Paſſtone⸗ Socius.

„

J Apoſtolus /

eſper.
Pſal. Beatus vir / ꝛc.
Am 21. Blatt.
Antiphon. Maxi⸗
milla CHriſto amabilis /
tulit Corpus Apoſtoli /
optimo loco cum aroma⸗
tibus ſepelivit.
Pfſal. Laudate pueri/ec.
Am 22. Blatt.
Antiphon. Qui per⸗
quebantur Juſium / de⸗
merſiſti nos Domine in

inferno / et in ligno Cru⸗

dis Dux juſti fuiſti.
Pſal. Laudate Domi⸗

nnum omnes gentes.
Antiphon. Andreas

Am 27. Blatt.

Das Capitel.
Rom. 10.
FRatres / Corde enim

ore

4 e
lteteee
(eid

ufrd
e

R Okn
gi
du

l Ban
nn di

Prigkon. 4

Chrſene
nu e
uta,dumann
ludetumt
le
nhon, 4
in ,
fns De
anie
rſftfuf⸗
ſl nnd
is
n
De
r.
r n
Sri

.

—

„

ore autem Confeſſio fit
ad Salutem. Dicit enim

Sccriptura: Omnis / qui

credit in illum / non con⸗
fundentrr.
B. DEO gratias.

Der Hymnus.

8 Ekultet or bis gau⸗

diis / .
Wie am 110. Blatt.
v. In omnem ter⸗
ram exivit ſonus eo⸗
rum.
B. Et in fines orbis
terra verba eorum.

Zu dem Mangnificat /
Antiphona.
Unus ex duobus / qui
ſecuti ſunt Dominum/
erat Andreas frater Si⸗
monis Petri / Alleluſja.
Oremus.
Mleſtatem tuam/
Domine / ſuppli⸗
citer exoramus: Ut ſieut
Eecleſio tua beatus An⸗
dreas Apoſtolus extitit
Pradicator / et Rector?
Itaapud te ſit pro nobis
perpetuus Interceſſor.

Per Dominum.

2 X 6 Ai s e 7 373536 36 6 68 .
Am Feſt⸗Tag deß heiligen Apoſtels
Andrew / die Anderte Veſper.
Die Antiphonen alle wie geſtern; Die Pfalmen aber wie in

der Anderten Veſper von denen heiligen Apoſilen, und
Eyvwangeliſten insgemein, welche oben vom .

=DM 11I. bis 113. Blatt zu ſinden.
Das Capitel.

(TRatres: Corde enim
creditur / ꝛc.
Wiee geſtern.
Der Hymnus.
Eultet orbis gau⸗
diis / ꝛac.

F. Annuntiaverunt
opera DEðJ.
B. Et facta ejus intel⸗

llexerunrnt.
Zu dem Magnificat/ .

Antiphong.
Cum perveniſſet bea⸗

tus Andregs ad locum/

142

ubi Crux parata erat / ex⸗ ſuſeivia⸗ me Diſcipu⸗ Por
clamavit / et dixit: O lum ejus / qui pependit
bona Crux / diu deſide⸗ in te. “ m
rata / et jam concupiſcen⸗⸗ Oremus
curus et gaudens venio τ Domine / ꝛc. cſed
ad te / ita et tu exultans! Wie geſtern am 141. Blatt. E
Den 6. Decembris. Nctn

Anm Vor⸗Abend und Feſt deß heiligen ſen
NMNicolai / Biſchoffs / die Erſt⸗ und Mdi
Annderte Veſper.

L Wenbanon
Alles, wie bey denen heiligen Beichtigern und Biſchoͤffen eet
enemen, wie Ger vonn 23. 6. Blatt dene⸗ ſ ennn
DU Oremus. quaeſumus; Ut ejus me⸗ ſen
DeEuS / aui heatum ritis / et precibus a ge⸗ m
Nicolaum Ponti⸗ hennae incendiis libere⸗ zein
ficem innumeris deco⸗ mur. Per Dominum i
aſti miraculis: Tribue noſttun. Mne
Am Vor⸗Abend und Feſt deß heiligen me
Ambroſii / Biſchoffs / und Kirchen⸗Lehrers / nn
die Erſt⸗ und Anderte Veſprr. nn
Alles, wie bey denen heiligen Beichtigern, Biſchoͤffen, und nlit
Kirchen⸗Lehrern, welches oben vom 123. bis 1260. ſ ſin
H Sreteiae B u
ODremus. ſta queſumus; Ut quem d ke
„ EiG/ aui populo Ooctotem Vita habui⸗ r.
Dtuo aternae Galutis mus in terris / Interceſſo⸗ ing
beatum Ambroſium Mi⸗ rem habere mereamur in mn
niſtrum tribuiſti: Pra⸗ Caelis. Per Dominum. ih

Den

—

2

pPſal. Dixit Dominus

Den 8. Decembris.

Am Vor⸗ Abend deß Feſts der Unbe⸗
fleckten Empfaͤngnus MAR J AE/

die Erſte
Antiphon. Conceptio
Aoregſak Virginis MA⸗
,

ex ſemine Abra⸗ ſea

ha orta de tribu Juda:
Clara ey ſtirpe David.

omino meo / ꝛc.
Wie oben am 122. Blat.

Antiphon. Conceptio

e eſt hodie ſancto M A⸗ B

RJ W Virginis: cujus
Vita inelyta cunctas il⸗
luſtrat Ecceleſias.

mus gloriam / in hoc ſa⸗
cra Solemnitate pracel⸗
Genetricis DE J
MARJN.
Pſal. Niſi Dominus
adificaverit Domum / ꝛc.
Am 130, Blatt.
Antiphon. Cum ju⸗
cunditate Conceptionem

eata MARJNV cele⸗.
bremus / ut ipſa pro no⸗
bis intercedat ad Domi⸗
num JE SuM. Chri⸗

Pſal. Laudate pueri ſtum

Dominum / ꝛc. Plal. Lauda Jeruſa⸗
Am 128. Blatt. lem Dominum / .
Antiphon. Regali rx Am 130. Blatt.
Peocere eR ex⸗ Das Capitel.
orta refulget: Cujus pre⸗ Ronzen vn
ebus nos aduvari men⸗A rrteerante Sar
d ritn devotiſſine Wie am 138. Blat.
Pſal. Latatus ſum in Der Symnus.
his / ꝛc. AVe Maris Stella /
Am 129. Blatt. M DEMarer / ꝛc.
Antiphon. Corde et Wie am erſt⸗ angezogenen
Anima CHriſto cana⸗ H

144

Sanctae
Virginis.

?. Cujus Vita in⸗
lyta cunctas illuſtrat

Eecleſias.

Zu dem WMagnifat.
Antiphona.

Glorioſa Virginis
MARJNE Conceptio⸗
nem digniſſmcn recola⸗
mus / qua et Genitricis
Deanttatem obtinuit/ et

— —

2. Conce ra hodie Virginalem Pudicſtam.
JV non amiſit. M

F mulis tuis / quoeſu⸗
mus / Domine / carle⸗

ſtis gratic munus im ⸗
pertire: Ut quibus Bea⸗
ſto Virginis Partus e⸗
titit Salutis exordium;

Conceptionis ejus vo⸗
tiva Solemnitas / Pa⸗
cis tribuat ineremen⸗

tum. Per Dominum
moſtrum.

Am Feſt⸗ Tag der Unbefleckten Em⸗
pfaͤngnus MARJAE 1 die

Anderte

Veſper.

Die Antiphonen Pſalmen, Capitel, und Homnus,
wie in der Erſten Veſper.

y. Conceptio eſt ho⸗
die Sanctae MARNIX
Virginis.
ge. Cujus Vita in⸗
hte cunctas illuſtrat
Eecleſias.
Zu dem Magnificat/
Antiphona.
Conceptio tua / DEJ
Gemttij Virgo / gau⸗

dium annuntiavit uni⸗
Ex te
enim erins eſt Sol Sa

verſo mundo:

tic / CHriſtus D

noſter: Qui ſolvens ma⸗
ledictionem / dedit Bene⸗

dictionem: Et confun⸗

dens mortem / donavit

nam.
Den

bl
ſd

nobis Bitam ſempiter⸗

e⸗

17 le

4 Wll

4
te

te M
ſcchet

ſe

=
=

n die Erſte
chtus
hrniin vom 128. bis 131, B

phonen aber ſe

=
== –
—=
=
=
=—
S=

i in 4 Antiphon. Orante
Ttatm ſancta Lucia / apparuit
tütutinm ei beata Agatha / et
PEn conſolabatur Ancillam
ion. CHriſti.
Antiphon. Lucia
Wirgo⸗ guid ed me e
5 / quod ipſa poteri
krafare oniütmo Matrii⸗

ehon. Per te
C,udhn gucng Virgo / Civitas
. Syracuſana decorabi⸗
Grnortimt? tur a Domino JESu
ude: 1 CHriſto..
1 Antiph. Benedico te

.

Den 13. Beemlicg.

l Am Vor⸗ Abend deß Feſts der heili⸗
ven Jungfrauen/ und Martyrin Lucie /

Veſper.

Die Die fͤnf Pſalmen „Capitel, Hymnus, Y. und Be. von denen
heiligen Jungfrauen, und Martyrinen insgemein, oben

latt; Die funf Anti⸗
ynd folgende: H
quod ipſa poteris pra⸗⸗
ſtare continuo Matri
tuaꝰ?
Zu dem Magnificat /
Antiphona.
In tua patientia poſ⸗
iſi Animam tuam/
ucia Sponſa C Priſti:
Odiſti / que in mundo
ſunt / et coruſcas cum An⸗
gelis: Sanguine pro⸗
prio inimicum viciſti.
Oremus.

Taudi nos DEuUS
ſieut de beate Lucice Vir⸗

gater Domini mei JE⸗
u CHriſti / quia per

tinctus eſt a latere meo.
Antiphon. Soror
mea Lucia / Virgo DE O
devota / guidame petis/

lium tuum.
K

Salutaris noſter / ut
Gue et Matris tuoe

Feſtivitate gaudemus:

Frnc tuum ignis ex⸗ Ita pia devotionis eru⸗
diamur affectu. Per Do⸗

minum noſtrum JE⸗

SuW Chriſtum Fi⸗

Am

Am Feſt der heiligen Jungfrauen / und
Martyrin Lucio / die Anderte Veſper.

Alles, wie in der Erſten Veſper, am 145. Blatt.

Y. Diffuſa eſt gratia fixit Spiritus Sanctus /

in labiis tuisss uut Virgo CHriſti immo⸗
v.. Propterea benedi⸗ bilis permaneret.
xit te DEUS in ater⸗ Hremus
nam. . TFaudi nos DeuS
atnificat audi nos
8r enu g/ E Salutaris noſter / ꝛc.
Tanto pondere eam Wie in der geſtrigen Veſper.

Den ⸗21. Decembris.
Am Vor⸗Abend und Feſt deß heiligen

Thomoee Apoſtels / die Erſt⸗ und
S b Poſtele g ſie. .

Die Antiphonen, Pſalmen, Capitel, Hymnus „Y. und Be.

wie von denen heiligen Apoſtlen/ und Evangeliſten insgemein;
Aum Vor⸗Abend zwar die Erſte Veſper vom 109. bis
111. Blatt: Am Feſt aber die Anderte Ve⸗ “
ſper vom 111. bis 114. Blatt.

In beyden Veſpern: ſſtoli tui Thoma Solem⸗

Zu dem Magnificat / nitatibus gloriari: Ut
Antiphona. ejus ſander et patroci⸗
Quia vidiſti me / Tho⸗ niis ſublevemur / et Fi⸗

ma / credidiſti: Beati / dem congrua devotione

qui non viderunt / et cre⸗ ſectemur. Per Domi⸗

diderunt / Alleluſg. num noſtrum JEſum

Oremus. (CHriſtum Filium tuum.
DAnobis / quaſumus / Qui tecum vivit et reg⸗

ODonin / beati Apo⸗ nat.

. — —622 1 -

Nnn — Den 25. Decembris.
Am Vor⸗Abend der Geburt. CHriſti
W die Erſte Veſprr.
Nlen . Suche vornen vom 36. bis 33. Blatt.

hunnn Die Anderte Veſper / als an dem
dm Hochen Feſt der Geburt CHriſt/

n deg und in der Octav.
D —Solche ſuche vom 33. bis 41. Blatt.
D Den 26. Decembris.
An Feſt deß heiligen rt Marchrer⸗
Pi fe Stephani.
e Vom 41. bis 43. Blatt. —

Den 27. Decembris.
1 An dem Feſt deß heiligen Johannis /
8 Apoſtels / und Evangeliſtens.

md Voym 43, bis 45. Blatt.
Iu. Den 2⁸. Decembris.
An dem Feſt bdigeniinſhuigen
meer Kindlein.
E . Vom 4 . bis 46. Blatt. —
gun Den 1. Januarii.

3 Am Vor⸗Abend def Feſts der Be⸗

Bifu ſchneydung CHriſt / die Erſte Veſper.
torM Golche ſuche vom 48. bis 50. Blatt.

K 2 Am

ten eſ in
Saolche ſuche vom 50, bis 51. Blatt.

— —— — — — ——

Den 6. Januarii.

Am Vor⸗Abend deß Feſts derheilien
Drey⸗Koͤnigen / die Erſte Veſper.
Solche ſuche vom 51. bis 53. Blatt.

— — — ———

Am Feſt der heiligen Drey⸗ Koͤnigen /
dDdeiie Anderte Veſper.
Solche ſuche am 53. Blatt.

R—

Den 18. Januarii.

An dem Vor⸗Abend deß Feſts deß

eiligen Petri Stuel⸗Feur zu Rom /
heilig Petei Etleen ,

Die Antiphonen, Pſalmen, und Capitel, wie oben von denen

heiligen Beichtigern, Biſchoͤffen, und Kirchen⸗ Lehrern,
vom 123. bis 124. Blatt.

Der Hyninus. Et quod reſolvit hic
Uodcunque in orbe Poteſtas tradi⸗
nexibus revinre⸗
rriszs Erit ſetucum Cali in
Erit revinetum / P⸗⸗⸗ alto vertice;
tre in arce ſie⸗ In fine mundi judica⸗

rum: bis Saeculum.
Patri

eſmneg Patri perenne ſit per o⸗
epe⸗ vum Gloria/

Libique laudes conci⸗
Wü namus melgkas⸗
teꝛne Nate ſit ſuper⸗
Dmuei ne Spiritus
cteg Bonor / tibidecusque
er N ſancta jugiter
A Laudetur omne Trini⸗
li ug Bie tas per Sacu⸗
—,i PW Jum ‚Amen.
Decf 7. Du es Petrus.

e. Et ſuper hanc Pe⸗
t. Wehe tꝛam oedificabo Eccleſiam
ug. A, meam. =

Yenuei Eu en
. Qu es Paſtor Ovium /

Antiphona.

ger 4 tibi tradita ſunt Claves

. Regni Colorum.
N . Emnn⸗
ntc tene (. S/ qui beato Pe⸗
ſrſudgh⸗ D tro Apoſtolo tuo col⸗
u ſatis Clavibus Regni
E un Cerleſtis ligandi / atque
l ſolvendi Pontificium tra⸗

tien terceſſionis ejus auxilio/
a peccatorum noſtrorum
nexibus liberemur. Qui

Zu dem Magnificat /

.
didiſti: Concede / ut In⸗

Jolgt die Gedaͤchtnus
von dem heiligen Apoſtel
Paulo. H
Antiphon. Sancte
Paule Apoſtole / Pradi⸗
cator Veritatis / et Doc⸗
tor Gentium / intercede
pro nobis ad D EU M/
qui te elegit.

tatis in univerſo mun⸗
Oremus.

DeU aaui multitudi⸗

nem Gentium ſancti
Pauli Apoſtoli prodica⸗
tione docuiſti: Da nobis
quoſumus / ut cujus
Commemorationem coli⸗
mus / ejus apud te Patro⸗
cinium ſentiamus.
Hernach die Gedaͤcht⸗
nus von dem heiligen
Antonio.
Antiph. Hie Vir de⸗
ſpiciens mundum / et ter⸗
rena / triumphans / divi⸗
tias Coelo condidit ore/

Pber vivis et regnas / ꝛc.

J. Du es Vas Elec⸗
ſcioinis/ſancte Paule Apo⸗
ſtole.
w. Pradicator Veri⸗

*

150
7. Juſtum deduxit Do⸗ quam tibi Dominus pra⸗
minus per vias rectas. paravit in eternum.
ge. Et oſtendit illi Reg⸗ Y. Specie tua / et Pul⸗
num DE J. chritudine u.
Bremus. B.] Intende / proſpere Ae
NRterceſſio nos / quee⸗ procede/ etregnn. ſir
Fſumus Domine / beoa⸗ Oremus.
Antonii Abbatis com⸗ D / guaſumus Om⸗ 4
. mendet: Ut quod noſtris nipotens DEUS: m
meritis non valemus / euus Ut qui beato Priſcar
Patroeinio aſſequamur. Virginis/ et Martyris Kſeis
Zu letſt folget die Ge⸗ tuc Natalitia colimus: g in
daͤchtnus von der heiligen Et annua Solemnitate agg ke
Jungfrau, und Marty⸗ jlatemur / et tanta Fidei
rin Priſee, proficiamus exemplo. H
Antiph. Veni Sponſa Per Dominum noſtrum „
CHriſt / accipe Coꝛonam / JE SuW Chriſtum /e. D⸗
AmFeſt deß heiligen Petn Stuel⸗Feyr
zu Rom / die Anderte Veſper. del
Alles, wie in der Erſten Veſper; An ſtatt deß Letſten Pſal⸗ i
men aber diſer: Memento Domine David, ꝛc. Ofe
am 39. Blalt. nd
1., Elegit Dominus Wid
Zu den Magnificat/ Saterobten ſihi. uemn
Antiphona. de. Ad ſacrificandum epn
Dum eſſet Summus ei Hoſtiam laudis. ſ ſ
Pontifer / terrena non Oremus. ſctr te
metuit / ſed ad Caleſtia DeuSui beato Pe⸗ tſl
Regna glorioſus migra⸗ ñtro Apoſtolo / ꝛc. tg.
vit. WWie geſtern am 149en. N

cin ter —–—— Den 20. Januarii.
eune Am Vor⸗Abend und Feſt der heiligen
nen Martyrern Fabiani / und Sebaſtian /
Iirnn die Erſte / und Anderte Veſper.
c,Ange. Alles, wie bey denen heiligen Martyrern auſſer der Oeſter⸗
4 lichen Zeit, die Erſi⸗ und Anderte Veſper, ſuche oben
ODr. vom 120. giere Bla⸗ abie
ſbingge. — Oremus. yrum tuorum Fabiani
Circk Fſemitatem noſtram et Sebaſtiani abicn
ienee reſpice Omnipotens glorioſa nos protegat.
1nitee DEuS: Et quia pon⸗ Per Dominum noſtrum
nee dus proprio actionis JE Su M Chriſtum
en gravat / beatorum Mar⸗ Filium tuum / ꝛt.
amn . eDen 21. Januarii.
ihhtin. M Vor Aben deß Feſts der heiligen
—— Jurngfrauen / und Martyrin Agnes /
6Endc . dieie Erſte Veſper. D
Vr. Das Capitel. ES Anmnus.
e. . Eeccli. 51. orona Vir
di (Onfitebor tibi Do⸗ J ginum / ꝛc. rr⸗

nni mine Rex / et collau⸗ Wie oben am 131. Blatt.
dabo te DEU M Sal⸗ y. Specie tua / et Pul⸗
g 4 vatorem meum. Confi⸗ chritudine tug.
nnun tebor Nomini tuo: Ouo⸗ M. Intende / proſpere
dine niam Adjutor / et Pro⸗ procede / etregna.
lſinein tector factus es mihi / ett Zu dem Maagnificat /
lmm liberaſti Corpus meum a Antiphona.

Gee perditione. Beata Agnes in me⸗
ubeen v. DEO gratias. dio flammarum expanſis
eteni H K 4 mani⸗

152

manibus orabat: Te de⸗
pꝛecoꝛ: Omnipotens / ado⸗
rande / colende / Pater me⸗
tuende / quia per ſanctum
ilium tuum evaſi minas
aerilegi Tyranni / et car⸗
nis ſpurcitias immacula⸗
to calle tranſivi / et ecce
venio ad te / quem amavi /

quem quaeſivi / quem ſem⸗

per optavi.
Oremus.
OQ Mnſpot. ng ſempi⸗
terno DEUGB/ qui
infirma mundi eligis / ut
fortig queque confun⸗
das: Concede propitius;
Ut ani beataoe Agnetis
Virginis et Martyris
tuo GSolemnia colimus /

ejus apud te Patrocinia

ſentiamus. Per Domi⸗
num noſtrum/ cc.
Folgt die Gedaͤchtnus
der heiligen Martyrern Fa⸗
bierni und Seba⸗
ſiittiani.
Antiphon. Gauden
in Colis Animae Sancto⸗
rum / qui CHriſti veſtigia
ſunt ſecuti: Et quia pro

ejus Amore Sanguinem

ſuum fuderunt / ideo cum
Chriſto exultant ſine fine.
ti in gloriiu.
tz. Latabuntur in Cu⸗
bilibus ſuis.
Oremus.

FNfemitatem noſtram

Jreſpice/ c.
Wie geſtern.

—

E =

Am Feſt der heiligen Jungfrauen / und
Martyrin Agnes / die Anderte Veſper.

Die fuͤnf Pfalmen von denen heiligen Jungfrauen, oben von
dem 128. bis 130. Blatt; Die Antiphonen aber ſeynd
folgende:

Antiphon Ingreſſa
Asgnes turpitudinis lo⸗

cum / Angelum Domini

prapgratum inveni.

§

Antiph. Mecum enim
habeo Cuſtodem Cor⸗

poris mei / Angelum Do⸗
Antiphon.

= = —
=
= =
☛. =
e
= M —

—
=
=
=—
—
=

Kanncun
itocrhe
ſcheſowa
dolm
Vegfrn
Nrßrmn
S len
Pen

i ſi
iſßi⸗

nnfn n
de

einet

nt
Nt
Ciein
guic
Er
* t/
eftclir
Glkrt
goee .
P Augtrire
eſG
Aunm
Pentatrcte
ſte,M.
Ne

hſt fne

1en fte,

Phuite

e l
mni

=
=S

6
e

te
JESu CHriſti / quia

Nie
(licen

153

Antiphon. Annuſoſ
ſuo ſubarꝛhavit me Do⸗
minus meus JE SuS
CHriſtus / 6* tanquam
Sponſum decoravit me
Corona.
Anriphon. Benedico
Dater Domini mei

per Filium tuum ignis ex⸗
tinetus eſt a latere meo.
Antiph. Congaudete
mecum / et congratulami⸗
ni / quia cum his omnibus
lucidas ſedes accepi.
Das Capitel.
Wie geſtern.
Der Hymnus.
ESu Corona Vir⸗
J ginum / ꝛc.
Wie oben am 13 1. Blatt.

. Biſſßſaeſt Gratia
in dabißztun
. Propterea bene⸗
dixit teDeu in Xter⸗
num.

Zu dem Magnifkcat,
Antiphona.

Stans beata Agnes
in medio flamma / expan⸗
ſis manibus orabat ad
Dominum: Omnipo⸗
tens / adorande/ tolenbe,
kromende⸗ benedico te / et
glorifico nomen tuum in
aternum.

Oremus.

Mnipotens ſempi⸗
terne DEl S/.
Wie geſtern.

— 25: * e e s e : D
Den ꝛ2 5. Januarii.

ſdete Am B Vor⸗Abend deß Feſts der Bekeh⸗

rung deß heiligen Apoſtels Pauli/

die Erſte Veſper.

Die fuͤnf Pſalmen von denen heiligen Apoſtlen, oben vom

Antiphon. Ego plan⸗
tavi / Apollo r.

rigavit/ ſmentum dedit /

109. bis 110. Blatt; Die Antiphonen aber ſeynd
folgende:

DEuS autem incre⸗
Alleluja.

5 Anti⸗

—
Antiphon. Libenter
goriavor in rmnitetn
us meis / ut inhabitet in
me virtus CHriſti.
Antiphon. Gratia
DEFJ in me vacua non
fuit / ſed gratia ejus ſem⸗
per in me manet.
Antiphon. Damaſci

Propoſitus gentis Ar⸗

ta Regis voluit me com⸗
prehendere: A fratribus
per murum demiſſus ſum
in ſporta / et ſic evaſi ma⸗
nus ejus in Nomine Do⸗
mini.
Antiphon. Ter Vir⸗
gis caſus ſum / ſemel la⸗
pidatus ſum / ter naufra⸗
ium pertuli pro CHriſti
omine.
Das Capitel.
Acrctor. 9.
SAulus adhuc ſpi⸗

rans minarum / et

cadis in Diſcipulos Do⸗
mini / acceſſit ad Princi⸗
pem Sacerdotum / et pe⸗
tiit ab eo Epiſtolas in Da⸗
maſcum ad Synagogas:
Ut ſi quos inveniſſet hu⸗

res / vinctos perduceret in

— —

Jeruſalem.
Der ymnus.

mores inſtrue/
Et noſtra tecum pecto⸗
ra in Calum trahe /
Velata dum meridiem
cernat fides ,;,/
Et ſolis inſtar ſola reg⸗
net Charitas.

Gloria /
Honor / Poteſtas / at⸗
que Jubilatio /

bernat omnia /
Per univerſa Eterni⸗

tionis ſancte Paule Apo⸗

Zu dem Magnificat/
Antiphona.

orat: Quia Vas Elec⸗

jns vio viros ac mulie⸗

tionis eſt mihi / ut portet
Nomen

Be. DEO gratias.
EBregie Doctor Paule

In unitate / quo gu⸗

tatis Sacula/ A⸗
v. Tu es Vas Elec⸗

ge. Prodicator Veri⸗
tatis in univerſo mundo.

Vade Anania / et que⸗
re Saulum: Ecce enim

== =
e
=
SE

Sit Trinitati ſempiterna mnttſemn

tuen. Nomen meum Pa e
N, Gentibus/ uun coramſta ſunt Claves Regni
W Sals ſtad . Anes Perus:
Gigeeag Eemus. 1. trus P
7. Mus Sͦ/qui uni Ot fuper hanc Pe⸗
Eubn Del Cun beati⸗ Bſun tenm adiſtabo Lecteſinin
anlnn Apoſteli Pradicatione Gremus.
tedenr docuiſti: Da nobis qua⸗ οαEUS/ ib⸗
emih ſumus; Ut qui ejus ho⸗ D o Arc eato Pe⸗
dllinn die Converſionem coli, collatis Cl Daſtols iuo⸗
mus / per ejus ad te Exem⸗ caleſtis abibus Regni
nan pla gradiamur. Per Do⸗ ſol is / ligandi/ atque
u minum noſttum. ſelpendi P ontificium
hen ee Jolgt die Gedaͤchtnus kabdiſti⸗ Concede / ut
Eee Gedach R rceſſtont ejus Au⸗
õ ſlann werihas ahin⸗
or Ovium / Princeps mur. Per Dominum

prtenun ygſt Pr
ai Apoſtolorum / tibi tradi⸗ noſtrum.
itni Den 27. Januarii.

Am Vor⸗ Abem/ imd Feſt deß heili⸗
Gſehe. bnne ſſtoeſenſ .

e Anderte VB.
entnk Anes, wie bey denen heilige eſper.
r en heiligen Biſchoͤffen irchen⸗Lehre⸗
nte pen in beyden Beſperen iben Vns orregteais.
0N „
e zudem Magmgten, Ehenſoſre, Donme
Sun O Antipbon ificat / Chryſoſtome / Divina⸗
O Doctor opti tegis Amater, Nepro⸗
1: Eecleſia ptime! care pro nobis Filium
fofohi ia ſancto Lu⸗ DEJ.
Oremus.

156

Premus. ri Pontificis
EEleſiam tuam / qua⸗ illuſtrare voluiſti./ glo⸗
ſumus Domine / gra⸗ rioſis meritis / et Doctri⸗

tia Caleſtis amplificet:

Quam Beati Joannis
onfeſſo⸗

Chryſoſtomi

ris tui atque Pontificis

u
rur
ſtum/ ꝛc.

Per Dominum no⸗
J

½. S G E E S E B 8, Ee E S , Ee G S S E S. Se⸗
Den 2. Jebruarii.
An dem Vor⸗Abend deß Feſts Unſer
Lieben Frauen M ARJ AE⸗Liecht⸗
meß / die Erſte Veſper.

Die Antiphonen, und Pſalmen, wie an dem Vor⸗Abend deß
Neuen Jahrs, die Erſte Veſper, vom 48. bis

2*

50. Blatt.

Das Capitel.
Malach. 1.
Eee ego mitto Ange⸗
lum meum / et prapa⸗
rabit viam ante faciem

meam. Et ſtatim veniet

ad Templum ſanctum
ſuum Dominator / quem
vos quoeritis: Et Ange⸗
lus Leſtamenti / quem vos
vultis.
ve. DEO gratias.
Der Hymnus.
A Ve Maris Stella /
DEJ Mater / ꝛc.
Wie am 138. und 139. Blatt.

v. Reſponſum acce⸗
pit Simeon a Spiritu

Sancto.

pe. Non viſurum ſe

mortem / niſi videret
Chriſtum Domini.
Zu dem Magnificat /
Antiphona.
Senex puerum por⸗

ſtabat / puer autem ſe⸗

nem regebat: Quem
Virgo peperit / et poſt
artum Virgo perman⸗
ſit: Ipſum / quem genuit/
ladoravit.
Oremus.

Innrr

Nunnr.

liüben
Gange
is cn

mthen

a
n

Negin an
ing 1Cpein
nn inn
1 Nr.
nDumm.
mmlflmmat.
Nihn
m um
r u

n Nuke

Ores

Hremus. doierna die cum noſtro⸗
O Vmpotens ſempi⸗ carnis ſubſtantia in Tem⸗
terne DEUE/Ma⸗ plo eſt vraſentatus; Ita
jeſtatem tuam ſupplices nos facias purificatis ti⸗
exoramus: Ut ſicut Uni⸗ bi mentibus praſentari.
genitus Filius tuus ho⸗ Per Dominum.

N 26 e 5 Ar Eenean K Ae: A Xe Ae N Ae Aet ib dee⸗
Ar dem Feſt Unſer Lieben Frauen

Die Pſalmen, Capitel,

nedixit

Hymnus, y.

und ze. wie geſtern,

in der Erſten Veſper; Die Antiphonen aber ſeynd
foolgende:

Arntiphon. Simeon

juſtus / et timoratus / ex⸗
ſpectabat Redemptionem
Rrael ‚et Spiritus
Hanctus erat in eo.
Antiph. Reſponſum
aecepit Simeon a Spi⸗

ritu Sancto / non viſu⸗ M
rum ſe mortem / niſi vide⸗
ret Dominum.

Antiphon. Arcipiens
Simeon puerum in ma⸗
nibus / gratias agens be⸗
ominum.

Antiph. Obtulerunt
pro eo Domino par tur⸗
turum / aut duos pullos
columbarum. “
Zu dem Magniſicat/
Arntiphona.
Hodie beata Birgo
AROA Puerum JE⸗
SuM praſentavit in
Templo / et Simeon re⸗
pletus Spiritu Sancto /
agecepit eum in ulnas
ſuas / et benedixit DEum
in eternum.

Antiphon. Lumen ad
revelationem Gentium /
et gloriam plebis tuoe
Iſrgal.

DVDremus.
O Mnipotens ſempi⸗
terne DEUS/ꝛc.
Wie geſterrn.
Jolgt

158

Folgt die Gedaͤchtnus
deß heiligen Blaſii Bi⸗
ſchoffs und Martyrers.
Alrlintiph. Iſte Sanc⸗
tus pro Lege DEJ ſui
certavit usque ad mor⸗
tem / et a verbis impio⸗
rum non timuit: Funda⸗

. Et conſtituiſti eum
ſuper opera manuum

tuarum.
Oremus.
Deu qui nos beati
VBlaſij/ Martyꝛis tui
atque Pontificis annua
ſoleñitate latificas: Con⸗

tus enim erat ſupra fir⸗ cede propitius; Ut cujus

mam petram.
7. Gloria et Honore

Natalitia colimus / de e⸗

jusdem etiam protectione
gaudeamus. Per Düm.

coronaſti eum Domine.

Den ſ. Jebruarii.
Am Vor⸗Abend deß Feſts der heiligen
Jungfrauen / und Martyrin Agathe /

die Erſte

Die vier erſte Sonntaͤgliche Pſalmen, vom 20.
Laudate Dominum, am 27. Blatt;

Die Antiphonen aber ſeynd folgende;

der Letſte aber iſt:

Antiph. Quis es tu/
qui veniſti ad me curare
vulnera mea? Ego ſum
Apoſtolus CHriſti: Ni⸗
hil in me dubites Filia.
Antiph. Medicinam
carnalem Corpori meo
nunquam exhibui / ſed
habeo Dominum JE⸗
SuM Chriſtum / qui
ſolo ſermone reſtaurat
univerſa.

eſper.
bis 23. Blatt,

Antiphon. Gratigs
tibi ago Domine JE⸗
Su CHriſte / quia me⸗
mor es mei / et miſiſti ad
me Apoſtolum tuum cu⸗
vare vulnera meag.
Antiphon. Benedi⸗
co te Pater Domini mei

E⸗ JE Su CHriſti: Quia

per Apoſtolum tuum ma⸗
millam meam meo pecto⸗
re reſtituiſit.
Antiph.

ſtabitue
1. Aude
cheete⸗

ees

Mhen

Guuſizi
n nd

enen
ehon N

Dem

Cheſeler,

de t

nt

ſtituere / ipſum invoco
DEu M vivum / ꝛc.

Wie oben am 131. Blatt.

inlabiis tuis.
4 . Propterea bene⸗
dixit te DEUS in ater⸗

—— 838833 1 Le2- 152
Antiph. Qui me di⸗ Zu dem Magnificat /
gnatus eſt ab omni plaga Antiphona.
curare / et mamillam Stans beata Agatha

meam meo pectori re⸗

Das Capitel.
Onfitebor tibi Domi⸗
ne Rex / ꝛc.

Der Hymnus.
JVSu Corona Vir⸗

in medio carceris / expan⸗
ſis manibus orabat ad

Dominum: Domine

JESu CHriſte / Ma⸗
giſter bone / gratias tibi
ago / qui me feciſti vin⸗
cere tormenta Carnifi⸗

cum: Jube me Domine

ad tuam immarceſcibi⸗

ginum / ꝛc. lem gloriam feliciter per⸗
Suche auch alda. venire.
F. Specie tua / et pul⸗ Oremu0s.
chritudine tua. Deu Saui inter cate⸗
. Intende / proſpere D ra potentio tua / ꝛc.
procede / et regna. Wie oben am 132. Blatt.

2S*Kεαh*, Ees Es,ese⸗
Am Feſt der heiligen Jungfrauen / und

Martyrin

Die Antiphonen,

Agatha / die Anderte
ſp˖er.
Capitel, Hymnns, und die Antiphon zu

dem Magniſicat, wie in der Erſten Veſper: Die Pſal⸗

men

x. Diffuſa eſt gratia

num.

aber oben vom 128. bis 130. Blatt.

Folgt die Gedaͤchtnus
der heiligen Jungfrasen
und Martyrin
Dorothee.

Antiph. Veni Spon

160

—

ſa C Hriſf / accipe Coro⸗
nam / quam tibi Domi⸗

nus praparavit in eter⸗

num.
y. Specie tua / et pul⸗
ritudine tua.
8r. Intende / proſpere
procede / et regna.

HGremus.
FVduſgentiam nobis/

quoſumus Domine /

Beata Dorothea / Virgo
et Martyr imploꝛet; Qua
tibi grata ſemper extitit /
et merito Caſtitatis / et

tua proſeſſione virtutis.

Per Dominum.

Anderte

ODremus.

SJðð Den 24. Oder Zebt OðO
Am Vor⸗Abend / und Feſt deß heiligen
Apoſtels Mathice / die Erſt⸗ und

Deu qui Beatum
WMathiam Apoſtolo⸗
rum tuorum Collegio ſo⸗
ciaſti: Tribue quoſumus/

25. Jebruarii.

Veſper.

Alles, wie bey denen heiligen Apoſtlen insgemein, die Erſt⸗
und Anderte Veſper, oben vom 109. bis 124. Blatt.

ut ejus interventione / tua
circa nos pietatis ſemper

Dominum noſtrum I⸗
SuM CHriſtum/ 20.

viſcerg ſentiamus. Per

deie Erſt⸗ und

Antiphona.

Den 7. Merz.
Am Vor⸗Abend und Feſt
Thomoe von Aquin / Kirchen⸗Lehrers /
und Anderte Veſper.
Alles, wie bey denen heiligen Kirchen⸗ Lehreren in beyden
Veſperen, oben vom 123. bis 126. Blatt.
Iu beyden Veſperen: cleſio ſancto Lumen / beate
Zu dem Magnificat / Thoma / Divinae Legis

deß heiligen

Amator / deprecare pro

Oremus.

O Doctor optime / Ec⸗ nobis Filium DEJ.

JðUÿ

qua docuit / intellectu
conſpicere / et qua egit /
imitatione complere. Per
Dominum noſtrum JE⸗
SuM Chriſtum Fi⸗
lium tuum / qui tecum vi⸗
vit et regnat in unitate / ꝛc.

Dnm EEEEXEXEEEEEEEE

Ngtia . Premus.
un *hEUS/qui Eccleſiam
ini Vdtuam beati Thoma
Merr. Confeſſoris tui mira eru⸗
nuſt gl ditione clarificas / et ſanc⸗
mnuege ta operatione focundas:
gi Da nobis quaeſumus / et
nfſene
ugzer
N. die
ſtil ieunt,K
Ng n

wunni In beyden Veſperen:
tluſn Zu dem Magnificat /
e Antiphona.
tuen O Doctor optime!
— Eccleſio ſancter Lumen /
„ Be.ate Gregori / Divinae
idcf Legis Amator / depre⸗
ceritr 82 pro nobis Filium

Den 12. Mertz.
Am Vor⸗Abend und geſt det heiſgen
Gregorii / und Kirchen⸗Lehrers/
Gregori Pabſt und Kirchen Lehre

, wie von denen heiligen Kirchen⸗ Lehreren in beyden
Alles, Veſperen, oben vom 123, bis 126. Blatt.

EuS/ qui Animck
Famuli tui Gregorü
oeterne Beatitudinis /
pramia contuliſti; Con⸗
cede propitius; Ut qui
Peccatorum noſtrorum
pondere premimur / ejus
apud te precibus ſubleve⸗
mur. Per Dominum.

Den

162

ES

—.—

Den 19.
An dem

Vor⸗Abend deß Feſts

heiligen Joſephs / Naͤhr⸗Vatters

Chriſti JE Su/

und Beichtigers /
Veſprr.

Die vier erſte Sonntaͤgliche Pfalmen, vom 20. bis 23. Blatt;
Der Letſte aber: Laudate Dominum, ꝛc. iſt am 27. Blatt;
Daas UÜbrige aber Alles, wie ſolgt:

Antiphon. Jacob au⸗
tem genuit Joſeph / Vi⸗
rum MARV / de qua
natus eſt IJE SlE/ qui
vocatur CHriſtus.
Antiphon. Miſſus eſt
Angelus Gabꝛiel a DdEO
ad Virginem / deſponſa⸗
tam Viro / cui nomen
erat Joſeph / de Domo
David / et nomen Virgi⸗
nis MARJA.
Antiphon. Cumeſſet
deſponſata Mater IE⸗

Su MARJA Joſeph/

antequam convenirent/

inventa eſt in utero / ha⸗

bens de Spiritu Sanc⸗
to. W

Antiphon. Joſeph

ſtus / et nollet eam tra⸗
ducere / voluit occulte di⸗
mittere eam.

ſeph / dicens: Joſeph Fi⸗
li Dapid / noli timere ac⸗

Conjugem tuam; Quod
Spiritu

et vocabis Nomen ejus
Das Capitel.
Proverb. 28. und 27.

Olaudabitur. Et qui

Vir ejus / cum eſſet jn⸗

glorificabitur.
er

Antiphon. Angelus
Domini apparuit Jo⸗
cipere M AR J AM/
enim in ea natum eſt / de

Paͤriet autem Filium /

Ir fidelis multum
Cuſtos eſt Domini ſui /

Der ymnus. Nobis Summa Trias/
H TE/Joſeph/ eelebrent parce precantibus/
ſ T agmuna Calitum/ Da Joſeph meritis ſi⸗
ſe Te cuncti reſonente dera ſcandere:
te Chriſtiadum Chori/ Ut tandem liceat nos
Dihtge Qui clarus meritis, tibi perpetim /
N. junctus es inclyto/ Gratum promere can⸗
naeg Caſto fadere Virgini. ticum / Amen.
fni Alma cum tumidam ger⸗ V. Conſtituit eum Do⸗
e mine Conjugem / minum Domus ſua.
ele Admirans / dubio tan⸗ ge. Et Principem om⸗
l geris anxius, nis Poſſeſſionis ſuck.
W Afflatu ſuperi Flam⸗ Zu dem Magnificat /
Nur miinis Angelus Antiphona.
nn A4 Conceptü Puerü docet. Exurgens Joſeph de
n em Tu natum Dominum ſomno / fecit / ſicut pro⸗
In M ſtringis / ad exteras cepit ei Angelus Domi⸗
ulinee Wgypti profugum tuſmni / et accepit Conjugem
Ma ſequeris plagas; ſuam.
mmmme Amiſſum Solymis;‚m wn½/ͤ9 e- Oremus
Anunme quorris / et invenis / SAnetiſſimar Geni⸗
1 Sd Miſcens gaudia fleti⸗ tricis tuo Sponſi /
eS bus. quaeſumus Domine / me⸗
tene Poſt mortem reliquos ritis adjuvemur: Ut quod
n mmors pia conſecrat / Poſſibilitas noſtra non
Palmamque emeritos obtinet / ejus nobis In⸗
den. gloria ſuſcipit: terceſſione donetur. Qui
ncud Du vivens / Superis vivis et regnas cum
iPar / frueris DEO / DEO Patre / in uni⸗
lie Mira forte beatior. tate / ꝛzꝛs.
6 Donn W In der Faſten geſchichsauch ein Gedaͤchtnus von dem
ae .e Wmerck⸗Tag.

16 4

Am Feſt deß heiligen Joſephs / Naͤhr⸗

Vatters CHriſti IE Su / und Beichti⸗

tigers / die Anderte Veſper.

Die fuͤnf Mamen „Capitel, und Hymnus, wie geſtern;
ie Antiphonen aber ſeynd folgende:

Antiph. Ibant Paren⸗
tes JE Su per omnes
annos in Jeruſalem / in
die Solemni Paſcha.
Antiph. Cum redirent
remanſit Pueꝛ JE SlS
in Jeruſalem / et non cog⸗
noverunt Parentes ejus.
Antiph. Non inve⸗
nientes JE SuN. re⸗
greſſi ſunt in Jeruſalem/
requirentes eum; Et poſt
triduum invenerunt il⸗
lum in Templo / ſedentem
in medio Doctorum / au⸗
dientem / et interrogan⸗
tem eos. .
Arntiph. Dixit Mater
ejus ad illum: Fili / quid
ſ. eiſti nobis ſic? Ecce Pa⸗
ter tuus / et ego dolentes
quarebamus te.
Arnntiphon. Deſcendit
JESuS cum eis / et ve⸗
nit Nazareth / et erat ſub⸗
ditus illis.

YV. Glorig / et Divitioe
in Domo ejus.
. Et Juſtitia ejus ma⸗
net in Seculum Saeculi.
Zu dem Magnificat /
Antiphona.
Ecce fidelis Servus /
et prudens / quem conſti⸗
tuit Dominus ſuper Fa⸗
miliam ſuam.
BVBremus.
Anctiſſima Genitri⸗
cis tua / ꝛc.
Wie geſtern.
Folgt die Gedaͤchtnus
deß heiligen Joachims, Vat⸗
ters der Allerſeeligiſten
Jungfrauen MA⸗
RJAE

Antiphon. . audemus
Virum glorioſum in ge⸗ l

neratione ſua / quia bene⸗
dietionem omnium Gen⸗
tium dedit illi Dominus /
et teſtamentum ſuum con⸗

firmavit ſuper caput ejus.
7. Po⸗

lr

ng de

iſtzelren

ne it,
lechn

heg

Monn

Wlo
Niief
htreme
rh
Wen
in Ged
ufan
in

ni Ni

bPhnng n
deg

OAnui
otus.
Ctnft

ierim.

identher
ige
Eun u
ß
gloria
ims
Gunce

„

V. Potens in terra erit
ſemen ejus.
ve. Generatio Recto⸗
rum benedicetur.
Oremus.
Deu qui pro om⸗
Vrnibus Sanctis tuis
beatum Joachim Geni⸗

ſtricis Filii tui Patrem
eſſe voluiſti: Co
uoſumus; Ut cujus
Seſta veneramur / ejus
quoque perpetua Patro⸗
cinia ſentiamus. Per
eumdem Dominum no⸗

ſtrum.

Ju der Faſten geſchicht⸗ auch A Gedaͤchtnus von dem
Wierck⸗Tag.
23 * K Ee e e e KK: : e e e N e A E ⸗

Den 2 5.
Am Vor⸗Abend de

digung

Jertz.

W
ßFeſts der Veꝛkuͤn⸗
der Allerſeeligiſten Jungfrauen

MAR JV, die Erſte Veſper.
Die fuͤnf Pſalmen von denen heiligen unafrauen, vom 12 ½.
bis 130. Blatt; Die Antiphonen aber ſeynd ſolgende:

Antiphon. Miſſus
eſt Gabriel Angelus ad
MARJAM Virgi⸗
nan⸗ deſponſatam Jo⸗
eph.
nmtiphon. Ave MA⸗
RA / Gratia plena/
Dominus tecum: Bene⸗

dicta tu in mulieribus.

Antiph. Ne timeas
MARJA: Inveniſti
gratiam apud Domi⸗
num: Ecce concipies / et
paries Filium.

Antiphon. Dabit ei
Dominus ſedem David
Patris eius / et regnabit
in ternunm.
Antiph. Ecce Ancilla
Domini: Fiat mihi ſe⸗
cundum verbum tuum.
Das Capitel.
ſajc v.
Eee irgo concipiet /
et pariet Filium / et
vocabitur Nomen ejus

Emmanuel. Butyrum/
et Mel comedet / ut ſciat
L 3 repro⸗

Taptbate amn, al⸗ tus Altiſfimi bumbrabt
gere bonum. tibi.
P. DEO gratias. “ DOremus.
Der Hymnus. Deu qui de beata
A Rre Stella / MARJV Virgi⸗
DE JMater / ꝛc. nis utero / verbum tuum/
Angelo nuntiante / Tar⸗

Suche anf 138. Blatt.
F. Ave M ARJ Aü
gratia plena.
B. Dominus tecum.
Zu dem Magnificat/
Antiphona.
Sypirit us Sanctus
in te deſcendet / et Vir⸗

nem nuſacdere⸗ voluiſti:
Praoſta ſupplicibus tuis;
Ut qui vere eam Genitri⸗
cem DE J credimus / ejus

ſapud te Interceſſionibus

adjuvemur. Per eundem
Dominunm.

Am Feſt der Verkuͤndigung der Aller⸗

ſeeligiſten Jungfrauen M A RSAE, 1

die Anderte

Veſper.

Alles „wie in der geſtrigen Veſper.

Zu dem
Antiphona.

Gabriel Angelus lo⸗

lagnificat / dicens: Ave Bralig ple⸗

na: Dominus tecum:
Benedicta tu ir
ribus.

utus eſt WMWARISW/

Mltet⸗ Geor “ die Erſte 2

Alles,uie von denen heilig

Veſper.

artyrern mnsgemein zu Oeſter⸗

Oremd Zeit, am I19. und 120. Blatt.

Oremus. S
/qui nos Bea⸗
Georgii Marty⸗

Dens

ris tui meritis / et Inter⸗
ceſſione lotificas: Con⸗
cede Nropſrähs u an
ua

—23 † E2..

167

R tua per eum beneficia po⸗ minum noſtrum JE⸗
ſeimus / dono tue gratica SU M CHriſtum Fi⸗
conſequamur. Per Do⸗ lium tuum / ꝛc.

SFS i G c hi : GScie Gi Hih S

ltergf⸗ i⸗
Nnn ra
kin

——

gn S

Von dem heiligen Evange⸗

ſtulerunt labores eorum.

An dem Feſt deß h

eiligen Martyrers

Georgil / als welcher der Vor⸗Abend
deß heiligen Evangeliſten Marci iſt /
diie Anderte Veſper.

Die Antiphonen, und die Vier erſte Pſalmen wie geſtern;
Der Letſte aber: Laudate Dominum, ꝛc.
iſt am 27. Blatt.

Das Capitel.
iſe aked.

Tabunn
Sbunn
adverſus eos / qui ſe an⸗
guſtiaverunt / et qui ab⸗

V. DE O gratias.
Der Symnus.
TRiſtes erant Apo⸗
ſtoli / ꝛc.
Suche am 115. Blatt.
Oremus.
Der qui Beatum
Marcum Evange⸗
liſtam tuum Evangelicoe
Prodicationis Gratia

orutione defendi.

i in
kit 5

ſumus / ejus nos ſemper
et eruditione proficere / et

Per
Dominum.
olgt die Gedaͤchtnus
deß heiligen Martyrers
Georgii.
Antiphon. Sancti et
Juſti in Domino gaude⸗
12/Alleluja. Vos elegit

DEUS in hareditatem

ſie⸗ iai ſ
retioſa in con pe⸗
ctu Domini / Alleluja.
.Biors anctorum
ejus / Alleluja.
DODremus.
DUS auinos Beati
Georgii / ꝛc.

ublimaſti: Tribue qua⸗

Wie geſtern.

8 4 Den

—

Den 25. Aprill. =

An dem Feſt deß heiligen Evangeliſten

Marci / die A

Alles, wie von denen heiligen

nderte Veſper.

Apoſtlen, und Evangeliſten zu

