edend zu dem Magnificat. ADit nobis / quaeſu⸗
En Antiphona. A mus Domine / vir⸗
En Pacem relinquo vo⸗ tus Spiritus Sancti:
4 nn gi/baren ram vodt⸗ Aur kenrdand ade.
d Aelden⸗ ego do vobis ſamnidg fneatut adver⸗
liegent Alleluja. i er Dominum.
ng 298, *: Se , S: g r hhr h e Peh S e⸗

Nan i Veſper am Sambstag vor dem Erſten

nundurn prdt
i⸗
1 4 Antiph. Gloria tibi
Orm Trinitas / oqualis una
De Deitas / et ante omnia
Necten Sarcula / et nunc / et in
Veſſet liut perpetuum.

al. Dixit Dominus.
e Pen EeDirit Blatt.
N Antiphon. Laus / et

B perennis Gloria DE O

r⸗ Patri / et Filio / Sancto

Sonmlag nach Pfingſten / als am Vor⸗
H Abend deß Feſts der Allerheiligiſten
Dreyfal tigkeit.

nium Patri / genitaque
Proli / Spiritui Sanc⸗
to pariter reſultet laude
nni.
Pſal. Beatus vir / ꝛc.
Am 21. Blatt.
Antiph. Laus DEO
Patri / parilique Proli /
et tibi ſancte ſtudio pe⸗
renni Spiritus / noſtro

nueu⸗ ſimul Paraclito / in Sa⸗ reſonet ab ore omne per

Epum culorum Sacula.
n Uf Pſal. Confitebor tibi.
un 4 Am 21. Blatt.
P Antiphon. Gloria
n aa laudis reſonet i in ore om⸗

lavum.

Pſal. Laudate pueri.
Am 22. Blatt.
Antiphon. Ex quo
omnia/ per quem omnia/
§ 3 in

86

in quo omnia: Ipſi glo⸗

H

ria in Soecula.
Pſal. Laudate Domi⸗
num omnes gentes / ꝛc.
Das Lapitel.
Rom. 11.
Altitudo Divitia⸗
rum / Sapientio/ et

Sccientio DEJ: Quam

Oremus.
Mnipotens
terne DEu
dediſti Famulis tuis in

Nterno Trinitatis glo⸗
riam agnoſcere / et in Po⸗

mus / ut ejusdem Fidei
rmitate / ab omnibus

ineomprehenſibilia ſunt
judicia ejus / et inveſtiga⸗
biles vie eius;
. DEO gratias.
Der aymnus.
cAm Sol recedit ig⸗

neus / ꝛc.
Suche am 6. Blatt.
y. Benedicamus Pa⸗
trem / et Filium / cum
Sancto Spiritu.

perexaltemus Eum in
Sacula.

Zu dem Magnificat/
Antiphona.

Gratias tibi DEUS/

aratias tibi vera / et una
Trinitas / una et Sum⸗
ma Deitas / ſaͤncta et una

verſis. Per Dominum

noſtrum.

Hierauf folget die Ge⸗ etie;
daͤchtnus vom Erſten Sonn⸗
tag nach Pfingſten.
Antiphon. Loquere

vus tuus.

e.
p. Et deſcendat ſuper

nos miſericordia tua.

Oremus.
EUS/ in te ſperan⸗
tium fortitudo / ade⸗

nibus noſtris: Et quia

Unitas.

talis infirmitas / praſta
guxi⸗

empi⸗
qui

Confeſſione veroe Fidei / e

tentia Majeſtatis ado.
rare Unitatem: Quoſu⸗ m

ſanner muniamur ad⸗ e n

Domine / quig audit ſer⸗
y. Veſpertina oratio gn⸗

t ad te Domi⸗
e. Laudemus / et ſu⸗ gleenda D

ſto propitius invocatio⸗

ſine te nihil poteſt mor⸗

ſeſoe m

nn Digtte⸗

Veſper an dem Erſten Sonntag nach

noggeſceriet

Niſun

hinmg en.d
Nit eusde

it, bK

ne nin mine in Firmamento

Cali i.

“

eranf folfef
chtrustoncfe

tiginiſcſfe⸗
Anchen

nine gies
tnns.

.J Depe ei

Get ed t

3 1 er-

37

4 aun Nnumngver mandatlo
tuis / et voluntate tibi et

DSSe. t S53863.:. 8

actione placeamus. Per

ſtrum IE⸗

Su H

Pfingſten / als am Feſt der Allerheili⸗
giſten Dreyfaltigkeit.

. Benedictus es Do⸗

ye. Et laudabilis / et

glorioſus in Sacula.

5 on dem Magnificat⸗/

Antiphona.
De DEuUM Patrem

Ingentum/ TDe Filium

Unigenitum / Te Spi⸗
ritum Sanctum Para⸗

clitum / Sanctam et.

Individuam Trinita⸗

tem / toto corde / et ore
confitemur / laudemus /
Natque benedicimus:

Dibi Gloria in Sa⸗
cula.

5 4

Die Antiphonen, Pſalmen, Capitel und Hymnus, wie in der
geeſtrigen Veſper, am 85. Blatt.

Oremus.
O Mnipotens

terne DEu
Wie am 36. Blatt.

empi⸗

Folgt die Gedaͤchtnus H

vom erſten Sonntag nach
Pfingſten.

Antiph. Nolite judi⸗

care / ut non judicemini:

In /quo enim judicio ju⸗
dicaveꝛitis / judicabimini /
dixit Dominus.
F. Dirigatur Domi⸗
ne Oratio mea.
&. Sicut incenſum in
conſpectu tuo.
Oremus.
Deus in te ſperan⸗
7tium/ c.

2c.

398

—

Am Vor⸗Abend deß Hochen Feſts deß
zarten Fronleichnams Unſers HErꝛn

JESu CHriſti /
Antiph. Sacerdos
in aternum CHriſtus
Dominus / ſecundum
ordinem Melchiſedech /
Penemn, et vinum obtu⸗
nus Domino meo / ꝛc.
Suche oben am 20. Blatt.
Antiph. Miſerator
Dominus eſcam dedit

timentibus ſe in memo⸗. O Domine!

riam ſuorum mirabi⸗
lium.
Pſal. Confitebor tibi.
Am 21. Blatt.
Antiphon. Calicem
ſalutaris aecipiam / et
lacrifcabo Hoſtiam lau⸗
18.
Pſal. 1 16.
CCNedidi/ propter quod
locutus ſuin: ego

autem humiliatus ſum
nimis.
Ego dixi in exceſſu

die Erſte Veſper.
Quid retribuam Do⸗

mino / * pro omnibus /

qua retribuit mihi.

Calicem ſalutaris ac⸗
cipiam: *et nomen Do⸗ 41
mini invocabo.
Vota mea Domino

reddam coram omni
populo ejus / Pretioſa
in conſpectu Domini
mors Sanctorum dus.
quia ego
ſervus tuus: * Ego ſer⸗
vus tuus / et filius ancilla
tu.
Diripuiſti vincula
mea: * Tibi ſacrificabo
hoſtiam laudis / et no⸗
men Domini invoca⸗

bo.

Vota mea Domino

reddam in conſpectn om⸗

nis Populi ejus: * In

atriis domus Domini /

in medio tui Jeruſa⸗

meo: * Omnis homo
mendax.

Gloria Patri / et Fi⸗

lio / ꝛc.

Anti⸗

8

62 1 ez.

82

ne⸗ —Whon Sicut no⸗
Uſes vella. Plivarum / Eccle⸗
naſ ſio Filii ſint in circuitu

A hurie — Domini.

unn Eati omnes / quiti⸗
kini ment Dominum /*
n, un qui ambulant in viis

Choe
imete⸗ eius⸗
An n ) rum quia manducabis:
in n Beatus es / et bene tibi
puls eus erit.
aſem) Uxor tua ſicut vitis
en mm abundans: * In lateri⸗
Werui bus domus tuce.
usfuns. 4 Filii tui ſicut novellae
Gtuus/ ſei Olivarum: * In circui⸗
. tu menſoe tue.
Dei R Ecce ſic benedicetur
rgt 6 homo / * qui timet Do⸗
te ſaude minum.
Dmn Benedicat tibi Domi⸗
nus ex Sion: *et videas
Ditn mn n ban⸗ Jeruſalem omni⸗
daninclee bus diebus vitge tuce.
Pnlt⸗ &E&Et videas filios filio⸗

is dinn
ſuper Iſrael.
nce NNN Gloria Patri / et Filio ½
mn et Spiritui Sancto.
de Sut erat / ꝛ..
4

Labores manuum tua⸗ G

Antiph. Qui pacem
ponit fines Eccleſic / fru⸗
menti adipe ſaciat nos
Dominus.
Pſal. Lauda Jeruſa⸗
lem Dominum / ꝛc.
Wie am 49 und Fo. Blatt.
Das Capitel.
1. Corinth. 11.
FV. atres / ego enim ac⸗
cepi a Domino / quod
et tradidi vobis / quo⸗

.

uun tuorum / * Pacem

niam Dominus JEſus /
in qua nocte tradebalur,
accepit Panem/ et gra⸗
tias agens / fregit / et dixit:
Accipite / et manducate:
Hoc eſt Corpus meum /
gnod pro vobis tradetur:
. DEO gratias.
Der Hymnus.
Sanguinisque pre⸗
tioſi⸗
Fructus ventris gene⸗
roſi/

oc facite in meam
ommemorationem.
Ange lingua glorioſi /
Sarpor,. myſterium /
Quem in mundi pre⸗
tiun /
Rex effudit gentium.
F Nobis

Nobis datus / nobis na⸗ Et antiquum docu⸗
uus/ mnmentumm/,
Ex intacta Virgine Novo cedat ritni:
Et in mundo conver⸗ Praſtet Fides ſupple⸗
ſiatus ü ü, MxA. mentum
Sparſo verbi ſemine/ Senſuum defectui.
Sui moras incola⸗ Genitori / Genitoque/
tus / Laus / et Jubilatio/
Miro clauſit ordine. Salus / honor / virtus

In ſuprema nocte Ca⸗

na/

Recumbens cum fra⸗

tribus,‚,s)b
Obſervata lege plene/
Cibis in legalibus/
Cibum turba duode⸗
na/
Se dat ſuis mani⸗
hbus.
Verbum Caro / Panem
verumm

Verbo Carnem effi⸗

cit
Fitque Sanguis Chri⸗
ſti merum/
Et ſi ſenſus deſicit:
Ad firmandum Cor
incerum
Sola Fides ſufficit.
Tantum ergo Sacra⸗
mentum/
Veneremur cernui:

quoque/
Sit et Benedictio:
Procedenti ab utro⸗

gue /
Compar ſit Laudatio /½

v. Panem de Calo P

proſtitiſti eis / Alleluja.
p. Omne delectamen⸗

tum in ſe habentem/ Al⸗

leluja.

Zu dem Magnificat /
Antiphona.

O quam ſuavis eſt

Domine ſpiritus tuus /
qui ut dulcedinem tuam

in filios demonſtrares /
Pane ſuaviſſimo de Celo

praſtito / eſuꝛientes reples

bonis / faſtidioſos divites
dinittens inanes.

. DEO gratias.
Gremus.

WS

Mar
(n
AUIn
Oechigen
Sfeee
li
dule
Jen
ſdRſnt

ſe

„ mnn bili Paſſionis tua Me⸗ fructum in nobis jugiter
Gnfune moriam reliquiſti: tribue ſentiamus. Qui vivis
Ceint/ Ge quaſumus / ita nos Cor⸗ et regnas cum DE O.

iii Andem Hochen Feſt deß zarten Fron⸗
en leichnams Unſers HErmn J E SI

num Bremns. poris / et Sanguinis tui
Nortegre DeuS/, qui nobis ſub ſacra Myſteria venerari /
uſtie GSacramento mira⸗ ut Redemptionis tuo

4

e CECHriſti / die Anderte Veſper.
Die Antiphonen, Pſalmen, Capitel und Hymnus, Y. und e.

II Zu dem Magnificat / tia: Et futuroe Gloria
Cnzrft Antiphona. nobis Pignus datur/
Io. O ſacrum Convivium / Alleluni.
f. Ymmſ in qauo CHriſtus ſumi⸗ PHPHrremus.
Nbrſiiſies4 tur: Recolitur Memo⸗ De/ guinobis ſub
Onnd ria Paſſionis ejus: O. Sacramento / c.
tminſehea Mens impletur Gra⸗ Wie hier oben.

Veſper am Sambstag vor dem Zwey⸗
enſt ten Sonntag nach Pfingſten / als unter
nniehn. der Octav deß zarten Fronleichnams
Kn 4 Unſers HErmn JE Su CHriſti.
Donnne ſeu Die Antiphonen und Pſalmen, wie ſie am Vor⸗Abend deß
i t dllchoe. Feſts deß zarten Fronleichnams Unſers HEnn JESu

4 ſio N Chriſti, am 88. und 89. Blatt ſtehen.
Paneſtniſe Das Capitel. niam translati ſumus
aſten Joan.3. de morte ad vitam / guo.
mie,ffbte CHariſſmi nolite mi⸗niam diligemus Fra⸗
mitneni — kari ſiodit vos mun⸗ tres.

dus. Nos ſeimus / quo⸗ . DEO gratias.
1. ⸗ Der

— 2 22 f
Der Hymnus.
Pange ſngua glorio⸗
ſi / ꝛc.
Wie am 89. und 90. Blatt.
Cibavit illos ex adi⸗
pefruhnti⸗ Alleluja.
v. Et de petra / melle
ſaturavit eos / Alleluja.
zu dem Magnificat / ſt
Antiphona.
Puer Samuel mini⸗
ſtrabat ante DEUM co⸗
ram Heli / et ſermo Domi⸗
ni erat pretioſum cum eo.
Oremus.
SAncti nominis tui /

Domine / timorem
pariter et amorem fac
nos habere perpetuum:
Quia nunquam tua gu⸗
beꝛnatione deſtituis / quos
in ſoliditate tua dilec⸗

E8.

ſtionis inſtituis. Per er Do⸗

minum.

von der Octav deß zarten

Chriſti.

—2 EEEREENEEEEEEese⸗

Veſper am Zweyten Sonntag nach

ngſten / als unter der Octav deß zar⸗
Pfi n Fronle eichnams Unſers de

JESu

Die Antiphonen „Pſalmen, Capitel, und Hymnus, wie

7. Cibavit illos ex adi⸗

Folgt die Gedaͤchtnus u
Fronleichnams JESu
Antiphon O ſacrum

Convivium / in quo Chri⸗ me Nn
ſtus ſumitur: Recolitur
memoria Paſſionis ejſus (
Mens impletur Gratia: a wrn
Et futuro Gloria nobis Ol
Pignus datur / Alleluja. Penag
„Panem de Colo zte
praſtitiſti eis / Alleluja. 4
. Omne delectamen⸗ Manre
tum in ſe habentem, Al⸗ e
leluja. tzu
DeuS/⸗ qui nobis ſub ſalen
Sacramento / ꝛc. mn
Wie oben am 71. Blatt. (hnimnt
teete
en
Nltien
CHriſti. 1n 6
ſolche vom 88. bis 90. Blatt ſtehen. ü
v. Et de petra / melle Ulie
ſaturavit eos / Alleluig. hete

pe frumenti⸗ Alleluja.

Zum

N
ua ig

nrh A

gim Metnc
ltukacGcen
msdatur N
uuen l
iſtade
ODpnrdetre
eclenmn.
Orenne.

E geiree

—

Sietaneſttt

Gen amor.
ReNN
t

Dctno
ſebe⸗

rſi
,Nhnn⸗
Hlitften
.

E ==

— ES 23
Zu dem Magnificat / Folgr die die G Gedaͤchrnus
von der Octav deß zart Fron⸗
Antiphona. leichnams JESi C rer

Exi cito in plateas / et

vicos civitatis: Et pau⸗ C

peres / ac debiles/ cocos/
et elaudos compelle in⸗
trare/ ut compleatur do⸗
mus mea/ Alleluja.

Oremus.

SeAti nominis tui /
Domine / 20.
Wie geſtern am 92. Blatt.

Antiphon. O ſacrum
onvivium / ꝛc.
Wie geſterr.
. Panem de Calo
praeſtitiſti eis / Alleluja.
ꝑ. Omne delectamen⸗

“ tumi in ſe habentem / Allel.

Oremus.

Deu⸗ qui nobis ſub
Sacramento / ꝛc.
Wie oben am 91. Blatt.

268. Sreg: E eS Sh S gegee: b ge⸗
Veſper am Sambstag vor dem Drit⸗

ten Sonntag nach Pfingſten.

Die Antiphonen, Pſalmen, Capitel, Hymnus, y. und ze.
wie am 1. bis 6. Blatt.

Zu dem Magnificat /
Antiphona.
Cognoverunt omnes

a Dan usque Berſabee /
quod fidelis Samuel
Propheta eſſet Domini.

Vißer aar r enn S e d

Veſper am Oritten Sonntag nach
Pfingſten.

Die Auperer, Pfalmen, Capitel, Hymnus, v. und .
ſolche ſuche vom 20. bis 25. Blatt

Zu dem Magnificat /

Antiphona.
Quce mulier habens
drachmas deeem / et ſi

perdiderit drachmam

unam / nonne accen⸗
dit lucernam / et ever⸗

rit domum / et qucerit
diligen⸗

42 —2 t L82.

Diligenter / doner inve⸗ Multiplica ſuper nos in

niat? Miſericordiam tuam / ut

)rantium D

dum / nihil ſanctum: minum noſtruam.

———

Veſper am Sambstag vor dem Vier⸗

ten Sonntag nach Pfingſten.
Zu dem Magnificat/
Antiphona. etl
Pravaluit David in min.

Veſper am Vierten Sonntag nach

Pfingſten.
.Z remus.
Zdu dem Magnificat/ De nobis / quaſumus
Alntiphong. Domine / ut et mun⸗
Praceptor per totam di ceurſus pacifice nobis
noctem laborantes ni⸗
il copimus / in Ver⸗Eccleſia tua tranquilla
o autem tuo laxabo devotione latetur. Per
rete. [Dominum.

Veſper am Sambstag vor dem Fuͤnf⸗
ten Sonntag nach Pfingſten.
Zu dem Magnificat/
Antiphona.
Montes Gelboe / nec

tium /

Oremus. te Rectore / te Duce / ſie iag
Rotector in te e⸗ tranſeamus per bona age
EuE/ temporalia / ut non amit⸗ —
ſine quo nihil eſt vali⸗tamus aterna. Per Do⸗ chen

Philiſthoum in funda /

et lapide / in nomine Do⸗ i

tuo ordine dirigatur: Et

ros / nec pluvia veniant
ſuper vos / quia in te ab⸗
jectus eſt clypeus for⸗

22883 f L22-

24

quaſi non eſſet unctus
Quomodo ececi⸗
runt fortes in bello?

zu dem Magnificat/
Antiphona.
Si offers munus tuum⸗
n ad Altare / et recorda⸗

S=

tuus habet aliquid adver⸗
ſus te / relinque ibi mu⸗
nus tuum ante Altare/
et vado prius reconcilari
fratri tuo:et tune veniens
offeres munus tuum/
Alleluja. .

Snngt Fnten
ſ.
nn
laaf .

e lttr

m Jonathas in excelſis ir in⸗

Beſperan am Fuͤnften Sonntagnau nach
Bſingſten.

n tus fueris / quia frater

8 tium / clypeus Saul / lerfectus eſt: Saul / ee

Jonathas amabiles / et
decori valde in vita ſua/
in morte quoque non
ſunt diviſi.

gudiligenti
bus te bona inviſi⸗
bilia praparaſti / infun⸗
de cordibus noſtris tui
amoris affectum: Ut te
in omnibus / et ſuper om⸗
nia diligentes / promiſ⸗
ſiones tuas / qua omne
deſiderium ſungrand eon⸗
ſequamur. Per Domi⸗

num noſtrum.

nſs if, Veſpezam Sambstag voꝛ dem Sechs⸗

s ten Sonntag nach Pfingſten.
u Zu dem Magnificat/ aufer iniquitatem ſer⸗
Ktnlnn Antiphona. vi tui / quia inſipienter
Obſecro Domine / egi.
guam Veſper am Sechsten Sonntag nach
pinſr Pfingſten.
ger Zu dem Magnificat/ bam: Quia ecre jam tri⸗
Ure R Antiphona. duo ſuſtinent me / nec
ni Miſereor ſuper tur⸗ habent / quod maru⸗
cen

„

„„ 242 t Le.

— — — — —

unt: Et ſi dimiſero eos ribus

Alleluja. bis Religionis augmen⸗

optimum: Inſere pecto⸗ noſtrum. “

Veſper am Sambstag vor dem Si⸗

benden Sonntag nach Pfingſten.
Zu dem Magnificat / Nathan Propheta Re⸗
Alintiphona. gem in Gihon / et aſcen⸗
Unxerunt Salomo⸗ dentes lati / dixerunt: Vi⸗
nem Sadoc Sacerdos / et vat Rex in aternum.
NB. Wan umb diſe Zeit der Monat Auguſt ſolte anfangen,
ſo ſuche die Sambstaͤgliche Antiphonen bey den nach⸗

geſetzten Monaten am 99. Blatt.

Beſper am Sibenden Sonntag nach

Zu dem Magnificat / “ð
Antiphona. Oremus.
Non poteſt arbor bo⸗ QEUS / cujus provi⸗

na fructus malos facere / W dentia in ſui diſpo⸗
nec arbor mala fructus ſitione non fallitur: Te
bonos facere: Omnis ar⸗ ſupplices exoramus; Ut

bor / qua non facit fruc⸗ noxvia cuncta ſubmo⸗
tum bonum / excidetur / veas / et omnia nobis pro⸗
et in ignem mittetur / Alle⸗ futura concedas. Per

lua. Dodpminum noſtrum.

Veſper

snoſiris amorem tui
jejunos / deficient in via / nominis / et praſta in no⸗

” tum: Ut quo ſunt bona / 4
VOremus. mtrias; Ac pietatis ſtu⸗
Deu virtutum / cu⸗ dio / qua ſunt nutrita / ceu⸗ —
jus eſt totum / quod eſt ſtodias. Per Dominum

unfſt n 4323 † 82 ——37
Veſper am Sambstag vor dem Ach,
n ten Sonntag nach Pfing gften.
nnn 2 zu dem Magnificat / orationem ſervi tui / u
in n Antiphona. (dificarem templum e
. Exaudiſti Domine mini tuo.

ani BVeſper am Achten Sonntag nach

P
Ar Zu dem Magnificat/
Gefe Antiphona.
Quid faciam / quia Do⸗
uſ (minus meus qufert a me
atnm villicationem? Fodere
n non valeo / mendicare
enum erubeſco: Scio quid fa⸗
nu niſie ciam / ut cum amotus fue⸗
ae ro a villcatione reripiant
n. me in domos ſuas.

*

um Antiphona.
ale l m Dum tolleret Domi⸗
Nentie 7 nus Eliam per t turbi⸗

ione er
nin lun

ne
2

u dem Magnifirat/
Antiphona.
nmniſ Sapum eſt enim:

fingſten.

Oremus.
LArgire olic⸗ quoeſu⸗
mus Domine / ſem e—
per ſpiritum cogitandi/
que recta ſunt / propitius
et agendi; Ut qui ſine
te eſſe non poſſumus / ſe⸗
cundum te vivere valea⸗

mus. Per Dominum
mnoſtrum.

—

nGen Veſper am Sambstag vor dem Nenn⸗

en Sonntag nach Pfingſten.
Zu da mnneng nem Pkingſe Eliſeeus

clamabat: Pater mi!
cutrus Iſrael / et auriga
ejus.

Beſpere am Neunten Sonntag nach
Pfingſt

en.
quia domus mea domus
orationis eſt cunctis
gentibus: Vos autem fe⸗
G. (ctiſtis

ciſtis illam ſpeluncam la⸗ne/ precibus ſupplican⸗
tronum:Et erat quotidie tiun
docens in temlo. deſiderata concedas / fac trvr⸗
L Oremus. eos / qua tibi ſunt placita / mpe
Ateant aures miſeri⸗ poſtulare. Per Domi⸗ 4 ut
P cordio tuce / Domi⸗ num noſtrum. ”M mn

— — —

BVeſper am Sambstag vor dem Zehen⸗ n⸗
den Sonntag nach Pfingſten. aac
Zu dem Magnificat / ram Domino cunetis . D
Antiphona. diebus / quibus docuit WE

tium: Et ut petentibus

Veſper am Zehenden Sonntag nach ein
— Pfingſten. uc
Oremus. Mha

Zu dem Mangnificat / DEus/ qui omnipoten⸗ Eimin
Anntiphona. tiam tuam parcendo un
Deſcendit hic juſtifi⸗ maxime et miſerando ma⸗
catus in domum ſuam nifeſtas: Multiplica ſupeꝛ
ab illo: Quia omnis / qui nos miſeꝛicordiam tuam;
ſe exaltat / humiliabitur: ut ad tua promiſſa cur⸗ Plnliri
Et qui ſe humiliat / exalta⸗ rentes / caleſtium bono⸗ huhn
bitur. rrumffacias eſſe conſortes. Alli⸗
Per Dominunm.

—

Veſper am Cambstag vor dem Eilften ⸗
Sonntag nach Pfingſten. Nſen
Zu dem Magmificat / ſambulaverim coram tein
Auntiphong. veritate/ et in corde per⸗ halhe
Obſecro / Domine / me⸗ fecto; Et quod placitum e⸗
mento quaſo / quomodo jeſt coram teſahim P
— eſper

eltorke
tgglrffift

ſllar. . N⸗ .

nnſnn

erder
P .

D Nme
ditu ir

D

Elejguis
Dun ſil

—
ſffentcNukt
wönnſtee
1o a ſeg
Cte n
nftenssſe
NeD Denm.

e NNE

KAlfel

Pfingſten.

Zu dem lagniſt es abundantia pietatis tuce /
Antiphona. et merita ſupplicum exce⸗
Bene omnia feeit / et dis / et vota: Effunde ſu⸗
Surdos fecit audire / et per nos Miſericordiam
Mutos loqui. ſtuam: Ut dimittas qua
Dremus. (conſcientia metuit / et ad⸗
O Moioten⸗ empi⸗ jicias / quod oratio non

terne DEUS/ qui i praſumit. . Per Dominü.

— — — — —— —

Beſper am Sambstag vor demErſten

Sonntag im Monat Auguſti.
Zu dem Magniſicat / llumnas Kugud ſubdidit
Antiphona. ſſibi gentes / ſuperborum /
Sapientia adificavit et ſublimium colla pro⸗
ibi domum / excidit co⸗ pria virtute calcavit.

Veſper am Erſten Sambstag im
Monat Auguſti. 2
Zu dem Magnificat/⸗
Antiphona.
Ego in Altiſſmis ha⸗
NB. Die Orationes ſeynd fernech bey denen Epnntigen
ge etz

Beſper am Zweyten S ambstagi im
Monat Auguſti.
z dem Magnificat/ Domino T DEO eſt / et
Antiphona. cum illo fuit ſemper / et
Omns Sapientia a eſt ante ovum.
.“B G 2 Veſper

bito / et Thronus meus
in columna nubis.

„463 1. L82

Veſper am Dritten Sambstagt im
Monat Auguſti.
Zu dem Magnificat / Sapientiam / ad me decli⸗
Arntiphona.
Sapientia clamitat in cum invenerit / beatus
plateis: Si quis diligit; erit / ſi tenuerit a⁵m.

Beſper am Vierten Sambstag i im

Monat Auguſti. H
patris tui / et ne dimittas

100

Sn dem Magnifter. en matris tuc / ſed

Antiphong. ſige eam ſemper in corde
Oiſtt⸗ fili pracepta tuo.

Beſper am Fuͤnften Sambstagi im
NMonat Auguſti.

net / et eam inveniet: Et

Zu dem Magnificat /
Antiphonaga.
Cum audiſſet Job
auntiorum verba / ſu⸗

ſtinuit patienter / et ait;
Si bona ſuſcepimus dell

—,

manu Domini / mala
ſautem quare non ſuſti⸗
neamus? In omnibus
his non peccavit Job la⸗
biis ſuis / neque ſtultum

aliquid contra DEuM
locutus eſt.

Veſper am Erſten Sambstag im
Moͤnat September.

In dem Magnificat /
Antiphona.

In omnibus his non

veecavit Dob labiis ſuis /
ultum aliquid

neque

legtea Rau locutus

Veſper HW

63 † S2.. 8 101

—= —
Veſper am Zweyten S Sambstag im
ů Monat September.
Ctgniet mnDine delicta mea / vel pao⸗
ſenee Zu dem MMagnifice/ frentum meorum: gapa⸗
nnit Antiphona. vindictam ſumas de pec⸗

Sante Ne reminiſcaris Do⸗ catis meis.
tend eS3: 62 in 283 5. *33662. . S3 22.
Nſi Veſper am Dritten Sambstag im

tbtnik Kn
n ntit die Monat September.

infntt Zu dem Magnificat / bilis / qui dediſti ſalutem
Anntiphona. in manu faminee/ exau⸗
— – Adonai Do mine di preces ſerverum tuo⸗
Enen Dau magne / et mira⸗ rum. .
“ Veſper am Bierten Sambstagin
nnn Necaif Monat September.
s! o e ſpotens / in ditione tua
bnpe⸗ cd du dem Magnificat / cuncta ſunt poſita / et non
ſs n Antiphona. eſt / aui poſſit tua reſiſtere
d nd Domine Rex omni⸗ voluntati.

t. E3 6 : E e E.: et. Ptte-

—

Sinlean Veſper am Fuͤnften Sambstag im
erhn. Monat September.

Cttcſti cor veſtrum in lege ſua /
e du dem Magnificat/ in praceptis ſuis / et
Are tiphona. Kene vacem Dominus

Adaperiat Dominus D US noſter.

N G3 Vreer

S

ee ee.

BVeſper am Erſten Sambstag im

Monat October.
peos aureos / et reſplen⸗

Refulſit Sol in Cly⸗ ſipata eſt.
₰6: G g G ge E Ze G, B ege Gr T⸗8e G. G, E. . 25 6. 6 8..
Beſper am Zweyten Sambstag im
Monat October.

Antiphona. diſti potens in ralio / qui
Lugehat autem Judam ſalvum faciebas popu⸗
Ifſraekplanctu magno / et lum Domini?

Beſper am Dritten Sambstag im
Monat October.

Antiphona. vos deſerat in tempore
Exaudiat Dominus malo Dominus OEuS
orationes veſtras / et re⸗ noſter.

S chti h hih: Söpp;S-ShS5
Veſper am Vierten Sambstag im
Monat October.

zu den Magnificat/
ntiphona.

uaeſt Potentia/ tuuin

noſtris.

Veſper

34 dem Magnificat/ eote montes ab eis /
Antiphona. et fortitudo gentium diſ⸗

8s3 6: s Se ie Aeisid es 5 e iS inies e-

Zu dem Magnificat / concilietur vobis: Nec

Regnum Domine / tu es
ſuper omnes gentes: Da
pacem Domine in diehus mt

Zu dem Magnificat / dicebat: Quomodo ceci⸗ gonde

„ S53 † 8er. . 103

in Beſper am Fuͤnften Sambstag im
Monat October.

celſum / et plena erat
omnis terra Majeſtate
ejus: Et ea / quo⸗ ſub
ipſo erant / replebant
templum.

an Zu dem Wagnificat /
Utin tldogetde Antiphona.
mi. Vidi Dominum ſe⸗
e. dentem ſuper ſolium ex⸗

Suig Veſper am Erſten Sambstag im
i “ Monat Nonenber⸗ RK‧
ſchat: Onn plena divitiis: Sedet in
34 dem WMagnificat/ riſtti Domina gea⸗
ſun ſ Antiphona. tium: Non eſt / qui con E
letur eam / niſ ſitu De UI

nt Aſpice Domine / quia
facta eſt eſ deſolata civitas

Veſper am Zweyten Sambstag im

Monat Nodember.
nabili circumcinge nos
eltu nn Du dem Magnificat/ Waliitien umeme tuoe
6 Men 1 Antiphona. potentio protege nos
denmm Muro tuo ineppu⸗ ſemper.

ſtef — — —

Veſper am Dritten Sambstag im im

noſter.

— — — —

eue Mhodnat November.
che. Zu dem Magnificat / Rex regum / montes pon⸗
Antiphona. deras / terram palmo

gund 6 Qui Colorum con⸗ concludis: Exaudi nos
he tines thronum et abyſ⸗ Domine in gemitibus
ten ,

6 4 Veſper

104

Veſper am Biertene Sambotagi In.

Monat November.

5u dem Magnifi cat/
Antiphona.

Rereſeten conſtitui cu⸗

des: LTota die ac noc⸗

te non tacebunt laudare

Super muros tuos nomen Domini.

eeeg eeEs See See6 EeS

Holgen die uͤbrige Wonntaͤg.

zu dem Magnificat /
Antiphona.

Homo quidam deſcen⸗
debat ab Jeruſalem in
Hericho⸗ et incidit in
atrones: Qui etiam de⸗
ſpoliaverunt eum / et pla⸗
gis impoſitis abierunt / ſe⸗
mivivo relicto.

Oremus.

Veſper am Zwoͤlften Sonntag nach
Pfingſten.

ten
N

femmeceſ
Pſcnan
e

Mnipotens / et miſe⸗ (n

ricors DEuUS/ de ſteh

ſens/

Tribue quaſumus nobis;

eujus munere venit / ut ti⸗
bi a fidelibus tuis digne
et laudabiliter ſerviatur:

Ut ad promiſſiones tuas

ſine offenſione curramus.
Per Dominum noſtrum.

— — —m – = —

Veſper am Drep geebennn Sonntag

zu dem aguſten. o magnificans De⸗
u/ Melng.

Ow⸗

Ant iphona.

Unus autem ex illis / ut
vidit / quod mundatus eſt /
regreſus eſt cum magna

Nen aterne
fſdei/

EuE/ da nobis

Suic ſei/ ei⸗/ et õ
„augmentum: Et ut me⸗
reamur aſſequi / quod pro⸗

unt
nen

dem Magnificat/
Gem Antiphona
„uaete primum Re⸗
neme gnum DE/ et Juſti⸗
n an ejus / et hac omnia
Oem adjicientur vobis / Alle⸗

luja.
en un Oremus.

ſun. A Tuſtodi/ Domine / qua⸗
une C ſumus / Eccleſiam

ſſus e
ſaldeblterſe
tuegigſnm
6 eonſſer.
otn

4 nnmt

nnt 6 urrexit in nobis / et
Nten. PekSentnche

4,mi ſuam.
Oremus.

M.
rug cleſiam tuam / Do⸗
k , E con⸗

6e 1
Dön

=

Z dem Magnificat,/

Antiphona.

10 5S½

8 mittis / fac / nos amare /
quod procipis. Per Do⸗
minum noſtrum.

s J
Veſper am Vierzehenden Sonntag
nach Pfingſten.

tuam propitiatione per⸗

petua: Et quia ſinete la⸗

bitur humana mortali⸗
tas; Tuis ſemper auxi⸗
liis / et abſtrahatur a no⸗
xiis / et ad ſalutaria diri⸗

gatur. Per Dominum
noſtrum Eſum CHri⸗

ſtum / Filuum tuum. Qui

G S

tecum.

H Aunnnnnse

Veſper am Fuͤnfzehenden Sonntag

fingſten.

tinuata mundet / et mu⸗
niat: Et quia ſine te non

Propheta magnus poteſt ſalva conſiſtere/
ia tuo ſemper munere gu⸗

m bernetur. Per Do⸗
minum noſtrum E⸗
SUN Chri iſtum Filium
tuum / qui tecum vivit / et

regnat.
Veſpe er

18606

Veſper am Sechszehenden Sonntag

nach Pfingſten.

Zu dem Magnificat /
Arntiphona.
Cum vocatus fueris
ad nuptias / recumbe in
noviſſimo loco; Ut dicat
tibi / qui te invitavit:
Amice / aſcende ſuperius:
Et erit tibi gloria coram

ſimul diſcumbentibus /

Alleluſa.
VDremus.
Tua nos / quaſumus /
Domine / gratia ſem⸗
per et praveniat et ſequa⸗
tur: Ac bonis operibus
jugiter praſtet eſſe inten⸗
tos. Per Dominum.

Beſper am Sibenzehenden Sonntag

nach Pfingſten.

Zu dem Magnificat /
Antiphona.

Quid vobis videtur de

CHriſto? Cujus Filius
eſt? Dicunt ei omnes:

xit Dominus Domino
meo / ſede a dextris meis.
Oremus.
De quoſumus / Do⸗
. mine / populo tuo

David. Dicit eis JIE⸗ſdiabolica vitare conta⸗
SuS: Quomodo , gia: et te ſolum DE uM
vid in ſpiritu vocat eum pura mente ſectari. Per
Dominun / dicens: Di⸗ Dominum noſtrum.

———— — — — — — — — m -,

Zu dem Magnificat / jacebat / magnificans

Arnntiphona.

DEUM: Et omnis

Qulit ergo Paralyti⸗ plebs / ut vidit / dedit lau⸗
cus lectum ſuum / in quo dem DEO.

Oremus.

1

Punlin
mph⸗
ſtnnte
Etre
t
ntcfton

10/Kkr

Cenodk
nſtles
Mn

(ese

r⸗

ann
h
Ceper
ir / ael
ſudet

ne —

8 Nng

i
Oin

katprapenat
1 Nkbont

gter raſet

ſudeten 1e
te⸗
Dorinu
ſceeden
Wan
4 D
Goleg tir
n

Dergge corda noſtra/

4
leng/ au
n

De

tiali / et ait illi:

in qua dixit
Filius tuus vivit: Et cre⸗
Didit ipſe / et domus ejus mente deſethin.

453 1 Ler⸗

107

ODremus

quaſumus / Domi⸗
ne / tuce miſerationis

operatio: Quia tibi ſine
1 placere non poſſu⸗

mus. Per Dominum
noſtrum.

26 5 N E E Er ein N r N de ese 0⸗
Veſper am Neun henden Sonntag

nach Pfingſten.
zu dem Magnificat / Oremus.
Antiphona. )Mnipotens et mil ,
Intravit autem Rex/ ricors D E

ut dideret diſcumbentes:
Et vidit ibi hominem
non veſtitum veſte nup⸗
Amice!
guomodo huc intraſti /
non hab ens veſtem nup⸗

tialem

univerſa nobis doerſan⸗
tio propitiatus exclude:
Ut mente et corpore pa⸗
riter expediti / quo tua
ſunt / liberis mentibus
exequamur. Per Do⸗
minum.

S EE Pe e e⸗A Fe ee⸗
Veſper am Zwainzigſten Sonntag
nnraach Pfingſten.

Sn dem Magnificat /
Antiphona.

Oremus.
AAr gire/ quæſumus/
Domine / ſidelibus

Cognovit autem Pa⸗ tuis indulgentiam placa⸗
ter/ quia illa hora erat / tus et pacem: Ut pariter

JEEuS:

tota.

ab omnibus mundentur

offenſis / et ſecura tibi

Per
Dominum.

Beſper

1093

23 † r.

Beſper am Ein⸗ und Zwainzioſten

—il—

Sonntag nach Pfingſten.

Zu dem Magnificat /
Antiphona.
Serve nequam / omne
debitum dimiſi tibi / quo⸗
niam rogaſti me: Nonne
ergo opportuit et te mi⸗
ſereri conſervi tui / ſicut

et ego tui miſertus ſum?

Alleluja.

Veſper am Zweyn und nd Zwanzigſten

remus.

Frmſam tuam/ qua⸗

ſumus / Domine / con⸗

tinua pietate cuſtodi: Ut

a eunctis adverſitatibus
te protegente ſit libera;
Et in bonis actibus tuo
nomini ſit devota. Per
Dominum.

Sonntag nach Pfingſten.

Zu dem Magmnificat /
Alintiphona.
Reddite ergo qua ſunt
„Caſaris Caſari: et qua
ſunt DEJ/ DE O.

Gremus.

D EUS / refugium
noſtrum / et virtus:

Adeſto piis Eccleſioe tuao
precibus / Auctor ipſe
pietatis / et proſta: Ut
quod fideliter! etimus /
efficaciter conſequamur.
er Dominum noſtrum
ESuM CHriſtum /
Filium tuum. =

— –m – m – – —— ———

Veſper am Drey⸗ und Zwainzigſten
Sonntag nach Pfingſten.

Zu dem Magnificat/
Auntiphona.
At gEſus conve eeſns⸗
et videns eam dixit: Con⸗

fide filia / ſides tua te ſal⸗
vum fecit/ Alleluja.

Oremus. .
A Blolve / quaſumus /

Domine / tuorum

delicta populorum: Ut
a peccatorum noſtrorum

nexibus / qua pro noſtra

fragi⸗

n

ene d
Un wabet
ebtrnfken
pr.

„65ö92 † ge2. 109
Nin ſrag itate contraximus/ mur. Per Dominum
ſl fr⸗ enignitate libere⸗ noſtrum.

Veſper am Vier⸗ und Zwain igſten

— — –

ſmn
Sonntag / welcher nach Pfingſten
n allzeit der Letſte iſt. .
Uui 0die zu dem agoiftcar/ BGOremus.
tnnſ Antiphona. Een gquſumus/
n boni Amen dico vobis / quia Domine / tuorum Fi⸗
vnn ſtnte non proteribit generatio delium voluntates: Ut
doninn, hac: donec omnia fiant: Divini operis fructum
— Calum et Terra tranſi⸗ propenſius exequentes /
tcrnn bunt / verba autem mea pietatis tue remedia ma⸗
Punn. non tranſibunt / dieit Do⸗ jora percipiant. Per Do⸗
V minus. minum noſtrum.

SBgege Se ,GleySesbe;
in 6 Die Weſt⸗ und Heyr⸗taͤgliche

ad e Veſpern insgemein.
e Von denen heiligen Apoſtlen /
c die Erſte Veſper.

— —V Antiphon. Hoc eſt Charitatem nemo habet /
ſpn praceptum meum / ut ut Animam ſuam ponat
diligatis invicem / ſicut pro Amicis ſuis.
dilexivoüless. Pſel Conftebortibi.
al. Dixit Domi⸗ Mma1. Blatt.
ee uomtntteo ꝛc. Amiph. Vos Amici

Doe/ mei eſtis / ſi feceritis /
e Suche oben am 20. Blatt. men pracipio vobis / di⸗

. tge Antiphon. Majorem cit Dominus.
u 8 Pſal.

110

„23 † EE.

Pſal. Beatus vir / ꝛc.
Am 21. Blatt.
Antiph. Beati Paci⸗
fici / beati mundo corde:
Quoniam ipſi DEuM
videbunt.
Pſal. Laudate pueri.
Am 22. Blatt.
Aliintiphon. In Pa⸗
tientia veſtra poſſidebitis
Animas veſtras.
Pſal. Laudate Domi⸗
num mne⸗ gentes / ꝛc.
Am 27. Blaltt.
Das Capitel.
Epheſ. 2.
Faſe jam non eſtis
D hoſpites / et advena:
Sed eſtis Cives Sanc⸗

DE J: Superadifica⸗
ti ſuper Fundamentum
Apoſtolorum / et Pro⸗
phetarum / ipſo ſummo
ungulari lapide CHriſto
JESu.
Br. BEO gratias.
Der nnus.
Ene orbis gau⸗
Ddiis:

Calum reſultet laudi⸗

bus:

7

Apoſtolorum gloriam

Tellus et Aſtra con⸗

cinnunt.

Vos Satculorum IJudi⸗

ces⸗·

Et vero mundi lumi⸗

na/

Votis precamur cor⸗
dium;
Audite voces ſuppli⸗

(um.

Qui templa Cali clau⸗

ditis /
Serasque verbo ſol⸗
vitis /

Nos a reatu noxios.
Solvi jubete/ quarſu⸗ .

nus

Lanquor / ſalus que ſen⸗

tiunt/

Sanate mentes lan⸗

quidas:

Augete nos virtuti⸗

bus:
ut⸗ cum redibit Arhiter
In fine CHriſtus Sa⸗

culi /

4 racepta guorumproti⸗
torum / et Dorneſtict

Nos ſempiterni gaudii
Concedat ſſ e⸗ compo⸗
ö.

£

—

Barri/ ſimm ue Flo/ fcat,

tmn
keshtten

hhtt ie
tmab
Dti
Satsll te
i
Nsnun N
itt ,

hegutene
e
uetſtleen
Irt.
Cete wen

Sicut fuit / ſit jugi⸗
Soclum per omne
Aloria/ Amen.
. In omnem terram
exivit ſonus eorum.
v. Et in fines orbis

Arntiphona.
Tradent enim vos in
Conciliis / et in Synago⸗
gis ſuis flagellabunt vos/

et ante Reges et Proeſi⸗

des ducemini propter me
in teſtimonium illis / et
gentibus.

Die Oration ſuche an deuen

terroe verba eorum.

Feſt⸗ Taͤgen der heiligen
Abvpoſtlen.

— — —, —

Die Anderte Veſper von denen heili⸗

— —— .

gen Apoſtlen insgemein.

Auntiphon. Juravit
Dominus / et non pani⸗
tebit eum; Tu es Sacer⸗
dos in aternum.
Pſal. Dixit Domi⸗
nus Domino meo / ꝛc.
Suche am 20. Blatt.
Alintiphon Collocet
eum Dominus cum
principibus populi ſui.
Pſal. Laudate pueri/ꝛc.
Aum 22. Blatt.

Antiphon. Diripuiſti

Domine vincula mea /
tibi ſacrificabo Hoſtiam

laudis.

Pſal. Credidi / propter.

Am 27. Blatt.
Antiphon.
tes ſemina ſua.
Plſal. 12 5.
TN convertendo Do⸗
minus captivitatem
Sion: facti ſumus / ſi⸗
cut conſolati.
Tunc repletum eſt
gaudio os noſtrum: *

Et lingua noſtra exulta⸗

tioe.
Tune dieit inter gen⸗

minus facere cum eis.
Magni⸗

Euntes
ibant / et flebant / mitten⸗

tes: Magnificavit Do⸗

Zu dem Magnificat/
Tilbique Sancte Spi⸗

IIZ

Magnificavit Do
nus facere nobiſeum:
facti ſumus latantes.
Converte Domine cap⸗
ti vitatem noſtram: * ſi⸗
cut torrens in Auſtro.
Qui ſeminant in la⸗
chrimis: din exultatione
metent.

Euntes ibant / et fle⸗
bant / mittentes ſemina

ſug.
Venientes gautem ve⸗
nient cum exultatione:*

portantes Manipulos gian? „
Sil aſcendero in Co⸗

ſuos.

Antiphon. Confor⸗

tatus eſt Principatus eo⸗
rum / et honorati ſunt
Amici tui DElS.

Plal. 13 .

Det cognoviſti me:*
Tu cognoviſti Seſſionem
meam / et Reſurrectio⸗
nem meam.
Intellexiſti cogitatio⸗
nes meas de longe: ſe⸗
mitam meam / et funi⸗
culum meum inveſtiga⸗
ſit.

mi⸗ Et omnes vias meas

pravidiſti: quia non eſt
ſermo in lingua mea.
Ecce Domine tu co⸗

ſi⸗gnoviſti omnig / noviſſi⸗
ma / et antiqua: tu for⸗

maſti me / et poſuiſti ſuper
me manum tuum.
Mirabilis facta eſt

ſcientia tua ex me: Con⸗

fortata eſt / et non potero
ad eam.

Et quo a facie tua fu⸗
iam?

lum / tu illic es: Si de⸗

ades.

Si ſumpſero pennas

meas diluculo: Et ha⸗

'ſal, 138. Pbreitavero in extremis ma⸗
DOmine probaſti me / ris.

Etenim illuc manus
tua deducet me: Et te⸗
nebit me dextera tuag.

bra conculcabunt me: *
Et nox illuminatio mea
in deliciis meis.
Quia tenebra non ob⸗
ſeurabuntur a te / et nox
ſicut

Quo ibo a piritu tuo:

ſcendero in infernum /

Et dixi: Forſitan tene⸗

ine ſi ſicut dies illuminabitur:.
lumen eſus.
nit ntd Quia tu poſſediſti re⸗
tpfibnngn nes meos: ſuſcepiſti me
tanmn deutero matris mee.

ſiugtge Confitebor tibi/ quia D

n

terribiliter magnificatus
Ffig ſe

chlis ſe es : * Mirabilia opera
htttlign tua/ et Anima mea cog⸗
gtatglemg noſcit nimis.

ſanguinum declinate a
