e ͤ gnari. 60 ios: alio: nomen ebi git ꝙ vna ꝑſona aliqñ ẽnomẽ
Alin k erizez meones dei ſunt. ¶Gether. alio: vel qꝛ idẽ n in vno loco ſcript a aliqñ putat due
nenriii ⁊ aliqᷣ alij:t t ab abꝛaz aſi tmtalitnarhel⸗ a meg anñ ũ eſt ꝙ hoꝛꝛei habi cij ponit: tñ variatũn n
nnnn Et ecce vn um qꝛ abꝛaã v qſi abꝛaei vt vr di bebꝛei. trai ſi eſau ? filios ey abitauerut i k: tñ variatu mo
0 vr dicẽ tra illa dñati os ey: nerut in kra ſeyr ſiue i
Si⸗ wegt P ede⸗ chuf nat eltce i wdtb
omẽ abꝛaã i iqᷣ pꝛecedẽte ip eo er bẽe xxxvj. Pꝛimo g ad ducatũ: ſi ſcho reges: 1 iterũ
bꝛeus incipi ꝛaã incipi te ip̃m. l. ab ex ꝗ pʒ on ꝛimo ů deſc 4 icut plen — 2 iteru
s incipit ꝑ lr pit ꝑ aleph lr 1 heber: tů tpe regni: ibi Iſti cribunt hi eniuj dictu fuit Geñ
ꝑ l̃am etur denet hoc at nornehe er galih Iſti ertbuns hicgeneatoele añ ir dei .
oc nomen heber. ratioes aeno Pounr gener pe uck i dad t mo⸗
94 rstgrloiua t 1 au incip iẽ a ſen h 2* gene
Fili n aune doe Areafend
lij ſeyr. Circa pmũ

Sag
. ẽ vni ph
cunt hebꝛei phalech. qð interf
£ . inter Siniſi
pphetie: imponẽ dicit: eſe
ponẽdo el.de l obelſan, ada vxoꝛe ſi
ua noie eſlamach. 6aus b(Kahu
mach. i (Jaus. qv e.
. vocatur
. P 3

hieus Geñ.xxxvj. k ¶ Et ielam. qui vocat hielon ibidẽ.
I¶ Et choꝛe.iſtos q̃ttuoꝛ habuit eſau de olibania itia vxo
re: Filij eliphax c. ſequit᷑: m Thamna lech. Dicũ
aliqui ꝙ thamna fuit ↄcubina eliphaꝑvt vẽ hĩi geñ.xxxvj.
ↄputatur tñ hic inter filios eliphaxæ: eo ꝙ fuit nutrita in do

mo ei cũ filijs ſuij:et
ad oſtẽdendum ꝙ de
ea fuit nat amalech:
q immediate poſt cã
noiatur. Põt etiã ali
ter dici ꝙ thamna ẽ
nomẽ equiuocum ad
maſculu m ⁊ feminã:
vñ dẽ infra dux tha/
mna eodẽ ca.⁊ ſic po

nitur hic ꝓ maſculo

int alioj filioy eliphaę⸗
BGeñ.aũt.xxxvj.poni

tur ꝓ femina: vbi dᷣ

CLocuhina eliphag.
n(¶IFiilij ſeyr. hic oↄñ
ter agit᷑ de generatioe
pncipũ:qui dñati ſũt
in idumea añ eſau et

filios eiu:vñ iſte ſexyr

fuit de genẽ hoꝛꝛeoꝛũ

ab illo denoĩata fu

it terra illa ira ſeyr.
0 ¶ Soꝛoꝛ at lothã
fuit thamna. iſta fuit

ↄcubina eliphax de /
pᷣdictũ eſt. p 6 Filij

ſebeon ahaia et ana.
iſte ẽ ana qui inuenit
aqᷓs calidas in ſolitu
dine:vt hẽ geñ.xxxvj
ibidẽ fuit expoſitũ.
q ¶ Iſti ſunt reges. H
agit᷑ de regib deſcen
dentib' ab eſau: et h

fit ſpecialit ꝓpter ho

noꝛem iſaac:vt oñda

tur reges ab eo ꝓceſſ-
ſiſſe:nõ ſoluʒ ꝑ iacob

de ; deſcendit dauid

ſed etiã ꝑ eſau. dicũt et
tes regnauerũt vſq; ad tp̃ᷣs dauid: q fecit ſibi idumeã tribu
tariã: vt hi.ij. Re.viij.⁊ abſtulit ab eis nomen regiũ: ponẽs
ibi cuſtodes ſiue pᷣfectos qͥ redderẽt ei rõonem. r (Renmne
uit ꝓ eo iobab. Dicũt aliqui ꝙ iſte fuit iob ſicut ⁊ pᷣcedens:
ſed hebꝛei dicũt ↄtrariũ dicentes ꝙ deſcẽdit de nachoꝛ vt pᷣ
dictũ eſt:⁊ hoc vẽ ꝑ hoc ꝙ iob aliter ſcribit in hebꝛeo qᷓᷓ io⸗
bab:qꝛ nomẽ iob incipit ꝑ aleph lr̃am:iobab vo pꝑ ioth.
8¶Regnauit ꝓ eo ſaul.iſte ẽ alius ab eo qui fuit rex iſrael
aß dauidi:iſte.n.fuit idume:⁊ ille iudeuj. t ¶ Mehetabel
filia matred filie meęaab. in hebꝛeo hẽ Filia mecahab:⁊ ſo
nat in hebꝛeo:cuius aurũ: ⁊ ꝑ hoc deſignat᷑ ꝙ pꝛ iſtius fuit
diues in poſſeſſiõe auri:vt dicit glo.hebꝛaica. v (¶ Ada
gũt moꝛtuo. Pic deſcribunt᷑ duces edom regibꝰ ſuccedẽtes.
na.Dicũt aliqni ꝙ thamna ⁊ oolibama ſũt
noia mulierũ:que ponunt᷑ inter noia ducũ ꝓpter actus vtu
tis quos fecerũt:ſicut ⁊ delboꝛa int iudices: vt hẽ Judi.iiij.
ſz hoc fuit impꝛobatũ geñ.xxxvj.ꝙ ihamna ⁊ oolibama
fuerũt mulieres pᷣceſſerũt reges qui fuer̃t in edom. Thãna
aut ⁊ oolibama qͥ ponunt᷑ inter duces fuer̃t poſt illos reges
vt patet in textu:⁊ iõ dicendũ ꝙ hic ſunt noia viroꝝ:Geñ.

¶ QOaralypo.

hamna amalech. Dicũt

ielam choꝛe. Filij eliphag: tis erꝰ auith. Cũq; ⁊ adad

theman:omar:cepphi:go fſuiſſetmoꝛtuus regnauit ꝓ

than:coneg: thamna: ama eo ſemla de maſreca. Sʒ et
ſemla moꝛtuus eſt: ⁊ régna
ra ſamma mexa. Filij ſeyr: uit ꝓ eo ſaul de rooboth qᷓ

lech. Filij rahuel:naath ca
iux amnẽ ſita eſt. Moꝛtuo
qͥq; ſaul regnauit ꝓ eo ba
laana filꝰ achoboꝛ Sed ⁊

lothã ſobal ſebeon ana di
ſon eſer diſan. Filij lothan:
hoꝛꝛi ahohimã. Sòꝛõ auũt
lothã fuit thamna. Filij ſo

ſephi ⁊ onan. Filij ſebon:
ahaia ⁊ ana.ſilij ana:diſon ius mehẽtabel ſilia matred
Filij diſon: hamaran ⁊ eſe filie mecaab. Adad ãt moꝛ
ban ⁊ iethꝛan ⁊ charrã. Fi tuo duces ꝓ regibꝰ in edõ
lij eſer:balaan ⁊ caban ⁊ ia eſſe ceperunt. Dux thãna:

AIſti ſůnt reges qui impaue oolibama:dux hela:dux

rũt in tra edom: anteq; eẽt phinõ:dux cenec: dux thbe

rex ſup ſilios iſrl. Bale fil? mã:dux mapſar:dux mag/⸗

denaba. Moꝛtu'eſt aũt ba edom. II.
le: rignauit p eo iobab ſi E
lius ſare de boſra. Cũq; et I
iobab fuiſſet moꝛtu reguit

meon leui iuda iſa/
char ⁊ ꝓabulon: dan ⁊ io/

pꝛo eo huſan ð fra ihema ſeph:beniamin:neptalim:

noꝝ.Obijt qͥq; ⁊ huſan:et gad ⁊ aſer. ſilij iida:her o/
regnauit ꝓ eo adad fil ba

dad: qui ꝑcuſſit madian in ei de filia ſue chananitidis.

i hebꝛeiq iſti regej de eſau deſceden

chan. Filij diſan:vs ⁊ aran dux alua: dux iethet: dux

beoꝛ:⁊ nomẽ ciuitatis eius dihel:dux hirã. Hi duůces

Ilij autẽ iſrkruben ſy

nan ⁊ ſela.Hitrès nati ſunt

terra moab:⁊ nomẽ ciuita Fuit autẽ her pᷣmogenitus

vo.xxxvj.ſunt noĩa mulierũ: qꝛ ſunt equoca ad maſcꝝ
lum ⁊ feminã vt pdictũ eſt. Aliqui vo hebꝛei dicunt q
ſunt noĩa ciuitatũ vel regionũ:vt ſit ſenſuj:Dux thãna
i.ciuitatis vel regionis ſic noĩate:⁊ ſic de alijs:ſe
nõ vꝛ bñ ad hoc ↄcoꝛdare:vñ cocludit᷑ in fine:

duces edom.ſ. pꝛe
nominati.

ca. vbi dicit᷑ in po

ſtilla: Jpſe genuit
heber.

ſem: nec ab alio a
liquo pᷣcedente a-
bꝛaaʒ: ſed noĩant᷑

leph in pncipio:ñ
aut hebꝛei cũ ha

plene. . Matth.
xxj.ca. in additoe
2: vide ibi. Uide
replicã generaleʒ

poſt. xxx.ca.ſcoi

tot hun poſitã:

vbi p pñ̃ti ca. ⁊ e⸗
ius additioe repli

catoꝛ ad coꝛꝛecto
riũ geñ.x. capli ſe
remittit.¶ Ca.
Il aüt iſ
rael. Boñ
bit generatio ipſi
us iacob:q̃ fuit to
ta electa in.xij.pꝛi

archis:vt p iudã pꝛiarchã pueniat᷑ ad regnũ dauid: de
à̊ eſt pncipalis intẽtio hup libꝛi pmo & agit de dicta ge-
neratõe ꝑ pꝛiarchas:⁊ pᷣmo deſcribit oꝛdo generationũ
ſippius iude:eo ꝙ de ipᷣo deſcẽdit dauid:de cup regno pᷣn
cipalit intendit᷑:: ſymeonij qui ꝑtim hitauit in ſoꝛte iu
de in medio qrti ca. ibi Et filij ſymeon. itio rubẽ et ga
7 dimidie tribꝰ manaſſe:qͥ ſimul habitauerũt vltra ioꝛ
danem: ca.v. ipᷣius leui:ca.vj.qnto iſachar ⁊ neptali
2 manaſſe ⁊ ephꝛaim ⁊ aſſer qᷣ relidui erãt extra ſoꝛteʒ
iuda.vij.ca.ſexto ipᷣius beniamin:ca.viij.Circa pmum
deſcribit᷑ pꝛimo generatio iude vſq; ad dauid 2 fratres
eb: xꝰ generatio ipius dauid:ca.iij. ttio reuertit᷑ ſcriptia
ag generatõem iude gliäagdencorca li. cica emum.
pᷣmittit.xij.pꝛiarcharum generatio:cũ dꝛ: a ¶ Filn at
iirl ⁊c.⁊ patet lr̃a.ſcðo deſcribit᷑ generatio iu de patriar
che:cũ di: Filij iuda.⁊ pᷣmo ipᷣius immediate:ſcdo filio
rum eb: ibi Filij aũt phares. Circa pꝛimũ dẽ: b ¶ Fili
iuda her onam. iſti duo fuerũt moꝛtui ſine liberiſ:eo ꝙ
fuerũt mali coꝛam dno:vt hẽ geñ.xxxviij. c ¶ Pitrej/
nati ſunr ei de filia Sue chananitidis.ex qͥ dicũt aliqui
wꝓſue ẽ nom̃ vxoꝛis ipᷣius iude: ſed hoc fuit impꝛobatũ

Additões in li
bꝛos palypo.inci
piut pmo palpᷣ.j.

hebꝛei ab ipſo a⸗
bꝛaã nõ rone pio
pꝛij nois: qꝛ ſic di
cerent᷑ abꝛei cũ a⸗

in. Rõ auũt huius
denomiatiõis hẽ

.II.

S

4 rer .

. Ebꝛei nõ
d fſũt ònoia
ti ab Peber filio

h moꝛtuus ẽ:⁊ reguit ꝓ eo
bal alian⁊ manaath⁊ ebal adad: cu vꝛbis nomẽ fuit
phau:⁊ appellata ẽ vxoꝛ e

gotgtephens

tiflopp

etißlcher
lunfin
gtcnnli
gipgregnn
ennc
lqprrrd A
Pcphenur
Fſtimn i
lunrllitn
ubeiſir
iii ghond
nſponerc⸗
tugirae⸗
nuthhal er
Nbflanol
pdhne
ſcoolii,
Kwarri
oferü
lantnwune
Nrhrüldn
Mutm N
mpnivofti
Poltarner
Schham die
untgrezn⸗

Güinl⸗
(Priirze

Eifſomtninl
hebeniäffe
Wulturbar
Mevi. .
gogpont
gleri fi .
mpinceipelio⸗
ſuanhublibe
utſonhoft
oſfllne⸗ n
ulligeen
ſenl
lii

NR Pprer bo ii oñſum ꝙ eſ nomen pii MM
lat engffner debet h poni chan en piis vxoꝛis iude: ct
q fuit anitid e: et
ſe ſ ma fuit vxoꝛ iude ⁊ fuit Sngn e:referendo ad filiãꝗ merant᷑ ſolũ filij i
duin, ant nurus eius pepi de genẽ chanaan. c . is o¶LZuius pi i iſr! naturaleſ: ⁊ ſic daui
MR ebalin ſuo ſimulas irr pbares rzaram. 68 Sp iaberſun⸗ ik lelh naeltres daui ſeptim. ſequit
Miez te: vr babe iduita⸗ retricẽ: eo ꝓ̈ iniuſte en⸗ ſus fuit ad ritũ uucen iſmael: ſed dimn as aliqui hebꝛei q
nn Frrriz. S. eti Marci. xiiij. v ucheozrercelnut tñ ſbi PEroznoi, couer⸗
inn aut phares. P iuda m enpaſt u Dns nne ſie
e eur de gaeriris ciaͤlten alus coꝛã dño: ⁊ oc boo pꝛaꝛtñ curauerat a le
Chem lgs Acleerpei, um. Thaͤmar au oog. Boõtg vẽo ccogna retinebat ſibi
A 2 iude ar 00 , co at ſibi
“ſ mo inspbares rus eius pepit ei ppare n ba ncthle g Nennro⸗ diur wiuk l
U gare:: fili s Er. Om̃ ares 7 gi; e genuit iſai. ti fuit iude na
S keezi⸗ xiy anqʒ. Sfateplenerek Fnt rgenuit haimogen Fenanguitn ren⸗
mn i. Circa pmü d̃ rom ⁊ ca phares: elj d b ab gecu uũ amina maelitaꝝ: ſi au⸗
ſr⸗ Filij aũt pha . mul. Filij qᷣqz ca- r ab: teriiũ ſymmaha: qrtũ lech it 2: ſicut elime
Nu H rej ei re: camri et eth q; ca nathanah aba: qᷓrtũ hã B errã moab: vt
72 ul: fi ch 2 an et eman: L 2 na el: qntu t 7 uth. j. iñ .
* lij q; are gamri alcal qͥq; ⁊ d nan: ſextũ aſon:ſepti z raddai: diaome
i ethã ⁊1 e amri? gnc. 11022 gran ſimul on:ſeptimũz d . Caleb gnome.
unu4 man chal Filij chaͤrmi quoꝛũ ſ auid vo. Pic
r pie cal q ⁊ darã. diẽ zi armi: achaͤr: ꝛũ ſoꝛoꝛes ſu deſcribunt ic onter
cpPen darã. diẽ qui turbauit iſrl ar: 2 abigail. fili ert ſarnia eſcribunt
* Pgigfa bebegica: i uit iſrl ⁊ abigail. filij ſaruie: abi. deſcribune eperent⸗
uwprn gloſa hebꝛaica: in furto peccauit ioab ij ſaruie:abiſai es ipius caleb:et di
Krsgſen ꝓ iſti qttuoꝛ vlti ethã anathematis Filij ab ⁊ acahel trel. A duc uidit in tres et ol⸗
mittain mi ſunt illi jdem an: acarias. Filij 8. Tilij aut genui Abigail mo deſ⸗ pten:qꝛ pᷣ
ute ſunt ult o arias. Filij aufẽ eſ fuit i uit amaſa: cius p? er eſcribit ptem
wrzem de quib dẽ. iij. . rom quinati ſunt ei Eeſfuit mala: cuius neratõij: 2
nphn equib dꝛ. in. re ati ſunt ei i uit iether iſi Pꝛᷣ ratõij:? reuerti
ü tudn gũ.iiij. ꝙ ſalomõ bel ram: è i ierame leb verc iſmaelites LC“ ſcriptura ad uur
licrai * ram: et calubi.⸗ vero fili eſre „La d a ad deſcribẽ
n öuuui⸗ erat ſapientioꝛ e⸗ ro ram i. Poꝛ v ilꝰ eſrom accepi um generatiõem eſ⸗
i Wah 12* al et n ſe 2 em genui — ierioth „. DeS 8cẽ efrom. vt.iñ
apulin D ds zanet ſn on pꝛincipeʒ filiot it fulij eius:iaſi. Fuerũtqg tranſeat ad vtñ
Danant c alo. hebꝛai iud peʒ filioru ꝛiaſer ⁊ ſob⸗ nes ali generatio
— ſn bihe ie⸗ iß a. Haaſon quoq; m don. Cunq; mo ab Tar⸗ nes glior⸗ filioꝛum el
mäͤmm R.vleitcyi ig⸗ alma: de quo genu aguba: accepit tua fuiſſer Ki ihi Nati ſuͤt at
Eke Wbsierrriend oꝛlus eſt leb rpioratag vxoꝛem ca⸗ lvo Hlpefron C.
Einnſi nden r que peperucei pirn Peſrom ar
4 t ue peper pi HD acce
un deimuinadeſe dñi:iſti aũt ̃ epehente oaandg. Dalt
orliuemn bu iuda deſcendente q̃ttuoꝛ hic noiati fuer̃ bua: als aguba. Dici
anu ounn dareten textu. Illi aũt de dae eo p garam filiũ elſaeſt habebat octo an 5 glo. hebꝛaica ſup
iitgli ini vo fulg . sfictüleuttard adn alnnincbankin oth:q natus —— agabus, dgen ca. ij. lb
min Cl. e e:ex quibꝰ patet tẽ ülli dicunt filij m niens ꝙ in tali et no etatis caleb: a⸗ uit ex ea ieri⸗
uͤl phar jjcharmi. Hic ↄñte tqꝙ iſti ſunt alij ab illi aol bant vxoꝛe⸗ etate genuiſſet caleb: 2 : qð nõ vẽ ſatis
*M⸗ es 7 care: 7 ↄñter agitur billis. oꝛes viri q; modo: eb: 1 qꝛ tuctardius ae Zue
AAby n arcefili 2 pmo de ir de generatio filioꝝ quunt᷑ dicũt hebꝛei o:ſed hoc tardius accipi
/ lio e gener atiõe fili efilioꝝ lectũ ſcri t hebꝛei ad ſal doc incoueniens 2 i pie
Pu filioꝝ phares: ibi Fili iõe filioꝝ xare: 2 ectũ ſcripture: aluandu:l 62 illa que ſea
rh ilj chami. ꝗᷣ fui rzibi Filij añt eſrom. Li : de ge ta. dicit h ure: 7 ſubditur: q ⸗ cet male 'm vi qne ſe
“ ¶Achar. Gnr ſen fil gabdi fili Lirca p di: æm ut H glo. hebꝛaica qu q ¶ Accepit vxoꝛẽ nereintel
n utodum: in aliuibe l nriie anealtn , Bns iae rpo ko reani abbe
naine men hebꝛaicũ fre ocis vocart achoꝛ. i ĩplenius 2 vꝛi oc s genuit exe ia ſoꝛoꝛ moyſi: uunt
iutninli Ou iur equent variat: t achoꝛ. idem. n. no 7 vꝛi octo anno ea hur: ⁊ hur oct yſi:⁊ ꝙ caleb.x.
rbauit i iat: vt dictũ eſt ca. no vt hẽ Exo.xx oꝛum genuit begel⸗ o anno ve!
oignanf. Jolue. vij tiſrl. furãd ca.pᷣcedenti. Exo. xxxj. ſed i eceleel: qui feci 1 genuit vꝛi
ingmnn a bocekpont H n rern N E: entis Pannn een ni⸗ Eleannamdenm
eurwen ſingulari. l. f e ici:vno mõ ale. i ¶ R ari VXiU de egypto e 2 io caleb ⁊ m 11 cõueni
dulari. ſ. filij ꝓ filius: ali 6 ꝙ ponit hi ri quẽti mi erat tm. xxxi 1 marie:quia caleb i
n nſ tanq pncipalio lius: alio mõ ꝙ li ic plurale p eti miſſus fuit ad x.annoꝝ: qð patet:q aleb in
⸗e aſef.· ti ali et ſolus acari fuit. xl. t ad exploꝛandũ 2: q patet: q; an
mmülitt qꝛ actoꝛ hur lib⸗ noĩet:tñ alij fratr cct lolus gearigs annoꝝ ti: vt hẽ ʒ ũ terrã:vt hẽ Nu.xii no ſe
m ꝛi bꝛeuit 1 qſi es ey ſubintelli egypto er ꝛvt hẽ Joſue. xiiij. H Nu. xiij. ⁊ tũ
hemiſin auũt eſrom. H ↄñ uit 2 qſi cronice loqui elligunt: at. xcv.anno e.xiiij. Maria aũt in exi ne
Gininn Penid vosgenerdt taernacde en om ve d ioꝝ pha ma oyſi maria iaʒ er noꝝ vt hẽ Exo.vij. in nati n
ſend . 2 . . gna ſ. .— 3 rat. xv. anno . ij. in natiulta
ultrre k. Filg añ i. Judicũ: ibi Caleb v tabilia fecit: vt expoſito in flumin olideranduũ quid accid qr er ar üs
umuiii, vo aũt eſrom ꝗ nati ſunt ei eb vo. Circa p dẽ mulier heb⸗ mine: ſualit fili accideret de m
ungit, l aram Matthei nuentettersimaleel 2rame i ſuitxv. ꝛea ad nutriendũ eu ie pharaonis yt qjreret K
üi ine m! Booꝑ vo i.j. 1 Et calubi.i q ram. iſte eãa decẽ annoꝛ vel circit m:vt hẽ Exo.ij.⁊ ſi ur.
. filb:ſi genuit obeth. tre i. iſte eſt caleb decẽ annoꝛ exiſtẽ t qñ caleb fuit.xxxix.⁊ iõ c maria
ioi/ ꝛſicut fuit declaratũ tres fuerũt b . qð eſt ſati 2 exiſtẽs:ſequit᷑ ꝙ t .xxxix. 7 iõ ſi
Cr atũ pleny ooc:auus:pꝛ: qua ſatis deriſibile: it ꝙ tüc maria fui ſi accepit
nto n Ztaebengunt hi ſub plen Ruth vlt 8: pi: qua riſibile: , mulier tã ſcã a fuit. xvj. a
eſn on:itius v vno noie:quoꝝ t. Matt. nupta eſſet cũ mulier tã ſc xyy. annoꝝ:
nn z vauid fuit . xvij. vbi dĩ e ilai mu dauid. Sri s generãdi:⁊ i hur: tũ qꝛ f ncoueniens eſt
ſnoſtgt 1 auid fuit vlti ij. vbi dẽ il dauid. Sri rãdi: ⁊ in ea traſierat qꝛ ſm naturã nõ erat i.
nirli int filios i vltim: 1 ſic fuit ꝙ ilai habuit octo fili hur ⁊ vꝛi genui a traſierat tpᷣs cõcipiendi nõ erat in
e ſ t filios iſai copute ic fuit octau. Di octo filios r 1 vꝛi genuiſſent exiſtẽtes o ps cõcipiendi. Tertiũ co
wi, lte dauid:quẽ i coputatur ionathã 4 Dicendũ cp.j. R miraculũ qð nõ vẽ exiſtẽtes octo anno tm: ertiu eſt:ꝙ
gini ,, rat i ͤquẽ iſai nutriuẽat int ã fil ſammab fr. e. miracul 0 vr neceſſariũ:nec ẽ x tm: niſi ponatur
ln in filiũ: Eat int fili mmab⸗ ratris a tacuiſſet in tribꝰ dicti ẽ verilile ꝙ ſcri .
ſilo:bic aũt enu cũ tñ rnaculu cu eſſet. x.
aut enu ero.x. H ritnie — Lorum
uat᷑ ad pᷣdi ici de pr
4

¶ ¶QSaralypo.

ipe ⁊ fil eius iair habucrũt ibi poſſeſſionẽ. alio mõg

ſ̃m eam caleb.x.annoꝝ: genuit hur:⁊ hur octo annoꝝ: vꝛi:
⁊ vꝛi octo ãnoꝝ beſelehel:⁊ ſic a natiuitate caleb vſq; ad ge
neratõem beſelehel fluxerũt anni.xxvj.⁊ tps in q̊ hur ⁊ vꝛi
fuerũt in vtero matrũ ſuarũ anteꝙ eſſent nati.ſ.xviij men

ſes qui faciũt annũ ⁊ d
noꝝ: ⁊ dimidij: ſi igit
cũ hoc ponat᷑ tpᷣs no
uem menſiũ a genera
tiõe beſelehelvſq; ad
eh natiuitatẽ ⁊.x.an/
nos vite eiuj habemꝰ
.xxviij. annos et tres
menſe).cũ igit᷑ incepit
facere tabernaculum
xxxix. vite caleb vt di
ctũ eſt.s. habet᷑ ꝓppoſi
tum. ſ. ꝙ beſelehel hẽ
bat tm.x.ãno) vel pa
rum plus qñ incepit
facẽ tabernaculuʒ: qꝛ
incepit facẽ.xxxix.an
no ip̃ius caleb menſe
ſeptimo vt dicunt he
bꝛei. Igit᷑ ad iſta incõ
uenientia euitanda et
alia ꝗᷓ poſſent ſed ex
pᷣdicta gloſa:dicendũ
wwephꝛata q hic dicit᷑
vxõ caleb nõ fuit ma
ria ſoꝛoꝛ moyſi:ſiẽ di
ctum fuit Exo.xvij.
nec iſte beſelehel q de
ſcendit de caleb fec ta
bernaculũ:⁊ p ↄñs ꝙ;
hur vꝛi et beſelehel qᷣ
hic ponunt deſcẽdiſſe
de caleb: fuer̃t alij ab
illis qui ponunt᷑ exo.
xxxj.licet iſti ⁊ illi fu/
erũt de tribu iuda:qꝛ
in eadem tribu erant
multe cognatoes:⁊ ñ
Eẽ incõueniens ꝙ i du
abus cognatõibus e/
iuſdem tribꝰ auus pẽ
⁊ fil ſiliter nominen
tur in vno tpe vel di
uerſis. Nec mirandũ
qð dictum fuit Exo.

hel ꝗᷣ fecit tabernacu
lum de tribu iuda ſu
iſſe maritů marie:qꝛ
tribꝰ ſacerdotalij ⁊ re
gia ſic cõmiſcebant p
mfimonia. a ¶ P
hec ingreſſus ẽ eſrõ.

Pic reuertit᷑ ſcotura ad deſcribẽdũ generatiões eſrom aliaj

imidiũ: et ſic tũc caleb fuit.xxvij.an

hur. Poꝛꝛo hur genuit yꝛi

⁊ vꝛi gẽuit beſelehel. oſt

hec ingreſſus ẽ eſrom ad ſi
liam machir patris galaad
⁊ accepit eã cũ eſſet annoꝝ
ſexaginta. Que pepit ei ſe/
ub:ſed ⁊ ſegub geuit iair:
èt poſſedit vigititres ciuita
tes in fra galaad. Cepitq;
geſſur ⁊ aran oppida iair:
⁊ canath ⁊ viculos eb ſexa
ginta ciuitatũ. Oẽs iſti filij
machir pꝛis galaad. Cum

at moꝛtuus eſſet efſrom: in/⸗

greſſus ẽ caleb ad ephꝛata

Habuͤit qͥq; eſrom vxoꝛeʒ
abia qũnᷣe pepit ei aſſur pa/

trẽ techue. Nãti ſunt at filij
ieramehel: pmogeniti eſrõ

ram pᷣmogenitus ei: et bu

na ⁊ aram ⁊ aſon et achia.
Duxit qq; vxoꝛẽ alterã ie

ramehel noie atthara: q̃ fu

it mr̃ onam. Sʒ et filij ram

pmogeniti ieramehel fuert
moos ioamin ⁊ achar.O⸗/
nam ãt habuit filios ſemei
⁊ iadan. vFilij aũt ſemei:na/
dab et abiſur. Nomẽ vero
vxoꝛis abiſur abiahil:q̃ pe
perit ahobban ⁊ molid.Fi
lij ãt nadab fuerũt ſaled et

apphaim. Moꝛtu eſt aũt

xo. ſaled abſq;ʒ liberiſ. Filꝰ po
xvij. Hur auũ beſele·

apphaim ieſi: ꝗ ieſi gẽuit ſe

ſan. Põꝛò ſeſan gẽuit obo
lai. Filij ãt iadai ffis ſemei:
iether ⁊ ionathan. Sʒ ⁊ ie/
ther moꝛtu ẽ abſq; liberiſ.

a pᷣdictis. b ¶ Pꝛij galaad.i.dñi galaad:erat.n.ita magnꝰ

in terra illa ꝙ vocabat᷑ eius pꝛ. c i
n. debet ſcribi:pꝑ b in fine ⁊ nõ per p vel ꝑr:vt hẽnt aliqui
Et poſſedit.xxiij. ciuitatej in ra galaanad.
Querit᷑ hic quèmõ iſte habuit poſſeſſionẽ in terra galaad
cũ eſſet de tribu iuda ex pte patris vt dictũ eſt:que tribꝰ nõ

libꝛi male. dD

habebat ibi poſſeſſionẽ.Ad qð rñdetur vno mõ
adoptauit pꝛem eius ſegub in filiũ:⁊ ſic ꝑ hanc a

——

4 machir

ue pepit ei ſegub. ſic

achla. ⸗

optiõem pmo. q

iſte iair fuit hõ bellicoſus:⁊ aliqs ciuitates recuperauit
ibidẽ:quas ſyri rapuerũt a filijs iſrł. e ¶ Cũ aũt moꝛ.
efſet eſrom ingreſſus ẽ caleb ad ephꝛata. In hebꝛeo hi:

Ingreſſus ẽ caleb ephꝛatã.⁊ ẽ hic ep

Poꝛo ionathã gẽuit pha

lech ⁊ cica. Iſti fuerft ſilij ie⸗
ramehel pᷣmogeniti eſrom
Seſan ãt nõ habuit filios
ſed filias: ⁊ ſeruũ egyptiuʒ
noĩe ieraa. Deditq; ei filiã
ſuã vxoꝛeʒ:q; pepit ei ethei.
Ethei ãt genuit nathan: et
nathã geuit cadab. Jadab
qͥq; genuit ophal:⁊ ophal
genuit obed. Obẽd genuit
iehu:iehu genuit acariam.

Acarias geuit helles:⁊ hel

les gẽuit helaſa. Helaſa ge

nuit cicamoy: cixamoy ge/

nuit fellu. Dellü geuit icha

mian:ithamia ãt genuit eli

ſama. Filij aũt caleb ſris ie
ramehel:meſa pᷣmogenituſ
erꝰ:ipᷣe eſt pꝛ ciph filij mare
ſa pꝛis hebꝛon. NPoꝛo filij

hebꝛon:choꝛe ⁊ taphua et
recem et ſamma. Sãma ãt
gẽuit raam pꝛem hiercha/
am: ⁊ recem gẽuit ſemmei:
fil ſemmei maon:⁊ maon
pꝛ bethſur. Epha ãt ↄcubi
na caleb pepit aran et mu/½

ſa ⁊ gegeg. Poꝛꝛo aran ge

nuit iecẽ. Filij iahaddai:re
gom ⁊ ioatha ⁊ geſan pha
lech ⁊ epha ⁊ ſaaph.Con⸗
cubina caleb maacha pe/
perit ſaber et tharana. Oe
nũit ãt ſaaph pO madmena
Sue pꝛeʒ machbena:⁊ pi
treʒ gabaa. Filia vo caleb
fuit achſa. Hi erant filij ca

leb ſilij hur pꝛimogeniti e⸗

hꝛata nomẽ ciuita
tis:q̃ altero nomi
ne vocabat beth⸗
leem:⁊ẽ ſenſus ꝙ

moꝛtuo eſroõ qui

dñabat in bethle⸗
em:caleb filieius
ingreſſus eſt illuc

tanq; ſuccedẽs pa

tri. ßm aliqᷣs hec ẽ
lra:Et poſtea mõ
tuus eſt eſrom in

chalebephꝛata. et

eſt chalebephꝛata
nomẽ ville ↄpoſi
tum ex noie caleb
⁊ noie vxoꝛis ſue
in q̃ moꝛtuus ẽ eſ
rom pĩ caleb.
f¶ Huitq; eſrom
vxoꝛeʒ abia. pote
rant.n.tũc haber̃
plures vxoꝛes ſil.
g ¶ Que pepit ei
aſſur pa techue.
i. dñm talis ville.
h ¶ Mati ſüt at.
Hic tranſit ad de

ſcribendũ genera
tiones alioꝝ filio

rũ eſrom: Filij ie

ramehel pꝛimoge
niti eſrom. Ex h
pʒ ꝙ aram p quẽ
texit᷑ genealogia
xpᷣi:nõ fuit pᷣmo
genitus eſrom:ſiẽc
nec ſalomõ ip̃ius
dauid. i( Et bu

na ⁊c̃. et patet lra
vſq; ibi: Seſan
aũt nõ habuit lſili
os. hoc vi ↄtradi

cere ei qð pponit
itextu. k Po
ro ſeſan genuit o⸗
Holai: als abalai.
Dicendum iſte
oholai moꝛtuus

eſt añ pꝛem ⁊ ſine

liberis: ⁊ ſm hoc

dẽ h: ¶ Selan
ãt nõ habuit fili⸗

os.ſ. ſi bi ſuccedentes. m ¶ Obed geuuit iehu. aliqui
libꝛi hñt ieſu ⁊ male: qꝛ ſic ſcribit in hebꝛeo.ſequitur:

2

n aon pz bethſur.i.dñs vel magn in tali villa: et

eodẽ mõ illud qo ſequitur: o ¶ Genuit aũt ſaaph pĩ

madmena.⁊ qð ſubdit᷑: Sue pꝛem machbena et patreʒ

baa q̃ fuit in tribu beniamin. p
thoniel: ßm ꝙ;

gabaa.noĩia ſunt villarũ: iſta tñ gabaa ẽ alia ab ülla ga
¶ Filia vẽo caleb ſutt
tit vxoꝛ o hꝛ Joſue. xv. 2 Judi.
6 ilij hur pmogeniti ephꝛata. nõ caleb: da

.
–

D
Nimiei
Poicrah
Gbmnaknip,
Vrtuchains
Phgubede
e
ſegiaeteh
icet⸗

N. Ce
acprilr
Uoyleſenia
zifutdren
beprahi
Ppniatten
Gpalu/ ſna
Nliſeiar.
3(Credor⸗
uchoectlis
Malerütdetc
fafuatyie
liiedzaiden
icoieugi
fehlenonba

ls bi

holindone

ponipiryt

onc ſut
declulgtep⸗
Alni
ſpcifurgua
legfitfen
ſfanrggninh

miae
(an

mt

bemut
ſobonipe
unaürt
füchn /
mtimmg
emnt
Frmn
nſi

i En

glici
ti
ihturi
int

7
1

iani
gwuin
un
ltes n
diß⸗
Uno
ſcui.
jber

==

—
— =
2☛r

=

=

==

=ã6U

—

—
=☛E
=

☛
S=
=

—
S —
—

—
=☛
—

S

hue⸗ .
nick,

D
ey⸗ 9

=
=—
=-
SS =—
=— —

Ex his egreſſi ſũt

4 er
.

añ habuit filiũ de acuba noie ierioth:vt pᷣdictum eſt.
r ¶ Sobal pẽ cariathiarim.i.dñs vel famoſus in villa
ſic noĩata:⁊ eodẽ mõ qð ſubditur: Pꝛ bethleeʒ et pater
bethgader. s ¶ Qui videbat dimidiũ requietionũ ·i.
manſionũ illi terre:⁊ iõ ibat ad videndũ illas manſio
nes tanqꝙ; earũ cu
ram hñs. t(¶ Et

de cognatioe cari phꝛata:ſobãl pat cariathia
athiarim. ſup ex rim:ſalma pat᷑ bethleem:a/

ierunt. v Je⸗
thꝛei ⁊c.⁊ ſequit᷑:

riph pꝛẽ bethgader. Fuerũt
aut filij ſobal pꝛis cariathi

ſaraite 2 eſbabo grim: qui videbãt dimidiũ
re habitatd del requietionũ:ẽt de cognatõ
liez n. ilg oan da ne cariathiarim: iethꝛèi: et
bitauerint ad tps aputhei:⁊ ſemathei maſe
in ciuitatib' iſtis: rei.Ex his egreſſi ſũt ſarai/
eo ꝙ trib dane tex eſthaholite. Filij ſalmà
Blenrtbenne piigbeplez hnetbopba
guð. xviij tñ erät ti coꝛone dom ioab: ẽt di⸗
in ſoꝛte iude: et p midiũ reꝗetionis ſarai.Cõ
tinebant ad vrroj gnationes q̃q; ſcribarũ ha
genihaen rde bitantiũ in iabes canentes

ſeribit. x (Filij atqʒ reſonãtes èt in tabẽna
ſalma lelar culis ↄmoꝛãtes.Hiſünt ci/

em ·i. vibahle, nei qui venert de calei
Pophak Kne⸗ tris dom rechab. ¶. III.
us ville ſic noiate Auid vo hos habu
q fuit banaa ne ¶ Ait filios ꝗ ei nati ſunt
thophathiteſ quai in hebꝛõ. Mꝛimogenitum
obunmht ſoꝛ ammon: ex achinoe iſraeli
plo: is ſubditur: tide:ſecundũ daniel de abi

„„ C —
3 ¶ Coꝛõe dom gail carmelitide:tertiũ abſa
ioab. hoc eſt illi qᷓ
deſcẽderũt de ſal ½ MV
ma fuer̃t viri foꝛtes ⁊ bellicoſi tpe ioab:qui fuit ł nceps
militie dauid:⁊ iõ per adiutoꝛiu ipſoxʒ ʒ3 ¶ Coꝛone.i.
victoꝛie augmẽtate ſunt domui ioab. a¶ Et dimidiũ
requietionis ſarai.i.habitatõis hup ciuitatis ꝑtinebat
ad eos. b ¶ Lognatioes qͥ́; ſcribarũ habitantiũ in ia-
bes.i.in domo iabes ſeu tabernaculis ep: et hic ẽ iabes
nomẽ viri:vt videbit᷑ ca.iiij.quẽ dicunt hebꝛei fuiſſe o/
thoniel:qᷣ fuit perit valde in lege ⁊ doctoꝛ magn: ꝓpt
qð cinei qui deſcenderũt de iethꝛo ſocero moyſi recedẽ
tes de ciuitate palmarũ:acceſſerũt ad ipᷣm iabes: vt ab
eo addiſcerẽt legẽ qꝛ erant pſeliti ⁊ ↄuerſi ad iudaiſmũ
vt dictũ fuit Judic j.⁊ rõne iſty iabes qui fuit de tribu
iuda:qꝛ fuit frater caleb vt h Judicũ.j.fit hic mẽtio de
iſtis cineis qui nõ fuerũt de tribu iuda: ſed diſcipuli iſti
us iabes ꝗᷣ alio nomine dictus ẽ othoniel c ¶ Canetes
atq; reſonãtej.i.legẽtes in libꝛis legis diuine:qͥ lectio fit
ꝑ modũ cantus rone accent᷑. d in taber.ↄmoꝛã
tes.⁊ nõ in domib:vt patet Hier̃xxxv. vñ ↄcluditur:
e ¶ Piſunt cinel.ſ.diſcipuli ipius iabes. f ¶ Qui ve
ne.de caloꝛe.i.feruoꝛe religionis ⁊ deuotiõis: g ¶ Pa
tris dom rechab.qꝛ rechabite fuerũt valde religioſi et
ſobꝛij:vt hẽ Hierxxxv. a iſte rechab a quo noĩiati ſunt

rechabite:deſcẽdit de ietbꝛo. ¶ In ca. ij. ybi d in po
la: Canẽtes atq; reſonãtes.i.legentes. ¶ Additio.

Cripture ſacre textus legit᷑ cõiter ab hebꝛeij in ſu
)is ſcholis ꝑ modũ cantus:nõ rõne accẽtus: qꝛ ac

genuit aſa. De hoc qͥq; na

centus poſſet ppꝛie fuari ſine cantu: ſed hoc fit rõne ſenten

tie:vt eſt notũ peritis in illa lectura:vñ ⁊ alio cantu vtũtur

in pſalterio:alio in ꝓphetis:alio in libꝛo iob: alio vẽo in li
bꝛo ꝓuerbioꝝ ⁊ huiuſmõi: licet quo ad accentũ vnifoꝛmit᷑
ſe habeãt in oibus libꝛij:⁊ de hoc cantu intelligendũ eſt qð
hic dicit Canentes.
Ea. III.
a Auid vo. hic

d zpñter deſcri⸗
bunf generati
ones dauid:de q̊ pꝛin
cipalit᷑ intendit iſte li
ber: et pᷣmo deſcribit᷑
generatio e vſq; ad

mei regis ieſſur:quartũ adꝰ
oniã filiũ agith: quintuʒ ſa
phaciã ex abithal:ſextùům
iethꝛahã de egla vxdꝛe ſua
Sex ergo nati ſunt ei in he

? ſex meſibus. Triginta ůt grationem in babylo
⁊ tribꝰ annis reãuit in hie nem:ibi Fil aũt ſelo
rim. NPoꝛo in hierlm nati monis. tertio poſt di
ſut ei flij:ꝛ ſymma a ſobab em hanigr atibez
m „ ., ibi Fili iechonie. Cir
nathan ⁊ ſalomõ q̃ttuo: ca pmũ dĩ: Dauid ve

de berſabee ⁊ ſiliã amihel. ro ⁊c. ſequit: b¶ Se
cundũ daniel de abi⸗

Jebaar qͥq; ⁊ heliſua et eli

phaleth ⁊ noge et napheg din Pe vhronchele
⁊ iaphie necnõ eliſama ⁊ e n. binomo:cui cãm
liade eliphaleg nouẽ. òms dicũt hebꝛei:quia da
hi filij dauid abſq; filijs cõ uid poſt moꝛtẽ nabal

cito accepit abigail ⁊
eam impᷣgnauit:⁊ cũ
nat fuiſſet puer:alid
deriſoꝛes dicebant ꝙ
erat fil nabal: ꝓpter
qð dauid noiauit eũ
daniel: q interpᷣtatur
iudicium dei.d.Judi
cet deus.i.oñdat per
euiden ſignũ cuſp iſte
MM ppuer ẽ fili: et tũc deo
faciente faciej pueri aſſimulata ẽ faciei dauid:⁊ tũc noiauit
eum cheleab:ꝗᷣ interpᷣtatur q̃ſi pꝛ.i.ſimilij pꝛi. c¶ Tertiũ
abſalon.ꝗqᷣ cõiurauit ↄtra pꝛem ſuũ dauid:vt hꝛ.ij. Re.xv.
ca. dð ¶ Quartũ adoniꝗ. qui voluit regnare pꝛe dauid ne-
ſciẽte:vt hi.iij. Re.j. e(¶ Sextũ iethꝛahã de egla.i.michol
que vocat᷑ hic egla.i.vitula ꝓpter eius inſolentiã deſpicien
do dauid:vt hẽ. ij. Re.vj. f¶ Uxoꝛe ſua. qꝛ fuit pᷣma eius
vxoꝛ ⁊ pᷣncipalis:iõ noiat᷑ vxoꝛ dauid p ceteris. g ¶ Sym
maa ⁊ ſobab nathan ⁊ ſalomõ q̃ttuoꝛ de berſabee. õriuʒ
vẽ Pꝛouer.iiij.vbi dicit ſalomon: Ego fui vnigenit 2tenel
lus coꝛã matre mea. ex quo vr ꝙ licet dauid habuerit alio⸗
filios de alis vxoꝛib: tñ fuit vnigenitus ipᷣi berſabee et da
uid ſimul iunctis:alp.n.filius quẽ genuit dauid de ea in ad
ulterio nõ ↄputatur hic:tum qꝛ adulterin:tum qꝛ fuit mõ
tuus añ octauũ diem: ⁊ ꝑ ↄñs incircũciſuj:⁊ ſic nõ pertinẽs
ad pplm iudaicũ: qꝛ circũciſio eſt ſignũ diuidenj iſrka genti
libus: et iõ de alijs tribꝰ filijs berſabee hic noĩatis dicendũ:
ꝙ fuerũt filij naturales vꝛie:⁊ adoptiui ißius dauid: q moꝛ
tuo vꝛia accepit vxoꝛẽ eius berſabee:⁊ ei filios adoptauit.

cubinaꝝ:hũẽruntq; ſoꝛoꝛẽ
thamar. Filius aũt ſalomo
nis roboam:cuſ abia filiuſ

tus ẽ ioſaphat pꝛ ioꝛam:ꝗ
ioꝛã genuit ocia:ex quo oꝛ
tus ẽ ioas: et hui amaſias

p ¶ Filia amihel. iſte. ij. Reg. xj. vocat heliam: qꝛ fuit bino

mius: ſic ⁊ multi alij. i ¶ Oẽs hi filij dauid abſq; filijs cõ
cubinaꝝ. iſte fuerũt vxoꝛes dauid: nõ tñ ita pncipales ſicut
alie: ppter qð dicunt᷑ hic ↄcubine. k ¶ Pabuerũt ſoꝛoꝛeʒ
thamar.ſ. ex pte pꝛis:ſed fuit ſoꝛoꝛ abſalõ ex ꝑte pꝛis ⁊ ma
tris. L Fil aut ſalomonis roboã. Pic ↄñter deſcribitur

generatio dauid a ſalomõe vſq; ad tranſi migantsenm babr

¶Maralypo.

phadala eſt idẽ qui ſalathiel:ita y noiatus fuit pluri

lonis 2 moꝛes ⁊ opa h c noĩatoꝝ deſcribunt.iij. Re.iij.
m ¶ Silij ãt ioſie fuert pᷣmoge.iohannã. iſte vocat᷑ ioacha⸗
iiij. Re. xxiij.nec fuit pᷣmogenit in etate qꝛ erat.xxiij.ãno⸗
tĩ cũ regnare cepiſſet: ⁊ trib' tm menſib regnauit: cui ſuc
ceſſit ioakim frater epᷣ.xxv. annoꝝ exiſtẽs:vt dẽ ibidẽ: ⁊ iõ

dẽ hic pᷣmogenituj di
gnitate: qꝛ de filijs io

ſie pᷣmus regnauit.
nXand ſedechias
qrtua ſellũ.de iſto q̃r
to nõ fit mentio ·.iiij.
Reg int filios ioſie:⁊
iõ dicũt alid ꝙ iſte ſel
um fuit idẽ cum ſede
chia:⁊ dẽ idẽ terti et
qrtus diuer reſpecti
bus:qꝛ dẽ terti int᷑ fi
lios ioſie:ſed dẽ q̃rtu⸗

fil genuit agariam. NPõꝛo
acarie fil ioathã ꝓcreauit
achac pꝛem ecechie:ð quo
natus ẽ manaſſeſ:ſed ⁊ ma
naſſes genuit ammõ pꝛem
ioſie. Filij aãuũt ioſie fuerũt:pᷣ

mogenir iohãnã:ſecũdus

ioachim:tertius ſedechiaſ:

bus noibus:ſicẽ ⁊ plures alij in ſcriptura.Alij vo dicũt:
ꝙ fuert fratres ſicut pᷣtendit h̊ text: ⁊ qlibet eoꝝ habu
it filiũ noĩe coꝛobabel:⁊ ꝑ goꝛobabel filiuʒ ſalathiel de⸗
ducit᷑ genealogia xpᷣi Matt.j. h̊ aũt mentio fit de oꝛo

hannan ⁊ dalaia ⁊ anan ſe

babel filio pha⸗

daia. q Zoꝛo

filij attus ⁊ egiaal ⁊ baria ⁊ babel ge.moſollã
naaria et ſaphat et ſeſa ſer vc. Im pmã opini
numero. Fil naarie: elioe gyielee d enn⸗
nai ⁊ ecechias ⁊ egricã trres eſſe eunge Poſenz
Filij elieonai oduia et heli ine moſollã filiu⸗
aſub⁊ pheleia ⁊ accub ⁊ io ꝛobabel vocat
abiud Mat.j. ita

ꝙ fuit binomiuj.

q̃rtus ſellum. De ioachim
nat ẽ iechonias ⁊ ſedechi
as. Filij ièchonie fuer̃t:aſir

in regia dignitate: qa
poſt Joakim frem eiꝰ
regnauit iechonias fi
lius ioakiʒ:cui ſucceſ/
ſit ſelechia⸗:⁊ ſic fuit
qrtus rex int᷑ illoj qui
ſucceſſerũt ioſie regi:
hoc diẽ ra.ſa.ſuper

⁊nabadia.De phadaia oꝛ
ti ſunt coꝛobabel ⁊ ſemmei
Zoꝛoͤbabel genuit moſollã

xxij.ca. Pier̃. vbi ſᷣm 0 .
eum ſedechias voca ananiã ⁊ ſalomith ſoꝛoꝛeʒ
ſellũ: ppter hoc ityr eoꝝ:aſabam qͥq; ⁊ ohol et

dicũt vocatus fuit ſel
lũ: qui ſignat cõſum/
mationeʒ in hebꝛeo:
da fuit vltimꝰ rex de
filijj dauid:tñ poſt re
ditũ de babylone cir
ca tpa xpᷣi: aliq deſcẽ
dentes de machabeis
fuerũt reges: nõ tñ in
ſaẽ̃ ſcriptura ↄputan
tur int reges:qꝛ nõ fu “
rũt inſtituti ꝑ vnctionẽ. Poſſet etiã alit dici ꝙ iſte ſellũ fu
it q̃rtus filiꝰ ioſie:ſed int᷑ alios nõ noĩatur.iiij. Re.qꝛ fuit in
eptus ad honoꝛẽ regiũ. o Fli lechonie H deſcribunt᷑ ge
neratões dauid poſt trãſmigrationẽ babylonis: cũ dẽ: Filij
iechonie aſir ſalathiel ⁊c.iſte iechoniaj cu filij deſcribunt᷑
poſt trãſmigrationẽ babylonis:fuit al a iechonia filio ioa

barachiam ⁊ aſadiam ioſa
beſeth ꝗqnq;.Filiꝰ autẽ ana

filꝰ raphaia.Huiquoq; ſi
lius arnau:de qͥ natuſ ẽ ob
dia:cui fil fuit ſechenias.
Filũ ſechenie: ſemeia: cůb

chin q regnauit añ ſedechi: vñ dicit hiero. ſup Matt.ꝙ p

mus deſcribit᷑ ꝑ k ⁊ m:ſecũdus ꝑ c et n:⁊ fuit filꝰ pᷣmi(llo
tandũ h̊ ꝙ quedã glo ſuꝑ locũ iſtũ dicit:q dauid in ſpũſan
cto vidit futuras octo generatões ab eo ꝑ ſalomonem vſq;
ad ioas:ſiẽ hic enumerate ſũt:et tũc pᷣſcindendũ regnũ ſuũ
ad tpᷣs a filijs ſuis ꝑ athaliã:que intfecto ſemine regio vſur
pauit ſibi regnũ:vt hꝛ.iiij. Re.xj.⁊ ꝓpt᷑ hoc fecit pſalmũ qͥ
incipit: Saluũ me fac dñe qm̃ deficit ſanctus. q intitulat᷑: p
octaua.ſ.generatõe dauid:vt reduceret᷑ ad eũ regnũ ſicut fa
ctũ eſt ꝑ puidentiã ioiade ſacerdotis. Itẽ vidit a ioas vſq;
ad ioſiã octo generatões: ⁊ vidit ioſiã occidendũ a pharao
ne rege egypti:⁊ in filijs ei regnũ deficere in tranſmigratõe
babylõis:⁊ ſic fecit aliũ pſalmũ:One ne in furoꝛe tuo argu
as me.⁊m. vt remanerẽt filij iechonie ꝑ ùs deduceret᷑ genea/
logia vſq; ad xpᷣm:⁊ io intitulat iſte plalm ꝓ octaua gene
ratõe ſicut ⁊ pᷣmꝰ:nc ſunt plurej pſalmi hoc mõ intitulati:

tñ ſuꝑ libꝑ pſalmoꝝ.d.ra.ſa.ꝙ octaua ibi accipit᷑ ꝓ iee

muſico octo coꝛdaꝝ:in quo cantabant iſti pſalmi. p ¶ De
phadaia oꝛti ſunt oꝛobabel ⁊c. Matt.j.ꝓoꝛobabel dẽ filiuʒ
ſalathiel:⁊ Aggei.j.⁊.ij.Eſdre.v.ꝓpter qð dicũt aliqͥ ꝙ iſte

ſ. alathiel: melchirã: phaàda 3
ia ſenneſer ⁊ iecemia:ſama

nie phaltias pꝛ hieſeie:cud

bptem. ULa. III. r ((Aabach. ſe⸗
Ilij iuda:phareſ.eſrõ quit: uich re
tcharmi èt hur et ſu ſer . loacn⸗
bal. NRahia v0 filius ſubal mich e⸗ oed
genuit iaad: de qͥ nati ſũt a tm: 1nõ ad pꝛece
humai ⁊ laad. Hè genẽati dẽtes.ſequit poſt/
tiones larathi. Iſtà quoqʒ ea: i filij

SeiE n eien. . gttus et ceteri ſex
ſtirps etham ieſrahel ieſe nũo. as eſt intelli

ma ⁊ iedebos. Nömẽ q; gendũ cũ pꝛe eoꝝ
ſoꝛoꝛis eoꝛum aſalephum. ſimul nanerard
Phuniel ãt pàter gedoꝛ ⁊

eſer pater oſa. Iti ſunt flij / Pi iuch.
hur pᷣmogeniti ephꝛata pĩ reuertit ſcriptura

tris bethleẽ. Aſſur vᷣo pꝛis Qad oſcribendũ ge
thecue erãt due vxões alaa nerationes tribuj

2 naara. Pepit ãt ei naara iuda: vt aliqd ad-
. dat᷑ qð nõ fuerat
oocam ⁊ epher ⁊ themã et ſupꝛa expꝛeſſum.
aaſtari. Iſti ſunt ſilij naara. Circa qð ſciendũ
qꝙ iudas legit᷑ ha-
buiſſe quinq; fili

os.ſ. her ⁊ onã ⁊ ſela de ſilia Sue chananea:vt dictũ ẽ
SS. ij. ca. ? phares garam de thamar nuru ſua:⁊ qꝛ da
uid deſcendit de phares cup fr vterin fuit aarã:iõ p' de
ſcribunt᷑ gnãtiones iude ꝑ phares ⁊ çarã:qꝛ liber iſte fa
ctus ẽ pncipalit᷑ ꝓppt dauid:2 deſcribunt᷑ gnãtioes iude
p ſela:ibi Filij ſela.her ãt onam moꝛtui fueĩt ſine libe
ris:vt hĩ Geñ.xxxviij. iõ ꝑ eos nõ deſcribit aliqᷓ gene
ratio. Circa pſciendũ ꝙ ſcriptura freq̃nter tralit de ge
neratõibus phares ad gnãtiones ęare ⁊ ecõuerſo: io no
põt ibi poni pᷣſciſa diuiſio:iõ exponit ſine diuiſione.
a ¶ Filij iuda.ſup. ſũt ꝗͥ ſequunt᷑:eo tñ mõ qᷣ filij filioꝝ
dicunt fi ij pmi pꝛis: etiã multũ lõginqui: ſic oẽs hoies
