt. xvij.Üvoo.
Charitatis ſtatus aparte ſuſcipientis iutelligitur tri
pliciter li.j.diſt.xvij. sin.
Charitatis ſtatus eſt etiam ex parte augmentabilis
lio.·j. diſt. xvij. s( “2 ””M
Charitas babet ſtatum et terminuʒ q;uis virtus au
gmentans ſcʒ virtus diuina nec babeat ſtatũ nec
terminũ li.j.diſt.xvij.S.

Charitas quare nunq́; commenſuratur obiecto li.ſ.
diſt. xvij. 57.

Charitas dei et charitas bominũ dinimiliter ſe bñt
in volendo ſalutem hominibꝰ li.j.diſt. xlvj.rʒ3.
Charitatem habere quomõ eſt in poteſtate noſtra ?
non li. . diſt. xl viij. 17. ððð
Charitatis diffinitõ quã ponit apls.finis pᷣcep.ẽ ca.
c⁊cc.multipliciter tractatur li.ij.di.xxxviij.?.

Charitas quomodo reddit opus bonum li.i. diſtin.

Charitas quomodo ponitur eſſe finis precepti li.ij.
baritate fruimur duobus modis li.ij.di.xxxviij.iẽ
Charitas ſᷣm quoſdaʒ differẽti modo eſt principiuʒ

non pficit ſolũ pñtia pᷣmi motoꝛis

t
ſntn
bide
Cutn⸗
lio
errat
ſid
Gyut
g
Cuin
iid⸗
anta⸗
Certae
lali
Corta
at
Cit
Crt
Cani
ont
Ali
ni⸗
Cunte
oi
pri.
Ctat
Nw
ſuiati
Ur
Contati
Crte
Unl
Citn
s
Cet
Cait
ter
Curt
vo
Curta
ſpi
I7.
Ci
R
d
Cart
Can

ii
Cint
6
Cuin

r
Cnt
Ct⸗
Cet
ſtn
Un

te
ut
ſir

in
dnlsli
minns
iſdiig
ſainie

neßuß⸗
kinn

i
dlisabhe

Hlaiterig
ruüik
Acgc⸗
banelſi.
fimhesl.
inlijoid⸗
rliſo⸗

ii4.
aliſ.

temnchn

ish⸗
n.

ſracen
mceor⸗
liurti
entabi
ae
labli.
te ſebit
vſ.
hoſnt

in

joſtn.

win
nin

De littera

⁊ finis.li.ij.di.xxxviij.ꝛꝰ ß
Qarteas reſpectu operis bʒ rationem triplicis cauſe
ibidem.
Caritas quare dr cadix et foꝛma virtutum et finis.
li. ij.di.xxxviij.20. „
Caritatẽ vnire oia et facere cõmunia quõ intelligit
li. ij. di. xliiij. 37. ,
Canitatem maximam mercri pꝛemiũ maxi
telligit. li.ij. di. xviij. ꝛÜ9.
Caritas quõ meret᷑ gloꝛiã eternam ex cõdigno.lib.
ij. di. xviij. 5. ,. .
Caritas quõ dr̃ mater virtutum.li.iij.di.xxiij.ꝰ.
Caritas fides ſpes operatio reſpectu cuiꝰ ſũt equa/
lia. li.iij.di.xxv. S.
Caritas ſic ſe hʒ ad diligibilia quãtũ ad pꝛofectũ ſi/
cut fides ad credibilia. li.iij.di.xxv.ðyZ3.
Caritas multipliciter diffinit᷑ ſcᷣm multiplicem ſui
comꝑationeʒ . li.iij.di.xxvij. ·
Caritas amoꝛ ⁊ dilectio differũt.li.iij.di.xxvij.2.
Caritas quõ duo ↄtinet pꝛecepta.li.iij.di.xxvij.ðy.
Caritas quõ reſpicit actũ ↄcupiſcibilis et quõ actuʒ
aliaꝝ viriũ.li.iij.di.xxvij. . Hic ꝓpe pꝛincipiũ po/
nikt᷑ actus illaꝝ viriũ ponat᷑ actus aliarum viriuʒ
Caritas an ſit babitus ab alijs virtutibus diſtinctꝰ
an oibus virtutibus cõis et generalis. li.iij. diſti.
xxvij. q.j.a. Re. S.
Caritati quõ attribuunt᷑ actus aliarũ virtutũ.li.iij.
di. xxvij.. äl
Caritatis pꝛeceptũ quõ cõpꝛchẽdit oẽ pᷣceptũ.li.iij.
di. xxvij.v 0ℳ. .
Caritatis obiectum quid ſit.li.iij.di.xxvij.ii. .
Caritas quare dr̃ ſufficcre ad meritum et ad pꝛemi/
um. li.iij.di.xxvij.2.
Caritatis habitus an ſit vnus indiuiſus an per ſpe/
cies multiplicatus.li.iij.di.xxvij.q.ij.b.Re.lʒ.
Caritate quõ diligit᷑ pꝛoximꝰ.li.iij.di.xxvij.l.I.
Caritatis duo pꝛecepta quõ ſunt diuerſa.li.iij.diſti.
xxvij.15.
Caritatis modi diuerſi quo aliter diligit᷑ deus aliter
pꝛoximus vnde veniat.li.iij.di xxvij..6.
Caritas quare nõ bʒ ſic diuerſiſicari per habitus ſicẽ
ſapientia et ſciẽtia et latria ⁊ dulia. li.iij.di.xxvij.

mũ quõ

1 7. ⸗— „ „ „
Caritas et ſi ad actiuã et contemplatiuã vitam diri
gat et habilitet tamen non eſt virtus duplex.li. iij
di. xxvij.18.

Caritatis pꝛimus ⁊ vnicus actꝰ qͥs li.iij.di.xxvij.9

Caritatis habitus an ſit mere gratuitus an aliquid
addat vltra gratiã ſicut babitus aliaruʒ virtutu.
liiij.di. xxvij.q.iij.c. R..ꝛso.
Caritas quõ dr donũ excellentiſſimuʒ.li.iij.di.xxvij
22. Et codem li. di. xxxiiij.ĩ9. SJMUUDẽe
Caritas et gratia diuerſimodedicunt᷑ vita aie.li.iij.
Caritas quõ reddit deo acceptũ.li.iij.di.xxvij.ꝛ .
Caritas quõ deſtruit᷑ oino per peccatum. li.iij.diſti.
xxvij.2 5.
Caritatis habitꝰ an poſſit eſſe infoꝛmis an ſemper
ſit foꝛmatus.li.iij. di. xxvij.qiiij.d.Re.26. .
Caritati virtuti quõ adbeꝛet eſſe gratuitum.li.iij.di.
xxvij.5o.

Caritas recta nõ poteſt eſſe in pctõꝛe qᷓuis in eo poſ

ſit eſſe fides recta.li.iij. di.xxvij.di.
Caritacis motus an per pꝛius ſit meritorius iꝙᷓ actꝰ
aliarum virtutum. li. ij. di · xxvij.q.]E. Re. 52.

Caritatis motus eſt duplex.ſ.amicici

Caritate an ſint potius dil

—

Caritas eſt excellentioꝛ alijs virtutibus quia efficit
nos deifoꝛmes triplici ratione.li.iij.di.xxvij.4.

dd idem. 22.
Caritas quare ſibi pꝛimo et pꝛicipaliter vẽdicat me⸗
rendi emcaciã.li.iij.di.xxvij.ʒ 7.
Caritatis motum an ſit poſſibile eẽ mercennarium
li.iij. di. xxvij.q.ij.f. Re.9.
Caꝛitatem non querere que ſua ſint quõ intelligitur
li. iij. di. xxvij. 0. et di.xxix.22. J
. ie et concupiſcẽ
tie.Et quo ſenſu dixerit bernbar.deo ſine motiuo
pꝛemij ſeruiendũ.li.iij.di.xxvij.1.
Caritatis amoꝛẽ eſſe ſimpliciter gratuitũ ergo non
poſſe eẽ mercẽnariũ quõ itelligit᷑.li.iij.di.xxvij. 2
Caritatẽ creſcere in ſapiẽtia quõ intelligit᷑li.iij.di.
Caritatis affectionẽ nõ opoꝛtet eẽ infinitã q;uis ra⸗
tio diligendi deum fit bonitas infinita.li.iij.diſti.
Caritas quõ eſt equa ponderatrix.li.iij. di.xxvij. 55
Caritas diffinitur.li.iij.di.xxvij.b.
Caritatem comꝑat ad diuini mandati duplicatio/
nem. li.iij.di.xxvij.c.

Caritate eadem an diligatur deus et pꝛoximus.lib.

iij. di. xxvij.d.
Caritatis modus tractat᷑.li.iij.di.xxvij.e f.
Caritatis modus an in via impleat᷑.li.iij.di.xxvij.g.
Caritatis vnum pꝛeceptum quomodo in altero im
plicat᷑.li.iij.di.xxvij.h.
Caritas quõ dr̃ vinculũ vnionis.li.iij.di.xxviij.27.
Caritas diuerſimode comparatur ad nos et pꝛoxi
mos.li.iij.di.xxviij. o.
Caritatis nomẽ dupliciter accipit᷑.ſ.large ⁊ ꝓpꝛie ⁊
quõ poteſt eſſe oꝛdinata ⁊ non oꝛdinata li.iij.di.
xxix. 2.

Caritatis.vj. gradus et de eoꝛum numero et ſuffici⸗

tia.li.iij.di.xxix. . S
. igẽdi boni extranei q́; ma
li ↄſanguinei.li.iij.di.xxix.S. G
Caritatis perfecte ſignuʒ eſt moꝛiẽdi pꝛomptitudo.
li.iij. di. xxix. õs. .
Caritatis oꝛdo penes quid attẽdit᷑.li.iij.di.xxix.s .⁊x
11.7.14.

Caritas non ſic vnifoꝛmiter comparat᷑ ad diligibi-

lia ſicut fides ad credibilia.li.iij.di.xxix.i2.
Caritas an dilgendo pꝛeponat deuzʒ nobis li.iij.di.
xaib.,Krrz.
aritas pricipalius reſpicit affectum homis qui eſt
in deum qᷓ illum qui eſt in ſemetipſum.li.iij.diſt.
Caritatis oꝛdine an pꝛeponendum ſit bonũ pꝛopri
um bono ipſius pꝛoximi.li.iij.di.xxix.q.iij..
Caritateʒ nõ querere que ſua ſunt quõ intelligitur
li. iij. di. xxix.22. .
Caritas quõ dr̃ magis pꝛopꝛie oꝛdiare ad pꝛoximũ
qᷓ; ad ſeipſum.li.iij.di.xxix.ꝛ .
Caritas quõ ẽ amoꝛ liberalis.li.iij.di.xxix.25.
Caritatis amoꝛ ſuperueniens quõ dr̃ tollere curui/
tatem nature li.iij.di.xxix.ꝛ76.
Caritatis oꝛdiean magis ſũt diligẽdi parẽtes qᷓ; filiij)
vel econuerſo.li.iij.di.xxix.q.iiij.d.Re.28.
Caritatis oꝛdie an pꝛeponendus ſit domeſticus ex
traneo.li.iij.di.xxix.q.v.e.Re.77.
Caritas duplicem oꝛdinem reſpicit.liiij.di. xxix.32.
Caritas in diligendo membra chꝛiſti ſeruat ondinẽ

Caritas P aliquas conditiones nõ vt pꝛincipa
les s vt cõcomitantes et annexas. li.iij. di. xxix.4
Caritas quõ diligit bonũ vt bonũ.li.ij.di.xxix.⁊c.
Caritatis oꝛdo an attendat᷑ penes affectũ tantũ an
penes affectũ et effectuʒ ſimul. li. iij. di. xxix. q. vj.
J3 7J. 7.59. 7. 40. .——
CRiisiis oꝛdinẽ quare magis aſſignat Ambro.pe-
nnes pinquitatẽ qᷓ bonitatẽ vel indigentie necel.
ſitatem. li.iij.di.xxix.õ8ü8.
Caritatis effectus in quo conſiſtit li.iij.di.xxix.4.
Caritatis oꝛdo q̃tũ ad ea qͥ diligunt᷑.li.iij.di.xxix.a.
Caritatis oꝛdo quantũ ad ea beneficia que ꝑ es im/
pendunt᷑. vcl aliter. an oẽs bomines pariter dili-
gendi ſuut. i.iij. di. xxix. b c v.
Caritatis oꝛdo qtũ ad parentes bonos et malos.
li. iij.di.xxix. . .
Caritatis gradus ponunt᷑.li.iij.di.xxixchbp.
Car:tate ex quãtulacũq; an poſſit quis reſiſtere ẽỹ̈te

₰

cunq; temptationi. li. iij. di. xxx. .j. a. Re. 4.

Caritate in quãtulacunq; homo cõſtitutus an tene

at᷑ mo:tẽ ꝓ chꝛiſto ſubire. li. iij. di. xxx. q. ij. b. Re. 7.
Caritatẽ perfectã babentes an teneant᷑ ea eque ſt
pfectionis implere.i.iij. di.xxx.q.iij.c. Be. 13.

Caritas imꝑfecta aliter ſe habet ad oꝑa iuſticie ſim

plicis. aliter ꝑfecta ad oꝑa iuſticie cõſũmate. li.iij.
di. xxx-ili6.
Caritas dicit᷑ dupliciter ꝓficere.li.iij.di.xxx.i7.
Caritas vera quõ deſeri põt.li.iij.di.xxxj....
Caritas ſemel habita an poſſit amitti.li.iij.di.xxxj.
a·· a. RK. 4. l
Caritatis amoꝛ? excellentius vnireq;ᷓ amoꝛẽ natu/
ralem quõ intelligit᷑.li.iij.di.xxxj. .
Caritas quõ amittit᷑ ꝑ peccatũ.li.iij.di.xxxj.õ.
Caritatem babenti quõ ẽ chꝛiſtus fundamentuʒ et
ſpũſfſanctus adiutoꝛiũ.li.iij.di.xxxj.ↄ.
Caritatem amittens vel a caritate cadens an poſſit
reſurgere in equali. li.iij.di.xxxj.q.ij.b.Re. 0.
Caritas amiſſa quare poteſt rectificari et virginitaſ
ablata non recuperari. li.iij.di.xxxj.ii. Ad idẽ.i4.

Caritas et ſaccrdotalis dignitas different᷑ ſe babẽt

ad volũtatis rectitudinẽ.li.iij.di.xxxj.i2.
Cantate in minoꝛi an poſſit bomo reſurgere.lib.iij.
d. xxj.q.iij.(.N.tcõ. H
Caritas reſurgens quare cõꝑat᷑ luci matutine.li.iij.
di. xxxj.ĩ9. .
Caritatis habitum an cõtingat in patria euacuari.
li. iij di. xxxj.q.j.g. Re· 42.
aritas magis cõſummat᷑ ↄplemento gloꝛie qᷓ ali⸗
babitus virtutis tbeologice triplici ratione. li.iij.
di. xxxj. X4;). . .
Caritas quõ dicit᷑ ex parte.li.iij.di.xxxj
Caritatis cauſa quõ dicunt᷑ fides cet ſpes. l iij diſtt.

. . 1
C os ſolum eſt diſpoſitio ad tendendũ et eũ
dñ in celũ ſᷣ etiã ad quieſcendũ.li.ijj.di.xxxj.c.
Earins. an habeat in patria dilatari.li.iij.di.xxxj.q.
h.h. N. 48.
Caritatis latitudo dupliciter attendit᷑ ibidem.
Caritas in ſtatu patrieplures habet circa quos pᷣt
ſpecialiter et diſtincte affici qᷓ in ſtatuvie li.iij.di.
Caritas quare dicit᷑ dilatari ĩ patria.li.iij.di.xxxj.2
Caritatis oꝛdo an babcat in patria imitari.an is ſit

oꝛdo patrie qui eſt oꝛqovie:li.iij.di.xxxj.q.iij.l.Re

Caritas ecci

5J. 7. 54.. . 7
Caritatis oꝛdo dupley eſt et quis boꝛum manebit ĩ
patria ibidem. „·
Caritatis oꝛdo quo reſpectu ẽ ad ꝓximũ.li.iij.di.
Canirae an poſſit ꝑ pctm̃ amitti.li.iij.di.xxxj.a bc.
Caꝛitas qualiter non dicatur euacuari ſicut fides ⁊
ſpes ⁊ ſcientia.li.iij.di.xxxj.d.
Caritatis oꝛdinẽ qui eſt invia an cõtingat in chꝛiſto
et beatis inueniri.li.iij.di.xxxj. .
Caritatem eſſe excellentioꝛẽ omnibꝰ donis quo ſen
ſu dixerit apls.li.iij.di.xxxiiij.i9.
Caritas equaliter reddit habitus in anima gratos
et actus meritoꝛios.li.iij.di.xxxiiij.ꝛ.
Caritas quõ ↄplectit᷑ omnia neceſſaria ad ſalutens
li. iij. di. xxxvj.i.
Caritas quõ eſt pꝛincipium foꝛma ſiue vinculum et
finis aliarum virtutum.li.iij.di.xxxvj.3.
Caritas quõ dici plenitudo ſcripturaꝝ diuinarum
li.iij.di.xxxvj.,5. ,B
Caritas quõò eſt alijs virtutibus eminentioꝛ lib.iij.
di. xxxvj.8.

„ 9

Caritas an ſit foꝛma virtutum. li.iij. di. xxxvj. q. vj. f.

K. 44. 2
Caritatis duo pꝛecepta omnia pꝛecepta indundũt.
li.iij.di.xxxvj.e.
Caritas eſt ſumma ct plenitudo totius legis.lib.iij.
di. xxxvj.f.
Caritatis duo pꝛecepta non implent᷑ in omni man⸗-
dato ſigillatim accepto.li.iijj.di.xxxvij.ꝛ9.

Caritatis quantitas dupliciter poteſt accipi. lib.iiij

di. xvj. 52.
Caritas quõ operit pꝛioꝛa pctã.li.iiij.di.xxij.S.
Caritati debere omne meritum ⁊ pᷣmiũ quõ intelli/
git᷑. li. iij. di. xxxiij.37.
Caritatem habenthomines in triplici differentia.
li. iiij. di. xlv. . .
Caritatem pfectam habent tria genera bominuʒ ⁊
que indigẽt ſuffragijs eccleſie.li.iiij.di.xlv. .

—

quõ intelligit᷑.li.iij.di.xxxij.ꝛ2.
¶arere
Carentia viſionis dei de quibus peccatis debet᷑.· li.
Hj. di. xxx.27.

Carius haberi illud quod emit᷑ qᷓ pciũ quo emitur

Carere viſione diuina qũo eſt mitiſſima penaruns

li.iii. di xlvj. 2.

(Karo

Carnis nomen accipit᷑ dupliciter et ſ̃im quem mo⸗

dũ contrariat᷑ ſpiritui.li.ij. di..?ꝛ7
Carnalce et caro dicit᷑ dupliciter li.ij.di.xx.iʒ.

Caro quõ dicit᷑ mouere in temptatione ſicut inſtrᷣ

mẽtnm..li.ij.di.xxj.d71.
Carnis an ſit temptare.li.ij.di.xxj.q.ij.d.Re.2 4·.

Carnis temptationem an contingat a diaboli tem/

ptatione ſeparari. li.ij. di. xxj.q.ij.e.Re.29.

Carnem eſſe occaſionem vel matrem omnium pec⸗

catoꝛum quomodo intelligitur.lib.ij.diſt. xxj. ů·

4 „ 2 . .
Caro in temptatione diaboli nẽ eſt cauſa pꝛecipus⸗

ſed ſolum cauſa ſine qua non.li.ij.di.xxj.5·

equõ dr̃ dimittere pctã.li.iiij.di.xviij.¶

ſ

Cth

Ct
Po
ie
.

6

1

innn
lbi⸗
nant
crndüt.
ulbi
mniman⸗
nci⸗
.
bitdl
zfam.

weninej

tlv.7.

eniee

el
e

Carnis temptationi an ſit dimicilius reſiſter an tẽ/

ptationi diaboli.li. ij.di.xxj.q iij.f. Re.6

Caro quõ dicit᷑ eſſe inoſtra poteſtate.li.ij.di.xxj.ʒ⸗.

Caro duplexẽ in homine.ſ.in ſpeciẽ ⁊ jm materiã

li. ij. di. xxx. 42. . äs
Caro an inficiatur ex ꝓpagatione tm̃ vel ex ꝓpagati
one et libidine.li.ij.di.xxxj.q.iij.f. Re.d9.

.„

li. ij. di. xxxij.I9.

Caro dupliciter ſumit᷑ et im quem modũ dicit con

cupiſcentia eſſe in carne.li.ij. di. xxxij..48.
Caro accipit᷑ ꝓ homine carnali.li.ij.di.xxxij. o.ibi/
dem. 51. .
Carnẽ ↄcupiſcere aduerſus ſpm̃ quõ intelligit᷑li.ij.
di. xxxij.ðl.⁊.2. Et li.iij.di.ij.25.

Carnis feditaſ quõ itẽdat᷑ ⁊ ereſcat.li.ij.di. xxxiij.

*

di. xvij.ʒ.⁊.. ⁊.5.
Caro noſtra dupliciter conſideratur.ſ.bᷣmm naturazʒ
et ſm infirmitatem aggrauantem animaʒ. ⁊? quõ
dicit᷑ nolumus expoliari ⁊c.⁊ nemo carnem ſuaʒ
odio habuit.Et quõ dicitur cupio diſſolui.lib.iij.
Caro quõ repugnat ſpiritui et quare impedit ab aſ/
ſequenda beatitudine.li.iij.di.xxviij.ᷣo. H
Carnis immundicia a qua ſanctificabat cinis vitu⸗
le que fuit.li.iiij.di.j.⁊.

Caro carnis et ſanguis quõ dicit᷑ ſacramentũ ſan

guinis.li.iiij.di.x.s.
Caro eſt fouenda.ſed inimicicia non.libꝛo.iiij.diſti.
xv. 75. .
Caro ꝓ quo ſupponat ibi verbũ caro factum eſt. li.
iij.di. ij. 31. H
Caro poteſt ante animationẽ infici ᷣ non ſanctifica
Caro marie ratiõe cuius dicit᷑ obnoxia pctõ añ ſan

ctificationem. li.iij. di.iij. ¶2. S
Caro virginis quõ ẽ confoꝛmis carni.xpᷣi.li.iiij. di.
ix. 22.
De carne vide aliqua vbi ieiunium

Aalus HJ
Caſus ſiue ruina pᷣdicit᷑ alicui ſʒ pp᷑ hoc nõ reuelat
li. j.di.xxxviij.5. .
Caſu et foꝛtuna quare quedã eueniunt quedã non.
li. J.di. xlv. 5. MW
aſuale et foꝛtuitum dr̃ dupliciter ſ̃m q; pꝛiuatio ĩ/
tentionis dupliciter intelligit᷑.li.ij.di.xxxvij.ʒ 4.

—

Caſuʒ operari ĩ bonũ quõ intelligit᷑.li.iiij.di.xiiij.on

Caſus in quibus ſacerdos dʒ penitentẽ ad ep̃ᷣm re

mittere vel eum conſulerc.li.iiij.di.xx. ⁊.

Mathedra
Catbedram moyſi occupantibus quõ eſt obedien.
qum. li.ij.di.xliiij. I.

Cattus
Catti in oculo quis potentia emiſſiua et receptiua
poſſint concurrere in vnitatẽ oꝛgani non tamẽ 5
ter hoc intellectus agens ct paſſibilis reperiunt᷑ i
Vna potentia ſpeciali.li.ij.di.xxiiij. 7.

Catheciſmus

Cateciſmus et exoꝛciſmus tripliciter ordinant᷑.lib.

iiij. di. vj. 45. Emendet᷑ pars buius loci ſic. Aut
ratione eius a quo diſpenſaf.
Cateciſari a debcãt ꝑuuli.liiiij.di.vj.q.j.l.Re.bõ9.

arnem et ſpm̃ in baptiſmo purgari quõ intelligiX.

Cauſa foꝛn

. 7
. —

Cateciſmus in aultis pᷣcedit baptiſmuʒ duplici ra
Cateciſandis aſſiſtentes in qua ꝑſona reſpondẽt.li.
iiij.di.vj.? 0.
Cateciſandi et exorciſandi paruulum ordo.lib iiij.
di. vj. m.
Cateciſare quid ibidem.

(Kauſa

—MW— Iõ

Cauſa materialis vel ſubiectum.li.ſen.li.j.in ꝓlogo

ialis vel modus agendi in li.ſen.li.j.ĩ p/
logo. q.iij
Cauſa finalis li.ſen.li.j.in ꝓlogo.q.iij.
Cauſa efficiens li.ſen.li.j.in ꝓlogo.q.iii.
Cauſa moucns magiſtrum ad aggrediendum opuſ
li. . in ꝓlogo. a.cb. HMD
Cauſa mouens diſcipulos ad audiendum. libro.j.
in ꝓlogoct. l
Cauſa noſtri eſſe et boni eſſe quõ dicit᷑ bonitas diui
na. li.j.di.j..,”.
Canſe nomen ꝓpꝛie nõ cadit in diuinis.li.j.di.v.ʒ.
Cauſa ꝓpria et immediata dicitur tripliciter. lib.j.
Cauſa alicuius ꝑ accidens quõ aliquid dicat᷑.lib.j.
dvi. xi. ccckkckk.
auſa nullius habitudo cadit in deo reſpectu ſui ſ
reſpectu creaturatũ.li.j.di.xix.45. M
Cauſa quid eſt.li.j.di.xx.26. ßMU
Cauſalitas et ſuꝑpoſitio nõ ẽ vere relatio in deo. li.
j.di. xxx.18.
Cauſalitas cadit ſub negatiõe dupliciter.ſ.vt ſit ne/
gatio cauſalitatis et vt ſit cauſalitas negationis.
li.j.di.xxxiij.õ. M
Cauſam que pᷣcedit ponere aliud quomodo intelli/
git. li.j.di.xxxviij.s.
Cauſa dicitur ꝓpꝛie et cõmunitcr.li.j.di.xxxviij.⁊.
Cauſa accipit᷑ ſᷣm triplicem modum.li.j.di.xxxviij.
Cauſa efficiens eſt duplex.l.j.di.xl.i 5.
Cauſa vniuerſalis et particularis reperit᷑ in creatu/
ris et quõ diuerſis reſpectibus plus ⁊ minus in/
fluunt.li.j.di.xlv.S o.
Cauſa quoꝛundam tota ⁊ ſola eſt deus.et quorun⸗
dam cauſa cum alia particulari cauſa.libꝛo.j.di.
Caulaz poni eſt dupliciter vel in eẽvel in operari.et
hm quem modum habetveritatem ꝙ poſita cau
ſa immediata ponit᷑ effectus.li.j.di.xlv.ʒaa.
Cauſa ꝓxima et immediata et neceſſaria qnõ eſt ra
tio demonſtrabilis.li.j.di.xlv.ʒʒ. H
Cauſas reruʒ creatarum ſcrutari eſtvtile q́;uis ſcia
mus ſolã dei volũtatẽ eſſe cauſam.l.j.di.xlv.ʒ4.
Cauſam cuius effectus eſt contingens poſſe impe/
diri vbi habeat inſtantiauu.li.j.di.xlvij.ĩo.
Cauſa immediatsa ſi eſt mala ergo ⁊ effectus quõ in
telligit᷑.li.j.di.xlviij.ĩs. Sð
Cauſa eſt ſufficiens ad aliquid duobus modis ⁊ qñ
oportet ꝙ ſtatim operetur.li.ij di.j.2 M
Cauſa rerum duobus modis poteſt eſſe in actu ⁊ q̊
modo deus ſemper ſuit in actu.li.ij.di.j.?.2
Canſa vniuerſalis aliqua indiget actualitate cauſe
particularis.aliqua non.li.ij.di.j.ʒ.
potentie vel ſapientie.li.ij.di.j.·.8.
c 2

Cauſa noſtri eſſe quare potius attribuit bonitati qᷓ;

. ð

„° % *&

Cauſaʒ nobilioꝛ? eſſe effectu qñveꝝ ſit. li. ij. di. iij. 10

Cauſalem et ſemialem vm rationẽ fiunt aliqua dil⸗
ferenter et qñ aliquis effectus fit õᷣm rationes cã/
les et ſeminales. li. . ij. di. xviij.II. 2.I2.7. 14.
Cauſa et ratio cauſ. ais et ſemen et ratio ſeminal dif
ferunt. li. ij. di. xviij.I2. ⁊.Iʒ.
Cauſe eipler genus ſcᷣm Auguſt. li. ij. di. xxiiij. 81.

Cauſa pmanente non remoueri effectum quõ intel

ligit᷑.li.ij.di.xxxij.2ꝛi.
Caufaz ti quicqͥd eſt cauſa cauſe cõtra bãce
ꝓpoſitionem peccat locus ſophiſticus ſcom acci
dens. li.ij.di.xxiiij.Ii.
Cauſam eangen pꝑ ſui pᷣſentiam et abſentiaʒ eẽ cau
ſam oppoſitoꝛum quomodo intelligit᷑. li.ij diſti.

rxxxvij. 28.
Cauſas diuerſas indigere aliquo ſuperioꝛi cõiungẽ

te ad boc ꝙ poſſint vnum effectum ꝓducere du⸗
pliciter intelligitur.li.ij. di. xxxvij.7.
Cauſaʒ ꝑ accidens indigere aiutoꝛio ſicut cauſa .
ſe quõ intelligit. li. i ij. di. xxxvij. 58.

Cauſam pꝛimã vno mogo ſe habere ad omnia qus

intelligit᷑.ðli.iij.di.xxxij.i

Cauſam non eſſe ſignume eetus quõ z intelligitur. li

bꝛo.iiij.di.j.?2 2.
Cauſa dicit᷑ dupliciter ⁊ ſem quem modũ cauſa re
mota remoneri dʒ effectus.libꝛo.iiij. dſt.iiij.i 5.et
di. xxij.li.

Cauſa efficiens eſt duplex.ſ.cauſa efficiens et coͤſer⸗

uans et cã efficiens non conſeruans. et quomo/
do cõſenſus c cauſa matrimonij.li.iiij.di.xxvij.20

(KXecitas

Cecitas an ñ eſt magis eligenda q; dei tofene libi.

Llare
Celare crimen eſt duplex li.iiij. di xxxv.4.

Lelum

Celum vniuerſale ⁊ empireñ quõ recipit variatiões
li. j.di. viij. 5 5.

Celum ſpirituale ſi eſt vltra celum empireũ querit᷑

quid ſit quid cõtineat et quare dicatur celum. lib.
ij. di. ij. y.

Ca ſiue ſpere quot ſint.li.ij.di.ij.s.

Celũ empireũ an ſit et ſi ſit an modi nature eclitlib.
ij. di. ij. g. j. g. Pe. 32.
Celom empireũ quibꝰ oꝛnet. li. ij.di. ij. y8.
Celũ empireũ an illuminet᷑ a ſole.li.ij.di.ij. .
Celũ empireũ an ſit mobile.li.ij.di.ij. o.
Celi empirei triplex ꝓpꝛietas.li.ij.di.ij. 1.
Celũ empiꝛeũ an influat in bec inferioꝛa an non ib.
ij. di. ij. J. ij. h. P. 43.
Ceilũ ſi ideren empirein criſtallin ad quid ſunt crea/
ta. li. ij. di. ij. ¶4½
Celũ empireũ quid influat.li.ij.di.ij. .
Celi empirei non eſſe locare ngelos ſi que ratiões
ꝓbare vidẽt̃ quomodo diſſunt ſoluende.li.ij.di.
Celũ empireũ quõ eſt viſibile et mutabile.li.ij. diſti.
viij. 5. et. 4.

Celi et terre nomen qudrupliciter exponitur in iſto

verbo. In pꝛincipio creauit deus ⁊c. li.ij. di. xij. 1.

Celum ꝓ quo ſtat ibi. In pꝛincipio creauit de. ce. et
terram. li.ij. di. xij. 8.

. —

95953

Cel criſtallinũ an ſit de natura aque. li i. di. xii. q.

1. 2. Re.2.
cda quod e ſupꝛa firmamentũ quare d aqueũ. li.
ij. di. xiiij. .
Caud cõpꝛebendi ſub igne quõ intelligit᷑.li.ij.diſti.
iij. 8.
Celi an babeant figurã oꝛbicularẽ. li. ij. di. xiiij. a..c.

Re.15
Celum n pellem eſſe extenſum quõ intelligit᷑.ᷣli.
ij. di. xiiij. 14.
Celũ non vick firmũ ideo ꝙ ſit immobile. li. ij. diſti.
rxiiij.1 5.
Celum empireum ſi eſt circulare quõ eſt vndic; ſan
ctoꝛum coꝛpoꝛibus repletum et quõ poterunt vi
gere xpm besti. li. ij. di. xiiij. 16.
Celi grbee an babeat dextrũ et ſiniſtrũ.li.ij.di.xiiij
A. .O. .I 8.
Celum quõ babet dextrũ et ſiniſtruʒ.li.ij.di.xiiij.i9.
et. 20.

CQelum ſiue pꝛimũ mobile an immediate moueatur

a deo. li. ij. di. xiiij. q. j. e. R. 25.

auctoꝛitates ꝓbare videntur quõ ſunt ſoluende
li. ij. di. xiiij.26. et per totum.
Celoꝛum motus an ſit a ꝓpꝛia foꝛma vel ab intelli⸗
gentia. li. ij. di. xiiij. q. ij. f. R. 70.
Celi motus quõ dicit᷑ eſſen aturalis. i. ij. di. xiiij. 51.
Celum q;uis ſit virtutis finite tamen nõ laſſat᷑ mo⸗
uendo.li.ij.di.xiiij.s.
Celoꝛum diſtinctio penes quid attẽdat᷑.li.ij.di.xiiij.
52.
Celoꝛũ numerus et ſufficientia ſcom Rabanũ per
ſeptem oꝛbes.li.ij.di.xiiij.õo.
Celũ diſtiguit a buſga phᷣis ꝑ tres oꝛbes ab alijſ ꝑ
octo ab alijs ꝑ nouem.ab alijs per decem.li. ij. di.
xiiij. 61.
Celũ quõ babet vnifoꝛmitatem et diuerſitatem .li. ij
di. xiiij.ð2.
Celũ quõ ꝑ influentiã mouet coꝛpora inferioꝛa. li.ij.
di. xiiij. Sʒ.
Celi motus quõ notificat nobis. li. ij. di. xiiij. è
Celoꝝ natura que ſit.li.ij.di. xiiij. a.b.
C,eli figura que ſit.li.ij.di.xiiij.c. SZ
Celum an moueatur cum dicatur ſmmamentilib.
ij. di. xiiij. d.
Ccloꝝ diſtinctionẽ affignat.li.ij.di.xiiijf..
Celeſtis natura dupliciter conſiderat᷑. libro.ij. diſti.
xvij. 57.
Celeſtis natura quõ eſt de cõſtitutione coꝛpoꝛis bu
mani. li.ij. di xvij. 41.
Celeſtis natura quõ eſt excelſioꝛ.i inter coꝛpoꝛa ſim⸗
plicia. li. ij. di. xvij. 3.
Celos aperiri hoꝛa immolationis xpᷣi in altari quõ
intelligit᷑.li.iiij.di. xj..⁊..
Celoꝛum regnum intrare non poſſe quẽq;ᷓ ſine pote
ſbe damiutn quomodo intelligitur. libꝛo. iiij. di.
Cen Guaee quomodo dicitur ſolus xps.lib. i liij.
i.xviij.io.
Celi ardentes ſoluentur quõ mntelligitor. libro. iiij.
di.xlvij.26.

Welſi

Caſiudho puleſitndlo:e dulcedo. poteſt vupliciter

accipi.li.ij.di.xxxviij.25.

Celum immediate moueria deo ſi que rationes et

— — — —

niigſe
lgeli
liidſt.

mmüigtn
Keney

worexu

nonssc
lalence

hinch⸗

luſni ne
huiie
nliid.

De littera

Cenſum vel tribntum aliqui xpᷣiani tenent᷑ ſoluere

7„

aliqui non. li.i. di. xliiij. 5.
Mertituco
Certitudo eſt duplex.li.j.di.xl.29.Ad idem. lib.iiij.
Cerrticudo poteſt habeni de aliquo futuro dupliciteꝛ
i.ij. di.iiij.2.
Certitudo eſt multiplex.li.ij.di.iiij.c. .„
Certitudo eſt duplex et que ſcientia eſt certioꝛ fide ⁊
econtra.li.iij.di.xxiij.29.
Certitudo ſpei ⁊ fidei quõ differunt.li.iij.di. xxvj.a.
Certitudo circa intellectũ habet eſſe dupliciter et ſi⸗
militer certitudo affectus.li.iij.di. xxvj. 56.
Certitudo quõ habet᷑ de meritis.li.iij.di.xxvj.7.
Certitudinem non habere qdð pendet ex vertibilita⸗
te voluntatis quõ intelligit. li.iij.di.xxvj. 8.
Certitudo eſt duplex.ſ.oꝛdinis et euentus et quo/
modo ſpes habet certitudinẽ in ſuo actu. lib. iij.
di. xxvj. 39. .
Certitudo eſt duplex.ſ.abſoluta et cõditionata et qᷓ
harum eſt in ſpe.li.iij.di.xxvj.poſt..o. ,
Certitudo non ſolum reſpicit intelleceũ verũ etiam
affectum.li.iij. di. xxvj. poſt. o. ꝓpe finem.

Certitudo eſt duplex et q̃ poteſt quis ſcire an ſit di⸗

gnus dei odio vel amoꝛe.li.iiij.di.xx.i.
Ceſſare
Ceſſante cauſa ceſſare effectum quõ intelligit᷑. libꝛo
ij.di. vij. 16. ,„„
ims
Cineres vel pulueres bominis moꝛtui in qᷣd reſol-
uant᷑. li. inj. di. xliij. 1. , —
ircuminceſſio
Circũinceſſio quid ſit.li.j.di.xix.? .

Circulus

Circuli vna parte mota mouent᷑ oẽs ſed non eque

recipiunt omnes motoꝛis inſluentiam. li.ij. diſt.
xiiij.23. .
¶Circumcidere
Circũciſio quare fuit ſacrjm efficaciꝰ inter omnia le
galia ſacra.li.iiij.di.j.52.
Circũciſio magis fuit ꝑ pactuʒ qᷓ alia ſacr̃a legalia
duplici ratione.li.iiij.di.j.5ʒ. H
Circũciſio et baptiſmus differunt et conueniũt lib.
iiij. di. ſ.ð̈. . 55. ,
Circũciſio et inſtitutionẽ et pᷣceptionẽ complectituꝛ
2vtriuſq; effectus quis ſit. li. iiij. di. j. S58.
Circũciſio non violabat ſabbatũ.li.iiij.di. j.S9.
Circũciſio quantũ ad obſeruantiã fit cultro petrino
nõ ſtũ ad efficaciã. i.iiij. di.j.õo.

Circũciſionis ſacramenti res eſt duobus mogis.li.

iiij. di. j. 61.
Circumciſionis ſacramentũ abrabe nibil contuliſſe
poteſt intelligi du liciter. li.iiij.di.j.oz.
Circũciſionis remediũ an cõgrue ſit inſtitutũ.li. iiij.
di. j.q. j.ck. P. 80.

Circũciſio fuit ſacẽm legis ſcripte et ſucceſſit ſacra/

mentis legis nature quadruplici ratione.lib. iiij.

Circũciſio quare data eſt ante legem. li.iiij.di.j. 84.
Circũciſio quare pꝛecipue data fuit abrabe ibidem.
Circumciſio quare magis cõfirmata fuit ſub ioſue
ᷓ ſub moyſe.li.iiij.di. j. 8 5.
Circũciſionis foꝛma ſiue integritas in quo cõſiſtat.
li. iiij. di. . q. ij.. Re. 86.
Ercurn io aliqua requirit ex neceſſitate aliqua nõ
ibidem.
Circũciſio quare data fuit ſolis viris non mulieri⸗
bus .· li. iiij. di. j.S .
Circũciſio quare iuſſa eſt fieri in membꝛo verecũdo

7 44 „

li.iiij.di. j.S8.

Circumciſionis tempus qtũ ad efficaciam nibil fa

cit eſt tamen congruentia qᷓtũ ad ſignificationeʒ
li. iiij. di. j. 89.
Circũciſioni quare aſſignatus eſt dies certus et nuõ
baptiſmo.li.iiij.di.j.ꝰ0. . 2
Circũciſio an poterit pᷣueniri vel differri diẽ octauũ
ſine peccato.li.iiij.di.j.9i. .
Circũciſionis ſacrm an ſit gratie collatiuuʒ.li.iij. di.
I. q· iij. m. e. 23. 2. ..
Circũciſionis efrcacia que ſit.li.iiij.di.j.g.

Circũciſionis ſaccẽm quõ ſe habuit circaviros qui fu

erunt ante datũ de circũciſione pꝛeceptum ⁊ quo
modo circa feminas que fuerunt ante et poſt. li.
iiij. di. . h. ⸗. .
Circũciſionis ſacramẽtũ quid exigat qᷓtũ ad foꝛmã
et ſubſtantiã. li.iiij.di.j.i.
Eeñjeiſt quare fiebat die octauo et cultro petrino
i.iiij. di. j. k.
Ci euinciſio quare mutata eſt per baptiſmnʒ.libro
iiij.di.j.l.
Licheigo an debuerit ceſſare.libꝛo.iiij. diſt.iij.q.j.l.
45.
Circumciſio quomodo dicitur data in fedꝰ eternuz
li. iiij. di. iij. 6.
Circumciſionẽ ꝓdeſſe ſi lex obſeruet quõ intelligit᷑
li.iiij. di. iij. ·2.
Circumcidentem ſe debitoꝛeʒ eſte vniuerſe legis ob
ſeruande quo ſenſu dixerit apoſtolꝰ tempore euã
gelico. li. ilij. di. iij. .S. .R
Circumciſus cum ſit chꝛiſtus quare nos nõ circum
cidimur.li.iiij.di.iij.·9.
Circumciſionis ſignicicatum quomodo impletuʒ ẽ
li. ij. di.ij. 50.
Circumciſio quare non manet cum baptiſmo cum
tamen ſimulmanſerunt circumciſio et decimatio
li. iiij. di. iij. 5i. F
Circumciſio an ceſſauerit ante ꝓmulgationẽ euãge
lij. li.iiij.di.iij.q.ij.m. Re. 52. ,2“
Circumciſionẽ ceſſare ꝓpter legis impletionem quõ
intelligit li.i. di.ij.S8s.
Circumciſiõis euacuatio quõ dicit᷑ fuiſſe inſtitutio
