r r * cẽſent: cũ honeſtate pugnabit. ir ꝛudentie locus dabit an
&a S a. vt cõquirat vndiq; ſuauitates? Quam miſer virtutis famulatus: ſeruiẽ
⸗ er = er W tis voluptati. Ad autẽ munus pꝛudentie: An leger ere intelligeẽ volupta:
Ses. P
SS S. r. „Fo⸗ Nt tes ? Fac: nihil iſto eſſe iucundi?: quid cogitari poteſt turpius? iam qui
edaA .
—Cre K. Nn 10.5 doloꝛ⸗ ſummũ malũ endemnmehnder locum afortiendo que eſt 4
dolox laboꝛumq; contentio. Quãuis em̃ multis in loe picurus y
Fes 3Be F 7
ſicut hic dicit ſatis foꝛtiter de doloꝛe: tame ect quid di
cat: ſed quid cõſentaneũ ſit ei dicere qui bona in voluptate termiauerit:
mala in doloꝛe ſaundid urgainerin ⁊ tꝑantia.
aibidines aũt ſectatrices voluptatis. Atq; in hise tantũ tribꝰ generibe
g ðð rreo
. er * α quoquo Ancallide tergi P:
S Se Z, quoqu poſſunt mõ. lncallidet rgiuerſant
õ fuppeditancẽ voluptates depellentẽ doloꝛes Fe “
“

. Offtioꝛum Tullij lxvij
expediunt. cum tradunt rationez negligende moꝛtis ppetiendiq; doloꝛis
Etiam temperantiã inducunt nõ facillime illi quidẽ. ſed tamen quo quo
modo poſſunt. Dicunt em̃ voluptatis magnitudine doloꝛis detractionẽ
fieri. Juſticia vacillat vel iacet potius. Omẽſiq; he vᷣtutes. qᷓ in comita

tucernuntet in ſocietate generis hũani. neq; em̃ ñ bonitas. nec liberalitas⸗

G — ene
nec comitas eſſe põt: nor
ſb ad voloptate; vtilitatemue reverantuc: Conferap' Wtwrto pamra. E arn ra oA,

Nam vt vtilitatem nullameſſe docuimus: que ue honeſtati eſſet cõtraria: D

. ſicomnem voluptatem dicimus honeſtati eſſe contrariam. Quo magis
reptehendendos Calixp iphonemet Dinomachuz iudico qui ſe direpturos

= è

.

controuerſiam putauerunt: ſi cum onef te vo uptatem: tanquaz cum
homine pecudem copulauiſſent lon raainit iſtam csiunctionæ homeſtas
* aſpernar: repellit. Nec vero finis bonoiũ ⁊ maloꝛ cqut ſimpler eſſe de⸗
4 bet) erdiſſimilixj rebus miſcerter temperari poteſt.· Sed de hde hacten
eN Magna em tes. alio loco pluribus verbis diſputata: nunc ad ppoſitum
ſen Qucmadmodũ igitur (ſi quãdo ea que videretur vtilitas honeſtati repu
gnat) dijudtranda res ſit ſatis eſt ſupꝛa diſputatum Sin aũt ſpeciẽ vti
litatis etiam voluptas habere dicatur: nulla poteſt eſſe ei cum honeſtate
diunctid. rns vr mipuamus aſmid voliptatt condi mentifottaſſend
nihil: vtilitatis certe nihil habebit.
Abes ſpatre mun rMates ili (mea qdem ſaia) magnᷓ: pinde
¶ erit vt acceꝑis. Quanqᷓ hi tres libꝛi inter Cratippi ↄmẽtarios
Caq; hoſpites erũt recipiẽdi Sʒ vt (ſi ie vẽiſſez Athenas qð qdẽ eſſet fac
eũ niſi mee medio curſu clara voce patria reuocaſſz aliqñ mecſtaudires
„

Liber T Tercius

Sie quoniã his voluminibus ad te pꝛofecta vor mea ſtyrrtbue his vem

poꝛibus quantum poteris: nantuz voles. Cum vero in:

tellexero te hoc ſci ientie genere gaudere :tũe
ſpero et dũ aberis abſens loquar. V

te mihi quidẽ eſſe chariſſimũ ſed multo foꝛe charioiem: ſi talibus monu⸗
mentis pꝛeceptiſq; letabere.)

——— ——

—

2=ð

ðð

. *

5s5cäo
l
õ
ð

=

T *

.
s
ä

.
— ⸗„

4 8
4

”ꝗMW—
NWKr’LZ
ðZ
*

— R – .
. . M W — l
ðẽ õ l W l *
ð ð

Kj
r
4
„
A.
4 R

. ä D . 2

4 4 R ⸗
5 5 W - . * * * ⸗
„U 4 . . . . P ☚ . . .
8 P —M 8 . . 5 M .

õä DK 2 èð 2 4
— . “ — sl 4 4 S
. 5 „D ð P B

“ẽ

êèèñl

*

— äl
M E hh”è?“ä
—èð“
—M s S

l l ð?

*
*

l

2*
4

*

mrati Tullij Cittronis cölulis ro⸗ .

mani acoꝛatoꝛũ maxinu. ad Mmar⸗
tum Ciceronem ulium ſinmm. Of̃
tidꝛum Liber incipit.

R

Balancde Q

Focus

N

anen 2

de ewre/XN Fa
m:⸗ 9. EREx/ r.

PEA Fo EE 9 .
. A , ſte t g=A6. Meta „ Frra. ,. rord /. . 20 Frrtri

26 ¾
8 △2* eeN as werse —
S . 6 4. L e H
e & apen SE . Ne C

Te W. AaR

õ ) —
Ye

E. 4
ne⸗ 0 v3
aer 307 „.
„PKor E 2

rm, „

“ S Pe

eia. peſ Er SE cGRas Her Rrſe ☛☚
rres A, - a rreon . r . R 0ο1*6
„9. e μεπα ννR1ρRü Saon NRfNRr Myre rw venKe Scf En adr,

. a
6 5
₰ *
4 2*
””s
4 4 ?M „
. . .
—
“ —

10

VierFarbSelector Standard*-Euroskala Offset

. 9 Copyright 4/1999 VxVMaster GmbH wwwW.ykymaster. com