nominis, oai cedat 56. 2. G6.
Legato bonorum uſufructu etiam actione; continen-
tur. IJ. 3:

Legato ſub alternativà conditione relicto, quarum

altera jute improbatur, utra, remittitur./1. 3.3.

Leges .

X

Legatarius tem propriam legatam & praſtitam, an

aum ad ha gdem

legettert
(onitt
iberen

fiotatt
uberetſe
,
lils ont
lits ont

4lecdtia
utof
tſie,
lſe
ę“ luatye
dooA

gi

Man
A
Ma

1 N E X.
s Leges certas hahere, an n judicanti arbitrio pleraque
ne comitti praæſtet? 18583. 1. & ſeq q.
nme Liberum corpus Atimationem non retipit. 106.5.
—ertißicii tamen Sopißci ex membri læſione dete-
in lut riorati ratio habetur. 1bid. 8.
E Liberos ſuos emancipare rogatus non cogitur id fac
, SA rse, nec ideò legatum amsttetett. 7106. 7.
m Liris conteſta: o qaando ſiat? 16 4. J. & ſeqq.
NAtm Litis cen⸗ eſtatid quatenus malam Raem ndurakt 2 31.
en. 9. & ſeqq.

GA/. 4 Locatione recchere poteſt, qui in ipenſera ex-
Lußione deceptus eſt, licer non au dimidium. 132. 7.

Locator noun debet res conductoris alterius debiti no.

mine, quam penſionis, detinere. 535. 2.
ocupletior ex delicto factus quis dicatur? 157. 2. 10.
„Locupletior non videtur, qui plures habet beneſiciis

& amicitia ſibi evinter. — 1256. 1. 4
ſete⸗ MagiPratus ßrian⸗ duplex. vo. g.
6 . Magiſtratui iniqua praciptenti iobtemper andum non
, est. 167. 1. 4. C &199. 5.
eAr Magiſtratui zui dater; à dolo & culpa eacaiar.
6410 167. 1. F.
er/ M Mandatarius tenetur de leyi culpd. 8335. 2.
Maritus uxori tenetur de levi culpd ibid. 11.
o Mariti brivilegeum in doté reddendà non competit
93 baredi, quam pis retentione uti poßit. 59. 5. & ſeq.

Kr „+= Men-

I N D E x.

.

—

Mentientis pœna num ſit, ut post inficiationem pluri-

dvus deſenſionibus uti nequeatt 33. 5.
Mercenartius, qui juſſu domini agri termmos exara-
vit, L. Agraria non tenetur. „ z. 9
Metus juſtus quis dicatur, judicis arbitrio relinquen-
Metus feverentialis ad reſtitutionem an ſiſcter⸗

Milites togati non poſſunt pro parte teſtati, pro parte

inteſtati decedere. .6.

S „ : „„, „7 ⁹,. è ——
Minor diſtractà jam bæreditate adverſus repudiatio-

nem non reſtituituu. 117. 1.
Ainor minori ob pecuniam creditam & conſumiam
non tenetur. 2éà25 5.
Minor, etſi veniam atatis impetravit, res immobiles
alienare ſiné decreto non poteſt. 141.1. & ſeq.
Modicorum etiam habetur ratio. 116. 1. 5.
Mora post offerendo emendari potet. 920. 5.

Moram non facit, de debito hæreditario interpellatus;
ſi debitum eſſe ignoret. 42˖5.

deponere poſſet. 759. 2.

Moribus introductum jus contrariis moribus tolli-

tur. ”Me J
poſt Mortem non potest accuſari criminu tens, adef-
ecdtum bonorum ademtionis. ea
Mulier idoneè ſidejubet pro marito, de dotali prædio
conyvento. . 4. 2.
Mulier

2.2.

llieren

teſt.

t Matura
Megeti 6

.
Negnine

glale⸗

Meranit

Uuttriut⸗

iſeen

Myniyn

et, /

586. 9.

. “ „ . lr s,
Moram ſi fecit creditot in recipienda pecuniâ, debi- oani

tor liberatur, ſi ſine culpa ſuu amiſſa ſit, antequam

r h.

uti⸗

flltie

teyen

I N D E X.

—n
r Mulier extra agiciam negerie aliena procurare po-
4 teit. HH” 2. J.
“ x XN aturali obligarione cun non detur actio: 54. 1. .
Megotia gerens ſcientis nec contradicenun qua actio-
Gt ne teneatur? 60. 2.
Noegotia invpiti gerens ſumtam nomine nihil recupe-
ien fnien . NA. 69. 7.
S Negotior 1 geſtor tenetur 4 novum negotium geſſerit,
teat. (04 dominus Ron ſolitus erat facere. 363.
““ Neratius IC. 4 Trajano Imp. ſucceſor deſignatus.
Notarius an n poſit errorem, a ſe in inſtrumento com-
“ miſſt⸗ Am, orr. igere: 2 92. 11.
Nuaptiis non ſecutis res ipſæ, in doten datæ, recdi de-
*“ bhent, licet æſtimatæ fustint. 178. 9.
,. obligatio reali verbis ꝛoli⸗ non poreft. ſede exceptio lo⸗
W cum habet. 5. 4.
0 oblligatio in arbitrium conrrabentiam collata quo-
0 modo intelligatur? 22. I. 2. & ſeqq.
obligatio naturalis Tuare actionem non trodacar:
8 4. 1. 5.

occiſurus Titium Fi 1per errorem oociditempronium,

4 tenetur ordinaria bœnaA bomicidii. 192. 1. 1. &
R ſeqq-
, Ir 3 PaA-
M 5

paftun heredun Letuors inter ſe mitum creditor:-

5

vus non oficit. J 227. 2%.
Perts non ſemper cadem ratio est qua totius. 113. J.

Pignori bugene an blenie ſit t dejuſſoria. 25.4. &.
Pœna

Prl non
K.

iA en

in u

4

8S8 ſeqq. yecon-
rParticeps ſeeleris quis dicatur dvo. . alt
porer bona ſtremſtu a Fioe occu hat riquam peculium. Inſent
133. 2. Merona
Patat ex ge licto Kilii nontenetur pe ihatenus niſi ſi- ſihef
miukl rei perſecutoria ſita ctio. ibid. 6 & ſeq. oſeßeon
rater filio hærede inſtituto, “ i: adite nolit, licentiam Nenn.
adeundi habet. 7. 10, lſelion
pater conſentire filio donant: poreft, etſi ſipfe de vonis Uumn
ejus donare nequeat. 1166.5. E
Peculium iliiſamilias damnati 4d en non S
Perven iHe Juid dicatur? 127. 5. D
Peſtis tempore ſade donatio præſu nitur mortis causa ſui h
Jacta. 184. 14. (Le⸗
ob PFeſtis metum bre rata tempors penſio remittenda
es.. ibigd. 9. abt
Pignus vendi non potest inſte debitore. 26. 12. Men
Pignus ob cauſam judicati datum creditor vendere u
non potest. 177. 9. N
1 Fignori obligatemr rem ſolvens an liberetur? 139.1 3. ee
& 169. I. 190. h
Min

—-—-—-———ʒ— ð —.—

Pœna non committitur 1 jure, ſed ſententiâ opus

est. 9 . 2. .
Pœna ſemel tommiſ⸗ non evitatur poſt oferendo.

121. 2.

Pœna haudat: veltigala “ jure 4 beredemt tran-

lit. S 164. 6.

H Pœnæ conventionali petitio accenſetur rei perſecuto-

riis actonibuaus. 164. 7. & ſeq.
Pœnitentiæ locus eſt, quamdiu res eſt integra. 77. 9.
Poſſe non dicimur, quod jure communi non poſſumus,

etſi i poßimus Ime ſpeciali. 185. 2.
Poſſeſßionis ceßio inten ronjuge: valet ad uſucapio-
neém. 137. 4.

Poſſeßionem rei aliene culpa = amittens litis æſti-
mationem ſufferre cogitur, & ceßis actionibus rem

ipſam perſequi hote”: non liti æſtimationem repe-
tere. 46. 4.

in Poſſe Pionem bonorum miße credifores non poßident.

137. §.
qui poſſe hionem ſuam defendens vicinum de ſuæ quo-
que partis poſſeßione deſeen . nen tenetur. 155.

2.3.
Precepto injuſto parendum non eff. 19929.6.
Præſumtio juris & de jure an contrarii probationem
excludat? 644a. j. & 150. 6.
in Precario qualis culpa praæſtanda? 23. 17.
ex Ptetii conventi quantitate in dubio aſtimatur. res
vendita aut locatæ quantitas. 2. 4.

Princeps⸗ non præſumitur alteri us ſunm auferrey vel-

A. Lv4

„
Principi conceßio in dubio potius donatio praſumi-

4 “““”

Privilegium in dubio petſonale præſumitur. 196.2.

Privilegium conceſum ab eo, qui jus concedendi non
vabuit, an conyaleſcat, i oncedens id jus poſtea
Privilegium dotis competit mulieri etiam nonſecuti

4

neo bereli. 68. 5. & ſeq.

an etiam ſponſæ! i1. 9. & ſeqq.

privilegia petſonalia ad domeſticos extenduntut:

Privilegia poſteritati data ad œminas non per tinent.

rerit? “ 53. 5
prohationes conjecturales aliquando habentur pte
legitimia. 2½. 6.
Procurator pœnam, quam pl eſtitit, 2 principali ſuo
von repetii. é.⸗.
Prodigus & furiolus difetunt. 10.2.
pProteſtatio in aditione a binteſtato,sde non repudiand
JMMU & ſeq.

1 N D E x.

privilegium dotisflio muliers com petit, non exrtra⸗

i

Pilltai
tut
Puſilitn
Netun⸗

linene⸗

Mluten
Mlusa
n piol

Cehori
WW

tiſt,

—

;
CH

Stzent. .
KANREN

4

1 N D E x.
kublitati bont liifamilids petnliun non , publica-
tur. d. H H–. 9.
peyilu an & quatenus meß ne tutoru authoritate obli-
gerurfę 187. 1. & ſeqq.
Pupillus ſine tutoris authoritare bereditatem repu-
diare nequi.ss 2.. 7.
kupillus⸗ ex contractu tutoris Mbß: agens repellitur.
22. 1.
pupillu: adhionen non amittit , tutor rem ei debi-
tam violenter invadat. 19. 3

“Z
.

Quaſiionu juri⸗ &. falkti diferentia. 24. 1. 1. & leg.
Auerela inoßicioſi non tolir nullitatis queſtionem.
165. 10.
Querela inoßicig/t teſanent afn partim reſcind, po-
tesſt, partim ſubſiſtere. MM 2. §.
Cuetelam tmaficioſ Kilii nomine hater inſtituere non
potest, invito illo. 1373. f.

R.
Raribabirio zmandato omparatur „non tantùm guo⸗

ad AFectum, Led etiam quoad actionis heciem.
60. §.

contra Ratihabitionem ſzlatt onge in 1 pupillari atate

facta reſtitutio danda est. 1859.6. && ſeq.

Ratihabitione confirmatur judicium 4 procuratore
Rr 5 ejus

—

nondum adiit. 193. 4. & ſeq.

. Reductio ad arbitrium boni viri an juramento inter-

poſito locum habeat? . 22.1. 7.

Regula proſe habens, intentionem habet fundatam,

Aonec probetur contrarium. 102. 4.

Renuncians ſocietati, ut hæreditatem ſolus acqui-
rat, luctum cum ſociß t commune habet, da-

mnum non tem. B5. 4.
kenunciatt metu; vel reverentiâ ſacta non valet.
„

3.J:

Renunciatio lie de bæreditate patern non extendi-

tur 44 farn hareditatem qui patr: hæres exti-

Wtit. 4 22. 1. O& 91.70.

Renunciationis & 7epudiationi diverſa ratio. 3. 4.
Reſtitutio in integ un ehud arbitrum fieri non po-

treJIA. 1095. 7.
Reſtitutio aAdyerſus 4ſucapionen majori quandoque
convedenda. 144. J. & ſeq.

Reſtitutionem in mtegrum judexex causdconcedete

potest, etiamiſi lœſio non exéedat dimidium 1443.
G„1. 9.

Reus ector infrumenta edere non tenetur. 6. 2. &

ſe.

Reus ſorum competens per iun declinare non
125. 2.

potest.
Revocar: non debet res in ßandem greditorum alie-
nata 4 hone e ſlet emtore; nd i pretio eſtuute.
. 729. †.
Revo-

4 ? 4

sjus intentatum, qu: gelatam ſ. bi bareditatem

—

en,

—
Reyocatt
ſui

tuni

Aientia
Nenhet
Leſtentt
11

itent
Antent

4

ehru⸗
de

I N D k x.

R

Revocatur donatio non ſolam a5 inſ⸗ aehitets facta.
ſ & ſi i alterius, pro aeN boßidentu, „dona-
noni conſenſent. =ð iaz. 1.

Scientia & patientia an conſenſum inducat? 147. 3.
Semper, aliquando fequentiam ſolum infert. 79. 4.

Sententia post jusjurandum lata an poßit rettacta-
riS⸗ 727. 5.
Sententia non valet contra ſiutem. 207. 2.

Sententia an „deeat, præter capitis pœnam! bonorum

quoque publicationem expreße infligens? 97. 3.
ad Sententiæ vel decreti validitatem an major pars
eorum, qui adfuerunt, an totius Ordinus ſpectanda
lit? 60 1. 5. & ſeqq.
abi Sententia parium judicum diſpar eſt, an ea, quæ
pro teo lata eſt, tranſeat in rem judicatam? 127.6.
Separationem bonorum bæredis, & cus, cui is ſuc-
(erat, hares baredi petere non potest. 7. 1. 7

&94. 1.
Servitus in fundo plurium ab uno ,dominorum conceſ-
fſa, ab eodem adimi nequit. 2. 7.
Servum eſſe & in ſervitute eſſe diferunn. 228. 2.

Socii dolo commiſſam ab alio pœnam ſocius non exi-

git. . 134. 1. 1.
Socius partem ſuam vendere poteſt, ignorante Locio,
etiamſi pactum ſit, ne intra certum tempus à ſa-
cietate diſcederetur. 234. 4
Solennia ſunt, quæ legum inſtituru obſervantar. 83.6.
Sol-

I N D E X

=

Solvens pro invito donare videtur. 8989. 1

Solvens ante diem liberatur, niſi creditori cauſa
tempus adjectum est. 7.4.

nihil eo nomine deducit. ibid. 6.

Solutio rei pignor: obligatæ non liberat debitorem.
””ů”ñůü 139. 1. 3. G 169. 1. 10.
Solutio ſervo facta, abſque juſſu vel ratihabitione

domini, an liberet debitorem? 1880. 13. & ſeqq.

Solutio pupillo ſine tutoris auctoritate facta exceptio-⸗
ilkus
eſich

nem parit ſ. culpa debitoris abſit. 77. 4.
Specialia quæ dicantur à Iureconſulti 147.2.

Sponſa in doti exactione an habeat privilegium con-

ta creditoresanterioree?s 1. 9.

—

Statutum pœnale, hæredem complectens, ad hæred
hpæredem etian pertinet. 75.2.·7.
ex Statuto, quo pœna pecuniaria ob inopiam delin-
Juentis in corpotalem convertitur, corporaliter
duniri non poteſt, qui fidejuſſorem dare poteſt.

Stipulatio alterti facta valet, quoad ſtipulantem, 73.

in Stipulationibus ſaciendi cohaæres ex cobæredis ſacto
tenetur. S 192. f.
Sumtus non recuperat, qui inriti negotia gerit. 59.

reſtamentum non poteſt pro parte rumpi, pro parte
Jushiktere. 7.7.
DUMUM Teſta-

B .
.
/

lifenen
lug
leenen
igini
e.
Jeſtnen
ſuro
lefanen
ton

e

P
nt
kunri
ni,
un,
Aal

uier,

4

1.
7
1
1

adcggnn

1, ,, D
äanr.

N ſ.

——

Te kamentum coram tot teſtibus revocandum eſ, coꝛ-

ram quot fuitconfettum. .. 9. & I!.
Teſtamentum revocans non opus habet alios hæredes
inſtituere, vel ſe inteſatum deceſſurum declara-
Teſtamento deficiente, post mortem hæredis ab inte-
teſtato futuri, ad quem pertineat ſucceßio? I2. 1.
Teſtamenrum qui mpugnare cœpit, moriens jus ſuc-
ceßionis ad heredem tranſinittit. ibid. 3. & ſeq.
Tractus temporiz quid ſignificet 22.6.
Tranſactio de alimentis non valet ſine cauſæ cognitio-
Tranſactio de alimentis facta apud judices minores
non pa et. r 171095. 2.
Tutor levem oculpam praſtare debet. 23. 29. &52.
Tutor in ſucceßione pupilli fiſeo non prafertur. 73. 4.
Tutoris factum quomodo contutori noceat?“ 155.7.
Tutor a contutore non repetit, quod ob communem

4

Variatio & inconſtantia improbatun. 165. 5.

ſi quod inde adverſæ parti praiudicium inferatut.
Vaſallus feudum oppignorarenequit;, ſine metu pri-
vationu. “ 772. 7.
Vaſalli filii omnes in ſolidum fidelitatem jutant.
Fectigalu fraudati pœna ipſojure committitur 164.6.
Vendens

Verbis non tollitur obligatio realis, ſed exceptio ac-

guiritur. 5F. 4.

Venia ætatis quid operetuur rv. 2

Vi deiectus, ex intervallo itetum prædonem depellens⸗
tenetur ei ex interdicto. 55. .
pindicans rem ſuam an ad quando & pretium tenea-
tur?
ex Voluntate promiſſoru non debet pendere obligatio.
”́”ÿMU 22. 1. 1.

vyſucapio etiam ante aditam hæreditatem hæredi pro-

dedt. 135. 32. & 141. F.

VWucapio inter rumpitur, cum uſucapiens ipſi domino
Ignoranti tem cujus vendit, locat, pignor: dat. &.
ðDM 75. I. & ſeqq.

Vſuca-

tm. 6. & 29. 19.

Vendens rem alienam ſcienter etiam ante evictionem thie
tenetur ad intereſe emtori. 0. 4. Niin
Fendens rem legatam, pret um reſtituere tenetur le⸗ nie
gatario, etſi res nulla morà ſacta interierit. 206.,9. ſin
yvVenditio non ſemper rata babenda est, in quâ læſio upio
non ſubest ultra dimidiun. 55 9.
Venditio à fiſco facta non retractatur, etſi res mino- N
rus fuerit, modo non indeſenii. ibic. 1). ltuon
Venditieonem ignorante proximiore factam, is revo- ſcucke
care potest. ? 236. 5S at
venditer hæreditarii prædii non tenbtur, ſi de oneti-· Ichi
buse rnihͤ⸗ prædixit: ſecus ſi liberum eſſe afit- Ein
marpéttt. 22. 4.
Venditor ſuccedens domino rei àſe venditæ, non potest ſlun
eam ex perſonà defundti repetere. 29. 23. & ſeq qd ſche⸗
E

.

ſur.

ſſur

n⸗

menig — Vſucapio bond fide cœpta non debet vitiari per ſuper
N venientem rei alienæſcientiam, contra Iuris Cano- “
tu mnici definitionem §y. 1. 2. G& eqd.
tmin niſi Juſta domini ignorantia probetur. 11445.
e Vucapionem emtors imhedir ſcientia rei aliena. G6.
inir ein vſucapione pro emt ore tàm contractus quam tra-
k ditionis tempus inſpicitur, & quare? 114.1.4.
AI Viſufructu bignori obligato proptietario, an ſi actus
in ſortem co moutandliſint? l 72. 5.
DFA . Pſufructum non amittit Fuctuarius à proprietario ri
ι AQejectus, etiamſi poſtea non utendo finitus ſit. H. t.
4 Vſufructuarius venditioni predi conſentiens Juriſus
zn renunciare cenſetur. 1oo. 2.
R rußuctuarius rem ſ Frctuaram Piguori. dare po-
uc test. 2de. J.
. Vſufructuarius palt 45 fartipos condicer e non horeſt.
etſi maturi fuerint. 445§. I. 2.
Nℳ Varaæ non debentur „Fſ ſorti præſeæriptum eſt. 129. 1. 10.
Vuraæ non currunt novatione ſalta. 6556. 1.
Vuræa & fructus legatorum & fideicommiſſorum ali-
,9 quando demum ex die lententie conigueenear. .R
. . ſurarum peririo repudinte videtut, Auande deis
, nibil pronunciatur. 2 f.
/ qui Vxorem ducere promiſit conſanguineam, quam

per ſtatutum ducere non licet mon tenetu eNR poſ-
ſet Oenſationen obtiner. 163. 3.

TN D E X

-
—

FEX ALIIS TITVLIS HIG

„Eerxplicatarum vel conciliata- “
rum.
§. 4 uoc autem l. de cap. dimin. 2. 2
§. lude conſtat. I. de oblig. 4ue. ex deitt. naſc. 25. 5.
L. 6. F. de I. &. 83.
L. 6. §. veritasf. de off. praf 92.3.

L. 1o. f. de juriſdict. & 1.77. F. de judic. 144. 9.
L. 5. S. ſi quis verſ ſanb f. de tranſact. 206.7 .& ſeq.

L. 6. §. item guæriturfl. de neg geſt. 56o9.
r. 6. f-. quod met. cauſ. 1584. 3. & ſeqq.
L. 14. §. quid ſi homo f. eldl. 5˖. 3.
L. 3. 8. fin. f. naut. caup. l &I. un. §. quod ſi rece-
perit ſ. furt. adyv. naut. Gc. 3630 12 & ſeqꝗ.
L. Ij. F. de judi. “ 152. F.
L. 16. f. eod. 464. 7. S ſea 14.
. 172. §. 5. F. de hæred. der.. 24. F.
1 20. §. Cum brediximus . cold. 128 6:
L. 2 F. Kente ſ tot. M 12 0.
L. 5y. F. eod. ́””MVMVV 12⁵ ⁵⁰
L. G. 6. Fu. F de R. f. 55 5.
F. 69, F. eod. „71. 1. 12. f. de re jubi. 84. 1. 4. &
ſeq .
L. il.

tere Wete K

)

1 N D E X.
1. . n F deſorv. r. praa. MM! 75. 9
L. 14. 5 Ri colonus, verſ. ſed etſi 1f. ge relig. & ſumt.
L. 9. §. numera vi f. de reb. cred. 185. 4. & Eqꝗ-
L. fin. F. de in lit. jur. 170. 9. & ſeqꝗq-.
L. 19. §. 1. F. de cond. indehb. 129. 4.
L. 1. f. de condict. furt. 1567.4.
I. 9. Igeennpenſar. 586. 2.
1 26. F. depoſ. M 5. 4. 4. & ſeqq-.
L. 32. F. eod. ”UMUNN 23.6.
L. 17. f. pro ſoc. 10.6.
L. 62. §. ſi cum tres f-. eold 129. 9.
L. 3q4. F. de contrab. emt. 172. 1.
L. 38. F eco 156.23.
L. 57. 9. fin. f. eod. 154. 75.
L. 21. F. de bæred. vel act. vend. 296. 10.
L. 10. F. de act. emt. DS3. 29.
L. 25. §. qui columnam ff. locati. B. 21.
L. 60. §. manda vi f-. eod. 132. 6.
L. 3. verſ. atquin ſ. de bignor. &o 5 1. f. de leg. 1.
207. 6. & ſeqq.
L. 2. f. qui pot. in biinn. So. 6. G& ſeq.
l. 12. §. ſciendum f. eod. 777. 2.
1. 73. F. de evict. 2. 42
L. 45. F. de uſur. 136. 3˙.
L. 22. F. de rit. nupt. 3. 11.
L. I4. f. de jur. dot. 173. 2. 4. & ſeqꝗq.
L. 75. eod. to. 3.
L. 6. F. de pact. dotal. H 19.156.

.

L. 15. J. clF. 167.3.

L. 2.

I N D E X.
L. 3. §. ult. f. de donat. int. vir. & kxK. 150. 4. —
L. 24. §. ſi aritus f-. ſolut. matt. 23.9. Urd
L. 7. S. om petet f-. de admin. tut. ibid. z0.
L. 2. §. 1. F. de tut. & tat. diſtt. “ 30. 9. 16
L. 3. ff. de his quæ in teſtam. del. 178. 6. & ſeq. Liafe
L. 68. f. de hæred. inſtit. ”M 194. I. O&“12. Lnh
L. 25. F. de condit. mſtit. 3. 14. L.e
L. 32. f-. de acquir. bared. 76.4. 141
L. 77. J. eod. 91. J. 1
L. 114. 5,ſed lberoife⸗ de leg. 1. & l. daſ detout.
L. 77. §. laberti f. de leg. 2. 160,. ſ. 12
L. 19. F. de uſuff. leg. — 12. 7. 146
L. 26. f. eod. S. 1. & ſeg.— N
L. 3. f-. de ſervit. leg. 192. 6.
L. 7. f. de ſuppell. leg. 172. 9. li
L. o. F. de reb. dub. é, ͤöͤ65. li,
L. 10. f. de his quæ ut indign. G7. .. & ſeqꝗq. 4 11
L. 47. in fin. f. de condit. & demonſt. 195. JJ. l
L I2. ff. eod. ibid. . & ſeqꝗ. 166
L. Ij. S. ff. ad L. Falcid. 227. 4. 5.1
L. S8. f. de collat. “ . 3. ðMD
L. pen. fj. de oper. nov. nunt. 19. 5. I.
L. I. S§. ſed & Foſſas & §. demgge F. de aq. pluy. arc. 6
74. 6. 1)
L., 1. . Lemie . eud. & l.6. C. ge i & alte. I
L. 12. f. eod. y9. 4. .
4

—
r. 8§. uliud juris F. 4” donat. & 19. f-. de nopat
i 66.5. & ſeqq-
T. 27. &1 322. F. de donat. 7„. 4
E L. 12. F. qui & a quib. mannn. d. 2. 2
een TL. 21. V. de liber. cauſf. 29. 4 6
L. 7. §. ex diverſo F-. de A. R. b. 2oͤozé. y
T. 4. F. old. 356. §.
L. 3.§. in amittenda & l. 8. f. de acquir. r 97. 6. &
L. 77. 5§. nondutg & l. 47. F. 4e uſucap. 11i. 6.
e 1. 2. F. pro. emt. J 114. 1I. & 4.
P. 2. F1. 3⁸. f. de re jud. 125. 7.
T. 51. F. eod. & l. 3. §. inde quæritur f-. de tab. rh⸗
4 T. 6. &l. 14 4 7. quib. ex cauſ. in poſſ. eut. 15. 4.
L.23. ff. quæ in fraud. cread. 22. 7.
L. 1. f. quod legat. V6. 1. 7.
L. 1. §. qui à me ff. de vi & vi arm. 134. 1. 10.
L.6. §. ſin. . de precar. . G.
. 9. 9§. ſin. O 1. ſeq. F. de exceper rei jud. 175.1. . s
“D L. 11. Food L n9. 9.
L. en. §. 1. F. eod. V 4. 4.
n L. 33. F. de oblig. & aiii. vy,o. 17.
L. 52.5. ſi poſt moram ff. de verb. obligat. HSHzj. 3.
7ℳ T. S. §. ſacram, verſ. nam de his f-. ec.cvd 7152. 2.
T. 99. G I. 110. fF. eld 24. 2. &n67. 6. &16S. 1.7.
. T. Iol. J. coc. & l.3. C. de in intczr. reſt. 189. 5§. &
“ ſeq.
14 5„5s 2 L. 61.

I N D E X.

N D E x.

1. I. . 75 F Fcod
L. pen. f. de duob. reu.
L. 16. §. fdejuſſor f. de ſide/ uß.
L. 5. §. Im perator f-. de ſolut.
L. 35. §. ſi debitorem f. eod.

L. 69. F- eod.

L. 5. 5. pen f. judic. Flr.
L. 458. §. 4 . de furt.
L. 0. & l. 6. 5. infans f. cod.
.ri. F ed.
L: 17. Bieluf de njur.
I. 18. 9.3. F. eo
L. 12. f de accu, at.
L. ö6. f-. ad L. Pomp. emius .

L. 1. G. de ll.
L. fin. C. de edend.

L. 2. C. de m jus voc.
Auth. libellum C. de lit. conteſi.
L. 3. C. de inoff. teſtam.
L. 14. C. derei vind.
L. 6. C. de uſufruct. 4
I. §. C. de ſerv. & aq.
L. fin. C. ad SC. Maced.
L. 10. C. de non numer. pec.
L. 14. §. illo videlicet. C. cod.
L. 13. C. mandati.
L. 8. C. de reſeind. vend.
L. 3. C. de reb. alien. non alien.
L. 4F. C. de commun. rer. alien.

195 . Seſeg.
l. 173. 2. 10. & ſeq.
54. 1. 3.
ns. 4:
180. 2.
190. 6.
41. 5J.

154. 1. 2.

192. 1. 10.
96. 5.
6ſ. 2.

105. 4.

1764. 31.
35. 2. 9.
29. /. & ſeqꝗ.
72.6.
61. 2.

180. . & ſeqq.

165. 16. & ſeq.
ibid. 30. & 33
22. 27.

144.4.

29. 4 .
I. 25.

ℳ

n

l. 25.0.
I1.2.C.
I ft.6
I. l. C.
12.0
l.fn
I.1.

ln.
1.,7.
L. 11.
15.

1. ,

1 dI D E X.
L. 25. C. de lotat. 16. 1. & -
L. 2. C. arbitr. tat. 23.31.

L. fin. C. eod. OUOUMUG 64. 3. C& 8.
L. 1. C. de furt. 15§8. I.
L. 2. C. éod. 19. 9.
L. fin. C. de teſtam. milit. 2. 1I. J.
L. 1. C. de inſt. & ſubſt. 6. l,. c. d condit. inſert.
29.4.
L. fin. C. de coditil. 168. 4. & ſeqq.
L. 7. C. de liber. cauſ. 29. 5. & ſeqq.
L. 12. C. de comrab. ſtipul. 16. 13.
L. 3. C. de fidejuß. §1. 3.
L. 14. C. de erick. 29. 60. & ſeqq-
L. ult. C. de accaſaat. 15/. 5.

—

—— — — — — — – — .
— — — — — — —— —, —
. ᷑ ðk 2
—— .
5
4
7
4 X
7
—
4
. „
/
„ . 2
7 8
17
5
2
1
7
.
2
7 4
7

DAVIDI 8
MAGIRIL.

ILC. ET ANTECESSO-
RISINACAD E M IA
Tubingenſi,
PR AELECTIONIS
Ad poſtremos duos Digeſtorum

titulos,

DE VERBORVM SIGNIL-

E T
DEREGVLIS IVRIS.
Quibas addita est Ejuſdem Df POSSESSIO-
N E brevi commentatio.

Cum Indice gemino; altero rerum notabilium, al-
tero legum ex Aliis titulis explicatarum,
vel conciliatarum.

C u K A kN. I Er
HEINRICO FREDERO,
Dantiſcano.
venec. Epiſt. 79.

Multum adhuc reſtat operis, multumque reſtabit: nec
li nato poſt mille ſæcula præcludetur occaſio, aliquid

huc adjiciendi.
Tubingæ, Typis Philiberti Brunn i,
ANNO M. DC. XXVIII.

5
F

2
ℳ Copyright 4/1999 VxVMaster GmbH wwW.yXyVmaster. com

VierFarbSelector Standard* -Euroskala Offset