Litt. CONOB. in areaS. 1. Crux dup-vel triplicata

k

AUA

fuper fcalam trium graduum. ZYypus[izgularis,

Cavtus.

'ido.

- TRENE.

natt

arg. 961. Mulier à Fronte, id eftadverfo corpore

um

& vulu pleno, cum corona lmperiali, aurea,

gemmata , claufa, fedens finiftrorfum fuper equum,

in dextro

manibus: füper pe&us complicatis:

brachio Crücem fufhnet, ad latera hinc mdeque

Rant Litterz ELþbIP

a

VRM

fRev. Buftum Majeftaticum Salvatoris Noftri Do-

f0

i

mini Jefu Chrifti ad medium ufque Coxpus, Ca-

at

pite pleno adverfo barbatulo, nimbato in forma

Crucis defuper, manibus cum Libro Evange-

P()II

liorum pe&tori fuperimpofitis : adlateraic. Xc. NO.

S:fzgulam & rarus fauà TDypus ultra dracbmalis,

5

d-

P

Ed

354

. Adíunt itaque hbp in Numophylacio integro:

Aurei

—

—

ao

"

—

—

—

13.

"( -

" Argentei

— . 1271

Ereitertie & minime Forme —- 9I2.

T

sc$

j Prater hos deícriptos porró adíunt Nummi plures,

.,7 fed incerti, dubii, vel nobis incogniti, ad fe-

T

4

"3-

riem Ilmpp. Romanorum fpe&antes, numero 19-

— BI

—

T

Inter quos B. Dn. Poffeffor etiam infcripfit Theo-

-

*

doricum Gothorum Regem, Vitallianum , &

—

omnes feré Tyrannos, feu Anticeíares, ante ac

poítea tumultuantes; licet Typi eorum aztati

n

non conveniant, & plurimi vel detriti, vel ti-

s — o—a— ——l

viofis Litteris & nominibus inícripti fint.

Qui

"

fat otii habet eos rubigine purgare , penitiüs inda-

z

z

r

gare, & forfan rari quid invenire poterit.

:

$o

d

Ti

f

NS

-

ia

x2

Q

Z

p

*äïäm

*

a Z

D.

m

ä

—

M

).

2

ü:k&.

uI

s

AA

&go'c

À

gi

;

4

ä

Omiffa G Errata. potiora,

p. 4. lantiorum.linea 3.ante E. ftat A contradtis litteris;

j

n

p 5. Dyrachium deficit r1. in Apollodor:. 7- Begers

Br. p. 462. non 269.

I2

p. 6. Dyr lege ?1A. Phil. inn.22.

If5,

p. 1o. Juba. n. 40. linea 2. legeex non &.

iB

p. 11. n. 4I. in Rev.linea2. Gemellos lege.

kI9

I

( p. 15. ante n. 3. fyrakufa , non fikufa,

p. 18. lin. xo. dele quàm

,O

p. 20.linea 9. Libris, non Litteris,

(v

p.21.lin. 19. dele etiam.

&

p.25. non premiffüm eft nomen: ALLIENA

] ii

p. 26. in ultimá linea lege n.229. & Navia n. 176

Qui

p. 29. n[42.lin. 4 ROMA. non Rora.

inda

P. 30. lin. penult. dele alinia.

P. 37. lin. ult. conf füpra n. 45. CALDIA

p- 39. lin. 3. poft Plzetoria adde . 178

ibid. lin. 10. adde poft Domitiani, Antonini Pii p;

147. n. 204.

p. 41. lin. 14. legen. 85. & 117.

linea feq. lege Stellis, non Sellis.

p 42-n. 89. poft Quizarius adde:

Rarus quia. X infolitum eff a Quinariis.

p.46. non premiflum eft nomen EGNATVLEIA.

p- 50. n. 123. & 124. lin. 6. n. x non &o.

P- 51.lin.2. n.44. n.97. & 127.

ibid, n. 131. in Hoftilia.dele 121.

p.55.in lin.: 3. adde ut fupra n. x27. &c.

p- 54- n. 145. pone 84. non 83.

p. 55.n. 148— poftLimetan ut füpran.97.

p. 77.n. 162. in Rev. Rome folitum.

P. 78. n. 165.poít Nro IV.adde : con£. p.44.n.99.füpra;

p. '79 in Mucia Nro 84. & feqq. non 164.

P.8o. |

&

p. 8o.in N;"v-ia Rev. poft comtmune eft: conf. ob noc

- ,men Balbusn. 50. &229.

$.87. ponatu

rn. 206. &207. primalina.q-

- 88. n. 215. lin. 2. Saxanus.

5.92.n.233. TITIA non Tilia.

9.93.lin.6. Nro93-- "

ï[ ?

2-94. n. 339-

linea 6. add& poftftridu

s; vel gecefpeä

lin. 7. eumi , non eam.

d

p.95.241.in Rev. poft u£

bic. adde conf. n. 213. fuþræ

ï»'»; (

n.95. & 233.

p. 96. n.24.5. Iinea2.dele $. in verbo parvulos. -

9. 99. n. 7. lin. 3. aut , non ut.

ä

p- 101.lin. penult. fufum , non fufum.

p. 155-lin. 5. dextra, non O.

136. n. 137. poft Rev. infra, nonintta. -

157. lin.2. Selle non e.

p. 143. n. 180. lin. 2. Typulo , non tipulo.

149.n. 220. Zitulus , anteidem

— n.222. utrinque.

. 152. n. 39. s. AY non X.

)

l

p. 160. n. 288. lin. 2

non octavo.

; po& anno pone decimo fgp timo,

.

p. 162. poft paradifiacus n. 308. 30

9. adde , quia Avis

eft-utriufque fexus.

163.n. 317.linea2. /evam ,non leva.

164. n. 333. & 334. linea2. dextra adde: pateraim.

;

169. n. 372. lin. 3. Intra , non infra.

ibid. n. 373. debebat efíe n. 374. Rev.in lin. 4.

170. n. 376. liri. 3. po//ta , non pofito.

ä

176. n. 423. lin. 2. Ceres fupra n. 364. -

184. n. 489. 490.lin 5. quod, non quem.

I&S. n. 590. in Rev. lin. 2. lz va , non lexa.

:

[J

l

ibid. in. 3- humi P'ca.ntiav,

| p. 196.

f«

p. ;96 poftn. 775. otaiffus eft n. 776.

T16. VOTA PVBLICA. Imp. togatus flans dextr,

facrificat cum Feemina, que Ccopie in levo bra-

chio tenet, & cum dextra quoque facrificat fuper

Aram. Aarus

p.2c0.lin.4.numerus eft 813.814.& 81 5.non 313.&c;

fpes

p. 201. n. 825. lin. 2. Capre Amalthzz.1. nont.

p.205. n.165. lin. penult. ordinarius , non ordinaris.

p

p. 207. litt. e. in Rev. MER non MRR.

p. 210. n. 878. Marcus ANNius

ï

p. 211. n. 884. 885. in Rev. ult.linea: haftam.

p. 219.Iinea 3. elegantes , non elegans.

In Fine notandum quoque, quod Pundaa quan-

doque omiffa, quandoque adjecta à Typographo,

non fint indicium falfitatis,

1ffloy

Ài

oraffh

|vu

"

-

a

ET

n

—

..?"P..b..md,ï

n

j

—

——

P

-

p

r

E

"J

"|

b

:

M

H

-

f

m

LY

A

D re

&

| ]

9

Vi m

4I—

ez

Z.CAT ALOGUS

*

VierFarbSelector Standard* - Euroskala Offset

ü'nP

ä

17

E

N UMN

JLUJL

PHYLACII G

Venerabxhs quondam Domini

ä

FERDINANDI d STOCKHAUSEN;|-

14

in- Aula: Archiepifcopali & Ele&orali

Colonienfi Con(iliarii Ecclefiaftici , Sacellani,

13

& Epheborum Nobilium Przfe&i, Decani

12

AdS. Martinum Monafterii in Weftphalia &c. E

per commoda admodum Repofitoria,

11

lignea, clau(a, & facilé trantportabilia,

poreg s -

digeíli & ordinati:

10

272 quo continegtur

NUMMI A

UREI, ARGENTEI, !EREI

ïïï

mediocris & tertia Eormæ

Grecorum, Romauorum, 19 aliorum

D

quorundam Popuiorum,

emnes feré bené, imó optim? , confervati,

Nunc, juflro pro pretio

venum expohti

N

D

Í

BONNZ/E MDCCLXXF.,

g

Bw ED(uus KAUFFMANNIANIS,

ipfoin k-oro pubnco fitis,

—

Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com

*