1240. col. I. n. 7 2, & ſequ.
Hagar cur itai dicta faerit, p. 12 5. col. 2. Zign. †
Pharaonis filia ſuit, dict. col. 2. n. 1. ei factum
eſt miraculum, pag. 12 6. col. 2⸗ Sign. * primo
concubitu facta eſi gravida, ibid. abortum fecit,
p. 127. Col. 2. n. 11. & n. 13. ad idola patris
ſui reverſa eſt, p. 172. col. I. n. 34. ab lſaaco
adducta fuit ad Abrahamum, ut ille eam ſibi
matrimonio jungeret, p. 20 I. col. I. n. 10 1. i-
pſa eſt Kethura, p. 20 2. col, 2. n. 1. & Sign. † cur
illaſic dicta ſit, ibid.
Haranus propter patrem fuum morte affectus fuit,
p. 9 3, col. 2. n. 2 8. in fornacem ignis conjectus
fuit, p. 94. col. I. n. 31. ipſe Abrahami fuit fra-
ter conſanguineus, non uterinus, p. 16 5. col, 2.
n. 21.
Har Moab quomodo nominata fuerit linguà Sy-
riacà, p. 119 0. Col. 2. n. 12 5.
Haſaeël eſt nomen angeli, p. t226. col. I. n. 69. de
cœlo cecidit, ibid.
Hasmonaæi bellum geſſerunt contrà Græcos, P. 1517.
col. 2. n. 71.
Hebelus ex Adamo natus, p. 41. verſ. 1. & 2 cum
eo nati ſunt duo gemelli, dict. p. 4 1. col. I. n.,
7. illius ſacrificium ignis cœlò delapius abſum-
pſit, dict. p. 41. col, 2. n. 11.

Hebrai unde ſic dicti, p. 111. col. 2. n. 34. it. p. 318.

co l. 2. n. 19. ſervus Hebræustaàm die, quàm no-

cte ſervit, p. 13 90. col. 2, n. 57e lingua Hebræa

antiquiſſim a, p. 89. col. 2. n. 1.

Hebron urbs, p. I121, C0 1. 2. n. 2 5. patriarcharum-

ſepulchra ibi fuerunt, ibid. quando illa ſit con
dita, p. II2 2. Col. 1. D. 29. illius urbis præſtan-
tia, ibid. n. 30. Calebo eceſſit in hæreditatem, p.
1240 col. 2. n. 0. it. p. 13 4. col. 1. n. 166-

10. ipſe dictus fuit ſobab, p. 29 2. col. 2. n. 45.
illius pater quis fuerit, ibid. ipſe conſultationi
Pharaonis de delendis Iſraelitis interfuit, pag.
537. col. I. n. 30. populos Canaan juſliitiã
ſuà protexit, p. 112 1. col. I. n. 18. & p. 1127. col.
1. n. 5. vid. & Jobab.
Hieroſolyma a Jacobo dicta eſt Bethel, p. 236. col.
2. n. 59, cur jacobus ibi non adoraverit, pag.
237. col. I. n. 64. & n. 67. urbs Hieroſolyma
non data fuit ad habitationem, pag. 13 77. col. 1.
n. 39. quomodo hoc intelligendum, ibid. vid. öe
Jeruſalem.
Holocauſtum juge vid. Juge ſacrificium.
Homines ptimi vid. Protoplaſti.
Hominis cauſa creata ſunt omnia, pag. 17. eol. I. n.
139. it. p. 61. col, I. n. 42. hominum antedilu-
vianorum quænam fuerint peccata, p. 56. col.
1. Sign. * & col. 2. n. 7. homines antediluviani
quomodo interierint, p. 64. col. I.n. 72. eorum
peecata graviora fuerunt.quàm eorum, qui tem-
pore diviſionis terræ vixerunt, p. 93. col. I. Sign.
† hominis creatio cur facta ſit, poſt crestionem
omnium animalium, p. 870. col. 2.n. I. honori
hominum parcit Deus, pag. 142 0. Col. I. n.
31.
Homicidivm etiam per errorem commiſſum expia-
tione opus habet, p. à0. col. 2. n- 13.
Horræzi eadem cum Chivæis gens fuit, p. 290. col.
2. n. 21.
Hoſpitium ſuum nemo facilè mutare debet, p. 102.
col. 2. n. 3. & 4.
Humilitas amplectenda eſt, pag. 8 94. col. 2. u.
8. .

I.

19 8,. col. I. I. 75 & p. 2 33. col. 2. n. 30. & p.
236. col, 2. n. 61. Jacobus in domo Heberi qua-
tuordecim annis miniſtravit, pap. 205. col. 2.
Sign. * & p. 23 I. col. 2. n. 12, it. p. 232. col.
I. n. 20. & p. 234. cOl. 2. n. 39. it, p. 288, col.
1. n. 57. Jacobi & Eſavi diverſa fuere ſtudia, p-
209. col. 2. n. 5 8. & n. 59. it. p. 2 I1. c0l. I. n. 6 8

Heliopolis, urbs, quænam, p. 359. 501. 2. . 21.

& p. 213. col l n. 932. G& n, 33.
. Jacobus

Jacobo, patriarchæ, terra in oecurſum exiliit, pag.

—
obut,
primeß
lentes e
zeobi
1/n. 2.
ciodot
cobus
130,0
ſepenti
iente
it . 1)
Sign, “
ral, wbir
ipſius to
cutihle
240. cdl
luit, ibie
lle foer
4r ipe i
164, c0l.
in ordar
10. cum
Elarip,:
montem
acobus p
quamobe
inis ſor,D
illiusgen⸗
le, b.19
in idis. co
ladiayi,
no lucku
un loperen
col.:, n,
Propter äli
cdl. de R.
um proilt
c0l. 1,.
gentes reili
Ayentus
36 0,col.
ventu deſit

E leyelare

onaitusfn
gype ſe
ius lec

4b.relent

mottem àDeo lud⸗
l. 1.0.
Dag, 109, col, 1,
19u col. 1, 4).
4, ipſe coriltationi
Aiis interfuit, ſag.
0s Camaan julitid
N19. & plln7 c0l

beihel, .236, 0.
on 40rarerit, pig⸗
7. utbs Hieroſolyin
dem Peg.13 col. 1
gencum ibih,ilid

laetifiium.
ſi.
znin bag⸗ eol. nn.
1 hotninum amtedilu.

npeccala, ſ,c.

homibes adtediluſiant
64. 6f0, ,72, eotun
guam eorum gulteln.
erunt p.3.40, hj,
a li, holt enionen
170, eol. 200. Lhonofl

eg. inno. con

gemn commilim ei
s genstit, Peh⸗

õ

, d Gt an

grmir, e. 20 ,
lnr „¹ ra⸗
n geinh lt
B iverla fuere ude 1

n. ge l, Na no

,Kn mib

1,n. 1

10.

IN D E x..

Jacobus, patriarcha, jure meritoque abſtulit jus
primogenituræ, p. 2 12. col. I. n. 75. cur ipſe
lentes coxerit, p. 2 15, col. I. n. 10 3. & n. 104.
Jacobus perfectum fuit ſacrificium, p. 2 16. col.

1. n. 2. cum ipſo ſimul intravit in conclave lſaa-
ci odor horti Edenis, p. 225. col. I. n. 27. Ja-
cobus & Eſavus, ambo mortui ſunt uno die, p.
230. cOl. I. n. 64. Jaco bus ordinavit orationem

veſpertinam, p. 23 3. col. 2. n. 29. ſub illo dor-
miente omnis terra lſraëlitica circumvoluta fu-
it, p. 2 3 5. col. I. n. 45. quam ob cauſam, ibid.

Sign. " illius ſcala, quam ipſe in ſomno vide
rat, ubinam ſteterit, p. 236. col. I. n. 54. & ſequ.

ipſius robur magnum fuit, p. 240. col. I,Sign.

"cur ipſe Rachelem oſculatus fleverit, dict. pag.

240. col. I. n 9. Eliphas illum interficere vo-

luit, ibid. col. I. n. 10. ipſius uxores prophe.

tiſſæ fuerunt, p. 244. col. I. n. 47. & col. 2. n.
48. ipfe in itinere ad tria ſemet præparaverat, p.

26 4. col. I. n. 22. & n. 2 3. ipſe baculum ſuum
in Jordanem immiſit eumque diviſit, p. 26 5. v. †
10. cum eo luctatus eſt aogelus, nempèé princeps

Elavi, p. 269, Ccol. 2. n. 74. Jacobus quando ad
montcem Eſavi iturus ſit, p. 276. col. I. n. 32.
Jacobus vocatus eſt x, pag. 277. col. 2. n. 45½.
quam ob cauſam, ibid. nuncium de obitu ma-

tris ſuæ, Rebeccæ, accepit, p. 2 83. col. I. n. 1 5.

illius generationes cur in Joſepho fuerint ſuſpen-
ſæ, p. 29 5 col. 1. n. 7. Joſephus ei ſimilis fu-
it, ibid. col. 2. n. I I. Spiritus Sanctus illum ir-
radiavit, p. 303. col. I. n. 76. cur ille diutur-
nò luctu à Deo punitus fuerit, p. 304. col. I. n.

382. ſuper eo Divina præſentia quievit, pag. 353.
col. 2. n. 27. ab eo ablatus fuit Spiritus Sanctus

propter filiorum ejus anathema, ibid. it. p. 357.
col. 2. n. 3 3. ipſe dedit Eſavo argentum & au-
rum pro illius parte in ſpelunca duplici, p. 354
col. I. n. 5. & p. 394. col. 2. n. 5. has divitias
gentes reſtituent regi Meſſiæ, ibid. n. 7. Jacobi
adventus benedictionem attulit Ægyptiis, pag.
360. col. z. n. 30. fames in Ægypto illius ad
ventu deſüt, ibid. ipſe Meſſiæ ad ventum filiis ſu-
is revelare voluit; ſed adventus iſte eidem ab-
ſconditus fuit, p. 362. col. I. n. 39. cur ipſe in
Kgypto ſepeliti noluerit, p. 3 62., col. 2, Sign.
z/g ipſius lectus fuit perfectus, p. 36 3. col. 2. n.

46. præſentia Divina ab eo receſſerat, p. 3 67.

cauſam, ibid. ſed iterum illa ſuper eum venit,
idbid. col. 2., n. 32. ſeminis fluxum non eſt pas-
ſus, p. 270, col. 2. n. 3. illius ſepultura, p. 3 94.
col. 1. n. 155. ipſe non eſt mortuus p. 39 3. col.
2, n. 2 5§0. & n, 2 51. quo ſenſu id intelligen-
dum, ibid. propter illum venit ͤÆägyptiis bene-
dictio, p. 394. col. I. n. I. in illius teretro core-
na ſoſephi ſuſpenſa fuit, pag. 39 5. col. 1. n. 10.
quinam portaverint illius feretrum, dict. p. 39 5.
col. 2. n. 17. & n. 19. ipſius primogenitura à
Deo confirmata fuit, p. 424. Col. I. n. 40. ipſe
cedros in 5Ægypto plantaverat, p. 65 I. col. 1. n.
54. ipſe ſolus debitum, quod etiam Eſavo im-
poſitum erat, in ſe recepit, p. 1175. col. 2. n.
Jannes & Jambres fuerunt fili Bileami, p. 729.col.
I2 8. fabricatio vituli aurei illis adſcribitur,
I1D1d. . . 8
Japhet, Noachi filius, fuit natu maximus, p. 5 5⸗eol.
1. n. 22. & p. 9 8. col. 2. n. 1I4. cur ille poſterio-
ri loeo poſitus ſit, ibid. poſteris ſuis ſepulturam
meruit, p. 8 4. col. I. n. 3 8. & col. 2. n. 40.
Wololatra totam abnegat legem, p. I138. col. I.n.
36. & col. 2. n. 41. it. pag. 1360. col. I. n, 90.
quamdiu cultus idololatricus eſt in mundo,
tàm diu ira Dei eſt in mundo, pag. 1378.col. I.
Sign. † eultus idololatricus qvis proprié ſit, p.
599. col. 2. n. 66. qvis cultus idololatricus ſub
pœna mortis ſit prohibitus, ibid. & p. 600. col.
1. n. 72.
Jehuda, Rab bi, Sanctus dictus, amieus fuit Anto-
nini, Imperatoris, p. 2 10. col. 2. n. 6 6.is piimus
autor Talmudis foiſſe dicitur, dict. pag. 2 10,c01l.
2. O, 66. & p. 9 16. Col. I. n, 1.
Jericho urbis pingue fuit ſolum, p. 1096. col. 2.
n. 53. iſtud lonadabo, Rechabi filio, datum fuit,
p. 1097. col. I. n. 56.
Jeruſalem in medio mundi ſita eſt,
Sign. ** vid. Hieroſolyma. ð
Iejunium publicum quomodo apud Judæos per.
actum fuerit, p. 53 I. col. 2. n. 13. lejunium,
in quo non ſunt peecatores Ifraëlitæ, non eſt
pro jejunio habendum, p. 71 8. col. I. n. 132.
Jethro, Socer Moſis, p. 422. col. 2. n. 3 1. ei ſe-
ptem fuerunt nomina, ibid. n. 32. it, p. 534.
col. I. n. 2. & ſeqv. illius pater fuit Rehuel,
p. 5 34. col. I. n. 10. ipſe dolorem conc eperat,

—

qvod Egypiii perierint, p. 5 37. c0l. 1. n. 30.
i iii iii z con-

INDE X.

conſultationi Pharaonis inrerfuit de delendis

Ilraelitis, ibid. it. p. 1226, col. I. n. 90. ipſe o-

mnes cultus idololatricos, qvi erant in mundo,
noverat, p. 53 8. col. 1. n. 37. poſt legem da
tam venit ad Moſen, p. 539. col. 2. n. 5 1. &

ſeqv. ipſe fuit Chobab, ibid. n. 57. it. p. 540.

col. I. n. 5 1. & p. 109 5. col 1. n. 34. proſely
tos fecit, p. 543. col. 1. n. 92. illius poſteri pro-
ſelyti ſunt facti & inter Iſraelitas habitarunt, ib.

44. illius poſteri magni evaſerunt, p. 122 5. col.
2. n. 87. & n, 88.
Zſreel, vallis, p. 3 80. col. 1. n. 106.
Ignis, quo die ſit creatus, p. 7. col I. n. 53. de cœ-
lo deſcendit ſuper altare, p. 7 86. col. 2. n. 73.

Imperium non eſi in die mortis, p. 148 I. col. 2.

Improbi etiamnum vivi dicuntur mortui, p. 95.
col. 2. n. 40. eorum initium eſt tranqvillitas,
ſed tandem pœnas patiuntur, p. 226. col. 1.
Infans qvando dicatur dny, p. 581. col. 1. n. 162.
Incantatio pet nomen immundum fit, p. 204. col.
Infernus qvo die creatus ſit, p. 7. col. I. n. 53. ir.
p. 9. col. 1. n. 69.
itiatio qvomodo fieri ſoleat, p. 691. col. 2, n. 19 3.
& p. 694. col. 1. n. 20.
Inqbilinus Hebr. 2), qvis dicatur, p. 1002. col.
2. V. 1 19. .
Intercalatio qvando facienda, p. 459. col. 2. n. 5.
cur illa facienda, p. 972. R 2. n. 2. & p. 97 3.
col. 1. n. 8. it. p. 9 ⁹ 1. col. 1. n. 77.
Interrogationes nonnullæ ſubſiſtunt vel ſunt effe .
Rivæ, p. 13 5. col. I. n. 44.
bybidia hominem & mundo educit P. 245. col. 1.
n. 1. inter qvos exiſtat invidia, p. 73 3. C01. 1.

n. * .
Fob iaus fuit Jaſchub, p. 12 3 6. col. I. n. 37. fuit
inter eos, qvi in gÆgyptum deſcenderunt, ibid,
Jobab juxtà nonnullos eſt Hiob, p. 29 2. col. 2. n.
45. vide Hiob.
Jobel qx id? p. 547. col. 2. n. 37. & p. 99 3. col. 2.

Jochebed filia Levi fuit, p. 3 44¼. col, 2. n. 9. inter
muros nata eſt, p. 3 55. cOl, I. n. 1 5. & n. 17.

n. 140.
Jaſephus Rachelem præceſſit in occurſu Elavi, p.

11, p. 3 6. Col. I, n. 23. nata fuit in £)tοα

non autem ibidem concepta, p. 3 5 5. col. 2. n. 17.
dicta fuit chiphra, p. 402. col. 2. n. 2 8. qvam ob
cauſam, ibid. Moſen & Aaronem peperit, p.
405. Col. 2. n. 6 8. & p. 406. col, 2, n. 1. qvot
annos nata fuerit, p. 407. col. 1. n. 4. ſoror
Kehati fuit, p. 43 6. col. I. n. 56. intrà oſtium
Egypti fuit nata, p. 1045. col. 2. n. 2 1I. it. p.

.

1241. col. I. n. 86.

Jonadab filius Rechab fuit, p. 1097. col. z. n. 56.
& p. 109 5. col. 2. n. 43. & p. 1096. col. 1. n.

ei data fuit certa pars terræ pingvis circà urbem
Jericho, ibid.

Perdan diviſus fuit baculò jacobi, p. 265. verſ. 10.

ubinam fluvius iſte oriatur, p. 1524. col. 2.

273. coſ. I. n 4. it. p. 3 96. col. I. n. 174. cur

iſtud factum ſit, dict. p. 27 3. col. I. n. 4. illius

venditio anté mortem IIaaci contigit, p. 297.

col. 2. n. 5 3: & p. 288. col. I. n. 60. ex illo

ſcintilla egredietur, qvæ poſteros Eſavi conſu-
met, p. 294. col. 2. Sign. * propter illum cir-
cumacti fuerunt filii jacobi, p. 29 5. col. 1. n.7.
cur Jacobi generationes in illo fuerint ſuſpenſæ,
ibid. it. col. 2, n. 10. & n. 12. illius vultus jJaco⸗
bo ſimilis fuit, dict. p. 29 5. col. 2. n. 11. & p.
297. CcoOl. I. n. 19. ipſe fratres ſuos apud patrem,
Jacobum, detulit, p. 296. col. 1. n. 14. qvocircà
ille punitus fuit, ib. & n. 1 5. ipſius fratres qva-
le conſilium contrà illum inierint, E.299. (Ol. 2.

n. 42. illius fratres ſemet anathemati devove-
runt, p. 303. col. 1. n. 77. Asnath, Potipharis

filiam, uxorem duxit, p. 316. cOol. 2. n. 3. Simili-
tudo imaginis patris ſui ei apparuit, p. 318. col. 2.
n. 15 & p. 390. col. 2. n. 222. & p. 39 1. c. I. n.
226, ſpem poſuit in homine, p. 322. COl. 2. n. 30.
cireumciſionem Ægyptiis injunxit, p. 33 1. col.
2. Sign.* à Simeone fratre in foyeam projectus
fuit, p. 3 36. col. 2. Sign. * de qvibus ipſe Ben-
jaminum interrogaverit, p. 343. col. 2. n. 57.
in juſtitia ſua perſiitit, etiam inter gentes, pag-
363. col. 2. n. 47. & p. 399. col. 2. n. 5. 6. 7.
ipſe Rex fuit, ibid. cur ei duplum hæreditatis
Jacobo darum ſit, p. 36 5. col. I. n. 20. ipſe patri
ſuo literas deſponſationis oſtendit, p. 367. col⸗
I. D. 29. illius ofſa ubi ſint ſepulta, p. 369.col. 1.

n. 45. Simeon & Levi illum eradicare volue-
runt, p. 374. col. I. n. 46. & col. 2. Sign. *
ipſe concupiſcentiam ſuam ſubegit, p. 390 col.

2„

—
1,h.
col.
teltan
um
be719
ſama
comp.
col 1.
Maa eet
P. 124
populn
contit⸗
Aus ſit
ur, He
n.ſſ. 6
materne
tus ſimi
c0l. 2.5
coligai
14. cigi
1as, idi⸗
196, co
191. col
ſkument
ſeriptum
1n 70, i
Ind, p.
mo Gaaf
1, 5. 4
rem, b.
ligaverin,
Gosmada
eus ſier⸗
nibatn,
ſp igf
iſſe propt
2. 1,92.
ed, P. 10
5 264, co!
((l. 1, n3.
179 0l 1.
is ellat
enecayitſiti
eolt, P. 10
l
donnu

P.z ſſcol.2.n.17,
Nlnn, 2 ,gan ob
tonem pepert, p.
C0),11n. 1, go
(01. 1. ,4. f010t
0. ſ6, iatti ofkium
cl.1. n. 11, it P.

109 7. col.1,5 50,
dingtis tifes utbem

obi. 16) el. 10
1, d. 1 14. (l.1

in occutſu Elati,.
, col, 1. 174. cur
13,l, hin 4 llius
ci conligit, P. 107.
col. 1.d.60. e il0
Ketos Elati conſu-

1r poter lum t.

).195,60l 1.n,
illofuenint ſuhene,
1:. lliuns olivs o⸗
(l. 1, nel b⸗
tes ſvosPud paen,
col, 1.n l4, gtoeine
1. iplus lanes e⸗
inierigt,,.299, Ol1.
4 amathemati ee⸗
7. Asnanh, Potihhais
16. 0,,. 3 Sinili⸗
ippatdig, 1, 1

nep 12,10,,99.
ginſumit, ) 33 ,10,
te in oſeam hoſel⸗
ue geginls ſe benn
5. 345. 6ol 1. 257.
liam iner genles, pig⸗
. 1. n ſ b .

*

p. 729. col. 2. n. 32. Joſephus terram promil-

conſtituit interpretem, ibid. n. 246. cur ipſe di-

Iſaac, Hebr. pv) cur ſic dictus ſit p. 136. col. I.

mo, p. 20I. col. I. n. 10 I. Iſaaco ab Abraha-
mo data fuit benedictio teſtamenti, p. 203. col.

zorem, p. 212. Col. 2. n. 80. cut illius oculi ca-
ligaverint, p. 222. cOl. I. n. I- cur ipſe duos hœ-

Imaël ad malam indolem degenerâvit, p. 171.

172, col. I. n. 3 3. ipſe ab angelis adminiſtrato

2. n. 222. Septuagimta lingvas calluit, p. 394.
col. 2. n. 7. ipfius ofſa à qvibus portata ſint in

terram Cananæam, p. 489. col. I, n. 56. fere-
trum ejus qvomodo Moles & Nilo extraxerit,

ſam amavit, p. 1242. col. I. n. 1. cur ille rubo

comparatus ſit in benedictione Moſis, p. 152.

Jaſua actepit Thimnath Serach in hæreditatem,

p. 1240. CoOl. 2. n. 81. cur ipſe vetba fecerit ad
populum, p. 1507. col. I, n. 245. Moſes ei

QGus ſit Ho'chea, p. 150 8. col. I. n. 249.

n. 55. & n. 56. ſanctus fuit jam inde ab utero

materno, dict. p. 136. col. 2, n. 56. illius vul-

tus ſimilis fuit vultui patris Abrahami, p. 169.

col. 2. Sign. ** & p. 206. col. 2. n, 29. ipſius

colligatio liberat iſtaélitas à poœnis, p. I 84. verſ.
14. cinis ejus permanet ad expiandum Iſraeli-
tas, ibid. Iſaac & Rebecca ubi ſint ſepulti, p.

186. col. I. n. 7. Iſaac ſancta, fuit oblatio, p.

192. col. 2. n. 28. & p. 213. col. I. n. 81. ei in-
ſttumentum donationis à patre Abrahamo erat
ſcriptum, p. 19 3. col. 1. Sign.* & p. 197. col. 2.
n. 70. ipfe ivit, ut Hagarem adduceret Abraha-

2, n. 6. cur Iſaacus noluerit aneillam ducere u-

dos mactari voluerit, p. 22 3. col. 2. n. 16. Iſaa-
cus viderat gehennam, qvæ infrà Eſavum ape-
riebatur, p. 22 6. col, 2. n. 3 4. qvando mortuu:
ſit, p. 285. col, 2. n. 53. & p. 2 9 8. col. I. n. 55.
ipſe propter dolorem acobi flevit, p. 309. col.
2. n. 92. illius einis ſemper præſens eſt coràm
Deo, p. 1027. col. 1I. n. 156.

Iſehboſchetus curab Abnere fuerit Rex conſtitutus,

col. 2. n. 30. illum febris ardens cortipuit, p.

riis accuſatur apud Deum, p. 173. col. 2. n. 44.

enecavit ſiti Iſraelitas, ibid. n. 4 ,. pœnitentiam
egit, p. 204. col. 2. n. 13. ipſe certo reſpectu

habitavit ac eecidit, p. 206, col. 1. n. 2 6. qvan-

do mortuus ſit, p. 23 1. 0l. I, n. 7. ipſe legem?

à Deo oblatam non recepit, p. 14 88. col. I. n.
50. & n. 5 1. it. p. 1 5 1 I. col. 2. n. 12.
Wtaëlitæ qvot annis fuerint in Egypto, p. I21.
col. 2. Sign. ** & n. 51. it. p. 479. col. I. Sign.
* & Sign.**. comparantur ſtellis, p. 3 99 col. 1.
n. 3. fœmiaarum Iſraeliticarum fœcunditas, p.
400. col. I. n. 9. illæz comparantur beſtiis, p.
4 0°4. COl. I. n. 4 ⅝. Iiraelitæ eadem illa nocte
qva omne primogenitum in Æ gypto fuit oeci=
ſum, cir cumcili fuerunt, p. 462. col. 2. n. 32.
Iſraelita apoſtata idem eſt ac alienigena, p. 480.
col. 1. n. 19 I. Ifraelita præputiatus qvis ſit, p.
482. col. I. n, 209. hujuſmodi præputiatus a-
gnum Paſchalem comedere prohibetur, ibid. n.
110. & n. 111. unde Iſraelitis fuerint arma in
bello contrà Amalecitas, p. 48 8. col. I. Sign.*.
in ſi nocte diei ſeptimi ab egreſſn ex Æ£gypto de=
ſcenderunt in mare Suph, p. 49 2. col. 2. Dn. 24.
exigua fide fuerunt præditi, p. 49 9. col. 2. n. 89.
ipſi inviti à mare Suph profecti ſunt, p. 516.
col. I. n. 160. qvam ob cauſam, ibid. & n. 160 1.
majorem prædam in mari Suph invenerunt,
qvàm ipſi ex Ægypto aſportaverant, ibid. illi à
monte Sinai duodecim millia receſſerunt, pag.
55 8'. col. z. n. 76. lites ſuas coràm gentium
judicibus peragere prohibentur, p. 56 5. col. I.
n. 6. & 7. unde illis ligna fuerint in deſerto, p.
626. col. 2. n. 1 7. & n. 18. eorum liberi ab Æ-
gyptiis impacti fuerunt mutis lapideis, p. 72 9.
col. I. n. 30. Iſraelitæ fuerunt apoſtatæ, p. 73 5.
cOl. 1. n. 77. ipſi à Moſe fuerunt probati, tan-
qvam mulieres declinantes, p. 7 3 5. col. 2. n. 93.
coronas aureas de monte Choreb aſportarunt,
p. 740. col. 2. n. 6. ipſi angelis corruptoribus
à Deo permiſſi fuerunt, poſtqvàm vitulum con-
flatilem fecerant, p. 74 82 col. 1. n. 9. ipſi non
audiverunt vocem Dei loqventis cum Moſe in
tabernaculo, p. 77 9. ol. I. n. 1 5. & n. 1 9. it. col. 2.
n. 2 I. qvando illi fuerint qvaſi excommunicati à
Deo; p. 7 80. col. 1. Sign.* & n. 2 5. it. p. 13 1 8. co!.
2. ·R40, quantum ſpatium illi pedibus ſuis in a-
triocalcare potuerint, p. 79 3. col. 2, n. 14 in feſto
ſolenni nondebebant tangere morticina, p. 956.
col. 1. n. 2 5 rproptet qvam cauſam illi in exilium
fuerint abducti, p. 99 7. col. I. n. 66. alter prosal-
tero tacitè fidejuſſn, p. I102 5. col. I.n. 13 6.it. pag.
1423. COl. 2, n. 9. & p. 1476. col. I. n. 72.
qvo ordine illi profecti ſint in deſetto, p. 109 5.
Iii iii iii 3 Gol.

col. 1. n. 2 9. & ſeqv. omnis, qvi illos odit, is
ipſum Deum Odit, p. I09 8. col. I. n. 68. Deus
illis fletum qvoad poſteros de erminavit, p.
1127. col. 2. n. 9. qvam ob cauſam, ibid. ipfſi
ſedebant coram Deo in ſepto ſive velo interiore,
p. 1214. col. 2. n. 78. per ſcortationem ceci-
derunt, p,. 1223 col. I. n. 66. ſeptem familiæ

de illis defuerunt, p. 1235:⸗ col. I. n. 2 I. qvam

ob rem, ibid. col. 2. n. 27. & p. 12 36. col. 1.
n. 32. Iiraelitæ non pereunt, ſicuti cœteræ gen-
tes, p. 12 57. col. I. n. 13. ipſi fuere moleſti, p.
1304. col. 1. Sign. **. & col. 2. n. 76. ipſi ver-
ba legis, ſtatim atqve ex ore Dei prodierant,
intelligebant, eaqve explicare poterant, pag.
1488⸗col. I. n. 57.m
Wasliticæ tertæ prærogativa, p. 216. col. 1, n. 3.
illa altior eſt omnibus aliis terris, p. 350. col. 1.
Sign. * it. pag. 739. col. I. Sign. ** & pag.
1402. col. 2. D. 1 8. terra Iſraëlitica expiat pec
cata p. 362. col. 2. n. 41. vid. Judaica terra it.
Terra Iſraelitica. =
Iſaſeharis poſteri temporum peritiam noverant, p.
3 80. col. 2. n. 108, & n. 109. It. p. 152 1. col.
2. n. 109. ex illis primores Synedrii eligebantur,
ibid.
Ilialia Græca quæ, p. 22 8. col. I. n. 50.
ler ingreſſutus quid facere debeat, p. 1200. col. 2.
n. 70.
Jubilaas annus aliquando ceſſabit, p. 129 5. col. 1.

Jude, hatriarcha, fuit, qui conſilium dedit, ut Jo-
ſephus venderetur „ b. 3 10. col. 1. n. 1 de di-
gnitate ſua depoſitus fuit, dict. p. 3 10. col. I n.
1. it. p. 3 16. col. 2. n. 1. Spititus S. eum illu-
minavit, pag. 339, col. I. n. 11. ipſius oſſa ſeſe

continuè in ſarcophago volutarunt, dict. pag.

339. col. I. n. 14. & p. 349. col. I. n. 31. & n.
32. it. p. 15 1 5. col. 1I. n. 48, & n. 50.· ipſe ſemet
à fratrum conſilio contrà Joſephum removit, p
p. 37 5. col. 2. n. 58. & n. 60. illius ſceptrum
quale, p. 376. col. I. n. 61. L
Judaicus populus quomodo fuerit diviſus, p. 830.
col. z. n. 24.
Judaicæ terræ fertilitas, p. 377. col. 2. n. 78. & n.
79. vid. Terra Iſraelitiiec.
Judices rem prius inſpiciant, quàm decidant, pag.

148. col. 1. n. 97. && n. 98. eorum qualitates

n. 103. .
Juge ſacrificium matutinum omnem oblationem
præcedit, p. 800. col. 2. n. 1 5. & p. 82 1. col.
2. n. 2 8. it. p. 24 3. col. 2. n. 20, iſtud perfi-
cit omnes oblationes, dict. p. 82 1. col. z. n. 29.
poſt juge ſacrificium veſpertinum regularirer
nihil amplius offertur, ibid. n. 30. juge ſacriſici-
um ubi mactari debeat, p. 12 51. col. I. n. 14.
& ſequ. vid. & Sacrifſicia.
Jumenta, beſtiæ & aves etiam de arbore ſcientiæ
boni & mali comederunt, p. 3 3. col. 1. n. 18.
jumentum magis videt, quàm homo, p. 1200.
col. 2. n. 72.

p. 1129: col. 1. n. 2 8. & p. 1131I. col. I. n. 44.
it. p. 1502. col. 2. n. 196. juramenti forma ac
modus, p. 199. col. 2. n. 2. & p. 190. eol. I. n.
4. juramentum diſſolvi poteſt pcœnitentià, pag.
1262. col. 1. n. 23⸗ quando & à quo illud ſit
præſlandum, p. 1339: col. z. n. 3 6. & ſequ.
Juſtis lux primæ va in futuro ſeculo reſervata eſt, p.
6. col. I. n. 50. juſti, quamvis demortui, di-
cuntur vivi, pag. 9 5: col. 2. Sign. ** juſti ſunt

ſervant urbem, p, 1 50.col. 2. n. 10 8, it. p. 15 I.
col. I. n. I1I. filium juſtum qui relinquit, per-
inde eſt, ac ſi mortuus non eſſet, p. 147. col. 2.
n. & 1. juſti ab initio caſtigantur; ſed eorum finis
eſt tranquillitas, p. 2 26, col. I. n. 3 2. hominis
juſti egreſſus ex aliquo loco notabilis eſt, p. 233.
col. 1. n. 2 3. lufficiat juſtis id, quod eis in futu-
ro ſeculo præparatum eſt, p. 296. col. 1. Sjgn. *
juſtorum animæ apud Deum ſunt reconditæ, p.
15 12. col. I. n. 18.

k.

Kenai, dum prolſelyti fadti ſunt, inter Iſraelitas ha-=
bitarunt, p. 543: col. I. n. 92., eorum magnitu-
do, p. 122 5. col. 2. n. 987. & n. 8 8. vid. Cinæ-
Kethura eſt Hagar, p. 202. col. 2. n. I. & Sign. †
Kibroth Hataavah fuit in deſerto Paran, p- 1094.
col. I. n. 20,
Kinereth vid. Cinereth.
Kiriath Atbah, Hebr. ya Ni e. quatuor, cur ſie di-

quænam eſſe debeant, P. 13 07 c0l. 2. n. 10 2,&!

catur, p. 186. col. 1. Sign, T & n. 7.

Juramenlum Dei quale „pPag. 77. col. 2. n. 60. it.

vehiculum Dei, p. 13 7. col. I. n. 60. decem juſti

Rorachut,

—
Horachul, i
llaelitica

lLaben impt
augur fuit/
Ladensroxi
n. 11 ¾ 1t.
L’ſelem utb
(0l. 20 h.

Lamechus C

n I6; iob⸗
jugali abſl
ſ0:col. ¹.
col. 1 ian

laudite, b

1626, col.
lLipilati grit
n 1z. leg
(os, ,,9
Ng⸗ 10, 32
2, he hl it.
lauj bominis
col. 1. N. 2
Lea cur teneris
ill Deuim ro
mininamma

Lenlter cur en

0. 103,.

Uynſu gom

t ir egtz.
n49.

ahilanm ihu

14 44, 01. 1.
men Leri 5
lrnft
Uit,idid cl
meone fatfen
inierunt, 9,3,
nntibe⸗
dus ſenildes,

Mnibus ſiattid

4 9) col 8

nüiennt

eplticz tribr⸗

1 inan.

———
—

hem oblationem
KP. 521, ol.
10, iſtad perfi⸗
11,C0h 1. . 29.
hum tegnlarher
3o. juge actlici⸗
1. col 1,ne 1.

de bore ſelentie
33. cole le l⸗
homo, P. 1100:

col. 1. n. 60, 1,
131,f0. 1. 9, 44,.
amenti foimaa
)rgo eeen⸗
cenltentla pag.
i goo illuc li
,n. z0. K legu.
ulotelernata elhh⸗
Vis demonui, dl⸗
Sign 1n uſi unt
10, 60, decem ſuſti
N. 10 ö,1t. . ll⸗
qni telinguinbet—
let h. 147,00.1.
turzled eorumm ini
l.1. n, 32, homninis

notabilselt, 13

oceizinin⸗
1950 el⸗ 1 De⸗
nlust terondiiay⸗

ih inter ltueltushi⸗
n, eorum agnn .
n 88, nig. Cin⸗

ſcler ,1096*

go Datan, b

, ummntl ii .
f& N:

WlN

Korachus, illius cœtus non accepit partem in terra

Lapidatio qvibus verbis indicetur, p. 946. col. 1.

Lebitarum tribus ab arca fœderis conſumpta fuit, p.

conflatilis, p. 737. col. I. n. 94. & p. 1041. col.

i N D E xK.

Iſraelitica, p. 1243. gol. 1. Sign. "*

Laban, improbus extitit, pag. 199. col. I. Sign.*
augur fuit, p. 2 5. col. 1.n. 46. .
Ladgens proximum ad quid tenestur, p. 576. col. I.
n. 113. it. p. 57 9. col. I. n. 1411.
Læſchem urbs dicta fuit Pamias ſeu Panias, p. 1524.
col. 2. n. 141. .
Lamechus Cainum interfecit, p. 47. col. I. n. 5 5. &
n. 56, ipſius uxores cur ſemet à congreſſu con-
jugali abſtinuerint, p. 49, eol. I. n. 70. & pag.
50. col. z. n. 80. an ipſe propheta fuerit, p. 54.
col. I. Sign. † natus eſt circumciſus, ibid.
Laodicea, urbs, aliqvando opus habuit oleò, pag.
152 6. col. 2. n. 159.

n. 13. & ſeqv. qvomodo peracta fuerit apud Ju-
dæos, p. 999. col. 2. n. 69. & p. 122 8. col. 1.

n. 9. & I0. lapidationis locus qvis, p. 1140. col.

2. n. 61. it. p. 12 2 8. col. I. n. I1.
Laus hominis plena eo, abſente dici ſolet, p. 1115.
col. 2. n. 29.
Lea cur teneris fuerit oeulis, p. 241. col. 2. Sign.*
illa Deum rogavit, ut proles maſculina in fœ-
mininam mutaretur, p. 249. col. I. n. 34.
Lentes cur à Jacobo fuerint coctæ, p. 215. col. 1.
n. 10;z
Leproſas pro mortuo habetur, p. 261, col. I. Sign.
t. it. p. 413. col. 2 n. 67. & p. I117. col. 1.
n. 4.8.

244. col. 2. n. 50. qvam ob cauſam, ibid. no
men Levi à qvo ei fuerit impoſitum, pag. 2 45.
col. iu. n. 51. cur nomen iſtud ei impoſitum fue-
rit, ibid. col. 1. Sign. * ipſe Levi unà cum Si
meone fratre ſuo conſilium adverſus Joſephum
inierunt, p. 372. col. I. n. 2 2. & n. 27. Levita
rum tribus ab gyptiis non fuit ſubjecta oneri-
bus ſervilibus, p. 42 6. col. 2. n. 4. Levi præ o-
mnibus fratribus ſuis dies vitæ prolongavit, p.
435. col. 2, Sign. “. Levitarum caſtra locus
refugii erant in deſerto, p. 575. col. I. n. 107.
Levitica tribus haud innexa fuit crimini vituli

cum cœteris Iiraelitis non fuerint numerati⸗ p.
1040. col. z. n. II. it. p. 1094. col. 2. n. 29.
it. p. 10 8 5. col. I. n. 41. & p. 1086. col. I. n. 5 3.
Levitica tribus qvaſi phalanx regia fuit, p. 1040.
col. 2. n. 10. & p. 1045. col. I, n. 19. Levitæ
perſecuti ſunt Iſeaelitas, p. 12 3 5. col. 2. n. 26.
& pi 1348˖. col. 2. n. 14. de Levitis qvatuor fa-
miliæ fuerunt interemptæ ab Iiraelitis, p. 12 3 5.
col. 2. Sign. *. Levitæ potuerunt poſſidere a-
g'os extrà terminum terræ Chananææ, p. 1241.
col. I. n. 8 8. portionem ſtatutam ex domo Re-
gis i. e. Dei abſtulerunt, p. 13 49. col. 2. n. 2 8.
Lebiathan & compar ejus creavit Deus marem &
fœminam, p. 1I4. verſ. 21. fœmina à Deo in-
terfecta, & juſtis in futurum tempus à Deo ſa-
lita ac reſervata fuit, ibid. ut & col. 2. n. 117.
Lex ubi debeat incipere, p. I. col. 2. n. 3. & pag.
459, col. I. n. 1, lex oralis, p. 217, col. 2. n. 17.
& p. 517. col. 2. n. 175. lex oralis non eſt in
Scripturam redigenda, p. 75 8. col. 2. n. 86.
id tamen poſteà propter nece ſſitatem permilſ=
ſum fuit, ibid. lex Divina venit nomine aqvæ,
p. 517. Col. I. n. 173. legis exponendæ tredecim
ſunt modi, p. 11. col. 2. n. 88. it. p. 98 5. col⸗
2. Sign. **. it. p. 1069. col. I. n. 3 I. & p. 1414

col. 1. n. 19. prætereà triginta & duo modi ſunt

legis explicàndæ, p. 2 5. col. z. n. 52. legis
promulgationi qvis dies deſtinatus fuerit, p. 20.
col. 1 n. 174. & col. 2. n. 175. in lege Moſis non
eſt ptius & poſterius, p. 141. col. I. n. 2 5. &
p. 2 87. cOl. 2. n. 52. it. p. 83 9. col. I. n. 1: &
p. 1087. col. 2. n. 2. legis verba varios admit-
tunt ſenſus, p. 27 8. col. I. n. 47. legis repetitio
qvomodo ſit facta, p. 759. col. 2. n. 96. leges
Hebr. yn cur ita in ſpecie dicantur, p. 217.
col. 2. n. 17. & p. 102 8. col. 1. n. 158. legi fa⸗
ctum eſt ſepimentum à Rabbinis, p. 83 3. col. 2.
n. 56. & p. 97 1. col. 2. n. 102. lex 70. lingvis
à Moſe expoſita fuit. p. 1300. col/I. n. 42 &
pag 1459. col. I. n. 4. antè mundum conditum
exlitit, p. 1320. col. 4, n.5 1. Eſavo & Iſmaeli
à Deo oblata fuit, p. 1320. col. I. n. 52. & p-

recepta, ibid. lege n qvi non docet filium ſuum,
is dies ejus abbreviat, p. 13 5 8. col. 2. n. 74.
cur lex diſcenda ſit, p. 13 5 5. col. I, n. 3 5. qvi
ſemet à lege ſeparat, is cultui idololatrico pro-

1. n. 13, & p. 1045. (0l, 1. n. 17. Levitæ cur

ximus eſt, p. 13 57. col. 1. n. 57. legis verba
ſun

*

1487. col. 2. n. 49. & 50. ſed ab illis non fuit

1IN D

ſunt inſtar montium, qvi à pilo dependent, p. †

1508. col. 2. n. 2 54, lex coràm Deo igne ſcri-
pta fuit, p. 1 512. col. I. n. 16.
Libellus repudii, vid. Repudii libellus.
Liberi cui non ſunt, is non ædificatus, ſed deſtru-
Ccus eſt, p. 12 6. col. 1. n. 2. talis pro mortuo
habetur, p. 245. col. z. n. 3. & p. 261, col. I.
Sign. † .
Libertas, Hebr. ,
col. 1. n., 30. . .
Ligna in deſerto ünde fuerint Iſraelitis, pag. 62 6.
col. 2. n. 17. & 18. it. p. 6 51. col. I. n. 54.
Linga Hebræa antiqviſſima eſt, p. 89. col. 2. O. 1.
lingva maledica qvomodo punita fuerit, pag
419. col. 2. n. 11. ab ea ſibi cavendum eſt, p.

unde ſie dicatur, p. 99 3.

1442. col. z. n. 21. qvot lingvæ ſiat in mun-

do, p. 13 00. coOl. t. n. 42. it. p. 1487. col. I. . 45.
Lingvæ tres in ſinapi fuerunt ab Abrahamo ho-
ſpitibus oblatæ, p: I42. col. 2. n. 41.

Litera) od in nomine Sarai murmuravit contrâà

Deum, p. 131. col. 2. n. 16. & n. 18.
Lites vid. Controverſiæ. .
Lothus unde dives ſit factus, p. 10 3. col. I. n. 6.
ipſius paſſiores erant improbi, ibid. col. 2. Sign.
XW & n. 8. illius ſemen à ſemine Abrahami ſepa-
ratum fuit, p. 105. col I. Sign. *, ipſe Abra-
hami religionem ſeqvi noluit, p. 105. col. 2.
n. 19. 1 judex fuit conſtitutus à Sodomitis,
p. 152, col. I. Sign. †. cur illius uxor in ſtatuam
ſalis verſa fuerit, p. 16 I. col. I. n. 69. i pſius u-
xor qvomodo vocata ſit, ibid. illius filiæ cur
cum patre concubuerint, p. 161. col. 2. n. 74.
in Lothi ſpelunca vinum à Deo præparatum fuit,
ibid. n. 76. ipſius filiæ tempore Moſis mercedem
acceperunt, p. 16 3. cOl. I. n. 8 3.‧G& n. 94. .
Lucerna media in candelabro aureo per totum di-
em ardebar, p. 670. col. 2. n. 118. it. p. 9 93.
col. I. n. 6. & ſequ. ab illa cœteræ lucernæ ac-
cendebantur, p. 670. col. 2. n. 118. hæc me-
dia lucerna 40. annis ante templum vaſtatum
extincta fuit, dict. p. 670. col. 2. n. 11 8. exce-
ptãâ hac lucerna media ſive occidentali cœteræ
lucernæ à veſpere ad mane ſolum arſerunt, pag.
67 1.c01, I. n. I 20. it. p. 10 92:col. I⸗n. M.
Lugentes cibantur ab aliis, p. 21 5. col. 1, n. 102.
illis prohibitum eſt loqui, dict. p. 215. col. I. n.
104. quamdiu prohibitum ſit, ibid. quis propriè
ſit lugens, p. 930. col. I. n, 30. it, p. 85 3: C0. 1.

n. 67. lugenti de ſanctis ſive ſacrificiis comedere
prohibitum eſt, p. 145 6. eol: 2. n. 558S,

col. I. n. 104. in luctu prohibita eſt tanſura, p.
847. col. I. n. 17, ſummus ſacerdos in lucta
oblationem facere poteſt, p. 85 3. col. 1. n. 6 5.
Lus eadem eſt, quæ Bethel, p. 236. col. 2. n. 59.
Lux primæva juſtis in futuro ſeculo reſervata eſt,
pag. 6. col. I. n. 50.

M.

Mactatio animalis quando legitimè ac ritè facta
intelligatur, p. 9 50. cOl. 1. Sign. ** & n. 50.
Macula, quæ alicui inhæret, non eſt proximo ex-

2. n. 159. vid. Vitium.

Magdiel eſi RKoma, p. 29 3.col. 2. n. 5 5⸗
Magi, Hebt. a unde nomen habeant, p. 324.
col. I. n. 12. .

19, it. p. I 14. c0l. 1, . 62.
Maledictiones de monte Hebal qvomodo ſint factæ
Iſraelitis, p. 1460. 7ol. I. n. 11. & n. 12.
Mamre Abrahamo conſilium dedit, ut ipſe ſemet
circumcideret, p. 111. col. 2. n. 3 5.
Manichæi ſtatuerunt, duo eſſe principia, p. 28.
col. 1. n. 76. .
Manna in medio roris fuit, p. 52 I. col. 2. n. 19.
& p. 52 3. col. 2. n. 3 3. & p. 524. cOl. 1. n. 39.
crepuſeuio veſpertino ante Sabbathum creatum
fuit, p. 52 5. col. I. n. 5I. mannæ urna à Jeremia
producta fuit, p. 529. col. I. n. 7 8. qvamdiu
manna deſcenderit, p. 529. COl. 1. n. 92. & n. 893.

Hor. col. I. n. 24. cur illud ab Iſfraelitis voca-
tum ſit viliſſimum, p. I182. col. I. n. 45, in o-
mnes corporis partes illud ſeſe diviſit, p. 52 1.
col. 2. n. 19. & in multos ſapores mutatum fuit,
dicG. p. I182. col. I. n. 44.
Manus impoſitio, Græc. geuο οναια quem habe-
at effectum, p. 124 8. col. 1. n. 72.
Mara locus in deſetto, p. 5 17. V. 24. Deus ibi dedit
Iſfraelitis nonnulla legis capita, ibid. & col. I. .
172. quænam illa fuerint, ibid. n. 173.

Mare Suph, quando diviſum fuit, omnes ſimul a⸗
uæ

Puctus eſt circulus, qui voluitur in mundo, p. 21 5.

Probranda, p. 600. col. 2. n. 76. it. p. 942. col.

Magiſtratus peccatum eſt reatus populi, p. 303.col-

