Confeſſiones audire nõ opoꝛtet nec debuit cõmitti
omnibus. li.iiij.di.xvij.ĩ oʒ.
Cõfiteri an liceat alij ſacerdoti diſcretioꝛi pᷣtervolũ
eren ꝓprij ſacerdotis.libro.iiij.diſti.xvij.q.ðij.q.
104. 7
Conteſſionũ alia põt fieri laico alia ſacerdoti ibidẽ.
Confiteri nõ poſſe alij qᷓ; ꝓpꝛio ſacerdoti ꝑ decreta/
lem quõ intelligit᷑.li.iiij.di.xvij.⁊ 07.
Confefſus alij an teneat᷑ iteꝝ confiteri ꝓpꝛio ſacer/
doti an non.li.iiij.di.xvij.I08.
Confiteri qᷓre nõ tenet᷑ ꝓpꝛio ſacerdoti qᷓ;uis ab eo
teneatur recipere euchariſtie ſacr̃m.li.iiij.di.xvij.
109.

Confiteri an poſſit mulier alij ſacerdoti cũ pꝛopꝛiꝰ

eam ſollicitat ⁊c.li.iiij.di.xvij.i10.
Confeſſio an poſſit fieri pꝛiuilegiatis a domino pa/
pa. li.iiij. di.xvij.iI1.
Confeſſus pꝛiuilegiato an teneatur iterũ proprio ſa
cerdoti confiteri. li. iiij. di. xvij.112. 17
Confiteri an neceſſe ſit pꝛopꝛio ſacerdoti coꝛam po
pulo an ſufficiat ei confiteri in occulto.li.iiij.di.
xvij.q.iij.r.R.II3.
Cõfeſſio ſacr̃alis dʒ fieri pᷣſbitero in occulto duplici
ex cauſa excepto vno caſu ibidem. L
Confeſſionem ſacramentalẽ fieri debere in publico
vbi auctoꝛitatibus et cxemplis obijcit᷑ quõ ſit in/

telligendũ.li.iiij.di.xvij.ii4.et per totũ.

Cõfeſſio nõ dʒ fieri publice qᷓ;uis ĩ extremo iudicio

oia peccata publicãt᷑.li.iiij.di.xvij.l 7.

Confitendũ ẽ vt fiat recõciliatio ſed tamẽ in boe fo

ro nõ opoꝛtet multitudinẽ adeſſe ſicut in conten
tioſo.li.iiij.di.xvij.lĩvt.
Confiteri an opoꝛteat omnẽ venalẽ culpã.li.iiij.di.
xvij.q.j.s.R.ĩlK2 0.
Confeſſio venialiũ quõ eſt in conſilio non in prece/
pto ibidem. .

Coõfitenda eẽ ex pꝛecepto peccata ꝑ ignoꝛantiam cõꝰ

tracta quõ intelligitur.li.iiij.di.xvij.21.
Confitendũ eſſe motuʒ ad ruinam quõ intelligitur
li.iiij.di.xvij.22.
Confitenda an ſit ois peccati moꝛtalis differentia.
beatĩ..coꝛdlis oꝛis et opeꝛis.li.iiij.di.xvij.q ij.
t. Re. 125. —M
Confiteri opoꝛtet peccatum manifeſtum ex duplici
cauſa ibidem.
Confiteri opoꝛtet peccatũ occultũ ex duplici cauſa.
li.iiij.di.xvij.l26.
Confitendam et puniẽdam nõ eſſe oẽm pcti moꝛta

lis differentiam ſi alicubi videt᷑ ſonare ſcriptura

dquõ ſit exponẽda.li.iiij.di.xvij.I27. et ꝑ totũ.
Confiteri an teneamur oẽm pcti circumſtantiaʒ. li.
iiij. di. xvij.q.iij.v. Re.133.
Confeſſio an ſit peccatoꝛi neceſſaria ad iuſtificatio⸗
nẽ.li.iiij.di.xvij.a b c.
Confiteri an neceſſe ſit hoĩ an ſufficiat ſoli deo cõfi⸗
teri.li.iiij.di.xvij.d e.
Confiteri an ſufficiat laico an neceſſe ſit confiteri ſa
cerdoti li.iij.di.xvij.fgh.
Confeſſionis efficacia pendet ex ydoneitate ſuſcipi⸗
entis.li.iiij.di.xviij..
Cõfeſſione iterata pluribus quid q̃ſqʒ abſoluat li.
iiij. diſti. xviij.29.

Confeſſorem quare opoꝛtet diligentẽ eſſe in inueſti

gando.li.iiij.di.xix. .
Confeſſio quare exigit ꝙ ſingula peccata expꝛiman
tur cum tamen de omnibus in generali poſſit fie
ri contricio.li.iiij.di.xxj.9.
Confeſſio debito modo facta debet babere ſedecim
conditiones.li.iiij.di.xxj. 42. .
onfiteri volentem non proprio ſacerdoti debere
licentiam petere et obtiuere quõ intelligitur. lib.
iiij.di.xxj. 3.Et q in quinqʒ caſibus licentia pe
tita hbẽt᷑ pꝛo obtenta.li.iiij.di.xxj. .

Confitenti an liceat in confeffione aliquod peccatũ
omittere.li.iiij.di.xxſ.q.j.g.R.bS.
Confeſſio legittima quce ſit.li.iiij.di.xxj. 6.
Confiteri diuerſis ſacerdotibus diuerſa peccata idẽ
eſt quod cõfiteri vni.qꝛ oẽs tenent locũ vnius.ſ.
criſti. Solo.li.iiij.di.xxj. ⁊.
Confeſſio non eſt dimidianda ſed licẽtia petẽdavbi
timet᷑ ſcandalũ.li.iiij.di.xxj.S.
Confeſſus ẽ aliquisvni.x.et cõmiſit.xij.poſt recor/
dat᷑ de duobus qͥd erit faciendũ.li.iiij.di.xxj. 9.
Confitenda an ſint ſacerdoti propꝛio peccata a qui
bus põt abſoluere ⁊ maioꝛa a quibus nõ põt ab/
ſoluere an ſint cõfitẽda ſuperioꝛi.li.iiij.di.xxj.so
Confitenti an liceat in cõfeſſione aliquid addere.li.
iiij.di.xxj.q.ij.h.Re.S1.
Confeſſio qᷓ;uis ſit ad bumiliationem non tamẽ de

bet talis humiliatio inducere ad mentiendum.li.

liij. di. xxj.52.

Cuteni
uran
*“
Coftan
ſelt
Cobften
lercfe
ſtine
(hlten
dikrn
oſcñt
er
ſotſo
etont
Corſeſio⸗
elid
Crfcſo
cſem
contt.
dſſt
oneſch
Goor⸗
Conieſto
fuchn
ortans
ſhrel
Cſcſor
nmte
Coſon
Nonlb⸗
Ciſor⸗
lalare
Eep⸗
(ohiccfo

ODopfoſie

Cſck
diſtin
Coutc
liii⸗

Cohtont
ſdiſ
(lir⸗
Cofent
Coner
ſic

Cytor

Gatnu

Coming
fis
ijdit
Cning
ſoc
fiit

Coline
Cni
nn
ig

gtXd.
wren
4
mmithe
ſari Gtn

mine,
gomim;
Mau.
gbinle

8 Niantr
lii

fänann

id

uwn

mlnn
„ aht

und iii.

darſiwo
üwan
rnlich⸗
Gbatt.
nicheniud

Nnginn
rtitf

neligtut
Huslccnti⸗

z
4

eni

hußmust

Delittera

Confitenda quomodo ſunt peccata de quibus dubi
tatur an ſint moꝛtalia vel venialia ⁊ quomodo de

bet de eis cõteri.li.iiij. diſt.xxj. S.
Confitenti an liceat in confeſſione aliena peccata re⸗

ferre li.iij.diſt.xxi.q.iij.i.NR.⸗.

Confitentẽ aliena peccata ſᷣin ꝙ aliñ accuſant debe/

re referre vbi loquitur auctoꝛitas et rõ quomodo
ſit intelligenda libꝛo.iiij. diſt. xxj. . et.ÿ6.
Confitenti licet in caſu alienũ peccatũ referre lib.iij.

diſt. xxj. 57.

Confefione an liceat in aliquo caſu reuelare lib.i iiij.

diſt. xxj. q.j. k. R. S8.

Confeſſioneʒ an poſſit quis reuelare dum iurat dice

27„

re verum ſuper aliquo facto li.iiij.diſt.xxj.ꝰ.

Confeſſionẽ de articulo beretico an poſſit quis reue

lare libꝛo.iiij.diſt.xxj.õᷣ ..

Confeſſoꝛ ſcit per confeſſionẽ inter duos contractaʒ

eſſe affinitatem ꝑ coitũ foꝛnicaxiũ ⁊ eos poſt velle

contrahere in facie eccie an debeat reuelare. li.iiij.
diſt. xxj. ꝙ. Similis caſus in decano qui per ↄfeſſi

onẽ ſcit aliq; eſſe irregularẽ an debeat eum pñtare
epᷣo oꝛdinandũ vel confeſſionẽ reuelare ibidem.

Confeſſio ſubditi qui non vult ceſſare a culpa an ſit

rcuclanda li.iiij. diſt. xxj. 62.

Confitens an poſſit ſacerdotẽ licentiarevt reuelet cõ

feſſionẽ li.iiij.diſt.xxj.q.ij.l.R.sʒ.
Confeſſo. oꝛ ſciens aliquid per confeſſionẽ et ꝑ alia vi
am an teneatur celare li.iiij. di. xxj. q.iij.m. Re.4.

Confeſſoꝛis reuelantis peccatũ per ↄfeſſinnẽ ſcitum

pena libꝛo.iiij.diſt.xxj.s 5.

Confeſſoꝛ poteſt et debet pctĩ qdð pꝑ vnuz mocu ſit
reuelare ⁊ idipᷣm bm aliũ moũ celare luiiij. di rri

66. et per totum.

Confeſſio non debet eſſe diminuta li. iiij. diſt. xrj c.

Confeſſio non debet eſſe ſuꝑf lua li.iiij.di.xxj.f.

Confeſſio debet eſſe e ſecreta ex parte audientis liiiij.

diſtin. xxj.

g.
Coufeſſoꝛ non debet abla olucre alienum eꝛochianuz

li. iiij. diſti. xxj. b.

Konfoꝛmitas

Confoꝛmitas ſimpliciter. facit dici vnũ ſimpliciter li.
· diſt. xxxj.45.

Contfoꝛmitas plena a triplici ↄfoꝛmitate oꝛit Ibidẽ

Confoꝛmatur aliquid alicui duplicit li.j.di.xlviij.7.

Confoꝛmitas voluntatis ad voluntatẽ in duob?co⸗
ſiſtit ſcz in volito et in rõe volendi. li.iij.di.xvij.21.

¶ Nonfoꝛtari

Confoꝛtari bona conſcia anteq ael euchariſtis a⸗ acce⸗

damus quid ſit li.iiij.di.xvj. 12.

oniungere

Coniungi poteſt aliquid alteri dupliciter. et qmodo

xpᷣus iuſtificans coniungitur nobis iuſtificatis li.
iij. diſt. xix.12.

Coniunctio eſt duplex ſcʒ naturalis et ſupematura⸗
lis et quõ diuidunt᷑ in moꝛte que ſunt chiunctat in

natiuitate li. ij. diſt. xxj.7.

ninges

Coniuges i ĩ quo pares iudicant᷑ li.iiij.di.xxxij. 1. et.2.

Coniuges quõ querunt munera plis libꝛo.iiij. diſti.

xxxiij.s
Coniugum alteri quomodo et et an ñ licet vouere conti

—
„
.
1
7
4 OOO —

Venti liiiij. diſt. xxxij 5. Bé cõiugibꝰ vide pia
ra vbi continentia et vbi vir. et vbi vxoꝛ.

¶Könotata

Connotata conſiderantur dupliciter et quomõ plu/

ralitas eſt in ideis ronę ↄnotatoꝝ li. j.di. xxxv.24.

Conſanguinitas

Lonſa anguinitatis gradũ faciunt pater filius quis

dicant᷑ vna caro.li.iiij. di.xl..
Conſanguinitas quid ſit libꝛo.iiij.diſt. xl. ẽ.
Conſanguinitatis linea ſit li. iiij. di. xl. S.

Conſanguinitas ᷣm triplicem oꝛdineʒ coͤmputak li.

iiij. diſt. xl.ꝰ-.
Conſanguinitatis linee ſunt tres li. iiij. diſt. xl. 10.
Conſanguinitatis gradus qͥq libꝛo.iiij.di.xl.ĩ.
Conſanguinitatis gradus infra quez licet contrabe
re.li.iiij.diſt.xl.i2.

Conſanguinitatis gradus quõ diſtent li.iij di. xl. 15.

Conſanguinitatis gradus ſiue linea quãdo debʒ cõ⸗

putari m diſtantiam magis remoti li.iij. diſtinc.

xl. 14.
Conlan unguinitas an ſit aliquod vinculum. libꝛ.iij.
Conſ. anguinitatis Ninculum vñ ſit oꝛtů ibidem.

Conſanguinitatis vinculum quare non tantũ protè, .

itur quantu ꝓpagatio.li.iiij. di. xl.ts.

Conſanguinitatis vinculum quare non eſt in bꝛutis

libꝛo. iiij. diſt. xl. 17.

Conſanguinitas quõ dicit vinculũ. li. iiij. di. xl. 18.
Conſan Suinſtase an preſtet matrimonio impedime⸗ .

tum li.iiij.di.xl.q.ij.b. R.?2 0.
Conſanguinitatis vinculum impedit matrimonius
in aliquo ſui gradu ex triplici cauſa Jbidem.
Conſ. anguinitatem non impedire matrimoniuʒ ſi qᷓ
ratõnes probare videntur qmoco ſunt diſte olnen
de li. iiij. diſt.xl. 21. et per totum.
Conſanguinitas vſq; ad quẽ gradu impecit matri⸗
moniũ li iiij diſt. xl. qeiij. e. K. 25
Conſanguinitas impedit matfiinontu vſq; ad quar⸗
tum gradũ incluſiue et quare.ibidem.
agaie gradus determinare poſſe quaré
0 relictũ eſt eccic lib.iiij. diſt. xl. 26.
Binnonltätis⸗ gradus quare xpᷣs non determia
. Loit ihioif xl. 27.
Conſanguinitatis gradus poſt quartã generatönez
debuit termiari quadruplici roõne li.iuj.di.xl. 28.

Conſanguinitatem impedire debere matrimoniun

vſq; ad. vij.graduz vel dũtaxat vſeʒ ad ſcoᷣm ⁊c.ſi
q̃ roncs et auctes probare vident᷑ quõ ſt diſſoluẽ
de li.iiij.di.xl.29. et der totum.g
—= eſt obbt uandavſch ad ſeptimũ gradu
i. ijij. diſt. xl. A.
Cõſanguinitatis gradus auomoo ſunt computan
diili.liij. diſt. xlib. c.
Conſanguinitas et affinitas quomõ differũt 3 qmo
do diffiniuntur litiiij. diſt. xlj. x7.
Cõſ. us inttatisti tria genera bm antiquos. libꝛo. iii⸗
Conſanguinitatis et affinitatis vinculum 3 qmõ diffe
rũt li.iiij.diſt.xlj.i 2.
Cõſanguinitatis ſpnalis tres ſpes li.iiij. diſt. xii..2.

Konſcientigꝗ

Conſcienti nullins poſſe deũ odiſſe quõ bʒ veritatẽ
8

ni. diſtin. v.2.
Conſcientia noſtra aliquẽ Soculum ſpa lem latct ali⸗
cui patet libꝛo.ij.di ſt. Viij. 71.
Conſcientia an ſe teneat ex parte intellectus an ex 8*
te affectus li.ij. diſt. xxxix.. lI. a. R. 2·
Conſcientie nomen tripliciter accipit quẽacm oduz
nomẽ intellectus Jbidem.
Conſcia cuiꝰpotentie babitus eſt Jbidem.
Conſcientia qmodo poteſt nominare et potentiã et
habitum libꝛo. ij. diſt. xxxix.S. Hic in principio po
nitur ſcia ponat᷑ conſcia non poteſt ꝛc.
Conſcia qre dꝛ bona et mala.li.ij. diſt.xxxix.s.
Conſcientia qmodo dicitur remoꝛ ꝛdere libꝛo. ij. diſti.
xix. 11. 3
CcN principaliter attribuitur actus teſtificandi
unon gaudẽdi vel dolendi.li.ij. diſt.xxxix.i .
Conſcientia⸗ an ſit habitus innatus an acquiſitus li.

ij. diſt. xxxix. q· ij. b. Be. 13.

Conſcia a quicqᷣd dictat neceſſariũ eſre ad ſalutem an

ad om̃e illud tenceamur.li.ij.di.xxxix.q. iij.c. Re. 19.
Conſcia tripliciter dictat aliqᷣd Ibidem.
Conſcientie dictamini contraire ſemꝑ eſt peccatum
et tamẽ facere ᷣm ↄſciam non eſt ſemper bonum.
li.ij. diſt.xxxix.⁊ 0. Ad idem.ꝛ2 z.
Conſcientiam eſſe legeʒ intellectus noſtri qᷣmoco i in
telligitur libꝛo.ij.diſt.xxxix.ꝛn.
Conſcilentiam ad nihil ligare ꝑ ſe ⁊ ꝙ nð ſit pctm̃ qð
fit contra ↄſciam ſᷣ ↄtra legem dei dupliciter intel
ligitur libꝛo.ij.diſt.xxxix.25.
Conſcie dictamine a nullo poteſt abſoluere i in nul⸗
lo poteſt ligare non ſequit᷑ li.ij.diſ.xxxix.2.
Co cientia ſinderiſis et lex naturalis qmodo diffe⸗
runt ᷣm aliquos li.ij.diſt.xxxix.?ꝛ 6.
Conſcientie ſcintillam eſſe ſinderiſim quomodo itel
ligitur libꝛo:ij. di.xxxix.diODòꝶ+
Conſcientia dictat aliqd dupliciter etm quẽ émodũ
edificat ad gebennã qui facit contra conſe cientiaʒ
libꝛo. iij.di.xxxviij. .

Conſcientia dicitur erronea dupliciter. li ii diſin.

Frvii.et aue non ligat. ?2 .

Conſecratio
Conſecrationi verba qmoo dicuntur benedictio.
libꝛo.iiij.diſt.x.pp.
Conſecrari quare poteſt vir coꝛruptus et mulier coꝛ
rupta non lti diſt. xxv. 44.

Conſenſus

Confenſus verus us et conſenſus intertatiu? zimodo
inducitur per moꝛam tꝑis in veniali peccato vt fi
at moꝛtale libꝛo.ij.di.xxiiij.i.et.Ssꝛ.
Conſenſus in delectationẽ quare attribuitur mulicri
et conſenſus in opus viro libꝛo. ij. di. xxiiij. ?77.

Conſentiendi verbů uis⸗ videatur impoꝛtare vnũ

actũ tñ duos includit li.ij. di.xxxviij.yy.
Conſenſus in peccatum quõ ſimul reſpicit rotõnem
⁊ voluntatẽ li.ij.diſt.xlj.¶ð.
Conſenſus dicitur ſemiplenus dupliciter et quis bo
rum eſt a virtute libꝛo.iiij.diſt.xxj.ꝛ.

Conſenſus an ſit cã matrimonij lib. iiij. iſt. rxvij.q.

I.c. R.I9.et per totum.
Cnieni us quomodo ẽ cauſa matrimonij vt fiat nõ
vt permaneat li.iiij.diſt.xxvij.2 0.

Conſenſus duoꝝ in matrimoniuz in quo vniuntur.

iibꝛc aili diſ kFwijar. 6

Conſenhſpm vocalus abin mẽtali an ſufficiat ad ↄtra
hendũ matrimonium. li.iiij.di.xxvij.q.ij.d.Re.22.

Conſ enſum vocalem ſufficere ad matrimoniũ cõtra

hendum ſine mẽtali ſi que rõnes et auctes dicere
vident᷑ quõ ſunt itelligede li.iiij.di.xxvij.25. et.ꝛ 4.

Conſenſus de futuro an faciat matrimoniũ li.iiij.
diſt. xxvij.q.j.a.per totum.

Conſenſus ad tpᷣs an faciat matrimoniuʒ.vt cum dẽ
accipio te in meã vſq; ad.x.annos libꝛo.iiij.diſtin.

xxviij.q.ij.b.Re.S.et per totum.

Conſenſus conditionatus an faciat matrimoniũ li.

iiij. diſt. xxviij.q.iij.c.Re.I3.

Conſenſus conditõnatus eſt conſenſus quia votum
condicionatũ eſt votũ nõ ſequit᷑ li.iiij.di.xxviij.i5
Conſenſus ex ſpe pecunie quõ dicitur facere matr

moniũ.li.iiij.di.xxviij.le.
Conſentiens interius tĩ obligatur ad matrimoniũ.

qꝛ aliquis vouens interius ti nibil vouet ⁊ tam·/K¶

obligatur non eſt ſimile libꝛo.iiij.diſt. xxviij.22.
Conſentiens interius vere ↄtrabẽs indicat᷑ qꝛ cõtri/

tus interius veꝛe peuitens in conſpectu dei iudica

717

tur Solo. li. iiij. di. xxviij.25.

Conſenſus de pñti expᷣſſus in occulto an faciat mr̃i⸗/
moniũ li. iiij. diſt. xxviij.q. v. e. E. 24. et per totum
Cõſenſus in quid debeat. le li.iiij. di rxxviij. · vlf.

Pe. 28.

Conſenſum in copulam carnalem eſre de neceſſitate
matrimonij ſi que ratõnes ꝓbare vicent quomo

9242

do ſunt diſſoluende li.iiij.diſt.xxviij. ʒ.et. 4.

Conſenſus preſumptus quomõ et qñ facit mfimo/
niuz li.iiij. diſt. xxix. 2. Hic ponitur ꝙ cõſenſus ille

ſit maritalis ponatur ſit matrimonialis.
Conſ⸗ enſus dicitur pren umptus tripliciter.liiii diſt.
xxix. 3.

Coͤſenſus coactus an faciat matrimoniũ li.iij. diſti.

xxix.q.j.a.N.A.·

Conſenſus dicitur coactus dupliciter ſez vi vel me⸗

tu ct in qno eſt conſenſus in quo non. Ibidem.
Conſenſus coactus conſenſus eſt quia voluntas co⸗
acta volũtas eſt quõ intelligit᷑ lib.iiij.diſt.xxix.s.
Conſentiens baptiſri timoꝛe moꝛtis baptiſatus eſt

ergo ſimiliter ẽin matrimonio. Solo libꝛo.iiij. di

ſtin. xxix.2

Conſenſus inauciur peꝛ blandicias et tenet matri/
moniũ.g a ſimili inducitur per minas et tenet ma

trimonium Solo.libꝛo.iiij.di.xxix.S.
Conlentiens in aliquid timoꝛe moꝛtis non libere cõͤ
ſentit. uis negãs xp̃ᷣm timoꝛe moꝛtis libeꝛe pec/
cet li. iiij. diſt. xxix. ꝰ.
Conſentiens in renitentẽ vtrũ generet ſibi preiudici⸗
um vt non poſſit cũ alio contrabere matrimoniũ.
li.iiij. diſt.xxix.q.ij.b.Ne.ĩ0.
Conſenſum quantũ ad vim ſacramenti efficacẽ eſſe
ſi habet in vna perſona libertatem ⁊ in alia coacti
onem ſi que ratões videntur pꝛoba:e quõ ſunt diſ

17

luende li iiih. diſt. xxix.ii.et per totũ.

Conſenſum matrimonialem non impedit erroꝛ foꝛ/

tune li.iiij. diſt. xxx.3.
Conſenſus matrimonij ſub ſpe pecunie et ſub conci
tione differunt libꝛo.iiij.diſt.xxx..

Cõſenſus libidinoſus an ſit cauſa matrimonij. libꝛo

iiij. diſt. xxx.q.iij.c.Re.2

Conſenſus libidinoſus di dupliciter et q̃ʒs pᷣuet intẽ

tionẽ contrabendi. IJbidem.

Conſenſus duo cõplcctitur ⁊ q̃ rõne eſt cã matrimo

(en⸗

iſ⸗ 4¹
(oen

gilb⸗
Cten
coint
Conten
joſt

Coice

(oin
Contle
Condi
gii
Conil
c
Contl
Con
turkt
ſonſli
ſnr
onilin
ſboi
(oſti
og⸗
Conſſe
ſlili i
Cobllin
iid

Cont

Conte
Nih⸗

Cei

nee
Contn
N
Cont
dol
ſonte

itnhn
ide.
maniͦin
bdn
WN
wnülii,

nuzſtand

nnil

isgnuntn
efuegenn,

Arauatmn

üͤin.

annd n

Aftannf,
aygtnn
migr

Xlarſtre
idai one
gez,
iſarniir⸗
aͤnisle
u 1
ialiünt.
liidi.
GWr
Pon
4Mnrs
dtnt
tmtinng
olbroiid

renenam

Glttchetmm

oniberi
tolberge

Onummn’.
60d⸗
1ndnn

% 99

¶Conſeruatio
Conſeruatio et datio eſſe quõ ſunt ab eodẽ.li.ij.diſti.

Conſeruatio ofis rei an ſit a deo libꝛo. ij.diſt. xxxvij
Conſeruandi et eſſendi principium ideʒ eſſe quomo

₰

do intelligitur li.ij. diſt. xxxvij.i8.

Conſeruare quare negligit deus res a coꝛruptõne li.
ij. diſt. xxxvij.19.

Konſiderare

Conſiderari fi.gi.comprebendi differunt li.j.di .ij.2.

Conſilium ſiue conſulere dꝛ duplicit᷑.li.j.di.vſj. .

Conſulere aliquẽ eſt dupliciter li.iiij.diſt.xlv.ꝰ.
Conſilij doni actus an ſit conſiliari libꝛo.iij.diſ.xxxv.
q.iiij.d. R.27. l
Conſilium tripliciter accipitur ibidem.
Conſilium diffinitur ſᷣm tulliũ li.iij.diſt.xxxv.⁊6.
Conſilij doni actus quõ eſt ↄſulere li.iij.diſ.xxxv.28.
Conſilij eſſe iuſtiſcatões obſeruare quomõ intelligi
tur.libꝛo.iij.diſt.xxxv.ꝛ9.
Conſiliari eſſe ignoꝛantis quõ intelligitnr libꝛo.iij.di

Conſiliari et addiſcere quõ conueniunt et differunt.
libꝛo.iij.diſt.xxxv.ʒ1. H
Conſilij actus quaꝛe eſt neceſſariꝰad ea que ſunt ſuꝑ
erogationis libꝛo.iij.diſtin.xxxv. 52. HMßV
Conſiliari aliter eſt actus prudentie aliter doni con
ſilij li. iij. diſt. xxxv. ʒʒ. . .
Conſilium queritur ab aliquo dupliciter et ᷣm quẽ/
admodũ debet ſacerdos epᷣm in quinq; caſibꝰ lib.
iiij. diſt. xx. 46. et. 47.
¶ Nonſperſio
Conſperſio antiqua quid li.iij.diſt.iij.5.

W(onterminatiue
Conterminatiue eſt aliquid alicubi.et ex quo ſequit
gliquid eſſe alicui dimenſiue li.iiij.di.x.i.
Konterere
Contritione non ſolum deflent᷑ peccata ſed etiam pe
ne peccatoꝛũ.li.iiij.diſt.xxj.«“d
Contritio quid ſit quantũ ad ſuã ſubſtantiã li.iiij.di.
xvj.q.j.a.R.6.et per totum.
Contritio quõ cõplectitur pudoꝛem ⁊ gaudiũ ⁊ quõ
oloꝛẽ li.iiij.di.xvj.ilS.et.ĩ 9.⁊.2⁊0.et.⁊i.⁊.22. ⁊.2ʒ.
Contritionis et doloꝛis ↄuenientia.li.iiij.di.xvj.⁊ 4.

Contritio tria reſpicit.ſ.qd conterit᷑ a quo conterit

et ad quid cõtritio terminatur libꝛo.iiij.di.xvj.25.
Contritio quare dicitur pars penitentie et nõ fractõ
Lonereig⸗ quid ſit in genere moꝛis lib.iiij. diſtin.xvj.
Contritio quomõ eſt doloꝛ per eſſentiã et qumõ per
cõcomitantiam.li.iiij.diſt.xvj.28

Contritio qᷓuis per ſe ſit expulſiua peccati tamẽ nõ

eſt actus gratie li.iiij.diſt.xvj.29.

Contritõne q;uis oia peccata expellantur tamen eſt

actus virtutis ſpecialis.libꝛo.iiij.diſt.xvj.ᷣo.

CLontritionis doloꝛem an neceſſe ſit eſſe maximuz. i.

vtrũ ad boc q; contritõ ſit ſufficiens neceſſe ſit plꝰ
decee de peccato qᷓ; de aliquo tꝑali.li.iiij.diſt.xvj.
Contritõis doloꝛ ex gaudio ſibi ꝑmixto intendit mit
tigatur.li.iiij.di.xxj.ʒp. HW
Contritionis doloꝛ q;uis ſit de eo quod eſt recupe/
rabile ſcʒ amimmone dei.tñ non eſt minoꝛ eo qui eſt
de re irrecuꝑabili ſcʒ amiſſiõe filij li.iiij.di.xvj..
Contritionis doloꝛ qua conditione ſufficit ad culpe
Contritiõis in doloꝛe an poſſibile ſit cadere exceſſuʒ
li. iiij. diſt. xvj.q.ij.d. Re.d.
Contritõis doloꝛem vᷣm ꝙ eſt viſplicẽtia eẽ poſſe ni⸗
mium ſi que rationes ſonare vident᷑ quõ ſunt ſol/
uende li.iiij.diſt.xvj.o.et per tofraſi.
Contritio an ſit motug inſtantaneus vel ſucceſſiuꝰ.
j. diſt. xvj. q.j. e. R. 44. 2ðð
Contritio q;uis habeat partem et partem tamen nðõ
inducitur ſucceſſiue li.iiij.diſt.xvj.5.
Contritio q;uis habeat diſpoſitionẽ contrariã in ma
teria tñ non inducitur ſucceſſiue li.iiij.diſ.xvj.ꝗ2.
Contritio bominis an debeat ſemper durare.lib.iiij.
di. xvj. q.ij.f. R.48. MRMß
Contritionem non opoꝛtet ſemper eſſe in actu ſ̃ i ba
bitu libꝛo. iiij.diſt.xvj. 9. Ad idem. v ꝛ·
Contritionis in doloꝛe non opoꝛtet ſemper illud pꝛo
quo quis doleęt eſſe pꝛeſens li.iiij.diſt.xvj.õo
Cõtritio ᷣm quã acceptionẽ medicine dicitur medi-
cina li.iiij. diſt.xvj. iIlJJ. .
Contritio an poſſit intendi li.iiij.diſt.xvj.q.j.s.Re. ð
Cõtritio quõ pᷣt intẽdi ⁊ nõ intẽdi.li.iiij.diſt.xvj.s q.
Contritio non eſt infinita ſed coniuncta virtuti cuiꝰ
operatio eſt infinita.li.iiij.diſ.xvj.S S.

èò „

ontritionis doloꝛ ad quid habet oppoſitionẽ li.iij

Contritio an intendat᷑ ᷣm intenſionẽ doloꝛis an gra
tie an li.ar.an a gratia li.iiij.diſt.xvj.s⁊⸗.

Contritione an plus vel intenſius opoꝛteat conteri

de vno pctõ qᷓ de alio li.iiij.di.xvj.q.ij.h.Re.S.
Contritionem non opoꝛtet in omnibus eſſe equale⸗
qᷓ;uis offenſam et damnũ que reſpicit ſint equalia
reſpectu boni infiniti li.iiij. diſt. xvj. Ss9p.
Contritio quomodo in ſua ꝑuitate ⁊ magnitudie ne
ceffario habet oꝛdinem li.iiij.diſt.xvj. õo=o.

Conteri an teneat᷑ homo de peccatis ſcienter cõmiſ⸗

ſis et poſtmodũ oblitis li.iiij.diſ.xvj.q.ij.m.Re.Sʒ.
Conterendum eſſe in ſpeciali de pctis ſcienter cõmiſ-
ſis ⁊ poſtmodum oblitis ſi que ratõnes ſonare vi
dentur quomodo ſunt ſoluẽde li.iiij.diſt.xvj.S4.
et per totunn.
Contritio quõ ẽ neceſſaria ad ſalutẽ.li.iiij.di.xvij.29
Contritio et confeſſio differenter delent culpam lib.
iiij. di. xvij. 7·. H
Contritioncʒ an neceſſario precedat culpe expulſio
lio.iiij. diſt. xvij.q.ij. f. E. yü8s.
Contritio et motus li.ar.quð ſunt ſimul tꝑe li.iiij.di.
Contritionem ſiue impij iuſtificatõem an neceſſario
precedat attritio.li.iiij.dilt.xvij.q.iij.g.Re.cj.

Conterens et nibil cogitans de confeſſione qñ excu⸗

ſatur li.ij. diſt. xvij. .
Contritio et ſatiſfactio aliter reſpiciunt pniam ꝙᷓ cõ⸗
feſſio libꝛo.iiij.diſt.xvij. so9.
Contritio duo reſpicit ⁊ rõne cuiꝰpᷣcedit confeſſionẽ
DM r d 232

li.iiij. diſt. xvij.ꝰ4. De ↄtritõne vide plura vbiim
Pij iuſtificꝛaioo.
¶ Lontinentiag
Cotinere nõ poſſe niſi de?et quõ intelligit᷑ lib. iij. di⸗
ſtin. xxxiij.ↄS 8. ò
Continẽtia tpel gis nature inſtitute ⁊ etiã coꝛrupte
nõ fuit ꝑfectiꝰ q́; nubere li.iij.di.xxvj.l5.
Continentia dupliciter vouet ⁊ vm quem modũu pt
eaʒ alter ↄiugum voueꝛe li.iiij. diſt. xxxij..
Continere an poſſit vir per votũ poſt carnalẽ copu/
lam vxoꝛe ne lente li. in. di. xxxiij.q.j·a. Ge.s.
Continere oino poſſe virũ vxoꝛe nolete ſi que roõnes
videntur ꝓbare quomõ ſunt diſſolnẽde li.iiij.diſ.
rxxxij.2.et per totuunn.
Continere an poſſit vir ante carnalẽ ↄmixtionẽ vxo
re nolente li.iiij.di.xxxij.q.ij.b.Re.lr3.
Cõtinere poſſe virũ añ carnalẽ ↄmixtionẽ vxoꝛe no/
ẽte dũ tñ ꝑ duos mẽſes deliberauerit vłl citra nec
manifeſtauit ſe mũdo moꝛtuũ ꝑ religionis ingreſ/
ſum ſi que rões ꝓbare vident quõ ſunt diſſoluen
ee li.iiij. diſt. xxxij.14. et per totum.
Cõtinẽtia eſt duplex ⁊ q̃ ſit nobilioꝛ li.iiij.di.xxxiij.x.
Cõtinẽtia vᷣginalis tria dicit li.iiij.diſti.xxxiij.?ꝛ 7.
Continentia vouentes in pᷣuato qñ peccãt moꝛta ſit
matrimoniũ cõtrabendo.li.iiij.diſt.xxxviij..7q.
Continentia aliter eſt apud fideles aliter apud infi-
deles libꝛo.iiij.diſt.xxxix.⁊6. S

Contingere
Contingentia eſt duplex et q eſt in voluu te diuina

et q̃ non libꝛo.j. diſtin.xlv..4.
Contingens non eſſe cauſam neceſſarij quomodo in
telligitur. li.iij. diſt. xj. 5. et.v . .
Coutingens eſt duplex et õm quẽ modũ ↄtingensẽ
cauſa neceſſarij li.iij.di.xj.ĩ2.
Cotingens ven pt alicui rei ſubeſſe etiã ptingens
falſum bhʒ inſtantiã. li.iij.di.xxiiij.7. .
Contingens an poſſit eſſe oppoſituzʒ alicuius articu/
lilibꝛo. iij. diſt. xxiiij. . di
(Lontradicere
Contradictio ſumma oppoſitio quõ intelligitur li⸗
bꝛo.) . diſt. iiiſ. ĩ 3.
Contradictio nõ eſt niſi accipiatur negatio reſpectu
totius copulati libꝛo.j.diſt.iiij.ꝛ⸗ ꝰTxꝰ.
Contradictio quõ ſumi debet per negatõem lege di⸗
uiſionis li.iij. diſt. v. ¶7.

(Wontraria
Contrarioꝝ vrias eſſe cãs quõ itelligit᷑ li.ij.diſ.j.⁊5.
Contraria alio mõ ſe hñt in coꝛꝑis ↄpoſitõne ſᷣm ſta
tum nature inſtitute et alit᷑ ̃m ſtatũ nature lapſe.
libꝛo.ij.diſtin.xix.⁊3.
Contraria duo ſimul vni rei ineſſe nõ poſſe bʒ inſtã/
tiã in bono et malo aucte aug.li. ij. di. xxxiiij.q.ij.e
Cõtraria Srijs curari quõ intelligit᷑.li.iij.di.xv.⸗
Coõtrariũ hr̃e vel ſuꝑiꝰ eſt duplr.ſ.ꝑ ſe ⁊ ꝑ accidẽs et

quõ aliud riet᷑ aie xpi li.iij. diſt.xvj.i9.

Contumax quis ſit libꝛo. iij. diſtin.

(Konnuenire

Conuer ſio ſimplex alicuiꝰ ppoſi

Coꝛona clericalł an ſit ſacrm li.iiij.diſt.xxii

lie. iiij.diſt.xxiiij.q.iij.c.Re.ĩõ.

Coꝛpoꝛee res due plus ſunt q vna

Conueniẽtia eſt aut nius nature pticipationẽ aut
compatõem pᷣma facit cõitatẽ vniuocatõnis ſcda
coõitatem analogie ſiue ꝓpoꝛtõnis li.j. diſt. j. 32.
Cõuenire vni ſoli ẽ tripliciteꝛ et quod hoꝝ tollit plu⸗
ralitatem li.j.diſt.iiij.?⸗ꝛ 7.
Conuenientia eſt dupiex ſcʒ eſſentialis et oꝛiginalis.
2 nexus vtroq; mõ põt dici li. j. diſt. x.õ91.
Conueniẽtia oꝛiginis vꝛ duplir li.j.diſt.x.ↄ J.
Conuenientia put vꝛ ᷓ diſtantia reꝑit᷑ in triplici dif
ferentia et quõ finita eſt diſtantia creati ad increa
tum libꝛo.iij.diſtin.xiiij.?2 ꝛ2. òèôòM
Conueniẽtia in vna natura nõ pᷣdicant᷑ de ſe ita mu⸗
cuo ſicut illa qᷓ ↄcurrũt in vnã ꝑſonã li.iij.di.vij.s

Conuertuntur allqua magis in coꝛpus xpᷣi qᷓ in coꝛ⸗

pus nõ ſine cauſa li.ij.diſt.ij.S29.

Conuerſio eſt duplex ⁊. quã potuerunt babere ange

li libꝛo.ij.diſt.v.2.

Cõuerſio oꝛit᷑ a triplici pᷣncipio ſicut dilectio li. ij. di.

Conuerſio ad deum quomõ purgat illu· v. 11.
minat et perficit li.ij. di.xxiiij.õnr.
nuerſio ſi itionis quid requirat
libꝛoeiij. diſt.xxij.? 2.

¶Conuinificari

—

Conuificati ſumus in x5p̃o cum xpo per ppᷣm et vᷣn

xpᷣm li.iij.in ꝓlogo.2.

Coopari aliquid alicui in bonũ pᷣt eẽ triplicitli.j.di.
Coopꝑare alij eſt dupłr ⁊ quõ coopat᷑ bo⸗ xlvj. 5.
mo ppo in baptiſando.li.iiij.di.v.? 7.

9 r éHi*⁸

Cdꝛdis inf luentia quõ eſt ge
diſtin. xiij. rr.
oꝛ dupir ↄpungit li.iiij.diſt.xvj.. ·
Coꝛ quarc et ad quẽ terminũ conterit᷑ e. liet di.6.
(CEODR?S
Coꝛee ludus fit malꝰ ex cã qᷓdruplici li.iii.di.xx).i.
Woꝛigig

nti xp̃i quid li. iij. di. xxij. 3

Coꝛnelij fides qualis fuit libꝛo. iij. di. xxiiij.27.

Uadꝛong i a. in b.
Coꝛonam clericalẽ eſſe ſacrm ſi qᷓ rones ꝓbare vidẽ/
tur quõ ſunt diſſoluẽde li.iiij.di.xxiiij.li.⁊ ꝑ totu.
Coꝛone in ſuſceptione an fiat abrenunciatio tꝑalius

171713

uõ intelligit lib.
IJ. diſt. xix. 55. ôM
oꝛꝑe indigere pt eſſe dupłr li.ij. diſt. viij. ꝛl0.
Coꝛpus humanũ quando educitur ex rõnibꝰſemina
libus li. ij. diſt. viij. ꝛ5. .—
Coꝛpus et ſi nõ ſublimet᷑ ad dignitatẽ ſpũs locani tñ
põt cũ angelicis ſpiritibꝰ li.ij.di.ix.·

Coꝛpa celeſtia quõ calefaciũt li.ij.di.xiiij.ii.et.ĩ ꝛʒ.

Coꝛpoꝛa oꝛnantia celum quare focta ſunt de ſola na

Delittera

aitglc tura celi et coꝛpoꝛa oꝛnantia terram non ſunt fa do intelligitur li iiij.di. xlir. v7—.
ie cta ex materia terre li.ij.diſt.xv.8. Coꝛpoꝛe in gloꝛioſo quõ miſcent᷑ elementa libꝛo. liij.
ſdrtlen Coꝛpus ade an conſtitutuʒ fuerit de natura pure ele diſtin. xlix.S57. Hl M
mentari an ſimul cũ natura elementaria ei?con- Coꝛpa gloꝛioſa quõ habent coloꝛẽ li. iiij. diſt. xlix. y8.
ſtten ſtitutionẽ cõcurrerit natura celeſtis li.ij. diſt. xvij. Coꝛpa gloꝛioſa an ſint paſſibilia paſſione veniete ab
in q. ij. e. Pe. 56. et. 3. . JMMM FErrinſeco ſicut igne vł cultello. li. iiij. di. xlix. q.ij.O
ſn Coꝛꝑalia ⁊ ſi ſint ex aliquo vno tñ ꝗꝓpter hoc ſpus ra 2292 rM)
intiis tionalis non fiũt ex deo li. ij. diſt. xvij. 14. Coꝛpus gloꝛioſum quõ et a quo non poteſt pati pro
Geni An Coꝛpꝰ ade an produci debuerit de natura pure celo batur per pulcerrima ſimilitudinem libꝛo.iiij. diſ.
ſti libꝛo. ij. diſt. xvij. q.8dddd. klirx. 60. . HWM MMW
Nedſeinen Coꝛꝑa quõ dicunt᷑ btificari mediãte aia rõnali.libꝛo Coꝛꝑa gloꝛioſa an date claritatis ſint peruia an colo
lüri ij. diſtin. xvij. 41. . . rata an luminoſa libꝛo.iiij.di.xlix.q.j.p.ſʒ. 61. ct p
Coꝛpus ade an conſtitutum ſit ex elemẽtis in cõple, tcotum. . ⸗ „
rione ⁊ opoſitõe equalili.ij.oi xvij.. ii. f. Re. . Coꝛpa gloꝛioſa an poſſint daritatẽ ſuꝗ ſm imperiuʒ
Gpßinen Coꝛpus quõ dẽ moꝛtuũ ꝓpter pctm̃ li.ij.di.xix. . anime oculis noſtris occultare li. llij. di. xlix. q. ij. q.
Coꝛpus ade an diſſolui potuiſſet ſi ipſe non peccaſſ⸗ oꝛpꝰ gloꝛioſuʒ nõ poſſe claritatẽ ſuã ocu· Pe. 64.
bhaem libꝛo.ij. diſt. xix. R.ꝛn. , . lis nr̃is occultare ſiqᷓ rões vident᷑ ꝓbare quomo
Coꝛpus bhois quare nõ fuit in pᷣmo ſtatu diſſolubile ſunt diſſoluende li.iiij.di. xlix. 5. et per totů.
thiegiglie ſicut in ſcdᷣo libꝛo.ij.diſt.xix.2ʒ.Ad idem.2 4. Coꝛpus gloꝛioſum an dote ſubtilitatis in ſuo motu
l Coꝛpi chriſti myſtico quare non eſt tantus bonoꝛ ex⸗ poſſit penetrare om̃e aliud coꝛpus non gloꝛioſuz
hibendus quantꝰ on rei vero li.iij. diſt. ix. 4. li.iij. diſtin. xlix. q.j.r. Re. W8.
RZZ Coꝛpꝰ⁊ aia in vnione qua ſilius dei aſſumpſit hbuma Coꝛpa naturalia duo quare non pñſt eſie ſimul in eo⸗
nã natura hũt ratiõnẽ vniꝰ extremi li.iij.di. xxj.ĩls gem loco li.iiij.diſt.xlix.o.
4 Coꝛpus ꝓprium diligere non precipitur triplici rõe. Ha gloꝛioſa nõ bre dotẽ penetrabilitatis ſi q̃ rõ⸗
A li.iij. diſtin. xxviij... . sl nes vident᷑ ꝓbare quõ ſunt diſſoluẽde libꝛo.iiij.di
rpiti Coꝛpus coꝛruptibile quõ eſt ex charitate dilig bile li ſtin. xlix. 7 o. et per totum.
. bro.iij. diſt. xxviij. 1. et. zZz. . Coꝛpus gloſum an dote ſubtilitatis ſit palpabile ta
Coꝛpis dignioꝛ ps qᷓ ſit 2 qᷓ rõe li.iiij.diſt. vij. 4 „ ctu a non gloꝛioſo li. inij. diſt. xlix. q. ij. . Pe. 7.
Coꝛpus chriſti verũ et myſticũ qua ſilitudine adinui Coꝛpus gloꝛioſum eſſe Rbalpabite ſi que ratiões ⁊
Encllͤi cem ↄpantur.libꝛo.iiij.diſ.viij.,ꝛs. auctes ꝓbare vident᷑ quõ ſunt diſſoluende li. iiij.
o Coꝛpus chriſti verũ quõ hʒ aptitudinẽ ad repᷣentan diſt. xlix. S.et per totum.
„. dum li.iiij. diſt. viij. co. . aie Toià gloꝛoſa ofmia an habeant dotem agllitatis li
Coꝛpus xpᷣi myſticum qua rõeẽ res ſacri euchariſtie dbpo.iiij.diſt.xlix.q.j.t.Re.SDi.
li.iiij. diſtin. viij. 1. Coꝛpa gloꝛioſa non br̃e dotem agilitatis ſi qᷓ ratio/
zattli Coꝛpis myſtici vnio pᷣt eſſe duph lib. iij. diſt. viij. 2 nes ꝓbare vident᷑ quõ ſunt diſioluende libꝛo. iiij.
Coꝛpis chriſti exiſtentia in ſacro altaris an ſit ſupra diſt. xlix. S2. et per totum.
intellectum viatoꝛis li. iiij. diſt. x. q.j·K. Re. 57. Coꝛpus gloꝛloſuz an dote agilitatis inclinet᷑ ad om/
telti Coꝛꝑis illius exiſtentia quare dicit᷑ eſſe ſupra intelle ne diſerenti poſitõis.an ad aliquẽ locũ determi⸗
ctum li.iiij.diſt.x.8S. Ms natũᷣ libꝛo. iiij. diſt. xlix. q.ij. v. Be. S.
Coꝛpis xpᷣi ſacrm q̃re tractat᷑ diſputando li.iiij.di.x. Co:pus gloꝛioſum non poſſe ſe mouere ad omnem
üü iI Coꝛꝑis chriſti exiſtentia ſub ſacr̃o an ſit ſupra 2 ſiitum ſi que rõnes vident᷑ ꝓbare quõ ſunt diſſol⸗
“ C ſenſit 3 nenſis õ .e votn uende li.iiij.diſt.xlix.S9.et per totum.
oꝛꝑalis immũdicia quadruplex eſt et ꝓpter qu Soroertie
i ab encbanſti ſacro abſtinendũ li.iiij.di.xij.83 7. Koꝛrectio
Coꝛꝑalem mundiciã deum diligere quõ intelligitur. Coꝛrectoꝛ liber quis dicat li.j.in ꝓlogo.ꝛss.
libꝛo. iiij. diſt. xij. 92. . CLorꝛrigendi moqus ⁊ in ſpiritualibus ⁊ in coꝛpalibꝰ
niirn. Coꝛpus non poſſe coꝛrumpi niſt prius aio coꝛrupto duplex eſt li.iiij. diſt. xviij. 52. ðè
quõ intelligitur li. iiij. diſt. xxxiij. . LCLCLorrectio eſt duplex ſcz per modũ increpatõnis? ad
i Coꝛpoꝛa ſanertelcſti an remunerabunkt li.iiij. diſt. monitonis li. liij. dift. xix. 4.
nii,0,. lviij.q.j.e.NRe.22. ÜU.⸗⸗ OꝛrriuIt Di
nneic- Corda ſunceleſia pire quõ itelligit᷑ li.iiij.di. xlviij.23 4 Muptibile
Sutotnen Coꝛꝑa ſuperceleſtia quõ remũerabunt᷑ cũ nõ habe⸗ Coꝛruptibile de neceffitate coꝛrũpi quomodo intel/
atin ant volũtatem li.iiij.diſt. xlviij.24. ligitur li. ij. diſt. xix. 22.

Coꝛꝑa ſuperceleſtia quare remũerabunt᷑ cũ nibil fa⸗ Coꝛuptio integritatis tria dicit li. ij. diſt. xx. 22.

ciant ex charitate nec cuʒ laboꝛe li.iiij.di.xlviij.25. Coꝛruptibili rei qñ debet dari virtus propagandi li.
bH Coꝛpa ſupceleſtia quare nõ remunerabunt᷑ in calo⸗ ij. diſt. xxvj.29. —
udgb. re ſicut in luce et ſplendoꝛe li.iiij.di.xlviij.26.

Coꝛruptibile qñ ſeneſcit in tpe li.ij.diſt. xxvj.ʒ8o.
Coꝛruptibile et incoꝛruptibile variare eſſentiaʒ quo
modo intelligitur.li. ij. diſt. xxvij. 28.
Coꝛruptio quãvidemus in bumana natura an inſit
ci ex ſue conditõnis pᷣmoꝛdio an ex pcti merito li.
ijj.diſt. xxvſ. q.j.a. Ry. z.

Coꝛpꝑa ſi noereeleſtia an quietabunt᷑ libꝛo.iiij.diſtin.
n⸗ xlvii qi. fg. v77.
rſen Coꝛpa celeſtia non quietari poſt iudicium ſi que rõ/
,¹ nes probare videntur quõ ſunt diſſoluende libꝛo
iolnn iiij. diſt. xlvij. 28. et per totum.

/

4 Coꝛꝑa gloꝛioſa an ſint paſſibilia paſſione veniente Coꝛrupto minus nobili et tranſtnutabili non coꝛrũ⸗
iine ab intrinſeco li.iiij.di xlix.q.j.n. Re. ðʒ pi magis nobile et ppetuñ quò intelligit.libꝛo.ij.
ren Coꝛpus nobilioꝛis cõpicxionis facilius pati quomo

diſt. xxx.15.
8 9 5

Coꝛruptio qua ratione viget in generatiua. libꝛo.ij.
diſtin. xxxj.I6. ““” .
Coꝛruptionẽ maioꝛem eſſe in effectu qᷓ in cauſa du/⸗
pliciter fallit libꝛo.ij.diſt.xxxj. i.
Coꝛruptionẽ eſſe tanto peioꝛẽ quãto melioꝛ eſt natu
ra quomõ intelligitur li.ij.diſt.xxxiij.ð.
Coꝛruptio duo dicit ſcʒ ageꝛe et deficere et rõne cuiꝰ
malum coꝛrumpit li.ij.diſt.xxxvx.ii.“
Coꝛruptio nature que fit per pctĩ duplicuter conſi/
deratur ct quõ tenet ratõem pene et dicitur eſſe a
deo libꝛo. ij. diſt. xxxvj.⁊2. .
Coꝛruptio in pctõ poteſt eſſe maioꝛ dupliciter.libꝛo
ij. diſt. xliij. 25. èM
Coꝛruptionẽ ad alterius non coꝛrumpi qð nõ com/
patitur ad alterius paſſionẽ quomodo intelligit᷑.
libꝛo.iij.diſt.xvj.⁊2⁊8. .
Coꝛruptio eſt duplex et que tollit potentiã cõficien/
di a pane et vino li.iiij.diſt.xj.o.
