nſin in ſicut tenebra ejus / ita et me

113

Quia dicitis in cogi⸗
tatione: accipient in va⸗
nitate civitates tugs.
Nonne qui oderunt te/
omine / oderam: Et
ſuper inimicos tuos ta⸗
beſeoam?
Perfecto odio oderam
illos: E

ean, Non eſt occultatun
Awieeſnn os meuma te⸗ quod feci⸗
e gſug ſti in occulto: Et ſub⸗
umn ſtantia mea in inferiori⸗
Sicſtae bus terro.
inn, Imperfectum meum
n a en viderunt oculi tui / et in
libro ktuo omnes ſeriben⸗

inſeng tur: dies formabuntur

Et inimici facti
Proba me DEu S/
et ſcito cor meum: In⸗
terroga me / et cognoſee
ſemitas meas.
Et vide / ſi via iniquita⸗
tis in me eſt: * Et dedue
me in via eterna.
Antiphon. Confor⸗

dlnglah et nemo in eis.
3 Gtuc: Mihi autem nimis ho⸗
norificati ſunt Amici tui

tatus eſt Principatus eo⸗
rum / et honorati ſunt

.

Amici tui OES.

un DeUSn Nimis con. Das Capitel.
enn Dinumerabo eos/ et Dirmbet geſthe Veſper.
Enmnden ſuper arenann multiplica⸗ rigen Beſpe
vunnan untur: Exurrexi / et Der Hymnus.
lu adhuc ſum teuum. EKultet orbis gau⸗
in, Sioccideris DEuS 1 Gir meg ſetn
Qrtacha⸗ res: * Viri! Gleichfalls wie geſtern⸗
uun Pectatore 5 7. An⸗

114

7. Annuntiaverunt
opera DEJ.

e. Et facta ejus in⸗

Antiphona.
Eſtote fortes in bello /
et pugnate cum antiquo

tellexerunt.

6 S GeSr Gege

In der Oeſterlichen Zeit von denen

heiligen Apoſtlen /
Dieie Erſte
Antiph. Sancti tui
Domine florebunt ſicut
Lilium / Alleluja; Et ſicut
odor Balſami erunt ante
te / Alleluja.
Pſalm. Dixit Domi⸗

nus Domino meo / c.

Suche oben am 20. Blatt.
Auntiphon. In Ca⸗
leſtibus Regnis Sancto⸗
rum habitatio eſt / Alle⸗

luja: Et in eternum re⸗.

quies eorum / Alleluja.
Pſal. Confitebor tibi.
Antiph. In velamen⸗
to clamabant Sancti
tui Domine / Alleluja/
Alleluja / Alleluja.

und Evangeliſten /
Veſper.
Antiphon. Spiritus
et Animoe Juſtorum hym⸗
Alleluja / Alleluſa.
Pſal. Laudate pueri.
Am 22. Blatt.

Am 27. Blatt.
Das Capitel.

Tabunt Juſti in

guſtiaverunt / et qui ab⸗

rum.

Pſal. Beatus vir / ꝛc.

. DE O gratias.
Der

du dem Magnificat) ſen

Pt
ſerpente / et accipietis reg⸗

num aternum / Alleluja.
6. . Bee Be ge: Pe Se e⸗

num dicite DEO noſtro /

Antiphon. Fulgebunt
Juſti ſicut Sol in con⸗
ſpectu DE/ Alleluja.
Pſal. Laudate Domi⸗
num omnes gentes / c.

magna conſtantia
adverſus eos / qui ſe an⸗ (

ſtulerunt labores eo⸗ ⸗

utmrſſicn —
Eirſensn TNiſtes erant Apoſtol /
Ulpnene. De CHriſti acerbo
Pon Kda. —ſunere,,
mnatmmg Quem morte crudeliſ⸗
8888s4 ſinagͤ
. Servi necarant impii.
Det pen Sermone verax Angelus
ddene e Muleribus pradixe⸗
enveebis pradi
e. Mhorxore CHriſti gau⸗
Urinene dium
Mnimnn Gregi ferret fidelium.
undt e Ad anxios Apoſtolos
ine An Currunt ſtatim dum
Pel ladr nuntiP
uune Illa micantis obvig
Aunten4 Chriſti tenent veſtigia.
H Galilaa ad alta montiũ
n NJ Se conferunt Apo⸗
Pol Kaoꝛn. ſtoli/⸗
mmonmeomn JESugue voti com⸗
Inn petes,
D Almo beantur lumine.
— —— ——
Cahwr N
ddekſascti
ſſfimmmnt /4

.

Ut ſis perenne mentibus
Paſchale ESu gau⸗
dium/
A morte dira criminum
Vita renatos libera.

DEO Patri ſit gloria /

Et Filio / qui a mor⸗
tuis
Surrexit / ae Para⸗
clito / OU
In ſempiterna Sacu⸗
la / Amen.
y. Sancti / et Juſtt
in Domino gaudete /
Alleluja. ðòð
u. Vos elegit O Eu S
in horeditatem ſibi / Al⸗
leluja. HM
Zu dem Magniſicat/

QLux perpetug lucebit
Sanctis tuis Domine /

et aternitas temporum/
Alleluja. uum/

In der Andern Veſper zur Oeſterli⸗
chen Zeit / von denen heiligen Apoſtlen
und Evangeliſten.
Die Antiphonen, Capitel, und Hymnus, wie in der Erſten
Veſper: Die Pſalmen aber, wie in der Andern Veſper
von denen heiligen Apoſtlen, und Evangeliſten,

oben vom 2II, bis 113,

Blatt.

H 2 y. Pre⸗

116

?. Pretioſa in con⸗
ſpectu Domini Alle⸗
luja.

. Mors Sancto⸗
ruin ejus / Alleluja.

„K342*. . 82 82.

Von einem heiligen Martyrer /

die Erſte
Antiphon. Qui me

confeſſus fuerit coram
hominibus / confitebor
et ego eum coram Patre
meo.
Pſal. Dixit Domi⸗
nus Domino meo / ꝛc.
Suche oben am 20. Blatt.
Antiphon. Qui ſequi⸗
tur me / non ambulat in
tenebris / ſed habebit lu⸗
men viter / dicit Domi⸗
nus.

Pſal. Confitebor tibi.
Am 21. Blatt.

Antiphon. Qui mihi

miniſtrat / me ſequatur /
et ubi ego ſum / illic ſit et

miniſter meus.

fuer i,

i

Zud dem en W. at, ſzc
Arunntiphona. li
Sancti et Juſti in E
Domino gaudete / Allelu⸗ ie⸗ ede
ja. Vos elegit DOEI S Nr
in hareditatem ſibi/ Al⸗ un
leluſjſa. enm
262. . S63 e.
4
Hwn
Veſper. häccen
Pſal. Beatus vir / c. m
Am 21. Blatt. 1
Antiphon. Si quis ij
mihi miniſtraverit / ho⸗ femen
norificabit eum Pater
meus / qui eſt in Calis / (r
dicit Dominus.
Pſal Laͤudate pueri.
Am 22, Blatt. 1
Antiph. Volo Pa⸗ Inat
ter / ut ubi ego ſum / illie
ſic et miniſter meus. Auntmn
Pfſal. Laudate Domi⸗ “
numomnes gentes. gſte
Ai 27. Blatt.
Das Capitel. hr
Jacobi 1. èè’ pn
Eatus vir / qui ſuſf⸗ N
fert tentationem: Ser⸗
Quoniam cum probatus en

ngei fuerit / accipiet Coro⸗ In hoc Triumpho
onn miſit DEUS diligen⸗ Dimitte noxam ſer⸗
Dv tibus ſe. vulis.

ſPerdtne v. DEO gratias. Laus et perennis gloria
Der hymnus. Matri ſt / atque Filio /
RMW er Hymnus. Sancto ſimul Para⸗
r ſe DeuS tuorum mili⸗ clito
tum / In ſempiterna Saecu⸗
el Aumg Sors / et Corona / la/ Amen.
Neo. Pramium/ 7. Gloria et honore

Pſel Nn. Laudes canentes Mar⸗ coronaſti eum Domine.
R tyris /H6⸗ H. Et conſtituiſti eum
Abſolve nexu crimi⸗

l ſuper opera manuum
ni nies. di gaue e e L
rftaht in Hie nein, mun gau Zu dem WMWagnificat /
ſus I Et blanda fraudum Antiphona.
k Donm vabula/ OIſte Sanctus pro de⸗
Pl ug Smbuta felle depu⸗ ge DE F ſui certavit us⸗
Mnn N tans/ que ad mortem / et a ver⸗
Nerh. Pervenit ad Cale⸗ bis impiorum non ti⸗
e/utibiegef, ſtia. muit: fundatus enim erat
Atncitem Panas cucurrit forti⸗ ſupra firmam petram.
PGel MANun ter/

neen Et ſuſtulit viriliter, Von einem heilie
enn Fundensque pro te Martyrer und Biſchoff.
Deom Sanguine / Oremus.
. DWterna dona poſſi⸗ rmitatem noſtranm

det. IMWreſpice omnipotens
Beu Ohhar precatu ſupplici/ Deu. uen Boat
Seravenen e poſeimus piiſſime / propria actioni at
num, de poſcim 1 H 3 Beati

6

113

Beati N. Martyris tui /
atque Pontificis Inter⸗
ceſſio glorioſa nos pro⸗
tegat. Per Dominum
noſtrum.
Von einem heiligen
Martyrer allein.
Oremus.
NRaſta / quaſumus

omnipotens DE⸗

õs

US: Ut qui Beati N.
Martyris tui natalitia
colimus / Interceſſione
ejus in tui Nominis A⸗
more roboremur. Per
Dominum roſtrum
ESU M CHriſtum
Filium tuum. Qui te⸗
cum vivit / et regnat in
unitate Spiritus Sanc⸗
AEEEEELEEeee

Von einem heiligen Martyrer /
die Anderte Veſper.

Die Antiphonen, und die 4. erſte Pfalmen, wie geſtern; Der

Letſte Pſalm aber: Credidi, propter quod locutus
ſum, ꝛc. wie vornen am 27. Blatt ſol⸗

Das Capitel.
BEatus vir / qui ſuffert
tentationem / ꝛc.
Wie geſtern am 116. Blatt.
Der Hymnus.
DeuS tuorum mili⸗

Gleichfalls wie geſtern am
1I17. Blatt.

cher zu finden.

y. Juſtus ut Palma
florebit.
ꝑÿ. Sicut Cedrus Li⸗
bani multiplicabitur.
Zu dem Magnificat /
Antiphona.
Qui vult venire poſt
me / abneget ſemetipſum /

Mhin

et tollat crucem ſuam / et

ſequatur me.

Fo⸗
che

—

HD
ſpickem
ſa hei⸗
ii

4
mnl
ſ
ehrn

n

Eiketnnn

=—
S=
= Se.
e SE—

X

en Nrm
Vepe.

Pſelnen peer
, Droter gnke
m 7. Miſt
ſben.

f. fut

brebt.
„. Giut
emiruttgen
zudenllle
ini⸗
Qtr
labnhtſe⸗
killtcini
Caten⸗

—

4

☛½

119

und mehr

ſterlichen Zeit von einem /
leligen Wartyteinͤ die
Erſte Veſe

eſper.

Die Antiphonen, Pſalmen, und Capitel, wie von denen heili⸗
gen Apoſtlen und Evangeliſten zur Oeſterlichen Zeit
in der Erſten Veſper, ſolches iſt vornen an
dem 114. Blatt zu finden.

Am Feſt eines heiligen Tu vincis inter Marty⸗
Martyrers, L res——,
Der Hymnus. Parcisque Confeſſo⸗
Deu S/ tuorum mili⸗ ribus:
êtum/ c. Tu vince noſtra crimi⸗
Suche am 117. Blatt. na /
Am Feſt mehrer heili⸗ Largitor indulgentio.
gen Martyree, DE O Patuyi ſit gloria /
Der Hymnus. Et Filio / qui a mor⸗
REr glorioſe Marty⸗ tuiisü/
rum/ Surrexit / ae Paracli⸗
Corona Confiten⸗ to/
tium/ Inn ſempiterna Seecu⸗
Qui reſpuentes ter⸗ la / Amen.
rea/ . Sancti/ et Juſti in
Perducis ad Caleſtia. Domino gandete / Allel.
Aurem benignam proti⸗ v. Vos elegit DEus
nus in herreditatem ſibi/ Allel.
Intende noſtris voci⸗ Zu dem Magnificat /
pus Antiphona.
Trophaa ſacra pangi⸗ Lux perpetua lucebit
mus: Sanctis tuis Domine /
Janoſce⸗ quod deliqui⸗ et oternitas temporum /
mus.

Alleluja.

H 4 In

I20

—.—, ——

oder mehr

In der Oeſterlichen Zeit von einem/
heiligen Martyrer / die
Anderte Veſper.

Die Antiphonen, und die Vier erſte Pſalmen, wie geſtern:
Der betſte aber iſt: Credidi, propter quod locutus ſum, ꝛc.
wie vornen am 27. Blatt zu ſinden; Das Capitel,
und der Hymnus auch wie geſtern in der
Erſten Veſper.

Y. Pretioſa in con⸗
ſpectu Domini / Alle⸗
luja.
Nà. Mors Sancto⸗
rum ejus / Alleluja.

Zu dem Magniſicat /
Antiphona.

Sanci / et Juſti in Do⸗

mino gaudete / Alleluja:

Vos elegit DEus in ho⸗

reditatem ſibi / Alleluja.

Auſſer der Oeſterlichen Zeit von denen

heiligen Martyrern / die Erſte Veſper.

Alntiphon.

ſunt tormenta/
pervenirent ad Palmam
Martyrii.
Pſal. Dixit Dominus.
Suche oben am 20. Blatt.
Antiph. Cum Palma
ad Regna pervenerunt
Sancti / Coronas de⸗
coris meruerunt de manu
Pſal. Confitebor tibi.
Am 21. Blatt.

Omnes!

Antiphon. Corpora
Sancti / quanta paſſi Sanctorum in Pace ſe⸗
ut ſecuri pulta ſunt: Et vivent no⸗
mina eorum in eternum.,.ð
Pfal. Beatus vir / ꝛc. O

Am 21. Blatt.
Antiphon. Martyres
Domini Dominum be⸗
nedicite in oternum.
Pſal. Laudate pueri
Dominum/ ꝛc.
Am 22. Blatt.

Antiph. Martyrum

Chorus laudate Do⸗
minum

SS
= =
SS

=
=—
—

=
=
— mn ☛m U e —

SE

.

nd
hnhn
NA.

en N

fuhſiun.

at, Dusn
ni
Denſſige
Mmithor.

cti

Dgordete/
Baten
nnſti

—

orhndr

eſeNe.

nben Ctnt
trumig e

lt: Etdoen

tuminan
4. Barur

l N:

Ginn /1,.
i

num omnes gentes / ꝛc.

ſunt oculis inſipientium

SAnctorum meritis

Hi ſunt / quos fatue mun⸗

Hunc fructu vacuum/

minum de Calis / Alle⸗ H

luia. .
Pſal. Laudate Domi⸗

Am 27. Blatt.
Das Capitel.
Sapient. 3.
„αUſtorum Anima in
J manu DE J ſunt/
et non tanget illos tor⸗
mentum mortis: Viſi

mori: Illi autem ſunt in
Pace.
N. DEO gratias.
Der Symnus.

inclyta gaudia
Pangamus Socii/ ge⸗
ſtaque fortia:
Gliſcens fert animus
vpromere cantibus
Victoꝛum genus opti⸗
mum.

dus abhorruit:

12 I
Hi pro te furias / atque
miuinas truccess
Calcarunt hominum / ſo⸗
vaque Verbera:
His ceſſit lacerans forti⸗
ter ungula/⸗
Neci carpfſit penetra⸗
ia.
Caduntur gladiis more
bidentium: J
Non murmur reſonat /
non querimonia;
Sed corde impavido
mens bene conſcia /
Conſer vat Patien⸗
tiam.
Qua vox /quo poteꝛit lin⸗
gua retexere/
Qua tu Martyꝛibus mu⸗
nera praparas?
Rubꝛi nam fluido ſangui⸗
ne fulgidis
Cingunt temporaLau⸗

reis.
Te Suma O DEtas!
unaque poſcimus /

floribus aridum

Ut culpas abigas / noxia
ſubtrahas /

Contempfſere tui nomi⸗ Des Pacem famulis / ut

nis aſſeela
JESu Rerxr bone
Calitum.

tibi gloriam
Annorum in ſeriem
canant / Amen.
P 5 V. Lata⸗

122

. Latamini in Do⸗
mino / et exultate Ju⸗

i.
B. Et gloriamini om⸗
nes recti corde.
Zu dem Magnificat /
Antiphona.
Iſtorum eſt enim Reg⸗
num Calorum / qui con⸗
tempſerunt vitam mun⸗
di / et pervenerunt ad proe⸗
mia Regni / et laverunt
Stolav ſuas in Sangui⸗
ne Agni.

Fuͤr die heilige Marty⸗
rer und Biſchoͤff zugleich.
Dremus.
Eatorum Marty⸗

ne Feſta tueantur: Et eo⸗
rum commendet oratio

veneranda. Per Domi⸗

num noſtrum.
Wan die heilige Mar⸗
tyrer keine Biſchoͤff ge⸗
weſen.
Oremus.

DeuS/ qui nos an⸗

Vnua Sanctorum
Martyrum tuorum N.
et N. Solennitate lati⸗

ficas: Concede propi⸗

tius: Ut quorum gaude⸗

mus meritis / accenda⸗ U
mur exemplis. Per Do⸗

rum / pariterque minum noſtrum.

Von denen heiligen Martyrern auſſer

der Oeſterlichen

Antiphon. Iſti ſunt
Sancti / qui pro Teſta⸗
mento DEJ ſua Corpo⸗
ra tradiderunt / et in
Sanguine Agni laverunt
Stolas ſus.
Pſal. Dixit Domi⸗
nus Domino meo / ꝛc.

Zeit / die Anderte
Veſt

Antiphon. Sancti
per Fidem vicerunt Rer⸗
na / operati ſunt Juſti⸗

tiam / adepti ſunt repro⸗

miſſiones.
Pſal.
ſ 21. Blatt.
Antiphon. Sancto⸗

Suche oben am 20. Blatt.

rum velut Aquila j

tus

nos quæeſumus / Domi⸗

Confitebor tibi.

uven-⸗

—4

*

123

nſeſh bunt ſicut Lilium in Civi⸗
lufne tate Domini.

uuunli Pſal. Beatus vir / ꝛc.

. Am 21. Blatt.
ſſtun. Antiphon. Abſterget
nge heingg DEUS omnem laery⸗
rlin f mam ab oculis Sancto⸗
ſa rum: Et jam non erit
Oremg amplius neque luctus/
e/ 6
na Coe
thtun tuon
1Gentn
. Ccntir e
hunge
Dpnis/ NℳR
inſt. eO
üſn.

ullus dolor: Quoniam
priora tranſierunt.
Pſal. Laudate pueri/ꝛc.
Am 22. Blatt.
Antiph. In Calleſti⸗
bus Reguis Sanctorum
habitatio eſt / et in ater⸗
num requies eorum.
Pſal. Credidi / propter.

neque clamor / ſed nec

Das Capitel.
Uſtorum Anima in
G manu DE I ſunt/ꝛe.
Suche am 121. Blatt.
Der Hymnus.
SAnctorum meritis
inclyta gaudia / ꝛc.
Suche auch alldorten.
JY. Exultabunt Sanc⸗
ti in Gloria.
He. Ltabuntur in cu⸗
bilibus ſuis.
Zu dem Magnificat /
Antiphona.
Gaudent in Calis
Anim Sanctorum / qui
Chriſti veſtigia ſunt ſecu⸗
ti: Et quia pro ejus Amo⸗
re Sanguinem ſuum fu⸗
derunt / ideo cum CHriſto

frertd

4
.

Am 27. Blatt.

— — —— -

exultant ſine fine.

Ne Nde

ſichon

‚und
Dmiitu

Biſchoͤffen
Gentin. Antiph. Ecce Sacer⸗
daifan dos magnus / qui in die⸗
e, bus ſuis placuit DEO/
fna et inventus eſt juſtus.
Pſal. Dixit Dominus.
gen Guche oben am 20. Blatt.
rlcn,

d „%

Von denen heiligen Beichtigern /

Kirchen⸗Lehrern /

die Erſte Veſper.

Antiphon. Non eft
inyentus ſimilis illi / qui
ig rdaret Legem Ex⸗
Lelſt.
Pſal. Confitebor tibi.
* Am 21. Blatt.
Antiph.

Arntiph. Ideo jure ju⸗
rando fecit ill Dominus
ereſcere in plebem ſuam.
PHſal. Beatus vir / ꝛc.
Am 21. Blatt.
Anciphon. Sacerdo⸗

Hac die latus meruit
beatas
Scandere ſedes.
Qui pius prudens / humi⸗
lis pudicus/
Sobriam duxit ſine labe

tes DE J benedicite Do⸗
minum: Servi Domini
hymnum dicite DEO/
Alleluia. .
Pſrſal Laudate pueri /ꝛc.
Au“wm 22. Blatt.
Antiphon. Serve bo⸗
ne et fidelis / intra in gau⸗
dium Domini tui.

Pſal. Laudate Domi⸗

num omnes gentes / ꝛc.
Am 27. Blatt.
Das Capitel.
,—„ Ercecli. 44.
Eee Sacerdos mag⸗
nus! qui in diebus
ſuis placuit OEO / et in⸗
ventus eſt juſtus: Et in
tempore iracundia fac⸗
tus eſt reconciliatio.
B. DEO gratias.
Der Hymnus.
SteConfeſſor Domi⸗
J mini/ colentes /
Quem pie laudant populi
per orbem /

Noſter hinc illi chorus

vitam/
Donec humanos anima⸗
pvit aura
Spiritus artus.
Cuius ob proſtans meri⸗ lllln
tum frequenter / Aintine
Agra qua paſſim jacue⸗ Uuſtid
re membra; henh
Viribus morbi domitis Pt

ſaluti „ (N
Reſtituntur. rſeelee
rſrdr n

Mnmrde

obſequentem
Concinit laudem / cele⸗
bresque Palmas /
Ut piis ejus precibus ju⸗
vemur.
Omne per evum.
Sit Sgdlus illi / decus / at⸗
ue virtuͤ/ W
Qui ſuper Cali Solio Pſeff
A coruſcans
Totius mundi ſeriem gu⸗ eige
bernat ulree
Trinus et unus / aur
Amen. e
F. Ama⸗

——

eee err 12 ¾
es 7. Amait eum Do⸗Von den heiligen Bi⸗
un minus / et ornavit eum. ſchoͤffen.
Fecnre mn gloritkin Oremus
duiteum. DA ſun gcr.
u dem Ma at paten;
tui / atque Pontificis ve⸗
Füͤr ark Bie neranda Solemnitas / et

Ein Sacerdos et Pontifex /
iusckrae. et Virtutum Opifex / Pa⸗
n ſtor bone in populo / ora
tageſt pro nohis Dominum.

ithenen
Zu dem Magnificat /
Antiphona.
KFuͤr die heilige Kirchen⸗
Lehrer in der Erſten, und
Anderten Veſper.
Leden.t O Doctor optime!
be 1 Eecleſie ſanctae Lumen/
nn beate N. Divinge Legis
Amator / deprecare pro
D nobis Filium DEJ.

ſ

nt londen,

Biſchoͤffen / und
die

geat / et Salutem. Per
Dominum noſtrum.

chen⸗Lehrern.
Oremus.

D tuo aternee Salutis
beatum N. Miniſtrum

tribuiſti: Praſta guaſu⸗

mus; Ut quem Docto⸗
rem Vita habuimus in

bere mereamur in Calis.
Per Dominum.

— — —- — — -

Von denen heiligen Beichtigern /

Kirchen⸗Lehrern /

Anderte Veſoer.
Die Antiphonen, die Vier Erſte Pſalmen, das Capitel, und
Hymnus wie geſtern in der Erſten Veſper, der Letſte
Pſalm aber iſt: Memento Domine David, ꝛc.
Lie ſolcher am 39 Blatt zu finden.

17. Ju⸗

Devotionem nobis au⸗
Von den heiligen Kir⸗

EUS/ qui populo

7

terris / Interceſſorem ha⸗

—

126 38
v. Juſtum deduxit
Dominus per vias rec⸗
tas..
P. Et oſtendit i

— ,

num DEJ.
Zu dem Magnificat /
Antiphona.
Amavit eum Domi⸗

lli Reg⸗

nus / et ornavit eum/

diſi eoronavit eum.

Zu dem Magnificat / 4 ſe

Antiphona.

Von den heiligen Paͤb⸗ ent

ſten allein.

Dum eſſet Summus
Pontifex / terꝛena non me⸗

tuit / ſed ad Caeleſtia Reg⸗

Stolam Gloria induit na glorioſus migrgvit.

„. — –

Von denen heiligen Beichtigern / und

Abbten / ſo keine
die Erſte
Antiphon. Domine
uinque talenta tradidi⸗
ſei mht: Ecce alia quin⸗
que ſuperlucratus ſum.
Pſal Dixit Dominus.
Suche am 20. Blatt.
Antiph. Euge Serve
bone / in modico fidelis /
intra in gaudium Do⸗
mini tui.
Pſal. Confitebor tibi.
Am 21. Blatt.
Antiph. Fidelis Ser⸗
vus et prudens / quem
conſtituit Dominus ſu⸗
per Familiam ſuam.
Pſal. Beatus Vir / ꝛc.
Am 21. Blatt.

Biſchoͤff geweſen /
Antiph. Beultus ille
Servus / quem cum vene⸗
rit Dominus ejus / et pul⸗

ſaverit januam / invenerit

vigilanten.
pPſal. Laudate pueri
Dominum / ꝛc.
Am 22. Blatt.
Antiphon Serve bo⸗

dium Domini tii.

num omnes gentes / ꝛc.
Am 27. Blatt.
Das Capitel.
Eccli. 3 1.

BEatus Vier / gui in⸗
cula:

eum / et ad portas Para⸗ 4

ne / et fidelis / intra in gau⸗
pPfſal. Laudate Domi⸗

ventus eſt ſine ma⸗

ilen
Glleenn
. ant
ftusikorn
C
Mitun
nthe
Muhe
Eirlarn
gadf
Unſinſce

— —

nſiri

1

ſenaie
ntſrnt
eicſten
n

Aeph Den
an
Nuuniun
iyuentne

.
uden
nun/X.
Mn. Ne
e Fphone
ſe uul
1Dennt.
pl
un, 1
19

—223 † L22.

cula: Et qui poſt aurum

non abiit / nec ſperavit

in pecunia et theſauris.

Quis eſt hie / et laudabi⸗

iing mus eum? Fecit enim mi⸗
rabilia in vita ſua.

. DEO gratias.
Der Symnus.
Ste Confeſſor Domi⸗
mini / colentes / ꝛc.
Suche am 124. Blatt.
V. Amavit eum Do⸗
minus / et ornavit eum.
ꝑ. Stolam gloric in⸗
duit eum.
Zu dem Magnificat /
Anntiphona.
Sinmilabo eum viro ſa⸗
pienti / qui edificavit do⸗
mum ſuam ſupꝛa petꝛam. li

TI27
Dremus.
De⸗ . ui nos beati
Confeſſor is tui
annus Reenſeſſori⸗ lo⸗
tificas: Concede propi⸗
tiua; Ut cujus natalitia
colimus / etiam actiones
imitemur. Per Domi⸗
num noſtrum.

Von einem beiligen
Abbten.

Jlreeſ jo nos / quae⸗
Iſ ſumus Domine / beati
N.ʒ Abbatis commendet:
Ut quod noſtris meritis
non valemus / ejus patro⸗
cinio aſſequamur. Per
Dominum noſtrum JIE⸗
SuN CHriſtum Fi⸗
lium tuum.

Von denen heiligen Beichtigern / und

Abbten,/ ſo keine

Biſchoͤff geweſen /

die anderte Veſper.
Die Antiphonen Pfalmen, Capitel, und Hymnus,
wie in der Erſten Veſper.

v. Juſtum deduxit
Doͤminus per vias rec⸗
tas.
B. Et lewit ine Reg⸗
num DEN

2

Zu dem Magnificat/
Antiphona.
Hic vir deſpiciens mun⸗
dum / et terrena / trium⸗
phans / divitias Caello

condidit ore / mann.

Von

——

on denen heiligen Jungfrauen und

Martyrinen insgemein / die

Erſte Veſper.

Antiph. Hac eſt Vir⸗
go ſapiens / et una denu⸗
mero Prudentum.
Plal. 109.
Drit Dominus Do⸗
mino meo: Sedea

dextris meis.

Donec ponam inimi⸗
cos tuos / ſeabellum pe⸗
dum tuorum. =
Virgam virtutis tuo
emittet Dominus ex
Sion: * Dominare in
medio inimicorum tuo⸗

rum.,
Tecum principium in
die virtutis tua in ſplen⸗
doribus Sanctorum:*
Ex utero ante luciferum
genuite.
Juravit Dominus / et
non panitebit Eum:*
Tu es Sacerdos in ter⸗
num ſecundum ordinem
Melchiſedech.
Dominus a dextris
tuis / confregit in die ira

Judicabit in nationi⸗
bus / implevit ruinas: *

Conquaſſabit capita in

terra multorum.

De torrente in vig bi⸗ 1

bet: “Propterea exalta⸗

bit caput.
Antiphon. Hac eſt

Virgo ſapiens / et una de mmn nn

numero Prudentum.
Antiphon. Hac eſt
Virgo ſapiens / quam

Dominus vigilantem in⸗ Mimmi

venit.

Pſal. 112.

LAndate pueri Domi⸗

num: Laudate No⸗
men Doming.
Sit Nomen Domini

nunc / et usque in Saeu⸗

—

Nomen Domini.
Excelſus ſuper omnes
gentes Dominus / et ſu⸗

ſuc reges.

per Calos glorig ejus.
Quis

benedictum: * Ex hoc
M

A Solis ortu usque
ad ocecaſum: *Laudabile W

ſtten
ſſſetre
ſam

—
—.,—

129—

ngfetan —Quis ſicut Dominus
Et DEUS noſter / qui in
Altis habitat / et humi⸗
lia reſpicit in Calo et in
mnettnr Suſeitans a terra in⸗
fgiſcnt ge opem / vet de ſtercore eri⸗
lumltone gens pauperem.
trud Ut collocet eum cum

dAunmm principibus: cum prin⸗
t. cipibus populi ſui.

nnmm trem filiorum latantem.
nn h Antiphon. Hec eſt
nim /4 Virgo ſapiens / quam
nutgien Dominus vigilantem in⸗
venit.

t eei de gua neſcivit torum in de⸗
lu licto. Habebit fructum
demm in reſpectione Animarum
Nenmk Sanctarum.
dem. Prfſal. 121.
Utuiftel LTtatus ſum in his /
SG G. Auc dicta ſunt mihi:
16 1, In Domum Domini ibi⸗
. mu.
nndum Stantes erant pedes
Gifme, noſtri: In Ariis tuis
nm Jeruſalem..

4

S6G
—

7, Ge 6
5

min
ſivi bona tibi.

Jeruſalem quae aedi⸗
ficatur ut Civitas: *cu⸗
jus participatio ejus in
idipſum.
Diue enim aſcenderunt
tribus / tribus Domini: *
Teſtimonium Iſrael ad
confitendum nomini Do⸗
Quia illic ſederunt ſe⸗

des in judicio: *Sedes
ihn. Quihabitare facit ſte⸗ ſt
choſwene rilem in domo: * Ma⸗

uper domum David.
Rogate / quer ad pa⸗
cem ſunt Jeruſalem: *

Et abundantia diligenti⸗

Fiat Pax in virtute
tua: Et abundantia in
turribus tuis.
Propter fratres meos /
et proximos meos: * Lo⸗
quebar pacem de te.
Propter domum Do⸗
DEnoſtri / que⸗
Antiphon. Hae eſt /
quae neſcivit torum in de⸗
lieto: Habebit fructum
in reſpectione Animarum
Sanctarum.
Antiphon. Ven Elec⸗

lta mea / et pongm in te

Thro⸗

130

Thronum meum / Alle⸗
luja.
Pſal. 126.
NN Dominus adifi⸗
(caverit domum / in
vanum laboraverunt / qui
adificant eam.
Niſi Dominus cuſto⸗
dierit eivitatem: Fruſtra
vigilat / qui cuſtodit eam.
Vanum eſt vobis an⸗
te lucem ſurgere: Sur⸗
gite poſtquam ſederitis /
qui manducatis panem
doloris.
Cum dederit dilectis
ſuis ſomnum: Ecce hoe⸗
reditas Domini / filii;
merces / fructus ventris.
Sicut ſagitto in ma⸗
nu potentis: Ita filiit
excuſſorum.
Beatus vir / qui im⸗
plevit deſiderium ſuum
ex ipſis: non confunde⸗
tur / cum loquetur inimi⸗

LAuda Jeruſalem Do⸗ g
minum: * Lauda
DEU Mtuum Sion.
Quoniam conforta⸗
vit ſeras portarum tua⸗
rum: * Benedixit filiis )6Wa
tuis inte..
Qui poſuit fines tuos
pacem: * Et adipe fru⸗
menti ſatiate. m
Qui emittit eloquium
ſuum terro: Velociter de
currit ſermo ejſuüs.
Qui dat nivem ſicut )
lanam / * nebulam ſicut
einerem ſpargit.
Mittit Cryſtallum
ſuam ſicut buccellas:
ante faciem frigoris ejus
quis ſuſtinebit?
Emñmittit verbum ſuum /
et liquefaciet ea: Fla⸗
bit ſpiritus ejus / et fluent g
aquoc.
Qui annuntiak ver⸗

cis ſuis in porta.
Antiph. Veni Electa

mea / et ponam in te Thro⸗ Iſr

nug meum / Alleluja.
cioſa inter Filias Jeru⸗

ſalem.

bum ſuum Jacob / Ju⸗
ſtitias et Judicia ſua

gel. .
Non fecit taliter omni

nationi:“ Et judicia ſua ein
non man feſtavit eis. un
tipp. le

1321

ig A
lge ntiph. Iſia eſt ſe⸗ Poſtte canentes curſi⸗
ane cioſa inter Ffligs Jeru⸗ tant /
n ſalem, Hymnosque dulces
nn e . 2. Corinth. 1ſ0. De depreramur ſuppli⸗
lts S SGi gloriatur ees /
in Domino glorietur. oſtei addas ſen⸗
ce Non enim / aun ſeipſum ſibu
ſſet tammendat/ paobatus Neſcire Prorſus om⸗
ein eſt; Sed quem DEUS nia

ſecn commendat.

et x Dad gratias.
nnn V nus.
SEi⸗ orona Vir⸗

4 n »
GJ. ginum,
nn Quan Materilla con⸗

enſege
AQua ſl Virgo par⸗
tt e turit;
ſtenfegttet Hac vota clemens ac⸗
ut cipe.
ſttttenme Qui pergis inter Lilia /
b, GSevptus choreis Vir⸗
ttiseiic ginum/
4 Sponſus decoꝛus glo⸗
Ctucee ria /
nnin Sponſisque reddens
H r pramia.
. Quocunque tendis Vir⸗
Puen aines
o Sequuntur / atque
fnn laudibus

Corruptionis vulne⸗
ra.

Virtus/ Honor / Laus/
loria /

Ded Patri / eum gi⸗
Eano ſimul Para⸗
c

In Saeuſorumm Sa⸗
cula / Amen.
7. Specie tua/et pul⸗
chrit tudine tua.
v. Intende / proſpere
protede/ et regna.
Zu dem Magnificat/
Antiphona,
Veni Sponſa CHri⸗
ſti / accipe Coronam /
quam tibi Dominus
praparavit in alter⸗

num.
Von

J 2

13 2½

Von einer heiligen
Jungfrauen, und Mar⸗
tyyrin.
Oremus.
DeEu ui inter cate⸗
ra potentig tule mi⸗
racula etiam in ſexu fra⸗
gili victoriam Martyrii/
contuliſti: Concede propi⸗
tius: Ut qui beat N.
Virginis et Martyris
tuæ natalitia colimus/

per ejus ad te exempla Filium tuum/ qui tecum
gradiamur. Per Dnum. vivit et regnat / 7.
Waͤn mehr heilige Jungfrauen / und
Martyrinen ſeynd geweſen / in der
ſt⸗ und Anderen Veſper.

Ee
Zu dem Magnificat/
Antiphona.
Prrudentes Vingines
aptate veſtras lampa⸗
des: Ecce Sponſus ve⸗
nit / exite obviam ei.
y. Adducentur Regi
Virgines poſt eam.

. Proximee ejus af⸗
ferentur tibi.
Oremus.
De nobis / queſumus Qui tecum vivit
Domine DEel Snat.

Von einer heiligen
Jungfrauen.
Oremus.

Xaudi nos DEUS

ESalutanis noſter: Ut
ſicut de beato N. Vir⸗ cei

nis erudiamur affectu. gg

ginis tuo Feſtivitate gau⸗
demus / ita pie devotio⸗

Per Dominum noſtrum

ESUM CHriſtum —

—

noſter / Hanetaru
ginum / et Martyrum
N. et N. Palmas inceſ⸗
ſabili Devotione venera⸗

ri: Ut quas digna men⸗

brare / humilibus ſal⸗

tem frequentemus obſe⸗ M.
ſ⸗ quiis. Per Dominum

CHriſtum Filium tuum.

et reg⸗

Von

Aiwhenc,

m Vir⸗

1

1

1 “

Ute

ND
Af
Nen

kuiitade
St
ae

guuffe ſin i

ü fagae

dan 4
rDanmnn
S.

133

Von benin hellegen Jungfrauen / und
Martyrinen / die Anderte Veſper.

Die Antiphonen, Pfalm

en, das Capitel, und Hymnns,

wie in der Erſten Veſper.

7. Diffuſa eſt gratia
in labiis tuis.
W. Proptereg bene⸗
diitte Deu Si in ater⸗

num.

Zu dem Magnificat/
Antiphona.
Veni Sponſa CHri⸗
ſti / aecipe Coronam /
quam tibi Dominus pra⸗
paravit in aternum.

“ Von denen heiligen Martyrinen / und
Frauen / die Erſte Veſperr.

e kn .
E

Gntn
1/4 Wonn
gent

=

Dlütira
enas Nan

n Neſter
Unls
goentnn

ſ

=

bun get
ſſtcen⸗
ituſte

tan

1

Antip vph. Dum eſſet

rN Rex accubitu ſuo /

Nardus mea dedit odo⸗

reim ſuavitakis.

Pfal. Dixit Dominus

Domino meo / ꝛc.

Suche am 12. Blatt.
Antiph. In odorem
unguentorum tuorum

currimus/ adoleſcentula

dilexerunt te nimis.
Pfſal. Laudate pueri.
Am 128. Blatt.
Antiph. Jam hyems
tranſut / imber abiit / et

receſſit: Surge Amica
mea / et venn.

Pſal. Latatus ſum in
his / ꝛc.
Am 129. Blatt.
Antiph. Veni Clecta
mea / et ponam in te
Thronum meum / Alle⸗

luja.

Pſal. Niſi Dominus
dificaverit domum / ꝛc.
Am 130. Blatt.

Antiphon. Iſta eſt

ſpecioſa inter Filias Je⸗

ruſalem.
Pſal. Lauda Jeruſa⸗
lem Dominum / .

J3 Von

procede / et regna.
7 n Zu

Von einer heiligen Qua ſanctitatis gloͤ⸗ hine
Das Capitel. Ubigque fulget inclyta. te
Eccli. ĩ'». Hac ſancto amore ſau⸗ lrm
(COnßtebor tibi Dom· Dne , ndi amt
ne Rex / et collauda⸗ Dum mundi amorem Geren
bo te DEUM Salvato⸗ noxium
rem meum. Confitebor Harreſei ad Caleſtia ⸗
Nomini tuo: Quoniam Iter peregit arduum. guten
Adjutor / et Protector Carnem domans jeſu⸗.
factus es mihi / et libera⸗ niis / . öol
ſti Corpus meum a per⸗ Dulcique mentem pa⸗ het
ditine. hulann iens,
Frauen, ſo keine Martyri⸗ R Cli po ialus fortiu, n.
nen geweſen. Whriſtei ſbln geſſiͤ⸗
Va⸗ Capirel. i mogn s
Mullerem ſerten ns Puſus vretatu quaſo⸗ nr
inveniet? Procul Audi benianus ſuppli⸗
de ultimis and jre⸗ Aud benigmis ſuppſi⸗ “
tium ejus. Confidit in DEO Patri ſit gloria / Mie
ea cor viri ſu et ſpoliis DO Pate ſie gloni An
non indigebit. Eum Spiritu Para⸗ fnn
x. DEO gratias elito/ ne S inn.
Der y3mnus. Nuncehi/ eſ. 1
Frten Virili Pecto⸗ y. Specie tua / et pul⸗
re chritudine tua. .
Laudemus omnes foa⸗ w. Intende / proſpere
minam/

uttn I dem Manmificat ergatſtag: Inventa una L
D Antiphona. pretioſa / dedit omnia ſua
ſe Simile eſt Regnum et comparavit eam.

Calorum homini nego⸗ Die Orationes ſeynd wie bey
Wen a tiatori quoerenti bona den heiligen J—ungfrauen.

an Vo n denen heiligen Martyrinen / und
R Frauen / die Anderte Veſper.

Die Antiphonen, Pfalmen, Capitel, und Hymnus
n “ wie in der Erſten Veſper. .

7. Diffuſa eſt gratia Zzu dem Magnificat /
Nen in labiis tuis. Antiphona.
Otcimntt e. Propterea bene⸗ Manum ſuam aperuit

Cal otk dirt te Deu in æter⸗ inopi / et Palmas ſuas ex⸗
n tendit ad paupeꝛem / et pa⸗

mim Zu nemotioſa non comedit.
i . An der Jaͤhrlichen Gedaͤchtnus der

heiligen Kirch⸗ Wephung/ die Erſte
un Veſper.

4 An
tiphon. Domum Pſal Confttebor tibi
g mam Domine decet ſane⸗ Domine / ꝛc.
es longitudinen Am 21. Blat.
n 4 Aiuntiph. Hac eſt Do⸗
Punmne it Dominus mus Domini / firmiter
trd neo / ꝛc. adificata / bene fundata
An Suche oben am 20. Blat, eſt ſupra firmam pe⸗
eu Anciphon. Domus tram.
tinnne mea / Domus Orationis Pſal. Beatus vir / ꝛc.
ng vocabitrr. Am 21. Blat.
Nden J.·4 Antiph.

136⁶

Autpih. Bene ne funda⸗
ta eſt Domus Domini
ſupra firmam petram.
Pſal. Laudate pueri/ꝛc.
Aum 22. Blaktt.
Antiph. Lapides pre⸗
rioſi omnes muri tui / et
turres Jeruſalem gem⸗
mis dificabuntur.
Pſal Lauda Jeruſalem.
Am 49. und Fo. Blatt.
Das Capitel.
Apocal. 21.
VBiEir Civitatem ſanc⸗

tam Jeruſalem no⸗

vam dechendentem de Co⸗

lo a DE O / paratam ſi⸗
cut Sponſam ornatam

WViro ſuo
DEO gratias.

Der Hymnus.

Celeſti Urbs Jeru⸗

ſalem /
Beata Pacis viſio /

Quo celſa de viventi⸗

bus
. Sans⸗ ad Aſtra tolle⸗
ris /
Sponſaeque ritu ein⸗
geris
Mille Angelorum
millibus.

663 t. Les⸗

O Sorie nupta proſpe⸗
Dotata Patris Glo⸗

Deſieru Sponſt gra⸗

RNegina formoſiſſi

C Hriſto jugata Prin⸗
cipi /

Cali coruſca Civi⸗ 3

tas.
Hic margaritis emicant

Patentque cunctis

oſtia:
Virtute namque pra⸗

Mortlis ilue duei⸗

tur/
Amore ECbiſſt perci⸗ ⸗
Kerurin caus ue
ſuſtinet. i
Sealpri ſtubeis icti
bus / M 92
abri polit a 4D
F i boien ara
conſtruunt:
Abptis que juncta nexi⸗
bus/

Locantur in faſtigio.
Decus

fortnen
nſft
ane
Ehniefr
1 ilcenn

I
l

dus

e

6efncl dierum.

—23 †

2
266000

132

Decns Parenti 2=ð hac eſt Domus

Sit usquequaque Al⸗ D
tiſſimo/
Natoſn Patris uni⸗
DW co⸗
Et inclyto Paraclito /

Cui Laus/ Poteſtas/

Gloria/
Vterna ſt ver Saeu⸗ D
la / Amen.
V. Hac eſt Domus
Domini firmiter adifi⸗
cata.

ee yvye.. Bene fundata eſt

ſupra firmam petram.
Zu dem Magnificat/
Antiphonag.
Sanctificavit Domi⸗

mus tabernaculum ſuum:

, in qua invocabi⸗
tur Nomen ejus / de quo
ſeriptum eſt: Et erit No⸗
men meum ibi/ dicit Do⸗
minus.
Oremus.
Deu e, qui nobis per
ſingulos annos *

us ſancti Templi tui con⸗

ſecꝛationis reparas diem /
et ſacris ſemper myſteriis
reproſentas incolumes:

cia petiturus ingreditur /

Exaudi pꝛeces populi tui/
et proſta; Ut quisquis
hoc Templum Beneſi⸗

euncta ſe impetraſſe la⸗
tetur. Per Dominum.

An der Jaͤhrlichen Gedaͤchtnus § der

heili igen Kirch⸗Weyhung / die An⸗

derte

Veſperer.

Die Antiphonen, Pfalmen, Capitel, und Hpmnns,

tuam
e im/ decet Sancti⸗
d. In Longitudinem

R Domum

è
. S

wie in der Erſten Veſper.

Zu dem Magnificat/
Aiuntiphona.
O quam metuendus
ſ locus iſte: Vere non

eſt hic aliud / niſi Domus

J 5

DE/ et Portg Cali.
Von

Von der Allerſeeligiſten Jungfrauen

138

insgemein / die Erſte Veſper.

Antiphon. Dum eſ⸗ Antiphon. Specioſa
ſet Rex in accubito ſuo / facta es / et ſuavis in deli⸗
Nardus mea dedit odo⸗ ciis tuis / ſancta DEJ

rem ſuavitatis. Genitrix.
Pſal Dixit Dominus Pſal. Lauda Jeruſa⸗
Domino meo / ꝛc. lem Dominum / ꝛc.
Suche am 12⅜. Blatt. Am 130. Blatt.
Antiphon. Lava ejus „r
ſub Capit⸗ meo: Et der⸗ Das Capel.
tera illius amplexabitnrr ce i. 24
me. A Initio / et ante
Pſal Laudate pueri /ꝛc. V Satcula creata ſum /
Am 123. Batt. et usque ad futurum

Antiph. Nigra ſum/
formoſa / Filia Jeru⸗

ſalem: Ideo dilexit me

Kex / et introduxit me in vi.
Cubtculumſuum. wpv.. DE O gratias.
hen Aatatus ſun Der⸗Symnns.
Am 129. Blatt. ABe Maris Stella/
Antiph. Jamhyems * DE Mater alma/
tranſiit / imber abiit / et Araue euper Virgo /
receſſit: Surge Amica Felix Cali Porta.
mea / et veni. Sumens illud Ave /
Pſal. Niſi Dominus Gabrielis or e /
adificaverit domum / ꝛc. Funda nos in Pace /
Mutans Eva nomen.

Saculum non deſinam /
et in habitatione ſancta
coram ipſo miniſtra⸗

Solve

139

Solve vincla reis/

Profer Lumen cacis /
Mala noſtra pelle /

Bona cuncta poſce.

trem,
Sumat per te preces /
Qui pro nobis natus /

pborſ Monſtra te eſſe Ma⸗

luhk Tulit eſſe tuuus.

Virgo ſingularis /
AInter omnes mitis /
Nos culpis ſolutos /
Mites fac et caſtos.
Vitam proſta puram /
Iter para tutum /
Ut videntes IEſum /
Semper collatemur.
Sit Laus DEO Patri /
Summo CHriſto de⸗
cus/
Spiritui Sancto /
Tribus Honor unus /
YJ. Diffuſa eſt gratia
in labiis tuis.

PBe. Propterea benedi⸗
xit te DEUS in ater⸗

Zu dem Magnificat /
Antiphona.
Beata Mater / et in⸗
tacta Virgo glorioſa
Regina mundi / interce⸗
de pro nobis ad Domi⸗
Vremus.
Oncede nos Famu⸗
los tuos / quoeſu⸗
mus Domine DEuS/
perpetua mentis / et cor⸗
poris ſanitate gaudere:
Et glorioſa beate MA⸗
RJE ſemper Virginis
interceſſione / a proeſenti
liberari triſtitia / et cter⸗
na perfrui latitia. Per
Dominum noſtrum JE⸗
SuM CHriſtum.

–

Feyr⸗

140

— — b— J — —

6 r S E ieg ereseee

de

Sr⸗ und Geſt⸗ Daͤg

Den 30. Novembris. =

Am Vor⸗Abenddeß Feſis deß An

Andreoe Apoſtels / die Erſte V

Antiph. Salve Crux

pretioſa / ſuſcipe Diſci⸗

pulum ejus / qui pepen⸗
dit in te Magiſter meus
CHriſtus.
Plſal. Dirit Dominus
Domino meo/ ꝛ c.
Suche oben am 20. Blatt.
Antiph. Beatus An⸗
dreas orabat / dicens:
Domine Rex (terna
gloria / ſuſcipe me pen⸗
dentem in patibulo.
Pſal. Confitebor tibi
Domine/ ec.
Am 21. Blatt.

CHriſti Carnloſto dig⸗
nus D
Germanus Petri / et in

