Capitulum. Mulierem fortem. t
ſuprà.
N. breves Spécie tua, * Et
pulchritdine tua. Spécie.
V. Inténde, préſperè procé-
de, & regna. Et pulchritũ-
dine. G ôria. Spécie.

Hymnus.
Pes, decuſque régium
reliqueras
Eliſabeth, Dei dicâta nũ-
mini;
Recêpta nunc beàris inter
Angelos: .
Libens ab hôſtium tuére
nos dolis.
P ræi, viâmque dux ſalütis
indica,

Sequémur. O ſit una mens
Fidélium!
Odor bonus ſit omnis à-
ctio: tuis
Id innuit roſis opérta Cchâ-
ritas-
B eâta Cchâritas! in arce side-
rum
Potens locâre nos per om-
ne ſéculum:

U 2 Patri-

3⁰⁸
Patrique, Filiòque ſumma
glôria,
Tibique laus perénnis, al-
me Spiritus, Amen.
Y. Méritis, & précibus bea-
tæ Eliſabeth. ,
R. Propitius eſto Dômine
põòpulo tuo.
Ad Benedictus, Antiphona.

Tu gloria Jeruſalem, † tu læ-
titia iſraẽl, tu honorificéntia
ppuli tui.
ratio. C lementiſſime Deus. ut
ſuprà.
Ad Tertiam, Antiphona.

Et concupiſcet.-
Capitulum. Mulierem. ut ſuprà.
* Spécie tua-

Ad Sextam, Antiphona.

Potens in ôpere.

Capitulum. Prov. 31. c. 20.
Anum ſuam apéruit in-
opi, & palmas ſuas ex-
téndit ad pâuperem. Non ti-
mébit déömui ſuæ à frigôri-
us nivis.
„ Adjuvàbit eam.
Ad Nonam, Antiphona.-
Quaſi ſtella matutina.

Feſta Julii.

Capitulum. Prov. 31. d. 29.
AUIe filiæ congregavé-
unt divitias; tu ſuper-
gréſſa es univérſas. Fallax
grâtia; & vana eſt pulchri-
tudo: mulier timens Dômi⸗
num, ipfa laudabitur.
F. Hlégit gam.
In Il. elß. Antiph. de Laudibuss
Pſalmi de Communi Virginum.
A Capit. de ſeq. commem. præced

Die X. Julii.
IN FESTO SS. MARIX-

rum ſeptem Fratrum, ac Rufinæ;
& Secundæ Virg. & Mart.
Semiduplex.
Oratio.
Ræſta, quæſumus, omni-
potens Deus: ut, qui glo-
. ₰ 2 5„ .
riôſos Martyres fortes in ſua
confeſſiõne cognoôvimus; pi-
os apud te in noſtra interceſ-
ſiôòne ſentiämus. Per Dômi-

n 30 Rrum S. Eliſabeth.
Anña. Eliſabeth † pacis, &
pâtriæ mater, in cœlo trium-
Dhans, dona nobis pacem.
*Ora pro nobis.
Et Oratio, t ſuprà in I. Veſp.
Veſp. de ſeq. ſine commem.

Die

C
§

TESRL

nh. dun.
Pühnie
Chiolum
Ce, Cnel
GUi utel
in wodio wehnn
un pen n
Cet Kaudſa
ile effilr in te
. rr⸗ c
elc, Iiene
1i ck .
bümn nilin
fn Igteke,

lukl le
t Canord,
em enne
Inhymnos:
Mulunniene⸗
llet O
E kerh
Perg
m Nr i
Nlrr ili⸗

Ute
glt, Ete

ina

88MN.

ler,
Onatio⸗
gorfummgonn.
Den:un giigd.
nnjres ſotsz uln
r Cognöfim,p.
ein voſtn inene.
ims Nr Dn-

n Nllben,

ein oes, &
incel trin.

nodss Ncen

bob⸗

3

.

309

DIE XI. JULII.

INFEST O
COMMEMORATIONIS SOLEMNIS

SS. P. N. BENEDICTI
A BBATIS.

DUPLEX II. CLASSIS.

AD VESPERAS,

Antiph. Fuit vir. cum reliquis
de Laud. P'ſalmi de Dominica. 55

Capitulum. Eccli. 50. a. 6.
Cce, Conféſſor magnus:
qui quaſi ſtella matutina
in médio nébulæ, & quaſi
luna plena in diébus ſuis lu-
cet. Et quaſi ſol refulgens, ſic
ille effülſit in templo Dei.
. hreve, Sancte Pater Be-
Kat e, “ Intercéde pro no-
bis. Sancte. g½ Ut digni effi-
ciâmur promiſſiônibus Chri-
ſti. Intercéde. lôria Patri.
Sancte.

Audibis Avs réſonent
canõôris,
Templa ſolémnes modulén-
tur hymnos:
Aurea ſummi Benedictus arce
Gaudet olympi.
I e floréntes peragébat an-
nos,
Cùm puer dulcis pàtriæ pe-
nates
Liquit, & ſolus laâtuit ſilénti
Céônditus antro.

Inter urticas, rigidoôſque
ſentes
Vicit altricem ſcélerum ju-
véntam:
Inde conſcripſit documén-
ta vitæ
Pulchra bedàtæ.
Pream turpis Clarii figůram,
Et nemus ſtravit Véneri dicâ-
tum,
Atque Baptiſtæ péſuit ſacrâto
Monte ſacéllum.
Jaâmque felici réſidens olym-
0,
Inter ardéntes Séraphim ca-
térvas
Spectat, & dulci réficit clién-
tum
Corda liquòre.

Glõria Patri, Genitæque
Proli,
Et tibi compar utriuſque
ſemper!

Spiritus alme, Deus unus
omni
Teêmpore ſecli. Amen.
F. Amavit eum.

Ad Magnificat, Antiphona-
Exuúltet mniũ † turbà Fidé-

lium pro glôria almi Patris

U32 Bene-

310
Benedicti: læténtur præcipuè
cateêrv& Monachéôrum, cele-
bprântes eijus Feſta in terris, de
cujus ſocietàte Sancti con-
gâudent in Cœelis.

Oratio.
E Xcita Démine in Ecclé-
ſia tua Spiritum, cui bea-
tus Benedictus Abbas ſervi-
vit: ut eòdem nos repléti,
ſtudeâmus amâre, quod amaâ-
vit; & pere exercére, quod
décuit. Per Dôminum no-
ſtrum. in unitaàte ejúſdem
Spiritus ſancti.

A D L A UD ES,
& per Horas, Aña⸗
Uit vir vitæ † venerdbi-
lis, grâtia Benedictus, &
némine: qui ab ipſo pueri-
tiæ ſuæ témpore, cor gerens
ſenile, ætâàtem môribus traân-
ſiens, nulli änimum volupta-
ti dedit.
Pſalm. D éminus regnavit. eéum
1.
Afa. Beâtus vir Benedictus †
plùs appétiit mala mundi per-
peti, quàm laudes; pro Deo
labôribus fatigâri, quàm vitæ
hujus favéribus extolli.
Aha. Gloriôſus Conféſſor †
Dôòmini vitam angélicam ge-
rens in terris, ſpéculum bo-
nôrum ôperum factus eſt
mundo: & ideo cum Chriſto
jam ſine fine gaudet in cœlis.
Aög. Erat vir Dômini † Be-
nedictus vultu plàcido, mé-
ribus decorâtus angélicis:

Lveliquis.

Feſta Julii.

tantâque circa eum claritas
excréverat, ut in terris poô-
ſitus, in cœléſtibus habitaret.
Aña. Vir Dei Benedictus †
mniũ Juſtéôrum ſpiritu ple-
nus fuit: ipſe intercédat pro
cunctis monÜſticæ profeſſiõ-
nis.
Capit. E cce Conféſſor. t ſuprà,
R. breve. Amavit eum Dô-
minus, * Et ornaâvit eum.
Amavit eum. Y. Stolam glô-
riæ induit eum. Et ornavit.
G lòria Patri. Amavit.
Hymnus.
I Nter ætérnas Súperũùm co-
rônas,
Quas ſacro partas rétinent
agéne,
Emicas celſis méritis corũ-
Kus,
O Benedicte!
S ancta te compſit puerum
ſenéctus;
Nil ſibi de te râpuit volu-
ptas:
Aruit mundi tibi flos, ad alta
Mente levâto.
Hinc fuga lapſus, pâùtriam,
paréntes
Déſeris, fervens némorum
colônus:
Edomas carnem, ſubigiſque
Chriſto,
Tortor acérbus. ,
Ne diu tutus lâtebras fové-
res,
Signa te produnt éperum
piérum:
Spärgitur felix céleri per or-
bem

Fama volatu. .
loria

ce Confeſr iiſnt
Amint eund.
1orniyt en
h Kolamg.
n. lt Ornari,
1n Wurt.
teimd drrin co⸗
,

10 Püttu Kinnt
Nlls mertiz ot⸗

g
Denecice

6̈ Conplt prenn

.
6

99
E le Muit .

itbiſftos, d
Nito.

Ios, Nerun ,

5
fervens Nenmmmn

men, Alolgue

Ah.

Feſta Julii.

οι ôria Patri, Genitæque
Proli,
Et tibi compar utriuùſque
ſemper

Spiritus alme, Deus unus
omni
Témpore ſecli. Amen.
p. Juſtum deduxit. .
Ad Benedictug, Antiphong.-
Sanctiſſime † Conféſſor Dô-
mini, Monachôrum Pater,
& dux Benedicte, intercéde
pro noſtra, omniumque ſa-

lute.
Oratio. Excita Domine. ut ſuprà.

Pro comm. S, Pii Papg, & Mart.

Ana. Qui odit. g. Juſtus, ut pal-
ma.

Oratio-
Nfirmitâtem noſtram ré-
ſpice omnipotens Deus:
& quia pondus prpriæ actiò-
nis gravat; beâti Pii Martyris
tui, atque Pontificis intercéſ-
ſio gloriôſa nos prôtegat.
Per Dôminum.

Ad Tertiam, Antiphona.
Beâtus Vir Benedſctus.

Capitulum. E cce Conféſſor ma-
gnus. ut ſuprà. . Amavit eum.
Ad, Sextam, Antiphona.
. 2
Gloriſus Conféſſor.

Capitulum. Eccli. 50. a. 3.

IX diébus ipsius emana-
vérunt puútei aquârum, &
quaſi mare adimpléti ſunt
ſupra modum. Qui curavit
gentem ſuam, & liberavit
eam à perditiône.
v. Os juſti.
Ad Nonam; Antiphona.
Vir Dei Benedictus.

311
Capitulum. Eccli. 50. b. 10.

Uaſi vas auri ſôlidum,
ornâtum omni lapide
pretiôſo. Quaſi oliva pullu-
lans, & Cypréſſus in altitů-
dinem ſe extöllens. Et circa
illum corôna fratrum: quaſi
plantàâtio cedri in monte Li-
bano, ſic circa illum ſtetérunt,
quaſi rami palmæ, & omnes
filii Aaron in glôria ſua.
V. Lex Dei ejus-
In II. Veſp. omnia ut in I. præter
7. Juſtum dedúxit. & Anam,
Ad Magnificat.
O cœléſtis † norma vitæ, do-
ctor, & dux Benedicte! cujus
cum Chriſto ſpiritus exultat
in cœléſtibus: gregem paſtor
alme ſerva, ſancta prece cor-
réôbora: via cœlos clareſcén-
te fac te duce penetrare.

Oratio. E xcita Doômine. ut ſuprà.
Fit commem. S. Joannis Gualberti
Abbat, Antiphona. Similâbo eum.
. Amavit. Oratio. I ntercéſſio.
Et SS. Naboris, & Felicis Mart.
Aña. Iſtôrum eft. 7. Lætamini.
Oratio.
P Ræſta, quæſumus Dômi-
ne: ut, ſicut nos ſanctô-
rum Märtyrum tuôrum Na-
boris, & Felicis natalitia ce-
lebrânda non déſerunt; ita
jũgiter ſuffrâgiis comiténtur.
Per Déminum.

Die XII. Julij.

IN FESTO S. JOANNIS
Gualberti, Abbatis. Duplex.
Oratio.
I Ntercéſſio nos, quæſumus
Démine, beâti Joânnis
U

4 Qual-

312
Gualbérti Abbâtis commén-
det: ut, quod noſtris méritis
non valémus; ejus patroci-
nio aſſequàmur. Per Démi-
num noſtrum.
In Laud. fit commem. Octavæ
S, Benedicti, Antiph. Sanctiſſime.
. Amavit eum.
Oratio. E xcita Dômine. ùt ſuprà-
Et 88. Naboris, & Feliciz Mart.
Kfia. Veſtri capilli. “. Exultabunt
Sancti. .
Oratio. P ræſta, quæſumus. ut
ſuprà in Veſperis. =
In II. Veſp. comm. S. Anacleti P.
& M. Ana. Iſte Sanctus. K. Glo-
gia, & honore.
Oratio, ut infrà.
Et Octavæ. Antiphonga. O cœlé-
ſtis norma. “, Amâvit eum.
Oratio. E xcita Démine. ut ſuprà.

Die XIII. Julii.

IN FESTO S. ANACLETI
Papzæ & Mart. Semidup!.

Oratio.
D Eus, qui nos beàâti Ana-

Cléti Martyris tui, atque
Pontificis ànnua ſolemnita-
te lætificas: concéde propi-
tius; ut cujus natalitia côli-
mus, de ejũſdem étiam pro-
tectiône gaudeâmus. Per Do-
minum noſtrum.
In Laud, fit commem. Octavæ
F. Juſtum deduxit.

Oeatio. E xcita Dômine.
Veſperæ de ſeg. comm. ut infrà.

Die XIV. Julii.
IN FESTO S. BONAVEN.-

curæ Epiſc. Conf ac Eceleſ.
Doctoris. Duplex. .
In utriique Veſperis ad Magnificat,
2 2.2:. .
Anmag. O Doctor ptime †

PFeſta Julii,

Eccléſiæ ſanctæ lumen, beâ-
te Bonaventůúra, divinæ le-
gis amâtor, deprecâre pro
nobis Filium Dei.
Oratio-
Eus, qui pépulo tuo
ætérnæ ſalutis beâtum
Bonaventũúram miniſtrum tri-
buiſti: præſta, quæſumus, ut,
quem Doctéôrem vitæ habui-
mus in terris; interceſſôrem
habére meremur in ccelis.

Per Dôminum.
Deinde ft comm. S. Anagleti.
Antiph. Qui vult. 7. Juſtus, ut
palma.
Oratio, ut ſuprà. .
Et Octavæ S. P. Benedicti. Aña.
O cœléſtis norma. *. Juſtum de-
duůxit. .
Oratio. E xcita Dômine. ut ſuprâ.
In Laud. fit comm. Oct. S. Bened.
Aña. Sanctiſſime. . Amiyiß eum.
Oratio. E xcita Dômine. ut ſupràâ.

In II. Veſp. à SWir⸗ de ſeꝗ. com-=
mem. præced. & Octavæ.

Die XV. Julii.
IN FESTO S. HENRICI

Imperatoris Conf. Duplex.
Si hoc Feſtum ulterius transfer⸗
tur; aut in I. Veſp non fit à Capit.
de ea, in Hymno dic. M éruit ſu-
Pfemos. & non alias.

Oratio.
Eus, qui (hodiérna die)
◻ beâtum Henricum Con-
feſſõrem tuum è terréni cul-
mine Impérii ad regnum æ-
térnum tranſtuliſti: te ſuppli-
ces exorâmus, ut, ſicut illum
gratiæ tuæ ubertàte prævén-
tum, illécebras ſéculi ſupera-
re feciſti; ita nos fcias eius
imitatiéne mundi hujus blan-
dimen-

Geotibus e
Dpuun voc
Dinteſft onnn

n in,
1

. Mobe
Eint

Oratio, N
E Cled
Coletbn
o,DN

F

nchflruti
Ii, ſon ullu
efibltz, nn
inenenew r⸗
go Eelo en
Merüaromms
Finen, gucinanee
tun demmnde
Utönen⸗

lnde ð
Nermn, nn .
tor e V
lim . N

Dart

(ul ponn
ne d
Uran mininm
l, uxlm
o⸗ intercellien,
Ktümur in Ccels

AEgrun 2.
lirtelppl⸗
Ut, Kcotilun
eltüte prtter.
ſecoli hpen
05 fi

an.
s U⸗

Il

noſ.
diuen⸗

Feſta Julii.

diménta vitâre, & ad te pu-
ris méntibus pervenire. Per
Déôminum noſtrum.
inde fit commem. S. Bonaven-
5 Deiacks O Doctor. ”. Ju-
ftum deduúxit.
Oratio, ut in I. Veſperis.

Et Ocpavæ S. Bened. Antiphona.

O cœléſtis norma. „ Os Juſti.
Oratio. E Xcita Déômine. ut ſuprâ.
In Laudibus fit comm. eni P.
Benedicti. Antiphona, Sanctiſſime.
v. Amavit euin.
Oratio. E Xcita Déômine. ut ſuprà.
Veſp. de ſeq. com. præg. & Oct.

Die XVI. Julii.
INFESTO B. MARLE

Virg, de monte Carmelo.
Duplex Majus.
Omnia, t in Feſto ad Nives
V. Auguſti præter ea, quæ hic ſe-
quuntur.
Ad Magnificat, Antiphona.
2
Sancta Maria † ſuccurre miſe-
ris, juva puſillanimes, réfo-
ve flébiles, ora pro pépulo,

intérveni pro clero, intercé- †

de pro devôto femineo ſe-
Xxu: ſéntiant omnes tuum ju-
vâmen, quicunque célebrant
tuam ſolémnem Commemo-
ratiõônem.

Oratio.
Eus, qui beatiſſimæ ſem-
Vper Virginis, & Genitri-
cis tuæ Mariæ ſingulari titulo
Carméli Ordinem decoraſti:
Concéde propitius, ut cujus
héôdie Comemoratiônem ſo-
lemni celebrâmus officio; ejus
muniti præsidiis ad gaudia
ſempitérna pervenire mereâ-
mur. Qui vivis.

313
Deinde fit commem, S. Henrjicè
Ana. Hic vir. ”. Juſtum deduxit
Oratio, ut ſupraà.
Er Ocε S. Benedicti. Antiphona.
O cœléſtis norma. 5., Amavit eum.
Oratio. E Xcita Dômine. ut ſuprà
Ad Benedictus „Antiphona
Caput tuum, † ùt Carmélus:
& comæ capitis tui, ſicut
puúrpura Regis vincta canalis
bus, alleluja.
Oratio, ut in I. Veſperis.

Pro comm. Octavæ enedicti
. . t l.
Ana. Sanctiſſime. 7 Frfint⸗

Oratio. E Xcita Démine. at ſuprà,
In II. Leſperis ad Magnificat.
Ana. Glôria Libani † data

eſt ei, decor Carméli, &
Et, ſit commem. ,ſa Antiphona.
Saceérdos. „
Et Octavæ S. P. Benedicti,
Die XVII. Julii.
Papæ, & Confeſſoris,
Duplex.
P Reces pépuli tui ſuppli-
cântis, quæſumus Dômi-
terceſſiône beati Leônis Con-
feſſôris tui, atque Pontificis,
mus; flagélla tuæ iracúndiæ,
quæ pro peccatis noſtris
Pro comm. Octavæ S. P. Bened,
Afia. O Cœléſtis norma. y. Juſtum
In Laud. comm. Oct. S. P. Bened.
Antiph. Sanctiſſime. y7., Amavit
Oratio. E zcita Dômine. ut ſuprâ.
In II. Veſp. à Capit. de Octava

Saron, alleluja.
Amavit cumt.
IN FESTO S. LEONIS
Oratio.
ne, propitius réſpice: & in-
cujus hédie ſolémnia coôli-
merémur avérte. Per Dnm.
deduxit.
eum.
D. . Bened. comm. ut intra,

U F Die

314
Die XVIII. Julii.

IN OCTAVAS. P. N.
Benedicti. Duplex.
Omnia, ut in die Feſti.
Pro commem. S. Leonis. Ana.
Dum eſſet. “. Juſtum deduxit.
Oratio. P reces pépuli. ut ſuprà.
Deinde fit comm. SS. Symphoro-
ſæ, & filiorum ejus MM. Antiph-
ſtôrum. 5. Lætâmini,

Oratio.
Eus, qui nos concédis
ſanctôrum Märtyrum tu-
brum Symphorôſæ, & fi-
lIiérum ejus natalitia côlere:
da nobis in ætérna beatitũúdi-
ne de eôrum ſocietâte gau-
dére. Per Dôminum.
In Laud. fit comm. SS. Sympho=⸗
roſæ &c. Antiph. Veſtri caplilli.
F. Exultàbunt Sancti.
Oratio, t ſuprà.
In II. Veſp. comm. ſeq. Antiph-
Similabo. *. Amaàvit eum-
Oratio, ut infrà.

Die XIX. Julii.

(alias XVII. hujus.)
IN FESTO S. ALEXII
Confeſſ. Semiduplex.
In Hymno dic. M éruit ſuprémos.
Oratio.
Eus, qui betum Alé-
xium Confeſſôrem tuum
in mundi contémptu mira-
bilem effeciſti: præſta, quæ-
ſumus, ut interceſſiônis ejus
auxilio Fidéles tui terréna de-
ſpiciant; & ad cœléſtia ſem-
per aſpirent. Per Dôminum
noſtrum.

Veſperæ de ſequenti, commem.,
PIcα.

Feſta J ulii.

Die XX. Julii.
IN FESTO S. MARCGA.
gitæ Virg. & Mart. Duplex.
‚Oratio.
I Ndulgêntiam nobis, quæ-
ſumus Dômine, beâta Mar-
garita Virgo, & Martyr im-
plôret: quæ tibi grata ſemper
Extitit, & mérito caſtitatis,
& tuæ profeſſiône virtutis.
Per Dôminum.
Pro comm. S. Alexii Conf. Aſia
Hic vir. , Juſtum deduxit.
Oratio, ut ſuprà.
„In I. Veſp. comm. ſeg. Antiph.
Similàbo. „, Amavit eum.
Oratio, ùt infrà.
Et S. Praxedis Virginis infrà
Die XXI. Julii.
(aliàs XIX. hujus.)

IN FESTO S. VINCENTII
à Paulo, Conf. Semid.
In Hymno. dic. M éruit ſuprémos.
Oratio.
Eus, qui ad evangeli-
zZândum paupéribus, &
eccleſiaſtici Ordinis decôrem
promovéndum, beâtum Vin-
céntium apoſtélica virtuͤte
roborâàſti: præſta, quæſu-
mus; ut, cujus pia mérita ve-
nerâmur, virtuͤtum quoque
inſtruâmur exémplis. Per Doô-
minum noſtrum.
Pro gomm. S. Praxedis Virginis.
Aña. Veni Sponfa. F. Spécie tua.
Oratio.
Xudi nos Deus ſalutaàris
noſter: ut, ſicut de beâtæ
Praxédis Virginis tuæ feſtivi-
tàte gaudémus; ita piæ de-
votiô-

)
ſetis erndi
,Dômimm.
1laud fton
Anleſ.

alb. de leh n
De WI

Uetem i
itore!
Ains Undbu
(onfcit in e dh

es Fllen bo.
1 Dewm in me
CONnorebitur.
Ii bün Aine
Atrheni
Cin ſipu
Iunms mirs
linrlre
e unit en
l heiton i
Anire fern
UI, & gre
Genl.. .
Dllhro inher⸗

5.
nelito cttti
Dellöne zittin

W hi.)

O WVI

„WNII.

1i M ennel
Papenſbue, 4
eCinis rcdrent
Rum Vnn.
Ohca wre

4
Ae

Pr.

Feſta Julii. 315

votiéônis erudiâmur afféctu.
Per Déminum.

In Laud. fit comm. S. Praxedis.
Apña. Simile eſt. ”. Diffuſa eſt.
Oratio, ùt ſuprà.
Veſp. de ſeq. comm. præc.

Die XXII. Julii.

IN FESTO S. MARIREZ
Magdalenæ. Duplex.

A Veſperas, Antiph. Dum eſ-
ſet Rex. cum reliq. & Pſalmi, ut
in Communi nec Virg. ne c Mart.

Capitulum. Prov. 31. b. 10.

MGerem fortem quis

invéniet? Procul & de
ültimis finibus prétium ejus.
Confidit in ea cor viri fui,
& ſpéliis non indigébit.
breves Adjuvâbit eam *
eus vultu ſuo. Adjuvabit.
Y. Deus in médio ejus, non
commovébitur. Deus. G 16-

ria Patri. Adjuvabit.

Hymnus⸗
P Ater ſupérni lúminis,
Cùm Magdalénam ré-
ſpicis,
Flammas amôris éxcitas,
Geluque ſolvis péctoris.
A môre currit ſâucia
Pedes beaâtos ungere,
Lavare fletu, térgere
Comis, & ore làmbere-
A dſtâre non timet Cruci,
Sepúlcro inhæret ânxia,
Truces nec horret milites:
Pellit timôrem cCharitas.
O vera, Chriſte, Charitas!
Tu noſtra purga crimina:
Tu corda reple gratia,
Tu redde cœli præmia.

D eo Patri ſit gléria,
Ejúſque ſoli Filio,
Cum Spiritu Paraclito
Et nunc, & in perpétuum.
Amen.
F. Diffüſa eſt gratia.

Ad, Magnificat, Antiphong⸗

ulier, † quæ erat in civitaà-
te peccâtrix, ùt cognôvit,
quòôd Jeſus accúbuit in do-
mo Simônis leprôſi, attulit
alabaſtrum unguênti: & ſtans
retro ſecus pedes Jeſu, lacry-
mis cœpit rigâre pedes ejus,
& Capillis capitis ſui tergébat,
& oſculabâtur pedes ejus, &
unguênto ungébat.

Oratio.
B Eâtzæ Mariæ Magdalé-

næ, quæſumus Dômine,
ſuffràgiis adjuvémur: cujus
précibus exorâtus, quatri-
duânum fratrem Lâzarum
vivum ab inferis reſuſcitàſti.
Qui vivis & regnas.
Et fit comm. S. Vincentii. Aña.
Hicç vir. &. Juſtum deduxit,
Oratio, ut ſuprà.
Ad Laudes, & per Horas, Anti-
phona. D um eſſet Rex. cum reliq.
de Communi neo Virg. geg Mart.

Capitul. M ulierem fortem. ut
ſupraà.

R. breve, Spécie tua, * Et
ulchritũdine tua. Spécie tua.
„Inténde, prôſperè procé-
de, & regna. Et pulchritu-
dine. G loôria Patri. Spécie.
Hymnus.
Térni Patris Unice,
Nos pio vultu réſpice,
Qui Magdalénam hôdie
Vocas ad thronum glais.
n

2316
In theſuro repòſita
Regis eſt drachma pérdi-
ta;
Gemmdque luce inclyta
De luto luci réddita.
J eſu dulce refúgium,
Spes una pœniténtium,
Per peccatricis méritum,
Peccaâti ſolve débitum.
Pia mater, & húmilis,
Natúræ memor fragilis,
In hujus vitæ flũctibus,
Nos rege tuis précibus.
VU ni Deo ſit gléria,
Pro multifôrmi grâtia,
Qui culpas, & ſupplicia
Remittit, & dat præmia.
Amen.
Y. Elégit eam Deus, & præ-
elégit eam. In tabernaâ-
culo ſuo habitàre facit eam.

Ad Benedictus, Antiphona.
Maria † unxit pedes Jeſu,
& extérſit capillis ſuis, &
domus impléta eſt ex odôre
unguénti.
Oratio. B eâtæ Mariæ Magda-
lena ut ſuprà,
Ad Tertiam, Antiphona.
In odôrem.
Capitulum. M ulierem fortem.
ut ſugri⸗ .
X. pecie tua.
Ad Sextam, Antiphona.
Jam hyems traânſiit.
Capitulum. Prov. 31. c. 20.
Anum ſuam apéruit ino-
pi, & palmas ſuas ex-
téndit ad pâuperem Non ti-
mébit dòmui ſuæ à frigéribus
nNivis.
y. Adjuvabit eam.

Feſta Julii.

Ad Nonam,, Antiphona.
Iſta eſt Pect 2. Pnand

Capi Prov. 31. d. 29.
ltæ filiæ congregavé-

M runt divitias; tu ſuper-
gréſſa es univérſas. Fallax
grâtia, & vana eſt pulchrituù-
dos: mulier timens Dômi-

num, ipſa laudabitur.
y. Elegit eam.
In II. Veſp. Aña. Dum eſſet Rex.
& Pſalmi ut in I. Veſp. A Capitula
de ſeq. Com, præcçed. & S. Liborii

Die XXIII. Julii.
IN FESTO S. APOLLI-

naris, Epiſc. & Mart.
Duplex.

OQratio.
Eus fidélium remune-
râtor animârum, qui
hunc diem bedâti Apollinaris
Sacerdétis tui martyrio con-
ſecrâſti: tribue nobis quæſu-
mus, fâmulis tuis; ut cujus
venerândam celebrâmus feſti-
vitâtem, précibus ejus indul-
gentiam conſequâmur. Per
Dôminum noſtrum.
. Deinde fit comm. S. Mariæ Mag-
dalenæ.
Anña. Mulier, † quæ erat in
civitâte peccàâtrix, âttulit ala-
bâſtrum unguénti: & ſtans
retro ſecus pedes Démini, lâ-
crymis cœpit rigâre pedes
ejus, & capillis câpitis ſui
tergébat.
Y. Elégit eam Deus, & præ-
elégit eam. p?. In tabernaâ-

culo ſuo habitâre facit eam-
e Lratio. B eâtæ Mariæ Magda-
enæ. ut ſuprà,
Pro 8, Liborio Epiſc. &, Contſeſt
Ana, Sacerdos. y. Amavit.
Ora⸗

—

Ord

. Gorin
M Dews:
Gi Collelo
Mvockicss ene
ins, Ein
ingeit U
Cinuun lun.

„

%

& Mn.

lei orln. h
Wablgerrumn
Cunns Donie
Aim Vigo &
0ret: ur tli
Etitt & merta
tuæ okll
Uer Münpum

DeW
NWNN 8

sed.
Rd.

nio⸗

0 Celumn
tens Delgr

füipofol tli,

an, enerine
lchtönen

Gennlten

n W

diun lenone.
uun nim bumn, 11

18. Miel

ur er n

la⸗
Ekans
Biert

ſuptaà.

Oratio.

DA⸗ quæſumus omnipo-
tens Deus: ut beuti Li-
bérii Confeſſôris tui, atque
Pontificis venerânda ſolém-
nitas, & devotiéônem nobis
dugeat & ſalútem. Per Doô-
minum noſtrum.
In Laud. fit com. S. Liborii. Aſia.
Euge ſerve, z. Juſtum deduxit.

atio, ut ſuprfà.
Si hodie fuerit Sabb. fit comm.
Vigil. ante cnn §. tinori. Ana.

Illuminâre, *. Keplsa
Oratio, ut infrà XXIV. hujus.

In II. Veſp. fit commem. S. Chri⸗
Kinez Virg. & Mart. Antiphona.
Veni Sponſa. F. Spécie tua.

Oratio.

INadulgentiam nobis, quæ-
ſumus Dômine, beâta Chri-
ſtina Virgo & Martyr im-
plôret: quæ tibi grata ſemper
éxtitit & mérito caſtitâtis;
& tuæ profeſſiône virtutis.
Per Déôminum.

Die XXIV. Julii.
IN VIGILIA S. JACOBlI

Apoſtoli.
Oratio-

A, quæſumus omnipo-
tens Deus: ut bedâti Ja-
céôbi Apéſtoli tui, quam præ-
venimus, venerânda ſolémni-
tas, & devotiénem nobis aàu-
geat, & ſalutem. Per Dômi-
num noſtrum.
Ad Laudes, ut in bſalterio.
Et fit comm. S. Chriſtinæz, 4 Ana.

Simile eſt regnum. y. Diffuſa.
Oratio, IL ndulgéntiam. at

Feſta Julii.

317
Die XXV. Julii.
IN FESTO S. JACOBE

Duplex II. Claſſia,
Oratio.
E. 310 Démine plebi tuæz
ſanctificâtor, & cuſtos:
ut Apéſtoli tui Jacõbi mu-
nita præsidiis, & converſa-
tiône tibi plâceat; & ſecuúra
mente deſérviat. Per Domi-

num noſtrum.
In Laud. tantuúm fit comm. S. Chri⸗
ſtophori Mart. Antiphona. Qus

Apoſtoli.

odit. F. Juſtus, ut palma.

Oratio.
P Ræſta, quæſumus, om-
nipotens Deus: ut qui
beàti Griſtéphori Martyris
tui natalitia côlimus; inter-
ceſſiõne ejus in tui néminis
amôre roborémur. Per Dé-

min nm. noſtrum.
Velp. fit comm. ſequentis,

Ana. Simile eſt. . Spécie tua.
de Communi non Virginum.

Oratio, ut infrà.
Die XXVI. Julii.

IN FESTO 5 5AN N
Matris B. M. V. Duplee.

Diaiio.

Eus, qui beâtæ Annæ
grâtiam conférre digna-
tus es, ut Genitricis unigé-
niti Filii tui mater éffici me-
rerétur: concéde propitius,
ut cujus ſolémnia celebrâ-
mus; ejus apud te patroci-
niis adjuvémur. Per eumdem

Dominun n noſtrum,
In- II. Veip. cosmmm. 2. Pantaleo=
nis M. Ana. Iſte-ſanctus. F. Clô.
ria 3 & honéôre.

ratio, ut infrä⸗

Die

318 Feſta Julii.

Die XXVII. Julii.

SANCTI PANTALEONIS
Martyris.

Oratio⸗
Ræſta, quæſumus omni-
potens Deus: ut inter-
cedénte beâto Pantaleône
Mäartyre tuo, & à cunctis ad-
verſitâtibus liberémur in côr-
pore; & à pravis Cogitationi-
bus mundeêmur in mente-Per
Dôöminum noſtrum.

Die XXVIII. Julii.

IN FESTO 8S. NAZARII,
Celſi, & Victoris Martyrum, ac
Innocentii Papæ, & Conf.
Semiduplex.
Oratio.
Anctrum tuéôrum nos
Démine, Nazaârii, Celſi,
Victéris, & Innocéntii con-
féſſio beâta commuũniat: &
fragilitàti noſtræ ſubsidium
dignânter exôret- Per Dômi-

num noſttum.
In ſecundis Veſperis à Capitulo
de ſequenti. comm. ut infrà

Die XXIX. Julii.
IN FESTO S. MARTHE

Virginis. Semiduplex.

Oratio.
Xaàudi nos Deus ſalutaris
noſter: ut, ſicut de beâtæ
Marthæ Virginis tuæ feſtivi-
tâte gaudémus; ita piæ devo-
tiônis erudiâmur afféctu. Per
Dôminum noſtrum.
Poſtea fit comm. 88. Nazarii;

Celſi, & c, Afla. Gaudent in ccelis.
. Exultabunt Sancti.

„Et comm. SS. Felicis, Simplicit3
Oratio.
P Ræſta, quæianm Dômi-
ne, ut, ſicut pépulus
Chriſtianus Mactyrum us⸗
rum Felicis, Simplicii, Fau-
ſtini, & Beatricis temporali
ſolemnitâti congâudet, ita
perfruâtur ætérna: & quod
voôtis célebrat, comprehéndat
efféctu. Per Déminum.

In Laud. fit comm. SS. HMart. Fe.
licis, Simplicii & c. Antiph. Veſtri
capilli. v. Exultabunt Sancti.
ratio, ut ſuprà.
In II. Veſp. comm. SS. Abdon,
& Sennen Mart. Antiphona. Iſté-

Prum eſt. 5. Lætàmini.

Oratio, ut infrà.
Die XXX. Julii.
SS. ABDON, ET SENNEN
Martyrum.
Oratio.
Eus, qui ſanctis tuis Ab-
don, & Sennen ad hanc
gloôriam veniéndi copiôſum
munus grâtiæ contuliſti: da
famulis tuis ſuérum véniam
peccatôhrum; ut Sanctôrum
tuéôrum intercedéntibus mé-
ritis, ab mnibus mereâmur
adverſitâtibus liberâri. Per
Dôminum noſtrum.
Veſperæ de ſequenti.

Die XXXI. Julii.

IN FESTO S. IGNATII
Confeſſoris. Duplex.
Oratio: ,B
Eus, qui ad majôrem tui
DNoulnis glériam pro-
Pagan-

Aram Mℳ
umſiitd
delam won
ce celtinie
nericumß,
Cels, Uinn
ehhenlelt

GVTESTO
AA Wen N
AD VN
ltgton Nn
kelantg de lad
tüns, ann

Cepituun.
M Hecdt⸗
Ig, Nr 4
Cln e Akla ,
tn Albun fine
I akoiteman
Dhranſlhzs,n
rtlenire d
Phrere Conttn
ee Ker
Iin Conſttieg
Keunt noninis

ir Clii

ſine
P Eyung

n
. Uc,

1, rinnd .
en Vl⸗
9 nt en
Ulit
fitts kenn
CoNgiucet,
Conmrekente
Ounum.

nen⸗
Oüo..

D

Feſta Auguſti. 319

agândam novo per beâtum
gnaâtium ſubsidio militàntem
Eccléſiam roboràſti: concé-
de; ut ejus auxilio, & imita-
tiône certâàntes in terris, co-
ronaâri cum ipſo mereâmur in
colis, Qui vivis, & regnas-
Veſperæ de ſeq. comm. uͤt infrà.

FESTAAUGUSTI.

Prima die non impedita, dicitur
Officium Defunctorum.

Die I. Auguſti-

IN FESTO S. PE TRI

ad Vineula. Duplex Majus.
AD VESPERAS,

Antiphona. Herôdes Rex. cum
teliquis de Laud Pſalm. Dixit Dô-
minus. cum reliquis de Dom. 5§5.

Capitulum. Act. 12. a. I.

Iſit Heréôdes Rex ma-
nus, ut affligeret quoſ-
dam de Eccléſia. Occidit au-
tem Jacôbum fratrem Joân-
nis glaàdio. Videns autem, quia
placêret Judæis, appôſuit, ut
apprehénderet & Petrum.
N. breve- Conſtitues eos Prin-
cipes * Super omnem ter-
ram. Conſtitues. . Mémo-
res erunt nôminis tui Dômi-
ne. Super. G lria Patri-Con-
ſtitues-
Hymnus.
Etrus beâtus catenârum
lâqueos,
Chriſto jubénte, rupit mira-
biliter,
Cuſtos ovilis, & doctor Ec-
cléſiæ,

Paſtérque gregis, conſervâ-
tor dvium,
Arcet lupérum truculéntam
râbiem.
G léria Patri per imménſa
ſécula,
Sit tibi Nate decus, & impé-
rium,
Honor, potéſtas, ſanctõque
Spiritui,
Sit Trinitâti ſalus individua ,
Per infinita ſeculôrum ſécula.
Amen.
V. Tu es Petrus. Me. Et ſu-
per hanc petram ædificâbo
Eccléſiam meam.
Ad Magnificat, Antiphona-
Tu es Paſtor vium, † Prin-
ceps Apoſtolérum, tibi trâ-
ditæ ſunt claves regni cœlô-
rum.

Oratio.
Eus, qui beâtum Petrum
Apôſtolum à vinculis
abſolũtum, illæſum abire fe-
ciſti: noſtrôrum, quæſumus,
abſélve vincula peccatôrum;
& ômnia mala à nobis pro-
pitiâtus exclude, Per Déômi-
num noſtrum.
Deinde fit commem. S. Pauli.
Anña. Sancte Paule Apoôſto-
le, † Prædicâtor veritâtis,
& Doctor géntium, intercé-
de pro nobis ad Deum, qui
te elégit. .
YV. Tu es Vas electiônis ſan-
cte Paule Apéſtole.
N. Prædicäâtor veritâtis in
univérſo mundo.

Ora-

320
Oratio.

—Eus, qui multitúdinem
géntium beati Pauli A-
péòſtoli prædicatiéne docui-
ſti: da nobis, quæſumus; ut
cujus commemoratiônem céô-
limus, ejus apud te patroci-
nia ſentiâmus.
Et S. Ignatii. Aña. Hic vir deſpi-
ciens. *. Juſtum deduxit.
Oratio. D eus, qui ad majôrem.

ut ſupra.
Poltsa SS. MM. Machabæorum

Aña. Iſtérum eſt. *. Leætàmini.
Oratio.

Ratérna nos, Démine,
Martyrum tuôrum coréô-
na lætificet: quæ & fidei no-
ſtræ præbeat increménta vir-
tutum; & multiplici nos ſuf-
frâgio conſolétur. Per Dô-
minum noſtrum.

ADLAUDES,
& per Horas, Añia.
HErédes Rex † appéôſuit,
ut apprehénderet & Pe-
trum: quem, cùm apprehen-
diſſet, miſit in càrcerem, vo-
lens poſt Paſcha produúcere
cum pôpulo.
Pfalm. D ôminus regnavit. cum
teliquis, 18.
Afa. Petrus quidem † ſer-
vabâtur in caârcere; oraâtio
autem fiébat ſine intermiſſiô-
ne ab Eccléſia ad Deum pro
eo. ⸗
Aſña. Dixit Angelus † ad Pe-
trum: Circúmda tibi veſti-
méêntum tuum, & ſéquere
me.,

Feſta Auguſti⸗

Ania. Miſit Dôminus † An-
gelum ſuum, & liberâvit me
de manu Herôdis, alleluja.
Afla. Tu es Petrus, † & ſu-
per hanc petram ædificâbo

Eccléſiam meam.
Capit. Miſit Herôdes. t ſuprà

R. breve, In omnem ter-
ram * Exivit ſonus eòôrum.
In omnem. V. Et in fines
orbis terræ verba eôrũ. Exi-
vit. Glôria Patri. In omnem.
Hymnus.
a bone Paſtor Petre,

clemens âccipe

ota precântùm, & peccâti

vincula
Relſôlve, tibi poteſtaâte trâdi-
ta,
Qua cunctis colum verbo
claudis, Aperis.
Sit Trinitàti ſempitérna glô-
ria,
Honor, potéſtas, atque ju-
bilätio,
In Unitâte, cui manet impé-
rium,
Ex tunc, & modèò, per æteér-
na ſécula. Amen.
V. Tu es Petrus. N.e Et fu-
er hanc petram ædificâbo
ccléſiam meam.
Ad Benedictus, Antiphona:
Quodcuúùnque † ligâveris ſu-
per terram, erit ligatum &

in cœlis: & quodcunque ſôl-

veris ſuper terram, erit ſolu⸗
tum & in cœlis: dicit Dômi-
nus Simôni Petro.

Oratio. D eus, qui beâtum Pe-

trum. ut ſuprà. . ze f
Et fit commem. S. Pauli, ut ſu⸗

Prà in J. Veſperis- Et

Ped merm⸗
A Tertinn
Pens guider
(airel M
ln ormmen 6
Dwtuen
Toatenlm

6 (oncirues en

Uu& Demm
TNernas
Cirt: Nn
Gin milt Do
lum ſuum, Een
Munn Hrode,
elpechnihn et

e.. .
re⸗ ubente De
I Ntenn
n t 8

Wmenm.
ilt fer

oces tin
„l omm t,
lit nng ehnn
l in ſis
elba egri l.
Uriln ommen,
7 m.
Mr Petfe,
iee
llin, A eceſti

ipoteltir mili.

colon ſe,

ilenptamge.
le, Nnle i
lunet inpr

Nd, Nrdr⸗
Men.
en. N A.
rum auteddo
cuauu
lotfers ln⸗
t ginum
Kcüngue d,.
Im, elt in⸗
, Cci Don

gui bem!

L. l
15 1 vll, Ul

.

Feſta Auguſti. 321

Et. 83, Machabæorum, Antiph.
Veſtri capflli. . Exultàbunt.
Oratio. F ratérna nos. ut ſuprà⸗

Ad Tertiam, Antiphona.

Petrus quidem.
Capitul. Miſit Herôdes. uͦt ſuprà.
v. In omnem terram.
Ad Sextam, Antiphona.

Dixit Angelus.

Capitulum, Act. 12. . 5.

P Etrus quidem ſervabatur
in cârcere. Orâtio autem
fiébat ſine intermiſſiéne ab

ccléſia ad Deum pro eo.
Conſtitues eos.

Ad Nonam, Antiphona.
Tu es Petrus.
Capitulum. Act. 12. b. 11.
T Petrus ad ſe revérſus,
dixit: Nunc ſcio verè,
quia miſit Déminus Ange-
lum ſuum, & eripuit me de
manu Herôdis, & de omni
expectatiõne plebis Judæô-
rum.
y. Nimis honoràti ſunt.

Ad Veſperas, Ania, Herpdes Rex.
cum reliquis de Laud. Bfalmi de
Communi Apoſtol. in II. Veſperis.
Capit. N. breve. Hymnus, & .

At in I. Veſperis.

Ad Maganificat, Antiphona-

Solve jubénte Deo † terr-
rum Petre caténas, qui fa-
cis, ut pâteant cœléſtia re-
gna bedtis.
OPratio. D eus, qui beaâtum. ut
ſhpraà. .
Deinde fit ommem. S. Pauli, ut
in I. Veſperis.
Et poſtea ſequentis. Antiphona,
Iſte ſanctus. v. Glôria, & hô-
nore. Oratio; ut infra,

*

Die II. Auguſti.
S. STEPHANI PAPME
& Martyris
Oratio.
LD'e; qui nos beâùti Sté-
phani Martyris tui, at-
que Pontificis ànnua ſolem-
nitte lætificas: concéde pro-

pitius; ut cujus natalitia côli-

mus, de ejúſdem étiam pro-
tectiõne gaudeâmus. Per D6-
minum noſtrum.
Veſperæ de ſequenti.

Die III. Auguſti.
IN FESTO INVENTIO-

nis S. Stephani Protomaf⸗
tyris. Semiduplex.

AD VESPERAS,

Antiph. Lapidavérunt Stéphanum.
cum re iquis de Laudibus. P len.
Dixit Dôminus. cum reliquis de
Dominiea 55.
Capitulum. Act. 6. b. 8.
Teéphanus autem plenus
grâtia, & fortitúdine, fa-
ciébat prodigia, & ſigna ma-
in pépulo
Sn Pobl & F. de
Communi unius Martyris.
Ad Magnificat, Antiphona-
Stéphanus autem † plenus
grâtia, & fortitdine, facié-
bat ſigna magna in ppulo.
Oratio⸗
A nobis, quæſumus Dô-
mine, imitâri, quod cô-
limus: ut diſcäâmus & inimi-
cos diligere; quia ejus In-
ventiénem celebrämus, qui
novit étiam pro perſecutori-
bus exorâre Dôminum no-

Rrurn Jeſum Chriſtum. &e.

AD

Feſta Augüſti.

324
AD LAUDES,

& per Horas, Afia.
L Apidavérunt Stéphanũ, †
„& ipfe invocâbat Déômi-
num, dicens: Ne ſtatuas illis

hoc Pecstum
Pſatm. D ominus regnavit. cum
zeliquis. 18.

Ana. Laàpides torréntis † il-
li dulces fuérunt: ipfſfum ſe-
uuntur omnes ânimæ juſtæ.
fia. Adhæſit àänima † mea
poſt te, quia caro mea lapi-
dâta eſt pro te Deus meus.
Anña. Stéphanus vidit † co=-
los apértos: vidit, & introi-
vit: beätus homo, cui cœli
patébant.
Afia. Ecce video † cœlos a-
pértos, & Jeſum ſtantem à
dextris virtũtis Dei.
Capitulum. S tephanus autem.
ut ſuprà.
B. breve. Gléria, & honéôre.
Hymnus. Martyr Dei

V. Sepeliérunt Stéphanum
viri timorâti. . Et fecé-
runt planctum magnum ſu-
per eum.
Ad Benedictus, Antiphona-
Stéphanus autem † plenus
S „& fortitũúdine, facié-
bat ſigna magna in pôò
0n⸗ Da D 3 Gul.
‚Ad Tertiam, Antiphona.
Lapides torréntis.
apitulum. Stéphanus autem.
F. Glôria, & honore.
Ad Sextam, Antiphona.
Adhæſit ânima.

Capitulum. Act. 6. Cc. 9.

S JFrrex runt autem qui-

dam de ſynagôga, quæ ap-
pellatur Libertinérum, & Cy-

renénſium, & Alexandriné-

rum, & eôrum, qui erant à

Cilicia, & Aſia, diſputaântes
cum Stéphano: & non pôte-
rant resiſtere ſapiéntiæ, &
ſpiritui, qui loquebatur.
Pofſuiſti Dômine.
Ad Nonam, Antiphona.
Ecce video.
Capitulum. Act. 7. g. 69.
P Oſitis autem génibus
clamâvit voce magna,
dicens: Dômine, ne ſtatuas
illis hoc peccâtum: & cùm
hoc dixiſſet, obdormivit in
Dômino.
F. Magna eſt gloria.
Veſp. de ſeq. comm. præc.

Die IV. Auguſti⸗

IN FESTO S. DOMINICI
Confeſſoris. Duplex.

In Hymno. M éruit ſuprémos.
Oratio.
D Eus, qui Eccléſiam tuam

beâti Dominici Confeſ-
ſéris tui illuminâre digna-
tus es méritis, & doctrinis:
concéde, ut ejus interceſſiò-
ne temporalibus non deſti-
tuâtur auxiliis; & ſpirituali-
bus ſemper proficiat incre-
méntis. Per Dôminum.
Deinde ft eemmem. S, Stephani.
Ana. Sepeliérunt Stéphanũ f
viri timorâti: & fecérunt
lanctum magnũ ſuper eum.
.„ Stéphanus vidit Coælos
apértos. e. Vidit & introi-
vit: beâtus homo, cul C
patébant.
Oratio. D a nobis. ut ſupra⸗
Veſperæ de ſeq. comm-

uum kanum
un,Kihudin
CCni0o inl
Piene, Me)!
len, Dan
e Maria )
nmdletbin,
Eudus vennsn
teolmn Nn.
Hn
Te mri
Deil,
ehr nnr.
Etlrarl on
