tre retexit; prodita eius epiſtola, qua ſecum
de cgendo ad reſtituendam libertatem Au-
guſto agebat. At falſus hic uidetur fuisſe

rumor, quia ſemper Druſum ſummopere

amauit Auguſtus
Tiberius, gener Auguſti III, 22
Tingere aqua guttur I, 422
Tithonus coniux Aurorae II, 119, 120

Titulus, primum honor, deinde inſcripdᷣo I, 16

Titulus belli I, 16

TLitulis nomina Plene 15 456

IN DEX
Tit ulum ferye I . 16
Tori, Pro Puctiis II, 129
Teoroſa claua II,
Torquere bahenas , 127
Torus unde dictus II, 129
Tot, pro tam Panci. I, 339
Tracta, pro fikis, , 240
Tradere perro Sine UI, 30
Trabere penſa I, 240
Triplex opus, mundus I, 362
Tiumpbos uelle II, 31. PROP ERT. ſimi-
liter Maecenatem laudat lib. III, eleg. VII,
u5. 2 3 Negg.
Tr fundhus, pro ouatione I, 19
Triumphus ſacer 1, 25
Tubae uiöbtrices , *2
Tonica una utebantur ſeueriores I, 60
Tunicae fiuentes 1, 77
Tura ferenda rogo 1, 188
Turba bonorum, Pro magno numero uirtu-
tum 1, 43, 79
Turbo celer Parcae 1, 164

Tutela hominnm 1„ 473
Tutela in Uauibus 1, 473. HORA AT. carm.

lb. Iill, od XIII, 43 , OAN. SCHEF-
FERVS II de militia nauali 1. S
ex Tuto cernere , 62
Tuus ille non redit 1„ 310 0- ?JM
Vaſti lacus, inferni II, 6 è

Weres senae lacrimis 1, 116
Vberes

k.

Nns

INDEX
teres vouli lacrimis I, 225

Vbi es 7 deſderantis affectum exprimit
I, 122, 524

Venerabile corpus I, 171
V'entoſa aeguora 1, I0oT7272
Veentofi finus tunicae II, 26 =

Venus amore Luciferi capta fingitur II, 129

Verberat lacus, de hirundine defuper u uo⸗

litante II, 102

Lerſ faſces in funere I, 142
Ficinus templo I, 2314

Pisil de Auguſto, I,
Vigil urbis Romanae 1 14
Vigor I, 260
Vina referre loui II, 90
V'index legum I5 185

LVires campo et foro errantes l. 49

Virtutem inutilem eterc⸗ queſti I1, 41

Viſcera matris; liberi I,

Vita utenda data l, 369
Viuages cerui, II, I15
E'iuere ſermonibus amicorum III, 17
Einitur ingenio II, 38
Vitima inter laudes I, 44
Vlima natura F. 17
VItra numquid erat? II, 73

„ „

Vmbra, nbra, Pro pace II, 02 OVID ff. amor.

XVII, cuius hoc eſt initium:
Carmina ad iratum dum ta Per ducis
Achillei
primaque iuratie inauis arma uiris;

nos, Macer, ignaua V'eneris cegamus

in umbra,

IN DEX

mhrifera lintar I, 428

Venerabilis, ‚Proprie annoſus, deinde ue-

nerandus I, 13
Vngere mortuos ante, quam rogo infer-
rentur moris erat I. 136

Vocare nil posſum meum I, 154. Nam no⸗

rum dici certo non poteſt, quod ſingu⸗
lis momentis amittere in perpetuum

posſumus. Ita Stoici, nec immerito.
SENECA epiſt FVIII: Quidquid eſt.

cui dominus inſeriberis, apud te eſt, tuum

non eſt Vide et Tesotet- ad Marcianz
cap. X. “
Vocare ſub leges ſaas 1, 360
Voti par: aliera, Pro altero filio I,

OVID. VI faſt. 469. Remum indueii

alloquentem nutricem:
En, ego dimidium neſtri parsque al-
tera uoti
Lyota inſuscepta relinquere I, 197
Mue, ſignificat continuum temporis ſpa-
tium I, 254
Viſus amici, pro amicitia II, 9

F I, N 7 S

P EC C A Z, A4
pa⸗ u 1I8, tetenta le retenta. .
Pa; . u. 20, leg. e e

Peag 43,; U. 285, principiis, leg- principis.

Pag. 60, U. 140, fliorent, leg. Joreni:

. .

f —

e e.
inker⸗

n
ngu.
etuum
verito⸗

l
Ulmt
1
4rCN

1,9
ingueit

le .

ſpr

.

t⸗

ONE

—◻
—

4

RASPII IMPENSA

O
3
— E*
S —
S E

IATIA

. ID CCLXXI

uiooseQHAXX. οο H eseAX 666 iuBLAdoA („—
8 4 9 S e 2z2 1

lesO elensoin-„paepuels 10oelesee

ooueſeg Snooꝗ

3 C

81

8 VyV