noĩaliter nõ adiungeret ſibi ↄdiectiuũ.
mii m neu·ge.Gcnerale qᷓdã ẽ ꝙ qñ ali
q dictio nõ noĩaliſ pom̃t᷑ nomĩaliter in

neu.gc. pom̃t tm̃.⁊ ſuſcipit adicctm̃ m̃
neu gc. vt tuũ legere.tuũ cuge.tuũ ſX.
Statiĩ.i.ilico.adu.tꝑiſ:q ſto łha ſtatu.ðꝛ

Stirpitꝰ aduer.i.radicitꝰ.⁊ ꝛ a ſtirpſ
Sub pᷣpoſitio ẽ ⁊ deſeruit vtriq; caſui

Et nota ꝙ quotienſcũq; ſub ſiãt ad lo⸗

ecũ conſtruit᷑ cũ actõ tm̃. vt Wirgilius

Mitunt ſub ipſos poſtes.i.ad ipſos po⸗
ſtes. Itẽ qũq; pomt᷑ p antc. vt Virgi⸗

lius in geoꝛg. Sub lucẽ expoꝛtant ca⸗
latũ.i.añ lucem. Itẽ qũq; ponit᷑ p pivt

Sub noctẽ curã recuſat.i.p noctẽ. Ali⸗
bi videt᷑ ſiẽre in loco vel q̃i mm loco.⁊

ſtruit᷑ tunc cũ ablatõ tm̃.vt ſub domo-
Et ſcias ꝙ ſub his lr̃is ſequentibꝰ mu
tat · b. in illas.ſcʒ· c.f.g.m.p.r. vt Suc⸗
cũbo.ſuffero.ſuggero.ſummoueo.ſup⸗
Subito.aduer.cito ⸗pono.ſurripio.
velocit᷑.repente.mſperate:· Et vt dicit
Dionyſius m̃ epiſtola as Gaius. Subi⸗
to ẽ quod ẽ ſ̃ter ſpem.⁊ non ex apparẽ
te ad manifcſtum avdouctum.
Subter ⁊ ſubtus aduerbia.⁊ driuan
rur a ſub.⁊ drnt.qꝛ ſubter ẽ qð re aliq
ſuꝑioꝛi depmit᷑ ⁊ conculcat᷑. Subtꝰ qð

Amiſſionem alteriꝰ ñ contingic. Item

ſubtus nõ cxigit caſum.ſed ſubter exi⸗

git qñʒ accuſatiuũ.qñqʒ ablatm̃. Quo

tiens ſubter ſigna t cẽ ſn loco.vel quaſi

m loco.conſtruit᷑ cũ ablatiuo tm. alibi
vo cum occuſatiuo.Et coparat᷑ ſubter

ubteriſoꝛ.ſuꝑlatiuo carert.
Super 9ouer. loci. Vñ ſupꝛa SCI ſupe⸗

ra dicebãt antiq. JIñ ſuꝑ ꝑ apocopã· z⁊

ſupꝛa ? ſyncopã. Seð ↄrnt qꝛ ſuꝑẽ qð

immet.Supꝛa qð ſub ſc aliqo hʒ ſtratũ
Itẽ ſupꝛa conſtruit᷑ cũ ſolo acto.ſuꝑ ve
ro qũs cũ actõ qñq; cũ ablatiuo.Qñ cĩ
ſup ponit᷑ ꝓd. vel in conſtruit᷑ cũ abla
tiuo tim̃.vt ſuꝑ pᷣamo.i.de Ppamo. ⁊ ſuꝑ

viridi fronde.i.m viridi fronde.alit᷑ cõ⸗

ſtruit cũ accuſatiuo Itẽ ſupꝛa pomt᷑ p
poſitiuo.⁊ ↄparat᷑ ſupꝛa ſuperioꝛ ſuꝰ⸗
mus vel ſummus Iñ ſuperiꝰ ſupꝛeme.
vel ſumme aduer.Et h̊ͥ ſupᷣmitas.atis.

Et ſuperus.a.ũ.Et 5 ſuperꝰ ri ? ce⸗
leſtis.Et coꝛ.pᷣmã ſuꝑ:.Et com ponit᷑ d

ſuꝑ ⁊ inſuꝑ Et pnt eẽ duę pteſ. deſup ⁊
m ſup.⁊ tunc ſu acuit᷑.vt deſuꝑ trã ꝛc.
Surſum vel ſuſum adu.loci pm Hug·

Et vr dicit Dapᷣ.Suſum in ſuꝑioꝛi ꝑ⸗
te in loco ſiẽt.ſurſum ad locum

De „—(

Tam aðuer.q̃ntitatis.vel compandi.

vel ſimilitudinis
Tamen.ẽ coniunctio aduerſatiua.

43

Tanmctſi.ponit᷑ ꝓ q́3uis.⁊ ẽ coniunctio
aduerſatiua.⁊ componit᷑ a tam ⁊ ctſi.

Vel ẽ ꝗoã irregularis congerics vocũ

quę ponit᷑ ꝓ vna ꝑte.Oñ HMebꝛc. vi.2 *

Tametſi ira loquimur Vel hᷣm aliã lit⸗

terã Tamen etii ita loquimur.

Tandem.i.aliqn.m fin.
Tontiſper.i.tĩ vel interca.⁊ videt᷑ cõ
poſitũ a taontis ⁊ per. RR—
Thau ðꝛ eſſe aducr.admirantis
Temere aou.i:ſᷣſumptuoſe fatue.ſtulte
ſine cauſa.ſine conſiiio.
Tenus ẽ ppoſitio ablatiuo caſui deſer⸗

uiens. Doteſt eciã eẽ aduer.⁊ eſt tenus

wem qs ppe vel iuxta.
Typice aduer.i.figuratiuc.

Totiens aduer.numcri.⁊ Z a tot.
Trãs.i.vltra.Et vt vicit ꝛiſcianꝰ mn

tractatu ſpoſitionũ.qũ trãs ↄponit᷑ cũ
dictõe incipiẽte a.ð.vel.n.l.iↄſon ante.

abijcitur.n.s:vt travuco.trado /trano.

traijcio. In alijs autem compoſito.bꝰ

remanet imtegra. Vnde Di componat
trans IFa nulla mouct᷑. Crano. traiſcio
trdo.tcraduco remotisxzs
Trities ↄduer.numeri.i.triginta vici⸗
bus.⁊ dicitur a trigmta.
Tridie aduer.a triouũ dicit᷑.
Friges oduer.numeri.i.trigmta vici⸗
bus a triginta dicitur.
Tuatim aducr· pſonale i.tuo moꝛevel
moꝛe tue gẽtis.vel pr̃ic. Siliter diſtin⸗
gue. meatim ſuatim. Et ſcias ꝙ aduer
bijs non accidit numerus.neq; ꝑſona·
vt dixi m meatim.
LTunſim aduer. i. minutim.conciſim.vel
pcuſſim.⁊ ðꝛ a tundo.dis
De
Pab. qnqʒ : gaudiũ. ⁊ ẽ mnteriectio
gaudentis Vñ. IMic. xlmſ. Oab calefa
ctus ſumvoi vocũ.Et Ruguſtmus õt
Lũ delect amur dicimus vah. Itẽ qñqʒ
Tnotat cæriſionem vel mcrepatõʒ · vñ
Mathei.xx vij · Vach qui deſtruit tem
plum di.⁊c̃. S
alc.i.foꝛtiter.nimiſ:dehement. 32
9 valioꝰ ꝑ ſyncopã ꝓ valide.ſᷣm Pꝛiſci.
Vau ẽ oduer.aomirantis.vl.iurantis
Vau eciã nomẽ ẽ enul dã elemẽti apõᷣ
behꝛeos. ſcy v. conſonantis.
Vbertim avuer.i:abundanter.
Pbi eſt aouer. loci.⁊ mterꝛo gandi. 7 ſi
Sniſicat ⁊ infrogat in loco. Itẽ cſt ad⸗
uerbium this. vt Pbi i. poſtqʒ vel qñ
Itẽ gouerbium qualitatis vt vbii.

ãqlitcr. ⁊ quantitatis. vt vbii.quantuʒ

Et ſimilitudinis. vt vbi.i.ſicut. Eſt eci
am qñꝗ; aducr. increpantis, vel aomi⸗
rantis· ñ Geñ.iij.dam vbi es.qua⸗
ſi dicat.in quanta miſeria es ⁊ in quã⸗
ta anguſtia es Miſer quio feciſti in q̃n
tũ peccatũ cecidiſti. Pñ ei ſciehat deuſ
vbi eſſet.ᷣ q̃i smirando increpat euʒ.

ꝙ in tãtũ peccatũ dlapſus erat.Et no

ta ꝙ vbi recipit vn decim mt᷑ compoſi⸗
tõs. ſyllabicas.dicctõs.vt ſicuti.nec
ubi. Æicubi.nuncubi.ecubi.ex.cn.⁊ u⸗

bi compoſituũ. Pbigqʒ . vbiubi. vbiuiſ. v

bilibet. vbicũqʒ.vbmã· Inueniunt cci
amn goam alia · quę vident᷑ eẽ compoſi⸗
ta ab vbi. vt atubi · aſtubi · poſtubi . ſed
potius ſunt qdam itregulares vocum

„

ogeries. a fungunt᷑ loco vnius dietõis
aliqñ. Itẽ vbi tam ſunplex qᷓ; compoſi
ta cius poſſunt exigere grim ex vi di⸗
ſtributoiſ. vt vbiqʒ loco n. i. mn qᷣlibet lo

conꝝ.⁊ vbi locoꝝ · i.m quo locoꝝ. Simi

lirer ⁊æ vbiuis locoꝝ.vbicunq; locoꝝ ł

gentiũ. Bel dic ꝙ cũ ꝛ. Vbiq; loco ꝛn⸗

vel tran · i. m quolibet loco n.· illi geniti
ui regunt᷑ ex nata ptitõis. Et coꝛ.pᷣmũ

vbi. Vnde Ouidiꝰ epi. Jura fides vbi

ſunt commiſſaq; dxtera dextrę· Itẽ no
ta ꝙ in pdictis qn vbi poſtponit᷑ · tunc

compoſctio.vt ſicubi · alicubi. vel qñ

gemmat. vt vbiubi Sʒ qñ vbi pponit
tunc eſt ſyllabica adiectio. vt vbiuis · v
bicunq;. ꝛc

Ve interiectio Zolentis.vcl cxccrantiſ

vel maledicentis. vt Peilli ꝑ qm ſcan
dalũ venit Itẽ ve ſiet eternam oãnatoõ
nem m ſacra ſcriptura. ⁊a ſcribit᷑ ꝑ· ac⸗

—— .

dipththongõ. Itẽ ve.i.ſine. In P co⸗

poſitõʒz veſanus. pᷣm Mus. Itẽ ve ẽ con

iunctio encletica.⁊ ꝓ vel ponit· tune
ſcribit ꝑ eſimplex.
Pehementer. tius.ſimc i· foꝛtiter.
Vel aliqñ ẽ ↄiunctõ diſiunctiua.vt qñ
pomt᷑ inter duo quę non pñt ſimul eſſe

vera. vt homo ẽ rationale vcl irratio-
nale. Rliqñ ẽ ſi ubdiſiunctiua. vt qñ po⸗

nit mter ouo quę ſunt ſimul vera. vt
Amauerunt vel amauere. Aliqñ ecioʒ
ponit᷑ vel ꝓ ſaltem·
Vlelociter.aduer.i.cito repente·.
PBeluti a vel ⁊ vti ↄinctõe componit᷑.

icẽ ẽ qd quẽ admoð.quõ.ſicut: 5Da⸗

Et coꝛ.penł.Vñ irgilius ęnei.nono.

It velati pleno lupus inſiiat ouili. ⁊

mnde ꝑ apocopã.fit · veluti aduer. ſimili
tudis.i.ſicut. quaſi. ⁊ ẽ t. finalis littera

7nonſd
Perbotenꝰ.verbi gratia. verbi cauſa.
duęe ptes ſub ↄuobꝰ accentibꝰ regẽde
Verſutc.i calliæ

ſepe ꝓ affirmatĩa.i. certc. ⁊ ſepe ꝓ ex

pletius Itẽ ven lepe poit᷑ ꝓß.lꝓ certe

Micati. aouer.pe. pd.põt deriuart a vi

——

co.qᷓ ꝑ vicos.vel de vico m vich.vl pᷣt

deriuari a vice . i. viciſſiz p ſinglal vices

Veciſißonn
Picelier
certeſcver⸗
gviore li
tiua velexpe
Pigiesyelv
vichen:9
Pimies milli
Pumnnmodue
vNRrofn Fi⸗
Pltra oouen
teroꝛ vltum
uregit caſn
Vtroi vlti
Pciatime⸗
yncia mn ali

P oouerl⸗

yel ex qre
Pdrcies ad
ds adr ab
Pndiq; oonn
Wowiunc
M
NRPed
dich; N
Et ſimlite
mt er denn
Vuch rali
Pons Flde
Poluptua
Pſpii ,
caadiectio
Scipalii
ſgrag
tooino⸗n
Pano
lmſopi.
guo iſan
WTr
Aiͤpdin.
eloci Pn
dopnlii
del qudi⸗

quodßeob

vomt poe
Vachaſ⸗
mos vſq;

msdros
Iöcn
nerd,
einiſber,
bop On
angzboeon
Dicben⸗
rhann
urafasdi
ſponistune
abt vlgi
vbi pont
Nt dbinis,

wceennti
ipn i
Sagc
Ciäa
ponoe

beti .
mctina veq

gütſnmnleſe

lexd iman⸗
un. rN
imnl
Nnaa

„* N
irmin
mm ſnl

⸗
Wrge⸗

—

Wiciſſiz adue.i.alt᷑nati.mutuo ꝑ viceſ

Videlicet aduerbiũ offirmadi.mmirũ⸗

certe.ſcʒ vero.videre licet.⁊ compom̃t᷑

a videre. licet. Wel ẽ coniũctio copula

tiua vel expoſitiua.pᷣm Hug.

Vigies vel vicies.aduer.nueri.i.vigĩti
vicibꝰ. ⁊ a viginti. ñn Rpoc.nono.
Pigies millies · dena milia.
Viritim oduer.i.ꝑ ſingulos viros.vel

de viro in viꝝ· a vir.
Vltra aouer.loci.⁊ comꝑat᷑.vltra vl⸗
terioꝛ.vltimus. õt eciã eſſe p̃poſitio
qũñ regit caſum.vt vltra rhenũu.
WVltro.i:vltra.vel ſponte.

Vnciatim aduer.i.ꝑ vncias.vł de vna

vncia m aliã. ⁊ 82 ab vncian

VBñ aduer.loci.iia quo.vel ex quo loco
vel ex q̃re.vel cauſa. bᷣm Papiam
Vndecies aðuer.numeri.ivndecĩ vici⸗

bus:7 82 ab vntecim.

Vndiqʒ aouer.i.ex oĩ ꝑte.⁊ guat᷑ penſ.
Vñ qʒ cõiunctio eneletica ñ melinat hᷣ
accentũ ñ̃cecẽtis ſyllabe ad ſe.i: iuxta

ſc.qꝛ ſᷣcedens vocalis coꝛrupta ẽ mm vn⸗
diqy 20 vndiq; cõpomt.ex vnde ⁊ qʒ.
Et ſimiliter contigit ſn demqʒ;.qð cõpo

mt᷑ ex denuo q. .
Vnq;·ialiqñ.quandoq; aduerbiũ tẽ⸗
poꝛis.vide m nunq;ʒ:

Voluptuarie aouer.i.pᷣm voluptatẽ⸗

Pſpia.i.i aliquo loco.alicubi aduer-
loci.⁊ ðꝛ ab vllus.⁊ ẽ ibi piam ſyllabi⸗
ca adicctio.vñ ñ acuit᷑ in fine.qꝛ accẽtꝰ
pncipal ñ dʒ pom̃ in ſyllabica adiectõe

Pſqʒ.i.m aliqͥ loco.aduer.loci.⁊ ðꝛ ab

PBſqueqq;i:ꝑ oĩa.mmis.ex to⸗ vjllus
to.oino:⁊ acuit penultimam.
Pſqʒquo.i.q;diu:quouſqʒ.ad quẽ fineʒ
bᷣm Dapia. Vl plemus vᷣt dici ſic. Wiq;
quo·i.aliquantulũ aduer.ẽ q̃ntitatis.
Pñũ m ps. Conuertere dñe vſq;quo.i.
aliqntulũ. Itẽ vſq; quo.i.vndiq; aduer
ẽ loci. Vñ Zach · vlij. Vſqʒquo vemãt
populi.i. vndiq;· Itẽ vſqʒquo.i.quouſʒ
vel quadiu aduer.ẽ tꝑis.vt ibi. Vſqʒ⸗
quo dñe obliuiſceris mne ĩ fnẽ Itẽ qũq⸗
pom̃t᷑ ꝓ donec.⁊ ẽ aduer.tpis. Vnde.ij.
Macha.j.Sacerdotes ſpallebant by⸗
mnos vſq;quo ↄſumptũ eẽt ſacriſici
i.donec.⁊ acuit vltimã ſᷣm vſuʒ vſqʒqj

„

Vt mlrta ſiãt.MNã vt.i.poſtqʒ.vt.i.ſicut
vt:i.q;uis.vt.i.ſimnl Mũ qbuſooʒ ſi
die toꝝ dicit qoãâ: Vt poſtq́; dicas. vt

quãuis:vt quoqʒ ſimul.
Pti.aduer.ſilituois.i.ſicut. Et inde cõ⸗
pom̃t᷑ Sicuti.veluti.Et coꝛ.u. Sed vᷣti
verbũ ꝓou.pᷣma. Vn. Quiſqʒ; docet „

ti debet vtutibus vti · H
Pitmã aduerb. optandi.i.vt fiat opto⸗

ↄpomt᷑ ab vt.vel vti⁊ nã.Et coꝛ.ti.
Vtiqʒ qñ ẽ dictio compoſita tũc acuit
anpenl.ſᷣ qñ ſine ↄpoſitõe accipit᷑ vtiq
tũc accentũ hʒ ſuꝑ penł.ſᷣuata natura
ipſuꝰ encleſis ⁊ ſic ca differentie amittit
vĩ ſuã ↄiunctio encletica ĩ vtiqʒ dictõe
ↄpoſita.⁊ ſiliter mtelligendũ ẽ de itaqʒ
Vtpote.i· tanqʒ pent.coꝛ.⁊ ↄpomt᷑ ab
vt ⁊ pote abltõ ð potis.vel pospotis.
MVtputa.i.vbigratia.ſicut.qduer.⁊ vi⸗
det᷑ ibi puta eẽ ſyllabica adiectio: ⁊ ſic
erit ſimplicis figurę.⁊ deriuabit᷑ ab vt
acuet᷑ pᷣma.qꝛ accentꝰ pᷣncipalis non
dz pom ſuꝑ ſyllabica odiectõc. Vnde:i:
LCoꝝxv. MNon coꝛpus quod futurũ eſt
ſemmas.ſeo nudũ gqnũ.vtputa ctritici:
Vtrinqʒ aou.i.ex vtraqʒ ꝑte. ODñ Ece
ch.iiij.Fims vtrinqʒ pᷣm vnã lFam.
VPtrobiq; adu.i.m vtraqʒ ꝑtc.⁊ acuit᷑
Vtrũ.dialectica mt᷑rogatio ha ⸗penl-

bens ſe að vtrũq;.i.ad affirmatõʒ ⁊ ne

gatõʒ vt cũ dico.vtrũ cęlũ ſit rotunoũ
põt reſponderi.cęlũ ẽ rotundũ.cęlũ nõ⸗
ẽ rotundũ. Itẽ vtrũ aliqñ ẽ nomen. ⁊
pomt᷑ ꝓ quis Vñ quidam Momen dic
vt ꝝ. coniunctio ðꝛ vtꝝ.
Ptrülibet.i.q̃i ex his placet. Et coꝛ.li⸗
Et eſt libet ſyllabica adicctio.
Vrrũnam.imterrogatim ẽ ⁊ habet nã
ſyllabice.⁊ acuit penultimam.

Fim̃t vocobulurius bꝛeuiloquus
triplici alphabeto diuerſis ex au⸗
toꝛibus necnõ coꝛꝑe vtriuſqʒ iu⸗
ris collectꝰ.ad larmũ ſermonẽ ca
peſſendũ vtiliſſunus·

Laus o
Ro.

.
——
. 2 . — .
OW☚ — —
. —— — H
. . . 2 * 8 V
*
. Hr”Z
D . . 1 * *
.
,
4
. *
. . GBn⸗ „———
.
.
.
.
7 4
. .
4 .*
.
1

.
.
.
*
„
“ .
„* 5 *

— 7 5*
2
—
. . .
2
. .
4 —= . * . 4
= 6 6
1
N
.
4
4.
*
= 1 N
.
38
. 7 4
,
4
.
—
.
-
2
V
2
7
. .
5
X 4
4
.
4
».
.
,
.
— .
R 7 7
.
.
2
7
5
—
2
⸗
4
—
⸗
.
2 .
. .
K.
.
1
4 .
.
.
2 . L
. 4
4
7
7
4
.

fmelligi ſermonem a dfimitione pꝛoſici⸗

ſci ſatius eſſe arbitroꝛ

Quid ſit diphtongus.

Diphthongus.ẽ duaꝝ vocalium cũ ſin
gulc vocẽ ſuã ſcruent.in eadẽ ſyllaba cõ
plcxio.vt aes.MNec ius. vas.q̃ diphton⸗

gos putanduʒ erit.cũ nec.i.nec.u·ſnuum
fuare ſonũ ↄſtet.Differt aut a monoph

thongo diphthongus. ꝙ h duaſ habere

vocales.illa vmcã duraxat cermtur. ur
Eoa vbi tris monophthõgos eẽ dep̃hẽ⸗

dis. Dicta idcirco diphthõgus ꝙ bims

oſtare vocalibus videatc᷑. Dis emm gre⸗
ci bis. ⁊phthongon ſonũ appellant NNo

ſttri qᷓ̃ttuoꝛ fecere diphthongos· au. eu.

ge.oc. Quidam ei diphthongõ adijciũt.
VYVen greconꝝ eã eẽ diphthongũ mamfe
ſtum ẽ.q̃ cũ plures habeãt diphthõgos
cctis omiſſis ꝗᷓ mhil ꝓpoſito ↄducunt ali
quas attingã.ex quibꝰ ceriuari nr̃as li
quet.a ĩ. cum in latinum vertit᷑ aut per
diereſim. hoc eſt. ꝑ ſyllabaꝝ diuiſionem

vtraq; manente littera.m.ai.ſoluit᷑.vt
Ac i& maia iæ aiax. Aut ſine diereſi
m ae.· diphthõgõ trſit. us iα pean
— aααττpaleſtra&αααο gneeſenr

ĩ eu diphthongon latimna ↄuertit or̃o.ut

ecVvoo curus oπνενο Ctheſeus Aut i ez
vt ααιναο ahilles oν°ο
lyſſes ecοασνο peꝛſes. Rut m. u. ſola ut
ꝗνονρο fugio oi in oe vt αοασ1ο+ ρι

comędia 9α ορε α trogedia on vl .

oe vertimus. ut o1ιαpenaet oiE
phem̃x.vel in. u. ut qoipcοο pumceuſ

diſſoluit᷑ intduʒ ut goic troia æv quo⸗
qʒ aut per dięreſim ĩ a.⁊ in u.ↄſonãtem
ſoluimꝰ vt pa vo nauis Alut in au.diph
thongon . vt ν&—νvi/ο naufragium

aα qula ανοτοπ6ο auſterus⸗Et vt

ad noſtras reccamus ae.diphthongon

quiqã paſſim ptuleꝛũt vt Sylle. golbeę
amyntę.muſę.·Nõnulli pro ſcdᷣa ciuſ lr̃a
idqẽ.e.moꝛe grecoꝝ.i.pnunciauerunt·

Qua Apt᷑ maro nr antiqnira amãtiſſi⸗
mus aulai ꝓ aulę.apictai ꝓ pictę veſtis

ſuo inſuit carmi.vt glulai ĩ medio liba

bant pocula bacchi.Oiues equũ.diues

Singulares generã pictai veſi aauri

dia dandi caſus ⁊ plales noĩaondi⁊ vocã⸗

di in ma declina. diphthongo finali in

Unt. aut in ge. vx Dcrona-veronceꝰ.

de notari certiſſimũ eſt. vt yne.
Pluꝛima quoq; deriuatoꝝ noĩim in ens

exeuntiũ diphthõgant᷑ vt ea potiſſume
ꝗ a vocabulis in. a. aut in. e. pductã c

„D

tilenę. mytileneꝰ. althenę.athenęꝰ · nunc
cũ nulla au ⁊ eu. extet ambiguitas de
geoc dicenð eſt. Et pᷣmo ð ac.ſᷣuato al
phabeti oꝛdme Cui qcunq; memoꝛiã ſu
Gerint. tute addẽ ꝗlegẽdo ꝰperen. ooriſ
Dee diphthongo ae. in Pmis ſyllah
acus. ⁊ ab eo deriuata ut ęacides
Hec cũ ↄpoſitis.ut hęccmę. SDZ
Edes.⁊ ab co nata.vt ęꝗdinco.ędepoledi

tuus ędilitas Edus

Ege capꝛa.⁊ab co ędita.vt eꝗl clypens
Palladis.ęgloga.ęgoceros.Capꝛicoꝛnꝰ
Eger.ęgritudo.ęgrotus.
Egeunus. er ab eo dicta. vt ęgides geum
mare ęggma.vrbs 1 mulier Egyorꝰ
Eolus. H Eie
Elianus ꝓpꝛium nomen viri

Melios ⁊ heliades ⁊ heliogabalus.c.ſim⸗
plici ſcribenda erunt.
Ema ſanguis ęmarothis.cęterus.Ema
thia abſq; diphthongo.

Emulus ct ab co dcriuant ur emulor

Emulꝰ grece.lepidũ latine æmulario
ſigmficans fraudulentuz. liga.
iliꝰ ⁊ ſua deriuata ur emylianꝰ em
Eneas · cũ ſuis deriuaij vt encis eneęadeſ
Emgma ſᷣmo obſcurꝰ Eneꝰ.i.ereus
Enos loci ꝓpꝛiũ.⁊alaus cũ ſuis deriuatiſ
ut &anęos paꝛanęſis admomtõ.Eno
bardus.Enceus. „7
Eolus rex ventoꝝ.⁊ꝗᷓ ab eo deriuãt᷑ vf
ęolides.ęolis.ęolia Eoles ꝓpłi.⁊eolicuſ

Eon.ſęculũ ⁊ſua.ut ęomus.i.ſempit᷑nuſ

Euum Epyra vꝛbs

Epolus.paſtoꝛ capran ⁊ ab eo nata vr

eępoleum caprarum grex.

Equꝰ ꝓ iuſtoꝛꝗ ab co.ut equalis.eque
uus.ꝓquo/ęquas.ęqnoctiu.ęqpaꝛo.ęqua

leo.ęq̃tas.equoꝛ.ęquoij.Equus vo pro ⁊.

mmali nullo pacto diphrhongõ patic.

Mema ſanguis.Hemebetũ coꝛms genꝰ

Mereſis.⁊ ob ſe deriuata.vr epherceſis ⁊

diereſis. ſynereſis.⁊ hereticus:

MHMereſius viri ꝓpriũ Hereon deriuata

vt hęſito⸗

Elia musev⸗

Balancde Q

20

Focus

M N

1

K

R

X

W

VierfarbSelector Standard“

15

-Euroskala Offset

19

18

17

16

14

13

12

11

Copyright 471999 VxVMaster Gmba Wwww.yxyVmaster. Com