nc Apofiolica coutrabaut , Paroebi invigrlem.|ad Matutina Officia fideles conveniaut.

23«

"

-

I16. Matutinum , &9. Laudes num Sacerdos perfol-

M

Matrimonium a'cufans , vel contra illud tefli

vere debeat priurquàm Adiffam celebret. 69.

ficans num , &9. quando audiendus .. 2 17.| Matutinum tantim ovare. intermittens. dimi-

,

Matrimonium eo die , quo fit tertia. denuntia-

diam frucfuum partem diei /mif: corre[pone

dentem amíttit,

L

À

tio, absque facultate Arcbi- Epifcopi in fzri

129,

ptis obienta uon celebretur,

L LI.| Matutinum Officium in Metropolitana, 9. aliis

l)

Matrimonium celebraturi Sponfi prius cofífefüy — Ecclefüis qua bora vecitandum.,

120«

IO6. 109. 11f.|Medendi ariem Glerici non exerctant.

A26.

Eucharifliam fumant.

Matrimonium contrabendum in quibus cafibus) Medici in cujur manilus Profeflonem fidei e-

-—

impediat , & comractum dirimat. cognatio| — mittere debeanit ?

f*

t

218.

M

fpiritualis *

Medici ante emnia infirmos montant , ut pec-

Mairimonium inter vaptorem , 69 vapiam

cata fua coufiteantur-

$9.

-

quando nullum $

II2.

Medici fi cis confliterit , infirmos confeffos non

Matrimonium nuim efficiat copula carnalis fub-

fuiffe; neque eos teriio die ulteriits vifttent,89

ficuta. promiffonem de fuwuro ?

216,

Medici confilió um cibis in Quadragofima ve-

[

P

ff

Matrimonium [ecundum de fa£fo. comrabentas

titir, E de cujus licentia vefci liceat?. 27.

etiam . [ubfecuta carnali copula feparari dc-

-

Medicis , ut pro cerporali falute. nibil «egroto

bent,

-

216.

fuadeant , quod in periculum anime con-

Matrimonium contrabere nullus audeat , nisi

vertatur , [ub qua pena probibitum? — 89.

M

án proprii Parochi , C du(orum , vel trium

Medico Catbolieo , & non barctico Itali utan-

tef'ium pre[emia.

107.

iur.

-

-

138;

-

AMairimonium fi malitiese imspediri probabilis

Meditari quanam aute ,

9g

poft Miffam Sacer-

das debeat ?

-

69. 70,

fulpicio fuerit , quid agendum * 108. 111.

Matrimonium acceleraud fi. jufla caufa fue

Meditatione colebritatis que agitur , nur dies

L

i

vit , ad Archi - Epifcopum pro difpenfatione

fafti coleudi ?

22.

denuniiationum recurrendum,

1II.

Meditatoui num ante adininifirationem $a-

dMatrimonium celebraturus Parocbus quenam

cramentorum vacandum ?

9.

I

iIO.

Munbra infirini priusquàm 54 Olcó inungan-

à Spon/ï; mveþigare dgbgat ?

IY .

ET VERBORUM.

Wt

tur , mundanday85 peft Unzlionem quibus, Minorum Ordinem Clerici nom modo Gramma-

94.

& Ut-

Hj

& à quo abflergenda?

tice ,fed magis

Cf,'þi-

Membra . que duplicia [unt num in extrema

CEBÍ.

: -Ecclc/iajlim- difciplin

-

129,

Ill,

Unctione fub una verborum forma inuugen-| Miracula minüs probata Concionatores on nar-

[

dxl g

-

-

93.

V,

-

z

*

I2s

ii

Jdendici: Eleemo[yne | causá i. Eccleffis. monMiferabilium bominum

;dujk: 4m Clerici tue-

vÀSenUUF,

-

-

30,

ri po[fint.

-

126.

ffti*

Ih

Menfa mappá mundá conftvata paretur, quan-

A4iffa una tamim n die à quolibet Sacerdote

:

de ad infirmu

Ven.

celebranda,

E

j ur

-

m $$. ,Eücbari-(iia eft defe

72*

D

4,

'610

Miffa de Spirita S. pro elecione novi Pontifrcis,

116.

Men[a. Clerizorum. etiam. Laicis. pra[entibus

-

vel Arcbi- Epifcopi in AMetropolitana, €9: Col-

. fruggli; ,

124

Iogiatis Ecclefiis cumn cantu babenda, 77. 78.

va;

lt«

à Menfa non dilzedam Clerici nisl gratiisDEO! Mifja folemnis in anniverfario Coronatonis,E9.

a

:

AC s.

5

125.

Con[ecrationis Romani Pontificis , vel Ar-

0

idi

&rix

25

Menfe cui Clericus. affi

et .mci;la feu co

chi-Epi/copi in Metropolitaua ,&5 Cellegiatis

cujusvis Clerici non accumbat,

125,

Ecclefüis celebranda,

75. 76.

rii-

," 691

Men[am non accedaut Glerici antequam illi [1a-| Miffa folemnis pro defunffo Romano Pontifice,

tis precibus benedicant,

124.

vel Archi -

eleo

itti«

Mercaturis Glerici abflincant,

126,

branda ?

Epi/äo;io in quibus Ecclofíis «

L

T.

f«

Meretrices num ad $, Communionem admitten-

129

-

-

Mijfa prior in noife Natviatis Domini ante

dat

63.

auroram celebrvari. permifja.

72«

aliit

I20

Meius. qualiscunque [it ,mum excufet , ft quis [elMiffa unica ferià V. Cene Domini , 8 Sabba-

G

£05c

Íun afferat ad cemmunicandum excom-

tbüSancz à in fingulis Ecclofüs celebranda.]5,

1a6.

lt«

municalis , vel cclbrandum coram cis € c,| Mifsa Feriá V 1 Parafceves nullibi frut.

15»

-

-

*

f

195. Miffa ut Sabbathà Sanctó, aut in Vigilia

Afume

Metus amiffonis bouorum. temporalium & c.

piionis B. V. M, veferi feu. poft. meridiems

PW-

mum excufet fubditum ab exequutione snan-

9

fíat , nullatenur ferendum.

73.

dati fuperioris vatione , publicationis pro |Miffa de Dominica , el Feft

o eum feeunda O«

T

eeffuum contra vebelles *

195

1189

vatieue de Sponfis legenda eft , & Bonodiékio

Mimi ad Ordines non admittendi.

96.

Nuptialis Dominicó , vel Fcflá. fiat;

113.-

"T

Mirmos , moriones Regulares in [uis Manafleriir| Mi

-

a durante Concione à sullo. Sacerdote ffrat,

ID

non alani,

I5I.

Á

-

124..

:groto

Minores. alate ad. quemvis ordinem vequifita| Miffa cum cantu in Oyatorür

privatis FeflóPae-

[ otte

ad Ordines non admittendi,

96

p

trocinii num celtbrari pofft ?

7À

Minores Ordines nemo fufcipiat ab AAbbatibus Miffa in edibus privatis à nullo-Sacerdat

e 66*

u

privilegium conferendi Ordines babentibus ,

lebranda.

a

-

734

38

nisi fit cjusdem Ordigis Regularis,

99. Mifsà abfolum& preces

pro: gratiarum. aclione:

ytt^

ZMinoribus Ordinmibus initiandi à quibus teti-

-

perfolvenda, -

g.

: 70A

monium adferre ,€9 qua fcire debeamt 99.Mifséi abfolutá modeffs Domum Avzlii - Dia:

0n$

7 (I u

Minoribus Ordinibus initiandi latinam linguam| — pro conoent

-

[

)*

[aliàm intelligant,

99.

clufrs..

t cong-regati-' accedani., Laic

Á

s

168,

jde

Minoribus Qrdimibus initiat in Ecclefia cui ad- i Miffa absque auGtoritate Ec

Qinit--

"

cl;,[t'æ gi/ail

[eripii [unt, mnunus fuum. exerceant, — YOO.I.— t, vtl mutári? pottfj,

TT«

ii

Nn z

$

rUD

DEX RERUM

7

in Miffa pro quibus erandum ?

|

vel Epifcopus fecit , num eodom . die aliusfa-

in Miffa Vinum quale adbibendum ?

74

cerdos eelebrare audeat *

69.

Miffe nec ante auroram, nec po[e meridiem ce-| Miffam quoties in bebdomada Parochi celebra-

lebrande.,

72.

ve deleani?

130.

Miffe defunc'forum qzmnda pro Arcbi- Epi[co- Miffam. in Oratoriir cclebmndz ufut non nii

it dicende *

121:

magna de caufa perimituendus.

73.

Miffa defunétorum qzmndo poji Laudes , vel Miffam ficam nullur Saccrdos celebret fub pe-

120.

poft Primam peragenda ?

na [u[penfonis à Divinir.

774

]

Mt[/e Sacrificio qua devotione fideles intereffe| MiffJaya ffccam. audientes pracepto de Miffa au-

debeani 2

22. 29.

dienda non fatisfaciunt.

7T-

Mijfe folemni Feflo Corpa; "m C/arz./iz pze interfmti Miffam captam ad Inflantiem cujurvis Sacer-

l

fideles,

T:

dos denue non incipiat,

(Oo

ZMiffe [elemni in anmwrþm! foletmnitatibus MifJawn de B. V. in Adeentu [ummo mart cum

-

fideles interfint.

23

cantu babendi ufuy laudabilis perpetuó re-

Miffe num eo die, quo. Sacramentum Confir -

tineudun

-

-

73.

snationis fu fccpmrz Junt , fideles intereffe de- MifJum. primam mum celebrare liceat. absque

)

beant ?

-

30

facult;ztc Archi- .Epzfcopz vel Officiulis fcriptà

Miffe Suuma in Metropolitana , c5 Celleziatts

Ovttnld.

-

104.

Ecclefis quando peragenda ?

I20, Mtþm primam celcbmre volenites à quo pruu

Mif« de Spirttu Sanéílo , que anie Cangra"auo-

in facris ceremoniis approbandi

7I.

L

nem celebrabitur, omues cum Ton[ura Cleri - |Miffam primam celebrantibus ipfa die , aut octo

cali , 9. babitu talari induti interfnt. 167.

/cquwzttbu: invitatum. folemnem praparare

Miffs celebratio in Ecclefia Parocbiali die Fe[lo

fub auapæna probibitum ?

209.,

1

1

ob ab/anlmm Purochi nullatmm omittenda.,

Mrfam in Alari portatil eelebrare fi cui ab

^334.

Epifcope conce[[um , id in loco ventofo , aut

1

Mif« d:ebm Feflis filios , 6) famulos intereffe

p::rzculof) fieri fub. qua pæna probititum $

—

jubeant. Patresfamilias,

22.

209,

Mif« die Nuptiarum contrabentes interfin 3 Miffam in c/aaro aut intrà claujïm Menaflerii

i2 Mijfe celebratiene quanam feroanda auvi-

Manialium celebrare fub qua pena prohibi-

-

-

.-

-

tanda *

69.

Üum.

159.

Miffam in Ecclefiis Monialium uemo. celebret

Miffale congruum uon .lacerum fit babens dc-

eentes cordulas,

-

69.

absque facultate 4rcbi- Epifcopi.

74

159,

Miffale qualem ornatum babere debeat ?. 41,

Mifam Dominicis fefHvisque diebus antequam

Mifale babeant in ordinatione ad. Saccrdotium

Presbyteri celebrent, pleberm num alienus ad-

-

& eundem de

aj]ummdz.

'Jo4.

fit Parocbianus intervogent ,

ex Miffali verba Con[ecrationis recitanda, 70.

Ecclefía ejiciant.

206

Miffam nullus Presbyterorum f£n& miniftro cc-

Mrjf.zm pro Ecclefiaficis, 9

Benefactoribus vi-

lebret.

-

-

199.

l4 funilit omnes 117]4 die congregati. cele-

-

-

Miffam antequam celebret Sacerdos , quenam

l/7 et.

1(7.

-

69-

perfoloere debeat?

Miffarum comparationes ponitcutibur nou in-

Miffam poft ebrieiutem eclebranies graviis pu-

jungende , [ed quidpiam pauperibur' Pres-

nitndi.

-

-

IZfQ

byuris , aut alüis eregandum — fuadcatur.

-

[

228.

Miffam in Altari in quo Eam Arcbi- Epi[cepus,

Mif/a-

BI

VERBORUM.

Itfgs

AMiffayum nsvarum Offcía, que Sancta. Ro- Meonaflevia Religioforum falutaris collocutioni:

f9.

caurá quando adeunda ?

23.

mana , C Univerfalis non vecipit , vel ia-

lras

fituit Ecclefía penitur reprobantue,

209. Monafleria Monialium quibus, & de cujus l-

Io,

Mrj/ämm Muumcvo umuqtgirgue prowunere jua

centía ingredi liceatyvel non?127.150.152

! tir]

-

16.

-

-

164.

»/Zni.rf;:cz'st.

1

Miffarum [ol

emnia quibus pre[fertzm fefHivita-

in Monaflerio Monialium nibil edificetur , in-

!Pæ.

tibus Epi[copi in [uis. Ecclefiis celebrare. de-

fl'auretur. absque - facultate Archi - Epifcopi,

-

£ant €

-

193.

E

157.

^g

i dl

Miffarum Tabella in

:S'acrt;üia app

endenda., 45.

Moniales Divinarum rerum contsmþlaziani U4-

cent , €9. vana colloguia fugiant,

I61.

(b

Miffas tres fefto Nativitatis Bomini Sucerdotes

ltl«

celebrare poffunt.

39.

AMoniales fingule propria voluntate fepofita ma-

[d hd

153.

10

Mifas duas [ub cantu. in

Eud-cm Eccleffa

gis idonsas ad Officia eligant,

(l

dem tempore celebrari probibitum.

209 |AMoeniales emnes Prioriffe ,— Abbatiffe obedién-

156,

j (t«

Miffas plures uno die celebrans quam penam

tiam, &9 obfervantiam preftent,

incurrat ?

e

'2.|Moniales vota caflitatis , obedientie , pauperta-

7j

u

Miffis miniftrem Ton[urá initiatà. dum Clerici

tis fideliter obfervent,

153.

rqm

Minorum Ordinum defuerint.

104./Moniales qu&xam . praceptla fideliur. fervare

Miffs per defunctorum . legata fundatis fi ob

debeant ?

-

-

153«

104

enuriam Saeerdoum fatisfieri mon. poteft , Moniales ad regule , quam profefe funt pra-

Prlül

cripium vitams in[iuant , &) compenant,

(^

num id Archi Epifcopo fignificandum? 16.

DI

L

lo

in Miffis, €9. Orationibus quotidianis pro Rege,

I93.

"

& Reginà Clerici, €9 Religiofi erent..— 194.

Moniales omnes num. Confeffario extraordina-

in Miffis defunclorum oblationes faciende.135.

rio fe prefentare debeant ?

164.

108,

j ul

in Miffts , 9. Officiis Divinis paramsenta. fint

AMeniales due num Confeffarium. Sacramenta

egrotis intrà claufuram minifirantem. co-

[

coloris pro fefti , 9. funétionts vatione, Y18.

L

m*

in Miffs jure' reduéfionis celebrandis quorum

mitari debeant,

164.

200«

defunélorum commemoratio fieri debeai? 76

Moniales due $ Seuioribus.eos , qui claufuram

in Miffs reduclis quó modà pie Tefaterum

intvoierint etiam Superiores , C Vifttatwres

hii

-

hi

MUf«

voluniati fatisfaetendum *

7

£omileniur,

164.

Moniales puellas. ad-Monaflerium finz lteentia

19

Mouachi non in Eccleffis incorporatis , jl-d in

AMona[leriis vitam communem agant, 150,

AArcbi- Epifcopi acceptantes num excommu-

"

"i

nicatiouem incurrantg

154.

Menachi Balnea publica non accedant.

I48I

1$9,

Monachi num Patrinos ageye po[fmte

53.

Mortiales canius , collaguia,ri/ïu in choro vi-

m

L

Menacbus nullus. Poffofftenes, redditus , vel a-

ient,

158.

J 44*

if kzcm lettio:

1ivatent 160

T.

liud quidpiam proprii babeat , fed id Supe-

Moniales diebus fefl

riorum mauibus ojferatur.

206.

Moniales Bona Monaf[lerii altenare , permutare

?5

Monafteria uova in Arcbi-Diecefi fin? liegntia

nan pofunt abs

vfeniia,

|'Ute

147*

& confenfu,

que Arc/:f;Epifcapi pre,

E

1f7*

til

"Archi-Epifcepi nom eon[ruenda.

Moena[leria Parochias incorporatas babentia

Meniales num Matrinat, Commures , fufceptri-

rf

253* 57* 153*

duos rainimum uvenes. in celebri Gymna-

céroe agere poffnt?

,(*

Jfo alere procurent , ut idoncos Paroclos ba-

Meniales Miffe uen in[erviant , neque ántrà

n*

- bere. poffiut,

151.

clauftra Monaflerii refpondeant, — 14. 159.

Iuf

Monise

110«

Jj

[

INDEX RIL]((UM

Moniales legere, fzvibere, & e, docere num Cl-

fanguineis ,ftoe aliam apud fe edutet , vel in

vicis liceat?

-

I27.

À

fua. cella dormire permittat,

16T1.

Moniales libros bereticos , aut profanos nec le-| Monialis nulla bonoyes , Officia þiMowj?erii

M

' gant , nec apud [e vetineaut,

160.

ambiat,

-

-

1E.

Moniales unà locó. in fiugulis eellis dormiant.| Monialis nalla

g'(?.*ït. 160,

-

-

-

I61.

-guiäpiam proprfii La

-

!/

206,

niien-

Meniales [ingulis faltzm menfibur, 5 folemnio-(Monialis que. juffa neglexerit, neque pe

ij

ribur anni diebus confiteantur , €9 commu-

tiam injunclam adimplere voluerit , & que

nicent,

-

L

164.

-

punienda

156.

AMoniales te i anno Confe[fario gxtraordina |Monialis dató vefperi frgnó. filentii in alterius

Ml

rio confiteri po[[unt.

164.

eellam [e non vecipiat,

161.

M

Woniales emija profeffone num ad preces bo-| Monialium confeflones nullus Confeffarius cx«

rarias quotidie recitandas teneantur ? Y57.

cipiat , nirl obteuta feriptà facullate Archi-

Moniales chorum diu notkique feequentent, €9

Epifcopi.

-

-

81.

M

Officiit pi inter[int.

158.| Monialium corpora quo loce fepelienda 165.

M

AMoniales quande cum ecomomis , aut aliis lo-1 Monialium vota in cletlionc Abbatife , vel

.cqnü cog

untur ficzlltqtem ab Abbatiffa obu-

-

-

Priorif/e à quo , & ubi colligenda ?

155.

neant,

I61.| £Monialium nemiui cuj'mczmquc Ordinis licet

M

4Moniales penitentiam ab bbatiffa e. impo-| — poft. Profefionem à AMonaflerío exie ub pe-

!)

Jitam pertinaciter gon vecu[ent , mec delicia

"a excoumunicationis,

152,

priora invicem objiciant,

156,| ZMonita Concionatoris filiis, €? aliis domaeflicis

JMeniales obtenta. ab. Arcbi - Epifcopo. facultate

faluiariter narvranda.

23-

M

4l

? Monafierio exeundi duas. [alitm. probate Monflramia ex qua materia , & qualiter or-

vita feminas fecum. babeant.

1f3.

-

aua effe debeai?

59*

M

dManiales. AMatrismonium. comrabentes excom- | Mon[lrantia decenti tegumeuto adiuflar Jállio-

sunicitonem ipfo faéfo incurrunt. , 218.

li contegenda.

';"a:

4Monialos fuueris ducendi causá ? claufura nou| Monfirantia wt facile eximi pofft oftiolum.

M

excant,

E

P

6j.

bernaculi aptavi debat.

$9.

JMoniales que Regalaribus fubfum,im. quibus Morbó caducó , eronicá , comtagiosd laberauies

are de-

pmjäïtim báfce Cou,

ad Ordines nou admitiendi.

97

beani ?

-

j/timziam; obfero

EI

.Ayo

165.| Mortalia peccata ut fugiam fidales. à Concio

eum AMoniali luxurza peceatuza. mortale qui,

natoribus adbortandt.,

14.

M

coimtni[erini , corum ab[olutio Avchi-Epifco |de Morte conjugis prioris cui conflare debe

i

W

-

pa, réjeroata,

82.| antequàm quis ad J,/Efcæmdæ.s nuptias ad:ni;-

JMonialibus literas ad confanguinsos auvextra

taluv.

-

"

-

114,

neo5 f[cribere , vel exaratas accipere wum

de Morte Saloatarir quami pi2 dicere de

beant

J

-

liceat absque facultate Abbaiif[a ?

164.

|

Concionatorcs ?

135

JMonialibus à Monalerio exeundi facultas non| Morum imegritate , & vita exemplo Clevici

h

nisd urgentibus neceffitatibus concedenda, X g3|

omnibus pyeluceant,

126.

JMonialis nulla ad. Eccloffam exteriorem acce-icum Muliere fujetia. commarcium quicunque

P

dat.

o

-

1$$84 . Clericus babuser

ceat ?

AManialis uulla. puellamm. aliquam frve ex. con-|

-

i. .q—uibm penis fubja

L

V

150.

li

Adulie-

ET

RBORUM

y

l.

»

!

[4

L

Mulierei pml!d; legere, feribere dozentes Catbo-| Nocefftas urgens am eximat à

5

-

Qua; dr (zg.f/ -

li

lice [int , &j jþoäam viLa.

140.

"a ?

-

0.

dun imminent traclan.

n

AMulieres. Ghrifliana non fint Nutrices Jud«eo-

Negotia ardua Ecclefia

Yuin,

-

-

(a

^

da aä/änm Gunomici mum ad ea vocandi ?

"

ZMulieres iatrà claufuram AMonafteriorum. vi-

-

-

188.

j«

YOrua noc vecipienda uec ad nittenda.48

Negotmz:,a cu]zmru gcneru Clericis tra/azbzmc

-

-

126,

[

AMulieres ad /c;fwzfa Man,zfiermmm AMonia-

]

lium uulle admittende , nisl probata vita ,

Negotlis Secularzbus operam dare im. Ecclfise

-

H

87 licentid ab Archi- Epifcopo obientà, 153.

-Ron licet.

-

39.

t

AMulieribus in. Ecclefía nemo collaquatur,

3C.

Ncpom £orum , qui Pralatum ,Clericum occi-

*

Mulieribus proximé pawtum num Extrema

d.

devint &9 c. ufgzw ad quartum gradum ad

l.

U

CLi

o minifiranda?

92.

Ordiner, 9. Beneficia nullatenus admittendr,

-

"

AMulieribus cujusvis conditionis Glerici uon co»

213«

babitent,

-

-

"

127

Nobilee Catbalm , t £n locis eis fubjetlis Ca-

AAulierum renes in Extrema Undliene nen þmt

-

ibolica Religio confervetur , propagewr , &

ungendi,

o

-

93.

Jubditi barctici ad Gremium Ecclofie per-

"

ü

AMuuitionem de Ecclefía erigere fab excommu-

ducantur , [atagant,

9.

214.

P«

uicatione probibitum.

Noctu Clerici non vagentur , neque fin2 caufa

ZMuficalibus in[irumentis Glerici im popistis non

domo exeante

124.

n

-

--

J

jwzmt

1 25. Nomen Matris quando in Lilryo Baptizatorum

-

)*

AMutis an Extrema Untlis minifiranda? 92.

fcribendum ?

$6.

'a

AMuiui in contrattu ultrd fortem quid perci- Nomina quanam in Baptifuso znfantab,æs impe-

-

pare an peccaminofum $

13.

neuda ?

-

53*

Z

AMutuum confifHit in rebus que numero , pou-

Nomina fidei profzfflonem emittentium à quo in

209.

L]

dere , mmf wa determinantur,

librum (pecialem vefereuda ?

Myfierium S5mi Mlj]:e S.acrlfimpapula expla

Nomina Librorupa venalium fint approbato In-

nanduim,

li«

dice reperterum À Parocho ad Archi-Epifea-

h

E

9,

pum deferenda,

1j

N.

Nomina corum , qui prorogato frbi tempore

^

Nares 4s. Exirema U:zc'ïwne fub. una. forma

Pa|chalem: Communionems nou. [umpf[erunt

j

inungende.

93«

Ara/n-Epzþ(»pa deferenda,

65,

]

Nuialis dia: alicujus Saucli num Ojficza di

Jl)ll i

Nomina Rclqummm fingallatim de[cripta avcíe

celobraudus im ea Ecclg 4 , in qua.ejus. $.

eisdem alligauda,

E

17.

l.

Ceypus, vel Reliquia zrf;m; affervatur? 117

Neminati ad Bcnajiom A qmlmsws pev[onis o t

[

Natalium defecfum patients ad. primam Ton-

m]lztzmntf;r,, tniis) examinati , C9 idonei ve-

furam nom admittendi.

99.

perti fuerint,

-

I44.

Nuiivitatir Domini feflà ires. Miffa à quolibet

Neminatus ad Bmcf sgum antequam invefria-

Sacerdote: celebrari paj]zmt.

(')

tur , qmzla Juramentum, G in cujus mani-

[

bus emittere debeat ?

146

Navicula ex qua materza , 69 eujus forme e[-

lj

e du['(, 7122

-

42-

Notariaiós Offiium afJumere volentes. priis

Naviculam cum mcenþ & Thuribulum 4co-

profeffonem jïdez einittant,

)-

n

Jyti preparare dumt.

10j.|pro Netario publico neme [e gerat , antequam

L)lmcn

INDEX

RERUM.

Diecefano. de. ['ai creatione fidem fecerit ,

O.

fecus E xcommunicationem incurrit.

197*

i

Noviti2 MMonialis Paventes , Curatores , tempa-

f

Oblationes Ecclefia Parochiali dicbw fefis fa-

re, quo illa in probatione ej

ciende.

-

-

22»

4 Muna/ierio!

nihbil ex ejusdem bouis tribuant.

153. Oblationes primó mares, deinde femine offe-

*ani.

-

Novitie ex Monufterio Monialium ante Profef :

-

155.

Jionem fi abierint , omniu. ii reftituemda. , |Oblationum injlimtum(ï quibus temporibus fan«

que fecum attulerunt.

1j3.

'eitum , € querum Conflitutionibus commu

-

Novitiarum curam [ola Magiftra babeat loco. à

nitum ?

"*

I34.

c«teris [eparato.

I 56.

Oblationum; inflitutusm. ubi viget retineri

, ubz

Novitias in. quibus , vel maxim? Magifiva eru-

r

negligitur reflitui Parocbi , $. Concionatores

dire debzat?

156,

tcurcnt,

-

-

135.

Novitias: quas prafetta Monaflevii babiles in-

Obligatio Bosorum Ecclefie dum. imminet fa-

ventrit , finito Novitiatu ad Proftffonem a4-

cienda abfentes. Canonici num ad eam va-

snittat,

-

155.

candi?

-

-

188.

Numerus. peceatorum fingillatim. in Confeffione| Obligatio veflituendi: quando oriatur in co

"lra-

explicandus.

Í,

é u mului , vol dcþoþti H

H

14

Nuntio Ape[lolico M

iffe pmfc-nzi' Liber Evang

e- |Obligationes m Inventario verum Ecclefra , &$

liorum ,C Pacificale ad oculandum defeven-

Beneficii Parochi annotent,

*

-

I4I.

a.

71 |Obfetrices , ut à fuperflitionibus abfincamt , à

Nuntio Apoflelico profundam reverentiam Sa-

Parochis ssonenda,

Y5*

Obfletrice

obibi-

cerdos in fine Mifje faciat, antequam popu-

le benedicat.

[]

TL

ium.

5 Chrifianas babere äudæifs pr

220,

Nuntium Tudicis fpolianr, vcrbemm, excop

Obfleiricibus niii à

-])roprio Parocbo ffnt

&!P ?0-

mnunicattonesm dncurrit.

196,

bate munus boc exereere probibum. g.

Nupiie fecunde non benedicenda.

113.

Occafronem peccati mortalis vitare noleutes nutn

DI

Nuptiates folemnitates: quibus anmi temporibus

ab/ol

Cv

ndi ?

[

»

86.

interdicie ?

II4. I115.]0culi ambo num in Extrema Untlione fub ea-

1254

Nuptialia convivia Clerici eviteut.

dem forma inungendi

93.

Nupiialia eonvivia Meniales non accedant. 153

Oculis non vagis,[ed inCbrifliCorpus piz conjcétis

quziasxjudæarum accedere Chrifitanis pra/ai -

Euchar:fHa fufcipienda,

6:

bitum,

-

-

6.

J

Odium deponere nolentes num abfolvendit 86.

Nuptias fecundas. benedieens quomode punien-

-

Ozconomes Abbatif/e Monialium babeaut, . Y62.

dus ?

-

217.

Ojferenium peculiaris com memoratio in Miffa

ad ,Ntopl,"dö' ]Z*czmdfz; non adinittetur ignorans

Sacrificio à celebraute fiat.

135.

I14,

num prier conjux vivat , nec net

Officia Divina in choro alternis vocilus atten-

Nuirices Judeorum non [int Mulieres Chriftia-

£. difiinéi? vecitanda.

lIO9,

-

-

7144

1235220.

4d Officia Divina diurna , vel soclurna dum

Nutricibus iufantem annó etatis non completó

convenieudum erit, id

sampanarum . pulf. u

in. leélo fecum vetinere probibitum,

-

$.

Jffsn:ficeiur,

119,

a4d Offcia Divina in ingre

;

u chori quis Ordo

fervandus ?

I1I9.

Officialer

-

E

T*

i

VERBORUM,

O ficialer x*?oäi:';;za Chrifiane ehizendi, * 10.lOlei infiemoratna Fafculum à quo. fub extrema

Unclione tcnendum ?

93«

Officià Divini perfolutia juxia rit«m Brevia-

B

rii Pragenfis. dirigenda,

117.|0eum Sucrum in Ecclofüs fub fideli cuflodia

L

p

ad Officii initium nuin omnes furgere dcbeant ?

fervandum.,

2IO,

?

l

119.|Okeum aliud quàm Infirmorum f£. Sacerdos in

»

Qäïciis omnil.ms privatur ipf; faclo. ab e

mifa

exirema Unttione errone? adbibuertt , quo«

2

fidei Profeji(me recedent,

6.

modo erratum emenudandum 2

2,

ls

in OfficiisDivinis paramenta pro ratione fe[H Operarii in docirina Chriftiana el'gendi. . 1o.

h

habenda,

-

118.1ab Opere fervili feflis diebus abfHivendum, 23.

li

Officine dicbus feflis ,

dum Concio babetur ,|Opus ervile aggredi volentes die feflo faculta-

-

23. 29«

2

.

"t

xon fint aperia,

tem ab Archi- Epifcopo impetrent,

»

Officio duplici , vel /ämz'duplici quanam dies ,

Opu[cula manufivipta non evulgentur, mii ab

i«

aut. fe[Livitates celebranda ?

Il70

Airchi Epifcapo recognita , & approbata, g.

j*

Officio folemns fertA 1. Parafceves quinam in

Oratio : DEUS , qui inter Apoftolicos &c,

S.

tereffe debeant $

--

.

quando pro zrcbi- Epifcopis dicenda?. Yat.

ll«

Officium Defunclorum in quavis Eccleffa diebus

Oratio: DEUS veniz largitor &c. pro

120.

12f[,

3!

ex prifco taore con[uctis reciteer.

quibus in Miffis dicenda 8

Ü

Offcium. Defunctorum pro. Romano. Pontifre

Oratio Vefperuina , quam Salve vocant ia om-

defuntio 1n. quibus Ecclefiis per[oloendum.7 7

uibus Ecclofris à primo Sabbaibo Quadrage-

i

Offcium Defunctorum pro omnibus Ar. bi- E pi-

Jamna ufque ad Feriam IV, pof- Dominicam

[cepis Pragenfibus quando in. Maopolitana ,

Palearum perpetuó obeatur.

1235.

M

ji-

& Collegraus Eecleftis dicendum t

121,

Oratie quanam ab drchbi - Epiftepo, wel Ejus

Officiali ad initieum examinis , velad ves

2,

Offiiusm. Divinum | intermitemes: Beneficiati

fructus non faciunt fuos.

129,

magne deliberationis recitanda?

98«

j^

22.

Officiuu Divinum. reciare nefciens. Monialis Oratione evebriore dies fefli colendi,

h

ad Profeffonom non admittenda,

157. Omzigmm Dominicam frequcnzer cxplanmt

Officium Matutinum in Metropolitana , & aliis|

Concionatores.

12.

6

i

Ecclefis qua bora recitandum ?

120. Oraiionem Deminicam chorum adeuntes. [ub«

Offcium moriuerum pro vivis nulus audeai

miffa voze dicant.

119.

-

-

?

facere,

209. Oratienem Dotminicam. peniteutes fciam , &

j

Offcium parvum B. M. V, in Metrepolitana

P

quid fi cam ignoreui $.

89,

&9 Collegiatis Eccle/fis. quibus diebus recitan. |Orationem Dominicam ignerantes num adSa-

6

-

-

dum ?

118.

cramtenta admittendi ?

48.

52'

n

Qfficium parvum B, M. V. recitare ne[ciemes|Orationem Dominicam , aut alias preces ab[o-

as Minoribus Ordinibus initiandi

99.

Iptionis tempore. pexfolvendas /| Confej/arius

h

Officium paroum B. M. V. erare devinélus il-

peniteuti non izjungat.

87,

lud intersmitens penffenuim, Íructumm am/[-

Orationes quaenam à Sacerdote anie Mifjam

9-

fioni num obnoxius ?

129.

perfoloenda

(

I

Qfficium privatim in Cboro- non dicatur , dum

Orationes in AMilfa, Divinisqu

; Officiis dum

di-

lw.

h

comainuni Officio opera datur,

cuntur , nemo [edeat, [ed emnes genufieclant,

9'

Offcium de Beatis in Sanélorum numerum non

-

120.

h

- dum relatis abrque facultate Pontifigis num|Orationes quenam ante,

& po]ï Congregati

0H

9I

-

-

117.

fieri pofft ?

Diece[anum flexis zenibus dieendat 168.170

"

[*

Orae

INDEX RERUM

Oratiostes ab bercticit: ediclas Moniales mon

1

Epzj&opo, vel Ejus S'ujrmzneo baberi folet,

fecltent,

-

-

160.

95.

Orationes [criptas ad bominis , vel Jumenti cu-Ordinatio C!crum wn cum imminur

LAP27

ucvl

faci-

rationem adbibere num fs wuffmo/itm ? 20.

enda auenam Pralati vi Offz

- circá /7/ g^

Oratoria quo loco, & nun ad formam templi

movendos inquivere debeant ?

g-«

con[iruenda?

--

Ordinatie Sacra dum babebitur

73:

r;perp*/uc eó

ex Oratoriit quenam exportauda t

z.

l Minoy

A5

induti fint primá Tgn/zm j

15 Oratoriis privais quando Mrjït eum Cantu

initiandi.

1040

-

celebrari peffit ?

[

Ordinationem priuquam 5[71 copi tncboenut fu-

3n Ovatoriis privatis ultimoó triduó Majoris beb-

Pc'ï quaf excommunicatios ïöjöf"'cntld-m [Jz 0T

domade AMiffa non celebretur.

T5-

-

1(/3

ferre debeant ?

in Oratoriis nemo dormiat, neque altgm/p,a

ad Ordinem Sub. Diaronatis nan p* amoyenr' Hi,

fani tra&etur , vel aj/erucmr.

733

qui ]:lmn per annum in Acolytatu. gon fm-

rit ver[Atim.

-

Üratoriorum æ;!z/ic:ztzo non hii magna d«

1024

.

cau[a per mittenda.

u^

Ordiner ab Epifcopo , in. cujus. Dieseff degunt ,

Oratovium novur: absque facultate 4rchi- E 1;1-

i

Ragulares omnes fufcipere debent.

I48*

fcopi edificare- nemo audzai.

29.

Ordines. extra I)zæa/tm f /fz/fffcn volucrint

£

Oratorium i Sacrifiia pro eratioue ,

f6-

Regulares, quale teflimmonium Epijzopo à quo

ditatieue Sacerdotis babeudum,

37.

ordinari woluerint , exbibere teneantur

*

-

-

148.

Ordinandi licentium Sede Avchi- Epifcapali va-

eante. an Capitulum. Metropol. Ecclefie con-

-

'

Ordines Minores ab Abbatibus fuis an. Regula-

ecdere poffit ?

IO).

TC /u/upm poffai ?

-

98.

Qrdm.mdz aliene| Diecefis literas dimiffovia:

Ordines Miniftrorum , qui Sacerdotibus defero

bal'bhlnl-

-

9/.

viant ,nuae plures fint ex Ecclofie di[toftio-

nc ?

-

-

Ordinandi in Minortbus Ordm:i'm gzz.e fcire

95*

debeani ?

-

99.

ad Ordines quinam admittendi vel uon? | 96,

-

Ordinandi in Miffa ad Ofmauum Candelar

97, l1oO.

190.

21f.

iniegrar pio offerant,

104.

ad Ordinei Mujam vel Minores nemo promn-

Ordinari ad titulug Patrimonii

vel pcnf onis

vendus,qui Profefliongm fidei non emij mrt f.

-

IOr.

quinam qu nt?

a4d Ordines Saeros neio promovendus nis l

Or4dinarius loci prefentatum ad BeneficiumCu-

fHimonium exbibuerit [c Beneficium Ecclefia-

ratum im Ecclefa prafente plebe per. Deca

fHcum pacifici poffidere,

1OO.

num viciniorem protlamari faciat

207.

4d 0mum Majores af unpudi quale exasmen ,

Ordinati in. Majeribus Ordínibus cum licentia

€ experimentum juL:n debeant, 101. 102.

Capituli Metr apol Sede Archi- Fpifcopali va

-lOrdinibus Minovribus. iniati jdlum femel in

eante num ,€9. ad cujus p/aczmm n þ;g)m-

Hmonje ,

€. dicbw folemnioribus confeft 55.

21

«

-

406

Fm/ur/jim,n jzsrmmr.

120,

Ordinati in. Minoribus cum Ejusdem Capi ituli|t

Ordinibus Minoribus initiati z2 u564104ue mtu«

licentia Sede vacante um privilegio Clerica-

nore , C in gquibus pracipuz [e exercere

i

E

bïdu-"?-

debeant ?

-

-

lCO.

li gaudmnt ?

M.

Ordinati in. librum quenm Matriculam vecant| Ordinibus fívc Minoribus five

AV

ajovibus initiari

-

mj'crlbmdi.

Io3.

H;f':r'lnbuf..f 7'14)1(1'0 CJ in 71(0 7.'6/? tü ia &di-

Ordinatio Sacra [ex auni temporibus ab Avkhi-

bus Archi-Epifcopalibus comparare debeanito

15

ET

VERBORUM.

!'(v

ff,

in Ordinibus conferendis Scrutinium ex Con[fli- Palmarum vami Damzmca P-z/&ba aniecedepte

95.

tutionibus. Ernofli I, Archi - Epifcopi quale

bencdicendi.

6;

TU

-

fieri debeat *

96.

Panis Benediclio qmbw fà jlwzzaszm fieri fo-

/M"

leat ?

20,

in Ordinibus Sacris con[flituti a4 boras Canoni-

Ih

u

i

cas fub peccato moriali quotidie recitandas|

Panis tamtim an ia refeciluncula vefpertina

. teneniuva

-

429:

diei jejunii fumendus *

28.

L

Qrdinum Mcyorum f»mäwm: diligenter obeun-|

Pannó decenti Baptiflerium tegendum.

$9.

Iu*.

ác.

10f , Pannus preornando f[uzgeftu qualis ;'mbmdm ?

tju('

Organa dum [)ulfmmr ad Mj]am, aut v[üe-

-

33«

o

vas nibil impurum adsnifceatur,

118«|pro Papa in M:ja orandum.

s.

190,

per Organum dum aliquid. cantavi feu vefpon | Paraliticis num extrema. Un£lio miniffranda?

n

deri. dehet , id ab u/« uo de eboro intelligi-

—

--

92,

Vfte

bili voce prmumlw!w

1 19. Paramenta omnia debitá formá [int. confecla.

02

-

-

Ornameuta Altaris cougrua fint.

69.

69.

U

Oraamenta , & Ornatus Ecclefia i ingulis annis Paramenta duplicia pro folemnioribus €9. fevia-

4

»

per Se;zzaref C t'þit'!ll revideantur,

2()30

lis diebus babenda.

-

38«

H

n

4d Ojimrmum f loteumo camplato Minores numiParamenta integra omnium colorum in Sacri-

adimitiendi $

nqlü

&9,

ftià Paroch.alis Ecclefue babeamur.,

38.

li

Ofliarii Oficia quenam [imt : ?

104. 105.|Paramenta in Miffis , Divinis Officiis fint ejus

f

Ofliolum Tabernaculi qualzm adapiandumts9,

coloris,qui pro fefHi , ac funclionis facre va-

^

fl de

Oftiolugs taniitm. pateat in Qüïczm/s dicbus. fe

tione pre[criptus eft..

I18,

00,

-

-

MA

jlüo

23.| Paramenta pæo/ïtfcptzonc Ordinum uece[faria

f«

Oftium pre mzm/imm!a Mamalzbm Euchar iflia

non.lacera , [ed munda quisque fibi procu-

-

-

(lf f

um perrnfzszlum &

1 8.

vet.

1032,

j

O[lzum nulluim. babeatur per quod $ Monafte-|Parafceves: die judei iu publicum non pro-

rio AMonialibus in Ecclojïdm pateat acceffus.

RT

-

deant fea oftia E f;ndira: claujas teneastt,

iij

148

| 221.

TL

O/ZHLmSnzm/im p:fï:lo feráqueoc cludcndum 16 |Parenter qualw Compatres j,ro Bapt'fmo filio-

33-

i!.j'l

Oftium Turris Gampanilis claufum fit,

rum fuorum deligeve debeant ?

53*

&l

Qverum efu. an guadra(gef ma iempore ab[- |Parentes filios filiáive ad aliquem artem à ]u-

-

"a

mndum ?

27.

dsis difcendam nomn mittaut.

t

Parenies ui filios /;40.0" 44 Ordine .rf/hpwnda:

P.

jittl

fancte inducant à Parschis admonendi, 95.

»]

Pacificale ex qua materia ?. 89 qualem orna-| Parentes. im ])m,mmtum cientes: fi Mairizaos

1O.

ium babere debeat ?

-

j

]u

42.

nium et/am in facie Eccleffe vontrabant num

d

Pacificale intrà Mljüm 44 ofculandum quibur:

*

pralw illegitima cenjehda

217-

deferri debeat ?

-

71 Pareniibus zh!,ah!"'?' anuó «tatis. non completó

20,

ml

Paganus antequam ad B.:pt:þnum admiitatur

ad lcélum [eccum aectpere lpro/rbztum. 54,

r

Teftimonium de ejur vila. À que queren- |Parentibus filios fuor ad Sczbolas €9. Acadcimias

dum ?

"

-

