tenſ. 1688. ,Z
rarius Lugduno⸗-Batava I70 I.
Aemilius Probus ex ed. I. A. Broſii.
Aeneas Gazacus. Lipſ 1655.

1607. .
Aeſchylus, ex ed. Stanleii Lond. 1664.
Eiusd. Scholiaſtes ed ead.
Agellius Thyſii & Gizelii Lugd. Bat. I 666.

Alexandri ab Ale xandro Dies genial. Lugd. Ba-

tau. 167 1
7 Alex.

Allobr.

Alerandt
Vallm
Ammnan
Ammmnonii
nelii e
Auna Cor
Anonytn
Anonyim
Antholo
furtiA
Antoninn
Antonüice
gun 16
Apollocorn
Apolloni
dun. Ba
Apolloni
1641.
Apoſtolias
Apuleiwsl
Archinede
AriſtidesC.
Atiktophan
Iarius A
Biusd Scho
Auniſtoteles
Artianus,
dil
Athennuse
Athenagor
Apuſämme
teliumßt
Dalline M.
Poethins
Ihlins Caſe
rie oel

geri, Ar

CDimach
Caodon
Citulluse
Cenlorinn
Culeicins
icer ed.
landanns
enens A

Cilut

onomine dt.
iclligentiore;
One Aures le⸗
tent. Ex ſi--
len Mwer Ge.
cinegundam
rüis Numini-
ide Lapiter
urde Hell-
e, ſie Magi⸗
gni Zurds,
3,4raecis,,
Vocatum; „
lomen,en-„
ctiam Za:,
Zaralif,
mine M,n,
Hackenus
Urarum ua-
ummmis ll⸗
narrat, M
Knis, 61 0.
iſimrir

0ir Q

Anit, 4.
Fienili

2I
ilet .
und

yel.
., .V.

AMr.

66.
lugl.

Vallam Venet. 1505.
Ammianus Mareellinus, Valeſii Pariſ. 1681.

Ammonii Vita Ariſtot. cum Verſ. & Schol. Nun-

neſii. ed. in 4to.
Anna Comnena Alexiad. XII. Pariſ. 1670.
Anonymus in Ptolem. Tetrabibl. Baſil. I 569.
Anonymus Theologum. Arithmet.
Anthologia Vett. Epigr. ex ed. Prodaei Franco-
furti Ao. MDC.
Antoninus, saνατι ex ed. Gattakeri in fol.

Antonii & Maximi ſermones Aureliae Allobro-

gum 1609.
Apollodori Hiſt. Deor. Pariſ. 16 85.
Apollonii Dyſe. Hiſt. comm. ex Edit. Meurſ. Lug-
dun. Bat. 1622.
Apollonii Scholiaſtes ex ed. Hoelzlin. Lugd. Bat.
1641.
Apoſtolius, Prou XVII, 33. Lugd. Batauor. 1653.
Apuleius Lugd. 1604.
Archimedes Pariſ. 16 .
Ariſtides Canteri Baſ. 1566.
Ariſtophanes plerumqueAureliaeAllobrog. 1607
rarius Amſtelaed. 1709.
Eiusd. Scholiaſtes ib.
Ariſtoteles, ex ed. H. Stephani.
Arrianus, Vita Alex. ex Ed. Blancardi Amſt. 1668.
diſſertat. Epict. Cantabr. 16 5 5.

Athenaeus ex offic. Commelin. 1611.

Athenagoras, leg. pro Chriſtian. Colon. I686. fol.
Auguſtinus Baſileae per Ambroſium Bibl. & Au-
relium Frobenios, fratres. 1569.
Baſilius M. Pariſ. 16 38.
Boethius opera omnia Baſ. 1570.
Iulius Gaeſar, cum ſelectis variorum commenta-
riis, opera Arnoldi Montani, & Ioſephi Scali-
geri, Amſterd. ex offieina Elzeuir. 1661.
Callimachus VItrai.16 97.
Casſiodorus, Geneuae A. 1650.
Catullus ed. Vosſii Lond. 1684.
CGenſorinus de die Nat. Cantabr. 1695.
Chalcidius ad Timaeum. Lugd. B. 16 17.
Gicero ed. Gronov. S8. Lugd. B. 1692.
Claudianus Mamertus. ed. Barthii Cygn. 1655.
Clemens Alexandrinus Colon. 1688.
Cyrillus c. lulianum ed. Spanhem. Lipſ. 1697.

INDEXY AVTORPM VETERFM.
Alexandri Aphrodifiei Problemata Latine per

Demoſthenes. Ex ed. Wolſſii Aur el. Allobr..607.
Diodorus Siculus. Hanou. 1604. DWDWMU
Dio Chryſoſtomus ex ed. Morellii Pariſ. 1623.
Diogenes Laertius ex ed. Wetſtenii Amſt. 1692.
Diogenian. Prouerb. III, 98. Antu. 16 12.
Dionyſius Halicarnaſſaeus. Oxon. 1704.
Elias Gretenſ. in Gregorii Naz. Orat. ex ed. Lipfſ.
Opp. Gregorii A. Coloniae 1690.
Etymologicum M. ex ed. Aldin. 1504.
Euclides ex recenſ. Dauidis Gregorii Oxon.1703.
Eunapius ex offic. Commelin. 1596.
Euripides, & eius Scholiaſt. ex ed. Barneſ. Can-
tabr. 1694.
Euſebius Praeparat. Euang. Colon. 1688.
Chronic. Amſtelaed. 1688.
Feſtus. Amſtelaed. 1699.
Iulii Firmici Aſtronomica, Baſ. I159 I.
Frontinus. Veſaliae 1670.
Fulgent. Mythol. Phyl. Amſtelaed. 1681r.
Galeni Opera Baſil. 1581. .
Gellius, Thyſu & Oizelii Lugd. B. 1666.
Gregorii Nazianzeni opera Lipſiae, Colon. 1690.
Harpocration ex Ed. Gronou. Lugd. B. 1696.
Helladius in Chreſtom. c. N. Meurſii Vltrai. 1686.
HeraclitiEpiſtol. Ed. Lubini ex off. Cõmelin. 1601.
Hermias, Irriſ. Colon. 16 86.
Hermogenes. Coloniae Allobrogum 16144.
HerodotusEd. H. Stephani. rarius Th. Galei Oxon.
Heſiodus. Ed. Heinſii in 4t0. 1603.
Heſychius. Ed. Schreuel. Lugd. B. 1668.
Hierocles in aur. Pyth. carm. Lond. 1634.
Hieronymi opera Pariſ. 1693.
Hippocrates. Ed. van der Linden. Lugd. B. 166%.
Homerus cum Euſtathii Schol. Baſil. 1560.
Euſtathius ad Homerum. ib.
Homericarum allegoriarum autor. In opuſc My-
thol. Amſtelaed. 1688.
Hyginus in Mythogr. Latin. Amſterd. 1681.
Iamblichus, de my ſter. Aegypt. Oxon. 1678.
de vita Pythag. Amſtelaed. 1707.
protreptic. ex ed. Arcerii 1598.

Ioannes Antiochenus: Colon. 1691.
Ioſephi Opera Colon. 1691.
Irenaeus. Pariſ. 1675.
Iſidori Origines in Dionyſ. Gothofr. autoribus

Lat. Ling. S. Geruaſii 165 I.

Vuu uunu Ä2 Iulianus

1 Mualianus eft 1 1696.

Iuſtinus Lugd. B. 170f.

Iuſtinus Martyr. Colon. 1686.
fIuuenalis, Amſtelaed. 1684.

Lactantius, Oxon. 1684.
Libanius, Pariſ.I62 7.

Liuius, Amſtelaed. 1679. .
Lucianus ex Edit. Io. Benedicti Salmur. 1619.

rarius ex ed. Graeuii Salmur. 1687.
Lucretius. Oxon. 1695.
Lyſias ex Collect. Vett. Rhet. Aldina 1518.
Macrobius Londin. 1694. .
Marcianus Felix. ex officin. Plantin. 1599.
Maximus, Serm. Aurel. Allobr. 1609.
Maximus Tyrius. ed. Heinſii Lugd. B. 1614.
Mela. Ed. Vosſii Hagae 1658.
Nemeſius de nat. hom. Oxon. 1671.
Cornelius Nepos ex ed. I. A. Boſii.
Nicephorus, H. E. Pariſ. 16 30.
Nicomachus harmonic. Manual. Amſtel. 1652.
Nonnus in Greg. Stelieut: ed. Gregor. Naz. Opp.
Colon. 1690.

Origenes, e. Celſum. Cantabr. 16 8.

in Matthaeum Colon. 1685.
in Philoſopuum. Hamb. 1706.
Ouidius. Amſtelod. 1683.
Pauſanias. Lipſiae 1696.
Peireſciana excerpꝑt i Pariſ. 1634.
Phauorinus, Lex. Baſil. 15 38.
Philo Pariſ. 1640.
Philoſtratus. Lipſ. 1709.
Phlegon. de longaeu. ex collect. Meurſ. Scriptor.
Hiſt. mirab. Lugd. B. 1622.
Photius ex ed. Pauli Stephani rérr.1 rarius ex ed.
Hoeſchel.
Phrynichus. Aug. Vind. 1601.
Pindarus & Scholiaſtes. Oxon. 1697.
Plato ex ed. Serrani Pariſ. 1578.
Plinius. Paris. 16 85.
Plotinus. Baſil. 1580.
Plutarchus Xylandri Francof. 1620.
Pollux Seberi Francof. 16 08.
Porphyrius, vit. Pythag.
de abſtinentia Cantabr. 1655.
de antro Nymphar.)

INDEX Arrokxr yETYERFM.

Priſcianus in collect. Putſchian. Hanou. 1605.
Proclus, in Timaeum. Baſil. 1534.
in Alcibiadem. Lugd. 1549.
in Euclidem Baſil. ap. Heruag. 1533.
ad Heſiodum. ed. Heinſiana Heſiod. in 4.

Propertius. VItrai. 1680.

Ptolemaeus, in Harmonic. Oxon. 16 82 2.
Quintilianus. Argentorat. 1698.
Seneca. ed. Lipſii in fol. Antuerp. 16 32.
Seruius ex ed. Petri Danielis Pariſ. 1600.
Sextus Empiricus. Geneu. 1621.
Simplicius in Phyſ. Ariſtot. Latin. Pariſ. 1544.
Socraticae Epiſtolae ab Allatio editae. 16 37.
Solinus, cum Salmas. Exercit. Plin. Vtrai. 1689.

Sophocles & Scholiaſtes: ap. Paulum Steph. 1603.,

Statius, Amſtelod. 166 5.
Stephanus ..*. ex Ed. Berkelii Lugd. B. 1689.
Stobaeus, S erm. Aureliae Allobrogum, 1609.
Eclog. Phyſ.
Ethic.
Excerpta Grotii ex Stobaeo. Pariſ. 1623.
Strabo: Pariſ. 1620.
Suidas. Cantabr. 1705.
Tacitus Lipſii Antuerp. 1648̊.
Tatianus contra Graecos. Colon. 16 86.
Tertullianus. Pariſ. 1675.
Themiſtii Orationes Pariſ. 1684.
Theodoritus, Therap. ex offic. Commelin. 1592.
Theon Smyrn. Mathem. Platon. Pariſ. 1644.
Thomas Magiſter. Franequer. 1698.
Thucydides Porti Francof. 1694.
Tzetzes, Chil ex corpore Poetar. Col. Allobr. 1614.
Schol. ad. Heſiodum ex ed. Heinſ. Heſiodi.
ad Lycophron. ex e dit. Ly cophron-O Oxon.
1697.

ex ed. Canteri I 575.

Valerius Maximus. Lugd. B. 1670.

Varro de lingu. L. Dordrecht. 1619.
de Re ruſtica. Ex ed. Aldi 1514.
Aurelius Victor.
Vitruuius, Architect. Amſterd. 1649.
Xenophanes, Epiſt. ad Aeſchin. ex collect. epiſt.
Philoſoph. Lubini.
Xenophon. Froncof. 1594.
Zenobius. Ant. 1612.
Zofſfimus Chemicus MS. G. ap. Fabricium.

F TI N 7 5.

Hanon. 18o
4
549.
etlag.153
ilun .

n. 1082.

l.600.
Gitre. 10637.

ln. Nrai 1009.
lum dephr 00),

Lugd. B. 99.
ſogun, 1609.
Canterl 157
1 101 .

n.1696,

Commmmelin 1)92,
h1 Daril,1644.
ℳ0.

Col Mobr .
Hnl ſoc⸗
oſtan,,

jo.
I9.
4

ℳℳ9
er coltepit⸗

E f 4242 4
dde dd

II STORIA
PHILOSOPHIAE

INIONES RESQVE GESTAS
ET DICTA

OPHORVM SECTAE
VIVSVIS COMPLEXNXA

AVTO RE

MA STANLEIO

SERMONE IN LATINVM TRANSLATA,
A VARIIS DISSERTATIONIBVS ATQCVE

S T 0

R

VierarbSelector Standard*-Euroskala Offset

15

Balance Q

BSERVATIONIBVS PASSIM AVCTA

Focus O

N

PVoBVS 7OMIS,

D IGES T A.

K
1¹

J
10

I
9

H
8

G
7

LIPJSIAE
THOMAM FRITSCH
A. M DCC XI.

5

F
6

E
5

EE
Q
—
E

4

1
. Copyright 4/71999 VxMaster Gmbh wwWW.yXVmaster. com

2 3

1