Diſcitur 6 ſubjecto; & fine 3
§253
Diſcrepantia . 655
Diſſenſio Gemaricorum apparens
121. 167

Diſſentientibus abſolutè Milſnicis,
poſterior rem aggravat 50

145. 198

Diſtin tionum modus 2644 0
Dividenda & legenda ſeorſim

71. 89
Diviſio libri 9ק‎
Diviſio Miſnarum in 6. partes 3
0 6.1600-
Dixit Do. N. 68.6. 9%.275.319
Docens 160. 214
Docetur ibid.
Docetur etiam quid ſine cauſa
140. 191
Doctor N. dixit 275. 319
Docti ſunt modeſti Diſſ.I.p. 3
Doctrina 124. 171
D. noſter ſanctus 55. 50
D. qui in terra Iſraelis 51. 24
Dubii dubium 282.327
Dubium legis ibid.

Duo 722. 9 ו‎
Duo ſcripta S. eodem recidentia,
an aliud doceant 245. 291ſeqꝗ-
Duos modos æ qqualiter ſpectat

. 240. 279
Eccleſia Diſſ. I. p. 97
Edere de iſto 76. 106
Edere ex iſto ibid.

Edzardi pater Diſl. II. p. 4

Filisdiſ.l. p.75, 77.78. Difl. II. p. 37
2

-ת110

2 0 - 5 . ב א

e 23‏
ו
95 73
pparens‏
1.14
1
;
ו
0
ſeorlim‏
9ו
ל
43 ו
,65.ſeqg.‏
וה
ℳ. 214‏
%
ne cꝛula‏
1 .140
ו
171 4
ו
.0
11
ץ
ו
8

₪
er ו‎

*2 0ף2

0
1!(1&

ץ\־וּ / 'ק
'כ;(\'װ'}['
ום ,

11\19

pag. 6
15&־1:11611111611861‎ diſſ.I.p.6 3. 77. 78
Eleazar D. Gemaricus 57. 7
Eleazar .ז‎ Arachi Miſn. 48. 144
Eleazar f. Azariæ ibid.
SS Harſumi Miſ. 47. 14
Electa Misna
Elgaſi (K. Schelomo) Præf. p. 3 1
Eliciunt 6 ſcr. quod ibi non eſt
149. 1
Eliezer Doctor Joſuæ præfertur
26 1. 306

Eliezer D. f. Jac. ſemper præfer-

tur . 1
Eliczer D. limpliciter quis 56. 5
5116261 f. Hyreani Miſn. 48. 4
Eliezer f. Jacobi Miſn. ibid.
Eliezer f. 1 Meiro præponitur

292. 26
Eliezeris diſcipulorum authori-
tas . 292. 6
Eliezer quare & quando rejicia-
tur 264. 307
ס.1‎ ipſo die dixerunt. 80. 115
E parabola 242. 284
Eraſmus (Rot.) Præf.2. 0כ‎
Pag. 5I.
ejus Antibarbarus Diſſ. I. pag.
11.56
Eradicans n montes 52. 1
E re immutata 233. 367
Eg οιιονται fuit Vidal. 34
Et pro aut 125. 173
Ex antecedenti 242. 285
Exegeticum ſtudium Præf. p. 19.
Exemplum 289. ז‎

Exemplum habemus in domo 8

68. 2

274. 317

E X. 3
Exemplum in contrarium
88 ך
Exemplum i in pio 57. 5G
Ex eo quod à minori dependet
235. 1
Ex eo quod ſuo loco non explica-
tur 23 7˖. 274
Ex 6 73. .3

Ex iſto ibid.
Exordine divi/ſo 234. %
Exotica 46. 9
& Diſſ. I. p. 10 5. 369 1
Exotica conſtitutio. 287. 4
Explicatio ſc. in Miſna, eit indu-
bia 47 י5.)0‎
Explicatio 16815 ore tradita = 2
Explicitum argum. ab impari

232‧ 2
Exponitur etiam prius quod po-
1terius 6 128. 179
Expoſitio 7297. 5

, F. 0
Fabula diſſ. I. p. 5 7.

Factum ad ſolutionem præfertur
3 : 107. 35
Familia Mag. 75. %
Faſſus luendam culpam, abſolvi-
tur— למ י‎ 3
Eideles præf. p. 37
Filii ſanctorum 54. 49
Filius Doctoris 75. 2
Filius ducis mei 53. 43

Fil. Kapparæ Gem. 49 15
Finis 6 principio manans, propo-
niir 137. 7

Finis

" I N D E X.

pag. .
Finis ponitur סט‎ principium de-
claretur 136. 185
Fœdus & Lex, vid. Lex.
Fœdus gratiæ diſſ. II. p. 139.
Operum diſſ. II. p. 124.

Fœmina viro vilior 457. 6
Fractura Kegis 54. 44
Franck (Hallenſis) diſſ.II. pag.
127
G.

Galatinus Diſſ. I. p. 43. G3.
Gamaliel Dominus 55. 50
Gamaliel Eliezeri præfertur.
292. 6

Gamaliel Joluæ præfertur 26 1.

306
Gamaliel ſenex Miſn. 48 4
Gebiha M. ſebor 49. 6

Gemara quid diſſ. I. .ק‎ 10;3. 7
Peſachim 45 3. 55 quid ex illa
translatum ſit? פֶסז .ק.0111,1‎
Gemaræ authoritas? 7.31 5 08
ſtudium Quærela quod incul-
tum jaceat diſſ. II. pag. 127.

Gemaræ concinnatores 46. 9.
& ſeqq 293. 27
Gemaræ exemplaria סטס‎ 3
Gemaræ genera 46. 1
Gemaræ origo & propagator
47. 13

Gemaræ partes 285 I. & ſeqq.
Gemaræ qui addere potuerint
3%
Gemaræ ſcriptor etiam objicit
84. 121 & ſeqq.

- 5ת‎
Gemaræ utilitas 29ָ2. 26 & 600

Gemararum authores 48. & 49.

.5

Gemarici 372. 1I1

Gemarici Phoumbedithæ 52. 4
Gemaricii Nehardex ibid. 6

Gemarici poſtremi 49. %

Gemarici ſeſe explicant 95. 3
Gemaricum Gemarico non -קס‎

ponunt ʒ89. 6
Specimen premittitur Præf.
1 P .
Pag: 30. .

Studium difficile diſſ. I. 60.
laudatur diſſ. II. pag. 1277
quomodo inſtituendum 07
I. p. 61, 109. Exercitationes
ad Clavem Gemaricam 509.m
Gemaricus non prævalet Misnico

58. 9
Gemaricus non venit contra Misn.
9. 8
Gemaricus ſuperfflue additur
103. 145

Gemaricorum ordo diſl. I. p. 105
Generale cui ſubjicitur factum

7 23 5. 270
Generale cum ſpeciali 204. 9
205. 240

Generale egens ſpeciali 214. 243
Generale & ſpeciale, qui ab au-
6א‎ & diminutione differant
213. 247
Generale, quando tale habeatur
211. 244
Generalia cum interpoſito ſpec.
205. 241. & ſeqq.

Generalia cum ſpecialibus nonne-

mo rejicit 212. 4
Gener.

Cen

0
00

00
Græ
00

7
ויד
ו
ſogem‏
0
9.
8
91
ו
.-
1
י
0 -
-
.-
0

2040

זס
.ו
א
244 .1
.66?] /
0
אתס
4.

0

0

- 8ס ה‎ dag.
Gener. cum ſubſequenti ſpeciali
: 21 1. 744 & 1600
Gerſon ;110,7. pag. 5 |
Grave סוטף‎ quando non infringat

argum ab impari 1
Gravitas - .3 218
Grævius Præf. p. 19.3 5

Gronovius (Jacobus) Præf. p. 2.
25. diſſ. I. p. 92.

Guiſius Præf. .ק‎
Habibi H. . 43
Hackſpanius Præf. p. 2.
Hadrianus Card. 011,1. .ק‎ 51. 57
Hai D. Subl. 49. רו‎
Haſda M. Gem. 49. 5

Hebraici Textus oſores Præf. p. 2
Hebraismi N. T. Præf. p. 7. difſ.
I. p. 98. 99.
Hebraismus Præf. p. 7- 17
Heideggerus difl. I. 5

Hermeneutica diſſ. 1. צ .ק‎

Heusslingius commendatusPræf.

pag. 25
Heuniſchius diſſ.2. .ק‎ 133.
Hija D. Gem. 49. 5
Hillel Miſn. 4

Hlillelis f. præfertur f. Schammæi

261. & 62. 306
ס1וו‎ Filius ubi non præfertur
5 ibidem.

Hillel ubi Schammæo præferatur

292. 26
Hizkia Johani præfertur 26 9
Honis circularis Miſn. 48. 4

Hottingerus Præf. 2
Houna - Joſuæ M. Gem. 49. %
Houna M. 54- ד4‎

Houna M. Gem. 49. 5

] N D E x ל‎

pag. .‏ ו
Houna M. Haſdæ præfertur 266-‏
9 .309 ע .
ſimilia alio loco 156. 210‏ 1116
Humanis rebus ſemper aliquid de-‏
eſt Præt. pag. 3 L‏
Humilitas diſſ. I. p. 96
Hypocritæ 6א‎ p. 37. diſſ. I. p. 53
ז

Jablonskius (Dan. Ern. Vir Exc.)
laudatus diſſ.2. p. 13 3.
Jacob Sacerdos 36
Janæus ותגתס|‎ præfertur 266.309
Jarchi diſſ. I. p. 10 5
Idiota diſſ.I.p.S 3 4ק‎
Jehuda Sanctus diſſ. 4
Jemar M. Gem. 49 5
ס1ו1‎ legimus 6%. 0

IIIuſtrans quod deprehenditur 41-

luſtratum 234. 9
Implicitum arg. ab imp. . 6
Impugnatio 289. 14
Impugnat iſtud ibid.
Inauguratio ubi 55. 51. 2
Inde diſcis סר .3כז‎
Index laborum 60160115 hujus Cla-
vis Præf. pag. 1 |
Infringitur arg. ab imp. 160. 4
Innuitur quod tandem man. do-
cetur 19. 0
In quo 174. 6
Interdicere paſſim licet 124. 171
Interdicti conditio prævalet 290.
Interdictum interdicto non ſuper-
addimus 67. 0
Interdictum Mag. oppoſitum legi

Lyy 110. 150
Inter-

ד

. . 9 0
Interdictum quod ם1‎ gen. conti-
netur 255. 302

Interrogat & reſpondet cujus no-
men inſeritur
Interrogatio 6
Intuitus D. miraculum edidit. 27

Invertitur Scriptura 260. 29 Juda M.
Invidia Præf. pag. 20 Juda M. Gem. 49. 15
Johannes Doct. Gem. 49. 15 Juda 1. Subl. ibid. 17

Johannes D. quando Reſch-La-
kiſcho præferatur
Johañ es D. Rabo præfer. 265. 309
Jochannes D. Samueli ibid.
Johannes D. Eleazaro 266. 309
Johannes f. Matthæi Miſn. 48. 14
Johannes f. Zachæi Miſn. 48. 4
ohannes ſacerdos max. 56. 5
Jonathan ſubſtitutus pro Johanne
pag. 75. 101
Joſe D. judæ præfertur 6
Joſe D. Meiro præponitur ibidem.
Joſe f. Joèzeri Miſn. 47. 4
Joſe 6. Johannis Miſn. 1
Joſe Meiro præponitur 291. 26
Joſeph M. 52. 41
Joſeph. M. Gem. 49. 15

Joſe Simeoni præfertur 6

Joſe ſocio, non ſocis præfertur
ibidem.
Joſua D. ſimpliciter quis 56. 5
Joſua Eliezeri præfertur 292. 26
Joſua f. Calvitii %
Joſua f. Hinaniæ Miſn. 48. 4

ofua f. Perachiæ Miſn. 48. 14

Iſmael f. Eliſæi Miſn. ibid.
Iſmaelf. Joſes i iid.
Iſrael cum ædificio confertur ג‎ 1
Itane? Atquis 64' 3

93. 131 J

267. 310

INDEX.

. .קוס
מא -
Juda D. quando obtineat 8‏
Juda D. Simeoni præfert. 260. 306‏
uda D. ubi admittatur 265. 8‏

Juda D. præciſẽè

Juda ת‎ . Bethiræ Milſn.

4
Juda f. 1 ואטג‎ Miſn. ibid.

Juda Meiro præponitur 259.
306. 291. 26
48. 14. 50

Juda Princeps
785. I

Judæi à verbo Dei abſtracti 41. 2

ipſorum juramenta diſſ. .

Pag. 77
ſuperbia diſſ. 2z. pag. 134
fraudes diſſ.2. 5
ſubtilitas 2

Nomen diſſ. z. .ק‎ 111.
degeneratio difl. z. P 1
prædictiones de eis ibidem
usque 116
pœna degenerationis diſſ. I.
pPag. 117
converiio Præf. 24. 86
2. Pag. I11.
Omicium Chriſtianorum in
גס‎ diſſ. 2. p. 13 2-148
poſt converſionem revo-

candi in Ecclenam Difſ, 2

: 8 1.ק
*0מ6106תתטו0ץוס converſi an‏

diffſ. z. pag. 1
An etiam cum 114 מו‎ Canaan
reducendi ſint סו?‎ p. 123-132
Judæo Magiſtro uti quando poſſi-
mus cum fructu Præf.-pag- 22
Juda

54. 45. ſeqg.

הח
סוֹוֹ)ם}י
0
6
6]

0

ג
1
Keuc‏

0
ו1
1
ה
1

146;;61

!14»6;6
!?16
Legim‏
0
1
:1»6311
ג
לל
ש
2
7
Aus‏
ו
1
0 }13
0 1»?31

י
309. 16
6
309 0

4

י
15 .49
107
0
.
.+
1
41.2 וז
ינור

פ
5
ו
1 *קי
bicdemn‏ 6

.

norumn in
4
".
n ול‎

&װס&'וֹ&ש\

8ס ו
13.131 1 ץ
;?0? 111660
&&װ[%'&

Keuchenius diſſ. I. pag. 7 3. 74

Leges Patriæ diſſ. I. p. 97.
Legimus

IND E - - ..

Juda Rabbæ prælertur 294. דל‎
Judices captivitatis 8547
Judices terræ 11 ibid. 28
Judices Nehardeæ ibid. 3

Judices Phoumbedithæ ibid. 30
Judices Souræ ibidc. 09
K.
Kabbalæ neceſſitas diſſ. 2. ק‎ .140(
14 1,142.: 4

Laudatus סטט סוו6‎ 2
Lectioo F7o. 85
Lectio diverſa qui accipienda ך‎
Lectiones variantes Præf pag. ס‎

Lectioni ineſt principium 244.

6 0
Legem 6 traditione מסם‎ diſcimus
120. 16 5

60. 63
Legimus abſolutè quod quis im-

Probat. 74. 99
Legimus id ipſum 65. דר‎
Legit ſuper illo | ס‎ %
Legunt 8
Legunt Mag. 70. %

L'Empereurii clavis rara difl. I.
.ק‎ 61.4 Clar. Ritmeiero notata
312. ſed male probante ſec. 0
Auctore 29
Judicium de raritate ſtudii
Miſn. & Gemarici 361. 2
Levi Gem. 49. 15
Lex & Fœdus Diſſ. II. p. 139.
Lex cum horto Edenisconfer. 1-

Lex Oralis Diſl.I. p. 106. 107.

Lex phraſibus humanis uttur.
הל‎ = . 5
Lex ſine priſcis Doctoribus nulla

2 . שמם
Liber 287.9. 4. 291. O29‏
Liber recti 5o. 9‏
Liber eſt 78. 9‏
Liber hic ſolus ſufficit 34‏
Eiber tantum in hoc genere ſuf-‏
- סצו‎ 6
Libri 287. § 4. & % 26

Libri D?y הליכורת‎ conſeri-
bendi occaſio 33
Libri conſcripti tempus ibid.

Libri nomen unde 37
Libri partes 295
propriis ſumtibus prodeuntes
Præf. p. 40.
Libri Rabi 77
Licentiæ 5סם 40 פוץ‎ docendum
- סמסק‎ % 10J. 142
Licitum 124.9 172
Licitum unum qui cætera arguat.
109. 148
Lightfootus Præf. .ק‎ 2. bis.
Literæ abſorpte 5 3. 4 3

Literæ expenduntur. - 7
Fulcrum Eccleſiæ diſſ. I. p. 57.

Literarum defectus eſt emphati-

cus . 40. 1
Literæ pro vocibus acceptæ
241 8
Loci allegoriarum rhet. 9.
Locorum Dialecticorum catalo-
gus 1. 0
Locorum Rhetoricorum 64)4[0-
gus סז 158.5 יך915 .56ז‎
XVVZ Locos

N‏ 1.. , | 5ול
Pag. .‏
omiſerit‏ %־!גג\ף 858 1,00085
D. Iſmael 225. 5‏
Loœſcherus Præf. bag. 2. diſſ. I.‏
pag. 109.‏
Logomachi 1‏
Levitas 176. 218‏
Ludolphus Præf. p. 2.‏
Luna nova 467. 28‏

Lutherus Præf. p. 2. ejus conſilium
de Offic. Magiſtr. in conver-
tendis Judæis diſſ. 2. p. 138
Lyra Præf. Pag n 2.

Mag. Doct. 81 Dom. gradus &
differ. 2
Mag. & Doctor etiam idem
56. 3
Magiſtri familiæ Doctoris 75. 103
Magiſtri מו‎ Babylonia §I. 25
Maimonidæ laus 42. 4 & ſeq.
Maimon allegatur diſſ. I. p. 77.
105. 109 2
Maria diſſ. I. 64
Mari f. Aſes authoritas 293. 37
Mari M. 56. 5
MlarinusclarcusPricienſidibi.
pag. 66.
Matrimonium inter f. & ſororem
\ 7 56. 3
Mar -Zoutta Gem. 49. 51
Marus f. Aſis in Gem. recipitur

270. 313
May Præf. pag. 2
Medico (del ים‎ pag. 73.
Meir D. 48. 14.50. 20. ך‎ 6
Meiro in aggravanda lege credi-
tur. 60. 0

D E <
pag. F.

Meir ubi Simeoni præferatur

267. eod.

Meyr (Joh.) laudatus diſſ. 2. p.

121. J24
Mehardik Præf. pag. 31

Melanchton Præf. pag. .5
Minuendi particulæz 230. 9
Miſna 285. & 286. 1 & 1 I .
102( 447. 3
Miſna abſoluta 40 omnibus pro-
batur 96. 135
Miſna abſoluta ad alterutrius ſen-
tentiam revocatur -ד‎ 7
Miſna abſol. Meir 291. 26
Miſna abſoluta quando obtineat
291. 24 190
Miſna abſolutè, cujus 56. 4
Miſnaà multis comportata 41. 3
Miſna cum ellipſi poſita 41
Miſna eget Gemara
Miſna & Baraitha an idem etiam
contineant 110. 9
Miſna pro ejus porismate 10 1
Miſna qui approbetur 271. 315
Miſna una diverſorum ſententiis
conſtans 142. 193

Miſnæ abſolutæ qui Pugnent

. . 143. 194
Miſnæ explicationes per Aſen col-

lectæ 46. 10

Milſnæ genera diverſa 42. 5
Miſnæ infirmitas

Miſnæ prima explicatio ibidem.
Miſnæ ſcriptæ tempus & author
41. 2. & 3
Miſnæ

273.315

293.26
Milinæ Præterita | 9

1

ו

0] 15
ת *96
iusen⸗‏
י
25 ת
ס
8
4.
ו1 ₪
וה
ו
em etlam‏
149 ,110
elol, 141‏
ת
ו
ק
!װ»?מ%װץ
194 .143
ו
1 .46
n. 45.)‏
19.10
46.9
auuor‏ &
92
1
Mr

Milnæ Stylus

I N D 5ו‎ -

.§ .%&ר[
9 .45 ו
Miſnarum propagatores 47. 8
. 1

4 ך פ
Miſnici 47. 14. 866‏

Miſnici non ſunt mag. 56. 3
Miſnici ſe תסם‎ explicant 94. 3

Miſnici ſententia poſterior obti-

333 .28784 סת
9. י Mittunt inde‏

Mizvoth Gadol. diſſ. I. 77

Modi inventionisin finiti 1. 0
Modi 13. declarandi legem 2
Modi 13. ſunt legis fundamen-
tum - 19
32. legem מסקןא6‎ 01 0
- 40 י210.159 .154 \ מגעסן‎
5 : 212. !0008
- 44 My ſterium pertinentes
153. 210. 158. 711 .9
290-305
Modorum quorundam expoſitio
quare neglecta 155. 210
Momus

Moroſitas diſſ. I. p. 58.

Talmud .ק‎ 366. initio.
Mos eſt ſecundum - J04
Mulier à Miſnico D. diſſidens
1352. 208
Mulieres a quibus legibus immu-
- 5 -סף1‎ 3%
Muller diſſ. I. p. 6ʒ. 101

Nahmani 53. 3
Nahman M. - 5446
Nahman M. Gem. 49 %

45⁵5. 7
MMolſe Fil. Meroti A. Sug. Ha-

pag. §.
Nahman M. quando Hounæ præ-

feratur 266. 309. 0
Nahum ſcriba, Miſnic. 48. 4
Narratio ſive liber %
Narrationes ſive libri ibidem
Nathanael D. Subl. 49 7

Nathæus Arbelenſis Miſn. 48. 14
Nehounia f. Hakanæ Miſn. ibid.
Niſi, ſubintelligitur 64. 74
Nomen mutatum diſcipulo, quia
commune cum patre præcepto-
5א‎ - 52. & 1. 3
Nomen ob בוסגמ וס‎ 0
Nomen præcedens quid denotet.
119. 120. 164
Nomen ſolum eſt eminentiæ nota
55 1

Nomine Do. N. 69. 83

Nomine jſ. dixit diſc. coram D.

Ak. .1ף‎ 2Z2.
Non eſt neceſſarium 65. י4‎
Non eſt 0 85. ,7
Nigrinus diſſ. I. p. 78

Numerans quomodo quid præ-
term. 130. 18 1. & י0ף0)‎
Numerationis ſcopus 16. 4
Nurenberger 510. initio, & ſeq.

Objectio 6 diverſa Bar. repetitur

89. 127
Ohieio etiam objicientem læ-
ens. 104. & J105. . 5
Objectio levior formmarn dec
fin. 9.
Objectio levior præcedit gravio-
rem ibid. 139
Xyy ג‎ Obje-

\

540 INDEX.

pag. 5
Objectionis diverſæ ratio ת1‎ arg.
ab impari 180. 181. 218
Obiectionis incluſio 169. 216
Objectionis voces 57. 58. 553. ſeq.
Objicit & ſolvit qui inſeritur 93
94. §. .ו‎ 2
Objicitur quod jam diu ſolutum
erat 2. 130 ſeqꝗq.
Obfſervationes diſſ. Lp. 92 2
Oceaſiones 255. זס‎
Omne quandoque nihil infert
129. 180
Omne, ut acute quid eruatur ibid.
Omniane papana vetita? &c. 66. 78
Operis æ ſtimatio 294
Operis labor 295. & 296
Opinatores 47. 13. diſſ.I. p. 104

grapho 84. 121
Oppoſitio 288. 12
Oſchaja 46. 9
Oſchaja D. Gem. 49. 15

Oſtendere vim alicujus 77. 107

Orthodoxi diſſ. 2. 1.ק‎
Oula M. Gem. 49. 15

Papa M. Gem. A29. 15
Paragraphi duo convenientes ni-
hil diverſi docent 20[. 202"
237
Parabolæ diſſ. I. p. 59.
Parvus aduſtus crure 52.42
Patientiæ præmium 261 .6

Pauci quum recenfſentur 275.
ך י‎ 0
Perfecte tradunt 74
Perplexa ſententia 103. %
Peccata Jjudæorum 32
Vid. Judæus

Pecunia à verberibus abſolvit
173. 216
Pecuniæ neglectus 9
Pecuniarum dubium 289. 9
Parabolæ Præf. pag. 7
Particulæ 404. 12

Paſtor converſurus Judæos quid
ſcire debeat diſſ.2. p. 141,142
Patres diſſ. 85

Pecus pro ave סל .2§ ו‎
1 9

Epiſtola Præf. p.7. diſſ. 2. 9S‏ וגגוסת

Dupntatio diſſ.I. pag. 63
Pepi M. Gem. 49 5

Perizonius Præf. .0,2גק‎ \ -

Pfeifferus Præf. pag. 2
Phariſæi diſſ. I. 5

Philadelphica Soc. in 4
Opponens unus in une para-

diſſ. z. pag. 138.
Philologia Præf. pag. 6 42 2.

Pag. 139
Philoſophia Præf. pag. 5
Phraſeologia Præf. pag. 7
Phraſis 404. 17. 476. 11 9

9 33. 489. 3 8
Phraſes ſimiles diverſæ ſignifica-
tionis 1727. 178
Picus (Mirandulanus) Præf. .ק‎ 7
Placitum 289. 6
Planum qui præponatur 132. %
Planum qui guatur ibidem.

Pluribus fides habetur .ל‎ 4
Popularis enarrato 290. 1
Poſteriores antiquioribus præpo-

ſiti 161.159
Poſteriores citantur 4 prioribus
126.175

Poſteriores præferuntur 293.27
Poſtilla Præf. pag. . 4
Poitil-

7

1

4

2

1

Dr

—
07

=

216
49 .
9ל

7
quid

7

.

95

7
183 2
י

0 0

Nreyo⸗

1
bus
1
ו

ך

Principium argumenti 6. 4

INDKX. ת‎

Poſtillatores ibid. 35. diſſ. 1. p. 93

Præcepta egent intentione 123.170

Præceptor prudens 45I. %
Præcçeptum pellit interdictum

256. 303
Præ poſitum % poſtpoſitum in 64-
dem re ה-‎ 9
Præter 150. 203

Præces aſſiduæ quorundam 54. 48
Pricæus Præf. pag. 2
Prima attendunt מו‎ indagine 25 .ז‎
297

Principium ותת‎ convenienter
præponitur
Prius & poſterius non efſt in lege
212. 245. 247 2
Probatio incumbitexigenti 289.19
Procefſus diſſl. 2. pag. 134

Prohibitio compleetens 257. 4

ſuperaddens ibidem.‏ סוסוס+

Prophetæ ſine titulis 55. 5t

Prophetia non lex; ſed Kabbala
120. 16 5
Proponitur quod non probatur
6ז .104

Provocatio ad Eliam 289. 9

Qua de re dicuntur? 29. 26
Quxrere eſt diſcipuli nota 54.47

Quæritur inter ipſos 62. 67

Qæſtione una duo diſcuntur
105. ד14‎
Quantitas aliquando accurate non
attenditur 150. 202

Quare diſcrepant? 62. 68

Quemadmodum 182. 0
Quemadm. invenimus 186. 22

Quia 49 .125.).14

Quia affirmant ambo 70. 6
Quid docemur? legimus 74. 97

138. 188

Quid hic alteri intereſt? 89
Quies Præf.pag. 37
Qui תו‎ illo ſe res habet? ? 2
Qui judicant coram Sap. 61 2
Quis ſcripſerit בריתורת‎ 36
Quod dicere poſſes 77. %
Quodlegit, quare legit? 6

Quondam 0
Rab , : 53. 43
Raba 52 ל4‎
Kaba Gem. 49. 5
Raba ubi סאם‎ præferat 268. 311I
סג‎ 52.43. 54. 6

KRabba f. Nahm. Gem. 49 5
Rabba quando M. Joſepho præ-
feratur 268. 311
KRabba ubiJoſepho præfer. ,7

Rab-Ina 9

Rab-Ina Gem. 5
Rab-Ina וסט‎ Ahæ præfer. 293. 27
Rabbinicum ſtudium Præf. 2

RabusHounæ præfertur 266. 9

& ſeqq.
Rabus M. quando Nahmanipræ-
feratur? 293.22

Kabus quando Sam. præferatur
266. 310. & 293. 26
Rafram Gem. 49. 15
Katio erroris expers, vitæ dux
Præf. p. 36. Auctor novæ edit,
ob illam duriter habitus 0111
P. 12 4. Sanam optat 45 4. %
Regenſpurger 510. & feqq.
Kegula Magna 151. 205
Reineccius difl. 2. p. 3ז‎
KReizius laudatus 0111. I. p. 6
Rejectaneum 279. 32 |
Kelandius Præf. p. 2.
Reſch-Lakiſch Gem. 4 %
2 וס‎

.א פ ם אז 4

.6 ג
Reſiduum lib-. Rabi 1 2
KReſponſio 289. 7
Reuchlinus .ק.011.1‎ 0
Revera 293. 26

Rhenferd Præf. 26, 27. 35. 1

p. 97. 100.
ejus adhortatio ad ſtudium
Linguarum Præf. 27. 28
methodus Theol. tractandi
Præf. 27. 28
ad perficiendum ſtudium L.
Hebreæ quid deſideret Præf.
29009
Ribbi Eliezeri præfertur 261.306
Ribbi Joſæ præfer. ibid. & 292. 26
Kibbi Judæ præfertur ibidem.
Ribbi Iſmaeli f.J. præponitur ibid.
Ribbi Meiro præfertur ibidem.
Ribbi patri poſtponitur 261. 66
. & 292. 26
Ribbi Simeoni f. E. præponitur
ibidem.
Ribbi Simeoni f. G. poſtponitur
10106
ibbi ס5001‎ non ſociis præfertur
261. 6
Rittangelius diſſ. 2. p. 144 1
Ritmelerus notatus 259. 305
373. 2
Ritus ₪ monte Sinai derivati ſunt
indubii 5 2. 5
Sabbatho iter facere diſſ. 0
diſſ.II. pag. 143
Sacrificiorum uſus an revocandus
-- 000 2. P. 1
Salmaſius Præf. p. 2;17
Sammæus Miſn. 4

, pag. .
Samuel Adæ præfertur 266. 9
Samuelis Authoritas 4
Saphra M. ” 55. 09
Satanas, 61 aliquem 2006 I.
Satistactio J. C. diſſ. I. pag. 90
Schemaja Miſn. 48. 14
Schenina 5 %
Scheringhamius 309

Scheſat M. quando Nahm. præ-

ferturr 266. 309

Scheſchath M. Gem. 49 5
Schmidius Præf. p. 2.
Schrammius laudatus diſſ. 9
Scholaſticum Seculum diſſ. I. p 5
Scriptura an 6 ſequent. exponen-

da . 25 I. 6
Scriptura à ſimplici ſenſu non ab-
ducitur .פך‎ 3

Scripturæ contrahuntur 113. 52
Scripturæ exemplum vel conſue-
tudo additur 115. 4
Scripturæ ſibi contradicentes &c.
223. 254. & ſeqq. 236. 2
Scriptura ex antecedentibus &

antecedentium antecedentibus
250. 296

exponitur
Scriptura qui citetur 1. 6
Schudt diſſ.I. p. 77, 78. 105. diſſ.
2. pag. 13 5. 510. m.

Sectio propoſita quare mutetur

254. 299.
Seculum Scholaſticum diſſ. I. p. 5 5.
Reformationis diſſ. I. p. 56.
Secundum verba illius 127. 177
Sedens coram dixit 74. 880
00

44
7
ק
07
ס

-
ף
9

חוֹ8

ול
מו\

\

I1 ND = 543

. : pag. 5.
560 qui adhibeatur 8 5. %
Seniores Souræ 51. 2

Seniores Phoumbecdithæ ibidem-

Sententiæ duæ diverſimode lectæ
120. 166
Separatim poſitum, ס6 06 זט‎ novi
- סט‎ ſtatuatur 220. 252 & ]00

Series rejectanana 290. 3
Sermonis anxia cura non requi-
ritur 128. 179
.51 malis, dicam u5. 5

Simeon Dominus 48. 14 |

Simeon .כז‎ 8 56. %
Simeonf. E. quando recipiatur
: 4 292. 6
Simeon f. Gamalielis Miſn.
9 : 345 4
Simeon f. Gamal. ubi præfer.
הל -ק. מל‎ 2363, 306
Simeonf. Setahi MiIn. 48. 4
Simeonis D. ſententia quando
obtineat
Simeonis f. G. authoritas
292. 6
Simeon Juſtus Miſn.

.ד4

Simeon Meiro præponitur
Simile illi alio מ1‎ loco 225. 254
Sinulare ſuo loco 16. 3
Si per conſequentiam, quid?

99. 140
Solanus diſſ. II. p. 137. 14
Si ſic 86. 124
Sive hoc, ſive lud 3. 4

265 308

291. 26

\

.§ .קגק

Solvitur etiam 66 86

Doctorum, vel 6405 ipſorum
. 143. %
Solutio ſolutioni prælata
92. 9
Speciale cum generali 20 5. 240
Speciale egens generali

214. 248
Specialia cum interpoſito gene-
rali 210. 242

Specialia cum interpoſito genera-
li, quare prætermiſerit D. Iſm.
ibid. 24
Specialibus ob generalia opus eſt
154. 210
5604 (Ben) diſſ. I. p. 64.
Storrius diſſ. II. .ק‎ 133.
Stricte dictum quod in omnibus
obtinet 237. %

Stylus 289. 17

Subtilis argumentatio manife ſto
loco prælata 114. 153

Sufficit & cum diſtinctionibus

160. 214. ſeqq.
Sunt qui dicunt 50. 20. & pag. 51.
6. 21. pag. 28 1. H324.
Superffuum docetur ut vitetur er-

ror 139. 189
Superffuum ſuppeditat etiam po-
riſma 117. 162

Surenhuſius Præf. .ק‎ 2. diſſ. 1

p. 92. 107. 108. 309.
Syſtema Antiq: Hebr: 309. ini-
tio
T.
Tacens ad objectionem, ,8
reſpondet 147. 199
222 Tal-

ים א 1 544

?8% 9.
Talmud 373. 6 2. Præf. pag. 6.
20. 2 3. Diſl. 1. 4 3. 10 1.108
neglectum 36
ejus ſtudium commendatur
Præf. p. 2. 36
rarum 41.ק ע‎ -
60-4%.ק.1 ז}נוֹ)ב]ב}פװ)טװעבז‎ |
165ס‎ diſſ. p. 50
an in סס‎ fabulæ diſſ. 1. p. 7
nugæ diſſ .ז‎ p· 0 B
confuſio diſſ. 1. p. 60
ridiculum diſſ. 1. p. 62
An blasphemum diſſ. I. p. 63.
68 , 69- 78
An quædam in eo omittenda
diſſ. 1. p. 67
cur legendum rationes 9.
endidiſſ. 1. 78-102 -
Extasdiſſ. I. p. 1ᷣ0 יב‎
ejus diviſio ֶסז .ק,011,1‎
partes diſſ.I.p.oq.· ו‎
an ei Chriſtianus fidem ha-
bere poſſit diſſ.I.p. 105

Tarphon 4 0
Templum Ezechielis quid ir II.
p. III.

Hieroſ. an reædificandum
וו.‎ .ckifl. 2. p. 123. 131.
Tenzelius diſſ. 2. pag. 13 <
Teſtimonium 274. 318
Theologaſter eſt ſuperbus diſſ. 1.
P. 52, 53
habet vultum re ligioſum
ibidem. pag. 53
Theologus quid Præf. p. 3, 4

ſolidus Præf. Pag. % 19

40.79. ai. 1.

pag. .
ineptus Præf.p. 18 „19
Thyſius Præf- .ק‎ 2
Tibi in mentem veniet 61.64
Tilemannus diff 2. p. 123

1 וו‎ (Salomon) Præf. p. 40. 4.

diff. I. p. 83.
Toſephta pag. 370. 373.5 1
Toſephoth 443. § 1
Traditio quando conſcripta 40.

5§92. & 285. GQ21

tantum viva voce explicatur
ibidem 7
. eam ſcribere vetitum 40.5 1
Traditiones ordine ad primos re
Tlater 41.
eas ſeribendi modus 41. 82 2
eĩs ineſt principium -4 0
eearum uchoritas 291. 25

derivatio .
intuitu iaum .5
ֶ 40. 5
Tradunt ma iſtri 2 ך28‎ 4
, ו 5%.ק 8)11»?)11%1נ>8%־1`1'‎

14 Typi Lectionum Præf. pag. 5

Typographia Editoris hujus n-

EVIakp. 51. 32;3334:35

Variatio 290. 0
Ubicunque 182.220
Veni, audi 0 ₪ ₪ %7
Venit Doctor 5 ל‎ 850 126
Verba traditionum 84. 120
Verbum legs 73. 95
Vere dixerunt 9275. 318
יסוֹסג!וֹ 4

ץ
מל
0
ש\
106

ל
ס
אס
ואס
ה
נס
וצ
נװמס

וו
₪

ק
9

0
1409 41.

1ל
ו
0 ו
1
וסו

n ]1‏
jmos ke⸗‏
1.ם
412 5
י
א
ן-
6 |
40,51
„

en

nſece

ש
0
יוו
ל
84.12"0
-
'17146

, צט]ס‎ Talmudici

I.N DEX. 54

pag. §.

Videtur omnibus iſtis 29 1.23

Vita Eremitica Præf. 36. Spirimua-

. פ.‎ Præf. p. 37.
Vitringa diſl. I. p. 97
Vocabulorum ſigniſicatio Praf
pag. 6
Vorſtius diſſ. I. p. 100

Unde 293. 26

nobis conſtat? 68. 1‏ 4מ

Univerſalis particula non attendi: :

tur ₪3

ב 777 duobus deductum‏ סװת\תס

& 179. 218. זסכ‎ . 8 237
Unumè tribus deductum

major quid? 40% . 2
minor 72
realis quid? ז .6ס‎

Liber uſuum (Sugioth Tal-
mud) dictus collegia ad 1-
lum 453. 25. 464. 27. &
curæ ſecundæ 464. 27.cum
Talmud conferendus .4

28
gradus ejus 406. 2
natura 508. 0
Stylus - 4042
. סט‎ 404.,!2
179. Uſuum exempla 452. 25 5

& 180. 218 8 duorarifimiq1. .5 &456
. W.

/ ,
2 Unus quando multis præferatur

261. & 262. 6
374. 2. 384. 5
405. 12
Alvſi ipſorum nova 1.
„& 405. 12
eai quid? 404.
455. 25. 489. 38

י

I. p. 63. 6 7 .‏ ?}6111'6111115)11־722%\\
diſſ. 2. p. 5 7. 4.‏ .78 .ד

Vayenius laudatus dilſ 2. p. 0 3;

\\71:1” us laudatus Præf. p. 37 ;
ejus practica Chriſt. 509. m.
2

Zabid M. Gem. 4”9. 2

י &פוּ%&פוּ%וּ%%#צ#&פוּ%וּ%פ
ש.. FN D E‏

Tertius locorum S. S. Numerus ante (: hyel colon notat Caput, ſe-
Juirur verfus, quorum ſi plures per commata diſtinguuntur,
Tunctum ubi eſt ſequente novo numero, ic in dicio eſt ſe-
dai Auch caput.

Cap. I: 27. pag. 235. 52. 270
II: 7., 27, 22. 235. 0 0
4 237.0 ו9
III: 14. 235. 09‏
VII: 23. ₪9‏

XIV: 1. 7
XV: 17. Præf. pag. 13. 64
XVII: 5 243. 8
XVIII: . 215. 24 8
22 90, 0 0

2,72 2 Xx:

.א ם ם א ז 2
4

1
XX: 8, 11. . S⸗ I: 2. 204. 9 239. gea 3, 392‏
1. 49 - ה
193 . אא :;8))}1;
6249 .217 הי. .41 XXXI:‏
11 סול לו .14 XXXIII:‏
2 .14 -קול ו XLI: r13.‏
XLIII: 6. 19 ;10 ,11. 0 0072‏
XLIV:Dz. 195. 9 232. XI: 38. 142. J 97‏
XLHK: 7-—12. Diſſ. I. p. 112. 151 270. 6 313‏
61 .220 הפ ה - 60 ח₪ -
צ,2 6 :2%08 537 - 2 9.1%5 2 4 III:‏
1916410 - - ל1א 4 י לוניו
X. 25. , | 229. g2,3 39243,4 . 190. 627‏
8. 7 הש ע י . IIHI:‏
XVII: 17. 21. 65‏ 5 2 .122 .32
XVIII: 30. i 4‏ 38: %'23% 2 .46
1 . .סג:אוג א ח שא איתטקדה.
6 111 . 292 2( .230 הו XVII:‏
ה 6116.ל 9‏ ה0 XIX: 20. 2723. 2 54 XX:⸗7 a‏
ע . 98 ו .7 XXII:‏ 253 .223 ..4 +
4 , ה מל ור 5
n‏ א י צ
v‏ 0 י י
K73 XrI2. 231. 526‏ .137 ג
ל HF9.22‏ .14 ) א 0 ל שו
ם . י 0

.H1I12‏ 4- וּ
AII: z32z. 79. ziy⸗‏

1
6z0‏
11"
9ל
ו
וו.
).נ
ג | י
10
1 ,0
ו2),
9
527 ,90
ו
ו1
14
]

;
ו
133 ,ן4ז

14 ו

ו

0
7
*
4.
;יץויצ

--.

ה קו

2 י לצ

17 )1&6 1. pag⸗ 79
B39. 9 278

XIV: 34. 242. 6286
XvV: 38. 2.67.6 ס‎
XVIII: II. 16 5. 4
16. 211.9 244
XIX: 2. 3?3 6
3 ibidem.
XXIT: 32. 8
xxVII: II. 249. 2 50. +4
xxVIII: 9. 257. 303
xXxXIx: 39. 2/4.6 0
XxxX: I. 249 סס‎
17. 114. 3
XxXI: 17, 18. 254. 0
צאאא‎ 31. 241. §. 283
III. 12. ג‎
XI: 19, 21. 286
XIV: 26. 841
לא‎ : 4 ₪1181981
ש‎ 2
:וץצ‎ 6 ;00
xXxvII: 16, 17. 314
xXxVIII: 10, 1I1. 217. 9
18. Præf. 15
XIX: 21. . ל‎ .1
XXI: 1I.9. -? 6
6. 463.926
XXII: I. .- 14020 201. ו‎
4. ||)\ 7
28. 1994. 1
XXIV: 1. 14. 5153

XXVI: 5. 318
14. 206. 1
xxIXx: 14-16 diſſ. 2. קבס‎ .14
גֶ קק .2 diſſ.‏ .17
XXXII: 2. 23135.9 271
16 ,21. diſſ. I. pag. 117
XxXXIII: 7. 217
77. 120. 165
Jehor.
r. 241.6 32‏ ו
Judicum.‏ |
1X:8. 244‏
Sam.‏ .1 4
1: 1I. 222. § 264.237.5 31
1 211.6 1
11 29
xXxVII: 36. 231. 0
2. JaJm.
VII: 15. 243.5289
XXIV: 9 236.9 272
1. Reg.
11: 8. 243.5 288
VIII: 34. Præf. pag. 2
2. Reg.
II: 9. 230. 5 258S
14. 22 9. K258-
X: 13 242.6 5
30. 242.6
1. Chroon.
1. ' 340
XVII: . 2116 6
XXI: 5. 236 5272
XXVII: i. 6. F. 272.
222 3 Cyog, :

.א ם א 1 י

, 1. 2. pag. ז‎
0 ב ץ!אָ ו‎
XXX: 1.18⸗ 19 . 2'34' 2 0 ,10 )11}] I. pag. 16 . .נ‎
ה0 19 ל1‎ 232. z 2 XXX 242. % 6
343י?& 6 4 .6 ש}כ}כצ ב הימס שגנו‎
. ibi dem. .6. diſſ. 2. pa 113
16. 11 ()11()3612?8 ,
XIII: 32. 4249. LI: 21. דו .113 יו‎
6פר ר ל #59;?% 3 17 5 - ; לא‎
10. . 2 I-15. diſl, 2. Pag. 6
XxxxVI: 19. 4 15' Ferem.
אא - שם שיו‎ 232. H262
-- ם.‎ 6 XXIII: 38,39. ה‎ 6
18 .1 200, 9240 . 234. 9
.43כ , ד.ם - י- לב‎ 9 287
VI: Y. ult. א 7 י‎ . ..
XV: 4. “ K281 II: 20. לב‎
xXIX: 8,h9. 240. 241. Frzj III:. 6. 341
LXXIII .17. י‎ '12 0 Exech.
LXXVII: 15. 354 XX: 7. 23 1. § 26
XCI: 12 ו‎ 237. 4
XCII: 13. 240. 5272 KKIIer3 5 33 267
XCVII: 4. 4 237*6 Hoſoc.
ז1‎
CXI: 9. 200. 92 36 II: 23. diſſ. 2.
CxXIX: nz. 339 b. - ג‎ & 320
130 8 z. 250. 9 1109
י‎ | 77 ;
Prov. 218. V 241. 23 3
V: 8. Diſſ. 1. pag. 72 08 | Zephania.
XI: 13. 215. 5248 rei⸗. ם‎
XXI: 4- 5יס4נ , ת‎ 8 : . = TaePeriut.
I: 5. ־‎ 49 Ex 0 סס]װװ”װ#ז‎
VIII: 25. את‎ . Matthæo.
1600 35.5270 MI:a. dl 1 Fe,:s

.

6%81.ץ

549י .א ם ם א ז

v. 23. diſſ. I. pag. 95 - XXVI: 26, 27. diſſ. 2. pag. 11

IX: 10. ש) ו‎ 1. Pag. 97 7 . Rom
: ült kg. 69 II. 18. 6 pag. 3
י12‎ Pag. 99 . י:1\/:1.)11}1‎ 1271

11 : 32. Præf. pag. 6

XIII: 15. diſſ. 2. pag. 6 XI. 8. diſſ. z. pag. 117

52. Prgf. Pa את‎ 0 1.
W.: 2. Adiſlſ. I. pag. 80. III: 14. Præf. pag. 6
. diſl. I. pag. 80 V: 1. diſſ. 5
2 1](161811! VI: 20. diſſ. 1 ,0
rlti. 15— - 18 diſl. I. 0.93-9ק.‎ 3 VII: 18. Præf. 5ק‎
92770 ,' 24. Præf. pag. 37 2.(or.
XkXIII: 24. 09 uU: 6 8. diſſ. I. bas. 95
24777 : ד‎ diſſ. I. pag. 87.
23 dir bes⸗ .9 6 Præf dos. 14
ræ 2
ך; קשל‎ , 9. pag. 91 r. 3 V⸗ ת‎ 3416%105;% 97,
XXVIII. r. 0111 פפק‎ 98. 1: 2I. diſſ. I. pag. 98
36 , diſ Lpas. 97 ?7;”,
0700
IV: 1. diſſ. קבק.]‎ . 115 VI: 3· 5. Prxf. pag. 4
VII: ·19. dill. I. pag. % ו‎
11 . :;}11]1 pag. 80 % 13. Præf. Pag. 3
1: : Luco. II: 24. Præf. pag. 4
19. Præf. Ppag. 13 25. 0101 pag.
VI: 1. diſſ. I. pag. 98 | MI: 17. Praf. bag -
VIII: 10. diſſ. 2. pag. i; IV: l. 3
12 29. Dfæf pag. רכ י י‎ 1. 1. pag. 97.
.: 32. Præf. pag. 1 6. Præf. 3
WII. 19-3 I. 1 pag. 59 Vi: 6. Præf. 13
11 4)}]1.706””3% - .ז הש‎ .
14-011, 1. pag. . : ־‎
III: 15. Præf-. pag. 37 l18⸗40 dige Pag- 90.
XII: 0. 010- 1. Pag. 115 ק .1 .₪1 ה נש ה‎ 2
ע וא‎ bext. ו ק‎ ;”3%/?4 5
71 2. diſſr pag. 92,93 III: 15. ת‎ pag. 37
ץ‎ :39. Præf. pag. 4

]:19- )11111 ;;&ץ‎ 9! '
4
XIWV: Z2. Præf. pag. 13 I: u. diſſ. 1. Ppag. 38

XVIII: 24. Præf. Pag. ס‎ !
3

) 550 % -
הצ ס8 בט סטס =ט מם
ז צ+ 2 ם אא

ERRATA TYPOGRAPHICA.

CIAVE ALM 14

In Hebraicis

סוגיאת 196 סוגירק
רכ ספסורבי סזק. נ.מוו-46 .ק
הוליות סוק .ך linea‏ .37 .ק
: י החוליורת
חסרוני ספ הסרוני סצק.16,חון
9 חוקותיו pro‏ .27 4סמון
| חוקותיהן
כתוב ספא בתוב סעק .9.מוו.40.ץ
p. 41. lin. 28. pro לחבר סע להבד‎
נזיקין 6 וז'קין סעק.4.ת11.-4.4.ק
פסחיכם 629 פשהים סעק.6].מון
6 ונקדראור] סזק .28 linea‏
י. ה יאורו
סנק per totam paginam‏ סח &
מסכתיותיו lege‏ ממכיותיו
linea 2.‏ -45.ק &
p. 45. linea 20. אהרין סעק‎ 6
אחריו‎ & 4. ante finem, pro
רבינו 696 רבינו‎ `
p. 46. lin. 5. והתבודר סזע‎ lege
התבודר

1(!:??8). .קגק‎ 29. lin. 22. pro

ף יהושוע lin. 5. pro‏ .49.ק
ורביני lin. 23. pro‏ & יהושע

lege ורבינו‎
p. 50. lin. 16.pro הדרי 686 הדרי‎
p. 52. medio pro מא‎ legatur מ‎
& ante עוקר‎ ponatur מא‎

| 1606 בררבה pro‏ .1% .תו! .4? יק

סזק ſequente‏ .מונ ₪ בהרברה
pro‏ 8 שיננה 1996 שיננרק
חכם פעפו הככט

P. 65 lin. 1. pro לטתעסק‎ lege

pro‏ .7 .מו 4 למתעסק
ימהם 96 ימותםם
רב 006 בר סעק.12 p. 56. lin.‏
קרח P. ?7· lin. 18. pro lege‏
סץ טתקיף 6 .6 .תו[ .60.ק
ſcribitur.‏ מתקיף

Et ſic p.̊ ʒ.lin. ultima להוכיה סזק‎
p. 6: lin. 4. דפלני סשק דפלוגי‎
lin. penult. סצק דאיבצת‎
ראיכאת‎
ואינוסעקואיני.ג.0.65-18‎
היתראסעק היתר4ת.ךל,חו66-1.ק‎
.ק‎ 68- lin. פוק.24‎ pro דוק‎ \ |
.ק‎ 71. lin. +6. פולגתיה‎ pro
פלוניתיה‎ 5
אהדדי סוקאהדרי .4 .מוו.זל.ץ‎
ibidem lin. 17. neſcio quomodo א‎
זכומות מקומותיסוטפגססץ‎
ſactum ſit, 0 Jod. Pe
P· 75. lin. 3. pro ultimo ד 626 ר‎ 18
voce הדרי‎

lin. 23. male pro vyon‏ ס6 .ק

הלילה legitur‏
רמן 820 מדן סעק P. 82. lin. penult.‏
י.ס

7

ז
7

נור
nentepro‏
טן 8 /

לש
2
2
נ
ח6
ץ מל

להרליהסז
8 פנו
טן וא

7
היחךא.ס*ןו
וו
0 לל

אהרףי d‏
ת
שו
, .&0*

חל'לה 0

למו
?5%8 :

שו 551 א

p. S83. lin. 1. pro lege
& lin. ובויסזק.29‎ lege וכו'‎
& 30. pro במותו‎ lege כמתו‎

p. 85. pro lege מבריית'‎

linea 18.
p. 88. lin. 25. סזק‎ lege שמא‎

p. 93.,94. pro מוכח%96 ₪6 מוכה‎

- באופן lege‏ פאופן p. 95. pro‏
lin. 4. ante fin. 10 ante‏ .98 .ק
aliud inſeratur.‏
lege¹3‏ בירה סעק bis‏ .103 .ק
אשבחנא lege‏ אשכהנאסעק.-סג P·1‏
.ק linea 15. & linea penultima‏
אמוראי696> אמורציסזק .111
שבח 1696 שבהסצעק.נכ.תוו.114 P.‏
0 קןבלמה סעק .21 lin.‏ .120 .ק
קבלרק
deleatur‏ למעך ultima‏ גסתו!. 34 1.ק
הולכך יש ללמור .ך lin.‏ .148 .ק
deleatur, quia præceſſit, &‏
linea 13.‏ .152 .ק כלאיכם ſic‏

p. 185. lin. 14. Qρισ ſemel delea-

tur. & lin. 2J. inter
& ☚ inſeratur כשר‎
% pro רליחוי‎ lege, &

In Dedicatione pro fama lege fame

pro apperire lege aperire pro
ſugens lege ſugien..
In Præfatione .ק‎ 18. pro diver ſiſi-
mus lege diverſiſimis.

Pro quibus lege cui.

p.19. in notis pro parenter lege pa-
rentis. 4
p. 24. PrO illusſtrando lege illuſtran-
di

7 .
p. 26. pro Jeſaim lege Jeſuiam.
ספקן, .ק‎ etism lege aliam.

24 pro שהוכשה‎ 6
. שסתס 86 שהוכשרה‎ lineæ
penultimæ præpone כשר‎
p. 238. lin. שמחה.16‎ ſemel de-
leatur.
p. 269. linea 4 -גגת בסנהדרין סזק.‎
le ſcribitur בנסהדרון‎ \ <
p. 28 1. lin. 6. pro מסתרבא‎ 6
RD

Et ſic in fronte p. 286., 287, 288.
levi errore pro מבוצתק‎ vides -מו‎
preſſum 616 בומ₪ת‎
פרק ו'.נז .ת1 .331 .ק‎ eſtlegen-
dum 65 ,
p. 386. in notis מציתאת סיזק‎ lege
מצעתנצת‎ & pro דראשאת‎
lege dα & ימון .388 .ק‎
12.pro נפתה סטז סט!נפתה‎
& p. 391. lin. האהרסזק .כז‎
lege האחרת‎ & p. 397. in -סם‎
פז‎ pro lege מסה‎ &
p. 604. lin. כ כא סצק.9‎ 1
1696 -4ת1 .ך44 .ק 8 בב4ת‎
pro אותו696 ואתו‎

p. 16. lin. 1. verſionem, inſere &
114
p. 37. pro etiam, lege & jam.
Diſl. I. p. 57. pro hujurque, lege
hucusque. .
p. 59. prius fuerit omittatur.
Diſſ. II. .ק‎ 86 pro Ezxardi 6
Edzardi.
p. 96 . pro imaginemm lege imagine-
p. 137. pro conjux lege, conjugis.
A aaa P 144

מ 552 ₪0

in notis pro 40240 lege no- ge Latinismum.‏ .144 .ק
pro conveniut 1606 con-‏ .408.ם , .
pro Pſalm. III. lege CXI. veniunt.‏ .200.ק
lege 255. & in p. 452. in not. pro inito lege initio.‏ .212 0ץק.226.ק
P. 45 5. in not. Harpyiæ pro harpy-‏ רנה Hebr. adde‏
