cov. hodie Epifc. & Duce Olomuceníi contirmatus

&dem

per ne

REVERENDISSIMUS, PERIL-

na anit

LUSTRIS, 4C AMPLISSIMUS

motis

é con

DOMINUS , DOMINUS

duétui

dato r

FRANCISCUS

reficer

XAVERIUS,

tur.

H

b

Cathedralis Ecclefix , & Exemptz Ca-

dromt

E

fc obji

nonie Seccov. Prepofitus, & Archi- Diaco-

ipfe ve

nus. Natus, Abbas Lateranenfis , Sac. Caf. RegizeQue

gens).

Cathol. Majcft, Confiliarius , &c. &c.,

IÓ cti?

eíTent

tufi r

Divus,

»m

fculus,

[

N

fucam

L2

vcïht:

.I';, ^5

$.

/A

(:**

rat.

]

ääP

^il

Q

primár

AL

Wä

J

Charti

s

».

QU

!

mus, c

vox e

exiftin

BL

A

æ/

jtineri:

P

que. E

primür

SEI-

«(39)9&

chi- Dia-

v$363» "0253« t363e "303« "E2 63« "353« 0363« "963« D2 63- E 263a

ctam rem

lem , aut

SEIZENSIS

io allata

laudibüs

CHARTUSIA,

imuni lo*

Urig;;

Ventus prodigio quàm fimillimus Ottocarum V.

à Jacobo

E

piíc. Sec-

Styrig Marchionem ad moliendam facram hanc

firmatus

&dem incitavit. Subje&tam oculis in venatione, qua

per nemora Gonovicio Stytie inferioris oppido vici-

na animum remittebat,miri candoris cervam, dum ad-

fRIL-

motis equo calcaribus confeétatur : fpes una & fera

e confpe&tu fublata per varias ambages in vallem de-

ductum deftituunt. — Curfus celeritate in languorem

dato mollior forté cefpes torum, quo vires quicte

s

rcficéret, prabuit ; fufum in herba fomnus comple&is

tur. Secundüm quietem Divus Servatoris noftri Pro-

tz Ca-

dromus fpecie fupra humanam auguPca Marchioni. fe

- Diaco-

fe objicit, monétque, hic loci ejus inftituti viris, quos

ipfe vefte redderet (candida illa & in cucullum fur-

Regieque

Hearenti ad haec, tum vc-

C.,

gens) fedem conftituerct.

rO etiam neeanti Ottocaro , nóffe fe unde gentium

effent evocandi, é Delphinatüs rupibus, quibus Char-

tufiz nomen, huc effe invitandos fimul, ac repofuit

Divus, evanefcit. Non tamen ca fpecies, fed lepu-

fculus, cui venatórum turba herum per avia veftigans

fugam ommem praceperat, in dormientis gremium

velut afylum fe conjiciens Principi fomnum excuflcs

rat. Eo folutus valli D. Joannis nomen impofüit,

Annó MCLE. torius Germanize

rimámque ibidem

Chartufiam condidit. Ab eo,quem modó narravi-

mus, cventu facre huic folitudini nomen Sciz, quód

vox ea Vindis leporem fignificet; hafiffe plerique

exiftimant.

Principis offa, qui vita antca; quàm /Monamers

itineris in Paleftinam religionis ergo fufcepti Quin.

jnos,

ue.Ecelefiis metam attigerat, in Styriam translara

1c il-

SEI-

primüm, eodcm in loco; quo brevem, fuavémqt

4

Li

lam,

$

44 ( 40 ) ?B

lam , nune candido füb marmore perpetuam capere

ibidem cc

fimul uni

quietem Seizenfes affirmant, SuosChartufia hec in-

colas Alexandro IlIL ad.clavum navicule Petri feden-

zenfi, qu

tc € prima illa, afperrimáque D. Brunonis in Gallia

rOgativas

Priores Ii- (olitiidine accepit.

Cateris ab Ordinis Moderato-

item toti

MJPY.

fimul Ser

re precífe juffis BEREMUNDUS, qui ad ipfos , üt

perhibent, Anglig Reges genus fuum referebat. Im-

Gor fupr

pofitum munus omen videri potuit cjus dignitatis,

aliquot a

quam in Galliam ad Siftaricenfes infulas revocatus ,

& Germ?

non multó poft fuerat adeptus. Septem & feptua-

Clement

ginta adhuc l'refulcs (Priores tantüm dixére olim, in-

rct, perfe

deab Augufttiffimi Imperatoris Leopoldi temporibus

Chriftiar

Priores fimul, & Pralatiaudiunt) Afceterium hoc cum

fundendi

imperio & poteftate obtinuére. Peculiari laudein an-

magnus ,

nalibus domefticis afficiuntur NICOLAUS, quo Prz-

fiam inft.

fide templum per Godefridum Patriarcham Aquile-

equavit.

jenfem fempiterna religione devin&um. Domus quo-

fam infp:

quenon exigua cepit incrementa.

PETRUS, cujus

Ài

imnuhncere q

fama rupes illas, & folitudinem egreffa Viri provi-

rÓ, abimi

dentià , & vite fan&imoniá in paucis eminentis apud

tres, Cet

exteros ctiam illi nomen confecit.

Hac forían de

dus.

E

tufias fu

Petro concepta exiftimatione adduc&tus fuerat Leo-

poldus à Gonobitz,ut ab eo , conjuge id fumma ani-

jus loci.

mi voluntate ferente, in illorum coetum, quos Ordo

deratur

hic Converíos appellat, peteret cooptari;, GODE-

FRIDUS poftquam annis octo Seizenfem gubernáf-

Íct erecte tum primum in Auftria Maurbacenfis Char-

RE Vf

tufiz, fubinde ctiam confcientie Friderici III. Impe-

ratoris arbiter, ac moderator conftitutus.

Ejus in-

duítrie & conatibus Ordo Tyrolenfcm in Schnolz ,

£eminas in Hungaria nempe Lapidis Refugii, & Val«

lis S. Antonii, quas quidem Turcicus furor demolitus

M

eft, Gemniceníem in Auftria conftitutas Chartufias

refert in acceptis. Seizenfem cüm ipfe regeret, Fri-

DEI C

dericus miffo nuncio dignitati, qua in D. Lamberti

Conobio fumma fungebatur, D. Brunonis inftitutam

ibidem

$2 ( 41 ) ?8

1 capete

ibidem complexus eft. JOANNES Parenfis Ordinis

hec in-

fimul univerfi Prafes, qui ab Uirbano VI. easdem Sei«

ii feden-

n Gallia

zenfi, quibns major in Galliis gaudet Chartufia, prz-

CHRISTOPHORUS Orzinis

rogativas exoravit.

derato-

item totius Gubernator, B.STEPHANUIS Senenfis

/fos , üt:

fimul Scizenfis , & univerfe D. Brunonis familie Re-

at. Im-

&or fupremus , qui depofità eà provincià, ut Ordo

aliquot abhinc annis duas in partes diltra&us Italis,

nitatis,

&

ermanis Urbanum VI. , Gallis veró & Hifpanis

Ocatus ,

feptua-

Clementem Anti Papam fequentibüs iterum coalelce-

jylim, in-

ret, perfecit. ANDREAS, qui cum fociis dejurato

poribus

Chriftiani nominis hofte vitam unà & finguinem pro-

10C cum

fundendó triumphavit, VIANUS Cravel confilio

lein an-

magnus , & religione, qui collapfam penitus Chartu-

uo Pre-

fiam inftaurandó, Authorem ejusdem meritis penà

Aquile-

equavit.

Pluribus idem annis Próvinciam univer-

us quo-

fam infpexit.

.

CASPARLIS Ordine inter eos , qui

3, cujus

munere cum vi

ta defun&i , poftremus, vigilantià ve-

Ài

ró, animi in omni

fortana equitate, chariate in frae

i provi-

tis apud

tres, ceterísque virtutum ornamentis nemini fecure

xían de

dus. Eocum, qui ex hac ad regendas varias Char.

at Leo«

tufias füérerranslati, referre, nomina, & decora hu-

ima ani-

jus loci noreffe duximus, Scizenfem hodie mo-

s Ordo

deratur

GODE-

ibernáf-

REVERENDISSIMUS , PERIL-

is Char-

I. Impe-

LUSTRIS, AC AMPLISSIMUS

Ejus in-

DOMINUS,DOMINUS

chnolz ,

, & Val-

molitus

MELCHIOR,

artufias

ret, Fri-

rrimx, & per uni-

amberti

DEI Graþiä Celege

ver-

3

titutam

ibidem

44 ( 42 ) ?8

^

plomate ]

verfamAlemanniamAntiquiffimeChartufiein

M. CCXI

Seiz Prior, & Prelatus, Sac. Cef. Regizeque Ca.

thol. Majeftatis Confiliarius , &c. &c.

ri Ecclefia

lentià An

Hungaria

non in fu:

Annó vet

tocarus R

thie, Ma

-

Ecclefie .

d7

K*

iisdem iE

tus,.

I

|

j

ta

N-

Dyi

d.

m

in Auftr;

DÀ

non alio

mum jec

rum Cel

helmi C

PmES-1ojedelededopopogehotofndelederderdeeigeliengerdoideiefedeiei£E3u

qui VIII

fnanis e

folennit

STAINZENSE

mum ip

COLLEGIUM,.

quarum

habet, t

llitoldo Comiti de W/ildonja, zui ex avita, &

tia, faci

Origo, x

illuftri Liechtenfteiniana familia uxor erat, ini-

abunde

tia.fua Collegium hoc debet. Hujus ctenim libera-

no M.C

litas Seccovienfi Epifcopo , & Archi-Epifcopo Salis-

pus.

burgenfi annuentibus, ampla in inferiori Styria regio-

uo ad

nis, quam ditione tenebat, partem , esue large fup-

hocde

mus à

peditavit, quo edes facra, quam D, Catharinz Virgi-

nis & Martyris honoribus dicatam voluit , & Colle-

annoru

gium viris D. Auguftini inftitutum profeffis ab eodem

efta fi

traditum, annó feculi decimi tertii oCtavó, & vicefi-

TACO.

mó fürr&it. Probavit hec non modó, fed & pro

rane h

ca, qua in terris pollet , authoritate, ftabilivit Inno-

totis V

centius IV, Pontifex Maximus dato ea füper re Di-

ploma-

$4 ( 43 ) 28

tufiae in

lomate Lugduni in Gallia X. Kalend. Martii Anni

Ie a.

M. CCXL VI., Pontificatüs veró fui IV. -Non mino-

ri Ecclefiam & Collegium hoc complexi funt benevo-

lentià Annó M. CCLVII Stephanus Belz IV. llluftris

Hungarie Regis filius , qui , dum Styriam tenuit, ea

non in fuam modo, fed Patris quoque fidem recepit.

Annó veró ejusdem feculi lexto, & feptuagefimo Ot-

tocarus Rex Bohemig, Dux Auftrize, Styrie & Carin-

thiz, Marchio Moraviz, Dominus Carnioliz, qui &

Ecclefiz hujus prarogativas , ac bona rata habuit , &

iisdem in literis prolixe de fua voluntate eft pollici-

tus,

Duo in tcimplo illuftría eft videre monumen-. 2/rresta

ta

Dynafte W ildonenfis alterum, qui licét Vienne

in Auftria exftin&us Idib. Aprilis annó M.CCXLIX.

non alio tamen fub lapide, quam eo, quem ipfe pri-

mum jecerat, cadaver fuum voluit quiefcere. . Alte.

rum Celfiffimi ac Reverendiffimi DD.W/enceslai W il-

helmi Comitis ab Hofkürcher Epifcopi Seccovienfis,

iij Gu

qui VIIL Id. Novemb. annó M.DCXX VIII. rebus hu-

fnanis ereptus XXI. Menfis ejusdem perfolutis juítis

folennibus hic tumulo illatus.

Inter Parcecias pri- Pararie,

mum ipfa Stainzenfis Ecclefia locum obtinet. Rcli-

quarum numerum una, que à D. Stephano nomen

habet, tum loci afperitate, tum incolarum frequen-

vita, &

tia, facilé enim quinque millia excedere Ícribuntur ,

at, ini-

abunde compenfat,

Primus à Conditore ipfo An-

i libera-

Prepofrti 1j-

Ye

no M. CCXXX. Collegio huic prepofitus GEROL-

o Salis«

DUS. "Vitam cum Magiftratu duodecimo abhinc,

i regio-

anno, illo adhuc füperftite pofuit. Ab

quo adierat,

ge fup-

hoc decimus féptimus SIGISMUNDUSà Lembfit pri-

Virgi-

mus à Pontifice mitrà ornatus. Quem ex reliquis

:,'

Colle-

annorum feries poftremos inter collocavit, praclaré

codem

efta fuper alios evexére.

Eft is Reverendiffimus D.

. vicefi-

TACORUS Rofolenz SS. Theol. Do&tor, qui Luthe-

& pro

rang herefi ea tempeftate in Styriam fe infundenti

t Inno.

totis viribus fuerat obnifus, atque ne mors illi arma

re Di-

aliquaa-

ploma-

46 ( 44 ) ?

aliquando excuteret, librum Anti- Rungium infcri-

Stainz,

ptum vulgavit typis, quo poft fata etiam Rcligionis

Praepc

hoftes impugnaret, & R.R. P.P.Capucinis in Racker-

Cat

fpurg (Styriz inferioris eft Civitas ) domicilium fir-

inum veiuti adverfüs eosdeai propugnaculum confti-

tuit. Tantis etiam támque cgregiis ad profanam

rempublicam adminiftrandam dotibus inftru&us , ut

àSereniffimo Archi-Duce tunc temporis Grecii com-

morante , fubinde Augufto Romanorüm Imperatore

Ferdinando II. Aulice , quam vocant, Camerz fucrit

prafe&us. lratotuim fibi impofiti muneris curz ra-

piebant, ut fui tamen eum abeffenon fentirent, nam

& rem familiarem multis partibíüs auxit, & Ecclefiam,

qualis hodie fpe&atur, novis ja&tís fundamentis ere-

xit. Magiftratum tribus & triginta annis geffit. Non

annís magis, quàm meritis gravis vixit Gracii V.Non.

Martii anni M. DCXXIX. Preclaré non minus de

Collegio hoc meriti funt R everendiffimi GEOR GIUS

E ILII

Sigefridus ex Illuftriffima BB. Jóchlinger familia, JO-

ANNES Bernardus é LL. BB. à Paumgart ab Styrize

Ordinibus Patrig Pater renunciatus ejus, qui hodie

A& dficiam, tenct gubernacula, frater Germanus, & CHRISTO-

C

HORUS Horatius Carminelli , quorum primus an-

Ufce|

nó M. DCLXXXI. nove Collegii hujus ftru&urze

ami

initium fecit, pofteriores duo füpremam manüm ade

fteris tr

movére.

Omnes, qui prafüére, (i ad calculum re-

ro, Pat

bus fucceffit

vocemus , quatuor, & triginta fuiffe reperiemus,

qui«

,

gnum t

rus Col

ILLU-

Apofto

REVERENDISSIMUS ,

in pred

STRISSIMUS, 4 AMPLISSIMUS

Condit

DOMINUS,DOMINUS

dicant,

AMANDUS JOSEPHUS

mis ean

moniis,

res & p

Ex Illuftriffima LL. BB. à Paumgart

Familia Colleg. Ecclefie ad D. Catharine in

fcdemu

Stainz,

42 ( 45 ) ?8

m infcri-

Stainz, Canonicorum R.egul. füb regula S. Auguftini

Prepofitus & Abbas Lateran, Sac. Cef. Regizedue

| Racker-

cligionis

Cath. Majcif. Conáliarius, S$, Theo].Do&or,

llium fit-

n confti-

rofanàm

e

2 |

i&tus, ut

MU

'cii com-

999 g

peratore

xl

(G

rae fuerit

cura ra-

//f

EUA

//

J

ent, nam

Ed

AU

2j

:clefiam,

SS

w-

ntis ere-

u

«

7

it. Non

Z

7

V.Non.

i

inus de

«RGIUS

üäääääää**æä*ä*äääwiwäüää*üä*ääüä

ilia, JO-

» Styrize

VORAVIENSE

li hodie

MISTO-

COLLEGIUM,.

[nus an«e

^

Ufcepto e

conjuge non dignitatis modó, quam Orige.

ruéctura

N

ampliorem ctiam , atque à Patre accepiffet , po- « -

üm ade

fteris tradidit, fed virtutum quoque harede Ottoca-. ..

lum re-

ro, Pater cjusdem nominis V. Styrie Marchio-di- ..

us, qui«

gnum tali pro münere ccelo pretium repra-fentatü- Toyplgy

rus Collesium hoc Virginis Matris, & D. 'Thome

&

Apoftoli. confecratum honoribus annó M. CLXIII, 44osunenà

LLU-

in predio quodam füo Vorowe di&o conftruxit.

a,

I$

Conditoris fui cineres , quos Seizenfes itein fibi ven-

dicant, Voravienfes repetunt pluribüs, iísque gravit-

[US

mis eam in rem é vetuftis codicibus addu&is tefti-

moniis, Nos inftituti noftri , brevitatísque memo-

ngart

res & proferendis.illis, & lite hac decidenda fuper.

Inein

Ííedemus, Quod fi rcs ingenio, & cenje&ur

& COIm.

Stainz,

mittos

40 (46) 99

pi prom

anittetetur , üt it incerte, non tamen vanz forent il:

Íes tenui

le, quibus partium utraque ducitur.

Harum altera,

draginta

quod in Principum funeribus minimé infolens , fuó,

ad immc

uem oftentat, tumuló cor tantüm & inteftina, alic-

beck , q'

nó autem reliquas Marchionis exuvias contegi augu-

ratur.

gnitaten

Altera Patrem cum filio; V, fcilicet Marchio-

Pontific

nem cum Ottocaro VI, inter Duces I. confundi opi-

invexit.

natur. Cui favere videtur is, qui DucumStyriz res

Ecclefiz

geítas literis commendavit ,. quód Ottocari tantüm

Frideric

VI, non item V. Seizenfi in Monafterio conditi mc-

cui ob !

faracis.

minerit,

Campum, in quo facer ille ardor morta.

Angelus

es omnes ad. virtutem adducendi excurrere folet,

&ernator

Collegii hujus in colis Parceciee plures aperinntl. Vo-

corum ]

ravientis ipa D. /Egidio facra, cni adjun&a alia in

randeq

Reinberg, D. Nicolai dedicata. ^ II. Ti Civitate Frid-

feliciter

bergenfi ad D. Jacobi Majoris, cujus velut funt appen-

Ob eas

dices in Pinkau altera, alterain Ehrníchachen. IlI. In

vator é

Dcchtetskirchen ad D. Stephani, & caftro Thalber-

In lauc

gen(i adD. Nicolai. In illa Jacobus Textór; quem &

ravium

fuis Voravienfe Collegium vicaria poteftate prafece-

rat, pofteaquam incruentas quàm plurimas ringenti-

Colleg

plena i

bus dudum hzreticis divinz Majeftati obtnliffec ho-

mulgar

ftias, cruenta ipfe annó M. DCXXI. eorundem ma-

dain a«

nu vi&ima cecidit. IV. AdD. Jacobi Majoris in fyl-

dentis

vis. V. Ad D: Margarithe in parvis Cellis, vulgó

clatam

Wenigzcl. "Tanta hic loci D. Patritius Hybernen-

cui cü

fium Apoftolus rclisione colitur, ut, quó facilius af-

prie e

fluentem multitudinem caperet Eccleíia, acceffio ei-

rimas,

dem fuerit adjungenda.

VL Xd D. Laurentii iafra

tifice

montem W/excel, cui obnoxia alia ad Div. Catha-

Geyer

ring in arce Veftenburgenfi, Mons ibidem fzvis cru-

domi

eiktibus, atque obita pracibue acerbiffima Servatoris

ve du

noftri morte ad memoriam infienis ab advenis reli-

irrepei

iosé vifitur. VILIn NValdpach. Minichwaldenfem

ré mel

item Ecclefiam Voravienfis limitibus contineri, Con-

ab ha

radus I, & Eberhardus II. Salisburgenfes Archi-Epifco-

pi

/

"TOE 3

forent il-

pi proriuntià

.

runt. Summam rerum apnd Voravien- Perpefii

. ABUjiT Is

fes tenuit pri

mus LUITPOLDUS, E tribus & qua-

m altera,

draginta, qui ab eo ha&tenus prafüére, nomen fuum

ens , fuó,

ad immortalitatem confecrárunt, ANDREAS Brom-

tina, alic-

beck , qui primus Mitrz , aliorámque infignium die

egi augu-

Marchio-

gnitatem Friderico Imperatore apud Nicolaum V.

Pontificem Maximum deprecatore in Collegium hoc

undi opi-

invexit.

Idem ut Fridbergenfis & ad D. Laurentii

tyrie res

Ecclefie Collegio procurande committerentur , à

i tantüm

Friderico Archi-Prafule obtinuit.

LEONARDUS,

nditi me-

cui ob prudentie , fandimonieque exiftimationem

r morta-

re folet,

Augelus Cardinalis Comes , Patriarchaffis 4guilejenfis gu-

Aernator generalis.

Collegii Eberndorffenfis Canoni-

intl. Vo-

au-

a alia in

corum Regularium in Carinthia cognofcendi, in

randeqQue in eo difcipline negotium dedit, eóque

:

tate Frid-

feliciter, & é fententia confecto grates perfolvit.

1t appen-

Ob easdem infignes prerogativas Lconardus Confér-

'n. III. In

'Thalber-

vator & judex Monaferii cujuspiam conftlitutus fuit,

In laude etiam non immceritó ponitur, quod co Vo-

; quem &

ravium moderante Mathias Epifcopus Seccovienfis

prefece-

ringenti.

Collegii hujus Ecclefiam potiffimum defignárit,in qua

plena illa.noxarum poenarámque condonatio pro-

liffec ho-

dem ma-

mulgaretur , qua Pontifex Chriftianos ad fufcipien-

dain adverfus Turcam expeditionem ab cffigie pen-

Fis in fyl-

dentis é cruce Servatoris militum loricis incifa cru-

s, vulgó

ciatam di&tam invitabat.

UDALRICUS de W/eiz,

ybernen-

icilius af-

cui cüm antiquior Collegii; quàm dignitatis pro-

prie effet cura, pofità infulà Romam profe&us plu-

ceffio - ei-

ntii iafra

rimas, quibüs frueretur deinceps Collegium , à Pon-

AUGUSTINUS

L Gatha-

tifice. prerógativas abftulit.

xevis cru-

Geyer Sacro - San&z Theologie Do&or, five dum

fi-

ervatoris

domi confervaret difciplinam , de Collegio

ve dum foris avita facra contra harcfim in Styriam

enis reli-

ildenfem

irrepentem tueretur: de rcpublica Catholica pracla-

rà meritus, BENEDICTUS à Perfall, qui Styrià totà

eri, Con.

ab harcticis perpnrgatà veterem templo dignitatem,

i.Epifco-

as

pi

4 ( 48 ) 98

DANIEL Gundau cüm

nis erecta !

ac fplendorem reftituit.

rem. Seba

multis rebüs illuftris, tum ea precipue felix , quod

dum clavum teneret ipfe ,aliud inStyria Collegium

fubrogatus

geminos fibi é Voravienfium coetu Cafparum Kolb,

REVE.

& Prancratium Perghoffer Prefules acceperit. MAT-

Li

HIAS Singer politiorum juxta , ac feveriorum difci-

plinarum ftudiis egregié eruditus, qui & eà , qua

omnium fleGebat animos, facundiá , & fuorum operà

L.

ut quàm fepiffime divina myfteria obiret plebs ru-

eionem tacentibus

ftica, effecit. Viri in fuperos reli

o

annalibus Ecclefia 8 fundamentis edu&a loquitur.

MICHAEL Toll, SS. 'Theol. Baccal, non magis pre-

Collegi

$, Auguf

candi affiduitate , corporis inedià, vigiliísque edo-

Abbas TL

mandi ftudio, quàm incredibili acutiffimos inter do-

lores patientia clarus, GEORGIUS Chriftophorus

dem O

Pratfch, SS. Theol. Baccal. in quo ceteras inter vir-

tutes, quarum nullam in fe paffus eft defiderari,elu.

xit maximé animi in adver(is cafibus fortitudo ,

voluntásque ad divinam penitus accomodata. Frid-

bergenfem cüm facer curio adminiftraret Ecclefiam

concioni , ad quam tum verba faciebat, eo ipío die;

quo Vienna ingenti illo gaudio perfufa, natum Au-

guftiffimo Imperatori Leopoldo fuiffe heredem in-

dicavit. Quod ea verba Virgo filii cruciatus , ac

mortem lugens, qualis ibidem colitur, vati fuggef-

fiffe credebatur , Auguftiffima Eleonora rei hujus per-

latà ad fe famá fimilem illi effingi imaginem , atque

ad fe Viennam deferri voluit fuo in cubili quotidia-

o cultu profecutura. Poftremis duobus Prafulibus

JOANNI Philippo, & FRANCISCO Sebaftiano &

Comitibus de W/eberfperg Collegium fe multis no-

minibus obftri&um profitetur,

Nam praterquam ;

quod pulcherrima virtutum omnium uterque pofíte-

ris reliquerit exempla, ille in exornanda zde facra

elaboravit totus: hic ampla , magnificáque Biblio-

theca , habitatione item pro loci Praefidc, & adve-

nis

ee(l49 j?8

indau cüm

nis'ere&ta non mediocrem Collegio attulit fplendo-

rem. Sebaftiano e vivis füblato quatur abhinc annis

lix, quod

fubrosatus

Collegium

rum Kolb,

REVERENDISSIMUS, PERIL-

rit. MAT-

LUSTRIS, AC AMELISSIMUS

orum difci-

DOMINUS , DOMINIS

X cà ,qua

)rum operá

LAURENTIUS

t plebs ru-

tacentibus

OSEPHUS,

| loquitur.

magis pre-

Collcgiatï?e Eccl. Vorav.Can.Reg. Ord,

S, Auguftíni ad D. Thomam Prepofitus, &

s inter do-

ísque edo-

Abbas Lateranenfis, Parthenonis Kirchbergenfis ejus-

iftophorus

dem Ordinis Vifitator , Sac. Cef, RegizqQue Cath.

s inter vir-

"ng.cff.tgaït»'iärygqnülia'ri*us ; &c. &e,

iderari,elu.

ortitudo ,

lata. Frid-

: Ecclefiam

o ipfo die;

natum Au-

eredem in-

I - s

cjatus , ac

Mumf—lun

ati fuggef-

(

—

!

mwvx

^

hujus per-

C

!

Y

;

em, atque

/

*

W

| quotidia-

!

nk:

Prafulibus

&

baftiano é

A

r d

multis no-

s

eterquam ,

que pofte-

| eede facra

Jue Biblio-

, & adve-

NO.

nis

Antor

äæääïäïïäïäï-

tettut tetuts

Aæ*ï*ï*ïxasä&ää ez)

-

Eu

rE

*

)'i..

u

Caroh

Carobl

tä

P2 i

z

d-f

s

MM

Carol

æääää&ääæääääää*äiä

Gabri

Coi

COFTc

NOMINA

Ca

OFFERENTIUM

Ignati

Tacob

OnDpiNRo MLPHABETICO.

lgnati

loanr

Dolphus S. R. I. Comes & W/ agenfperg.

Ooant

À

Franc. Difmas S R.L Comces ab Inzaghi.

Í

lofep

Chriftophorus L. B. à Sauer.

Jofep

Ipynatius L, B. ab.Adclfteins eCáf. Ferd.

Tofzp

PERZILLADSTRE S.

lofeg

C«

Antonius fofephüs de Janefchitfch ,S. R, LE.

Mart

ex Archi-Duc. S.

Conv; Collegio.

Sicis!

Caietanus de Lcütner, S; RL Equcs.

Carolus ab Eder.

Ignatius Carolus de Vogtberg.

Jofephus Maria 3 Beucig.

PRAENOBILES, «* NOBILES.

Andreas Heckel

Antonius Perko

Anto

Antonius Piechl de Ehrenlicb.

T

i

x

Carolus de Monfperg.

2 &

Carolus de Schragl.

Carolus Stoymar,

5

"

Gabriel Maria de Erco, ex Archi - Ducali S.T.

Conv. Collegio.

Georgius Herzog, ex Archi-DucaliS. J.Conv.

ollegio.

Ienatius Widman.

Jacobus Prodinger.

lgnatius Winkelperger.

Joannes Nepomucenus Faft.

erQ.

oannes Góflnei

aghi,

Jofephus Fatt.

Jofephus Keillinger.

Jofzphus Lackner.

Jofephus Thinn, ex Archi- Ducali S. J. Conv.

Collegio.

Ro IQEO

Martinus Dillinger.

Sigismundus Widman.

O. A. M.

i

47

x R d

2

(ö

1424

A)

/|

N

wl

eN

s

L 9»;

ä.i*'ï

m

ERSS

(QUJES

V,

ä

p«

lu

s

Anto-

A

N

*

———P

—

u

—

]

;

ÓO

m QO QT hn s i n r g u ciptt ii i t n li RL Vgb rl Pt a 7

—

m

-

d

-

"

^

K

f

tme2dE

^

a fsl

Pa

Q3

$ 209

v

P i E

At

*

y4

M

Yb,

X

W

STYRI/E

a

-

COLIE

TE

VierFarbSelector Standard* - Euroskala Offset

d

MONAS

l

;

I:

I À

O Baianee Q

T

PRJECIPUA

a

.....

s

-

L AUREATIS HONORIBUS

Alloftrilfismorum, Perzllufftrium, Reverendorusm,

N Foc

z

Religioforum , Franobilium , Nobilium , Excellentinm ,

ä

ac DoGiffiuaortwa

M

DOMINORUM, DOMINORUM

L

AA. LL. & Philofophie

N

us

NEODOCTORUM

Càm in Alma, ac Celeberrima

-

UNIVERSITATE GR ZECE NSI

PROMOTORE

R.P.URBANO MADCHO,

8

E Soc. ]esu, AA.LL. & Philofophiz Doctor e

"j

ejusdémque Profeífore Emerito, nec non Inclyte

Facultatis Philofophice p. t. Seniore

6

& Conífiftoriali.

Supremà Philofophix Laureá infignirentur

)

?

AL lllaftri]ima Rbetorica Grecenfi

?cata

4

Die

)

ANNO M.DCC.XL. Menfé

3

REERISIRISQRERDRERDHERQH DPH PRSRERDRDROSERORDROROR RE

2

Gracii, typis Haredum W idmanftadii

4 " Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

1