Oremus.
F Amiliam tuam / quoe⸗
ſumus Domine / con⸗
tinua pietate cuſtodi: ut
qua in ſola ſpe gratia
coleſtis innititur / tua
ſemper protectione mu⸗

reum meum / dicit Domi⸗ niatur. Per Domi⸗
nus. Be.

5 Veſper

Veſper am ſechsten Sonntag nach
den heiligen drey Koͤnigen.
Die Sonntaͤgliche Veſper, wie oben am 20. Blat.

Zu dem Magnificat/
Antiphona.
Wmille eſt Regnum
c&lorum fermento /
quod acceptum mulier
abſcondit in farino ſatis

tribus / donec fermenta⸗
tum eſt totum.

Premus.
WRaſta qua ſumus
) omnipotens DEus /
Ut ſemper rationabilia
meditantes / quae tibi ſunt
placita / et dictis exequa⸗
mur / et factis. Per Do⸗

minum noſtrum.

Veſper am Sambstag vor dem Sonn⸗
taga Septuageſima.
Die Antiphonen und Pſalmen, wie in der Sambstaͤg⸗

lichen Veſper,
Das Capitel.
1. Corinth. 9.
*Ratres / neſcitis / quod
ii / qui in ſtadio cur⸗
runt / omnes quidem cur⸗
runt / ſed unus accipit
bravium? ſic currite / ut
comprehendatis.
v. DEO gratias.

Der Hymnus.
BAm Sol recedit ig⸗
neus/ 2.
Wie oben am 6. Blat.
V. Veſpertina oratio
aſcendat ad te Domine.

am 1. Blat.
B. Et deſcendat ſuper
nos miſericordia tua.
Der Hymnus: Jam Sol
recedit, c. und der v. Ve⸗
ſpertina, ꝛc. mit ſeinem ge. Et
deſeendat, ſeynd bis auf den
Sambstag vor dem erſten
Soñtag in der Faſten zu ſingẽ.

Zu dem Magnificat /

Antiphona.
Dit Dominus ad
OVAdam: De ligno /
quod eſt in medio Paradi⸗
ſi / ne comedas: in qua ho⸗

ra comederis / morte mo⸗

rieris.
Oremus⸗

ſe

Dece

deg

Ona
H n

henu
ettn
rn
ſpeed

—

dDis

ſun
n

lteg
hgigen.
en n
Dremns,
ſn, gee
lpotens
Per katicgc
ies guatt
ttdictise
rts Ne
Uoſrun.

o

=re =

=

dtdenn
no.
iler Sonen
1Nſenderſe
tcordig tun
nus: Jyne
Uud de .
Uitſeinen p.l
ſhnd hüͤait
Ur den ge
N engfe
hegntfcr
nephon
1 Ner

n

62

Oremus.

Reces populi tui/

quoſumus Domine /
clementer exaudi: Ut qui
juſte pro peccatis noſtris
affligimur / pro tui nomi⸗

liberemur. Per Domi⸗
num noſtrum.
Bis auf die Oeſterliche Zeit
wird an ſtatt deß Alleluja ge⸗
ſungen:
Laus tibi Domine/
Rex aternoe Gloria.

nis gloria miſericorditer

Veſper am Sonntag Septuageſima.

Die Antiphonen und Pſalmen, wie am 20. Blat.

Das Capitel,
TRatres / neſcitis / quod
ii/ qui in ſtadio / c.
Wie in der geſtrigen Veſper.
Der Hymnus.
Wucis creator optime /
Lucem/ ꝛc.
Suche am 24, und 25. Blat.
V. Dirigatur Domi⸗
ne oratio mea.
g. Sicut incenſum in
conſpectu Domini.

du dem Magniſicat/
Antiphona.
Dit Paterfamilias
Woperariis ſuis: Quid
hic ſtatis tota die otioſi?

Et ille reſpondentes dixe⸗

runt: Quia nemo nos
conduxit. Ite et vos in vi⸗
neam meam / et quod ju⸗
ſtum fuerit / dabo vobis.
Oremus,
P Reces populi tui /
◻ queſumus / ꝛc.

Suche oben auf diſem Blat.

Veſper am Sambstag vor dem Sonn⸗
tag Sexageſima,

Die Antiphonen und Pſalmen, wie am 1. Blat.

Das Capitel.
2. Corinth. 11.

Ratres / libenter ſuf⸗
V fertis inſipientes / cum

ſitis ipſi ſapientes: Su⸗
ſtinetis enim / ſi quis vos
in ſervitutem redigit / ſi
quis devorat / ſi quis ac⸗
cipit /

7

66 —S iieeet
cipit / ſi quis extollitur / ſi Noe: Finis univer ſoe n
quis in faciem vos cadit. carnis venit coram me:
. DEO gratias. Fac tibi Arcam de lignis

Der ymnus. lavigatis / ut ſalvetur u⸗ nn
Fn Sol recedit ig⸗ niverſum ſemen in ea. deol
Ineus/ . Oremus.

Suche oben am 6. Blat. DeEuSͤ/ qui conſpi⸗ Ii
v. Veſpertina oratio Wtcis / quia ex nulla no⸗

aſcendat ad te Domine. ſtra actione confidimus: jh
pe. Et deſcendat ſuper concede propitius; ut en
nos miſericordia tun. contra adverſa omnia / ſung
Zu dem Magnificat / Doctoris Gentium pro⸗ (mant
Antiphona. tectione muniamur. Pr No
Diyit Dominus ad Dominum noſtrum. ecf
26: 8 3 38 8 e 35 5 35: 25 25 P. 25 6 * e e75:S e
Veſper am Sonntag Sexageſima. 1
Die Antiphonen und Pſalmen, wie am 20. Blat. r
Das Capitel. Zu dem Magnificat / ſatdt
tis t⸗ Vobis datum eſt noſſe
geſtern. myſterium regni DEJ / Wn
ymnus. (ateris autem in parabo. n

Bucis creator optime / lig/ dixit JEſus Diſcipu⸗

Lucem / ꝛc. e ; odon,
Wie am 24. und 25. Blat. lis ſuis. Fen
V. Dirigatur Domi⸗ Oremus. 1
ne oratio meg. NEu S / qui conſpi⸗ e
he. Sicut incenſum in D cis / quia / ꝛc. Re
conſpectu Domin'. Wie hieroben. Un
e

Veſper

0eligernii
tione torfhr
tepropitus
(perſttr
ris Gentun
etmunfame
gumn noſn

ee
entgeſ

ſeomz0, Af.

lognif

lhona.
un
tegni De.
tanel
PesDi

S/Aic

gt
Peentet

Veſe

23 †S22.

61

Veſper am Sambstag vor dem Sonn⸗
tag Quinquageſima.
Die Antiphonen und Pſalmen, wie am 1. Blat.

Das Capitel.)
I. Corinth. 13.
Ratres / ſi linguis ho⸗
minum loquar et An⸗
gelorum / charitatem au⸗
tem non habeam / factus
ſum velut as ſonans / aut
Cymbalum tinniens.
. DEO gratias.
Der Hymnus.
Am Sol recedit ig⸗
Wneus / ꝛc.
Suche am 6. Blat.
7. Veſpertina orario

aſcendat ad te Domine.

. Et deſcendat ſuper
nos miſericordia tua.
Zu dem Magnificat/
Antiphona.
Pater fidei noſtro Ab⸗
raham ſummus / obtulit
holocauſtum ſuper Alta⸗
re pro Filio.
Oremus.
P Reces noſtras / qua⸗
ſumus Domine / cle⸗
menter exaudi: Atque a

peccatorum vinculis abe

ſolutos / ab omni nos ad⸗
verſitate cuſtodi. Per
Dominum.

Se : t 8e V5 Ve T2 5e 1e 6s G6 Ba P Se S. 6. 6s S. Be6: 50
Veſper am Sonntag Quinquageſima.

Die Antiphonen und Pſalmen, wie am 20. Blat.

Das Capitel. V. Dirigatur Domi⸗
Ratres / ſi linguis ho⸗ ne oratio meag.
S minum / ꝛc. Hde. Sicut incenſum in
Wie hieroben. conſpectu Domini.
Der Hymnus. Zu dem Magnificat /
Wucs creator optime/ Antiphona.
Lucem / ꝛc. Stans autem JEſus

Wie am 24. und 25, Blat. juſſit cocum adduci ad ſe/

et

62

et ait illi: Quid vis / ut

faciam tibi? Domine/
ut videam! Et JEſus
ait illi: Reſpice / fides

tua te ſalvum fecit. Et
confeſtim vidit / et ſeque⸗

batur illum / magnifi⸗
cans DEUM.
Oremus
PVeces noſtras / quae⸗
ſumus Domine/ꝛe.
Wie am 61. Blat.

cchi GBchchcchccchchchichehchch Scheihih hehih
Veſper am erſten Sonntag in der

Faſt

Die Veſper vom 20. bis 24. Blat.

Das Capitel.

F Nalres hortamur

vos / ne in vacuum
gratiam D E J recipia⸗
tis. Ait enim: Tempo⸗
re aecepto exaudivi te / et
in die ſalutis adjuvi te.
. DEO gratias.
Der hymnus.
Fudi jbenigne condi⸗
Noſtras preces cum
fletibus.,;,
In hoc ſacro Jejunio/
Fuſas quadragenario.
Serutator alme cordiu/
Infirma tu ſceis vi⸗
riuitn:;.
Ad te reverſis exhibe/
Remiſſionis gratiam.

Multum quidem pecca⸗
vimus/

Ad nominis laudem
fuitftft/;
Confer medelam lan⸗
gliidis.
Concede noſtꝛum conten /
Corpus per abſtinen⸗
Culpa ut relinquat
pgbulum
Jejunia corda crimi⸗
Proſta beata Trinitas /
Concede ſimplex Uni⸗
tass;
Ut fructuoſa ſint tuis
Jejuniorum munera/

Amen.
7. An⸗

Sed parce confidenti⸗

–

tegit

B.
n Eden
us/
ſreetſce
*
enmz in
delht!
0iS.
oſtummeore
6erC
lt teiſene
Ptln
e d
Netecft
deſtnet
tlſtfett
un thun
Hen

= =

D Zu dem Magnificat /

in Domino JIE Su:

63

V. Angelis ſuis DEus
mandavit de te.
B. Ut cuſtodiant te in
omnibus viis tuis.

Antiphona.
Ecce nunc tempus ac⸗

ceptabile / ecce nunc dies ſt

ſalutis; In his ergo die⸗
bus exhibeamus nosmet⸗

in jejuniis / in vigiliis / et
in charitate non ficta.
Oremus.
D Eu S / qui Eccle⸗
ſiam tuam annu
Quadrageſimali obſer⸗
vatione purificas: Pro⸗⸗
a Familic tuc; ut
quod a te obtinere abſti⸗
nendo nititur / hoc bonis

ipſos / ſicut DOE J mini⸗
ſtros / in multa patientia/

operibus exequatur. Per
Dominum.

Veſper am zweyten Sonatag i

n der

Die Veſper vom 20. bis 24. Blat.

Das Capitel.
1. Theſſal. 4.
„Rakres / rogamus
vos / et obſecramus

Ut quemadmodum acce⸗

piſtis a nobis / quomodo

vos oporteat ambulare/
et placere DEO: ſic et

V. Angelis ſuis DEus
mandavit de te.
dp. Ut cuſtodiant te in
omnibus viis tuis.
Zu dem Magnificat/
Antiphona.
Viſionem quam vidi⸗
ſtis / nemini dixeritis / do⸗

ambuletis / ut abundetis nec a mortuis reſurgat

magis.
. DEO gratias.
Der Hymnus.

Kilius Hominis.

Oremus.

Pudi benigne Condi⸗ De / a conſpicis

Wie oben am 62 Blat.

omni nos virtute de⸗

ſtitui: Interius / exte⸗

rius⸗

64

—

riusque tuſtodi: Ut abſmundemur in ment?.

omnibus adverſitatibus

er Dominum noſtrum

muniamur in corpore / et E SUM CHriſtum
a pravis cogitationibus Filium tuum / ꝛc.

*εοιπιπ πιπR1[H H αοατWιπMπιπS
Veſper am dritten Sonntag in der

Oie Veſper vom
Das Capitel.
Epheſ. 5.

„Ratres / eſtote imita⸗

J tores DE/ſicut filii
chariſſimi: Et ambulate
in dilectione / ſicut et
CHriſtus dilexit nos / et
tradidit ſemetipſum pro
nobis oblationem / et ho⸗
ſtiam DEO in odorem
ſuavitatis.
v. DEO gratias.
Der OHymnus.
Fydi benigne Condi⸗
Wie oben am 62. Blat.
7. Angelis ſuis DEus
mandavit dete.
ꝑe. Ut cuſtodiant te in
omnibus viis tuis.

eu.
20., bis 24. Blat.

Zu dem Magnificat /
Antiphona.

Extollens vocem quae⸗
dam mulier de turba di⸗
xit: Beatus venter / qui
te portavit / et ubera / quee
ſuxiſti. Et JE SuS
ait illi: Quin imo beati /
audiunt verbum
et cuſtodiunt il⸗
U 7„

Luaſumus omnipo⸗
Vltens DEUE/ vota
humilium reſpice: At⸗
que ad defenſionem no⸗
ſtram / dexteram tua;

majeſtatis extende. Per
Dominum noſtrum.

Veſper

.
= =er
== =☛ S
=
E

=☛2 e
= = = = ==
B ,
=
—,

=–
—
—

4
Pean

NPeren
da

=☛

663 t Lez K

nnunner Veſper am vierten Sonntagi in der
neu Faſten.
ine Die Veſper vom 20. bi 4. Blatt.
. Das Capitel. V. Angelis ſuis DEus
Galat. 4. mandavit de te.

t Ratres / ſcriptum eſt v. Ut cuſiodiant te in
ginn F Quoniam Abraham omnibns viis tuis.

duos filios habuit / umim Zu dem Magnificat /
dt. de ancilla / et unum de Li⸗ Antiphona.
bera. Sed qui de Ancil⸗ Subiit ergo in mon⸗

ſemnifcn la/ — carnem na⸗Item K, et ibi ſedebat

tus eſt: Qui autem de li⸗ cum cipulis ſuis.
Cng bera / per repromiſſio⸗ Oremus.
. Ntntm nem: Quae ſunt per al⸗ COncede quaſumus
tletetr/ legoriam dicta. omnipotens DEus:
tlmg *. DEO gratias. Ut qui er merito noſtro
ee 3 Der Hymnus. grttannis affl geauur⸗ tul
Udi benigne Condi⸗ gratia conſolatione re⸗
* 1 W tor/ 20. 9 ſpiremus. Per Domi⸗
aſonut Wie oben am 62. Blat. num.

..: 2.Cn Keke: ctectνααa Hitcs

m. Veſper am fuͤnften Sonntag in der
nuln. Faſten / oder Sonntag Poſſtonis.
Delu Die Antiphonen und Pfalmen, wie ſein der Sonntͤglichen

tſt: Veſper vom 20. bis 24. Blat ſtehen.

tel. amplius / et perfertius ta⸗
kiie n Dag Cap bernaculum non manu

mmen 4 FNatres, C Hriſtus aſ⸗ faetum / id eſt / non hujus
iſ ſiſtens Pontifex futu⸗jcreationis: Neque per
n rorum bonorum/ veri Sanauinem harorun

aut vitulorum / ſed per Electa digno ſtipite / ee
propriam ſanguinem in⸗ Tam ſancta membra ſſ
troivit ſemel in Sancta / tangre. t 1
aterna redemptione in⸗ Beata / cujus brachiis / nel
venta. Pretium pependit ſa⸗ e .
B. DEO gratias. cullij/ / .
Der Hymnus. Statere fatta corpo⸗ Pen
VErila Regis pro⸗ Tulitque prodam tar⸗
2 deunt: tari. E
Fulget Crucis myſte⸗ O Crux! ave ſpes unica. iſ
rium/ Hoc Paſſionis tem⸗ int
Qua vita mortem per⸗ pore/ 4
tulit / diis adauge gratiam S
Et morte vitam pro⸗ Reisque dele crimina. Akfun⸗
tulilt. Le/fons Salutis Trini⸗ Un
Quce vulnerata Lancec tas/ ea,
Mucrore diro / crimi⸗ Coll audet omnis E
num, Spiritus:. een
Ut nos lavaret ſordi⸗ Quibus Crucis victo⸗ ſiebun
bus / riam a
Manavit unda / et Largiris / adde pro⸗ (at
Sanguine. mium / Amen. WN.
Impleta ſunt / quo con⸗ Y. Eripe me Domine W
cinit / ab homine malo. itgft
David fideli carmine / v. A viro iniquo eripe Pr
Dicendo nationibus: me. uure
Regnabic a ligno Zdu dem Magnificat. s
Arbor decora / et fulgida / Antiphona Uen n
Ornata Regis Pur⸗ Abraham Pater ve⸗ ſrf⸗
pura/ ſſter exultavit / ut dideret 1
iem

4

6839 1 883-

7

iſnſ

m gaviſus eſt.
Oremus.
ttni Tuaf ſumus / omnipo⸗
tens DEulS/ fa⸗

dn iliam tuam propitius
“ dror

diem meum: Bidit/ et reſpice: Ut te largiente/
regatur in corpore; Et

te ſervante cuſtodiatur in

mente. Per. Dominum
noſtrum IEſum CHri⸗
ſtum.

/
gi rnnt
rt.

Das Lapitel. Zdu dem Magnificat.
ſer Philipp. 2. Antiphona.
Mons FNattezl hoc enim ſen⸗ Scriptum eſt enim:
ſoe/ tite in vobis / quod et Percutiam Paſtorem /
ſdelle ge in⸗ nrſſ e ſo⸗ Qui/ et diſpergentur oves gre⸗
leenn eum in forma DEJ eſ⸗ gis: poſtquam autem re⸗
gön ſet / non rapinam arbi⸗ ſurrexero / pracedam vos
/ tratus eſt eſſe ſe aqualem in Galilaam: ibi me vi⸗
lgidett Sed ſemetip⸗ debitis / dicit Dominus.
Erint ſum exinanivit / formam Oremus.
gt fart accipiens / in ſimili⸗ DVnipaten⸗ ſempi⸗
n dinem hominum fac⸗ terne DEUS/ qui
/ e kus / et habitu inventus humano generi / ad imi⸗
rint/Am ut homo. tandum humilitatis er⸗
en de N. DEO gratias. emplum / Salvatorem
innit Der ymnus. noſtrum carnem ſumere /
Netenie Vea Regis pro⸗ et Crucem ſubire feciſti:
deunt / c. Concede propitius; ut
Wie oben am 66. Blat. et patientia ipſius habe⸗
ntfnnm v. Eripe me Domine re documenta / et Reſur⸗
rphon ab homine malo. rectionis conſortia me⸗
hn li e A viro iniquo cripe nnr m. eumdem
lmntl 1 E 2 Am

Veſper an dem Palm⸗ Sonntag.

Die Veſper vom 30. bis 24. Blat.

68

Am Char⸗oder Oſter⸗Sambstag /
Deiie Comple.
Allles wie oben am 1. bis 14. Blat nemlich: die Lection,
Confeſſion und Abſolution, auch die vier Pſalmen: der
Hymnus aber, Y⸗Be. und Capitel werden

Zum Nunc dimittis /
Antiphona.
Veſpere autem Sab⸗
bati / quae luceſcit.
Das Lob⸗Geſang St.
Simeonis.
Mun danittis ſervun
tuum Domine/ *

ſecundum verbum tuum

in pace.
Quia viderunt oculi
mei ſalutare tuum.
Quod paraſti * ante
faciem omnium populo⸗
rum.
Lumen ad revelatio⸗
nem gentium / * et glo⸗
riam plebis tua Iſrael.
Gloria Patri / et Fi⸗

autem Sabbati / qua lu⸗

venit Maria Magdole⸗

cum.
tuo.
Dremus.
nem iſtam / et omnes inſi⸗

repelle: Angeli tui ſancti
habitent in ea / qui nos in

pace cuſtodiant: Et be⸗

nedictio tua ſit ſuper nos

lio / et Spiritui ſancto. ſemper. Per Dominum
Sicut erat in princi⸗ noſtrum.
y. Dominus vobis,
cum.
ꝑ. Et cum

pio / et nunc / et ſemper /

Amen.

et in ſocula ſoculorum /

ſpiritu tuo.
7. Be⸗

Antiphon. Beſpere.
ceſcit in prima Sabbati /
na / et altera Maria / vi⸗
dere Sepulchrum / Alle⸗
. Dominus vobis⸗

. Et cum Spi itu

WAia quaſumus
Domine / habitatio⸗

dias inimici ab ea longe

e,

6

Enſ Benedicamus Do⸗

mino.
. DEO gratias.
Die Benedictio.
Benedicat / et cuſtodiat
.„ nos omnipotens et miſe⸗
phon N ricors Dominus / Pa⸗

l, e
hrſihn
Pttelvecdu

ter / et Filius / et
tus ſanctus.
. Amen.
Antiphona.
REgina Cali latare/
E Alleluja/ ꝛc.

Spir

Suche oben am 19. Blat.

bbbati/. —
ring Sat
loro Ga
lechorie
glgnn Antiphon. Angelus
Dnmeu de colo / et accedens re⸗
a, volvit lapidem / et ſedebat
t aun E ſuper eum / Alleluja / al⸗
eluja.
Nen. Pſalm. Dixit Domi⸗
/ gan nus Domino meo / ꝛc.
mine /hata. Suche oben am 20. Blat.
n/Ktondee Antiphen. Et ecce
micbag terro motus factus eſt
Mlttiſt magnus: Angelus enim
tnul ain Domini deſcendit de Ca⸗
ſcan 6 lo/ Alleluſa.
naſtmun Dſalm. Confitebor tibi.
Antiphon. Erat au⸗
n ls tem aſpectus ejus ſicut
Oumui fulgur / veſtimenta autem
rn ejus ſieut nix / Alleluja/
gan 1 Alleluja.

autem Domini deſcendit

Veſper am heiligen Oſter⸗Sonntag.

Die funf Sonntaͤgliche Pfalmen vom 20. bis 24. Blat,
die Antiphonen aber ſeynd folgenge:

Pſalm. Beatus vir / ꝛc.
Am 21. Blat.
Antiphon. Pra ti⸗
more autem ejus exterriti
ſunt cuſtodes / et facti

ſunr velut mortui / Alle⸗
Wa.

Pſalm. Laudate pueri.
Aum 22. Blat.
Arnntiphon. Reſpon⸗
dens autem Angelus / di⸗
xit mulieribus: Nolite
timere: Scio enim / quod
ſum quarritis / Alle⸗
luiig.
Pſalm. In exitu Iſrael.
Am 23. Blat.
An ſtatt deß Hymni, x.
B. Und Capituli, wird diſe
nachfolgende Antiphon ge⸗

ſungen: .
S 3 Antiph.

12 „62 1†

Antiph. Hac dies /

guam fecit Dominus:
Exultemus / et latemur
in ea.
Zu dem Magnificat /
Antiphona.
Reſpicientes viderunt
revolutum lapidem: erat

quippe magnus valde/
Alleluja.

3369* Sc a Hi Gi chia ih! Si6

Oremus.
uS au hodierna
die per Unigenitum

tuum / aternitatis nobis

aditum devicta morte re⸗
ſeraſti: Vota noſtra/

quoæ praveniendo aſpi⸗ D

ras / etiam adjuvando
proſeguere. Per eum⸗
dem Dominum.

Veſper am Oſter⸗Montag.

Alles, wie geſtern.

Zu dem Magnificat/
Antiphona.
Qui un hi ſermones / m
quos confertis ad invicem
ambulantes / et eſtis tri⸗
ſtes? Ael luja.
Oremus.
D DeuS/ qui ſolemni⸗
tate Paſchali / mun⸗

Wtaco: PcKAaeece .:cattockackaciaciz:casftacie

mus / caleſti dono proſe⸗
libertatem conſequi me⸗
ciat ſempiternam.

er
H noſtrum JE⸗
ſum CHriſtum.

Veſper am Oſter⸗Dienſtag.

⸗ wie am heiligen Oſter⸗Sonntag.

Zu dem Waͤgniſicat /
Antiphona.
Videte manus meas /
et pedes meos / quia ego
ſum / Alleluja/ alle⸗
uja.

Oremus.

tuam novo ſemper
fatu multiplicas: Con⸗

Sacramentum vivendo
teneant/

do remedia contuliſti:
Populum tuum / queſu⸗

quere; Ut et perfectam

reatur / et ad vitam profi⸗

=
=
=— =
—
—

Deuc/ qui Eeeleſiam

tede famulis tuis / ut 6

4

23 1 Le2.

71

ie

Neſaine
n ani

n
Vn

(perunt. Per Dominum

98 22 e e.

D
14 cion G
eu Antiph Alleluja / al⸗
en Dommm leluja / alleluia.

Gdt Das Capitel.
te⸗Man 1. Joan. 5.
Hariſſimi / omne
. c . guod natum eſt ex

S teneant / quod fide Rerre, noſtrinn JEſum CHri⸗
um

22 02 98 t:20e

Veſper am erſten Sambstag nach
ern.
Die Pfalmen wie in der Samg eeglichen Veſper, vornen

Almique membra cor⸗
porisvFwü72e “
Amor Sacerdos im⸗
molat.
Sparſum Cruorem po⸗
ſtibus /
Vaſtator horret An⸗
gelus;
Fugit; diviſum mare:
Merguntur hoſtes
fluctibus.
Jam Paſcha noſtrum
Hriſtus eſt /
Paſchalis idem victi⸗
ma /
Et pura puris menti⸗
bus/
Sinceritatis azyma.
O vera Cali Victima /
Subjecta cui ſunt tar⸗
tara /
Soluta mortis vin⸗
cula /

e an DEO/ vincit mundum:
n⸗ afn Et hac eſt victoria / guo
4 vigeit mundum / fides
uin E noſt EO tias.
ur tedti gratia
rn En Der Hymnus.
untt 1Dr regias Agni da⸗
nhriſe
Late Stols amicti candi⸗
ee Diont dis /
din en Poſt tranſitum maris
on e CHriſto canamus
ad nne Principi.
mun Divina cujus Charitas /
ni Sagrum propinat
n Sanguinem

4

Recepta vito pramia.
E 4 Vic⸗

72 „ 3 f†

882.

Dictot, ſubactis infe⸗

Lrophen CHriſtus er⸗

plicat/

Caloque apertum / ſub⸗

ditum/

Regem tenebrarum

trahit.
Ut ſis perenne mentibus

Paſchale JEſu gau⸗ſe

dium/

A morte dira erimi⸗

num/
Bita renatos libera.
DeO Patriſte e Gloria/
Et Filio / qui a mor⸗
tuis 4
Surrexit / ae Pora⸗
clito ℳCàũ

In ſgunpiterna eutk

Amen.

V. Mane nobiſeum
Domine/ Alleluia.
Quoniam adve⸗

Be.
ſperaſcit / Alleluſa.
Zu dem Magnificat /
Antiphona.

fores eſſent clauſa / ubi

erant diſcipuli congregati

in unum / ſtetit Eſus in
medio/ et diyit eis: Pax
vobis / Alleluja.
Oremus.

PRaſta/ quoſumus
omnipotens DEus:

ut qui Paſchalia Feſta

peregimus / hac / te larr⸗
giente / moribus / et vita
teneamus.

Per Domi⸗
num noſtrum.

3 Veſper am erſten Sonntag nach

V
Die füͤnf Sununtaͤgliche Pfalmen „vom 20. bis 24. Blat.

Antiphon. Alleluza/
alleluja/ alleluſa.
Das Capitel, Hymnus,
YV. und ve. wie geſtern.
Zu dem Magnificat/
ſt i gere z V

clauſis ingreſſus Domi⸗
nus / dixit eis: Pax vo⸗
bis / Alleluja / alleluja.
Oremus
PR Raxſta / quſumus
A omnipotens / ꝛc.
Wie oben an diſem Blat.
Deſper

Cum eſſet ſero die illa
ung Sabbatorum / et

ne na Veſper am Sanbstag vs vor dem zwey⸗
ten Sonntag nach Oſter.
lthi D le fünf Sambstaͤgliche Pſalmen, vom 1. bis 6. Blat.

Antiphon. Alleluja/
alleluja/ alleluſa.
Das Capitel.
rtui iſhan . Chri
ariſſimi i⸗
L ſtus paſſus eſt pro
nobis / vobis relinquens
exemplum / ut ſequamini
veſtigia elus: Qui pee⸗
catum non fecit / nec in⸗
ventus eſt dolus in ore

nn ich
hnun ſig
dio / edirt
b/ Au
Orenn
Naſs /

ude

Se=

onhpon ejus.
un Poſta . DEO gratias.
igimms/hoe Der Hymnus.
te/norilus D regias Agni da⸗
ns. A. pes /2c.
rotum. Wie oben am 71. Blat.
— y. Mane nobiſcum
cuch Domine / Alleluja.

ꝑ. Quoniam adve⸗

ſperaſcit / Alleluja.

ur Zu dem Magnificat/
ußt e 3 Antiphona.
,dti Esgo ſum Paſtor Ovi⸗
Miume um: Ego ſum via / veri⸗
lin tas / o vila: Cgo ſum
n ſ, . Paſtor bonus / et cogno⸗
le 3 ſco Oves meas / et cogno⸗
Neling

ſcunt me mea/ Aleel luja/
alleluja. G

Oremus.
DeuS qui in Filii
tui humilitate jacen⸗
tem mundum erexiſti. Fi⸗
delibus tuis perpetuam
concede latitiam; ut quos
perpetua mortis eripuiſti
caſibus / gaudiis facias
perfrui ſempiternis. Per
eumdem Dominum no⸗

ſtrum.

Folgt die Gedaͤchtnus
von dem heiligen Ereutz.
Antiphon. Crucem
ſanctam ſubiit / qui infer⸗
num confregit / accinctus
eſt Potentia ſurrexit die
tertia / Alleluja.
V. Dieite in nationi⸗
bus / Alleluja.
ꝑ. Quia Dominus
regnavit a ligno / Allel.

Oremus.
Deglan qui pro nobis

G ium tuum Cru⸗
cig

77 23 t Ler.
cis patibulum ſubire vo⸗
luiſti / ut inimici a nobis
expelleres poteſtatem:
Concede nobis famulis noſtrum.
JS. ge Ge eg. G8 g Le e ege E Gege ge E E E Eec E 5e⸗
Veſper am zweyten Sonntag nach
Die Antiphon Allelaja, auch die fuͤnf Sonntaͤgliche Pſal⸗
men vom 20. bis 24. Blat: Das Capitel aber,
Hymnus, Y. und Be. wie geſtern.
Zu Fnttl bnfirar, Oremus.
ntiphona EuS/ qui in Filii
Ego ſum Paſtor bo⸗ D tui humilitate / ꝛc.
nus/ qui paſco Oves Wie geſtern.
meas / et pro ovibus meis Die Gedaͤchtnus vom
pono animam meam/ Al⸗ heili gen Creutz am 73. Blat /iſt
lelula. lbis auf Himmelfahrt Hriſti.

gratiam con equamur.

Lueg. WS. E de e S. .

Veſper am Sambstag vor dem drit⸗

teen Sonntag nach Oſtern.
Die Antiphon Alleluja, und die fanf Sambstaͤgliche

D. Waleen,⸗ wie vom 1. bis 6. Blat.
as Capite
Petri 2. Der Hymnus.

Hariſini, obſecro W regias Agni da⸗
vos tanquam adve⸗ pes / ꝛc.

nas / et peregrinos abſti⸗ Wie am 71. Blat.
nere vos a carnalibus de⸗ y. Mane nobiſcum
ſideriis / que militant ad⸗ Domine / Alleluja.
verſus animmam. à. Quoniam adve⸗
, DE O gratias. ſperaſcit / Alleluja.

Zu

tuis / ut Reſurrectionis

Per eumdem? dominum

M Ht

ole: 1

ſten ene Ju dem Magnificat
nem .
ſon. Modieum / et non vi⸗
dbsstze debitis me / dieit Domi⸗

Chume

nfmte
Weri

e ſſegeſen.
Otrem
N a
tuipunte
Wegen
die Geduchnte
gentengene,
Souſ Hinmneee

NH

s bor dar
10 Rerr.
hefin Sanbe
Dercyfm
VDge

nus: Iterum modicum/
et videbitis me / quia va⸗
do ad Patrem / Alleluja/
alleluja.
Oremus.

Deu / gui erranti⸗

bus / ut in viam poſ⸗

ſint redire juſtitice / veri⸗
tatis tuo lumen oſtendis:
Da cunctis qui Chriſtia⸗
na Profeſſione cenſentur /
et illa reſpuere / quo huic
inimica ſunt nomini / et
ea / que ſunt apta / ſecta⸗
ri. Per Dominum.
Folgt die Gedaͤchtnus
von dem heiligen Creutz,
am 73. Blat.

Veſper am dritten Sonntag nach
ern
Die Antiphon Alleluja, ſter Sonntaͤg

liche Pfalmen,

vom 20. bis 24. Blat; Das Capitel aber, Hymnus,
V. und B. wie geſtern. 2

Zu dem Magnificat/
Antiphona.
Amen dieo vobis / quia
plorabitis / et flebitis vos:
Mundus autem gaude⸗
bit / vos vero contriſtabi⸗

mini: ſed triſtitia veſtra
vertetur in Gandium⸗ Al⸗
leluia. Oremus.
Deus / qui errantibus
ut in viam / ꝛc.

Wie hieroben.

Veſper am Sambstag vor dem vier⸗

ten Sonntag nach Oſtern.
Die Antiphon Alleluja, und die fuͤnf Sambstaͤgliche

Pſalmen, vornen
Das Capitel.

omne donum perfectum
deſurſum eſt / deſeendens

Weariſtimi⸗ omne da⸗ a Patre luminum; apud

tum optimum / et quem non eſt transmutg⸗

tio/

76

2–— 2
² *. † — 6
8
— -

tio / nec viciſſitudinis ob⸗

umbratio. Be. Deo grat.
Der ymnus.
AD regias Agni dapes.
Wie am 71. Blat.
7. Mane nobiſeum
Domine / Alleluja.
B. Quoniam adve⸗
ſperaſcit / Alleluja.
Zu dem Magnificat/
Aruuntiphona.
Vado ad eum / qui mi⸗
ſit me: Et nemo ex vobis

interrogat me / quo va⸗

dis? Alleluja / alleluja.
DODOremus.
EUES/ qui Fidelium
W mentes unius efficis

voluntatis: Da popu⸗

lis tuis id amare quod
pracipis / id deſidexare /
quod promittis; Ut in⸗
ter mundanas varietates
ibi noſtra fixa ſint corda /

ubi vera ſunt gaudia.
Per Dominum.

Veſper am vierten Sonntag nach
OARfrfAſtern. 4
Die Antiphon Alleluja, die funf Sonntaͤgliche Pſalmen vor⸗

gen vom 20. bis 24. Blat;

Das Capitel aber, Hym⸗

nus, Y. und B wie geſtern.

Zu dem Maͤgnificat.
Antiphona.
Vado ad eum / qui
miſit me: Sed quia hc
locutus ſum vobis / triſti⸗

tig implevit cor veſtrum /
Alleluja.
Oremus.

DEus / aui fidelium / ꝛc.

Wie geſtern.

Veſper am Sambstag vor dem fuͤnf⸗

ten Sonntag nach Oſtern.
Die Antiphon Alleluja, und die Pfalmen vom 1. bis 6. Blat.

Das Capitel.
Jacobi 1.

Hariſſimi⸗ eſtote Fae⸗

tores Verbi / et non et non factor; Hic com⸗

auditores tantum / fallen⸗

tes vosmetipſos. Quia
ſiquis auditor eſt Verbi/

para⸗

Vlnſil

fſpſelten

n
oe
hiun 1

Slice

.

77

parabitur viro conſide⸗
d ranti vultum nativitgtis
teng ſu in ſpeculo: Conſide⸗
eng ravit enim e / et abiit / ei
nensm ſtatim oblitus eſt / qualis
lut gtis fuerit.
nn E DEO gratias.
6) Dde Der Hymnus.
tuintts,
nnedapeg tn
uſrn

=
=☛ =

=☛aE =

Suche oben am 71. Blat.
tere y. Mane nobiſcum
15 ſu Domine / Alleluja.
Dunn — 1. Quoniam adpe⸗
Sntg ſperaſcit / Alleluja.

3ES regias. Agni da⸗ 2

Zu dem Magnificat /
Antiphona.
Usque modo non peti⸗
ſtis quidquam in nomine
meo: Petite / et accipie⸗

tis/ Alleluja.

Oremus.

a quo bona
cneka procedunt;

—

largire ſupplicibus tuis:
Ut cogitemus te inſpiran⸗
te / que recta ſunt; et te
gabernante, aden fac⸗
mus. Per Dominum
noſtrum.

eSs Pe s Vese BS S65s Bas⸗

en iih
biegeſert.

iniae⸗ Gr
e.

Veſper am fuͤnften Sonntag nach
Oſtern.

Die Antiphona Alleluja, die fuͤnf Sonntaͤgliche falmen,

Orengs vornen vom 20. bis 24. Blat; Das Capitel aber „
ſbmpauſt Hymnus, Y. und be, wie geſtern.
Anſn. Zu dem Magnificat / Anaſtes⸗ et ebbiſie/
en Antiphona. Alleluja.
Wer d. Petite/ et accipietis/ ut Oremus.
6Dien gaudium veſtrum ſit ple⸗ DeuS/, a quo bona
lnaum Wnum: Ipſe enim Pater cuncta/ .
ttttn mmm amat vos / quia vos me Wie geſtern.

Näntiſte
1
nisgnin 8
nſlce,

— ==

Veſper

7

Am Vor⸗Abend deß Feſts der Him⸗
mel⸗Fahrt CHriſti / die erſte Veſper.

Antiph. Viri Gali⸗
lai / quid ſtatis aſpicien⸗
tes in Coalum? Hie IE⸗
ſus / qui aſſumptus eſt a
vobis in eaelum / ſie veniet /

Pſalm. Dixit Domi⸗

nus Domino meo / ꝛc.
Suche am 20. Blat.
Antiph. Cumque in⸗
tuerentur in Calum eun⸗
tem illum / dixerunt / Alle⸗

Pſalm. Confitebor tibi.
Am 21. Blat.
Antiphon. Elevatis
manibus benedixit eis / et
ſerebatur iu cclum / Alle⸗
Pſalm. Beatus vir/ꝛc.
—Am 21: Blat.
Auntiphon. Exaltate
Regem regum / et hym⸗
Pſal. Laudate pueri/⸗ꝛc.

Antiph. Videntibus
illis elevatus eſt / et nubes

„

num omnes gentes / ꝛc.
Wie oben am 27. Blat.
Das Capitel.
Rimum quidem ſer⸗

monem feci de omni⸗

bus / O Theophile! qua
capit JEſus facere / et
docere / usque in diem /
ſu pracipiens Apoſtolis

uis per Spiritum ſanc⸗
tum / quos elegit / aſſump⸗ g

tus eſt.
Der Hymnus.
alutis humana ſa⸗
tor/

ESu voluptas cor⸗

Orbis redempti condi⸗
tor/
Et caſta lux aman⸗

Qua

ſuſcepit eum in calo / Al⸗

ſeſts es Qua victus es clemen⸗ Y. Aſcendit DEU S
en tiag in ucdlanmte e
ut noſtra ferres crimi⸗ luſag.
iſe Rnal Mortenn ſbires inno⸗ voce tuba/ Alleluja.
Pein aha Al morte nos ut tolle⸗ Zu dem Magnificat.
nlintesgahm res Antiphona,.
hiin mm Perrumpis infernum Pater / manifeſtavi
das h haos; nomen tuum hominibus /

len. Viinctis catenas de⸗ quos dediſti mihi: Nunc
trahis; autem pro eis rogo / non

en Victor triumpho no⸗ pro maindo / quia ad te
1ge bil –“ venio / Alleluja.
ctre/ i Te cogat indulgentia/ . Oncede/ qua ſumus
antntgtt Ut damna noſtra ſar⸗ omnipotens DEus /
sne SGig cias / ut qui hodierna die Uni⸗
um gus e Tuique vultus com⸗ genitum tuum Redemp⸗
e , potes/ torem noſtrum ad Calos

OE0E Dites bento lumine., aſcendiſſe eredimus / ipſi
. Tu Dur ew⸗ aſtra / et ſe⸗ quoque mente in caleſti⸗

dehrfr mita / bus habitemus. Per
Alts ne Sis meta noſtris cor⸗ eumdem Dominum no⸗
, dibus, ſtrum Eſum Chri⸗
gelamm Sis lachrymarum ſtum Fillum tuum: Qui
3 Nm . Jaudium, tecum vivit / et regnat in
Ntetier Sis dulca vito proe⸗ unitate Spiritus ſancti
O 4 mium / Amen. [DEUS. Per omnia.
Et Gr

Veſper am

Fahrt

v. Dominus in calo /
. Paravit Sedem
ſuam/ Alleluſa.

Iu dem Magnificat /

CHriſti / die

Alles, wie in der erſten Veſper.

Hochen Feſt der Himmel⸗

zweyte Veſper.

omnes Calos aſcendiſti

ne derelinquas nos Or⸗ A
s: Sed mitte
promiſſum Patris in

phanos:

nos / Spiritum Verita⸗
tis / Alleluja.

Arintiphona.
O Rex Glorice / Do⸗
mine Virtutum / qui
triumphator hodie ſuper
õl

Oremus.
WOncede⸗ quoſumus
omnipotens / ꝛe.
Wie geſtern.

AA e=

Veſper am Sambstag vor dem ſechs⸗ ng
ten Sonntag nach Oſtern / als unter
der Octav der Himmel⸗Fahrt

Das Capitel.
1. Petri .
prudentes/ et vigi⸗
late in orationibus / ante
omnia autem / mutuam

in nobismetipſis charita⸗

tem continuam habentes:
Quia Charitas operit
multitudinem peccato⸗

Hriſti.

Der GHymnus.
tor/ ꝛ.
Wie oben am 7. Blat.
F. Dominus in corlo /
Alleluja.
ſuam / Alleluja.

Aluntiphona

vunm.
ℳ. DEO gratias.

Cum venerit Paraeli⸗

tus / quem ego mittam
vobis

es . 32” Alutis humance ſa⸗
Wariſimi/ Eſtote W humanc ſa⸗

Zu dem Magnificat /

vobis Spi

ille teſtimonium perhibe⸗
bit de me / Alleluja.
4 Mcrennns.
nioten⸗
R l O terne DEUS/ fac
iinn linf nos tibi ſemper et devo⸗
li nihr tam gerere voluntatem/
hin et Majeſtati tul ſnceref
enm corde ſervire. Per D
nice aag minum noſtrum.

in

S=

Ahnnd ng, .
Die Gedaͤchtnus der COeede / queſumus

Ve geſern

l⸗ CHriſti.
3 Annphon, Rer
rden ☚ Georia Bomine Virtt

z

gn
hunme
4 H* S Das Capitel.
lan, ariſſimi / eſtote pru⸗
hmtlinid Bariſann deſt 8
Wie in der geſtrigen Veſper.
trt t Der Symnus.
AN. SAlutis umane Sa⸗
lhme tor / ꝛc.
heipont Wie oben am 78. Blatt.
. 67 . Dominus in Calo/

tis / qui a atre procedit/

empi⸗

— — — — —

⸗tum / qui Triumphatot r
hodie ſuper omnes Ea⸗
los aſcendiſti / ne derelin⸗
e uas nos Orphanos:
ed mitte promiſſum
Ge atris in nos / Spiꝛitum
egtſen leun
Aſcendit
in Jubilatione/ Alleluja.
. Et Dominus in
o⸗ voce tuboe / Alleluja.

Oremus.

Omnipotens / zc.
Suche oben am 79. Blaktt.

2NRNRNNRRN A EN tse⸗
om Veſper am Sechsten Sonntag nach

Oſtern / als unter der Octav der Him⸗
Die Ant 9 mel⸗ Kahrt Criſti⸗ 5 4
n en un n, wie am .
ahr Chriſt, am d0r Biet. e⸗

k. Paravit Sedem

ſuam / Alleluja.
Zu dem Magnificat/
Antiphona.

Hac locutus ſum vo⸗
bis / ut cum venerit ho⸗

ra / oorum reminiſcamini /

quia ego dixi vobis / Alle⸗
luja.
Oremus.

e⸗

—

Oremus.

Mnipotens ſempi⸗
O

terne / ꝛc.
Wie geſtern.

Folgt die Gedaͤchtnus
von der Himmel⸗Fahrt
Reyx gloria / Domi⸗
ne Virtutum / ꝛc.

eſterr. (! Solche ſuche am 0. Blatt.
Am Vor⸗Abend deß heiligen Pfingſt⸗

Feſts / die erſte Veſprr.

Antiph. Cum com⸗

plerentur dies Penteco⸗
ſtes / erant omnes pariter
in codem loco / Alleluja.
Plal. Dixit Domi⸗
nus Domino meo / ꝛc.
Suche am 20. Blatt.
Antiphon. Spiritus
Domini replbeir orbem

Am 22. Blatt.

Suche am 27. Blatt.
Das Capitel.

terrarum / Alleluja.
Pſal. Confitebor tibi.
Am 2 1. Blatt.
Antiph. Repleti ſunt
omnes Spiritu Sancto /
et caperunt loqui / Alle⸗
luja / Alleluja.
Pſal. Beatus vir / ꝛc.
Aum21. Blatt.
Arntiph. Fontes / et
omnia / quo moventur in

Actor. 2.

ſactus eſt repente de Ca⸗
lo ſonus / tanquam adoe⸗
nientis Spiritus vehe⸗

aquis / hymnum dicite
BEO/ Alleluja.

tes.

v. DEO gratias.
Der

Pſal. Laudate pueri/ c.

Antiph. Loquebantur
variis linquis Apoſtoli /
magnalia DE J/ Alle⸗
luja / Alleluja / Alleluſa.
Pſal. Laudate Domi⸗
num omnes gentes / c.

Cum complerentur
Dies Pentecoſtes,
erant omnes Diſcipuli
pariter in eodem loco: et

mentis / et replevit totam
domum/ ubi erant ſeden⸗ .

=

N — 8823 f Ec82.
1) hen er nnn Ductore ſi — 33
n tus/ Vitem 5
e Prun Mentes tuorum viſtta, us omne no⸗
Imple ſuperna gra⸗ Per te n
ue⸗ tu ere ⸗
lec 4* Quid pen n, es nau 8.
Neta. Qui iceris Paraclitus, A W
t D Altiſſimi donum Dei, Legnent usque Spi⸗
. Fons vivus / Ignis/ Credefun
en Et ſheritan⸗ 2 vlMiten⸗
piritalis Unctio.
io ln n Lu ſeptiformis munere/ DE Rannſe⸗ Gloria⸗
ldd Digitus Patern iuis gui a mor⸗
nl Deyxtera/ Surrexit/
d⸗ 1 QAuritepromiſſumpa⸗ iendt ac Para⸗
Eigeen A Sertudtie dit In Saculorum Sa⸗
NCN men⸗ itans gut⸗ :. V
en: Accende Lumen Senſi⸗ ne 4·G epleti ſunt om⸗
3 3 Inſtun. g le lec Sancto /
6 unde amorem cor⸗ t ebe
e d. Duß ag, rerndor Aklu. aelockt/
. tii Inſima noſtri rorpo⸗ u⸗
is in “ ri zu dem WMa
Nls/tndtr Virtute firmans per⸗ n Magnuftcat,
in H peti. Non vos reli
tin oſten Fibellae lon⸗ Orphanos / Allelua⸗
nun lien
Paeiane dones pro⸗ Alenn 1 d ad dehil
tinus: (ccor veſtrum / Allelua.

Non 4 7

F 2 GOremus.

e4 —
Oremus.
DeuS qui hodierna
die corda Fidelium
Sancti Spiritus illu⸗
ſtratione docuiſti: Da
nobis in eodem Spiritu

recta ſapere / et de ejus
ſemper conſolatione gau⸗
dere. Per Dominum

noſtrum. In unitate

ejusdem Spiꝛitus Sanc⸗

Am heiligen Pfingſt⸗Sonntag / die

Arnderte Veſper.
Alles, wie in der Erſten Veſper.

y. Loquebantur va⸗
riis linguis Apoſtoli /
Alleluia. S
pe. Magnalia DEJ)/
Alleluja.
Zu dem Magnificat /
Aruntiphona.
Hodie completi ſunt
dies Pentecoſtes / Alle⸗
luja: Hodie Spiritus
Sanctus in Igne Diſci⸗

ſalvus erit / Alleluja.
OOremus
Deu Sy ui hodierna
die corda / ꝛc.
Wie hier oben.

Veſper am Pfingſt⸗Montag.

Alles, wie geſtern. H

Zu dem Magnificat/
Aintiphona.
Si quis diligit me / ſer⸗
monem meam ſervabit:

Et Pater meus diliget

eum / et ad eum veniemus /
et manſionem apud eum
faciemus / Allelujſa.

Oremus.

DUui Apoſtolis n
tuis Sanctum dedi⸗
ſti Spiritum: Concede
plebi tuo pio petitonis
effectum; Ut quibus de⸗

diſti Fidem / largiaris et
Veſper

pulis apparuit / et tribuit
eis Charismatum dona:
Miſit eos in univerſum
mundum pradicare / et
teſtificari: Qui eredide⸗
rit / et baptizatus fuerit /

Pacem. Per Dominum.

*½

ugt ⸗ Beſper a am n Pfingſt⸗D enſtag.
4 de. Ne de Alies, wie am heiligen Pfingſt⸗Sonntag.
tum. remus.
