pro i&ege , & Regina in Miffa ovandum.

75« Regulares pro concionando an à fuir Superio-

m

R«gis in adveutu uum Campaua pu!j?mdæ.? 33

ribus examinari , €9. approbari po[fmt ? Y1,

'

Bagiftrum Mifalis ex qualibus filamentis con | Regalares Parochbi quibus dicbus fideles ad Do-

»

m

- fuisudum. $

L| éfrinamChriflianam convocare dcbeant * Y0.

P

Rezule Dotirins Cbriftiana obfersande, — 1 0. Regulares dies feftes in Avcbi-Diecefi Sanctifi-

Rcäul:e aliquot. Jurir.

233., «ari con[uctes ob[eroare tenentur.

Ij O.

9.

?.

Regularem. dcliuquentem: fü. Superior nen. pu- Regulares Jurisdicl/onem temperalem baben-

niverit, imà extra Archi - Diecefim mifc-

ts curent ,ut fubditi eorum ab bavefi immu-

Ü

vit, num ad lozura deliéli revocandus?149

nes catbolice vivaut.

L

9.

5

Rezular e$ quicunque ad Confeffiones audiendas,

Regulares. exira. fuas Ecclefias: Sacramentum

cu adVerbum BEI predicandum admitten-

Eushariflie abique facultate Arcbi- Fpi[copi,

di Profiflionem fidei in manibus Arcbi - E-

ecd Parechi num minifirare audeant ?. 66,

.(1'

pi cspi enittant.

ya

chulare: An pradicare audeant rehbi - Epi-

I2.

lts

Regulares Decreto d. Profeffone esaittenda fa-

[copa contradisente.

f

gisfaciunt , ff teflimouium exbibeant fe Eam

Regulares absque facultate Archi. Epifcopi , aut

in manibur Superiovis emififfe.

$.

Parechi Extremam Unclionem minifirantes

)[l

p

chzv:lare: Balnea pu(llice; non accedast, . 148.

excommunicaiionem áncurrunt Pontifici ve-

94^

"

Regulaves ab. Archi- Epifcopo Beucdictionem

feroaiam,

Rggnl;zr&; Ep

ifcopis , 69 P.f;m-c/aif adjment

"E

ld

peant priu[quam pradicare incipiant, 12.

Regu[arw Communionem Sacram à Dominica

ft debeni in éultu DEI augendo , && falute

1474

ha

Paffionit ufque ad Octavam Pa[cha uon zi

animarum procuranda,

nifirent.

-

-

H

I 49.| Regulares omnes cziam.excmpt.i' Sacres Liquo-

Regularei fidelos admoneamy ut. à proprio Pa-

ves à AMetropelitana. Ecelofia [umnere tenen-

i

-

Ll

rocho Cemmunionem Pa[chalem [umant,v49

duf.

153.

.

?

j

Begulares Communionem Pafcbalem etium in Rogulares ad Ordines Minores , vl Maforar

Juis Ecclefíis non miniflrent,

66.

quibus diligenter fervatis admiltendi ? 103.

l^

6*

Jugulares omnes in [uis Beclofire Cenfuras , &

Die-

l

Regulares ommcs ab o Epifa?g?a in cujur

€

lf

INDEX RERUM

cefi Monaffevium , iw quo. degum , fitum . ef ,

num in caufis Menafleriorum ad po[lulatie-

Ordines fufcipere debent,

148

nis , vel procurationis Officrum admitiendi?

Regulaves fi exia Diecefem ad Ordines accc-

-

-

195.

dere voluerimt quale teftimonium Epifzopo à| Religioff Sacramenta Clericis , vel

Laicis mini-

quo ordinari perent, exbibere tentanturt148| — flrare [img licentia Parochi f

!b pena excom-

Hunicalionis non audeant.

"

Ragulares etiam exempti dbrque facultate. fuo-

229,

rum áupertorum , . te[lismonialibus de vi-|Religrofi

aligucm ad eligendam in eorum . Ec-

ta ad celebrandum non admittendi.

72.

elefia [epulturam. inducentes quam peuami

Regulares extra clauftra finz licentia degentes ,

incurrant? & num ad corporii Jpultz ve-

&ut apofLatantes criminum pen:tenies ad Ar-

JHtutionema. teneantur ?

205.

cb.i-E[/ijäo[mm cosfugiant benigne excipien-| Reliquia infisnis alicujus San&lift in Eccl

df

ía af-

j.

-

—

!f,-

Jervatur , amdies Natalis , vel Translationis

Regulares num . ea , qua in bac Synodo pre-

dus ?

YUAYC

Ejusdem S-anäïi Officio duflï;i celebran

Jeripia funt ,

I174

debeant 8 -

e q-uæ preciput. ebfe

-

7nina

147.|Reliquia Satre dum exponþiitur num lu

Regularibus Monafleria. Monialium ingredi ,

Accendi debeant ?

17.

e45 allequi , & c.

hibi- Ralzquia: Sacra an [te* Clericos in. Sacr&s cone

tum ?

./iæb quibus penuii pro

-

150.

fHtutos deferenda.

185

Regularibur quid circa. publicationem Indul- Rel/quie Sacre in labernaculo nen reponen-

d«.

-

-

gentiarum , €9 . Reliquias fervari pracap-

59»

um ?

-

-

13. 21.|Reliquie Sanclorum quibus in locis affervan-

Regularis , quix extrà Monafterium fin

& fevipta

d« , qualiter exornanda , quando , &9 qua

",

jaculiate| vagatur. ab Arcbi - Epi[coro 1an-

pieiaze expouende ?

1T,

quam [ua Regula defertor puniendus, 149.R

prebibitum,

Regularu exirá Mmajïrrium crimen nolorium

eliquiai qu.:/tüs gratiá ojic:.:d:re

180

cum populi [candalo comumittens à 40 Spe- | Reliquias San&lorum [in. licentia Avchi -

Epie

riore inirà teipar ab Arcbi.tpif opo pra- /'c.a-pi exira Diecefim iransferre probitumAg

faendum puniatur.

149. Reliquias in Archi Diecefim allaias ab una Ec-

Religtofi per Epi[cepes $m Beneficiós inflztuti. fa-

clofia alieri , vel bomini Laice privatim

18.

nt i pifcoparum atthboritaic per fuos Saperio

concedere , donare , € c. probibitum.

re$ amoveri non poffunt.

202.pro Reliqutis Sacris vepouendis locus aptus £m

Religiofi non ad. Eccloftas incorporatas , fed in

Aliari relinquendus,

34.

Miona[ieriis vitam communem agant, X O. Remedia. eportuna. adversis. teniationes P

æni-

Relisfi eiam exetmnpti in. Esclefiis fuis infl

tenti Confefjavius fugserat,

86,

tuendos Presbyteros Epifzopis prajentent , €5 |Renes an , & quando im exirema Unciiione

ipfis de plebis cura refpondeant.

Zox.

ungendi ?

-

93»

Reliziofi in Ecclefiis ad 1llos [ectantibus , qua |Renuntiatio Bencficii in

manys Superzoris fa-

cienda,

-

4l às pey Seculares Clericos. fuerunt. guber

189e

nate , Reclores [ui Ordinis locare nen. au-| Renuntiatio in. favorem. eujucunque mon nif

*

-

. deast,

207.

iutrà duos men[es proximos anie Profe[fienem,

Religieff Matrimonium contrabenies funt ex-

& cum licentia zAvcbi- Epifcopi fiat, Jecus fa-

communicati.

e

ài1g.

154«

&is e[t irrita,

Rehyiof mandatum. Superierum ojfmdæml

-

Renup-

ET VERBORUM.

lt

die

Reuuntiatio bujusmodi effefiuss fuum . non for-^ Rudes literarumi poft confirmationem ques pre-

titur, nir] fecuta Profc[fone,

154.

cer fuguli feptem diebus vecitare debeant. 59.

)

il

Renuntiationis Beneficia caufa an rationabilis,E9 | Rudismenta fidei linguá veruaculá tradenda.iQ

Itl«

Jufta fit Saperior inguifitionem faciat. 189. Rudimenta fidef penitentes axaclo fcire dcbent,

-

-

89.

39,

Reorum torture , vel ultimo fupplicio Clerici

Et

non ínterfent , nirl fori ut reos confolen- ( Rudimenta fidei Catholice ignorautes ad pri-

p

P

HH

iutv,

122.

viam Tonluratm non admittendi,

99«

l'f«

Refcripta. Apollolisa. impetrantium. fraudibus| Ridlivientis fldei Catbolice. ludimagiflri difcia

qualiter obviandum.

187.

pulos imbuant,

-

6.

f

m

Ti2

Rj

pI

2

atio Beneficit ad

J

cujur titulum 4uis ad

4

S.

!

Ordines promotus àn , €9. quando. admit-

tenda

-

-

IO0,

i?

Sabbatis tetius anni ab efu carnium abflinen-

Re[Hüuere alienum vecufantes an. abfoloendi ?

('.Iiimu

-

-

.2 7i

j

-

-

ld

86. 88.

Sablati quatuor temporum , Sabbató ante Do»

Reverentiam , 9. obedientiam quinam , &Y

ininicam Pa[fonk , 9 Sabbató Sandló Ordi-

h

4ibus debeant ?

194

(ne

netio Sacra per Archi - Epifcepum , vel Ejw

Reverentiam prefundam iu fime Miffe quibus

Suffraganeum baberi folet,

95.

If

(lv

Sacerdor facere debeat

71,| Sabbató Sancló Miffja nnica iu finaulis Ecclofia

Rens,;zxmtinmfu;!z'cis per fe , vel alium

fro-

celebranda,

-

$e

o

lians , veyberans , &5 e,

iile

excommusicationem) Sabbató Sancló , &9. Sabbaté Pentecofles. Agua

incurrit tpfo facta.

196.

Baptifmalis renovanda.

5Q»

W

Ro volens per wfles probare contvariutms me-ISacculus Calicis , €9. Patene num 2icla tenui

[

ritó admittendus.

187.

fieri debeat?

-

-

[977

Il

Ridicula Concionatores nau narvent , neque au-|Sacculus Corporalium qualis efe debeat? — A.

Ó

i2,

I3,

diterer ad vifum commoveant.

Sacella f& fuerint conjunéta cavceribus , an , €9

J

Rifum n chora Moniales evitent,

. 158.

quandn in eis ad careevatos communicandes

r

Rifus in choro vitandus.

120,

celebrandum,

-

65,

ifo

Rituale quilibet Parochus babeat E5 ob[eruet. 49

in Sacello extva chorum con[picuo num Eucha-

d)

Ritus Benedictionis Candelarum Feflo Furifica-

riflia afervari poffit ?

;8:

D)

nná

In

tionis Paro:bi , C Concienateres. fidelibus| Sacerdos Baptizans non alio, quàm ipid a

-

txponant,

44

confecrato ( brifmate utatur,

$3*

h

Ritus benedicendi ramos Palmarum qua fiani

lSacerdes quilibet rit£ ordinatus an. Extre

mam

1

Ial ?

-

-

46.

Unclionem minifirare po[ft

94

É,

Ritus fepeliendi à quo. inflitutws ?

142.

Saecvdos celebraturus com[cientiam fuam difcu-

I

Rius Sacros fepk Cencienatores explanent, 12.

tat , C morialis peccati con[eius. cenfeffro-

Rixe in choro vitande.

120.

-

h

2 premittat.

68.

j

Rixam qui exercent ad Primam 'Ian/i:ram

Sazerdos , aut Sacris initiatus expofità. S8, Eu«

non admittendi.

!9.

98.

charifHá in meditstione excubet,

68.

J

ad Robotas campaue uon pulfentur.

EL

Sacerdos. celobraiusus quanam priüs pi me-

f

Rerate in adveniu fazmmo man? babendi ufus

diiari debeat ?

-

69.

m

laudabilis perpeiuó retiuendus,

73« |Sacerdos ad Altare aceedens memiz

em allogua-

ET

Rudeai , ignari ad Ordines non admittendi. 96.

tur , vel repondeat.

7 O.

$A ET

INDEX

RERUM

l

Sacevdos five Säczæïærä frve Regularis ad. Con-

Sacerdotes Regulares etiam exempti aluque fae

Py

21

J

"

J

efüiones audiendas ao Arcbi- Epi[copo ,

cultate [aorum Superiorum , €9. tefiimonia-

$i

d

o

b

libus de corum wita ad celebtandum uum

Officiali apgrobandus.

Sacerdos nullu3 Secularis "n Rccgul(wis in Arv-

admittendi ?

p

72,

7

N

chi-Diecefi curam animarum exevceat , nisi

Sacurdotes crimin«sft à celebrativne Mif abfli-

[

*

vel Beneficium Parocbiale vel facultatem av

Hcanl, donec UvIlAMA o ende

.

12,

Da

pufnum

AumÁi

j

Archi- Epi/copo [criptó obtinuerit

I4O.

Sacerdoti inteYrogamti ante

£,

AVÀ

AA T.

idire dsbeati55

dacerdos etiags Regularis

;j[jam n

dibwpri

ipfe adultus Bapuzandus v

5

?

Ó

valis non cele

V? b ba

baot

"EL

dacerdoti proprie fideíts peccata [ua falieen. fe-

Sacerdos five Secularis five Regularis ffn Pa-

mel iu anno confiteantur.

226,

$

vochi licentia Matrimonio canjungens

2

5

aut

facerdoti alieuo peccata confiteri volens , prius

]

—

bencdicens. ipfo jure fufpen[us manet, «

d

[

£

à proprie Sacerdote li. entias

4

paai , & ob-

II

17;;

inest,

-

-

-

ó

nb Ar.hi- Epifcope abfolvatur.

to8.

2237

Sacerdos advena , vel Peregrinus ad. celobran

Sacerdeti Confeffoues plurium . [emel , €3. iur-

$

duim non admittatur , uis] prius formatat;

gatim audire fub qua pena probibitum,.8

&acerdotió initiandi de quibut fimngiliatim exami-

€ dimifforias Ordinarii (ui ab Arcbi Epi-

-

féopo recegnitas oftenderit.

21

nandi 2

-

-

1o3,

Sacer dotes Seculares ad Cosfelfones audiendas,

Sacerdotis maum dum ei extrema Undlie mi-

2di

nd.

£?

3

aut Ferbum DEI predica:

PA Í

un adinittendi

nifratur ex 4ua parte in

93*

Profoffiónes fidei in manibus Arcbi- Epi[co

ad Sacerdotium affumendi À

c babeant, quo

-

D

in o*

[ 122

J É

f

Ü

ij

pi emiüsnt.

1:0A6 5' ulamuv. in vecitandoe Ca-

72205€,

-

-

iO4.

Sacer dotes fingulis Dominicis , & BEcflis Sacra-

A

/falla

Á

mentaliter. confiteantur

ac dein 4

I'IIJJ'.

1

t

m|Sacramenia à 4uo ,

[

H

n quem faen infiu

2

-

-

celebvent.

129.

is P

49.

f

J

I,

Sa:erdoies 4

L

ari, 9 Ar;.bi-

Bþi,/c.a,;a gu.zm»'Sucr.;mmm in drc

04

- Diecofi uniforriter mi-

P

reverentias facere dobeani *

zi

nifiranda.

9«

*

Ms indutus

Sacerdotes curam Aniisarum aliorum vice ad |Sacramenta minifiraturus. qui

e[je

dibeat ?

-

.48.

éeriam , vel incertum tempus gerentes Pro-

5

ISacramenta min

([l'mm, ab omni pe

ccati mor-

ftffonem fidei emittam.

talis labe ft immunis.

47*

Saccreoter fine facultate Arcbi-Fpiftopt vel Pa-

ENSI, MA

rochi exiremam . Unuclienem iemeré mini

Sacramenta Penilentia , €9 Eu barifie qui

firanties peccati aortalis fe veos faziunt. 94*

nom frequemtávint anu Minoribus Ordinibus

-

-

Sacerdotes ferià FI, P'ara[ceoes num Eucbari-

iniliandi ?

99.

fliamn [uvnere dcbsam *

ll-;s'

Sucramenta ,ves facra & e, per Proibyteres [emo

$acerdotes fua Parechie delizat Parochus , qui

exatlione cujuscungque temperalis emolumtte-

u lbere conferaniur,

220,

ejrolum adeant , €3. ad Chrifiianam pieta-

tem coberteniur.

122.

Sacramenta qminifirare Clericis vel Laicis vum

i

finà. licentia. Parocbi [ib qua pena non. au-

Sacer dotes pri-:läe Cengregatiouis Diece[ane pec-

cata fua confiteantur.

167.

deant. Fraires Pradicateres vel Adinores, uel

-

Sacerdoiss qua. devotione , &3. corporis compe

alii Religiofi ?

229

fiionz , funws , exequiásque conceleirare de-

?

ad Sacramenta quinam non admittendit — 48,

Ll

-

beant ?

142.

Sacra-

ET VERBORU&.

] qu

Jaeramentaka que & qua pieiate vweneranda?| — flolorum penitenter fciam , [ quidff ca

Mij

—

e

44. 45* 46.

ignoveni?

L]

90;

DA

Sacramentorum: vir , €9. virtus ex Catechifmo|Salutationem Augelicam ignoranter num ad Sa-

7h

48.

cramenta admittendi ?

$

Romano fidelibus explicanda,

iji.

dacramentorum iminifiraoni Acolyti prafen- |Salutationem Angelicam . tempore - abfolutionis

-

105,

12

ies adfint,.

per[olveudam Confeffarius Penitenti nen in-

!)

Sacramentum Baptifmi antsquam minifretPa-

jungat.

-

E

87.

zt?/ii

rocbus quid eidem invefigandum ?

5 1, |Sanctiffimum Sacramentum flexir geuibur ad-

3

!

lt

Saeramentum Confirmationis Fide V. Confir-

orandum,

-

2

[]

26,

mationis Sacramentum.

Sanguime fumpto in Mifa Sacerdos | primó

Sacramentum Extrema Unctionis. Vide F. Ex-

vinó tamm fe purificet.

79*

:r.i,k'u

il«

trema Unctio,

Sarmaticis pileis Clerici non. utantur,

122e

DA

Sacramentum Matritnonii, Vide V. Matrimo- |Sarmaticis , aut alterius generis. pileis in cho-

il«

nium,

ro , € proceffionibus Clerici non. wtantur,

L)

-

-

H

Sairarium num continuó. claufum effe debeat?

1I9,

ilil

-

-

335

Scachorum ludis non , vaceut AMonachi,

206,

10

Sacrarium alterumpreter Baptiflerio junélum|Scandala Clerici evitent,

1260

p

im quo Ecclefie loco babendum ?

33. |Scatula boftiarium nullatenus fuper Ahare po-

AWida,

-

?h

in Sacrarium aqua Benedicía. quando projici

To,

enda 2

-

[

3 1. |Schbole

raie

9110

puellarum à /cbblif puerorum fepa

-

(fe

in Sa-varium num lotio fontis Bapti/malis pro

frnt.

IO»

jicieuda $

-

50.4d Sabolas. docirin

04,

& Cbrijlian; quo i&

mpore

!

H

Sacrilegium num eommittant Sponfi , fí ad. Sa-

Parochi fideles vocare debeam

10,

ad Scholas hbercticorum mitie

4

cramentum . Matrimonii cum peccato mor-

-

(e filios Parenti-

n«

tali accedant $

IIÍ:

bus probibitum.

6.

f«

i

Sacriflia num ab Altari majori paululium di-

in Scholis dockrine Chrift

À ; -qui ,O qua

flare , EX quo loco fita effe debeat?

6.

do ver[ari debeant?

23.

Dd

b

in Sacri]liq quavis num Altare baberi debe.

at P|Sclopetis feras , feu aves venando- Clerici non

-

-

36.

perjequaniur,

124.

i^

Satriflie oflium cuftodire , referare , €9. clau-|Scribere qui nefcium ad. primam Tenfi

[j

VAU

dere debent Ofliavii,

I0o4.

non adeamittendi.

99.

qm

Sacrifliam um quelibet. Ecclefia. babere. de-|Seripta durante Officio legere mon licct,

120v

UM

beat ?

-

L

9»

36« Scripta , fupelleclilem , ad Ecclefiam , cui defun-

Salem imponendi ori öap

"-

&bus Clericus. prafuit , nemo afportet ,. vel

n

nino [cyvandum,

t:izandi inflitutum o

-

l.

furripiat.

-

-

j d

17f*

Saltationes non exerceantur dicbus fefli, 23.

Seripta mulla typis dentur ,

nis] priir ab 4r-

20,

Saltationes in. Nuptiis guilm: anni iemporibus

-

£hi- Epifcopo

LL

m

probibita *

IIS-

batà fuerint,

recognita , ?:9' Jeripto comp.

8.

[

Salutationem Angelicam tev cumn tribus verff- |Scripta bercticorum legentes , vetinentes , &7c,

L

eulis, &) eratione fideles flexis genibus ad

20

1um,

eafum incurrunt Archi - Epifcopo veferva-

-

ternum campana fonum pit ve. nent,

137

82.

1

7-

Salutationem Angelicam , . Symbolum Apo |Seripta ob bavefan, vel falfum

:logma dam

18

"LA

INDEX RERUM

14 legentes , vetinentes prater. alias pænaiSeptanhiä minores ud Primam Toufuram non

$

excómmiunté4tiogsem iacurrunt,

8.

admíittendi,

-

99.

Seripla berceiicorum babens ea intrà goen[zm|Sepulchva fub. Ahavi ,

aut à gradu Altaris ad

Archi- Epifzopo coufignas.

$

uam difrantiam confiruere liczeat?

30,

Scriptura S, verbis abutentes quibus penis ob- |Sepulturá Ecclofaflicá non gaudet in excommu-

-

-

510Xii,

8

Rnicalione mortuuss

223.

Seripiure Sacra. verbis ad — profanos — fer. |Sepulturà: Ecclefiaflicá. quorum d;fzwc'fo

YWIn

mones Clerici non abutantur , neque alios

cerpora carere debeant ?

I 2.

abuti permittapt,

126.|Sepulturam , ut in. Ecclefia Seculari , vel Re-

Sceripture Sacre. difcenvenicutes imagines pin-

£ulari eligat , vel elelam non siutet. ali-

* gí probibite.

-

18.

uem inducenter , in excommunicationem

,

&4d Scripturam Sucvam interpretandam admít.

inddunt! ipfo facto.

205.

i

tendi an, O. quale examen [ubire debeant ? | Sepuliuram tali modo eligentes nec. ad ele&aga

-

-

15.

I6. J7.

Ecclefiam [epeliri , neque alibi fapulturam

[

Serutinium in Ordinibus conferendis wi Con-

eligere poffunt,

20f,

fritutionum. Ernefti 1. Arcbi- Epifcopi quale|Sequentias novas nisl in Provinciali Epi[copo-

-

in[lituendum ?

96.

rum concilio approbemur , in. Ecclefta legs

Scurre ad Ordinet non admittendi.

95.

rehibitum.

-

209,

Scurrilitas inter. Clericos ne quidemn nomine-| Serue fem Convería ad [ervitia Monaflerii Ma-

iur.

L

-

126.

nialium habeant ;w.

Iöio

Setlam . bareticorum ,. damnare, improbare| Servile opus. dic feflo aggredi volentes à que

EM NPCUHEE

num licéat Concionatoribus ?

I2.

acultatem impeare debeant?

4.

Sedes Confe[fionales

ibi-

quet 1'7—1- ffngulis Ecclefiis

ba- |Siecam Miffam fa

bende ?

33

tusmn ?

im f qua pena preb

-

TTe

Seminarium. Clericorum. conformiter Deercto |Sigillum Confej/onis Sacramentalis fub graviff-

Concilii Tridentini erigendum.

176.

mis penis à Confeffariis fervandusm.

89.

denió confeclis. etiam[i agvoti non fint an. Ex-|Sigillum minii in quibus Literis. Archi - kpi-

trema Unclio minifiranda.

$2.

fJcopalibus apponendum t

202,

Senteniiam capitis qui tulerint , funt irrezula-

Sigillum preprium Decani , €9. Plehani inià

T6fe

-

-

97*

men[em habeant,

188.

Signa ad morbi, beminis, vel jumenii curatio-

Senientias: excommunicationis Epiftepi per.[e

ipfes, vel alii: Tudices Ecclefiafticd im vebelles

nem adbibere num fupevfritiofum ?

20.

41.

proferant ,6$. publicationem earum Plebanis

Signaculum AMiffalis quale effe debeat ?

eo:mmiliant,

232.

eUtY .

Sz'mania inter Clericos nc quidern D7 1777

-

*

126,

Sepeliendi caremenie , & ritur à quo inffitu-

t ?

-

D

142.

Simoniacus venditer fi Recler Ecclefta , ve] ejur

Sepelire eorpora defunclorum ia / cameterir:

Vicarius depreben[us fuerit , quibur peuis

220.

iempore. interdicli , excommunicates , aui

fubjactat ?

sfurarios manifeflor & c. fub qua pana pre-|Societatezn docfrine Chrifiane qui & inrà

-

-

lo

bibitum ?

.3058.| quod tempus erigere debeant ?

3 f^ |Secietatem Dochrine Chbrifiiana ingredientibur

Sepimentum. Altaris quale efe debeat?

Septennió. anineres an. ad Sacramanium Conjïr-] qua Indulgentia conceja ?

1O,

maiionis admitiendi ?

57«

Sodomtasm

ET

VERBORUM.

h

Sodomiam qui exertt:

erint , eorum "ab[olutiolad Spon[alium validitatem prc/&h:ia Parochi

9.

2i

an nece[farió requiratur ?

IIO,

Zirchi- Epifcopo refervata.

Lal

Salutienem Legatoruz) pzorum ultra biennium

Spon/] diver[e Parochie in utraque Parochia

3

denuntiandi,

differentes: éafum. Avchi - Epi[copo refer?))rl'

.TII

Il/lt]»

ium incurrunt,

P

Sronfi . aute Matrimonium à preprio. Parocho

125

ob Solutionem - dilatam , vel anticipalam. num

tribus diebus fe[Hvis in Ecclefia intev Mifja-

Tunt

* res miánoris vendi po[mnt $

.13'

rum folemnia publice denumiandi.

107,

£,

Somnus in choro vitandus.

120.

Spon[i num Sponte comraéctui Matrimonii con-

R

Sordes: ex Cemeteriis , parietibus &'c, Parochi

. fenttant: quando. à. Parocho. interrogandi ?

il

l»

22

-

-

iIO.

APBIOUEY? urent,

m

Sororibus cobabitare Clerici poj]imta

I27.

Sponfi- à Parocho monendi n . cum cou[cientia

0j

Sortilegi n«m ad Communionem Sacram. ad

peecati morialts Sacramentum. — Matrimo-

m

miteidi?

-

62.

nii conirvabant,

i1I,

rinm

àSornlegiis ut. fideles abflineant , Parochi. eis

Spen[os .effitaciis. bortemur Parochi , ut ante

Df,

jub pena excommunicationis &t. praci-

Matrimonii eelebrationesm confefft Euchari-

»jant.

-

*« 22'

^

106,

0('/0-

fiam. fumazt,

ltá

Sortilegos in domos fuas. fideles mou recipiant ,

Spuriorum -im teflamento Clerici. nula. fiat

109

eÀ cos Flebano denuntient.

/285.

mentio, & legatum eis , eiiam fervi nomi-

Me-

te reliclum , sf mullum.

Spe&lacula dicbos foflis quanam probibita? 23,

174.

I6

Speclaculis inan bus Clerici mon interfint. 125

ótaiuta locorum ultra. certam fummam Eccle-

q L

3 verbis contrabantur ?

Jie , vel Clericis. donandi , legandi libevta-

Sponþflm -qm'buf pa in

*

IO9. 216.

M

tem perinientia ivrita (unt.

204«

lii-

Spon[alia in loco bonefto ,& coram: quot tefli- |Statuta contra Bcclefia libertatem edentes ,. 69

YIO.

Th

bus conitrabenda ?

ob[ervari facientes [ubjacezt excommunica-

tj

tioni.

-

"

-

" Spon[alia fecreió , & abique prafentia tcflium

21f.

$9.

eniratla num valida fint

1 10.|Staiuta , qua libertatem- Matrimonium contvae

lji«

Spon[alia inter , &9. Malrimenium que diffe-

bentium impediami , condere Laicis f«b pe-

I69.

101,

vcntia [jt l'arocbi populo declarent.

na excommunicationis probibitum.

2Y7e

t

Sponfalia nsm iencaut , fí quis ex. poft cum a-

stolá, € fuperpelliceó indutus fit Parochus dum

216.

jb

ba de prafenti contraxerit ?

exiremam UncdHionem minifvat , vel Mairi-

»onio affiflit.

9I.

IITf,

il*

Sponíalia de prafemi num prejudicemt pro-

20

viffoni etiam. Turate de futuro: Matrimo- Stolà, 63 J[uperpelliceó indutur non. fit Pavechus

216

4

mio contrabendo ?

quando Spon[alibur aderit,

IIQ,

F(W '

Spo:g'?zlid effe. de futuro , non Matrimonium de|Sto

la ejusdem matzri(lz fft » & coleri

f, CHjus

prajemi quando ad[iantibus Parochus decla-

Plancta.

38. 69.

D

J!(A'

varc debeat?

I10. Stole. tret cruces una in mtdio, dua in eju

-Bamnu, GN

[2

biles

l/;zrtibm' anecienda,

29.

ul

Spon[alia de fut^vo7inter

20,

publice contrábendi cenfuttudo (modó nibiliSiropbiolum [eu welum . calicis quem ornatum

ii

lebero: Spouforuem confen[ui vepugnet ) non

"

babere , . cujur forma effe debeat?

40.

improbatur.

110. ad Sub - Diaconaium nemo promevendus , qui

Io

ihut

pofl. Sponfalia de futuro 'ante. Matrimonium

22dam annum non atigerit , 4f faltim per

Jo

de pr fenti gui fe carnaliter cogmoverint ,

dium im Acolytaàiu mom fuerit ver[uus,

-

100.

102,

ecrum abjälnzgä Archi- Epifcopo rc;krw.:tn.Sa

u

Qq: a

$ub-

INDEX

KERUM

Sul-Diaconi bte in menfe , €9 fefhis , quibus| — dinatione jkcræþabmm, 4ui primá Tonfurd,

Altari mini[raverint , confeft Eucbarifiiam

aut aliquo minori erdine initiandi funt.Yo4

fuman.

-

130. Superfiitioner probibite.

20,

Subditis fuis , n Clericis Pralatis G c. ali

quid

à Super[litionibm: ut obfletrices. abflineant

vendant , vel ab eis emant , probibentes ipfo

à Parocbis monende,

55.

— faclo [ubjaceut excommunicationi.

215-| Suppellectilia in Ecclefíis nen. admittenda nis

Subditit Matrimonia inbibere , vel eos ad mi-

in. quibusdam neceffitatibus , €9. bis eeffau-

nits liber2 contrabenda cogere won licct. 113

2115

tibus in pri[Hna loca reponenda.

Suldites bereticos: babentes: eos omnui. diligen- &uppellex profana i. Eccleffis , vel Oratoriis

90

ia inducant , ut Catbolici fiant.

non a[fervanda.

321 73.

Subditos (uos qui absque proceffu Judiciali ul- Suppellex Ecclofia ,

& Beneficii in Inventario à

Pavochis annotanda,

timó f[upplició damnárint , eorum abfolutie

141.

4rchi- Epifcopo refervata.

82.|Surdis lictt eo [enfu carcant Extrema Unctio

óuccefforem inter , €9' teflamenti exectttores f

minifiretur,

92.

qu& fuirit controverfía pro ejus. decifione Sufpeéfas perfonas pro ancillis , vel co&ricibus

ad Officialem recurvanut,*

174.

babere Clericis probibitum.

I27.

Succeffori cor.

Ü

5

vua poriio ex defuntti fructibur| Sufpenfi, cxcommunicati E c, num fïnt ad Or-

femper rélinquenda.

174.

dines admittendi?

-

97*

Sufraganei num primarium

-laj)idem bro

«di-|Sufpenfionem à Divinis. num incurrat Sacer-

Jficanda Ecclefía ponere poffint t

212

dos plures Miffas uno die celebranst

72.

Sufraganei an Ecclofas absque [peciali licentia Sufpenfionew. à Divinit num incurram Primi-

Diecefani confecrare po[fmt ?

213'

ex-

tias abrque facultate Archi-Epi[copi , vel Of-

Sugeiffus qualis, & in

ficialis celebrantes

104,

Jiruendus ?

quo fo:a Ecclefta

33-|Symbolum pofielorum. |frequenter. explanent

Superiores Mona[leriorum curent, ut locus ex-

Concionatercs.

13.

tra claufira babeatur , ubi. feuina in. cafi- Symbolum poflelorum. ignorantes. ad Sacra-

bus neceffarizs audiri po[fint,

148

menuta non admittendi,

84

Superiores Monaflerierum. Regularium. Domi-| Sypagogas Judeorum accedeye Chriflianis pro-

nium bonorum Ecclefiaficorum quà Patri-

bibitum.

,monium Chrifli funt , nen babent , fed [oln| Symagogas novas confiruere fudeis non liceat

;

adininilirationem,

ISO.

fed. collapfas ,. vel ruitam minames readifi-

Superpelliceis Presbyter, $. Campanarius quan ]

care pofjunt,

,522,

de induti effe debsant ?

199.| $ynagogas altiores , ampliores , aut pretiofores

Superpelliceun. num ex tela linea decenti , &

confiruere , quam antea fuerint,: fudair

non licet,

222«

eujus longitudinis , & lutitudinis efe de-

beat $

-

40.

d-

Superp elliceum , &5 flolam Confefarius pani-

tentem. auditurus induat,

8.

Tabella Miffarum , €9' Anniver[ariorum locó

$uperpelliceum affumant , q:i ad Divinas lau-

cou[picuó iu SacrifHia appendenda.,

43*

des pevfolvendas aecedunt,

119.

Tabela. gefiatoria

de-

--

fe Paczficalc-qual: e[fec

Superpelliceum detens , & candidum num

beat ?

42.

quisque [ccum ad Congregationem. Diecefa- | Tabella orationes ad indumenta , ante , & poft

"am jerre debeat $

167.|- Miffam continens ubi inSaerifHa ponendat, 26.

£ex

,;uperpällinum congruum , & mufzdgm in or-

À

&

£T VERBORUM.

Áirl

1da.| Teflamentum [uper quibus bonis Clericus cone

l4

ex Tæb:!fa num verba ?en/äcmiioni; recit:

e

TO.

dere poffi ?

-

204.

20,

in Tabernaculo T?. Reliquie , & $$, liquar

"HH

Teflamenium. Clericorum quaudo irritum , &

2777

$9.

nullusi ?

174-

va[a non reponantur,

5

Taberuaculum ex qua materia coufectum , &

Teflater. fi teflamenti. excequutionis terminum

ii

qualiter ornatum efe. debeat ?

59.

uon pr&fixit, ea. ulira annum mon proro-

anda,.

-

204.

j/th«

Taberuaculum ià pojtum fit, ut Altare a[cen.

ecreti

H

dere ad eximendaem Euchariliam mon opor-

Tofrificationem. de fa

gïa publicatione D

oríit

59.

Tridentini circa Matrimonium intrà quale

teat.

D

Tabernaculum. num jugier. claufum. efe de

tempus Arcbi- Epi[copo Parocbi wansmittere

-

dobeani ?

Y

IO9,

f).à

- lic'xlï ?

59.

Teflimonia que , &9 à quo querenda priui-

14l

Taberne nom patzant , dum Comtio babetur.

Iito

29.

quàm Judeus , oel Paganus ad Bapufmum

be-

admittantur,

$4. $5

9.

Tabernarii z:n* , qui de fide a'ij?:utant ,Uel

"r

reticorum libros vendunt. , - Arcbi - Epifcopo

Teflimoniales literas quinam. Sacerdotes exbi-

[27.

denuntient.

9.

bere debeamt: antequam. ad celebrationem

j

Tabernariorum officium Clerici evitent,. 198

admiuantur $

72«

/0

Tabernas Clerici non frequeniant.

198.

Teflimonium Superioris. de emiffa profeffene

$X2

h:

[22772

I;æMf

vv

es Resulayes u ad. Ovd

»Ievd

PT

, Cette

f(fv

Talererum. quinquaginta aunuorum. 4n valor

Patrimonti effe debeat !

iol.

- faffones andiendas admittendi $

3

T

] d

Twsllis ludere Glericis probibitum. Y24.199.

Tefismonium: fe Beneficium Ecclefaftzeum pa-

cifict. poffidere num cxbibere debeam ad. S,

[

Teum Saeriflie fernice, aut [alem af

' YO0,

l04

féribus politz elaboratis confet,

26.

Ordiner promovendi ?

Vttil

Telá ciratà num Petra Áltavis [eu Altare por-

Teflimonium peracla Coufeffonis Arcbi-Diaco-

tatile cooper.

L2l

1'!"*',

üm ?

25.

"o Ecclefre Metropolitane exbibeant. ordia

!

nandi.

104,

!j2

Tela viridi , aut alterius coloris Men[a Alta-

o

Teflim

m Canfq[]?zri; Ihanu obfignat

um fi

u

rium contegende.

[

Telonium fuo, vel alieno nomine ab Ecclefiis ,

rim pro diferenda Communione

Pa

65.

:

vel Ecclefiaflicis -perfonis pro vebus. eorum

7, quid Parochis agendum?

Toflimonium Parochi alicna Diecefis de factis

1l y

. propriis exigentes. quibus penis [abjaceant ?

-

-

215

denuntiationibus , num ctiam figilló Epifco-

lf

34:

pi munium effe debeat

III«

p

eontra Tempe[flates Campana pulfanda.

extra Tempora à Jure [latuta ad. aliquem . ex

TefHimonium à quibus adferre debeant. 7Mineo-

trit

vibus Ordsnibus initiandi?

99.

juit

. Saeris Ordinibus promoti ab Ordinis fufeep-

ti executiene ipfo jure [unt [ujpeufi.

100.

Teflimenium de vita ,& moribus ab iis Ordi-

T

, & finiatur!

nariíis in quorum Diecefi perman[erant, Sa-

Toimpu: Pajäbagf quando incipiat

-

64.

cerdoies peregrini exhibere tenentur,

72,

Terga ad Sanctifmum in Ecclefia non vertan-

Tofiium duorum , vel wium pre[entia in con-

m

tur,.

L

3C

trabendo Matriaonio requifta.

107.

p

Teflamenta Clericorum quando fuum fortiun-

Theca lignea ad Calicem cum faculo reconden-

d

40.

iur efettum ?

174.

dum quomodo vonficienda ?

Q,I

Teflamentorum executoribus Ordinarii iuvigi-| Tbeologum Superiores Regalarium babere pro-

-

Ll

7)

leüt,

egulam,

?OH enrent ,qui Sacerdous in ii , qua R

Gentie-

f

Is

INDEX

RERUM

Conciones , Cafis confcientie 3 c, refpiciunt, Turta antequam. ad. Baptifmum | admittawy

-

infiruat,

151.

da ?

Thuribulum ex quali matería, €7 num arti-

tefHimonium de fjm vila à quo queten

-

54-

ficiose conficiendum ?

42.

Turpiloquium inter

nomi-

'Clcr-ico.r nt quidem

Thburibulum cum igne , 6 naviculam cum in-

nelur.

-

126.

Turrir Ca

cen[o Acolyti praparare debemt ?

105:

mpanilis offium ,valow bene clau[a

fint ?

-

-

E

Tintinabulum paroum ex qua parte Altaris

pariai affgendumt

36.

Tutelam cujusvis non fufzipiant Clerie

P. ni;z'

Tiutinabulum. pulfans num omnes. pracedere

pietatis causá , €. licentia ab Archi- Epifco-

-

debeat , dum |SS. Eucharifiia ad infirmos

po imperrata,

127.

sefertur,

-

E

60.| Tutoribus pupillos ad Schelas , & Academtas

Titulum men[e ad vitam qui babuerint , il-

baretic.rum mittere probibitum.

6,

ládque fcriptó tefrimoni conflet ,ad. ordines| Tutorum confenfus . mum . ad - comrabendum

S. admittendi.

-

IOI.

AMatrimonium nece[farius t

112,

ad Titulum Patrimonii , vel Penfienis num ev.

dinari poffmt pro Ecclefiarum nece[fitate vel

a

utilitate affumendi

101.| Fagabundus. Clevicus quandonam. à Saculari

Titulus Turis Paironatós nullus. admittatur. ,

2141

"

peteflate captivari poffit ?

nisi ex fundatione , vel dotatione ab*c

is

J*

faz

Vagorum Aaatrimoniis anzeguam interfimt. pa-

'| &a, quibus. Ture bareditario Patroni f[uc-

YOCbi ,(!iltgentem inquifitionem faciant.1V4.

cedunt,

5

-

145;

Vagos fi cepulandos Parochi judicaverint , vem

ad Archi-Ep/f.opum , vel. Ejus Officialem ,

Toufura Clericali infizniti per minores ad ma-

jeres Ordines dj/i*m-;f.ml.

S.

autÁrchi Diaconum Difivictis deferant Y14

Ten[ura convenienti , G9 in babitu. Clericali

Vagos Clericos ia domibusuisClerici hon ve:i-

non incedentes Clerzci quas penas , & cen-

piautneque eis aliquod munus tribuant.199.

uvas incurrant ?

123« V 'ugum Sacerdotem Secularem , vel Regularem

Tonþæmm Clericalem con[pbicuam

J Cleri-

ab!que Literis commendatitiis Regulares in

ci geramt , €9. babitum defera

!95«

[uis Ecclefíis ad. celebrandam. Miffam -non

admiitant.

*

148.

h

ad Tonfuram primain quinam non admittends?

-

-

98. 99.

Vagum fui , vel alterius Ordinis virum Regu-

Traditionibus: Ecclefie difconvenienies imagi

lares in. fuir Monafleriis ultra unam aite-

1 8.

rámve nocfem non admittant.

nes pingeve p: obibitum.

148.

Tranalationis dies alicujus Sancli in ea Ecclofia,

Valor Patrimonii ad cujus titulum quis ordi-

in qua S. corpus , vel Reliquia ii-z/ïgnii af

natus uur quinquaginta (altém Talerorum

feroator , duplici Officio celebretur.

117.

efe dibeat ?

IOI,

ad. Tribunalia. Sacularia fe evocandi Clerici

Valv in medio fepimenti Altaris qualiter clau-

nullam dent occaftonem Laicis.

126.

denda

-

35*

Tridentini Concila Librum ommues pcr/ön.z Ec-Valva ad z'ngre[um Cemeterii ex aferibur ba-

ä

þdü!liiiï.

-

