Caibolici ffmt Ludimagifivi &^ ulii docentes.

6.|pro Chrifmate Arcbi - Diaconi vel Decani ali-

lien-

Caibolicos Ligraf L

bi-

beant,

*

-

udim;giüri ziz /E;Julis ad

2$

lur,.

quid £xtorquentes Beneficio perpetuó [po

-

-

220,

Cauponas adire extra itineris occaffonem Cleri- CbrifHiane mulieres judeorum nutriceston fim.77

cis prahibi:um.

125. Chriflianis judeorum convivia , nuptias, Syna-

-

in Ca'ponis cytbará

"2 [o-. — gogas adire probibitum,

nent.

P

fidibns , EB-' e, Clerici

123. contra Chriflianos ad. judeorum ritus redeun-

- Caufze Matrimoniales à quo cognofcenda & de-

j velub contra bereticos procedcndum.

eidenda ?

^

-

116,

[

-

-

222

berurgi

INDEX RERUM

Chyrurgi Profe iflionem fidei emittere dobent,. 5.| Clerici quibus vite. adliomibus pralucere. de-

beant ?

*

Cibi ,[Joquue exce[fum Monachi vitent, . 206.

124.

a

Cibum cum bercticis ved corum minifiris Cleri |Clerici Sacramenta Pæmtmmc 9 Eucbariftie

ci non fumant,

-

«

125

religiose quucntmt.

I129. 123C.

Cibus cocfus in refeíliuncula vefpertina -die. je-|Clerici funus. exequiárque. demoriuorum qua

Ü

junii uon f(umendus.

-

28*

devotione concelebrare debeant ?

142.

Cinerum [acrorum ufus ad. excitandam peni- |Clerici in Ecclefüis , Cemeteriis nibil forenfe, vel

ü

-

ientiam ab Ecclefia introductms.

45.

profanum promulgem.

14T.

Giugulum & candido filo conficiendum , & cu- |Clerici vivi [eu defuntli bona nemo furripiat ,

-

-

gJ

jus longitudinis?

35.

aut a[portet,

I7f.

Circulatores - f[pecfacula dzcbus Fe./iu non agant, Clerici defuntti ves unioerfas quinam obfrgilla-

ü

-

-

-

36

ve debeant 2 —

-

1750

Cireumflantie peccati an . in confoffione expli- |Clerici ab intflato demortui bona in ires par-

dz

canda *

-

-

81.

i5 dwzdcnda.

-

175

Circum[lantie [peciem peccati mulautes. necsf-

Glerici de bonis Ecclefje nomine acquifftis teft..-

-

larió in confzffione ex[)hcanr!:z.

86.

Yi negtmmt

172.

(Z«

Citationts Judicialer in quibus locis , aut qui-

Clirici quibus cobabitare po[fnt ,nec ne?. 127,

bus diebus facienda ?

-

196

Clerici mulieres. fufpeclas vel concubinas domi

Claves Baptifierii f)lus Parochin. diligenter cu

fua od alibi deunemues quibus penis. fub-

-

E

jaceant ?

200.

G

flodiat.

39

ü

Claves à janua Monaflterii Monialium à quo de

Glerici. concubinatár for;zzmtzamfae rei veré

die aut nocfis tempore a[fervande ?

157.

pænumnt &5 a!fr,lum;zcm ab incurfa [ufpen-

32

Clavi & [crá fores Ecclcfæ ftni munite,

ffonis cenfura ab Arvibi- Epifcopo | petanz,

-

[

Clavis Taberuaculi à Parocha diflinclt .zj,oru;m

L

-

I31.

da &9 nemini committenda,

59-

Clerici in /:'scm eon[Htuti Matrimonium con -

trabenics fmt excommunicati,

219e

Clavis ab oflio per quod Euchariftia Monialibus

|

G

minifiratur ab Abbatifa vel Prioriffa affer-LClerici in faeris confituti de. facto Matrimo-

-

-

velur.

178

nium conirabentes num pmz*er excommuni-

j

cationem ca[umi Avchi - Epifcopo vefer vatum

Claufuram Mozaflerii Monialium quibus, & dc

L

-

eujus. licentia iup edi liceat vel non ?

153

incurrani?

ED

-

-

162. 163.199.

Clerici € arnyï'zzm feu Macel/arierum commtr-

cium evitent ,

& quid fi tevtió moniti non

Clerici explicitt & diflindie ea omnia credant,

-

ue Romana credit €9 , docet Ecclefía.

186.

de[Hterini ?

198.

Clerici Beneficium. quodcunque. Ecclofiafticum

Clerici docendi , ánter pretandz muntus exercen-

obtinentes bas. Conflitutiones intra. menfem

tes Profeffionem fidei iutrà bimeftre emittam,

-

-

-

-

fibi cosparent.

177.

*

Ciarm barbam more militari nonm mutriant,

Clerizi duo mappas fub cammunmne]ïdblmm

-

123,

fuftineant,

-

64,

Clerici Altari c)" Archi . Ep:fcapa quales veve-

Clerici majoribus fuis. in affurgendo & incli-

ventias faceye debeant ?

-

71.

nando reverentiam &€9 debitum bonorem de-

Clerici in. Áltaris miniflerio. cui Ecclofie infer.

ferant,

-

194.

-

vire debeant ?

104.|Clerici Minorum. Ordmum non modo Cramima-

. dic

ET vnmþonpm.

[4

zic:e,f&d—magi:

if?liflæxflüdia Clericus autbovitate Patroni. abtque inflitutione

vacent,

'Ecc.le/iajlim dif.

-

i:o.

Epif: opi in Benefizio [piritalia €9. tsnpora-

Chrici aliquem ad eligendam in eorum Escle-:

lia admiuiftrare prefumens. Beneficio fe in-

dignum reddit.

-

2CI.

.

ftis [epuluram indu.entes , quam penam in.

curran 2

-

-

20j.

Clericus à Beneficio absque fui Superiorzs licen-

Clerici larvati. perfonatíque publict wel priva

tia fe abfentans , eodem Ben

Supe"

-

e—frio pv

200.;

]

tiyi non inzedant.

123.

riorem primna'm.

Clericus inferviat Sacerdoti celebranti,

74

Clerici quosmam Libros fibi procurare & in co-

rum leclione ver(ari debeant *

127. 128.

Clericus fuper. quibus Teflamenium. condere ,

Clerici omues Tonfuram Clericalem con[picuam

aut donationem facere pojft ?

204.

defevant,

-

122.

Glericus pro fornicationis. crimine quoad [c

ip[um [ufenfus , non. tamen ab aliis in Di-

Clcrici Feria VI. Parafceves nam SS. Eucbari-

-

*

2C00.

'fliam fumere debeamt $

cS.

vinis cvitandus,

Clerici tam Seculares , quàm Regulares ob quas

Glericus ff modó cum una , modà cum alia im-

caufas ab executione. fuf.eptorum. Ordinum

pudica muliere deliquerit , qualiter punicn*

r

-

-

IOO:

dus ?

I;0.

ipfo jure fint fufpenfi?

Clerici [ufpeufione durante o

dinum funtlione:

Clericur quitunque contubinam , mulieréme

obeunss an irregularitatem incurrant , juper

fufpectam bubuerit , quibus penir fubjacent *

120,

qua à folo Pontifice po[funt difpenfari? 1oo0.

Glerizi quibus veftibus uti debeant -

122.

Clericus wgab.mzdus in ma-lcfcia depveh

enfus

Clerici in veflita quenam vitare debeam? 123,

m; à Saculari potefiate. captivari p

o[fit ?

-

-

-

214«

Clerizi nullàm pecuniam apud quemvis ju-

deum iituló mutui vel depoffti elocent.

7*

Clerut. ad pre?e: in mmiverfaria confecra

tionis

l6l

Cleriii caveant n verbó ,vel nutu caufam car

"Archi-Epi[copi fundendas invitandus.

Clerus. civitatis, ville, ubi Clevicus detinetur

nifici prebeant , ut rei moriemn acceleret , fe-

cius árregularitatem contrabunt,

122-

capiivus:, non expeélató mandaió. ceffatio-

nem fa

Ü

"

iai à Divinis.

-

Clericis quenam precepta aut probibita? 1 25.

J

214.

-

t 26.

I27. I98.

Clrus Secularis 69 chulari; guandanam

Clericis uniuer[is quoad morum & vita bone-

propur. judaos generalem cefationem à Di-

»

198.

vinis facere debeat ?

2214

ffatem gzlænqm agenda aut vitanda?

-

-

199.|Cechlear ad naviculam quale effe dcheat? . 42.

Clericis & in. dignitate Ecclefiafliva. conftituti| Cocfrices Clericorum. mum.40. annis eminores

quas caufas in. judicio profcqui liceat ?

effe po[fint *

-

127.

-

-

-

195.| Cocfrix eidem men[a cui Clerici affident ,non

accumbat.

-

-

I25:

Clericum corotam &9. babitum deferenüm Áine

mandato Judicis Ecclefraftici mullus Laico- |Cueis licet co fenfu carcant an Extremma Unclie

-

vum fab pena exzommunicationis captivare

miniflvari pe[fa ?

92.

D

prqþunaa

214 , Cuemetería murà ctrcumcintla effe debm.. 34.

Glerium peregrinum nullus ad Divinorum ve- |Cemeteria , nt quid in eis indecortfiat , Oftja-

-

lebrationem. admiitat , nisd preter formatas

vii cuflod/ant.

10f.

licentiam Epi[copi , in cujus Diacefi celebret ,|Cemeteria judeorum per ex. bumationem cor-

I

exhibeat,

[]

-

ISOI

-

porum non vielanda,

222,.

:5

INDEX

RERUM

1

in Cemeteriis ves venales. propouere , & que

Coueflio unica tantiim . fiat die jejunii,

28.

D

Aalía fatere non liceat ?

-

350.

Commemoratio defunclorum Legata ad pios u-

Cemetertum Ecclofre contiguum num ceu[catur

*

E

fs velinquentium an. in Maffs reductis fie.

pollutum , fí Ecclefia f polluta.

208.

và debeat :

-

-

16.

Cemeterium. quando ratione. co

vporis fepulti

Commcentarior nemo evulget , nisd ab Atvchi.

Epi-

i

zélo €

ftopo retognitos , G. approbator,

81'

Ecalcþaji.ica

jüppo/iluin mancat interd

-

205.

Comimercia vel Officia A,Sæcularz'a Clerici mon

C

Cemeterium pro firmisate jörmlitfi foffatis val-

tY 4c

Íent,

-

-

198.

lare fub qua peua probibitumt

214.

Communcantibus varó quenam Parochus dili-

Cognatto Sprritualis inter quas perfonas oriatur

genter. explicare debeat ?

-

64.

ratione Baptifmi Parochz Jï;z'glz'buf declavent.| Communio Saeva infrà Aatffarum Solemnia fi-

-

-

-

£2,

delibus miniflranda.,

64.

Cognatio Spiritualis ex confrmatiene. inter

Communio Sacra in Solemnitate CorporisChrz[li

-

-

quos oriatur ?

51

vel zntrà Octavam fumenda.

65,

Cognatio Spiritualis inter. quos. Matrimonium|Communio Satra. ad «egrotum non

deferatur ,

contrabendum . impediat , &9. contratlum

GL

-

niil eam vere fit fuo puurus,

C

dirimat ?

S?a'zïSQ

(

V

ommunienem Pufcbalem quilibet in Parorbia-

Cognatione Spirituali jundli inceflum commir-

li Ecclefia à proprzo P'aro bo fumat, 64. 149.

tenws cafum Avchi- Epifcopo ve[ervatum in«

Commun.onem Sacram. drebus Foftiois confefft

€uYTunt,

[

-

-

^

Jideles fumant.

D*

Cognitie caufarum Matrimonialium quibus iu- Communtonem Sacváam gt

"

-

L

.'.'z;'/z(;'o à pi

oprio Pa

ter diéfa ?

218.

rocbo fumere dc

H

U

vant, 4

ui tmpore P;zf beà

Collauio Beneficiorum. dum imminet facisnda

- Parotbia abfueruni.

66.

num ad cam Canoniei ab[entes: vocandi ?

Communtonem Sacram! à Domrica Puffon's

-

-

I88.

f

u[gue ad Offavam Pafcba Regulares Laicir

Colïec"fmw-E[ecm'o

Á

fynarum |pro. fabriezs Eccle-

non shtut[irent.

E

149.

C

Jiarum [int omntum exceptione de plebe ma-|a4 Comimun onem Paf balem: admittendi

aite -

joresrs

-

-

213.

Jlationems Confef[avià qualem . exbibere dcbe-

Collcciores Eleemofynas fidelium in cos

1

E

"P

t

UsEc-

ant g

-

E

66.

clefiarum Rectoribus nem expendant

213.lad Communionem admittendi jam ad- lt num

P^

5

Cellez;ate Ecilefie mom compre

FU

p6

iduntur in

à Parecho

x

Confofarto priàs examinandi,

-

-

-

G

generali ma;zdato z ut Suffraganeus ponat la.

63.

pides primarios pro. adificandis - Ecclefiss. ad Commumionem Sacram quinam non adma-

-

-

213

tendi?

-

62.

offunt 31 Comedé ad ordines non. admittend/.

96,

Coüegizzm E;Cölgï:f quot Ai'tzsrz'ä babere L

-

E

-

213 |Comede uon exb:beanter nisi ab 4rcbi - Epi-

(

Collequia im choro. vitanda,

-

I20.

6.

[topo , wcl ejus Offictali comprobate,

Colloquia facniliaria €€. vidicula Clerici eum

123.

(

Comediis Cleries mon intevfint.

La£cis non mifceaut.

-

06,

P

Conmpatres susm ,

[mo adbi-

"6U giiot in Bapt

-

Comam Clevici nom nutriant.

122.

bendi ?

52»

C

Co-ma,y!uianef B compotationes Clericis probi-

Compatres quam "

Igalonem bqäe;mt erga fi-

fi&,

-

-

124»

-

53*

ltos fpiritaales ?

[i

Come[[ationer ubl fieri. mom deleunt

30.

£t

—

o

TOSVE RB(SR U/M.

3

»8.

in Completorie ad C?z;zticum : Nunc dimittis,|Cozcionatorer ante predicationem Verbi DEI

"

-

€'c. an flandum ?

30.

an & quale examen fubire debeant $ 15.16.

fe

,

Compuiibus reddendis obligati ad Ordines non

Concionatores Per[onas in dignitate Ecclefiafti-

- admiitendi.

-

96.

c& vel. Seculari conflitutar ajperits non. ve«

od

p

Coucilii Trideutini librum quisque inira. tri-

prebendant, fed miti oratione moveant,

3*

-

mefire fibi compartt.

179.

Goncionatores populum anoneant , ue bomines

101

Concío dum babetur ip/b tempore in eadem Ec-

dicbus feflivis perfonati incedant , neque cbo

n

Yeds exerchant.

-

23-

j

clefía Miffam mullus Sacerdos celebret, 124.

Concionatores de smorte Salvatoris quàm pt?

Concie ex antiquo Ecclefie vitu intrà celebratio-

-

74.

nem Miffe baberi folita, fia

olum.

dicere debeant ?

13-

j

f pof : Jvml)

ante Offertorium,

134.

Concionatores Oblationum Infliitutum ubi illud

2

/,

Concio intrà celebrationem Miffe num ad Alta.

viget vetineri , ubi negligitur reflitui omni

124.

cobortationis Officio curent,

135

i

ve ,vel ? fuggeftu dicenda t

Concio dum babetur , taberne €9. oficine non

Concionatores Regulares: contradicente A4rchi-

-

-

[l

[m&can[.

29.

Epifcopo num in

h

deant g

fftiö Ecclg/ïir f?ïæ:limre

12.

Cencionandi munus abrqäw facultate Arcbi- Epi

li

Concisnatores Regulares an Bencdiclionem . ab

fiopi , &9 pravio examine nemo aggredia-

)

iur

-

-

M.

Árcbi- Epifcopo petere debeant , prius -quàm

-

l' -[JH

Concionator Meniahum an claujiu'am A7Mona-

pradicare incipiant ?

12í;

22

-

fierii z'ügwdz' pofu ?

165.

Concionatores que vitia maxime arguere. de-

Dj

beant ?

-

Concionatorem , qui dicbus Dominicis €9 Feftis

I3.

[ 1

Goncionatores gzmnzm in concionando &bj&r-

5f

pradicat, quodlibet Manafierium Meonialium

habeat,

-

-

163.

vare, €9. vuare debeunt?

I12.

13.

14.

"

€oncionateres ajperfionis f[acrorum Ciuerum u-

Concionatori Librum fufliuere , €9. de . libro

(

-

tilitates quando populum docere debeantt45.

quis legere debeait

10j.

)

Concionatores. Benediclionis Candelarum. Feftó

Concione finita que precer cum & fuper popu-

ll

Purifi;ationis ritum €9 ufum populo expo-

lo à Concionatoribus dicenda *

14.

[!)f'

-

-

1ant.

44.

Concionem ex fuggeflu babentes operto fiut. ca -

(j

Concionatores C;z*ecb(fmum Romanum populo

pite, & flent , vel fedeant.

134.

tin

explicent,

5

-

11.

Concionem . diebus Feflis fideles atentiffzne au-

4

Concionatores in

E&clcfz-ix ; Cemeteriis nibil

fo-

- diant.

-

-

23.

^

renfz, vel profanum promulgent.-

141,

in Concionibus gumnam explananda ?

13.

jl

Concionatores àd Eucbariftie frequentem ufum

Cencubine quacunque de caufa , etiam ancille

n

-

2

fideles ádhortentar,

pratextu Legatum iyritum eff , & nullum ,

961

Conciowatores quenam . fidelibus cirea. Ramos

neque eayum in Wefamento fiat mentio,

1

palimarum exponere debeani?

46.

-

-

-

174,

6

Concionatares an C quando initium. Quadra- Concubinam quicunque Clericus babusrit , qui-

26

-

5

gefime promulgare debeam ?

bus penis [ubjaceat *

130.

li

::

Goncubinarii num ad. Communionem Sacram

Conzionatores. fructum. 3. valorem. Indulgen-

-

n

t/arum populo fapi :declarent,

21.

|

admittendi ?

3.

f

Concionatores Indicem Librorum pro

hibitorum Concubinarii publici , Srzæ?a'ole;,þw

alii 2on

-

»

- penes f/e. babeant,

7:

nisi ab Aribi - Epifcopo. abfolvi pofunt. . 82.

Con-

ft

AA

INDEX RERUM

Concubinariit an abfolutio per dier, vel menfer| Confoffarium. fidcler. circa raf:ä?;'unculam 9t«

Ü

-

-

7*

[

differenda *

fpertinam : die jejunii fumendam. con[ulau.

Coucubinariu notorius quibus penis fubja

-

-

28.

ccat ?

-

200.

Confeffarium praier fui Superioris licentiam

Confefarii: facultatemm : babentes : priis à Cen-

num quis eligere valeat?

23I.

[

urir, & dein à peccatis abfolvant.

84.

Confefjarius quosnauw. abfoluere . men. debeat ?

-

86. 227.

Coufeffarii à Cenfurir Pontifici , vel Sedi Apo

fiolice vofervatis extra . articulum mortii

Confeffavius -de licentia Ep

ifcopi elecius à cafibus

(i

abfolventes excommunicatienem. incurrunt.

eidem refervatis abfolvere non potelt ,. mifi

83.

id fbecialiter exprimatur,

23!0

(

alis

Confeffarii -.-S'igillum Co-;yfeäonix S;cmmmt

JConfeJarius claufavam. Monafterii Monialiun

quàm cautt & fub quibus penis fervare de-

nullatenus ingrediatur , nisl dum egratanti-

e

beant ?

gt* 227.

bus Saeramenta miniftvat.

164.

(

Confeffarims tanquam Jdex ex Divina Inflitu-

Cenfeffarii curent , ut Legata ad pios ufus reli-

&a Ecclefiis &8'c. prompte per[olvantur. 340.

tione attum gudicialem & fententiam. pro-

(

ert.

a

-

8I.

Confoffarii fideles: ad. Eucharifiam frequenter

f[umendam borientur.

62.|Confefarius ad munus [num peragendum

C

Confeffarii Indicem Librorum . probibitorum

prompi? accedat , ) fideles lenignt. accip-

enes fe. babere dobent,

m

T*

tet,

-

$5.

i

Gonfe[fJarii diligenter confiderent ,mz in propria| Confe[Jarius quan

"

L

& aliene falutit. detrimemum Jurisdiclio-

ebcat ?

nm- peccata jl;dz-'quü.r p2

(fgg

*

nit fue limites excedant.

80.

ConfefJarius five Secularis,focR cgulari: Sacra-

mentum Penitentie Monialibus abique fa-

(

Coufcffarii invigilare debent am ponitentes ru-

dimenta fidei ) c. [ciant ?

89.

cultate [peciali miniftraus quam penam in-

€or

(

curvai 2

-

-

8r.

f

effarii circa. fuperfHitiones - caute

lum

adhibere debeant ?

e

20.

Confeffarius peniteniem auditurus. Superpelli-

ü

ceum €9. Stolam induat,

Confe[farii omnes etiam Regulares fngulir annis

84. 227.

eriá IV. Cinerum qua de caufa Archi-Epi-

Cenfeffarius cum panitentibus. indwlgentils a-

C

nt ?

fcopum, vel Ejus Officialem accedere debea

gens alienorum peccatorum fit particeps.87,

-

-

-

8o.|Cenfefio pura ab infirmis im periculo mortis

L

€onfeffarii ufararios ad refitutionem. eficaci.

inquirenda.

228.

[f

ter. inducant,

-

14«

234. |Confeffro Generalis an ftt Sacramentalis ?

&onfeffariis etiam Regularibus A cafibus vefev |Confeffo Generalis poft. concionem dici folita

I4.

vatis absque. rchi - Epifcopi facultate

abfol-

quem effettum babeat

Ü

8r.|Confeffo Generalis clara voce linguá vernacula

, were fub qua pena probibitum ?

64.

Confeffario abfenti pev. literasyoel internuntium

anie S, Communionem fazimda.

(

ehtinere non , Confeffo Sacramentalis non generatim €& pubii.

confiteri, . ab ee ab[olutienem

-

-

licet,

80.

& , fed fpeciatim. à quolibet

faci-

D.

enda.

-pgnitcnw

$1.

CenfejJarium extraordinarium quoties im anno

Moniales eligere poffiut, $. num K

[

lem om- | Confeffohnales. feder Xq.-uat

leffüs

G

babende ?

a

in anul-i: Erc

33.

act fe prafentare debeant ?

164.

€on-

l;:'.'l' VERBORUM,

Ut«

Con] c[fone jäcfa fefi dies colendi.

2 2.| Confirmati co die àfrontis lotiene abflineant. g g.

hi,

Confeffione. Sacramentali ad $. Communionemin. Confirmatione quinam Patrini effe poms $

-

-

-

i

;

dife

57*

h1]

$. Ordinatienis die [umendam ofdinur

-

-

pmparcnt.

104. | Confirtmationis Sacramenti Minifler. quis? 56.

AT,

at

im Confoffone Sacramentali peccata. omnia eo- Cenfirmationis Sacramopti virius 9. excellentia

rümque numerus & circumflantie : fingillatim

ex Catechifmo Romano. à Parochis. pepulo

57

-

-

81

*

56,

:xplicandæ.

exponenda,

Álm

Confefronem.| Sacramentalem. pris. peragant, Confmrimationis Saeramentum. an. ad. [alute

[

-

Confirmationis Saeramenium fu[cepiuri.57.

uccefJarium $

$6.

M.

Confe[fionem infirmi an prits Presbyter vecipe: Confirmationis Sacramentum fufcepturi: quo«

TTR

re debeat , priusquàm ad cum $S. Viaticum

1edo «d illud fe preparare debeant

$7*

77

ii

deferat ?

-

-

228.

Confirmationis Sacramentum an iterabile?. 57,

64,

Cenfejflonem peccatorum frequenter faciendam

Confirmationis Sacramentum. qui nondum fu-

li

lle

csmmewiorent Goncionatoves.

4.

feeperunt , à quo ad illud fu[cipiendum ad-

/ g

boriari €9' edoceri debeant ?

356.

Confeffionem Generalem linguá vernaculà. Con-

8I

cionatores cum populo po[t eoncionem cli-

Confirmatienis Sacramentum à nemine.| fine

ln

ciant,

-

*

14.

56.

- imagno peccato negligi poteft,

'W[!-

Confeffionem Sacramentalem anteMifam quan-

Confivimationis Satramentum. qui non fufcepe-

»

de Sacerdos premitere debeat ?

68.

runt, ad primam Tonfuram non admiuendi,

-

-

99

iqu

d Cenfelfionem Sacramentalem qui admittun-

9é

tur , quomodo in Libro Statís Animarum

Confirmationis Sacramentum qui. fufceperunt,

adnotandi.

-

143.

(l

fignó : Chr. in Libro. Stats Animarum ad-

Confeffiones audire per. fe ipfos : ff non fufficium

notandi,

-

343.

.þ.

"

Epifcopi ,viros idonees ad boc munus afu-

Confiv mationis Sacramentum fronte mon [ordi-

?32ant,

*

E

-

192.

da , aut capillis conte&a , neque cum arms

$.

-

tli«

Confcffiones Secularium,Sacerdotum,aut Cleri-

fideles accedant,

57*

2270

corum quinam audire poffm *

9. |Confratres Fraternitatis Corporis Chrifli regua-

l4

Confe[fienes plurium fimul & turmatim audi-

las,€9 que

?

jufu Arcfyi - Epi/&opi edeniur

[o)

g

yc fub pena excommunicationis ipfo facto

ob(ervent.

-

I.

Congregationes fimgulis annis. [alibmn ter archi-

atf

probibiuum.

X

Confefftones fuerum. peccatorum. ut ad. finem

Diaconi babeant.

167.

I

Quadragefima fideles non differant, quando

in Congregationibus ejumodi quenam tam . Ar-

in cencionibus monendi ?

217.

chi Diaconi, quam Clerus ob/evvare , aut vi«

jl

taye debeat ?

]b

Cenfeffiones. audituri ex . quibus materiis exa

J68. 169. 170,

minandi ?

-

79. 80.

d

Congregationibus Diecefanis proprii Difiviclüs

Concffones audituri qua pietate , do&rina &Y

Sactrdotes,e3. Clerici femper inter[emt. 1a9.,

70

-

-

p«

charitate praditi effe debeant ?

78

167 175

$n Confeffionts Sacramentalis aCfu qua corporis

Conjuges ante Benedilionem Sace

rdotalem in

dife

tadem domo mon cebabitent.

compofitione fideles efe debeamt t

8;.

IcS.

j

d

Coufirmati &5 eovam |fu[ceptorer ab. Ecclefia Conjugum . alteruter. i. alicna. fuerit. Pavochia

71022 H

fce

G ibi fatfa funt denuntiationes , num id in

»

darit,

iL6.

Gul«

ifí data Eäij?opali Benefi&ione di

j7.

Libro Copulatorum notandum ?

Kk 23

Cenju-

[

INDEX RERUM.

Cenjurationes , Cenlpirationet: in. elecl iouibus

va Sedis Apofiol. Autboritate veferoata,

C

-

-

-

facientes. Saculares, vel Regulares, Canonici,

177«

vel Monachi excommunicationem incurrunt,

icami

C

C'an/uctzm"z"nc: contra libertaterm. Ecclefiafl

-

-

189

introduces

*£U

j

C

5, C ear fermari facientes fub-

Conjux prior an vivus fft nec ne , ignorany

e

e

jacent excommunicatroni,

2154

tia 'z'[m/l fepiennium ad facundas. nuptias

Confuctudines in caufis "Appellationum olim in

non admittendus,

114.

Moguntina , demum iu Pragenfi Diecefi diu

188.

(

Con[anguinei intrà quartum gradum Matrimo-

ob[ervate inviolabiliter [erventur,

nium contrabere 7267148M71t-

E w

Con[ustudo laudabilis jejunandi. quavis fevia

C'onfmguinez'y Clerici à Laicis capiivati pyo ip-

VI. perpetuó vetinenda.

2g.

Jius. liberatione aliquid. folvere , vel. de fol-

in Contractu mutui ,vel depofiti. aliquid ultra

C

[/7

42

vendo cautionem ponere probibitum,

214.

fortem percipere an pecca

incfum & refli-

tulioni obuoxium?

-

I3,

Con/kngui-;zitati;/äcunda vel propinquiore gra-

du jun£li fí inceflum commiferint ,^ eorum

Contractus quinami in. alienandis vebus Ecclc-

abfolutio Arcbi- Epifcopo vefervata.

8z.

f(« vel Monafleriorum fint uulli?

203«

6

Canj?m(guiniz;ztif in gmdu quarto- fcimter Ma-

Coniracíus Matrimenzi abique prafcniia Pavo-

irimonium

contrabentes

excommunica-

chi & tefhium efl irritus 9 nallus.

109.

Houcm incurrunt.

"

218.

Contracius Matrimenii uum per Presbyteros in-

Confcriptio Pralaturarum , bonorum Ecclefia ,

terdicendus,fi alicujus impedimenti probabi-

C

reddituum, €8 c,. fub figillis Adajoris Prelati

lit conjectura appuruerit,

2!7-

C

€) Capituli inSacviftia Caibedralium & Col-

Contrattns dllicitos deteflentur Concionateres.Y3,

202.

Contractus ufurarios , injufltos fLudiofs per-

legiatarum Ecclefiarum. babeatur,

Conjecratio Pontificis 4€9. Arcbi-Epifcopi inGa-

fequi debet Confeffartus.

86.

lendario Ecclefae Pragenfis annotanda, Cj po-

Contumeliis € convitiis beretici non afficien-

.

-

7

5

d.

1

*

-

-

12«

pulo denuntianda,

C

Gonfenfus logitimus de pmfenzi fi virum inter

ad Conventum Diece[anum Canonici, Sacerdo-

€9 muliercu interveniat ,. an alterutri ad

tes , €) Clerici conveniant,

167,

alia veta tranfwe. liceat?

216;

Conver[as ad [ervitia Mona[lerii Moniales ba-

$2

- beant,

-

-

Con[cnfus Pareutum, Tutorum an neceffarió ad

I62,

contrabendum. Matrimouium wqm'mtur e

Conver[ationem Clerici babeant cum p &

-

-

I12.

bone[lis bominibus.

126.

G

Cen[litutiones. fu. Statuta. Provincialia uum

Convivia Clericorum vara . frnt, & fex cibo-

Pralati , Plebani ad. Concilium Provinciale

vrum numtrum non excedant,

198.

feeum adferre debeant ?

I87-

Convivia fumptuofa occafione nove Miffe ab-

L

-

71.

Con[Htutiones Synodales quanam pre[ertim in

w;gzmtur.

169.|Convevia nuptialia accedere Monialibus num

Congregatione legende.

-

-

(

Cou[litutionibus bujus Synodi nom parentet, vel

liceat ?

153e

contra eds quid commitentes quibur penis| Conviuia publica prefertim nuptialia Clerict

-

176,1

evitent,

LÀ

-

1254

fubjaceant ?

Conflitutionum bujus Synodi declamtia,Inter-:Conuivi.«-z nuptialia quibus auni temporibus

L

114. 11542

pratatio Arcbi-Epifcopo & Succefforibus Sal-| — probibita?

C

Gotvi-

[

ET VERBORUM.

2

daorum atcedere Chriftiani pre - Criminoft uotorie Sa'erdotes à Miffe celcbwa-

Conbivia

jvl-

h

hibtt un.

-

-

6,

- tionc- abflineant, donec vitam. emendeni, 72.

Cordules decentes Aiffale babeat,

69.

Grucem . elogantem faltóm encam Altaría babe-

j.

ànt.

-

35«

Corena Saeerdotalis cujus magnitudinss effc dc-

D

D

beat *

-

-

122.|Crucem num Cafula exprimere debeat ?

39,

l

H

€

glcj?mnt Cleri- |Cruces. quot Stole €9 Manipulo adnecienda

u

Coronam cum babitu Clerz'galz'

-

-

I

*

-

-

39.

€£,

"

Ceronata Santlorum capitibus imponi folitam|Cruci [aere profunde . [e inclinet Sarerdos.70.

- non rclatis in San&orum numerum an. im-Grucifixi Imago in Ecclefía Parecbiali eminen-

peucre liceat ?

19

ti loco propofrta babeatur.

2n

Ó

RPE amy/o-iüz'tum fft.

Cerperale mundum

69. Crucifixi Imago in szquiomvliw Vr füs peni-

-

la

Corporale candidum fub. Menflrantia & va-| — tentem. affigenda.

33.

féulo bofizarum exten[usn fit, 69 fingulis dao-|Crux cum imagine Chrifli exprefa num infir-

$9-

bus men[fbus inutetur.

mo ad adorandum porrigenda priuwquàm

6I«

Corporale num $ tela candida, & qualiev| - Communianem [umat *

confiziendum ?

40.|Crux Sacra ut in Cemiteriogvel alia infgnioï'i

vdos

Corporali non Benc

dicfo an in-Mz',[]ä Sace

loco erigatur , Parochi. curent,

44.

-

69.

Crux Sacra in qm'-?ms locis tt0n exprimenda i

uii poffit !

-

L

.

Corpovalia in Sacriftía quo loco reponenda ? 38.

19.

Gerporalia munda & nitida couerventur.2.11.

Crux parvula num in Purificatorio acu pin-

genda ?

-

-

T.

ll

Gorpore vitiati ad Ordines non admittendi.96.

.

Cubiculum infirmi à forde purgari, &9. exor^

Corpus Chrifii in Miffa dum elevatur , campa-

dJiam admonendi.

navi quaudo debeat $

6r.

Wfö'nö fideles extra Eccle

-

2

q»

Guppa Calicis num avgentea . ipaurata effe de-

beat ?

-

-

40.

Corpus alicujus Sanclà [i in Ecclefía afervatur,

aum dies natalis , vel tranzlationis Ejusdem

Curam aminarum quinam cxercere poffnt. ,

vel nen $

-

San&li Officto duplici celebrandus ?

IIT.

140.

"

198.

Curam animarum gereutes civca fuperfitiones

à Crapula Clerici -ab[ineante

Crates ferrea vel lignea ubi , & qua de caufa

qmzm' cautelam adbibere debeant ?

29.

]

zncemiierio [)anmd&.

34.| Cytbará in Cauponis Glerici n2 fonent,

12je

Creditor mutuum à fueceffore vepetens , nii

probet illud. £m utilitateza. Ecclefie , vel Mo

D

4

naftevii conver[um effe , mon audiatur. 203,

Dalmatice cujus forma & ornatis efe dbeamtt

-

-

E

LJ

Crimen falfi tefnois à Can]þjkriojiudjaþïu per-

3

-

86.| Damni daus occafionem num damnum. dediffe

jägzwm,;w:.

-

-

Criminis , ob quo4 quis capite damuatus fit. ,

cen[catur $

226,

aéta con[cribentes , G e.. num. fint érregula-| Damnum alicui proprid culpá , ex imperitia ,

res e

-

-

97«

aut ncgligentia faciens ad Jatisfaciendum te-

E

Crimino[i num ad Comumuniauem Sacram ad

netur.

226.

-

mitiendi ?

62.| Deambulare in. Ecclefis non decet,

/30v

Criminofi ad Ordines non admitiendi.

96.| Decalogum frequenter explanent Goncionatores,

Crisiino[r num Pairinos ayere pofint ?

53.

m

as

-

E -.3.

D';Cdlä'

INDEX RERUM

Decalegum Penitentes féiant , & quid fi ilum Den'u;:ztiationii terminó elapsó. Matrimonium

-

$0,

accufant , aut contra ilud teflificans num

fgnereni [

p

Decalegum ignoranies ad. Sacramenta non a

& quando audiendus ?

2l7.

-

mittendi,

48. |i» Depoftti contratiu ulira. fortem. quid perci-

Decani monita Archbi - Eptfcopi ,

;)el Eju

0ff -

pimm uþmtm committunt.

". hRTT

)

ciali ac etiam ea , que ab. Archi - Diaconol Diaconatu non. initiandi, qui [peclantibus ad

nomine Eorum notificabuntur , prompit exe-

ordinem exercendum non in[lyucii , aut pe

-

173:

qzmntu V.

anuum in Sub - Diaconatu verfati non fue-

[

u

Decani quater. in anno Parochos & alios Ec-

vigt.

-

N22.

clefiafricos fue vegionir ad fc convocent , & |ad Diaconatüs Ordinem. nemo . promovendus

Clericales Comventus ad normam Archi-Dia-i

qui 23um annm non atligerit.

1oQ.

u

conorum babeant.

173«| Diaconi bis in menfe , & dicbus feflis , quibus

Decani Tract&s Archi - Diacono fubffnt , €9. o-

Altari minifiraverint , confeffl $8. Euchari-

bediant , omniáque de. ejus confilio peragant.|:. [Ham fumrant.

-

120.

-

-

173 Diaconorum examen qualc ?

102.

Decreium Concilii Tridentini de [ervandis in| Diaconum & Sub- Diaconum ad miniflevium

AMatrimonio contrabendo. 107, 108. 109.

Altaris : precedentes Acolyti. preire , & cis

-

Decreium bujusmedi quo tempore à Parochis

minifirare debent,

Ioy.

-

: publicandum [

109.| Dzebur fingulis Quadragefima num fb pecca-

Dedicationis Ecclefie son[cerate anniver[arium

to mortali jejunandum ?

27e.

Officio duplici cum Octava celebrandum,

| Dicbus quibus à fervilibus. operibus abftinen-

IIT.

dum ?

21II.

Defectum Ndl-alium qui pazi;mmr, Ad pri

mam Dicbus fefrivis que

Z'a':lil)u.r agem;'s, aui

fug-

enaa *

Ton[uram non admittends.

99-

;dies.

22. 23.

Defenfores bareticorum funt excemmunicai, |Dies fcft vide F, Feft

-

-

222.1Dies Natalis alicujus Sancli. in ea. Ecclefía , in

Deformes ad Oräine; non admittendi.

97 |

qua facrum ejus corpus , vcl reliquia £nfi-

Delegati five Subdelegati licet à Sede Apoftoltca

£nis ajfervatur , num. duplici Officio. ceit-

[amnplices in forma Commifliones vecipiant. ,

brandus ?

-

II7,

num lerras , civitates , €$c.. inteydiclo fup. (ad. Dies feflos. judaerum

ccedere »Cbri/iia;zü

-

192

-tl

P^

ponere po[fmi?

prüb,bimm.

Denuntiatio teriia dum fit ,nura eo die Matri-| Digladiatores (pehacula-non agant dicbus foflu

-

-

monium celebrari pefit absque facultate Ar-

23:

cbi-Epifcopi in Scviptis obtenta

111.| Digladiaterum aliorimque improborum bomi-

Denuntiationes Matrimonii à quo, ubi , &

nusm eonfuetudineClerici non utamtur.12,6.

qmmdo facienda.

134. 216.|ad Dignitatem Ecclefiafticam memo afumatur .

I

ni co ordine , qu

, f

Denuntiattones [i facle funt in Parochiali Ec-

Fm dignitas requiri

-

-

clefra alteriws Spoufi,num id in Libro Copw-

initiatus.

I44,

latorum annotagudum $

116. | Digniates Feclefriaftieae. obtinentés. profe[fonim

]idci Catbolice in $ynedo Diecefana emii-

ad Denuntiationes Spou[orum non nis. per(be

-

-

&a voluntate Parcntum Parochi progredian-

tl"lt-

2,

a

-

tur.

112: Dignitates Ecclefraftieas plures , in quibus. vefi-

ere

ET VERBORUM.

deve oporiet, um quis abique difpcnfatione| Doctrina Cbrijliäm pracpta ignorantes. ad

132.

primam Tonfuram non admittendi,

22*

Apoftolica retinere pofft ?

Dignitates in. Ecclefia babentes ad Divinas lau-

Dottrine Chrifliane Scholis. qui eperarm non

j

uavaverint , an. Minoeribus Ordinibus initi-

der fipnó auditó mature ad. Ecclofíam pro-

'Yedianiur.

--

119.

andi,

-

99.

ubi

Dignitates. Ecclefiaflicas vi occupantes: eo ipfo

Dodirine Chrifia

u& focietas -ä quo, &

erigenda ?

-

16,

jui, quod ipfis ad eas competebat , amittunt.

-

-

201.|Doclrine Chrifliane Socictatem ingrediemibus

fo.

ad Dignitates , quibus cura animarum fabeft,

quas Indulgentias Pontifox. concefferzt?

uinam promavmdi e

144 |in Docfrine Chriftiane Scholis quinam dicbus

]

ad Diguitatesquibus nula fubeft. cura anima

fefHis ver[ari debeant ?

23,

vum Clerici idanti, & 22, annis nen, mi |ad Doclrine Chriftiane Schelas fideles à quo &

nores adJ/ci[camur,

]4.,

quo tempore vocandi ?

IO.

Dignitatibus provifi intrà bimeftre in. mawus| Dogma fal[um continentes Imagines pingi pro-

Ordinarii,prater cam, quam in Synodo obi-

hibite.

-

I

L]

ï

re debent , Profeffionem emittant,

4

Dogmata bereiicerum Concionatores confutare

volentes, quibus argumentis uti debeant? 12

Dimiforias literas. Capitulum. Atetropolitana

Ecclefie an concederc po[ft Sede Arcbi - E- Dome[tici alicujus. infirmi mox Parecbum de

105.

89.

Pi L'opali vacantc t

ejus infirmitate certiorem faciant.

Dimifforiar & c. fui Ordinarii Sacerdes adve- |Domicilium figere in. quibus locis Ital$. de-

-

na , vel peregrinus. exbibeat , antequàm ad| bLbemi i

138.

celebrandum admittatur.

72.| Dominicá ante Cineres quenam populum do-

Diecefanus Epijcopus Judici extra fuam. Dic-

cere. debeant Pavochi 69 Concionatores,. 45,

cefim impetrato quando Actoris & vei con-| Dominicá Paf ba antecedeute Rami Palmarum

ditionem fcribere dcbeat ?

187.

€9 Olivarum benedicendi.

46.

