Aſſumere an conuenia t ꝑſone ratõne nature an ecõ
uerſo li.iij:idiſt.v.q.iij.c.Re.i6õ.
Aſſumere an poſſit conuenire diuine nat urelabſtra/
cta ofi ꝑſona li.iij.di.v.q.iiij.d.Re.⁊2.
Aſſumi nihil niſi priꝰ ſit vel nibil aſſumi niſ ens po⸗
teſt dupliciter intelligi libꝛo.iij. diſt.v. 25.
Aſſumptio quomodo facit vnũ cũ aſſumpto lib.iij.
Diſt. v. 2n 56.
Aſſumptũ acquirere aliquã ꝓpꝛietatẽ eiꝰ a quo aſſu⸗
mitur ſiue vnitur.quomõ intelligit᷑ li.iij.diſ.v.27.
Aſſumpſerit hbumanam perſonam deus qucriturli.
iij. diſt. v. q. ij. g. R. 70.
Aſſumpſit deus hominem queritur an ſit conceden/
da li.iij.diſt.v.q.iiij.t.

Aſſumere carnem eſſe naſci invtero quõ intelligitur

li. iij. di. viij. 8.
Aſſumere humanam naturam de maſſa perditõnis
ſiue de genere adaʒ an decuerit filium dei libꝛo.iij
diſt. xij. q.j. . Re. 2.
Aſſumere an decuerit deũ muliebꝛẽ ſexũ ad reꝑandũ
genus humanum li.iij. diſt. xij.q.j.e.R.2 4.
ſſumere an magis debuerit filius dei carnẽ de viro
ſimul et mulicre qᷓ; de muliere tm̃ lib.iij.diſt.xij.q.
ij. f. R. 29.
Uſſumere an potuerit deus alium hominẽ vel aliun⸗

— —

Wðÿᷓ de genere ade.li.ij.diſt. xij.a.b.
Aſumere an potuerit deus hbominem in ſexu mulie
bꝛi libꝛo.iij. diſt. xij. e.

UAttribuere
Attribuitur alicui aliquid ᷣm ꝙ ipſum dupliciter li⸗
bꝛo.ij. diſtin. j. 50. .

Attritio

Altritionis doloꝛ an foꝛmetur an nouꝰ eliciatur.li⸗
bꝛo. iiij. diſt. xvij. 353.
Aattritio cũ fide requirit᷑ ad deletõneʒ actualis ſed
ad deletõem oꝛiginalis ſufficit ſola fides li.iiij.di.
IJ.S. Iteʒ ibi ponitur vt remittat᷑ oꝛigiale ponat
vt remittatur actuale. H
Attritio an neceſſario precedat contritõem vłimpij
iuſtificatõem li.iiij.di.xvij.q.iij.g. N.l. Poſt pᷣn/⸗
cipium huiꝰqõis in vltima linea ponitur cum gra
tia ſit deletiua ponit᷑.cũ gra non ſit ⁊c̃.
Attritio an fiat contritio li.iiij. diſt. xvij. 4.

Auaricia

Auaricia et laſciuia quomõ ſunt nomina babituum
anime li.ij.diſt.xlj.20.

Uudire

Audire dicimur deum tripliciter li.ij. diſt. x. 38.

Muertere

Auerti a deo quid eſt li.ij.di.v.i.⁊ eadẽ di.a.
Auerſio et cõuerſio a quo ſit.li.ij.di.j.õ.
Auerſio quomodo eſt foꝛmalce in peccato libꝛo.ij.di.
xlij. 49. ⸗
Auerſio dupliciter accipitur li.ij.di.xlij.s.
Auerſionẽ eſſe ꝑ contẽptuʒ ⁊ conuerſionem per cupi
ditatem quõ intelligitur libꝛo.ij.diſt.xlij.S8.
Srerſi et connuerſio quando ſunt duo mala libꝛo.ij
diſt. xlij. 58.
Auerſio et ↄuerſio nõ opponunt᷑ diuerſis preceptis

Auerſionẽ plus conuenire cũ alia auerſione qᷓ cũ cð
uerſione quõ intelligitur li.ij.di. xlij.sr.

MWMues
Aues cur in aera deſcendant et quomodo libꝛo.ij.di
ſtin. xv. 25. S
Aues quõ dicunt᷑ oꝛnare aera.li.ij. diſt.xv.26.

Auferre

Auferendum nõ eſſe quod eſt deo datũ quomodo
intelligitur li.ij.diſt.xliiij.⁊227.

Mugmentare
Augmentum fit dupliciter li. j.viſt. xvij.4. et eadeʒ
di. 46. . .
Augmentũ quid eſt li.j.di.xvij.ʒA.et.cd9. ,
Auctum ſm ſubſtantiã mutari pᷣm ſbam qñ hʒ veri/⸗
tatem li.j.diſt.xviſ.ʒ 8.

Augeri aliquid ꝑ appoſitiõeʒ conſilis qᷓntitatis duo

exigit li.j.diſt. xvij.2.
Augmentum in coꝛpoꝛalibus habet ſtatum a tribꝰ.
li. 1. diſt. xvij. 49. . .
Augeri lumen in aere eſt vupliciter li.j.diſt.xvij.ʒ5.
Augeri poteſt caloꝛ dupliciter ⁊ hm quẽ modum hs
bet ſtatum et m quem non li.j.diſt. xvij.õs.
Auget᷑ aliquid ſex modis llil. d xvij/· z .

Augmentatiua quare eſt minus in nobis coꝛrupta

q́; generatiua et nutritiua li.ij. di.xxxj.23.

¶ Aureola

Aureola et primũ accidentale differẽter ſe babent li

ij. diſt. xl. + α , . -—0 . , 6
Aureola ratione cuius incoꝛuptõnis debetur.li.iiij.

diſt. xxxiij.sÜ8s.
Autenticum
Autenticũ oſtendit opus ſuũ mꝗęr li.ſ. In ꝓlogo.c
Wuctoꝛitas
Auctoꝛitas quid dicat in hac locutione vbi pater au
toꝛ eſt ibi et natiuitas eſt libꝛo.j.diſt.ix.ĩo.

diſt. xij. 11.

Autoꝛitas et principalitas idẽ eſt in diuinis libꝛo.j.

¶ Autoꝛ

Autoꝛ quid dicit in pfe li.j.diſt.xiij.s. Hic ponit᷑ talẽ

plenitudinem. ponatur fontalem plenitudinem
Auxilium aliquod vel conſolationem diuinã vel ali
qua ſacr̃a ſemꝑ habuit genus bumanum egris in
remediuʒ li.iij.di.j.lĩ6õ.

Baptiſmus

aptiſmus quare delet oꝛiginale ꝓ/
ut coꝛrumpit perſonã.et nõ ꝓut coꝛ/

carnem et ſpm̃.li.ij.diſt.xxxij.i9.

Baptiſmi ſacramento mundatus quare generat im

mundum cum tamen ſanato lepꝛoſo datur ei vi/
ctus generandi ſanum li.ij.di.xxxij.2 4.
Baptiſmus et circũciſio quare non eſt actus figura/
lis ſicut decimatio li.iij.viſt.iij.5i.
Baptiſm alis innocentia i reſpectu cuius eſt ſimilis
continentie virginali li.iij.diſt.xxxj.ꝛ. ⸗
Baptiſmus et circũciſio differunt ⁊ cõueniunt libꝛo
iij. diſt. j. 5. MRUDẽ
Baptiſmus xpᷣi quare habuit preambulũ baptiſma
iohannis li.iiij. diſt. ij. y.
Bapciluns iohannis quare dictus eſt homis li.iiij.
Baptiſmus iohannis quare fuit in nomine venturi
et non chriſti cũ tñ ſciuerit xpᷣm veniſſe dum eum
baptiſauit li.iiij.diſt.ij.ꝛs.
Baptiſmns quare non ſufficit ſolus ſine alijs ſacr̃is
ad ſalutem li.iiij.diſt.ij.⁊i.

Baptiſmus iohannis a quo fuit inſtitutus libꝛo.iiij.

Diſt. ij. q.j.d. R.2 4.
Baptiſmus mathᷣ.quare non dicitur ſicut euangeli⸗
um math. li. iiij. diſt. iſ. 25. Z
Baptiſmꝰ iohis quare ceſſaui
Baptiſmus iohannis ad quid fuit inſtitutus. li.iiij.
diſt. ij. q. ij. e. Re.26.
Baptiſmus iohannis quomodo dicitur in remiſſio/
nem peccatoꝛum..li.iiij.di.ij. .7.

t iohanne ceſfante ibi⸗

Baptiſmi iohannis et circũciſionis differentia libꝛo

Aptiſmus an deleat oꝛiginale qᷓntũ
ad culpam li.ij.diſ.xxxij.q.j.a.NRe.2.

rũpit naturam li.ij.di.xxxij.i S.et.ꝛ2 0.
Baptiſmus quomõ dicitur purgare

liij. diſt. ij. 28.

Baptiſmus iohannis ad quid crat vtilis li.iiij.diſt.

ij. 29.
Baptiſmus iohannis cũ impoſitione manuñ an eẽt

equiualens baptiſmo xp̃i li.iiij.di.ij.q.iij.f. Re.0.

Baptiſati baptiſino iobannis quomõ dicunt᷑ a bie,.

ronimo iterum baptiſati li.iiij.di.ij. 2.
Baptiſmo pbilippi baptiſatos ſamaritanos non re-

cepiſſe ſpiritũſanctuʒ quõ intelligitur libꝛo. iiij. di

Baptiſmus iohannis quõ fuit preambulans ad ba-

ptiſmũ xpᷣi et cuius efficacie fuerit li.iiij.di.ij.c.
Baptiſmus iohbannis quare ſic dictus et inſtitutus
eſt. li.iiij. diſt. ij. d.
ptiſatis libꝛo.iiij.diſt.ie.
Baptiſmi lotio tribus modis dẽ li.iiij.di.iij.2.
Baptiſini ſacrm quõ dicitur conſiſtere in duobꝰ lib.

Baptiſmi iobannis foꝛma vſus et variatio et de ba

Baptiſmus in nomie trinitatis et in nomie xpi que

modo dẽ idem li.iiij. diſt.iij. 4.

Baptiſmi ſacr̃m perficitur quãdo caracter impꝛimi

tur li.iiij. diſt. iij..,z.
Baptiſ. anteʒ cxprimere aliquã perſonam trinitatis
quõ ſufficit ad baptiſmi ſacrm li.iiij.di.iij.o.
Baptiſmus quid ſit ſm ſuam eſſentiã vtrũ aqua an
tincto in aqua li.iiij.di.iij.q.j.a.

Baptiſmus ſᷣm quatuoꝛ acceptiões quadrupliciter

diffinitur. li. iiij. diſt. iij. 2.

Baptiſmi integritas an requiret expreſnonem ver⸗

bi vocalis li.iiij.di.iij.q.ij.b.Re.S.
Baptiſmus quare exigit vocalem expꝛeſſionem li /
bꝛo. iiij. diſt. iij.?ꝰ.
Baptiſmalis aque virtus quõ eſt a verbo quia credi
tur non quia dicitur li.iiij.di.iij.00.
Baptiſmus quare fit in noie patris et filij ⁊.ff. et nõ
in nominibus libꝛo.iiij.diſt.iij..

Baptiſmus quis fiat diuerſis vocibus. tñ eſt idem

ſacr̃m li.iiij.di.iij.I2.

Baptiſmus an ad ſuũ completum et integrũ eſfe re

.„

quirat credulitatem alicuius articulł fidei lib.iiij.
diſt. iij.q. iij. c. R.13.

Baptiſmus quare dicit᷑ puius ad virtutes ⁊ ad alia

ſacramenta li.iiij.diſt.iij.ĩcẽ.
Baptiſmus quare magis babet efficaciam a fide qᷓ
a charitate li.iiij. diſt.iij.t 7.
Baptiſmus quõ differt a ſacr̃is veteris legis lib.iiij.
diſtin. iij. 18.
Baptiſimi efficacia quare magis attribuit᷑ fidei paſti
onis qᷓ; trinitatis li.iiij.diſt.iij.-ĩi9.
Baptiſmi ſacr̃m an neceſſario exigat verbum expri-
mens actum li.iiij.diſt.iij.q.j.d..:soo.
Baptiſandi foꝛmã dñs ante inſtituit qᷓ; dixerat ma⸗

the. vlt. Ite docete om̃es gentes baptiſantes cos

⁊c. li.iij.diſt.iij.2.
Baptiſmi actus quare exigit vocalẽ expreſſioue bu/
ius verbi baptiſo libꝛo.iſiij.di.iij.22.
Baptiſmi foꝛma quare exigit verbũ exprimẽs actuʒ
euchariſtie conficiende foꝛma non.li.iiij.di.iij. 23.
Baptiſmi ſacrm an de neceſſitate requirat expreſſio
nem totius trinitatis li. inij. di. iij. q. ij. e. Re. 24.
Brboiſando poteſt trinitas nomiari quatuoꝛ mõis
ibidem

Baptiſmus ſi legitur poſſe fieri perfecte in nomine

. -

2d» à »

anei⸗

kabie,

tort,
iiidi
Abe⸗
.
lcntus
Nba/

.
orlb.

iqno
npꝛini
nitatis

Auann

gleite⸗

mv/
nli⸗
nacdi
ſ.kr
fitn

ſere⸗
bii.
dan
icei
lbrii⸗
lipaſi
apn⸗

enn⸗
ens

ehu⸗
ctu;
reſio⸗
ois

ine⸗

Baptiſmum chri o inſinuauit ndu
ſcdo inſtituit. tercio confirmauit inſtitutum libꝛo

vnius perſone quomode intelligit. libꝛo. iiij. diſti.

trinitatis li.iiij.diſt.iij. “6“56.
Baptiſare licuit aplis in nomie chriſti. ß non nobis
li. iiij dDiſt. iij . 27 .Ct. 28.

Baptiſando quare nom

tatem li.iiij. diſt. iij. 29.

MBaptiſmus quare exigit profeſſionẽ oĩm ꝑſonarum

inari opoꝛtet totain trinita

Baptiſandi foꝛma variatõ que eſt quintuplex an ef-

ficaciam baptiſmi impediat li.iiij. diſ.iij. . ij.. Re.
ʒ30. et per tetum. èèD
Baptiſari an tenebant᷑ bomines ante paſſioneʒ xpᷣi
Baptiſmꝰ in quali aqua fieri debeat li.iiij diſt. iij. y.
Baptiſmi ſacrm an debuerit inſtitui in aqua lib.iiij.

Maptiſmi ſacrᷣm quid figurat li.iiij.di.iij.ð 5.

Baptiſmus quare inſtitutus eſt in aqua et non iĩ ter⸗
ra li.iiij.di.iij.b. Itez h ponit᷑ ſᷣ ſacr̃a no.le.pona
tur ſ̃ ſacr̃a ve.le. —
Baptiſmus quare non debuit inſtitui in ſanguine li.
iij. diſt. iij. ?57.

ſtus primo inſinuauit inſtituendũ

Baptiſmi ex inſtitutõe in aqua an collata ſit aliqua

Baptiſans quotiens debeat immergere libꝛo. iiij. di.
j. q... GD cdo..
Baptiſmũ fieri poſſevnica ĩmerſione vbi legitur in

ſcripturis quomõ ſit intelligenqũ li.iiij.diſ.iij.i.

Baptiſmus quõ eſt tinctio per eſſentiam. libꝛo. iiij.

Baptiſans quantũ debet paruuluz immergere ad vᷣ
oyt ſit baptiſatus li.iiij.di.iij.q.ij.k.R..
Baptiſat eccia gallicana aſpergendo non immergẽ/
Maptiſandi modus et foꝛma li.iiij.di.iij. ¶cc.
Baptiſmi inſtitutio qmodorerat cauſa euacuatõnis
circũciſionis li.iiij.diſt.iij.õ9vpo.
Baptiſmus quid ſit et ꝙ adeſſe baptiſmi concurrat
verbum et clementũ li.iiij.di.iij.a.
Baptiſmi foꝛma traditur li.iiij.di.iij.b.
Baptiſmus an poſſit tradi tm̃ in nomie patrisvł ſpi
rituſſancti.libꝛo.iiij.di.iij.c.d.e. .
Baptiſmus quando ſit inſtitutus li.iiij di.iij...
Baptiſandi foꝛma ab aplis obᷣuata ante paſſioneʒ
chriſti ibidem. HM ?V”U
HBaptiſmus in qua materia eſt inſtitutus lib.iiij. diſ.
iij ͦgg. UVMN
Baptiſmi ſacrin quomodo eſt ad miniſtrandũ libꝛo
iiij. diſt. iij. h.
Bantiſinns quomodo euacuauit circũciſionẽ li.iiij.
diſt. iij. i. H
Baptiſ ihus quare eſt inſtitutus li.iiij. di.iij. R.ll.
Baptiſmi ſacrm quomodo et in quibus dicitur pre
cedere penitentia libꝛo.iiij.diſt.iiij.i.
Baptiſmus an deleat omnẽ culpaʒ in digne ſuſcipi⸗

174

entibus li.iiij. diſt. iiij .q. j. a. Re. 6. .

HBaptiſmalis gratia habeat duplicẽ cõpatõem ⁊ jᷣm

quã delet omia peccata li. iiij. diſt. iiij..
Baptiſmi effectum quedam fictio impedit quedam

non li.iiij.di.iiij.9.

Baptiſmus inis deleat omnem culpam. tñ alia ſa⸗

*
9 79 5

cramenta non ſuperfluunt li.iiij. di.iiij.10.
Baptiſmi ſacr̃m an deleat omnem penam libꝛo.iiij.
di.iiij. q. ij. b. R.II.

— 2ẽð

Baptiſmus quare non abſoluit a fame ſiti T. li iiij:

di. iiij.2. Ad idem.ia.lic ponitur contra hono/
rem retractare ponat᷑ contra hoiem retractare.

Baptiſmi ſacrm coꝛpus reſtituere in pᷣmi homis ſta

tum quomõ intelligitur libꝛo.iiij.diſtinc.iiij.ʒ.

Baptiſmi ſacramentum qᷓ;uis abſoluat a pena non

tamẽ propter boc dimittitur malum impunitũ li/

„75

bꝛo.iiij.diſt.iiij.ĩ õ. Hic ponitur aliquam non.po⸗

natur aliquam vero.

Baptiſmus quaꝛe magis relinquit penam fomitis
que inclinat ad peccatum qꝙᷓ alias penas debitas

pro peccatis li.iiij.diſtin.iiij.ĩ 2.

Baptiſmi ſacramentum digne recipientes lan omẽs
et equaliter recipiant cius efficaciam libꝛo. iiij. diſ.

iiij.q.iij.c.R. 8D.

Baptiſmus in quo babet maioꝛem efficaciam. libꝛa

iiij. diſtin. iiij. 2r.

Baptiſmum an poſſit aliquis recipere inuitus li.iij

diſt. iiij. q.].d. R.22

9

Baptiſmi ſuſceptio et matrimonij contractio diffe⸗

rent᷑ ſe habent quantum ad coactionem. libꝛo.iiij.
Diſtin. iiij.ꝛe,).
Baptiſmus ſi per vim conferatur alicui de facto.fa⸗
ctum eſt li.iiij.di.iiij.25.

Baptiſmus quare datur parnulo et quare ⁊ quãdo

tfurioſo li. iij. viſt. iiij. 26

Baptiſmus non poteſt conferri inuite qᷓuis oꝛigina

le contrabatur inuite li.iiij. diſt.iiij. 27. „
Baptiſmalis caracter quomodo et quando impri/
mitur baptiſatis inuite li.iiij.diſt.iiij. ꝛs. „
Baptiſmi ſacramentum et non rem an fictus accipi
at li. iiij. diſt. iiij. q. ij. e. Pe. ꝛ9. “
Baptiſmus in eo non habet effectum qui aduerſa⸗
tur baptiſmo cum omni
iij. di.iij.5. .
Baptiſini ſacramentũ datur cum veritate qᷓuis fal⸗
ſitas ſit in ficto libꝛo.iiij.diſt.iiij.ð.
Baptiſmi rem an recipiat fictus poſt ſacramentum
recedente fictionc. libꝛo.iiij.diſtinc.iiij.q.iij.f. Re.
Baptiſmus quare non poteſt eſſe opus moꝛtuum li
bꝛo. ijij. diſt. iiij. y 5*‧5ο.+

Baptiſmi caracter ſemper manet ⁊c.libꝛo.iiij.diſtin:

iiij. 56.
Baptiſmus aliter ſe babet ad ficte aceedentem qᷓ;
coꝛpus chriſti ad indigne ſumentem libꝛo.iiij. diſ.
HBaptiſmus quid cõfert ei qui medio tempoꝛe com/
miittit fictionem li.iiij. di.iiij.830'8s.
Baptiſmus aliquando differebatur vſq; ad tempo/
ra determinata li.iiij.diſt.iiij. ¶co.
Baptiſmus quare dicitur pluꝛaliter ſacramenta lib.
iiij. diſt. ilij. gr.

9

MBaptiſmi carentia quare damnatõnis cauſa eſt par

uulo et non adulto qui habet deſideriuʒ baptiſan
di.li.iiij.diſtin.iiij. 3.
Baptiſmus quare non tollit penam tempoꝛalem li-
bꝛo.iiij.di.iiij. c.

9

Baptiſmus flaminis an ſufficiat ſine baptiſmo flu /

minis ad ſalutem libꝛo.iiij. diſtin.iiij. q. . g. R. ta.
Baptiſmũ flaminis ſine baptiſmo ſlumis non ſuffi⸗

bus potentijs anime lib.

cere ad ſalutem vbi auctoꝛitates dicunt quõ ſunt
intelligende li.iiij.Siſt.iiij. S. Item ibi ponit᷑ euʒ
qui poꝛtat obligabat.ponatur eũ qui poterat.
Baptiſmũ flamis ſi baberet ꝑuulus abſq; baptiſmo
aque nunqᷓ; dãnaretur. li.iiij di.iiij. ͦPnↄ.
Baptiſmus qua ratione dicitur ſacr̃m neceſſitatis.
li. iiij. diſt. iij.s8so. ..
Baptiſmus aque an ſit dignioꝛ baptiſmo ſanguinis
vel econtra li.iiij. diſt.iiij.q.ij.b. N. õd.
Baptiſmus aque quare a dam̃.poniturvltimo loco
li. iiij. di. iiij. ð2. Enumerat enim.ix.genera baptiſ/
matũ que ponunt᷑ e.li.et di.õ .
Baptiſmus ſanguis quare eſt efficatioꝛ q; baptiſmꝰ
fluminis li.iiij.diſt.iiij.Sð.

Baptiſmus aque nõ eſt efficacioꝛ ſimpliciter q; ſan/

guis ſed ad plura li.iiij.diſt.iiij.S⸗ℳ.
Baptiſmus aquc cũ ſit baptiſmus ⁊ ſaccm queritur
vtrũ baptiſm? ſanguis ſit ſacrm.li.iiij.di.iitj.q.iij.i
Baptiſmo ſanguinis qͥꝛe nõ cõuenit diffinitio ſacra
menti li.iiij.diſt. iiij. 5. —.. ...
Baptiſmus ſanguinis quare nõ eſt ſacrm.li.iiij.diſt.
Uh. 56. — .J 2 -–
Baptiſmus ſanguinis q;uis dicat᷑ baptiſmus nõ tñ
debet dici ſacr̃m li.iiij.diſt.iiij.S7. .
Habtiknatu nouẽ genera et eoꝝ ſufficientia li.iiij.di
Baptiſmi ſacrm quẽ effectum habet in puulo li.iiij.

Baptiſmi ſacrmi et rem recipiũt aliqui.aliqui ſacra⸗

mentũ et non rem aliqui rem et non ſacr̃m. li.iiij.
diſt. iiij. a. b. c. . g. k.l. .
Baptiſmus ficte receptus quid pꝛoſit li.iiij.di.iiij.e.
Baptiſmus an det paruulis dona virtutũ li.iiij.diſt.
Pahriſens exiſtens in peccato moꝛtali an peccet li.
iüiij. diſt. v... “
MBaptiſare an poſñit ebꝛius li.iiij.di.v.2.et.ʒ.
Baptiſans chriſtum i
iiij. diſt. v. 4.
HBaptiſmi ptãtem quare dñs ſibi retinuit et miniſte
rium ſeruis dedit li.iiij.di.v.S.et.õ.
Baptiſandi poteſtatem an habeant ſoli derici vł ſa
cerdotes li.iiij.diſt.v.q.j.a.Re.⁊⸗

HBaptiſmi miniſterium ſolis ſacerdotibꝰ nec dyaco/
nibus eſſe traditũ quõ intelligitur li.iiij.di.v.S.
Baptiſare quare poteſt quilibet tꝑe neceſſitatis ſed
non abſoluere li.iiij.diſt.v-.
Baptiſandi poteſtas non tm̃ data eſt in caſu necemi
tatis ſed etiam impoſita li.iiij.di.v.o.
Baptiſari an poſſit aliquis a ſathana in articulo ne-
ceſſitatis li.iiij.diſt.v. 71.
Baptiſare an poſſit aliquis ſeipᷣm in articulo neceſſi
tatis li.iiij.di.v.itꝛ.
Baptiſare an poſſint ſimul mutus et mancus li.iiij.
Baptiſare an poſſint duo ſimul dicẽdo baptiſamus
⁊cc.li.iiij.diſt.v. 4.
Baptiſari an poſſint plures ſimł in extrema neceſſi/
tate li.iiij.diſt.v.i 5.
Bopti are an poſſint heretici libꝛo.iiij.diſti.v.q.ij.b.
16.
Baptiſmus ex congruitate non neceſſitate requirit
Doectrinam et fidem.li.iiij.di. v.17.
WBaptiſantis intentio quomodo poteſt eſre recta ſi
ne fide.li.iiij.diſt.v.iS.

ohannes an xpᷣm nouerit lib.

WBaptiſmꝰ? an debeat iterari.li.iiij

Baptiſmus hereſis nõ eſt baptiſmus ecclie quia he
reſis non eſt ecclia non ſequitur.li.iiij.di.v.19.
Baptiſmum an conferat bereticꝰ qui credit ꝙ eccle
ſiea nibil faciat li.iiij.diſt.v.20.
Baptiſando an mali miniſtri dent rem ſacramenti.
li.iiij.diſ.v.q.j.c.Re.21. et.⸗ ꝛ ꝛ. .
Baptiſandus accedens ad maluz ſacerdotẽ an pec-
cet li.iiij.diſt. v.?ꝛ 753.
Baptiſans petens preciũ ꝓ baptiſmo an ſit ei dan/
dum li.iiij.di.v.ꝛ A.
Baptiſando an heretici dent rem ſacramenti.libꝛo
iij. di. v. q. ij. d. R. 25
Baptiſantibus miniſtris quaʒ poteſtatem chriſtus
non dedit et dare potuit li.iiij.di.v.q.j.e.Re.26.
Baptiſmi poteſtates pñt ſex ãnotari et quã dare po
tuuiit dñs et non dedit ibidcem.
Baptiſantibus miniſtris chriſtum debuiſte dare po
teſtatem quã non dedit ſi que rationes ſonare vi/
deut᷑ quõ ſunt intelligende li.iiij.di.v.28. 1 ꝑ totũ.
Baptiſantes ſancti non poſſunt curare a moꝛbo ſpi
rituali.q;uis res coꝛpoꝛales habeãt poteſtateʒ cu/
randi a moꝛbo coꝛpoꝛali li.iiij.di.v.29.
Paneiluum quare nullus melius dat q; alter li.iiij.
diſt. v. 52.
Baptiſandi poteſtas equaliter collata eſt omnibus
et in om̃es li.iiij.diſt.v.a.
Baptiſmi poteſtatem non babeunt ſacerdotes ſᷣ mi/
niſterium li.iiij.di.v.b.
Baptiſmi poteſtas quã xpᷣus dare potuit miniſtris
et non dedit que fuerit.li.iiij.di.v.c.
Baptiſatos ab hereticis quare non licet rebaptiſari
libꝛo. iiij.di.vj...
WBaptiſare iterato hereticũ quare eſt peccatũ et reba
pꝓtiſare katholicũ quare eſt maius peccatum. lib.
iiij. diſt. vj.X.
Baptiſmus duplicem ſanctificatõnem reſpicit et q̃
adddit aliquid vel adimit et q̃ non libꝛo.iiij.di.vj.ʒ
Baptiſare non pofſſe bercticos ⁊ ab illis baptiſatos
eſſe rebaptiſandos quo ſenſu boc dixerit ciprianꝰ

li.iiij. diſt. vj. . .
Baptiſmus quare non debet iterari in ficte acceden
ti li.iiij. diſt. vj. 36.
Baptiſmalis caracter quare ratõ
rari. li.iiij. di.vj. q7.
Baptiſmũ iterans nec de iure nec ð facto ſacrm reci
pit li. iiij diſt. vj. 28.
Baptiſare an poſſit aliqͥs coꝛruptis verbis intẽdẽs
erroꝛem introducere li.iiij.di.vj. 0.
NMBaptilſari an poſſit doꝛmiens li.iiij.di.vj.1.
Baptiſmꝰan poſſit ludicre vel per iocũ dari li.iiij.di

v

ne gre nõ debet ite

Baptiſmus quo tpe dari debeat li.iiij.di.vj.43.

HBaptiſari an poſſit aliquis in vtero ſicut ſanctifica⸗
ri li.iiij.diſt.vj.q.j.g.R.c.

Baptiſari quare nõ poteſt infans in vtero ſicut ſan/

ctificari.li.iiij.diſt.vj.8S.

Baptiſmalis gratie quare nõ eſt capax paruulus in

vtero cũ ſit capax culpe et pene li.iiij. diſt.vj. 9.

Bapalan wbert ſanctificatus in vtero cũ natus

liiiij.di.vj.q.ij.h.NR.0.

Baptiſani q̃re debeat ſctificatꝰ i vtero liiiij. di.vj. 5
Baptiſmũ ad qͥq recipit ſciſicatꝰ i vt᷑o liiiij.di.vj.S2
WBaptiſimo non fit iniuria dũ baptiſatur ſanctificatꝰ

i vto ſiẽ fit dũ baptiſatꝰrebaptiſat᷑ li.iiij.di.vj.sʒ.

—

—= —e = =

fas⸗
ſa

in
4 9.
us

ian

Baptiſinus an de neceſſitate requirat intentõem li.

ilij. diſt. vj. q. j.i. R. ð»2½%...

Baptiſmus quare plus requirit baptiſantis intenti

onem qᷓ fidem li.iiij.diſ.vj. Sꝙo. “
Baptiſmi ſacr̃jm an recipiat adultus nõ intẽdens ſi⸗

bi fieri quod facit eccia li.iiij.diſt.vj.õS7õc.
Baptiſimi opa ſcʒ ablutio et trinitatis inuocatio qᷓꝛe
non faciunt ſacrm ſine intentõne li.iiij.diſt.vj.ꝰ.
Baptiſmũ iterari non opoꝛtet qᷓ;uis non conſtet de
intentione baptiſantis li.iiij.di.vj.òõo.

——

Baptiſatus ab eo qui intentõnẽ nõ habuit an ſit ba⸗

ptiſatus li.iiij.diſt.vj.õI. MM
Baptiſatus ab eo qui intentionẽ non habuit an ſal/
Aextuxr li.iiij.diſt.vj. Ssi.
Baptiſmus an neceſſario requirat rectam intentio/
nem li. iiij. di. vj. q. ij. k. P. 64.
Baptiſmi ſolennitates quo oꝛdine fiant⁊ quid ſigni
ficent li.iiij.diſt.vj.⁊ 4. .
Baptiſare quibus liceat li.iiij.diſt.vj...
Baptiſatos ab hereticis an liceat rebaptiſari li.iiij.
diſt. vj. b. c.

Baptiſari quis poteſt li.iiij.di.vj.d.e. ’
Baptiſatus coꝛrupta foꝛma an debeat rebaptiſari li

bꝛo.iiij.diſt. vj. f. ð
Baptiſari an debeat ille de quo nulla eſt certitudo li
bꝛo.iiij. diſt. vj. g.
Baptiſmus an.neceſſario requirat intentionẽ.li.iiij.
diſtin. v.hh..
Baptiſmus quomodo requirit tempoꝛis opoꝛtuni/
tatem.li.iiij.diſt.vj.i. ꝗMd
Baptiſans quid debet querere a baptiſando ſi adul
tus eſt vel a patrino ſi ꝑuulus eſt.li.iiij.diſt.vj.k.l.
Baptiſmus et confirmatio an conferant eandẽ gra
tiam li.iiij. diſt. vij. q. ij. e. R. 26.
Baptiſmus an conferat copioſius gratie munus qᷓ;
confirmatio vel econtra li.iiij.diſ.vij.q.iij.f:Re. o.

Baptiſmũ et euchariſtiam quare dñs in ꝓpria perſo

na inſtituit li.iiij.diſt. viij.x.
Baptiſmꝰ et euchariſtia quare pluribus ⁊ expreſſio
ribus figuris ſunt prefigurata ꝙᷓ alia ſacra li.iiij.

*

Diſt. viij. 9.

Baptiſmus quare habuit figuram ſanctificantem ⁊
euchariſtia non.li.iiij.di.viij.o.
Baptiſmi ſacr̃DUm quare non iterat᷑ vt euchariſtie cuʒ
vtrũq; fit in paſſionis memoꝛiã li.iiij.di.xij.So.
Baptiſmus non iterat᷑ vt pnia triplici ratione libꝛo

iiij. diſt. xiiij. ð1. et. †.

Baptiſmus quare non reſtituit in ſtatũ priſtinum ⁊

ſanat oẽs defectus quos cõtraximus ex oꝛiginali.
ſicut pnia ſanat oẽs quos contraximus ex actuali

li.iiij. di. xiiij. 71.

Baptiſmus quare debuit eſſe prioꝛ qᷓ; penitentia li.
lüj. viſ.xvj. v7730
Baptiſmus quomodo requirit plus in adulto qᷓ in

uuio li.iiij.di.xxj.yo.
HBaptiſmus confeſſio penitentia qualiter differũt li.

iiij.di. xvij. S

4902

Baptiſmus quare non eſt clauis li.iiij.diſt.xviij.5.
Baptiſmus quõ remittit pctã.li.iiij. di.xviij.22 .
Baptiſmi per ſaccẽ̃m quare contrahitur vinculũ qð

preſtat mrimonio ipedimentũ.et nõ per fidei do/

1 cumentũ li.iiij.di.xlij.ii.et.i. 2.

WWWeatus

— — 2—

Beatis non poſſe ineſſe variationẽ quomodo intel⸗

ligitur li..diſt. viij poſt. 84.

ti quo oꝛdine locantur in celo libꝛo ij. diſ.ij. ? .

libꝛo. ij. diſt. iiij. I.
Beatitudo dupliciter poteſt dici li.ij. di. iiij. 8.
Beatificabile quomodo ineſt homi per gratiam ⁊ q̊
modo per naturam li.ij.diſ.xix.ʒd...
Beatitudinis cognitio duplex eſt ſcʒ vniuerſalis ⁊
ticularis li. ij. diſt. xxxviiA.
Beatitudo aliter eſt finis bonaꝝ voluntatum ailett
malaꝝ li.ij. diſt. xxxviij.. .
Beatitudo quõ dicitur orns omniñ bonoꝛũ aggre⸗
gatione perfectus li.iij.diſt. xxvj.S. ꝓpe medium.
Beatũ eſt aliquid triplicit᷑ ſc; ꝑ eſfentiam.influentiã
et redundantiam li.iij.di.xxviij.ꝛs.
Beatificabile ſolũ eſſe amandũ bʒ inſtantiam lib.iij.
diſt. xxviij. 37. . “
Beatitudinum nomina vnde libꝛo.iij. diſt. xxxiiij.5.
Beatitudo quid ſit li.iiij.di.xlix.q.j.a.Re.....·
Beatitudinis ſtatus ᷣm quẽ modũ dicitur comple/

et. 55. .
Beatitudo quid eſt et quid ad beatitudinẽ requirat

cti omia bona.li.iiij. diſt. xlix.2.

Beatitudo cuius generis vel in quo genere ſit. libꝛo

iiij. diſt. xlix. 5.

.

DBeittiruh⸗ dna! iter ſit appetibilis libꝛo.iiij.diſtiuct᷑.
Beatitudinem qualiter naturaliter appetũt qͥ igno
rant quid ſit li.iiij.di.xlix. J„.
Beatitudo quomodo appetitur ſub ratione como/
.qi. li. iiij. diſt.xlixM”Wo.
Beatitudinis ſubicctũ an ſit bomo ſᷣm aiam an ſᷣm
totũ coniunctum li.iiij. diſt. xlix.q.iij.c.Re..
Beatitudinem ↄſtare ex bonis anime et coꝛpoꝛis q̃
modo intelligitur li.iiij.diſt. xlix..
Beatitudinem eſſe in coꝛpoꝛe bumano tanqᷓ; in ſub⸗
iecto primo ſi que rationes et auẽtes pꝛobare vi/
dentur quomodo ſunt diſſoluende li.iiij. diſt. xlix.
II. et per totum. “ð
Beatitudo vᷣm quid inſit.an ſit in anima m ſubſtã
dieen an m potentiam libro:iiij. diſtin. xlix.q. iiij.
PBe. 16.
Beatitudinis influẽtia quomodo dicit᷑ pcedere b
intimo li.iiij.diſt.xlix.20.
Beatitudinem an habeant om̃s equalem libꝛo.iiij.
diſt. xlix.q.vj.f. l
Beatoꝛum quilibet quomõ participat deum in ſum
mo li. iiij. diſt. xlix.ꝛ23. .
Beatoꝝ quemlibet tm̃ gaudere de bouo pꝛoxmi q̃n

tum de ſuo quomodo intelligitur libꝛo.iiij. diſtin.

xlix. 28.

Beatitudo an de ſui ſubſtantia requirat gloꝛiam coꝛ
poꝛis li.iiij.diſt.xlix.q.j.g.N.ꝛ9-.
Beatitudo dicitur gaudiũ per eſſentiam et q; gaudi
um dẽ maius quadrupliciter ibidem.
Beatituelinem de ſui ſubſtantia non exigere gloꝛiaʒ
coꝛpoꝛis ſi que ratõnes ⁊ auctoꝛitates probare vi
dentur quomocdo ſunt diſſoluende libꝛo.iiij.diſt.
xlix.ʒð o.et per totum. MM
Beatitudo an ſit oꝛiginaliter a gloꝛia anime lib.iiij.
Beszeleuo quid ſit et q̃d eſſe beatum libꝛo.iiij.diſti.
YxliaaaMggg.
Beatitudinem an omnes appetant et ſciant.lib.iiij:
Beatitudineʒ an equaliter participent diuerſi lib:⸗
iiij. diſt. xlix.c. L

Beati an in gaudio diſpaꝛes ſint ſicut in cognitõnis
claritate differũt ſub lr̃a.c.li.iiij.diſt.xlix.
Beatitudo ſanctoꝝ maioꝛ erit in reſumptõne coꝛpo
rũ poſt iudiciũ li.iiij.diſt.xlix.dOe.
Beate anime quale coꝛpus reddetur li.iiij.diſ.xlix.f.

Heneficia

Beneficioꝛũ diuinoꝛũ gradus li.iij.di.iij.ↄðs.

Beneficia et pene ſunt in quadruplici differentia li.

Bigamus an ſit iudicadus qui copulatur matrimo
nialitervirgini deſponſate cuius ſponſus ante car
nalem copulam obijt li.iiij.di.xxvij.⁊.Et vide ibi⸗
dem alium caſum.
is
Bis bhoc aduerbium quam habet naturam ⁊ pꝛopꝛi
etatem li.iij.diſt.viij.l 9.⁊.⁊0.
Bis et ſemel quomodo dicunt viciſſitudinem li.iij.
diſt. viij. 21. ,
Bis quomodo dicit interruptõem li.iij.diſti.viij.22.
Bis quomodo impoꝛtat terminatõnem actus libꝛo
iij. diſt. viij. 23. S=
Bis quomodo dicit ſucceſſionis oꝛdinem libꝛo.iij.
diſtin. vi ij.24.
SSlaſphemare
Blaſphemia quando cõmittitur ĩ pr̃em qñ in filiũ.⁊ꝛ
q quando in ſpiritumſanctum li.ij.diſt. xliij. 2.
Blaſphemia et ſpiritus blaſphemie quomodo diffe
runt ibidem.
Blaſphemia quare comprebenditur ſub impugna/
tione veritatis agnite li.ij.diſt.xliij. 1.
Blaſphemare quid ſit li.ij.diſt.xliij. 2⁊·
Blaſphemia ꝓut eſt peccatuʒ in ſpmſanctũ dicit ge
nus diſtinctũ ab alijs generibus peccatoꝛũ tripli/
ci ratione li.ij.diſt.xliij..

MHonitas
Bonitas diuina quomõ eſt cauſa nr̃i eſſe et bonum
eſſe li.].di. j.ĩ 0.
Boni quare dicimur quia deus bonus eſt et non ea/
dem ratione iuſti ſumus qꝛ iuſtus eſt libꝛo.j.diſti.
1.1 0.7. II. L
Bonũ honeſtum aut eſt pure bonũ aut in quo relu/
cet eius ſimilitudo et ym quẽ modũ honeſto ẽ fru
endum li.j.diſt.j.o. =
Bonum per particapationẽ dicitur dupliciter libꝛo

ſj. diſt. xvij. 15.
HBonũ multipliciter accipitur li.j.di.xxxiiij.o.
Bonitatis ſubſtãtialis exceſſus in rebus attẽdit᷑ du
pliciter libꝛo.j.diſt.xliiij.⁊.
Bonũ ſummuʒ quomodo ſumme ſc diffundit libꝛo
j. diſt. xliiij.ĩ .
Bono ſupererrogationis quomodo opponitur ma
lum et non malum li. j. diſt. xlv. 44. .
Bonum eſt cuius vſus bonus eſt quomodo intelli/
tur libꝛo.j.diſt.xlvj.21. M
Bonitas eſt duplex in creatura libꝛo.ij.diſt.j. 9
Bonũ aliter ẽ in nobis aliter in deo libꝛo. ij.di.j.õ8S.
Bonum eſſe diffuſiuum ſui quomodo intelligit᷑. Et
ꝓꝙweſt loqui de diffuſione boni dupliciter li.ij.diſti.

⁹

vVij.5 6.Et di. x.1 6.

Bonũ interius quomodo magis adheret ſpiritui.

libꝛo. ij. diſt. xxj. 58.
Bonũ cõſummare plura requirit qᷓ; malũ perpetra
re li. ij. diſt. xxiiij. 76.
Bonũ ſᷣm quã acceptõem et quare diuiditur in ma/
xmimum minimũ et mediuʒ li.ij.diſt.xxvj.2 4. Et
diſt. xxvij.53. S=
onũ quare diuiditur per iam dictas tres differen/
tias. e. di. J4.
Bonum eſſe potentius malo quomodo intelligitur.
libꝛo. ij. diſt. xxviij. 41.
Bonũ poteſt dici opus aliquod tripliciter li.ij.diſti.
xxviij. 52.
Bonitatis ſumme eſſe dare vnicuiq; inclinationem
ſuam quomodo intelligitur li.ij.diſt.xxx.⁊=.
Bonũ integrũ dicitur dupliciter et quod hoꝛũ dicit
ſummũ bonũ li.ij. di. xxxiiij. . .
Bonũ q̃ rone dicit᷑ magis bonũ libꝛo.ij.di.xxxiiij. .
Bonitatem attribueꝛe homi malo qñ eſt veritatis ⁊
qñ ꝓph'ice deteſtatõnis li.ij.diſt.xxxiiij..
Bonum eſſe cuius cauſa bona eſt quomodo maxia
illa intelligitur li.ij.diſt.xxxiiij.ↄ.
Bono opponitur malum ergo magis bono magis
malũ et maxime bono maxime malũ.ergo ſi con/
tingit reperire ſumme bonũ ergo ⁊ ſumme maluʒ

per regulam ſicut ſimpliciter ad ſimplicit᷑ ⁊c. qu?5

intelligitur li.ij.diſt.xxxiiij.25.
Bonum ⁊ malum non recipiunt regulam dyaletico
rum de contrarijs li.ij.di.xxxiiij.eę.
Bonum in actu conſiderari et comꝑari
pliciter libꝛo.ij. diſt.xxxvj. 4.
Bone volũtatis an ſit vnus bonus finis an poſſint
eſſe plures li.ij.di.xxxviij.q.iij.c.Re.2I.
Bonum additum bono facit ipᷣm magis bonũ quo/
modo intelligitur libꝛo.ij.di.xxxviij.24.
HBonitas et malicia non tm̃ reſpiciunt affectum im/
mo etiam intellectum practicum et eius habitum
li. ij. diſt. xxxix.9.
HBonis mediocribus poſſe male vti quõ intelligitur
li. ij. diſt. xxxix. o. —
Bonũ maius poteſt aliquid vici dupliciter li.ij.diſt.
xl. 24.
HBonum moꝛis eſt triplix li.ij.diſt.xlj.S.
Bonum valde quomodo dicitur quod deus facit li.
. ij. diſtin. xlj. 0.
HBona et mala qua ratione dicitur eadem actio lib.
ij. diſt. xli.1.

babet multi

„7

Bonum aliter dicitur de voluntate aliter & actõe ex

terioꝛi.li.ij. diſt.xlj.i2.
HBonum quomodo accipit᷑ pꝛout eſt differentia acti
onis deliberatiue li.ij.diſt.xlj.l ꝗ. .
Bonunn ſiue malum ĩ genere quare dicatur libꝛo.ij.
diſt. xlj.ꝛ2ꝛ 1.
HBonũ et molũ ſᷣm ſe.bonũ et malũ ex circũſtantia.⁊
bonũ et maluʒ ex genere quõ inter hec eſt aliud et
aliud mediũ li.ij.diſt.xlj.23.
HBonis preeſſe malis.ſtultos ſapientibꝰ.⁊ ſeruos do
minis quõ eſt inoꝛdinatũ.li.ij.diſ.xliiij.25.
Bona plura bonis paucioꝛibꝰmagis eſſe liganda et
appetẽda hʒ multiplicẽ inſtãtiã.li.iij.di.ix...
Bonũ eteruũ et gloꝛioſum ẽ duplex et quõ reſpectu
vtriuſq; eſt ſpes li.iij.diſt.xxvj.r. „
Bonitas infinita quomodo eſt ratio diligendi deuʒ.
li.iij. diſt. xxvij.⸗.

(,
ly
.
6

0

tini.
Wers

inta⸗
44G

faen⸗
idiſk.

diaf

ni.
nans:
mati
nags
ſicon⸗
ennli;
1goo
tic⸗
eetnult
voſut
nqo⸗

wmi⸗
abttumn

gur
fzaͤtli
ciolh
tiik
tuuci
bwi⸗

ntin⸗
luge

od
ncae
hen
ga⸗

—

Bonũ dicitur aliquid dupliciter ſcʒ abſtractiue ⁊ cõ
cretiue et quomõ dona gratuita dicuntur eſſe bo/
na li. iij. di.xxviij.—..
Bonuũ et ens ↄuerti quõ intelligit᷑ li.ij.di.xxxij.o.

2

Bono maioꝛi non ſemper opponitur maius maluzʒ.

li. iij. di. xxxvj. 40.

„ „ ,„ =Dòð “ 7
Capitale vicium dicitur dupliciter li.ij.

Bonum mala intentione factum quomodo eſt pec

catum li.iij.di.xxxviij.ĩ5.

Bonitas nature quomodo diſponit ad gratiam lib.

iiij. diſt. iiij. 71.

Bona preterita poſt per peccatum moꝛtificata quõ

dicuntur facere ad mitioꝛẽ penã.li.iiij.di.xv.9.
Bonũ minus conſideratur dupliciter ⁊ quõ votum
eſt de minoꝛi bono li.iiij.di.xxxviij.20.
Bona tria ſun: in bomine ſcʒ nature gr̃e ⁊ foꝛtune ⁊
quod hoꝝ quã cognatõeʒ reſpicit.li.iiij.di.xlij.⁊8.

724

Bonum iteratum qñ fit melius li.iiij.di.xlij.æ.

GMꝛuta.

Bꝛuta quõ preeligunt bonũ li.ij.di.xxv..

Bꝛuta quibus actibus dñentur li.ij.diſt.xxv.I1.

BGruta quõ pñ̃t ad oppoſita moueri.ii.ij.diſ.xxv.I0.

Bruta quomodo dicuntur babere pꝛinciviũ motus

ab extrinſico li.ij.di.xxv.ĩvt2.
Bꝛuta qualẽ hñt prouidentiam li.ij.di.xxv.ĩv3.
Bruta aliqua in ſeruitutem redigi non poſſe contin

vbi animal.

gict dupliciter.li.ij. di.xxv.i 4. Aide de hoc aliqua

Cadere.
ſet i equali. li.iij. di.xxxj.q.ij.b.Re.i0.
NL Kayn.
—, – Cayn qua iter dictuz eſt. Subter te
erit apt᷑.li.ij.diſt.xxviij.ĩ9.

Kalciamentum

Agdens a charitate an reſurgere poſ-/

Calciamentum et coꝛrigia xpᷣi quid li.iij.di.xxij.s.

EKalix
Calix duo ſignificat
guinis quãa calix per ſe.li.iiij. di. viiß.
CEalorꝛ:

Caloꝛ poteſt augeri dupliciter.li.j.di.xvij. 56.

Ealoꝛ ⁊ humoꝛ dupliciter accipiuntur li.ij.di.xiij.ĩ9

Caloꝛ quare dicatur celeſtis.li.ij.di.xvij.ꝭ2.

Caloꝛ elementaris conſumens et caloꝛ celeſtis còſer

uans vnde naſcantur. Et quis boꝝ non conſumit
nec indiget pabulo.li.iiij.di.xlix.S58.

Wapax.
Capacitas mm aioꝛ naturaliuʒ quomodo diſponit ad
maioꝛẽ gratiam li.ij.di.ix.l2.
Capacitatem totam nature quomodo peꝛficit glo⸗

9

ria.li.ij.di.ix.⁊0. r
Capacitas nature quomodo oꝛdinatur ad gloꝛiaʒ fi
naliter li.ij.di.ix.⁊1. 2
Capacitatem primo eſſe factam quomodo intelligi
tur li. ij. diſt. xij. .. S
Capacitatem ampliari contingit dupliciter et quo/
modo gratia adueniens ampliat capacitatem. li.
iij;: viſt. xiij.ꝛNy.

⁊ quare potius dicitur calix ſan

(Cap

Capitalium vicioꝛum numerus et ſufficientia agit᷑
multipliciter libꝛo.ij.diſt.xlij.12.
Capitaliavicia quare non habemus penes alios ſen
ms ſicut penes guſtum et tactum libꝛo.ij.diſtinct.
xlij. 13. MD
Qapitale vicium differt a radice li.ij. diſt. xlij..5.
Capitale ſupplicium vel penam gladij quaꝛe nullus
martyrum euaſit ſicut aliquando alias penas lib.
iiij.diſt. iiij. Sð.
CKaput

Caput pꝛoprie acceptum quid impoꝛtat et quomo/
do filius dicitur caput omnium. libꝛo.j. diſtinct.
Capitis duplex eſt pꝛopꝛietas et ᷣm quam chriſtus
dicitur caput eccłie li.iij.diſt.j.ꝗ9.
Caput in ſpiritualibus dicitur ſm triplicem ſimilitu
