Alius quare non dicit alietates perſonalẽ niſi ſubſtã
tuilue teneatur. li.j. diſt. iiij. 23. H .—
Alio eſt deus.alio pater quomodo intelligatur libꝛo
J. diſt. vij. 23. et diſt. xxxiij..2.
Alius et aliud non ſignificant eandem alietatem in
diuinis li.j.diſt.ix.i.
Alius impoꝛtat alietatem in perſona aliud alietateʒ
in natura li.j.diſt.ix.i.

Alius in bac oꝛatione.alio eſt deus.alio eſt pater. dic

diuerſitatem ſcdᷣm rationem dicendi vel intelligẽ/

di.ſed in expoſitione buius dictõnis ſolus dicit di
uerſitatem ſeu diſtinctionem in ſuppoſito.libꝛo.j.
diſtin. xxj.t5.
Alius quomodo implicat foꝛmam ⁊c.li.j.di.xxſ.ĩs.
Alietatem pluralitatem diſcretionem diſtinctionem
recipimus in diuinis ſed non diuerſitatem multi/
plicitatem diuiſionem et ſeꝑationẽ.li.j.di.xxiiij.2.
Alius eſt pater in perſona. alius filius.alius ſpiritus
ſanctus quomodo ibi ꝑſona accipit᷑.li.j.di.xxv.k.
Alia eſt ꝑſona patris.alia filij.alia ſpirituſſancti quõ
ibi accipitur perſona.ibidem
Aliud eſt genuiſſe.qᷓ; natum eſſe.aliud quid ibi dicat
li. ..diſtin. xxvj..
Aliud eſt eſſe rem nature.aliud natnram et ꝙ aliam
babent rationem perſona et natura quomodo in/
telligitur li.j.diſtin.xxxiiij.I2.

Aliquid pꝛeter aliud intelligi eſt multipliciter libꝛo.ſ.
diſtin. xxviij. 2. l
Aliquid an dicatur de deo ex tempoꝛe libꝛo.j. diſtinc.
xxx. q.j. XA. . .MMU
Aliquid dici ex tempoꝛe eſt dupliciter libꝛo.j.diſtinc.
xxx. 7. ad idem. 8. ,B
Aliqua que dicuntur de deo ex tempoꝛe an dicantur
per ſe vel per accidens li.j.di.xxx.q.ij.b.Re.ĩ.

Aliqua que dicuntur de deo ex tempoꝛe an dicantur

ſcᷣm ſubſtantiam an ſcᷣm relationem que ſit ve⸗
1 relatio li..di. xxx. q.iij.c. Re.14. . .
Aliquid eſt in aliquo tripliciter li.j.di.xxxvij.29.

Aliquid ſi eſt cauſa alicuius.oppoſitum eſt cauſa op

poſiti maxima illa vbi tenet li.j.di. xl. Sʒ.
Aliquid ſi per ſui pꝛeſentiam cſt cauſa alicuius ꝑ ſui
abſentiam eſſe cauſam oppoſiti quomodo intelli⸗/
gitur li. j.diſt. xl. S4.
Aliqua fieri vnum quid requirat li.j.diſt.xxxj. 1.
Aliquis an poſſit facere contravoluntatem ſigni lib.

j. diſtin. xlvij. q.ij.b. Re. 5. et 16.

Aliqnid compꝑari ad multa poteſt eſſe dupliciter lib. .

I.diſtin.xliij.i 8.

Aliqua ſunt in genere per ſe aliqua per reductiont

li. ij. diſtin. xxiiij. 29.

Aliquid an tranſeat inveritateʒ bumane nature pe

actum generatiue li.ij.diſt.xxx.q.j.e.Re.28S

iquid an tranſeat in vcritateʒ bumane nature me

gdiante opere nutritiue li.ij. di. xxx.q ij.f. Ne. o.
Aliquid dicitur de aliquo vel hoc de illo tripliciterli.

Aliquid eſſe de nihilo tripliciter intelligitur libꝛo. iiij.

tare

—
7

Altaris ſacramentum duas res complectitur. libꝛo.

Aliter

Aliter duplicem dicit a ietatem et quã alietatem diẽ
ibi rem aliter poſſe cognoſci.li.j.di.xxxviij. i.
do inteiigitur li.j.diſtin. xl.b.
Alterum vbi de altero pꝛedicatur de quocunq; pꝛedi

Alterum alterius locum accipere et coꝛonaʒ quomo

catur ſubiectum et pꝛcdicatum contra iſtam ppoſi

ionem peccat locus ſophiſticus ſcᷣm accidens li
bꝛo.ij.diſtin. xxxiiij.r. HMMU
Altioꝛi gradui deberi pꝛofu ndioꝛem ruine locuʒ quo
modo intelligitur. libꝛo. ij. diſt. vj. 17

UMAmoꝛ

Amoꝛ dei ad bominem eſt amoꝛ fruitionis et tamen

bomine non fruitur libꝛo.j.di.j.ʒ.
Amoꝛ eſt triplex gratuitus debitus et ex vtroqʒ mix
tus libꝛo.j. diſt.ij.22. Ad idem diſt. x.2. S
tem amoꝛ eſt duplex.libꝛo.j.diſt.j.71.

Amoꝛ et noticia ſunt in anima ſubſtantialiter nõ pro
a ser ſed ex conſequenti ſcᷣm rationem augu⸗

ni libꝛo.j.diſtin.iij. 5.

Amoꝛ dicit complatientiam et ſic babet quid cõmu-
ne tribus perſonis.dicit etiam connexionem et ſic

babet rationem perſone.libꝛo.j.diſt.iij.õ27.
Amoꝛ gratuitus duo reſpicit li. .diſtin. vj. T.
Amoꝛ dilectio caritas differunt li.j.diſt. xx·
Amoꝛ quomodo cſt in patre.in filio.in ſpirituſancto

libꝛo.j. diſtin.x.... .
Amoꝛ conſideratur dupliciter. Et ſcᷣm quẽ moduzʒ
dicit ſubſtantiam et ſcᷣm quem non li.j.di.x.tS.

Amans et ſi per amoꝛem tendat in amatum tamẽ ni

hil dat ei libꝛo. j.diſt. x.22. H
Amoꝛ mutuus eſt vnicus in deo libꝛo.j. diſt.x.24.

Amoꝛ debitus et gratuitus quid dicant in diuinis li.

j.diſtin.x.25.

Amoꝛ ſiue dilectio in diuinis accipitur neceſſario ceſ-⸗
ſntialiter nocionaliter et perſonaliter libꝛo.j. diſt. J

Amoꝛ ſiue caritas an ſit pꝛopꝛium ſpirituſſfancti lib.

ſ. diſtin. x. q.j.c. R.26.

Amoꝛ aliter ſe habet ad ſpiritum ſanctum qᷓ; ſapien-

tia ad filium libꝛo. .diſtin. x.ꝛx 7. .
Amoꝛ ad quid dicit reſpectum in diuinis libꝛo. j. di⸗
ſtinct. x. 28.

Amoꝛ eſt dupler libꝛo. 3. diſt. xvij.i. Hic poſt pꝛincipi

um ponitur nec dilectio.ponat᷑ nec delectatio.Ett
iterum triplex.e.di.⁊2 o.

MM

Amoꝛ quo diligimus deum eſt ſimiliter amoꝛ quo
diligimus pꝛoximum li. j.di. xxij .
Amoꝛ quo diligimus deum ⁊ pꝛoximum non eſt pa⸗/
ter. vel filius ſed ſpirituſſanctus tantum libꝛo.). di
ſtin. x pij. d.

Amoꝛ ſpirituſſanctus et donum vicunt eandem pꝛo
pꝛietatem vel notionem ratione differeutem. lib.

j. diſtin. xviij. 31. . .
Amoꝛ eſt vupiex ſcilicet honeſti et commodi et quis
hoꝛum fuit in demonibus li.ij. diſt. v.2.
Amaais mordingti dupliciter poteſt eſſe.libꝛo.ij.
Amoꝛ bonus quare eſt fundamentum ciuitatis dei
et amoꝛ malus fundamentum ciuitatis dyaboli. li
bꝛo.ij.diſtin.xlj. . .
Amoꝛis magnitudo quomodo facit beneficia accele
rari.libꝛo.iij.diſt.j.S9.

Amoꝛem eſſe pꝛincipium omnium affectionum quõ

intelligitur. li.iij. diſt. xxvj. ðy.
Amoꝛ caritas et dilectio differunt li.iij.di.xxvij.ꝛ·
Amoꝛis oculus aliter ſe habet ad pꝛemium qᷓ timo/
ris oculus ad ſupplicium li. iij. diſt. xxvij. 3.

pliciter li.iij.diſt. xxvij. 58.
Amoꝛ eſt duplex ſcilicet beneficientie et complacen-
tie. et quo diligendus eſt bonus extraneus et quo
pꝛopinquus malus li.iij.diſt. xxix..

„ „

Amoꝛ quomodo eſt copula amantis.et amati
iij. diſtin. xxxij.7.
Amoꝛ tranſfoꝛmat amantem in amatum quomõ in
telligitur libꝛo.iij.diſtin.xxxij..3.
Amoꝛ non ſufficit ad rectiſcationem anime abſq; v⸗
tutibus regulãtibus alios effectꝰ li.iij.di.xxxiij.i2.
Amoꝛ naturalis dicitur dupliciter li.iij.i.xxxiiij.oð.

Amare deum pꝛincipaliter pꝛopter temꝑalia quare ẽ

peccatum. et eundem pꝛopter eandem cauſam ti/⸗
mere non li.iij.diſtin.xxxiiij. ?9.
Amari magis debere animam pꝛoximi qᷓ vtilitatem
tempalem quomodo intelligitur. li.iij. di. xxxix.2

Amoꝛ quo amatur deus eſt duplex.et ex poc duplici

amoꝛe oꝛitur duplex timoꝛ li. iij. diſt. xl.ĩ ℳ%.æ a
Amoꝛ et timoꝛ quare dicuntur due radices affectio/
num li. iij. diſtin. xl. 12. =

mbitio

Amb.itio dignitatis et honoꝛis m diuerſas ratiões

in diuerſis mandatis pꝛobibetur li. iij. diſt. xl.

WMWABAmicus
Amicus quomodo non debet aliquis conſtatui ante
̃ᷓ pꝛobetur.li.ij.diſtin.xxix.22.
Amicis benefaciendum eſt. ergo inimicis malefaciẽ
dum eſt non ſequitur. lib.iij.diſt. xxx.28.

Amicos facere de mãmona iniquitatis quomodo in

telligitur libꝛo.iiij.diſtin.xlv..

Analogia -

— —

Analogi vniuoci.et equiuoci diuiſio penes quid acci

pitur li. .diſtin. j. 4. Et de boc li. j. diſt. xiiij. 15.
Analogia eſt duplex libꝛo.j.diſt.vij.⸗ x.
Analogia penes quid accipitur in diuinis libꝛo.j. di.

nathematiſare⸗

—,

libꝛo.

Angeli an loc

Anathematiſati quare dicunt greci latinos. libꝛo.ſ.

diſtin. xj. 5.

(Ancilla

—

Ancillam eſſe quã quis credidit liberã poteſt eſſe du⸗

pliciter. Et quid iuris ſit quantum ad debiti reddi

tionem libꝛo. iiij. diſt. xxxvj.i. “

fAAngens
Angeli quibus vocibus loquuntur et audiunt.libiꝛ
j. diſtin. ix.8.

Angeloꝛum menſura aliter eſt euum.aliter tempus
libꝛo.j.diſt.xxxvij.ð .
Angelus an poſſit moueri localiter ſine coꝛpoꝛe.lib.
j. diſt. xxxvij.q.j.k. Re. ¶⸗ ꝰ .
Angelus vel ſpiritus an moueat᷑ per ſe an per acci⸗
dens libꝛo.j.diſt.xxxvij.SõI.

Angelus an mouecatur per medium vel non libꝛo.j.

diſtin. xxxvij.q.ij.l. R. 4.

Angelus quomodo dicitur moueri a deo per tempo

ra non per loca libꝛo.j.diſt.xxxvij.5.

„

Amoꝛem dei poſſidere totum coꝛ poteſt inteliigi du Angelus in motu an pertraſeat ſimplicia an compo

ſita libꝛo.j.diſtin.xxxvij.Sð7.
Angelus an pertranſeat mediuʒ motu ſubito vel ſuc
cefſiue li.j.diſtin.xxxvij.q.ij.m.Re.ð .

Angelus q;uis moueatur ſucceſſiue tamen non eſt

partibilis libꝛo.j.diſt. xxxvij. g5.
Angelus quãuis ſimul ſe tranſterat totum. tamẽnõ
mouetur ſubito libꝛo.j.diſt. xxxvij. s.
Angelus quomodo localis eſt et circũſcriptibilis et
quomodo non. libꝛo.j.diſt.xxxvij.l.m.n.
Angelus quomodo eſt partim in termino a quo.⁊ g
tim in termino ad quem li.j.diſtin.xxxviij.sy.
Angelus quomodo ſi imul ſe tranſfert totum libꝛo.j.
diſtin. xxxviij. 4. Itez ibi ponitur tota eſſe nõ ꝑo
teſt. ponatur totus.
Angeli et ſpiritualia an habeant menſuram pꝛopꝛiã

Angalus et homo beatus menſurantur euo libꝛo. ij.
diſtin. ij. 9.
Angelice durationis menſurs in quo genere eſt. lib.
ij.ᷣ diſtin. ij. . .
Angeli et ſpiritualia an babeant vnum euuʒ eterno
rum libꝛo.ij. diſtin. ij. q. ij. b. R. ĩI.

Angeli an babeant menſuram permanentem an ſue

ceffiuam li.ij. diſtin.ij.q.iij.c. R.I6.

Angeli an laudent deum mẽtaliter vel vocaliter liꝰ.

* loco coꝛpali. li.ij. di. ij. q. ſ. i. R. ¶8.

Angeli ↄtinent᷑ loco coꝛꝑali duplici rõe li.ij. di.ij. x.

Angelus vnus an ſimul et ſemel ſit in pluribus locii

an tantum in vno loco libꝛo.ij. diſtinctõe.ij.q.ij. R.

R. 5S4. HS —⸗—
Angelus quõ eſt ibi vbi vult libꝛo. ij. diſt. ij. 5.
Angelus quomodo eſt ibi vbi opatur li.ij. di.ij. 5.
Angele m quem modum ſimplicitatis dicit᷑ ſim/
plex libꝛo.ij.diſt.ij.ðõ77.
Angelus non eſt in pluribus locis quis intellectus
gloꝛificatus ſimul cognoſcat multa li. ij. diſt. ij. 88.

Angelus non eſt in pluribus locis qᷓuis coꝛpus xpᷣi

ſit in pluribus locisllibꝛo.ij.diſt.ij.,..
Angelus an ſit in loco impartibili ſiue punctuali lib.
ij. diſtin. ij. q. iij. l. R. 60. S=

3. diſtin. ij. 61. “

Angelici loci pꝛopoꝛtio ad locatum qualis eſt. libꝛo

Angelus et anima differenter exiſtunt in coꝛpoꝛe et
loco.libꝛo.ij.diſti n.ij.õ⁊.
Angelus totus eſt in qualibet parte loci.nec tamen
in pluribus locis ſicut nec anima dum viuificat to
in coꝛpus.viuificat diuerſa coꝛpoꝛa libꝛo.ij.diſt.
ij. 63.
Angelus quomodo eſſet in loco. ſi locus vel coꝛpus
in quo eſt diuideretur.libꝛo.ij.diſtin.ij. õA.
Angeli plures an ſint ſimul in eodem loco pꝛimo.li.
ij. diſtin. ij. q.iiij. m. Pe?. 65.

Angeli aliter ſunt in loco qᷓ; ſpecies in anima et pun

ctus et lũiaria in loco.libꝛo.ij.diſtin.ij.õ6.
Angelice nature initium duratio ⁊ menſura. libꝛo.ij.
Ddiſtin. ij. b.c. M
Angeli vbi fuerunt ſtatim cum ſunt creati.libꝛo.ij.
Angeli quando creati fuerunt.libꝛo.ij.diſtin.ij.fj.
Angelis attribuuntur quattuoꝛ et de eoꝛum ſufficiẽ/
tia libꝛo.ij.diſtin.iij.ĩ.Et.e.di.a.

Angeli quomodo recipiunt magis et minus in attri

butis.libꝛo.ij.diſtin.iij.b.
Angeli quomodo in aliquibus equalitatem babuefr̃t
libꝛo.ij. diſtin.iij. c. et.e. di. S.
Angeli an naturaliter boni vel mali creati fuerint li/
bꝛo.ij. diſtin.iij. d. e. f.
Angeli quã ſapientiã habuerunt ante caſum vel con
firmationem libꝛo.ij. diſtin. iij. g.
Angeli an dilectione naturali dilexerunt deuð et ſein
uicem ante lapſum libꝛo.ij.di.iij.h.
Angeli quomodo babent inter ſe gradus ſimplicita/
tis.libꝛo.ij.diſtin.iij.2.et.. JJJJUDMUẽW
Angeli quomodo in aliquibus equalitatem habueꝛt
libꝛo. ij. diſtin. iij. 5. et. e. diicc.
Angelus an ſit compoſitꝰ ex diuerſis naturis ſcilicʒ
ex materia et foꝛma libꝛo.ij.diſti.iij.q.j.a.R.6.
Angelos non eſte compoſitos ex materia et foꝛma ſi
que rationes et auctoꝛitates pꝛobare vident᷑ quo/
modo ſunt ſoluende.libꝛo.ij.diſtin.iij.⁊.et ꝑ totuʒ
Angeli materia an ſit eadẽ cum materia coꝛpoꝛaliuʒ
lib. ij. diſtin. iij. q. ij. b. R. 11.
Angeli an differant mera diſcreti
j. diſtin. iij. q.j.d.R ꝰ.2 7.
Angeloꝛum diuerſitas vnde eſt libꝛo.ij.di.iij.28.
Angeli et ſi non habeant tantaʒ naturaꝝ diuerſitatẽ

one perſonali. libꝛo

quantam habent bomin ces.babent tamen aliquã

libꝛo. ij. diſtin. iij. 29. .—
Angeloꝛum perſonalis pꝛopꝛietas an ſit accidenta/
lis vel ſubſtantialis li. ij. diſtin.iij.q.ij.e.Re.51. 7. 2.
Angeloꝛum diſtinctio perſonalis an ſit a parte pꝛin/
cipij foꝛmalis vel materialis libꝛo.ij/diſtinctione.
Angeli ante caſum vel confirmationem tripliceʒ ha⸗
buerunt cognitionem naturalem.et an illa diſtin/
ctio ſit foꝛmalis vel materialis libꝛo.ij.diſti.iij. ð
Et eadem di. g. ðð
Angelus an fuerit a deo factus malus libꝛo. ij.diſtin
ctione.iij.q.j.g. RE. 46. rMU?⸗
Angeli malicia quomodo facit ad vniuerſi decoꝛem
ſibꝛo0. ij. di. iij. 7. MMD
Angelus an in pꝛimo inſtãti ſue creatõnis fuerit ma

lus actu pꝛopꝛie voluntatis. libꝛo.ij.diſtinctione.

De littera

pter ſe et ſuper omnia li

Angelum maluʒ in initio tempoꝛis cecidiſſe quo ſen
ſu dixerit Jobannes.et auguſtinus li.ij. diſtin. iij.
51.7.52.

Angelum malum pꝛopterea ſimul condiꝛ viciari. qꝛ

anima ſimul conditur et viciatur non eſt ſimile li⸗
bꝛo. ij. diſtin. iij. 353.
Angelus an omnia crcata que cognoſcit cognoſcat
per ſpecies innatas an aliqua per ſpecies acquiſi⸗
tas libꝛo.ij. diſtin.iij.q.j.⁊. NR.? ·

Angelos didiciſſe multa ab eccleſia quomodo intel-

ligitur.libꝛo.ij.diſtin.iij.?s
Angelus licʒ per ſpecies innatas cognoſcat res creʒ
tas pꝛopter hoc tamen non cognoſcit futura vł cõ
tingentia et abſentia.libꝛo.ij.diſtin.iij.Sõ56.
Angelus quomodo cognoſcit ſingularia. libꝛo.ij.di.
iij. 5Z. et. ð8. „„
Angelus an per cognitionem naturalem diuinam eſ
ſentiam cognouerit in ſe ipſa ſinc omni medio et
creature adminiculo libꝛo .ij diſtinctione.iij.q.ij.K

Angelus quomodo eſt deifoꝛnis per naturam libꝛo
Angelus cognolcebat deum per effectum ⁊c. libꝛo.ij.
Diſtin. iij.. 227.
Angelus cognoſccbat deum per medium libꝛo. ij.di
Angeli an dilectione naturali dilexerunt deum pꝛo/
Angelus an naturali dilectiõc magis diligat ſuperio
rem. an parem an inferioꝛem. libꝛo.ij. diſtinctione
iij.q. ij. m. P. 7

Angeli qui ccci derunt beati nunqᷓ fuerunt. libꝛo. ij.

diſtin. iij. 1.

Angeli an creati ſint in beatitudine vel in gloꝛia lib.

ij. diſtin. ilij. q. j. a. R. 4· ,
Angelos in beatitudine vel gloꝛia creatos ſi que au/
ctoꝛitates et rationes pꝛobare videntur quomoꝰ⸗
do ſunt diſſoluende libꝛo.ij.di.iiij.e.et per totum
Angelus añ lapſum ita bona naturalia habuit. nõ
erat habiturus melioꝛa libꝛo ij. diſti. iij. .
Angeli quomodo babebant fruitionem ſine retarda
tione libꝛo.ij.diſtin.iiiſ.⸗.,fßʒ·
Angeli an ſint creati in gratia libꝛo.ij. diſtinctiõe.iiij
Aeiec nullum obſtaculum habuit in merendo ſiẽ
nec in demerendo. li.ij. diſt.iiij. l353.
Angelis aliquibus an data ſit future gloꝛificationis
pꝛcſcientia li.ij di.iiij.q.j.c. Be.lk. “
Angelis quare data eſt cognitio rerum mundanoꝛũa
et non pꝛopꝛij ſtatus pꝛeſcientia li.ij. di.iiij..ðõ5.
Angeli quomodo erant pꝛoximioꝛes ad gloꝛiam ᷓ
nos libꝛo. ij.di. iiij. ..T77.
Angelis malis an reuclaꝛi potuit ſuus caſus li.ij.di.
iüj. q. ij. d. P. 98888s.
Angelo malo non reuelatur ſuus caſus ſicut petro
pꝛedicitur. libꝛo.ij. di. iiiſ.8o.
Angelus malus quare vidit ſuum dominiuʒ ſed nõ
pꝛecipicium.li.ij.diſtin.iiij.?ꝛ.

. — 4 R„ .

Angeli an babuert cognitionem matutinam in ipſa

2 4 .

creatione libꝛo.ij. viſt. iiij.q.j·e. R.: .
Angeli quomodo dicuntur lux et tenebꝛe. libꝛo. iſ. di
Angeli an babeant cognitionem veſpertinam ꝑ glo⸗

rificationem li.ij. diſtin. iiij · qij. f. K.50.

“

Angeloꝛum cognitio veſpertina reſpectu cuius dicit Angelus qua gratia indigebat et qua non ibidem
minus perſecta libꝛo.ij.diſtin.iiij.y. Angelis malis an ſit ſua auerſio imputanda cuz gra
Angeli qui ceciderunt nunqᷓ beati fuerunt libꝛo.ij.di tiam non habuerint libꝛo.ij.diſtin.v.d.
ſunctione. iiij. 2.c. Aurnngelis malis qua culpa nõ eſt data gratia ibidem.
Angeli qui perſtiterũt poſſunt aliquo modo dici bli. Angeli mali vbi habitent. an in aere caliginoſo.an in
lbꝛ0. ij. diſtin. iiij. bNc.c.. .. terris. an alibi libꝛo.ij.diſtin.vj.I.et.·
Angeli an ſint creati perfecti vel imperfecti.libꝛo.ij. Angelo malo quomodo dicitur dari poteſtas tentã-
diſtinctione. iij. d. e. di nos tempoꝛe antixpi.quam modo non habet.
Angeli quales facti fuerunt in creatione.li.ij.di.iiij.f libꝛo.ij.diſtin.vj.3. .
Angelus lucifer an peccauerit peccato ſuperbie.lib. Angelo malo qui victꝰ eſt an nõ liceat aliquẽ poſtea
ij. diſtin. v. q.j. a. . 7. . impugnare libꝛo.ij.diſtin.vj.A.et di.eadem.f.
Angeli luceferi peccatum pꝛimum non fuiſſe ſuperbi Angelus lucifer de quo oꝛdine fuerit libꝛo. ij.diſti.vj.
am ſi que rationes pꝛobare vident᷑ quomodo ſũt q.j.a.Re.S.Et vide plura de bac materia in lucifer

ſoluende. 10. 2 per totum. Luciferum ſi ſtetiſſet. nõ fuiſſein ſupꝛemo collocatũ
Angelus lucifer quid appetierit libꝛo.ij.diſtin.v.q.ij. oꝛdine ſi que rationes ⁊ auctoꝛitates ſonare viden
b. Re. I6. ct per totum. tur quomodo ſunt diſſoluẽde li.ij.di.vj.o.⁊ ꝑ totũ

Angeli minoꝛes an peccauerunt peccato ſuperbie li. Angeli minoꝛes de quo oꝛdine lapſi ſunt libꝛo.ij.diſt.
ij. diſtin. v. q.) C. ᷣ 0. 25. . , “ v q· j b. RK. 12. . . .
Angeloꝛum maloꝛñ ſuperbia qualis fuerit et in aus Angeli nomen quare appꝛopꝛiatur inferioꝛi oꝛdini.

ſuperbierunt libꝛo.ij.diſtin.v.2⁊6.et.? 7. libꝛo. ij. diſtin. vj. ĩ13.
Angeli minoꝛcs et ſi non appetierunt pꝛeeſſe.tamen Angelis malis quare non attribuuntur nomina oꝛ/⸗
noluerunt tebito modo ſubeſſe libꝛo.ij.di.v.28. dinum bonoꝛum angeloꝛum libꝛo. ij. diſt.vj.14.

Angeli minoꝛes an appetierunt pariſicari deo.libꝛ Angeli eiuſdem oꝛdinis alij ſteterunt alij ceciderunt

ij.viſtin.v. g d5. , S non obſtante ꝙ fuerunt ſimilioꝛes in affectibus et
Angeli minoꝛes quare appetierunt ſine meritis.lib. moꝛibus ⁊c. libꝛo.ij.diſtin.vj.tꝛð.
oiſtin. . õog. Angeli mali an ceciderunt in infernum libꝛo.ij.diſti.
Angeloꝛum minoꝛum peccatum an habeat oꝛdinem vj. q.j.c.Re.Iẽ. .
ad peccatum luciferi.libꝛo.ij.di.v. q.ij.d.Geꝰ.yIĩ. Angeli mali ceciderunt de loco altiſſimo ergo cecide
Angelus malus quãdo et qua defoꝛmitate fuit defoꝛ runt in locum pꝛofundiſſmum Solo. libꝛo. ij. diſt⸗
mis.libꝛo.ij.diſtin.v.ʒ2. . . vj. 17. ., 7.
Angeli mali ſimul ceciderunt non quia in eodem in / Angelis bonis quomodo dicitur datus locus altiſſi
ſtanti ſed quia repente.Et vide ibidem alia ad hoce mus et malis infimus. libꝛo.ij.diſtin.vj.I8.

libꝛo. ij. diſtin. v. 55.

.

. . Angelus malus quare non ſtatim poſt peccatum ce
Angeloꝛum conuerſionem ⁊ dyaboloꝛum auerſionẽ cidit in infernum ſicut bomo malus ſtatim poſt

peeceſſit peccatum luciferi libꝛo.ij.diſtin.v.4. moꝛtem.libꝛo.ij.diſtin.vj.ĩv9ꝰ.
Angeloꝛum minoꝛum peccatum non eſt excuſabile. Angeli mali et ſi dentur nobis ad exercicium tamen
HFSYhyuis factum ſit alio ſuggerente.licet peccatum pꝛi per hoc deus non agit immiſericoꝛditer nobiſcum
moꝛum parentum ſit remediabile quia factum eſt libꝛo.ij.diſtin.vj.20.
glio tentante libꝛo.ij.diſtin.v. 55. . Arnngeli mali an crucientur vbicunq; ſint. libꝛo. ij. di.
Angeloꝛum beatoꝛum conuerſio an fuerit ad deum vvj. q.ij. d. .

virtute nature an virtute gratie libꝛo.ij. diſtin. v. q. Angelos malos ſemper flammis toꝛqueri quomoto

j. e. Pe.6. intelligitur libꝛo.ij.diſtin.vj.22.
Angeloꝛum bonoꝛum conuerſionẽ in qua confirma- Angelis bonis quare datum eſt pꝛemium conuerſio
ti ſunt fuiſſe ſine auxilio gratie ſi que rationes pꝛo nis.ſed angelis malis datum non eſt omne ſuppli
bare videntur quomodo ſunt ſoluende.libꝛo.ij.dNi cium auerſionis libꝛo.ij.diſtin.vj.ꝛ3.
ſtinctiõe.v.58. et per totum. Angelis malis quare differtur pena vſqʒ ad iudiciuzʒ
Angeloꝛum beatoꝛum conuerſionem non inchoauit et peccatoꝛibus moꝛtuis quare ſtatim redditur li.
gratia ſed confirmauit libꝛo.ij.diſtin.v. 2. iõiij. diſtin. vj. 24.
Angelis malis quare imputatur auerſio in culſpem. Angelus malus quare pꝛopter auerſionem a bono
libꝛo.ij.diſtin.v. z. ſummo ſtatim punitus eſt pena carentie viſionis
Anngeloꝛum bonoꝛum in conuerſione an meritum ſe xci.ſed pꝛopter conuerſionem ad malũ non ſtatim
quatur pꝛemium an pꝛecedat libꝛo.ij. diſtinctione punitur pena ignis infernalis libꝛo.ij.diſtin.vj.25
v. q.ij.f. R. X % Angeli mali an habeant inter ſe diſtinctisnem oꝛdi⸗
Angelos in ſua conuerſione non ſufficienter meruiſ - num libꝛo.ij. diſtin. vj.q.j.e.Re.26.
ſe gloꝛificationeʒ ſi que rationes et auctoꝛitates ſo Angeli tripliciter conſiderantur ſcoᷣm triplicem ſta/
nare videntur quomodo ſunt intelligende libꝛo.ij. tum ibicdem. S
diſtin. v. 45. et per totum. AUngeli mali culpa quomodo peruertit oꝛdinem lib.
Angeli quomodo merentur pꝛemium ſubſtantiale ? ij.diſtin. vj.?2 7. .
accidentale ibidem. Angelos malos habere data integerrima quomodo

Angeli mali quomodo multum peccauerunt et boni intelligitur libꝛo.ij.diſtin. vj.28.
quomodo multum meruerunt libꝛo.ij.diſt.v. ¶s. Angeli mali an inter ſe babeant pꝛelationem libꝛo.ij.
Arngelus et bomo quare non babent equalem ten· diſtin. vj. q. ij. f. R. 29.
vpoꝛis moꝛam ad merendum libꝛo. ij. diſtin.v.7. Angeli mali quomodo patiuntur pꝛelationem cum
Angelis bonis an ad hoc gratia collata ſit vt cfficaci ſint ſuperbiſſimi libꝛo.ij.diſtinctiõe.vj.ʒo.et.. et
ter conuerterentur.libꝛo. ij.diſtin.v/c. eadem diſt. c.

—

De littera

Aneime⸗ mali an habeant pꝛelationem de iure. libꝛd. i.
Angeli qui et quales ceciderunt li. i ij. diſtin. vj. a.
Angeli mali vnde et in quem locung ceciderunt lib.
ij. diſtin. vj. b.
Angeli mali minoꝛes vbi ſint libꝛo.ij.diſtin.vj.d. De
angelis malis vide plura vbi dmmon.
Angeloꝛum confirmatio an mutauerit li. ar. li. ij. vij.
diſtin. q. J.d.
Angeloꝝ aliqui ſunt per gratiaz ↄfirmati aliqui per
maliciam obſtinati li.ij.di.vij.a.
Angeli quõ habent li.ar.li.ij.di.vij.b.c.
Angeli boni nõ per naturã ſed per gratiam poſt con
firmatõem peccare nõ poſſunt.d.
Angeli an babeant coꝛꝑa naturaliter ſibi vnita all.i.
diſt. viij. q. j. 9. E.ꝰ.7.
Angelus vifn niẽ li. ij. di. viij. . MM
Angelos habere coꝛpoꝛa aerea quomodo intelligit᷑.
li. ij. diſt. viij. S8. H
Angelus qua röne dẽ aial li. ij. di. viij. s.
Angelus ⁊ ſpiritus quõ dẽ indigere coꝛpoꝛeo ſolatõ
li.ij.diſt.viij.⁊ o.
Angeli an aliqñũ aſſumant coꝛꝑa li.ij.di.viij.q.ij.b.

.13.
Angeli duplicem habent vim ſcz contẽplatiuã et ad
miniſtratiuam ibidem.
Angelus quare aſſumit coꝛpus et anima exuta non
li. ij. diſt. viij. 1 4.
Angelicus ſpiritus quõ babet ꝓpoꝛtionẽ ad coꝛpus
li.ij. di.viij. ĩ5F5.
Angelo an cõpetit habere coꝛpꝰli.ij di. viij. 16.
Angelus quare aſſumit coꝛpus an ꝓpter aliquic an
ꝓPter nihil li.ij.di.viij.i ⁊2.et. S.et.ꝛ9.
Angelus an aſſumat coꝛpus ſcdᷣm verã foꝛma coꝛpo
ris humani li.ij.di.viij.q.j.c.R.? o.
Angeli quis non aſſumãt vera coꝛpa buana. tamen
non eſt ibi deceptio.li.ij.di.viij.⁊i. .
Angeli coꝛpus quomõ habet oꝛganiſ. atõem et com⸗
plexionem li.ij.diſt.viij.22.
Angelum ſe babere indifferenter ad oĩa coꝛpa aialiũ
quõ intelligitur li.ij.diſt.viij.? t.
Angeli coꝛpꝰqdð aſſumit an fiat de materia cleſti 69
elemẽt ari.li.ij.di.viij.q.ij.d.R.ꝛ 6.
Angelus quare magis aſſumit coꝛpꝰ de materia de
mentari ꝙᷓᷓ celeſti li.ij.di.viij.27.
Angelo quomodo eſt coꝛpus aſ umptũ p babitacu⸗
lo li.ij. diſt. viij. 29.
Angeli coꝛpus an eſt graue vel leue. li. ij. di. viij. 56.
Angeli coꝛpꝰ an eſt ſimplex vel mixtũ li.ij.di.viij.ð.
Angelici coꝛpoꝛis conſeruatõ nõ pendet a ſimili nec
coꝛruptio a contrario li.ij.di.viij.2.

Angelus an in coꝛpoꝛe aſſumpto exerceat operati⸗

ones anime vegatiue li.ij.di.viij.q.j.e.Re. .
Angeli boni quomodo comedunt et quomodo ma⸗
li generant li. ij. di.viij.4.

Angeli an in aſſumptis coꝛpibꝰ babeant operaties

potentie ſenſitiue li.ij. di. viij.q.ij. f. R. 5.
Angelus ad quid recipit coꝛpus ganiiatüli i diſ.
viij. 37.
Angelo qnõ cõpetit ridere li. ij. di. viij. 38.
Angelus quõ habet ſenſus.li.ij.di.viij.d9p.
Angelꝰ quõ cognoſcit ⁊ ſentit potẽtia imateriali li.
ij. di. viij. ¶0.
Angelus quõ patit᷑ a coꝛpe qꝛ cremat᷑ ab igne. 5 pot
per coꝛpus ſentire.Solo.li.ij.di. viij. ¶1·.

AUA —
—

Angelo quõ competit receptio ſpectenf viſiuarũ coꝛ
pus ſentire et iudiciũ ⁊c.li.ij.di.viij. ¶ 2.
Angeli per quem m odum habent coꝛpoꝛa ſibi vnita
li. ij. diſt. viij. a.
Angeli e quem actum aſſumunt. coꝛpoꝛa li i diſt.
viij.
Angelns et ſpuales creature per quẽ modũ apparẽt
bominibus coꝛpoꝛaliter.li.ij.diſ.viij.c.
Angelus diffinit᷑ a vam̃.li.ij. di.ix:.2.
Angelicus oꝛdo diffinit᷑ li.ij.Svi.ix. .
Angeli diuerſoꝛum oꝛdinum. an ſint diuerſaruz ipe
cierum per naturam libꝛo. ij. viſtin. ix. a. 1.a. R. 6.
Ad idem.⁊.et.S.et.ꝰ.
Angelicoꝛum oꝛdinum diſtinctio. an ſit ꝛincipaliter
a natura vel a gratia li.ij.di.ix.q.ij.b. eni
Angelos ꝑ naturam alios e eſſe ſuperioꝛes quo⸗
modo intelligitur li.ij. diſtin.ix.i1.
Angeloꝛum oꝛdo aliter attenditur qᷓ creaturaruz li.
ij. diſtin. ix. 1212.
Angelis an ᷣm maioꝛem capacitatem naturaliumn
dDentur a deo maioꝛa vona gratuita. lib. ij.diſt.ix. q.
iij. c. R. I 4. et ꝑ totum.

Angelici oꝛdines a quo denominentur libꝛo.i i.diſti⸗

ix.q.iiij.d. Re.22.
Angeli a tribus denominantur. bidem.
Angeli ſecundum tres modos de nominantur liꝛo.
ij. diſtin. ix.23.

Angeloꝛum nomina ex quibꝰ locis ſcripture ſunt ac

ccpta libꝛo.ij.diſtin.ix.?· .
Angeloꝛum nomina non debent eſſe communia q;⸗
uis dona ſint eis communia libꝛo.ij.diſtin.ix.26.
Angelicum oꝛdinem denominari ab eo munere qᷣ
plenius accipit quomodo intelligitur libꝛo. i. diſt.
ix. 27.
Angeli aliqui quarc dicuntur cherubin. aliqui ſera⸗
phin. li.ij.diſtin.ix.28. ad idem. ꝛ.
Angelicoꝛum oꝛdinum refoꝛmatio vnde fiat.i. vtrũ
ad ſingulos oꝛdines angeloꝛuʒ fiat aſumptio ſal⸗
nandoꝛum libꝛo.ij. diſtin.ix.q.v.e.Re.0.
Angelus et bomo quare poſſuut in euuem oꝛdinez
conuenire libꝛo. ij. diſtin.ix. 8ꝛ.
Angelus ſupꝛemi et infimi oꝛdinis nõ poſtunt i in co⸗
deʒ oꝛdine collocari.ergo ſimiliter nec bomo et an
gelus Solo. libꝛo. ij. diſtn. ix. 3.
Angelus et homo poſſunt ſimul locari q; q;uis coꝛpus
bominis non poſſit ſublimari ad dignitatem ſpiri
tus angelici li. ij. viſtin.ix.? .
Angelus in aliquibus exceclit animaʒ botminis in alẽS
quibus cum ea conuenit libꝛo.ij.diſt.ix.ʒ3.

Angelicoꝛum oꝛdinum pꝛelatio que eſt in oꝛdine re/

ſpectu oꝛdinis an euacuetur poſt indiciuʒ libꝛo. ij.
diſtin. ix.q.vj.f.NR.?S 0. L
Angelos beatos eſſe perkecte beatificatos quomedo

intelligitur libꝛo.ij.diſtin. ix.89.

Angelica pulchritucio nõ minuitnr quãuis pꝛelatio
tollatur libꝛo.ij. diſtin.ix. co.
Angelicus pꝛincipatus vᷣm ꝙ nominat oꝛdinem ad .
dicat li.ij.diſtin.ix. 1
Angelicoꝛum oꝛdinum numerus an babeat ſtatum
in nonenario an pꝛotendatur ad denarium libꝛ0
ilj. diſtin.ix. q.vij.g. Re. ¶.2.
Angelici oꝛdinis et ierarchie rationem obtinebit ve⸗
cimus oꝛdo ex ſaluandis libꝛo.i viſin r .

Angelicus oꝛdo an compatiatur eum capal litstem

libꝛo.ij. diſtin. ix.q. viij. h.

Angelico oꝛd

Angeiloꝛum equipotẽtia penes quid accipitur libꝛo
Angelicoꝛum oꝛdinũ conuenientia que facit ad pul
chritudinem vnde ſurgat.li.ij.diſtin.ix.AS.
Angelos habere idem donum et pꝛemiñ quõ intelli/
gitur libꝛo.ij. diſtin.ix.9.

—

Angelica ierarchia quõ repꝛeſentat ſummã ierarchi

agm libꝛo.ij. diffin. ix. 50.

Angelum vnum ſolum quare nõ ꝓduxit deus ſicut

vnum ſolum filium babuit li. ij. diſtin. ix. 51.
Angeli quare creati ſũt in mitifoꝛmi oꝛdine ibidem.

Angelis ſolis an etiã alijs ſubſtatijs rationabilibꝰcõ
petat per oꝛdies diſtingui li.ij.diſt.ix.qix.Reꝰ.S2.

Angelici oꝛdines qͥ et quot ſint li.ij.diſtin.ix.a.

Angelici oꝛdines quõ nominentur et. nominũ ratio

Angelici oꝛdines an a pꝛincipio creatonis fuerũt ita
diſtincti libꝛo.ij.diſtin.ix.c.

Angeli lapſi qualiter dicantur in oꝛdinibus fuiſſeli.
ij. diſtin. ix. ibicem
Angelie Sinſchem oꝛdinis an omnes ſint equales libꝛo
j. diſtin. x. ð. . ⸗
Angelus vnus quõ mittit᷑ ab alio li.ij.diſt.x.2.
Angelus mittitur dupliciter li.ij. diſtin. x.ʒ.
Angeli boni an mittantur li.ij.di.x.q.j.a.Reꝰ. ..
Angeli quare mittunt᷑ nobis cum deus ſit nobis pꝛe

libꝛo. ij. diſtin. x. 6.

Angelas ſim l aꝛ ſemel de nobis cogitat et de deo li.
i diſtih.clxxx.—
Angelo quare debet᷑ locus libꝛo.ij.diſt. x. .
Angeloꝝ oim an ſit mitti li. ij. diſt. x. q. ij. b. Re?. 9.

telligitur libꝛo.ij. diſt. xnnnn.
ꝛdini cuilibʒ quare nõ competit miſſio cũ
competat dei filio libꝛo.ij. diſtin. x. 2.

P ationem libꝛo.ij.diſtin.x.i3.

Angeli quomodo faciunt ad oꝛdinum ſuoꝛum repa
Angeli an mittant᷑ ad accendendũ noſtrũ affectum

libꝛo. ij. diſtin. x. q. j.c. R?.-t..

Anfellens affectus guauis ſit igne diuini amoꝛis in
flamatus tamẽ nõ poteſt accendere noſtrum affe/

ctum libꝛo.ij. diſtin.xi-DPTD.
Angelus an mittatur ad illuminandũi noſtrũ intelle⸗
cctum li.ij. diſtin. x. q.ij. d. Re.?ꝛs o.

Angelici getus qui ſunt illũiare purgare ꝑficere pe⸗
quõ fiat eoꝛundem actuũ diſtinctio.? 7.
Angelus quã aie partẽ põt illũiare.li:ij.di.x.9.
Angeli quare dicunt᷑ lumina li.ij. diſtin.x.ꝛ3.
Ungeli quauis multa nobis reuelẽt que nobis ꝑ ſen⸗
ſum nõ expꝛimũt pꝛopteꝛea tñ non influunt imme
diate in intellectum li.ij.di.x.ꝛ 5.
Angelo et homini eõuenit i
reg modũ excitantis differenter li.ij. di. x.ꝛ 6.
Angeli vox diffinit᷑ a gꝛego.li.ij.di.x.28. Et declarat
expoſitio. e. diſ..,fmz.
Angeli locutio an ſit idem quod eius cognitio libꝛo.
ij. diſtin. x q. ſ. e. R. ⸗2..2929s. —
ngelilocutio qualiter aliquo modo differt a cogita

tieonèe. libꝛo.ij. diſtin. x. 51.

1 „ „
.

ngelus cogitationem ſuam modo cõicat modo oe

cultat Fuis lux et ſpeculum ſemꝑ ſe manifeſtent.

ngeli quare mittuntur ad nos cum filius et ſpiri ⸗
tuſſanctus ſufficienter pꝛocurent ſalutem noſtraʒ

nes Aincasiant li. ij. diſtin.x. 18. et. 21. et 22. Et

llumiare purgare ⁊ ꝑpfice

*

libꝛ0. ij. diſtin. x. 32:

Angelum inferioꝛis oꝛdinis nõ poſſe loqui ad ange/

luum ſupꝑioꝛis oꝛdinis quõ intelligit᷑ li.ij.di.x..
Angeli auditus quid eſt et quõ differũt videre ⁊ au/
ire in angelo li.ij. di. x. y .
Angelica locutio differt a cogitatiõe ſed pꝛopter hoc
non opoꝛtet qꝙ; nutus differt a ſpecie li.ij.di.x.6.
Angelus et deus an poſſint facere eandem locutio/
nem vel an eadem locutio poſſit eſſe ab angelo et
a deo li. ij. diſtin. x. q. ij. f. Re.ʒ 7. et. 8. et. 9. Et ad
igdem. 40. et. 41. 7. 42.

Angelo an competat adoꝛari ex ꝑſona dei ſicut cõpe

tit ei ex ꝑſona dei apparere ⁊ loqui li.ij.di.x. 3.
Angeli ſermo quẽ foꝛmat in ſubiecta creatura dupli
citer refert᷑ ad deum ibidem.
Angeli an omnes mittankt li.ij.di.x.a.b.c.ę.
Angeloꝛuʒ nomia ſunt nõ oꝛdinũ. Michael gabꝛiel

Angelum anie ab oꝛtu natiuitatis deputari quomo

gao intelligit᷑ li.ij.diſtin.vj.i. ,B
Angeloꝛuʒ cognitio alia eſt a natura alia a gratia et

barum quelibet duplex eſt li. ij. viſt. x.x.
Angelos videre omnia eo ꝙ videant verbũ.quõ in/
telligitur li.ij. diſtin.xj.4..

Augeloꝛum cognitio cogitatio ⁊ affectio poteſt vari⸗

AIti per temꝑa libꝛo.ij.diſtin.xj. 5.

Angeli an debuerint deputari ad cuſtodiam bomis
lapfſi libꝛo.ij. diſtin.xj.q.j.a. Rꝰ.õ.

Angelici pꝛeſidij carentiam augere gloꝛiã triumphi

gquomodo intelligitur li.ij. diſt.xj.S.

Angelus miniſtrat bomi pꝛopter deum. quia ſi mi/
niſtraret homini pꝛopter ſeipᷣm homo viatoꝛ ma⸗

ioꝛ eſſet angelo beato li.ij.diſt. xj.9.

.1).l Angelus an babeat cuſtodiam homis ex natura vel
Angelum de ſeraphin miſſuʒ ad yſaiaʒ quomodo in ð

gratia libꝛo.ij.diſtin. xj... ⸗
Angelica cuſtodia non pꝛeiudicat diuine nec ecõuer
ſo libꝛo. ij. diſtin. xj.1.

Angelo quaꝛe competit cuſtodia bominis cum non

competebat ei redemptio libꝛo.ij. diſtiu. xj.r2.
Angelum deputari ad hominis conditi cuſtodiã an
fueerit competens li.ij. diſtin.xj.q.ij.b. R.vʒ
Angelica cuſtodia ad quid pꝛodeſt homini ſpeciali⸗

libꝛ0. ij. diſtin. xj. 1 4.
Angelus quare non poteſt deputari ad cuſtodiaʒ al
terius angeli vel bominis inſtituti li.ij.di.xj.i 5.

Angelus quomodo pꝛeeſt angelo vel bomini inſti/

tuto.libeo.ij.diſtin.xj..6.

„ 2

Angeloꝛum cuſtodiam circa bomineʒ in ſtatu. lapſo

quaꝛe non opoꝛtʒ multiplicare li.ij.di.xj.i2.
Angelus aliquis an fuerit deputatus ad cuſtodiam
ppi libꝛo.ij. diſtin.xj.q.iij.c.R.xt’8s.
Angelis ſuis mandauit de te quomodo intelligitur.
llidꝛo.. viſtin. x.xrÜ.
Angelus qua confoꝛtatione confoꝛtauit criſtum.libᷣ.
ij. diſtin. xj. x b.
Angelicam cuſtodiam habere quomodo eſt dignita
tis libꝛo.ij. diſtin. xcj. ꝛ353.
Angelus an pꝛopter noſtꝛam obſtinationem ſubtra
hat cuſtodie beneficiuʒ li.ij. diſtin.xj.q.j.d. M. 25.
Angelice cuſtodie effectus eſt et reſpectu bonoꝛum⁊
reſpectu maloꝛum libꝛo.ij. diſtin. xj.2 6.
Angelus quare non deſerit hominem cuſtodire pꝛo
pter peccatuʒ ſicut deus in habitare li.ij.di.xj.27.

Angelice cuſtodie cauſa tota nõ eſt ſupplere defectꝰ

nge
4.
au/
boe
36
tio /
det
t84
pe

pli

mo

e

hoß

an

ali⸗

34
5.
ſti/
pſo
jam
tur.
b.
nits
tra
25.
m.

o
27.

Delittera

Angelus quare non ſubtrabit pꝛopter rebellionein?

obſtinationem cuſtodiam ſicut pꝛelatus ea ratiõe
fert excõmunicationis ſententiam ⁊c̃.libꝛo.ij. diſt.

Angelicam cuſtodiã in obſtinatis eſſe cauſam aggra

uationis peccati quõ intelligit᷑ li.ij.diſtin.xj.29.

Angelice cuſtodie.xij.ſunt effectus li.ij.diſt.xj.õ0.
Angelice cuſtodie circa animas quatuoꝛ effectus lib.

iij. diſtin. xj. 40.
Angelo cuſtodienti an amplificetur gaudium ex bea
tiſicatõne cuſtoditi libꝛo.ij.diſt.xj.q.ij.e.Reꝰ.ʒ.
Angeli gaudium creſcere intelligitur dupliter et ᷣm
quem modum angelis beatis accreſcit gaudium li
bꝛ0. ij. diſtin. xj. . et. 40. .
Angelus an incurrat aliqd detrimentuʒ ex damnati
one cuſtoditi libꝛo.ij.diſtin.xj.q.iij.f. Rꝰ.ʒ.
Angeloꝛũ pꝛemium creſcit ex noſtra ſaluatione ergo
