lege 32. Jjarum vel harpiis.‏ נ p. 229. pro vers‏
Pro eum lege id, nam non p. 512. pugnadi pro pugnandi.‏ .259 .ק
Tractatum, ſed Caput illius Adde quod aliquando pro 6=‏ 0

reſpicitur. 4 legatur )0066004 , & סע‎ Light-
p. 397. fine סעק‎ formuia lege for- footur Ligtfootur, pro Ritmeier,
miula. Ritmeyer, imo etiam Ritt-
-ק‎ 88. in not.(p.) pro Latismum le- meyer.

Et hæc levia ſunt multò leviora autem 4 nobis non correcta,
quæ prudens Lector facile corriget, nec cum Zoilo vitia ſed erro-

res Typo graphicos, levia menda(oculorum vitio comiſſa)vocabit, ſciens

quod nobis, omnibus Viris cordatis accidiſſe, ut jam oculorum he-
betudinem, non memoremus, & diſtractiones à malevolis ſæpe cau-
ſatas non repetamus, de quibus ſæpe cum in hoc ipſo utiliſſimo & 4
ſtudium Rabbinicum, nedum Talmudicum minime carendum lib-
rum, tum etiam ſimul eodem tempore in lucem productis, Gſt. 7
Hebr. minore, & Mitſii Practica Chriſtianismi, conqueror. Verum
quid conqueror, cum legerim Oweni Epigr. L. 3. Ep. 86.
In vidus & ſtultus.
Deffcit hunc ratio recta, illum mens bhona; verum
Cernere dum non vult ille, nec iſte poteſt
Quà occaſione incidit gloſſa &chreveli ad M. Val. Martialu
Epigr. L. XII. קם‎ LIV. L
Crine ruber, niger ore, brevis pede lumine luſcus,
Rem magnam praſtas, Zoile ſi bonus תס‎
Claudo dicti Ow. L. 3. Ep. 76.
STULTA HEC INVIDIA EST זטס‎ CUNCTA RE-
CENTIA SORDENT:
INVIDA STULTITIA EST, CUI NOVA ] 4
PLACENT.

IXI.‏ פ

MBv⁶ l —

יוו 8

ל
00

0
pro Ce⸗
וש סזן‎
Ritmeirr,
jam 0

ו
ום 64
ו
prum e-‏
ſepe can⸗‏
ה
ndum Ib-‏
ו
Vetum‏ ,

7
לי. .
-

--

2 י . י- ר
ו . ש -*
וש הו זכ נפ-ל

-

מפתח התלמוד הג

לאז
10כ 0 1א
AXIMA.‏

Conſtans

LIBRO הליכות עולם‎ & R. SAMUELIS
מבוג- הנמרצה‎
Præfatione L'EMPEREURII ſub nomine

. TALMUODICE,

Olim editis

KIM PANZI מפתח הגמרא‎

לה

VI GEMARICA,

, [ ת ת1ם 11 1 1א ומסד 60
Edente‏

COBG ה‎ BASHUVSEN,
. Ejusdemque & Phil. S. in 111081 Patriæ

. 6 h. t. Rectore Magnifico, Reg. Maj.
oc. Scientiaarum Berol. Socio.

ס
סוניות SCHE Toonn‏

1 ,1005םט41.1‎
0 Talmude é& Converſione judæo-

rum adjecit;
idicum & Antiquitatum ſumme neceſſarium.

—

VierFarbSelector Standard*-Euroskala Offset

0

.5
6 0

5

[

0

8

ה

1

F G

.5

5

צ-

Vypographia Orientali, Jumtibus Auctoris,
6 Francofurti 24 Moenum

. FLEISCHER, Anno MDCCXL.

Copyright 4/1999 VXVMaster GmbH www.yXymaster. om