יבפ'ק דקידושין רבעי למילף
X 2 git.‏

הלכות. עולם -" י 7

git. Ita ſe habent omnia hujus ordi-

nis. Cæterum accuratè ad multa

loca attendendum, ubi argumentum
ab impari explicatur; nec tamen ₪-
ס1‎ ſufficit ſubjungitur. Ut eap. 1.
כיררשיג‎ ; ubi author docere intendit,

Kliam HMraklis deſponſatam ohlatione

veſci, argumento ab impari אס‎ aneil-

Cananæa, quam concubitus non‏ ג1

₪6. Annon convenit ס₪‎ hæc quam
concubitus per ritum muptialem 0
eſum reddit idoneam, per pecuniam
ad edendum reddatur habilis ? ubi
id durum eſt, & dicere poſlemus
ſußficit ad argumenti finem: nam un-
05 diſcis? concubitu: inde ſequi-
aur, ut concubitus per ritum nuptia-
lem; סה‎ etiam argentum per ritum
nuptialem. Placet Doctori Tarpho-
ni, qui ſtatuit, ubi infringitur argu-
mentum ab impari, ſufficit locum non
habere; 46 Magiitris hic ſcrupulus
movetur. Itaque additionum autho-
ribus videtur, non quadrare ut dica-
mus ſuſfcit,niſi ubi argumentum ab
impari ſuperaddit novi aliquid „quod
nullo modo ſcriptum eſt: (ut illud
6. Qui per, ubi elicere vult totius da-
mni reſtitutionem, ſi ג‎ cornu in da-
mnum paſſi area illatum ſit: quod eſt
novi quid; quia ecce ſi id cornu in
- 1060 publico intulit, dimidii pretium
reſtituitur:) verum ubi præcipuaar-
umenti ab impari intentio non eſt
alia, quam ut in genere rem explicet
& illuſtret, non quadrare illud ſufficit-
Qua ratione ilud in קידושי‎ conci-
Batur: nam ibi argumentum abim-

ארוסה בת ישראל אוכלרת

בתרומדק מק'ו משפחרק
כנענית שאין ביאתה ובר'זו

שביאתה מאכילתה על ירי

חופרק אינו דין שכספרק

מאכילתה * וקשה ולומצת
דיו אסוף דיננת דמהיכנת
ילפת מביאה מה ביאה שע'י

\חופה אף כסף נמי שעל ידי

חופה הניחא לרבי מרפון
דאמר רהיכ' ראיפריך ק'
לא אמרינן דיו אלא לרבנן
סשיא לכך נגראה לתוספו"
דלא שייך לומר דיו אל+ת

היכא שהקו אתא לרבורת

דבר חרש שאין כתוב כלל
כגון ההו רכיצר הרגל דבעי

למילף גזק שלם בקרן אחצר
- הניזקוהיינו דכר חרש דהא
ברשורת הרביםם קרן חצי

נוקהוא רמשלם אבל היכא

דעיקרק'ו לא אתי כי אם
לפרושי ולגלויי מילת4ס
בעלמא לא שייך לומר דיו
ובהאניחאהא רקרושיורהא
התם אין הקץ עיקר אלא
פירושא וגילויא בעלמא הוא

רבן בתירגת קאמר התכם
ראשה אוכלה גתרומ מכל

-

סג

0 %ז:ק

ו

-

י
ו
ו
])
1
ו1
0
לת
nemin‏
ו
0 ווֹזוֹ
1
ei‏ ו
ו
ו
1 אם
ו
ה
ceat de‏
ש
ודר
!
Mentum‏
| 6]
in‏ ט
ף

סה
נתוומ
כוענית
שניאת
חה
מאכיל
וו אם
ילפת מ
חוכת \
וה ה
דאמי

לונ

ש
דא
הכ י
דגו ה
מו הת
למילף /

נר
װקה\אַ

היק

לפ
תא
בהאני
הים .
רש
וֹכ; ו
א
2

-גק eſt iſta gravitas, vel levitas;‏ סננמ

. - השער"הופעיפרקם . .
מהור בבותך 'אכל אותו * cit, 160 commu-‏ תסת Pari principale‏
ואת א 3 39 ךאךןםה -ת expoſitio & illuſtr atio. quia ibi‏ &[ם
— 1 ּ היל ל Bethiræ 46 „uxorem comedere‏ 1105
בכבלל" ביתך הלכך 7* תיס .זצ .18 oblationem, è Nam.‏
אמרינן דיו אפי לרבנן וכן mendus in familia tua, comedet ilud:‏
יש לומר בפסחים פ'ק דבעי 1”1;;136?6 ף %ש*גם\?%:»יטזס%?& ו
it 40 exponendum, deſpontatam 105 הדש י‎ 0
verbis A familia tua Eomprchencd, לף ₪ קדש ר‎ 9
Ergo non addimus ſußhcit, ne ד בתרומ' והר! הוא מוס'* מססוטף‎
6 Magiſtrorum ſententia. Idem di- מעלהאחת על המלמד ולא‎

ubiauthor 006646 intendit, pollutio-
nem הו‎ ſanctiſſmis ad quartum uſque Na NuS דקרש טעמא‎
ſerpere, idque argumento פג‎ impa- ביהולא אתא ק'ו ללמד דב‎
ri, quod in Sbmene erl etiam 1 חרש שאין כתוב בו כללו‎
inquinetur. Et 6006 gradus unus ad- י‎
ditur ei quod 00666 ) 1611: 61 unde 21= ₪- + הילבך לא אמרינן דין‎
gumentum ſumitur;) nec dicitur: מקומות בגמרא נוחין בכ‎
ſußicit: idque 1060 quia ת1‎ 12800 - = . ,
mis, iſtius rationem faltem annotat י.‎ % R
Scriptura, argumentum autem ab 0. (רטך) משיבין על‎
impari מסת‎ 861;}1:[11? ut novi quid edo- אם 'ש!לחש."ב וכך המרדה‎
ceat de quo mihil ſcriptum ſit. ergo אם יש במלמד הומרא אחת‎
סות‎ non dicimus ſußicit. Multaque למר‎ . 5
1064 תו‎ Gemara 46 conciliantur. או קולא אחת ואינה בלמ‎
§. 215. Excipiunt contra argu- אפילו יש בלמר. במר!‎
doteſt. 6 autem pactoid ſieri ſo. הוס‎
let: ſi סס מו‎ quod 00066 ſit gravitas 6 שאינם במלמר סותרים‎
quædam, aut quædam levitas, eaque בכך ואיז למדין הימנו כ']‎
ס6 תו‎ quod docetur non 16 ; 68 in להקל בין להחמיר דאיכא‎

multiplex gravitas reperiatur, quæ‏ סס
כמו שיש מ אותה in docente non 6 : cb caſi aru.‏
חומרא או אותה קרלא כמו mentum ab impari oppugnant; nec‏

כןזאת ' אנ שמא אותה -46 28 6שו quidquam diſcunt‏ ססתו .

חומר' עדיפא מכל שכננדה vandum, ſive adaggravandum. Nam‏
לגרוכם אותו דבר וז הו reſponderi poteſt: quemadmodum‏

X 3 riter

riter etiam hæc. vel quoque, ; 6
iſta gravitas omnem ſibi correſpon-
dentem gravitatem ſuperat, 6 illam
המס‎ efhciat- Et hæc eſt objectio
contra argumentationis initium per
totam Gemaram: ubi objicitur, Quid
huic cum illo N. quod ſic hac vel illa
parte aggravatur 2 de hoc dices, ita
16 non habere &c. Exponitur .-
והוק‎ argumentationir, q. d. id unde
probas (quod eſtipſum docens) -אס‎
ceptionem præbet. Quandoque au-
tem contra argumentationis finem
fit objectio. cujus סאת‎ eſt ſententia:
cum ita dicitur, Aliquid quod 6
vel 114 in parte grave eſt, nonne
æquum ?וס‎ ut aggravemus? &c. 6
infringitur, aliquid dari quod arguat,
illam gravitatem rem non efficere.
Summarei eſt: per totam Gemaram
nos adverſus argumentationis initium
ex 64 ipſa excipere; veluti, Quid huic
cum illo N. quod ſic hac vel illa par-
te aggravatur ? de hoc dices hac vel
illa parte non aggravari. ſed 14 tan-
tum, ſi planum ſit ac pateat illam gra-
Vitatem in ס6‎ quod docetur non in-
veniri: ſin minus, dicere poſſumus,
illam ipſam ſcil. gravitatem) argu-
mento ab impari probari (ſicuti hanc:)
. 0. illam ipſam uti hanc argumento
abimpari addiſcemus. Cæterum 40-
verſus argumentationis finem excipi-
mus vulgari exemplo; nam dicitur,
Illud N. arguit, quod rem non efficiat
iſta ejus quod docetur gravitas, cujus
efhcacia illam docere conaris: 0. di-
catur, Quandoquidem hac ratione

פירכ4ת. אעיקרצת. ררינות
בכוליה: גמרא רפריך מרז
לפלוני" שב חמור בכך
וכך תאמר בזה שאין בו וכו'
פ" עיקרא ררינא. ממקוםם

שבאת רהיינו המלמד גופיה
יש תשובה ופעמים עושרק

פירכ'אסוף. דינא פי כשאומ'
פלוני- שחמור בכך וכך אינו

פלוני יוביח שאין אותרק
חומרא גורמת דבר כללא
דמילת' בכולי גמר'אעיקרא
דדינא פרבינן מנופיה מה

לפלוני שכן חמור בכך וכך

תאמר בזרק שאינו חמור
בכך וכך ובלבר שפשום
וידוע שאין אותה הומראתע

בזה הלמד דאםם לא כן

גימא היא גופא. תיתי בק'ו

< בלומר היא עצמרה נלמור

בק'ו כמו זאת ' ואסוף רינא
פרכינן מעלמות שאומר
פלוני יוכיח שאין גורמרת1

חבר חומרי הלמד שמכחה.
- אתה בא ללמר עליו לומר
ביון שחמור בכך רין הואע
שיהא חַמור ברדבר. פלוני
יש בו אותה הומרא ואפ'וה .

aggra-

ו
etiam e9‏
iſta‏ סוו
in‏ אחות
tu‏ י
demmcreri‏
Mittatur‏
. ₪0
mart‏ ף
ום
27
וו
הולמס
pr‏ ווף60
0
lubere el‏
ו
01 ד
1 ת9ס
02 .?\}ת?
ematke ej‏
ת
Prohbetn‏
10
ו
כ;ן]וֹס”!&!&ש
itum non‏
סף
0
ל
ף -.
ל ו

תס

; שש |
; לפו .

ל

וא
גנולה
ל'
תא
י
תו
ע תש
רכ אי
ל ?
ד'ועה
י \
המר
דמילת
דא |
לל
תאמר .
נכך ג
דוע ש
וח הי
מא ח

- כלעף ו

ו
י
פל\ג" ו
ג חו

אה כ

לו ו
לחו ך
וא
'25%1*2

אין בו אותו הרין אף אתה ut in ilo‏ 61 מוטטף2 aggravatur,‏

2
0

etiam aggravaretur, nam in 110 6= אל תתמה על זה הלמר אם‎
iam iſta occurrit gravitas; 8 <10מנת‎ — —
א נתן בו זה הדי] זאף ע7 minus im ipſo 14 ratio non militar:‏
פי שחמור באותה חומר4ת docetur‏ סטף ססת סת ergo tu etiam‏

, demireris, ſi in 60 iſta ratio non 40= נפ' כל הבשר !נהלב אמו‎

mittatur; 661 illa gravitate aggrave- ההו ש ש₪ ב שם‎ e
₪< ]76 capite, Omnir caro. In [?א"וֹװלי אָלאַ בחלב אמו בחלב ג[‎
Cte matris ſuæ, mihi nihil aliud 66 פרר וההל" מנין אמררז‎
quam quod verba ſonant: itaque וּקל ודוומר ומה אמו של4א‎
, ae vacce & ovis, unde נאטחה: | עליו צהרבערק ' שמ1‎
1005 arguimento ab impari, & quid? ₪ י י‎
ſi ejus mater, quæ ab ס!ק1‎ quoad -מסס‎ 9 21enn נאטרה עמו‎
cubitum מסת‎ prohibetur, cum ורחל שנאסרו עמו בהרבעה ס6‎
, 002 „cum quibus rem ; ה‎
habere 1ס‎ interdictum, cum ipſo co- 5 בבישול וכוואמרינן א‎
qui מסת‎ permittantur, &c. Et regeri- דרינא פירכא מהיכא קצת‎
1;?83 מייתית לה מאמו מה לאמו '*1”%3!11?11838191?131”8611? ,אָ?זםךסוֹז‎
סים מו‎ Hutlum darf exceptionem. „ - = == .וב+ ש.‎
unde id adducis, id eſt, demonſtras? שבן נאסרה עליו בש כ"‎
ס‎ matre ejus: atqui Quid illis cum פירוש אעיקרצע דרינ?‎
matre ejus, quæ ita cum ס)ק1‎ mactari אתחלת הדין רקאמר מדה‎
: a argu- . י — ושל‎
mentationis מזטוסגמ1‎ : nam )1101']11!#%83? 18 15S
mater ejus, quæ ab ipſo quoad concu- —53 בבישול זהו החלרת‎
bitum brohiherur, eum וחומר ויש להקשוות מרק -60 0ס‎
וסף‎ prohlbetur. quod 616 argumen- .. +- 59
tationis 40 impari initium. Werunr - לאמו .ש;כז װנאָס רה‎
objici poteſt, Quid illis cum matre 208 לישחם ביום אחר‎
ꝗus, quæ 16 cum ס6‎ mactari prehi- וכו * ולשון רש" לשכם‎
betur eodem die dicere poteris, &c. ולהכי נהם אעיקרא דרונא‎
16 D. S. Jarchi inquit, Ideo hanc מל ל . ן ים הוא‎
ſormulam adhibuit, Contra argumen- פירכא משום רפעמ‎
2871079 initium datur execeptio, quia הרין כגון‎ NE שוהה עד‎ >

דקתני סיפא פררת ”װחו'־' -4 usque‏ 8)1"',11116111'ש11]ס3יי`10:מבסף*וֹ81 |

Sumentationis , rei immoratur. שותס:‎ *
. Qem-

.

הליכות עולם 169
שנאמרי עמו בהרבעה אינו legitur,‏ מסמת Quemadmodum ſub‏
דיו שנאסרר עמו בבישול= 1לס & Annon æquum eſt, ut vacca‏

cum quibus rem habere 1 interdi- —
Gum, cum ipſo coqui prohibeantur? — S זהג סוף הרין‎
quod adargumentationis finem per- מקשה ואומר בהמ' ממאוה‎

tinet. Et ſiobj'iciat quis & dicat, An- תוכיםח שנאסריעמו בהרבעה‎ -

mal immundum 34 redarguit, cum ולא נאפרה עמו בבישול=‎

quo סמ‎ rem habeatei interdictum; nec
Aamen cum ipſo coqui prohibetur: אף אתה אל תתמה עלל‎

itaque נוסת‎ demirari vaccam % ovem הפרה ורחל וכו'*זהופירכא‎
cunque ſunt ſimilia. At capite, Omnis ןבפךק כל" הבשר מצאו‎
caro, objectionem contra erfomsnmn⸗ פירכא אסוף דינא מגופיה‎
tionis ſnemer dda Be prehen לפי גרסת הספרים דקתני‎
derunt: ſecundum codicum lectio- .
nem, ubi legitur, מוז‎ lacte matris ſuæ, 'ן לי אלא בחלב אמו היא‎
milii tantum dicitur: eam ipſam cum עצמה בהלבה מנין אמרות‎
6 ſuo, unde habeo? Dices, argu- קװן ומה במקום שלא נאסר‎
mento ab impari. & quid? סגוף‎ loco פרי עםז פרי בשחיט' י‎

fœtus cum fœtu mactetur non 1- |‏ סת
ששוחטין שני בני פרה ביוים duos vaccæ vitu-‏ סת terdicitur (id eſt,‏

אחר נאסר פרי עם האכם eodem 016 mactent; interdicitur‏ 105
בשחיטה מקום שנאסר פרו cum matre mactetur:‏ 0005 סמ tamen‏

nonne ergo æquum eſt, ut ה - נסט‎
tus cum Fain coqui prohiberur (id עם פרי בבישול פי" גרי עם‎
eit, hœdus cum lacte) fœtus cum ma- החלב אינו דין שנאסר פרו‎

tre coqui prohibeatur nrael con- עם האם בבישול ובמטקנא‎
cluſionem objicitur: Quid hiſce cum פריך ו עם פרישכן‎

Ulis fætus cum fœtu, qui hoc mode
duo ſunt corpora? dicere poteris, שני גופין תאמר פרי עםם‎
ætum cum are unnmm eſe ccr. vn האם שהם גוף אחר‎
פוכ‎ in coquendo &c. Hthic interdh- ך‎ ,
סמװש&%‎ ?28]115 cum fœtu coquatur, וכר : והתם איסור דפרי עם‎
ar gumentationis finis eſt; & ſic -מ1‎
fringitur, Quid hiſce cum illis fœtus וקא פריך מה לפרי עם פרי‎

eum fœtu &c. Atqui miratur D. Niſ- וכ ותמה הרין ז"ל שלצת‎

: . . . 5 V 2
Rnl. m. quia in tota Gemara non ום | -ס וע‎

פרי בבישול הוא סוף דינא

וום

ופו
ullbi
ו
ו
dam
של
לנוד
08
verbo‏
moral
e
ס‎
non ſe
ו‎
mento
in eo⸗
סץ‎
--
6
in eg
של‎
ח‎
ו‎
ז‎
gravit
ת‎
ו‎
*'*?&%}
מ0‎
ולל‎
וו‎
ול‎ h

גװף&

ס]װ%&

רש
זהו סף
נקֶשה
הוכיחי
ל

ף אזי
הפרה וו
ך
מרכ |
לפ גים
איןל ו
מח ג
'ה
ג" ץ
י
אחר נאס
בלחשה|
ש נ
החלג א
י
פרץ.' מח
לנמ.
הס ע
וכ הת

mentationis ex ipſa deprompta: quod
nullibi contra argumentationis fi-
nem aliter objiciatur, quam Illud .א‎
redarguit: hoc volo, exemplo quo-
dam vulgari, quemadmodum dixi.
Verum alia iſthic eſt lectio quæ for-
mulæ illi adaptata eſt: 06 qua hic di-
cendi non eſt locus. Cæterum qui
verborum illorum fundamento im-
morari cupit, conſulat illic in Codice
12 additamenta. 4
6- 216- Aliquando 61 gravitas
תג‎ 60 quod docet, ס6 מו יגטף‎ quod 00-
cetur תסת‎ invenitur: & tamen inde
non formatur objectio ad infringen-
dam argumentationem; ſed argu-
mento ab impari iſtam inſerunt, atque
סס תו‎ abſorbent (eo modo quem ex-
onam:/adeo ut nullam efficaciam ha-
keat. Idque cum illa gravitas commu-
ni diſcurſu nititur; non vero res eſt
in lege conſignata. Id autem voca-
tur Sjectiorth incluſio. Quaſi dica-
mus, Quid vero? aliquid, quod hac
vel illa parte leve eſt, cuique quamvis
grave ſit quadam gravitate, hæc ĩpſius
gravitas nihil præitat in iſta levitate;
nihilominus grave eſt in re alia: non
ergo æquum eſt, ut hoc quod grave
eſt aggravemus? &c. nec huic ob-
erit, quod 64 gravitate grave non 6
quæ מו‎ docente reperitur: nam ſieuti

illi nihil præſtitit: nihil alteri præſta-

bit. Exemplum habemus 0. Qui 7
ubi 06 cornudiſcitur 8 dente & pede.
& quamvis objici poſſet, Quid illi cum
dente & pede, quorum 06 damnum

= השער הרביעי פחק ב

nitur exceptio adverſus ſnem argu-

נמצא בכוליה גמרא פירכא
אסוף דיננת מנופיה דלצת
פרץ בכל" דוכת4ת אסוף
דינא אלא פלוני יוכיח י פ"

מעלמ' כמ"שיויש גירס' אהר".

שם מיושבת לפי השיטרק
ואין זדה מקומה והרוצרק
לעמור על עיקרן של רברים
יעיין שם בחולין בתוספות :

(ריס ופעמים) יש
הומרגצא במלמר שאינרק
בלמר ואין עושה ממנוה
פירכ4ת לסתור הרין אך
מכניסין אותה בתוך הקו
ומכליעין אותה בו על דרך
שאפרש באופן שלא תועיל
לכלוםיוכגון שאותה חומרא
סברא בעלמא ול4ת מילת!

דכתיבא בתורה וזו נקראת.

הכנסת פירכא כגון שנאמר
ומה פלוני הקל בכך וכך
ואף עלל פי שהוגת חמור
בחומרא פלונית לא הועילה
לו חומרתו לאותה קולצת
עם כלזה חמור ברבר אחר
זה החמור אינו דין שנחמיר
עליו וכו' ולא יזיק לו מרק
שאינו חמור באותה חומרא
שבמלמר שהרי כמו של4ת
6 ג ה.

2 - הליכות עולם‎
à ]6 illaum eſt vulgare? dicere הועילה לכך לא תועיל" 1>6סק‎
מ;)}מ 6 ומטן:ןמ!ג\ס 6[118־616,60]1(;11*,1‎ ele⸗ לדבר אחר * דוגמא בפרק‎
ta men ita !6165 habet, quia reſponde- . --
גפװשװ%צ‎ Objectionem ipfam in- ביצד דיליף קר1 ל!‎
troducemus in argumentum ab im- P 99 82⁸¾ O. vN) 240
-ווגקן‎ Itaq; dicemus, Quid? dens & מר לשן ורגל שכן היזקן‎

Pes, quibus, etſi eorum damnum 61 מצוי תאמר בקרן שאין‎ -

vulgare, hæc Franita nihil præſtat, ut

eos in loco publico reos faciat, hi in- d ?היזקו מצוי אלא משום‎ :

quam rei ſunt in poſſeſſione ejus qui היא עצמה נכנים באמצע‎
damnum paſſus 61 nonne ergo . הקיו ונימנא הכי ומר שן‎
quum eſt, ut cornu quod ס6ס תו‎ pub- ש ו‎ 1
!3):0:1';\1*1”;1;61%.?&6. 1513061 006 , )5110)1' װב'ר 2 שהיזיקן מצר‎
ejus damnum vulgare מסם‎ ſit: nam ואין הומרא זו מועלת להם‎
dens & pes iſta gravitate onerantur; לחייבם בר'ה חייבין ברשות‎
nec tamen hæc ipſis quidpiam præ- חניזק קרו שחייבת בריה אינו‎
ſtat in iſta levitate quam habent: & „ * יזיק לה‎ „2 1
quia (ipſis) nihil præitat ad rem iſtam; ! וא ו'ק 7 =י‎
nec etiam proderit 44 rem aliam. Er- היזיקה מצוי דהא שן ורגל‎

המורין באותרק חומר4ת 06 go objectio nulla eſt: adeoque‏
ואפ"ה ל4 הועילה להב

215 multis 1006 dicendlum eſt. 6
quam מו‎ 169 6 invenimus gravitatem, 7 ו‎
eam in argumentum abimpariintro- שיש בהםיומתוך‎ 95
ducere non licet: ſed ex ipſa obje-
ctionem formant, quemadmodum

tationis initio formari objectionem, אחריתי הילבך אינה פירכא‎
מי‎ cxiſtunatur, qrandoquidem וכן יש לומר בכמה רובת.,‎
lex in 10 hanc confiderationem præ- *
bet, in eodem fimiliter aliam præbe- אכבל הומרא שאנו מוצאין‎
re conſiderationem. Porro quire- בתורה אין להכניסה באמצע‎
rum amplitudini inſiſtere cupit hac הקו אבלל ממנדה. עושין‎
in parte, additamenta כידוש".1.ק03‎ .—
conſulat: hic autem quod de כמו שביארת' -אא07‎ אכריב‎
וו‎ melußeone ſcripfimus & cxpoſui- בפירכא רמעיקרא דדינצת‎
mus, ſufficit. Cxterum aliquando, ת בר‎ ,
quum adverſus argumentationis -ומו‎

שנתנה בו n‏ שיבו 7 סה obicitur, Quid huic cum‏ סו
N quod‏ י \ -

שלא הועילה להך מילתא
ככ₪ מועלת נם כן למילתא expoſui in objectione, ex argumen-‏

פירכות | דמסתבר ‏ כיון

א
Agün‏
Armat‏
ו
Periat‏
ה
י
mane‏
ת
כ
[מסת
]
ג
les.‏ 0
1
1
00
א
ו
0
הפמו
7 '1/1!
ף ו
ו
1

0
E, GEe

אא
ג

לומי
לפר
ס1

הלל
לונר

ע
ותלו

ע-)

מ
היץ|
הא ע
הקו \
ור
ואין ה
סימ
ד/!'!כ/]ס

וו

הה
המר

את

לרכ (
של ך

האומו

אחרת
כן י
אל ו
בתותי
הק ץ
מרנא
ל
לתנ
&סװף.א

191 השער הרבוֹעי פרק -

N. quod ſic? &c. redit Gemara & לה נתן בו כמו כן חשיבות‎

Argamentum ab impari aliunde con-

firmat: atque ait, Aliud quoddam
arguit iſtam gravitatem hoc jus non
eſhcere: quod fimiliter aliquid re-
pPeriatur, מ1‎ quo iſta gravitas מסת‎
ſit; ſit tamen hoc ipſum jus: qua-

propter argumentum ab impari ſuo

manere loco. Quod 8 in iſto Ar-
guit, quædam ſit eminentia quæ סס ת1‎
ipſo quod nobis diſcendum erat,
non reperiatur; ex ea objectionem
formant: Quid סנו‎ cum iſto 0
arguit, quum מו‎ ee hoc vel illo modo

ſe res habeat? dicere poteris in hoc

quod nobis diſcendum erat, ita non

elle, ideoque nos nihil addiſcere. סת‎
ſi iſta emmentia in illo briort quod
docet, non reperiatur, objicitur, 1- -. ת‎
- 100 N. prius arguit rem inde non עומרי ואם יש ביוכיה וה‎
dependere. Et ubicunque Gemara

60 devenit; ſubjungit, Redit argu-
mentatio: hæc conſideratio non לוס‎
illi ſimilis, nec 114 huic: quærendum,
in quo conveniant, &c. quaſi dicat,

Dehinc per circulum redimus: apa-

96 omnes objectiones. Nam objeci-

ſti, Quid huie cum illo N. quod ſic?

&c. R. Aliquid arguit. Regeſſiſti,
Quid illi cum hoc quod arguit?quia

&c. R. Prius illud N. ar Suir nec‏ , ס

ullus rei finis erit. Igitur, i unum
ex altero non probatur (uti תו‎ initio

זה כראי זה הצר השוה וכו'כלומר.

אחר ותרוצה לעמוד —y‏
הרחב' הרבריםם בזה יעי']
בתוספורת \ פ'ק רקרושין
וכאן מה שכתכנו וביארנו
בהכנסרת. פורכ4ת מספיק
ופעמיםם בשפריך אעיקרא
רדינא מה לפלוני שכן וכו'
חוזר הגמרא ומקיים חקו
ממקוםם אחר ואומר פלוני
יוכיח שאין אותרה חומרא
גורמת הדין שכן פלוני איז
בו אותה חומרא * ויש בו
אותו הריןהילכי ק'ו במקומו

שום מעלה שאינרה בלמר.
שלנו עושין ממנרה פירכא
מה לפלוני היוכיח שכן יש

בו כך וכך תאמר בלמר.

זה שאין בו כך ולא נלמוד
דכר י ואם אותה המעלרק
לא נמצאת במלמד הראשין
אומר פּלוני הראשון יוכיח
שאין הדבר תלוי בכך ובכל
דובת4א כשיגיע הגמרגת
לידי כך * אומר וחזר הדין
לא ראי זה כראי זה ולא ראי

מעתה חורנו חלילה לכר־) הפרכות דק4 פרכת מרז לפלוני
שכן וכו'פלוני יוכיח מה לפלוני היוכיה שכן וכו'פלוני הראשון
quære-‏ , %% | |

הליכות עולם . 172

quærebamus) unum jam 6 duobus
probetur per id in סטף‎ conditionem
&c.id 616 הו‎ quo deprehendimus con-
ditionem æ qualem. 6 eſt illud, 06
conſideratio non eſt illi ſimilis; 6
412 huic: quærendum מו‎ quo con-
veniant. Quaſi dicatur, Quandoqui-
dem hæc conſideratio non 616 ut 1-
la; (nec illa זט‎ hæc.) ergo tibi quæ-
rendum eſt qaod utrique æqualiter

inſit, quodque illud jus efficiat: 6ף20‎

ex 64 ipſa conditione addiſcemus ſi-
milia omnia. Hujus exemplum ex-
ſtat cap: ,קידושיי.1‎ Conopæum nu-
ptiale acquirit: ut probatur argu-
mento ab impari, quemadmodum
argentum quod non סהצס‎ tamen
acquirit; nonne æquum eit, ut co-
nopæum quod matrimeonium perficit,
acquirat, id eſt, eo acquiratur uxor?
Obj. Quid huic cum argento, quo 4-
militer redimunt conſecrata & deci-
mas ſecundas? R. Congreſſus mari-
talis arguit, nempe rem inde non de-
pendere. Inſt. Quid גוא‎ cum con-
greſſu maritali, qui ſimiliter fratriam
acquirit? R. Argentum arguit. -ס‎
dit argumentatio. Hæc conſideratio
non eſt 14 ſimilis, nec illa huic. con-
ditio utrique communis hæc eſt, quod
in genere acquirant: quare & hic
cqairunt. itaque & סק6‎ producam,
.ס‎ Aliquando, ubi contingit סג‎ u-
num 8 duobus non probetur, author
unum 2 tribus colligit. cujus ibi et-
מנגו‎ exemplum eſt, & alibi paſſim.
Hoc intellectu facile eſt;, nec prolixa
oratione eſt opus. Quod ſi quædam

זכיח ואין לדבר סוף הילכך
אי לא אתיא הדא מחרגת
ברבעינן מעיקרצת \תיתי
השתא חרא מתרתי במרק
הצד פיי במה מצינו ברק
צד השוה והיינו לא ראיזה
כראי זה ולא ראי זה כראי
זה הצר השוה * בלומי
הואיל ולנת ראי זה בראי
זה ובו הילכך יש לך לבקש
הצר השוה בשניה' שגורם
אותו הדין ומאותו הצר
נלמוד כלהדומה לו דגומתו
פ'ק רקדושין חופה קונרק
מק" מה כסף שאינו גומר
קונה. חופה שנומרת אינו
רין שתקנהימה לבסף שכן
פורין בו הקרשות ומעשר
שני ביאת תיכיח בלומר
שאין הרבר תלוי בכך מה
לביאה שכן קונה ביבמרק
כסף יוכיח וחזר הדין ל4
ראי זה כראי זה ולאת ראו
זה בראיזההצרהשוה שבהו

- שקונין בעלמא וקונין באן

אף אמ אכביב וכו' ולפעמים
בי לא אתיא חדא מתרתי
:מייתי חדא מתלת ודוגמתו
התם נמי ובבכל דובתות !

,3]10!68 ־

eminen
herurn
ת‎
ש‎
%
dus 7

. 6

1 גז
Amüne‏
ה
ה
ה
er‏ ווד
שאל
600

ו י
ף 0
Wumtam‏
א"
וס ז₪
guid Ee⸗
ה‎
1
contend
ם‎
?
הול‎
ט\\ץװ%װ‎
Per 6
סשל‎
%ל\נש‎
Ebin
ו
ול
5

ונתו
א לא
גרבלו
השתא
הד כ
ע הו
כואי וו
זה ת
הול ו
זה וכ
הלו ו
את 7
נמ.
מ
מק' מו
קהו
ר שז
לרן נ
ש מץ
שאין ה
לביאה ז
גבםן; 0
דא וה
קא

שוו

ץ וי.
לאא
י ח
ח נ

;

7 השער הרביעי פרק ב
\וקל להב־'ז הוא ואין צורך -6' ambobu;‏ מז eminentia æqualiter‏
בְאריכות ' ואם נמצארן % quod docetur non‏ וס periatur, quæ‏
ל inſit; inde objectionem formant, ut‏
שום מעלה שוה בשג'בט deſtruant illud, 72 Juo conditionem‏
שאינה בלמר עושין ממנה &c. ac ſi diceres, unum quod 6 duo-‏
פירכא לסתור במרת הצר bus eruitur. Qucmadmodum paf-‏
י ט . ſim dicitur, Quid huic cum illo æ-‏
במ;־&חךא מתרתי כדקאמר quali qued ipſis commune? quum‏
בכו רוכתא מה להצר" 86 ;46 hoc vel illud‏ 1ק1 ſtmiliter in‏
השוה שבהן שכן יש בהן hac‏ פות1 dicere poſſes non eſſe‏ ססם
in parte æquale. Nec ullibi impug- .- ,‏
כן וכ;: תאמר בזה natur illud, In 0 conditionem &c. AR‏
שוה להש בכך ובכל æquali conditione quæ ambo-‏ אס niſi‏
דוכתא לא פריך על מרה bus competit: uti dictum. t non‏
הצד אלגת מצר \ שורק conjungendo gravitates, aut levitates‏
שבשניהם במ'ש אבל ל4ת -מ1 ſint: ut‏ מסם ſimiles‏ 661 ; 10165

6 זגת‎ objectio, quod מו‎ ipſis ſit con-
ditio quædam gravis, aut levis. Ve- לחכר החומרות אוהקולות‎

הראשונורת ואף עלד פי -ס מ}גיוֹ.}־נ?טכ\ז'־}נ)וֹף &שכ\%גוֹסס?}־מס?זשומבץז
cis eontingit, ut illo modo objiciatur: י‎ .
ut סאקגס‎ , Hæ puellæ, & ſimilibus. ] 3 ש%בם וה‎
ubi dicitur, Quum 46 5ק1‎ inſit ali- שיש בהן צר המור או צד.‎
quid grave; מוטה7)‎ 06 ipſis inſit 4- קלי ובמקומורת מיוחריכם‎
quid leue. Et מנגן‎ olim 64 06 re con- דפריך הכי כגון בפרק אלן‎
tenderunt antiquiores: quin etiam = ן וק‎
recentiores non deſtiterunt 06 34 נערות וכיוצא בו דקאמר‎
contendere. Quod illic 6104 con- שבן יש בהן צר חמור שכן‎
cluſionem profertur, 40 יש בהן צר קל וכבר נתהכטן 177, פזס‎
pecunia & verbera occurrunt; Ki ſolve- ;
rit pecuniam, nullo modo vapulat. Ubi בו הראשוניםם גכז כן‎
argumentationem terminat author האחרוניםם לצ \ פרו‎
1 Quxrendum quod com. מלהתחבט בו דקאמר התם‎
mune eſt vitianti proximu teſti
cujus capacitati contradicit r. Atque במיםקנא גבי בל" היכות‎
דאיכא ממון ומלקות ממונא‎

objicitur, Quid huic cum ס111‎ æqua-

li, quod iſtis commune eſt: quum משלם לא לקי גמר‎
ſmiliter in 115 ſit grave quid ? ſc. לעיל‎ *
gravitates priores: quum ב מ0‎ -
. L 4 , סנש‎ %-

134 D9 e

vitiantem 44 quinque teneri:; & te-
ſtes quorum capacitati contradicitur
non egere obteſtatione præcedenti.
ſicuti explica at D. S. [. 1- m. 11110 ſimi-
16 occurrit: Quia ſic קו‎ aliguid leve
ineſt. Et omnes mirantur: nam
aggrediaris gravitates conjungere,
nec quæramus מו‎ quo conveniunt,
ſi hoc inquam nat. jam irritum feciſti
omne Quærendum in quo conveniant,
quod in Gemara reperitur: nec vitam
feciſti reliquam ulli In quo &c. quia
nullum In quo &c. habes, ubi מ1‎ am-
bobus non reperiantur diverſæ gra-
vitates & levitates. Propter hanc
difficultatem quidam 86 ait: illic ita
objici, quod iſta ratione in illis ſit gra-
6ש‎ quid admodum ג‎ cæteris diver-
ſum, cui in tota rerum natura non de-
tur ſimile. quia vitians quinque per-

ſolvit, atque valde ab aliis damnum

inferentibus differt, qui nonniſi illa-

tum damnum præſtant; ſimiliter et-

teſtes quorum capacitati contra-‏ מוב3
dicitur, quia correptione præceden-‏
reliquis differunt.‏ ג non egent,‏ ם

Verum hanc ſolu tionem jam olim

omnino depulerunt קירושי מו‎ ubi

objectionis formulam ſimiliter diſpo-

nere conatur, ac in reliquis omnibus

locis. Sic inquit: in 115 grave quid
reperiri, quod æquale ſit in teſtibus
- מוטוסטף‎ capacitati contradicitur, &
in 60 qui proximum ſuum vulnere
&c. vitiat. quæ eſt quinque rerum
gravitas, quæ etiam teſtibus com-
petit quorum capacitati contradiei-

לה במת הצר של חובל<
בחבירו ועד זומם ופריך מה

להצר השוה שבהן שכן יש.

החמור . פירו/
- הראשונורת
שאמרו דחובל חייב בחמשה
רברים6 וערים זוממין אין

בהב) ‏ צד:

צריכין התראה וכדפרש"י

ז'ל וכיוצא בו התס שכן יש
בהן צר קל ופליאה דער]
הבלל דאם בארת לחבר

| החומרות ולאת בעינן צר

שוה א'כ בטלת בל מוק
הצר השוה שבנמרא ול4ת

הנהחז חיי לכל מה חצד.
שאין לך מרה חצד שאין

בשניהם חומרות או קולות
חולקות' ומתוך הרחל יש
מי שאומר רהתם הכי פריך
שב יש בהבם צד חמור

משונה מאד שאיו כיוצא בו

videas. Cæterum nonnemo Hm — 1 —2* Sovn

חמשה הברים ומשונה מאד
משאר מזיקין שאין משלמין
אלוא נזק ועדוםם זוממי!

נמי שאיו צריכין התרארז

משונים) משאר וכבר מחו
לה להאי פירוקא אמוח+ת

";בקוּךןשון עיין עםוּ ויש מי

1\11' /

החומרותת -

ש

; ש
ו
ת
ſunt;
tenentr
ך‎
in 0
0
ו‎
nem ſt
הולס‎
י‎
הפד‎
0, ₪
ומו'‎
1

00 on
וס‎
Dugnam
04 א‎
00 æ
ך\פי\&ס\\‎
7
א*‎
?0]}3] 4
mun! &
Tenän
0
זװ\מ\סג(מט
ס%
8} ג\\\ת%מ
נל
-
י;ן 210;16;;1

..

לה נמ
נחנ'רי
וו
נחם
החומ
מו
ונוים
יכ
'ל וכיוו
נון ר
הה !
הומו
שה א
הר ה
החח|
א
נעיתם
לק
מ שם
נ יש
מהו
נעולם

חמשהו

מר מ
י
מטים
וה לחאי
קר
0

₪₪ השער הרביעי פרק ב

mur: quum 610608 contra aliquem שנרחק לק?יס השיט'דפריך‎

teſtati ſunt, qui proximum ſuum - כמו בכל דוכתא והיק שוש‎ |

tiaſſet, & idonei non 610 deprehenii —.1.
ןבו;'םיצר חמןך שןרפ ב ſunt . qui illas quinque res ſolvere N‏
2 1 כמו בחובל" בהב ל\ etiam ſecundum‏ ססה 890 tenentur.‏
והיינו חומרא דה' רבריכמ) qradrat. nam‏ מסת phraſeos rationem‏
דשייכא נמי בעדים זוממין confeſſo eſt, grave quid hujusmo-‏ מ1
ל -הש ע ש habere ſigniſicationem. Nec‏ מסת di‏
רכגון שה עירו על א etiam poſſibile eſt hujusmodi ſolutio- 22re‏
בחבירו והוזמו דמשלמיםם nem ſtabilire 4151065 , ubi ſimiliter‏
ה' דברים גם זה איננו שוה , objicitur. Sunt & aliæ difficultates‏
מצר הלשון דוראי צד חומר מסת ;??&בװףנ 40 ubi Anod conrenlar‏
, . 7 =סת 6116 Prolixus‏ 1 106066 : 1607611
10 , ubi ſermonem contrahendum 2 — לא מ:;שמע ו‎
autumant; donec 116 veniat, qui ju- במקימךת אהרים‎
ſtitiam ſive veritatem docebit. דפריך יא '. עול * יש‎
₪ דוחקים אחריםם ולא ראיתי -ש ש 4וס 5 ו‎
ſ. 217. Keceptum apud nos eſt

quod omne Quæ 0 (ſive in W 7 דבר מוסכם ולזה איני‎

להאריך במקו םם \ שאמרו -קס conditionem &) ex ipſius materia‏

לקצר ער יבא ויורה צרק : podit,‏ ולס pugnamus. 14 60 , Si‏

(ריו) נקטינ ַ רכל מה 15;1;;) מ?ז}:) ;;1: ?1;9311&1% :&3;;13411\4%
הצר מנופיה פרכינן פ' אם ipſis occurrat? dice-‏ מו vel illud‏ ססם

re 06 hoc poteris, iſtis non eſſe * ua⸗ ישלהשיבבמה להצר השוה‎

שבהן שכך וכך יש בהםם 99 ₪4 inquam‏ 2 י סשיו יאפ
-ו י- | com-‏ סע 3 Poſſit; objicimus: virum‏

muni & externa (veluti, Iilud argut: ! האמר בזרק שלא הש‎

להם במרה זו הא פרכ'נן quemadmodum ſcripſi, quum unum‏

אבלל מעלמ4ת. כגון פלוני. נסת altero uno eliciur)‏ צס &סם?ןג
L‏ - מו ebj'cimus. Exemplum exſtat capi-‏
יוביח „ verba, Car- Nono‏ ג 40 te, Omnir caro,‏
בחרא מחדא אפרכי דוגמ. nem 11 lacte, 48 prohibendum ejus‏
פרק כל הבשר גבי בשר ubi dicit author, Proma-‏ : ממטעסה?
בחלב לאוסרו בהנאירקאמר. -64 0 76 פס ( ומסגלסית nat (ſive‏
0 ל . ., pa-‏ מז סזמס6 ת16 . סהסטקסעק.4, 70007
ותיתי במה הצר מערלרה. ס%ש con‏ ת סמי מול ſchate.‏
| * ראיתי | conſiſtt,‏ ספ in‏ ו quæ ipfis‏ סל

6 - * הליכות עולם‎
ut interdida quoad eſum, interdicta וחמץ בפסח מההצר השוה‎
ſint 020 lucrum; ſimiliter ego שבהן ראסורין באכילרק‎
sarnem in lacte, quæ Interdiche 6 אםן־רין בהנאה אף אני אביא‎
quoad eſum, proferam, , 6 etiam .
quoad lucrum interdictam. Exci- 372 ennn. 2
אק‎ M. Aſis, Nequaquam: quia obi- ת אפור כה‎
רב אשי משוםם) דאיכנת‎

ci poteſt, morticinum illud refellere, %
ſiquidem prohibitum quoad eſum, למיפר נבלה תוכיח שאסור‎
licitum 616 quoad lucrum. Verum הדאנהב באכילה ומותררת‎
regerit D. Mardochæus ex authorita-
66 Reſch lakiſch, Omne 4 conditio ואמיליה רבי מררכימשמיה‎
פטתקו צס‎ materia propria oppugna- דריש לקיש כל מה הצר‎
mus atà 06 6 communinon מגופיה פרכינן מעלמא לא‎
impugnamus: : 8 expoſitum tuit. : פרכינן כמו שנתבאר‎
6. 218. Præterea apud nos re- (ריח) עוד נקיטינן רכל‎

ceptum eſt 68 ubicunque unum
aliquod ex altero deducitur:, levitatem הדא מהדא קולא וחומרא‎

פרכינן כל דהו לא פרכינן vel gravitatem opponamus; quidvis‏
וחומרא רבר -ק* objiciamus.‏ מסם indiferenter‏
התסמומת6 ſit‏ 1 165, 161625
catur 161625 מ1 65ע,‎ qua 16 e 2 קולא‎ 0 veiN

levitatis, vel eminentia gravitatis. ;
enim ſi nos levitatem quandam 4- מעלת חומרא שאם אנו‎

למדין קולא יש לך להשיב ſcamus 46 concludamus; objiici-‏

לא אם אמרת בזה שכן יש Nequa-‏ ו 06068 - endo regerere‏

quam, ſi 06 0 01025 , מ1‎ quo ;
7 eſt conditio levitatis, 06 hoc בו צד קולא תאמר בזהוכו' -ו‎

ואם אנו למךוו חומרא צריך cere poteris &c. Et ſi gravitatem‏
אתה להשיב לא אם אמרה concludamus; objiciendo regerere‏

debes, Nequaquam, ſi de iſto dicas
in quo etiam eſt conditio quædam בזה שכן יש בו צר חמור‎

אבל דבר כל דהו שנמצגצת cavis &c. Sed quodvis indifferen-‏
במלמר ואינו בלמד והוא (ſive præmiſſis)‏ 96 ו ter quod‏
לא קל ולא חמור לא חשוב diſcente (ſive‏ מו װ}מסת&,'צוֹמנמסקס'נ

concluſione,) neque 06 leve quid vel
rave; תסת‎ cenſetur objectionem פירכא גבי חרא מחרא בין‎

5 : .
fuppeditare, ubi unum aliquod ex אםם היה הדיז בנוי על קו‎
סחה‎ deducitur: ſive argumentatio „ο או על מה מצינו אבל=‎
nitatur argumento ab impari, ſive arg. -

ו
contra‏
guocri‏
Mus: 1‏
d‏ ס
niunt,‏
6
ו
מגוף
0
&)&װף
מוס
00
סף
'][6%517
7 א
ת
0
ו
ת
ו
5!;)[\16
את
י
ו
Ar cuj‏
5
111]104]
4 .
0
ת
ו
ת
אא
!1316\1
0 10
Wun‏
ו

ותמץ כ
ש
אסורין כ
נ?ו נח
שיהא א
ר סי
למיר ג
גוגילה ‏
ואגילהו
דש לק
מוח ם
נניון נ
(רית)
חר מח
נ כו

.| להע ל

שש מו נ
לת ח
ק
N‏ ת

| לודקס

אם אנו

את לד/שן

ו \ השער הרביעי פרק ב

quemadmodum invenimus. Verum
contra unum 6 duobus deductum,

quodvis etiam indifferenter objici-
mus: nam ſi regeri poſſit aliquid, 1

quo 00068 ג‎ (argumenta) conve-
niunt, diſcens vero 115 æquale non

eſt; quamvis iſtud nec leve, nec

Frave 6 18 objicimus: eriam ante-

gquam redintegretur Fumentari

necdum pervenerimus ad conditionem

zqualem. Quemadmodum, ubi ob-
jecimus contra concluſionem, Quid
huic cum illo, quod 16 ? 7
que illam juvimus & confirmavimus
exemplo quodam, & diximus, IIIud

N. ar guit: ſi tum ad objiciendum pro-

grediamur, nec ad manus ſit obje-
Gtio levitatis vel gravitatis, זט‎ regera-
mus, Quid סוטת‎ cum illo exginplo
quod tale eſt? &c. ſed 24 manus ſit re-

ſponſio alicujus quodcunque iſtud
ſit, quod ſcil. duobus docentibus (ar-

gumentis) æqualiter competat, , 8

objiciunt; quamvis ad illud 0

ualis &c. nondum pervenerimus.

At cum concluſio 8 tribus deducta

eſt, ſi argumentatio redierit, & con-

dluſio emanaverit אס‎ illo, Quæ condi-

zio; quodvis indifferenter objicimus
adverſus conditionem ægualem: & 01
cimus- Quid concluſioni cum con-

ditione illa æquali quæ tribus ineſt?

nam ס0‎ in hoc pacto 16 05 habet;
at dicere poteris de hac, &c. Sed u-
bicunque argumentatio non rediit,

nec quodvis indifferenter objicimus;

Verum régerimus levitatem vel gra- היוכית שהבאנן ואמרנו‎

חדא מתרתי אפילו כלדהו

פרכינן שאנם יש להשיב
שום דבר שהמלמדים שוים
בו והלמד אינו שוה להבס

אף על פי שאינו לא 5 —

ול המור פרכינן ואפילו
קורבם שהזר הרין ולות
באנו עדיין להצד השווק
כגון שהשבנו על הלמר מה
לפלוני שכן ואה"כ סייענוהו
וקיימנוהו ברבר א' ואמרנו
פלוני יוכיח אם באנו אז
להשים ולס הירה בירינו
השוברת. קול4ת וחומרצת
שנשיב מה ליוביח שבן כו'
והיה בירינו תשובת . כלל
רהו השוה בב' המלמר'ן

משיבין אותרה ואף על פי

שלא באנו להצר השורה.
אבל חדא מתלרז אי הדר.
דינא ואתי במה הד פרכינן.

כל רהו על מה הצרונאמר
מה להצר השוה בשלשתן
שכן כך יש בהם תאמר בזה
וכו אבל כל מה דלא הדר

דינא לא פרכינן כל דהו.
אלא תשוכת קולא וחומרא.

פירוש כגון שהשבנו p‏ —

emphi‏ י0

הליכות עולם . 7
מה לפלוני שכן כך וכך בו' empli gratia, ubi regeſſimus contr⸗‏

ושוב םייענוהו במקום אחר & Aguit quod produxeramus,‏ בטות

N. Ar-‏ ס11 huic cum‏ 0וטל0, 5טממואום
ואמרנו פלוני יוביח (ב*2 modo ſe‏ סוו nam etlam hoc vel‏ לת

res habet &c. iterumque illud 1- ג'כ להשיב על זה הג אכם‎
tuminavimus aliunde, ac :טמעאוס‎ ,11- Ro י בידינו תשובת‎
100 N. arguit, atque denuò progre- וחומר:ם שכן חמור בכך‎

dimur 44 obj'iciendum contra tertium
iſtud ſi tum תו‎ manibus noſtris ha- וכר פרבינן אבל תשוברת‎

beamus ob ectionem gravitatis vel כלרהוא ואפ' שויא בכולהו‎
levitatis, quod aliquid ita hoc vel 1- כלומר בני המלמריםם לצ‎

lo modo grave ſit, eam objicimus. - פרבינן רוגמ4ת דפרק‎
860 objectionem cujusvis absque diſf- ו‎
crimine, etſi æqualiter competat הבשר גכי בשר בהלב 7 \ -ם‎

mnibus q. d. tribus 1115 docentibus 8- ומה ערלח. שלא געברדה‎

ve argumentis; non objicimus. Ex- בה עביררה אסורה בהנאה‎ <

emplum exſtat cap. Omnis caro, ad
verba, Caro in lacte. Utuntur argu- בשר בחלב שנעברה ברק‎

עביררק אינו דין שאבור -טקאזק ? הומף mento ab iinpari: Et‏

בהנאה מה לערלה שבן לא וסס מסת 5טסוטף tium arborum in‏

mittitur culpa, interdictum eſt quoad

י
היתה לה שערת הבושר 61 מוטטוף26 lucrum: nonne ergo‏

ut caro in lacte cocta, in qua com- תָאמר בבשר בהלב שהיתה‎
mittitur culpa, prohibita ſit quoad לו שעת הכושר חמץ בפפח -ט!‎

quum | :‏ -
ענוש בררת בלאי הכרבם 6 0166766 ? 0201 frui‏ סטף tempus‏

. וכיהו שאין ענושין. כררן tempus‏ הק1 , 6004 carne in lacte‏

competere quo frui conceſſum 1 ה‎
םבשמסמעס?ק.&מנ‎ paſchatis prius il- ופכוף‎ KRa ואסורין‎

lud arguit five defendit. Obj. 8 הפוניא מקשה וליערבינהו‎ <

Ali cum fermento paſchatis? nam ita מהלבולהו שכןגדולי קרקע‎
peccans mulctatur exterminio. Inſt. פיי לבולהן ש-‎
Heterogenea סמוץ‎ 100 defendunt: והמ‎ n95 ל‎
mam ethi propter iſta homines וכלאיםם * ואל רב מרדב' מסה‎
mulctentur exterminio; tamen quoad לרב אשיהביאמרינן משמיה‎
Iucrum prohibita ſunt. Et fub nnem רריש ל יש חר‎
diſcurſus objicitur. Arqui conjun- פח‎ 3 .

ו
01
nalcent‏
ה
לו
ו&וֹ%&ש
אזמסם
סוצס
| ותפוז
ter 100‏
dudbus‏
הו
0
1ח
י
ler‏ >
qu‏ ש
%
ſtrorum‏
הו
א
;װףמ'! 15\'[
י
חום
Ut el cen.‏
\\ ת
ז וש&)
| 9112]18}
ad‏ 16
ם
ה
. רצ}?ג\ז
מ
0
modo‏
ל
61`)י1] א
7

ה לל
ושנל
ואמנו
' לת
יש ניר
