laterano ⁊ ad ſanctum Petrum.
feria.ij. ad ſanttum Petrum ad vincula
feria.iij.ad ſanctam Anaſtaſiam
feria.iiij.ad ſanetam mariam maioꝛem
feria. v.ad ſanctum Laurentiũ in paliſperna
feria.vj ad ſanctos apoſtolos
Sabbato ad ſanctum Petrum
¶ Dñica.ij. ad ſanct mariam in nauicula
feria.ij.ad ſanctum Cclementem
feria.iij. ad ſanctam Balbinam.
feria.iuij.ad ſanctam Ceciliam
feria v. ad ſctãʒ mariã trãſtyberĩad fõtes olei
feria.vj.ad ſanctum Clitalem
Sabbato ad ſanctũ Marcellinũ ⁊ Petrum
¶ Dñnica.iij.ad ſanctũ Laurẽtiũ extra muros
feria.ij. ad ſanctum aMarcum
feria.iij.ad ſanctam Potentianam „

feria.iiij.ad ſanctum Sixtum
feria v.ad ſanctos Coſmam ⁊ Damianum
feria.vi.ad ſanctũ Laurentium in lucina
Sabbato ad ſanctam Suſannam
¶ Vñnica.iiij.ad ſctãzʒ Crucẽ in hieruſalem
feria.ij.ad quatuoꝛ coꝛonatos
feria.iij.ad ſanctũ Laurentium in damaſo
feria.iii.ad ſanctum Paulum
feria.v.ad ſanctum Silueſtrum
feria. vi.ad ſanctum Euſebium
Sabbato ad ſctm̃ Nicolaũ ĩ carcere tulliana
¶ Dominica.v. ad ſanctum Petrum
feria.ij. ad ſanctum Griſogonum
feria iij. ad ſanctum Ciriacum
feria.iiij.ad ſanctum Marcellum
feria. v. ad ſanctum Apollinarem
feria. pi.ad ſanctũ Stephanũ in celiomonte
Sabbato ad ſctm̃ Johãnẽ an poꝛtã latinam
¶Dñnica.ᷣ vi. ad ſanctũ Johãneʒ in laterano
feria.iſ.ad ſanctam Pꝛaxedem
feria.iij.ad ſanctam Pꝛiſcam
feria.iij.ad ſanctam mariam maioꝛem
feria. v.ad ſanctũ Johãnem in laterano

—,— —N—U

feria. bi. ad ſanctam crucem in hieruſalem
Sabbato ad ſanctũ Johannẽ in laterano
¶ Dnica in paſcha ad ſanctã mariã maioꝛem
feria.ij ad ſanctum Petrum
feria.iij.ad ſanctum Paulum
feria.iiij.ad ſctin Laurentiũ extra muros
feria.v.ad ſanctos apoſtolos
feria. vi.ad ſanctam mariam rotundam
Sabbato ad ſlanctum Johannem in laterano
¶ Dñnica in albis ad ſanctum Pancratiumn
¶ Sunt ẽt ſpeciales ſtatiões in.xl.ad ſanctazʒ
Mariam de populo oĩ die a medio.xl.vſq; ad
octa uã paſce:aꝑit᷑ ⁊ onñdit᷑ imago biẽ vugis
Itẽ.xx.die martij eſt ad ſaaʒ crucẽ in hieruſa
leʒ ſtatio Iſto die pñt intrare mulieres capel
lam ſctẽ Helene ⁊ nõ alio tꝑe per totũ annũ.
¶ Stationes poſt paſcha.
¶ In die ſaĩ Marci ↄueniũt oẽs reliquie per
totã Romã: ⁊ fit vna generalis pꝛoceſſio de
eccleſia ſancti Marci ad ſanctũ Petrum.
In ebdomada rogatioñ.ij.feria ad ſcm petrũ
feria.iij.ad ſanctũ Johannem in laterano
feria.iiij.ad ſanctam mariam maioꝛem.

Illo die oſtẽditur oꝛdinarie vultus ſanctus.
¶ In die penthecoſtes ad ſanctum Petrum

Secũda pẽthecoſtes ad ſcim petrũ ad vĩicula
LCertia penthecoſtes ad ſanctũ Anaſtaſium

Feria.iiij.quatuoꝛ tempoꝛum ad ſanctam ma
riam maioꝛem ⁊ ad ſanctum Petrum
feria.v.ad ſanctum Laurentiũ extra muros
feria.vi.ad ſanetos apoſtolos
Sabbato ad ſanctũ Petrum.
¶ Itẽ in.tiij.tpm menſe ſeptẽbꝛis:
feria.iiij.ad ſanetam mariam maioꝛem
feria.vi.ad ſanctos apoſtolos
Sabbato ad ſanctũ Petrum
¶ Stationes in aduentu.
Dñica pꝛima ad ſanctã aMariã maioꝛem
Dnica.ij.ad ſanctã Crucẽ in hieruſalem
Dominiea qrta ad ſanctum Petrum
feria.iiij.qᷓtuoꝛ tꝑm ad mariam maioꝛem.
feria.vi.ad ſanctos apoſtolos.
Sabbato ad ſanctum Petrum
Dominica quarta ad ſanctos apoſtolos
¶ In vigilia natiuitatis dñi ad mariã maioꝛẽ.

¶ in die aſcẽſionis dũi ad ſanctum Petrum

bfit
n4
14
E
nun
Snd
fam
ni
Sn
ne

Sa!

dji
dor

daz
ccc̃
o

trlitn
tus,
Arum

icle

ium
mmma

nos

¶ In vie natiuitatis xp̃i in puimo gallicantu
ad ſanctã mariã maioꝛẽ in capella ad pꝛeſepe
dñi nii Jeſu xpᷣi in quã ẽt nõ intrant mulieres
In auroꝛa ad miſſam ad ſanctã Anaſtaſiam
Ad ſummã miſſã ad ſanctã mariam maioꝛem
In die ſancti Stephani ad ſanctum Stepha⸗
num in celiomonte.
In die ſctĩ Joãnis ad ſctãz marii maioꝛẽ ⁊ ad
ſcim Joãneʒ lateranen ⁊ ad ſcimm Silueſtfů
In iſto die oñdit caput ſciĩi qoannis baptiſte
In die Innocentũ ad ſanctum Paulum
In circũciſiõe dñi ad ſcãʒ maria ad fõtes olei
In Epiphania dñi ad ſanctum Petrim
¶ Dnica in ſexageſima ad ſanctum Paulnm
dnica in.xx.ad ictm Laurentiũ extra muros.
vominica Eſto mihi ad ſanctum Petrum
finis.
¶ Impꝛe ſſuʒ Rome per Martinũ de Amſter
daʒ ⁊ Joannẽ beſicken Alma nos. Anno. al).
ccccc.die.xij.menſis Julij. Sedente Alexan/
dro.vj.pontifice maximo:anno eius octauo.

curie nomĩauit. Mille ẽt pugnatoꝛes delegit
quos a nũero milites appellauit Rexit annis
pxxviij ꝓoſtea fulmine perijt. Habet᷑ etiaʒ in
oronica romanoꝝ impatoꝝ:mater iſtoꝝ ge/
minoꝝ vʒ. Romuli ⁊ Remi viua ᷣm legezꝭ de
foſſa ⁊ pueros in Lpbꝛim demergi iuſſit ⁊c.
B Ucceſſoꝛ pꝛimꝰ Romuli Popiliꝰ pr̃ Nu
me ſecũdi romãoꝝ regis ponit᷑ eodẽ li.
Uir.c. Numa Põpiliꝰ rome tribunus plebis
B Occeſſoꝛ Põpilij:Lullius hoſtiliꝰ q re
xit ãnis.xxij.ꝗqᷓ nepos iſtiꝰ Hoſtilij qui
ſub Romulo bello cecidit.ſtrẽnue aduerſuʒ
Sabinos pugnãs ꝓut ſcribit eo.li.Uir.c.ro
mulus Aui memoꝛia ⁊ ſui virtutis titulꝰ fuit
Rome tertius rex creatus. Illo qdẽ tꝑe quo
Manaſſes regnabat in Hieruſalẽ. Item pꝛi⸗
mus qui purpura ⁊ faſtibus vſus eſt.
Ucceſſoꝛ Cullij hoſtilij Ancus:rexit an
S1 nis xliiij.potent᷑:q ius feriale ↄdidit.i.
moꝛẽ iducẽdi bella re.eo li.c. Ancus martiꝰ.
Ucceſſoꝛ Anci Pꝛiſcꝰ tarqͥnꝰq rexit.xxx
D eoij. ãnis: ꝗqͥ a Plinio ĩ li.de vi.ilł. ↄnotat᷑
LCarqͥnꝰ pꝛiſcus a Romulo rex romanoꝝ.v.

VierfarbSelector Standard* -Euroskala Offset

15
F
6

Copyright 4/1999 VXMaster Gmbhi www.yXymaster. com

2.