Mart. Antiph. Gaudent in coælis,
F. Exultabunt.
Oratio. D eus, qui nos conceédis.
ut ſupra.
In II. Veſp, fit comm. ſeq. Afis.

Iſtôrum eſt. ?. Lætaàmini.

Die XXII. Septembris.

IN FESTO SS. MAURITII
& ſoc. MM. Semiduplex.
Oratia.
A Nnue, quæſumus omni-
potens Deus: ut ſanctô-
rum Martyrum tuòrum Mau-
ritii, & ſociôrum ejus nos
lætificet feſtiva ſolémnitas;
ut, quorũ ſuffrâgiis nitimur,
eôrum natalitiis gloriémur.
Per Dôminum.
Veſp. à Cap. de ſeg. cosh., ut infra.

Die XXIII. Septembris.
IN FESTO S. LINI, PAPRE

& Mart. Semiduplex.
Oratio.
D Eus, qui nos bedàti Lini
Martyris tui atque Pon-
tificis ànnua ſolemnitate læti-
ficas: concéde propitius, ut
cujus natalitia côlimus; de
ejùſdem étiam protectiône
gaudeâmus. Per Doôminum.
Deinde fit comm. SS. Mauritii &

oc. Mart. Antiphona. Caudent
in cœlis. „5. Exultabunt.

Oratio, ut ſuprà.
Et S. Theclæ & Mart. Aſa.
Veni Sponſa. 5. Spéecie tua.
Oratio.
D A, quæſumus, omnipo-
tens Deus: ut, qui beãtæ
Theclæ Virginis, & Marty-
ris tuæ natalitia côlimus; &
annua

Orti

Uus, gi
ſumum Il
41 berindon
Apoteltite bin
Docleſam tumn
felte ignins
Guxlunns,lt,
Peräamnur tant
tlcen; ei
imereliire
Onnts, cpt

1N.
7 Mln, i

in, Rn⸗
Cntio D egli

„ OQoen
HPeſta Se

OeE
1P

ànnua ſolemnitâte lætémur,
& tantæ fidei proficiämus
exémplo. Per Dôminum.
Ana. Simile eſt. z. Diffuſa.
Oratio. Da, quæſumus. ut ſup.
Veſperæ de ſeq. comm. præced.

Die XXIV. Septembris.
IN FESTO B. V. MARIE.

de Mercede. Dupl. majus.
Omnia, ut in Feſio B. V. Mariæ
ad Nives, 323. Præter ea, quæ hic
ponuntur propria.
Oratio.
LDEus, qui per gloriosiſ-
ſimam Filii tui Matrem
ad liberândos Chriſti Fidéles
à poteſtâte Paganôrum nova
Eccléſiam tuam prole ampli-
ficare dignâtus es: præſta,
quæſumus, ut, quam piè ve-
nerâmur tanti éperis Inſtitu-
tricem; ejus pâriter méritis
& interceſſiéne à peccdtis
omnibus, & captivitâte dæ-
monis liberémur. Per eum-
dem Déminum noſtrum.

4 150²
tembris.

33
Die XXV. Septembris.

aliàs heri.)

(
IN FESTO S. GERARDI

Epiſc. & Mart. Duplexz.
Oratio.
Eus, qui beti Gerardi
D ſacerdétis ſacras peregri-
natiônes, ac verbi tui præcô-
nia gloriôſa martyrii palma
cumulaſti: præſta, quæſumus;
ut per ejus veſtigia gradién-
tes, poſt mortalis vitæ curſum
ad cœléſtem pâtriam perdu-
câmur. Per Dôminum.
Sinalabo. 5. comm. ſeq. Antiph.

F. Signâſti Dômine ſervum
tuum Franciſcum. . Si-
gnis redemptiénis noſtræ.
Oratio, it infrà. Deinde 88. Cy⸗
Priani, & Juſtinæ, ut infrà.
Die XXVI. Septembris.
(aliàs XVII. hujus.)
IN FESTO IMPRESSIO-
nis ſacrorum Stigmatum in corpore
S. Franciſci. Semiduplex.
In Hymno Iſte Conféſſor. Verſ.

Cemmirkele. III. & IV. ſic variantur.
e Nohtis, Deinde fit comm. S. Lini Papæ, Hodie lætus méruit beàta
HWäj . 4 & Marxt. Antiphona. Qui vult. Vulnera Chriſti.
Ua CONNINS. 1 .
it en F. Juſtus, ùt palma. S Oratio-
tamn prorckone Orat io. D eus, qui nos. ùt ſuprà.

In fine Hymnorum per omnes
Horas dicitur: G loria tibi Dômine-
uni natus es. &.
In II. Veſp. omnia; ut in I. Veſp.

DOmine Jeſu Chriſte, qui
frigeſcénte mundo ad
inflammândum corda noſtra

tui amôris igne, in carne bea-
tiſſimi Franciſci Paſſiõnis tuæ
ſacra ſtigmata renovaſti:
concéde propitius, ut ejus
méritis, & précibus crucem
jugiter ferũàmus; & dignos
fructus pœniténtiæ faciâmus.
Qui vivis, & regnas.

2 Dende

HS Ad Magnificat, Antiphona.
eâtam me dicent † omnes
2 .
generatioônes, quia Ancillam
S humilem reſpéxit Deus.
unds, ommde Oratio. D eus, qui per. ùt ſuprà.
, Gihen Et fit comm. S. Gerardi Epiſe. &
X 4 irr⸗ Marg „Antiphona. I
nis, & M y., Gloôria, & honore.

ee r.

Iſte Sanctus.
lni Ozatio, ùt infra,

U

35⁵4
ſſtorum. Lætimini.

1 Eatôrum Martyrum Cy-
priäni, & Juſtinæ nos,
Dôémine, fôveant continua-
ta præsidia: quia non déſi-
nis propitius intuéri; quos
tâlibus auxiliis concéſſeris
adjuvâri. Per Déminum-

nni recúrſo témpore,
Dies illxit lmine,
Quo ſanctus hic in cor-
pore
Chriſti recépit Stigmata.

Veſtri capilli.
Exultàbunt,

Die XXVII. Septembris.
IN PFSTQO S8. CQSMKE,

Ræſta, quæſumus, omni-
potens Deus: ut qui ſan-
4 4 4
Gôrum Märtyrum tuôrum

Coſmæ, & Damiani natalitia

Côlimus; à cunctis malis im-
minéntibus eòôrum interceſ-
ſiônibus liberémur. Per Doô-
minum noſtrum.

h. Hic vir,

Signaſti.

Die XXVIII. Septembris.
IN FESTO S. WENCES-

Eus, qui beâtum Wen-
ceslum per martyrii
palmam à terréno principatu
ad cœléſtem gléôriam trans-
tuliſti: ejus précibus nos ab
omni adverſitâte cuſtôdi; &
ejũſdem tribue gaudére con-
ſéôrtio. Per Dôminum.

Gaudent.

Exultabunt.

Die XXIX. Septembris.
IN FESTO DEDICATIO-

AD VESPERAS,
Stetit Angelus.
ixit Dôminus.
55.
Apoc. I. a. I.
Ignificâvit Deus, quæ o-
põrtet fieri citò, loquens
per Angelum ſuum ſervo ſuo
Joanni, qui teſtiméônium per-
hibuit verbo Dei, & teſti⸗
mônium Jeſu Chriſti, quæ-
cũúnque vidit-
Aſcéndit fumus a-
rômatum In conſpectu
Dòmini. Aſcéndit. Y⸗, De
manu Angeli. In conſpéctu.
léôria Patri. Aſcéêndit-

Ibi Chriſte ſplendor Pa-
tris,
Vit a, Virtus cordinmn
12

eſpekn
ſos, ſoet
Aerninnes
Mlelos cdam
CMducümm
Omnes el
dec tchn

ne Netis in
cocorce⸗
uidlo recd
os oa de⸗
riam bani
Derionemg
COriamcr
Clorinn brr
Qlition,
Lytt mmee
Neltanee
tenl. N
uy Aueumnin,

ſe Dönne den
Pens lbrun,

Nlelli eits

tern

i

un

gacgere ,
Wuinum.,

Cande,

ortenhe

De.

11l.
,. *
0 en

Ult kunms
II coclpecn

it, 7

In CNſeit
Aendit

In conſpéctu Angelòrum
Votis, voce pſâllimus:
Alternaântes concrepàndo
Melos damus vocibus.
ollaudâmus veneraântes
Omnes cœli Milites;
Sed præcipuè Primâtem
Coléſtis exércitus
Michaélem in virtute
Conteréntem zâbulum.
Quo cuſtéôde procul pelle,
Rex Chriſte piſſſime,
Omne nefas inimici,
Mundo corde, & cõôrpore:
Paradiſo redde tuo
Nos ſola cleméntia.
9Mlôriam Patri meléôdis
Perſonémus vôcibus;
Glériam Chriſto canâmus,
Glôriam Parâclito:
Qui trinus, & unus Deus
Extat ante ſécula. Amen.
Stetit Angelus juxta aram
templi. Habens thuribu-
lum àureum in manu, ſua.

Dum ſacrũ myſtérium † cer-
neret Joânnes, Archaângelus
Michaél tuba cécinit: Ignéô-
ſce Dômine Deus noſter, qui
4 . . .
àperis librum, & ſolvis ſi-
gnâcula ejus, alleluja.

Eus, qui miro ôrdine
Angelôérum miſniſtéria
hominmimque diſpénſas: con-
céde propitius; ut, à quibus
tibi miniſträântibus in coœlo
ſemper afſsiſtitur, ab his in
terra vita noſtra muniâtur.
Per Dôminum noſtrum-

35
APD LAUDES,

Tetit Angelus † juxta
aram templi, habens thuri-
bulum âureum in manu lua.
minus regnavit.
18.
nig: Dum præliarétur †
Michaèl Archangelus cum
dracône, audita eſt vox di-
céntium: Salus Deo noſtro,
alleluja.
Archângele Michael, †
conſtitui te Principem ſuper
omnes ànimas ſuſcipiéndas.
Angeli Démini †¼ Dô-
minum benedicite in ætér-
num.
Angeli Archângeli, †
Throni, & Dominatiéônes„
Principàtus, & Poteſtâtes,
Virtùtes coœlôrum, laudate
Dôminum de cœlis, alleluja.
Bignificaàvit Deus.
In conſpéctu Ange-
lôrum ²* Pfallam tibi Deus
meus. In conſpéctu. A-
dorâbo ad templum ſanctum
tuum, & cConfitébor néômi-
ni tuo. Pſallam tibi. & loria
Patri. In conſpéctu.

Hriſte, ſanctôrum decus
Angeléôrum,
Rector humúni géneris, &
Auctor,
Nobis ætérnum tribue be-
nignus
Scândere cœlum.
àA ngelum pacis Michael ad

iſtam .
2 3 Cli⸗

356 Feſta Septembris-

Coœlitus mitti rogitâmus au-
lam;
Nobis, ut crebrô veniénte
creſcant
Prôſpera cuncta.
A ngelus fortis Gâbriél, ut
hoſtem
Pellat antiquum, volitet ab
alto,
Sæpiùs templum véniens ad
iſtud
Vſſere noſtrum.
Angelum nobis Médicum
ſaluütis
Mitte de cœlis Râphaél, ut
omnes
Sanet ægrô⅛tos, paritérque
noſtros,
Dirigat actus.
Hinc Dei noſtri
Maria,
Totus, & nobis chorus An-
gelòrum
Semper alsiſtat,
bedâta
Côncio tota.
Præſtet hoc nobis Deéitas
bedâta
Patris, ac Nati, paritérque
ſancti
Spiritus, cujus réboat in
omni
Glé⁶ria mundo. Amen.
V. Stetit Angelus juxta aram
templi. . Habens thuri-
bulum âureum in manu ſua.
Ad Benedictus, Antiphona.
Factum eſt † ſiléntium in cœ-
lo, dum draco committeret
bellum : & Michaél pugnavit
cum eo, & fecit victôriam,
alleluja.

Géênitrix

ſimul &

Oratio. Deus, qui miro. qt ſup.

Ad Tertiam, Antiphona.
Dum præliarétur.
Ca itulum Significvit. uͤt ſi
V. Stetit Angelus juxta aranmr
templi. p Habens thuribu-
lum àureum in manu ſua.

Ad Sextam, Antiphona.
Archângele Michaél.
Capitulum. Apoc. 5. Cc. II.
A Udivi vocem Angelôrum
multôrum in circuitu
throni, & Animaâlium, & Se-
niôrum: & erat númerus eô-
rum millia millium, voce
magna dicéntium: Salus Deo
noſtro.
V. Aſcéndit fumus aréôma-
tum in conſpéctu Dòmini.
R. De manu Angeli.
Ad Nonam, Antiphona.
Angeli, & Archàngeli.
Capitulum. Apoc. 12. b. 7.
F Actum eſt prælium ma-
gnum in cœlo: Michaél,
& Angeli ejus præliabântur
cum dracòne, & draco pu-
gnâbat, & ängeli ejus: &
non prævaluérunt, neque
locus invéntus eſt eôrum
dmpliùs in cœlo.
v. In conſpéctu Angelérum
pſallam tibi Deus meus.
. Adorâbo ad templum
ſanctum tuum, & confité-

bor némini tuo.
In II. Veſp. Afa. Stetit Angelus.
cum reliquis de Laudibus. Pſalm.
D ixit Dôminus. cum reliquis de
Dominica. . . 5. ultimi,
. Plalmn. iteber Adi Dommine
in toto corde meo: quéniam. 65⸗
Capi⸗

Am tbi
Maoribo
ncum tuunm
hot nommn n
d Mgnt
Princep eunn
Cluil irie
nor totn ,
ſenne oele
uNi, del
ti eusgni
Nucde Conmmn
66 0 Doc
lehie ſnde
Hedöujme, P
Amiror cenree
Hiom De.

1 Amdri. Ond

De MX.

Un,güde
7 tonenis
Ptuis etnn h
Conteloren 1l
Ben mitimun
Aktz elt
eſe Uſfepin
nicre in
nit ahun
unn lre

N.
eye

U

1Arelorunn
elts⸗
4 tempbun
& Connit.

In conſpéctu Angelôrum
pſallam tibi Deus meus.
Adoràbo ad templum
ſanctum tuum, & confité-
bor némini tuo.

Princeps gloriosiſſime † Mi-
chal Archângele, eſto me-
mor noſtri: hic, & ubique
ſemper precâre pro nobis

Filium Dei, alleluſa, allel.
eus, qui miro.

O Docktor ébptime, †
Eccléſiæ ſanctæ lumen, beúte
Hierônyme, divinæ legis
amaâtor deprecaâre pro nobis
Filium Dei.

AmaÜvit.
Die XXX. Septembris-
IN FESITIO S. HIERO-

Eus, qui Eccléſiæ tuæ in
exponéndis ſacris ſcri-
pturis beâtum Hieréônymum
Confeſſõrem tuum Doctòô-
rem mâximum providére di-
gnàâtus es: præſta, quæſumus;
ut ejus ſuffragântibus méritis,
quod ore ſimul & ôpere dô-
cuit, te adjuvânte exercére
valeâmus. Per Dôminum.

O Doctor.
Juſtum deduxit.

Sacérdos, & Pontifex.

. Amà
vit eum.

357
FESTA OCTOBRIS.

Dominica I. Octobris.
IN SOLEMNITATE SsS.

Sancta Maria, † ſuccurre mi-
ſeris, juva puſillanimes, réfo-
ve flébiles, ora pro põpulo,
intérveni pro clero, intercéde
pro devôto femineo ſexu: ſén-
tiant omnes tuum juvâmen,
quicunque célebrant tuam
ſanctam Solemnitaâtem.

Eus, cujus Unigénitus
per vitam, mortem, &
reſurrectidnem ſuam nobis
ſalutis ætẽérnæ præmia com-
parâvit: concéde, quæſumus,
ut hæc myſtéria ſanctiſſimo
beâtæ Mariæ Virginis Roſa-
rio recoléntes, & imitémur,
quod cõòntinent; & quod pro-
mittunt, aſſequâmur. Per
enmdem Déminum.

Die I. Octobris.
IN FESTO S. REMIGII

éruit ſuprémos.

A, quæſumus, omnipo-
tens Deus: ut bedti Re-
2 3 migii

35⁵8
migii Confeſſôris tui, atque
S, 5 7 .
Pontificis venerânda (olémni-
tas, & devotiônem nobis âàu-
2 4 .
geat, & ſalutem. Per Dômi-
num noſtrum.
Si Feſtum S. Bemigii inciderit in
Dom vel diem infra Octavam, vel
impediatur Feſto XII. Lec. erit
Simplex de præcepto. ..
Veſp. de ſeq. comm. S. Remigii
Epiſc. & Confeſſ. quando fit ſub gi-
eu ſemiduplici.

Die II. Octobris.
IN FESTO S. LEODE-

garii, Epiſc. & Mart. Duplex.

Ocauio.
Eus, qui pro ſingulari
D veritâtis teſtimònio beâ-
tum Leodegàrium Pontificem
tuum triumphali martyrii
Palma coronàſti: ejus méritis,
& interceſſiône concéde; ut
in Spiritu veritâtis perſeverâre
valeàmus. Per Dôminum-
in unitàte ejuùſdem.
Officium celebratum fyerit ſub ritu
(nid. Antinkh. Amavit. . Ju-
um deduzxit.

Otatie, ut ſuprà,
Die IV. Octobris.

IN FESTO S. FRANCISCI
Confeſſoris. Duplex.
. Orxatio.
Eus, qui Eccléſiam tuam
beàâti Pranciſci méritis
foetu novæ prolis amplificas:
tribue nobis ex ejus imitatiôò-
ne terréna deſpicere; & cœlé-
ſtium donôrum ſemper parti-

Feſta Oct

obris,.
Die V. Ockobris.
IN FESTO SS. PLACIDI

& ſociorum Martyrume
Duplex II. Clailis.
Oratio.
Eus, qui beâtum Placi-
D dum in aquis penè de-
merſum mirabiliter eripuiſti,
ut fidem inde, quam cum plu-
ribus ſôòciis coram perſecutò-
ribus conféſſus eſt, prõprio
ſanguine confirmâret: iplo-
rum nobis interceſſiône con-
cẽde; ut ânimas noſtras pro-
pter te pérdere non timéntes,
eas apud te feliciter invenire
mereâmur. Per Dôminum.
it comm. 8., Franciſci. Anti
Orat D eus, qui Eceléſiam. ut ſug.
In Laud. ſit er Pere
õ
Oratio.
A, quæſumus, omnipo-
tens Deus: ut beàti At-
tilani Confeſſõris tui, atque
Pontificis venerânda ſolémni-
tas, & devotiônem nobis âu-

geat, & ſalutem. Per Dñm.
In II. Veſp. t comm., ſeg, Afn
Similaàbo. „. Amavit eum.
Oratio, ut infrà

Die VI. Octobris.
IN FESTO S. BRUNONIS
Confeſſoris. Duplex.
Oratio.
Ancti Brunônis Confeſſo-

ris tui, quæſumus Dômi-

cipatiéne gaudére. Per Dô-
mimum noſtran

Veppera de ſeg Gernin præced

ne, interceſſiònibus adjuvé-
mur: ut, qui Majeſtâtem tu-
am graviter delinquendo ol⸗
fendi-

um olſet
Dicun.
nll. den i 6
Renn. R ini⸗ .V
Den. Otrte
N

Pie⸗ 1
Ne 7

gninostnun
1 ,ltne Wen
mstue Wenni
u. Ca, Ub dun
r OKeo; un
elätionis ſgunmn
Poo ber Doumm.

4

R
5R

Nercat,

Eortter,,

P NWud Doir
1 Noler:ck ier
beto AnvContatn
hle Munfiee, inn
AmmsChk ar
en.

ncenun)lin
Ouumnoshönine
l, lrrili,
uin prole
ninper fi

k

eon.
n elt, Niin
hmmaret, ioi.
ttellone oor.

ber Donnn.

mnn, omhr.

Nel Neit dt-
s ti, atgve⸗

inda Oenm⸗
en nos
n ker Din.

er.

DNNNON
ons Conſeh.
elumh

Snbis Mhun.

Myetien t
hol⸗

1
0

Feſta Octobris.

Fféêndimus; ejus méritis, & pré-
cibus noſtrôrum delictôrum
véniam conſequâmur. Per
Dôminum.
In II. Veſp. à Capit. de ſeg. com-
mem, ut intrè,

Die VII. Octobris.

IN FESTO S. JUSTINE.
Virg. &ñ Mart. Duplezx.
Oratio.

Eus, qui nos ânnua beà-
tæ Juſtinæ Virginis, &
Mäartyris tuæ ſolemnitâte læ-
tificas: da, ut, quam venera-
mur officio; étiam piæ con-
verſatiõnis ſequâmur exém-
plo. Per Dôminum.
Fit comm. S. Brunonis, Antiph.
ic vir. 5. Juſtum deduxit.
Oratio, ut ſuy
Ep S. Marci Papæ & Conf, Aüz.
Sacerdos, & Pontifex. y. Amavit.
Oratio.
—Xaudi Dômine preces
◻ noſtras: & interveniénte
beâto Marco Confeſſõôre tuo,
atque Pontifice, indulgénti-
am nobis tribue placâtus, &

Finrs
upra.

pacem.
rum eſt. „. Lætamini.

S Anctôrum Martyrum tuòô-
rum nos Dômine, Séêrgii,
Bacchi, Marcélli, & Apuléji
beâta mérita proſequaântur;
& tuo ſemper faciant amôre
fervéntes. Per Dôminum.
In Laudibus fit comm. S. Marci.
Antiph. Euge ſerve. *, Juſtum.
Oratio. E Xxaudi Dômine. àt ſup.
Deinde SS, Sergii & c. Mart. Afia.
Veſtri capilli. y6, Exultabunt.
Orat. S anctorum Martyrum. ſup.
Veiſp. à Capit, de ſeg. coma. præc.

359
Die VIII. Octobris.

IN FESTO S. BIR GITTEZ
„ Vidauæ. Duplex.
Oratio.
D Omine Deus noſter, qui
beâtæ Birgittæ per Fili-
um tuum Unigênitum ſecréta
Cœléſtia revelâſti: ipsius pia
interceſſiône da nobis fâmulis
tuis, in revelatiéône ſempitér-
næ glôriæ tuæ gaudére lætàn-
tes. Per eümdem Dôminum.
Et ſit comm. S. Juſtinæ. Afia. Veni
ſponſa. ?. Diffuſa. Oratio, ut ſup.
In II. Veſp. fit com. de ſeꝗ. Ana.
Iſtérum. “. Lætamini.
Oratio, t infrà.

Die IX. Octobris.
IN FESTO SS. DIONN-

ſa, Ruſtici, & Eleutherii Mar-
tyrum. Semiduplex-
Oratio. .
D Eus, qui (hodiérna die)
beuatum Dionyſium Mar-
tyrem tuum Pontificem, vir-
tute conſtântiæ in paſſiône
roboràſti, quique illi ad præ-
dicândum géntibus glôriam
tuam Ruſticum, & Eleuthé-
rium ſociâre dignâtus es: tri-
bue nobis, quæſumus, ex eò-
rum imitatiéne pro amôre
tuo prôſpera mundi deſpi-
cere; & nulla ejus advérſa
formidâre. Per Dôminum.
In II. Veſp. à Cap. de ſeq. com̃. præc
Die X. Ockobris.
IN FESTO S. PAULINI
Epäc. & Conf. Semiduplex.
Oratio.
—Xaudi, quæſumus, Dô-
2 mine, preces noſtras?

2 4

360
& intercedénte beâto Paulino
Confeſſõre tuo, atque Ponti-
fice, ſupplicatidônes noſtras
placâtus inténde. Per Dômi-
num noſtrum.
Comm. SS. Dionyſti &c. Mart.
Aßa. Gaudent in cœlis. y. Exul.
tabunt. Oratio, ùt ſuprà.
In II. Veſp. à Cap. de ſeꝗ. comm.
præcedentis.
Die XI. Octobris.
(aliàs heri.)

IN FESTO S. FRANCISCI
Borgiæ, Conf. Semid.

In Hymno dic. M eruit ſuprémos.
obüt enim XXX. Septembris.

Oratio.
D Omine Jeſu Chriſte, ve-
ræ humilitâtis exémplar,
& præmium: quæſumus, ut
ſicut beâtum Franciſcum in
terréni honôris contémptu
imitatôrem tui gloriòſum ef-
feciſti; ita nos ejuſdem imita-
tiônis, & glériæ tribuas eſſe
conſõrtes. Qui viyvis, & regnas.
Fit comm. præced. Afa, Amd-

vit. Y. Juſtum deduxit.
Oratio, ut ſupra.

Die XIII. Octobris.

IN PESTO S. EDUARDI
Confeſſ. Semiduplex,

In Hymno dic. M éruit ſuprémos.
. Oratio⸗
D kus „qui beâtum Regem
Eduaàrdum Confeſſòrem
tuum æternitatis glôria coro-
naàſti: fac nos quæſumus, ita
eum venerari in terris; ut
cum eo regnâre poſsimus in
colis. Per Dôminum.

In II. Veſp. à Cap. de ſeq.corm. præc,

Feſta Octobris

Die XIV. Octobris.

IN FESTO S. CALLISTI
Papæ, & Mart. Semidupl,
Oratio.
Eus, qui nos conſpicis
ex noſtra infirmitaâte de-
ficere: ad amõôrem tuum nos
miſericôrditer per Sanctôrum
tuéôrum exémpla reſtaura.

Per Dôminum.
Fit comm præcedentis, Antiph.
Hic vir. . Juſtum deduxit.
Oratio, ùt ſuprà.
Veip. de ſeq. comm. ùt infrà

Die XV. Ockobris.

IN FESTO S. THERESIAE
Virginis. Duplex.
Ad Veſperas, & Laudes.
Hymnus.
R Egis ſupeérni Nuùntia
Domum patérnã déſeris,
Terris Theréſa barbaris
Chriſtum datúra, aut ſan-
guinem.
S& ed te manet ſuâvior
Mors, poena poſcit duúlcior:
Divini amòôris cuſpide
In vulnus icta côncides.
charitaâtis victima!
Tu corda noſtra côncrema,
Tibique gentes créditas,
Avérni ab igne libera.
S it laus Patri cum Filio,
Et Spiritu Paraclito,
Tibique ſancta Trinitas,
Nunc, & per omne ſéculum.
Amen.
Oratio.
5 Xâudi nos Deus ſalutaris
noſter: ut, ſicut de beàâtæ

Theréſiæ Virginis tuæ feſtivi-
tate

Penäengzin

corime Phi⸗
1, hir deſhid
Gunor Aedn k
ro comm. 8
II. F. utu,lt an
Onntio, d
Deinde t

ie ijii .
Ontm kttdel
in eumn is 10
nto.
Cnesdeuentan
Apotem Deu:
ioren ſinn n
Cdrumn eenne wo
Cent; gucens, glan
lenni cölmn, ein
nieun. le Dint

wcoñ. Rhannus
in llebhon hu
Clin anhech 0
1 Hnlihn:

.Cdti.
§IMHNE

Ee, ur .

r
letclr:
Clhide
CMncices.

Ilnitn,
nneſeolun⸗

Desſiltni

niͤtoe eltler⸗

7

Feſta Octobris⸗

tâte gaudémus; ita cœléſtis
ejus doctrinæ pâbulo nutria-
mur, & piæ devotiéônis eru-
diâmur afféctu. Per Düñm.
Pro comm. S. Calliſti, Ana. Qui
vult. ”. Juſtus, ut palma.
Oratio, ut ſuprà. .
Deinde fit comm. SS. Brunonis
Monachi Mart. & S. Theclæ Abba⸗
tiſſæ Virginis.
Anña. In cœléſtibus regnis †
Sanctérum habitâtio eſt, &
in ætérnum réquies eôrum.
. Lætamini.
Oratio.
Oncède, quæſumus, om-
nipotens Deus: ut ad
meliôrem vitam Sanctôrum
tuôrum exémpla nos prôvo-
cent; quâtenus, quorum ſo-
lémnia côlimus, étiam actus

imitémur. Per Doôminum.
Ad Laudes Hymnus, uùt in I. Veſp.
Pro com. SS. Brunonis & Theclæ.
Anña. Fulgébunt Juſti † ſicut
ſol, in conſpéctu Dei.
F. Exultabunt.
Oratio, ut ſuprà.
In II. Veſp. à Capit. de ſeq. com=
mem. præced.

Die XVI. Octobris.

INFESTO S. GALLI
KAbbatis. Duplex.

Oratio.
I Ntercéſſio nos, quæſumus
Dômine, beaâti Galli Abbaâ-
tis comméndet: ut, quod no-
ſtris méritis non valémus;
ejus patrocinio aſſequâmur.
Per Déminum.

Deinde fit commem S. Thereſiæ.
Anña. Veni Sponſa. F. Diffuſa.
Oratio. E xaudi. ust in I. Veſꝑ.
In II. Veſp. comm. ſeq. Ana. S1-
mile eſt. „. Specie.
Oratio, It intr,

361
Die XVII. Octobris.

IN FESTO S. HEDWI-
gis Viduæ, Duciſſæ Poloniz,
Scmiduplex.
Oratio
LDis, qui beâtam Hed-
wigem à ſéculi pompa
ad hũmilem tuæ crucis ſequé-
lam toto corde transire do-
cuiſti: concéde, ut ejus méri-
tis, & exémplo diſcàmus pe-
ritúras mundi calcaâre delicias;
& in ampléxu tuæ crucis om-
nia nobis adverſantia ſuperaâ-
re. Qui vivis, & regnas.
Veſperæ de ſequenti, ſine com-
Memorations.

Die XVIII. Octobris-

IN FESTO S. LUCEÆ
Evangeliſtæ. Dupl. II. Claſſis.
ratio·
I Ntervéniat pro nobis, quæ-
ſumus Dômine, ſanctus
tuus Lucas Evangeliſta: qui
crucis mortificatiônem jugi-
ter in ſuo côrpore pro tui
nôminis honôre portavit-
Per Dôminum.

In II. Veſp. comm. ſeq. Antiph
Similâàbo eum. . Andrit uti.

Oratio, ùt infrà.
Die XIX. Octobris.

IN FESTOS.
de EESI 8 FELR .

In Hymno dic. M éruit ſuprémos.
Oratio.
D Eus, qui beâtum Petrum

„Confeſſôrem tuum ad-
mirabilis pæniténtiæ, & altil-
ſimæ contemplatiônis mune-

2 7 rêe

262
re illuſtrâre dignâtus es: da
nobis, quæſumus; ut ejus
ſuffragantibus méritis carne
mortificâti, facilius cœléſtia
cap âmus. Per Déôminum.
Die XXI. Ockobris.
IN FESTO SS. URSULE
& ſoc. Virg. & MM. Duplex.
In utriſque Veſperis & Laud-
.⸗ Adducéntur Regi Virgi-
nes poſt eam. N. Prôximæ
ejus afferéntur tibi.
Ad Magnificat in utriſque Veſperis,
Ana. Iſtæ ſunt, † quæ vené-
runt ex magna tribulatiône,
& ladunt ſtolas ſuas in ſan-
guine Agni.
Oratio,
A nobis, quæſumus, Dô-
mine Deus noſter, ſan-
Gtàârum Virginum, & Marty-
rum tuârum Urſulæ, & ſocia-
rum ejus palmas inceſſabili
devotiône venerâri: ut, quas
digna mente non pôſſumus
celebrâ⅛re; humilibus ſaltem
frequentémus obſéquiis. Per

Doôminum.
Deinde fit comm. S. Hilarionie
Abbat. Ana. Similàbo. . Amavit.

Oratio.
I Ntercéſſio nos, quæſumus
Démine, beàti Hilariônis
Abbatis coméndet: ut, quod
noſtris méritis non valémus;
ejus patrocinio aſſequâmur.
Per Dôminum.
Ad Benedictus, Antiphona.
Prudéntes Virgines † aptate
Leias lampades: Ecce, Spon-
ſug venit, exite bviàm ei.
„. & Oratio; ut in 1. Veſperis.
Et St com S. nis. Ana. Eu-
ge ſerve. y. Juſtum. Oratio, ut ſup.

Feſta Octobris.

Die XXIV. Octobris.

IN FESTO S. RAPHAELIS
Archangeli. Dupl. majus.
AD VESPERAS,

Antiph. Miſſus eſt. eum reliq.
Ge Laud. Pſalmi de Dominica. S.

Capitulum. Tob. 12. C. 12.
Uando orbas cum la-
crymis, & ſepeliébas
môrtuos, & derelinquébas
prândium tuum, & mòrtuos
abſcondébas per diem in do-
mo tua, & nocte ſepeliébas
eos, ego ôbtuli oratiônem
tuam Dômino.

„brevye. Aſcêndit fumus a-
rô⅛matum æ*ε In conſpéctu
Dômini. Aſcéndit. ο. De
manu Angeli. In conſpéctu
Dômini. Glôria. Aſcéêndit.

Hymnus.

Ibi, Chriſte, ſplendor
Patris,
Vita, Virtus côrdium,
In conſpéctu Angelôrum
Votis, voce pſallimus,
Alternântes concrepândo
Melos damus vocibus.
Collaudâmus veneraàntes
Omnes cœli Principes,
Sed præcipuè fidélem
Médicum, & cmitem
Raphaélem in virtúte,
Alligantem dæmonem.
Quo cuſtôde procul pelle,
Rex Chriſte piiſſime,
Omne nefas inimici,
Mundo corde, & côrpore:
Paradiſo redde tuo,

Nos ſola clemêntia.
G loôriam

ümmni m

onenb od
Chramnfot
Crum knii
iting Eu
Dxlat me i
1. dett lel
tenpit Hm
Hum Arani nul
Nuur, uun⸗
o h Gri ft
luagin meon
otenbendone
unmue Onnian n
1
. (re
n, gü en
Pluden innu
TOte fümmo o .
Cedlciin ia,con⸗
fünnlstusut ei
Per poteonmn cu
Dunicun autio
140 M.
Cor nn, 4
N Eflue
Dud N Tan
Cen Uenisd e
4u lygeln
eltimtnt
it Ciciun ti
len nino

¹ 3
n Ni
, i 7 .

4.
nel
Oribag Cn.
& Epellie
Gerelin nnchn
n mot tvo

öbenl an *
nno.
Ckocdthumn 2.
In hnft
Cenet⸗ . 0

1. oen
l 1 Mendt

gͤ e, ſentr

Wähn nns,
Chian uu

Cconntetn
fütute,
enone
Nooll ele
Piline ume,
inionn ,
ſe lo
ge tro⸗
eptii⸗
0 W

Feſta Octobris.

G lôriam Patri melôdis
Perſonémus véôcibus;
Glôriam Chriſto canâmus,
Gléôriam Paraâclito:
Qui trinus, & unus Deus
Extat ante ſécula. Amen.
F. Stetit Angelus juxta aram
templi. . Habens thuribu-
lum âàureum in manu ſua.
Ad Magnificat, Antiphonza
Ego ſum Râphaél † Ange-
lus, qui aſto ante Oôminum:
vos autem benedicite Deum,
& narrâte ômnia mirabilia
ejus-
Oratio⸗
Eus, qui beâtum Ra-
phaélem Archàngelum
Tobiæ famulo tuo céômitem
dediſti in via: concéde nobis
fâmulis tuis; ut ejúſdem ſem-
per protegimur cuſtédia, &
muniâmur auxtlio. Per Dñm.
A DPD LAULDES,
& per Horas, Aa-
MIlus eſt † Angelus Râà-
phaël ad Tobiam, &
Saram, ut curâret eos.
EPſalm. D ominus regnâvit. curh
seljquu, 18.
Ana, Ingréſſus Angelus †
ad Tobiam, ſalutâvit eum, &
dixit: Gâudium tibi ſit ſem-
er.
fa. Forti àânimo eſto †
Tobias; in pröximo enim
eſt, ut à Deo curéris.
Afa. Benedicite Deum cœ-
li, ¼ & coram ômnibus vi-
véntibus confitémini illi,
quia fecit vobiſcum miſeri-
Cordiam ſuam.

363
Afa. Pax vobis, † nolite
timére: Deum benedicite, &
cantate illi.
Capitulum. Q uando orabas.

FB. breve. In conſpéctu An-
gelérum * Pfallam tibi De-
us meus. In conſpéctu. †.
Adorâbo ad templum ſan-
ctum tuum, & confitébor
néômini tuo. Pſallam. G l0-
ria Patri. In conſpéctu.

Hymnus.

Hriſte, ſanctôrum decus
Angelorum .
Rector humâni géneris, &
Auctor,
Nobis ſacrâtum tribue be-
nignus,
Scândere cœlum.
A ngelum nobis Médicum

ſalũtis
Mitte de coœlis Râphaél, ut
omnes
Sanet ægrôtos, paritérque
noſtros

Dirigat actus.
H inc Dei noſtri Génitrix
Maria,
Totus & nobis chorus An-
gelôrum
Semper alsiſtat,
beàâta
Côncio tota.
D ræſtet hoc nobis Deéitas
bedâta
Patris, ac Nati,
ſancti
Spiritus, cujus réboat in
omni

ſimul &

.

paritérque

Glôria mundo. Amen.

X⸗ Ste-

364 Feſta Octobris.

V. Stetit Angelus juxta aram

templi. .. Habens thuribu-
lum âàureum in manu ſua.
Ad Benedictus, Antiphona.
Ego ſum † Râphaél Angelus,
qui aſto ante Dominun : vOS
autem benedicite Deum, &
narrâte mnia mirabilia ejus,
Oratio, ut ſupraà.
Ad Tertiam, Antiphona-
Ingreſſus Angelus.
apit. Q, uando orabas. ut ſupra.
V. Afſcéndit fumus arôma-
tum in conſpéctu Dômini.
R. De manu Angeli.
Ad Sextam, Antiphona.
Forti ânimo.
Capitulum. Tob. 12. C. 14.
T mnunc miſit me Dômi-
nus, ut curârem te, &
Saram uxôrem filii tui à dæ-
mônio liberârem. Ego enim
ſum Ràphaél Angelus, unus
ex ſeptem, qui aſtâmus ante
Dôminum.
V. In conſpéctu Angelérum
ſallam tibi Deus meus.
Adorâbo ad templum
ſanctum tuum, & confité-
bor nômini tuo.
Ad Nonam, Antiphona.
Pax vobis.
Capitulum. Tob. 12. d. 20.
T Empus eſt, ut revértar
ad eum, qui me miſit:
vos autem benedicite Deum,
& narrte oômnia mirabilia
ejus.
„Adoräte Deum, allel.
R. Omnes Angeli ejus, allel.

In II. Veſperis, Antiph. Miſſus

eſt. cum kelidon de Laudibus.
Pſalm. D ixit Dôminus. cum re-
liquis de Dom. 55. & locò ultimi,
Pialm. O onfitébor tibi Dômine.
quôniam. 65.
„Capitulum, y. breve, & Hymn.
ut in primis Veſperis.
V. In conſpéctu Angelôrum
pſallam tibi Deus meus.
R. Adorâbo ad templum
ſanctum tuum, & confité-
bor nomini tuo.
Ad Magnificat, Antiphona.
Princeps gloriosiſſime, † Râ-
phaél Archângele, eſto me-
mor noſtri: hic, & ubique
ſemper precaâre pro nobis Fi-
lium Dei.
Oratio. D eus, qui beatum. ut ſup.

Et fit comm. leg. Aña. Iſtorum.
F. Lætâmini. Oratio, ut infrà.

Die XXV. Octobris.
SS. MARTYRUM CHRY-

ſanthi, & Dariv.
Oratio.
B Eatérum Martyrum tuò-
rum, Dômine, Chryſaän-
thi, & Dariæ, quæſumus, ad-
ſit nobis orâtio: ut, quos ve-
Reramnur obſéquio; eôrum
pium jugiter experiâmur au-
xilium. Per Dôminum.

Die XXVI. Octobris.
S. EVARISTI PAPHE,

E. Martyris.
Oratio.
Nfirmitâtem noſtram ré-
Iipice omnipotens Deus:
& quia pondus prôpriæ actiô-
nis gravat; beàâti Evariſti Mar-
tyris tui, atque Pontificis in-
ter-

1

. Aeiignn
„ber Dooimm.

N VWVN
NWOEI S

echia
Mnenlen. 4
Apokromm uinn
6,Eegarcſinn
em,Mid n
cummnetentahlit
n o Nond I
Ur Der Dommuum
ſapens de ſheti

De WIII Ode
NNONN N.
n

1

lenn
Cato⸗
sui wpe
Apgtabe tr
,n,
en hl Miinins ſeni
llirſa wtoecnun
fan kuptanm
Cnto Gintt 8
Urinlo iitae N

De N
MC

Uiornm et

UlId. &

1 Antioh

alf
geto me.
Ie, Elbigne

egon dol.

Ini hegen

l. Cdobri.
NN C.
Immuntw.
e,C.
Tomnmk, k
N,Nee
o; eun
ONnhn:

☚

ILAP,

Plram 1.
tens Diß:

tercéſſio gloriéôſa nos prôte-
gat. Per Déôminum.

Die XXVII. Octobris.
IN VIGILIA SS. APOSTO-

lorum Simonis, & Judæ.

Oratio.

Oncède, quæſumus, om-
Cpipoten- Deus: ut, ſicut
Apoſtolérum tuôrum Simoô-
nis, & Judæ gloriſa natalitia
prævenimus; ſic ad tua bene-
ticia promerénda Majeſtàtem
tuam pro nobis ipſi prævé-
niant. Per Dôminum.
Veſperæ de ſequenti.

Die XXVIII. Octobris.
IN FESTO SS. APOSTO-

lorum Simonis, & Judz.
Duplex II. Claſſis.
Oratio.
Eus, qui nos per be4âtos
Apôſtolos tuos Simô-
nem, & Judam, ad agnitiô-
nem tui nôminis venire tri-
buiſti: da nobis eôrum gloô-
riam ſempitérnam & profi-
ciéndo celebrâre; & cele-
brãndo proficere. Per Dům.

Die XXX. Octobris.
IN COMMEMORATIONE

SS. MM. & aliorum S8, quorum
Reliquiæ in Eccleſiis N. O.
aſſervantur. Dupl. maj.

AD VESPERAS,

Aña. Omnes ſancti. cum reliq. de
Se Pſalmi Dominicça.
Jjum. om. 8. C. 11.

Spkiritus ejus, qui ſuſci-
i Jeſum à moôrtuis,
hàbitat in vobis; qui ſuſcitâ-

Feſta Octobris.

365
vit Jeſum Chriſtum à mortuis,
vivificâbit & mortalia cõrpo-
ra veſtra, propter inhabitän-
tem Spiritum ejus in vobis.
E*. breve, Exultent Juſti *
conſpéctu Dei. Exultent.
,„Et delecténtur in lætitia.
n conſpéctu. Gloria Patri.
Exultent.
Hymnus.
A Déſte Sancti, plurimo
Dum thure, veſtra dum

Coldhtur oſſa ritibus,
Votis favête ſupplicum.
Non illa, quamquã triſtibus
Imum redacta in púùlverem
Dudum ſepulcris ſqual-
leant,
Divina virtus déſerit.
Sed ſancta præſénti fovet,
Implétque templa nu-
mine;
Sed & futuræ Spiritus
Poſt ſecla ſervat glõriæ.
Hinc ille, qui noſtris latet
Cinis ſub aris cõônditus,
Egris medétur éfficax,
Torquet, fugâtque dæmo-
nes.
Sit ſumma, Chriſte, laus tibi
Venture Judex ſéculi,
Cum Patre, cumque Spi-
ritu
In ſeculôrum ſécula. Am-
Fy. Cuſtôdit Dôminus om-
nia ofſla eôrum. p. Unum
ex his non conterétur.
Ad Magniſicat, Antiphona⸗
Iſtôrum eſt enim † reêgnum
cœlôrum, qui contempſérunt
vitam mundi, & pervenérunt
ad

366
ad præmia regni, & lavérunt
ſtolas ſuas in ſänguine Agni.
Oratio⸗ ,
us, qui hanc ſacroſân-
ctam eccléſiam tot vo-
Iuſſti Sanctòrum decorâri Re-
liquiis: auge in nobis reſurre-
ctiônis fidem; & fac nos im-
mortaàlis glôriæ participes,
cujus in eôrum cinéribus pi-
gnora venerâmur. Per Düm.

AD LAUDES.,
& per Horas, Ana:

Mnes Sancti, † quanta
paſſi ſunt torménta, ut
ſecuri pervenirent ad pal-
mam martyrii.
a. Cum palma † ad regna
pervenérunt Sancti: corônas
decôris meruérunt de mam
Dei.
Afa. Côrpora Sanctéôrum †
in pace ſepúlta ſunt: & vi-
vent némina eôrum in ætér-
num.
Aña. Martyres Déômini † Dô-
minum benedicite in ætér-
num.
Afia. Martyrum chorus †
laudâte Dôminum de cœxlis,
alleluja.
Sapitulan. Rom. 8. c. I1.
I Spiritus ejus, qui ſuſci-
tâàvit Jeſum à mòrtuis, ha-
bitat in vobis: qui ſuſcitaàvit
Jeſum Chriſtum à môrtuis,
vivificâbit & mortalia côrpo-
ra veſtra, propter inhabitaân-
tem Spiritum ejus in vobis.
R. breve. Lætämini in Dô-
mino, * Et exultâte Juſti.

Feſta Octobris.

Lætàâmini. Y Et gloriämini
omnes recti corde. Et exul-

tte. Glôria. Lætâmini.
Hymnue,
O Vos unânimes Chriſtia-
dum chori,

Sanctéôrum túmulos, & ci-
neres Patrum,
Caras exu vias, pignora cœlitũ
Lætis dicite càntibus.
Goœlô quando piis æqua la-
béribus
Felices ânimæ gâudia péſſi-
dent;
Pænârum ſoôciis débita réd-
ditur
Hic laus, & decus éſſihus.
P aſſim ſparſa Deus, pollici-
ti memor,
Cuſtos, ne péreant, pignora
cCôlligit,
Electôſque ſuis prôvidus âg-
gerit
Aptâàndos lâpides locis.
Quin & Reliquias, & tu-
mulos ſibi
Aras ipſe Deus cônſecrat hoô-
ſtia;
Conjungenſque ſuis ſe caput
artubus,
Hos ſecum ſimul imolat.
Vos, quorum cineres ſup-
plicibus pia
Tutum præsidium plebs co-
lit ſculis,
Si vos noſtra movent, ſubsi-
dium boni
Veſtris ferte cliéntibus.
Ut, cùm noſtra novis ſplén-
dida dêtibus .Z
Surget juncta choris ſpiri⸗

tuum caro,
Indi⸗

uh ins 1R

1 ſenpet n
Alne.
I weniü
enecictone
un Pilurnini
A hendtn, l
Unttn itl,

n ſ
loſin n

eln in

titorlen

mmatunſgents
u mrſteketun

Tin Mniun 1
, uinterns
Cnige pelesnalnos
Nrcs, Dens Iint
5 Rigcihmmn
ſriccrcig tu. .
nug, E, elckti
Gelthliſce detg
GIlarin, ept
Cnn.
Liptiun. Mn.
Okncometti
11S ekt: uce e
ſtöen erpegin
II Noltun eln
kgrant
tan ulke,
. Nin Carit
nmrnl n

4 Ae

Crnn nlie locſe

dtn

1 r.:.
Hent unin

Imiingn
n choi,
tümlos, 18
fun,. .
pperanani
ſctecintn
id eg

uci P.

4 Wus⸗
Deus,

rezne g

i.
⸗

e clentbun

noi her

(tois H⸗

/
M

Indiviſa Trias ſit Deus m-
nia .
Nobis ſemper in ômnibus.

Amen.
Sit memôria Juſtôrum in
benedictiône. Et oſſa eô-

rum pullulent in loco ſuo.

Exhibeâmus † céôrpora noſtra
héſtiam vivéntem, ſanctam,
Deo placéntem: ſemper mor-
tificatiénem Jeſu in corpore
noltro circumferéntes, ut &
vita Jeſu manifeſtétur in cor-
poôribus noſtris.
eus, qui.

Illuminâre † Démine
his, qui in ténebris ſedent: &
dirige pedes noſtros in viam
pacis, Deus IIradl.
Repléti ſumus mané mi-
ſericôrdia tua. Exulta-
vimus, & delectâti ſumus.

Cum palma.
Philipp. 3. d. 20.

Oſtra converſatio in cœ-
lis eſt: unde étiam Sal-
vatôrem expectàâmus Dômi-
num noſtrum Jeſum Chri-
ſtum, qui reformaàbit corpus
humilitâtis noſtræ, configu-
râtum côrpori claritâtis ſuæ.
Sapiéntiam Sanctôrum
narrent pépuli. Et laudes
eôrum nuntiet Eccléſia.

Cõôrpora Sanctérum.

367
1. Pet. 4. d. 14.
I exprobrâmini in néômi-
ne Chriſti, beâti éritis:
quòôniam, quod eſt honòôris,
gléôriæ, & virtũtis Dei; & qui
eſt ejus Spiritus, ſuper vos
requiéſcit.
Non derelinquet Déômi-
nus Sanctos ſuos. In æ-⸗
térnum conſer vabuúntur.

Märtyrum chorus.
J1. Pet. 3. b. 13.

Uis eſt, qui vobis né-
ceat, ſi boni æmulatô-
res fuéritis? ſed & ſi quid
patimini propter juſtitiam,
hedàti.
Gloriôſus Deus in San-
ctis ſuis. Miraàbilis in ma-
jeſtâte, fãciens prodigia-
a. Iſti ſunt Sancti

Conſolâbor vos, & gau-
débit cor veſtrum.
Et oſſa veſtra, quaſi her-
ba germindibunt.

Gaudent in cœlis † ânimæ
Sanctéôrum, qui Chriſti veſti-
gia ſunt ſecuti: & quia pro
ejus amére ſnguinem ſuum
fudérunt, ideo cum Chriſto
exultant ſine fine.
