nem Verticalis & Eclipticæ, quæ reperitur 59. 30. pro illius
modulo angulum VCH. adjungo, continuataà HCN. quæ
mihi Eclipricam repræſentabit, & cum vicinàâà conſtituit an-
gulum HCF. 14. 30. Poſtea circumſpicio inter Phaſes an-
tencoe-

teriores, an magnitudine paremreperiam; cumque talis
Præcisè non extet, ſumo proximè majorem B, quæ trium fuit
digitorum, & reduco ad æqualitatem, pro unius digiti exceſ-
ſu, ejus tempori addendo 5. minuta, quanto ſpacio credibile
eſt redundantem illum digitum decreviſſe, ut fiat Hora 10.
38. Quod Inclinationem attinet, ea interim haud ſenſibili-
ter mutata fuit; retineatur ergè 10. ferè gradquum, qualem
tunc innuebat mediana cavitas infero cornu ) perpendicu-
Tariter incumhbens. Cum autem ad hoc momentum, An-
gulus inter Eclipticam & iſtum Verticalem computetur 83.
25. ſumo tantum NCR, & detraho complementum datæ
Inclinationis RCB. 80. ita
reſtat mihi acutus BCN. 30.
25. cujus lateri CB. ſimilis
luna eſt aptanda, pariter emi
nens extra umbram. Sic in
æquicruro ECB. jam novi
tres angulos:obtuſum C. ad-
W jacentium HCF. 14. 30. &
NCB. 3. 2 5-complementum,
ſcilicet I 6τι6.s6 ac reliquos
E. & B. hujus complementi
ſemiſſes, nempe ſingulos 8.
57 ¼. Latus autem EB. 5'9.
minut. habeo ex motu ) à O ſive ) ab σι O;, quantum illius
reſpondit datæ temporis differentiæ Hor. 2. 7. Ita prodit
Crus alterum EC. 30. ferè minut. cui ſi addidero EF. 10.
minuta, ſex digitis inter centrum & illuminationem
reſpondentia, conflatur inde quæſita ſemidiameter Vmbræz
CF. 40. minufis pauxillo minor.
Quinto eſet Locus Nodi & ſolatione ACNB. dAemonſtrandus in
15.22. V. ſuppoſito Cnadir. QOin 16.17 . & Sexrtö, reſolatione A. CEK. ad
tempus E. )e Longit. K16εερ. cum Larit.b. K. E-.m. Sed quia Cha'te
anguſtia finite ubet, abrump : cateras partes Reſpenſi d. W Stationario Religß.
& X X cum ) congreſſibus) uas Prelum Nundina tre vent ummen abſolvit, ſeor-
ſim proximè miſſurus. Vale feliciter, SGramicè ſaluta Dn. D. Gabr. Sioni tam, Maronita
&ε Libane, Arabiſmi ProfeRegtü. Tu viciſſim reſal tato à n ſtrate 1 hema Lanſia, Cto.
Sodv*hoc extremum obſecro Te, D Morinum, D.⸗ Midorgium, D. Bolialdum, 7eterosq,
PaAſtrum ſimiis, ubicunq;de Parn ve kä inkanii 7 uio) diligenter advigilare.
.%

59.

ex alterius H. 4. 17 ita ut minimum
excedat. Scilicet Luna ibi altior ibat
evior eſt) quàm opinabatur Tycho:
hi ſunt documenta.
vidianorum, inter loca noſtrarum ha-
pc innoteſcit. Nam totalis immer-
fiſtis inter min. 17. & 22 ¼. poſt Ho-
tura mea huic poſteriori faveat, eſto
ma probabile medium, donec iſta
nus, ſeilicet Hor. 10 min. 20. Eadem
in C. proximè ſecuta, mihi Tubingæ
9 vel 5. ad ſumum. Itaque tua Vrbs
er, ſtve 7. gradibus occidentalior,
antundem orientalius. Veſter Oron-
ntiam ſtatuit 9. ferè graduum: Apia-
ycho ponit S: Rudolfinæ 7. Merca-
tantùm; ut inter hunc & Apianum
tegrorum 4. graduum, qui Vobis 75.
int, nobis 45 Mi liaria Germanica.
itudinem! quan, quivis & vulgo Ta-
ſſet;, cum Lutetia veitra &noſtrastut-
eidem parallelo. Sed hæc in editione
difficiles Mercatus & Bella noſtra hue
utiam accuratius, Deo volente.
etro Vmbræ noſcendâ, eligo Phaſin E.
stempus fuit Hor. 12.45 inclinatio
Xhiſce datis in circulo Vmbræ, circa
Solis deſcripto, duco verticalem VC.
im VCF. inclinationi reipondentem,
apto lunam ita circa E, utejus portio
F C. duobus illis digitis reſpondere
computo ad id momentum, ſe ctio-
ticæ, quæ reperitur 59. 30. pro illius
H. adjungo, continuatã H CN. quæ
ſentabit, & cum vicinà conſtituit an-
Poſtea circumſpicio inter Phaſes an-
teno-

R

e

VierfarbSelector Standard*-Euroskala Offset

Balance

2

ł.. Copyright 4/71999 VxyMaster Gmbh wW. νaster. com