\ח\ומרא
נו פו
ללרחוא
לונר נ
נונינן ר
הבער (
ומה ער
ב /קל
נר ב
עיוה
ברנאה (
התת (
תאמר כ
\ ת
ח מה
עװש כ
וח (
אקרין
סנא
לול
7
: וכלא'ם.
לרגאָ! 1

השער הרביעי פרק ב

;36 quis 1174 : quid quæſtioni cum iſtis
omnibus? ita enim omnia ſunt terra
naſcentia. Iſtir omnibur, id eſt iſti præ-
putio, fermento & heterogeneis vi-
neæx? Sed M. Mardochæus reſpondet
Magiſtro Aſi: 164 pronunciamus au-
thoritate Reſch lakiſchi, Contra unum
ex uno concluſum levitatem & gravi-
tatem objicimus; quidvis indifferen-
ter תסם‎ objicimus: contra unum ₪
duobus concluſum objicimus etiam
quidvis: contra unum 6 tribus con-
cluſum, ſi redierit primum argumen-
tum etiam quodvis objicimus, 11 argu-
mentum ſive argumentatio non redi-
Erit, levitatem & gravitatem objici-
mus, quodvis non obſicimus. 6
eſt lectio D. S. J. & Doctorum no-
ſtrorum Gallorum l. m. Expoſitio hu-
jus dicti, Contra unum 8 duobus con-
cluſum quidvis etiam objicimus: hu-
jus inquam expoſitio talis eſt. Exempli
gratia, cum objicimus, Quid huic
cum præputio: quia ſic non compe-
tit ei tempus סטף‎ frui datur? &c. &
prius illud ſtatuminavimus alio quo-
dam, ubi dicebamus, Fermentum -
ſchatis prius 11180 arguit: quum de-
inde ad objiciendum progredimur,
Quid nobis cum fermento? .4 ad ma-
nus non ſit objectio levitatis vel gravi-
tatis, ut regeramus, quod ſic extermi-
nium &c. ſed in manibus habeamus
objectionem 2105 quodcunque ſit,
modo duobus docentibus inſit, ſcil.
eræputio & fermento, iſtud objicia-
mus licet, etiamſi nondum perveneri-
mus 40 illud Aequalis conditio. Verum

179
קולא וחומר' פרכינן. כלל
רהו לא פרכי" חדא מתרת
פרכי' אם" כל דהו ' חראפ
מתלת אי הרר דינא פרכי
אפי בל רהו ואי לת הרר
דינא קולא וחומרא פרכי
כ דהו ל4ס פרכינן כך
נירסרת | רשיי | ורבותינו
הצרפתיםם דל והפי" חראת
מתרתי אפילו כל דהו פי
כנון שהשבנו מה לערלדה
שכן לא חיתרה לה שער]
הכושר וכו' ופייענוהו מדבר
אחר שאמרנו חמץ בפסח
יוכיח וכשבאנו אז להשיב
מרה לחמץ אם לא הירה
בידינותשובת קולא וחומרא
שנשיב שכן כררז והירק
בידינו תשוברת כל" רהו
השורה בשנים) המלמרין
פ" בערלרה וחמץ היינו
משיבין אותה ואע'פי שלא
באנו להצר השורה אבלל
חר מתלרז ‏ פי כנגון זו
שאמרנו כלא. יוכיחו דהוו
להו ג' מלמרי ערלה וחמץ
וכלאזם אםס הירה בירינו
תשוברת קולות וחומרצע
להשיב על הכלאיכם כמו
Z. 2 cum

- 6 הכלכות קולם - 180

cum unum 2 tribus concluſum 616 1-
cuti in ס6‎ quum diceremus, heteroge-
nea vineæ ilud defendunt, ubi erant
tria docentia, præputium, fermen-
tum, & heterogenea) ſi m promptu
fuerit regerere levitatem vel gravita-
tem, ut objiciamus contra heteroge-
nea (exempli gratia, Quid nobis cum
heterogeneis? nam 10 hæc vel 1114 ra-
tio מו‎ 15 reperitur) 164 ut neceſſaria 6
argumentationis redintegratio, dica-
turque, Præputium arguit &c. adeo-
que concluſio emanet per illud 2
conditio, &tribus illis: ſi progrediamur
ad objiciendum contra illud conditionis
60278 ; סס‎ caſu quodvis objicimus.
Sed quamdiu argumentatio non re-
diit, non quiduis objicimus: ita ut -לס‎
jiciamus, Quid nobis cum heteroge-
neis: quæ etiam ſunt 5 terra naſcen-

מסי הת הו דש הר ום - '. tia? quamvis hoc tribus iſtis commu-‏
ומקמי הכי לא פרבינן * ſit. Porro hic 616 conſiderandi 10- N‏ סת
קולא וחומרגת ולבאוררק.

אדרבנת איפכא מסתברנת

cus, quæ ſit ratio, ut contra unum 6
duobus concluſum quidvis objicia-
mus, etiam antequam redeat argu-
mentum primum: contra unum סנס‎
tribus concluſum non quidvis ob-
jiciamus, niſi poſt redintegratum pri-
mumargumentum, & antequam re-
dintegretur non objiciamus, niſi levi-
tatem & gravitatem: nam prima fron-
te è& diverſo potius contrarium judica-
retur. Mihi autem videtur pro exi-
gua mea ſcientia, rei rationem talem
eſſe: quod quamdiu non reſumitur
argumentum, omne illud Arguet quod
producimus faeiat 1 confirmandum
& juvandum argumentum ab impari,

מה לכלאיםם שבז כך וכך
בהםםזדליצמריך חורת הרין
לומ' ערלה תוכיה וכו' וייתי
במה הצר משלשתן ובאנו
להשיב עלל מה הצר או
פרכינן כל רהו אבל 2 —
כמה דלא הרר דונא לצת
פרכינן כל רהו כנון שנשיב
מה לכלאיםם שכן . גידולי

| קרקע ואף על גב דשוינת

לשלשתו : ויש באן מקובס
עיון מה טעםם חרא מתרתי

פרכינן בלל דהו ואפילו .

מתלרת לא פרבינן 2—
דהו אלא בְתר דהרר דינא

ונראה בעיני לפיקוצר דעתי

טעם הדבר בן דכלל מדק

דלא הדר דינא כל היוכיח

שאנו מביאין, הוא לקיוכ

זלסייע הקיו שבתחלת הרין
הילכך אחר: שהק'ו צריך

. סעד לתומכו ול4ת יובל"
לעמוד מצר עצמו שתי

ראיות עדיפי מראיה אחרת
'ייתר חזקיהיה בשני יוכיחים
0 ,

ת
ה
1
teſt 4‏
ment‏
ו
ו
ו
סס
-
0

..

ת
0
חו
א

מזוות

.

00
אָבסן}
1
י
ך
*
4
fumpr‏
ת
4 ו
וד
)[101&

ו .

וס

: '\7&80

8]1־31
סת
י

מ וכ
נהסרי

₪ לשל

נמה ה
להשיב
פינון ‏
כמה דל
רכען כ
מם לנל
קר ץ
לעלעתן
לומ (
נ'ידכ'נ/ 1
מקמי ך
מתלד \
דו אלא
הנ
קלא וחו
אוונא \

ל וד

לא הח
שני מכ
???\סיי?\*חןן

e‏ ע

לעמװ' 0
לת ע

ע
8
7

quod occurrit argumentationis ini-
.סם‎ Ergo poſtquam argumentum
ס4‎ impari eget fulero ad ipſum ſtabi-

liendum, nec per ſe ipſum ſtare po-
teſt; argumenta duo præſtant argu-

mento uno, & majus robur erit in
duobus Arguet, quam in סתט‎ -

Itaque hac de cauſa diximus, nos ad-
verſus unum ₪ tribus concluſum non

objicere objectionem quamvis, ante-
quam pervenerimus ad illud Quæ con-

ditio: quia argumentum ג‎ impari,
uod ar gumentationis initio occur-
. ] :

rit, magis argumentis confirmatum
eſt, quam cum unum 6 duobus con-

cluditur; ubi nonniſi unius rei ar-

gum. habes. (nam prius è duobus eſt

id quod ſtabilitur.) Ergo quum u-
objectionem objicimus; etiam ante il- שהו כרנו ומשבש אותוה‎
lud Quæ conditio: Et D. S. J. inquit:
סת‎ argumentandi modos nobis ט‎ Sina
fuiſſe traditos. Verum nonnemo le-
Gionem hanc cujus meminimus im-
pugnat, eam que perturbat & hoc mo-

num duobus concluditur, quamvis

do legit: Contra unum 6 duobus,
aut unum 8 tribus concluſum, ſi re-
ſumpta fuerit argumentatio, 86 illud
ipſum probatum fuerit per conditio-
nem æqualem, objicimus quidvis; ſin
minus, non. Et ſecundum hanc ie-

Ctionem nulla eſt differentia inter u-
num 8 duobus, & unumè tribus con-

cluſum: quia מו‎ nullo iſtorum quid-

vis obicimus, niſi poſt reſumptam

argumentationem; ante repetitio-
nem verò in nullo objicimus, גוות‎ le-
vitatem & gravitatem, Sed prior

ג וה õ‏ פרק 5

מיוכיתח אחד ומטעם זרק
אמרנו דהרא מתלת ל+ת
פרכינן פרכא כל" רהואת
קורםם שבאנו למרה הצר
|משוםם+ שהק'ו שבתחלרת
הרין חזק הראיותת יותר
מחרא מתרתי שאין לף
אלות ראירת דבר אחר

מהרתיה פירכא כל;ךהךא
ואפילו. קורםם מר הצד.
ירש"י אומר כך המרות
שהקשרה y‏ — גירסנת . זו

וגורס הכי חדאת מתרתי

או חרא מתלת אי הרר דינא
ואתיא. במרה הצ פרכינן
כל דהוא ואי לא לא ולפי
גירסות. זו אין חילוק ביז

הדא מתרתי לחדא מתלת.

דכולהו ל4 פרכינן כל
דהו אלא אחר הזרת הרין'
וקודם לכן בכל ענין לת
פרכינן אלא קולא וחומרא
וגירסות הראשונרה עיקר
ומה. שהקשו.. עלה מתורץ
| בתיס איןזה מקומו' \

17 z .-

הליכות עולם 182

lectio præſtat: & 0800 adverſus eam
objecerunt, in additamentis ſolutum
eſt: hic ipſi non eſt locus.
6. 219. Quandoque datur ob-
jectio, nec æſtimatur, סת‎ quidem ob-
ס1660‎ qua quidvis objicitur: adeoque
inde argumentum non infringitur.
Ut initio Babæ mediæ: Quid illi cum
conditione æquali, quæ in ipſis eit:
quum etiam non ſit iſtud in lege de
nefanda machinatione? ecce nulla
pugna eſt. Lex 06 nefanda machi-
natione non infringit: ſenſus eſt, non
cenſetur objectionem ſuppeditare, ne
quidem qua quidvis ob'icitur. Hu-
jusmodi quid etiam exſtat initio Babæ
primæ, ſimiliterque multis locis. In-
venimus etiam objici objectionem;
quamvis non quadret: זט‎ cap. Qui
vulnere Gc. vitiat. Quid illi cum
muliere? quia etiam non eſt obnoxia
circumciſioni. Sic ſimilia omnia.
6. 220. Aliquando quum objici-
tur contra argumentationis initium,
mutant argumentum ab impari per
Ubicunque: nec ipſiſſimum exprimi-
mus docens (ſive argumentum,) 6
diſcens ſive concluſionem: atque de-
inde non quadrat amplius objectio
iſta. Et hoc eſt argumentum ab im-
pari, quod paſſim in Gemara locorum
dicitur: quia ita formatur, Quemadmo-
dum ubicunque (ſive in quovis 1000,(
aut ſimiliter. Sicutiillud cap. 1. .חולין‎
Vas teſtaceum contaminare parte
exteriori, confirmatur argumento סג‎
impari: Quid? quæcunque vaſa non
זתגתותוגזתס6‎ interno aere, contami-

(רים) ופעמיםם יש
פירכא ולא חשיבה אפילו
כל דהוא ולא פריך מינרק
בריש מציעפת מר להצר
השורה שבהן שכן אינו
בתורת הזמה הא לאקשיא
תורחז הזמה לא פריך פי
לא השיכא לירה פירכנת
ואפילו כל" דהו א'נ בריש
קמא וכן בכמרה רוכתי
ואשכחן רפריך פירכא ואף
עלל נב דלא שייכא בפרק
החובלמה לאשה שכן איגה

במילה וכן כל כיוצא בזה *

(רכ) פעמיםם בשיש
פירכגת אעיקרא דדינא
משנין הק"ו למקומו!י ולא
גייחד לא המלמר ולאהלמר
עצמוותו לא שייכא חך
פירכא וזהו ק"י של מקומות
בכוליה גמרא שאומר מר
במקום או כיוצא בזה כ'

| הארפרקקמא דחולין ויהא
כלי חרס מטמא מגבו מק'ו

מה כלהכלים שאין מטמאין
מאוירן מטמאין מנבן כלי
חרס שמטמא מאוירו אינו
דין שמטמא מגבו וכו'ואיכא
למפרך מה לבל* הכליםם

nant

nant
1
ה‎
terior
teſt,
1 n
princ
ſtacec
Prine
ment
ו‎
סל‎
וסז‎
הו‎
הת‎
ה‎
Contan
10
ל‎
0
ף‎
1 0
ול‎
סול‎
מ‎ 0
61 dar
וֹװװ]יוֹש‎
ו‎
שףסשף‎
70
0
ו‎
10
סח3‎
000 ו‎
ט‎ 6
1
ה‎

ו'
ג'וכא
ל דו
נויש
חטור
נתורת
חורת
לו ה'
ואגילל
קטא \
(אעכת
ד נ
החוכל
גמירת
י
פ'וכא
מעין .
("חדלט
למ וה
לרכא ו
נגולית
קוס

האדפן

ל י
מהכלך
לאוירן
דר ץ
עע
נו

7 השער הרביעי פרק ב \
שבו נעשין אב הטומארה -מסת nant tamen parte ſua exteriore;‏

תאמר בכלי הרם שאינו æquum eſt, ut vas teſtaceum quod‏ סת
-אס interno 4510 contaminat, parte ſua‏

נעשה אבט ר'טו!מאה ולכך teriori contaminet? &c. Sed objici po-‏
משנה הק י לומ' דלאו מכ -גץ teſt, Quid huic cum omnibus illis‏
ק”ר קא עביד אלא מכחאויר 5תסהגתומוטתסס ſis? nam etiam nunt‏
זגכב דמקוכם שאין האויר -₪ poteris 06 vaſe‏ ס־!ס:).װסבגוֹקוֹסמוֹג%ן
non flat contaminationis‏ ססטף,114060
principhum Itaque immutant argu- = מסמא הנכ מטמא‎
mentum סג‎ impari, dicendo: vi 41- שהאויר מטמא אינו רין‎

gumenti iſtius ab impari id מסת‎ con- שחגנב מממא והשתא לת‎

„ י -א ſed viaè ris & dorſi (ſive partis‏ ; וסת
שייכא הך פירכא רמה לכל terioris.) quia ubicunque aer non‏

contaminat, pars exterior contami- הכליםם וכו' דהא לאילפינ]‎
nat: nonne ergo æquum eſt, ut מכח כלי אלא מכח אויב גפט‎
aèr contaminat, pars exterior etiam ל‎ N „N1 2
contaminet. atque jam non quadrat &*α גויר וגב לא‎
iſta objectio, Quid huic cum illis vaſi?z הך פירכא בלל וכן בכלל‎
Re nam ecce ic non diſcimus vi vaſis, דוכתא ! הולכך כל מקוםם‎
00 vi 48118 & partis exterioris: in — א‎
quem aerem tuartem exteriorem 7 שיש פירכא ואינר משל‎
iſta objectio non quadrat ullo modo. V הקיו בידוע שיש ג"כ‎
Gimiliter omnibus Aliis locis. Ergo המקימות פרכא כמן שיש‎
ubicunque eſtobjectio, nec argumen- deo עלל המלמדין עצמן‎
tum ab impari mutatur; מז‎ con מ‎
eſt dari etiam contra illud, quod per יועיל השינוי לבלום ומםל‎

Ukicunque fit, objectionem, quemad- הנמרא לחכמים ולמוציאי‎ *

modum contra ipſa docentia: nec - .
quicquam prodefle iſtam mutatio- מרע לחקור ולירע כיההיא‎

nem. Atque præbuerunt דפרק קמא דקדושיז1 כ ! -הגממסב)‎
ש&וֹ]מסוֹס)}וֹװף&,8;כ!3ת16ק53וֹסי‎ eruunt, אמה העבריה שאין נקנירת‎
inquirendi & cognoſcendi materiam. . יאר‎
Sicuti illud cap. Fimi בקנר,: בכםף 1 7 .קירושין‎ -
ancilla Hebræa quæ non acquiritur שנקב ר1 בביאה אינו דין‎
coitu, acquiritur argento: שנקנית בכסף ' ופריך מה -+ סתתסת‎
quum eſt, ut uxor quæ acquiritur coi- לאמה העבריה.שכן יוצאה‎
tu, argento etiam acquiratur? Ubi
objiciur: Quid huic cum הלימור סג‎ *
; | 1160

-הלפות עשלם -י7 0 . %
בכסף תאמר באשרה. וכו מסטון Hebræa? nam etiam argento‏
ושם היה יכול לשנות ה;קל 6 ſit. 8 06 uxore, 806. Ibi‏
וחומר שלגת ברװ אשרק author mutare poterat argumentum‏

ab impari, ne concluderemus illud 00 <= ר‎
uxore ex גוווסתג‎ : ſed illud 05 argento מאמה אבל נרון כסף מב'א'‎
. 6% iplo coitu. Quid? coitus נטף‎ non באמה‎ Pa מה ביאה שאינו‎
Aacquirit ancillam, acquirit uxorem: .- = י‎
nonne æqquum eſt ut argentum, quod יקונה באש כסף שקונרק‎
acquirit ancillam Hebræam, acqui- באמה חעבריה אינו די‎
rat etiam uxorem. nec amplius qua- שיקנה באשהותו לא שייכא‎
draret illa objectio, Quid huic cum הך פירכא דמה לאמה וְכ'‎

ancilla? &c. Verum תסם‎ mutatur: quia אלגץ מפני שלא . יועיל\‎

non prodeſſet iſta mutatio, quod גמגן‎ +
etiam objici poſſet, Quid illi cum ar- השינוי רהשתא נמי איכא‎

gento? nam etiam fatiſcit ejus poten- 12r 322 לאקשןװג מה‎ :

comparat fratriam. Sic -= 7‏ תסת quia‏ : ג
xreddi 1ס סק‎ ratio omnibus aliis locis: — “
ב בס י וכן יש ליתן intelligens induſtria conſilia com- SyO‏ &
בכל דוכתא ונבון תחבולות - - arabit.‏

- 6. את .1פ1‎ ulla gravitate, quæ ש‎
vulgari opinione nititur; מסם‎ verè (רכא) מל* חוט">>‎

: , -מ1 114 א6 fermone in 1696 ſcripto,‏
שהיא סברא מעלמא ולא formant, utr‏ מסם quam objectionem‏
מילתא דכתובא . בתורר- 04 argumentationem impugnent:‏
א שש וו שי1 eam inſerunt argumento ab‏
און עושין ממנה פירכנת. ipſo eam abſorbent.‏ תו &

. לםחװ' הרין אבל< מכניסין Ubicunque ſunt argu-‏ .222 .6

entia, Gemara paſſim dicit, Poteſt ſic nn ו‎
dici, poteſt etiam 06 dici, ſingulaque | 7
ſuo loco correctionem afferunt: 6 (רכב) כלהיכא ראיכ' ח‎
diceret, Non oncludemi nec hinc, —1 r והמורין‎
nec inde. Quod præciſe accipien- D א‎
dum eſt, quum redarguunt & deſtru- — 22 את זה אומר הגמרא‎
unt ſeſe invicem omnimodè. quem- הכי‎ w5 רוכתא איכא‎

tur, concludi luctum quoad ſacerdo.. י‎ --

בליי-..

admodum illud quod produxerunt 292) ואיכא אַ'למוּמך הכי‎

ו
Ecce el‏
ו
ף
ם
mi lace‏

את
]
ת
וו
( ו
ו
ו
1
1
יד
in vacc‏
וו
מ
ה
nonne:‏
ו
ו
א חוז
trariun‏
א וז
6
tta‏ סת

4ת .

0 חס
ib‏ חגד
ס]
ת
L‏ %\\\צל'וֹ
grarin‏
ו
ת
640

ו
₪ ת'ו
וחמר .
מאמלא
מחג'א'
לה
נאמה ה
ללהו
חן לרכ
י
השטי ה
לאקשןװ»
הור כ
נ'מזס \
בכל'רןכך,}
ח-
נא
'א לנ-
ל\ ה
אן וושין

| חר

אוחה קו
ט

"כ
7] והמ
החא
NPN‏
ללו עע
- יו

tem vulgarem argumento ab impari.

Ecce enim invenimus abſolvi luctum
quoad ſummum ſacerdotem, reſpe-

- ש‎ oblationis privati alicujus. Dici-

tur denuò, non abſolvi luctum ſum-
mi ſacerdotis in oblatione privati; id-
que argumento ab impari, &c. Ergo
quandequidem ipſum argumentum

ab impari aſtruit & deſtrun omnino;

ג השער הרבעי.פרֶק ב

וחר תק' אדוכתיה כלומר
לא נלמור לא מזה ול4ת
מזה * ורוקא בשמכמישין
וסותרין זה את זה לנמרי
כמו אותרק שהביאו מפ'ק
לובהיםם רבתהלרה - אמר
דתיתי אנינורת אצל* כהן

הדיוט בק'ו שהרי מצינן שו ait Gemara, Unumquodque‏ ום?

1060 correctionem affert. Verum

ubi contradiétio ipſa non inventtur,

ita מסה‎ loquitur: quod ambo ſtatui
poſſint. Ut illud cap. r. .חולין‎ ubi
author elicere vult, quod decollatio
in vacca locum habeat, argumento
ah impariè vitula. Quid? vitula cum
qua non agitur legitimè ſi juguletur,

legitimè tractatur in decollatione:

nonne æquum eſt, utvacca quæ rectè
mactatur jugulatione, re& tractari

cCenſeatur in decollatione? Atque ite-

rum ſit argumentum abimpari incon-
trarium: ut jugulatio מ1‎ vitula elicia-
tur per argumentum imparis 6 -20ץ‎
ca. quid? vacca quæ ג‎ 26

non tractatur rectè, &c. usque ad-

nonne æquum eſt? &c. Et hoc -ס‎

tum non eſt ipfſiſſima contradictio:

nam ibi non dicitur, quod non
permittatur vacca jugulari: quem-
admodum eſt illud in זבדזיו‎ Niſi re-
ſtringerentur ibi in Scriptura, u-
trumque ſtatuerem, ut quod in 6

gravius eſt 1 tribuerem; & 6
verſa: ambæque permitterentur ju-

gulari & mactari. Simile exſtat

cap. 2. נקרושין‎ ad verba, Eruxorem

שהותר אנינורז אצל כהן
נדול בקרבן 'היר והדר
אמר דלגצפ הותר אנינורת
אצל כהן גרול בקרבן יחיד
בק"ו וכו' הילכך כיון רהק'
הוא הוא בנין וסתירה מכל
וכל אמר הגמרא התם בל
חד וחר תיקו' אדוכתירח
אכל בשאיו הכחשה ממש

לא קאמר הכי דשניהםם
יכוליז להתזקיים כאותרה
שבכי] דחולין רבעי למילף
רליחוי עריפה בפרה מקןו
העגלה ' מה עגלה של4ת

הוכשרה בשחיטה הוכשרה.
בעריפת פרה 0 שהוכשרה
בשחיטה אינו דין שתכשר.

בעריפת * והדר עביר ק'ו
איפכנת דתיהו' שחימה
בעגלה מקו הפרה ! מרק
פרה שלא הוכשרה בעריפה
לסס - -- 8

י =. \ חליכות. עילם4.. - 5
ב ער אינודין ובו'י ובל זה

liberam fieri diſcalceatione conclu-
ditur argumento ab impari. Atque
omnia ſimilia argumenta ab impari
non ſunt præciſe accipienda: nam

absque modo iſto diſcimus ?סק‎
Quemadmodum invenimar „ uAt illa in-
ter ſe æquemus. Itaqne omnia ſimi-

lia nonniſi cum hoc mode, Ut com-
perimur, שלו.‎ 0 W
mur, probantur: ססם‎ dicimus, UGhum-

tinen —

- 6. 223. Homo per ſe argumen-
tatur ab impari; ſed ג‎ vocum conve-

nientia non argumentatur, niſi hoc %

ſen usque, qui 6 monte Sinai accepe-
סתו1 וע‎ videtur & verbis D. S. J. ca-
pite, תא‎ palmaæ extorſur, quod

præciſè 16 argumento ג‎ vocum con-
venientia id intelligendum non ſit:
quia etiam nullus locus dialecticus:.
traditus ſit, ut ex סם‎ ab ipſo homine

per ſe quid erueretur, præter ſolum
argumentum ab impari. Sed addi-
tamenta contra ipſum objiciunt: at-
que ibi dicunt, quod omnibus locis

dialecticis homo ex ſe utatur;, præter
ilum ſolum ג‎ vocum convenientia.

rationem allcribam in conditionibus
aArgumenti ג‎ convenientia, auxiliante
Domino. Porro Sapiens ille Domi-
nus meus nonnihil addit ac dicit ad
Ulud 4 vocum convenientia arngum.
סגס .יומא.00:)‎ ubi objicitur con-

wa argum. a vocum eonvenientia,

quod autor format ſuper illis verbis

quodque ſui loci correctionem con-

אינו הבחשרה ממש דלגת

קאמר התכם דלא תותר
פרה בשחימה . כי ההיאת

דובחים אלמלא מיעוטיכם

דקראי ההכ6-שניהם הייתי

בזה ושל זה בזהוהיו שניהם.
מותר , בשחיטת נעריפרק,

õ‏ רקחושין -גבי
וְתהָא אשה יוצאה בחליצה

מק'ו ובלד בו הני קליםם ל ְ
קו ובלד . ב! הנ = Eæcepiore ſus accepefir e‏

Præceptor 3 præceptore ſuo 4 Mo W Oðòè וחמזרים.‎

דבלארהבוּ וּלפוּ' ב;ןרי; מ ו
לחשיות זֶה לזה הילכך כל
בהג אינו אלא בררך. %%
מצינו ולא אמרינן כל הד
וחד תקון ארובתית'. -

מעצמו ואין דן ג"ש מעצמו
אלא א'ב קבלה מרכו יורבו
מרבו ער. למשוה .. ממיני

ונראה מרברי רש'י' בפרק
לולב הגזול ולאו דוקא ג'ש.
דכל המדות גמי לא נתנו.
לוררש מעצמן וח" מקיו

בלבר ‏ והתוספור1 הקשו
עליו ואמרי שם דכלהמרות

אדם רן מעצמו :חוץ מג'ש
Levit.‏ :

vor‏ מ
1
מ
regelig‏
ף
מו
06
ו
inquam‏
ו
את
נס
ſeviden‏
(Aem!‏
100
0
ז
ו
0 8
ת
ו
00
ו
ו
וסו
ף

0 Arg.

י

ה
ת(\&&%\\ף
'מא
conyer‏
7
%;טןץס%'*?
ת

או הגו
חֶ ה

כ פרת ג

הנחם \
קא הה
י
ה שלז
ורכוותה |
ההו %₪
תמוק י
רגואיתר
להשות-
בחג אֶ
מצעי לא
וד ת :
ו
מ ואן
אא ך
י
נדאה מך
ללג דול

727 המדן

בלב??' \חת
ללו ואמרי

| סח0
וע

-ו תקש שואועים ₪7 .8.34 Lexit‏
- | חוחו החכם דוו י \ -ה60 formarur argum. avochm‏ סף -
סי" הה היהש veniehtla- 6% Præcedentibus verbis I‏

ואמר בההיא דיומאו פ מי 86 ו4וקוק 1

regeri poreſt, Quandoquidem dicitur,

quod Arguht 4 vocum convenientia,
tu vel quidam alius ex ſe ;ז סט סתיס‎
nifi-acceperit 4 præceprore, & Præ- 1
ceptor a סגן)‎ præceptore, usque ad
Molſen qui 6 Sinai detulerit: cum ita

inquam ſe res habeat, qui fit ut contra

priorem argumentantem objiciant?

nam ſic prius illud argumentum ve-

rum non eſſe, nec id ipium ille accepiſ-

ſe videtur. Dicit ergo Dominus meus
(quem Milericors lervet eſſe argum.

4 vocum convenientia quod 5ק1‎ lo-
cis; 86 aliud quod 5 = niti-
tur: hoc vult, aliud 616 6 ionis; a- ה-חום ובשהולם על אי‎
lind 5וק‎ commatis. Quum autem -. *" , שלפפוק 7 שק‎ |

quis contraà argumentum quoddam

a convenientia ſecus ſentit, non ita

diſſentit adverſus iſtud, זט‎ falſum elſſe

dicat: (nam ח‎ ita effet, in lege non re-
linqueres argumentum 4 vocum con-
vemientia atqui necefſarium eſt, ut ar-
gumentuùm 2 vocum cçonvenientia ſu-

ſpiciamus, nec ס0 ג‎ diſſentiendum eſ-

ſe) ſed cum diſſentit, hoc modo diſſen-
tit: Arg: a vocum convenientia verum

quidem eſt; ſed non in iſto ſubjecto
quod dixiſti, id eſt, in iſto מסס‎ 6

quod produxiſti. Ita ſe habet illudcod.

ubi dicit author; arg. 4 vocum‏ : יוכזא
commate, ad‏ מ eſſe‏ תסת convenientia‏

expiandum voy; ſed in, quemadmodum

Præcepit Deus, rem conlidera. Hacte-

107

והטעם אכתבנו בריני ג'ש,

לכפר עליכם ומייתי לרן

מאשר צוה. ל* ול = ביון

שנאמה שאין אתה רן ג'ש
מעצמו אל4ת א'כ קבלרק
מרבו ורכו מרְכו ע למשה
.מפוני א'כ איך חולקיםעליו
שנראה שאינה. אמתירת

שיש ניש של מקומות ושל

, גיש אינו חולק:על הגש

לומר שאינה אמיתות שא"ב
לא שבקת ג'ש בתורה אלא
בהברח שהגיש נקבל וא'ן

לחלוק. עליה אבל כשחולק
חולק בזה האופן הגש

אמיתית היא אבל לא בונשא

| \ שאתה אמרת ר'ל בפסוק

שאתה אמרת וכן ההי4ת

דיוימא דאומר ראין הג ש.

בפסוק לכפר אלא בכאשר
צוה י ועיע'ב'יט --
(רכר) אין רברי תורה

מדברי סופרים. ולא דבריו

241\16%.נ 6 2 ג

הליכות עולם -

6-. 4 Nec verba legis è verbis
Scribarum ;6 Scribarum verba &
verbis legis iſto argumente eruere
moris eſt: ſimiliter nec verba Scriba-
rum ex aliorum Scribarum verbis. 6
D. Meir in additionibus 000- גנדה‎
.ס‎ Doctorum verbaex aliorum Do-
Rorum verbis non diſcere argumer-
to ab impari: ſin minus, nullum in
ipſorum verbis te reperturum diſſen-
ſam. fiquidem nihil tale objici 6ו‎
N. cum hoc? nam etiam 06‏ ו[ ה
vel alio modo in illo ſe re- habet; de hoc‏
ה1 dicere poſſer, in eo ſecu⸗ eſſe- quia‏
onderemus, 14 ipſum hic profluit.
Quaſ dicas, In omnibus conveniunt,
]08 in ſingulis rebus decreverunt,
prout ipſis neceſſarium videretur 20
הוטםמסוקי:%‎ legem Dei: ססת‎ alterum
& altero diſcendum eſt.-
6. 225. Ita nobiſcum conſti-
cutum, Neminem præmonent; nemi-
nem multant vi iſtius ar gumenti dia-
lectici. atque id multis locis parit con-
מוהח וסוס+‎ = 3116 ſenſus eſt: Præmo-
nitionem non addiſcunt; nec puni-
unt argumento ab impari- Katio %
quod argumentum imparis traditum
ſt, ut inde per ſe homo quid erueret:
quum verò 11
6 quandoque ut homo erret, & argu-
mentum imparis controvertatur; ס‎
אס תסז‎ noſtro judicio. aque nemi-
nem puniunt vi iſtius argumenti.
quod præciſè 0 interdicto accipien-

ſcurſui traditum 1

סופרים מרברי. תורה * וכן
לו רברי סופריכם מדברי
סופרים6 ואמר ‏ הרם
| בתוספו' דנדה רמילי דרבנן
ממילי דרבנן לא ילפיגן בק'ו
ראם לא כן לא תמצא שו
הילוק בדבריתםם רליכות
למיפרך מידי מה לפלוני
| שכן כך וכך יש לו תאמר
בזרה . שאין בו כך משוםם'
ראמרינן היא נופא תיתי
כלומר וישוובכל אלא בכל
דבר גזרו לפי הנרארק
בעיניהם לצורך סייג ואין

ללמוד זה מזה *

(רכרס . קיימא לן אין
מזהירין ואין עונשין מן הרין
ופלוגתא היא בכמה דוכתי,
פ" אין למרין אזהרה ועונשין
מדין ק"ו י והטעםם מפני
שחק"ו ניתן לדרוש מעצמו
וכיון שהוא מסור לסבר4ת
פעמים שארםם תועה ורין
ק'ו פריכצת ולאו אדעתין
הילכך אין עונשין מן הרין
ורוקא איסורהי אבל ממזנא
ענשין מק'ו בכוליה גמרא

dum. 568 in 6 pecuniaria mulctam נבי ש — חה‎

Mlo'argumento docuerunt Pasim per

מחברירז בק'ו וכן 22—
dentem‏

ו

unun
ו‎
ו‎
ccip
וק‎
ו‎
(tum
imp⸗
na
pen
000
ף‎
0
77
0
magk
S
d
%
מ‎
גס‎
ו‎
א‎
0ס‎
אם‎
56!1';3\
conſt
ףף‎
את‎
ח0ס‎
ו‎
6
\\1*0)[
.

י
לא ונו
ים
לערש
מל ה
י
הק ג
למיפרן ,
וק

הה ץ

ואמרין
כווער \
דב" (ה
מחס
לדת
ורכ
א
לתא ה
ל'אןלנר
מרץ ק”ן :
ץ שתו
לרכא
התך אן

2 השער הרביעי פרק ב

dentem 57 pedem Älato agitur: ubi
unum אס‎ altero diſcitur argumento
ab impari. & ſimiliter paſſim. Dein-
de etiam illud 06 inter dicto הז‎ 86
accipiendum, ut corporalem pœnam
reſpiciat: ſed datur nihilominus inter-
dictum. quaſi dicas, Occurrit interdi-
tum in aliqua re, quod argumento ab
impari elicitur, etſi non ſaneiatur pœ-
na corporali. Cæterum aliquando
pœnam argumento ab impari con-
cludunt communi quadam illuſtran-
di ratione, cum fundamentum eſt מו‎
Scriptura ut in שבועות.004‎ cap. Ju-
ramentum teſtimonii. Si alterius ore
conceptum ſit, reus eſt: nonne multo
magis 8 ore proprio? Conſule locum.
5160 1 | .
): 226. Nihil argumento impa-

riseliciunt conſtitutione priſca: ſen-

ſus eſt, è conſtitutione quam Moſes è
Sinai attulit. ſicuti manifeſtò legimus
Cod. נזיר‎ capite, trer ſpecies. Et 6
ipſum reliquis locis dialecticis eompe-
tit: nam tredecim iſti loci ſunt tradi-
tionis Moſaicæ 6 8141 ; & quum (iſtos)
Deusipſum Moſen perdocuit, ſuper
Scriptura (eos) perdocuit, non ſuper
conſtitutione.
6. 227, Argumenta ג‎ vocum
convenientia ſunt אס‎ traditione 5

8 Sinai: quod duæ voces ſimiles, quæ

in lege duobus locis ſcriptæ origine

conveniunt, ad unum ex altero con-
cludendum confſcriptæ ſint. Porrè

hoc nobis conſtitutum, Si vox fimilis
utroque loco redundet, nos conclude-

- 26 nec alios objiicere poiſe: ſi akeru-

רוכתא ואסורא נמי דוקות
עונש הנוף אבלל איסור
מיהא איכא כלומר שיה4ת
איסור בדבר הנלמר מק'ו
יאף על פי שאין בו עונש
גוף '. ולפעמיםם לומריבם
עונש בקו בדרך גילוי
בעלמא והעיקר כתוב כגון
בשבועורת פרק שבוערז
הערות מפי אחריםם הייב
מפי עצמו לא כ"ש עיין שם
וכן בדוכתי אחריני *
(רכ) אן רנין ק"
מהלכרה פירוש מהלכרת
למשה מסיני כרתנן בהריא
בנזיר פ'ג מינין והיה לשאר
מרורת ר'יג מרורז הלכרק
למשרה מסיני וכי אגמריי
למשרה עלל הפסוק הו+ת
דאגמריה ולא על הלכה'
(רכו) ריני ג'ש הלכה
למשה מסיני ששתי תיבות
דומור] שנכתבו בתורר
בשני מקומות והם מנזרות
שוות ללמד זו על זו נכתבו
וק'ל ג'ש מופנה משני צדרין
למדים ואיןמשיבין * מופנה
מצר אחר למרין ומשיבין
אינה מופנה כל עיקר אין
0 3 ג

- -- dew אבבליבות‎ :
cro 1060 redundet, nos concludere; לץלמךוּ[ הימנה ' והיפ מופנה‎

aliosque objicere poſle: ſin nullo mo- א‎ - 9. „„„
ב ה‎ Ex משני. צדחין, כלי?ר‎
oſitio hæceit: cum dicirur, Si אותן המלורת ש ] ום. =סאם‎
que loco redundet, ꝗ.d. ſi voces ſtæ, גזרה שוה מקראות יתרות‎
unde argumentantur argumento 3 בשני המקומורת. ומופנורן‎
vocum convenientia, סמו1‎ ſcripturæ 7 ל תיס‎
ſuperffuæ in duobus locis & redun- ;ראַיי\. צריכרת לגופם כל עיקר‎
dent, nec ſuis dogmatibus fint ullo pa- למדין מהםם ואפילו ש"ש‎
e ſi ludere. הש י ה‎
poſſet objici ex eminentia docentis הלמר א;`}' משיבין משום.‎
(ſive argumenti) ſuper ס6‎ quod con- רהואיל" ושגיהם מופניכס‎
oquidem ambæ redundant, ut à שו ; =סץ‎
&וֹ]מ־סוֹמס/\מף)שט:‎ concludatur; ita 6 r 822 יכמאן‎
res habet ac ſi deductio expreſſè ſcri- בהריא ' מופנה מצד אחד‎
pta foret. Deinde verò dicitur, Si al- כלומר ומצר אחר הואת‎
terutro 0 redundet, (quaſi dicat, - הה‎
& altero loco ad ſuum dogma requi- ₪- לגופו‎ „ 5
ratur) tum concludimus, Ii nihil להשיב ואםם יש 2 -פס‎
0 queat: & ſi objici poſſit, objicere משיבין כדרך שמש”בין על‎
licet; quemadmodum impugnant 4- הכיו אינה מופנה כל עיכף‎
cumentum ab impari. 6 ,1 . וו‎
nullo modo redundet, .ם‎ dcum neu- 12 PS ſ ; כ/ וֹמ‎
tra ſcripturarum fuperffua eſt, ex 04 המקרארח"; יתר י אין למריז‎
1 planè הימנה בל"עיקר ודונמתן מטקמסאספטן5.1טזוסו00ה‎
שבר8.1ס-0+ו:‎ cap, Cum qua שם . = -4 שת15‎ . ,
;16 הה‎ . Illa verba, veſtir pelicea, בשבת פ במה אשה יוצאה ט‎
4 „inferviunt argumento 4 בנד עור בגד עור לג'ש --סץ‎
cum convenientia-Dicitur veſtispelli- ונאמר‎ Pv נאמר בגר‎

cea, ubi de reptili; & dicitur veſtis pelli-.
cea, ubi de cadavere. זט‎ veſtis pellicea, בגר עור במת מה בגדר עור‎

cujus זת‎ mentio cum 060 &c. Iſtic האמור בשרץ. וכר ומפרש‎

התם דבגד עור בין בשרץ 267464 exponit Gemara verba, veſtir‏

6

cum inſermone 46 reptili; tum 06 64- »ביןכמח מופנין הז ואי]‎

davere, redundare: nec ſuis dogmati- ; |
bus 616 neceflaria, ſiquidem iſta per צגךוי;כ,,אַין לן,ןפן ראתו מהיקיש‎
0 2 X qui-

ף
4
mini‏
ſuir‏
10
0
repti‏
ה
dera‏
ף
081
8
]
Wen‏
ſecut‏
dund‏
eſtim‏
0
1
ל
dund‏
ף
ו
וס
| סט
| ף
| וו6
*
00
ּ ?]ט
א
)1?!627
kum‏
6
ו
: װטף

1

ערן
אתןו
גזרה?
געי [
וור
כ
ללמ1
נמון ך
נהרא!
כרמף
ד ע
en V‏
בלוֹמ' /
חמח נ
ו
ו ע"
נר מי-

ך

דתם דו
[ נו.
ל

- ענסוטף‎ nos ת‎ detur >סץ‎ redundans

Sir & omne inſtrumentum pelliceum.
Quod ſi ita eſt: veſtis pellicea, quam
ſcripft D. Miſericors in legibus 6
reptili & cadavere, quorſum mihi
conducit? Ecce manifeſtò, ut redun-

- 008 44 argumentum ג‎ vocum conve-

nientia. Atque ibi ait author, quod ſi

non redundaret, objici poſſe, illud ex

eo de reptili non ſequi: quid enim 1-
1 cum reptili? quod etiam, 56
quemadmodum ibi legitur. Atque
ſecundum hunc modum 1ו[‎ paſſim.
6. 228. Cæterum quod de re-
dundantia dictum fuit, controverſum
eſt inter Doctores antiquos Cod. ;

capite, Abortienz, & ſimiliter paſſim.
Artque illic nonnemo inquit, quod ₪
voce etlam alterutro tantum loco re-

dundante concludamus, nec regeri
quicquam poſſit; ſicuti quum utro-
que loco redundat. Unde conſe-

uno tantum loco, & alia vox utro-

א השער הרבעי פר] ב
Edquiparationem elichuntur, quia am-‏
bo æquiparantur ad concubitum ſe-‏
minis, ubi ſcriptum exſtat, Omnir ve-‏

!ךאוּתקךשי."*"חךו”הן לשבכת
צרע דכתיב ביה וכל בנד.
וכל בלי עור וא'בבגר עור
דכתב רחמנא בשרץ ומת
למה לי הא וראי לאפנויי
לגיש וקאמר התם דאי לא .
הות מופנה איבא למיפרך
דלאת תיתי משרץ רמרק
לשרץ שבן וכו' בדאית+ת
התם ובה"ג בכל דוכתא'
(רכר) \ ומילתגת
דהפנארק פלוגתנת דתנאי
בנדרה פרק המפלרת ובן
בכלד רוכתא ואיבת מ"ך
הת דמופנה מצר אחר
מי *לבזרון.וֹ;ואי,,ן .משי.בי'ןבמו
מופנה מב' צררין ונפקנת
< מינה ראי איכא מופנה מצד
|אחר ומופנרק משני צדרין

קינן מופנה מצר אחד redundans; relinquere‏ 1000 סטף

eam quæ סשו166‎ 1000 redundat,
66 perdocere iſta voce quæ utro que
loco redundat. Cæterum, ſi fiat ut

. 0 voces ſimul uno tantum 0

redundent, dicitur Cod. -קגס,יבמות‎
Incircumciſur, eas prodeſſe inſtar dua-
rum quæ duobus locis redundant-
Quemadmodum illic dicitur, Pere-

grinum non edere 6 oblatione li-

quet arg: 4 vocum convenientia,

quod ex inquilino, & mercenario-

ונמרינן מופנה משני צהדין!
ואי איכצ שתי תבורז
מופנורז מצר אחד אומר
ביבמות פרק הערל דְמָהני
במו שתי הפנאורז משני
צהרין ברקאמר התם נכרי
אעו אובל בתרומה מג"ש
דחושב שבכיר נאמר תושב
שכביר בפסח ונאמר תושב
petitur.‏

הלכות עולם
שביר בתרומרח" מה פסת memoratur inquilinus‏

גס
Com ] ,‏ .”צשוֹ}ס?
י DR‏ תרומר; צ»מגס:,8&)&&&8;?;;}פגנ}ם;?גװזבמסםעסגח&

memoratur item inquilinus & mer⸗.
cenarius cum de oblatione agitur: ſ- כן ולא מפנה אלא תושכ‎
cuti quoad peregrinum, paſcha inter- שבכיר דפסח אבלט תושב‎
מוה1‎ 618 ſimiliter etiam oblatio. ושכיר. דתרומרה מצרך‎

nec Scr. facit ſuperfluum, niſi inquili-
num & mercenarium, quorum in Pa- Dn צריכי כרמפרש‎
ſchate mentio; ſeꝗ induiine S& mer- םסיק שםם כיון רתושב‎
cenarius quorum in 5 latione men-
tio, omninò neceſſarii ſunt: quemad- ושביך רפסת שניהםם לות‎ »
modum illic exponitur. Attamen צריכי לגופירק שרי הר =סג‎
thor 1 concludit: Quandoquidem אמלמר ותר אלמר‎
inquilinus & mercenarius Paſchatis, . לוה ג"ש מופנה מב' צרדין‎
ambo ſuæ doctrinæ neceſſsrii non
ſunt, ,6 unumipargumentez. (רבם) פעמיבם אין‎
terum verò ei סגוף‎ ocetur⸗& con-
ſtabit ſibi argumentum 2 vocum con- התיבות רומורן בשוה ודן‎
venientia, voce utroque loco redun- ש מפני שהענין לוב‎
והיינו דמייתי בכוליה גמרא‎

Gante.
6. 229. Aliquando voces הא דתנא רבי ישמעאל ז -ותמס‎

no ſimiles מסת‎ ſunt; ſed argumentan-
- היא שיבה זו היא ביאה פ‎

tur a vocum convenientia, quia ſigni-
ſcatio eſt 6 hoc inud eſt בנגעי בחים כתים בשבוע‎
quod per totam Gemaram profertur, 7 .
ſtud eiſe quod tradit D. ו4ת1‎ Ipſe של הסגר ראשון ושב ה‎
ביום השביעי וראה ואח"כ‎

reditus eſt ipſe adventus. Hæc eſt 5
expoſitio. in lepris ædium ſcriptum כתיב ואם ישוב הנגע ופרה‎

eſt, cum 06 ſeptimana primæ clauſuræ :
agitur, Levit. 14- 39. & vevertetur ſo- כ;יח וכבא הכהן ורארק‎
- ועבד גזירה שוה מושב הכהן‎

cerdos א4‎ ſeptimo ט‎ videbit. Poſtea ſcri-
heun 4 . d arna. “ ובא הבהן ומתמהינן עליה‎
plaga germinaverit in omo.. . O ad- : ”
veniet ſacerdo & videbit. Ibi Gemara 5 52 82 1
argumentatur? vocume convenientia 2 כת - ובא ומייתי תנא‎
ex illis, G revertetur ſacerdos ,& ad- 1 ר ישמעאל זו היא שיבה‎
veniet ſacerdos. atqus argumentum pdman⸗ היא ב'אה ומייתי‎

demiramur: סום *גיף‎ vocum conve- -
: nientia?

1
וֹ;זשוֹ
prote‏
01
נם
0
שד
אוות
02
ה
ו
א
סת
04
ך
concl‏
concl‏
ו
1
&ט30%
nact‏
סת

ecceèt

Dos
7
405;*
ohe
ט‎
6
מו1‎
ל‎
04
|
?
cep
li
0

שניו
נכ" אנ
כן ולא
שלו ה
ושיו
ש"
0
יו ת
ג" ל
ע ו

להג'ו

ד
הזימת \
ג ע
נור
א ר
חא ה

| להעו,

ו.

| (א הכ

הרביעי פרק ב

nientia ? illic ſcriptum eſt, & reverte-
sur; iſtic verò & adveniet. ſed 6
profertur, Traditio D. Iſmae lis ha-

- זסס‎ Ipſe reditur eſt ipſe adventur. 0

etiam Cod. ול'‎ producitur, cap.
Obtectio ſanguinir, 30 verba, iugula-

tio quæ non eſt legitima an veniat no-

mine jugulationis. Eſt nonnemo qui
edocet jugulationem dici, argum. ה‎
vocum convenientia ex 45 quæ foris
jugulantur, quorum jugulatio nomen
jugulationis retinet: eſt etiam nonne-
mo qui ſuam ſententiam edocet & Gen.

c. 4 3. VI. 16. Macta mactionem לס‎ præ-

para &c. Addit author atqui 6 qui
concludit ex iis quæ jugulantur foris,
concludere debebat 6 iſto, Macta ma-
Rationem, & præpara. 500 reſponde-
mus, concludi quidem jugulationem è
jugulatione; non verò jugulationem 6
mactatione. Deinde ob'icitur, Quid

nobis urilitatis אס‎ iſta obſervatione ?
ecce enim traditio quædam eſt familiæ

Doctoris Iſmaèlis, Quum dicitur, G
revertetur ſacerdos & adveniet ſjacer-
dor, ipſe reditus eſt adventus. Tandem
concluditur, Iſta ipſius verba obtinent,

ubi non eſt illi dictioni alia ſimilis, 6

ubi eſt quæ illi ſimilis ſit, nos è voce ei

ſimili rem diſcimus. 1116 dantur acu-

++ quarundam rerum obſervationes

Cod. נרה‎ cap. Abortiens: confſule il-

16 additamenta.
-- 8. 2%0, Nemo ex ſe concludit a
vocum convenientia; 164 11 eam ac-
ceperit a præceptore ſuo. Rationem

addit D. M. flius Nachmanis מו‎ libro
conſiderationum ſuarum: quod ita

193 < השער ו
פרק כסוי הדם גבי שת טה
שאיגרק ראויה אי שמוה
שחיטה איכ4צט מאן רגמר
שוזיטרה שחיטרז משחוטי
הוץ ושמה שחיטה ואיכא
מאן רגמר ממבוח טבחוהכן
וכו' ' וסאמר ומאן דגמר
משחוטי חוץ לגמור מטבוח
מבח והכן ומהדרינן רנין
שחיטה משחיטה ואין רנין
שחיטה ממביחדה * ופריך
ומאי נפקא לז מינה והצת
הנא דבי רבי ישמעאל ושב
הכהן וב4ת הכהן ז היצת
שיבה זו היא ביאה ומס'ק
הימ היכא רליבא דרמי ליה
אבל היכא דאיכא דדמי ליה
מדרמי לית ילפינן ויש כאן
דקדוקי דברים בנדה פרק
המפלת עיין שם בתוספות

־<רל) אין אדם דן ג'ש

מעצמו אלא אם כן קבלה.

מרבו והטעם אומר הרמ'בן
| בספר \ השגותו ‏ מפני
שהמלורת באורת בתוררק
כפולורז ומכופלור. שאו
איפשר לספור יכתוב בכאן
מלות מחודשות מה שלות
יכתוב בכאן ' ואם גיתנרק
5 .וסם

הליכווע עולם 4

voces in 1606 occurrant repetitæ 6
duplicatæ, ut eas recenſere pote non
ſit; iterumque hic author ſcribat vo-
ces novas quas illic non ſcribit. Quod
ſi argumentum à vocum convenlien-
tia traditum eſſet, ut inde homo אס‎ 6
aliquid erueret; quandoque ejus ſpi-
ritus judicando multa ſtatuta deſtrue-
ret, multisque repugnaret, & rueret
lex ac mutus munitus. Itaque homi-
זה‎ non licet, ט‎ ex ſe argumentetur ג‎
