gans in expen[as condemnandus, & [uper ca- 4Editui ad communionem fidelium mappas fufii-.

4l

197.

ngeant.

L

-

dem cau/Iz nullatenus audiendus.

64

r

I0. Zigrotis ctiam media no&fe non ob[lante byemis

l;

Adijutores in doclrina. ChrifHiana eligendi,

!

ildf

Aaminiflratio debita. Sacramentorum occaftonc

rigere Saeramenta minifiranda,

48.

LU

abjeutie Beneficio nulló modó inrmittenda.

|

-

E

-

4l

"Pa

Afgra a

[

7

ET VERBORUM

ittj-

tarc portatile cujus longitutinii E$ laiitudini:

JEsgroto EuzbarifHam mfommz'amþzzþnzä vafculót 4j

-

35«

Il (

num eftendere liceut t

*

61.

effe debe.u ?

48-

Aigrotum fi ità morbo afectum inveniat Parccbus, Alure portatile dn medio Altavis inferatur, C à

menfa illiur aliquantàm promineat,

35*

fium,

ut illi Euchariftiam miniflrare nequeat, quid

UT

-

61. dHltare portatile telá ceratá cooperiri debet,

35-

Parocho agendum ?

htl

dac imbecillis num eximat à Lege Quadragrfi- ad Altare accedens. Sacerdos Caput. Bireto Cleri-

-

-

26

70,

101,

"m«

cali quadrato coopertum babeat,

ad Altare ciym Saeerdos accefferit, neminem ex-

iri

Affincs intrà quartum. gradum. Maitrimonium

-

1I5.

peclabit, meque MifJum ceptam ad alicujus in-

140,

contrabere non po[funt

-

; til-

Affinitas ex . fornicatione [zeundum gradum. non

flantiam denuó incipiet.

70«

-

-

1.

cx;'aclil.

ii

ante Altare, in. quo Sanétiffmum non affereatur,

"TT h

Ó

Affinitaus — fecundo, vel propinquiore — gra-

zgzmlcm reverentiam Ganonici, aut Sacerdotes

facere debeam ?

-

T.

H-

du juncli, fí. inceflum. commiferint, abfolutio

82.

ánte Áltare [e bumiliter inclinent locum fuum iA

64,

'eorum Arcbi- Epijcopo refervata.

-

Affiuitatis $n quarto gradu. fcienter. contrabentes

chovo adcuntes.

Ií9.

'1/[1 .

TA

AMairimonium an, . qualem cenfuram in-

ante Adltare genibus ffexis /ini contrabentei Mairi-

cuxrraat ?

-

-

218

1OHUunm.

-

-

IIIle

Q4

UT

49

a

p

er Altare nemo fz ponat,aut [uper illo edcat.zo»

ffllf«

i

Azendam Pàrochi babeant, & obfervent,

c

m

/i;—g/z:rs DEIunde Ji::;milur?

.

46.| Altari fuper majori num. Eucharifia. a[fervan-

-

-

iflt-

Z4mnus Dei à quoC3 quo tempore confecrenturt47. da?

jf

A:gnw. Dei qua devotioue,&S ornatu gefandi 47 .|in Altari, in quo 4

rcbi- Epifcopus, vel Epifcapu;

L

219,

4nur Dei cclore inficere, venales proponere pro-

Á

Miffam fecit, num o dic alius Sacerdos ccle

bibitum.

-

-

47-

brarve audeait

-

69.

m

Alba num 2 tela candida, & quot ulnis. circum-Vin Altari portatili Miffam celsbrare, f ctii conce[-

Iqlll

-

*

Ifile

quaque patere febeat?

38.

fum, id in locoventofo, aut periculofo fieri [ub

-

209,

116

Moarum dudss Clevici , 9. Monachi . evitent.

qua pena probibitum ?

-

-

199. & 206. fuper Altari quot Mappe babende ?

69,

f

-

P

Alienatio lousrum Ecclofie dum imminet facien. | Altaría parare. quis debzat *

Io$.

p.

lIt

da,abfentes

Canonici num ed cam vocandit18g. Alaria fingula quenam babere. debeant ?

35*

7

Alimesta miniflrare Clerici quibus non dcbzamt ? | Alaria mum. lapidea vel. [alizm lateritia effe de

-

-

-

223

beani? -

-

-

34.

[160

1

Altarenoyum . confirucre abfque

ifcopi| Altaria cujus. altitudinis €9. longitudinis e[e de-

]

j

in

-Arcbi-E[n

-

-

facultate num liceat?

29,|

cant ?

24«

"

Itare cum cruce, candelabris, & wmappa conte-

laria queuam le)zllaf de[upzr operienda? 34

p

-

( um in Sacriftia babeatur.

36.| aliaria nondum con[zcrata, quamprimum cen-,

fh

"Altare ità extruendum, ut nibil (ub. covecondi

fecranda, -

AO

-

9 j

hi

-

-

)0, it'

34.

Altaria duo vel tria babegt Fecl.fta Parochialis ,

30

dliare quodlibit

quale babzre de-

in Collegiata. avbitrio Diece[ani muitiplicari

itl ,

beat

fc—pim;nmm

-

25.

effunt,

w

H

-

213,

9

39.

n

n*

li

"

"Aliare in. Orateriis quale, . quibus ornamentis fuh Alaribus fepulcbra non con[iruenda,

j

ju]imcfïum effe debeat ?

-

73.| altarium men[e quomodo contegenda ?

36.

Ó

Altare paroweo cum effigie CbrifHi, & genuflexorio! Ambitio inter Clericos n quidem nominetur.Y 265«

fitf

-

in Sacriflia babendum.

37. n Ambitu Feclofarum res venales proponeve, vel

D

L

39

Zliare portatile num quodlibet ltare non con[e

cboreas ducere. probibitum,

eratum babere debeat2

-

354

- E

nmeom»

;W'

INDRX RERUN,

Ámcnter um . f irregulares?

A

$7- | dnniverfariorum tabella in. Sacvillia appendon-

-

[1

Amentibus extrema Unéctio non minifiretur, 92.

da

-

42

Áf

Amicis Clerici à Laicis c ptivati pro ejus libera-| Annulos Clevici nn. deferant, nis quibus ex di-

1

tione alig.uid fo!

ohibi

gnitatis Officio convenit,

123.

-

vere, fub u pana pr

Aj

tum ?

214.

Annulos ad bominis vel Jumenti curationein ad-

-

l]»f

dmicfus ex qua muteria, cujus. lonzitudinii &j

bibere an fuper[ itiofum 8

20.

fl

V

latitudinis effe debeat?

-

38

Anununtiationis B. F. M. Feflo ante Darhinicam

Amitis mm Clerici cobabitare po[fint ?

127.

Pajfonis occurrene à proprio Parocbo Eucha-

Ápi

[

Ampulle ex qua materia conflare debrant?

41

rifiam fumentei num pracopto Commnunionis

Pï'df-

L

Aqu

Amp

ullas cum vino, E aqua Ii;'o Aiffa quis

Pafcbalir /kti:faciant ?

64.

arare debeat *

IO5.

Antipendia omnium colorum babeantur.,

36,

Ü

J

"Ampullis fictilibus num Sacerdos uti poffi?

69.

Ant;pendia Altaris quis mutare debeat ?

I0;.

Amylà corporale iMitur fit.

-

69

Antipendium Alaris quomodo oynandum?

E

.90

Ancilla cujisvis Clerici cidem menfe, eui Clerici| Anttphana : Salve JEtu Chritte ab bereticis

Aqm

-

125.

(

affident, non accumbat.

edita omnino probibita.

136.

IOS.

Arth

Ancillas quadraginta anniy minores babere num Antiphonas in choro locfoves precinant,

L

-

Clericis. liceat ?

127, pro' Anti[Hte in Miffa orandum.

*

PC

n

Animalia Imaginibus Sanciorum appingere num| Apoftatas. [uos Monacbi inquirant, repetant, 69

probibitum $

-

18.

carcerum . penis afficiant , [ponte reoextentes

-

hi

«dninialia pradata emens ad eorum rcflituiionem

peirm fu[cipiant.

207*

Ahb

etiam per cenfuram. EcclofiafHicam. compellen-) Appellans Turis beneficio quando abutatur ? 197.

dus.

-

L]

203« Appellans fi juflo impedimento ceffante Appsllatio-

H

Anþ

Animalia fi alicui damnum dederint , num &

nem non projequatur, ex tunc à Tudice à quo

!

qtmnda Dominus 6671477! -4(1 wyamzioncm

in priflinas veducendis [ententias quou[gue vel

damni teneatur $

-

226.,

Judicatis pareat , vel. Appellatienem. debfté

b

s

Anniver[arium Con[ecrationis Ecclefie intev. die:

profequawr.

197.

Aïtbl

feftos utràm numerandum ?

25. '/Jppcllazianum caufa ex con[uetudine à quo C5

j

Anniver[arium Dedicationis an n qualiba Pa

quibus committi po[[unt ?

188.

[

vochiali Ecclefía celcbrandum?

212.| Approbatio Confeffariorum [-ecularium C Regula-

n

$

L

"Anuniver(arium. Dedicatienis Ecclefia confcerate

rium à quo dopendeat ?

79.

num Offcio foleuni dupliei cum Oclava ccle Approbatio Indulgeutiarum ad. quem perteneat ?

Atb

--

e

-

brandum ?

TIT74

[4.21;227.

DT

dicandum «ui

[

Anniver[arium Con[ecrationir, 9 Coronatienis| Approbatio

-Regularium d pr«.

-

SummiPentificis Milfa folenni celebrandum.75.

cempetat ?

-

*

1

Anniver(ariwm Confecrationis Summi Poxtifici 4qua quilzs. ig Ecclefís, 9 quo tempore bene-

i

dicenda *

-

-

3T,

fi in. diem: feflum incidat, Mtiffa Fcffi celcbre-

PL'A

isr , adjunila oratione pro Papa : DEus om-|4qua quenam fit matevia. Paptifmi ?

$O.

p

nium fidelium Paftor &c.

75.|4qua. Baptifmalis num toto anno im. Bapiiflevio

Ài

»-

Anniver[arium Confecrationis Archi « Epifeopi| — fervari debeat

AMiffá folenmi cclebrandum.

,

26.

a fe

"i

4qua Bapii[mi in Ew.leyfïif fub fid:h euftodi

vanda ?

adnniver[arium Confecrationis Eccïgïæ, É in ali-

210.

n

quibus Ecclefiis non celibratur, earum Parochi

44ua Baptifmi in £ extra cafum nece[ftatis qua-

-

o

Pr

&cce

lis: adbibenda ?

50.

H

4rcü-i-Epi/&apl

im* pro defünatiene. diei

-

4nl.

140.

Li

Afus

5

ET V£REBORUM.

i

Mficiis

,

ü

44qua Baptifmi dum oapiti infamtis infundátur, 4

vcbi-Diaconi per qu.m & /juïmfa äfa's Ü

/Z:/þendcndi 2

191.

À

eodem tempore verba feu forma proferenda.51.

I

ehi Diaconis Sacerdotes 9. Clerici loce eedant,

4áqua benedicla ut in vafis Ecclofie mon deficiat,E9 | Ar

171.

2j,

ip temporevenovetur quis curare debeatt 105.

eósque debito bouore profequantur.

31.| 4rcbi- Diaconorum Diece[auorum muntut, 166,

:l:f .

Zqua bencdicta quo tempore venovanda ?

20,

Aqua benedicia & vafis tollenda, càm . alia reno-

"Archi. Diaconur quenam. a Congregatione ageve,

[j

169.

[

vatur, quà vttus a4ua cffundendat

31.

€ obfervare debeat ?

l-

Aquá beneditlá quinam [

? 6$ quos mani C ve- | Arcbi Diacontts diem féquentis. Congregationis,

ntj

fperà afpergere. dcbeant ?

51.

& quefliones in eadern explicandas indicat ,

Ecclefias

170.

"4quá lenedictà Ropulmn afpergeve pev

€9 exemplar carum cuique tradat,

n

| drcbi- Biacontus que in congentu a&la [unt. Archi-

j6,

gyrando num Fratribus Pradicateribus & Mi-

J

noribus liccat ?

-

230,

Epifé

P

" pev

)

po, vel Ejws Ojficiali '.g-zmng)rimü

I7I.

Aque benedicle vafis nt quis innitatur.

30.

litieras fionificet,

p

Arcbi- Epifcope cafus referuati quot, €9. quinam

(

Aqua Benediclioni affflere, 69 eam ad bencdi-

-

n ?

E

-

cendum parare quis aebeut

1Ooj.

82. 83.

.

)

Archi- Diaconi quo tempore coram

Archi Epifco-MArchi-Epifcopo Miffe prefcnti Liber Evangclio-

105

rum &) Pacificale ad ofculandum deferenda. TX

[»

po Congregatieni intere[fe debeamt ?

Archi Diacoxi ter fingulis annis Sacerdotes, & | Archi- Epifcopo profundam. reverentiam im. fine

»

n

Clerices .ad — [c convocent, €9 Cengregationes

Miffe Sacerdos faciat antequam . populo bene-

-

babcant.

-

^

z

"

I67

dicat,

-

7l

)h

Archi-Diaceni commodiorem diem pre Congre | Arcbi-Epifcope num denuntiandi poft. admini-

]

$

167.

firatiouem Sacramenti confuciam eleemo[ynam

"s

gationz con[rituant.

-

Archi-Diaconi utrüm absque licentia [uorum E.

darevenuentes,

*

48.

lo

pifzoporum . à Cleyo. [uorum Archi Diacena-

Archi Epi[copo contradicente an. Regulares pr«-

D

dicare audeani ?

-

12.

u

iuum fabfidium modcratur peteve po 1. 191

Archi Diaconi Clericos concubinats labe vefper- |Archi- Epifcopum tran[cuntes Canonici,Sacerdotes,

.

jos. fcienier. tolerantes tanquam pre. proprio

€ Clerici qualem reverentiam cifacere debe-

Ü

concub n tucondemnandi,

200.

àni?

-

-

"h

1

Archi-Diaconi ad [e in caufit. Matrimonialibus Arcbi- Epifcopum bo[liliter infeq

Qmic;r, capie

lts

Ài«

recurrentes ad Archi- Epi[copum vemittantAVG,

eccideutes C c. quibus peuis jubjaceant? 215,

n

i?

Archi- Diaconi pro Sac. liquoribws in Cena Do-| Arma non portent Clerici, eisi propiey viarum

-

-

mini à Metropoltana. Ecclefia. [umendis mit-

pericula.

124, 198,

k

iant, cósque Parochis fui tractás diftribuam.| drmavium pro veflibus && eynamentis Ecclefie

1

-

-

I71.

a[fervandis quale in Sacrifiia babendum ?. 577.

h

Avchi Diaconi pro Sac. liquoriï):tä vel Chrifmate Armarium in Sacriflia angufla num vices gerat

d

pir fe, vel alios aliquid xtorquentes Beneficin

Aliaris, ad quod aliis Sacerdos eelbraturus

-

n

porpetuó privzmdï ;

$

220.

$. vefles indueret ?

36.

0,

Aechi Diaconi dnm pro Sac. liquoribus fumendis, Armenta, greges num aquébenzdiclà afprgendi

i

-

21.

mittent, Catbedraticum à Parochis ceollecium

0

stà confignent.

L

172.|4drmis depofiir SS.

g'm/mrijïiæ ]umm:la.,

63.

f

Mrchi- Diaconi in fuis fedibus vefidentes, fí Turi-, Av ii cum quibus Eccloflam ingredi non liceat?30,

126,

peritiam babeant, quas cau[as audire, defi- |drtem medendi Clerici non exerceant,

d-

nire paj'in; :

-

190, driem librariam exercentes. Libros venales men

"

Pïl-

m

iNUD

i5

TA

X

RERUM,

Daptizal

proponant, priiequam. indicem eorum Archi-| Balduchinum. ad Euchariftiam conmegendam . im

Es

E

Undi

Procefionibus, vel dum 'ad infruos defertur

Jentent,

zpi[copo, ved Ejus ?fc'iali approbandum pra-

L

: quale effe debeat

-

60

Baptizat

1

"

.

lg

atl

[

j

Artein ad :zligz;./zm à J

UOT

:5

.fi:f:wz;!:;'?:-x filios, 7/'1

Balij

[224

in Ecclefm nom geflande,

40.

'(.3:

é

«

lidsue miere Parentibus 'prwä'r.iöimm.

Balnea publica Monachi & Regulares H8H áccé-

fi!lf!'.lf«

dant.

-

-

Barlan

Arics liberáles exercentes pyiia Profefftonem fidei

I48.

emilant,

"

-

f

e

&ämü

Balnea five pullica, five privata Moniales mon

"

ad Artes magicas Euchariffiá. abutentes. cafum

Adeant,

.

"

I35

wfm (

nan

Archi-Epifcopo re[ervatum incurrunt.

83.

Balneatores num, & quando in. Monafterie Ao-

nialium admittendi ?

-

Darona

Articulosfidei docentibus & difcemtibus quenam

164.

-

jerost

Indulgéntie concef[e ?

10. i Bannitum in demibus f[uis Clerici vel Plebani [ub

Ariiculos fidei ignorautes num ad. Sacramenta

penua privationis Ben

cjzo

ofic

Briedia

!

ii non[erocnt. 223,

admittendi?

48. | Baptifmi forma,

-

31:210.

[

Buudid

Afperfionem. Sacrorum Cinerum mas & femina) Baptifmi forma [ub. conditione.

$52:210,

-

fuciad

fufcipiant,

46.

Baptifmi formam Plfl)d;;ifï:g:t;;:fcr plebes fuas

doceant,

-

2104

Bodidi

4Afper[orium apud Vaj aqua benidicle continuó

babeatur,

-

$l.

tam fuiffe, /; confict,

BLIP'

fin*i i

B«gülf[ä;:ifurnzam ferva

"tte[ationem. Confeffarii in. feriptis admiuendi

tifmus [ub conditione non ef iterandus, - 52,

Bawdid

66.

A

P

-

4d Communionem Pa[chalem exbibeani,

Bapz:fmi mawria,

0.

[?0 qh

DBandi

Aueflationem qualem. Parocbo. exbibere: debeat,

B.-:pz'i]h;i causá infans ad Parocbum non bropri-

qui tcmporcl)(tfc/mli & domicilio abfuerunte 66.

um delatus num ab co baptizandus ?

y,-.

DBadid

Jteflationes. de factis im aliena Parochia alterius

pptifii Saeramentum — priusquam . mini[ivet

pI

Sponfi denuntiationibus à Parochis diligenter

Parochus quid eidem inve[igandum ?

51.

Prei

-

-

IIÓ.

Badid

affervande.

Baptifmi fonti n£ quis innitatur.

29:

"ueflationes ab drcbi- Epi[copo non recognitas da-

in Baptifmi collatione. quanam diligenter ovjer-

-

[ciis.

ri Italis an probibitum ?

-

$.

vauda?

-

209,

od

Aucupii genus mullum exerceant Clerici.

124.

in Baptifmo: que nomina infantibus imponen-

lir

at

-

-

Auditeres incertos && fuffenfos veddere num liceat

53*

Bundic

Concionatoribus ?

-

124

ad Baptifuim Tudei inviti nen cogendi, 222.

Kj

Auditores ad pietatem, velad lachrytmuas quando

Japtifenus adulti ad que wznpora differri po[ftts .

Boj

à Coucionatoribus commovendi?

15

Japtifpsus n2 obwurpem que[Ium ab aliquibus ve-

ppui

Aures ambe num . in exirema Unclione fub una

iteretur, omni [ludio invigilandum.

55

dicil

!

verborum forma inungenda t

93.

Baptiflsrium in Ecclef Pàrochialibus loco. con-

Bd

ante Auroram Miffe non celebrentur.

:2

venicutit flamno folidove lapide babeatur. $O.

Tum

Avus, aut. de[cendentes alicujus ordinandi an ir-

Baptifferium mum jugiter clau[um effe debeat ?5 O.

puh

Vegzcl.wimtcm incurrerint. Clericum - occiden-

lepü]icrium paunuo decenti t;gmdum.

50.

Duudi/

do, carcerando €9 e, an. ante O;'Q:'i;tlgtioncrn' in-

Balz;tz'zandz' ori falem e'ng-;ren'di Infliutum Ca«-

rb

-

-

96,

jt

quirendum ?

tbolice. Ecclefie fervandum.

ad y

zdzime E non fermentata bofHe nempe ex aqua; Baptizandus adulius Sacerdoti intevroganti ipfe

-

-

maturali & farina conficienda

44

refpondeat.

$5*

dit

Baptizare in adibus: pi*iwzix uum liceat, 9 án

lo B

B,

$1.

cafnu nece[ftatis cui pra aliis competat ?

quar

1

j

Baccalaureatum affumere volenter non admittend.

Bapiizare in ca[u nece[atis quinaimn po[Int? 210,

Bof

d riuquàm Prefeffonem fidei ewiant,

5.

|

üP—

VOT

EE

VERBORUM.

Baptizato*in articulo mortis an etiam Extrema| — trà bimefye in manibus ArcE:'-EpijZ*opi enits

Af

-

92.

tani alioquin fruckus fuos non faciunt,

Untlio miniflrari dcbeat

4

Oi

Baptiz.zt:d-dmn quis fuerit in nece[ftate , num

Beneficia Ecclefiallica obtinentes Profefffonems fy-

9,

* 4n-

|

dei in Synodo Diece[ana emitianz,

2.

h.

debii forma pronl.zt:t fuerit , Prosbyte

-

-

quimz.

210. |Beneficia Ecclefia[ica iis tautium ('anfcrmda,qui

J

123

Barbam Clerici non nutriant,

medio examine ab Archi- Epifcopo approbats

0H

Barbam ad. [uperius labium Presbyteri ità in-|^— fuerint.

144«

d

cifum babeant , ut fumentibus Chrifli Sangui-| Beneficia EcclefiafHea

-gzmczmgu; poffident

€5 ad

f«

nem nullum afferat impedimentum,

123.

boras Ganonicas. quotidie per[olvendas tenen-

iur.

-

129.

Barones in locis fibi fubjcétis ut. fides Cabolica

!

Beneficia. Ecclefta

iflica abtz'nmte.f ad tecfa

7'!]661.0

feroetur , À. propagetur pracipue cuyent, 9.

)

Benedicens fecundas nuptias quibus penis. fub-

enda tenentur , vel Ecclefías emendandas ad-

*

-

-

-

-

)

jaceat ?

217.

jJuvent,

2I3-

Benediclio nupziali: num à proprio Parocbo

Beneficia Ecclefiaftica ad quorum . Titulum facti

-

108. 1I3.

facienda ?

funt Presbyteri abrque Superioris [ui licentia

n

Benediclio nuptialis an "manc,C9 jn Ecclefía

dimittentes quomodo puniendi?

189

*

-

-

-

n

fieri debeat

113.

Beneficia Ecclefiafhica vi oceupantes eo . ipfo Tusg

7

Benediclio nuptialis fí fiat die Dominico vel Fe.

quod ipfit ad ea compeiebat, amittuzt,

2015

E

1130

À

fto: qualis. Adifa legenda ?

Bencficia que Clerici primá Tonfurá initiati ob-

l.

Benedictio nupialis quando omittenda? . AY3.

tinere po[funt , i£s folimn , q'm' decimum quar-

l!

Bencdiclionem Matrimonium contrabentibus ( ff

ium annum ex])la*wrint z conferant'nr. 144.

neuter aliàs in £Matrimonio conjtitutus fuit )

Benificia plura curam animarum babentia abs-

Presbyter eos copulaus. impendat,

217.

que difpen[atione Ape[lolisa numquis vetine-

Yé pojjit *

-

-

132.

Bencdiclionem poft — partum — Puerpere — fu-

-

féipiant &

54.

4d Beneficia prefentati quale Turamentum C in

Benediciionem a

b Archi-Ep

fgü

cujus rnanibus emitere debeant? 146. 147.

ifco;o-qrmndo R

12.

lares peiere debeant ?

ad Beneficia curam . animmarum babentia nos

Benedicionts panis, vini y berbarum in certis

PTOWZO

z

ve

Ü

-

atuy ,qui 25tum annum non attige-

Feflivitatibus retinende,

209. 21.

vit, €9 declrina ac morum integritate com-

-

Benediclionibus Cercorum, Cinerum, Palmarum

sendetur,

144.

popul'um eccupaye num audeant Fyatres Prae -

ad Beneficia Eccl.

r:]ïa]!i:; ä quiburvir pe

r[onis

dicatores 69 Minorces t

-

.220.

prajentaii nom in[lituamtur etiam praiexiu

«

--

BeneditlionisCandelavum feflà Purificatienis ri-

Privilegii E c. nis] cexaminat; €9. idonei ve-

-

tum & ufum Pavocbi 63 Concionatores po

perti fuerint.

144»

[

-

pula exponant,

4

Bencficiati bovas Camonicar omittenter fruttus

Benediclionis nuptialis fructus €9 uiilitates eon-

fuerum Benificiorum pro rata omiffonis Of-

irabentibus Matrimonium Parecbi explicent,| — ficii , €9. temporis fuos non faciunt,

i:9.

-

-

II2. Beneficii bona , fruélus, TuratSc. quacunque

a4 Bencdï.&us in Laudibus num fi

dcles. flare

aric uþzrpunm excommunicationemy incur-

debeant ?

-

-

-

30.

Yuni.

-

142

pro Benefacloribus Ecclofarum — vitá. funciis! Beneficii poffefffoncm

affequutur [-c"-iat Benefs

[717173

-

guanda Mij legenda ?

i21.

rils ebtentum ipfo Jure vacare , ieneríque

132e

Beneficia GCurata obtiizmtur- Prefeffionem fidei i?- azï illud ['atim dimitiendum,

Benefi-

INDEX &ERUM.

*

»rivandi 2

Ht

Beneficiis Clerici quando

H

130.

Epi

jf

-

copo vel Ejur Oyfïm'aïi 44 4;€ro'bzmd

[«

o

Bw(l

eteficiis Eeclefiafticis ipfo faélo privatur ab c-

prafentent,

miffa fidei Profejfione vecedens.

6.| Bibliopole Indicem Librorum prebibitorum num

-

à Beneficio abe[e non lictt ii2 ex julla caufa ab

peues fe. babere debeam ?

T.

pn

132.| Bisami ad ordimes non adinittendi.

Archi- Epifcepo [criptó approbauda.

97«

& Beneficio fe abfentans absque

]-'ujia fattjlz quam|Bi

vretó & lericali caput coaperiat Sacer dos Altave

-

penam incurrit?

132.

accedanr,

70.

n

elftoti-

in Beneficio Ecclefiaflico , vel dignitate inftitu. | Birretó aut Subbirretó in Cboro &

Proc

II9. 122,

[

endi fidei Prof

2entum praz

bur quinam uii dcbeanit

ent.

yþon:f/: ,9 Juran

146, 201.|Birretwn fuper Altare non reponeudum.

70v

Be: ejiuz'ort;m proviþe cim imminucrit f—zcicnda B[;z/j)/)gnm"di u/ï.gm pqäf[mym ])Z;gyc; 41285 Y€t-

Bu

87.

quenam Prelati vi Officii circa promoven

tinentibus num ábfolutio differenda?

5

-

189« Bl:

A

171

J

bemia grave peccatum.

-

19.

dos inquirere debeant?

in Benefitiorum [implicium collatione quid fer- Blajphemias in DEUM ,. Santlósque. nefaria

-

vandum ?

144.

can[uetudine qui protalerint , corum abjolu-

7;1 obtinentes Con[Lit

uio

&82.

Beneficium. Ecclefiafticu

.Hio Archi- Eptfcopo referoata.

Ü

nesr bujus Synodi intrà men[em . fibi compa- Bombardis feras , feu aver venando Clerici non

-

-

vent,

UM

perfequantur , neque ad melarn certent.Y24.

C

Beneficium.| Ecclofiaflicum | adepti an. Patrimo-| Bona Beneficii fí qua deperdita €9 ufurpata ve-

(

nium vel peufionem & de cujus licentia alie-| .. pererint Parocbi ca. pro pofe. vecuperare t«

-

-

-

nare vel remittere po[fnt.

1Ot.

nentür.

141.

Ü

Bencficiwn . Ecclefiaflicwm fa. pacifice - po[fderei Bona Clerici ab inteflate demortui intves partes

IOO.

dividenda,

-

-

175,

doceant ad $S, Qrdiaes promazmzdi

ad Beneficium Ecelefisflicum. quinam mon. 84-| Bona Glerici defun&là memo. afportet vel. furri-

(

-

-

mittendi ?

QY y.

iat (ub peuis à 58. Canonibus [Latutis, YTf

Beneficium Parochiale obtinentes quorum Gon-|Bons à Clerico velicia num Ecclefig à qua per-

-

P 79.

cepit Beneficium , vel Succeforis ufibus appli-

füffiones audire po[fmt? .

-

-

Beneficium Parochiale obtinentes ex quibus ma

canda t

2C4.

5 Ben

(

teviis exainen fubire debeant ?

79. 89.|Bona mobilia Ecclefte

cficii in. Invenia-

vio à Purochis difiinéfe notata fiut.

14f

Benceficium cum cura amimarum babens ápud

G

fuam. Ecclefiam in propria Ecclofie doimo vel Bona immobilia ad ufum fruclum nemo Reza-

150«

alia intrà fínes Parochia fita refideat.

133.

laris vel Monachus poffideat,

C

Beneficium ad. cujus titulum quis ad erdinc:| Bona Mona[lerii Abbatija , Prioriffa £2 c, alie-

nave , permutarc & c. nulló modà poffust,abs-

prometus fuit , num & qmmda refignare

-

j

[j

IOOC,

& confzufit

polrt ?

que Arcb-i * Epifcapi— prefentia

3

-

;

Zv

Beneficium nom. attenta

Paiwani præ/änmianc

»/*

m eve alieno , oizcrarz*;guc

gz-;mda per eum; 4d quem infliiutio pertinet,| Bona AMena[lerioru

(

-

208

contraótibus non gravent Superiores Regula-

conferri po[ft ?

yrium.

-

-

Beneficium vi occupans. ,

vel féienter. fe iniru-

150.

dent

"t

quod! Bona vacantibus Dignitatibus, Perfonatibus,C c.

imitus- obtincbat,

ipfo Ture privatus cft Bfnc/ïoio j

201«

inventa , vel vacationis: tempore obveniertía

Bibliopola fidei Profeffonem emittant,

5.

Epifcopis , Abbatibus &c.. eceupare fub. qui-

-

Bibliopole indicem Librorum wenalium -Aw/n'-

bus penis prohibitum ?

193

Bono-

ET VERBORUM.

jj

Bonorum Ecclefaflicorum | quà« Patrimonium Campana /zignä ad clevationem fideles exira. Ec-

"Ll

&$9c. Domínium non ba-

clefiam exiflentes num admonendi?

25

1]

Chrifli fumt Abbates

bent , fed folum adminiftrationem,

150.|Campane ommnes in omnibus Ecclefis mortue

1.

Romano Pontifice pul[anda.

-

r

Brevia. characferibus vel nominibus: áncognitis

/0

impreffa ad. curationem. morbi adbibere aniCampane. quaudo pulfari. debeant ,. oel. non ?

t

-

20.

-

fuperftitiofum 8 -

33- !I9.

70(

Campmza.r;vulfc'nt Oftiarii,

-

IO5.

lj*

Bruta. imagini

bus Sanclorum. appingere. num

-*

probiäimm H

-

18.|Campanatores quos babere. debeant. Parochi 2

-

-

-

199.

cum Brutis qui coierint ab(olutio eorum Archi-

O

825 |Cancellariu

j A-rchi-Ep;/Eopalz'J nomina fide

i Pro-

L

Epifcopo re[ervata,

- Bur[a Corporalium , ve

l ad ikclLäcndum

Va-| - feffonem emittentium

: in libruæ /þecialam Y£-

].

guali;

ferat.

-

r

[

fealum S5. Euchariftiam eontinens ',

9'

QF debhu 2

-

7

60. Cancelli per quot Moniales ad externam. Eccle-

n

4

Jiam iniro[picere. po[Junt , mur- obturenture

j*

C

-

162.

Carimonia nulla omittenda ex notatis in. anti- Candelabra 4

uo ad jïtjiinena-'fu f'ces num

apud

n

p.71i.

Altare baberi debeam ?

-

36.

/[£-

quifimo Miffali Ecclofie Pragenfis.

Garimonie fuper Baptizate in cafu. nece[fuatis

Candelabra cum candelis aceenfis in Proceffioni-

"

51.

bus Acolyti deferant,

-

I85.

emi[[e , quando à Parocbo [upplenda $

lj«

Calceis non incifis Clerici utantur.

I22,

Candelabra duo (altem fingula Alzqria babeant,

35

I;

Calendarium Pragenfz Ecclefiafhici ommes babe-

H

cio ac-,Candel«e 'U';ccrei in ;szjraäf D-ivini;

Officiis

ant , €9. illud inper[olvendo Divino Of

-

-

)t

curait ob[ervent.

118.

quales adbibenda?

Ii8.

fe

Calice ? Staumo aut Cuppam deauratam mon ba- Candele quot & qualer ad Mi|Jam accendende,

-

fl

bente , vel non con[ecrato uti Sacerdotibus [ub

€ quando ex[linguenda ?

74«

'.

-

qua pena probibitum $

69.|Canudela , cerei exira Ecclofiam vendi permif[e.

j

38.

-

-

O.

Calices ubi in Sacriflia recondendi?

if-

h

Calicer,Clenodia & c. Ecclofie de anno in annum Ca

ndele f;jiä Purificationis bencdicle quam v

ía

revidenda, :

-

-

202.

iutem C officaciam babeant ?

44. 43

]i

Calicis facculus , tbeca , 9. velum qualia effe de jCandclas ad Offeriorium ordinandi omnes of-

*

-

-

E

-

beani?

40.

ferant.

104.

(s

122.|Canes Sanclorum Im

2

C'arligix qualibus uti Clericis non liccatt

-

-

aginibm» appirgcre [

-

-

(l*

-

.199.

pr-alaibimm 2

1

o

lf«

124.

Calix ex auro , argento , vel auricbalco , dum- |Canes venaticos Clerici non . alant.

7

modó cuppa fit argentea ab-smteriori parte in- Canifi! Rudimenta fidci quibur , quo. tempore

-

iradenda ?

-

-

1O,

/a

aurata , confectus fit.

40.

[

Camifíis.ad collum five ad manus cr

-

ifpi: G ru |Canon Miffg qua attentione prbmmciandmüo.

l-

gofis Clerici non. utantur,

122. Canones. Penitentiales ob congruam fatisfattio-

Q

Campana parvula, ante Offrcii Divimi celebra-

nem penitentibus injungendam | Confeffarí

-

h

tionema pulfanda., -

^^

119.

memorie mandent,

93«

[

Campane [ignó-1ey in

die. fideles ad orationem, Canonicatibus. provifi profafionem. fidei: imrà

136.

Bimere in Gapitulo jurent,

4*

jj*

&) in cujus mcmgriam excitaudi

12

Cano-

4-

INDEX

RERUM

u

Canonicatum cum Beneficio Curato ex di[penfa-

Capellam novam abique faculiate Archi-Epifco-

Sione Apo[lolica retineus non ad Canonicatum,

-

i :edijicura—num liceat ?

29*

Jed in Beneficio curato refideat,

132.

Capellani Caftvoriim , i quibus Glericur detine-

4d Canonicatum nemo affumatur , nisà eo ordi-

tur captivus & c, ubi boc fciverint, à celebra-

nc , quem Canouicatus requirit,frs infignitus,

tioue Divinorum jub pena excominunicatie-

(

-

I 44!

-

nis abflimeant.

194.

Canonicatus. obtimentes profe/j:ïanem fidei i

n Sy-

Capellaniam cujusvis nobilis , vcl potentis nullus

nodo Diece[ana , ac etiam in manibus Ordi-

Presbyter affumat , nii prits Epifcopo Die-

g.

narii intrà bimefire ab adepta. poffcffione &-

cefano obedientiam fecerint manualem. 194*

snittant,

-

-

344.

Capcl/;zrum oneribur quisque pro munere /im

Canonicatus. balentes ad. Divinas laudes [ignó

fatisfaciat.

-

-

76,

audiió eature ad. Ecclofiam. progrediautur. |Capillis fimplicem cultum Clerici adbibeantA

224

-

P

-

I19./5 Capitule Monialium num puclle ad babitum

Gunonicatus plüre:, in quibur vefidere opor

teat 2

vel Profefonem admittende , €9 de cujii l-

num quis ab:que di

& 6^

centia proponi debeani?

-

-T.

(

]äcrg[zzio;zc Apofiolic

-

-

132.

tunere poffit *

Capitulum. Abbatifa, vel Priorif

"

d fingulis beb-

H

Canonici ab[entes a. eleckionem , Beneficiorum

u

domadis babcat errata IMonialium cervi

gen-

- sollationem & c, num , €9 quando vocandit

di causá,

-

-

1569

-

' 188.

Capïtulum C;zz,/)e:?ralif Ecclofie vel. Coll

Lgiat.c

G

Eccle-

Prabenda non vacante nullum in Canemicum

Ganontci Catbedvalium 69 E'ol!cgiatarum

Jfiarum Pralatis , 9. iuferiores Pralati Supe

vecipiat , nis] utilitae Ecclefie poflulet, /| 202.

rioribus in affurgendo & inclinando debitum

. Capitulum Metropalitane Ecclofis $ede AArchi-

Ui

bonorem deferaut,

-

194.

Epi[copali vacante num coucedere. poffit Ii-

Canonici Altare ubi Sancliffimum affervatur, vel

eentiam ordinandi , vel dimifforias ?

105.

(

Archi- Epifcopum iran[zunies caput 9 bume-

Capfula pro:- vafculis Saererum Liquerum [er-

-

-

vos profunde inclinent.

Z

vandis qualis effe debeat?

42.

[

Canonici finguli eereas faces in Pro cg[ft'one Cor-

Cap[nle:Gorporalium &. Purificatoriorum qua-

poris Chrifi deferant.

-

6

les babenda ?

-

-

43.

G

Canonici an feriá [extà Pavafceves S$, Euchari-

tdens,

-

Caput Birrïctö cooperiat SaccrdorA(mre 4ec

-

-

-

fHiam fumere debeam *

75.

7G.

/tate

Canonicum , Clericum & c. facrilege occidens ,

Carceratis quinam . Parochus in qualewt civ

G

mulilans prater alias penas. quibuy privan

Pragenfi Sacramenta miniftrare debeata. 65.

du ?

P

-

214.

Carceratos zum Parochi. tempore Pafchali vifi-

Canonicus Regularis nullus poffefffones , vedditus

dare, £9 communicare debeani? —

65,

& c. ucl. quidpiam proprii babeat , fed id Su-

Carcres duplicaros Epifcopi babeant , in quibus

periorum manibus offeratur.

206

delinquentes ad tempus , vel in pirpauum

yecludant,

-

-

G

Cantiones Spirituales intrà Miffe;Officiormque

193.

celebmtiwzem quanam decantari permif[a ?|

-

Cardinali in Aäzf/"a Prazfmti Liber Evangelia-

-

I2I,

deferenda,

itent,

rum & f'aqgficalc ad ofculandum

-

-

"íe

Cantus , Colg:quia/, JCroniale: in choro ev

-

-

-

ET

U

158.|

Cardir;ali" profundam veverentiam Sacerdo

L;snï&';r i

mperiti at Mineribus Ordinibus initia-

icat,

Lj

[

ri po[imt

29*

fine Mif .faciat, anthuz:m populo benedi

T7Tl.

Carnibus

ET VERBORUM.

N

Garnibus ve[centes in Oltzidæ'a,ac,'ïm;z eum fcan-| Caufarum Matrimonialium cognitio Plebanis ,

dalo absque facultate Arcbi - Epifcopi vel Pa-

Decanis vuralibus penitus iairdicta,

21g.-

GCelebrans cum Diacono 69 Sub-Déacono facris

vocbi ,cafum: incurrunt-drcbi - Eptfcopo ve

7ofervatum.

-

-

. 83

ve[libus induius , fedebit, dusm. aliws Sacevdos

.

Cariulam cum fteretit orationibus Aktaria ba-

Concionem inirà Miffam babiturus eff. 134

n

beant,

r

À

-

$3

àCeufura in articulo mortis ab[olutus /£. conva-

-

Cafcó an in Quadragefima abfiinendum ?. 27.

luerit , de quo monendus $

8:.

à Cafibus Pontifizi vel Epifcopir refervatis extra

Ceufuras à S. Sedeyvel ab Arcbi-Epi[copo ema-

natas Regulares in (uis Eccleffis eoulgent 149«

articulum moriis ConfefJarii nón abfolvant ,

fid. panitentes: ad. Pontificem vel. Epifcopum

à Cenfuris Pontifici vel Sedi Apoflolice ve[erva-

aut corum Penilentiavios vemittant,

235.

tis abfolvere exira articulum mortis fwb. qua

pena probibitum ?

-!

83.

à Cafibus Epifzopo refervatis num abfolvere. pof-

f& Coufcffarius, quem aliquis de licentia Epi-

Cenfis, Ecclofie , vel Beneficii. quacunque . arte

-

-

25t1.

fcapi eligit ?

ufurpanies , an excomnunicationem incure

Cafula cuyus formea latitudinis & longitudinis

rant ?

-

-

1

^

-6

-

-

effe debeat?

39.

Ceffo atfionum cujus auctoritate fieri debaat,

-

196.

- Cafule num duplices effe debeant pro folenniori-

ut valida fit $

bus &J. ferialibus dicbus ?

-

38.| Chartis luforiis Clerici. abflincant,

124,

Cafulam deponat: celebranr pro concione di&u-|Choree non exerceantur dicbus fftis.

23.

;

vus 59 balite firmnone ad Altare vever[us, Chborea occaftone prime Miffe abrogauiuri 71.

veafjumat,

.

-

134. |Choreas fieri ubi non liceat ?

20.

Cafus refervati árchi-

^

fií quot 9 C boveas agere. cuta. judasi. Cbrifliana probibi-

Epifcïpq Pragen

8'2- 830

1u2,

-

-

T1-

quinam f[fat ?

-

Catechifmum

Romanusm Parochi &Y Conciona-|Choreis Clerici non int

?rirzt.

123. 199»

-

tores populo explicent,

I1.|Gborei Mónachi non vacent,

206,

Catbedraticum. Archi - Ep

annis|Gbori in quo Moniales preces. borarias pev[al-

perfoloendum.

ifcv-po jingulis

1714

vuit , pars anterior qua forma effe debat ?

-

-

r

162

Gatbedraticum äfzgilli: annis ante Dominicam

in Choro ratione Divini Ojicii quenam facien-

Palmnarum apud Avchi - Diaconum iraclás

-

fubpena dupli doponendunt,

172.

: da , vel omittenda?

I2Q.

Catbolica Religio ut. feroetur ,. && propagetur

Chri[ma in. Ecclefiss

on[ev»

uinam curare debeant $

-

9.

vandum.

/iæb fideli ,-cu(iodia €

$1O0.

Caibolice fidei Profzffienis formula,

3 3- 4-

Chrifmate in Bapti[mo quali uii debeat Sacer-

05 ?

E

-

53»

