Difcipuli in rudimentis fidei Catholice , beni:

Dominicis diebus Saeram Ordinationem pr«-

moribus & literis imbuendi à Ludimagi-

cedemibus quenam. Parochi populo denun-

-

-

?

rir.

6.

üare dobeant ?

9f.

Difenfatioues Matrimonialer ab Arcbi-Epifeo-! Dominicis dicbus Verbum BEI à quibus pra-

r

po , vel Ejus Officiali recognofcende.

III.

dicandum ?

1I.

bus Ordinario denun-|Dominicis feflisque diebus ut Ollationes fiaut

Difputantes de fide à ïm'

Uuandi *

-

9.

Parochi fiudiose curent.

135.

Divina in Ecclcfía polluta non celebrentur, ne- |Dona , qua Monialibus mittuntur , num . ad

h

que quis fepeliawur , donec illa per Epifco-

Abbatiffam , vel Prioriffam adferenda? 160

um veconcilietur.

208.

Denuationem moderatam quibus Glericus facere

Ly

204.

Docentibus &$. difcentibus. Articulor fidei qua-

poji ?

namn indulgentie conce[je ?

lOO

i

E

Dotloratum affumzere volentes non admitiend:,

h

0,

priusquàm fidei Pr

feffienem emiferint.. 5.| Ebrietates Confcj]izriu:

DaclrinaChrifliana quibus diebus tradenda? 10

| jiudz'aþ'ü: pf;:[?:qzidtgr.

L]

"

-

Doclrine Chrifiane pracipua capita quando|Ei

brietater z)cbamentiiu Cencionatores vepre

à Parocho clara voce vecitanda *

20,

hendant,

-

am

13.

a

Bbric-

:

INDEX RERUM

Ebrietati 9. gule dediti ad Ordines non. ad.

Ecelofia Colleziate an comprobendantur fub Ge-

mittendi,

-

96.

nerali mandato ponendi à Suffraganco lapi-

des primarios pro erigendis Ecclefiis?/ 213.

El)ïi.i public fi fuerint Clerici gravius punien-

-

-

-

Z,

I25. Ecclefie Parocbiales: Altarium | duorum ,. vel

Ecclefía tegulis ben? tecla fit.

32.

maxime trium numero fint contente.. 213.

Esclefra ne fine dote , luminaribus , ornamentis Feclefie omnes quo temipore mundandae? — .32,

29.

€ e, erigatur, quis providere debeat $, 213,| Ecclefie quàm devote ingredienda t

.

Kcclefía gzmndu ratione corporis faptiti Eccle- 'Ecalcmm adire nonvalenutibus Eucharif

14 1£i-

fiaftico fuppofrta manest. interdicko.

205,

porePa[chali AParotbo domum deferenda. 66.

l

Ecclefía Parocbialis càm vacaverit, magis ido-

Ecclofiam eum — quibus 'armis , aut animalibus

nueo confevenda,

-

ingredi non liceat?

144.

30.

Ecciefía Parechialis fi Turis Patronats alicujus

Ecclefiam novam absque Archi- Epifcopi facul-

fuerit , ad eum prafentatus non admitiatur,

tate edificare num liceat ?

26.

qsi examinatus idoueus rc[)crtmfucrjt. I45

Ecclofiam nullus edificet , vel amiquam trans-

Ecclefiá pollutà num Cemiterium ci coutiguum

ferat , nl per- Epifcopum in. loco firucture

cenfeatur effe pollutum ?

208.

ponatur l:zpi; primarius Benediclus,

212,

"

ab Ecclefia quanam exportanda ?

32.

Ecclefiam locimque pium, cui. adfcripti funt. ,

ab Ecclefa [ua nemo abfft. absque licentia. Ar

deferere. inconfulto Avcbi - Epi/äopo Glericis

13523.

chi-Diaconi proprie Regionir.

fub qua pena probibitum ?

104,

in Kcelofia, vel de Ecclefia formlitium,val muni-

Eccelefias con[ecrare num poffint Suffraganei abi-

tionen erigcrc pr:efummicf in quampenuam

que licentia fpecrali Diecefani t

incidantt

-

213.

214.

Ecclefias Parochiales obtinentes profeffonem fi-

in Ecclefía unaquaque Ferià V, Cene Demini

dei in Synodo Diecefana emittant.

24

&X Sabbatbó S. wnica tantàm . Miffa celebve

D

Ecclefias Parochiales , vel earum vedditms Epi-

iur,

-

-

z

Jcopus absque coufenfu fuiCapituli Religiofo-

P Ecclefia Meiropolitana &5 Collegiatis Miffa

vum wfbur applicare non pouft.

2C7.

* Solennis &9. Officium pro Defuncto Romano

Biclefias Parocbiales babentes quande Ferbum

Poni

ijse

M

& celebranda.

-

7U

DEI pradicare debeant ?

1Fk

in Eccleffa Parochiali quavi: Liber ,. in quo

Ecclefiaflica in. disnitate conflitutos num. afpe-

Baptizati notentur. ,. conficiendus. & affer-

vits raprebendere liceat Concionatoribus? 3,

-

-

vandus,

5v

Ecclefiaficà. fepulturá. quorum — defunclorum

in EcclefíaParo:biali oblationes facienda 22.135

Corpora carere debeantit

142.

Ecclofie Bona , Genfus , Tura , £ e, ufurpantes Ecelofiaflicá [pulturá carentibus num campana

excammunicalionem incurrunt.

142?

'pulfanda ?

-

-

33.

Ecclefie caufas num Clerici tueri p

?lj

//

nt 2 y26.

Ecclefiafticas dignitates: obtinentes. Profeffionem

Q

d

Ecclofie decorem

ornatum CF c, quis cura-

fidei in Synodo Diecefana emittant.

2,

ve debeat?

-

22

Eccdefüafici Turitditlionem temporalem haben-

Eccelofie. oftia cuflodive , & ca debitir temp.»;ri—

tej,quid circa. fubditos obferoare debeam?

-

bus rejerare, €9. claudere debem Ofliarii.104.

-

-

9.

Eeclefta folum lapides fepulcbrales adequent.3c.in Ecclefiis Monialium nulli Sacerdoti Sacrum

Ecclofie Parotbiali fub qua. degnnt. ,. fi. altevi

facere. liceat fin. facultate. Aychi - Epifcopi,

-

-

-

- dfcripti non fimt , Gleriei deferviant, 104

14

EFCIBHE-

ET VERBO?UM.

[2

Elcemofyne nemine num aliquid dari folitum

l«

Ecclefraflici omnes Calendarium Pragenfe. pe-

nes fe babeant , zllüdque in Officio Divino

Sacramenta adminillrantibus 2

g

[3'

-

S.

Yi

accurai? obfeyvent,

1I8.

Eleemo[ynam egentibus ad. feres. Ecclofie flan-

Jl

Ecclefiaftici omnes, qui Synode non interfuerint,

tibus dicbus feflis eonferant fideles,

23.

3.

Profeffonem fidei intrà bime[flire in manibm

Eleemofynas Indulgemzarum occaftone ut: Eccle-

à

Zrchi Epifcopi emittant.

*

ffis &3 . fideles erogent, am boriandi

2I,

.

9

in Ecclefis Collegiatis €9' Parochiali

bus Oäjz

i| Eleemo[ynas pro pauperibus egrotis pictatis ze-

W

Divini per[olutio ad Ecclefie Meiropolitane

1ó commotus Parocbus inquirat.

I33,

6.

Pragenfis vitum dirigenda.

117 .|Eleemo[ynas pretextu literarum. Apoflolicarum

(f

n Ecclefi [ancia conver[andum , &9. Oratiami-

collizentes unà cum literis Diece[ano , vel

00

bus vacandum.

-

29,

Archi- Dzacono fifiendi.

225.

"

evant Mona-

in Ecclefi incorporati móu d

2

| Emptor, vel Venditor alterum. decipiens in. 1e-

o

cbi , nisi Superioris confenfus, & Archi- Epi-

gitimo pondere, men[ura z.. damnum paljo

[

150

fatisfacere. debet,

-

393.

fcopi izgpprabatia accefferit.

in F cclefiis Monialium nulli Sacerdoti Sacrum| Energumeni an ad Ordines admitiendi? 97.

i

facere liceat fenz facultate Arcbi. Epi[copi. 74« En[en breviorem in itinere deferrg an Cleri-

-

in B'f;(cþis mmdicii' mb vagentur eleemofyna| — cir pc-ifmiJjätm ?

I24.

ij

CaAufa,

-

L

30.| Epacle intelligentiatn nen babentes ad primam

h

in Ecclefiis fuorum Ordinum Regulares quando

Tonfuram an adimittendi $

99.

fs

pradicare , vel leclionem S. Scriptura. babe-

Epifcopi Adiffarum Solennia prefertim in fejii-

E

-

II

)

re poffmt ?

vitatibus Domini, 9 Firginis Gloriofz in

in Ecclefís mon þu'a' pradécandi licentiago. à

fuis Ecclefris celebrent.

l-

193,

)

quo Regulares babere debeant ?

du

Epifcopi ordinatienem inchoaturi Excommuni-

[-

àn Ecclejris ves. venales. proponere , vel emere

catiomis [ementiam [uper illos proferant , qui

non licet.

-

-

ls

20.

furtive a4 fufceptionem Ordinum accefferint,

Elc&lio Canenicerum - dum: imminet ,. abfentes

-

71

I930,

"

Canonici ad eam vocandi , nisl con[uctudo,

Epifcopi , Iyuz' plebes þln. commil[as

vifftare uc-

l

vel abfentia extra Provinciam fuadcant con-

quiverint , viros idoucos. ajfumant.

192,

lrarium,

-

-

188

t^

Epifcopi dum per/ä'ip/äl populo Verbum DEI

Elechus ad. Beneficium amequam inflituatur ,

j,

pradicare, Confeffiones audire mon fufficiunt,

quale Juramentum , C in cujus manibus e-

ad id viros idoneos affumant, -

192.,

n

vaátteve. debeat ?

-

"

146.

Epifcopi faltém tres Prirsarios . Seculares , vel

u

Eleeme[yna in. Solemnitate Corporis Chrifli pro

Regulares viros peritos babeant,quorum duo

acultatibus danda.

-

61.

3-

ad Ecclefiam Catbedralem fint. affidui , ter-

Elcemo[yna pro. Miffis fundatis fí valde tenuis

tius Curiam Epi/&apalem fequatm*

193.

lj

fit , num ad Archi-Epifcopum pro reductio-

Epifiopi ipfi Sententias. excommunicationis in

Ll

ne Millarum recurrendum ?

76.

vebelles pronantient,

239.,

4

Eleemo[yna i [atisfactionis nomine eroganda ,

ab Epifcopo alieno absque. dimifforiis a4 ali-

eam ip[e ConfejJarius non petat , neque aceep

"n

tet oblatam.

-

quem Ordinem promati ab Ordinis fufcepti

87.

executione tipfo Jure f[unt fufpenf.

1oO.

n

Elsemoífyna nomine f quid à Penitentibus /[ponte

Epifcopum bofliliter. infequentes , occidenies

,

i,

oblaium fuer

2Lny.

il, an. Conj

pf

quibus penis fubjaceant ?

h

fint ?

[

f.eyv arii atceptare

*

j

& Evangelium. in. MiJa latino [erime-

89. Epifala

31

INDEX REkUM

—

n legantur , & ea linguá vernaculá in Ec-

Euchariflid in v.zjäulo inclusd num iyfrvmo be-

-

clefís legere num permiffum ?

U97.

nedici poffit ?

61«

Epiftolas fideliter explicent Concionatores?. Y3.

Eucharifliá ad magicas avtes , veucficia , & e«

Efculenta , && alia bujusmodi tempore benedi-

qui abufi fucrint , corum abfolutio Archi-E-

&lionis , quà locó ponenda?

2I.

pilcopo vefervata.

-

$3.

Ejemialia Bapüfui fi dubium fit feroata fuif- Euchariftie €9 enitentie Sucramenta qui non

dust

frequemárint, am Minoribus Ordinibus ini-

fe , n B-aptijimu [«b conditione iteran

-

tiandi ?

-

-

;

29«

ab Efh carnium feriis -þxtff

& fabbatbis to- |Eucbariftie Sacramentum Regulares extra [uas

tius anni abflinendum.

27.

Ecclefras.num miniflrare audeami ?

66.

6;

duó ante

ab Efu carnium fefto S, Marci &

L

adEucbariflie devotum,&3. frequentem ufuim à

62

Afcenfionem Domini num abflinendum?18.

quibus fideles adbortandi ?

Euchariftiam. fideles ad minüs. |emel. in anno

Evanzelia dilueid? explicent concionatares.Yz.

Evangelium S, Toannis : In. principio erat

Pafche tempore fumant.

226.

Verbum. an & quando i M ffa omiiti pof-

Euchariftiam num priüs umere debpeant Sa . va-

it?

-

-

€9.

mentum Confirmationis [ufcepturi? -

574

ad Evangelium utrumque in Mif ftare debent

Eucbarifliam ante. celebrationem. Matrimonii

« fideles.

-

--

2g.

An Sponfþtmarc debeant ? Y06. 109. 11 1.

KucbarifHia eum &cbito apparaiu , & cum con

Eucharifiiam quibus pracipuis Solenniiatibus ,

venienti numero cercorum 466'371/(./1"107] ex

aut quibus im nect[ftatibus. fideles. [umere

enenda.

68.

debeant ?

-

-

62.

af

| Eucharifliam Feriá V. Cene Domini in Metro-

Euchariflia fub. fideli

-

ervanda.

-cu]io:h;z zï: Ecclefii

210.

politana Ecelefia fumentes: obligationi Com-

66.

Euchariflia in Feclefiis Parochialibus continuó ,

munionir Pafchalir num fatisjaciam t

& quà locó affervanda ?

58-

Eucharifliam qui in Pafcha [umpfev int (ignà :

Comm.

otan-

Euchariflia carcere detentis tempore. Pa[cbali

du libro flatás animarum ann

per quos minifiranda?

t

65.

di.

-

-

143.

Eubariflia nom intrà claufuram Monafterii

Eucharifliam tempere Pa[chbe nen fumenter vi-

Monialium , [ed in Ecclefia in Alari A4ajo-

vi ab ingreffu Ecclefte avccantur , & qmoeriu

-

226,

71 ajervanda.

158.

Ecclefiafiicá careant [epulurá.

Euchariflia ad egrotum non .deferatur , nisi|Eucbarifliam vaculó apertó num liceat infirmne

cam vere fit fumpturus, -

6I,

oflendere adorandamn

61.

10

Euchbariftia temp

Eucharifiam antequam. egroto Porwgaz Sacer-

ore Pafchali iiz propria Pa

64.

cbia [umenda.

doi , an eum brevi Sermone ad. devotionem

63.

excitare dcbeat ?

-

6I

Euchariflia. quà reverentià fumenda ?

Eucbariflia in Oratoriis privatir. nec feftó Pa-

Eucharifliam frequenter [umendam commemo-

-

trocinii , neque Dominici Sepulebri nomine

vent Concionatores,

I4

-

expouenda.

74

Eucharifliam [piritualiter fumere. qua metbo-

22.

Eucharifiia dum exponenda etiam occafione

do diebus fetis. queam fideles *

Eucharifiam puerts ob etatis imbecillitateim

Quadraginta borarum, femper in. Altari ma-

- jori collocanda.

-

67.

Sacramenti cognitionem non babentibus num

-

Euchariftià in. Altari expofità. quinam pro E-

minifrare liceatt

63.

jusdem cu[lodia in , precatione excubare. de-

ad Euchariffiam fumendam nemo accedai mor-

beani ?

-

-

68.

talis

Ff VERBORUM.

talis peccati reus , nisd priiu. contritus. & |Excommunicatio num in Scripiis pvofereuda ,

-

-

confej[us.

63'

€ caufa ejus exprimenda , exemplimque e-

ad EucharifHam precer faczenda ab vis, qui ad

jusmodi excommunicdto tradendum? | 931,

c

a

ry

Officia Divina ac.edunt,

I19.

[a]

Excommunicationem quinam

quando 'in-

i

Bxamen con[cientia ut. diligenter. faciant fide-

curvant ?

8. 66. 81, 82, 83. 94.110.

-

il

les à Confeffario mouendi,

85.

215. 219.

[-

142. Iïg'g. 196, 205« 214.

-

Examen quale fubire debeant ad Bencficium ,

222. 2334

h

ExcommunicationisSententiam nullus Pr'alatur,

79

f

'vel Con]?jïonw dl«td-i'cndds pmjïc-imdi ?

O.

vel Tudex poteflatem babens promulgarepva-

Hxamen &9 experimentum quale [ubire dabe-

fumat, nisi compeienti admeonitione prami[-

;

Ü

ant ad majorer ordines affumcendi. y o1,102,

fa. & prafentibus per[onis idoneis.

221,

[]

Examen Diaconorum fiat aliquantó. diligentiis

Excommunicato publice denuntiato fe partici-

de docirina Sacramentorum.

10O2.

pans , uum per ignorantiam [e exeu[are va-

-

Examen Sacerdotió iuitiandorum quale ? 103.

leat ?

-

233.

brans

Examen an & quale priis fubire debeant Ver

Excommunicato preente — fcienter cele

bum DEI predicaturi , vel Scripturam in-

fubjacet interdiclo , quo. durante fí. celebret ,

H

Icr[)remmri.

*

15.

16,

L.

irregularis efficitur , non nisà à Pontifice di-

—

i.

Examinari pro conciogando à quibus debeani

o fpenjandus.

2254

m

-

I1.

Regulares ?

Excommuxicatos ab Ecclefis limine | Ofliarii

-

-

Examinatores pro examinandis ad majoves or-

probibeant.

IOS5,

dines promovendis quot effe debeant?

98.

Excommunicatos

excommunicatione

amajori

^

je

Examinatores munus fuum non aggrediantur ,

non vitantes incurrunt

füinarmz 6XCOIIitie

-

"

rint,

nicationem,

234.

tl in manibus 'Aw/;vi- Epifcopi jurave

-

-

I4$.

Excommunicatus celebrans . irregularitaiem in-

xaminatores quAm confcientiort nunus. fuum

currit per. [olum: Romanum Poniificem di-

- exequi debeant ?

-

98.

-

225

' fpenfabilem.

3.

Bxaminatores occafrone examinum nibil acci-

Excommunicatus suortuus Sepuliurá Ecclefafli-

-

l-

piíant ante vel poft , fecus Simoniam incur-

cá non gaudet,

233.

vunt , à qua abfolvi nequeunt , nisd beneficiis

ii

Excommunicatur num etiam vicinis Epifcopis

dimiffis , C ad alia obtinenda fiumt inbabi-

denuntiandus , ut in eorum Diecefibus vite-

^

-

-

-

les.

45.

Üf.

-

222

n

Examinatorum Juramentum. quale ?

145 «,Executores Teflamentorum fuorum Clerici snon

,.-

alquu Examiuse pravio num quis concionari

-

alios. conflituant , nisi Cathelicos.

174«

pofí ?

-

11.| Executores Teflamentorum intrà annum à die

[/

Exàminis ad initium quenam oratio ab Avchi-

obitás Clerici Archi- Epifzepo , vel Officiali

f

"

Epiftopo , vel Ej« * Üfficiali recitanda ?. 98.

execuli Toflamenti rationem veddant, 174.

Excomimunicandi auoritas Parechiarum Re-|Executores ultimarum voluntatum de bonis de-

4,:

Gloribus penitis. imter dicla,

3324 funcHi fe nou. intromittant , donec de iisdem

04

FExcommuntcati num ad $. Communienem ad.

Iunventarium faærint.

204.,

À.

gitiendi,

E

-

62.| Executoribus Teflamentorum , &9. illis , qui ul.

//

In

Excommunicati , interdicli aa Patrinor agere

timarum . voluntatum exequutionem. impte

pofiai *

-

-

53*

diunt , Ordinarii inv

if

(2

ilent,

^

204.

91. Exemplar. Logationis bonorum.| fui - Bencficii

i

Excom&m'nimti ad ordines non admiitendi?

a

l

Pare;bä

INDEX

RERUM

Parochi drchi - Epifcopo , vel Offciali prid«

Extrevaa UntHonis forma.

22.

tranrnittant.

*

141.

Extreme Unciionis fructus , €9 wtilitates que-

Iïxperimmzum Diaconorum de concionibus ba

nam fmt?

-

-

9I.

-

bendis fieri. dobet.

IO2.,

Extremam. Unclienem minifirandi munus ad

Exorcifia qzmr:æi;t-! curam babere debeant! 305.|/ quem proprie [peclet ?

94»

Exorcifle munus exorcizandi mon. fu tipiant| Extvemam . Unétionem minifiraturus Paro

chur

absque. zirchi-

1'1]7tz':

ad qua egroium , G adflanies bortari de-

ebtenta.,

El;z'(wþæ/i licentia in fa

-

beat ?

-

105,

94.

Exiremam Unä?ianM diu no

*

775

d Exorciflatum non adngättcndi feg)zcmziö imi-

-

-

ä';üque Pr(;?

277

nevYéf,

99

minifirare Parochi parati fint.

9I«

Extincloria due t lamina ferrea ad Altare ba-

benda.

-

/

-

3.

E.

Exireina Unlio an ad falutem neccfaria , &9|Fabrice Ecclefie fructur Beneficiorum quando

an abrque gravi peccato negligi poffi ?

921*

appltcandi ?

-

I 30.

Exirema . Unclio num «rro. dum eft integris| Fabris, qui theeas pro includenda cera Agnus

fenfrbus miniftranda ?

$9I

DEI dicfa confictumt , que probibita? — 47.

Extrema. Uuclio miniftranda egroio , qui|Fabulas inanes Concionatores non narreni? 12.

rationis [enfum. amifit, f illam antea petiit ?| Faciem beminis in imagine alicigus Saudli ex

-

-

-

922

indufiria depingere probibitum.

19.

Extrena Untlio dum Sacerdoti minifiratur ex| Facultas Baptizandi in edibus privatis quibus,

-

qua parte manus ungenda ?

3*

& quando perm:fJa?

le

Exirema Unélio num ei , de quo. dubium :|Facultas ingrediendi Monafleria. Monialiun

viviuime fit , vel mortuur , [ub. conditione

-

conceffa non urgente necofftate, eff nulla 153

minifiranda ?

92.|Facultas an danda. Monialibus ob gravem ue-

Extrema Unclie num minifiranda ei , cui mua-

cefftatem ^Monaflerio exeundi?

153.

nus amputata , oculus. erutus. , nares , au-[Facultas ve[cendi cibis in Oradr'agq/ïrna veti-

réroe precife fum ?

93.

tir à guä obtinenda ?

27«

Extrema Unclio num ei, qui in articule mor- |Facultas, qua ex Decretis bujus Synodi ab Ar-

tis Bapiizatus fuerit , miniftrari debeatt 92.

cbi-Epifcopo requirenda eft , an cam.Officia-

Exirema Unclio an Mulieribur proximt pari-

lis coucedere poffit ?

176.

turis minifivanda ?

2.

Falfarii , € faljias literarum ex quibus pajfrm

ersenda t

Extrema Unclio quibus miniftvari debeat , ocl

224.

"on $

-

-

22*

dicià

Familiam , filiórque quan

:io aquá bene

Extrema Untlio nulli minifiranda , qui illam

Patres familias afbergere debeani

31.

-

-

ve|pu at.

91.

Familiares alicujus. infirimni flatim. Parocbum

Exirema. Unclio an C quando iterari poft ?

de bujusmodi infirmiüate certiorem r eddant.89

-

-

-

93.

Famulaium Judeis p

-

ra[tare Chri/h;anir probi-

in Extrema. Unclione membru , que duplicia

bitum.

e

funt , 9t aures, oculi , && num fub una

Famulos fuos. diebus Felis AMifa interefe ju*

-

93.

22.

forma inungenda ?

beant Patres familzas.

$n Extrema. Unclione $acerdos. fi. oleum aliud) Fafcinationes mcdicamentis inc

Ive^

ognitis d:W,(b

quàm Infirmorum erronet adbibuerit , quo-

fc an fuper[iitiofum ?

20,

enode erratum emendandum ?

92. Fautores bareiicorum [unt excommunicati.322

Lenefiella

3

E-T VERBORUM.

à

4:1 fugien-

Keneflella in. qua parte Confeflionalir , & eujus| Fefti

if diebur que jïdch;äm agenda , at

mægnimdini: effe debeat *

33-

A?

22. 23'

IA

Feneflella. urceolorum. ubi , & quomodo fieri Feftis dicbus ut Qblat

zïmer fiaut, Paroc

bi fludío-

7|

debeat?

-

-

35-

& curent,

-

135«

h

Feneficllula pro minifirandaMonialibus S.Com |Fefets dicbus ab opere fervili , 9 aliis. exerci-

uf

muntone qualiter con[iruenda?

159.

tationibus abflineudurm.

23.

(-

Feneftva. collozutionis in Monafteri:sMonialium Feflis Solemnibus Verbum DE! à quibus pradi-

-

l

ualiter munita effe debeatt

I161. 162.

candum

If.

f

Feneflra pro ve[libus facris exponendis ubi , 9 |Feflis. Solemnioribus Miffa. non. im. Oratoriis

[l

74.

q'H [

modo in Ecclefiis Monialium confruen

privatis , fed in Feclefta audienda.

da $

-

-

159 i Eefiroetates Patronorum [ue Ecclefie Epifcopui

EFenefira iu Eccleþi:qum—tal/cnd(e, queve cla-

in fua Dieceff pot[!. celebrari facere.. 212.

li

32.

tbris ferrvis munienda ?

ín Foflivitatibus fuis. judei nom periurbandi.

)

jales ad exter-

-

-

2224

Feneftre omnes per quas Mon

H

nam Eccleffam imirofpicere. poffuut , muró

Fefló Anuuntiationis B, V. M. ante Dominicam

E

162

n

obtureutur,

Paffionis occurs ente Euchbarifam à proprie

l

Eencftra quanum & Mona[lerio in externam Ec-

Parocbo fumenies num pracepto Communio-

;

clefiam. Aonialibus permtttenda ?

162

nis Pafibalis fatisfaciant !

64.

"en

]

EFene]vas falióm. duae. clatbris ferreis. munita:

Fefló S. Marci num ab e

-

36.

dum ?

-

[u carnium ab[ii

-

ag.

?

Sacriflia babeat.

Eeriá 1F. 69 VI, in Adventu , & Quadrajef-

Feftà Patrocinii in Oratoriis privatis um

Mif-

"

ma an Verbum DEI pradicari debeat*: Yi,

fà cum. cantu celobranda?

4

Kriá F. ene Domini in Metropolitana Eccle

Felos die num pracipua doctrine Chrifiane

capita à Parocbo recitanda ?

90-

fia Eucbariftiam. ab Arcbi-Epif' opo [«men-

;

ts obligationi Communionis Pajcbalis. [a-|Feflos dies in Archi- Dieceft [anclificari con[ue-

-

E

66.

150.

je

tisfactunt,

tos Regulares obfervare tenentur.

Ewrià V. Cene Domini unica tantiun Miffa in

Feflos dies in bebdomada fequenti oceurrentes

n

la

fingulis Ecclefi's. celebranda.

19

pracedenti Dominica po[fl Concienem Parochi

ün

Ferià V. fesmel in menfe Sacra Particule veno-

populo pfomulgent.

134.

vanda ?

-

-

60

Ftum diem. alicujus. Sancli ff populus uni-

$,

f

Eeriá VI. Parafceves Adiffa nullib

þ' fiat.

75

verfus ex. con(uetudine , vel voto celebret. ,

Feriis V [tis totzus annt excepto die Nativitaint

nuin de boc Sanclo dí£e flatuta. Officium du-

*l

Lr7

Domini [ub peccato moriali ab efa carnium

plex baberi debeat?

abflinendum,

:

2"'

Peium. diem alicujus Sancli fi

-pam popi

ili ex

I

Fefh dies in Arc

hi - Diecefi ,-

£9' Civitate Fra-

volo, vel devotione celebret , an Ofscium fe-

21l.

I17.

genft celebraudi quinam /ïntï 24.255

miduplex fieri debeatt

-

-

212 | Eeflum aliquod etiam [olemne ff in Aiem Qua-

t-

Pefi dies eorum , qiti in numero Sanilorum. . drage(rme , Quatuor Teporum , aut Vigi-

/a

25,

"

velati non funt , num celebrandi $

liarum incidat am. jejumium [ub. peccato

mortali fervand«m.

P

-

27!

h

Fefli dies quo tempore incipiant , quo finian-

tur?

*

25.|Feflum fi. occuyrat. Ferià IT. celebrandum , an

[^

[2

)

Eflis dicbus Do

ärina Cbrz'/iia;u fidi

libus à

Sabbatbó P'igilia ejus colenda ?

27-

a

Paro-

»

Parosbis tradenda.

icdEflam Patroni cujus. bonori. Eeclefra

ebialis

"

INDEX :.&ERUM.

chialis dedicata eft femel n anuo celobran-

eccideriut , anutil

4CC

47'5

bt

"

-

rint, od Ordines , &Y

dum.

-

"

j

-

212.

Beneficia non adpztttendi.

2154

P.

Kidei Articulos , &9 präiþm capita ign

eran- Filios [uos die Feflo Miffe iniere[fe jubeam Pa-

r

1e1 ad Sacrameuta non. admiüttendi,

»

52

48

tres familiar,

« .

[/

Fidei Caibelice profeffionis formula. — 2, 3. 4.|Filios filidsve ad. aliquam artem à judais di-

j

Fidei Profeffionem in cujur. manibus priis e-

forl

[cendam . amiitere Paremibus probibitum, .

anittere. debeant a. primam Tonfuram ad- Tilius ff de legitimo Matrimonio. natus mon fit,

[

miitendi *

-

-

99.

an Matris zomen tantàm in Libro Bzzpliz d-

frit

Fidei Catbolice rudimenta. ignorantes ad pri-

torum defcribendum $

f()b

i

weam Ton[uram non admitteudi,

99.| l'e:mnina Sacerdoti celebranti non injär'uiaz. 744

Trat

Fideles dum ad annos difcretionis pervenerint,! Femina quando Baptizare permiffum ?

51*

C

peccata fua. faltem. [emel i amno Sacerdoti Feueratores num. ad Communionem S, admit-

p

2:26,

tendi ?

-

--

proprio confiteantur,

63.

df

2«

Fideles à ConfefJario benigne acceptandi, €9. de| Fenum ab Ecelefris exportandum,

Trat

quibus mouendi?

-

85.|Fons Baptifmalis in Ecclefiis Parochialibus quo

c/'

Fideles ad docirinam Chriflianam à quo , &

loco , €9 qualis effe debeai ?

59.

quo teimpore vocandi ?

10. |Fons Baptifmalir quando lavandus ?

50,

Bra

Fideles dicbus Dominicis, &9. Feflis pofl Concio- | Fonti Baptifmali nemo innitatur.

S()n

nan inoneantur , ut pro animabus 4n. pur-| Fores Ecclefie quis ornare debvat

le'.

€71

-

gatorio det

2

ls fcrwnzcr orent,

135.|Forma Baptifpa.

$1. 2 I0.

fra

h

Fideles , quibus píis exercitationibus diebus fe-|Forma Baptifmi fub conditione.

52

210.

flis vazare debeant ?

22, 23.| Forma Bapzifmi num debzzb/ueritpralam quan-

Fideles tev. in die mantmeridie, &2 vefperiCam-

do invsfligandum ?

2l10o.

In

( pane fgnim ad erationem excitaudi, Y36.| Forma Sacramenti Extrema Unclionir.

53.

Fideles ut jejunia Quatuor Temporum pi obfer-| Forma Extrema Unclionis num ad Untlionem

went , Parochi eos bortentur.

95*

fFngulorum snembrorum proferenda , €9. vc-

-

-

l

Fideles num . bortandi , wt occafione Indulgen |.— petendat

-—

Fv ['

[ytat|Forma. Sacramenii: Penitentie : ABSOL

2

tarum Ecclefiis , ïJ

erogent,

paupcrib;:: Eleetnof.

-

D

E»]

21.

TR. 656

88.

Fidcles ad que efficacis boriandi à Conciona-|Forme Baptifmi nibil addendum, vel detraben-

toribus,

-

-

14.|

SN

dum ejje Parochi fideles admoncant,

hf

Fidclibus in Ecclefia quando flandum? 29.30.| Formam | Abfolutionis / proferens. Confeffavius

l

Fidilibus confeffis Penitentia ante abfolutionemm

dexteram . [uper. penitentis caput. elevatám

-

-

In

i;?:panma'a.

87

teneat , c'l[)ltl lamcen non ianzat,

88,

Fidelibus. quenam circa. Indulgentias à Con-|Fermam Baptifmi Plebani frequeuter piebos fa-

cionatoribus explananda?

J

*

4! doccant.

-

210.

Fidehbus queuam circa. Sacramentalia à P[zr-lFormulJ Abfolutionis à Pavocbis &f Cenfef]av iis

17;'1;;

-

D

Yochis , ('J"Comiaïfamrzbm exponen

da? 44.

fervanda proponitur,

88*

-

-

f* 46 |Formula Baptizater ad Librum £n[cvibendi.55.

Fidem «n alicui altevi 4:27/17*ïrzxc7"iizz Spouff an-| Formula defcribendi Matrimonia in Libro Co-

In

-

te Mairimonium iiztc'rroga;zdi.

IIO.

pulatorum,

1165,

Fidibus in popinis Clerici non [onent, — 12 g.|Formula precum pef! Concionem fuper. popu-

In

-

-

Ez'lzileomw; qui Canonieum. Clericum , & o — um dicinda,

14,

p

Forinula

2

430

i5 d

BORUM

Porniula Prefefionis fidei Catholica à Pio IF.|Frudlus omues occafione. pluralitauis Benefieio-

P. M, prefcripta.

D

2.

3.

4

rum mala. fide percepti ip. Ecclefte vefHitu-

nzz;!i Clevici

endi.

-

I32.

Fornicationis. labe contami

vert pe-

Fruttus non faciunt fuos Beneficia

;i fK Pr

ofeffto-

"

niteant, &j ab[olutionem ab incurfa. [ufpen-

ionis Cenfura ab Archi- Epifcopo petant.131.

nom fidei intrà bime[lre ab adopta po[fcffione

)

4e

Fortalitium de Ecclefia erigere fub excommuni-

.H09 eimittant.

]

21:

di-

cationiy pena pro;':ibitum,

Erucfus quinam funt , quo:

.jïa'elw ex bene

£ione Ramarum Palmarum percipiunt. 46«

Eraternitas Corporir Chrifti in Ecclefiis Paro

chialibus intrà trime[lre erigenda.

60.

Erucfus , £ wtilitates Indulgentiarum num [a-

lyatrer Pradicatores, 69 Minores Sactramenta

pà Concionatores declarare debeant ?

2I,

Clericis , vel Laicis miniftvare finz licentia

Eruchis Suris: Patronats: càm . fft. [piritualis,

Parechi fub pena excommunicationis 10u

nequit cum rebu temporalibus csmpen[ari,

audent,

-

210.

-

-

204.

Frutlus , 9. utlitates Saztramenti Extrema Un-

Eratres pr:efliäïi cusm affenfu. Parozbi in Paro-

9T.

chialibus Ecclefris predicare poffunt , in [uis

Gionis Parochi fidelibus explicent,

219.

veró tempc[Hvo man? pr:edicarn.

|Fruclus num amittat , qui ad dicendum ofi-

cium B. V. M. devindiui illud orave intere

Eratres pmdiä*fi Hs ,qu& in Parochialibus Ec-

-

-

?"utit -

129.

clefis de fure peraguntur , papulum tn fuis

-

Ecclefíis mon occupent,

230.

Fruclus num in velbertina ref:äïmnmla die jc-

-

29.

Fratribus Predicatoribus , £$. Minoribus uum

junii fumendi $

à Jure permi[fum de licentia Dicce[anorum| Fructibus Beneficii emnibus , vel. eorum tertia

228.

parte Clerici quando priw,»zdi ?

130«

Confuffiones audire , && abfolvere?

Eratribus preditlis confiteri Parocbianos fuos|Fruges num aquá benedictá ajpergenda? — 31.

Radlores. Ecclfiarum nom perinittant , nisdh Frumenta ab Écclefis , & Oratorits exportan-

dd.

-

-

32.

por Pauenies Diecefani Epi[copi fuzrint depu-

-

lati,

-

-

229.|Fumalia quid?

172.

Fraiwibus pradittis fi Epifcopus licentiam au | Functiones majorum Ordinum diligemer. obe-

und«.

-

E

diendi Cenfeffienes fin? caufa denegaverit , de

IOf.

fpaciali conceffone. Apo[lolica. id faciendi li-| Funétiones Parochiales occaftone abfentit à Be-

beram. babent facultaiem;

229

ndicie nullatenus intey mittenda.

132.

Frons. poft fufceptionem Confirmationis quibusipr

o Fundateribus | Beneficiorum vità. funclis

I21.

ablui,C9 abffergi debeat?

51-

quando Miffe legenda

Frontem Chrifaate illitam-in fufceptione Cou -

Funis , Exequidsque qua devotione Sacer dotes,

&& Glerécz concelebvare debeant ?

142.

firmationis nemo tangat , nisl priiis abferfa

fuerit.

-

-

37*

Funus ul cumitentur fide

54de

-

les fe[w. à Parocbi

Frudius Ecclefie Beneficiique. quacunque. arte

Lbortandi,

1420

ufztrp.fmtef cxcommzmzcg!iancm incurrunt,

Furiofis Extremà Unctio an miniftranda? 92.

-

-

142

Furtim ordinati num . qui fini ?. quando in-

Fruclus Beneficiorum fuorum pro vata omiffio-

quirendum $

-

r

97

nis Offcii Benefi. iati. fuos non faciunt. 129.

Erutlur Beneficiorum pro rata omiffi Officii in

GD

fabricae Beneficiorum, vel pauperum. Elee-

erfoia

mo[yuss erogaudi,

123, Ga?ellam ab Ecclefis , Ecycl:/z'a/li:iwe P

: pro

iNDEX RE RUM

pre eorum vcbus propri& extorquentes. qui- itn Hevofi

h

; prolapfi , cel relcpff poft ,fuf:cpfum

bus penis [ubjaccant ? .

2E5.

Ordinem po[bac ad Ordines non admitten-

di.

-

-

Genibus flexis aute Altare effe debent Matrimo-

96,

(i

nium conirabentes.

III.| Hercetici num ad Communienem S. admit-

H

Genibis

[2

eX

i Santliffmum adorandum,

29.

tendi ?

-

3

f

62.

Genuflexioner. in M

1

E.

fa. E7

"

unclionibus Ec |Hareiici nu

m Patrini in Ba-pzi.fmo effe p

o[fnt ?

clefiaf:cit altevo genu u[4ue ad terram flexo

-

-

-

53.

h

-

f;wi'mdm

710

Haretici qu(zm;mng]ue Setfarum , &8 eoy

147

Genu utroque flexo Miffe Sacrificium audien-

errovibus credentes funt excommunicati.222.

[

um.

-

-

29.

cum Hareticis , 9. ecorum min'fvis frc',j.-wn-

H

in Gradibus Con[anguinitatis, vel Affinitatis com-

tem con[uetudinem Clerici uon babeant. 125,

pnzandis [:mpr:r vemolior attendendus, YYs,

Harcticorum Libros vendentes ZQuo, C cui

H?

Gradu Altaris ex qua materia confici debeat?

denuntiandit

-

91

-

-

34.

Hevrciicorum Sztlam . damnave

, improbare

Ho

Gradus Altaris cujus altitudinis , longitudinisy

debent Concionatores,

I2.

& c. effe debeat ?

-

34

. Heereticos convitiis , 9 contumeliis afficere uon

Gradus l/sngus an ;

fl/a

debent Conzionatorcs.

I25

:if'qzw-lo:o In Sacri

[

collocandu s

37

Hereticos ettam d breve tempus ad fervitia

Gradus quintus Confangutnitatir, velaffnrtatis

Monafterii admiltere num liceat

15f.

H

Jfí ex una parte , etiamftex altera fecundus ,

Hoaveticos fubditos fí babent Barones , €9. Nobi.

que

aut quartus exiflat; Mairimonium abs

4

les Catbolici, quo [ludio cos ad gremium Ec

115.

D

difpen[atione contr abí poe[t.

clofie veducere debeant ?

9.

Gradus [ufzipere volemtes nom. adenittendi

Hareticor wiriverft?. fideles. maxim. Payochi

p'iusquàm Profeffonem fidei emi[erimi, 5

il

Diecefano , vel Inguifttori pravitatis harcti-

Gramrnatices vudismenta docentes an ad. Pro-

ce denuntiáre debent,

222,

- feffonem fidei teucantur ?

$*

l

Herb

« num invefestiuncula vefpertina die jeju-

-

H

|

nii f[umenda t

28.

H.

L Herbarum . Beneditlio quibus falemnitatibur

20,

21,

Habitum Clericalem ,€9. Tonfuram Clerici om-| fieri foleat ?

li

nos deferant , fecus facientes quas penas in | Herbas certo die , vel uodle eolfigere an fuper-

-

currani

125. i98.

flitiofurn ?

-

20.

H

Habitum fue Religionis qui deftruerint, contra H

E

Via$ apagyp.'nzf Conciomatores snon nar-

£05

lan

YCHl,

-

-

7/7777 proce-

12.

deudum.,

quam npo/lïzf:u fever

149. Hifleriat apogrypbas continentes imágines num

21

ad Habituze , Pro

4

[€

f» If

Pt

-

18.

H

oncem admi z'-::r!m p

£G.

ugllel pingi probibite,

nuts in Capitulo Monialum ,

[

[

de cujw| Hiflriones ad Ordines non admittendi,

96.

licentia proponi debeam t

157.| Howicide ad Ordines non admittend/.

97.

H

Heredes Picardos , vel alios baveticor. Cloricil Hom icidium voluntarium qui commifer:nt.,

H

non infrituant ,nec eis quid Jure Logati re-

vel illa effective procuraver int, corum ab-

linquzmz.

174.

foluiio Ar. bi - Fpifcopo ve[evoaua.

Q22.

ab Hisfwfi li

beri ut fint fi ub;z'izi , qui cura;

» ha |Homicidium , vel mutilationem in

-

Eceleffa,vel

bere debeant &

9.

ejur cemeterío fub [pe. immunitaiis [erpe-

0n admitendi

WANS itinuniiate non gaudet.,

214.

de Herefi jhjþc.fii ad Ordiïze: "

^

96,|

*

