54«

!.7:(7 eticorum nittere P!"Ul'in)lïlinl.

60

]00,

Palla qualis effe , &9. an cum Gorporali lavari|ex Paventibus i 1,,/.:;421 bus, &5 inboneflis natiad

"m

delbeat

L

Ordines non

adi-

4t.

"mitteudi,

97*

2"

Pallio ( nau nigro ) Clerici nunquam utantur. ,|

i

[/Z EY plævmmm AW HUDBEVLE 9ecaitone, 122,

Qo25

Paren-

f

INDEX KERUM

Párentum. con[enfus an. neceffarió. requiratur| Pavochi fractus , 9- utilitater Saera "enti ! x -

44 centrabendum Matrimoniumn?

II2.

trena Unctionis [epius fidelibur explicent.)Y

P

Parictes Ecclefie quis ornare debeat ?

Io5|Parochi fideles doceant , quanta veneratione Sa-

Parictes Ecclofie fí mon picti , falttm deeenter

eramentum Mairimonii accedere dobeant.Yo6

.

calee lini [iut.

32.|Parochi fideles ad frequentem.| Euchariftie

Parochi licet Archbi - Diacono tractás. fubjetti

62.

fumptionem boriestur.

fint, Decano tamen. [ue vegionis. debitum|Parochi i. Ecclefüis , Cemteriis , J c. nibil fa-

praftent obedicmium.

173.

renfe , vel profanum promulgent.

141.

Parochi omnes in. Anniver[ario Cen[ccvationis| Pavochi exCemeteriisatriis 69 c.fordes amoveri

Summi Pontificis MifJam prs Eodem fint

CuvYent,

-

-

ab

-

cantu . legant,

7j .|Parochbi qui non funt , an, &9' quando concic-

11.

Parochi utilitates afperftonis [acrorum GCiuerum

nandi munus agsredi pofim !

quande populum docere debeant ?

45.|Parechi conflió num «ibis in. quadragefima

-

Parochi Beneditlionis Candelarum Feftó Purifi-

vetitis ve[zi liceat?

27«

ex-

catiouis ritum &9 ufum populo exp

onant,4 A | Parochi Cäftbecbifmun

.1 Romanum Papulq

Parochi diligentiam adbibeant, ut unusquisque

planmt.

-

it.

in fua Pavochiali Becleffa. Gommunionem|Parachbi in Congregatione Diecefana de iir,que

-

Pafchbalem fumat,

&4,

ad curam animarum pertirzmt,ca;.gf&rant.17 o

Parochi in [uis Ecclefüs focietatem Dotirine|Parochi initium Quadrage[ima, an, 65 quando

IO.

Gbrifliane intrà bimere erigant,

promulgare debeam $

26,

Parochi Dominicis feflisque. dicbus fideles ad Parochi Indicem Librorum p'rolaibitorum ba-

dectrinam Chrifiianam cenvocent,

IO.

beant.

-

-

L]

Parocbi Dominicis feflisque drebus poft Coneio-

Parochi lndul(gentiaru;n fructus , &5 utilitates

2I.

nem fideles moneant , ut [epe pro animabus

«pt populo declarent.

in purgatorio orent.

135*

Parochi infidelium , excommunicatorum , & c,

Parochi ad denuntiationes Spon[orum non nisi

funeribus nom interfint , nec torum covpora

pcrjþa&'a Parentum | voluniate pragredi.:n

in Ecclefiis , vel Cemeteriis [epeliant , neque

iuY.

-

-

II2.

Campanas pulfari peranitant,

1/42-

Paroechi circa Ecelefie , Sacviftia , Altarium ,

Parochi diligenter confiderem m in propria

P]

& Eccleffaftice | fuppellectlis niteremm ma-

& alioruma falutis. dawimendum Turisdi-

143.

&ionis fue limiter excedant,

8o.

gnam Aadbibeant diligentiam,

Parochi quenam fideles circa. adminiftratio-

Parochbi curent , u Legata ad pios ufus rili-

51

nem Baptifmi docere debcam ?

&a Eccleffis , locir ,

ft-

folvantur,

U- per[onis prompie

-

I140.

Parochi quid. fidelibus de cognatiene [pirituali

de larare debeant?

L

j2.

Parochi Locatienes Fonorum fuorum Beneficio-

Parochi [ape fideles bortentur, ut funera profe-

rum in[io Archi - Eptfcopo nunquam fa-

ciant,

-

-

I4I,

quantur , & Exequiis cum pietate interfint.

-

142.

Parochi Librum Ritualem feu Agendam a.

: Li-

[*

Parochi fï:l-ele: bortentur , ut prote[fionibu

beant, 69 eb[crvent.

taniarum devot? 1nterfint.

28 |Parochi eurent , ut in qualibet Paruchia Ludi-

Parochi fideles moneaut , quód inter vaptorem,

magifier Catbolicur, & bone. fama: babea-

iur.

-

-

& raptam, gzmmdz'u illa in poteflate rapto-

140.

rs permau[erit , nulum poffit cow[ftere

^ Matrimonium,

YI12,

Pare-

E :

E

VERBORUM.

Pavoshi ter in beblomada , aut fapitts Mifam| Parochi eor . qui teenpore Pa[chali in propria

-

-

5

«elibrent,

I30

Parochia nou communicárunt Arcbi-Epij&c—

5(-

o deferant,

-

-

65.

Paro hi antequam vagorum Mairimoniis in-

[

Parocbi Patresfamilias admoneant , ut eorum

terfint. dilisentem de. iis inquifiionem fa-

-

lt

ciant,

-

I14.

amilia tevipore. debito confiteatar , O. En-

-

64.

4

Pa ocht , f Miflis fundatis ob Sacerdotum pe-

chariftiam fumat.

)j-

Parochi. folicitudinem adbibeant , ut. nullum

auriam , vel teuuem Eleemo[ynam . fatisfieri

absque Sacramento. Extreme: Uncizonis ex

nequeat , id Archi- Epi[copo fignifeent, — 16.

91.

u

Parochi oblationum InfHitutum ubi illud viget

bac vita migrare contingat.

^

retineri , ubi negligitur veffitui curent. 135.

Pavochi Spou[os efficacis bovtentur , ut. ante

If

Matrimonii celebrationem | confeft Euchari-

Parochi dilizentiam adbibeant , ut. mulieres ,

"

que in Parochia puellas legere , féribere do-

fliam fumant.

Io6.

d la,la.r. dem

^

cent. Catbolice. [rat , $. [potlata vits.

140.

Parocbi velem ufque a.

ifam gefleut,

.

Parochi Prageu[es intra duos menfes ad. Archi-

qua laxiores ctiam wanicas babeat, . 123«

".

Parochi circa Fifftationes Canonicas earíumque

Epiftopum. comparave ju[f , wt unicuique

|h

eorum. Parechis limites affgnentur.

129.

utilitates quenam populum decere , . mo-

nere dobeant?

-

139.

L

if

Parochi puerperag snoncant, ut. poft partum Ec-

J

ci- |Parocbi Vifitateres ipfos benign? G9 bonorifict

]6

clefiam Parocbial

^^p

um pro Bmfdiä?imc L

d

jienda a

too

dant.

54.

fufcipiant, & villualia ad $5, Canonum pra-

À

Parochi Patresfamilas bortentu

Y , ut orationi

Jeriptum fubminiftrent,

139.

h

vofpertine piu Litaniaruus ,

vl Rofarii ve |Parochi Fide V. Plebani.

citatione vacent,

-

138.| Parochiales Ecclefias obtinente:

Prr;y'vfiamm f-

7

25

"

Payosbi carcere detentos tempore Pafibali vifr-

dei iu Synodo Dicce[sna emittant,

5

Il

tept, 6 communicent,

Parocbiales Ecclefas. babentes. quibus — diebus

- Ferbum DEI predicare debzant?

It,

5

Paro bi 4uo. prafertim twmpore populum ne-

cfjar:a Sacramenti l'euitentie docere. de-

Parochialis Ecclefia Retlor à Beneftcio abzque

DA

-

-

(Jif4

beani?

£4.

Superédoris liceutza fe abfentans num codem

Beneficio per Superiorem privandu:? 200.

Parochi , ut eorvuptela. , feu peecatum — carnis

— dnier Sponfos ante Muatrigionium tollatur. ,

Parochianos [uos [epà moneat Parocbus , uwt

T

z

II4.

dilizentiam adbibeant.

cim "priniàm aliquis. n gravem morbunm

Ài*

ánciderit, fe accer[ant,

133«

Parochi dicbus faf ivis iutrà Miffarum celebra.

0.

Parochianos in /itii firmomnibus extra corum

li«

tionem unum , aut plura doéirima Chriftia

n« capita elara voce cum pepulo recitent.90.

Feflivitates Fratres. Pradicatores , O Mino-

(r^

rct non deiincant,

220.

Paro: bi pueros bona indolis /Zibindc utiles Ec-

40!

72

clejia miniflros in quibus erudire debeant?g5.| Parocbum circa refettionem Vefertinam in die

Paro bi prajentia in conirabendo. IMairimonio

jejunii fideles con[ulant,

28.

d^

à Concilio Tridentino requifita

107 |Parochum de infirmitate alicujus quimam cer-

M

89»

Parochi populum pmmanem H /aomine; [pur-

tiorem facere tencantue ?

T

bus quinam in qualibet Cioitate Pragenfé

- fonati dicbus feflivis incedant , neque cho |Paro:

-

9

rcas exevceant,

23.

carcere deientis Sacramenta. mini[irare d-

A'i)'

beat ?

-

-

65,

Parochi Pgl)ztlum d

oceant. quande [e &5 fami-

"7

lisn fuam aquá

afpergere. de-|Parochus Baptizans mon alio quàm. boc ipfo

401

beant $

; benediclá

-

31. anue cen[ecrato Cbrifmate utatur,

525

Parc-

"

x

.INDEX RERUM

Parochus Infantem Paro:bie non f2 Bapr'[mi|Parochus. Matrimonia. claudeflina probibere

causá ad [e delatum an Bapufare pofft ? $1.

contemuens per wiennium ab Officio fufpen-

Parochus antequam.| Sacramentum Baptifrmnt

Aendus,

-

-

qi

beat ? Parochbus .quosnam in. fua. Ecclefra- Matrima-

mz'm'erez,gzw diligenter invefligare de

-

-

-

ÍT,

nia cclbrare permitteve non. debzat $ .313.

Parochbus ante- Adminiflrationem. Sacramenti| Parochus demum puerpere. eidam valetudina-

num meditationi vacare debeat

rie ad benedicendum

in-

49-

Parochus. Ecclefiam tempore Pafcbali accedere

£rediatur.

-

Paj!-- parium. non

-

j4

non valemibus Eucbarifliam domum de

/

v- Parecbus vequifftus an. ag

*at,

[

-

s

-

uam tefris Sponfa-

66,

libus intereffe pofft ?

IIO.

Parecbus Euchariftiam ad infiemum allaturus)Particula confeerate. quat iu vafzulo afervanu-

" qu[b&u £05 , 4d 4

69.

IJ

WLUMNE infirmi

fpe-

de , quo tempore renovsnde,

&at, monere. debeat ?

61.|Part

E

icule con[ccrata

J ir-

quot in wjäulg ad is

Parochur Extremam: Untliouem mini/lmzm'u.r

mum deferenda t

61.

P

ad qua aprotum , & adflantes boriari. de-

Parvulos qui [ufocárint , corum abfolutio Ar-

lït'zlig

-

-

94-

c/aiAlï[/.]&opo refervata,

83.

?

Parochts Exiremam Uncliouem minifiraurus

ad Pafcha vcl Pentecofien num Baptifmus adul-

quibur indutus effe debeat ?

ET.

ti dijferri pofft ?

,

Parotbus ctiam uon vocatus iufirinum invifat ,

Pafcba impore à Parocbía ab[entes. atteflat o -

132.

& in via faluiir dirigat.

nem peraci e Commiunionis Pafcbalis in fuo

?

Parochur quat folicitudinem , &9' cbaritatem

redüu Parotbo exbibeunt,

66,

erga infirmes babere debeat ?

1 33.

[ Pafcbale teimpus Communionis gzun.-'lo i;m;pi«xt,

Farochus , E familiares infirmum ad Sacra-

& finiatur ?

64. 66.

l

smentalevi Confefjonem inducant,

$9.

P.:fclm/cm Commmunoucg uausquisque in fua

Parocbus pracipue curet , n quis ? grege fuo

Parocbiali Ecclefia fumat.

r

abique. Penitentie Saeramento . & oita mi-

*

-

Paiena ex auro , argento , aut. faltigs ex «re

H

Pb

ret.

134

inaurato, C cujus forme

€

.

J

,

7& dibeat

40.

Parechus etiam. quotidie cum potefl Parechia

Patena quo loro in Sacrzfl

lia recondenda t

38*

no: vifitet , eisque charitatis Offcium pre

Patentes Literaos Fratribui Pradicatoribus , vel

L

jï g

-

-

E33.

Minoribur ab Archi-Epifcopo pro audzendis

Parochus cium ipfc nequit , per quos agrotum

confefronibus datas: Reclores. Eccleftarum

ad Chriflianam pietatem cobortari dcbeat?iya

fah qua pena publicare debeant?

229.

[:

Parochus quid circa Libros in. finibus fue Pa

Pater alicujus ordinandi an irregularitatemoc-

c

rochia Venaler ebfervare;&$

agere debeat? 9.

cidendo , carterando Clericum y &5 c. incur*

Paro:für .c;u.il;"ücz Librum babeat flatás anima-

YCrit, ante ordinationem i.zi/,yuireudum. 96.

[

rum. cujus exemplar , eim opus. fuerit ,

Patrerfamilias filios , 9 famulos die feflo Mif-

"Avchi- Eprf[copo mtttendum.

143.

f« iuicreffe jubeant,

22,.

Paroches extra. Mifam Matrimonium . celc-

Patresfamilias à Parochir gmonendi , ut familia

brans Superpelliceo, €) Stola indutus fft.YX1.

eorum debito tempore cenfiteatue , €9. $. Eu-

Parochas alterius-Parochie Sponfw Matrimo-

charifiam fumat,

6

!0 conjungens aut. benedicens an ip[o. Jurc

Patribus familias filios ad fcbolur baret

f:or:;zi;

h

108.

miere probibitum.

6.

quve;zþif 5r, d lil Qque -a/ifflvendm ?

113. Patrimouti ad cujus. Vitulum gl)ïf promoven-

dus

La

n

E

E

VERBORUM.

"

dus valoy fit [altzza talerorum quinquaginta

tum . pertinacitey foveus potc[ate prafeutan-

l«

-

-

annuovY um.

IiOI.

di prioetur,

201

h

ad Patrimonii, vel peufronis. titulum quinam|Patronus fi dcprc*/am,m uerit aliquem ex con-

li.

-

IGI

ordinari paffnat ?

veuiione ,pacto c, prafemáffe pro. illa va-

v

Patnmaamw ad cogus tiluium qui anlummr

catione us prafcntandi amiuit.

205.

l-

d ab:qm fíctioue , && ad vitam fujlmäm-

Pauzmmzum Sacriftie aliquantó aluus exfiru-

IH«

-

-

-

daim thr'czdm

IOl1.

éfum fit. .

26,

T

Patrimonium, vel penfía obientó EccloffafticóBe-

Pauperes ín bofpitalibur ) €9. alibi vifitaudi, *

Á

adjuvandi.

--

230

nefició num alu que licentia Avchi - Epifcopi

0.

alieuari.

el remitd pof&t

lOI.

Pauperum uemiue gzmmm copiinendaudi , vel

-

s

!

Patrini in Bapti[mo quinam. effe nequeantt 53.

non

I4,

)Gq

Pazrmz num; C quot in Baptifmo adbibendit

Peccata ut furiant fideles à quibus snonendi, 14,

Il«

-

-

32

Pececata. po[e Baptifiam cominiffa non nisd pe

?Il

Patrini argz filiss. ] rztmh: quam ablzgazm

Conft/fionem Sacramentalem abolentur.. 81,

!)

neg babeaut ?

-

53« 58.

Peceata mortalia etiam occultt/ima . im Gonfe[-

-

b

Putriui im Confirinatione quizam effe poffnt ,

Jfíone aperienda,

$85

il

vel non?

-

-

57.

Hi£,

4

Peccata quenam [Iudiefias à Co

J

fario per[te

uenda ?

-

-

6.

B

Patrozinia Ecclfiarum an falemnt Officio du-

TH

plici cum Octava mf!)/,u.a'«t ?

117. |Peccata omnia ad aures Sæ erdotis [cevetà cou-

-

-

n

Puirocinjia fi in Ecclefiis Parocbialibus uon ce-

fitenda.

FIC

Ó

lebrantur, Parochi Ar:/n-Ep þapum pro eo-|Peccata jua A0H €x jöcä?atu Ccf je/]aru iuierro-

rum dwlmmo, e accedant, .

140.

$86,

1ly

gationibus Peniunus coufiteatur,

,

Patrocigii Ecclofta Fefrum.

2 5. Peceata. fua. fidelos ad. minis [emel i. auno

l

Patrocinií Ecjïa in Üratoriis privaiis an Miffa

con[iteantur.

L.l

226,

)

cum cantu celobrari po[ft ?

7 4.|Peccata veuialia im Coufeffone utiliter. dicun-

Patrocinium cujurvis uon fufcipiam: Clerici ,

titr ,

eiiam cara culpam veticerz /;ojæmz.

-

--

86,

Ü,

nij) pietatis causá , & licentia ab Archi- Epi-

fcopo impetrata.

-

127.|Peccati mortalis veis am fuffcia Coqe/""n Gtac-

»

?

Patronatár jm.z ad beveticorum maanus non

ralis , vel'debeat effe Sacvamzntalis

I)o

vel nelle ab ali-

Ái

perveniani , etiam[i praundant ea. fibi Jure| Peccator dicens fe moa po,]

145.

i

bareditario competere,

quibus mortalibus ab[linere,non eft. abfolven-

-

Patrouatás titulus nullus admittatur , nift exi

dus.

227.

»n

l*

fundatione , vel dottione facla ab eiz, qui ;chc:ztum morlale fé im Coufefffonibus pratcri-

H

bus Patroni fure bereditario /uccedunt 145 |

dis fludiose veticitum fmt ; Confeffiones il-

-

*

Á

Patroni Beneficii Parochialis , vel fmplmr fil.:

- de vepetendas

f

Laici fíut intrà quatuor , f& Ecclefiaflici in- | Peccatum luxurie. etiam [olo taffu qui cum

ivà j.«:x nen[es à die vaeationis Archi- Epi.

AMoniali commiferint , coyum ab[olutio 4r-

D

fcopo idoneam perj fonam pra enient.

146.

. &hi-Epifcopo n/crwza.

82.

li

! "J

Patroni jus prsfeut. indi admiulunt fphe/zxa Peceulum carnis , qmu! /apg & Spon[is. ante

I146.

Matrimouium de pra[enti eommittitur , ut

j

zcw()o; é pr:ejenz.n e ueg 'wmt

Patroni Bencficiorum 1 puagnzmm ]ructuum,

ex[lirpetur-, Parochi diligentiam adbibeant,

n

-

-

proventuum nullateuus fe inzerant,

14»70

II4.

6

7

Potrogas Clerzeum ia Bow Jicie mou mj[z*/r Peccatum ia Corzfcfzo;z, detetlum revelare pra-

j^

ii

"

fomens

INDEX

RERUSNM

"fumens. ab Officio Sacerdotali: deponendus ,|Pietas abfHinentium ab opere firvili à priwia

€9 ad Mona[lerium detrudendus.

227.

Vefperis Fefti laudatur.

25.

122,

ET

Pecuniam Clerici , ocl Laici apud quemois Tu.- |Pileis Sarmaticis Clerici non utantur.

deum non deponant tituló mutui €9c, & [iPiramidibus cum Laicis , vel im Laicorum «ou-

quid preier [ortem ex conc

u

fpectu Clerici non ludant.

124,

cnfo fperent, u

yam commiliunt,

T«|Pifces in. vefettiuncula. we[pertina die Sojunii

-

2

*

Pecuniam , vel aliud quid prop

;ium apud fc

?

non [umendi,

vel apud Priorem (uum Regulares , vel Mo- per Placetl qualis facultas exprisni folita, 7 1.

nachi non babeant,

150.

-

-

-

104.

Pedagogi fidei Profeffonem emittant,

*

Planeta cujus forme effce debeat ?

3

L

Pedes ambo num in exirema Unélione fub una

Plebani auctoritatem excommunicandi fibi pe-

nitus noverint ivterdiclam.

vurberum forma inungendi ?

93

2.325

Pelvicula Urecolorum ex qua materia, & cujus|Plobani Clericos vicinos concubiuztis labe ve-

E

|feyme efe debeat ?

41.

fperfos ]l*imm* tolerantes velut pro coxcubi-

*

Penfonemm mum amittat ,| qui ad dicendum

ZaL prapri 0 ce

PU

2

mnandi,

200.

Officium B. M, F. d

chami locorum im quibus Clericus detinetur

tv mittit.

E

c?iizc'iu.r illud dicere in-| Pl

-

129.

capiívus à celevatione Divinorum fjub. qua

1945

Penfiones ad vitam nullo pratexiu Monacbi vc-

E

pena abflinere dcheani ?

cipiant.

-

150.

Plebani quó riadé excommunicatum denuntia-

-

Pentecofles dichus tribus Confirmationir Sacra-

ve débeant ?

232.

enentum finifirandum,

56.

Plebani fide/es admoneant , ut ab ufurarum

22.4.

Peregrini tempore Páfcbali in bac Tri --Urbe

fraudibus ab[linearit,

exiflentes in Metropolitana Ecclefía $, Eucha-

Plebanus fi defuntium pretev liceniam Epi-

riflram fumant.

-

64.

fcopi iutrà Parocbialem Ecclefiam pm/hm,;)fe-

Pereyrinus Saterdos tefHmoniales exbibere de-

vit fepclire , in quam penam incidat ? 205.

bet antequam ad celebrandum admitiatur.72.| Pluviale cujus forma, €9 ornatís effe debeat. 39

Perjuri ad Ordines non admiütendi.

96.| Pa04:s quas incurvant , qui tempore Pajï/mli

Per[onat: bomines non invedant. diebus feftis.o

2198 communicárunt.

65.

Per[onatus babentes ad Dioinas laudes fignó au- |Penas quas incurvasm ve[centes carnibus 1em-

dító matur? ad Ecclofiam progrediantur.119

pere vetito abrquefacultate 4rc hi. Epi[cepi?28

ad Per[onatus quibus nulla. fubeft cura. anima- |Penitens , dum meceffe eft , de quibus à Confe[-

c

rum Clerici idonei ,

[

9j 22. Annir non mi

fario interrogandus ?

86.

mores adfcifcantur.

144. |Penitentem de obligatione. examinis diligenter

iu

Ifw;/ 0fnd

[2

; vi occupantey co ipfo juf,qzta;l ipfes

faciendi Confeflarius admoneat,

$

:

cempetebat amittunt,

20 1. |Penitentem auditurus Conf.

effarius quibus ifzd

*

84.

Pefle i;zjbf.?fu num exire'na Unclio minifiran

tus effe debeat t

da?

-

92. |Penitentes publict quande Ecclefie reconcilian-

-

.

Peflilentia , pofísoe fufbzcio ff fimes Parochia in-

di ?

28 T.

vadat Perocbus «gvotis. majori dilgcnzia Penitentes an rudimenta fidei , Orationem Do-

ninifierium fuum navet,

133

minicam, & c, exa&fe fciant Con/efjarii invi-

-

-

89.

petrum — facratüm. num "quodlibet. Altare non

gilent,

confecratupa babere. debeat ?

35.|Penitentibus , ut promptis Confeffarii monita

exequantar,quenam diligenter exponendat 83

:Piä:mzm deeentem Altaria babeant,

P&ni-

N

ET

YERBORUM.

MI

s

/

P s

PTI

Penitentibur quibus male ablatorum vefitutiol pro Pradeceforbus. im Beneficiie. Eccl

B.

f

D

[X TAT

$,

injungenda,

227.

vità funciis quando Miffe legenda ?

12

h

à

0H«

à Penitentibur eccaffone Confeffionis nibil exi-

Pradia Benefcii , £2 Ecclefee in Inventario

89.

Parochis aunotanda,

1414

gant Ganfejjïzri!.

H

Penitentia fidelibus pofe Confefftonem ante. Ab-

Pradicantes bareticor affiflere Matrimoniis c-

iij

folutionem. imponenda,

37-

tHamfi contrabeutes: beretici frm Parochus

h

1135

Penitentia que , C qualis impenenda paui

cy

-

in [ua Eczclofia non. permitiat,

T

teutibus ?

-

/*

cum radicantibus. bereticorum frequeniem

)4-

Penitentia. infirmis in periculo mortis confe[-

confuetudinem Glerici non babeant,

| 1254

yn

228 |Pre

fés num imponenda ?

:Q

f

:

Jicatio Verbi DE! quibus. dicbus babenda ,

h

Penitentie levifime pro pezcatis gravibus non

D

ue explananda ?

1I. 28.

-

i

imponende,

87 |Prafctla Monaflerii Novitias , quas babiles in-

Id

Peniteutie , €9 Euchariflie Sacramenta , qui

venerit , finito Novitiatu ad Profeffonem ade

li

"ittat.

-

-

I$5

non frequentárint , an. Minoribus Qrdini

a

bus iniiandi?

-

99

Prafeéta Adonialium num exc'ufatia;zemäc/m-

u

Penitentie $acramenti tria neceþf('lzris : Cen

ro acceptare pe[fit $

158.

W

Pralati, Plebani ea omnia eredant j teneant

tritio cordis , Cüïlj;äjïo orís , Sdtiffu

iffia

(JID

?-

3

Lfv

Vif.

-

-

i^

Q

E decant, qua Romana credit, & docet

-

il

Penitentie Sacramentum: Monialibur aä;quc

Eccle[ía.

186.

.

— facultate Arcbi - Epi[zopi , vel Officialis mi |Prelati ex bonie, aut fructibus fuos non ditent

n

nifvans excemmunicationem. incurrit ipfo

&micos , nec quidquam proprium quz"de(mt,

!4,

facto.

-

-

- 8t.

vel altevi poffidendum doncnt,

I51.

j^

Panitentiam num panitens pcrag:re' pojit Cen-

Pralati iuferiores [ubditis [uis. litigantibus in-

4

fefJarius interroget , €) ff dubitet , eam ma-

bibitionem , vel impedimentum non faciant,

»

tt , vel minuat,

-

87.

quo minis zppellatione , vel alià vià caufas

Populus in Anniver[ario Confecvationis Archi-

[uas ad f[uperiorum examen deducaut, Y92.

li

Epifcopi ad preces invitandus.

7$.

Prepofti Mena[leriorum Regularium. Domi-

à Pofiulavonis, & advocationis Officie quinam

i

»

nium Bonorum Eeelefiaflicerum , quà Pairi-

lH

repellendz ?

Á

19f.

amenium Chrifli funt , non babent , [ed folum

"i n

Prabenda non. vacante Capí

mlufn alique

adminifirationem,

1506

Canonicum non vccipiat.

2023.

f.

Prapofiti, Priores quenam quoad fe, €9. fuor

d Prabendam nemo affunatur-qui e0 ordine,

Moana: bos obfervare, aut vitare debeantt206,

o

i

quem : prabenda requirit , infgmiur men Pmpa/zz','lv*riarw, €c. [i aliqua de rebus Mao-

Merit,

-

"

144.

mj?erii eitra formam : Canonum alienaves

najima'am

Gen-

vint , contractus eft nullus.

s

Pracopta DEI fcrvfzzzdi imodusm

-

2023,

£i0nBalorec,

14.

Prapefti Priores Monafleriorum locum extra

a

Pracepta quenam. Moniales fideliter al)ferm./u:e

claufira dofgnent , ubi fæminæ /n cafibus ne-

debeant ?

—

-

Ü

153.) cefariir ausdiri poffiut,

148.

Preceptum de [umenda in Pafcbate SS. Eucba-| Prapofitis obedjre. populum doctamt Contiona«

je

E

lo

fà frequenter in Eeclefrss publicandum.221

loYes,

h

Pradator Bocfurnus agrorum. nen gaudet im-|Prapofüuras: obiinentes in

153/1:9;79 Dz'æzqf;?ï;

e

214,

2.

4

muniiair.

fidei Profefonem emitiant,

Prafen-

la

INDEX RERUM.

Prefentati ad. Beneficia won in[V tuamur. , nec| Primitias celebraturi à que priit in SacrisCa-

cenfirmeniur , nisi prits examinati, & ido-

remoniis approbari , 69 facultatem. obiinere

nei reperti fuerint,

144«

debeant 2

^

? 1.

104,

Prafentatum ad. Bencficium Curatum Ordius

Priorifa quenam eligenda.

155.

Prioriffa fingulis bebdumadis Capitulum babeat

rius loci per Decanum in Eac/cþq Pï'æfstllu

plébe proclamari faciat,

207.

errata Monialium corrigend: causá,

ISG-

Prefenistus ad Beneficium antequam . inflitua-

PriorifJa de [alute corperir, & anime fuarum

iur quale Juramentum , & in cujus mani-

Monialium , de pace , &9' concordia fervan-

bus emittere dcbeat ?

146.

da quam felicita effe debeai?

1j5.

156.

Prafcntatus à Patrono ex conventione, vel pacto Priarzjk quenam quoad [e , & fuar Moniales

L

ipfo faéfo ad $. Ordinét, aut. Beueficia. ob-

eUv[eYU.

are , aut vitare debeantt

206.

tinenda redditur inbabid 5.

208,

Priorife obedientia/ , 59 obfervantiam Mo-

Precis quales ante ad minifirationem Sacramen

-

niales emnes preftent.

156,

ii oranda $

49

Privilegia num in Inventario Beucficii , vel Ec-

[

preces fuper populum po[l concionem quenam

clefte à Parocbir annotanda.

141,

dicenda

-

-

l14,iPrivilegia babendi Miffam. poft. meridiem. à

Preces DEO pro electione novà Pentificis , vel|

lia V. abregata.

-

VEL

Archi- Epifcopi offerenda,

TT. 78.|Privilezio Clericalt an gaudeant Clerici in Mi-

&44d Preces hovarias

cffione

nori$u: ordinati cum licentia Capituli Me-

A:Ionialc.r emifa prsfe

tenentur.

-

157

t:*opalimniSedeArcäi-Ep:f& opali UVac4nté lOG

Presbyter nullus alterius Parecbiani Confoffio-

Privilegium Clerícale quando perdunt Glerici ?

-

-

198.

nom nisi in periculo mortis recipiat , neque

aliud Sacramentum minillva

206.

Probatienes rei / quando potiàs. vecipiende ,

Ad Presbyteratum non promovensus, qui vige

quàm [implici Acloris. uramento. cveden -

dum,

-

-

I87.

fimum quintum annum «ialis non atüigc-

-

-

rit,

loo.

Proccffo in celebritate Corporis Chrifá. dum

Á

Preibyteri in collatione Bapt)'þm' caveant , m?

babztur , vie dilisenter mundanda , & ex-

ernande.

-

-

/67.

in prolatione ferme , vel circa immer[io-

nem aliqua negligentia committatur. 209 |Proceffo , quando S$,. Euchariftia expenitur. ,

Preiium pro victu puellari

erfol .

& reponitur per Ecclefiam ducenda.

68.

vendum.

im Abbaiiffce p

163.|Procefio cum Cru

?

e,0 vexillis quande nom

prima Officii Divini num orieute [ole, vel paulo

omiittnda.

-

3I.

-

a

-

120.

p dicenda.,

Proceffiones Solemnes Fratres Pradicatores non

Prisá Tonfurá initiati , dum Cleriei minorum

impediant per. fuas predicatienes , fcd. Ec-

Ordinum defuerimt , Miffis minifirent, 1O04.

clefie Parechiali fe conforment.

230e

Primá Tenfurá initiati falizm fzmel in anen-

Proceftoni [elemni Gerporis. Chriftt fideles in7

2

terint,

-

-

67«

fe « & diebus folemnieribus confe[fi Eucha-

rifiam fumant,

130,

Proceffionibus Litanzarum ut interfint fideles à

Parechis cebortandi.

-

Primam Ton(uram a

b Abbatibur fufcipere

gztie

28»

s

-

99.

Proclamatione premijja fí intra prafixum tev-

nam po[fint ?

ed Primam Toufi

dmitten-

minum nullus prejentationi fe opponat , ad

?

yramþ quinam non a

L

-

i?

980 99'

infritutienemy procedaiur,

207«

Ireo;us-

"

t

VERBORUM.

(f

L

Precuratoris flfcalis enunur qui adminifrárint| Propinquorum fuorüra. eaufas a. Clerici tueri

an ad Ordines: admittendi ?

-

-

17.

ojfiit *

126,

0.

-i iellenda,

l$0.

Profeffa iu libra ad boc cþnfcïfo aum [z

bere debeat ?

fubfiri- Proprictas vite Räegularii þ&j?i

S)'-

, 138.|Proximo maledicere quam . gravite

lii

tum ?

-

-

:

r- Pro'/:iäz' .

Profeffe fideà Catholice à quibus in Synodo

:

$0.

Dieceana emiienda ?

2.|Pfalmur: Judica me DEUS a

05362 gz:a:zz?';

"n

-Profffo fide$ Catbolics à quibus in. mmenibus

in Miffa omitti poffit t

69.

üile

Ordinarii , vl Officialis emitenda, — 4.. $« Publicationem Prozeffuem. quorumeunque. ne-

$6

Profejo ante debitum tempus faéta eft nudla ,

zno ad requi(rtionem. Tudicis igmoti: audeat

(itf

nullámque inducit obligationem ad Regula ,

facere , nisà. de ejus Jurisdiclione per afen*

9.

vél Ordinis ebfervaniiame

1544f fienem Bulle

&

pieus

um

Pi'uMJ anie decimum [exium . aunum,aut non

fídes,

Akïjlolicæ &e, furi

-

188.

J

compleió probationis annó non. admiuenda.| Puella 4ue Monialis freri voluerit faltzm pey

L^

154*

men[emm apud propinquos maneat, ut. ejus

i

à Prafcfw-zä fdci cm-zjü rcccde;: Archi-

Epifco-

libera veluntas exiloretur,.

163,

po denuniiandus , 9 quomede puniendustó| Puclla qua. babitum fufcipere voluerit , fit ma-

s

Projefiouem. fidei in cujus mauibus emittere

jer duodecima anmis.

154.

Ml

debeant Beneficiati antequam a pojeffencwA Puella nulla ad babitum , vel P;»ofgjianþm ad-

j

Beneficii admiittantur ?

146 | mitatur , nifl priks in Aaunialium Capitulo

06

Profejfonem fidei qui in manibus Archi - Epi-

t£Y lo

M?

jeopi non dum emiferint , num ad. primam

de facu-lmzc Arclai: Epifmpi : p-rvpo (ta f

1$7e

)

- Tonfuram admittendi?

- 99-|Puclle n Monafleriis Monialium educande ,

&d Proft/fonem admittende. puelle num in Ca.

^ ,

in quibus ab earum AMagiflva. infiruende ?

-

10

pitulo Monialium , & de cujus licemiapro-

-

162»

J penenda $

-

-

(*

157« Puclle voluntas quando in Monaflerio Moxia-

n

d Profojionem Monialis non admittenda , qua

lium ad cancellos explorauda ?

163.

157.

;

Ofwcium Divinum vecitare ncfciat,

Puelle: educatonis causá apud Moniales. de»

óf,

Profclfionis fidei Catbolice formula.

2649« 4

gentes: ab babitatione Monialium faparaia

-

-

DT

Pofejfionis tempus Prefecla. Monaflerii ante

degant,

163.

Men[em Ar.bi-Epifzepo infinuct,

154-

iuelle edueatiomis eaurà minorer feptenni

ó, 05

$Q

J1]

Profejfion;s dier , & annus in Libro cum [ub-

majores 2y. aunis absque facultate. Arehie

Jcriptione Prefeje manu Abbatiffe annotan-

Fpifcopi ad Atonafteria Monialium non ac-

i

U.

-

e

-

-

158.

ceptenmr

' 162.

ll?ll

mitigne

li

Profagi à [uis Dominis ob érimina ad Ovdincs| Puclle ad babitum, vel Profeffionem ad.

azon admiltendi,

-

96.

d voluntas. à quo exploranda,ac de viiayme-

10/

Profuyos , profcviptos in domibus fuis coufer-

wl

ribus., ataie inquirendum,

154. I57e

vere [ub qua puna clericis , && Plebanis

Puellz Propinquis , €8. exirancis ne cellequan-

"^

probibüum $

223.

"m

U , nii ii5 fervatis , qua Monialibu prees

Proles illegitima quan

do nn;ïmda :

21T.

: fcripta fupt

-

163,

^

if«

Propbaias in Ecclofia qui legere debeant ? 1og . Puellarum fchole à fibol

nt fc-

;Prepinqut alicujus infireni Jlatim Parochum de

AYdee.

i;f puerorum fi

1Q,

id

snjirinitate bujustiadi cerüeremn faciann69

j

Pl

Puellas

;le

UNDEX

W. RUM

Puel/as domi fue foris viventes num Moniales| Quadragefima -z::.;n[mre prefertim Verbó DEI

-

docere po[sint

I63«

fideles nutriendi,

28.

Puellus bereticas in Monafterio Montaliam ac-| Quadragefima teimpere: absque facultate , [5

eeptari uum probibitum ?

154.

cim . f[candala carnibis. ocfcentes an. cafum

DPucllas in Monafterio educationir gratià 5 vel

refervatum incurrant ?

$3.

[71

st babitum fufcipiant absque licentia Archi-|

——

advagcfiume tempere cum [candalo carnibus

Epi[copi acceptare fub qua pena probibi-

ve[centes. an , & de. eujus facultate aljsl-

Yum f

-

-

1544

vendi ?

-

28.

Pusri , Pulleve dum de culpis luxuria inter- Quadrazefima initium quando ,

-55' à qu

ibus

-

rogari debent , qua cautio adbibenda? 86

promulsandum ?

264

Pueris ob autis imbecillitatem Sacyamenti co-^ Quadragelimus. initio Parechi populas. de me-

gnitionem non babentibus Eucbarifiiam mi-

ceffariis Saevamenti P&nitentie inflruant.84

&

nifirare probibiium,

63.| Quasrage[rma tempore an quatidie , vel quibus

lI.

Pueris ufums rationis non. babentibus extrema

diehus Verbum DEI pradicandum?

Unclio nulló modó mini[lranda.

92./ Quadragefima. diebis. fingulis num fub peccato

Pueros bona indolis , ut fubinde utiles Ecclofie

morteli jojunandum ?

27

[

;

minifiri fiant ; Paroczbi informare'debentios

Quadragefima ad finem. fideles: Gonfefsione

Puerperas Parochi admouéanut , ut (?0/2 partum

non differant.

-

227«

Ecclefíam Parochbialem: accedant. Benediétis-

Quadrageftmale Sejunium. Vide V. Jejunium.

n62 /iffnpz'ura.

$4.|Quadraginta dierum Indulgentiam quando E-

Pulpita parva an locó. puloinarium in Altari

pä/äopus impertiri pofiit?

230.

Á

abenda $

-

-

35. Qatuor anni temparibus jejunandum.

25.

Pulveres i Ecelefia fapiüs abliergendt.

32 Quatuor temperum jejunia qua de caufa ab

Pulvinar , 4

nitur , quale effe

Ecclefa infiuta ?

95,

debeat ?

uod Mïzä:ilz jltl)[aa

-

41.

Pulvinaria ad Miffale fuflinendum ex . qua

R.

snateria effe debeani

35

Parificaterium quale efe debeat ?

4I.

[Rami palmarum , 69 Olivarum Dominico Pa-

Purificatorium mundum fü, 5 debite magui-

fcba praximt antecedente ex in[flituto. Eccle-

-

tudinis,

-

69.

fíe benedicendi,

6.

Raptor , ac omnes nusilium , confilium , &$e.

6

prabentes penes à Coucilia Tridentino in-

ng/liane; pro examine Concionatorum , vel

füictas incurrunt.

YI2,

Seripture Interpretum que, C quales? 15.

Rapterem inter , €9. Raptam quando Matri-

L]

-

16, 17.

monium validum , vel nuf'um ceufendum t

-

-^

II2*.

Quaftiones quales , &9 de qua poti[rimim ma-

teria dn Congregatione ab Avcbi - Diacono

Raptores , aut eorwm rapinas in domibus fuis

inditla traclauda ?

168.

confervare Clericis , & Plgbanis fab pama

223,

,Qfmj&z'onef fingule per. Secretavium. Congrega-

privationis Benefieii prob!äiw 9.

tionis de fevipte pronuntianda.

169. |Ratiociniis reddendis obizati ad Ordines non

Qua[lus circa Indulgentias aboleudi.

2I.

admittendi,

96.

Qual[lüs gratid S. Reliquie oftendere prohili-

[

-

L

18.

Reeeta-

ET VgzRDO i UM.

B]

Reccptaiar:x:.äzsreäz'wmm /imz excoumaunicati,

Interdifla , qua à Sede Apoflolica, uel ab Atr-

n

-

-

[.À

222.

tü

chi- Epifiopo emanaverimt , evulgent , & ob-

-

-

[

Reólor Ecclofre circa ornatum , &9. [avta tecla

fervent.

149«

m

un

Fcclefie curam- babeat,

3.

Regulares audie

ndarum Comfc]ïam;m, 4ut. con-

H

« cionandi gounus non fimceye ,. 69 abique ««

Retlores Ecclefiarum qmales Vicaries Epifcepis

m

191.

dificatione obeuntes ab boc Officio fufpenden-

prefentaro debsaut ?

T

[

j

Recío

F

e

f Ecckfiarum num Vicariis euram a

. di , &€9 vemovendi.

ls[-

n marum delogare pajz'm.

'1913

Regulares ad Confeffones audiendar. approban-

di an , €9. quale teftimonium à Prafecto Me-

Redores Ecclefiarum ea omniía credamt , 8

|

"J

dóreant ,

| Ec-

na[ierii exbibere debeamtt

79«

que Romana creïz'z't, & doce

f

Cl«."/ï;i.

186.

Regulares intrà. elaufuram . fuorum. Monajic-

M

Redditus perpetuos null

c:- pratxiu Religi

afi, aui

riorum AMulierer nulló modó reciptant , vel

u

Monachi recipiant.

1j 0.

admittant,

-

148.

1.

pro Rege , &$ Regina Clerici Secalares , O. Re-

Regulares pro concionando fuorum Superiorum

12e

a

ligioff indies orent,

19 *

licemiam Arcbi- Epifcopo pre[entent,

l7l

