Kili dei te rogamus audinos.
Mane dei qui tollis peccata mundi:
parce nobis domine. HWM
Hgne dei qui tollis peccata mundi:
miſerere nobis.
H ane dei qui tollis peccata mundi:
dona nobis pacem.

Obꝛiſte audinos—
R yrieeleyſon O hꝛiſteeleyſon
Dater noſter
lomine deus virtutum conuerte nos.

Et oſtende faciem tuam ⁊ ſalui erimus.
Domine exaudi oꝛationem meam.
Et clamoꝛ meus adte veniat. Oꝛatio.
0O Mnipotens ſempiterne deꝰ reſpi

cere dignare ſup apoſtolicã digni

tatem:atq; ſuꝑ vniuerſos gradus eccle/
ſiaſticos:vt ſicuta te vniuerſa ſunt creata
ſic a te vniuerſi in ſuo oꝛdine dirigantur

Per dominũ noſtrum iheſum. Oꝛatio.

CO Oncede queſumus oĩpotens deꝰ
*

vt interceſſio ſctẽ dei genitricis ma

rie:⁊ oĩm ſanctoꝝ ſpirituum:pꝛophetax:
onolo um martum. atq; omnium
ele

ctoꝝtuoꝛũ queſumus dñe nos vbiq;

letificet ⁊ adiuuet: vt dum eoꝛum merita
recolimus:eoꝛum patrocinia ſentiamus
Per dominũ noſtrum iheſum. Oꝛatio.
KEus qui celeſtia ſimul et terrena
moderaris:reſpice pꝛopicius fa-
mulos tuos reges ⁊ pꝛincipes noſtroſ:?

fac eos per viã humilitatis ⁊ iuſticie con

ſtanter incedere: vt poſt ꝑactã tẽpoꝛalis
regni miniſtrationẽ: eterne beatitudinis

mereantur accipere poꝛtioneʒ. Per dñm
DODOOꝛatio pꝛo peccats. R
Eus cuius pꝛopꝛium eſt miſereri
emper ⁊ parcere:ſuſcipe depꝛ eca/
famulittur.M. vt quem delictoꝝ catena
cõ ſtringit miſeratio tue pietatis abſoluat
Per dũm. Oꝛatio pꝛo defunens.
Eus indulgentiaruz domine: da
¶animabꝰ fidelium tuoꝛum:vt qui
de hac vita in tui nominis confeſſiõe di
ſceſſerunt: ſanctoꝛũ tuoꝛum numero eos
facias aggregari. Pper dominũ noſtrum.
SCEc oninibus ſancns oꝛatio.
Pitulare deus inopibꝰ ⁊ paternuʒ
deſtituris pꝛebe ſolaciũ: vt qui pꝛi
uamur humanis: diuinis pꝛeſidijs atq;
omnium electoꝝ tuoꝛum interceſſionibꝰ
adiuuemur. Perdominũ. Alia Oꝛatio.
Eus qui confitentium tibi coꝛda
¶ Vpurificas:⁊ accuſantes ſe ab omni
vinculo inigtatis abſoluis:da indulgen
tiam reis:⁊ medicinaʒ ribue vulneratis:
vt percepta remiſſione omniũ peccatoꝝ:
in ſacramentis tuis ſincera deinceps de/
uotione permaneamus: nullum redem
ptionis eterne ſuſtineamus den iment.
Per dominũ noſtrum iheſum. Collecta

audi q̃ſumꝰ oĩpotens deus pᷣces
Anfas:qs in conſpectu diuine pietatꝭ 6
tue effundere pꝛeſumimꝰ ſuppliciter de, ᷣ
pᷣcantes:vt nos famulos tuos in tuas mi,·
ſericoꝛdi a confidentes benedicas:⁊ oĩa
peccata noſtra dimittas:tuaq; nos pꝛo/
tectione ↄſerues:vt poſſimus tibi digni
fieri:⁊ ad eternam beatitudinem ꝑuemire
valeamus. Per dominũ. Allia collecta.
Qmorens z niſericoꝛſ den gui
peccatox indulgentiaz in ↄfeſſiõe
celeri poſuiſti:ſuccurre lapſis:miſerere
confeſſis:vt quos delictoꝝ cathena con/
ſtringit:magnitudo tue pietatꝭ abſoluat.
PBer dominũ noſtrum iheſum chꝛiſtum.

Pfſalteriũ cũ apparatu vulgari pꝛo moꝛe
barbarico tranſlatꝭ Auguſte impꝛeſſum
per Erhardum ratdolt ibidem artis im
pꝛeſſoꝛie magiſtrum appꝛime famoſum
finit Anno domini. M. cccc. xciiij.

Hie endet der pſalter mit dem teuſchẽe·
nutzperkait der pſalm ſunderlichen: in/
halt des regiſters da bey: gedꝛucket cʒu
Augſpurg von maiſter Erhartẽ ratdolt

„ %7„

Nach chuiſt gepurt. M. ccc. xciiſj.

n Erhar di Ratdolt felicia conſpicc ſigna.
Feſtata artificem qua valet ipſe manum
Pp
N
vne
e.
N
ſſie
liene
cN
len

.

or
ſu
in
lom

ſhe

.

EN

—
. .
—
„.
=
. .
. .
*
2
.
..
7 .
.
—
.

.

„

„

.
8 2
4
. .
2 „
—
.
.
7 . .

= 6

. 8 4
W

22ð
=

4 2 3
9 5
i en MℳEisiſt
i R n5 abijt in cõ/ muͤnlamen r⸗
8 „ ſilio impion: ſünd in der
toꝛi nd ſent Baliul
R pe ſtlenne nõ wirt al
lege dñi volũ frucht geit zu
lege eius medu bit die ac nocte Gterit das er thuͦt.
tanq; lignum quod plantatum eſt ſecus g ſnd nit all

decurſus aquaruʒ: quod fructum ſuum mndleein

Dabit in tẽpoꝛcſuo. t folium eiusnõ ſowerdent d
deſluet: 7 omnia quecunq; faciet pꝛoſpe naznochoi
rabunt᷑. Ln ſic impij nõ ſic: ſeð tanq; gerechte ſang
pruluis quem pꝛoijcit vent? a facie terre erecpeen m
(deo non reſu rgunt impij in iudicio: vnguͤte weg 6
neq; peccatoꝛes m ↄſilio iuſtox. Quo/
mam nouit dominus viam iuſioꝛum: et

5
—
6

ue imhioꝛum peribit. P OD—ẽ
P Euentemucrütgenes:e bopnli TArit
mneduati ſunt inania. Hſtiterunt / iern
uppiRait.? ι

5
9 Copyright 4/71999 VXVMaster GmbH wwwW.yXyVmaster. Com