Coꝛruptio quare non impedit conſecratõem viri ſi/
cut mulieris libꝛo.iiij.diſ.xxv..
Coꝛruptio eſt duplex et ᷣm quã poſſibile eſt ideʒ nu
mero reꝑari ſᷣm Elige opinionẽé. li.iiij.diſ.xliij.23.
Coꝛruptio dẽ dupir ⁊ vᷣm quẽ modũ dãnatoꝝ coꝛpo
ra pñt coꝛrũpi et non li.iiij.di.xliiij.ot.

Coſta dupliciter põt conſiderari.li.j. diſt. xviij.ꝛ7

Kregre

Creatoꝛ quomõ itelligitur eternꝰ ex ꝑpetuitate crea
turarum li.j.diſt.iij.ĩ.ſcdo.
Creatoꝛ quomodo intelligitur ompᷣs ex magnitudi⸗
ne creaturarum Sbidem.
Creari aliquid ab eterno quõ eſt non tm̃ impoffibile
H̃ ⁊ non intelligibile li.j.diſt.ix.ĩ 2.
Creatio quare non reperitur in dininis ſed ꝓceſio ⁊
generatio libꝛo.j.diſtin.xiij.ĩ0.
Ereatoꝛ et creatura quõ cõicant in verbo libꝛo.j.diſ.
xxvij.3ʒ 3. L
Creatoꝛ dñs ⁊c̃.differenter dicunt relationẽ circa de/
unm et creaturam li.j.diſt.xxx.tvOõ6.
Crcatio quõ dicit cauſalitatem in deo li.j.diſ.xxx.i8.
Creatoꝛ quõ ita dicitur relatiuc vt tñ eſſentiam non
ſignificet libꝛo.j.diſt.xxxv.X.
cCreatio quõ fuit ab eterno in deo li.j.diſ.xxxvj.I5.
Creatoꝛi et creature quõ nibil eſt commune libꝛo.ſ.
diſt. xxxix. 25.
Creatio mundi a triplici erroꝛe tuetur libꝛo.ij.di.j.2.
Creatio paſſio vel creari quid vł in quo ſit libꝛo.ij.di

7

ſtin. j. 12.
Creationis actus non intendit oꝛdinẽ nobilitatis et
ignobilitatis in creatura li.ij. di.j.ĩ3.
Creatio A dicat mutatõnem aliquã libꝛo.ij.diſtin.j.
q.j.e. Pe. 5.
Creando quõ deus manet immobilis lib.ij.diſ.j.ʒo.
Creatio quomodo eſt mutatio li.ij.diſt.j. .
Crare nõ poteſt deus ſine mutatione creature qᷓ;uis
oe Frerart ſine mutatione perſone genite lib.
y. 1 . 4 1.
Creatio et generatio differenter ſunt ab eadẽ poten/
tia Ibicheem.
Creatio an dicat medium inter creatoꝛem et creatu⸗
ram li.ij. diſt. j. q. ij. f. =
Creatio ſᷣm quẽ modũ dicit relatõem. li.ij.diſt.j.x2.
Creatio et generatio differunt li.ij. diſt.j. c3.

* *

Creatio quare poteſt in multa cum generati

Creatio ex quo conſtat libꝛo.ij.diſt.ſ. .4.
Creatio ratione cuius tranſit.li.ij.di.j. c.
lo et ſpi⸗
ratio tĩ poſſit in vnum li.ij.diſt.j.S⁊=.
Creare et facere quõ differunt li.ij.diſt.j.c.
Creata fuerunt primo quatuoꝛ que et quare libꝛo.ij.
Ddiſtin. ij.ꝛ? 9.
Creationem rerum deus ſolus operatur ſicut iuſtifi⸗
cationẽ mentium libꝛo.ij.diſt.vij.5o.
Creatoꝛ an inducat omnẽ foꝛmam an agẽs particu⸗

lare poſſit aliquã inducere li.ij.di.vij.q.j.R.Re.ꝰ⸗.

Creata ſunt omnia ſimul ſed non facta libꝛo. ij.diſt.
xij. 14.
Creare equiuoce ſumitur in ſcriptura li.ij.diſ.xij.28.
Creatoꝛis voluntatem eſſe neceſitateʒ quomodo in
telligitur libꝛo.ij.diſtin.xvij.i.
Creaſie deum maſculum et feminã quomodo intel⸗
ligitur li.ij.diſt.xviij..
Creationis et incarnatõnis opus differenter ſe hñt.
li. iij. diſt. ]. l1 .
Creatio que facit aliquẽ dici filium li.iij.diſt.x.⁊.
Creatio non impedit q̃n poſſumꝰ eſſe filij dei adop/
tiui ſed eterna generatio impedit ꝙ criſtus ſit fili
us adoptiuus libꝛo.iij.diſt.x.ꝛ .
ceptio.. j. d ſt. xj. 25.
Creatum non excedere aliud creatum eiuſdem gene

reatio quare non magis repugnat pſone xpᷣi q; cõ⸗/

ris in infinitum quomõ intelligit᷑ li.iij.di.xiiij. ¶l.

(Kreatura
Creature quõ hʒ vnitatem ſpẽm ⁊ oꝛdinẽ velvt An/
uſti. enumerat modũ oꝛdinem et ſpẽm libꝛo.j.di
Creatura tripliciter conſiderant᷑ et ſᷣm om̃s bos mo
dos contingit reperiri trinitatem dupliciter libꝛo
j.diſt. iij. ̊.ſco.

CLreatura dupliciter cognoſcitur et m quẽ modũ co

gnoſcendi eſt cognitio creature via in erroꝛem lib.
j. diſt. iij. 15.
Creatura et creatoꝛ qui

atura et d babent commune. libꝛo.j.
diſtin. iij. 14.

Creature quomodo ſunt inferioꝛes homine ⁊ medie

ad cognoſcendum deum li.j.diſt.iij.21.
Creatura quomodo poteſt intelligi non intellecta ꝑ⸗
ſona filij. libꝛo. . diſt. vij. 26. H
Creaturis aliquibus quare conuenit incoꝛruptibili/
tas libꝛo ſ. diſt. viij. 36.
Creature quomõ ineſt vertibilitas et inuertibilitas.
libꝛo. j. diſt. viij. 3 7. et. 38.
Creature eſt aliqͥd naturale dupliciter li.j.di.viij.38.
Creature conſiderantur ſcᷣm triplicem diſferentiam
libꝛo. j.diſt. viij. S4. .
Creatura et filius quomodo ſunt plura li.j.di.xx.9.
Creature pꝛoductio quomodo eſt neceffaria quomõ
voluntaria libꝛo.j.diſt.xxvij.ð 6.
Creatura vna an poſſit dici vnum cum alia creatura
libꝛo.j.diſt. xxxj.q.ij.h.R. .p.
Creatura quomodo eſt in creatoꝛe.vel creatura quo
modo eſt in deo creatrix cſſentia li.j.di.xxxvj.4.
Cra tura quoemodo eſt in deo ſcᷣm eſſe mutabile.li.
1 diſt. xxxvj. 14.
Creature quare non ſunt ſimul pꝛoducte quantũ ad
elſſe ſingulare libꝛo.j.diſt.xlij..
Creatura aliter eſt reſpectu dei qꝙᷓ; oppoſituʒ reſpectu
oppoſiti libꝛo.j.diſt.xlij.26.

Cen
lule
genci
idlt⸗
ſeatun
auut
Cestut
Crentn
duoh

Deni

tel
ſeuu
ſoco
mii⸗
ſrenen
fo
Cen
iſe
cen
Ceat
ii
Centu
ſbbꝛo
Centu
voli
D
o
Rj
Ccgtn
Non
diſi
Caatr
dner
rad
60
Oe
ſ
Cent
noe
Crur
t
Ceze
ſes
Ce
Cre⸗
te
Cen
diſk
Creat
co
wün

haſ

Neldei⸗
ſarittf⸗
ſecn

Wrocon

mloit⸗
aneeſchie.

dit,
gdin

ninstt ſ

leſiicd⸗
chren,
1lb

gbosno
anthe⸗

imdi0
momh

e. bo⸗
Nerncte
ltang
wotb⸗
mbiis

fomnmam

1 oro

cuN
mg
14,
nil

min

es

De littera

Creatura quare non eſt capax potentie creandi vbi
nulla eſt reſiſtentia cũ tamen ſit capax potentie fa
ciendi aliquid ex contrarijs vbi eſt reſi iſtentia lib.
ij. diſt. .32.
Creaturã creari quõ intelligitur li.ij.diſt.j. 2.
Creatura rationalis quare facta ſit li.ij.di.j.g.b.
Creatura quare dicit᷑ fismentum li.ij.diſt.iij.2.
Creatura ratõnalis in duplici differentia facta eſt in
duobus locis li.ij.diſt.vij.2.

Treature duratio maioꝛ non venit ex maioꝛi nobili-

tate libꝛo.ij.diſt.xix.S. HS
Creaturam rationales non poſſe ſine diuino adiuto
rio conſeruari quo ſenſu dixerit Augꝰ.libꝛo.ij.diſ.

xxiiij.i.
Creatura ſi ſibi relinqueretur an coꝛrumperetur lib.
ij. diſtin. xxxvij. 20.
Creatura tonalis non babet niſi duplicem modum
eſfendi ſed oẽs alie creature a ſpirituali bñt tripli
cem li.ij.diſtin.xiij.8.
Creaturam diſtare in infinitum a deo quõ intelligit
li. ij. diſt. xxj.I 4. D
Creatura rationalis triplici oꝛdine confoꝛmatur deo
libꝛo. ij. diſt. xvj. 28.

Creatura pura an potucrit ſatiſfacere ꝓ genere bña

no li. ij. diſt. xx.q.iij.c.NRe.22.
Creatura comꝑatur ad creatoꝛem dupliciter et q̃ cõ
daeio reſpicit tres perſonas que ⁊ vnam. libꝛo.iij.
diſt. j. 15.
Creatura rationalis an ſit magis congrua ad vnio/
nem cũñ natura diuina qᷓ totũ vniuerſum libꝛo.iij.
diſtin. ij. q.j. a. R. S.
Creaturã rationalem non eſſe magis idoneã ad vni
onem cũ diuina natura qᷓ; totuʒ vniuerſum ſi que
ratönes probare videntur quomodo ſunt ſoluen
de libꝛo.iij.diſt.ij.ꝰ.et per totum. ⸗.
Creaturam diſtare a creatoꝛc in infinitum quõ intel
ligitur li.iij. diſt. ij. 10. . .
Ercaturam vinentem eſſe nobilioꝛem non viuente q̊ᷓ
modo intelligitur li.iij.di.ix. 5. . .
Creaturam in nullo equalem eſſe creatoꝛi quõ intel⸗
ligitur libꝛo. iij. diſt. xiiij.l. H
Creatura pura quarc potuit genus bu
re et nõ reꝑare.li.iij.diſt.xx.25. et. ⁊. Y“
ocẽs bene potuiſſet dyabolũ vin/

Creatura pura innoceè otuiſſet
cere ſed non deo ſatiſfacere li. iij. di. xx. 25.

Creature irrationales quõ ſunt diligende ex charita
te libꝛo.iij. diſt. xxviij.9.et. 10. ct. pAQ v ſe ei;
Creaturas irrationales quomodo diligit deus. li.iij.

diſtin. xxviij. 11. .
Creature ad deum duplex eſt cõpatio vna in excun⸗
do alio in redeũdo prima eſt oim alia dũtaxat ho⸗

minum li.iiij. diſt. xliij. 42.
dur

manũ infice⸗

Credibile differenter eſt obiectum veritatis et ſcien⸗
tie libꝛo. j. In ꝓlogo. 9.
Credibile quo eſt ſup ratõem li.j. In ꝓlogo. 12.
Eredentium genera duo ſunt et cui vtilis eſt viſiblis
miſſio ſpũffancti li.j.diſt. xxj.i5. ,⸗—
Credere in deum credere deo et credere den differũt.
li. ii diſt. xxiij. .
Credere ſine ratione eſſe vitupꝑabile quomodo intel-
Aigitur li.ij. diſt. xxii. 5353.
Credere debetur auẽti quõ itelligit᷑ i.iij.di.xxij. .
Credere non viſa quõ ceſt laudabile li. iij. di. xxiiij.i.

Credere quod quis videt quõ non eſt difficile necvo
luntarium li.iij.diſt.xxiiij.⁊.
Credere quid ⁊ quantũ teneant᷑ ſimplices qui pceſſe
runt xpᷣi aduentum libꝛo.iij.di.xxv.d.
Credere quid et quantũ teneantur ꝓuectõꝛes qui pᷣ/
ceſſerunt aduentum chriſti.li.iij. diſt. xxv.e.
Credibilium varia genera lib. iij. diſt. xxiiij. f.
Credibilia omnia poſſunt reduci ad articulos in ſim
bolo contentos li.iij.diſt.xxv.ꝰ.et..o.
Credere implicite quid ſit li. iij. diſt. xxv.2 7.
Credibilia multiplicari dupliciter poteſt intelligi. et
quomõ fides circa ea pꝛofecerit vel creuerit lib. iij.
diſt. xxt v. 35. HWl
Credibiia reſpectu cuius dicuntur multiplicata lib.
iij. diſt. xxv. 8y 6. H B
Credeet manducaſti quomodo intelligitur libꝛo. iiij
diſt ix.I. et.2. et di.xij. S84.

Ereſcere
Creſcte ⁊ multi.⁊c᷑.quo tempoꝛe datum fuit hoc pꝛe
ceptum pꝛimis parentibus et quomodo obligat li
Crcſcite et multi.⁊c.fuit hoĩm benedictio ⁊ pꝛeceptũ
et moꝛale ⁊ ſacramentale li.iiij.di.xxvj.2.
¶Krux
Crux non adoꝛatur vt res ſed vt ſignũ li. iij. di. ix. 26.
Crux et mater xp̃i reſpectu adoꝛatõnis diſſimiliter ſe
habent li. iij. diſt. ixꝛx.
Crux et celum et terra reſpectu adoꝛationis diſſimili
ter ſe habent li.iij.diſt. ix.. 8.
Crux quare ven eratur li.iij. diſt.ix.? 9.
Crucis figurationes quot et quando fiunt in miſſa ⁊

quid repꝛeſentent li.iiij.diſt.xij..

XKuius
Cuius vſus + eſt iö̃m bonum eſt quomõ intelli
gitur li. j. diſt. xlvj. 21.
Æpam
Culpaʒ expellere eſt vupliciter ? quomo do gratia ex
pellit libꝛo. ſ. diſt. xiiij. 25.
Culpa ct pena differut li. di. 1. 45. Iterum. 46.
Culpã cõſonare nature quo intelligit li. ij. di. vſj. 27.
Culpa aliter eſt a diabolo qᷓᷓ gratia a deo libꝛo. ij. diſt.

viij. s X£. — B
Culpa multiplicatur ergo et gratia non ſequitur lib.
ij. diſt. xxvij.15. ,8—
Culpa aliter ſe habet ad ſupplicium ꝙᷓ gratia ad pꝛe
mium. libꝛo. ij. diſt. xxvij⸗sT.. “
Culpa non poteſt expelli ſine gratia quis ignoꝛantia
oſſit expelli ſine gratia li.ij. diſt. xxvin. ..
Culpã deteſtari con:ingit dupliciter li.ij. di. xxviij. 37
Culpam non poſſe deleri actu manente quomodo in
telligitur libꝛo. ij. diſt. xxxij.-l .
Culpa remota debere remoueri penam quomodo in
telligitur libꝛo.ij. diſt.xxxij.ĩ6.
Culpe vni vnam reſpondere penam quomodo intel
ligitur libꝛo. ij. diſt. xxxiij.õs.
Culpa quare non reperitur in omnibus in quibꝰ re/
peritur modus ſpecies et oꝛdo.li.ij.diſt.xxxv. .
Culpam pꝛecedenteʒ eſſe meritum ſequẽtis reſpectu
cuius meriti intelligitur libꝛo.ij. diſt.xxxvj.s8·
Culpa an poſſit poni in aliquo ſine pena ſubſequẽte

82

Culpam et — idem fieri quõ intelligitur IA

bꝛo. ij. di ..
Culpam delere quid ſit li.iiij.diſt.j.ↄʒ.ꝗꝓpe finem.
Culpe qlitas et qᷓntitas quõ differunt liiiij. di.xvj.7
Culpe qñ ſunt lacrimis piande ⁊ an ex pᷣcepto vei ex
conſilio li.iiij.di.xvj.i. W
Culpa aliter recipit veniam in confeſſione aliter ĩ cõ⸗
tritione li.iiij.diſt.xviſſy.
Culpam ſolum deum delere quomodo intelligitur.li
bꝛo. liij.diſt. xvij. o.et.2
lulpam an expellat gratia quando eſt. an q non ẽ.
libꝛo.iiij.diſt.xvij.Iʒ.

xxxix.46. .

Culpe expulſionẽ an neceſfario precedat gratie infu

ſio li.iiij. diſt. xvij.q.j.e.Re.ðo. .
Culpe expulſio an neceſſario precedat contritõeʒ li.
iiij. diſt. xvij. q.ij. f. P.y 8. S
Culpam nullam poſt moꝛtem in purgatoꝛio purga/
ri quõ intelligitur li.iiij.diſ.xxj.ꝛ9.
Culpa homis põt poſt moꝛtẽ deleri ſed culpaangeli
poſt caſum non li.iiij.diſt.xxj.20. D
Culpam remittit dominus ſub quadruplici conditõ

ne li. iiij. diſt. xxij.2.

Culpa ſequens facit redire petã priꝰ deleta eo q cha

ritas viuificat opera prius moꝛtificata.Sol.libꝛo
iiij.diſtin.xxij.9. .
Culpam redire quia ꝓnitas et defoꝛmitas redeune.
Sol.libꝛo.iiij.diſt.xxij.l2. .
¶ Cultus
Cultus diuinus quõ dicitur conſiſtere in dilectõe ſa
crificij expibitõne et reuerentia.libꝛo.iij.di.ix.i.
Cultus latrie an ſit expibendus humanitati ſiue car
ni xpᷣi. li.iij. diſt.ix.q.j.a.R.⸗..
Cultꝰlatrie an exhiberi debeat imagini chriſti li.iij.di
Cultus latrie an debeat exhiberi marie libꝛo.iij.diſt.
vx. q.iij. c. R. 19. .
Cultus latrie an ſit expibẽdus cruci chriſti. libꝛo.iij.
diſtin. ix.q.iiij.d.Re.24.
Cultus latrie an expibẽdus ſit membꝛis chriſti libꝛo
iij.diſtin.ix.q.v.e.Re.ʒo.

Cultus latrie an poſſit adhiberi cbriſti aduerſario ſi

ne peccato li.iij.diſ.ix.q.vj.f.

Cultũ latrie poſſe expiberi xpᷣi aduerſario ſine pec

cato ſi que rõnes ſonare videntur quõ ſunt intelli
gende li.iij.diſt.ix. 2.et per totum.

2

uenit libꝛo.iij.diſt.ix.48.
Cultui dei pertinere quicqᷣd fit ad gloꝛiaʒ dei quõ in⸗
telligitur li.iij.diſt.ix.S2.
Cultus et latria quõ differunt li.iij.diſt.ix.ʒs.
Cultus deo debitus quatuoꝛ nominibus nuncupat᷑.
li. iij. diſt. ix. 57. .
Cultum deo debitum eſſe charitateʒ et ſapientiã quo
modo intelligitur libꝛo.iij.diſt.ix.58.
Cultum vnius dei quomodo dictat natura libꝛo.iiij.
diſt. xxiiij. ʒ. .

Cultus dei accipitur tripliciter et ̃m boc tribus con

7 2 7%

diſtin. xxxvij..
Cum ex in difterunt libꝛo. ij. diſt. ij. 2.

1

Cupiditatem veri 2 boni nobis naturalit᷑ eñ⸗ einſer⸗

Cum pᷣpoſitio quomodo dicit aſſociationem libꝛo..

upꝑe diſſolui et eſſe cum xpᷣo contingit ex duplici cã
libꝛo. iij. diſtin. xxix.2. .

¶ Curioſa

Curioſitatis vicium quid li.ij.diſt. v.. .
Curioſam conſiderationem duo faciunt libꝛo.ij. dif.
Yy. 14.

(Xuſtodire

Cuſtodiri meliꝰ qd carnis ẽ quõ intelligit li. qj di.xj.

Cuſtodiã qualẽ habuit deus erga homi/⸗
nem libꝛo.ij.diſt. xxiij.iS.

Damaſci
Amaſci tria ſcelera per penitentiam
poſte piari et non quartuz quomodo
intelligitur li.iiij. diſt. xviij. r.
Damnatõö

Damnatione ſua alicui reuelata per poſitionem im/

poſſibilis an ille tenetur eam velle vel non libꝛo.ſj.

diſtin. xlviij. 1. . . . . .
Damnatio eterna duo reſpicit li. diſt. xl viij. 2.
amnatio eterna et moꝛs quomodo eſt a deo. libꝛo

ij. diſt. xxxvj.1.

Damnare innocentem et nocentem abſoluere quan

do eſt impium li.iij. diſt. xx. 6.
Q varwrn coꝛpoꝛa an poſſint coꝛrumpi. lib.iiij.
diſt.xliiij.ð1.
Dãnatos continue afffigi et coꝛrumpi exẽplo demõ/

ſtratur libꝛo.iiij.diſt. xliiij.s5.

amnatoꝛum coꝛpoꝛa quomodo erunt paſnibilia li.
iiij. diſt. xliiij. e.
Damnatoꝝ pene an poſſint minui viò vbi ſuffragiũ
Damnatoꝝ pene an mitigentur ppter miſericoꝛdie
pietatem li.iiij.diſt.xlvj.q.ij.b.Re.ra.

Hamnatos puniẽdo an agat deus miſericoꝛdius cũ

vno ẽᷓ cum alio li.iiij.di.xlvj.q.iij.c.Re.4.
Damnatum vnum non miſericoꝛdius q;ᷓ alius pnni
ri ſi que rationes pꝛobare videntur quomodo ſũt
diſſoluende li.iiij.diſt.xlvj. 5. et. 16. et. t. 7.
Danato cũvno an dᷣs agat iuſtiꝰ ꝙᷓ cuʒ alio libꝛo.iiij.
diſt. xlvj. q.iiij.d.Re. 18. et. ꝛ.
Damnatis quomodo remittit deus magis vni qᷓ alij
li.iiij.diſt.xlvj.2⁊0.
Damnatus cui deus magis remittit an repoꝛtet cõ/
modum de malicia li.iiij.diſt.xlvſ.21.
annti an velint ſe peccaſſe libꝛo.iiij.diſtinct.l.q.j
a. P. 1
Damnatos ſe velle peccaſſe ſi que rationes videntur
pꝛobare quõ ſunt diſſoluende li.iiij.di.l.2.⁊ ꝑ totũ
Dam nati an voluntate deliberatiua malint non eſſe
q ſic eſſe li.iiij.di.l.q.ij.b.Re.⁊.

Damnatos malie ſe ſic eſſe qᷓ omino non eſte ſi que

rationes ct auctoꝛitates pꝛobare videntur quomo
do ſunt diſſoluende li.iiij.diſt.l.S.et per totuam.g
Damnati an mallent omnes eſe damnatos q quoſ
dam damnatos et quoſdam beatos libꝛo.iiij. di.l.
q.iij.c.Re.12.

Damnatis exiſtentibꝰ miſeris aliquos velle eſſe bea-

cos. quẽadmocdum babetur de diuite in inferno ſe
pulto.ſi que rationes ꝓbare videntur quomõ ſũt
diſſolueude li.iiij.diſt.l.iʒ.et per totum.

tam quõ intelligitur libꝛo.ij.di.xxviij.ʒ3.

+ —

— . —.

witate

gtenn

e.
linenin
unlbo

ari
ckido e

boergun

taſtlul.
lthui

n niced

um
pnocni
tolvoii.

Pniii
ued
4 4/
öficne
Agton
lornonc⸗

cſeſte
murcod

ꝗq. j. e. R. 19.

De ßppoſitio poteſt impoꝛtare variã babitudinẽ cuʒ

Delittera

Damnati an ſint in tenebꝛis coꝛpalibꝰ. liiiij.di.l· ſ.
d. R.16. et per totum. .R
Damnati an ſint in tenebꝛis ſpũalibus lib.iiij. diſt.l.
Damnati quõ dicuntur oino excecari et extra deum

Damnati nullam habent cognitionem qꝛ affectꝰ? eo⸗

rum nulliꝰbʒ boni amoꝛẽ. Solli.iiij.di.l.21.

Damnati quomodo habebunt cognitõem pctõꝝ li.

iiij. diſt. l.22.
Damnati quomodo aliqua peccata cognoſcent que
mogo non cognoſcunt li. iiij. diſt. l. 25.

Damnati an patiantur tenebꝛas ſpirituales quãtuʒ

dg actũ memoꝛandli li.iiij. diſt.l.q.iij.f. GE.2 55.

Damnati an habeant vermẽ materialeʒ ſiue coꝛꝑa/

lem li.iiij. diſt. l.q.j. k. R. 42.

Damnatoꝝ vermem eſſe materialem ſiue coꝛpoꝛalẽ
ſi que rönes probare videut᷑ quõ ſunt diſſoluẽde.

li. iiij. diſt. l. et vlt. 43. et per totum.

Sammtl an babeant vermẽ ſpiritualeʒ. libꝛo.iiij. di.
Samnatoꝛum vermis an ſit inuariabilis li. iiij. diſt.

. q iij. et vlt. m. &. cT.
Hainnati ſimiul oim peccatoꝝ memoꝛant᷑ ibidem.

SHamnatoꝛum vermis quomodo continue rodit. li.

iii. diſt.. 48.

NDari nõ oꝛdinat᷑ adeſſe ſed ad babere li.j.di.xiiij.ꝛ0
Satur aliqͥd alicui tripliciter. Et ſᷣm quẽ modũ da⸗

tum eſt in poteſtate accipientis li.j.di. xiiij.21.
Dare quõ eſt cõmune trib?ꝰ
diſtin. xv.ð.

Dare eſt dupliciter et quando eſt eſſentiale et quan⸗
do notionale li.j. diſt. xv.2 4. .

Datũ qñ dr relatiue li.j.di.xv.⁊89.
Dari plenius eſt dupliciter li N. diſt. xv. 7 ¼.
Daturũ participiũ duo impoꝛtat li. j. di. xviij.1 4.
Datũ quõ eſt rõ dandi donũ li.j.di. xviij. ꝛ7.
Satum dẽ cõicatum tripliciter ⁊ ſm hoc differenter
conuenit tribꝰ perſonis li.j.diſt. xviij.ꝛ3.
Datum eſt donum viciſſim dicunt aliquid vltra ſe li.
j. diſt. xviij. 2. 4.
Dati quantitas quomodo facit ad augmentũ gloꝛie
li.ij. diſtin. xl. .
Dare aliquid ſue meritis reſpectu cuius eſt maioꝛis
liberalitatis li.iij.diſt.xxxvij.25.

—(Te

De prepoſitio

multiplices babet ꝓpꝛietates. libꝛo.j.
diſt. v. 18. et. 19. et. 20. etꝛr.
De et a pᷣpoſitiones differunt li.j.di.v.ĩ9.

Se prepoſitio interdũ dicit quid occaſionale non ſp

cauſale vel matcriale libꝛo.j.diſt. xlvj..

Se ppoſitio exponitur cauſaliter ibi deus genuit fili

um de ſara li. iij. diſt. iiij. 7.

dicitur aliquis accipere de aliquo.li.iij.di.xiij..

4 „

Dehitum eſt dupler et qð hoꝝ cadit in deum li.ſ. diſ.
—G ꝓe pᷣn. ponit᷑ et ꝓmiſſio ponatur ex ꝓ
miſo.

Debitũã honoꝛis eſt quadruplex ⁊ quid per vnũqð/

ſonis in diuinis libꝛo..

d —
77
. —

Debiti ratio nec tollit ratões gratuitu nec roõnez me⸗
riti.li.ij.diſt.xxvij. 9 .

—
—

Debitũ eſt duplex ſcz ex charitate et neceſſitate 2 qd

diminuit meritum ⁊ quod non lib.iij.diſt. xviij. .

Debitum dupliciter ſumitur et quomõ in notificatõ

ne ſatiffactionis li.iij. diſt.xx.? 0.

Debitum eſt duplex ſcz neceſſitatis et cõgruitatis et
quõ debemus aias pꝛo fratribus poneꝛe li. iij. diſt.

qʒ debemus li.iiij diſt. xv. S54.
Debitum licet poſcenti ſit perſoluendũ.tñ nõ ẽ om̃i

die petendũ quõ intelligitur.li.iiij.diſt.xxxij..⁊.õ

Debitum reddere an opoꝛteat vnum coniugũ ſi alt

fiat leproſus li.iiij.diſt.xxxij.q.j.c.R.r 9. .
Debitum non reddere opoꝛtere comugi leproſo ſi qᷓ
ratões et auctes ſonare vident᷑ quomodo ſunt diſ
ſoluende libꝛo.iiij.di.xxxij.20.et per totum.

Debitũ reddere an teneatur quis foꝛnicanti li.iiij.di
xxxij.q.ij.d.Re.ꝛ2 35. r1783

Debitum reddi debere foꝛnicãti non foꝛnicant liqᷓ
rõnes ꝓbare videntur quõ ſunt diſſoluende libꝛo

iiij. diſt. xxxij.2 4.et per totum.
Debitum redderc et petere an obligetur mulier tꝑe
menſtruoꝛ um li. iiij. diſt. xxxij.q.j.e.N.27.
Debitum negare nõ poſſe mulicrem ꝓpter mẽſtrua
ſi que rationes ꝓbare videntur quõ ſunt ſoluẽde.
li. iiij. diſt. xxxij. 28. et per totum. H
Debitum an poſſit licte peti ⁊ ſolui tpe dierum ſolæ
V nium. li.iiij. diſt. xxxij.q.ij.f. Re.ð.
Debitũ non debere reddi tꝑe dierum ſolenuiũ ſi que
rõnes et auẽtes vident᷑ ſonare quomõ ſunt diſſol
uende li.iiij. di. xxxij.54.et per totum.

„„

uendum li. iiij. diſtin. xxxij.c.

Secedere

Sebitum non eſt ſemper petendũ licct ſit ſemꝑ ſ. ol⸗

Satus quõ dicit᷑ ſpnſſanctus actu vel aptitudine li. Decedens in ſolo veniali an debeat puniri eternalit

libꝛo. ij. diſt. xlij. ¶5.

Secimari quadrupliciter dẽ li.ij.di.iij. cK.
Decimari an habeat aliquis in parentibus li. iij. dil.

iij. q... g. R.

Seccimatio fuit actꝰ moꝛał figural et ſacram̃tał.ibid.

Secimabatur qnod curabatur quomode intelligit᷑.
boc verbum Augꝰ. li. iij. di. iij. .6,18.

— —

Decimat᷑ alit᷑ gnum alit den? huanũ li.iij. diſ. iij. ¶9:
Decimari quare poteſt aliquis in ventre et non cir/

cũcidi nec baptiſari li.iij.diſt.iij.ðo.

Decimatio quare ẽ actus figuralis baptil mẽoet cir⸗

cüciſio non li.iij. di. iij. 51.
Decimatio prolis quõ fit in ꝑente li.iij.di.iij.S2.
Decimas ſi daret pr pape ſimplici ſacerdoti ꝓpterea
non eſt maioꝛ dignitas ſacerdotis ſimplicis ꝙᷓ pa/
pe li.iij. diſt. iij. ÜsÄ92. JM
¶Decipere

Deceptio et ignoꝛantia diferunt hirdirii 2. .

Sccipit᷑ aliqͥs duplr ⁊ adã neutro mõ fuiſſet dece⸗
ptus li.ij. diſt. xxiij.⸗ꝛs.
Deceptio quare ſecuta fuit elationem in vtroq; ſech
plus in muliere li. ij. viſt. xxiij. 26. ü
Deceptio qua mulier primo decepta fuit et ipſe adã
tractatur libꝛo.ij.diſt.xxiij.27. et.28

BDefectio deriuatio

BDelectationis intenſio an fui

Seclinare
Declinare a malo dupliciter dicitur. Et qd dẽ ꝙ de⸗
clinare a malo ſemꝑ vitat penam ᷣ̊ nõ ſemper me
retur palmã quomodo intelligitur libꝛo.ij. diſtin.
Declinare a malo pꝛius eſt ꝙᷓ; facere bonum quomo
do intelligitur li.iij. diſt.xxxiiij.i 5.
Decoꝛ vniuerſitatis eſt duplex ⁊ quomõ malũ eſt de
cõplemento vel decoꝛe vniuerſi.li.j.di.xlvj. 4.

protenſio diſferũt li j. di. xviij. y.
Deficiendi vel defectus ſunt diuerſi mõi et quis ma
gis elongat᷑ a cauſalitate dei.li.ij. diſt. xxxvij. 41.

RWe

Defoꝛmitas eſt duplex li.ij.di.v.yz. ·
Defoꝛmitas rõne cuius dicatur et quid ſit.li.ij.diſt.
Defoꝛmatio que eſt in voluntate eſt ſola ratio incul/
pandi qᷓ;uis tota imago per pctm̃ defoꝛmetur.lib.
ij. diſt. xlſ. 2. ,„
Defoꝛmatio eſt in ꝓhibitõne.ergo infoꝛmatio eſt in
prxecepto non ſequit᷑ li.iij.diſt.xxxvij.d7.
Defoꝛmitas et ꝓnitas neutra reddit eoð nũero lib.

¶ Degenerare

Degenerare eſt triplex libꝛo.j.diſt.xix.ii.
Melectari

pᷣmoꝝ ꝑentũ.li.ij.diſt.xx.qiij.c. Ne.ĩv 6.
Delectatio vnde ꝓuenit libꝛo.ij.diſt.xx..ü8.
Delectationis materia non eſt maioꝛ nunc qᷓ fuit in
ſtatu innocentie quis homo nũc amplius delecte

tur libꝛo.ij.diſt. xx.r9.

Delectatio viſus auditus ⁊c.quomõ magis fuiſſetĩ
adam qᷓ; in nobis li.ij.diſt.xx.20.
Delectationem quomodo precedit ſuggeſtio libꝛo.ij
diſt. xxiiij. 69. „· —
Delectatõnis ⁊ temptatõis progreſſus quõ fit libꝛo

77

ij. diſt. xxiiij. ?., Ct. .
Delectatio que prouenit ex temptatõne quando eſt
veniale pctm̃ et qñ moꝛtale.li.ij.di.xxiiij.7 5.
Delectatio in veniali peccato quando eſt periculoſa
li. ij. diſt. xxiiij. ?76. H
Delectatio poteſt dupliciter remoueri ab anima rõ/
nali ⁊ quomõ delectatõ diuinitatis remota fuit in
moꝛte ab anima cbriſti.li.iij.diſt.xxj...
Delectatio in peccato comꝑatur ad penã dupliciter
ct m quam comparationem pene eſt maioꝛ ⁊ ᷣm
quã delectatio et ex hoc habetur quõ in punitione
damuatoꝛũ ſeruatur ꝓpoꝛtionalitas ſed non ꝓpoꝛ
tio li.iiij.diſt.xlvj.i3.

ADelere
Dleri de libꝛo vite et ſcribi ĩ eo m quẽ tropũ dicitur
WWelicie
Delicie paradiſi non erat delicie btitucinis ꝑfecte li.
ij. diſtin. iiij. .

iſſet in emiffione ſemis

¶SDelictum
Delictum et peccatum differunt lib.ij. diſt. xlij. e.

(Demon
Demonum affectio vel voluntas an poſſit rectifiea/
ri libꝛo.ij.diſt.vij.q.j.a.Re..
Demoni quare pꝛefixũ eſt tam modicuz tempus me
rendi vt non haberet ſpacium redeundi. libꝛo. ij.
Ddiſtin. vij. 2.
Demonum voluntas quare non poteſt rectificari li.
ij.diſtin. vij.ʒ. et per totum.
Demones an habeant male voluntatis continuatio
nem li. j. diſtin. vij. q:ij. b. Re. 9.

Demonũ timoꝛ non retrabit a malo actu.libꝛo.ij. di

Hemones timoꝛe pene non appetunt quod pꝛimo
abppetierunt li.ij.diſt.vij. ĩ13.
Demones quomodo naturaliter diligunt deuʒ et ta
men peccant li.ij.diſtin.vij.i. J
Demon poteſt ceſſare ab hoc opere malo vel ab illo
ſed non ab omni li.ij. diſt. vij. 1 5H.
Demones an habeant male voluntatis intenſioneʒ
lio. ij. diſt. vij. q. iij.c. Re.18.
ODemonũ inoꝛdinatus motus conuertitur eis in pe/
nam non in demer itum li. ij. diſt. vij. 19.
Demon non exit ſimpliciter ſtatũ meriti ſicut bomo
moꝛtuus li.ijldiſt. vij.22.
Demon tantum ſe auertit ꝙ non amplius potuit.qꝛ
angelus tantum ſe conuertit ꝙ amplius nõ potu/
it.non ſequitur.li.ij.diſ.vij.ꝛʒ.
Hemon non excuſatur ꝙ non poſſit vitare peccatuʒ
libꝛo. ij. diſt. vij. 2 4.
Oemon quomodo eſt omnino impoſſibilis ad grati
am libꝛ0. ij. diſt. vij. ꝛ2d .
Demonibus an tollat libertatis vſum obſtinatio. li.
ijj. diſt. vij. q. ij. e. Re. 32. .
Demones quomodo amittunt vſum li.ar.libꝛo.ij.di
ſtinct. vij. 33. s
Demones et frenetici diuerſimode habent vſuʒ fan
taſie libꝛo.ij.diſt.vij.ʒ õ.

rhemon quare babet liar. et non beſtia libꝛo.ij. diſti.

vilj. 57. et. 58 . .
Demonibus quo modo manent data in tegra. libꝛo
ij. diſtin. vij. 5. „ ”
Demones triplici ſcientia vigent et de ſufficientia il-
larum libꝛo.ij.diſt.vij. s.et eadem di.æ.

. .

Demones aliquid ſciunt reuelatione ſupernoꝛũ ſpi/

rituum li.ij. diſt. vij. 47.

Demones an poſſint errare vel decipi circa pꝛeſentia

libꝛo. ij. diſt. vij. q. . g Re. v- n.
Demones quare non ſunt ita pꝛiuati per culpam lu
mine cognitionis ſicut bonitate affectionis. libꝛo

ij. diſtin. vij. 55. ——
Demonibus quomodo dantur bona li.ij di. vij. 57.
Demones an habeant obliuionem circa pꝛeterita li.
jij. diſt. vij. qij. h. R. 58.

Demones an pꝛecognoſcant futura libꝛd.ij.diſti. vij.

aq..iij.i.Reo . et per totum.
Demones frequenter vera pꝛedicunt quia quadru/
pliciter euentũ futuroꝛũ pꝛeſentiunt li.ij di.vij.s 5
Demon an poſſit inducere veram foꝛmaʒ. libꝛo.ij. di
ſtinct. vij. q.ij. l. per totum. .
Demonem inducere foꝛmam intelligitur dupliciter
ibidem in. Re.

ie

keotſa⸗

enpls ne
lben .

tananl.
Gnthur
bwin
osun
en
api
wtong
resin
in

iusdont
usnie⸗

an

De littera
Demones an fecerunt veros ſerpentes de virgis mi
niſterio maleficoꝝ li.ij.di.vij.SD ꝛ2.
Demones ⁊ ſi videantur facere va miracula tñ non
faciunt libꝛo.ij.di.vij.SD o.

Demonũ miniſterio an poſſit aliquis vti ſine pecca⸗
to in faciendis miraculis li.ij.di.vij.q. iij. m. 88.

Demonũ miniſterio quõ vſus eſt paulus li. ij. di. vij.

89.
Demones an ſunt inuocandi ad ſupplendaʒ nature
indigentiã et inopiam li.ij.diſt.vij. ⸗d.
Demon ad quid eſt ſeruus li.ij.di.vij.ꝰt.

Demones auid poſſint reſ⸗ ſectu cruras lib. i

Demones non ſunt ceatoꝛes Fuis ranas fecerunt
li. ij. diſt. vij. g.
Demon diffinitur li. ij. diſt. wiij. 5.
Demones an poſſint in bumanis coꝛ ibus babita⸗
re libꝛo.ij.diſt. viij.q.j.g. R. 43.
Demones quando dicuntur coꝛꝑa obſidere ibidem

Demones ꝑmittit deus homies vexare pꝛopter qua

tuoꝛ cauſas li.ij.di.viij. ¶.

Demon quomõ poteſt eſſe intrinſecus i in aliquo lib.

ij. diſt. viij. 5.

Demones non ingredi in boies quomodo intelligi⸗ 4

tur li.ij. diſt. vinj. 6.
Demon ⁊ anima peccatrix quõ poſſ. unt ſimul em ein
eodẽ coꝛpoꝛe li.ij.diſt.viij. ¶7.

Demoncs an poſſint illabi aiabus li.ij diſk. viiſi i.

hb. R. 48.
Demon qmodo dicitur intrare iĩ ſpm̃ vkin animoli.
ij. diſt. viij. 49.
Demon an poſſit ſenſus iluderelibii diſt. vii. a. ii..
i. R. 5J.
Demon quẽ modũ poſſit ſenſus illudere vt ſaciat
bominẽ credere ſe videre capra vel aſinũ lib ij. di.
viij. 5. et. ð6.
Demon illudendo vbi vel cir ca auic facit immuta⸗
tionem li. ij. diſt. viij. ð2.·
Demon an poſſit cogitatõnes immittere lijdiviij.
q.iiij.k.R.S 8.
Demones quantũ poſt. e habent reſpectu cogita tio⸗
num malaꝛũ li.ij.diſt.viij. S52.
Demon an poſſit neceſſario cõpellere ad vanas co/
gitatõnes li.ij. di. viij. , o.

Demones an poſſint malas affectiones i imprimere.

li. ij. diſt. viij. q. v. l. R. ẽI.
Demon quomodo poteſt fuper imaginẽ et li ar.li ij.
diſt. viij. 2n.
Demon quomodo poteſti in cogitatõem bomis li. ij.
diſt. viij. 63.
Demon non poteſt facere nos peccare licet poſſit i in
nobis affectiones vel cogitatoõnes malas incende
re li.ij.diſt.viij.õ.

Demon an poſſit ſcrutari ſecreta conſcientie noſtre.

libꝛo.ij.di. viij. q. vj. m. Re. 65.
Demones cogitatões noſcere quomodo intelligitur
li. ij. diſt. viij. ᷓ8.
Demoes an intrent coꝛpoꝛa bominũ ſubſtantialit᷑
an illabantur mentibus libꝛo.ij. diſt.viij.e.f.g.h.
Demonis exercitatio reſpectu homis duo reſpicit et
qꝙ non dẽ mitti a deo li. ij. di. x. I.
Demones quomodo nouerunt chriſtum libꝛo.iij. di
ſtin. xxiij. 59.

enones qmodo cognouerunt xeum eſer trinum 2

vnum li lij. diſt. xxiij. 60.

—

Demones ſub rõne ꝓrimoꝝ non n ti netur q́uis no
biſcum cõicent in rõne.li.iij.di.xxviij.l 7.
Denon q̊modo facilius expellitur q Aass libꝛo.iiij
diſt. v. 30.
Demones veniam non inueniſſe etiã ſi penituiſtent
SSõ intelligitur.libꝛo.iiij.diſt. xiiij. 58.
Deman quomodo poteſt generare libꝛo.iiij. diſtinc.
xliiij.5.
Demones an erunt toꝛtoꝛes in pena poſt iudicium. .
libꝛo. iiij. diſtin. xlvij. 4. .

(Senarius

Denarius eſt numerus perfectiſſimus propter tres
perfectiones libꝛo.iiij. diſt.j. 71. .

(Denoĩatio

Denomĩatio quãdo fit non a dignioꝛi ß ab imperkfe⸗
ctioꝛi libꝛo.j.diſt.xiiij.iʒ.
Denominationẽ fieri a dignioꝛi q̊modo intelligitur.
libꝛo ij. diſt. ix. 25. Et li. iiij. di. xxvij..D 6.
Denominationem fieri ab optimo quomodo intelli
gitur libꝛo.ij.diſt. xxv.9.
Denominationem fieri ab vltimo vel a fine amoco
mnrclligitur libꝛo.iiij.diſt.xliiij.!· 7.

(Seſiderium

Dehdaſone quãdo fruſtrat᷑li.ij.di.xj.6.
Deſideriuʒ quieſcendi cũ xpo eſt duplici creaut⸗ li⸗
iij. diſtin. xxix. 7.
Deſ iderium eſt duplex ſcz de acquirendo et de conti
nencko ereſpectu enius eſt ſpes. li. iij. di. xxxj 30.

¶ eſtructo

Deſtructo prioꝛi ctiam deſtrui poſterius uommodo
iutelligienr lidꝛo i. dik. rxxi. 1.

Deuse quõ eſt ſubiectũ libi ſententiax li.j. 1 Rogo.s

Deus quia bonus eſt ſumus et inguantum ſumus.

boni ſumus. hec conſeqntia tenet triplici rõne ſecd
nõ aau ergo quia iuſtus eſt iuſti ſumus. libꝛo
1. „Dilſt.J. II.
Deus. dominus. ct buiuſmodi nomina conſiderant
dupliciter et vᷣm boc attribuunt᷑ vel nature vkoꝑa
tioni li. j. diſt. ij. J.
Seos plures eſſe non ſolum eſt impoiſibile imo etiã
non intelligibile li. I.diſt. ij. II.
Deus an ſit cognoſcibilis a creatura libꝛo. 1. di. iij. q.
j. a. ⁊ per totum.
Deus an ſit cognoſcibilis per creaturas libꝛo.j. diſt.
iij. q.ij. b. et per totum.
Deꝰqꝛ abſq; ſapientia nõ eſt qſi res fatua c. S bʒ ſa
pientiã genitã quõ iſta oſeqntia intelligatur. libꝛo .
j. diſtin. ij. 3 8.
Dins Faimi deum an bec locutio ſit concedanda li.
j.diſt. iiij.q. j..
Deus generat alium deum an ſit bec admittenda li⸗
bꝛo. ſ. diſt. iiij. q.ij. b
Deꝰ boc nomẽ an grãmatice ſignificet plurals nuen
ſiue an cõgrue dicat᷑ plures dij.lib.j.diſt. iiij. q. iij.
Deꝰhoc nomẽ an de ſe ſupponat ꝑſonã vł naturam
li..di. iiij. q. iiij. d. p totũ. Et ibið ꝛ ꝙ bʒ naturam
termini communis et diſcreti.

Des diſtinguitur a deo. Et deus genuit aliũ deũ qua⸗

re ꝓpoſitões ille nõ recipiunt᷑ li.j.diſtiiij.20. et. 21.

eer hoc conſtructum a parte predicati pon Deo aliquid attribuerevel de eo ſeutire qð nec ſeptu dausau
Segaoen ſ elligentumin rec . ra nec fides dicit nec ad illa ſequit᷑ poteſt fieni tri hudh
Feus genuit alium deum bec pꝛopoſitio diſtinguif. dileitentt bm boc tria vicia denominant li.j.diſti. don
libꝛo.f. diſt. iiIJyJy. rheeeei ſol
Dens Renuit aliũ deum quã alietatẽ dicit ibi alius li HH oꝛdineʒ nec aliqᷓ babitudinẽ. libꝛo
Dens muit alium aut ali den. aut alin nõ deum. Sedus 4 Fe Puchiůt quedã nomia ⁊c.libꝛo.j.di⸗
Sodi. j.diſt. iiij. zezCzũz. Erkri . eeeeccc. a⸗
Deus bor nomẽ dẽ nuncupatiue gdoptatiue natuꝛa Deus an poſſit dici eſſe vnum cum creatura libꝛo.j. it
liter⁊ ſᷣm quã acceptõem plurificat᷑ li.j.di.iiij.?. . diſt. xxxj. q.j.g. R. 41. è du
Deos plutes quaxe poſſunt dicere habꝛei et non la⸗ Dene Katen ne abiccto quomodo intelligitur. de
Deus ſe genait vel aliũ vtrũ ſit concedendu libꝛo.j. Deo do eeſn omia preſentia libꝛo.j.diſ. xxxv. .
diſt. itij.ꝛg.s.2i. „56: unñ all
Deus pater ſi genuit deũ querit᷑ vtrũ genuit de qui Deus habet aliquid de nobilitate cauſe vniuerſalis ditin
eſt depater. vel qui non eſt de patcr li.j.diſ.iij. b. et particularis et non di cauſa vniuerſal vel ꝑticu dasst
Deus eſt trinitas hanc propoſitiõem pꝛobat veram laris ſimplicitc li..viſt. xxxv.i. ſooh
multis auctoꝛitatibus li.j.diſt.iiij.c. Dej q̊modo cosſcit diſtincte li. .viſt. xxxv.ꝛ o. dast
Deus genuit deum vnus eſt deus vna res geneꝛat Deꝰ quõ cogſſcit res oꝛdinatas li.j.diſt. xxxv.?7. ſbr⸗
ſeipᷣam libꝛo.j. diſt. v. . ddDdDeus hoc nomen qùmodo dicit reſpectum libꝛo.j.di⸗ Dase
Deꝰ quõ poteſt dici eſſe ex nibilo li.j.diſt.v.9.Hunc ſtin. xxxvj. 5. D Dun

numenꝝ procedit lr̃a k. et ibi penultima vox eſt na Seꝰ qmodo cognoſcit bona per approbatões malg umt.

turam. loco cuins emendetur materiam. vero non li.j.diſt.xxxvj... ”M Dassen
Deꝰquõ eſt trinus et vnus li.j.diſt.v.io. Deus q̃modo eſt apud ſe.et in varijs rebus libꝛo.j. Duusnn
Deus ſempꝑ fuit. eſt et erit. quomodo intelligant᷑ hee diſtin. xxxvij..x. ô nnta
verba libꝛo.) viſt. vi.. Oens *Gl eſt in diabolo vel peccatoꝛe libꝛo.j.di D
ei eſſe non poſſe cõpoſitũ quatuoꝛ rões impediit ſtin. xxxvj77.. goetſ
e Rn er, 4 “l 5 6 ne Deus nnein om̃ibus rebus libꝛo.j.diſtin.xxxvij.q. Daem
eus an ſit in aliquo determiato genere.li.j.diſ. viij. A- kKK. S8,. „ n
