bus exorare Dominum ſtum. Qui tecum vivit /

noſtrum IEſum CHri⸗ et regnat.

AnfFeſt de Erfindung deß heilige Ertz⸗
Martyrers Stephani / die Anderte Veſper.
Solche wird vom heiligen Beichtiger Dominico
gehalten, mit der Gedaͤchtnus deß heiligen Stephani.
Alles, wie von denen heiligen Beichtigern insgemein, oben

am 126, und
Oremus.
EuES/ qui Eccleſiam
tuam beati Dominici
Confeſſoris tui illumina⸗
re dignatus es meritis / et
doctrinis: concede / ut ejus
interceſſione / temporali⸗
bus non deſtituatur auxi⸗
liis / et ſpiritualibus ſem⸗
per proficiat incrementis.
Per Dominum.
Folgt die Gedaͤchtnus

deß heiligen Ertz⸗Marty⸗
rers Stephani.

127. Blatt.
Antiphon. Sepelie⸗
runt Stephanum viri
timorati / et fecerunt
planctum magnum ſuper

eum.
v. Stephanus vidit
Calos apertos.
ꝑ. Vidit / et introi⸗
vit: Beatus homo / cui
Calli patebant.
Oremus.
De nobis / quaſumus
ODomine/ ꝛc.
Wie geſtern.

Den 5. Auguſti.
An dem Vor⸗Abend deß

Feſts MA⸗

RJAE⸗Schnee / die Erſte Veſper.

Alles, wie von der Allerſeeligiſten Jungfrauen, und GOttes⸗

Gebaͤhrerin MARJAEinsgemein, die Erſte Veſper,
oben am 138. und 139. Blatt.

7. Dignare me lauda⸗ B. Da mihi virtutem

re te Virgo ſacrata.

contra hoſtes tuos.
Zu

h

utbanen
Glckeont
1dvee
Orr

nos/
Men 1

—— -—

e Ver

ſchen

dewecia
Derkehe
a
petghe
den⸗
utnn 4
Sffton

==

—

n/e⸗

rne

hece⸗
in
iin Ee
han tf
älſert
mnguie

Eſrſene
Ggetg

T,ie .
De’A

ton

rds ͤn

Nent

iünt,4

Veafer

zu dem Magnificat /
Antiphona
Sancta MAROJA/
ſuccurrere miſeris / juva
puſillanimes / refove flebi⸗

les / ora pro populo / in⸗

terveni pro Clero / inter⸗
cede pro devoto Famineo
Sexu: Sentiant omnes

tuum juvamen / quieum⸗

que celebrant tuam ſane⸗

Folgt die Gedaͤchtnus
deß heiligen Dominici.
Antiphon. Hice Vir
deſpiciens mundum / et
terrena triumphans / di⸗
vitias Colo condidit ore
manu.
Y. Ju ſtum deduxit
Dominus per vias rec⸗
tas.
p. Et oſtendit illi

tam Feſtivitatem. Regnum DEJ.
Oremus Oremus.
COrcede nos Famulos DeuS/⸗ qui Eceleſiam
O tuos / ꝛc. tuam / ꝛc.
Wie am 139. Blatt. Wie geſiterrn.
Den s. Auguſiit.
Am Vor⸗ Abend deß Feſts der Ver⸗

klaͤhrung CHriſti / die Erſte und
Anderte Veſper.
Die Vier erſte Sonntaͤgliche Pſalmen, vom 20. bis 23. Blatt;

Der Letſte: Laudate Dominum, ꝛc. iſt am 27.

Blatt;

Die Antiphonen aber ſeynd folgende:

Antiphon. Aſſumpſit
JSuS Petrum / et

Jacobum / et Joannem
Fratrem ejus / et duxit
eos in montem excelſum

ſeor ſum / et transfigura⸗

tus eſt ante eos.
Antiph. Reſplenduit

facies ejus ſicut Sol / Ve⸗
ſtimenta autem ejus fac⸗
ta ſunt alba ſieut nix / Al⸗
ſeiudd.
Antiph. Et ecce ap⸗
paruerunt eis Moyſes et
Slis u loquentes cum
R D Antiph.

196

monte

Antiph. Reſpondens Hic ille Rex eſt Gentium edſ
autem Petrus / dixit ad Populique Rex Ju⸗ ato
indsheſe 3, daſi .
onum eſt nos hic eſſe. Promiſſus Abra
Antiphon. Adhuc eo Patri /½ ha l
loquente / ecce nubes luci⸗ Ejus que in ovum Se⸗ de
daobumbravit ooo. mini. nſel
Das Capitel. Hunc et Prophetis teſti⸗ Ein
SAlvatorem erpecta⸗ Jisdemque Signato⸗ ſufſen
mus Dominum no⸗ ribus/ ucde
ſtrum JE SVM EHri⸗ Teſtator et Paterjubet Alii
ſtum / qui reformabit cor⸗ Audire / nos et credere. i
pus humilitatis noſtro / J E S U tibi ſit Gloria / ns; R
configuratum Corpori Qui te revelas parvu⸗ Urt
Claritatis ſuc. lis/ ſah/t
pvpe. DEO gratias. Cum Patre / et almo Utbucs
Der Hymnus. Spiritu Wan
QuicumqueHriſtum In ſempiterna Saccu⸗ Inn
quaritis / la / Amen. ſaalf ſaln
Oculos in altum tol⸗ y. Glorioſus apparui⸗ Mahi
te; ſctiin Conſpectu Domimi. Ned
AIlllic licebit viſer e / ge. Propterea decorem ⸗
Seignum perennis induit te Dominus. rpt,
Gllorio. Zzu dem Magnificat / itne
Iluuſtre quiddam cerni ⸗· Antiphona. altdl
,riſus JESuSi uſe
Quod neſciat finem Splendor Patris / et Fi⸗ Nn
vvat/ gura Subſtantia ejus/ eVueſ
Sublime / celſum / in⸗ portanͤgmnia verbo vir⸗ Nn
tkteerminum / tuutis ſuck / purgationem Plint
Antiquius Calo et chao. peccatorum faciensͤ/ in

= e
7

tuchernn
Dltſeeocge.
ltſtet
Utalsge

etcfucr
uſpenr
Parwue
tden

enthente

Upſen.
lyen
ee
lite

7

1271

monte excelſo glorioſus

aypparere hodie dignatus

Oremus

eſt.
Deue qui Fidei Sa⸗

cramenta in Unige⸗
niti tui glorioſa Transfi⸗
guratione patrum teſti⸗
monio roboraſti; Et ado⸗
prionem filiorum perfec⸗
tam / voce delapſa in nube
lucida mirabiliter pra⸗
ſignaſti: Concede pro⸗
pitius; Ut ipſius Regis
Glorio nos coharedes
efficias / et ejusdem Glo⸗

rige tribuas eſſe Conſor⸗
tes. Per eumdem Do⸗

minum.
Hierauf folgt die Ge⸗
daͤchtnus der Allerſeeligiſten
Mutter GOttes MA⸗
Antiph. Beatam me
dicent omnes Generatio⸗
nes / quia Ancillam humi⸗
lem reſpexit DEUS.
y. Dignare me lauda⸗
re te Virgo ſacrata.

Cremuns.
CHurede nos / Famu⸗
Ar ſos tuos/ ꝛc.
Wie oben am 139. Blatt.
In letſt die Gedaͤcht⸗
nus der heiligen Martyrer
iſti, Feliciſſimi, und
Agapiti.
Alntiph. Iſtsrum eſt
enim Regnum Celorumn /
qui contempſerunt vitam
mundi /et pervenerunt ad
pramia Regni / et lave⸗
runt Stolas ſuas in
Sanguine Agni.
v. Lotamini in Domi⸗
no / et exultate Juſti.
R. Et gloriamini om⸗
nes recti corde.
Hremus.
Deus gqui nos con⸗
cedis Sanctorum
Martyrum tuorum Xi⸗
ſti / Feiiciſſimi / et Agapiti /
Natalitia colere: Da
nobis in aterna Beati⸗
tudine de eorum Socie⸗
tate gaudere. Per Do⸗

R. Da mihi Virtu⸗ minum noſtrum JEſum

tem contra hoſtes tuos.

CHriſtum / ꝛc.

198

— Sen .

Am Vor⸗Abend deß Feſts de

Auguſti.

Martyrin Afrae / Augſpurgeriſchen
Patronin / die Erſte Veſper.
Alles, wie von denen heiligen Frauen, und Martyrinen insge⸗
miein, oben vom 133. bis 134. Blatt.

Oremus.
Oncede / miſericors
DEUl S / ut Beata
Afra / qua Martyrii ſui
promeruit Palmam / In⸗
teꝛceſſionibus ſuis / et pꝛa⸗
ſentis vita nobis remedia

lutem. Per Dominum.
Hierauf folget die Ge⸗
daͤchtnus von der Verklaͤh⸗
rung CHriſti.
Antiphon. Et audien⸗
tes Diſcipuli / ceciderunt

in Faciem ſuam / et timue⸗
runt valde: Et acceſſit
JESUGSeet tetigit eos /

nolite timere / Allelujg.
Y. Glorioſus appa⸗

g. Propterea Deco⸗
rem induit te Dominus.
Oremus.

cramenta / ꝛc.

Wie geſtern am 197. Blatt.

Am Feſt der heiligen Martyrin Afra /
Augſpurgeriſchen Patronin / die
Ahnnnpderte Veſper.
Alles, wie in der Erſten Veſper.

7. Diffuſa eſt gratia
in labiis tuis.
Ppe.. Propterea benedixit
te DEUSin aternum.
Zu dem Magnnificat/
Antiphona.
Manum ſuam aperuit

inopi / et palmas ſuas er⸗
tendit ad paupeꝛem / et pa⸗
nem otioſa non comedit.
ODremus.
Oneede / miſericors

DEuS/ ꝛc. Wie oben.

rheiligen

dixitque eis: Surgite / et

ruiſti in Conſpectu Do⸗
conferat / et aternam Sa⸗ mini.

EuE/ qui Fidei Sa⸗

—

e
en un

==
= S=ꝛ=Z

Printi

itſecbe
ſen:

hiphon.
nhrcfos
Ktane
n Dohit
Chiſt.
perphon
hunn opi
iper
Ceustla
emN
Uinunt
1 n ge
ſote D
Ariphe
ſtus Mn
borit

öſs etn

16,
Anth⸗
Ctls oen
bis f
Pnen

SE--

7

Antiphon. Lauren⸗
tius ingreſſus eſt Mar⸗
tyr / et confeſſus eſt No⸗
men Domini JE Su
CHriſti.
Aluntiphon. Laurentius
bonum opus operatus
eſt / qui per Signum Cru⸗
cis Cacos illuminavit.
Antiph. Adheſit Ani⸗
ma mea poſtte / quia Ca⸗
ro mea igne cremata eſt
pro te DEUSmeus.
Antiphon. Miſit Do⸗
minus Angelum ſuum /
et liberavit me de medio
ignis et non ſum aeſtua⸗
Antiph. Beatus Lau⸗
rentius orabat / dicens:
Gratias tibi ago Do⸗

Rde. Den L10. Augnuſti.
ila Am Vor⸗Abend deß Feſts deß heiligen
n Leviten / und Ertz⸗Martyrers Laurentü /
die Erſte Veſper.
Die vier Sonntaͤgliche Pſalmen, oben vom 20. bis 23. Blatt;
Der Letſte aber: Laudate D

iſt am 27. Blatt; Die Antiphonen aber
ſeynd folgende:

ominum omnes Gentes, ꝛc.

Das Capitel.
2. Corinth. 9.
Ratres / qui parce ſe⸗
minat / parce et metet:

Et qui ſeminat in bene⸗
dictionibus / de benedic⸗

tionibus et metet.
. DEO gratias.
Der Symnus.
DeusS tuorum mili⸗
tum ꝛc.
Suche am 117. Blatt.
7. Gloria et honore
coronaſti eum Domine.
e. Et conſtituiſti eum
ſuper opera manuum
tuarum.
Zu dem Magnificat /
Antiphona.
Levita Laurentius bo⸗
num opus operatus eſt/
qui per Signum Crucis

mine / quia januas tuas
ingredi merui.

Cacos illuminavit / et
N 4 The⸗

200 „659 † 6.
Theſauros Eceleſio de⸗ V., Exultabunt Sanc⸗
dit pauperibus, tiin gloria.
Hremus.

De nobis/ quc ſumus
Omnipotens DEus /
vitioꝛum noſtroꝛum flam⸗
mas extingere: Qui Bea⸗
to Laurentio tribuiſti tor⸗
mentorum ſuorum incen⸗
dia ſuperare. Per Dñum.
Folgt die Gedaͤchtnus
der heiligen Marthrer Afri,
uud deſſen Geſell⸗.
ſchafft.
Antiphon. Gaudent
in Calis Anima Sancto⸗

N

rum / qui CHriſti veſtigia

ſunt ſecuti: Et quia pro
ejus Amore Sanguinem
ſuum fuderunt / ideo cum
Chriſto exultant ſine fine.

23: E e e e . E:

BVe⸗

PF.. Latabuntur in Cu⸗

bilibus ſuis.
Hremus.
ON enipotens ſempi⸗
terne DEUSS// aui
primordia hujus Eecle⸗
ſio tuo / Beati Afri / et
aliorum Marthrum tuo⸗

re / et decorare voluiſti:

Concede propitius, ut
qui eorum Confeſſione
glorioſa latamur / ipſis
intercedentibug / perpe⸗

tuam in tua Fide Con⸗

Credidi, propter guod oeutns ſum, c. iſt an
dem 27. Blatt.

1. Levita Laurent tius
Küdm opus operatus

4

wvit⸗

. Qui per Signum
Crucis Cacos illumina⸗

rum Sanguine inſtitue⸗

ſtantiam liberis menti⸗
bus ſectari valeamus.
Per D Dominum noſtrum
JESuM CHriſtum.
E Eee e e E: e

Ameſt deß heiligen Leviten und Ertz⸗

Martyrers Laurentil / die Anderte

ſper.
Alles, wie in der Erſten Veſper; Der Letſte Pſalm aber:

7

4 8 ut Cet
“

Wrum
ſyrdacs
1 gi
on
ndlote
Ore

s 6
Nn

. 4
rig
ei u
hn
in h

Nde
Mn

heten
mni

cultates Eccleſi/

rum deportaverunt. Ancto Narty⸗
O rum tluorum Tibur⸗
De nobis / queſumus
OWMW Omnipotens / ꝛc.

Folgt die Gedaͤchtnus

eſt enim

201

Zu dem Magnificat / qui contempſerunt

Antiphona.
Beatus Laurentius/

dum in Craticula ſuper⸗
poſitus ureretur / ad im⸗

piiſſimum Tyrannum di⸗
xit: Aſſatum eſt jam / ver⸗
ſa / et manduca: Nam Fa⸗

requiris / in Caleſtes The⸗
ſauros manus paupe⸗

Oremus.

Wie geſtern.

venerunt ad pramia
Regni / et laverunt Sto⸗
las ſuas in Sanguine
Agn.
V. Lotamini in Do⸗
mino / et exultate Juſti.
ve. Et glorigmini om⸗
nes recti corde.
HPHhremus.
Anctorum Marty⸗

Eras ver Quia non de

burtii und Suſanne.
Antiphon.

conceſſeris adjuvari. Per

Iſtorum Dominum noſtrum JE⸗
Regnum Calo⸗ S W CHriſtum.

Den 12. Aucnteitt
Am Vor⸗Abend deß Feſts der heiligen

Hilarice / und deren Geſellſchafft /

denß, Alles, wie von denen heiligen Frauen, und Martyrinen ins⸗
geemein, oben am 133, bis 13 5. Blatt.
S Oremus. per Paſſionem Sancta⸗
hre⸗ El S/ qui nobis rum Marthrum tuarum
hanc Solemnitatem Hilario/ Digna / Eu⸗
“ N S nomia/

202

nomia / et Eutropio con⸗
ſecraſti: Da quaſumus:

Ut earum interceſſione almur.

peccatis liberati / Vitam
eternam conſequi merea⸗

Per Dominum.

66. . Ee . : 2 8 K S 8 3, 6, 2 &50*

An dem Feſt der heiligen Martyrin
Hilarice / und deren Geſellſchafft /
die Anderte Veſper.

Alles, wie in der
Hierauf folget die Ge⸗
daͤchtnus der heiligen Jung⸗
froauen Clar.
Antiph. Veni Sponſa
CHriſti / accipe Coronam
quam tibi Dominus pra⸗
paravit in eternum.
J. Specie tua / et pul⸗
chritudine tua.

pe. Intende / proſpere

procede / et regna.
Oremus.
EXEaudi nos DEuS
Salutaris / ꝛc.

geſtrigen Veſper.
7. Levita Laurentius /

bonum opus operatus

eſt.
z. Qui per Signum
Crucis Cacos illumina⸗
vit. M
Oremus.
AA nobis / quaſumus
Omnipotens / ꝛc.
Suche auch allda.
Zu letſt die Gedaͤcht⸗
nus der heiligen Martyrer
Hyppoliti und Caſ⸗
ſiani.

Wie oben am 132. Blatt.
Hernach die Gedaͤcht⸗
nus von der Octay deß
heiligen Laurentii.
Antiphon. Beatus
Laurentius / dum in Cra⸗
ticula / ꝛc.
Wie am 201. Blatt.

Antiph. Iſtorum eſt
enim Regnum Calorum
homini / ꝛc.
Suche oben am 122. Blatt.
7. Lotamini in Domi⸗
no / et exultate Juſti.
pe. Et gloriamini om⸗

nes recti corde.
O

—
Se

A Virgo aſſumpta eſt ad

ilia tu a Domino / quia

7 —

*

203

Gremus.
D guaſumus Omni⸗

Caſſiani veneranda So⸗
lemnitas / et devotionem

potens DEUS; Ut nobis augeat et Salu⸗

Beatorum Martyrum tem.

Per Dominum

tuorum Hyyppoliti et noſtrum.
Den 15. Auguſti. B

An dem Vor⸗Abend deß Hochen Feſts

der Glorwuͤrdigiſten Himmel⸗Fahrt

MAR JNdie Erſte Veſper.
Die fuͤnf Pfalmen von der Allerſeeligiſten Jungfrauen, und
GOttes⸗ Gebaͤhrerin M A R J A insgemein, oben
gm 138. Blatt; Die Antiphonen aber
ſeynd folgende:

Antiphon Aſſumpta
eſt MARJA in Caelum/
gaudent Angeli / laudan⸗
tes benedicunt Domi⸗
num.
Antiph MARJA

Vthereum Thalamum /
in quo Rex Regum ſtel⸗
lato ſedet Solio.
Antiph. In Odorem

per te Fructum Vita
communicavimus.
Antiph. Pulchra es/
et decora Filia Jeruſa⸗
lem / terribilis / ut Caſtro⸗
rum acies ordinata.
Das Capitel.
Eccli. 14.
FNR omnibus Requiem

qua ſivi / et in Haredi⸗
tate Domini morabor.

Unguentorum tuorum Tunc pracepit / et dixit

eurrimus: Adoleſcentula
dilexerunt te nimis.
Auntiphon. Benedieta

—

mihi Creator omnium:

Et qui ereavit me / requie⸗

vit in Tabernaculo meo.
. DEO gratias.
Der

3

2049 282 † Eerr. ſpatan⸗
Der Hymnus Aurorg valde rutilans? Getnutin
AVes Maris Stella / Filia Sion tota formoſa Mnd
DE ) Mater / ꝛt. et ſuavis; Bulchra ut Lu.: 4
Wie am 1 33. und d Blatt. na/ electa ut ⸗ —
Genitr =”
earg e S drun Domine / Nolnt
Angelorum ad Caleſtig delictis ignoſce: Ut qui Kiedr
Regna. ebi raer aetieens N
is non valemus / Ge⸗ maichebi
Zu dem rlagniftag, nitricis Fili tui Domini us
Antiphona noſtei Interceſſione ſal⸗ lns
Virgo prudentiſſima / vemur. Per eundem Do⸗ nt
au rogteeſs⸗ Wuaſt unnar
An dem Hoch jen Feſt der Glorwuͤrdt,
giſten Himmel⸗Fahrt M A R J AE/ AW
die Anderte Veſprr.
Alles, wie in der geſtrigen Veſper. oe
Y. Exaltata eſt ſaneta Gremus. läz
DEJ Genitrix. F unuſorum tuorum /
g. Super Choros JJ qua ſumus / ꝛc. u
Angelorum ad Caleſtia Wie geſtern.
Regna. Folgt die Gedaͤchtnus uu
Zu dem Magnificat / deß heiligen Beichtigers ſnt
Antiphona. Hyacintit. im
Hodie M AR JA Antiphon. Similabo 8
Virgo Calos aſcendit / eum Viro ſapienti / qui ind
gaudete / quig cum CHri⸗ dificavit Domum ſuam ani
ſio regnat inaternum. ſupra Petram. Kue
7. Ama⸗
* . „
—

i
Cunne
nluen D
tſnue
m
n
uni
St

cedrr
hen,

rſn N

duit eum.

B. Amavit eum Do. Oremus.
minus / et ornavit eum. DeE / guinos Bea⸗
. Stolam gloria in⸗ 2 ti Hyacinthi / ꝛc.
Suche am 127. Blatt.

—

Den 24. Auguſti
Apoſtels Bartholomci / die Erſte
— uund Anderte Veſper.

4 Alles wie in beyden Veſpern insgemein von denen heiligen

Apoſtlen, vom 109. bis 114. Blatt.
Oremus.
Mnipotens ſempi⸗
terne DEu E/ qui
hujus diei venerandam/
ſanctamque latitiam / in

tholomai Feſtivitate tri⸗
buiſti: Da Eccleſio tua/
quaſumus / et amare /
quod eredit / et prodica⸗
re / quod docuit. Per⸗

Beati Apoſtoli tui Bar⸗ Dominum noſtrum.
Den 28. Auguſti.

Anm Vor⸗Abend deß Feſts deß heiligen

Auguſtini / Biſchoffs und Kirchen⸗
Lehrers / die Erſte Veſper.
Alles, wie von denen heiligen Biſchoͤffen, und Kirchen⸗Loehre⸗
ren insgemein, oben von dem 123. bis 126. Blatt.

Zu dem MWMagnificat / r⸗ pro nobis Filium

Antiphona.
O Doctor optim! GOremus

Ececleſig ſanctae umen / ADeſte Supplicationi⸗
Beate Auguſtine / Divi⸗ El bus noſtr
no Legis Amator / depre⸗ tens DEUS.: Er quibus

bus noſtris omnipo⸗

fin⸗

206

fiduciam ſperandar pieta⸗
tis indulges / inter eedente
Beato Auguſtino Con⸗
feſſore tuo / atque Pontifi⸗
ce / conſueta miſericordio
tribue benignus effectum.
Per Dominum.
Hierauf folger die Ge⸗
daͤchtnus deß heiligen Mar⸗
tyrers Hermetis.
Antiph. Iſte Sanc⸗
tus pro Lege DE J ſui/ꝛc.
Wie am 117. Blatt.
7. Gloria / et Honore

P. Et conſtituiſti eum

ſuper opera manuum
tuarum.
ODremus.
Deue qui Beatum
Hermetem / Marty⸗
rem tuum Virtute Con⸗
ſtantio in Paſſione robo⸗

raſti: Et ejus nobis imi⸗

tatione tribue / pro amo⸗
re tuo proſpera mundi
deſpicere / et nulla ejus
adverſa formidare. Per
Dominum noſtrum IE⸗

coronaſti eum Domine.

Am Feſt deß heiligen Auguſtini / Bi⸗
ſchoffs / und Kirchen⸗Lehrers / welches der

Vor⸗Abend deß Feſts

der Enthaubtung deß

heiligen Johannis deß Tauffers iſt.
Die fünf Antiphonen,und die vier Erſte Pfalmen, wie geſtern;
Der Letſte aber iſt; Memento Domine David, ꝛc.
ſolchen ſuche am 39. Blatt.

Das Capitel.
BEatus Vir / qui ſuf⸗
WS fert tentationem / ꝛc.

Wie oben 116. Blatt.
Der Hymnus.
DeuS tuorum mili⸗
tum / ꝛc.
Wie am 117. Blatt.

y. Gloria / et Honore
coronaſti eum Domine.
g. Et conſtituiſti eum

Zu dem Magnificat /
Aululrlnntiphona.
Miſſo Herodes ſpi⸗
culatore / pracepit am⸗
putari

ſupeꝛ opeꝛa manuũ tuaꝛu.

ſa
H

——

n putari Caput Joannis Y. Juſtum dedurit Do⸗
. n in Carcere: Quo audito minus per vias rectas.

im Diſcipuli ejus venerunt / k. Et oſtendit illi
ett tulerunt Corpus ejus / Regnum DEJ.
mnte et poſuerunt illud in mo⸗. Oremus
Unfnen numento. A Deſto Supplicationi⸗
W Oremus. bus noſtris / ꝛc.
hliſtrfe SAncti Jognnis Ba⸗ Gleichfalls wie geſtern.
bulther ptiſte / Procurſo⸗ Zu leiſt aber die Ge⸗

il mnam ris et Martyris / quaſu⸗ daͤchtnus der heiligen Mar⸗
manmg mus Domine / veneran⸗ tyrin Sabine.
ulg da Feſtivitas / ſalutaris Antiphon. Simile eſt
fme auxili nobis praſtet ef⸗Regnum Calorum/ ꝛc.
unemg fectum. Qui vivis / et Wie oben am 135. Blatt.
Ilhm regnas / ꝛ c. y. Specie lua / et pul⸗
— — Aunſezo folget die Ge⸗ chritudine tua.
D daͤchtnus deß heiligen . Intende / proſpere
ir Auguſtini. procede / et regna.
WZ Antiph. O Doctor Oremus.

iLyptime! Eccleſioe ſancto DEu/quiinter cate⸗
Lumen / ꝛc. WDrag Potentia / ꝛc.
unut Wie geſtern. Wie am 132, Blatt.
Den 29. Auguſti.

lg Am Feſt der Enthaubtung deß heiligen
ee Johannis deß Tauffers / die Anderte

Cori . Veſperr.
nnn, Diie vier Sonntaͤgliche Pſalmen, oben vom 20. bis 23. Blatt;
ntheen Der Letſte: Credidi, propter quod, ꝛc. iſt am 27. Blatt;

tpe. Die Antiphonen aber ſeynd folgende:
Armntiph. Herodes enim et poſuit in Carcerem
/ kenuit / et ligavit Joañem / propter Herodiadem.

3 208 .633 4 ELet⸗ —

Auntiphon. Domine
mi Rex / da mihi in Di⸗
ſeo Caput Joannis Ba⸗

Antiphon. Puella ſal⸗
tandi imperavit Mater:
Nihil aliud petas / niſi
Caput Joannis.
Antiphon. Arguebat
ter Herodiadem / gquam
tulerat Fratri ſuo Phi⸗

Zu dem Magnificat/
Alintiphona.
Miſit Rex incredu⸗
lus Miniſtros deteſtabi⸗
les / et amputari juſſit Ca⸗
put Joannis Baptiſta.
OHremms.

SAueti Joannis Ba⸗

Wie geſtern.

lippo uxoren.
ntphon. Da mihi
in Diſco Caput Joannis
Baptiſto: Et contriſta⸗
tus eſt Rex propter Jus⸗

4

Das Capirel.

Wie geſtern.
Der hHymnus.

Deu tuorum mili⸗

ftum/ K.
Gleichfalls wie geſtern.

Ofert tentationem/ 2c.

WAeſtatem tuam/

Juſtus / ut Palma

der heiligen Martyrer
Felicis und
Antiphon. Iſtorum
eſt enim Regnum / ꝛc.
Suche oben am 122. Blatt.
vy. Ltamini in Do⸗

mino / et exultate Juſti.

n. Et gloriamini om⸗
nes recti corde.
HVDremus,

eDominee / ſupplices
eyoramus; Ut ſicut nos
jugiter Sanctorum tuo⸗
rum Commemoratione
latificas / ita ſewrer
Supplicatione defendas.
Dominum noſtrum

Pp. Sla ns er E SU M CHriſtum
bani multiplicabitur.

ilium tuum.
en

Folgt die Gedaͤchtnus 1

—

Gnmt

urde
,7 Gterie
Dehihe
ſen No
nn

2 2 ==
☛
=

=
E

— =

=
S
—

==
=

=—
=
S
2

E
S

in
M

Nn.

lihehnt
u

ien pn

npn,
Gerentu NA

ſticei
GAcene

c

Nenn

fe

De

Arhnntiphon.
Dominum omnes

omnibus viis tuis.

209

—

Den 1. Sonntag im Monat September.

Am Vor⸗Abend deß Feſts der Ge⸗

daͤchtnus der heilig

en Schutz⸗ Engeln /

die Erſte Veſper.

Die Vier erſte Sonntaͤgliche Pſalmen, vom 20. bis 23 Blatt;
Der Letſte: Laudate Dominum, ꝛc. iſt am 27. Blatt;
Die Antiphonen aber ſeynd folgende:

Antiphon. Angelis
ſuis DEUS mandavit
de te / ut cuſtodiant te in

Antiphon. Laude⸗
mus Dominum / quem
laudent Angeli / quem
Cherubim / et Sera⸗
phim Sanctus! Sanc⸗
tus! Sanctus! procla⸗
mant.
Antiphon. Angeli eo⸗
rum ſemper vident Fa⸗
ciem Patris mei / qui in
Collis eſt. B
Antiphon. Benedic⸗
tus DEUS/ qui miſit
telanſnnn et eruit
Servos ſuos / qui credi⸗
derunt in eum.
Laudate

Angeli ejus: Laudate

eum omnes Virtutes
ejus.
Das Capitel.
Exod. 2z.
FECce ego mittam An⸗
— gelum meum/ qui
pracedat te / et cuſtodiat
in via / et introducat

in locum / quem parav..

Obſerva eum / et audi
vocem ejus.
. DEO gratias.
Der Hymnus.
(Cuſtodes hominu pſal⸗
limus Angelos/
Natura fragili quos
Pater addidit
Cakleſtis Comites / in⸗
ſidiantibus
Ne ſuccumberet ho⸗
ſtibus.
Nam

210

lus/

Conceſſis merito pul⸗

am quod corruerit v. In Conſpectu An⸗
Proditor Ange⸗ Doruin pſallam tibi

EUS meus.
p. Adorabo ad Tem⸗

ſus honoribus; ſplum ſanctum tuum / et

Ardens invidia / pelle⸗
re nititnrnr
Quos Colo DEus
Advocat.
Hue Cuſtos igitur pervi⸗
gil advola /
Advertens Patria de
tibi credila
Tam morbos animi /

quam requieſce⸗ ..
DeuS/quiineffabili
OQ Providentia ſanc⸗
tos Angelos ſuos ad no⸗

re
Quidquid non ſinit
incolas. .
Sancta ſit Triadi laus
pia jugiter /
Cujus perpetuo nomi⸗
ne machina
Triplex hac regitur /
cujus in omnia
Regnat gloria Sar⸗
cula/ Amen.

Oe Ere

confitebor Nomini tuo.
Zu dem Magnificat/
Antiphona.

ſtratorii Spiritus / in
Miniſterium miſſi pro⸗
pter eos / qui Hare⸗
ditatem capiunt Salu⸗
ODremus.

ſtram Cuſtodiam mitte⸗
re dignaris: Largire ſup⸗
ſplicibus tuis; Et eorum
ſemper Protectione de⸗
fendi / et aterna Socie⸗
tate gaudere. Per Do⸗
minum noſtrum JIEſum
CHriſtum / ꝛc.

Oines ſunt Admini⸗

mini: *Quoniam mag⸗

2,1 1

Am Feſt der Gedaͤchtnus der heiligen

Schutz⸗Engeln / die Anderte Veſper.
Alles, wie geſtern in der Erſten Veſper; An ſtatt deß fuͤnften
Pfſalmen aber: Laudate Dominum omnes Gentes, ꝛc.
wird folgender geſungen:

4 H tibi Do⸗
mino in toto Corde
meo: Quoniam audi⸗
ſti verba oris mei.
In Conſeetu⸗ Ange⸗
lorum pfallam tibi:*
Adorabo ad Templum

ſancrummlnum et confite⸗ rum n
tuam / et ſalvum me fecit

or Nomini tuo.
Super Miſericordia
tua / et Veritate tua:
Quoniam magnificaſti
uper omne / Nomen
anctum tum.
In quacunque die in⸗
vocavero te / exaudi me:*

Multiplieabis in Anima

mea virtutem.
Confiteantur tibi Do⸗

Quoniam excelſus Do⸗
minus / et humilia reſpi⸗
cit: * Et alta a longe
cognoſeit.
Si ambulavero in me⸗
dio tribulationis / vivifi⸗
cabis me: * Et ſuper
iram inimicorum meo⸗
rum extendiſti manum

dextera tua.
Dominus retribuat
pro me: * Domine Mi⸗
ſericordia tua in Sacu⸗
lum: Opera manuum
tuarum ne deſpicias.
Zu dem Magnificat /
Antiphona.
Sancti Angeli Cuſto⸗
des noſtri / defendite nos

mine omnes Reges ker⸗in pralio / ut non perea⸗

ro: * Quia audierunt
omnia verba oris tui.
Et cantent in viis Do⸗

na eſt Gloria Domini.

mus in tremendo judicio.

Oremus.

DeuS/ qui ineffabili

Providentia / ꝛc.
Wie geſtern.
O 2 Den

2˙12

Den 3. Septembris.
Am Vor⸗Abend deß Feſts der Gna⸗

den⸗reichen Geburt der Allerſeeligiſten
Jungfrauen MARJNV., die Erſte

Ve⸗

ſper. 2
Die fuͤnf Pfalmen von der Allerſeeligiſten Jungfranen, und

GOttes⸗Gebaͤhrerin M A R J A insgemein, oben an
dem 138. Blatt; Die Antiphonen aber
ſeynd folgende:

Antiphon. Nativitas
lorioſo Virginis MA⸗
JA/ ex ſemine Abra⸗
ha / orta de Tribu Juda /
clara ex ſtirpe David.
Antiph. Nativitas eſt
odie ſanctæ MARJN
irginis / cujus Vita in⸗
clyta / cunctas illuſtrat
Eccleſias.
Antiphon. Regali ex
progenie MARJA ex⸗
orta refulget: Cujus pre⸗
cibus nos adjuvari men⸗
te et Spiritu devotiſſime
poſcimus.
Antiphon. Corde et
Animo CHriſto cana⸗

mus Gloriam / in hac

ſacra Solemnitate pra⸗
celſox Genitricis DE J

Antiphon. Cum Ju⸗
cunditate Nativitatem
Beata MARJ VWV ecele⸗

bis intercedat ad Domi⸗

ſtum.
Das Capitel.
A Initio / et ante
Sarcula / ꝛc.
Suche oben am 138. Blatt.

Der Hymnus.
AVe Maris Stella /
*W DE J Mater / ꝛe.
Wie am 138. und 139. Blatt⸗
v. Nativitas eſt ho⸗
die Sancto. MARJN
Virginis.
ꝑ. Cujus Vita inely⸗

ta cunctas illuſtrat Ec⸗
cleſias.

bremus / ut ipſa pro no⸗
num JE SuM CHri⸗

niug

Unigi
n

MARJN ortum dig⸗
niſſimum .
qua et Genitricis Dig⸗

amiſit.

Glorioſo Virginis
recolamus /

nitatem obtinuit / et Vir⸗
ginalem pudicitiam non

Ore⸗

— 83 1
Zu dem Magnificat/ Bremus.
Antiphona. TAmulis tuis / quaeſu⸗

mus Domine / Ca⸗
leſtis Gratio munus im⸗
pertire: Ut quibus Bea⸗
to Virginis Partus ex.
titit Salutis exordium/

Nativitatis ejus votiva

Solemnitas / Pacis tri⸗
buat inerementum. Per
Dominum.

Am Feſt der Gnaden⸗reichen Geburt
Dder Allerſeeligiſten Jungfrauen MA⸗

RJNW/ die Anderte Veſper.
Alles, wie in der geſtrigen Veſper.

Zzu dem Magnificat /
Antiphona.

Nativitas tua / DE J
Genitrix Virgo / gau⸗
dium annuntiavit umi⸗
verſo mundo: Ex te enim
ortus eſt Sol Juſtitiae/
CHriſtus DEUS no⸗
ſter: Qui ſolvens Male⸗

Oremus.
FAmulis tuis / quaeſu⸗
mus Domine / ꝛc.
Wie hier oben.
Folgt die Gedaͤchtnus
deß heiligen Martyrers
Gorgonii.
Antiph. Iſte Sanc⸗
tus pro Lege DE J ſui/ꝛc.
Am 117. Blatt.

dietionem / dedit Benedic⸗ Y. Gloria / et Honore

tionem: Et confundens
mortem / donavit no⸗
bis Vitam ſempiter⸗
nam.

coronaſti eum Domine.
. Et conſtituiſti eum
ſuper oper a manuum

tuarum.
O 3 Oremus.

ESremis,

Serce tuus / Do⸗lemnitate gaudere.

er⸗ Eipi faciat So⸗

Per

mine / Gorgonius / Dominum noſtrum JE⸗
ſua nos Interceſſione le⸗ SUM CHriſtum / ꝛc.
S*E s e is ds 2 55 5 5 6* e
Den 14. Septembris.

An dem Vor⸗Abend deß Feſts der
Erhoͤchung deß heiligen Creutzes /
die Erſte Veſper.

Alles , wie an dem Vor⸗Abend deß Feſts der Erfindung deß
heiligen Creutzes, in der Erſten Biſter, vornen an
dem 170. und 171. Blatt.

Oremus
Deu/ qui nos ho⸗
dierna die Exalta⸗
tionis Sancta Crucis
annua Solemnitate loe⸗

tificas: Praſta quaſu⸗
mus; Ut cujus Myſte⸗ 8
rium in terra cognovi⸗ d
mus / ejus Redemptio⸗

nis pramia in Callo me⸗
reamur. Per eundem
Dominum noſtrum Il⸗
SuM C
lium tuum / qui tecum
vivit / et regnat in Uni⸗
te K.

CHriſtum Fi⸗

Folgt die Gedaͤchtnus
von der Octav der Allerſee⸗
ligiſten Zeungfranen
MAR

Antiphon. Nativitas
tua / DE Genitrix / ꝛc.
Wie am 213. Blakt.
Nativitas eſt ho⸗
ancte MARJN
ꝑe. Cujus Vita incly⸗
ginetas illuſtrat Eccle⸗
ias.

Oremus.

Flnults tuis / quoeſu⸗
mus / Domine / ꝛc.

Wie geſtern.

—

ſir

Pnlſtonfe
mſ
ſen
ſ
.
r

te
6/ae
Ue⸗
A.
Ngin.
e

K
hab
s eg
mr.
Pengg
4 N
i guun
ufe

=

21

Am Feſt der Erhoͤchung deß heiligen

Creutzes / die Anderte Veſper.

Alles, wie geſtern in der Erſten Veſper.

Zu dem Magnificat /

Antiphona.
O Crux benedicta!
quo ſola fuiſti digna

portare Regem Calo⸗

rum / et Dominum / Al⸗

leluja.

Oremus.

DeuS/ qui nos ho⸗

dierna die Exalta⸗

Wie geſtern.
Folgt die Gedaͤchtnus
der Octav von der Geburt
der Allerſeeligiſten Jung⸗
frauen MA⸗

Antiphon. Glorioſa

Virginis MARJNV

eortum / ꝛc.

Wie am? 13. Blatt.

die Sancta MARJN

Virginis.

y. Cujus Vita inely⸗ ſemy
ta cunctas illuſtrat Eccle⸗ adjuvetur.

ODremus.
FAmulis tuis / quaeſu⸗
Omus Domine / ꝛc.
Suche auch allda.
Dan die Gedaͤchtnus
deß heiligen Martyrers
Antiph. Iſte Sanc⸗
ſtus pro Lege D EJ ſui
certavit / ꝛc.
Am 117. Blatt⸗
7. Gloria / et Hono⸗
re coronaſti eum Domi⸗

wpe. Et conſtituiſti eum
ſuper oper a manuum
tuarum.
Oremus.
ADeſto / Domine,/ Po⸗
pulo tuo: Ut Beati

Nicomedis / Martyris

tui merita praclara ſuſci⸗
piens / ad impetrandam
Miſericordiam tuam
ſemper ejus Patrociniis
Per Domi⸗
num noſtrum.
O 4 Den

—— -—— — — — — — —

Den 21. Septembris.

An dem Vor⸗Bbend deß Feſts deß 4

heiligen Apoſtels / und Evangeliſtens
Matthai / die Erſte Veſper.
Alles, wie von denen heiligen Apoſteln und Evangeliſten
insgemein, in der Erſten Veſper, oben von dem 109.
bis I11. Blatt.
Hremus. — noſtra non
BEati raſfol et obtinet / ejus nobis In⸗
Evangeliſta Mat⸗ terceſſione donetur. Per
thai / Domine / precibus Dominum noſtrum JE⸗
adjuvemur: Ut quod SuM CHriſtum.

— — – – — — – – – == = === –– ——

An dem Feſt deß heiligen Apoſtels n

und Evangeliſtens Matthei / die
nderte Veſper.

Ale, wie von denen heiligen Apoſteln und Evangeliſten

insgemein, die Anderte Beſer „oben von dem III.
bis 114. Blatt
Folgt die Gedaͤchtnus Oremus.
der heiligen Martyrer ANnue / quaſumus/
Mauritii, und deſſen

Geſellen. Ut Sanctorum Marty⸗

Antiph. Iſtorum eſt rum tuorum / Mauritü /

enim Regnum Cerllorum / et Sociorum ejus / nos
qui contempſerunt / ꝛc. latificet Feſtiva Solem⸗
Suche am 122. Blatt. nitas; Ut quorum Suf⸗

V. Latamini in Domi⸗ fragiis nitimur / eorum

no / et exultate Juſti. Natalitiis gloriemur.

v. Et gloriamim om⸗ Per Dominum noſtrum

nes eckcorde⸗ W JEſum Erſene

Omnipotens DEus:

. min
dide

fte

2
èð =

£

†

— — ————0—— — —

Den 29. Septembris.

⸗Abend deß Feſts der Kirch⸗
Weyyhung deß heiligen Ertz⸗
S Michgelis / die Erſte Veſper.

2
rre⸗
.*

217

Engels

W Die ier Sonntaͤgliche Pſalmen, oben vom 20. bis 23. Blatt
Der Letſte aber: Laudate Dominum, ꝛc. iſt am 27. Blatt;
Die Antiphonen aber ſey id folgende:

Antiph. Stetit An⸗

gelus juxta Aram TDem⸗

pli / habens Thuribulum
aureum in manu ſua.
Aurnntiph. Du pra⸗
liaretur Michael Arch⸗
Anngelus cum Draeone/
audita eſt vox / dicentium:
Salus DE O noſtro /
Alleluja.
Antiphon. Arch⸗An⸗
gele Michagel / conſtitui

Antiph. Angeli Do⸗
mini Dominum benedi⸗
cite in eternum.
Antiphon. Angeli/

Arch⸗Angeli / Throni / et
Doͤminationes / Princi⸗
patus / et Poteſtates / Vu⸗
tutes Calorum / landate

Dominum de Calis / Al⸗

Das Capitel.
Apocal. 1.

ÆSJonificavit DEus/

qua oportet fieri ci⸗
to / loquens per Angelum

ſuum Servo ſuo Joan⸗

ni: Qui Leſtimonium
perhibuit verbo DE/
et Teſtimonium IJE U
CHriſti / quecumque vi⸗

Brincipem ſuper om⸗ dit.
nes Animas ſuſcipien⸗
D

. DEO gratias.
Der Hymnus.
Ts Splendor / et Vir⸗
tus Patris
De Vita / JE Su/
Cordium
Ab ore / qui pendent
tuo/
Laudamus inter An⸗
gelos.
Dibi

Tibi mille denſa milli⸗

um
Ducum Corona mili⸗

tat:
Sed explicat Victor

Crucem
Michael Salutis Si⸗
gnifer. .

Draconis hie dirum Ca⸗

pt
In ima pellit tartara⸗
Ducemque cum Re⸗
bellibus ,
Caleſti ab Arce fulmi⸗
nat.
Concra Ducem Cuper⸗
Sequamur nos hunc
Principem /
Ut detur ex Agni Thro⸗

no
Nobis Corona Glo⸗
Patri / ſimulque Filio/
Tibique Sancte Spi⸗
ritus
Sicut fuit / ſit jugiter
Saclum per omne

y. Stetit Angelus
juxta Aram Templi.
ÿ. Habens Thuribu⸗
lum aureum in manu
ſua. .—
Zzu dem Magnificat /
Antiphona.
Dum ſacrum Myſte⸗
rium (erneret Joannes /
Arch⸗Angelus Michael
tuba cecinit: Ignoſce
Domine DEUS no⸗
ſter / qui aperis librum /
et ſolvis
Alleluja.
Oremus.
DeEeu/ qui miro
V Ordine Angelorum
Miniſteria / Hominum⸗
que diſpenſas; Concede
propitius: Ut a quibus
tibi miniſtrantibus in
Calo ſemper aſſiſtitur /
ab his in terra Vita no⸗
ſtra muniatur. Per Do⸗
minum noſtrum IJE⸗
Su M CHriſtum Fi⸗

Gloria / Amen.

lium tuum.

An

ignacula ejus /

—

nc
r6trre
enelu
ben
n
n Kl
MWin
.. Nor
ſcnſenaun
ftteepht
denhhi
Unpho

—

=
S=S=
=
—

=
=
ee

= S
=

=

=
=

=☛teq

— =
=

S-
==

r
n

linn

An den Feſt der Kirch⸗Weyhung deß

212

heiligen Ertz⸗Engels Michaelis /
h⸗ g die Mnderte Veſper⸗

8. 1 Die vier Sonntaͤgliche Pfalmen, oben vom 20. bis 23. Blatt;

Der Letſte aber: Confitebor tibi Domine in toto Corde, ꝛc.
iſt am 211. Blatt; Die Antiphonen, Capitel,
und Hymnus, wie geſtern. .

J7. In Conſpocku An⸗
gelorum pſall
DEuS meus.
le. Adorabo ad Tem⸗
plum ſanctum tuum / et

confitebor Nomini tuo.

Zu dem Magnificat /
Antiphona.
Princeps glorioſiſſi⸗

me / Michael Arch⸗An⸗
gele / eſto memor noſtri;

Hic et ubique ſemper pre⸗
Alleluja / Alle⸗

care pro nobis Filium

Oremus.

EuS/ qui miro Or⸗
Ddine Angelorum / ꝛc.

Wie geſtern.
Folgt die Gedaͤchtnus
deß heiligen Kirchen⸗Leh⸗
rers Hieronymi.
Antiphon. O Doctor

am tibi

optime! Eccleſia ſanctoe
Lumen / ꝛc.

Wie oben am 125. Blatt.

Y. Amavit eum Do⸗
minus / et ornavit eum.
e. Stolam Gloria⸗
induit eum.

Premus.
DeuS gqui Eccleſioe
tuda in exponendis
Sacris Scripturis
Beatum Hieronymum
Confeſſorem tuum / Doc⸗
torem maximum provi⸗
dere dignatus es: Praſta
queſumus; Ut ejus ſuf⸗
fragantibus meritis /
quod ore ſimul / et opere

docuit / te adjuvante exer⸗

cere valeamus. Per Do⸗

minum noſtrum IEſum

CHriſtum Filium tuum.
Den

22,0

—

Den I. Sonntag im Wonat Occtober.
Am Vor⸗Abend deß Feſts der Glor⸗
wuͤrdigiſten Gedaͤchtnus deß Allerheiligi⸗
ſten Roſen⸗Krantzes der Allerſeeligiſten Jung⸗
frauen und Mutter GOttes MARJV/

die Erſte
Die Antiphonen, Pſalmen,

Veſper. S
Capitel, und Hymnus, wie

von der Allerſeeligiſten Jungfrauen, nnd GOttes⸗Ge⸗
haͤhrerin M AR J A insgemein, oben an
dem 138. und 139. Blatt.

7. Dignare me lauda⸗
re te Virgo ſacrata.
dve. Da mihi Virtu⸗
tem contra hoſtes tuos.
Zu dem Magnificat/
Antiphona.
Sancta MARIJA/
ſuccurre miſeris / jnva
Puſclananee⸗ refove fle⸗
iles / ora pro populo/
interveni pro Clero / in⸗
tercede pro devoto Fa⸗
mineo Sexu: Sentiant
omnes tuum juvamen /
quicumque celebrant
tuam ſanctam Solemni⸗

Oremus.
DeuS cujus Unige⸗
nitus per Vitam
Morten / et Reſurrectio⸗
nem ſuam / nobis Salu⸗
tis ternae pramia com⸗
paravit; Concede quae⸗
ſumus : Ut hac Myſteria
Sanctiſſimo Beata
MAR JV Virginis
Roſario recolentes / et
imitemur / quod conti⸗
nent / et quod promit⸗
tunt / aſſequamur. Per
eundem Dominum no⸗
ſtrum JE SUM C Hri⸗

tatem.

Hierauf folgt die Gedaͤchtnus von dem einfallenden
Sonntag.

ſtum Filium tuum / ꝛc.

7
A

An dem Feſt der Glor⸗wuͤrdigiſten

Gedaͤchtnus deß Allerheiligiſten Roſen⸗
Krantzes der Allerſeeligiſten Jungfrauen
urnnd Mutter GOttes MARJNNW
die Anderte Veſper.
Alles, wie in der geſtrigen Veſper.
Zu dem Magnificat / nnes Generationes / quig
Alrintiphona. Ancillam humilem reſpe⸗
Beatam me dicent om⸗ xit DOEI SB.
Hierauf folget wider die Gedaͤchtnus von dem einfallenden
Sonntag.
PSGihi c hih i Ha echi hih B e ah

Den 4. Octobris

An Vor⸗Abend deß Feſts deß heiligen

