mifericordiae ormnibus invocantibus

tei

md.

Cum.enim non effemus, Diviná potentiá

i

creati nos; cum inimici tui effemus, é

u ?

Coelo veniens, mirá fapientia. redemifti

i

nos! et quia fine te, tom corpore, quam

Tri

ï l

"

Íp

ib

tu, vivere, moveri et effe non poffu-

1

)

mus, imimen(à bonitatetud, tot Sacramen-

/l,

tis et auxiliis gratiae, nos usque confer-

a

as* imó Corpus et Sanguinem tuum ,

)

i

12

*

—— d

id eft teipfum , modo prorfus admirabili , in

ngur

rictens

hoc Sacramento largiris. O caritas! o pictas!

0 novum et erande Myfterium!

ttjund

* curita

Tuné, Deus meus, ad me venire dig-

f offe

naris? Rex ac Dominus fummae Majeftatis :

ncofiff

ad infimum fervum ? Deus ad hominem ?

hu furi

Creator ad creaturam ? Unde hoc mihi, ut

Ym d

tu , Domine, venias ad me? O Deus et Do-

i

minus nofter! quam admirabile eft Nomen

M

li, et

tuum in univerfa terra! Et quis narrabit po-

tentias tuas, et auditas faciet omnes laudes

* Wo fjb

.

one 1

tuas? Ego quidem, etfi omnia membra

i me

Tea verterentur in linguas, et omnes vitae

tie. $

meae refpirationes in tui laudes et gratiarum

actiones : attamen longe minor effem cunc-

f m

V Tl

tis miferationibus tuis, Unde agnofcens in-

fufficientiom meam , id unum votis omnibug

Wnter

* üpitíy

€Xopto, ut Omnes creaturae tuaé, mecum

et pro me, laudent et bepnedicant Nomen

N

tgum in aeternum.

m |

im

)

Wre

Y p

OFFER

4 t

Pater mifericordiarum , et Deus to-

V tius confolationis, qui ex abundan-

tià infinitae caritatis tuae, dedi(ti mihi Uni«

genitum Filium tuum! en ego, mifer pec-

i,

cator, nunc. partíceps factus Corporis et

l

,San-

——Àd —

213

CUM

Sanguinis ejus ; illum in pectore meo com-

0 []Mu

plectens, et tanquam rem meam intime mihi

conjunctam poffidens ; illum ipfum, in unio-

nire d

ne caritatis , qua fe ipfum dedit in Àra crucis;

tibi offero, Ecce hic'eft thefaurus , Pater cle-

]6 e[ !'«

mentiffime, in quo totam meam fpem repofui *

Quj

hae funt divitiae, quas offero in fatxsfaäho-

fnihi, d

nem debitorum meorum,

"TA

Afpice, pie Pater, in faciem Chrifti

N

tui, et cum fit hic Filius tuus dilectus, in

iil

":

quo tibi bene femper complacuit, qui mibi

nunc intime conjunctus eft, fupplex rogo,

meni

Ts Vi

ut me quoque afpicias oculis mifericordiae

tuae, Sub ejus protectione ac tutella, fub um-

puru

bra meritorum ipfius, compareo coram te;

T CUT

2

ut illum praecipue intuens , me quoque cle-

menter ac benigne refpicias ,

tanquam man-

qribui

frecun

cipiufn ejus, ac fervum perpetuum,

Ne permittas, obfecro, ut pereat illa

Nont

animna, quae toties in fe recepit Filium tu-

um,

qui a te miffus, venit in mundum

quaerere et falvum facere, quod perierat,

Hoc praefta mihi, per infinitam mifericor-

b

dlam tuam, Amen,

[

m

INVOCA DOMINUM

nit

1

a

it, quaefo, Domine, haec praecellentit-

j4

S

fuma homa, quam 'tibi modó obtuli ,

in

b

214

a

in plenam emendationem , expiationem , afe

que fatisfactionem , pro omnibus peccatis et

negligentiis meis, et pro peccatis totius mun«

M

di .

Per illam, inftauta omnes ruinas meas

e

1

fpirituales, et (upple omnem inopiam meam.

g i

Per illam , mortifica in me, quidquid tibi di-

M

plicet, et effice me hominem fecundum cor

hus (

tuum, Per illam, eonforma fpiritum, animam

njb

et corpus meum , fpiritui, animae et corpo-

li hu

ri facrae htmanitatis tuae , meque totum luce

-

f t

Divinitatis tuae illuftra, Per illam largire,

ïmo Q0)

ut in te flabiliar, te perfecte et perfeve-

't fope

ranter diligam , intime tibi uniar, ac totus in

Onore

te transmutter, ad laudem Nominis tui, quod

Rnj

;

invocatum eít fuper nos,.

Ym Vi

Converte, Domine, miferos peccato-

þü*ur j

ft [

res: revoca haereticos, atque fch:fmaticos:

TT

illumina infideles te ignorantes: adefto om-

Qbus q

nibus, qui in neceffitate et tribulitione ali-

fiS, p

qua conftituti funt: adeflo his, qui fe mei

precibus commendarunt, aut commendati

tionem,

Riliner

effe cupiunt: adeflo parentibus, propinquis

et benefactoribus meis, vivis et defunctis.

Miferere omnium, pro quibus orare debeo,

, 0

et tu rogari vis: da vivis veniam et gra-

tiam: da fidelibus defunctis requiem, lu-

tf

cemque fempiternam.,

Tibi laus, Chrifte

(

jefu, in fagcula, feaculorum, Amen.

P'fer

ÉR

W N

d.

ORA

—— m

d

215

Wm, d

ORA B. V. M

totsd

Qs mure

i Maria, Virgo et Mater fánctiffima ! ec-

Vs Ia

ce fufcepi dilectiffimum Filium tuum ,

D at

quem immaculato utero tuo concepifli, ge-

tibi dj

nuifti, lactafti, atque fanctiffimis amplexi-

um «t

bus ftrinxifti, Ecce cujus afpectu laetabaris,

ia

omnibus deliciis replebaris, illum ipfum ti-

T

bi humiliter et amanter repraefento, et of-

Ym t

fero tuis puriffimis brachiis amplexandum,

li

toto corde amandum, fanctiffimae Trinitati,

perfeve-

in fupremum Latriae cultum , pro tui ipfius

ofur

honore et gloria, et pro meis totiusque

yj qui

mundi neceffitatibus offerendum, Tu mater-

nam vim apud Deum obtines, et fieri non

poteft, ut non exaudiaris, Sit igitur pieta-

pemm

tis tuae, ipfam , quá apud eum vales, gra-

mtit

tiam notam facere mundo; íanctis tuis pre-

JT]

cibus obtinendo reis veniam , medelam aeg-

(re a

ris, pufilis corde robur, afflict;s confola-

f

[

j

tionem, periclitantibus ad

äf

jtlltori'um/ et libe-

ïw

rationem, Amen.-

d

ORA OMNES SANCTOS.

i

J

, l

mnes Santti et Sanctae Dei, confola-,

Suf*ö

Ó

tio pauperculae animae meae, vos

l.

praefertim Patroni et Protectores mei, afpi-

gite Magiftrum, Auctorem, et praemi-

(

&

um

-

216

um ï'an&itätis veftrae , ac univerfam veflram

quo c

felicitatem , inter vifcera mea manentem ;

bus di

mihique ab ipfo, cui vos tantopere verbo et

pa fui

exemplo in hac vita conformaftis, veftris

] If. (

interceffionibus impetrate, ut veftra femper

tfabil

'

vefligia fequar, et ut ad fcopum mihi pro-

fatio f

pofitae perfectionis, ac tandem plenus me-

ngus

ritis, ad veílrum merear coníortium per-

duced

P

venire,

fotet :

CONCLUSIO.

li

petes

ecedo a te modicum , Domine Jefu , fed

fpet

R

non fine te, confolatio, felicitas, et

fotum

omne bonum animae meae ; et me amantiffi-

lo &

mo Cordi tuo, cum omnibus fratribus,

hum

amicis et inimicis meis , humillime commen-

! Qum

do. Ama nos , Domine, et transforma quam

lem

fimillime in te,

Totus occuper in te, et

&t not

propter te; nihilque fit objectum verborum

EJE

meorum , actionumque mearum internarum

omnis

et externarum, nifi tu, amor ieus, qui

tima

vivis et regnas

ruim,

Amen.

per omnia faecula —faeculo-

hs

,nonp

R d- Md m m

L

Gratiarum a£tio. peft Miflam , ex imita-

tione Chrifti , pro feria 1V. et Sabbato,

- ADMIRATIO.

in

0 Dlleüejf mi, elede ex millibus,

quo

$17

m s

vim

quo complacuit änimae meae habitare omni-

nentem,

bus.diebus vitae fvae! O Pacifice mi, in quo

vro d

pax fumma , requies vera! O Deus abfícondi-

, lts

te, cujus fermo cum humilibus! O vere in-

fenpt

effabilis gratia tua! O vere admirabilis dig-

jb Y

natio tua/ O amor immenfus, animae meae

U5 f

fingulariter impenfus! O Jefu! quanta ett

n

dulcedo in convivio tuo ! O quam dulce-mihi

foret in-praefentià tuà. ex intimo affectu ,

lacrymas fundere, et cum.pià Magdalená

pedes tuos lacrymis irrigare! Certe in con-

i,

fpectu tuo, et fanctorum Angelorum tuorum

:i(aä, [

totum cor meum ardere deberet, et ex gau-

at

dio flere,

O quam magnum fufcepi Domi-

T0

num!

Quam dilectum induxi hofpitem !

jmna

Quam jucundum recepi focium! Quam fi-

aQ

delem acceptavi amicum ! Quam fpeciofum

et nobilem amplector fponfum ! O ]efu bo-

rborut

ne! fileant a facie tuá coelum et terre, et

omnis ornatus eorum.

marum

Mane in fecreto,

, qül

anima mea, et fruere Deo tuo: ipfum enim

al

babes, quem totus mundus tibi aufferre

ngn poteft,

E^

ii

LAUDA,TIQ. :

D

dulciffime Salvator! Laudent te uni-,

n

O

uae , et

4

verfi Populi,/tribus et ling

p b

fanc ul'?ïx

m

um

21f

r

*

]

fanctum ac. mellifluum Nomen tuum, cum

(0r m

fumma

jubilatione et. ardenti

devotione

(t Int

magnificent,

Ecce omnium

devoterum

, a

cordium jubilationes, - fpirituales affectus,

(0,

mentales exceffus, ac fupernaturales illu-

i cg

inationes, et coelicas vifiones tibi offe-

ro et exhibeo, cum omnibus

virtutibus

et laudibus, ab omni creaturá in Coelg

u

et in terra celebratis et celebrandis,

Ác-

cipe vota mea, Domine Deus meus, et

^

defideria infinitae laudationis , ac immenfae

D

benedictionis, quae tibi, fecundum mul-

Wi

titudinem ineffabilis magnitudinis tuae,

:ï

jure debentur.

Haec tibi reddo, et red.

f

ceie defidero, per fingulos dies et momen-

D

li

ta temporum,

*

ta.n

n

Er]

6 D

GRATITUDO.

Í

üc

1

W

[1

O

benigniffime Jefu! quanta tibi gratía-

rum actio pro fufceptione facri Cor-

Tign

poris tui debetur, cujus dignitatem nul-

h,

lus hominum explicare potens invenitur !

Vf

&

Gratias tibi, o! Paflor aeterne, qui me

pauperem ef exulem digratus es pretiofo

Corpore

et Sanguine tuo reficere!!

O!

quid retribuam fibi,

Domine, pro gratià

illà, pro caritate tam eximiá? Non eft

aliud, quod gratius dare queam, quam ut

|

cor

——Àd —

219

1, (f

cor meum tibi Deo meo totaliter. tribuam

VOLU

«t intime. conjun "am.

Dignare,

Domine,

oifiri

jvanere mecum :

ego volo hbenre

ile te-

€uin.

IHK' I

Hoc .eft t(num defiderium nieum ,

l

Bt cor meum fÍfit tibi unitum,

ii

taton

OBLATIO

| C

ut 1gitur tu,

Domine, teipfum, ex-

5

.»IX

$

mnfis in cernce manibus et nüdo £or-

n

pore, pro peccatis meis Deo Patri fponte

obtulifli,

ifa,

ut nihil in te reinaneret,

, ni

fig,

quin totum in facrificium Divinae placati-

i n

onis tranfiret: ita et ego meipfum tibí

TOR

voluntarié in obiationem puram et

ían-

ocki

cV L

bus

ctam, cnm omnibus viribus et aff

meis, quanto intim'us valeo,

offero.,

O

Domine! rogo te in üxnpl'citatc cordis met,

fufcipe me tibi in

ervum fempiternum ,

in obkqmum et in facrificium laudis per-

petuae; fufcipe me cum bac fanctà obla-

gral*f

tione tuí pretiofi Corporis, quam tibi mo-

Cor

r mlf

do, in praefentia Angelorum invifibiliter

iil

affiftentium, obtuli pro me, et pro cun-

eto populo tuo in falutem,

TU

Wi

(!

PETITIO PRO SE

"ii

Domine Deus

100

raefta,

Salutaris: meus;

P

ut cum frequentatione. Myfterii. cret-

j u

$

?

or

-

x

cat

220

——ÀdÓYd'—-

'cat meae devotionis affectus, Salva animam

nf

incam, quam pretiofo fanguine tuo redemi-

íti, Age mecum fecundum bonitatem tuam,

f

li

non fecundum meam malitiam ct iniquita-

iC

u

. tem,

Vide omnia bona mea, quam -pauca

fint et imperfecta; illa emenda et fanctifi-

tiis)

ca: ea grata habe, et accepta tibi fac, et

W (

femper ad meliora trahe.

Me quoque pig-

oj

vam et inutilem homuncionem, ad lauda-

funt

m

bilem peráuc finem,

auil

O dulcifime atque amantiffime Jefu !

prot:

ecce fto ante te, pauper et nudus, gra-

tiam poftulans, et mifericordiam implo-

pen

bus

.xans; accende frigiditatem meam, igne

heti

amoris tui; verte mihi omnia terrena in

amaritudinem; omnia infima et creata, in

Tu folus mi-

contemptum et oblivionem.

[e

hi ex hoc jam dulcefcas, usque in faecu-

lum.

Wi

Utinam me totaliter ex tua praefen-

tiá accendas, comburas, et in te transmu-

"ituj

Qrav'

tes; ut unus tecum efficiar fpiritus, per

u

i

gratiam internae unionis, et liquefactio-

[

])

U

nem ardentis amoris! Operare, Domine,

( fu h

mecun mifericorditer, ficut faepius opera-

tus es cum Sanctis tuis mirabiliter. O ig-

Omn

& r

nis. femper ardens, et nunquam deficiens !

O amor corda

illuminans!

purificans, et intelle&kum

*

ey

Pl

ä :

22

i*

imd

PETITIO PRO ALIIS.

tedtne

ntuere quoque , benigniflime Jefu, pia de-

| (tif

fideria devotorum , neceffitates parentum,.

Y

amicorum, fratrum, fororum, omniumque

ufrz-

n

M

carorum meorum, et eorum, qui mihi vel

:

E

1:'

li

aliis propter amorem tuum benefecerunt, et

tüc.

qui orationes et M ffas, pro fe fuisque

)

omnibus dici a me defideraverunt et petie-

ï

i

ä

runt; five in carne adhuc vivant, five

jam faeculo defuncti fint; ut omnes fibi

opem - confolationis,

auxilium — gratiae,

I

protectionem a ,periculis, liberationem à

T.

poenis advenire fentiant; et ut ab ormni.

If

"

bus malis erepti, gratias tibi magnificas

p

laeti perfolvant,

"

a,(n

Offero etiam tibi preces et hoftias

;mo

J

placationis, pro illis fpecialiter , qui me

u

in aliquo laeferunt, contriftaverunt, aut

"

vituperaverunt, vel aliquod damnum vel

8f

gravamen

intulerunt j

pro bhis: quoque

cmnibus, quos aliquando contriftavi, con-

du

turbavi,

gravavi,

fcandalizavi, verbis,

!

il

]

fa(tis, fcienter aut ijgno.anter;j ut nobis

]1*'1.

omnibus pariter indulgeas peccata noílra,

!

i

et mutuas ofïcaxiiones.

1

Aufer, Domine, a cordibus nof(tris

ationem,

emnem fl;(l)icionexn-, mïnem indig:

-iramt

E4

E

-

2223

m ——

iram e;t difceptationem , et quidquid pote(t

P R

caritatem laedere, et fraternam dilectionem

(s

minuere,

Miferere, miferere, Domine,

; fbj

mifericordiam tuam pofcentibus; da gratiam

- fuis

Tmur

indigentibus, et fac nos tales exiflere, ut

fimus digni gratid tuá perfrui, et ad vitam

jumg

proficiamus aeternam. A/men.

verí

*

nunq

l

ORATIO AD B. V. M.

R

ommeérndo me tibi, fereniffima, vere-

C

que inclyta Virgo Maria, Coeli ter-

raeque Regina, quae in tuis facratiffimis

(

vifceribus eundem Dominum et omnium

iinm

Creatorem, quem ego modó fufcepi, de

fu.

Spiritu Sancto conceptum,

digne porta-

UM

1 : precor te Matrem Dei fanctiffimam,

ut pro me apud eundem Filium tuum in-

W (

t

PT

tercedas ; et quidquid, quacumque ratic-

ne, in fummi hujus Sacramenti celebra-

Hïn

tione deliqui, hujus negligentiae et indig-

ke

PU

nitatis. meae veniam mihl impetres,

^

fru

fempor cafta, pura, innocens, poft con-

D i

Filium

etiam

Mi

ceptum

ca(ílior ,

purior ,

fanctior, Deoque gratior evafifti: utinam

ümu

et ego tam Divini Sacramenti

perceptio-

1

ln

ne ita fanctificer, ut deinceps cor et cor-

pus meum ab omni

lethalis peccati ma-

cula tuear impollutum,

Tu, concepto- Fi-

lio

"i.

E

x E

—ÀdÁá' ——

223

!

—

lo

l

j

lio tuo de Spiritu Sancto, miagnificas lau-

lstl

des decantafti, et in Deo Salutam tuo mi-

MC

rabiliter exultafti ; fac meritis et precibus

tuis, Virgo Mater, ut cum hac facra com-

r

munione novum et ardentem fpiritum con-

ia

jungam, ac femper in gratiarum actione pié

verfer; tantoque Redemptori et hofpiti me

nunquam ingratum exhibeam, fed fidelem

in omnibus fervum ac Mmlftrum. Amen,

ORATIO AD OMNES SANCTOS

ve

[

[

fims

elices Sancti, qui jam noftrae mortalita-

F

tis pelagus pertranfiiftis , fecuri de veftcá

niufl

immarceflibili glorià; foliciti eftote de meá

mul'iplici miferià : date manus infirmo, Coe-

Qrt

j

leftis Patriae Cives, ct erigite jacentem ;

ut convalefcens de infirmitate, fortis effi-

Wi

(

clar in bello.

Ad me refpicite, gens illu-

ermma, et haereditas fummi Dei, adhuc

1b[z-

peregrinantem in hoc exilio, et mittite dc

jf

Coelo opem et confolationem,

Circumdate

lt

((

me gaudentem et exultantem de vefílrra bea-

titudine; et gratiam impetrate virtutes ve-

lif,

Ítras umtandl : ut veílris fuffrsgiis adjutus,

[j

H

u

(ig

particeps fiam. veflrri gaudii et coronae,

Amen,

Q

H

li

K 4

CON

—— ——

f

IL-U-

CONCLUSIO.

Tunc ! dimittis, Domine Je!"u; fervum

tuum in pace; tu vero ne elongeris

À

a me, Deus meus: in auxilium meum re-

t0,

fpice, quoniam infurgent in me per diem

Ánto

variae cogitationes , vim mihi facient variae

Ui

tentationes,

Da, ut pertranfeam illaefus;

Lf

.da, ut perfringam eas, Pugna fortiter pro

"

u

£0

me, et expugna malas beítias, concupif-

centias dico illecebrofas,

num

Impera ventis

et tempeftatibus : dic mari, quiefce; et

Meria

aquiloni, me flaveris: et erit tranquillitas

Q

magna.

Benedic et fanctifica me benedi-

hr

ctione coelefti,

Protege et conferva an:-

mam fervuli tui, inter tot difcrimina vitae

Criffe

for

corruptibilis. 4

àc, comitante gratia tua,

jf

it

dirige per viam pacis ad Patriam perpetuae

i

W

claritatis, Amen,

-

D

PI NI X

T.

&t

Wt

f

f

ïvphsi

If

*

Q

il

"F

( Mor

(

3

^

rv'.um

Cite

.....

2

)

) 3j

N

p

Fluny;

Tüm

IN

Wt

—

VO ELELTEEHEETETIELTETTELIELTEEIEITÉ LTA.

In eodem Bibliopolio hdbengur:

m

p

&Aäorario Dei hominis in' SS, Altaris Sacramen-

if

to, ad mentem L. À. Muratorii, 8. 787. 20 kr,

dkm

Antoine ( Pauli Gabr. S. T. ) Theologia moralis

v

univerfa complectens omnia morum praecepta

viis

et principia decifionis omnium Coní(cientiae ca-

r

fuum, cum notis P, Fr. Philippi de Carbone-

ano Ord. min. reg. obferv, ad ufum Parocho-

t

rum et Confeffariorum. II. Partfes. 4.

1779*

at

f

^

2459

^

o kr,

T

Breviculus modernarum Contrp'lizer'fiarum , feu

ilit

compendium Febronii abbreviati, cum notis.

ngl

maj. $. 789.

fl, r,

[

Craffet (]Joan.) nova Forma Meditationum in

vl

fingulos anni dies 8. 756.

20 kr.

(i,

Engftler ( Jof. ). In&itutiones facrae Scripturae,

IU

o^

feu de Origine divina et natura SS. Scriptürae,

maj. 8. 775.

4$S kr.

H

Van- Espen (Zeg. Bern, ) Commentarius in Jus

canonicum noviffimum, animadverfionibus ad

ftatum Germaniae accomodatus. 4. 782, 45 .kr.

Explicatio Catechifmi catholici aere excu(i, pro

faciliori Inftru&tione merhodo etiam normali

Mutorum, Surdorum atque infantium, alio-

ruinve parum capacium hominum, cum appen-

!

dice pra&icae confeffionis, a quodam facerdote

paftoribus oblata. 8. 787.

56 kr.

Flamminii Cephalii Vindiciae Coelibatus Ecclefía-

rum Oczc

jere

ida

ntis contra nuperos quosdam fcrip-

4S kr.

IN

tfhe,s. maj. 9. 797.

fob ert

Gerbert fMart. S. R. I. P. Abb. San - Blaf. )

Yan

Solitudo facra, feu exercitia fpiritualia o&to

Di

vel deceut dieruin &é, maj. 8. 786. fl. 1. 12kr.

Ml

Godeau ( Ant. ) Difcurfus de Vocatione ad fta-

P

tum ecclefialticum: $. 2785.

24 kr.

À

Grammatica

g

c

Libris

. .colle&ta. 8. 789.

'ermnanica ex Gottfchediaqis

18 kr,;

Dég

Haberkorn de Habersfeld (Jof.) Sermones de

7

S';

Mylteriis patientis Salvatoris.

Cur(us annui

duo. 9. 784.

fi

D IPDE

lus

— — Sermones in Dominicas totius anni. T.

Àn

Ro

Partes. 8. 784.

B , "$. kr.

Tit

o*

[*

785.

— — Sermones in Feíta totius gnni.

*

I,

SMZ' l

$y

Hornítein (Bern. L, B. ab ) Reflexiones mora-

les et afceticae ad augendum amorem -erga De-

tor

Ya

um &c, 8. 788.

j 4-3 'kfo

Infalibilia infignis vi&oriae obtinendae Strata-

(

Al

gemata, ex ipfa experientia antiqua; feu tri-

E).p

plex quaeítio: I, quae fit propria belli infau-

figt

fti caufa? II. cur ex parte Galliae hucusque

Sorel

tot Palmae? et e contratio ex parte Germa-

niae, eorumque Confoederatorum tantae ruie

Th

nae? IIL quaenam íint certa í(tabilis Vi&oriae

Shrn

acquirendae media ?

pre

Oinnes ex genuinis fon-

tibus refoluta. maj 8. 1796

23 !kt,

IT

Pofitiones CI. de famofo illo Conventu oallica-

,l'rrij

Bo

no 1682. et oppofito illi Conventu V. Cleit

Hungarici, 8. 789.

6 kr.

uem

——

CO. R.

Yide

C, ex Ju?e Hungarico - Canoni

781.

6 kr,

"

$3

Rein-

vt

"

Reinfeld (Jof, Ion.) Sermones catechetici in

940

Dominicas totius anni. 2. Tom. $. 789. ss

vt

Relatio (brevis) Vitae Rev. D. Innocentii a

h

Praef. B. V- M. Epifcopi Aureliopolitani ,

A

Apoft. per Imp. mag. Mogor. Vicarii, et

H

L'*h

Carmelitae Excalceati. $8. 796

24 kn

i

De' praecipuis Ecclefiae Ritibus. "Opufculüm fin-

gulare ex probatis Authoribus colle&um. $,

15

788,

24 hi.

Ritus in praecipuis Feftis et aliis diebus per

Annum occurrentes , ex Libris liturgicis $.

Romanae Ecclefiae, Decretis auth. Congreg.

rituum &c, maj. 8. 790.

s ISISSkr,

P

LO

L NT

Simanovics ( Fr. Em. ) Evahgelium Jefu Chrifti

Syntattomenon, e quatuor Evanoeliis, nexu

] qu

nb

continuo nihil uspiam intermiffo ,' juxtá fidem

^

B.5

h

Vulgatae coordin'arum.- tmaj. 8. 792.

Y

Xrit

Stanihurftii ( Guil, S. J

?*4

veteris hominis per

1 d

|

expenía quatuor novifima Metamorphofis, et

Ind('

novi Gene(is, c. Fig, 18. 7553.

i kr,

N

151

Storchenau (Sigim.) Tra&atus de Religione ex

efill

Theologia naturali defumtus. 8, 786.

12 kr,

fl

Sturmlerner (P. Friedr. ) Sacerdos devotus per

j

D

preces quotidianas, ordinarias et extraordina-

rias, ad Unionem cum Deo adfpirans, charta

þ !t[»

feript. 16. 792.

-

24 kr.

$zolga ( Mariani) Articuli

;

apologstigi

C. de

$S. Rofario, 8. 790.

15 kr.

ut.

Vade mecum ad Aegrotos, feu induftriae aegro-

Ó

(5

tis ad mortem bene fubeundam accomodatae,

$. 787.

32 kr.

qu '

NVero-

ä

e— ÓÉ r

i

Ve;onii (Franc,) Profeffo fidei cathulicae' ex

Sacra Scriptura et antiqüitate illuftrata. 8. 787.

12 Lr.

Waener ( Jgnat. ) Conciones pra&icae de prae-

cipuis fidei chriftianae capitibus, in fingulas

)totius Anni Dominicas. II.

Tom. 8.

784

H. 1. 4$ E6

Warter ( Anfelmi) Do&trina catholica in fyftema

redacta, novaque Methodo difítributa, maj. 8.

794-

.. I.

Weiffenbach ( Jof. Ant

'-) Lovci Patrum illt

"u

ftres

ad pleraque capita. divinorum librorum, qui-

bus accedunt alia negotia Religionis, et no-

ftram aetatem. fpeé&antes. IV. Part. 9. 784.

48 kr,

e- -—. de elequentia äcripturae Libri IV,

In Ufus Scholarum ac Templorum. 2. Tom.

s- 7890

hn 30:14-1:9

a

.

dp

b

- i

ltegh

E

[

ITR

: de p

1 finpi

$

TE

!!

nf

m

li

*

v il

"m (

c. &t f

, V8

il [

if n

, It

D

[//

u

d

g

E

N o

MLC

CYX

- R

[ od

T

P d E AT äi&

rA

W

- 'JB«

-

A*i

AUE II

q vt

3

z

EE

p

Z

.-(Q

u c- "(Q

.»(«

.(.«

« (

(0-

s

. '(.

(0

«(

(

««

((. "

K*ä» 46

N

(0., " !(.

CO ol(

L(-:

Qä

(*

«(

*

» '(-5 Nlæ

.(.

*

s (f5,

NCETCEC

. '(.

of..

..(93

a -

.((.

t

(s -

((.m . - o.(ng, O(." -l(.;

WK IH C HH

(

((

«(

r

?

'(

((o; e ('(c

C

.'( t

(r

(C F. 'l(

(

*

*

(* «€

"

o«o

.((

.

.x LE

e (.ä LÀ ('

Q

-((

"

-

4 -a

EC

(

Q

«f

(«

.(.

e!

et '( esi

LE

.f

ex

:«

u u- d

(.—** * x(.g

C

i

.l (e»

(* -

*

EV

t

*

(* - (€

DIC

«O'—x e «&æ

TE

«

4

((uN

-((-æ

e

.((.a

L ((æ . '(e

. (

.((.( .((w : (4«

«

«(

.((

.*

(

I(q

(* -(9 49 (

«* -

«

* ((.g. »

C

. ((-5

* G e (w o((.,,

((«æ i (æ

o((b

(* - (

. ((o

L

(..

(((.

a((.

.((..

. ((. . g'(.wr P x(qa. Is —(.:- . Q (Q&,

(. AC .((.»

e «

(.

-«

«(«

«

!

C

((

ÉN

(s -

(

LE

L

*

C

*

H

(

.(0

-((

((..; O((s*? * (c . («.1yr .*(o

«((8

E

* ((.

(

o((.

(* «4€

t

«

-(Qé

(

e

o(.c

"Q^ -9 :

L o((n à O((&x

.((e

*

: ((.

((

-«

((*

0((.-

.(( *

(

«

IT

.((.

.((.

«(

€

*

(

.((.

(

«

«

€

-(l*

Q

A

((

«

(

«

£,

(.

«

-—jæ'('('

L.

94

x

".

«dd«

L d-

AUR

EL O

-

*

&

FY

L

IN

N i

s-f

*

Rn

:

ET

m

:

s

m

T

TE

"

Se

iA

yz5U-

WM

.

"

A hg

t

A

i

z

7

x À«

T

p

x

j

"AOYR

iE o weib . M E M

Ed

VWl

t

i

"

M.x

lx

w

*

7

x

"

325

d

E

-

*

"

g*

E

Ls

WA

2

T

*

s

»

N

i d

g

*v

,.&V

A

"

um

xR

H DRPE

us

"

$x

hs

v

É

I I d

*

3.

M i

E

T

u

z.

À

[

d

12

"

PA

z

r

*

e

P

BC

n

H

"^

-

AA

*

x*

»

Pz

x

^

X

& h

d

p

P

3«

*

-

$u

-

d

a

a.

d

A

M

E

"

P

A

A

u

M

R

m

"

*

r.

T

.w

ww

u

^

Rn

x

2

p*

g

A

&

E

s

46

d

4*

x

M

D

M

3

ag

Te

N

m

a

d

-

s

P u

L

E

[ 99

?

nE

L

-

E

$

Jv

-

r

r

T

.

N

P

X

&

Ts

z

*

T

-

Ae

PO

n

AA

t

as

C d

L

EE

3

373

p

2

r

Ms dogme,

2

"

v

W.:f,.

Dd

(3

285

Z

w

Q

J:lwæ.

a

L

TX

2

X

Á

»

m

a*

A AN

st

8

L

P

ww

iW

t

a

D

Sesais

—

i Go

-

o P KU NG

—

e

TE

T

EM

r ii

J D r

—

—

—

Euroskala Offset

9

2

VierFarbSelector Standard *

D

r

ä

e

ä

D

uä:

ä

i n

14

E-

13

Approbatio D, Cenforis. T-

12

Praefens hoc, fic dictum: Mefä

viale vitae facerdotalis, totum Spig

—

Dei plenum, ut non folum ab (

10

ad quem directum eft, fed ab og.

etiam , qui ubique terrarum eft, q

ro, diurna nocturnaque verfetur d-

8

nu, adprime commendandum,

U

deque typis publicis digniffimumq-

cenfeo.

6

I5

Conftantiae, 18. Dec, 1793.

5

dof. Guil. Sturm , $, TR-|

D. Revumi. ac Celfmi.

4

D, Ordin, Confi. Ec

Infig. Collegiat. ad1-

3

Steph, et INicol. Can. Q

at lübrorum Cenfor Q

nATTU,

2

*.

,

m Copyright 4/1999 YxyMaster GmbH www.yxymaster.com